Új privát üzeneted érkezett!

Hello Csajok!!!
Volt valamelyikteknek mar felnött fejjel baranyhimlöje??? Nekem semmiféle gyerekbetegségem nem volt,aggodtak is emiatt a dokik a terhességem alatt. Nos akkor szerencsére nem lettem baranyhimlös.Itt nalunk baranyhimlöjarvany van most, s mint kiderült kb 2 hete kontaktusban voltunk-a 9honapos fiam+en-egy kisgyerekkel, akin néhany napra ra kiütött a baranyhimlö...Nos, ha elkapta a fiam, nem baj, jobb, ha most esik rajta at. Ma reggel ota mind2en tele vagyunk kiütésekkel,viszket. Nem tudom, hogy a szunyogok csipkedtek csak össze, vagy baranyhimlö-e ez... Természetesen ha nem mulnak el, megyünk a dokihoz.Csak arrol szerettem volna olvasni, ha vkinek felnött koraban volt baranyhimlöje, milyen volt annak a lefolyasa???Szerencsére terhes nem vagyok...Elöre is kösz a valaszt!!!
Vendég
 


Nekem 23 évesen volt. Mellkason rózsaszín pöttyökkel kezdődött, aztán ment tovább. Elég erős lefolyású volt, mindenhol egy csomó pötty és magas lázam is volt 1-2 napig. 3 hét volt, mire újra mehettem közösségbe. Aztán megkapta tőlem az öcsém is (20 évesen) és rajta sokkal enyhébben tört ki. Úgy látszik, addigra megtörtek a vírusok. :-)
Amúgy a 2 hét, amit írtál, pont megfelel a lappangási időnek.
 
 


Szia Kukacz!

Nekem gyerekkoromban volt, tehat tapasztalatbol nem tudok beszelni. De azt szoktak mondani, hogy nagyon erös szokott lenni a lefolyasa, es sokkal rosszabb, mint gyerek korban. Ennek ellenere, egy ismerösöm 22 evesen kapta el elöször es semmi komoly baja nem volt.

Hat jo egeszseget!Kép
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 

 
 

Kukacz,
21 evesen kaptam el, eletem egyik legszornyubb elmenye meg a mai napig is! Valami mutans virus volt abban az evben, nem pukkantak ki a pottyok, hanem ossefuggo gennyreteget alkottak a tenstunkon- merthogy az ocsikem is elkapta, o akkor 17 eves volt! Magas lazunk volt, anyukam felvaltva hutofurdozott minket! Nekem a szememer is atterjedt, egyik reggel arra ebredtem, hogy nem latok. A Maria utcai Klinikan kaptam injekciot a szemembe! Es annyira, de annyira viszkettem, hogy ha veletlenul el is aludtam a kinok kozott, akkor is azt almodtam, hogy a sivatagban keselyuk tepnek szet!

Bocs, nem megremiteni akartalak! Remelem ennyire durva nem lesz nalatok! (Ja, es hozza kell tennem, az akkor 3 eves fiam laz nelkul, kb. 20 alig viszketo pottyel eszrevetlenul atesett az egeszen!)
Ugy tudom homeopatiaval jelentosen csokkenthetok a kinok, legalabbis ami a viszketest illeti!
Jobbulast kivanok!
Zsuzsi
 


Kukacz,
létezik (legalábbis az újítások előtt létezett) egy bárányhimlős topik, abban találsz sok jó tippet pl viszketés enyhítésére, hólyagok terjedésének megakadályozására.
Felnőttkori bárányhimlőt én is úgy hallottam, hogy sokkal rosszabb, mint ha gyerekkorban kapja el az illető, de akkor - ahogy olvasom a többieket - ez azért nincs mindig így.
A bárányhimlőt ugyanaz a vírus okozza, mint a herpeszt - és ezek szerint lehet erősebb-gyengébb.
Jobbulást!
Zsóka

Zsóka
 
 


Köszi a gyors valaszokat, Lanyok!!! Jol megijesztettetek!!! Ugy néz ki, mégsem baranyhimlönk van, de egyenlöre nem akarom elkiabalni...Pöttyeink vannak még mindig, jöttek ujak is, viszket is, de egyikünk sem lazas... Lehet ez vmi kajaallergia is. Puszi MINDENKINEK, Aki irt!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Azóta már biztosan túl vagytok a bárányhimlőn, ha az volt. Az azért leírnám tájékoztatásul, hogy van oltás is ellene, igaz ki kell fizetni a teljes árat, de szerintem megéri! (hatezer valamennyi froncsi) Állítólag jobb védettséget ad, minta ha elkapnád a betegséget, és akkor is hat, ha már a lappangási időben vagy! Ugyanis hamarabb hat. Most olvastam ezt az augusztusi Anyák Lapjában, és valszin be is fogom oltatni a csemetémet,(4 éves) én ugyanis szerencsére már túl vagyok rajta. (15 évesen sem volt egy kellemes élmény és maradandó nyomai is vannak a bőrömön.)
Üdv.
Andi
 
 


Sziasztok!!!
Képzeljétek, a Fiam gyerekorvosa tanacsara be lettem oltva baranyhimlö ellen... Ha mar nem volt semmilyen gyerekbetegségem, mar ne is legyen...KépTerhes mamakra veszélyes. Most nem vagyok az, de nem akarok a következö terhességem alatt is allandoan aggodni, ha viszketek...Kép
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

cron