Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!
Az én lányom 3 hónapos múlt.Terhességem alatt 12 kg-ot híztam,amit már szinte le is adtam.1 kg-mal vagyok több,mint mielőtt terhes lettem.Mivel még csak szopizik Bogi baba,gondolom,hogy talán az az 1 kg a tejcsis cici miatt van.Viszont a régen hordott szűkebb ruháim mégsem jók rám.A csípőm is szélesebbnek találom és a hasam is nagyobb,mint régen volt.A kérdésem,hogy szerintetek viszaalakulok-e még "eredetire" és ha igen mit tehetek ezért? Vagy kezdjem átalakítani a ruhatáram? A hasam reggel olyan mint régen volt,de amint eszek vagy iszok megnő és egésznap nagy is marad,majd reggelre ismét visszahúzódik.
Sissy
Sissy
 


Szia Sissy!
Az én lányom most tíz hónapos. Kb mostanra nyertem vissza a régi formámat, de sok részletében mégsem ugyanaz. Nekem nincs lelkierőm külön tornázgatni. Ha te eltökéltebb vagy nálam , több esélyed van. Ne engedd meg magadnak hogy elhízz. Csinálj valamilyen sprotot, ami elsősorban szórakoztat téged.
Üdv Veronik
Veronik
 


Köszi a bíztatást. Sajnos hasizomgyakorlatokhoz általában nincs energiám, de úszni nagyon szeretek és gyermekkorom óta rendszeresen járok is. Kivéve most már kb. fél éve nem voltam,mert a nőgyógyászom a terhességem végén nem engedett, mivel a méhszáj kinyílt. Úgy érzem újból folytatnom kéne az uszit,mert hiányzik.
Üdv.:Sissy
Sissy
 

 
 

Sziasztok,
nem akartam külön topicot nyitni a "hogyan fogyasszam le a combomat" témának. Mert nekem ez a problémám. Helyesebben ez lesz egy-két hónap múlva. 3-4 hét múlva szülök, nem híztam sokat, de a fölösleg mind a combomra és a csípőmre ment, rossz még nézni is, mert egyébként vékony vagyok (remélem, leszek szülés után). Reménykedem, hogy lemegy majd, de ahogfy hallottam, ez a legrosszabb hely, ami csak létezik (mármint a comb), mert innen megy le a legnehezebben a fölösleg. Mit ajánlotok?
köszi
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok! Én még nem szültem, és mégis a hasam nem megy le. A combom, mint egy ház és a fenekem gigantikus. Mindez 3 év alatt történt. Az esküvőn még szép voltam, de most már 67 kg vagyok.
NEkem mit ajánlotok? És mi lesz szülés után?

Geni
Névtelen
 


Kedves Sissy!

Velem ugyanez a helyzet. 3 kg-mal kevesebb vagyok, mint szülés előtt. Akik ismernek, mind azt mondják, hogy nem változtam semmit, de ők nem látják, amikor leülök. Hurkákban áll a hasam és a hátamon is megnyúlt a bőr. Mivel most már nincs annyi időm a tornára, a combjaim is kezdenek megereszkedni (vesztik a formájukat). A megoldást sajnos én sem tudom, bár nagyon sokan azt mondják, hogy csak torna kérdése, bennem azért vannak kételyek... Azt hiszem az, hogy napközben nagyobb a hasunk (nekem is az), talán attól van, hogy többet eszünk, mint kellene? Menzesz előtt meg olyan, mint 3-4 hónaposan:( Ha megengedhetném magamnak, tudnám a megoldást: gyümölcs-zöldség fogyókúra! Sziasztok, Bea
Bea
 


Sziasztok, lányok!

Én csak azt tudom ajánlani, hogy tornázzatok! Ez alatt nem azt értem, hogy órákon át, csurogva az izzadságtól, vagy hogy váltsatok fitness bérletet. Én otthon tornázgattam, heti min. 5-ször kb. fél órát, ezt meg lehet csinálni az alatt, amíg a baba alszik, később meg lehet együtt tornázni a kicsivel. Elég a problémás helyeket megtornáztatni: én pl. fenekem, combom és hasam tornáztattam csak, de kitartóan, állhatatosan. Nem ugrálós tornát csináltam, hanem erősítő jellegűt pl. lábemelések meg felülések, de állíthatom, hogy használt! Szinte teljesen ugyanúgy nézek ki most, mint szülés előtt, semmi lógó has vagy mell. Nekem se volt azelőtt soha akaraterőm a tornához, de amikor szülés után megláttam magam a tükörben otthon, úgy éreztem, hogy ezt semmiképp se hagyhatom. Ez adott erőt a tornához.

Zsóka!

Nekem is voltam problémáim a combommal, már terhesség előtt is, az ülő munka miatt jól megvastagodott a combom, és mivel egyébként vékony voltam, ez nem mutatott valami jól. (nem is hordtam nadrágot ezért) Szülés után elkezdtem tornázni, és amellett megláttam a boltban egy cellulitisz elleni krémet, Bionsen márkájút, masszírozós flakonban. Gondoltam, próba-szerencse, kipróbálom. Nem hittem volna, de a tornázás + napi krémezés eredményeképpen 1-2 hónap alatt úgy lefogyott a combom, hogy azóta teljesen szűk gatyókat is büszkén hordhatok. Az egy gond, hogy drága ez a krém, 1000 Ft felett van egy flakon, és csak kb. másfél hónapra elég. Később áttértem a Swiss Formula nagydobozos cellulitisz krémjére, ami 2.500 Ft, viszont fél évig kitart, vagyis sokkal gazdaságosabb. Így aztán egyelőre megmarad az eredmény, bár már egyre ritkábban tornázom...

Csak azt akartam ezzel mondani, hogy ne adjátok fel, egy pici tornával is csodákat lehet elérni, ha rendszeresen csinálja az ember!!! Ha csak napi 10 percet rászánsz valamelyik testrészed tornáztatására, már azzal is lehet eredményeket elérni! Sok sikert mindenkinek!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Krisztina!
szerinted mennyit számított a cellulitits elleni krém használata?
Veronik
Veronik
 


Kedves Zsóka!

Ne aggódj a combod és a feneked miatt, ami oda rakódik, az a tejtermelődéshez szükséges zsír raktára. Szóval csak annyit kell tenned, hogy már most készülsz a szoptatásra lelkiekben, és ha megszületik a baba szoptatod és szoptatod, igény szerint, amikor csak Ő akarja. Meglátod vékonyabb lesz a combod, és kisebb lesz a feneked mint valaha volt. Szoptatással 3-4 hónap alatt, kemény tornával kb. 1 év alatt szabadulsz meg ettől a feleslegtől. Szóval mindent bele a tejtermelésbe.

Üdv. Panni.
Panni
 


Sziasztok lányok,
köszi a biztatást. A tornával majd megpróbálkozom, és vmikor olvastam vmelyik topicban a Bionsenről
(Krisztina akkor is Te ajánlottad), amit legott emgvettem, csak épp nem tudok tornázni, így a krém is ott van a polcon, megvár szülés utánig... Akkor majd belevetem magam a dolgokba.

Panni,
köszi a biztatást - egy baj van csak. Ez a második szülésem, az elsőnél (legalábbis ennyire láthatóan) nem rakódott le a fenekemre-combomra ennyi háj. Le is ment a szülés utáni 6. (!! nem hazudok!) hétre. Ilyen tapasztala után (bocsi, nem udnokság, nem benned kételkedem, hanem magamban!)
nem nagyon hiszem én ezt, hogy ott a "tejraktár". Bár úgy lenne!! Aki világéletében vékony volt, az ilyesmitől kisebb sokkot kap... Egyébként annak idwején hál'Istennek volt sok tejem, a fiamat 22 hónapos koráig szoptattam, amit a mostani terhességem miatt hagytam abba. És tudjátok lányxok, mi volt a tapasztalatom? Amikor a kicsi (hat hónapos múlt) már nem csak anyatejen élt, hanem elkezdtem hozzátáplálni, én viszont ugyanannyit ettem a csökkenő tejtermelés-tejigény ellenére, akkor kezdtem el felsdzedni a fölösleget, szépen, lassan. Bár akkor fegyeklmezettebb lettem volna!!
Hát akkor, majd jöhet a torna!!
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok Lányok!
Úgy tűnik nem marad más hátra, mint naponta egy kis torna. Én hamarosan el is fogom kezdeni, mert itt sok a biztatás arra, hogy rendszeres munkával lesz valami változás.
Kedves Bea!
Nekem is azt mondják az ismerőseim, hogy milyen szépen visszafogytam, de én érzem, hogy nem olyan az alakom mint azelőtt. Nekem szerencsére a combommal és a fenekemmel nincs bajom, de a pocakom nekem is leüléskor összehurkásodik és a csípőm szélesebb mint volt. Habár egy ismerősöm a minap azt mondta, hogy neki minden gyermekével kb. fél év után kezdett visszaalakulni a csípője.
Az az igazság,hogy nekem nem csak akkor nagyobb a hasam ha sokat eszem, hanem pl. 1 pohár tejtől is.Ennek fogalmam sincs mi lehet az oka?
Üdv.:Sissy
Sissy
 


Szia, Sissy!

Szerintem ez a "pocaknövekedés" alkat kérdése. Én is úgy vagyok vele, hogy a "meggymagtól is kidudorodik a hasam". De lehet, hogy erősíteni kéne még a hasizmot, és akkor az izom nem engedné így kidudorodni a kaját... Mit gondolsz?

Kedves Veronik!

Cellulitisz eltűntetésében sajnos semmit nem ér a krém (rendszeres torna és majdnem 2 évi rendszeres krémezés ellenére sem!), lehet, hogy ez alkat kérdése, de nekem már 18 évesen is volt cellulitisz a fenekemen (ha összeszorítom csak akkor látszik), és ez azóta sem múlt el. Viszont a comb lefogyasztásában sokat segít! Én már nem szoptattam, mikor elkezdtem használni a Bionsen krémet a torna mellett, és mégis lefogyott a combom (addig nem, és hiába szoptattam, attól nem lett vékonyabb a combom!). Én már ezzel az eredménnyel is elégedett vagyok!!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Sissy!

Nekem a szülés előtt 103 cm volt a csipőm, kb 6 hónapos terhesen mértem meg, akkor volt 109. Most 104 és fél. Dorcsi hét hónapos. Szóval lehet benne valami, hogy kell idő a visszaalakulásig. A hasam úgy kb 4 hónappal a szülés után intenzív fejlődést mutatott (napi felülések, stb hatására), azóta azonban stagnál, illetve minimálisan talán fejlődik. Fogalmam sincs mennyi időbe telhet, hogy régi arcát mutassa:). Egyáltalán visszaalakul teljesen? Olyat is hallottam, hoyg 2 év kellett hozzá, hogy rendeződjön a dolog... ? Üdv, Bea
Bea
 


Szia Kriszti!
Hát igen a hasizmomat kéne erősíteni, de a tornában ez a legutálatosabb rész.Sajnos mindig is a hasizomgyakorlatokat utáltam a legjobban, ezért a tornámból mindig az volt a legkevesebb. Most viszont nincs más hátra...
Szerintem is a cellulitisz alkat kérdése. Én sokáig úgy tudtam, hogy ez csak a nőket súlytja, de vannak férfiak akiknek szintén van ilyen jellegű problémájuk és ismerek olyan duci nőt akinek viszont feszes a combja,semmi cellulitisz rajta.

Kedves Bea!
Hasizomgyakorlatra naponta mennyi időt szánsz kb.? Csak felüléseket szoktál csinálni vagy van esetleg valami más módszered is?
Én szivesen várok 2 évet is, hogy visszaalakuljak csak tudnám, hogy leszek-e még a régi vagy szokjam meg magam így.

Üdv.:Sissy
Sissy
 


Szervusz Sissy!

kb 2 hónapon át minden este csináltam a következő gyakorlatokat:
20 félfelülés behajlított lábakkal előre
20 félfelülés egyik oldalra, majd 20 a másik oldalra
20 teljes felülés
20 lábemelés padlóról fej felé (ez gyilkos)
oldalra fordulva fej+lábemelés 20-20x
egyik láb behajlitva magad előtt, másik magad mellett ülsz a földön (bocs, de a neve most nem jut eszembe) és a behajlított lábat piciket emelgetni 50x mindkét oldalon
ue a pozició, de a behajlított lábat a térdet a föld felé forditva(csavarva picit) hátrafelé huzogatni
ez utobbi három a derékvonalra (is) nagyon jó
Ha régóta nem tornáztál, kevesebbet kell csinálni és fokozatosan növelni! Sajnos most örülök, ha heti 1x csinálom (kb 15 perc/alk). Kb2-3 hetente van csak időm rendesen tornázni. Pedig én azt hittem, hogy amig pár hetes a pici, az a legidőigényesebb időszak...
Cellulitis: Nekem most rémesen néz ki a combom, gondoltam, veszek Lipofactort vagy valami más csodát. Ird és mond 4800-ért akarták vesztegetni. Ugyhogy marad a narancsbőr. Régebben voltam Slender You programon és az vagy 2 évre eltüntette, sőt még fogyott a combom is, pedig nem is hittem benne! Tud esetleg valaki valami más jó módszert? Sziasztok, Bea
Bea
 


Szia, Bea!

Mi az a SlenderYou program? Írnál róla valami közelebbit?

MÁr vannak olcsóbb cellulitisz eltűntető krémek is, pl. Swiss Forumula 2.500 Ft körüli áron és fél évig elég nekem hasra-combra-fenékre, Bionsen 1.200 Ft körül kb. másfél hónapig volt elég nekem, és újabban a Drogrerie Markt (DM) is kirukkolt valamilyen cellulitis elleni krémmel, de a hatékonyságukról nem sok biztatót tudok mondani. A LipoFactor se igazán hatásos, egyik barátnőm használta, és neki nem segített.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok lányok!

Egy nem túl szerencsésen megválasztott fogamzásgátló tabletta rajtam felejtett jónéhány kilót. Nagyon el voltam keseredve, mit csináljak a combommal (szinte mind odament, pedig azelőtt hasra-fenékre híztam). Itt olvastam az egyik oldalon Krisztina javaslatát a Bionsen és/vagy a Swiss formula krém és a torna kombinált hatásáról. Vesztenivalóm nem volt, hát kipróbáltam. Bionsen krémet vettem, mert azt találtam hamarabb. Az eredmény: bár a narancsbőr eltüntetésében eddig nem jeleskedett a módszer, de a combom már 1 hónap alatt láthatóan és érezhetően fogyni kezdett. Ezúton szeretném megköszönni Krisztinának a tanácsot és buzdítani mindenkit a módszerre, akinek comb-problémái vannak. Nem kell nagy dolgokra gondolni torna ügyben, én reggelente tornáztam fél órát (comb, fenék, has), ezt én nagyon tudom unni, így néha egy munka utáni biciklizéssel váltom ki, de a combra így is hatásos. Én már nagyon el voltam keseredve, és most kezdek reménykedni.

Hát, így újra elolvasva, ez úgy hangzik, mint egy teleshop (vagy mifene) reklámszöveg. De igaz! ;-)

Sok sikert kívánok mindenkinek a narancsbőr és a kilók elleni küzdelemben:

Ancsa
Ancsa
 


Kedves Ancsa!

Nagyon örülök, hogy neked is segített a módszerem!

A többieknek is sok sikert kívánok!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Bea és Lányok!

Köszi a tornagyakorlatokat. Hát ezt még leírni is sok volt, nemhogy végigcsinálni nap mint nap. Elég rég tornáztam,mert veszélyeztetett terhes voltam és egész végig le voltam tiltva a tornáról sőt az úszásról is ami a kedvenc sportom. Bogi baba most 3 hónapos,de a rendszeres tornára még nem álltam vissza.Ki fogom próbálni a gyakorlataidat, köszi szépen.

Üdv.:Sissy
Sissy
 


Kedves Krisztina!

Slemder You: a 90-es években nagy divat volt, azóta nem figyeltem, hány helyen van ilyen. Akkor 500 ft volt egy alkalom, és 10 alk egy kúra. Szóval nagyon drága volt. Nem igazán hittem benne, de nagypapámtól kaptam 10e Ft-ot (akkor az nagyon sok pénz volt), igy könnyen rászántam magam, hogy kipróbálom. 6 gép volt egy teremben. AZ első a fenekemet és a lábamat rázta (szó szerint), ezzel masszirozta ezeket a részeket. Minden gép 10 percig működött. A második lábgyakorlatokat csináltatott, a harmadik pedig felüléseket. Állitólag a lényege a gépeknek, hogy nem kell neked csinálni a gyakorlatokat, és mégis úgy érzékelik az izmok, mintha ők dolgoznának. (?) Hiába próbálom, nem sikerül felidézni, mit csinált a 4. és 5. gép. A 6. ellazitott, feküdhettél hason vagy háton és óvatosan "ringatott-masszirozott". Nagyon kellemes érzés volt munka után. Ha találsz még ilyet, akkor ez a bizonyos két szó van kiirva: Slender You (vagyis hogy karcsúbbá tesznek). Mert ezt fogyókúrára ajánlják, a naracsbőr eltüntetése amolyan mellékhatás:) Szia, Bea
Bea
 


Szia, Bea!

Köszi a leírást! Mondjuk én fogyni nem szeretnék (170 cm / 52kg), viszont a narancsbőr zavar. Pedig már szinte mindent kipróbáltam: krémet, masszírozást, tornát stb.

Egy könyvben olvastam az ultrahangos cellulitisz kezelésről, amikor a hepehupás bőrfelületet (cellulitiszt) okozó zsírraktárakat ultrahanggal "bombázzák szét". Nem tudja valaki, hogy alkalmaznak-e ilyet valahol Magyarországon?

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok,
ma láttam a DM-ben (Drogerie Markt, vagy mi) a Krisztina által ajánlott Swiss Formula narancsbőr eleni krémet, most úgy hirdetik, hogy +10% ingyen, és "csak 2200 Ft. Szóval aki rászánja magát, most érdemes megvenni! (Én jövő héten megveszem, bár míg meg nem szülök, nem fogom haszálni, de 3 év a lejárati ideje... :)
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Krisztina!

Biztos, hogy UH-t akartál irni? Nem hiszem, hogy azzal lehet "roncsolni", hiszen akkor a babák vizsgálgatása során a pocakunkból is mindig leadnánk:) Esetleg lézerre gondoltál? Szia, Bea
Bea
 


Szia, Bea!

Elgondolkodtató, amit írsz (ez az eshetőség még nem jutott eszembe, de kétségkívül igazad lehet), de én úgy emlékszem, hogy ultrahangos... Majd utánanézek a könyvben!

Szió, Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok lanyok!
Lehet hogy naivnak tunok, de mik pontosan a narancsbor tunetei? Nekem csak sejtesem van, de amiket leirtatok, elbizonytalanottam. Mert en ugy gondoltam, hogy a narancsbor=apro dudrok a popsin. Ezek szerint tevedtem?
A pocakommal nekem is problemaim vannak, ugyanazok, amiket leirtatok, de nekem a torna sem akar segiteni. Mar nagyon regota kb 3 honapja csinalom minden este a hasizom erositoket, de en nem veszek eszre javulast. Leuleskor ugyanugy hurkasodik, es meg a "meggymagtol is megpuffad". Sot vannak olyan napok, amikor ugy nezek ki mint egy 4 honapos kismama. Van egy baratnom, akinek olyan lapos hasa van, hogy szinte mar "be van horpadva", es raadasul sokkal tobbat eszik mint en. Amiugy o fiatal koraban atletizalt, es lehet, hogy emiatt van. A ferjem szerint futni kellene, az segiteni. Bar a ferjem azt mondja neki nagyon tetszek igy, de engem rettenetesen idegesit.
Krisztina irnal egy kicsit reszletesebben a Swiss Formularol? Ez kizarolag narancs borre van, vagy mas zsirlerakodasra is? Gondolok en a pocakra. Tehat ugy "mukodik" mint egy zsiregeto?
Moni
Moni
 


Kedves Krisztina!

A párom szerint elképzelhető a zsirraktár bombázgatása (:-) UH-val , ha más frekvencián használják. Mea culpa a tudatlanságomért. Bea
Bea
 


Sziasztok!

Saját példámon rájöttem valamire: a ciklusom első felében a hasam csinos és lapos, aztán a második felétől a menzeszig meg puffadt és nagy. Most olvastam erről, hogy a szervezet próbálja minél kívánatosabbá tenni a nőt a fogamzás előtt, hogy létrejöhessen a fogamzás, míg utána ez már nem cél, akkor inkább az esetlegesen megfogant magzat védelme a fontos. Érdekes, nem?

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Krisztina!

Éppen ma reggel hallottam (RTL-Reggeli) a zsirégetős UH módszerről. Sajnos csak egy részlet fültanuja voltam csak, de arra talán elég volt, hogy a lényegét megtudjam: egy vágást ejtenek és a felesleges zsírt mintegy "felolvasztják". Olyanoknak ajánlják, akiknek pár kiló feleslegük van csak, ez amolyan alak-korrekció.
Más- Ezt már én is felfedeztem magamon. Mármint a hasnagyobbodást menzesz előtt. Iszonyú idegestitő tud lenni. Nem győzöm behúzkodni a hasam, de ilyenkor még az is valahogy nehezebbé válik, nem? Ha igaz, amit irsz, ez is lehet egy jel azoknak, akik babát szeretnének. Azaz, ha még lapos a has, mindent bele, de ha már nem, kár a gőzért:)

Kedves Móni! A narancsbőr olyan, mintha ragyás lenne a comb+fenék:( Amolyan lukacsos. Bocs, de ennél találóbb nem jut eszembe. Kezdetben még nem ennyire vészes a helyzet, de az évek múltával, egyre elkeserítőbb... Bea
Bea
 


Kedves Bea!

Igazad lehet. Mi ki is használtuk a megfigyelés tapasztalatát, majd meglátjuk, hogy bevált-e a gyakorlatban! (Legalább lenne valami hasznom belőle!)

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Krisztina!

Te tegnap on-line fent voltál a neten?:) Bea
Bea
 


Szia, Bea!

Igen. Nita meg Pethes Ildi is fenn volt. Van már ugyanis online chat a Babaneten, bár még csak próba állapotban, de már ki lehet próbálni. Incze Gabi a Szerkesztőség topicba rakott nekem egy linket, hogy ki tudjuk próbálni.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Krisztina, aranyos vagy, de nem igy értettem. Egész nap folyamatosan irogattál és olybá tűnt, hogy mással nem is foglalkoztál, csak velünk:) Üdv, Bea
Bea
 


Szia, Bea!

Ja, akkor félreértettem. Tény, hogy kissé BAbanet függő lettem, főleg most, hogy izgulok a másodikért, és a munkahelyemen mostanság többnyire pangás van. Szeretek itt lenni, veletek, és sokat okosodok is itt! :-)))

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

Nos, 3 gyermeket szültem, és nagyon meg vagyok elégedve a pocakommal. Nem is pocak.
Kétnaponta 120 felüléssel 2-3 hét alatt szinte el lehet "tüntetni". Csak kell hozzá 15 perc, meg persze némi energia.

Úgyhogy jó tornázást mindenkinek, aki valóban el akarja tüntetni a hasát!!!

sziasztok! Begany
Névtelen
 


Szia BEgany,
Ha nulláról kezdi az ember, milyen ütemben növelje a felülések számát? Elsõre hányat csináljon szerinted? Császárosoknak van rizikó?
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok! Nekem is pocak-problémám van, és ezen még az sem segített, hogy a fölös plusz négy kilót leadtam. Ugyanis nálam nem a méret a lényeg, hanem az állag. Löttyedt és puha a hasam. Tudom, a felülés segítene, de megfájdul tőle a gerincem, a hátam. Nincs valami más bevált ötlet?
Köszi, Erika.
Rutinos
 


Sziasztok!

Nos, nem mindegy, hogy hogyan csinálod a felüléseket. A Hasprés a has felső izomzatát dolgoztatja meg, a lábemelés pedig az alsó izmot.

Ha hasprésezel, akkor azt tudom ajánlani, hogy mondjuk feküdj le a földre, és ha lehet, a lábaidat tedd fel valahová úgy, hogy párhuzamosan legyen a talajjal. A kezed oda teszed, ahova akarod, én mindig a tarkómra.
Nem kell teljesen felülni, mert az csak megterheli a gerincedet. Szívd be a levegőt, és amikor kifújod, emeld meg a fejedet és a felső testedet úgy, hogy érezd, hogy a hasizmod felső része dolgozik. Fontos, hogy arra a területre koncentrálj. Egy pillanatig maradj abban a pozícióban, aztán ereszkedj vissza, miközben újra beszívod a levegőt.

Szerintem nektek elég legelőször 3x20 felülés, aztán mindenki annyit csinál, amennyit jónak lát.

Az alsó hasizom erősítéséhez, pedig simán feküdj le a földre, emeld meg a lábad és emelgesd úgy, hogy nem teszed le a földre közben. Ebből is 3x20-at.

akkor hatásos az egész, ha igyekszel állva is behúzott hassal mászkálni, vagyis megszokni, hogy az legyen a normál állapot, hogy be van húzva a hasad.

Az oldalsó hasizmokat ugyanúgy lehet erősíteni, mint a felső részt, csak akkor kicsit oldalra kell fordulni minden felülésnél.

Én amikor kezdtem, megcsináltam napi 100-at, és - nem vicc!!! - 5-6 nap múlva már 2-3 centivel kevesebb a derékméret!

Remélem sikerül nektek is! Egyébként a www.fitnet.hu-n tök jó ötleteket szoktak adni.


Puszi: begány
Névtelen
 


Sziasztok!

Nekem ket csaszarom volt.az elso utan nem volt gondom,de a masodik utan (4300 gr.-os volt a gyerek),bizony nagy maradt a pocakom.Nem haj,mert nagyon puha,gyurhetem ahogy akarom,ha haton fekszem eltunik,folotte a bort pedig 3-4cm-es redobe huzhatom.Nagyon nem tetszik nekem .Probaltam mindenfele hasizomgyakorlatokat vegezni,de nincs turelmem kivarni,hogy olyan lassan valtozzon,ha egyaltalan valtozik valamit.Amugy mennyi ido alatt lehet rendbehozni egy ilyen hasfalat?
Hilda
 


Szia Hilda,
Mikor volt a másdoik császár?
Nekem is kettõ volt, a másodiknál lassabban tûnt el a pocak. Szerintem ez a megnyúlt bõr. Össze fog húzódni, visdzont nem tudod siettetni. Én az elsõ gyerek után a hatodik héten (komolyan!) belefértem a terhesség elõtti gatyómba, most a második gyereknél az a negyedik hónapban sikerült. Mindeféle fogyókúra nélkül.
szóval a kérdés az, hogy mikor volt a második császárod...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Zsoka!

A masodik csaszarom bizony regecska volt.2000 januar 20.-an.Hamar visszafogytam ugymond ,csak 2 kiloval vagyok tobb,mint terhesseg elott,csak ez a fura has ne lenne.(elkeserit)Az elso utan meg csinosabb voltam mint elotte.Es most?
Hilda
 


Ó értem. Azt hittem talán mostanában volt. De akkor ezek szerint nem háj, hanem a megnyúlt bõr, nem húzódott össze. Sajna semmi ötletem nincs... Kép
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


SZiasztok,

szerintetek császár után mikor lehet elkezdeni a hasizom-tornát? Nekme a zorvosom azt mondta, hogy 3 hónapig ne csináljak semmit, ami a hasizmot megerőltetné... az viszont nagyon hosszú idő, addigra vége lesz a nyárnak, és az én hasam még elég rémesen néz ki. Szóval én már szívesen elkezdeném a tornát, most négy hetes a kisbabám, de félek, nehogy valami baj legyen belőle. Mi a véleményetek?

Kriszta
Kriszta
 


Szia Kriszta,
nekem anno az elsõ császárnál a doki azt mondta, hogy (na most keverem de majd megmagyarázom) hogy ne izometriás gyakorlatokat csináljak, hanem izotóniásat (vagy fordítva). (Jön a magyarázat):
Szóüval hogy ne felüléseket, vagy lábemeléseket stb csináljak, hanem fekszem az ágyon, padlón, akárhol, és ott fektemben megfeszítem a hasizmokat. 10-zel lehet kezdeni, és kétnaponta tízzel emelni. Ez is nagyon jó! Azt is mondta még a doki, hogy a császár után 2-4 héttel már gyakorlatilag mindent lehet csinálni, amit ép pocakkal.
Egyébként az egyik barátnõmnek a következõktõl lett lapos hasa (nem fogjátok elhinni, pedig saját szememmel láttam): nem csináélt mást, mint egyszerûen behúzta a hasát. Így gyakorlatilag állandóan meg volt feszítve a hasizom. És a végén úgy maradt... Gyönyörû, kemény lapos hasa lett. Ha nem látom, nem hiszem el.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Kriszta!

Nem akarsz benézni az "Első napok, hetek..." topicba? Jó lenne...

Geri
geri
 


Zsóka, meséltem valakinek (talán Judónak) a behúzott hasas dolgot, és mesélte, hogy valamikor õ is próbálta, csak éppen totál rosszul lett tõle. (én is mindig elhatározom, hogy buszon így megyek, aztán amíg ezen jár a fejem, megy is, de aztán...)
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Igen Ildi, én is kipróbáltam, már többször. Rosszul nem vagyok, csak épp mindig elfelejtem... Kép Szóval nálam semmi eredmény...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Nekem azt mondta az orvosom, hogy császár után már nem lesz teljesen lapos a has, mert a mutét után kizáródik egy bizonyos zsír réteg. Akárhogy tornázok az nem tud már felszívódni.
De ha csak a hasam lenne egy picit nagy........
Jaj, lányok. Engem teljesen ki kéne cserélni!
Azért ezt a has behúzást kiprobálom.

Andi2
andrea (andrea)
 


Zsóka,
neked ez a megfeszítés milyen eredményt hozott? És mennyi ideig csináltad? Elég jól hangzik, de kíváncsi vagyok, mennyire hatásos.

Andi2,
Én nem hallottam még ilyesmiről, ez biztos? Elég furán hangzik, hogy kizáródik? Hová?

Kriszta
Kriszta
 


Sziasztok!
Ti hogy birtok behuzott hassal jonni-menni?En behuzni behuzom,de nem birom sokaig tartani,mert mikor levegot akarok venni muszaly ellazitsam.Minden levegovetelnel rafigyelni eleg nehez.De meg probalom,mert a fejembe vettem,hogy valtoztatnom kell a dolgon.Ti hogy csinaljatok?
Hilda
 


Sziasztok,
Kriszta, én lusta vagyok. Kép Nem csináltam semmit. Idõm se lenne rá (na jó, ha akarnám lenne, szóval mégis inkább lusta vagyok).
A hasbehúzást próbáltam, egy ideig megy is, csak aztán megfeledkezem róla...
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

cron