Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mian! A waffel ugye gofri? Nekem van egy alapreceptem, ha érdekel szívesen leírom! Tünde
 
 


Sziasztok!

Jubi, híreket én is olvastam ám. Kép várom a fejleményeket, ha aktuálissá válik a hír! Kép

Mian!
Holnapra behívott a fejlesztő pedagógusa Gerinek. Beszélni akar velem, de nem tudom, hogy mi a gond. Eddig senki nem csinált semmit, most, hogy megtudták viszem Gerit vissza a humán fejlesztési központa kontrollra, mindenki egyszerre beszélni akar velem.
Csütörtökön neurológia. Felhívtam a dokinénit, hogy ehet e reggel Geri, altatják vagy sem. És azt mondta, hogy nem fogják altatni! Kép Kép Kép
Utána megyünk a humán fejlesztési központba.
Kezdeg kicsit ideges lenni. De ez ugye természetes????

Itt is hideg van ám. De mostmár várom a tavaszt! MI nem tudtunk szánkózni, mert a hó megmutatta magát karácsonykor, de Geri beteg volt. Így húztam egy kicsit a ház előtt, de ennyi.

Puszi!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Tünde! Itt vagy még?

Mi újság van veled?

Anikó

Kép

KépKép
 
 

 
 

..igazak a kósza hírek Kép Ma voltam dokinál, és 6 hetes és 6 napos a babuci-kezdemény a pocakomban Kép Nagyon örülünk neki!!! A fiúk már csak így köszönnek el tőlem reggelente: "Szia Anya, szia Jázmin!" Kép Beni azt tervezi, hogy majd a köldökömön keresztül beszél hozzá, Dani pedig a múltkor hallgatózott a hasamon, és közölte, hogy már hallja, ahogy a kistesója "nyelik" Kép Nem sikerült meggyőznöm, hogy csak a gyomrom korog Kép Egyébként folyamatosan rosszul vagyok - így volt Danival is - gyakorlatilag amikor nem alszok, olyankor émelygek vagy hányok...de hát majd csak eltelik ez az időszak is.

Anyko!

Remélem sok jót mondanak holnap, majd írd meg!!

...nálunk is nagyon hideg van, én meg ráadásul annyira fázós vagyok, hogy még kánikulában is nyakig érő forró vízben szoktam fürödni Kép

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi!!
El sem hiszed, mennyire örülök! ÓRIÁSI Gratula!!!
Látod, nem hiába szorítottunk! Kép
A fiúk édesek lehetnek. Írjátok, vagy jegyzitek valahová az "arany köpéseket"?
Vigyázz nagyon magatokra, s élvezd ezeket a gyönyörü pillanatokat! Puszi

Anyko,
tényleg nem csoda, ha ideges vagy! De remélhetöleg nincs semmi vész, csak lehet, hogy Geri fejlödését szeretnék veled megbeszélni.
Mesélj, hogy mi volt!
Az érdekes, hogy nem altatásban végzik az EEG-t! Erre kíváncsi vagyok!
Nyugi!!!! Ne idegeskedj elöre, mert azzal csak Gerinek ártasz! Biztos nem lesz semmi gubanc!

Tündi!
Megköszönném, ha leírnád! Kép

A hideggel kapcsolatban! Mára még hidegebb lett! Kép Napközben is -5 -10 fok! Kép Viszont gyönyörü; minden fa hófehér, az ég vakítóan kék és szikrázó napsütés! Képeslapra való!
 
 


Sziasztok!

Jubi!
Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen jó hírrel örvendeztettél meg bennünket! Jó egészséget kívánok és vigyázz magatokra! Aztán ha valami fontosat megtudsz, értesíts minket róla, had osztozzunk veled örömödben!

Mian! Kép Kép Kép
Semmi jó hírrel nem szolgáltak, sőt..... Ma már kibőgtem magam. Gerit kiveszik az egészséges gyerekek közül és átteszik a sérült gyerekekhez. Pedig olyan szépen beindult a fejlődése, mert az egészséges gyerekektől sokat tanult. Kép Ahova most teszik, súlyos autisták vannak és dawn-kórosak. Mit fog ott ő látni? Kitől fog példát venni???? Hogy lesz ezután? Olyan elkeseredett vagyok!!! Kép
Szerintük Geri autista és nem is álomdjak arról, hogy sokat fog változni. Szerintük nem tart szemkontaktust, nem kezdeményez kapcsolatokat..stb...
Könyörgöm...ha jönnek hozzánk idegenek, mindenihez megy oda, köszön nekik és húzza be őket, hogy játszanak. Folyamatosan tart szemkontaktus, próbál velük kommunikálni. Barátnőm nem látta Gerit 1 hónapig és most két ünnep közt voltak nálunk. Barátnőm elsírta magát örömében, hogy Geri ilyen hatalmasat fejlődött, hogy odaszaladt hozzájuk, mindenkit megölelt, megpuszilt, a lányokkal jót játszott. Élvezte és sokat nevetett. Boldog volt!
A boltban ő kéri magának a kakaóscsigát és még sorolhatnám mikben fejlődött. Ezt miért nem veszik észre???Szerintem ez október 10-e óta hatlmas előrelépés. Ez nem elég nekik?
Most elkönyvelték autistának, ami ugye baromi könnyű. Sőt közölték, lehet soha nem fog beszélni. Október óta beszédben is nagyot fejlődött. Számolni is tanul és jól megy neki. Nincs olyan szó, amit ne tudna kimondani. Igaz ezeket nem használja csak utánunk mondja. De egyre több szót használ magától!
Elkeserítő a helyzet!
Áprilisban megyünk Kovács Andráshoz a pilisbe. És oda is el akarok most menni, akit javasoltál! Nem hagyom ennyiben a dolgot és ha a gatyám is rámegy az utazásokra, szállodákra, akkor is viszem Gerit!
Kanadában laknak anyum rokonai. Ha kell, odáig is elmegyünk! Semmi nem érdekel, csak az, hogy Geri fejlődik és nem hagyom, hogy bármiben is visszatartsák!

Elnézést, hogy kifakadtam, de olyan jó ezeket kibeszélni magamból!
Köszi, hgy elolvastad és köszi, hogy velem vagy lelkiekben!

Millió csók mindenkinek!
Anikó és Geri, aki lesz még egészséges kiskölyök!

Kép

KépKép
 
 


Anyko!

Soha ne fogadj el egy orvosi véleményt! Vidd el minél több szakemberhez, és mondd el a tapasztalataidat! Te ismered Gerit legjobban, te látod legjobban a változásokat. Az óvónénik és sajnos néhány orvos is szereti "egyszerűen" elintézni a problémásabb gyerekeket, és betenni őket egy skatulyába, csak hogy szabaduljon tőle. Nekem egy pszcihiáter mondta, hogy a pedagógusok azt szeretnék, ha minden gyerek szürke, átlagos lenne, akkor lenne a legkönnyebb dolguk. Az én nagyobbik fiamra pl. azt mondta az óvónénije, hogy autista, csak mert nem kereste a kapcsolatot a többi gyerekkel, és nagyon akaratos, hisztis volt. Pszichiáterhez is elküldtek minket, aki csak nevetett azon, hogy autistának gondolták Benit. Most elsős, és a tanárok nem győzik dícsérni, hogy milyen okos, értelmes, szelíd és kedves gyerek. Olyan, mintha kicserélték volna, mintha nem is velünk történtek volna azok a szörnyű évek. Szóval az emberek könnyen osztogatnak címkéket Kép Kitartás!!!

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi!

Azt hiszem ezek a sorok sokkal többet értek nekem, mintsem azt gondolnád! A férjem és én is meg vagyunk győződve róla, hogy GEri nem autista és szeretnénk, ha nem is kezelnék úgy. Nem mondom, hogy a fejlesztések nem jók, mert azok sosem ártanak, csak épp nem kellene leírni Gerit!
Viszem mindenhova, míg energiám van és tudom, hogy igaz nehéz út áll előttünk, de le fogjuk aratni a babérokat és Geri a suliban is meg fogja állni a helyét! Én ezen leszek minden erőmmel.
Bár azt is tudom, hogy tőrékeny vagyok, gyenge nőci, de Geri előtt sosem mutatom ki. Sőt, ha őt látom megerősödöm a hitemben!
A férjemmel pedig elterveztük, hogyha Geri ősszel megkezdi a bölcsit vagy ovit, akkor belefogunk egy kistesó project-be. Minden porcikámmal szeretnék egy picibabát. Gabi itthon fog dolgozni április/május-tól, így lesz segítségem. Lesz ki hazahozza és elvigye Gerit! És remélem Gerinek is tetszeni fog egy tesóka. De addig sok idő van még, de ezek a tervek!

Köszi Jubi!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!
Először is BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK mindenkinek kicsit megkésve, de teljes szívemből!!!!!

Jubi!
Gratulálok! Nagyon vigyázz magatokra! Annyira sok örömed lesz a köv. hónapokban és utána is, hogy én már most irigyellek is! Kép

Mian!
KisTominak nálunk is volt kétszer EEG-je és egyszer sem altatták, mert azt mondták, hogy ahhoz elég, ha spontán alvásban szendergésben vagy csak nyugalomban van.

Anikó!
Kitartás! Nagyon jól gondolkodtok, és nem szabad, hogy az első véleménynél leragadjatok. Biztos emlékszel, hogy írtam a mi gondjainkról és én azt vallom, hogy ha valóban ránk illik a vélemény akkor azt úgyis megérzem, de amíg az anyai ösztöneim azt súgják, hogy nem, addig nem fogadom el. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért, de megérzem, ha valaki csak be akarja skatulyázni a gyerkőcömet és akkor nekem onnét már menekülnöm kell. Ha elfogadtam volna minden véleményt, akkor most nem tartanánk ott ahol vagyunk és nem lennénk jól. Szóval KITARTÁS SOK ERÕ kell hozzá, de ez van. Sajnos sokan úgy gondolják, hogy ha egy leletet kiállítanak, akkor az úgy is van. Pedig a mi koraszülöttes orvosunk a háziorvosunk és a gyerekneurológusunk belénk verte, hogy azzal foglalkozzam, hogy hogyan viselkedik és fejlődik, ne pedig a kiállított leletekkel! Addig amíg egy gyermek fejlődik és jól érzi magát addig nem lehet, hogy olyan baja legyen ami indokolná, hogy le is írják! Sajnos volt olyan tapasztalatunk is, hogy mentünk kardiológiára téves riasztás végett és mivel vinnünk kellett az összes leletünket látta a doktornő, hogy gondjaink voltak és azt kérdezte, hogy most akkor ez a gyerek beteg és nem csinál semmit? Gondolhatod, hogy kiakadtam ezen...Igaz nem kell különösebben félteni engem sem, mert ha a gyermekeimről van szó, akkor nagyon ki tudom nyitni a számat
Kívánom, hogy legyen erőtök és találjátok meg azt a szakembert, aki teljesen mellettetek áll! Hidd el, hogy ez is sokat számít, de a legfontosabb, hogy magadban bízz, mert Te tudod a legjobban, hogy hogyan fejlődik Geri és mire van szüksége, mert nálad jobban senki nem ismeri, és a néhány perces vagy órás vizsgálatok alatt nem is lehet megismerni!!!

Lehet, hogy kicsit hosszúra sikerült, de ez a téma kicsit érzékenyen érint és órákig tudnék róla beszélni.
Sziasztok
Nolo
 
 


Anikó!
Azt az előbb még elfelejtettem, hogy NEM VAGY GYENGE, CSAK ANYA VAGY, AKINEK NEM MINDEGY, HOGY MI VAN A GYERMEKÉVEL!

Nolo
 
 


Még a hátam is borsódzik!!!!!

Anyko,
mindenképp menj tovább az utadon!! Tudod, erröl már beszéltünk priviben is; ne fogadd el!
Sajnos manapság a legdivatosabb, s egyben legegyszerübb is a problémás gyermekekre fogni, hogy autista, vagy hyperaktív. Ez a 2 skatulya dívik mostanában.
A szemkontaktus hiányán gondolkodom. Max-nál is nagyon nehezen alakul ki a szemkontatktus, de ezt nem is lehet pár perces ismeretség után elvárni egy ilyen korú gyermektöl. Söt! Nálunk még az is elöfordul, hogy akit már régóta ismer, de valamiért nem kedvel, egyáltalán nem hajlandó ránézni!
Rengeteg minden felmerült most bennem, de inkább majd priviben írom le; nem akarnám a többieket untatni! (bocsi, nem akarnék most senkit megsérteni! Kép )
Ágotához pedig mindenképp menjetek! Szent meggyözödésem, hogy fog segíteni!!!!
Kitartást, s eröt!!!! Puszi
 
 


Jubika! Ezer és egy gratula! Nagyon örömteli, hogy a fiúk ennyire várják a kistesót! Kép

Anikó! Azt a butaságot, hogy gyenge nő vagy, felejtsd el! Egy Anya nem lehet sosem gyenge. Max. ha egyedül van, néha nem árt leereszteni a gőzt. Harcolj a fiadért!

Mian, én nem vettem észre, hogy Macika nem venné fel a szemkontaktust. KépPersze lehet, hogy szimpi voltam neki. KépVégülis elbírtam altatni. Kép


Sziasztok!

Itt vagyok!

Stuci! Majd írok, csak magam alatt vagyok, kicsit fáradtan. De megnézem, hogy hogyan tudnám elküldeni mail-ben. Köszi a támogatást, nagyon sokat jelentenek ezek a sorok!

Megvolt a vizsgálat!
Kiderült, hogy szülés közben elég nagyfokú oxigénhiány lépett fel nála. Ez már eleve gondot okoz. Az is gond, hgy Gerinek 1 évesen vágták fel a nyelvét, így nem fejlődött semmit addig a nyelve és az izmok, ami a beszédhez kellenek. Ezeke most fogom fejleszteni neki. Kép Emiatt nagy a lemaradás. Illetve viselkedés zavar van. A doki szerint mindent elrontottam, ami a nevelést illeti. Kép Sokat engedtem meg Gerinek, nem volt gyerekek között, nem tudja, hogy mi az enyém, tied, ővé...stb.. De vittem volna gyerekek közé, lehetőségem viszont nem volt. Vittem minden nap a játszótérre, sétálni.stb... Valóban engedékeny szülő vagyok, de ismerek több szülőt is, aki lényegesen engedékenyebb, mégsem úgy viselkedik gyermeke, mint Geri.
A viselkedés zavar kialakulhatott abból is, hogy nem beszél és sok a feszültség benne.
DE..... a doki szerint nem autista!!!!!!!
Viszont korai fejlesztőt ajánlotta ( oda járunk most is )
Megcsinálták az EEG-t! nem altatták el! Hihetetlenül ügyes volt! Gabi ölében ült és én melléjük ültem. Szárazra beszéltem a szám. Vittem két mesekönyvet, azt olvastam neki el. Már mindenki unta a két mesét, mert a viszgálat hosszú volt, így többször is elolvastam neki. De szépen ült, figyelt! Le a kalappal előtte. nagyon meg is dícsérték! Igaz az utolsó 1 percben már szabadulni akarta fején lévő tucat dróttól, de sikerült türelemre inteni. 2,5 óra!!!!! volt a vizsgálat összesen mindennel együtt. Halál volt!
Most majd megyünk a humán fejlesztési központba és kifaggatom a dokit, hogy hogyan fejlesszem, mik a kilátások, stb. Gabi most fog pesten időpontot kérni a dokitól. Így bízom benne, hogy február március körül mehetünk is pestre. Ott 2 helyre is szeretném elvinni. Több szem többet lát.

Amúgy regényt tudnék írni arról, amit a neurológus mondott, de most nincs rá energiám. Hulla vagyunk, fáradt, zaklatott, kimerült. talán ha lecsilapodok egy kicsit, írok még....persze ha érdekel benneteket!

Puszi mindenkinek!
Anikó

U.I.: Pesten tudtok valami olyan szálláslehetőséget, ami jó, nem drága? Egy napot ott szeretnénk aludni.

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Elszállt, amit délután írtam, de így többet tudok!

Jubika!
Gratula! Boldog, békés, egészségben gazdag, örömteli pocakosodást kívánok! Kép
És nagyon irigykedek! Lehet?

Anykó!
Látod!? Semmi nagy baj! Én ezzel a papírral bevágtatnék a bölcsibe és kérném, hogy tegyék az egészséges gyerekek közé! Ha nem, kivenném onnan!
A 10 éves pályafutásom alatt 2x javasoltunk óvodaváltást gyereknek: az egyik sajnos süket volt, de sokáíg velünk járt, a másik amúgy el is költözött, nem tudjuk mi lett vele. De ők nagyon súlyos esetek voltak. Volt és van autista, epilepsziás és olyan gyerekünk, akinek papírja van arról, hogy valami nincs rendben nála. DE NEM KÜLDJÜK EL TÕLÜNK! Járnak logopédushoz, fejlesztésre és bárhova elmennek, ha tanácsoljuk, de az óvodából nem küldjük el!
Az, hogy nem tart szemkontaktust? Majd tart. Nem kezdeményez kapcsolatot? Majd kezdményez.
Van olyan gyerekem, aki amikor 3 évesen hozzánkkerült nem tudott beszélni. Egy évig nem értettük, mit mond. Anyja szerint külön nyelvet használnak a tesójával. Azóta beszél, igaz sokszor nem érteni, vagy éppen ő nem érti mit. 6 éves. Logopédushoz, fejlesztésre jár. De nem küldtük el.
Szóval: szállj szembe, és vidd el onnan! Minden elismerésem a tied és minden szülőé, aki megtapasztalni kényszerül az élet ilyen árnyas oldalát!
Tudod mit? Költözzetek fel Pestre és hozd hozzám, jövőre kicsik leszünk Kép!

Puszi Kriszta

 


Anikó!
Örülök, hogy jó eredményeket kaptatok! Azért megkérdezném az orvostól, hogy ki az, aki az első gyerekét nem rontja el? És igen is legyen minden szülő engedékeny, mert a gyerek nem azért gyerek, hogy állandóan korlátozva legyen és mindíg szabályok szerint éljen!!!Lesz az életben még eleget korlátozva! Nem alakít ki szemkontaktust és kapcsolatot? Na és? Nincs semmiről lekésve, majd kialakítja, ha akarja! A fejlesztések pedig soha nem ártanak, még annak a gyerkőcnek is a hasznára válik akinek nincs is rá szüksége. A fősulin nekünk azt tanítják /gyógypedet tanulok/, hogy 5-6 éves korig nem skatulyázzuk a gyermeket, mert nagyon sok minden lehet, ami nem kóros csak valami végett késik. Viselkedészavar? Miből állapítják meg, hogy az van? Azért mert adott szituációban nem úgy viselkedik, ahogy azt elvárnák tőle? Ha jobban körülnéznénk akkor bizony minden második emberke akár felnőtt akár gyerek viselkedészavaros.
Na jó mostmár befogom, mert sok lesz belőlem!
Nagyon örülök, hogy megnyugtató eredményeket kaptatok, és igen, menjetek el minél több helyre és majd meglátjátok, hogy mi az ami nektek kell!
Minden jót!
Sziasztok
Nolo
 
 


Aniko!

Lehet ilyesmi lenne jo, ahol a másként fejlödö gyereket ingergazdag környezetben hozzáértök segitenék fejlödni, de nem nagyon sérültek között.

"AZ ÓVODA KÜLDETÉSNYILATKOZATA

Ép és sajátos nevelési igényű, 3-7 éves korú gyermekek együttnevelése, egységesítése, óvodai ellátása. Olyan speciális ellátást igénylő gyermekek teljes körű ellátása, akik a szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleménye alapján beszédsérültek, autisták, kommunikációs - nyelvi zavarban szenvednek, pszichés fejlődési zavaruk miatt a nevelési, tanulási folyamatokban tartósan és súlyosan akadályozottak, dyslexia, dysgraphia veszélyeztettek és kóros hyperkinetikus, aktivitás - zavaruk van.

Biztosítja együttnevelésüket a kortárscsoportban korai életszakaszban valóságos környezetben, a társadalom többi tagjával állandó kontaktusban. Az eddig külön nevelt gyermekek beillesztése a többség közé. Toleránsabb társadalmi környezetet biztosít a hagyományos pedagógia és az innovációs törekvések együttes felhasználásával. Biztosítja az átjárhatóságot az egyén (fogyatékkal élő, sajátos nevelési igényű gyermek.) és a csoport (Ép gyermekek.) között. Megszűnteti a kategorizálást, a diszkriminációt. A többség befogadó - készségét biztosítja (inklúzió).

A gyerekek egyéni fejlődési üteméhez igazodó komplex és differenciált nevelést, a tehetséggondozást nyújt az akadályozott fejlődésű, gyermekek speciális szükségleteinek figyelembevételével. Az óvodai alapellátást teljes körű gyógypedagógiai és logopédiai szakmai kompetencia biztosításával látja el. Végső célunk az iskolai életmódra való felkészítése.





Az intézmény a következőket garantálja:

* különböző célcsoportok érdekeinek együttes biztosítása
* sajátos nevelési igényű gyermekek, hátrányos helyzetű (roma, szociálisan sérült) gyermekek, különlegesen tehetséges gyermekek együttnevelése
* diszkrimináció mentes együttnevelés"

http://www.beszeljvelem.hu/alap.html

Üdv Babi
 


Sziasztok!

Köszi minenkinek a nyugataó, bíztató szavakat! majd jövök este, mert van miről írnom. Kép

Anikó

Kép

KépKép
 
 


"Hogyan válassza ki Isten a fogyatékos gyermekek anyukáit?


Legtöbb nő véletlenül, néhányan választásra és páran szokás alapján esnek teherbe. Ezévben közel 100 nő lesz fogyatékos gyermek anyukája. Gondolkoztál már azon, hogy vannak ők kiválasztva?

Valahogy észrevettem, hogy Isten nagy körültekintéssel választ dolgokat. Ahogy irányít, mondja az angyalainak, hogy jegyzeteljenek egy nagy táblára.
"Armstrong, Beth, fiú, őrangyal:Matthew
Forrest, Marjerie, lány, őrangyal:Cecilia
Rudledge, Carrie, ikrek, őrangyal:Gerard."
Végül odaad egy nevet egy angyalnak és nevet:
"Fogyatékos gyermeket adjatok neki."
Az angyal kiváncsi:"Miért ő, Istenem? Õ olyan boldog!"
"Pontosan"-nevet Isten-"Adhatok-e fogyatékos gyermeket olyannak, aki nem ismeri a nevetést?Az kegyetlen lenne!"

"De lesz türelme?"
"Nem akarom, hogy túl sok türelme legyen, különben elmerülne az önsajnálat és kétségbeesés tengerébe. Miután a sokknak és a megbántódásnak vége van, tud majd vele bánni."
"Néztem őt ma. Önérzetet és függetlenséget érzek nála.Meg kell tanitania a gyermeket, hogy a saját világában éljen és az nem lesz könnyű."

"De Uram, nem hiszem, hogy egyáltalán hisz benned."
Isten nevet:"Nem számit.Ezt helyre tudom hozni. Õ tökéletes. Van elég önzés benne."
Az angyal levegő után kapkod."Önzés? Ez erény?"

Isten bólogat:"Ha nem tudja magát elválasztani a gyermektől néha, alkalmanként, nem fogja tulélni. Igen, itt van egy nő, akit megáldok egy ilyen gyermekkel. Még nem veszi észre, de irigyelve lesz."
"Soha nem fogja megfogadni a szavadat! Soha nem fog egy hagyományos lépést sem tenni!"
"Amikor a gyermek kimondja, Mummy, először, ott lesz a csodánál és tudni fogja! Amikor leir egy fát vagy naplementét a gyermekének, látni fogja, ahogy nagyon kevés ember látja az alkotásaimat.
Én megengedem neki, hogy tisztán lássa a dolgokat, amiket én látok-tudatlanságot, kegyetlenséget, előitéleteket-és megengedem neki, hogy felülemelkedjék ezeken. Soha nem lesz egyedül.Ott leszek mellette életének minden percében, mert az én dolgomat csinálja, mintha itt lenne mellettem."
"És mi van az őrangyallal?"
Isten nevet:"Egy tükör elég lesz"
 


Babi, ez nagyon kedves kis mese, de Isten nem ilyen Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Valamiért az élet próbára tesz minket. Kemény próbára.
Az agyam zakatol, nem tudok kikapcsolódni. Mit rontottam el, hogyan tudom helyrehozni? Ezen rágódom...vagyis főleg azon, hogy hogyan fogjak neki Geri fejlesztéséhez! Mert nekem kell kezembe venni az irányítást a fejlesztése vonalán. Sajnos ez mam magyarország. ( l. cenzúrázott egészség )
Szomorú és elkeserítő. Olyan világ tárult elénk, amit szerencsére azok nem tudnak, akiknek egészséges gyermeke van.

Elkeserítő az is, ahogyan a bölcsiben hozzáállnak a dologhoz. Mindenképp be KELL szerintük skatulyáznia gyermeket. És ha valóban igaz az, hogy GEri nem autista, mikor és hogyan tudom róla majd ezt lemosni????? Az oviban, a suliban, majd nagyobb korában akár párválasztásnál.... oly könnyen kijelentik, hogy autista...minden orvosi izsgálat nélkül....bélyeg, melyet nekem kell levakarnom a gyerekről.
Nem tagadom, hogy Gerivel gondok vannak, nem szégyenlem felvállalni, hogy beszédzavaros! De olyat nem fogok eltűrni, ami nem igaz.

Azért fakadok ki, mert mostmár 2 orvos jelentette ki, hogy Geri nem autista. A bölcsiben pedig csak mosolyogva közlik, hogy Geri középsúlyos autista. Higgye el anyuka! nem való egészséges gyermekek közé. Jobb lesz neki a sérült gyermekek közt!
Számomra ez röhelyes!!!!!!
Nem tagadom, hogy kell a fejlesztés neki, ezt a neurológus is elmondta. Én is aláírom, hogy jó lesz.
De én látom a gyereken, hogy október óta 180 fokos fordulatot vett Geri és kicserélték a kisfiamat. Ehez hozzájárult az, hogy gyerekek közt volt, egészséges gyerekek közt, akiktől látta a példát! És most hétfőtől átteszik egy olyan csoportba, ahol csak beteg gyerekek vannak. Nem beszél egyik sem, zömében ülnek és ami fontos, sokkal kisebbek, mint Geri! Mit fog tőlük tanulni????
Ne haragudjatok, ha kiborultam, de most nagyon magam alatt vagyok és Geri tartja bennem az erőt. Ma is amikor hazajöttünk, foglalkoztam vele. Sokkal elszántabban, mint eddig valaha. Keméyn, már látom egy óra után, de ha ez kell, ezt csinálom.
Bebizonyítom, hogy Geri nem az aminek a bölcsiben mondják, Geri fejlődni fog és utól fogja érni korosztályát.

Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Aniko!

Miröl van papirod?

Ülsz a gödörben és kapálozol. Kiut? Tanulj!!!! Ahogy sokan tettük, csak igy tudsz boldogulni, ha érvelni tudsz/tanitani tudod. Minden szabad perced használd fel arra utána olvasol minden lehetségesnek. Kezdheted a masfogyatekos.lap.hu-n, logopedia.lap.hu, olvass autizmusrol is amihez hozzáférsz, mindent. Vannak egyesületek keress kapcsolataot velük, vannak neten is különbözö "más" gyermekes topikok, menj, olvass, kérdezz, azt is látni fogod mások milyen nehézségekkel küzdöttek meg. A tanulással a "legszivesebbn összes hajam kitémném" állapotrol is eltereled a figyelmed.

Bölcsiröl a papirod miröl van miatt nem irok, ha válaszolsz, akkor majd én is, ha lesz mit mondanom.

Szedd össze magad de nagyon, felejtsd el a gyenge nö vagyok kifejezést, kevés ember van aki erösebb mint mi, akik "más" gyermeket nevelünk, harcolunk foggal körömmel. Nem veregetlek vállon, harcolnod kell és meg is fogod csinálni! Nincs más választásodKép

Mit rontottál el? Semmit. Ha elrontottál volna is mindegy lenne, a legjobb tudásod szerint cselekedtél nem? Elöre nézz, nem a Te hibád és ne edd ezen magad!

Jubi: tudom. Gratula babukához egyébkéntKép
 


Sziasztok Anyukák, leendő Anyukák! Nekiálltam visszaolvasni a nélkülem eltelt szerintem legalább fél évet, bizony sokszor meglepődtem, hogy mik történtek ez idő alatt!

Jubikának nagyon örülök, szurkolok a kis pocaklakónak! Egyre többen lesznek a pindurok!
Én nem vagyok vallásos, de amikor Jubika üzeneteit olvasom, hihetetlen megnyugvást érzek, és valahogy bizony úgy képzelem, hogy így távolról is ő egy őrangyal, aki vigyáz rám és ránk!

Anykó kálváriáját olvasva ledöbbentem! Én legkevesebb megverném a bölcsiben ezeket a szívtelen dögöket, akik szerintem még élvezik is, hogy ki tudják készíteni Anykót. Én is azt mondom, hogy a mai világban legegyszerűbb rámondani egy gyerekre, hogy valami nincs rendben, vigye máshova, az helyett, hogy kellő odafigyeléssel foglalkoznának vele!
Bocs a pedagógusoktól, de egyszerűen felhúzom magam azon, hogy az én gyerekeimnek nem kellett még 1.2. osztályos korukban különórákra, korrepetálásra járniuk, mert olyan pedagógusok voltak velük az osztályban, akik bizony megtanították őket - a mi korosztályunkról már nem is beszélve. Felháborító, hogy azt látom, hogy pici gyerekeket hoznak a házunkba tanszobát működtető pedagógushoz, és ő tanítja őket írni,olvasni,számolni! Miért, az iskolában mit csinálnak???
Puszi mindenkinek, nagyon örülök nektek! Nagyon jó, hogy létrejött ez a külön oldal, hisz itt el tudjuk mondani egymásnak az örömöket és bánatunkat!
 


Köszönöm, hogy velem örültök, aranyosak vagytok! Kép

Anyko!
Írtad, hogy Gerit átteszik hétfőn abba a csoportba, ahol a súlyos fogyatékos gyerekek vannak. Azon gondolkoztam, hogy muszáj neki egyáltalán bölcsibe járnia? Mert egy ilyen csoportnál még az is jobb, ha otthon van veled, igaz, hogy nincs közösségben, de te tudnál vele foglalkozni.

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Ánizs!

Örülök, hogy újra itt! Kép majd mesélj mi van veled!

Babi!
Nem írtam, hogy nem csinálok semmit. Sőt!
Csak tudod, amikor az ember több napon át csak és kizárólag negatív híreket hall, kicsit padlóra küldi! Főleg, ha a gyerekről van szó. Szerintem nincs olyan szülő, akinek beteg vagy fejlődési rendellenességgel küzdő gyermeke van és nem küldi padlóra az ilyen! Az elején 100%!
Ez nem azt jelenti, hogy belevetem magam az önsajnálatba...dehogy.
Amint időm engedi, netezek és olvasok, tanulok, ismerősöket szerzek! Orvosokat hívunk fel, írunk levelet nekik!
Nem álltunk meg egy percre sem. Sok ismerősre tettem szert rövid időn belül, belőlük szelektálok. Akit úgy érzek valóban hasonló a gondjuk, tartom a kapcsolatot velük. De értelmét túlságosan nem látom annak, hogy továbbra is zömében autizmuról keresgéljek a neten, mert voltam előadáson ( autizmusról volt szó ) megismerkedtem egy itteni anyukával, kinek autista kisfia van és látom, hogy totál más tészta, mint Geri.
Azon vagyok, hogy azt fejlesszem, amit látok, hogy jót tesz.
MIndent megteszek! Mióta Geriről tudjuk, hogy baja van, azóta rengeteget tanultam és tanulok folyamatosan!

És hogy milyen papírom van? Több is van. Neurológia szakvélemény, humán fejlesztési központból is kaptunk szakvéleményt.

A lényeg, hogy a pesti doki, akihez megyünk egy angyal, világon mindenhol elismert doki! Személyesen is ismerem, voltunk nála többször is alakásán, annó még velem és sógornőmmel! De erről is beszámolok, ha megvannak a vizsgálatok és lesz eredmény.

Még annyit Babi, hogy sajnos rengeteg időmet köti le az, hogy itthon dekupázsolok, mert jól jövedelmez. JObban, mintha valahova elmennék minimálbérért napi 8 órában. Napi 2-3 órámat veszi el délelőtt. Ilyenkor alig vagyok fent. ha Geri itthon van, vele vagyok, foglalkozom, tart a pereskedésünk a házügyben, Gerit viszem ide oda buszozni , vasútállomásra, mindenhova. Szóval nagyon le vagyok terhelve. Sajnos alevelezésre nem is igen jut időm. Kép
Ez nem azt jelenti, hogy mindenki el van felejtve, csak azt, hogy nem érek rá.

Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Jó sok visszaolvasni valót adtatok!!!
Elöször is,
Anyko!
Én mondom elöször, s kérlek ne botránkozz meg!!! - SZUPER!!!! ez a hír fantasztikus! Gondolj bele! Remekül viselte Geri a vizsgálatot, ami kiderítete, hogy nem autista. Végül is, ez volt a legnagyobb görcs benneteket, s most megerösítettek, hogy még sem az! (Az EEG már szinte teljes bizonyossággal kimutatja, ha autista a gyermek)
Tanácsolnék valamit, azon megfontolásból, hogy tudod, mi ezt az utat már végig jártuk!
Szerintem semmiféleképp ne vidd Gerit a sérült gyerekek közé!!!! 2-3 hónap múlva sajnos Ö is azon a szinten lenne! Te otthon többet fogsz tudni vele fogalakozni, csak ne görcsölj, s ne vidd túlzásba! Nem kell feladtokat, stb. megoldani, megoldatni. Egyszerüen csak játszatok, rajzoljatok, gyurmázzatok és hallgassatok nagyon sok zenét. Akár komoly zenét is, játék közben!!! ez fontos!
Hord továbbra is a korai fejlesztöbe, mert az jó! Próbálj meg mindenhol utána nézni, hogy mikor, hol, milyen gyermek programok vannak, s ahová csak tudod, vidd el a fiadat.
Babival ellentétben én nem javasolnám, hogy rengeteget olvass, mert nagyon el tudja vinni az embert...! Eleinte én is csináltam, de felesleges, szerintem. Egy Anya zsigerböl tudja, hogy mi kell a gyerekének. Meg látod is, hogy mikor, mitöl boldog. Az már elég. De ne eröltess semmit!!
M.o-tól pedig ne keseredj el! Itt sem jobb a helyzet! Söt! Szerintem otthon sokkal jobbak a dokik, meg sokkal több és jobb integrált ovi van, ahová viheti az ember a gyerköcét.
Látod, mi sem járunk oviba, pedig Max már 3 és fél éves. Tudom, hogy neki is nagyon kéne a gyerek társaság, de én sem voltam hajlandó betenni az egészséges gyerekemet a sérültek közé. Legfeljebb egy évvel tovább fog oviba járni, és csak 7 évesen fogja a sulit elkezdeni. Na, bumm!
Fel a fejjel, szedd össze magad és ne görcsölj!
Ha akarsz még "dumcsizni" írj emilt! Címem tudod!
Puszillak
 
 


Aniko!

Nem irtam semmit csinálsz! Azt irtam, gödörben, én is voltam benne és sajnos az egyetlen kiut, az egyetlen lehetöség arra gyerekeinknek ki tudjuk harcolni mindent, az ha képükbe nyomjuk, ha olyan érveink vannak amiktöl padlot fognak okosok.
Ehhez tartozik az is, hogy mivel autizmust mondanak néhányan, élböl tudj cáfolni. Ezért szükséges okosnak lenni abban is, ha nincs a kezedben papir arrol nem autista. Mert én ezt kérdeztem, van papirod, hogy nem autista? Arrol, hogy az, van? Ez a fontos most, mert bölcsiben ezzel tudsz lépni. Orruk alá dugni, tessék, nem autista, fejlödik, vagy hol van irva hogy az lenne? Akkor mire fel vidd máshová? Nehogymá ovonéni diagnosztizáljon, majd ha lesz képesitése. (Persze, jo ovonö gyanut foghat, javasolhat nevtan, stb, de nem diagnosztizálhat)
Aniko, a jo Isten áldjon már meg, ne védekezz! Nem számonkére´s és nem vád, hidd már el jo Anyu vagy, erös vagy, segiteni akarok, ha tudok egy picikét. Nincs kételkedés nem csinálnál meg mindent, biztatás van növessz oroszlánkarmokat, tigrisfogakat, rinocérosz bört, mert mindre szükséged lesz/van. Sajnos, senkire sem számithatsz okosok közül, mindent ki kell harcolnod foggal-körömmel. Hiába csinálsz mindent jol, ha félsz, ha bizonytalan vagy tényleg jol csinálod-e. Ezért irom olvass és olvass, kell az önbizalom kell a tudás. Harcra buzditalak, ha furán hangzik is, sajnos tul sokat kellett harcolnom, tapasztalatbol irok. Akkor történtek pozitiv dolgok mikor érveltem,ledöbbentek és kiderült nem lehet bujocskát játszani, nincs kibuvo, gyereknek jogai vannak. Azt sajnálom valaki nem rugott seneken már korábban.
Nagyon kemény dolgok vannak mögötted, lehet pont azért tudd mennyi mindent meg tudsz csinálni.
 


Aniko!

Nem irtam semmit csinálsz! Azt irtam, gödörben, én is voltam benne és sajnos az egyetlen kiut, az egyetlen lehetöség arra gyerekeinknek ki tudjuk harcolni mindent, az ha képükbe nyomjuk, ha olyan érveink vannak amiktöl padlot fognak okosok.
Ehhez tartozik az is, hogy mivel autizmust mondanak néhányan, élböl tudj cáfolni. Ezért szükséges okosnak lenni abban is, ha nincs a kezedben papir arrol nem autista. Mert én ezt kérdeztem, van papirod, hogy nem autista? Arrol, hogy az, van? Ez a fontos most, mert bölcsiben ezzel tudsz lépni. Orruk alá dugni, tessék, nem autista, fejlödik, vagy hol van irva hogy az lenne? Akkor mire fel vidd máshová? Nehogymá ovonéni diagnosztizáljon, majd ha lesz képesitése. (Persze, jo ovonö gyanut foghat, javasolhat nevtan, stb, de nem diagnosztizálhat)
Aniko, a jo Isten áldjon már meg, ne védekezz! Nem számonkére´s és nem vád, hidd már el jo Anyu vagy, erös vagy, segiteni akarok, ha tudok egy picikét. Nincs kételkedés nem csinálnál meg mindent, biztatás van növessz oroszlánkarmokat, tigrisfogakat, rinocérosz bört, mert mindre szükséged lesz/van. Sajnos, senkire sem számithatsz okosok közül, mindent ki kell harcolnod foggal-körömmel. Hiába csinálsz mindent jol, ha félsz, ha bizonytalan vagy tényleg jol csinálod-e. Ezért irom olvass és olvass, kell az önbizalom kell a tudás. Harcra buzditalak, ha furán hangzik is, sajnos tul sokat kellett harcolnom, tapasztalatbol irok. Akkor történtek pozitiv dolgok mikor érveltem,ledöbbentek és kiderült nem lehet bujocskát játszani, nincs kibuvo, gyereknek jogai vannak. Azt sajnálom valaki nem rugott seneken már korábban.
Nagyon kemény dolgok vannak mögötted, lehet pont azért tudd mennyi mindent meg tudsz csinálni.
 


Sziasztok!
Hogy vagytok mi újság?

Én sajnos a hétvégén 2 éjszakát a kórházban töltöttem a kicsi fiammal, mert sajnos befulladt.

Anikó!
Mi újság van veletek, jártatok valamerre Gerivel? Ha nem titok akkor írsz róla? Komolyan érdekel, hogy hogy vagytok!

Sziasztok
Nolo
 
 


Sziasztok!
Engedjétek meg,hogy felhívjam a figyelmeteket egy koncertre!

„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

Kép
 
 


Sziasztok!
Sehol senki? Hideg van v. csak utánam nem akartok írni?

Sziasztok
Nolo
 
 


Megint én vagyok!
Azért teszek fel néhány képet, hátha valaki még jár erre:
www.babanet.hu/album/main.php?album=8420&page=1&image=191104

Remélem mindenki jól van!

Sziasztok
Nolo
 
 


szia Nolo!

Jó, hogy írtál! Kép Már én is azt gondoltam, meg kéne törni ezt a nagy csendet!`
És jol tetted, hogy tettél fel képeket is! Szépek a gyermekek nagyon! Csak úgy ragyog a szemük!!! Büszke lehetsz! Kép
 
 


Szia Nolo!
Tényleg nagyon aranyosak! És képzeld, Daninak ugyanolyan pizsomája van, mint a te nagyobbik lányodnak Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Anykó!
Nem is tudom írhatok-e neked?Ritkán írok ide , talán nem is emlékszel rám.Szóval mint anyatigris mégis írok.Igen valóban minden erődet, idődet és energiádat, pénzedet bevetve végig kell csinálnod, mert biztos megéri.Keresd az orvosodat, a te orvosodat, aki azt modja amit hallani akarsz, akiben bízol, akinek hiszel.A gyerekért muszály , Õ mindent megér, Õ a legfontosabb.Szóval sztem ezt a bölcsit jó volna kihagyni, ha csak egy mód van rá.Azt ahová jár mindenképp, de sztem egyáltalán a bölcsit.

Erőt , kitartást kívánok:Melinda
 
 


Nolo!
Gyűjtöm a fényképeket a fiamnak KépKépKép!

Sztigriske!
Köszi az érdeklődést! Elég nehezen indult a dolog, főleg, amikor megkaptam a levelet, hogy vigyek magammal tornaruhát... Mondtam is, ezt jól eltitkolták....
A második döbbenet akkor ért, amikor megláttam a kiírást a tornaterem ajtaján az alkalmassági követelményekről. Gyorsan felhívtam a kolleganőmet, de végig sem tudtam mondani a feladatokat, jött a felvételiztető tanár. Aztán átöltöztünk, beléptünk a terembe és megláttam a dobbantót és a 4 részes szekrényt... Ráadásul az első adag első 10 versenyzője között voltam.
Első akadály: szekrényugrás (vagyis csak rá kellett guggolni, onnan leugrani homorítva). Először kajak neki a szekrénynek, másodszor fél lábam már térdelve fent, aztán 3x-i nekifutás előtt majdnem sírtam, de végülis tanári segítséggel sikerült ráugranom. Onnantól kezdve, az előre-hátra bukfenc (még magam is meglepődtem rajta), a 3 fekvőtámasz, a zsugorkanyarulati ugrás (2kézzel a padon támaszkodva, páros lábbal egyik oldalról a másikra ugrás), az érintőjárás a pad hátoldalán, labdavezetés és kislabdadobás sikerült.
Aztán beszédalkalmassági: pár szó magamró, "r" hang, susogó, sziszegő hangos szavak kiejtése - sikerült.
Végül a 3. állomás 3 tanár előtt: szabadonválasztott és a tanár által választott népdal éneklése (általam leadott tizes listáról) - megtapsoltak, pedig berekedtem, majd kérdeztek a munkámról. Végül megdícsérték az önéletrajzomat: szép, rendezett, ők nagyon szeretik az ilyet, de sajna ritkán látnak belőle példányt. És szeretnének engem felvenni.
Ennyi.
Már csak a jelentkezési lapomat kell beadni 15-ig és várni.

Anykó!
Hogy vagy? Mi történt veled? Hogy áll Geri ügye?

Nolo!
És a kisfiad?

Kriszta

 


Szia Kriszta!

Nem semmi lehetett, amikor szembesültés az alk.feladatokkal, de Te szuperul megoldottad! Hát akkor most már csak tanulnod kell v. van még külön felvételi is?

Köszönöm kérdésedet, nem merek rá semmit sem mondani, mert amikor azt mondom, hogy jól vagyunk akkor mindíg van valami újra. Bár már ránk férne egy kis jobblét, mert mindhárom gyerkőc beteg, igazából egyik követi a másikat plussz hétvégére még a párom is kidőlt a sorból, úgyhogy elég lenne nekünk a betegségből. De nem baj, most ez a jó kis hideg megeszi a bacikat, aztán jöhet a tavasz.......Kép

Sziasztok

Nolo
 
 


Kriszta!Kép
Élmény volt olvasni a veled történteket, olyan jókedvűen írtál róla. Vizuális típus révén mindent láttam magam előtt, a döbbenetet a szekrény láttán és a próbálkozásokat.Kép Hát, azért nem is gondoltam, hogy ilyeneket is kell tudnia egy óvónőnek. Az éneklés, beszéd az OK, de szekrényugrás és társai?!
Gratulálok, leendő óvónéni!Kép

Nolo!
Mielőbbi jobbulást az egész családnak!Kép Kitartás, nemsokára jön a tavasz! [size=-2]...legalábbis nagyon remélem...[/size]

Sztigris
 


Mohi!
csatlakozom Tigrishez; Fáj az oldalam a vigyorgástól! Kép Ugye, nem haragszol meg érte? Én is elképzeltem a jelenetet....! Jobb lehetet, mint bármelyik vigjáték.
Gratulálok a sikeres felvételihez, tanulj, s légy nagyon jó óvónéni! Kép

Nolo,
mielöbbi gyógyulást Nektek! Kép
Bár én pesszimista vagyok a közelgö tavasszal kapcsolatban; most is nagyon hideg van, de ez legalább nem kedvez a baciknak.
Persze, mindjárt vége a januárnak, a február pedig "rövid" hónap és akkor márciusban már reménykedhetünk! Kép

Jubcika!!
Hová tüntél??? Azóta nyomtatsz egyfolytában? Remélhetöleg Ti nem vagytok betegek!!!
 
 


Mian!
Most elég inaktív vagyok, szóval csak olvasgatok...Egy kicsit lelassultam, legszívesebben egész nap csak aludnék, ill. van még egy dolog, amit igazán élvezek: pocolni a kádban egy jó könyv társaságában. Lehet, hogy azért van ez a nagy lustaság, mert bár az émelygés lassan enyhül, de három hete nem igazán tudok éjszaka aludni..., bocs, ez mind off volt, és a csevegőbe kellett volna...
Hogy legyen egy kis deku is: tervezek egy órát hétvégére, ha Zoli kifaragja hozzá az alapot.

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


...te jó ég! Most vettem észre, hogy a csevegőben vagyok Kép

Jubi, a szétszórt Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nem haragszom a nevetésért! A kolleganőm is dőlt a röhögéstől, amikor megtelefonáltam úgy frissiben neki. Akkor nem találtam olyan nevetségesnek, de így utólag, IGEN!
Köszönöm a gratulációkat! Elvileg nem kell felvételiznem, mert levelezőre megyek, csak alkalmassági van (és ugye megvan már!), elküldeni a jelentkezési lapot, aztán várni, amíg meghatározzák a határokat és értesítenek....
Mivel együtt van az óvónők és tanítónők alkalmassági vizsgája, így nincs különbség. Óvodában nem kell szekrényt ugrani, de a suliban...

Nolo!
Jobbulást Nektek!!

Puszi

a reménykedő leendő (?) óvónéni Kép

 


Sziasztok!

Mohika!
Hol fogsz tanulni?

Jubi!
Nem baj, ha szétszórt vagy, csak a végén találd meg magad! Kép Egyébként, mikor a Tomival terhes voltam, akkor hallottam egy statisztikát, miszerint lehet következtetni arra, hogy a feledékeny és szétszórt kismamáknak milyen nemű babájuk születik. Csak én annyira szétszórt és feledékeny voltam, hogy mire elgondolkodtam azon, hogy én feledékeny vagyok-e, addigra elfelejtettem, hogy mit állapítottak meg. Na ezt most aztán jól megaszondtam!Kép

Sziasztok
Nolo
 
 


Sziasztok!

Nolo!

Apor Vilmos Katolikus Főiskola - Vác.

Puszi Kriszta

 


Sziasztok!

Tudom, hogy van akinek tartozom levéllel, de annyira nincs időm, erőm írni.... Kép
A dekupálással felhagytam egy időre. Össze is pakoltam a cuccaim és egy nagy dobozba tettem a szekrény tetejére.
Geri nem javul sajnos. Szentesre megyünk jövőhét szombaton. Megvizsgálják ott is.
Most a hörghurutja miatt, mert 3 hete nem javul. Emiatt voltunk kórházban is. Kép

Ha lesz időm, energiám, jövök olvasni, néha biztos írok is. nem örökre búcsúzom, csak átmeneti időre!

Puszi mindenkinek!
Pocakosoknak üzenem, hogy vigyázzanak magukra! Kép
Jó alkotást, szép munkákat és mihamarabbi tavaszt!

Anikó és Gerike

Kép

KépKép
 
 


Anyko,
Sajnálom!!!!
Már épp készültem, hogy írok Neked, mert már rég nem jelentkeztél, de akkor most nem zavarlak! Mielöbbi teljes gyógyulást kívánok!!
Kérlek, amint tudsz jelentkezz! Kép
Puszi : Mian
 
 


Mian!

Gyors még az ebéd főzés előtt. Kép
A másik topikban akartál írni valamiről priviben. Az indigó gyermekekről? Minden érdekel, de csak olyanok, hogy kik foglalkoznak velük. Megyünk most egy helyre, de én úgy vagyok, több szem többet lát.
Olvastam arról, hogy mi is ez, mit jelent indigó gyermeknek lenni. Szóval már tisztában vagyok szinte mindennel. Csak szakembert szeretnék előkeríteni. Csillag Csilla foglalkozik velük, de majd megkeresem a neten, hogy ki ő, hol lehet elérni.
Amúgy nem én találtam ki, hogy ő az, csak közölték velünk, hogy a gyermekünk aurájának színe indigókék és tudjuk e, hogy ez mit jelent. Na ekkor nekiugrottunk a netnek, mert noha hallottam már ezt a kifejezést, nem tudtam mit is jelent.

Hogy vagytok? Geri még beteg, de már egész jól van. Sajnos neki nem hatnak az antibiotikumok. Vettük is észre.

Most megyek, mert töltött csirkét csinálok almás répás ágyon római tálban. Geri fog nekem segíteni. Kép

Puszi!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Anyko!

Én is észrevettem, hogy mostanában nagyon felkapták az "indigó-gyerek" témát, hát utánanéztem a neten.
Egyáltalán nem tetszett, amit olvastam. Azt írják, hogy felnőttként ezek az öntörvényű, majdhogynem kezelhetetlen, lázadó gyerekek fogják jobbá tenni a világot. Hmmm... Azt is mondják, hogy nem tűrik, ha fegyelmezik őket, az a cél, hogy ők "neveljék" a szüleiket. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy semmi jóra nem vezet, ha egy gyerek vezeti a szüleit.
Azt gondolom, hogy azzal, amit írnak róluk arra bizdítják az öntörvényű gyerekek szüleit, hogy alkalmazkodjanak ehhez a helyzethez, és meg se próbálják helyreállítani a rendet. Márpedig a rend az, hogy a gyerek engedelmeskedik az őt szerető és bölcsen nevelő szüleinek. Tudom, hogy ez nagyon egyszerűen hangzik, és manapság divat mindent túlbonyolítani...de akkor is ez van.
Az én gyerekem is öntörvényű volt, és igen sok minden ráillik az indigó gyerekek jellemzésénél olvasottakból, DE helyreállt a rend, és a szorongó, viselkedészavaros gyerekemből egy szeretetreméltó és szeretni tudó, kedves, kiegyensúlyozott kisfiú lett...ja és a bölcsessége megmaradt, ugyanis azt mondta, hogy jól tettük, hogy nem engedtük tovább a saját feje után menniKép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi!

nem arról van szó, hogy engedünk neki! Sőt. Nagyon keményen fogjuk, bár néha úgy érzem, hogy elfogyott az energiám. Továbbra is neveljük, ahogy eddig. De az ellen, hogy lát olyan dolgokat, amiket mi nem, nem tudunk mit csinálni és őszintén szólva nem is akarok ellene tenni.
Geri olyan kisfiú, aki nem tűri a vitákat, veszekedéseket. Sőt, ha összeszólalkozok az apjával, odajön, mondja, hogy anya, mindezt gyönyörű mosollyal. Megfogja az arcomat, végig mosolyog és különlegesen néz, majd megpuszil és nagyon megnyugtat. Ezt megcsinálja az apjával is és megy a dolgára.
Szóval ezeket a képességeket nem akarom elnyomni, sőt, szeretném, ha ez meg is maradna neki.
Az is való igaz, hogy azonnal tudja hazudnak e neki vagy sem. Mi mindig őszinték voltunk vele és azok is maradunk.
Inkább amiatt érdekelne még nagyon, hogy a dührohamait hogyan tudnánk kezelni. Mi a módja, mert hiszem , hogy van módja. Csak meg kell tanulnunk.

Most minden nagyon divatos. Pl az is, hogy a gyerekekre egy vizsgálat után rányomják az autista jelzőt. Csak azért, mert más mint a többi. Sajnos ezt a világot éljük! Amúgy én azóta olvasgatok erről, amikor ezt velünk közölték. Addig nem is tudtam, hogy mi ez.

Te hogy vagy? Mi újság veletek? Babó?
megyek Gerivel lefekszem.

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Anyko,
most az új dolgok napvilágra kerülésének fényében üzenem, hogy a lehetö leghamarabb menjetek Ágotához!!!!! Van már idöpontotok??
De találtam más lehetöséget is; Szarvason!!! Még ma a részletekröl emilben tájékoztatlak!!!

Puszi!
 
 


Jubci,
elmondanád, hogyan sikerült a kisfiadat "átnevelni"? Mit tettetek, s mit nem? Nagyon kíváncsi lennék rá; biztos nem csak én, más is tanulhatna belöle!
Köszi, elöre is! Kép
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: