Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Érdi lányok!
Vendég
 


JAAAAA szia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Itt vagyok :lol: :lol: Most írtam privit.Kinek szoltál?


Kép

Gabi
 
 


[color=red]SZIASZTOK!![/color

Befogadtok? :D
Holnap megyek a Tűzoltó utcai klinikára, tudjátok kontroll.....
 

 
 

Szia Gabi!

Arivirág, Jucc, Curse, Kostyika. A többieket megszavazzuk.

Jo?

Szia
Vendég
 


Szia Arivirág!

Már vártunk, akkor megkaptad a meghivodat ami ide kell.

Drukk holnapra! Kevés várakozást!

Szia
Vendég
 


Sziasztok!

Jo szorakozást!
http://www.videoplayer.hu/videos/play/6478
Vendég
 


Sziasztok :D

Remélem engem is befogadtok :wink:

Judit,
Ezúton is köszönöm az értesítést :D

Arivirág,
Holnap sok-sok drukk Nektek!!!!

Gabi,
Köszi a tücsök-zenés infot :D Olvasni vmennyire tudtam a másik topikot.

és ne hari, h ennyire hanyagolak Benneteket :oops: de per momentán időm nincs semmire. A hosszú hétvégén a kertben gályáztunk, egy napot mentünk csak a Margitszigetre (de az Adélnak köszönhetően egész napos progi volt :lol: ), most meg úszok a házimunkában, a locsolás a frenetikus nyomásnak köszönhetően 3 órás mutatvány mindennap :evil: plusz orvoshoz járkálunk. Ma Adél a 18 hós oltás végett, én meg holnap megyek a leleteimmel vissza a dokihoz, remélem jókat tud mondani.
És a legszebb :lol: megint nincs kocsim. Párom autója megadta magát :evil: úgyhogy most az enyémmel jár. Szóval nekünk a talik egyenlőre kilőve :(

Jóccakát!!!

Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Cruse, írjál ha a doki megnézte a leleteid, remélem jó hírekkel jösz!! :wink:

...és köszönöm a meghívást ide!! :D
 


Sziasztok!

Judit! Köszi az invitálást! :)

Curse! Drukk megy ezerrel! Várjuk a bíztató híreket!

Majd jövök még, csak béb most jól elvan, megyek főzök tökfőzit! Nyami! :)

Dolli

Kép
Kép
 


Sziasztok lányok!

Örülök hogy mindenki jött akit hivtam. Még Mimit is várjuk az élmény beszámolojával.

Curse!
Ha menned kell vizsgálatra, nyugodtan hozzd el a lányodat hozzánk addig. Bisztos jobban érezné magát mint a rendelőbe. Remélem minden leleted okés lesz. Nincs kutatok?

Kép Sziasztok
Vendég
 


Hát nem sokáig tartott a jóvilág! Elkezdtem főzni, rögtön jött. Két napja szenvedünk, csak ölben jó. Illetve legalább már ott jó. Tegnap ölben is visított. Aztán együtt bőgtünk. :)

Tökfőzi meg csak Gézunak lett elég, nekem marad a sajt, túró menü. :)

Arivirág! Mi volt a kontrollon?

További szép napot! :)

Dolli

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Megjöttünk a klinikáról, rendben volt minden, és nem is voltak sokan!
Elsők voltunk és csak 2 órát kellett várnunk, ez tényleg jónak mondható!!!
3 Hónap múlva mehetünk újra... :shock:
Még csavarogtunk is kicsit Biankával Pesten mielőtt hazajöttünk!
 


Sziasztok!

Nem tudom mi van a gyerekekkel, bisztos érzik a rossz időt. Robika fél ra alatt 2×vágta be a hisztit.

Arivirág jol drukkoltam. És a kislányod kivel volt addig?

Megint esik!

Sziasztok
Vendég
 


Itt volt anyukám, amíg mi a klinikán voltunkl!

Képzeljétek beszéltem nemrégiben a védőnőnkkel, és mostam, hogy építkezéskor elmegyünk haza anyuékhoz pár napra, erre azt mondja, hogy ha elmegyek a lányokkal, akkor hívjam fel, mert neki ezt be kell jegyeznie!! :shock:
Ez komoly??
Ezentúl ha nyaralni megyünk, jelentsük be?
Ti hallottatok ilyet már??


Szegény Dominikámnak nincs jó napja mióta hazaértünk, Bius egyfolytában vért akar venni tőle!! :roll: :roll:
 


Sziasztok!!!!!!!!!

Arivirág örülök,hogy minden ok :lol: És már hallottam ilyet,de szerintem senki nem veszi komolyan kivéve a te védőnőd.Persze az más ha hosszú időre megy az ember.

Curse,remélem minden ok :lol: :!: :!: :!:

Dolli örülök,hogy itt vagy.

Valamelyik nap játszó?


Kép

Gabi
 
 


Sziasztok!

Arivirág!
Szegény huginak mit el nem kell türnie. Nálunk ma volt a védőnéni de ezt nem mondta.

Gabibi!
Nekem a jövő héten jo lenne keddtől délutánonként. Már csak meg kell gyogyulnom, mert náthás lettem.

Szegény Tekiroll, lemaradtál a tökfőziről. Vagy keveset csináltál vagy túl nagyétkü a kis mosogos fiad. :lol:

Sziasztok
Vendég
 


Judit,jó akkor majd írd meg mikor vagy már jól.Hozzátok jár a védőnő :shock: Nálam egyszer volt amikor a Béb megszületett :x (pedig zsebpénzt is kapot :wink: )


Kép

Gabi
 
 


Arivirág! Örülök, hogy rendben volt minden! :) Szegény Dominika! :o
Még nem hallottam ilyenről, hogy be kell jelenteni, ha elutazunk. Pedig én is mondtam a védőnéninek, hogy majd megyünk tavaszolni, nyaralni, stb. Mondjuk az előző védőnőnk úgy kajtatott minket telefonon, meg mindenhogy költözés után, mintha kicsempésztem volna a gyereket az országból, vagy nem is tudom! :roll:

Gabi! Akkor jó kis védőnő lehet! Mondjuk legalább nem stresszel a hülyeségekkel! :) Ha valami kérdésed volt, akkor azt dokival beszélted meg?

Judit! Azt hiszem, mindkettő belejátszott! Holnapra még maradt csibének ebédre, de nem volt szívem megenni előle. No meg akkor holnap legalább nem kell főzni, lóghat rajtam nyugodtan! :)
Gyógyulj meg mihamarabb! :)

Tali nekünk is jó, nagyjából bármelyik nap szívesen megyünk. Viszont keddtől hidegebbet mondanak, bár nem tudom, hogy ez mennyi lehűlést jelent...
Ma a délelőtti alvásidőben volt séta, meg este fél 6 körül. Akkor legalább nem volt meleg. :)

Dolli

Kép
Kép
 


Dolli,elisfelejtettem neked írni,hogy amikor jöttünk a játszóról és aztán különváltunk ,mi is elmentünk az utcátóknál csak belül a szegfű? utcánál :lol: Bár nemtom az utca melyik végén laksz,de marha közel hozzánk.Merre szoktál sétálni?


Kép

Gabi
 
 


Sziasztok!

Én is köszönöm a kedves invitálást, igyekszem jönni, bár nem lesz könnyű, tényleg nem sokat vagyunk bent a házban. Ha meg vihar miatt be kell jönni, nem merem bekapcsolni a gépet...

Curse :) Nagyon drukkolok, hogy csupa jót mondjanak Neked!!!
Kicsi vörös cicád egy tünemény / meg az összes tesója/, legszívesebben megtartanám őket, zabálnivalók :) Ugye kell még?
Még csak 3 hetesek, de már rosszalkodnak, a kis vöröske egyszer már kilógott a dobozából, alig találtam meg a kartondobozok között a pincében :D Mentem a hang után, annyira vinnyogott :wink: És elkezdtek játszani, nagyon cukik. Sajnos a pince sötétsége miatt nem tudok túl jó képeket mutatni, de ha előhozza őket az anyjuk, akkor mindenképp :)

Nem nagyon tudtam mostanában olvasgatni, de azt láttam, hogy összejött egy tali, ügyesek vagytok! Nekünk inkább a délelőtt lenne a jó, miután Bazsit kidobtam az oviba. Sajna vele együtt csak gyalogolni tudok, úgy meg minden messzebb van. De Gergővel kettesben mehet a száguldozás :) És miután hazaérünk az oviból, Gergő alszik, és anank a vége már olyan késő, nem tudom, akkro még érdemes-e elindulni. Ha Nektek inkább a délután jó, akkor nehogy rám várjatok! Esetleg-ha van kedvetek hozzá - eljöhetnétek hozzánk is, persze gondolom, ez már csak úgy jönne össze, ha összeszednétek egymást kocsival...
Most hallgattam az időjárást, visszatér a tavasz, azaz 20 fok körüli lesz a hőmérséklet, legalább nem lesz hőség. Az még azért fincsi, ha nem esik :)

Ez a védőnő-dolog tényleg meglepő :shock: Sőt, nagyon furcsa.
Jut eszembe, én még mindig nem jártam utána, ki a védőnőnk :oops:

Jaj, de késő van! Jó éjt!

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok,

Köszi lányok a drukkokat :) Sajnos nem lettem még mindig megnyugtatva teljes mértékben :( Újra kell mennem vérvételre, mert a lyme-os cuccot és clamidiát nem tudták egyértelműen kimutatni :roll: Ez számomra érdekes :?
Az EEG alapján azt mondta a doki, h nagy valószínűséggel nincs daganatos elváltozás vagy pl. hegesedés a fejemben. Most minden az MR-en múlik. Ha negatív lesz, akkor a fenti két fertőzés vmelyike okozhatja a látászavarokat. Ha viszont pozitív lesz az MR eredmény, akkor genetikailag van vmi probléma a fejemben, amit nem fejtett ki bővebben a doki. Azt mondta nem kell akar feleslegesen stresszelni, meg azt sem akarja, h a neten keresgéljek :lol: Bár mondtam neki, h egy hónapig még úgyis stresszben leszek az MR miatt, de sebaj :lol: Szóval most ez a helyzet. Ebben az egészben az a jó, h legalább fogyok :lol: 8)

Judit,
Jaj nagyon aranyos vagy, h felajánlottad a felvigyázást :D de ilyenkor jól jön, ha velem van Adél :lol: Hamarabb sorra kerülünk, mert a doki nem akarja, h ott ücsörögjünk a beteg emberek között :lol: Tegnap 3 voltak előttünk, de már az első emberke után bemehettünk :oops: Biztos utáltak érte a többiek, de nem is voltam bent sokat. Az MR-re pedig este kilencre kell majd mennem :shock:
Addigra meg apa hazaér bőven. Gyors gyógyulást Neked!!!

Dolli,
Fogak miatt szegény Gézud? :( ++++++++++++++++!!!

Arivirág,
Tök jó, h minden rendben és h "ilyen" hamar bekerültetek :D Bár azért a 3 hónap múlvai kontroll meg :shock: :roll:
Védőnő meg :shock: :shock:

Jucc,
Hát persze, h szeretnénk még a vörös macsit :D Kb. mikor kerülhet hozzánk? Annyira régen voltak kismacskáim, h nem emlékszem mikortól lehet elválasztani őket :? És azt már látod esetleg, h fiú v lány? :?

Tali nekünk most egyenlőre nem jó kocsi nélküliség miatt :( de reménykedem, h jövő hétre már lesz. És mi szívesen megyünk bárhová máshova is játszózni, h mindenki ott tudjon lenni :)
A fuvarozást félve ajánlom fel :oops: mert mi mostanság annyira pechesek vagyunk autó fronton :roll: (félév alatt 6x, legutóbb a hosszú hétvégén jöttek belénk piros lámpánál :roll: ) félek, h pont akkor történne megint vmi, ha épp vkiket viszek magunkon kívül :roll: Bár talán ilyen rövid távon nem történne semmi :?

Ja és képzeljétek minket is megleptek a vízművesek. Minden tájékoztatás nélkül elzárták a vizet most reggel. Párom felhívta őket, mi a franc van és közölték, h nyomáscsökkentőt szerelnek be :!: :shock: :shock: :shock: Erre párom mondja, h nem inkább nyomásnövelőt kéne, így is alig van estéként nyomás :evil:

Kép Kép
 
 


Curse :) Idegőrlő ez a várakozás, nagyon sajnálom, és tovább drukkolunk, meg pozitív energiákat küldünk, mást nem nagyon tudunk tenni...
Víz :shock:

Cica: fiúnak tűnik, nem tudom, ez jó-e, vagy sem.
Most néztem meg a nagykönyvben: három hetes kortól lehet szilárd kajához szoktatni őket, úgyhogy az előbb le is mentem hozzájuk, mindegyiknek bekentem a száját bébikajával, az ötből kettő majdnem lerágta az ujjamat, a többit nem érdekelte a dolog egyelőre. A vörös persze az egyik a kettőből :wink:
Az állatorvos szerint ha már belejönnek az evésbe, akkor elkezdhetem anyukának a fogamzásgátlót / nem kell több kiscica!!! /, attól úgyis elmegy lassan a tej, utána lehet őket vinni, kábé egy hónap múlva.

Rémes ez a sok koccanás, meg karambol! Mi a fene van a levegőben???

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok!

Jucc, fekete-fehér macsekotok nincs véletlenül?
Miminél amit „lefoglaltunk” eltünt! :(

Cruse, nem lehet könnyű ez a várakozás!!
Kitartás!

Lányok, Én megint haza utazok egy hétre, nem tudom, mikor tudok majd írni legközelebb, de igyekszem!!
 


Arivirág :) Jó utat, jó pihit Nektek!
Egy tiszta fekete van, amelyiknek a mellénye fehér. De gondolom, nem ilyenre gondolsz. Hogyhogy eltűnt? Még ők is picurik, nem? Lehet, hogy elvitte a kandúr :(
Meg szürke cirmosok vannak, ők is szépek :wink:
Kép
a vörösről ilyen van csak, a feketékről meg semmi :(
Kép

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok!

Arivirág!
Jo utat és probálj meg irni!

Jucc!
Jo hogy irtál és ezek a képek. Olyan arik, ugy megsimizném őket.

Kép Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok,

Én is idetaláltam :D Furcsa is volt hogy senki sem írt két napja, gondoltam én is hogy mindenki a kertben van.

Judit,
Köszi a meghívást mégegyszer.

Én megvagyok, ma voltam ctg-n, fájástevékenység nuku. Hétfőn megyek újra, akkor megvizsgál a doki és mond valami okosat :D Viszont Veronika valahogy nem akar gyógyulni. Már nem hányt, nem lázas de mégis egész nap fekszik, nagyon bágyadt és hisztis, fájlalja a hasát de szinte egy falatot sem eszik. Rossz így látni hiszen mindig egy kis energiagombóc.

Mennem is kell...

Andi

Kép[
Kép[
 


Sziasztok!

Ma kicsit vásároltam a fiamnak kis nyári cuccokat,de csak 1-2 dolgot találtam.Mindegy....kezdésnek elég,aztán majd szépen lassan.Hétfőtől megint rossz időt mondanak na,de azt nem tudom,hogy mihez képest...Mert ha 1 pár fokkal kevessebb hőmérséglet és nuku eső akkor az még jóóóóóó.DE HA ESŐS SZ.R IDŐ na akkor dühös leszek :x :x :x

Kostyika,nem jól emlékszem,hogy 19.-e körül már be kell feküdnőd?Bocsi,ha rosszul emlékszem.


Kép

Gabi
 
 


Sziasztok!

Gabi! Tulipán végén lakunk. Délutánonként szoktunk szekfű felé barangolni :) , olyankor már inkább kenguruval, mert a hegyre fel egyszerűbb. Merre vásároltál ruhácskákat?

Jucc! Hú, de későn fent voltál még csütörtökön. Én 9 után általában kidőlök, pedig csak egy gyerkőc vesz igénybe. :)
De édi cicák! :)

Curse! A nagy valószínűség remélem igaz is lesz! Továbbra is mennek a drukkok! Fogyni? Mintha olyan nagyon vastag lennél! :)
Szerintem a foga kínozza a csöppemet, tényleg nem voltak még ilyen rossz napjaink, mint most, de szerintem még ez is sokszor istenes ahhoz képest, amiket hallok más anyukáktól! Csak nem vagyok hozzászokva, elkényeztetett a fiam! :)
Ma is ölben bébivel készült a vacsi, de isteni lett! Tök büszke vagyok magamra, pedig nem vagyok egy konyhatündér. :)
Vízművek! :twisted:

Arivirág! Pihenjetek! Aztán várunk vissza! :)

Andi! Veronikának jobbulást továbbra is! Erősödjön meg, mire érkezik a kistesó! :)

Dolli

Kép
Kép
 


Gabi,
Jól emlékszel, múlt szerdán még úgy volt h hétfőn reggel be kell feküdnöm. Tegnapelött viszont már azt mondta h hétfőn elöbb ctg, aztán vizsgálat és majd meglátjuk. Lehet h akkor is bent fog majd de én minden egyes napnak örülök amennyivel késöbb kell befeküdnöm. Utálom a kórházakat, itthon is nyüglődöm, nehezen alszom a saját ágyamban is nemhogy egy idegen helyen ahol még esetleg 5 másik ember horkol. Ráadásul babanet sincs :D

Dolli,
Köszi :D

Andi

Kép[
Kép[
 


Sziasztok!

Mit csináltok jövőhét hétvégén?Gyereknap lesz és a párom a háznál fog dolgozni.Nemtudjátok itt érden lesz valami,mert vaszleg csak én megyek a bébbel.

Dolli,lent a stop shop-ba vásároltam.Mindenhol vettem valamit :lol: Bár a kenguruba épp pakolták a nyári cuccokat ugyhogy oda majd jövőhéten benézek.


Kép

Gabi
 
 


[color=red]Sziasztok!

Örömmel értesítelek Bennetek, hogy Kostyikának megszületett a kisfia!!!
Zsombor 3300g 58cm!
Mindketten jól vannak!
 


Jaj de JÓÓÓÓÓÓÓ! :lol: Gratulálunk.Akkor mégse kell hétfőn befeködni :wink: :lol:


Kép

Gabi
 
 


Kostyika!

Gratulálok! Jelentkezz amikor tudsz, kiváncsi vagyok a részletekre.
Kép
Vendég
 


Kostyika! Gratulálunk Zsombor érkezéséhez! Minden jót, sok egészséget, örömet, boldogságot kívánunk az egész családnak! :)

Kép
Kép
 


Micsoda remek hírekre néztem be :D :D

GRATULÁLUNK ANDI!!! ISTEN HOZOTT ZSOMBOR!!! SOK BOLDOGSÁGOT AZ EGÉSZ CSALÁDNAK!!! :D :D :D

Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Gabi! Annyira jó, hogy említetted a gyereknapot! Én meg majdnem rászerveztem egy társasházi ismerkedős délutánt! :o Hiába, ez lesz az első gyereknapunk. :)
Így viszont akkor bújom a progikat. Jó lenne valamit a közelben találni, mert az utóbbi hétvégéken lefárasztottuk magunkat, annyit mászkáltunk. Most szombaton múzeumi majálison voltunk. 10-től este 5-ig levegőn. Csibe úgy kidőlt, hogy elfelejtett éjjel felébredni. :lol:

Szép, és esőmentes hetet kívánok mindenkinek! :)

Dolli

Kép
Kép
 


Kostyika :)

Mi is beállunk a gratulálók sorába :D Minden jót kívánunk Nektek gyarapodó családotokhoz, jó egészséget, sok tejecskét, zökkenőmentes kezdeteket, boldog nagytesót :wink:

Kicsit irigykedem ám :oops: És nagyon kíváncsi vagyok, hogy zajlottak az események!

Szép napot mindenkinek!

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jucc,
Köszi a képet a kis vörösről, a többiek is zabálnivalóak :D Akkor ezek szerint hamarosan számíthatunk rá? :D És az remek hír, h kisfiú :D olcsóbb lesz az ivartalanítása :wink:

Arivirág,
Nektek jó pihit!!! :D Gondolom már ott vagytok

Dolli,
Akkor továbbra is kitartást a fogakhoz!!! Próbáltok vmi szert? Mondjuk chamomillát? :?

Gabi,
Vásárlás rulez :D Mi hétvégén vásároltunk Adélnak a campiba. A szandit egy élmény volt a 17-es lábára :roll:

És hol van Mimi????

És köszi lányok a bíztatást, szerencsére azért telnek a napok és keveset tudok a dologra gondolni.

Kép Kép
 
 


Sziasztok lányok!

Most ment el a lányom, és csak pénteken jön haza. Tipikus erdei iskola idő van, amikor mennek mindig elromlik az idő.
Tegnap a nagyfiamnak megvolt a technikusi irásbeli vizsgája, nagyon nehéz volt. Mostmár a szobelire kéne tanulnia.
Az éretségik miatt meg a kisebbik fiamnak lassan be se kell járnia. Tegnap nem ment megint.

A hétvégén megérkezett a várvarárt riaszto szerelőnk. Mert ugye uj ablak uj nyitás érzékelők. Igy eljutottunk odáig hogy már csak festeni kell az ablakok és az ajto körül, de ilyen időbe. Holnap és azután nekem bejelentették hogy nem lesz viz. Igy mindent ma kell megcsinálnom, mosás, felmosás, főzés 2napra.

Miminek irtam privit!

Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Hát az esőmentes hétnek lőttek. :( Azért hétvégére remélem, hogy javul a helyzet. :)

Curse! Chamomilla megy, meg anyába bújás. Az válik be igazán. :) Bár tegnap még takarítgatni is tudtam tőle. Most meg lassan két órája alszik. :o
Szandivásárlás... Hagyja Adél a próbálgatást? Nem lehet egyszerű.

Judit! Erdei iskola. :( Azért remélem, hogy alakulni fog az idő, nem lesz ennyire pocsék, mint ma. Hol vannak erdei suliban?
Nagyfiadnak meg megy a drukk a szóbelire!
2 nap víz nélkül? Jézusom! :x
Nálunk március környékén volt nagyon pocsék minőségű a víz, magyarán homokos, úgyhogy csibét a kiskádjában fürdettük ásványvízben. :)

Dolli

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Judit,gondoltam rád tegnap,mert arra jártunk és láttam kiírva,hogy nem lesz víz.Gondoltam,hogy mennyire fogsz neki örülni :wink: :lol:

Curse,sikerült azért venni valamit?

Utálom ezt az udőt :x :x Remélem vasárnap jó idő lesz

Jaj,képzeljétek éjjel 2 órakkor felkeltem és mire visszaaludtam volna 4 körül felkelt a fiam.Fenn voltunk 6-ig :shock: Tehát én 2-től 6-ig :cry: Reggel meg hallottam,hogy csöngetnek,de olyan fáradt voltam,hogy inkább az ágyba maradtam :lol: Otto-ból rendeltem azt kaptam volna meg.Majd holnap....

Na a tali aszem csak jövőhéten lesz :wink:


Kép

Gabi
 
 


Sziasztok!
Na akkor ide írjak majd élménybeszámolót?? :lol:

 
 


igen-igen......... :lol:


Kép

Gabi
 
 


Szia MIMI!

Végre közöttünk! Szabadon választott hova irsz!

Szia

Kép
Vendég
 


Én se úgy értettem,hogy csak ide.


Kép

Gabi
 
 


Na sziasztok!
Írtam egy jó hosszú beszámolót.Lesznek majd képek is.
Egyiptomban voltunk 1hetet.
És bocsika de,egy másik fórumon is szoktam beszélgetni anyucikkal(a mamaneten),és nem írok külön beszámolot,hanem azt az egyet teszem ide is,és oda is.
Ugye nem baj??

Szóval zökkenőmentes indulás után,zökkenőmentesen érkeztünk meg Egyiptomba.
No de,természetesen ott kiderült,nem a lefoglalt szálóban szálásolnak el,hanem a testvérszálójában,ami bár az isten tudja miért de,itthon olcsobb de,ott sokklal jobb.
De erre készültünk is,hisz utána olvastunk,és a fórumos leírásokból kiderült,rendszerint abbol a szálóból átrakják az embereket a másikba.
De mi ennek örültünk,hisz a lefoglalt száló nem tengerparti volt,ahol végül voltunk az viszont tengerparti,és sokklal szebb és nagyobb,és jobb Laughing
De a nagyobb és szebb,tök mindegy,ha az embe egész nap a tengerparton van,hisz úgyis csak aludni mentünk a szobánkba.

Nagyon szép helyen voltunk.Az ellátás is tökéletes volt,kaja pia dögvel.És egész jó volt a kaja.Svédasztalos,és persze annyit eszünk,amennyi belénkfér.
A medencénél és a parton,volt egy-egy bár,ahol annyit ittunk amennyi belénkfér,a helyi italokból.Persze kipróbáltuk a helyi üdítőket is azért de,maradtunk a sörnél Laughing
A tenger az gyügyörű volt.Kb 100-200-m-et be lehetett gyalogolni úgy,hogy kb térdig ért a víz,és utána meg koralfal volt.EZ kb annyit jelent,hogy hirtelen 10m-lett a víz.Gyönyörű koralokkal,és gyönyörű szines halakkal.
A Szabinak nagyon tetszett a víz,alig lehetett kiszedni a tengerből.Pont ideális volt neki méretben,és kb 25-26fokos volt.
Viszont itt ahoz hogy usszunk,be kellett menni egy hosszú stégen,mert a koralfalon mem lehet végig bemenni,mert annyira védig.
Onnan nem lehet elhozni semmit a vízből,mert keményen büntetnek egy apró kagylóért is,ha rajtakapnak!
Szóval a szálásról és a tengerről ennyit,gyönyörű volt!!

A párom és a nagyfia elmentek Luxorba,hisz azt látni kell!!
Mi a Szabival nem mentünk,én régen már voltam,meg ilyenkor kb 35-40fok van ott Laughing
Szóval ez nem kisgyereknek való hőmérséklet,főleg nem,ha a 20fokból jövünk el.
Nagyon tetszett nekik Luxor,nagy élményekkel jöttek visza.
Másnap pihi volt,és pénteken elmentünk Kairóba.
Mert ugyi oda is el kell menni,ha már Egyiptomban vagyunk.És anno én nem voltam Kairóban.
Na hát Kairo nagyon vegyes élményeket hagyott bennem.
Sőt az egész út vegyes élményeket hagyott.
Ennek az országnak két arca van.Bár ezt állt tudjuk de,a valóságban ez sokkal élesebb,sokkal ledöbbentőbb.
Én már azon ledöbbentem,mikor hétfőn leszállt a gép Egyiptomban,hogy eléggé lepusztúltz minden.
Aztán mentünk a szálók felé.
És szó szerinit 8kb-re volt a reptér a szálótól,a reptér kötnyékén fújta a szél a homokot,hisza sivatag közepén volt,és vitte a szél a nejlinszatyrokat,dobozokat,üres üvegeket.
A szálokhoz vezető út,már füvesítve volt,és locsolták a növényeket,tehát gyünyörú szép zült.De isten biza,az út melletti füves rész egy domboldal volt,és a domboldal túloldalán a homokban hömpölygött a szemét Sad

Na hát a Kairóhoz vezető út,is ezért volt érdekes.Szinte végig a tengerparton mentün,vagyis közel a tengerhez.Egyik oldalt a tenger és lakóházak,a másikon a sivatag.A lakóházak,hát izé.A tövükben mindenüt a mocsok,és kosz.Pedig ezek luxusházak voltak.
Na aztán Kairo.Na az ledöbbentő!!
A Nílusnak egy mellékágában, szó szerint fél m mélyen,3m szélesen,és kb 6-8m hosszan állt a szemét.De szó szerint,az üres műanyagüvegekről kezdve minden,ami kiesik az emberek kezéből.
Majd teszek fel képeket.De Kairo kb úgy néz ki,hogy vakolatlan házak a bevezető úton.Ezek pár emeletes téglaházak,ablak hol van,hol nincs,és a 4-5 emeletes ház tetején a háztájinak kialakított ól.De frankón!!Ezek az emberek a főváros házainak a tetején tartják a jószágokat.
A piramisok.Na az bizony ledöbbentő látvány.Ott álltam és csak néztem fel a magasba.
Baxszus!!!Ezt tényleg emberi kéz építette???Hihetettlen monumentális építmény.És elötte a Sfinx.Képekről nem adható visza,ott kell állni a tövükben.
De viszont itt is letaglózó volt a mocsok.Szinte lehetettlen normálisan végigmenni a piramisok közt.A beduinok szó szerint ott élnek a tevéikkel a piramisok tövében.
MIndenüt a teveszar,és a tevehugy.Ledöbbentő!!
Én nagyon kiakadtam.Én nem vagyok egy finnyás ember.Engem nem hat meg,ha lókakiban kell mászkálnom,és lókakis lesz a cipőm.
De mikor túristaként,nem kevés összegért elmegyek egy hasonló helyre,akkor ledöbbent a mocskos látvány.Az emben azt várná,hogy legalább a teveürüléket összetakarítják.De nem,ezek annyira koszos mocskos emberek,hogy tojnak rá.
Én nem értem az ország veszetését???
Ma a túristák 90%-a Orosz!!!Bármerre mentünk,mindenhol oroszul beszéltek az arabok,oroszúl szóltak hozzánk.Már a végén tök idegesítő volt,hogy oroszúl szólítanak meg.
Szóval,a túristák nagy része orosz.Ez az orosz dömpink pár éve tart,és van még kb 5éve,aztán átpártolnak máshová.
Egyiptom fő bevétele a turistákból van.
Én biztos vagyok benne,ha bennem a kosz és a mocsok ilyen mély nyomot hagyott,akkor egy Angol Német Svéd,.stb országbol érkező,lehet ott hányja el magát,és biztos,hogy nagyon rossz véleménnyel lehetnek,ha csak kb 10-20% -a a túristáknak nem orosz.
Pl a piramisoktól rá lehet látni Kairora.Vagyis csak lehetna,ha lehetne látni a várost a szmogtol.
SZóval Kairo a világ egyik leg szmogosab leg koszosabb városa.
Tényleg ledöbbentő,hogy ebből élnek,és ennyire nem vigyáznak rá Sad

De viszont az Egyiptom múzeunm az nagyon szupi volt.Sajni ott nem lehetett fényképezni.de telis tele van érdekességekkel.Saji nagyon kevés volt az a kb 2óra,ami ott a rendelkezésünkre állt.
Szóval,ha egysze viszajutok akkor csak azért fogok elmenni Kairoba,hogy a múzeumot bejárjam.

És félreértés ne essék.Jól éreztük ám magunkat Kairoban is,és tetszett is.Csak bizony látni kell az ország gyönyörű felét és a mocskos felét is,hogy valaki elmondhassa látta érezte,megérintette az ottani lét.
Sokan azt hiszik,hogy Egyiptom csak a tengerpartból és a piramisokból meg a királyok völgyéből áll.
Megpróbálok összszedni pár képet,a szépről és a csúnyárol is,és felteszem külön helyre a képtáramba.

 
 


Judit,
Tök jó, h ilyen jól haladtok :D de a vízelzárás már megint :evil: :roll:
Fiúknak pedig drukk a maradék vizsgákhoz!!

Dolli,
Eszembe jutott még a dentinox is. Mondjuk csak rövid ideig hat, viszont gyorsan is. Mi 1-2x azt is bevettettük. Anyához bújást teljesen megértem :wink:
Nehéz cipőt próbálni Adél lábára, főleg, ha közelben van vmi, ami elterelheti a figyelmét, mondjuk egy mászkó :lol: De elsősorban a mérettel volt gond, mert a szandik nagy része 19-estől indul, csak néhány fajtának van 18-as méretben is, Adél lába meg ugye 17-es :roll:

Gabi,
Persze, nagy nehezen sikerült venni egy nike szandált, nagyon nem akartam, de ilyen pici lábra már csak kocsicipő van :roll: A szandi mellé azért még becsúszott egy-két nyári ruha is meg sapi :lol: 8)
Tücsök-zenére jöttök jövő kedden? Mi úgy néz ki, h igen :) Ha minden igaz, holnaptól megint van autóm :D úgyhogy ha lesz tali, arra is tudunk megint menni :wink:

Mimi,
SZIA :D Jó volt olvasni az élménybeszámolódat, az a lényeg, h összességében nagyon jól éreztétek magatok :D Mi 2005-ben voltunk Kairóban és a piramisoknál, egynapos kirándulás volt Ciprusról. Teljesen meg tudom érteni az érzéseidet Kairóval és környékével kapcsolatosan. Engem még ami nagyon kiábrándított, az az arabok percenként csesztetése :evil: :x :roll: Az ember épp ott áll a gyöngyörű piramosoknál és belemélyed(ne) a látványba, erre félpercenként vmi arab odajön és cseszeget, h vegyél nála vmi bóvli vackot vagy üljél fel a tevéjre :roll: Akkor mi meg is fogadtuk párommal, h jó ideig nem megyünk arab helyre. Egyszerűen annyira kiábrándított a dolog, nem bírom a mentalitásukat. Egyedül a Szfinxnél tudtunk egy picit élvezkedni, míg mi bent a kerítésen belül, addig az arabok kint a kerítésen kívül 8) :lol:
A múzeumra meg tényleg nem elég kétóra és azt én is sajnáltam, h nem lehetett fényképezni :(
Ja és legfontosabb lemaradt, mi mikor mentünk, akkor az útvonalat lezárták totál, mindenhol fegyveres őrök voltak, még a buszon is volt fegyveres kísérünk :shock: Nálatok nem volt ilyen? :?

Kép Kép
 
 


Curse :lol:

De volt nekünk is fegyveres őrünk.Bár szerintem ő lett volna az első akit kinyiffantanak,ha gond van,olyan fürge és szemfüles volt :lol:
AZ út most nem volt lezárva.És csodálkoztunk is,mert nem konvolyban ment a busz.
De legfőképp ez azért volt érdekes,mert Sherm El Sheiken voltunk,és ugyi pont ott volt a Bush.De ott sem volt semmi exrta intézkedés,csak 20méretenként ült egy arab egy dobozon a sivatag szélén.
Gondolom Orosz fegyverrel az oldalán.:-)

Engem egyébként lenyűgöz(ne)az arab világ.De ezek az emberre ráakaszkodó pofátlan koszos beduinok,tényleg idegesítőek.És legfőképpen az,hogy a saját szarjukban fetrengenek a piramisok tövében,ahová a túristák járnak.
Gusztustalanok na!! Én nem is értem tényleg?? Miért nem szigorít be a kormány.Ezt nem szabadna hagyni ilyen szinten,ahogy ők csinálják.
Mert okés,mindenhol vannak ilyen emberek de,ott lépni nem lehet tényleg tőlük.
Volt egy pár,aki fényképezkedett a teve mellett.Pedig az idegenvezető úgy kezdte,hogy ezért pénzt kérnek,még akkor is,ha véletlenül fényképezik le a tevét,meg a gazdáját.Na ők nem akartak fizetni,és földhözvágta az arab a fényképezőjüket.Volt is nagy balhé,meg rendőr,.stb.
Fizetett az arab,kb 30.000ft-nyi arab pénzt.De gondolom egy életre megtanúlta,hogy ne legyen ilyen agresszív,és bunkó.
Ez náluk kb 3havi kereset.
A Sfinxnél meg ott lógtak a kerítésen az arabok mint a majmok :lol:
Raktam fel képeket a www.kep.tar.hu/lisztesnoemi alá,legalúl Egyiptom alatt van.De még töltögetek de,azt hiszem csak holnap.

 
 


Most tett a fiam 5 lépést EGYEDÜL!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Nemsokára futhatok utána....................

Mimi,tiszta irigy vagyok.Olyan jó lenne már nekünk is elmenni valahová.........De talán csak augusztusba.Nagyon szép helyen voltatok,bár a képek a "VALÓSÁGRÓL"nagyon gázak :shock:

Curse,megyünk kedden.


Kép

Gabi
 
 


Sziasztok!

Mimi! Üdv újra köztünk! :) Azért egy kicsit irigykedem Egyiptomra ám! :) Nagyon klassz lehetett, minden visszásságával együtt. Párom járt már ott, bár csak egy napot, de ő is hasonló élményekről számolt be.

Curse! Dentinoxot néha mi is bevetjük, de ugyanez a bajom, hogy nem hosszú a hatása. Mostmár előbb-utóbb csak kibújik, mert kezdek lefáradni, az éjjelek megint húzósak. :?
Hát nem várom a cipővásárlást, magamnak is utálok próbálgatni. :) Hétfőn férjemnek vettünk cipőt, de nekem már attól elment a kedvem, nemhogy még magamnak is nézzek valami futkosós szandit.

Gabi! Gratula Jotikának az önálló lépésekhez! :) Eszembe jutott, Adél hogy szökdösött a játszón! :)

Nekünk még három hét nyaralásig! Be vagyok sózva! :)

Dolli

Kép
Kép
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: