Új privát üzeneted érkezett!

családregény pismánytól, szenyacentrumon át békásmegyerig!
 
 


gombapöri csipetkével...

Lilypie First Birthday tickers
 
 


na jó, inkább vesrben mondom el:

túrós csusza, erő leves,
tompikával lenni helyes!

és tik?

Lilypie First Birthday tickers
 
 

 
 

Nálunk zöldborsófőzelék, tejespite.

Máté mit reagált a dokis dologra?
mamimama
Szentendre
 
 


melyikre? :)
a gyógyszeres dologban neked adott igazat, a többiért (várakozás, etc) nem nem szólt.
b.orsi azt mondta, pálffy őt is a kórházba hívta mindig, hogy ne fizessen, nem a magánrendelésre, és ő is rengeteget várt. kisorsi kedden 4 órát várt nyuszómuszóra... ő nyert :D

(ma, tegnapi túrós-csusza)
amúgy este bátyjádat és cerkánét ünnepeltük pizzával - szardellás és prosciuttos... mmmmm... sikerem volt, amíg a rőzsaszín párdúszra be nem alüdtam...

Lilypie First Birthday tickers
 
 


egy kis velőscsontos húsleves, meggyes pitével...

Lilypie First Birthday tickers
 
 


szóval, már száz harmincan kukkantottak ide, csajok, és csak én írogatok (azóta volt zsírban sült, rozmaringos csirke, spenót, párolt lazac kapribogyival és párolt zöldségekkel és zöldbabfőzelék).
egész nap limarát böngésztem (nem egész nap, mert ugye a háziasszonyi teendők...), és ez lesz a következő:
http://limarapeksege.blogspot.com/2009/07/ciabatta.html
megrendeltem a lisztet a honlapról, amit mondtál, remélem mielőbb kijön, már nagyon süthetnékem van!

ahogy böngésztem a magyarinda honlapját (ott is találsz babahordozót) találtam ezt:
http://www.minimano.hu/termekeink/_ujdonsag/

és nagyon bejött, már el is képzelem magam, amint hasítok a lakótelepen, a székesfővárosban vagy az agglomeráció egyik kedves, mediterrán kis városkájában.
vizióm addig tartott, míg meg nem pillantottam négyszázhetvenezer forintos fogyasztói árát.
egyből éreztem, hogy ez hamar el fog terjedni!

no, csapd le a csacsit, és mesélj!

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Maradékokat ettünk, kenyeret sütök. Holnap tejszínes, csirkés, zöldséges csirkét szeretnék csinálni. Ti?
Mindig gondban vagyok mit főzzek. Nem igazán vagyok egy nagy főzelékevő, de Anna miatt kell, meg persze nekem is. Valójában előre mindig meg kellene tervezni a heti menüt, de általában másképp alakul.

Nagyon szeretnék valami hordozót, most már választani fogok. Amúgy a mamamiboltban lehet bérelni és akkor kipróbálhatja az ember.
mamimama
Szentendre
 
 


Nem tudom mi bajod az árával. Szinte ingyen van.
mamimama
Szentendre
 
 


Limarával nem tudsz hibázni.
Több mindent csináltam már tőle: császárzsemle, egyszerű tejfölös kifli, zsemle, burgonyás kenyér, élesztett öregtésztás kenyér, hamburger zsemle és ....

Én ciabattát dagasztás nélküli kenyér tésztából szoktam csinálni.
mamimama
Szentendre
 
 


Ja ma elkezdek kovászt készíteni.
mamimama
Szentendre
 
 


én úgy látom, a kenyérnek kedd délután előtt nem tudok nekiállni.
nekem még van erdélyi kovászkám, már vagy egy éves, de azt mondják, nem tud megromlani, úgyhogy legközelebb szépen fel is használom...

milyen kovászt csinálsz? a sima öregtésztát, a gyorsat, vagy a sok napig sokat érlelős-etetőset?

holnap délben a főnökömék jönnek látogatóba - pangasius lakomát csapunk, előételnek egy kis mozzarella capresevel...
még sosem csináltam pangasiust. anyám nahyon ajánlotta, nem szálkás és finom, úgyhogy vajban (wokban) citrommal és kapribogyóval csinálom, mint a lazacot. köretnek meg párolt zöldséget eszünk.

nálunk minden főzelék megy, a spenót nagy kedvenc, de a vajbab, a zöldborsó, a tök, a gombapörkölt (az nem főzelék, de egytál...) nagy favorit.
a sóskát csak én szeretem (JUHUUUU)

az uramnak meg az a lényeg, hogy legyen benne hús...

én a hétre tervezek egy lasagnát (olasz és baba hét van a corában, vettem is egy csomó olasz csemegét, köztük puha, félkész lasagna tésztát, most jól kipróbálom! ki nem állhatom amúgy a lasagnát, de a többiek szeretik... persze legjobb az általam készített tésztával, de ma nincs szülinap!), meg szilvás gombócot és egy pörköltöt is valamikor...
bár elég sűrű a hét, max. vacsi lesz az ebédből.

ha tudnám előre, mikor óhajtanak lent illetve fent időzni, könnyebb dolgom lenne...

no, milyen menüt tervezel?

Lilypie First Birthday tickers
 
 


ma egy kis focacciás, májpástétomos előétel dolce vitától..http://fozzunkolaszul.blogspot.com/...

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Na, újra itt!

Éledjünk fel!

Nálunk ma pangasius paprikás nokedlivel. Mi a helyzet?

puszi
mamimama
Szentendre
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


no, itt vagyok, ne haragudj!

nagyon örülök, hogy nem kell a kis pukikéket tovább vegzálni, de teljesen el vagyok képedve, hogy fordulhat elő ilyesmi - főleg, hogy gyerekről van szó, az ember azt hinné, komolyan veszik őtet, másrászt, hogy vala proteksünötök...
beszarok, hogy finom legyek.

nekem időközben terhességi diabeteszem lett, ami elsőre állati ijesztően hangzott, de most, hogy már 3. hete csinálom, és kezdem érteni, nem is olyan kaki. sőt. legalább rendszeresen eszem. és fogytam 2 kilót. úgyhogy most pont annyit híztam, amennyi a nagy könyvben meg vagyon írva!
asszem :D
szóval 8 kiló a 7. hónapra.

de nem is ezzel függ ám össze, hanem a terhességi hormonnal, meg tudod, az én koromban minden nap ajándék...

meggyógyultak a gyógyok?
mikor látunk már benneteket, nagyon hiányoztok!

ja, rakott padlizsán cukkinivel és csirkemellel, előtte zöldborsóleves.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Előbb megírtam a szöveget és elszállt.

Most sütöttem palacsintát rizstejből Annával. Meglepően jó lett. Volt mostanság tárkonyos zöldségleves húsgombóccal, rakott egytál, fóliás csirke (nagyon nagyon finom), és az elmaradhatatlan húsleves, meg régebben gulyásleves. Most ezek jutnak az eszembe.

Te szeretnél majd Ringatóra járni? Járhatnánk együtt ősztől. Orsival együtt. Vélemény?

Puszi
mamimama
Szentendre
 
 


NA, örülök, hogy jó lett a pali, van jövő!!!
nekem meg kiderült, hogy szar a cércukormérőm...
majdnem 2 egészt téved a kórházi fölött...

mindegy, a lényeg, hogy rendben van a cukrom, minden értékem, az egészségem, úgyhogy újult erővel folytathatom a diétát!

szívesen megnézném az a ringatót, sok jót hallottam róla, ha jól tudom, van a 20asban is.

ma nem főzök, hamvasztószerda van, meg este színházba megyünk (muszáj rávenni ezeket, hogy egyenek hideget is).

gombapörit, meg lasange-t csináltam mostanában, meg rakott zöldséget darálthússal (de azt csak akkor lehet, ha nincs a tonpi)

tudtok már valamit a pomázi kifőzde paramétereiről? a tor miatt kérdezem.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


naszóval.

a rakott padlizsán:
cukkini és a padlizsán (pucolva és párolva/grillezve) az fix. rakhatsz bele főtt krumplit vagy sült zsemlemorzsát, főtt darálthúst (ezt ha úgy szeretitek, párolhatod-sütheted paradicsomszószban) vagy szardellát (ez eleve sós!).
só és a bors mellett én teszek bele bazsalikomot dögivel, fokhagymát, oliva olajat és a tetejére parmezánt reszelek.
alulra olaj, rá padlizsán, cukkini, krumpli/zsemlemorzsa, husi/szardella, és ebből még egy sor.
szardellából csak egy sor szoktam tenni, és a tetején padlizsánnal zárom.
mivel mind nagyjából kész, egy 20-30 percig sütöm, addig bőven összesül.
böjti ételnek is szuper, csbalázs meg örökké hálás lesz neked, egy szardellás változatért...!

a szójás csirke pedig:
karikára vágott hagymát olajon megdinsztelem, beleteszem a csíkokra vágott a csirkét, és csíkokra vágott répát teszek mellé. ha kifehéredett a husi, bőségesen meglocsolom szójaszósszal. hogy jól megszínezze. (nem kell, hogy ellepje, ha lefeded párolódik úgyis, és teljesen átjárja.) mivel ez általában alapból sós, nem sózom, csak borsozom.
fokhagymát nem nagyon teszek bele, nem nagyon illik bele - kivételesen... :lol:
remélem, nem hagytam ki semmit!
:shock:
jó étvágyat!

Lilypie First Birthday tickers
 
 


visi:

aliéknak jó, madi nagyon örült neki, megkérem, hogy süssön sütit. mármint ali. bár mad is süthet, de csak rétest, ha ő nyújtja!
tamásék is nagyon örültek neki, tőlük kérünk savanyúságot.
gergő nagyon belelkesült, pörköltet főz, a hús felét ő, felét mi visszük. ez azért is jó, mert ezt nyugodtan ehetem, nem kell számolgatni. jeee
te sütnél hozzá kenyeret? úgyis az a legfinibb köreted!!!

jóskát, balázsékat még nem tudom, de gyanítom, egyikük sem jön - végiggondolva a csajok alig várják a locsolókat, a fiúk meg, hogy locsolhassanak.

ali azt kérte, szombaton ne ez legyen a téma, hogy illetéktelen fülekbe ne jusson, ha érted, mire gondolok. :wink:

várom válaszod, de nem egy rozsdás kulccsal, hanem millió, millió csókkal!
hihi

Lilypie First Birthday tickers
 
 



Lilypie First Birthday tickers
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: