Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!
Ezt most azért írom le, hogy nehogy más is így járjon!!
1 éves a fiam, terhesség alatti hormonváltozásra megváltozott egy pötty a lábamon, de azt mondták, ez ilyenkor normális hormonhatásra.
A bőrgyógyi adott beutalót az onkológiára, hogy ott levegyék, mert lábon zavaró a gyantázás miatt(nem csúnya, nem áll ki, csak sötét 5mm-es pötty) Az Onkológián kezdeti stádiumban lévő melanómát állapítottak meg(a legdurvább bőrrák)
Jövő héten veszik le, a szövettan mondja meg, hogy mennyire gáz.(áttét stb)
Minden kismamát kellene bőrgyógyászatilag is szűrni, mert nem csak a méh és mellrákban lehet...
Szóval légyszi, mindenki figyeljen, ha kicsit változik valami pötty, bármilyen jelentéktelen, elmenni megnézetni, és ne lézerrrel!!!levenni, hanem sebészeten ( Onkológia) ahol szövettant csinálnak)
A Főorvos szerint az utóbbi 2 évben nagyon megnőt az ilyen esetek száma.
Sajnos, erre nem figyelnek eléggé!!Mivel nem tűnik fel, sokszot a család is kiröhög, mondván: Ja, nekem is van ilyen, az semmi(csak ők nem onkológusok, ők nem röhögnek, de gyorsan elküldenek szövettanra)
Szóval remélem, ezzel kicsit segítek ezt a témát terjeszteni, nehogy egy anyuka életébe kerüljön. Remélem, az enyémbe sem
Puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra!
any
 
 


Any!

Nagyon szorítok Neked, hogy minden rendben legyen és a szövettan negatív eredményt hozzon!

Beatrix
 


Any,
én is szorítok! A sötétedésen kívül lehet más jele a bőrráknak? Nekem is van egy elég sötét anyajegyem valamelyik várandósságom óta...

Virág
 

 
 

Virág!

Több okból is lehet indokolt a bőrgyógyász felkeresése:
anyajegy
-színváltozása, ill. többszínűvé válása
-méretbeli változása
-viszketése
-váladékozása, vérzése
-sérülése.

De a legcélszerűbb, ha évente egyszer megnézeted az anyajegyeidet, akkor nyugodt lehetsz. Kép

Nekem még a terhességem előtt volt 8-10 szemölcsöm, ill. anyajegyem. Az egyiket muszáj volt leszedetni, melanoma gyanús volt. Mindegyiket sebész (szikével) szedte le és küldte szövettanra. Annál az egynél nagyon indokolt volt, a szövettan kimutatta, hogy bőrrákot megelőző stádiumban volt. A többit esztétikai szempont miatt távolíttattam el, rossz helyen voltak, sérüléseknek kitéve.

Én is azt tudom javasolni, hogy -bár kissé komplikáltabb- inkább sebész szikével szedje le, ha kell, mint lézerrel, mert ott ugye nincs lehetőség szövettanra.

Beatrix
 


Beatrix,
köszi. Kép
 


Lányok!
Nagy dilemmában vagyok.Nekem is van egy anyajegy a lábamon ,mint Any-nek,detto.
Kicsit viszketett,színe nem tudom..,lehet,hogy képzelődök.Levetetném,csak azt mondta a férjem dokija,hogy ha megbojgatnak egy ép a.jegyet,abból is kialakulhat rák.Akkor most mi legyen?Tartok attól is ha már most gáz,ha meg nem,akkor később ne kelljen fognom a fejem,hogy elszúrtam az életem.Most készülök dokihoz.Addig is írjatok.Nálatok hogy volt?Van valaki akit kikezeltek?
Szeretnék második babát,és jó lenne ha a következő terhességem alatt nem kellene állandóan izgulni ezen.
Egyébként a nőgyógyászom kétszer is kérdezte,nem akarom-e levetetni,de sajnos elfelejtett felvilágosítani,hogy miért is kellene.Kép

Any!Hogy vagy?

Biztosan elég,hogy évente ránéznek?Pontos diagnózist tudnak így felállítani.Milyen vizsgálatot végeznek ilyenkor?

Előre is köszi.Mihamarabb írjatok!E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde,
Nem vagyok szakember, de sztem kérj tanácsot másik orvostól is, vagy például börgyógyásztól. Orvosok között is vannak eltérö vélemények. Az évente egyszeri kontrollnak az a lényege, hogy ha gáz van, akkor korai stádiumban tudnak kezelni. Bár amikor utóljára voltam, évekkel ezelött, annyit mondtak, hogy ne menjek napba (jó vicc)

Nekem levettek egy épet (nagy volt, és a széle egyenetlen) a hátamról - és a seb mellett nött egy másik Kép Ja, és a seb akkorára sikerült, hogy a tüdöszürésen visszahívtak, mert nagy folt volt a röntgenképen!

Any,
nekem is van 2, amit meg kéne nézetnem, és most már meg is fogom. Köszi az emlékeztetést Kép

Kati
 
 


Kati!
Jól teszed,hogy megnézeted!Kép
Minek van ennyi kütyü rajtunk?Kinek hiányzik,mire jó?Hát nem?Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok! Ide is beírom: www.rakellen.hu - ha valakinek daganatokkal kapcsolatos kérdése van, szerintem bátran forduljon hozzájuk! Kép

Márti
 
 


Szilde!

Nekem nagyon sok, 14 db anyajegyem volt. Elmentem bőrgyógyászhoz, aki az egyiket melanoma (a bőrrák egy igen rosszindulatú fajtája) gyanúsnak találta, vagyis a későbbiekben elrákosodhatott volna. Javasolta, hogy az összeset szedessem le, még terhesség előtt. Ennek oka, hogy a várandósság az ilyen jellegű folyamatokat (mint pl anyajegy elrákosodása, rosszindulatúvá alakulás) felgyorsíthatja. Így én az összeset leszedettem, sebésszel, hagyományos szikés műtéttel, minden darabot szövettanra küldve. Amelyik gyanús volt, annak valóban nagyobb a sebhelye, ugyanis előírás, hogy azt milyen nagyságban, milyen mélységben, és mennyi ép szövettel együtt kell eltávolítani. A műtétek 4 éve voltak, azóta a hegek már alig látszanak. Nekem szerencsére nem nőtt vissza.
Javaslom, hogy bőrgyógyásszal konzultálj, és ha javasolja, akkor műttesd le, apró kellemetlenség az egész, viszont nyugodt lehetsz, hogy minden rendben.

Remélem, a kezdő "lökést" sikerült megadnom. Kép

Üdv: Beatrix
 


Beatrix!
Mit jelent az,hogy apró kellemetlenség?Érzéstelenítés van?
A lábamon az a.jegy kb. 1cm átméröjű,és pont a sípcsontomon.Nem tudom,ha kivesznek egy darab bőrt,az nem fog 'hiányozni onnan'?Úgy értem feszülni,meg ilyesmi.Mennyi idő alatt gyógyul? Vajon feküdnöm kell majd vele(ha befeszül,felreped..)?Nem nagyon tudnám a picur mellett ezt sokáig megoldani.
Ennyit egyszuszra.Kép
Köszi a buzdítást.Dokihoz mindenképp megyek!Kép
Bye.:E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde!

Én is levetettem egy párat, mert rossz helyen voltak. Ha sebész veszi le, pláne, ha onkológián, akkor tutira nem lesz belőle baj, ez csak afféle pletyka, hogy a helyén nőhet valami csúnya. Viszont lézerrel nem célszerű ezeket, mert akkor nem lehet szövettant csinálni, és tényleg a sebészeknek meg van adva, hogy mekkor ép résszel együtt kell kivágni, lézerrel meg épphogy csak azt a részt égetik ki, ami barna.
Tök egyszerű az egész, én bementem a Kékgolyó utcába, bőrdoki megnézte, pár nappal későbbre adtak időpontot, akkor kb. 30 mp alatt kivágják, előtte helyileg érzéstelenítik. Vissza kell menni egyszer kötözésre, egyszer meg varratszedésre. Sőt a sebésszel megbeszéltem, hogy további pöttyöket is szedjen le nekem.
Sokkal jobb így, mint éjjel verejtékezve arra ébredni, hogy mi van, ha mégse jóindulatú...

Bóbita
 
 


Sziasztok,
a gyógyszertárakban újabban lehet tájékoztató brossurát találni a bőrrákról, bár nekem ez alapján sem sikerült besorolni a foltjaimat. A bőrgyogyó kimondottan a lézeres eltávolítást ajánlotta, amit az itt olvasottak alapján végképp nem értek!!! Anyukám állítja, hogy a tüdőszűrő állomásokon van leheteőség ingyenes gépi anyajegy vizsgálatot kérni, vmi kütyüt tartanak egyenként az anyajegyek fölé ami megállapítja van-e baj.

Bóbita,
mennyi ideig nem lehet egy ilyen beavatkozás után napra menni? Egyszerre csak egyet távolítanak el?

Any,
mi van Veled? Szorítunk nagyon!!! Apukám unokatesóját öt éve műtötték, azóta is jól van, végre gyógyultnak nyilvánították.

Üdv:
Barnus
 
 


Szilde!

Ahogy Bobita írta, helyi érzéstelenítés, kivágás, varrás. Utána kötözés, varratszedés.
Nálam egyszerre 7 db-ot szedett le a sebész, így maga a műtét tovább tartott. De utána mehettem haza. Ahogy elmúlt az érzéstelenítő hatása, egy picit fájt, de még fájdalomcsillapítót sem kellett bevenni. Egy picit feszült, de ne aggódj, a bőrhiány miatt nem lesz gond. Egy kicsit kímélni kell Magad, de nem kell feküdni, csak kissé óvatosabbnak lenni. Egyébként én is attól féltem, hogy szétreped, hogy kivérzik, de semmi ilyen baj nem volt, pedig egyszerre 7-7 sebem volt. A szövettan pedig 2 hét alatt elkészült, addigra el is felejthettem az egészet. Kép

Üdv: Beatrix
 


Sziasztok!

Barnus!
A napra csak azért nem célszerű menni, mert egy friss seb érzékeny a fényre, könnyen bebarnul, csúnya foltos lesz. De nincs több kockázat, mint egy akármilyen bibinél. Legalább is sima anyajegy levételnél. Ha felmerült a gyanú, hogy nem volt teljesen jóindulatú, azt nem tudom, abban szerencsére nincs tapasztalatom napozás-téren.
Én úgy csináltam, hogy tavasszal vették le, és azon a nyáron vigyáztam, hogy ne érje őket nap, és színben legalább is nem térnek el a többi bőrtől, mert azért persze nem teljesen tűntek el, picit látszik a heg. Szokták javasolni a késő nyári-őszi pöttylevételt, akkor köv. nyáron már lehet napozni.
Nekem 6 pöttyöm volt, egyszerre kettőt szedtek le mindig.

A bőrdokik állítólag nem az orvostudomány csúcsai. Szerintem onkológián érdemes bőrdokival is megnézetni.
Egyébként, hacsak nem pont tüdőszűrésre mész, akkor semmivel sem egyszerűbb tüdőszűrő-állomáson megnézetni, mint onkológián, ahol szintén ingyenes, és nem kell beutaló. Viszont ott értenek hozzá, nekem megérné a plusz időt.

Ja, egyébként volt olyan pöttyöm, ahol a seb a varratszedésnél szétvált, de azóta az is ugyanolyan szép, mint a többi.
Plusz, ha arcon van a cucc, akkor külön vigyáz rá a sebész (legalábbis az akinél én voltam, Dr. Péley Gábor), vékonyabb cérnával varrja. Na az a heg szinte egyáltalán nem is látszik, pedig az volt a legnagyobb.

Bóbita
 
 


Bóbita!
Az onkológiára nem kell beutaló?Akkor inkább oda mennék.
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Kedves Bóbita!
Még vmi.
Ott is ez a menetrend:ránéznek,pár nap és helyben leszedik,kötözés,varratszedés,szövettan?
Nagyon köszi!E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Bóbita,
vmit tisztázzunk! A bőrön elterülő alig kiemelkedő anyajegyekről beszéltek, vagy voltak köztük szemölcsök is? Nekem inkább ez utóbbival van gondom. A Kékgolyóba bárki mehet, olyan is aki területileg nem oda tartozik?
Barnus
 
 


Sziasztok!

Szilde!
Végig az onkológiáról beszéltemKép, én csak ott jártam, úgyhogy igen, ott ez a menetrend.

Barnus!
Szerintem a Kékgolyóba bárki mehet. Egyébként nem az a szabad orvosválasztás, hogy oda mész, ahova akarsz? (Nem tudom, csak kérdezem...)
A szemölcs alatt mit értesz? Én úgy tudom, hogy a szemölcs az, amit vírus okoz, és olyan kis (vagy nagy) bőrszínű dudorféle. Anyajegy alatt pedig bármilyen festékes foltocskát értettem mérettől és kidudorodási faktortólKép függetlenül.
Amiket én leszedettem, azok között volt lapos, picit és nagyon kidudorodó, kicsi, nagy, szőrösKép, minden, de mind anyajegy volt.
Ha a vírus okozta szemölcsöt gondoltad, olyanom is volt, azokat a bőrdoki által felírt ecsetelővel kezeltem (tapasz frászt sem ér). Hallottam olyasmit, hogy szemölcsből is van olyan, amire oda kell figyelni, de nem tudom, nem pletyka-e ez is. Egy rákukkantást lehet, hogy megér.

Bóbita
 
 


Bóbita!
Jaaaa!Vili.Most már összeállt a kép.Kép


Lehet,hogy buta kérdés de fizetni kell-e?Manapság már az sem meglepő.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Szilde!

Én próbáltam jattolni, erre a fent említett doki úgy nézett rám, hogy épphogy csak meg nem sértődött. Az asszisztensnő viszont elfogadott egy ezrest.
Hát igen, így a szülés-körüli jatthegyekhez viszonyítva szinte furcsa ennek a sebésznek a hozzáállása.
Egyébként nekem mondták is, hogy rosszindulatú daganatos betegektől nem szoktak pénzt elfogadni. Igaz, nekem hálistennek nem olyanom volt.

Bóbita
 
 


Ma megyek dokihoz,szorítsatok!
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szorítok. Kép Nagyon. Kép
 


Én is!Kép Mi volt?

Bóbita
 
 


Na mesélek.KépÚgy néz ki,90%,hogy egyenlőre még megmaradok.Kép
Végülis a bőrgyógyászatra mentem,mert még más problémáim is voltak.(Du. volt rendelés.)Azt is le akartam tudni,több legyet egy csapásra.Egy idősebb doktornő volt,és elhajtott a bőrklinikára.Oda nem kell beutaló.Ott csak ügyelet volt,majdnem onnan is elhajtottak,de a fiatal,szimpatikus dokinő mégis megnézett.Ott ugyanis csak sürgősségi ellátás van.pl:csípés,v.életet veszélyeztető helyzet miatt.
Mondtam,hogy azért az könnyen lehet,erre megvizsgált,szemre.A gépek ugyanis du.már nem működnek.Rendes volt.Minden kérdésemre választ kaptam.Mindjárt leírom,csak most fürdetem a picurt.KépE

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szóval nagggyon érdekes és tanulságos volt ez a délután.Egy biztos,hogy többet nem szeretnék ehhez a bőrgyógyihoz kerülni.Mondom neki mit érzek,kapásból elengedi a füle mellet,és csak mondja a jól betanult régi szöveget.Fel sem kapta a fejét arra,hogy kismama-szülés-anyajegy,pedig egy vérbeli orvos fejében már rég kigyulladt volna a piros lámpa.Egyszerűen elküldött,ez nem az ő dolga.Semmi vélemény,semmi felvilágosítás.Szerintem nyár lévén kevés a doki,és berántottak egy nyugdíjast helyettesíteni,aki rég nem tart lépést a fejleményekkel.
Egyébként 37 hetes terhesen már voltam anyajegy nézetni,de tovább nem jutottam,mert hát szültünk.
Akkor egy tünemény dokinéni vizsgált meg,ő is idősebb de nagyon emberséges,aki mindent elmagyarázott,és vmi világító-szűrőműszerrel megnézett,Akkor se száz,de ok. volt.Na csak hozzá vagyok hajlandó..
A legnagyobb röhej az az volt,hogy most,vagy négyen beszélgettek vmi tök más témáról mikor bejutottam.Ott tumultak,miközben próbáltam körülírni a problémáimat.Elég zavaró volt.Nagyon ráértek,miközben kint a sok ember nem ért rá.KépKép
Ráadásul dögmelegben..
Plussz,az információnál az ember kezébe nyomnak egy papírt,nem kell aláírni,nem kell kitölteni,csak olvasni.Hát olvastam.Hazafelemenet eszembejutott,hogy ezt inkább azoknak kellene elolvasni,akik orvosnak mondják magukat.Folyt.Köv.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Nem tudom ti találkoztatok-e ilyen papírral?Hosszú lenne begépelni,de szemezgetek belőle.
"Nyilatkozat...aláírásommal igazolom,hogy..kezelőorvosom által..általam teljeskörűnek elismert tájékoztatást megértve..kezeléshez,orvosi beavatkozáshoz,..beleegyezésemet adom...Kép
Teljeskörű????KépNa jobb ha az ilyen doki nem nyúl beteghez.
Komolyan.Könny szökött a szemembe.Nem csak azért,mert lógtam a levegőben,hanem sajnálom azt,akinél gáz van,vár vmi vigaszt,megnyugtatást,v.infót,v,gyors beavatkozást,v.hogy legalábbis nem nézik hülyének.Erre közöny...Otthon meg várja esetleg a család,izgulnak.És emberünk meg arra gondol,meddig lesz anyja a gyereknek.Kép
Bocs,de felkavart ez az egész.Írnék még,ha nem baj..E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


..a javasolt vizsgálatok..beavatkozások,visszautasítása megillet,ha ennek elmaradása mások életét ,testi épségét nem veszélyezteti.
Erre a doki:Mondom neki,szóval bőrklinika.Akkor majd ott le is veszik?
Erre ő:ő ilyet nem mondott,majd azt ott eldöntik.
Gondoltam magától értetődő,hogy egy következő terhességnél újra rizikós,ráadásul minden epilláláskor behatás éri,nem akarok kockáztatni.
De nem.Majd ők..KépBocsi ez meg az én testem,az én életem Én mért ne kérhetném a műtétet,amíg nem késő?Kérni nincs joga a betegnek,csak visszautasítani?
A klinikán felvilágosítottak,hogy jó pénzért mindent!
Most hogy beléptünk az EU-ba csak a rosszindulatú,v.az azt megelőző állapotot támogatja a TB.A többi plaszttikai műtétnek számít.KépMoney,money,money..
Az ajegyeknek,csak 10%-a válik rosszindulatúvá állítólag.
Még nincs vége.Holnap megyek fényképes eljárásra,amivel kielemzik az ajegy színét,és kiderül,hogy valóban nincs.e baj.Szóval holnap lesz a nagy nap,de azért kicsit megkönnyebbültem.KépKép
Ja tényleg nem igaz,hogy ép ajegy elrákosodhat műtét után,ill.a helye,csak ha utolsóelőtti stádiumban volt.(áttét)
Köszi,hogy olvastatok,hogy szorítottatok.Minden jót!
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Kedves Virág!
Te hogy vagy?Minden ok?E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde!

Ne szívd annyira mellre... holnap biztos meg tudod dumálni a bőrklinikai bőrdokit, hogy javasolja a pöttyödet leszedésre mindenképpen. Vagy ha őt sem, akkor a sebészt. És még ott van Mo. többi kórháza is.
Asszem ezt a sunyulást, amit javaslok, akarják kiküszöbölni az Irányított Betegellátási Modellel.Kép
Egyébként hol történtek mindezek?

Bóbita
 
 


Irányított Miaszösz?Hm?
Egyébként Szögedébe.KépE.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde,
nagyon vacak lehetett... Kép Már ami az orvosi odafigyelést illeti.

Velem semmi sincs, nem mentem még el. Több ajegyem is sötétebb lett, úgyhogy illenék, csak nem tudom, hová menjek. Van egy ismerős doktorbácsink, akihez megyünk, ha gáz van, hetven valahány éves, nagyon aranyos, de ezt már nem bíznám rá.

Irányított betegellátás: azt tervezik, hogy a betegek és az orvosok mellé beállítanak még egy réteget (ezek nagyon jó pénzt kaszálnának le ezért), akik eldöntenék, melyik házi/gyerekorvos melyik szakorvoshoz utalhatja a betegét. Ha máshova szándékozol menni, fizess! Az orvosok fel vannak háborodva. Sajnos civil oldalról még nem találkoztam ellenzéssel, bár igaz, hogy tv-t nem nézek, újságot nem olvasok, így nehéz is lenne. Kép Mert hogy én is hatalmas baromságnak és kiszúrásnak érzem. Annyi lenne a szabad orvosválasztásnak...

Virág
 


Virág!
Ez is EU vívmány?Kezdek kiábrándulni,bár nem voltak illúzióim.Kép
Azért ha csak tudod minél hamarabb nézesd meg a pötyiket.KépVigyázz magadra.KépMindannyiótokért..

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Virág!Off.
No tv,újság?Nem jutsz hozzá,v. szándékos?Rossz hírek,egyéb..Egyébként interneten is fent vannak újságok,néha úgy olvasom őket.De 'erről' semmit sem hallottam,csak tőletek.KépE.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Pár hónapja téma volt, azóta eléggé lecsengett, szakmai részről elég nagy volt a felháborodás. Én remélem, hogy addig kotlanak rajta, mire leváltják a kormányt és tárgytalan lesz az egész. Merthogy egy nagy baromság az ötlet, szerintem is.
Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Hát, ennek örülnék, ha elülne ez az irányított marhaság, nekem se tetszett, már, amit felfogtam belőle.

Virág, szerintem ballagj be a Kékgolyóba (vagy ami szimpi), onnan már nem kell a lelkierő, mert egymásból következnek az események.

Bóbita
 
 


Koma-sógor alapon működne ez is. "Én hozzád küldöm a beteget, te meg leadsz a jattból."
Amúgy tud v.ki egyetlen szakmai vagy gazdasági indokot mellette? Vagy legalább olyat, amivel "ők" indokolták?
Mert sztem is abszurd.
Off: Ildi, abban egyetértünk, hogy ez a kormány letűnhetne már a porondról, csak, hát ugye, ami helyette jönne, az meg másért nem tenne engem boldoggá.
 
 


Sziasztok!

Nyilvánvaló, hogy amibe a politika betette a kezét, az jól már nem sülhet el, tutira a korrupcióról, meg a tüz közelében ülők meggazdagodásáról szólt volna.

Sztem egyébként az volt a cél, hogy elkerüljék azt, hogy valakit össze-vissza küldözgessenek, meg oda menjen ahova akar (akár több helyre is, ha az egyik nem tetszik, vagy ha más véleményt is meg akar hallgatni), ezzel leterhelve a kapacitásokat.

Bóbita
 
 


Na, voltam a bőrklinikán.3 óra várakozás után kb.5 perc alatt végeztünk.A doki ,fiatal,szimpatikus,érdekes módon azonnal megértette a helyzetet különösebb magyarázkodás nélkül.Dermatoscoppal megnézte,és úgy látta hogy belül,vmi mérsékelt nyugtalanság észlelhető.KépKözölte,legjobb lesz leszedni.Fotozás nem volt,nincs fotós.Majd műtét előtt.Október 14-re kaptam időpontot,és mivel orvos javasolta ezért TB-támogatott lesz.Előtte a háziorvos beutalójával laborvizsgálatok lesznek.Az eredményt vinni kell.Aztán fotózás ,és úgy 11 körül műtét.
Örülök is,meg izgulok is.Végülis lesz időm lelkileg felkészülni.Injekcíóval fognak érzésteleníteni.Ha jól húzódik össze a seb akkor ok,de ha nem,akkor plasztikai sebész majd vhogy beültet gondolom egy bőrdarabot.Amúgy 4-6 hét a teljes gyógyulás.
Sínen vagyunk.KépCsak mostmár ne jöjjön a vonat.Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Edit, örülök, hogy sínen van az ügy. Semmi pánik, nem egy nagy ügy az egész levétel!

Bóbita
 
 


Bóbita!

Eddig sem tudott az ember össze-vissza menni, merta beutaló konkrét szakrendelésre szól, ott pedig le kell adni, tehát nem tudsz se más típusú, se másik kollágához saját szakállra menni.
 
 


Daganatok.hu
Medinfo.hu
oncology.hu
rakbetegség.lap.hu

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Azért húzós ám 21/2 hónapot várni műtétig úgy,hogy közben naponta változik egy anyajegy.Kép
Vagy elmegy az ember,vár újabb 3 órát,megnézeti,ahányszor gyanús,(időpontot nem adnak),v.sok pénzért próbálkozik magándokinál.Még vacillálunk mi legyen.
A doki szerint nem lehet nagy gond,csak azt nem tudom miért biztos benne,amikor végülis foto nem készült..KépAzt olvastam,hogy mostanság az a legbiztosab módszer!!A próféta szóljon belőle.
Na mindegy csak magamban beszélek.Erre úgysem lehet mit írni.Csak azért írom mindezt,hogy tudjatok a fejleményekről,és azért,hogyha vki ilyen helyzetbe kerül,tudja mire számíthat.
Egyébként arról semmit sem tudok,hogy mennyi idő alatt fordulhat rosszra az a.j.,mitől,és az eljétől a végéig mennyi idő alatt játszódik le az egész folyamat.Hónapok,évek?
Na nem erre készülök..,csak érdekel.Jobban telik az idő,ha beszélgetünk.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Ja,szövettan plusz két hét a műtéttől számítva..Akkor az már 3hónap a biztos infóig.Nem biztos,hogy kibírom..E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit!

Ha bármi gond lenne azzal a pöttyel, még arra a hétre kaptál volna időpontot a sebészhez!

Bóbita
 
 


Húú,én meg azt hittem,olyan sokan vannak előttem,hogy nem győzik.Aki később jött annak nincs szerencséje..,ilyesmi.
Nem lettem volna meglepődve,az egészségügyet ismerve..
Valószínű igazad van,de honnan tudod?KépMármint,hogy adtak volna.

De még ha úgy is van,hogy nincs gond,nem árt ellenőrizni sztem. havonta.Reméltem,hogy legalább időpontot adnak.Kisbabával nem olyan könnyen ugrál az ember.Amúgy máshol meg adnak időpontot,de tök felesleg.Mért nem működik a rendszer?
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia Edit!

Háát, amit én mondtam az csak az, hogy hogy szokás csinálni... de sajnos az egészségügyet nézve szerintem is lehetnek kivételek, még ha azért ritka is.
Onnan tudom, hogy így szok lenni, hogy amikor levetettem a pöttyöket, voltak ott olyanok is, akiknek nem volt olyan szerencséje, mint nekem...Kép

Bóbita
 
 


Edit!

Tudod mi a nagy igazság? Az orvost nem érdekli, hogy visszamész-e ellenőriztetni időnként. Ha már ott vagy, megnézi, akkor elmodja, hogy szükséges műteni vagy sem. Aztán már a Te dolgod, hogy mész-e újra. Szomorú, de így van. Ld. a méhnyakszűrést is. Nevetséges, hogy csak 3 évente kötelező és ingyenes. A csapból is az folyt eddig, hogy évente meg kell nézetni, erre központilag elrendelik a 3 évet. Kép És sajnos nem mindenki engedheti meg magának, hogy évente fizetősen szűresse magát. 3 év alatt ugyebár sok minden történhet... Kép

Javaslom Neked, hogy ha megengedheted maganak, akkor maszek úton járj ellenőriztetni az anyajegye(ke)t. Pénzért az orvos is jobban figyel. Szomorú, de így van.

Üdv: Beatrix
 


Beatrix!
Köszi,hogy írtál!
Akkor már nem lenne egyszerűbb maszek úton leveteni?Nem kellene annyit mászkálni legalább.Csak hát képzelem mibe kerül.

Konkrétat tud vki?

Amit a méhnyakszűrésről írtál borzalom.Akkor nem jártam messze az igazságtól.Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit!
A saját anyajegyes esetemből indultam ki. Amikor még csak TB alapon járkáltam vele dokikhoz, mindegyik azt mondta, egyikkel sincs semmi baj, minek felfújni a dolgot?! Kép Aztán fogtam magam, és a tervezett teherbeesés előtt elmentem maszek bőrgyógyászhoz, az küldött sebészhez. A sebész végülis kórházban, TB támogatott műtéteket végzett. Ettől függetlenül nagyon hálás voltam, de alig akarta elfogadni a pénzt, nem értette miért adom. Hát csak azért, mert a két doki megmentett egy bőrráktól. Kép Azóta eszembe sem jut, hogy a mi járulékainkból fizetett orvosokra bízzam magam. Persze tudom, tisztelet a kivételnek, de ez nálam nagyon keserű tapasztalat volt. Kép

Beatrix
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet:

 

cron