Új privát üzeneted érkezett!

Edit! Megkaptam én is, köszi! (csak mindig elfelejtettem megírni)
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Jó ez a topik! Kép

És az iskolai menzán ivólevet kaptunk (ki tudta milyen ízű rostoslé volt Kép) műanyag füles bögrében. Kép

Betti
Névtelen
 


Betti, az volt a leves helyett olykor, ugye?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 

 
 

Tényleg, és a menzán a kakaót pöttyös műanyagpohárban tálalták. És hétfőn mindig tea volt, meg margarinos kenyér.
sofka
 
 


Sziasztok!

Most az jutott eszembe, hogy az ABC-ben, a kijáratnál voltak a kávéőrlők. Babkávét lehetett csak kapni és ott őrölték meg. Olyan jó illat volt mindig. Most meg már őrölten árulják és a babkávé frissen őrölve a kuriózum.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Január 1-jén ment: Fiacskám, hozz egy pohár Kristályvizeeet!

Juca, meg volt mák- és diódaráló is a jobb helyeken - rendszerint leragasztva, "rossz" felirattal...

Mellesleg itt Bécsben ma is találni kávédarálót kifelémenet.
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Fém kisautó, amelyikben a vezetőt kellett lenyomni, hogy menjen. Meg a rakodós vonat szintén fémből.

És a TVK reklám: mert ez műanyag!!!! A műanyag épitőjátékkal, kék csövek sárga összeszerelő elemekkel.

Felhúzós játékok, maci ette a mézet (vagy cumisüvegezett, mert inkább arra hasonlitott) nyuszi meg a répát.

Hmm, öreg a nagyfiam. Ő még kising réklivel volt kisbaba! (4 hónaposan kapta az első kombidresszét)

Mogyorókrém reklám: kisebbek kenyérre kenhetik, nagyobbak sütire is (vagy ilyesmi)

Meg a csütörtöki hosszú nyitvatartás!

És a régi buszmegállók, kis karika és utána irva autóbusz. Meg a M betűk különböző szinnel. Bár ilyen még van itt-ott.

És a lángososok!

Szerintem még mindig lesz.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


És volt egy piskótakocka csokiöntettel a menzán néha, én azt annyira imádtam, de olyan csokiöntetet azóta sem ettem.
thira
 
 


Thira!
Azt én is szerettem! Bár néha csokiöntet helyett kozmaszósz volt.
(A csokiszósz (bár elég régen főztem ilyet - még isis koromban): tej+liszt+kakaópor+cukor+forralásKép)
Viszont a napközis tejbegrízt nem - nagyon-nagyon híg és ízetlen volt.

Töpörtyükrémes kenyér uzsonnára.
10 Ft volt a heti zsebpénzem: minden nap vehettem egy sulikakaót. Ha csak tejet vettem, két hét alatt összespóroltam egy nagy színes üveggolyóra valótKépKépKép.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


MÉTA!
Esti Hírlap
Lúdas Matyi, meg az ő évkönyve...

Csi
csii
 
 


A töpörtyűs kenyér volt a legszörnyűbb uzsi a napköziben. Viszont a hajdani csokipuding íze nagyon hiányzik. Ma már sokkal műanyag ízűbbek a csokipudingok. És a főzött fagyi is sokkal jobb volt, mint a krémfagyi. Főzött fagyit még hosszan lehetett kapni néhány kis faluban, mint pl. Abádszalók és egy somogyi falu, Balatonszárszótól délre.

Egyébként a mákdarálókért nagy kár, én nagy naivan még tavaly is kerestem olyan boltot, ahol lehet mákot darálni.

A menzáról (pontosabban a napköziről) eszembe jut még valami: imádtam azokat a hasas műanyag kancsókat, amelyeknek olyan széles, lekerekített kiöntője volt. Volt benne valami nagyon kedves.

A műanyag építőkockák és egyéb puha műanyag játékok is nagyon hiányoznak, egyszer egy topikban kerestem is, hogy őriz-e valaki ilyet, mert megvenném a fiamnak. Most kapott valami baba építőkockát, de a közelébe se jön a régi fajtának.

A játszótereken meg volt egy olyan játék, ami mókuskerékhez hasonlított. Rá lehetett állni, és futni rajta. Olyat már nagyon rég nem láttam.

Eszembe jutott még valami: a bebújós garbós sapka. Kötött volt, a fület meg a nyakat is védte, hosszú bojtja volt (mintegy a sapka meghosszabbítása), rendszerint csíkos. Én nagyon szerettem volna ilyet, de anyukámnak valami miatt nem tetszett, így nekem sose volt. Emlékszik rá valaki? Minden gyerek ilyet hordott a hetvenes években. Kár, hogy ma nem divat, nagyon praktikus volt, és aranyos is.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Ja, "Jáva" volt a neve a műanyag játéknak kék csövekkel és sárga lapokkal.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


PIldi,
Csak Adrienn textilpelus gumibugyival-jara reagaltam a kising reklivel-lel. Az en nagyfiamnak is volt mindketto...illetve mind a negy (textilpelus, gumibugyi, kising, rekli). Ha belegondolok, bodyja egyaltalan nem is volt!

Sapka: az E.T. sapkara emlekeztek? Az meg csak egy sima kotott csosapka volt boldog gyermekeveimben volt nagy divat!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi, mi az az E.T. sapka? Mikor volt divat?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


PIldi! Nem mondod,hogy ricsés voltál!Kép)
Nekem a gimis köppenyem volt telefirkálva az aktuális udvarlóim által PMobillalés társaival.
A Fabulon Ági mozaikját leszedték, de elrakták dobozba.
A Tímea kozmetikumokra, limóra, a kerekdobozos gyerekfotós drazséra emlékeztek? Én egyszer vettem, de Anyukám apróságot engedélyezett csak és a pénztárosnál kellett hagyni a kenyeret.Kép
FDia
fd
 
 


Az "ET" apkát én sem ismerem Kép

A töpörtyűs kenyeret lila hagymával viszont imádtam! Kép És a sültzsírosat is! És a piskótakockát csokiöntettel is! Nálunk mazsola is volt benne!


És olyan jó illatuk volt a régi trafikoknak! És mindent lehetett bennük kapni, a kirakatát pedig órakig csodálni Kép

És voltak hirdetőtáblák az utcán, papírplakátokkal. Úgy általában is nagyon sok plakát volt, minden eseményre.

És a bolti zacskós kakaó is utánozhatatlanul finom volt - a mostaniak a közelébe sem érnek Kép


Márti
márti
 
 


A régi fagyispultok. Kis kerek lyukak fedővel, és mellettük a fagyikeverő. Anyu sose hagyott vaníliát enni, mondván, az szalmonellás.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Kiváncsi!

Arra már nem emlékszem, hogy az ivólé leves helyett volt-e, de mindig azt ittam, mert a tea olyan forró volt, hogy nem volt idő kivárni, míg ihatóra hül Kép

Zsuzsi!

Csősapka Kép Nekem is volt Kép

És a mogyorókrémet is nagyon szerettem, 8 Ft volt, ha jól emlékszem Kép

És anyukám Hélia-D- vel kente az arcát Kép Van még olyan? Kép

Betti
Névtelen
 


A fagyispultok, igen!
A bort is olyasmikből mérték a kocsmákban. Voltak kalibrált mércék, azokkal vették ki a decit, a kétdecit, a fél litert... Nagy kocsmaszakértő vagyok ám! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Meg gépes fagyi. Mostanában csak az ikeában láttam, és a lányok szörnyen boldogok voltak, mert ők nyomhatták meg a gombot.
sofka
 
 


Ifjúsági mozibérlet!!!!
sofka
sofka
 
 


Milyen okos, milyen ügyes a legkisebb ugrifüles!
Cicavízió!!!
Morzsa kutya és Cicamica, emlékeztek?
Később meg Mazsola és Tádé Kép
Meg a Rémusz bácsi meséi? (Én nem szerettem.)
kíváncsi
 
 


Éljen a főzött fagyi! Buták a mostaniak, mert a főzöttből sokkal többet meg lehetett enni, de ebből a mostani krémes töményből már 1 gombóc eltelít!
Jávám nekem is volt!
Adri és Zsuzsi74! Szerintem az a sapi, amiről beszéltek, ugyanaz. Mifelénk "űrhajós-sapkaként" futott. Megértem anyukádat, miért nem vett neked. Szerintem iszonyú idétlenül nézett ki benne még a legértelmesebb gyerek is! Bocs attól, akinek ilyen volt!
Adri! Nekünk az oviban volt olyan műanyag hasas kancsónk. Szerintem abból finomabb tej, kakaó, meg minden egyéb jött, mint másból! Kép
Márti
Márti
 


Az a sapka, amit Adrienn említett, nálunk űrhajós sapkaként futott, de neveztük sálas-sapkának is.

A Zsuzsi által említettet pedig Arafat-sapkának hívtuk. Volt, aki egy homlokpánt-szerűséget is hordott hozzá.

Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Régi Delta Kudlikkal, előtte a sarkkutatók tapodták a havat.
Önök kérték, Táncdalfesztivál, Ki mit tud?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Nekem a régi pálcikás Leo jégkrém hiányzik! Még most is emlékszem az ízére!

Lábbal hajtós aluminium autóKép.

A menzán sokszor volt rózsaszínű túrókrémes piskótaszelet.
Nekem is volt E.T. sapkám (86-87-88)és hozzáillő lábszárvédő!Ja és volt hozzá pántom!Kép Kövezzetek meg!Kép
Na megyek aludni!
Pusza
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Betamax-ra emlékszik még valaki?
És az éjszakai csoportos VHS vetítésekre?
Na, jó, azt nekem is csak mesélték...
De a Forró rágógumit láttam ámKép

ZIT hajszőkítő?
Hyperol-tabletta a dauerhoz? Komolyan mondom, hogy a murva is jobban oldódott annál.
Kombinált por?

Fúúú! Emlékszik még valaki a GM49-re?
És az Európa Kiadóra? Piramis? Prognózis? Mint együttesek, persze...
Én a Képzelt Riportot, és a Macskákat is az "eredeti" szereposztásban láttam.
KFKI Klub? Ikarus Disco? SOTE? Hűha, pénteken melyik egyetemre jártunk?....Megvan! A KÖZGÁÁÁZ!
Volt még az Ezres, aztán kicsit később az autós mozik, és az éjszakai leruccanások a Velencei tóra. Most kész tortúra lenne, de akkor ez milyen egyszerű volt...

Életem első "elszökött" éjszakáját Agárdon töltöttem a Napsugár(?) nevű lebujban.
Szerettem még a Tiszti-házat a Stefánián, emlékszem, hogy 32Ft volt egy MartiniKép.

És a Tilos az A? Jó, már nem a hetvenes évek, de azért az sem most volt...

De pokolian mehetnékem támadt!!!
Juj.
Csi
csii
 
 


Hali!

Csi!
GM49 az "Elektromos gyalogos, úgy hívják, hogy Jeromos..."? Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Ha hiszitek ha nem, nővérem pár éve vett a gyerekeinek olyan sálas sapit!
Kerek fagyitartót is láttam még mostanában. Sajna jó fagyit kevésbé.

Leo és aztán a Roll jégkrém. Meg kerek dobozban is. Meg a gyorsfagyasztott gyümölcskrém (eper, málna). Na ilyet magam fagyasztok inkább már.
A régi szörpök? Mindenhol jaffa málna, cola nem volt.

Kocsmákban a csillár ventillátorok? Vagy az most is van?

Ja, nyomós kút a mi utcánkban is van, fiam imád onnan inni.

Hagymácska? Meg az uborkás, amiről csak a dalra emlékszem: én vagyok a zöld uborka, nem félek a mély patakban, nem félek a magas hegytől, csak ha egér jön.
Apropó, Egér a marson?

Iskolatv, vagy az már volt? Napköziben is azt néztük. Madzaggal bekötős füzettartó?
Tolltartódivatok: fa doboz, múanyag doboz alakú, belül felhajthatós bedugdosós rész, alatta ömlesztett rész, oldalán fémes csat (mágneses tán).

Jaj, a zacsis kakaó imádtam. Várandósan székrekedésesen azt hiányoltam, attól mindig simán mentek a dolgok. Nekem is 2 ft volt a napi zsebpénzem, 1.90 volt szivószál nélkül a kakaó, 2.10 szivószállal.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Gyerekkoromban mindig lelkesen csodáltam az oldalkocsis motorokat, olyanban akartam utazni. Nem is tudom, mikor láttam olyat utoljára.

Trafikokban lehetett kapni a méreg drága Milka csokit. Ha nagy ritkán hozzájutottunk, kockánként ettük, soká kitartott. Milyen finom volt!
És szintén a trafikban vettük a Dianás cukrot, talán 80 fillér volt darabja.

Lídia
lídia
 
 


Juca!
Nekem mára már csak a "trik, trik, trikotázs, köt, köt, kötöde" van megKép
Csi
csii
 
 


Müszi- es ficko, aki mondta...

Volt egy olyan "ugralos" jatek, hogy az egyik bokankra felhuztuk, azzal hajtottuk korbe, es a masik labunkkal "atfutottunk" rajta.

Kanga, a Leo jegkrem (palcikas, meg muanyag dobozos) nekem is nagyon hianyzik! Meg erzem az izet a szamban! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Nem tudom, a Süni újságot írta már valaki? Akkoriban meglehetősen jó minőségű szép természetfotókkal teli lap kisiskolásoknak. Aztán meg a képregények, Bobó, Góliát...

Betti
fodbetti
 


Zsuzsi!

Igen, igen, és egy műanyag bogyó volt a végén!!! Kép De szerettem!

Betti
fodbetti
 


Játékról jut eszembe: ti még gumiztatok? Három méter bugyigumi kellett hozzá, meg minimum három ember (vagy kettő, meg egy asztal Kép)
Aztán csináltunk még pipacsherceget, meg ettük az akácvirágot is - finom édes volt.
Ja, az egyik kedvenc szórakozásunk volt, hogy 10-20 fillérest tettünk a vonatsínre, aztán vártuk a végeredményt...Kép
kíváncsi
 
 


Betti!
Igen a Góliát, meg a BobóKépKépKép Fúú de imádtam mindkettőt és gyüjtöttem is nagyon sokáig. Eszembe nem jutott volna, de most olyan jó érzés rájuk gondolniKép Meg a történeteikre....

Fülesmackó mond most nektek szép meséket gyerekek...Kép Erre emlékeztek?

sasha

Kép
sasha
 
 


NA és a Rakéta regényújság? Ma is belefutok tuti könyvekbe, amiket a cenzúra csak ezen a módon csöpögtetett a népnek. Imádtam. Tízévesen részekben olvastam a Kómát, és nem aludtam tőle éjszaka. BRRR
sofka
sofka
 
 


Ti jártatok a Hajógyári szigeten a vizes játszón? A nagycsúszdák mellett volt. A világ legjobb játszótere volt! Kép

Én Kockásban utaztam. Kép Rahan és tsai Kép

Móka Miki volt már?

Jó éjt! örülök, hogy rátaláltam. Néha eszembe jut 1-2 dolog.
solya
 
 


Müszi- es ficko, aki mondta...

Volt egy olyan "ugralos" jatek, hogy az egyik bokankra felhuztuk, azzal hajtottuk korbe, es a masik labunkkal "atfutottunk" rajta.

Kanga, a Leo jegkrem (palcikas, meg muanyag dobozos) nekem is nagyon hianyzik! Meg erzem az izet a szamban! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Bocsi, nem tudom miert dobta most ki megegyszer a "nezet" ablakot, biztos valamelyik kolkom jatszott itt a gepen...en meg gondoltam biztos, ami tuti, elkuldom inkabb megegyszer, nehogy elvesszen.
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sasha! A Fülesmackót énekeltem a lányomnak esténként! Tudom még mindig! Azt a részét is, hogy "Jó éjt gyerekek, búcsúzi a Füles mára...."

Kíváncsi! Igen, mi gumiztunk! Sőt itt a mi sulinkban még most is néha eszükbe jut a mostani gyerekeknek is.

Zsuzsi74! Nem értem azt a "ugrálós" játékot. Mi volt az?
Márti
Márti
 


Zsuzsi74!

Olyanom nekem is volt....az az ugrálós, imádtam..a neve nem jut eszembe Kép Asszem műanyag golyó volt a végén Kép

Meg mindig gumiztunk.....azt még csinálják a gyerekek??

Barbi
DBarbi
 


SZiasztok!

Az az ugrálós játék, igeeeen, nekem is volt, vagy házilag? nem tudom, de már totál elfeledtem, de ahogy irjátok!!

Gumi: vettem lányomnak karácsonyra, 2 napra rá a srácok is kiköveteltek egyet maguknak, hiába no, 3-an vannak, de nem elég nekik egyKép. Azóta kicsit ráuntak... sajna a suliban nem látok gumizós kiscsajokat, nálunk a gólyaláb meg a karika megy most.

Tegnap este nosztalgiamániánk volt, úgy kezdtük, hogy mondtam valamit Ancsiról, erre páromnak eszébe jutott egy dal: szép könnyedén, ahogy szombat délben szállni illik. (Júlia felszállt a fejünk fölé stb). És nekiálltunk vitázni, ki adja elő, ő Lillát mondta (Napóleon Bld) én KIkit (Első Emelet). a végén megkerestem, mindkettőnknek igaza volt. Igy viszont előszedtem egy rakás dalt, Alphaville, Modern Talking, Limahl (never ending story) meg egy csomó egyéb régi-régi dal.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Solya!
Május 9 parknak hívták , nem? Emlékszem , hogy víz spriccelt a mászókákból és a tócsákban ebihalak voltak!Kép

Nekem a kedvencem az volt amikor madzagot összekötöttük és mindenféle alakzatot csináltunk két kézzel és a másiknak át kellett venni. Érthető voltam?

A farmer szárát felhajtottuk , akár -20 fokban is.Kép

Márti!
Én is a fülesmackót szoktam nekik énekelni. Gergőm már kívülről fújja , holott a mesét nem ismeri.

Kanga
Kanga0216
 


Most már beugrott, mi az az E.T. sapka. Két változata volt, az egyik egy cső, a másik pedik olyan sál, ami két részből volt összeállítva, és a két rész találkozásánál összevarrva, mint egy kapucni teteje. A végén pedig két hatalmas bojt volt. Csak nők és lányok hordták. NEkem is volt, nagyon szerettem.

Csi, te nagyon jó együtteseket említettél, én zenében nagy nosztalgiázó vagyok, a hatvanas évek magyarjaitól az Omegán át a Pmobil, Prognózis, Edda, Zizi Labor, Napoleon Bld., Rolls, stb. nagy kedvenceim, én a mai napig ezeket nyúzom, (a mai zenéket nem is ismerem, épp elég a boltokban hallani őket, azt az öt darab slágert amit folyton játszanak már nagyon unom így is).
Külföldi zenékben is csak a régieket szeretem, kb. az 1968 és 1976 közötti évekből. Ez nálam már mánia szintű.

NÁlunk, Kecskeméten még van gépfagyi! A buszvégállomáson árulják, néha szoktam venni, de attól tartok, nem úgy készül, mint a régi.

A gyerekek a mai napig gumiznak az iskolaudvaron, sőt tapsikolnak is néha, de ez időnként előjön, aztán a következő évre elfelejtik. Viszont a madzagolást (kézből kézbe átadni bizonyos formán egy összekötött madzagot, ld. Kanga0216) már nem láttam évek óta. Pedig az is jó volt. És amit még nagyon szerettem: sörizni, vagy más néven sörögni, pörögni, stb. Azt se csinálják. Pedig de jó is!
Volt egy jojó-őrület is. Egy neoton-szám is szól róla. De a jojót valahogy nem szerettem.

Egyébként itt Kecskeméten van játékmúzeum is, aki szívesen nosztalgiázik, egyszer jöjjön el, nézze meg, mert nagyon jó. És érdemes gazdagítani is a gyűjteményt, ha van otthon valami. A férjemnek van rajzoló táblája (magnécska vagy mi) a padlásukon, lehet, hogy odaadjuk, ha még nincs olyanjuk. De valószínűbb, hogy van.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Gm 49-igen!!! Solaris, East-jó bandák voltak. A KFT pedig volt egyszer szalagavatón a giminkben. KOncertek a KEK-en. (én csak oda jártam, az volt közel, és az apukám értem jött 11-kor. De ciki volt, de ma már értem.)
KÉsőbb a Tilos az Á-n kívül, sőt kicsit előtte jó volt a Vén Diák. Meg a Nana. De azok már 90-es évek eleje. Az is de rég volt...Apropó. Az Új nem mond valakinek valamit ? (szintén 90-es eleje) HAtalmasakat buliztunk rá.
Sokkal korábban. Málna formájú pici savanyú cukor. Most is van olyan, de nem ugyanaz az íz.
A legdivatosabb bútorok sötétbarna-fehér színűek voltak, és jó kis műanyagok. Meg a fényes felületű szekrények! (nekünk ma is van még ilyen, de ajtók helyett függöny lesz rajta hamarosan).
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Derrick, Kojak. És milyen izgalmasak voltak, most meg már olyan lassú. Pedig akkor anyu nem is engedte megnézni. Cicavízió?
Disszidálás? (Szüleim egyszer a fejükbe vették, de csak egy jugoszláviai nyaralás lett belőle. Én viszont azt hittem, hogy nagyobb utazáshoz muszáj aranyláncot és gyűrűt húzni, és mindent magaddal vinni.)
sofka
sofka
 
 


Azok a filmek, amik akkoriban ismertek voltak, számomra csak üres filmcímek, mert túl izgik voltak ahhoz, hogy ilyeneket megengedjenek megnéznem. Este nyolckor takarodó volt, kilencig még olvashattunk. Nem láttam soha az Onedin családot, a Sandokant, a Rabszolgasorsot, a Kojak-et, a Derrick-et, szóval semmit abból, amiket föntebb emlegettek. Viszont láthattam az összes életrajzi sorozatot (Liszt Ferenc élete, stb.), a Sándor Mátyást, azt a sci-fi-t, amelyikben Meklén és Tamara szerepeltek (talán Alfa HOldbázis?), és később a "Nők a pult mögött-et is, meg a "Forró szél" c. sorozatot is már megengedték, hogy nézzem. Hát, ezek a lassú folyású, kidolgozott filmek ma nagyon hiányoznak nekem. A Duna tv-n még mennek néha ilyesmik, sőt a Magyar 1-en meg megismételték a Sándor Mátyást. Emlékszem arra is, hogy a nagypapámmal mindig néztük a "Csepü Lapu Gongyola" c. vetélkedőműsort. És emlékszem "Hakapeszi Maki"-ra is, a Móka Mikiből. Ja, és a cseh fantasztikus ifjúsági filmekre, mint "Kislány az űrből" (Majkának hívták), "Üzenet a meteoritban", stb. De szeretnék megint jó ifjúsági filmet nézni! Akár NDK sorozat is lehetne, csak jó legyen!
MOziban láttuk a Jézus Krisztus szupersztárt, és emlékszem, nagyon tetszett. Az István a királyt is moziban láttam először, sőt láttam valami filmet az Illés együttes koncertjeiről is. Ezek az első mozis emlékeim, és ezek jó emlékek. De megnéztük a Birodalom visszavág-ot is, és emlékszem, nem bírtam végignézni, a felétől kezdve hátrafelé bámultam a moziban, befogott füllel, és a mögöttem lévők eléggé bosszúsak voltak, én meg azon izgultam, nehogy szóljanak a szüleimnek, mert akkor "viselkedni" kell majd, azaz nézni a filmet, akár tetszik, akár nem. Attól a kevéstől amit láttam belőle, még napokig rémálmaim voltak. A mai napig nem bírok (és nem is akarok) megnézni semmi félelmeteset.

A műanyagról eszembe jutott még egy termék, nem tudom, emlékeztek-e rá: lábrácsnak hívták, és fürdőszobafelszerelés volt minden lakásban. Volt még a fürdőszobákban olyan műanyagszék is, amelyik úgy nézett ki, mint ha két kúpot egymásra teszel, csúcsuknál összeillesztve. A felső részbe lehetett pakolni. Erős a gyanúm, hogy most elő fog jönni a kereskedelemben egy nosztalgiahullám, és előkerülnek majd ugyanezek a cuccok.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!
Tök jó, hogy rátok találtam!

Mondanék egy párat:

Hakapeszi Maki (Levente Péter sója, versmondó lánnyal)

Óvodai csipkebogyó tea műanyag kannából

Füles rejtvényújság (sorozat képregénnyel)

NDK-s Gojko Mitics Winettou-ja (hogy kell leírni??)

Indigókék füzetborító és iskolaköpeny (Diolen Moby)

Játék a betűkkel Egri Jánossal (Tényleg, mi van vele?)

Akadályverseny

Úttörőtábor (Csehszlovákiában)

Úttörőmozgalom (jelszó 1976-ban: Őrizzük a lángot!Kép)

Tánczenei Koktél a Petőfin

Bakelitlemezek, Tesla lemezjátszó

Hirtelen ennyi, de még gondolkozom!

Üdv:
Krissi
krissi
 
 


Hogy leült a beszélgetés!
Pedig még vannak azért emlékeink, nem?
Pl. ha már csörizés, emlékeztek még a körjátékokra? Sóder, sóder és társai?
Ez ugyan nem olyan régi, de Commodor 64?
Sziasztok!
kíváncsi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: