Új privát üzeneted érkezett!

Gaboca! Mennyiért vetted azt a kocsit? Ha babát várnék akkor valószínűleg elgondolkodnék a vételen, de már elkezdett járni a gyerek, és nincs a pocakban másik. Egyszer vettünk egy esernyőset, volt benne a gyerek max. 1 órát, azóta se használtuk. A nagyszülők miatt vettük, de nem használják. És ha akarnánk se tudnánk használni, mert pont úgy ülne benne a gyerek, ahogy korábban már írtam egy másikról, a vállai nem férnek bele, pedig mikor megvettük még jó volt. És 7e pénzért adták. Hát kidobtuk az ablakon! Életem legnagyobb ballépése! Szóval ahogy azt már említettem nem utálom én, akinek van babakocsija! Kép

Veronika!
Abban más, h a kendő, és a kenguru kombinációja. Úgy van benne a gyerek, mint a kendőben, de úgy teszed fel, mint a kengurut. Ha elalszik a gyerek, akkor rendesen meg lehet támasztani a fejét.
http://www.ergobabycarrier.com/

Biobaba
biobaba
 
 


Húha, ezt találtam a neten:

Babahordozó kendö
0-7 hónapos korig
...
Hátrányai:
- A gyermek kevéssé tudja kiélni mozgásigényét (0-7 hónaposnak milyen mozgásigénye van?), mert úgy fekszik a kendöben, akár egy függöágyban. A kendö használatát ellenzö szakemberek azzal érvelnek, hogy a kendöben hordozott gyermek has- és hátizmai nem fejlödnek kellöképpen, és a félévesnél idösebb gyermeknek a kényszerü nyugalom mindenképpen káros. (Ellenben a kényszeri "nyugalom" a babakocsiban)
Ha mégis a kendö mellett döntünk, váltogassuk sürün a gyerek elhelyezését (szembefordítva, háton, jobb és bal csípön - az elöbb azt írta, hogy csak fekszik benne a baba), hogy megakadályozzuk a tartási hibák kialakulását (???).
- Egy hét-nyolc kilós babát hosszabb ideig testen hordozni igen megeröltetö lehet a mamának (- sokkal könnyebb mint karban Kép).
- Vannak olyan kisbabák, akik képtelenek megbarátkozni a kendövel.

Zárójeles megjegyzések tölem, többi idézve. http://nana.hu/index.php?apps=cikk&cikk=13551

Veronika,
Nem ismerem a kengurut, de az ergót nyugott szívvel használnám bármikor. Valaki már említette, hogy ugyanolyan elönyös a babának, mint a kendö. Azt akarom mondani, hogy nem félteném a baba hátát, gerincét - vannak olyan babahordók amiket nem találok jónak, de nem tudom a kenguru ezek közé tartozik-e.

Kati
kat_ica
 
 


Kati!
Elsőre ez jutott eszembe: vajon a mi korosztályunkban miért olyan sok a tartási hiba, anyáink nem is hallotak a hordozókendőről. A hordozókendős gyerekek meg még nem is nőttek akkorára, hogy vizsgálni lehessen Náluk az ilyen problémákat. Meg kontroll csoportot és vizsgálati csoportot képezni stb. Vagy azokat a populációkat vizsgálták, ahol réges-régen folyamatosan használják a kendőt? Nem hiszem, ez inkább egy szokásos teória.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 

 
 

Ja, nekem is van egy olyan sanda gyanúm, h ez a nem jó a gyereknek, ez nem egy komoly kutatás eredménye, hanem csak az, h szemre nem néz ki vmi jól, meg szokatlan is egy kicsit, és ott van, amit már ismerünk blablabla.

Tipikus előítéletes cucc. A családban is ez van. Erről írtam is egy kicsit du. ide, de eltűnt. Szóval a rokonság annyit nyaggatott minket a babakocsival, h vettünk miattuk egy esernyőre csukhatót. Sokat mondok, ha 1 órát volt benne a gyerek. Kifizettünk érte 7ezret, és tök vacak. Múltkor az egyik barátnőm bele akarta tenni a gyereket, de szerencsétlennek a válla már bele se fért, mert tönkrement a nem-használástól (de gondolom a használástól is tönkrement volna!)

Amit nem ismerünk, az mindig csak rossz lehet -- ez egy szabály Kép

Biobaba
biobaba
 
 


Hali!

Itt egy link a babakocsihoz.

http://www.etoys.com/genProduct.html?PID=2482779&ctid=17&ls=toys

En nem innen rendeltem, csomo helyen lehet kapni. Meg nem tudjuk, milyen pontosan, nekunk hogy valik be, egy baratnom hasznalja egy eve az ovet, es imadja.

A gyerek vallanak van 40-41 centi, konnyu tolni, iranyitani, es van hozza tenyleg par extra, ami ugyancsak jol jon, ha az ido nem idealis, megis menni kell. Konnyu osszecsukni, kinyitni, egy kezzel akar eleg konnyen mukodtetheto.

Kiskrapek most "setalt" benne fel orat, be is vagta a szunyat rendesen, es nem volt alvas kozben osszegornyedve, mint az elozo, lenyegesen egyszerubb esernyos babakocsiban.

A tartashibarol esetleg ha valaki felkutat egy tanulmanyt az alban csecsemokrol, akkor valaszt kaphat. Nemcsak az indianok kotoztek fadeszkara a babakat, az albanoknal is volt nehany terulet, ahol bekotottek a gyereket egy faizebe, beraktak egy sotet szobaba, es egy even at ki sem vettek az alkalmatossagbol. Csak kinyitottak neki az ajtot, lassa, mi zajlik a hazban, szoptatni magukhoz emeltek, es egyebkent sokat beszeltek hozzajuk. Hat, egy gyermekfejlodesi konyv szerint meglepo modon egy eves koruk utan kiveve a babakat hetek alatt behoztak a lemaradast, talpra alltak, stb.
Ettol fuggetlenul nem vagyok meggyozodve rola, hogy ha megoly sok szeretetet es torodest kaptak is, a lekotozott allapot olyan jot tett nekik.
Talan van errol valami, mert Europaban tortent, nem is olyan regen meg gyakoroltak ezt a szokast, es nyilvan erdekes az antropologusoknak, gyerekpszichologusoknak, gyogytornaszoknak, mint esettanulmany.

Gaboca
gaboca
 
 


Barátnömnek babaváró ajándékként odaadtam a régi kendömet. Sosem tudnám megengedni magamnak, hogy ilyen ajándékot vegyek valakinek, de már megvolt, és mi már nem használtuk... Elöször tette bele a kisbabát, és leteremtette a férje, hogy nem tartja biztonságosan. Ezután rám várt (két hónapot!), hogy majd Kati megtanítja, hogy kell kötni.

Nos még náluk voltunk vendégségben, amikor besétálok a szobába, és a nagymama éppen mondja, hogy így nem jó, úgy nem jó (mármint a baba hátának). Erre udvariatlanul, de közbe szóltam, hogy én olvastam egy gyerekorvos cikkét, hogy a baba lába pont úgy van terpeszben, ahogy a csípöjének kell. Elgondolkozik... Hát ez igaz! Mire a barátnöm is elmondja, hogy jó a baba hátának, mert (már nem emlékszem, mire is hivatkozott) Még egy kis gondolkozás... Ez is igaz!
Ennyi kellett, hogy elgondolkozzon azon, mit is állít. Azóta is nagyon büszkén emlékszem vissza, természetesen a kendöt (legalább), töle több kritika nem érte.

És ez a barátnöm mesélte, hogy állandóan megállították a kismamák, hogy milyen jó a kendö, de maguk soha nem vettek, hanem használták inkább a babakocsit.

Biobaba,
Nekünk három babakocsink is van (mind használtan kaptuk) - mert egyik sem váltotta be a hozzá füzött reményeket Kép

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok,

kb egy hete elkészült már az új kendőm, de még nem sikerült rendes képet csinálni róla. majd mutatok azért. addig is, lerajzoltam:
Kép
anyagot az ikeában vettem, kb olyan vastag, mint egy farmeranyag, kicsit elasztikus. az alap nagyon sötét két, szinte fekete, középen a narancssárga a dizájnelem, és a végén a keskenyített megkötő a saját fejlesztés. nagyon kényelmes és jól tart és belefér a gyerek kabátostul is. az extra hossz miatt kicsit macerásabb a felkötés.

orsi
orsko
 
 


Kati,

nekem még nem sikerült egy barátnőmet sem rávennem a kendőhasználatra Kép
Az egyik lányzónak megmutattam, bele is tette a gyereket, aki akkor kb 2 hónapos volt, és nagyon nyűgös napja volt. Kb fél perc múlva békésen aludt a kendőben... Egyébként neki ez a 2 gyereke, az első gyerekénél vett egy kengurut, beletette a babát kb 3 hónaposan, és az végigüvöltötte a sétát. Gyorsan meg is állapította, hogy nem jó neki, maradt a babakocsinál. Miután megszületett a 2., úgy nézett ki egy rendes napi sétájuk, hogy a kicsit egy mózeskosaras kocsiban leküzdötte az utcára, abban tologatta, a nagyobb, aki még csak két éves volt meg időnként a nyakába ült (hova máshová?). De nem kötötte volna föl magára a kicsit! Ámde kapott kölcsönbe egy profibb kengurút, és mondoatta, hogy majd abban fogja a kicst vinni, majd 3 hónaposan... majd a jövő héttől... majd ha kirándulni mennek....
EGy másik szintén két gyerekes anyuka irigykedve nézte még nyáron a kendőben csücsülő gyermeket, és sóhajtozott, hogy milyen jó, de persze ő sem.... asszem nem vagyok elég meggyőző...

ja, közben eszembe jutott, hogy egy kép mégiscsak van az új kendőről használat közben. Ime:
Kép

orsi
orsko
 
 


Szia Orsi!

Ügyes vagy! Kép Lányok, egyre nagyobb gondban vagyok. Kököjszi és Bobojsza nevében elküldtem a családnak Kata karácsonyi kívánságlistáját, amiben szerepelt a hátihordó és a "sportkocsi" is. Most akkor mondjam meg, hogyha azt akarnak venni, akkor ezt és ezt a fajtát innen és innen??? Ez már azért olyan durva.

Én sikeres hordókendő reklámozó vagyok Kép Ezt az oldalt is ajánlottam már tök ismeretlennek, aki a HÉV-en kikérte róla a véleményemet - ha idelátogat, üdvözlöm Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu,

az nem durva, ha valami használhatatlan izét kapsz? Szerintem, ha konkrét kívánságokkal álltál elő, akkor senki sem fog meglepődni, ha tényleg nagyon konkrétan mondod meg mit akarsz.
Melyik HÉVvel jársz?

orsi
orsko
 
 


Szia Gyezsu!

Mi az Ergot karacsonyra kertuk a csaladtol. Megmondtuk, h megrendeltuk, ennyibe kerul. Szerintem sem durva, ha az ember esetleg vmi olyasmit kap, amit hasznalni is tud.

A kendot en is reklamozom, a baratnoim vettek, mikor babat vartak, es hasznaljak is (a moshato pelust egyikuk sajna vegul megse, de talan majd, mert ott van, megvette). De sokszor hallottam mas anyukaktol, ahogy elmentek mellettunk, h mondjak, h szegeny gyerek Kép (Mondta ezt pl az is, aki ketpofaval fujta a fustot a gyerekere.)

Biobaba
biobaba
 
 


Gyezsu,
igen rá kell írni már a listára, hogy pontosan mit akarsz (sőt a lelőhelyet is meg lehet nevezni)különben felesleges pénzkidobás a vége. Tapasztalatból beszélek.

Orsko!
nagyon klasszul mutat a kendő. A Lenda nevű anyagot használtad? Mennyit vettél belőle?

Szerintem kár olyan mamákat győzködni akik nem maguktól lelkesednek a dologért, mert mégha el is jutnak egy kendő megvásárlásáig, nem fogják használni. Persze én is fűnek fának ujságolom, hogy hordozókendőben fogom majd hordani a gyereket meg, hogy ugye milyen klassz? Kép
Ők meg közben azt gondolják: hát igen, lelkes, első gyerek, majd rájön.
Amíg nem macerálnak, azt gondolnak amit akarnak. Cserébe én sem macerálom őket.

Savitri

KépKép
savitri
 
 



KépKép
savitri
 
 


Jónak tűnik ez a koreai, betakarja a gyerek lábát is. És könnyen lehet is csinálni.

Most hoztam haza az Ergot a postáról, majd írok h milyenKép
biobaba
 
 


http://www.wearsthebaby.com/shopping/podaegi.html

Savitri! Szerintem ez is tök jó! És ezt is könnyen meg lehet csinálni.
biobaba
 
 


Orsi,

Jól néz ki a kendö! Bevált? Olyan, amilyennek kigondoltad? Saját feljesztés Kép

Kismamákra, anyukákra sztem csak úgy lehet hatni, hogy adunk nekik egy csomó infót (írásban?), és ök, a saját idejükben elgondolkoznak rajta. Például azon, hogy az újszülött kisbabának tényleg egy hideg, merev, élettelen micsodában van-e a helye, vagy pedig az anyja melegénél, ahova a természet is szánta.
Mielött gyerekem lett volna számomra baba=babakocsi, kiságy, cumisüveg, pelenka. Ez volt egyértelmü, ezt láttam mindenhol. Aztán terhes lettem, és gondolkodtam rajta...
Namármost ha a barátnö nem használja a kendöt, akkor nekünk azt el kell fogadni, hiába hogy nem értjük. Pl az én anyám sem értette, hogy miért nem adok a babámnak cumit (és még sokminden mást), de hát nekem kell tudnom, hogy szerintem mi a jó. A kendö volt az elsö dolog, amiben az ösztöneimre hallgattam. Ennek meg pont az a lényege, hogy magamra hallgatok, nem pedig mindenki másra. Nem lehetett volna rábeszélni, hogy úgy mondjam. Nekem kellett rájönnöm.

GyeZsu,
Nagyon sokféle hátihordó van, és mindenkinek más válik be (különben minek jönnének újabb és újabb fajtákkal Kép). Szerintem nagyon jó ötlet, hogy adjanak hozzá pénzt, Te pedig megveszed ott, és azt, ami neked kell.

Savitri,
"Elsö gyerek majd rájön" Kép

Biobaba,
Kiváncsian várjuk a beszámolót Kép

Kati
kat_ica
 
 


Biobaba!

Hogy valik be az ergo csatja, ami osszefogja a ket pantot? Amit elol kell osszecsatolni, ha haton van a gyerek. Nem nyomja az ember mellet/ torkat?
Gaboca
gaboca
 
 


Sziasztok!

Biobaba, én is nagyon izgatott vagyok! Kép

Írtam én szempontokat is az ajándéklistához, de ti az ergoval is, meg ezzel a babakocsival is utána jöttetek. Kép A pénzadást a család sem szereti - meg őszintén szólva én sem Kép Végülis ha utánajárnak és megveszik, már az is ajándék. Én egyelőre kiránduláshoz szeretném használni a hátihordót, és ott viszont azért szempont, hogy le tudom-e tenni hordóstul. Ebből a szempontból szimpatikusabb nekem a fémvázas. Senki nem ismer kompromisszumos megoldást? Kép

Gabóca, az esernyőre csukható babakocsitok könnyű is? Meg tudnád írni a márkáját, meg hogy kb. mennyibe kerül?

Egyébként Csillaghegyen lakunk - szentendrei HÉV Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok,

Gyezsu, azért kérdeztem, mert láttam már az általam használt csepeli héven is kendőbe kötött gyermeket. Csodálkoztam is...

Új kendő ügyében tartozom egy vallomással. VArrónő fejezte be, mert az anyagok összeillesztése többedik próbálkozásra sem úgy sikerült, ahogy akartam. Egyébként bevált a dolog. A dizájntől szerintem nagyon jól néz ki, a keskeny végét pedig sokkal könnyebb megkötni. És nagyon kényelmes - miután felvettem. MErt magamratekerni, az művészet. Az anyag jól tart, jobban, mint a nandu kendő. Savitri, ha jól emlékszem az az anyag, amit írtál. A kékből 4 métert vettem, a sárgából felet. Mivel dupla széles, hosszában feleztem felhasználás előtt (szóval van még egy kendőre való anyagom). A kék végéből levágtam valamennyit csak úgy érzésre, ebből lett a megkötő. A maradékot félbevágtam, középre a varrónő Kép beillesztette a fél méter sárgát, és a végére a megkötőt.
hát ennyi.

KAti, a kóreai hordozó azért nem tetsz, mert nem a vállon kell megkötni. Nemtom, szerintem az ember melle kevésbé hatékony tartószerkezet, mint a válla.

Biobaba, nagyon várjuk a beszámolót az ergoról Kép

orsi
orsko
 
 


Sziasztok!

Rajtam még nem volt, úgyhogy csak apuka véleményét tudom egyelőre tolmácsolni. Szerinte nagyon kényelmes, könnyebb szedelődzködnünk, mint a kendővel. Egyedül még nem megy (neki a kendő se ment egyedül). De ahogy nézem, nem fog nekem se menni egy darabig egyedül nagykabátban a hátamra venni a kisasszonyt. Dehát majd belejövünk. Aki látta benne a gyereket, azt mondta, h nagyon jó, és h hasonlít a a kendőre. Nagyon jól terpeszben van a gyerek lába. Öröm nézni azt a terpesztartástKép Egyetlen gondom van: nem rendeltük meg hozzá a kieg. fejtámasztót, mert azt gondoltam, még simán megtartja a fejét. De tulajdonképpen meg tudom csinálni úgy, h tartsa, csak amúgy könnyebb lenne. (Na ezt lehet, h nem lehet érteni.) Az is jó, h az ember nincs körbetekerve. Engem már így nagykabátosan zavart, h be vagyok tekerve. Olykor már Hudininek éreztem magam. Úgy jó lett volna, ha a kendő a ruhám is, dehát ezek a kendők elég vékonyak ahhozKép A lényeg: gyerek jól érzi benne magát, a kezeivel szabadon kapálódzhat. Könnyen le lehet venni. Ja a csat: le lehet tolni, úgyhogy nem fojt meg, oda húzhatod, ahol kényelmes. Tényleg úgy van benne, mint a kendőben. Na ha majd rajtam is lesz, akkor leírom, milyen voltKép

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Na, engem meg pont ez a teli cihelodes erdekelt volna meg kulonoskeppen, csak elfeledkeztem az elozo hsz-nel megkerdezni. A videon kisingben dobal egy nyari szerelesben levo anyuka egy mezitlabas gyereket.

Hat, Biobaba, ha ez igy nektek rutinna valik teli hacukaban, nagyon profik lesztek a nyarra....
Ettol fuggetlenul en borzaszto lelkes vagyok az ergot illetoen.

A csatt infot koszi.

A babakocsi markaja Chicco Caddy Stroller. Mi netrol kertuk. legolcsobb talan 49 dodo, most olyan 9500 ft, ha jol szamolom. A sulya 5 kilo kb.

Gyezsu!
Itt egy weblap, van rajta egy rakat esernyo-babakocsi. Meg velemenyek es reszletes termekleiras is tartozik az egyes modellekhez.

http://www.target.com/gp/browse.html/601-8672849-0595339?page=1&index=tgt%2dmf%2 dmv&field%2dbrowse=3579991&size=18&node=3579991&rank=%2bpmrank

Gaboca
gaboca
 
 


Gaboca! Amit mar tudok, konnyebb felpakolni a paromra az ergot, mint a kendot.
biobaba
 
 


Sziasztok lányok!

Lenyugodtam. Megnéztem, milyen szempontokat írtam az ajándékásárláshoz, szerintem ez így rendben lesz - aztán lehet, hogy mindenki csak játékot fog venni Kép (Nem, úgy tűnik, biciklis babaülést is fogunk kapni.)

Szóval:
- sportkocsi (babakocsi Kép)
szempontok (fontossági sorrendben): könnyű, könnyen összecsukható, nagy kerekű, gyerek egyedül is bele tud ülni, ötpontos biztonsági öves, kényelmes

- hátihordó
szempontok (fontossági sorrendben): kényelmes (a hordónak és a hordozottnak), könnyű, a gyerek nem tud benne felállni (van olyan hátihordó, amelynek alul van valami merevítése, amin a gyermek fel tud állni, vagy legalábbis ki tud támasztani, s térdét apuka veséjébe nyomni), letehető (megáll "magában"), többfunkciós

Gabóca, köszi a linket!

GyeZsu

Tényleg, biciklizni nem szoktatok gyerekkel?
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Na ma rájöttem, h lehet könnyen felvenni a hátamra nagykabátban. Elkezdem felvenni előre, és aztán hátratekerem magamon, aztán csak becsatolom elől, és kész. Tök egyszerű. H ez a gyártónak nem jutott eszébe, csak az, h hátulról előre Kép

Na ha találtok vmi jó kis dolgot a biciklisülésre, arra kíváncsi vagyok. Én a gyerekkori biciklizés nyomait máig őrzöm a bokámon. (Beakasztottam a lában a küllők közé, és aztán még el is tanyáltunk. Nem csoda.)

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,
A fejtámaszt külön kell rendelni???
És, neked is kényelmes? Nem úgy volt, hogy kabát alatt fogod hordani Emöt? Engem az érdekel még, hogy ha elöl van a gyerek, és hátul a csat, az mennyire kényelmes. Mert az azért mégsem X.

Mi is kaptunk pénzt karácsonyra (nem kértük), ha veszek bármit is, akkor Ergo lesz. A maradék meg megy a bankba.
Tényleg, összehajtva mekkora?

GyeZsu
(Off Kép) Gaboca linkjét megnéztem. Nekünk a Chicco Londonhoz hasonló van. A kereke nagyobb mint a többi esernyösnek, a háttámlát hátra lehet dönteni vízszintesre - ez nekem fontos volt, mert direkt az alvás miatt szoktam vinni, ha egész napra megyünk valahova. Szükség esetén ki tudom venni az alvó gyereket és fél kézzel összecsukni (mint ma délután buszraszálláskor. Angol buszok Kép) - ez csak akkor nem megy, ha sok a szatyor, na de megkérünk egy ácsorgó utast Kép
Egyetlen negativum, nagyon le van már strapálva. Egy éve kaptuk használtan, de nagyon jó állapotban (nekem újnak látszott). Használtuk persze, de a háromkereküt is, illetve egész nyáron a kendöben volt Lili. Szóval nem tudom, hogy nézne ki, ha minden nap ezt használtuk volna két évig.

Orsi,
Nem én írtam a koreait... de például az afrikai nök is a mellkasukon kötik a kendöt, nem a vállukon. Persze megvan a módja, amit legjobban egy afrikai nötöl lehetne megtanulni Kép

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

OFF - bicikliülés

Két-három éve nyáron a sógornőmmel és két fiával voltunk nyaralni biciklivel. Nagyobbik fiú saját kerékpárjával közlekedett, kisebbik hátsó gyerekülésen, minden nap más biciklijén. Egyik reggel megkérdezte: Ma ki visz engem? - Én. - Akkoj jossz napod lesz, mejt dőlni fogok! (Értsd: álmos, el fog aludni... - és úgy is lett, de szerencsére a hátamba dőlt, nem oldalra Kép)

GyeZsu
gyezsu
 
 


SZiazstok,
Bicikli:

GYezsu, aranyos volt az off Kép

Biobaba,
nekem is ott a forradás a bokámon Kép emlékszem is, hogy történt: viszketett a jobb bokám, és meg akartam vakarni a bal lábammal... nagypapám vitt akkor éppen, akkorát zakóztunk, hogy összeszaladtak az emberek.

Akkoriban én egy házilag készített ülésben utaztam. Most figyelem ezeket a nagy előregyártott műanyagokat, nem tűnnek rossznak. Érdekelne engem is, ha valakinek van tapasztalata. Mi nagy biciklisek voltunk Emberrel, nyaranta nagy vándorlásokat rendeztünk (egyszer a Kárpátokat is megjártuk oda-vissza), de érthető módon az utóbbi két évben nem voltunk. Jövő nyáron viszont szeretnénk már gyerekkel elmenni valami lazább biciklitúrára, és ahhoz kell a gyerekülés.
Németországban láttam élőben, itthon még csak reklámújságban a bicikli után szerelhető kis kocsiszerűséget. Biztos könnyebb, nem kell a súlyt vinni, de szerintem ez balesetveszélyes.

Kati, bocs, időnként nem tudok olvasni Kép
Mellkason cipelésről kicsit off: a nagynénémet jó nagy mellkassal Kép áldotta meg a sors. annak idején sokat vigyázott az öcsémra, mikor baba volt és mindig a melleire ültette rá Kép szóval nem rossz az biztos Kép

orsi
orsko
 
 


Sziasztok!

Kati! Van benne fejtamasz, de a nagyobb gyerekekhez kulon egy hozzacsatolhato csuklyat tesznek. Na ezt nem rendeltuk meg, mert azt gondoltam, hogy... Ugy volt, h kabat alatt hordom, de nem fer be az irha ala hatul. Elol igen, ugy ma fogom vinni nemsokara. Egybkent nekem is kenyelmes. A csatt is osszehuzza. Nem teljesen X ugyan, de a derekon nagyon jol megtamaszt. Es olyan konnyen le tudom venni. Nem kell tekergetni. Most ez a vesszoparipam, de ez mostmar olyan sokat jelent. Amig kicsi volt, addig ez fel se tunt.

A mellkason hordozas nekem azert szimpi, mert a vallamon nincs suly. Versenysportoltam, es ahol csak megtehettek az izuleteim bemondtak az unalmast Kép

Bicikliules: nekem vmi olyan kene, aminel van vedo, h a gyerek veletlenul se tudja bedugni a labat a kullok koze. Nekem annyi emlekem van a dologrol, h sotet van, jonnek szembe a kocsik, aztan egy motoros, aztan a puff, mint azt kesobb mondtak, a motoros segitett fel minket, aztan meg a muto lampaja remlik, meg h hetekig tepkedtem a sebeket a bokamrolKép Szoval nemcsak az izgat, h jaj nehogy a gyereknek ficamodjon a bokaja, mert az eleses is eleg aggaszto, amilyen sok kocsi van az utakon manapsag. Es amilyen keves kerekparut van. Eleseskor siman elcsaphat egy kocsi raadaskentKép Az az utanfuto szerintem is felelmetes.

Biobaba
biobaba
 
 


Az utánfutóban az a jó, hogy ha Te elesel a biciklivel, a gyerek nem, mégcsak fel sem borul. Forgalomban nagy bizalom kellene hozzá, az igaz. Én csak akkor tudnám elképzelni, ha tele van a város bicikliutakkal meg széles járdákkal. (Pl Drezdában, mindenki a járdán biciklizik Kép)

Kisgyereknek nem olyan a bicikliülés, hogy van két lábtámasz? Az nem védené?

Én bevallom, amióta 6 hónapos terhes voltam, nem bicikliztem Kép Elszállt a bátorságom. Még egyedül sem megy, nemhogy extra súllyal. (Gyerekkorom óta nem volt biciklim, csak 5 éve vettem egyet, szóval az 2-3 év bicajozás csak) Ráadásul akkor kisebb városban laktam még, kisebb utakkal.

Kati
kat_ica
 
 


kat_ica
 
 


Kati! Ez tényleg jónak tűnik. Majd szétnézek, itthon lehet-e kapni ilyet.

Ergo: egészen kicsi, és könnyű csomag önmagában. Nem is csomagként jött, hanem levélként. (Persze nem lapos levél voltKép)
biobaba
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem, ebben a topikban még nem reklámoztam a Civil Rádiót (budapesti közösségi rádió, FM98, www.civilradio.hu), én is munkatársa vagyok önkéntesként, kéthetente csütörtökön a Reggeli jó hír magazint szerkesztem (műsorvezetésben egyelőre gyerekszabadságon vagyok Kép). Van egy babás és egy kerékpáros rovat is (hordókendőről már volt szó - de nem ilyen mélységben, mint itt a topikon Kép), ha valamelyikben utána tudok járni a bicikliülésnek, akkor megírom, hogy meghallgassátok Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok,

tegnapelött először megtörtént, hogy nem adták át a helyet a buszon. Gyerek rámkötve, és álldigáltam szépen a tömött buszon.... nem volt valami hajdejó érzés, mert eddig csak csupa pozitív élmény ért.

orsi
orsko
 
 


Orsko! Igazán nem tudom, hol élsz? Nekem amikor még bent volt a manó, egy kezem elég, h megszámoljam, hányszor adták át a helyet. Amikor meg már kint volt, találkoztam olyannal (ex-kismama), aki azt mesélte, h neki elfolyt a magzatvize, és még akkor sem adták át neki a helyet. A villamosvezetőnek szólt.

Meg majd jön az, amikor képen vágják a gyereket, mert talán azt hiszik hátizsák. Tovább is van, mondjam még?! Kép Ez Budapest. Nem néz senki a másikra, csak törtet, mint a vakegér. A másik ember csak egy legyőzendő úttorlasz.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Biobaba!

Én is Budapesten élek, és én meg azt tudom egy kezemen megszámolni, hogy hányszor nem adták át a helyet. Elöl gyerek - hátul hátizsák, és mindig leültetnek. Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok,

nekem ez volt az első ilyen "élményem". Lehet, hoyg az volt a baj, hogy a kutya is velem volt. Biztos aszitték, hogy így egyszerűbb... az a csaj, aki fölött megálltam, ránknézett, majd el a messziségbe...
Tényleg Biobaba, te a hátadra kötött gyerkőccel tömegközlekedsz? Úgy félteném egy kicsit.
Ha nem vagy szégyenlős, nem tennél be képet az ergoról használat közben?

orsi
orsko
 
 


Szia Orsi!

Hat ha lesz is itt epp vki, amikor rajtam van, h fenykepezzen, akkor OK. Majd a fejem lehagyjukKép
De mitol mas rajtam, mint a neten levo nocikenKép

Biobaba
biobaba
 
 


Mert Te "igazi" személy vagy, ök meg csak valami netes nöcik? Kép

Itt Angliában sem szokás átadni a helyedet, pedig a buszokat nem úgy tervezték, hogy kényelmesen lehessen rajta állni. Viszont amikor Budapesten voltam, barátnöm férjével utaztunk. Ö nem várta meg, hogy elnézzenek a fejünk felett, hanem amint felszálltunk odaszólt valakinek, hogy hagy üljünk már le Kép

Kati
kat_ica
 
 


Lehet, h nem is letezem.Kép

Na komolyan: elofordul olyan is, h idegenek raszolnak az idegenekre, h adjak at nekem (az idegennek) a helyet. Ertitek, ugye? Ez azert jo erzes, mert nem vagyok egy onervenyesito tipusKép
biobaba
 
 


Hát nekem inkább a Biobabáéhoz hasonló élményeim vannak. De nem lepődöm meg, szerintem észre se veszik, hogy terhes vagy. Azt meg, hogy gyerekkel mennyire komplikált el se tudják képzelni. Jellemzően 35 év feletti nők adják át a helyet. Nekik már van tapasztalatuk.Kép

KépKép
savitri
 
 


Biobaba,
nemtom, talán azért amit KAti írt. Mert az nem egy reklámkép lenne, hanem olyan, amikor vki tényleg használja a dolgot. De ragaszkodom hozzá Kép
Figyi, hogyan csinálod a hátrakötött gyerekkel a tömegközlekedést?

orsi
orsko
 
 


Azért vagyok még fönt, mert éppen megrendeltem az Ergót. Hamár reklámozzuk... És vettem még pelust is, mert a kushies Lilinek már bevág a combjába Kép
www.freerangekids.co.uk/product_info.php?products_id=129
Remélem mindkettö beváltja a hozzáfüzött reményeket Kép

Jó éjt (Jó reggelt, mire olvassátok)
Kati
kat_ica
 
 


Orsko! H erted azt, h h kozlekedek a hatrakotott gyerekkel? Felteszem a hatamra, aztan megyunkKép Valamennyire azert ralatok, meg ha vmi nagyon gaz lenne, konnyebben le lehet kapni, mint a kendobol. Ezt tapasztalatbol tudom. Ultem a villamoson: Manoka egyszer kendoben, aztan az Ergoban. Mire a kendobol kikuzdottem, kivert a viz. Az Ergot, meg csak kicsatolom, es maris kesz Kép

Egyebkent mostansag epp azon gondolkodom, h varosban inkabb elol viszem, meg mar amugy is leg jol tud jarni. Az Ergot meg kis csomagban viszem magunkkal. Adnak hozza egy kis zsakot. Csak amikor kicsomagoltam, nem neztem meg, h pontosan hogyan is van benne. De biztos nem egy bonyolult muvelet.

Aztan mostansag nem nagykabatot huzok, hanem tobb pulcsit, mert a kabat korbefordult rajtam, ahogy hatraforgattam a gyereket. Majd ra kene edzeni arra, h eleve hatulra vegyem fel nagykabatban is.

Kati! A Te tapasztalataidat is varjuk majd Kép Milyen szinut rendeltel? Feketet? Es melyik pelust? Tegnap epp azon gondolkodta, h mi lesz ha a manoka kinovi a pelusokat, mielott meg szobatisztava valna. Egyelore meg nem fenyeget a dolog, csak felremlett elottem a kep. Az a Fuzzi Bunz milyen lehet?

Biobaba
biobaba
 
 


Jobban megneztem, rajotem melyiket rendelted. Ahhoz nem kell kulso?
biobaba
 
 


Biobaba,

Feketét. Én is úgy képzelem, hogy Lili majd gyalogol, az Ergo meg a táskámban van. Mostanában úgy megyünk sétálni, vásárolni, hogy a babakocsiban ül a játékbaba, Lili meg mellette sétál (Elöbb-utóbb elfárad és beül, vagy visszafele ül benne). Viszont ha kocsi nélkül megyünk és rajtam lóg a kendö, bevetésre készen - akkor nem hajlandó gyalog, hanem cipeljem Kép

Pelenkához kell külsö, de az már meg is van. Csak négyet rendeltem, mert olyan drága. Nagyon nem akaródzott új pelust venni, mert már MAJDNEM szobatiszta. Viszont ennyi pénzt már simán kiadtam eldobhatós pelusokra amióta elkezdtünk bilizni Kép

Nemrég vettem leszoktatóbugyit is, de nekem nem tetszik. Amint bepisil, ki kell cserélni (természetesen!). De ahhoz h úgy használjuk mint pelenkát kellene vagy 15. Biztos jól jön még valamikor, amikor már tényleg pelenkamentesek vagyunkKép

Már megint rossz topikban vagyok!

Kati
kat_ica
 
 


Ma ahogy setaltam az utcan, ujabb ervet talaltam a hordozokendo mellett. Helyes az ember tartasa benne. Ugyanis nem tudjuk hatranyomni a fenekunket, mert a medencenket meg kell billenteni elore. A vallunkat se tudjuk a nyakunkba huzni, mert tartani kell a kendot stb. Szoval akarmit is mondanak, anyukanak is jot tesz ez a hordozasKép Ha kell akar meg is erosithetem a fenti allitast szakemberrelKép
biobaba
 
 


Biobaba,

asszem válaszoltál arra, amire kiváncsi voltam: leveszed a hátadról a gyermeket, ha leülsz a villamoson. Mert ezzel voltam kicsit bajban: sétálni tökjó a hátratett gyerekkel, de nem lehet vele leülni, állni meg szerintem nem annyira biztonságos.
Bár ugye a helyátadás, mint tudjuk.... ma is a 6-os villamoson egy pasi szólította fel kedves utastársaimat, hogy adják át nekem a helyet, én nyúl voltam.

itt egy kirándulós kendős kép. nem tegnap volt...
http://babanet.hu/album/main.php?album=3827&page=1&image=86910

Azt egyébként én is tapasztaltam, hogy jót tesz a tartásomnak a gyerek cipelése. És hosszú távon (kicsit távolabbi bolt) a babakocsitolás túl görnyesztőnek tűnik. Elfárad a hátam.

orsi
orsko
 
 


Orsi,

De jó... Nekem ez sosem sikerült. És elöl keresztbe szoktad kötni, vagy csak úgy mintha hátizsák lenne?

Kati
kat_ica
 
 


Jaj, lányok, holnap mindenképp megtanulom a csípőn és a háton hordást. A mai sétánál ahogy elől vittem, a lábfejét a combom tetején úgy befeszítette, hogy fájt. És azzal is ki tud borítani, hogy dől hátrafele, az istennek nem ülne egyenesen, ha olyanja van. És az is rossz még az előlhordásban, hogy nem tudok a lábam elé nézni (terhesen is ilyen volt? Már nem is emlékszem Kép).

A csípőn hordásnál mit csináltok a hátizsákkal? Vagy miben viszitek a cuccokat?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Kati,
a szoktam azért erős túlzás... hátrakötni inkább csak segítséggel tudom, az esetek nagy részében az meg nincs, tehát csak akkor van hátul, ha nagyon bátornak érzem magam. Amúgy kényelmesebb elöl keresztezni a kendőt, a hátizsákosnál nekem elszorítja a keringést a karomban. A keresztezett most sok ruha esetén oké, de az egyszál pólós időszakban kicsit viccesen domborította ki a mellemet kendő Kép

Gyezsu, ez a hátradőlés nálunk is nagyon megy. Először azt hittem, hogy nem érzi jól magát a gyerkőc a kendőben, és ezzel jelzi. De már nem hiszem. HA nagyon zavar, visszahúzom, de sokszor hagyom, hagy hanyatoljon. Kicsit furán néznek ilyenkor a szembejövők, de azt le... Nem egyszer előfordult már, hogy így aludt el.
Ha csípőn viszem, akkor nagy válraakasztós táskába teszem a cuccot, és keresztbeteszem magamon. Egyik oldalon a gyerek, másikor a táska, megvan az egyensúlyozás is.
Az, hogy nem látom a lábam a lépcsőzésnél nagyon zavar engem is. Kicsit oldalra húzom a gyereket, és nyújtogatom a nyakam baromira ilyenkor. Egyébként, ha csípőn viszed, és úgy dől hátra, az sokkal rosszabb, mert csak egy karral tudod visszatartani. NAgyon hatásos bicepszredolgozási technika.
én váltogatni szoktam a pozíciókat, úgy tesezm, ahogy éppen jólesik.

jóéjt
orsi
orsko
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: