Új privát üzeneted érkezett!

Lívia,

jó, hogy mondod a műanyagot, én eddig tök nyugodtan használtam a Szófia alá...
És az is jó, hogy te már tapasztalt öreg róka vagy és fel tudsz bennünket készíteni a még "rosszabbra" :-) Azt gondoltam volna, hogy a másszással megszűnik a hasalás, nem nyomódik a hólyag és nem lesz odapisi... Hát mostantól kezdek akkor ráhangolódni a több helyre pisilésre :-)
Mikorra várjátok a második babát? Mindjárt itt a csillagászati tavasz kezdete :-)
Viki
vamberyviki
 
 


Réka,

Ez tényleg sokat mondó cimke. :)

Viki,

Félig-meddig viccből írtam, de nekem tényleg úgy dereng, hogy ahogy nőtt a függetlensége, tetőzve a járástanulással, úgy szaporodtak a balesetek az ölbéli korszakhoz képest.
Aztán utána megint könnyebb lett valahogy, teljesen elhagytuk a pelust nappalra, és hirtelen hümmögni kezdtek az eldobható pelusos anyukák, akik odáig őrültnek tartottak. :)

Az új babócát két hét múlvára várjuk, vagy amikor kikívánkozik őkelme. :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szia Lívia!

Mindenesetre én azért készülök :-)
Jó, hogy mondtad a Rékának a gyapjút, mert erről eszembe jutott, hogy nálunk fel van súvasztva a szekrénytetőre egy gyapjú alánkvaló, amit - mivel ez volt a sorban a második amit kaptunk - nem használunk. Szóval ma előszedtem és félbehajtva kiterítettem a konyhába, mert nálunk is köves a konyha, és arra eddig nem mertem lerakni a Szófiát, úgyhogy eddig szegénykém az autós babahordozóban kucorgott, amikor konyhai teendők voltak, de kezdett veszélyesnek tűnni, mert az utóbbi héten folyton ki akart fordulni belőle - talán felbuzdulva azon, hogy a földön már megy a forgolódás, úgy gondolta, most megpróbálja a gyerekülésben is :-) Szóval leterítettem a gyapjút és azon hentergett a Művésznő fél délelőtt, s hogy ne kelljen folyton beszaladgálni a szobába pisilni (nálunk egyelőre a nappaliban van beüzemelve a bili, éjszaka a hálóban), egy fémtálat használtunk pisisedénynek ideiglenesen. Bár ehhez elég kicsi a konyhánk és élével közlekedtem mellette, de ő láthatólag nagyon élvezte az új helyzetet.
Szóval köszi az ötletet!!!!
Még valami: ugye azt írtad, hogy ti anno varrtatok ilyen nyitott fenekű kisnadrágot. Nem gondolkoztál rajta, hogy esetleg azt is bevennétek a repertoárba? Szerintem ahogy terjed az EC Mo-on, egyre nagyobb kereslet lenne rá... meg a Lotte (Zsanett) képén látott lábmelegítőre is.

Mindenkitől kérdezem: ti használtok járókát? Nekem egészen kb. két héttel ezelőttig meg sem fordult a fejemben, amikoris a férjem és az anyósom összefogva idejuttatták az ő régijüket, mert hogy az milyen jó és hasznos. Hát nem tudom. Biztos vannak előnyei is, de én nem akarom rácsok közé dugni már most a kölkemet. Ha valakinek van jó tapasztalat a járókával, legyen szíves megosztani velem.
Köszi előre is!
Viki

Viki
vamberyviki
 
 

 
 

Sziasztok,

Réka: hát ez a kínai naci nagyon klassz! Nem lep meg, szerintem érdemes lenne kínai boltokban is érdeklődni, hátha tudnak szerezni, hiszen arrafele ez a standard. Nagyon klassz kis naci.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy kivágtam pár (olcsó) naci fenekét, a varrás mentén 2 centivel kb, és arra rá ment a pelu, kívülre. Nem mondom, hogy nagyon esztétikus, nacitól függően, de praktikus, főleg télen éjszakára (fűtetlen hálószobában). De mi hordtuk napközben is, amikor hideg volt, és a lábmelegítő nem volt elég. Itt egy kép.
Kép

A hasrafordulás időszakában nálunk is mindig bepisilés volt, bár ez Lotténál elég korán megtörtént, hónapokkal ezelőtt. Ez magától helyreállt.

Viszont tényleg nem csak feltétlenül csak felfelé megy a hullám utána. Mi most egy pisisztrájkszerű időszakban vagyunk már néhány hete. Nem mindig van kedve, amikor próbálkozom. A peluba gond nélkül bepisil, jelezni nem jelez, de általában hallom rajta, amikor már történik. Nem is akarom erőltetni, leköti a figyelmét a felfedezés. Mindenesetre most napi 3-5 vizes pelut termelünk itthon. Éjszaka pedig nem ébred fel pisilésre, csak álmában forgolódik. Ahhoz meg már túl nagy, hogy álmában a bilire tudjam rakni, felébreszteni meg nem akarom. Viszont rengeteget pisil éjszaka újabban, úgyhogy vettem ökopapírpelenkát, és most azt használunk, így mindenki nyugodtan alszik. Szerencsére kakilás ügyében azóta is teljes a siker, minden a bilibe megy.

Szerintem nincs is értelme stresszelni azon, hogy pelu van a babán, illetve presztízskérdést csinálni belőle. (Nekem ezért is megtévesztő a "pelenka nélküli" megnevezés, és inkább a "biliztetés" tetszik.) Nekem speciel pont az lenne stresszes, hogy folyton át kell öltöztetni, mert csupa víz lesz a harisnya/nadrág/zokni. Mi eddig nem is igen voltunk pelu nélkül, csak az elején, amikor még elég meleg volt és Lotte nem mobil. De most, hogy jön a tavasz, lassan megint ki akarom hámozni majd a peluból. Vettem néhány szoktatóbugyit, meglátjuk azok hogy válnak majd be.

Viki: járókáról csak annyi tapasztalatom van, hogy egyelőre kitűnően megvagyunk nélküle. :) Amíg olyan pici a baba, hogy nem tud elmászni, addig amúgy sem látom értelmét, illetve talán csak annyit, hogy ha magasabban van, akkor a hideg levegő nem esik rá. De Lotte végig a földön (babaszőnyegen) volt/van, és ez nem okoz neki gondot. Most, hogy mászni kezd, meg azért nem látom értelmét, mert akadályozná. Főleg ahogy ő csinálja, folyton beverné a fejét (négykézlábra áll, ugrik egyet előre a lábaival, aztán hasravágja magát). De ki tudja, majd 2 hónap múlva, amikor egy pillanatra sem lehet egyedül hagyni, majd talán meggondoljuk magunkat :)

Lívia: van valami mégérzésed, hogy időben jön a baba vagy előbb/később? Remélem tudsz kicsit pihenni a szülés előtt. Jó készülődést!
zsanettrp
 
 


Viki!

Én borzasztóan rácsellenes vagyok, nekünk nem is lesz soha. Olyan érzés nekem járókás gyereket látni, mintha egy kis állatka lenne az állatkertben. Elnézést a járókahasználóktól, de tényleg ezt érzem. Lehet, hogy azért, mert én annak idején utáltam... Szerintem mindenkinek sokkal jobb, ha bababarátra csinálod meg a lakást. Kevésbé pénz, inkább ötlet kérdése. Szóval ha úgy érzed, hogy nem bírja a gyerkőc a bezártságot, hallgass a szívedre! :)

Réka

rikax1977
 
 


Nálunk is volt a hasrafordulásnál sok bepisi. Meg amikor a kúszás kezdődött. Meg amikor a feltérdelés. Aztán mindig helyre is rázódott. Vannak ilyen időszakok, aztán megint nagyon szuper minden. Egy ideje már bilibe pisil és nagyon profi: ráül, azonnal csorgat és lemászik :)

Mi egyébként tényleg nem használunk pelust, csak ha elmegyünk itthonról (nyár végén sétálni is pelus nélkül mentünk).

Ha van kedvetek/időtök a blogunkat bogarászni, sokszor írok a pisiltetésről, az ilyen visszaesésekről is (amióta van "pelenkátlanul" label, azóta a bogarászás nem is olyan nehéz).
[url]szirkababa.blogspot.com[/url]
tarkabab
 
 


Persze, az is nagyon jó, ha sikerül pelenka nélkül, de ha nem sikerül, azon sem kell aggódni - szerintem. Nálunk leginkább abból fakad, hogy nincs annyi ruhánk, hogy napjában sokszor cseréljük, errefelé nincsenek jófajta turkálók, mint otthon, tetrapelenka (meg prefoldunk) viszont van :)

Szirka gyönyörű tündérvirág, rendszeresen nézem. Nagyon szépen ül a bilin :)
zsanettrp
 
 


Szia Tarkabab!
Jó, hogy írod ezt, nálunk úgy néz ki ugyanez volt és lesz a helyzet. Hasraforduláskor eleinte folyamatosan bepisilt, pár napig még próbálkoztam, aztán elkezdtem újból pelusozni és végül magától rendeződött mostanra a helyzet. Most már hason is tök jól bírja. Mi is úgy vagyunk, hogy itthonra normál esetben nincs pelus (szerencsére kaptunk vagy 6 nagy szatyor kinőtt baba- és gyerekruhát ismerősöktől, úgyhogy van bőven csereruci), ha elmegyünk itthonról, akkor azért még igen, de sokszor száraz marad a pelus, ha útközben van lehetőség pisilni, vagy ha nem túl hosszú ideig maradunk kint.
Te elkezdted Szirkát ráülteni a bilire, amikor már tudott önállóan ülni, vagy még akkor is tartottad és hagytad, hogy magától próbálkozzon a bilin ücsörgéssel? Pár hónap múlva lesz nálunk aktuális ez a kérdés (Szófia holnap lesz féléves), igazából még nem gondolkoztam rajta, hogyan is csináljuk majd.
Most már ezek szerint egyáltalán nem kell figyelned a pisijelzéseket? Teljesen önálló a kis hölgy? :-)
Viki
vamberyviki
 
 


Viki,
kicsit off, mert mi pelusozunk.
Járóka.
Három gyereket neveltem járóka nélkül, most a negyediknél kértem egyet (négyhónapos korában), és nem a lakás nem-bababiztossága miatt. A Waldorf-pedagógia azt mondja, hogy a járóka, ha helyesen használjuk (azaz nem büntetésként), nemhogy nem börtön, hanem egy védelmező burok, ahol a kisgyerek érezheti a korlátait (jó értelemben), ahol biztonságban tudhatja magát. Ahogy eszünkbe nem jut arra gondolni, hogy a ránk kötözött, hordozott kisbabát "korlátozzuk a szabad mozgásban" és ehelyett a babakocsit részesítenénk előnyben, ugyanezen analógia alapján a járókában játszó gyerek sem érzi rosszul magát. (Nem a hordozás HELYETT, persze).
Persze, ez is csak egy vélemény, meg a gyerekek is különbözőek, meg a szülők hozzáállása is, de Timó 8 1/2 hónapos, és még mindig napi 3-4 órát tölt a járókában. Már kb. ugyanennyit szabadon a földön mászva, különösen, hogy már lakáson belül kevesebbet hordozom, mert nem bírom, viszont mindenfelé van dolgom, és oda már magától tud követni.
Egy barátnőm, szintén négygyerekes anyuka, még a másfél évesnek is elől tartotta a járókát, nyitott ajtóval (a mienk is ajtós), és a kislány, amikor "sok" lett neki a kinti zűrzavar, a rengeteg inger, magától bevonult a járókába és békésen eljátszott egy ideig. Olyankor nem is zavarták meg ebben.
De hangsúlyozom, a két nagyot semmi pénzért nem tettem volna járókába, mert hasonlóan vélekedtem róla (ketrec!) én is! (A harmadikat már tettem volna, de az előző lakásunkban nem fér volna el.)
h_szilvi
 
 


Sajna kikoptunk innen... de olvasgatni szoktam. A járókatéma engem is megfogott. Szilvivel egyetértek abban, hogy kell valami biztonságos és nyugis hely a gyerekeknek, persze csak a mászós korszaktól. Mi egy ajtórácsot tettünk a játszós szobára, nappal ott voltunk, illetve a konyhában (oda jó lett volna járóka, de nem fért be). A felnőttszoba, ahol tv, rádió, akvárium, kályha és egyéb rendkivül érdekes, de veszélyesebb tárgyak voltak, csak felügyettel volt megközelithető. ezt estefelé csináltuk, mikor apa is hazajött, és egy jó kis esti apás játszás lett belőle (gombnyomogatás, haletetés, stb). Most nem tudom hogyan lesz...

Szilvi, érdekes, hogy én nem ismerem a Waldorf pedagógia elveit, de a gyakorlatban sokszor kiderül, hogy úgy csináljuk :) hmm, lehet, hogy körülnézek waldorf ovi ügyben....

orsi
orsko
 
 


orsko írta: lehet, hogy körülnézek waldorf ovi ügyben....

orsi


Nézzél! Merre laktok? Óbudán most nagy szerveződések vannak. Van waldorf-topik a gyereknevelésen belül, nézz be, ha érdekel.
h_szilvi
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a járókás hozzászólást! Érdekes, hogy milyen eltérő vélemények vannak és igazából mindenkinek igazat tudok adni!!! Amit mi kaptunk, az sajnos nem ajtós :-( és nincs bőr a képemen megváltoztatni és ajtót vágni rá, mert nem vásárolt, hanem handmade, nagyon szép darab. A privacy miatt tényleg nagyon jól hangzik, ez nálunk talán azért is lenne hasznos, mert két szobában lakunk, amelyeket nappaliként és hálóként használunk, a Szófiának tehát nincs saját birodalma. Bár most még csak hat hónapos és jobb neki velünk (remélem :-), de később biztosan igénye lenne rá. Majd megnézem, össze lehet-e úgy szerelni a darabot, hogy egy oldalát kihagyni...
Szilvi, amúgy a hordozást mi is (legalábbis én) előnyben részesítem a babakocsival szemben. A kocsit összesen három hónapig használtuk (dec.-febr.), Szófia abban aludt kint, de előtte is és azóta is nyekereg benne, így nem is erőltet(t)em. A hordozót viszont pici korától nagyon szereti, s bár sokszor nagyon fárasztó hordozni és közben takarítani, teregetni, palacsintát sütni, boltból egy kosár cuccot hazacipelni, stb., de mégis inkább ezt választom, mert úgy gondolom, hogy ezzel teszek jót a gyerekemnek.
Olvastam, hogy sok éve nincs tévétek. Mi épp a múlt hónapban mondtuk le, mert december óta alig-alig volt bekapcsolva. Pont amiatt, hogy Szófia biztosan folyton a képernyőt bámulná, ha bekapcsolnánk (máshol is ezt teszi), de mivel úgy gondolom, hogy tanulni sokkal kevesebbet lehet belőle, mint amennyire rombolja az embert, inkább be sem kapcsoltam. Szóval lemondtunk a tv-ről, minden szívfájdalom nélkül... és jó, hogy olvastam nálad ma erről a tv-dologról, mert ez azt jelenti, hogy nem lehet véletlen, hogy pont most... A gyerekeid egyébként nem hiányolják? Nem irigykednek a társaikra, amiért nekünk van?
Bocs mindenkitől, hogy eltértem a tárgytól!!!
Viki
vamberyviki
 
 


Viki,
a waldorf-topikban válaszolok, hog yne off-oljuk szét a 'pelusnélkülit'... :D
h_szilvi
 
 


OK, és köszi! A többiektől még egyszer bocs!
Viki
vamberyviki
 
 


Sziasztok,

Bocsi a fáziskésésért, nem volt bölcsiben a fiam a héten, úgyhogy még olvasni is csak futtában tudtam, írni sehogy.

Viki,

nem hiszem, hogy lenne piaca a lukasgatyóknak nálunk. Szabásminta-tökéletesítés, téli-nyári anyagválaszték, méretválaszték miatt raktárkészlet, stb., szóval sok munka és pénz kellene hozzá, és utána vsz egy-két darab kelne el.
Járóka: pár hónapig volt, rövid időközökre. Elvolt benne, rendszerint zajkeltő dolgokkal v mesekönyvvel, ha kezdte unni, kivettem.

Zsanett,

A derékrészét levágtad a nadrásnak? Vagy megvan? Nem látom a képen, hogy mi tartja a naci szárát.

Tarkabab,

Egy ideje már bilibe pisil és nagyon profi: ráül, azonnal csorgat és lemászik


Milyen ügyes ez a Szirkababa! A fiamnál valahogy mindig kellett és kell egy kis motiválás, társaság, akármi. Hogy ő a játszással felhagyjon, csak mert hívja a természet?!?! :roll:

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Hú, Lívia, te már mindjárt szülsz, de izgalmas! Nagyon szép, nyugodt szülést kívánok neked!
h_szilvi
 
 


livia76 írta:Zsanett,
A derékrészét levágtad a nadrásnak? Vagy megvan? Nem látom a képen, hogy mi tartja a naci szárát.


Lívia,

igen, a derék gumijáig vágtam, tehát a gumi tartja össze.

livia76 írta:A fiamnál valahogy mindig kellett és kell egy kis motiválás, társaság, akármi. Hogy ő a játszással felhagyjon, csak mert hívja a természet?!?! :roll:


Igen, ezzel Lotte is így van. Variálni kell a helyszínt, itt az segít. Most, hogy jó idő van, kint az erkélyen vagy a kertben nem szokott gond lenni a pisilés.

Hirtelen felindulásból/megérzésből tegnap éjszaka elhagytuk a papírpelenkát, és megint prefoldot használtunk. Volt 2 éjszakai pisilés, óriási mennyiségek, a pelu reggelig száraz maradt. Bár nem kéne leírnom, mert eddig mindig minden megváltozott, milhelyst beszámoltam róla :)
zsanettrp
 
 


Szia Zsanett!
mi változott a beszámoló után? :-)
A pisisztrájk ugye megszűnt már?
Nálatok mennyire változott a kaka mióta az anyatejen kívül egyebet is adsz Lotténak?
Nálunk most kicsit ritkább a kaka, bár inkább azt mondom, hogy változó. Az első sütőtök-lakoma szegény Szófiát annyira meghajtotta, hogy a kaka eleje a pelusba ment (egyébként január eleje óta csak bilibe kakilt), de azóta megint minden OK. Mi most vagyunk úgy (megint?) a pisivel, hogy annyira el van foglalva a játszással és felfedezéssel, hogy sokszor elfelejt "szólni", így időnként van pár óra pelus, hogy ne kelljen macerálni és ruhát cserélgetni játék közben, bár tegnap és ma mintha kezdene visszatérni a régi kerékvágásba, és kezd újból jelezgetni. Ui. most már nem csak forgolódik, hanem laposkúszik és valami kezdetleges mászásfélével is próbálkozik a Szófia :-)
Az első ilyen visszaesésnél teljesen megijedtem, hogy most akkor mindent elfelejtett, amit eddig tanult, aztán kb. 1.5-2 hét után hirtelen megint szinte csak bilibe pisilt, s most újból kis visszaesés. De most már nem félek annyira a visszeséstől; megnyugtatott picit az is, amit Andrea írt, hogy Szirkánál is volt az egyes újabb "attrakcióknál" egy-egy bepisisebb időszak.

Viki
vamberyviki
 
 


Viki,

szerintem a visszaeséstől nem kell félni, hanem fel kell rá készülni lelkileg. :) Nem hiszem, hogy sok baba van, akiknél nincsenek ilyen időszakok. Szerintem már az is nagy mázli nálatok, hogy Szófia jelez.

Ahogy írtam is, az után az egy éjszaka után megint pisilések voltak, úgyhogy újra pelenkázunk. És elértünk a napközbeni szinte teljes pisisztrájk időszakba is. (Pont ma akartam írni erről amúgy is.) Lotte teljes gőzzel mászik és felfedez. Ráadásul az a fajta, aki "nem hagyja magát". Jelenleg az alvás utáni bilizések az egyetlen biztos pont, napközben néha megpróbálom, de ha felveszem, akkor már feszíti a hátát. Azzal próbálkozom, most hogy viszem magammal a WC-be, amikor én megyek, ott a bili. Ezek részint bejönnek. Úgyhogy itt most leginkább pelenkacserélgetés folyik napközben. Szerencsére a kaka még mindig megbízhatóan a bilibe történik, két esetet kivéve - ezek akkor voltak, mielőtt kibújt volna az első foga múlt héten, úgyhogy ennek a számlájára írom a mászás kapcsán kifejtett erőfeszítéssel összekapcsolva. Azóta nem volt kakabaleset.

A kaka nagyon szép formás úgymond :) Lotte most hirtelen kezdett el többet enni, gondolom a mászáshoz kell az energia, úgyhogy csak kb. egy hete keményebb a kaka. Egyelőre mindennap van. Volt egy időszak, amikor ki-kimaradt egy nap, az ilyenek szerintem maguktól helyrebillennek.

Hát így vagyunk. Abból is indultam ki, hogy lesznek ilyen időszakok, kíváncsi vagyok, meddig fog tartani. Hallottam olyanokról, akiknél hosszú hónapokig tartott, úgyhogy nem stresszelünk, ahogy lesz úgy lesz. Talán a nyár és a meleg hoz változást, itt egyelőre havazott húsvétkor, úgyhogy erre még várni kell.
zsanettrp
 
 


Zsanett,

képzeld, én is csinálok egy ideje olyat, hogy viszem magammal a Szófiát a wc-re amikor egyébként is mennék, én a wc-be, neki meg beüzemeltem a felmosóvödröt, és nagyon-nagyon tetszik neki az együttpisilés, ha végez, szinte mindig felmosolyog rám. A padlóra pedig leterítek neki egy kis szőnyeget, hogy a helyszínen meg tudjuk oldani mindketten iziben a tisztálkodást. A férjem amikor ezt először meglátta, azt mondta, hogy perverz vagyok ... :-( de mit csináljak vele, ha egyszer ez működik?? (legtöbbször akkor is, amikor a biliben éppen nincs kedve...) Jó, hogy írtál erről, mert tényleg kicsit hibbantnak éreztem magam miatta...
Én is várom a jóidőt, amikor már nem kell majd harisnya, és talán kisbugyi sem.
Tegnap a papája úgy pisiltette meg a Szófiát, hogy az utolsó előtti pillanatban vette észre, hogy kell neki, és nagy igyekezetében csak odalógatta a bili fölé, még a harisnyát sem húzta le róla, a kis lurkó meg persze pisilt harisnyán keresztül is nagy vidáman a bilibe :-) Szóval emiatt is jobb lesz, ha nem kell már a ruha. Addig pedig örülünk egymásnak harisnyásan :-)
Viki
vamberyviki
 
 


Sziasztok,
örömmel hallottam hogy itt magyar nyelven is téma a pellusmentes módszer!!!
én egy barátnőmtől kaptam a diaperfree című könyvet az usából, mert ő ismeri az íróját. egyből megfogott a dolog, pedig akkor még csak a pocakban volt a pici fiam.
kezdetben pelenkáztuk textil pellusba és minden pelenkázáskor megpisiltettük (kis üvegcsébe) és megvártuk hogy kakiljon is wc-papírra. ez már annyi előnnyel járt, hogy hosszabb ideig még száraz lehetett. mostanság meg elkezdtük a bili felé tartást (2 hónapos ma), tegnap este óta csak egy kakis pellus volt, mikor nagy sétán voltunk kint.
de éjjel is bilibe mentek a dolgok. bár pisi az többször volt a pellusban.
igazából még nem mertem elhagyni a pellust, ill. félek hogy megfázik ha puccoskodunk.
de szép lassan csak belejövünk..

nem volt valakinél olyan hogy bili felé tartáskor kicsit sír?
lehet nem kényelmes neki..... a combja alatt tartom és a háta a hasamnak támaszkodik.

ez a harisnya tetszik, a babylegs, honnan érdemes rendelni? mert amerikai oldalon találtam, de lehet európából csak érdemesebb, nem annyi a postaköltség.

Mindenesetre mindig nagy az öröm ha a bilibe megy, hisz olyan kicsike még :)

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Viki,

amennyire én tudom, ez egy ősrégi módszer, hogy az ember magával viszi a gyereket. Öreganyáink is így csinálták. Úgyhogy csak bátran. :) (Én nemigen látok különbséget az együtt fürdés meg az együtt pisilés között. De tudom, hogy sokaknak furcsa.)

Milyen jó, hogy ti látjátok, hogy mikor fog Szófia pisilni. Milyen jelek vannak?

Mivel Lotte most már teljesen mobil, végleg át kell állnunk a prefoldról, mert mászás közben kicsúszik az övből. Ma szoktatóbugyiban volt és csak este volt két bepisilés, persze akkor mindjárt kettő egymás után. :) Találtam olcsó nacikat is interneten, úgyhogy váltogatjuk a csak nacit meg a szoktatóbugyit. Most már a legtöbb időt térdenállva tölti a padlón, nem hasonfekve, úgyhogy elég is egy réteg ruha.

Zsanett
- Lotte 8 hónapos
zsanettrp
 
 


Üdv Maricia!

Nekem is panaszkodott Elmó eleinte, amikor még nem tudtam, hogy kényelmes neki a pisilőpóz. Akkoriban mozsdó fölé tartottam. Leginkább evés után nyöszörgött és olyankor bukott is nagyokat, míg rá nem jöttem, hogy az a legkényelmesebb neki, ha ülök, a lábam között van a "bili", kb. 45 fokban hátradőlök és ő így van rajtam. Tehát lényegében felhúzott lábbal fekszik a hasamon. Azóta csak akkor nyűgösködik, ha félreértettem a viselkedését és nem is kell neki pisilni. De hát minek is macerálom ilyenkor :)

Egyébként most kész káosz a fiam pisilése. Délelőtt 10 percenként, délután kétóránként végzi a dolgát. Ám ha van rajta pelus délelőtt (ki győzi a tízperceket), akkor kitart a végtelenségig :) Ha leveszem róla, akkor jön újra a tízperces. Azt hiszem, kezdek elszomorodni. Néha már ott tartok, hogy legalább csak egy pisi kerüljön már végre a bilibe, és akkor át tudok lépni a sorozatos kudarcokon. Pl. 4-5 egymásután elszalasztott pisiléskor. Ilyenkor általában még egy tócsa következik. :D Délután viszont kárpótol az édes! Kb. három óra után csak kétszer pisil lefekvésig!!!

Réka

rikax1977
 
 


Szia Réka,
kösz a választ, most kezdek rájönni hogy akkor nyüzsizik amikor nem kell neki és nem akarja hogy maceráljam. bukni nem bukik, sőt inkább a pelenkázón bukott néha. majd feltöltöm a képet hogy hogy tartom..
pisilésben mi is felülmúlhatatlanok vagyunk, most reggel is pisis volt a pellus, pisilt a bilibe majd a pelenkázón még egyet, tiz perc mulva az ölembe is és mikor letettem akkor még a pellusba még egyszer. mindezt kb 1 óra leforgása alatt... szóval indult a mosógép :)

de még csak 8 hetes szóval mit is várok...

ja láttam a képet a kinai naciról, használjátok? és hogy vált be?
mit adsz felé? vagy igy szabadon hagyod és betakarod?

szopcsi közben én sem nagyon pisiltetem, nyűglődik akkor.

A módszerrel kapcsolatosan, igen ősrégi,indiában még mindig nagyon sok helyen ez a természetes.
nagyon jó weboldalakat találtam, ha valakit érdekel, összeírom.
szép napot mindenkinek!


ui: Livia, mikortól fogod kezdeni az újszülöttel?

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Sziasztok,
beszélgettem a minap egy lánnyal (a kendőben cipelt gyermek miatt kezdtük a beszélgetést) és mindenféle témákat érintettünk, köztük a pisiltetést is. Mondta ez a fiatal nő, hogy mikor gyerekként a 70-es években nagymamájánál nyaralt egy somogyi faluban, teljesen természetes volt a lepedőben cipelt babák látványa, és az is, hogy az anyák időnként kivették a gyereket a "kendőből" eltartották kicsit, és az pisilt. 70-es évek!!! Engem,városi gyereket pelenkázott az anyukám, persze textilbe, Ámerikában pedig akkor kezdődött a pempörsz... Egészen elképesztő, hogy röpke 30 év és egy ősi tudás teljesen kiveszik a társadalomból. Mi is próbálkoztunk, de sajna a második gyermeknél, mikor az első is nagyon anyás, nem voltam ott agyilag... na mindegy, de legalább megvolt az az élmény, hogy ez működik, és persze az is, hogy mennyire hülyének birnak nézni, amiért nem liberózok...

orsko
orsko
 
 


Szia Orsi!

Ezek szerint végleg vége? Második gyereknél én sem tudom elképzelni, hogy annyira tudjak figyelni Elmóra, mint most, de azért én is meg fogom próbálni. Lesz ami lesz :) Bár ahogy olvashattad egy gyerekkel sem zökkenőmentes nálaunk a dolog...

Ez a somogyi dolog nem semmi!!! Nem emlékszel véletlenül a falu nevére?

Marica!

És szívesen látnék webcímeket.

A naciról csak annyit, hogy mióta Elmó kúszik, azóta nem használjuk, mert féltem a kukiját a megfázástól (nincs nálunk szőnyeg). Előtte viszont nyitottan hordta, ha jobb idő volt. Ha rosszabb, akkor a badyt "rácsuktam".

Réka

rikax1977
 
 


Réka, te mikortól merted pellus nélkül hagyni?

íme egy pár web cím, majd még előkeresem amiket találtam.

http://www.mamaroobabysling.com/newsite ... -Free.html
http://www.diaperfreebaby.org/
http://www.topffit.de/in-der-praxis/haltepositionen.htm
http://diaperpages.com/index.php

ma nagyon ügyes volt ez a levi fiú, jelezte mikor kellett kakilni és még volt időm leöltöztetni is meg a bili felé tartani.
a pisi viszont szinte mindig kilő..... pedig próbálom tartani a középső ujjammal, de a célzás még nehéz...

na de hát gyakorolunk! :)

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Marica

Köszönöm a címeket!

Elmó is állandóan kilőtt, mert ha nem volt teljesen mozdulatlan, esetleg "ugrált" pisilés közben, már nem tudtam tartani a fütyköst :) Egy hónapja kitaláltam, hogyan lehet segíteni a dolgon. Egy szeletke wcpapírt tartok a kuki elé, amin szépen lecsordogál a pisi pont bele a bilibe. Persze közben két kézzel fogom a comjainál ugyanúgy, mint előtte. Így aztán ugrálta, mocoroghat szabadon. Tudom, hogy nem túl takarékos módszer, de beválik. (Bár, ha elég ügyes vagyok, akkor csak a papír alját használom pisielvezetésre, a tetejét pedig kukitörlésre. De ez csak ritkán jön össze. )És van még egy előnye: ha idegen helyen vagyunk, Csak nem pisiljük le más mozsdókagylóját, a bilit hordozni és mosogatni nekem macerás lenne, így ráülök a wc-re, teljesen hátracsúszok, ráültetem a combjaimra Elmót, elétartom a wcpapírt és már lehet is pisilni. Ez ellen egy házigazdának sem lehet kifogása. Nekünk nagyon bevált.

Réka

rikax1977
 
 


Jé!!! Most látom csak, hogy a topffitten ott van az a wc-n ülös dolog, amit mi is csinálunk. Pedig már azt hittem, hogy feltalátam valami újat :)

rikax1977
 
 


:lol: igen a diaperfree könyvemben is láttam ezt a poziciót csak még nem próbáltuk.
de ez a wc papiros nem rossz. meg is probálom. sokszor nem pisil csak kakil a bilibe. a pisit még sokszor inkább pellusba engedi ugy tűnik.

hangjelzést használtok?
milyet?
mert én még nem, de lehet kéne.

szép napot mindenkinek!

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Én a "pisi, pisi, pisi"-t használom (így ahogy leírtam). Van aki a ssssssssssss-t mondja, de én néha így nyugtatgatom és nem szeretném összekeverni. Hülyén jönne ki, ha éppen el van keseredve, én meg erre megpisiltetem :D

A hangjelzés nekünk nagyon hasznosnak bizonyult. A pisinél nem, de a kakinál kifejezetten előnyös. Ha nem vagyok biztos benne, hogy végzett vele (2-3 adagban nyomja ki), akkor egy-két pisi, pisi, pisi kideríti. De még a mai napig "kondícionálom". Tehát van, mikor csak akkor mondom, amikor ürít. Szerintem kell egy kis emlékeztető néha az agynak.

rikax1977
 
 


Sziasztok! Sajnos nincs időm végigolvasni az összes hozzászólást, ezért megkérnék valakit, hogy mondja el, hogy is kell ezt a pisiltetést csinálni. Hogy kivitelezhető? A lányom 7 hetes. Mik a jelek? Köszi. cerceluska
cerceluska
 
 


Zsanett,

kérdeztél a jelzésekről. Hát régen az volt a bevett szokása a Szófiának, hogy "hőbörgött" ha pisilnie kellett. Amikor azt írtam, hogy kezd újra jelezni, akkor még úgy volt, hogy kezdett újból "hőbörögni". Aztán ennek a fajta jelezgetésnek is hirtelen vége szakadt. Viszont csinál mást, amiről - ha a földön van - szinte mindig felismerni, hogy most pisi lesz. Arról, hogy hanyatt, vagy oldaltfekve pisiljen, teljesen leszokott, csak hason pisil, és ezt úgy csinálja, hogy amikor pisilnie kelle, akkor felemeli kezét-lábát és a hasán "hintázik", mintha ki akarná préselni magából minél hamarabb a felesleget :-) Van egy olyan érzésem, hogy ez nem jelzés a külvilág felé, hanem csak úgy magának csinálja, de mindenesetre működik. Ölben persze szinte alig jelez, illetve néha van valami halvány mocorgás, morgás, de ez nem mindig egyértelmű. Kaka tegnap megint volt egy kicsi a pelusba (idén ez a negyedik kakis pelus!), mert a fogzás miatt hirtelen nagyon erős hasmenése lett, és valahogy becsúszott.
Nálunk a négykézláb még nem megy, csak a kommandós-jellegű lapokúszás, de az nagyon :-)
Most amúgy a fogzási nehézségek miatt pár napig nem akartam macerálni a bilizéssel, így szinte egész nap pelus volt rajta, de olyan kis bágyadtka volt szegénykém, hogy látszólag nem is bánta. Nem tudom, írtam-e tegnap, de úgy néz ki, hogy egyszerre négy foga jön felül... :-( Ma mindenesetre már nem volt lázas, és kicsit több kedve volt játszani is, úgyhogy újból elkezdtük a bilizést, s nem nagyon esett ki a korábbi ritmusból.

Mindenkitől kérdezem: Szófia (az elmúlt pár nap lázas, nyűgös félfogsor-növesztős állapottól eltekintve) éjszaka már kb. 3 hete egyáltalán nem pisilt pelusba, csak a bilibe. Az este ráadott pelus mindig szárazon került ki alóla reggel. Kacérkodom a gondolattal, hogy nem adok rá pelenkát. Szerintetek? Picit félek azért tőle, mert ha véletlenül mégis becsurog egy kis pisi, nem biztos, hogy azonnal észreveszem, s akkor esetleg megfázhat...

Orsko,

írtad ezt a somogyi falus történetet. Ezzel kapcsolatban jutott eszembe, egy volt kolléganőm mesélte nemrég, hogy az ő nővérét (aki most harmincegynéhány éves) fél éves koráig pelenkázták csak a szülei, utána -mivel nagyon jól érthetően jelét adta mindig a pisilhetnékjének, kakilhatnákjának- ugyanazzal a bilifölétartós módszerrel, amit mi is alkalmazunk, pisiltették és kakiltatták otthon a babát, s csak elmenetelkor adtak rá pelust, egy éves kora után pedig már akkor sem. Ez ha jól tudom, Várpalotán történt (Veszprém megye), ami annyira nem is vidék. Ezt a történetet mesélgettem eddig mindenkinek, aki a biliztetést új hóbortként könyvelte el magában. Biztos volt még számtalan ehhez hasonló eset az országban.

Réka,

a sss, illetve cssss hangot én is nyugtatásra használom, úgyhogy mi a pssszzzz hangot használjuk a pisihez. Sokak szerint ez később probléma lesz, mert közösségben általában így csöndesítik a gyerekeket, de szerintem mire Szófia közösségbe kerül, addigra rég el is felejti, hogy babakorában erre a hangra pisilt :-)

Viki (a 30 hetes Szófia mamája)
vamberyviki
 
 


Réka,
nem tudom a falut, csak amolyan buszon szóbaelegyedés volt, a részletekig nem jutottunk el.
pisiltetést feladtam, de szerintem nyáron pucéran fog a kiscsaj a kertben mászni, akkor lehet, hogy lesz valami újrakezdés. amúgy azt gondolom, hogy ha a második gyerek nem az első akit pisiltetni próbál az ember, könnyebb a helyzet. nem teljesen új a szitu. Liviát kell megkélrdezni, hogy birja :)

cerceluska,
itt nézz körül: www.babakozelben.hu
orsko
 
 


Viki,

remélem Szófia azóta megtalálta régi önmagát. 4 fog egyszerre...nem lehetett semmi, szegény.

Ami az éjszakát illeti: ha izgat a dolog, akkor szerintem nyugodtan próbáld ki pelenka nélkül. Talán olyan fleece-t próbálj alá tenni, ami átviszi a nedvességet egy alatta levő pamutrétegbe, így ha be is pisil, nem fekszik vizesen. Tegyél alá gyapjútakarót, hogy az ágy ne ázzon el. Ha takaró alatt van, szerintem nem fázik meg, felmelegszik a nedvesség is a testhőmérsékletétől. Bár gondolom ilyenkor pizsinacit nem lehet ráadni, csak pulcsit - de ez nem is gond arrafelé, úgy hallottam igen jó idő van.
Majd szólj, hogy bevált-e :) Én sosem mertem kipróbálni, Lotte elég tekergő fajta és összevissza elmászna az alátét, az egész ágyat beteríteni pedig nincs érkezésem.

Zsanett
- Lotte bő 8 hónapos - jelenleg félgőzzel biliztetünk, ez jól beválik nálunk
zsanettrp
 
 


Sziasztok!

Tök jó olvasni ezeket a közelmúltbeli Mo-i példákat! Az anyósom szabolcs megyei, ott lyukasnadrágot használtak.

Pisiltetés másodikkal:

Most vagyunk majd' 3 hetesek. Még nem tartom semmi fölé, de rendszeresen hagyom kibontva a pelenkázón, és amikor pisil-kakil, tanítom neki a hangjelzést, ami nálunk a psss változat. A kakilások 90%-a ilyenkor történik. (A bátyus nagy mulatságára. :lol: )

Amúgy nappalra textil van rajta gyapjúkülsővel, éjjelre eldobható.
(Felfedeztem magamnak a pamut mosható törlőkendőt. Víz+fürdetőkrém+napraforgóolaj kombival nedvesítem. Príma.)

Jelek eddig:
Alvás utáni pisi: sírva ébred, feszeng, csend, pisil. (Óriásiakat!)
A kakilás előtti befelé figyelés, koncentrálás, néha nyögés nagyon jellemző.
De a pelenkázást, öltöztetést olyan rosszul tűri, hogy a következő 1-2 hétben az alvás utáni pisiken kívül mást nem fogok próbálni "elkapni".
Szóval lassan, fokozatosan kezdem, de még így is előbb, mint az elsővel. Tényleg számít a rutin, orsko. :)

Viki,

Gratulálok a száraz éjszakákhoz! Hányszor pisil a bilibe? 0? 1-2? De tippet adni nem tudok, én sokáig (másfél-két év) használtam biztonsági pelust éjszakára, ha a legtöbbször száraz volt, akkor is.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia!

gratulálok a Pindurpandurotokhoz! Nagyon sok boldogságot kívánok nektek - vele! Mit lehet tudni róla? Bár ez OFF, és bocs mindenkitől, de annyira kíváncsi vagyok!
Szerintem kezdetnek már az alvás utáni pisiltetés is elég, és az, hogy egyelőre figyeled. Aztán majd ahogy lassanként beleszokik az itteni világba, biztosan ő is egyre jobban "terhelhető" (tudom, nem ez a legjobb szó) lesz a pisiltetéssel.

Szófia este fél hét-hét körül alszik el, és reggel fél hét és fél nyolc között ébred, és általában 3x pisil (ritkábban 2x). Érdekes egyébként, hogy éjfél előtt is meg szokott ébredni, és szopizik, de akkor soha nem pisil. Régebben próbáltam akkor is, de nagyon nyüsszögött (és nem pisilt), úgyhogy ezt abbahagytuk. Fél egy körül ébred másodszor, és akkor pisil először.
Amúgy most nem aktuális a téma, mert hétvégén kapott a fogzás miatti lázas állapotra való tekintettel Panadolt (igaz, csak éjszakára adtam neki, szombaton és vasárnap), és kiderült, hogy allergiás az ebben lévő paracetamolra: nem látszott ki a gyerek a kiütések közül, de komolyan, nagyon durva volt. Úgyhogy most már nemcsak a fogak miatt, de a kiütések miatt is nyűgösködik, kezeljük persze, de a pisiléssel most már tényleg nem akarom zaklatni, amíg picit össze nem szedi magát ... :-(

Zsanett, a félgőzzel az alvás utánit jelenti?

Viki
vamberyviki
 
 


Lívia

Én is gratulálok a Pindurpandurhoz! Legyetek nagyon boldogok!

Bárcsak én is ilyen korán kezdtem volna Elmóval, mint te, akkor nem kellett volna három hónapig hajnal 3-4 körül kelnem. Csak megkakiltattam volna Elmót (mint ahogy három hónapos kora után) és már alhattam is volna tovább...

Orsi

Kár, hogy nem beszéltetek a pontos helyről.

Bárki tud olyan településről, ahol pisiltettek-kakiltattak az emberek pár tíz éve, ne titkolja el előlem! :) Szeretnék beszélni erről ottani öregekkel stb....

Viki

Szegény ti!!!!!!!!! Bár én nem hiszek a bogyókban, de tudom hogy létezik fogzásra homeopátiás szer is. Annak valószínűleg nem lenne ilyen rossz mellékhatása. Lehet, hogy megérne egy próbát, ha tényleg annyira fáj szegénykének.
Egyebkén azért néztem el ide, mert a múltkor csak olvasni volt időm, írni már nem és szerettelek volna bíztatni a pelusnélküliségre. (Mármint nem a te pelusnélküliségedre :)) Kb. úgy, ahogy Zsanett is írta: bebiztosítva.

Irígykedtem is egy kicsit, mikor olvastam az éjszakai száraz pelusról, mert nekünk olyan nincs. Egyelőre még a nappallal is küzdünk. Most már nem a hasonfekvés a probléma. Rájött ugyanis, hogy tud felülni. A fekvés már nem olyan izgalmas :) Szóval csak üldögél, pakol, eszi az újságot stb , ami annyira izgalmas, hogy egyszer csak azt veszi észer, hogy hideg van (kihűlt a pisi) és csak akkor kezd el panaszkodni. Utána meg azért, mert hanyattfektetem az átöltözéshez...

Bár haladunk is, mert már délelőtt sem hord őméltósága mindig pelust. Szóval, csak úgy döcögősen, de egyre jobban megy a dolog. Nemsokára remélhetőleg visszaáll a régi rend, amikor egyész nap (éjszakát kivéve) nem volt rajta semmi.

Réka

rikax1977
 
 


Réka,
ahhoz képest, hogy csak viccből próbáltad ki annak idején a pisiltetést, egészen jól haladsz, hogy már kutatásokat is végeznél :):)

off: Viki, most Villő is lázasan fogzik éppen, és pont azon gondolkodtam, hogy talán éjjelre adok neki panadolt.... de, hogy olvastam, mi történt nálatok, nem kap. Férjem is azt mondja, hogy fogzás miatti lázat nem kell csillapitani.

Livi,
itt is gratula a babához :)

orsi
orsko
 
 


Mindenkinek részvétem a fogzáshoz! És ráadásul még pöttyök is!! :shock:
A mérföldkövekhez pedig gratulálunk, bár anyát és a mosógépet megdolgoztatják. :wink:

Az újonckánk köszöni az érdeklődést, Boldizsárnak hívják, húsvét hétfőn született, 4630 g, 61 cm-rel.

Kép

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Mekkora?!.. Óriási! És nagyon aranyos! :) Idősebbnek gondolnám, ha nem tudnám, hogy még nincs két hetes. A testvére is csudaszép! Gratula hozzájuk!

rikax1977
 
 


Lívia!

Gyönyörű formás baba (és mint ahogy Réka is írta, Barni is csudaszép gyerek!)!

OFF! Orsi, én sem akartam csillapítani (mert alapból gyógyszerellenes vagyok), de a környezetem kiszekált a világból, hogy szegény gyerek, hogy fájhat neki, és ne legyek már ilyen kegyetlen, hogy nem csillapítom sem a lázát, sem a fájdalmát... ettől aztán kezdtem magam szXr (bocs!) anyának érezni, és engedtem a nyomásnak.
Közben anyósom megkérdezett egy általa ismert nagyon jó hírű Bp-i gyerekorvost, aki szerint szakbarbár, aki a Panadolt ajánlotta, mert a gyakran előforduló babakori paracetamol-érzékenység miatt ezt ő (és szerinte sokan mások) már rég nem ajánlják kisbabáknak. Nurophent isteníti mindenki, de tőlem aztán most már bármit is isteníthetnek...

Réka, csak így tovább!

Viki
vamberyviki
 
 


MA VOLT AZ ELSŐ SZÁRAZ ÉJSZAKÁNK!!! :D Nagyon boldog vagyok! Este 8-tól reggel 7-ig semmi. Vagy óriási a hólyagja, vagy szuperek a hormonjai :) . Bár lehet, hogy az az oka, hogy most csak 4-szer szopott éjjel :? . (Általában 5-6-szor szokott.)

Más. Mi is mosható törlőkendőt használtunk, amikor még volt kaki a pelusban is. Egy törölközőt daraboltam fel és leszegtem a széleit, de én csak melegvízbe mártottam. Úgy is nagyon hatásos volt. (Lusta lettem volna olajat használni...) És Elmó is jobban szerette a boltinál, mert nem volt hideg.

rikax1977
 
 


Mégegy száraz éjszaka... De ennek már nem tudok úgy örülni, mint az előzőnek, mert nappal csak 3 vagy 4 pisit sikerült elcsípnem. A teljes kétségbeesés határán vagyok. Az önértékelésem valahol a béka hátsója alatt... Tudom, hogy pisilnie kell Elmónak. Már másfél-két percig is jógáztatom a bili felett, de semmi. Utána meg öt percen belül a földre... És mindezt sorozatban. Mit lehet ilyenkor tenni? Vagy ez lenne az igazi pisisztájk? Segítsetek, ha tudtok, légyszíves!

Egy teljesen kimerült Réki

rikax1977
 
 


Fel a fejjel Réka, nálunk is vannak ilyen napok.
néha már a bicepszem popey méretű addig próbálkozunk és mégsincs semmi, de rá 5 percre persze igen.

nem is használsz már pellust?

a száraz éjszaka mit jelent? pellussal vagy anélkül.
mert ma nálunk is száraz volt, fél 11-től fél 7ig reggel de textilpellussal. nem merem anélkül hagyni.
ezt a lépést nem tudom mikortól merem megtenni.

most 2 és fél hónapos Levi, ha valakinek van ebből az időszakból tapasztalata, ossza meg velem, kezdő anyukával....:)

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Köszönjük a gratulációt, nagyon édesek a fiaim, szerintem is. :wink:

Réka,

Csak együttérezni tudok, naggggyyyon frusztráló tud ez lenni néha! :( Tényleg úgy hangzik, mint egy pisisztrájk. Annyi jut most eszembe, hogy próbálj más helyszínt, más testhelyzetet, edényt. Próbálj Elmó fejével gondolkodni, hogy mit akarhat kifejezni. Itt a jó idő, hátha a szabadtéri pisilésnek ürölne pl.
De a száraz éjszaka szerintem igazán kárpótlás, és mutatja, hogy a dolog nagyon jól működik. :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Nagyon köszönöm a válaszokat!
Holnap ki is próbálom az új helyszít és a másfajta testhelyzetet. Hátha ez majd segít a dolgon. Nagyon jól hangzik, bizakodó lettem. :) Sajnos nálunk nincs jó idő, úgyhogy a szabadtér még várat magára...

A száraz éjszaka biztonsági pelusos száraz éjjelt jelent. Mára be volt tervezve egy pelus nélküli alvás, de olyan hideg van, hogy nem merem megkockáztatni. Nem szeretném hajnalban átöltöztetéssel zaklatni Elmót.

Marica, ilyen pici babánál nem semmi a száraz éjjel! Vagy nem alszotok együtt és nem szopizik Levi éjszaka?
Nekem három hónapos kori tapasztalataim vannak, de csak amolyan általánosak. Mint ahogy a Babaközelbenen lehet olvasni. Talán csak arról nincs ott szó, hogy hason fekve, ha jól emlékszem, 10-15 percenként pisilt Momó és szinte teljesen észrevétlenül. De nagyon ritkán fektettem hasra (heti 3-4-szer csak a próba kedvéért), mert nem szerette. Viszont szinte mindig észrevettem a hanyattfekvéses pisiket. A kaki pedig nagyon ritkán ment a pelusba, pedig akkortájt 4-5 is volt egy nap.

Erről jut eszembe, hogy tegnap pihenőnapot tartottam, hogy egy kicsit feltöltődjek. Csak a hajnali kakiltatást nem hagytam ki, mert egyedül nagyon nehezen megy Elmónak a dolog. Gyanús volt, hogy csak annyi, amennyi, de nem stresszeltem magam a rajta, gondoltam majd belemegy a pelusba, ha maradt még valami. Hát maradt! Mikor kibontottam kicsi fiamat, először nem is tudtam, mit kell ilyenkor csinálni, olyan régen láttam már így. Hogy milyen bozasztó látvány volt! A kukija teljesen befedve... Most már biztosan tudom, hogy jól döntöttem, amikor a bilizést választottam!!! :D

Réka

rikax1977
 
 


Most találtam, részletes pisiltetős oldal, angol nyelvű: http://www.tribalbaby.org/ECGoldenrules.html

Kérdés újszülöttet pisiltetőkhöz: utál bármit, ami nem alvás vagy szopi. Pláne utálja, ha valami miatt, mint öltözés, peluscsere, késik a szopi. Ötletek? Nem akarom nagyon macerálni, bár sokszor sejtem, hogy mikor pisil.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia,
ennyire pici korában mi még csak annyit csiináltunk, hogy pelluscsere alkalmával megvártuk míg pisilt és kakilt, de a pelenkázón, pisi egy kis üvegcsébe (párom üvegfúvóval készíttette :)) a kaki meg kis alátett wc papírba ment. de persze azért sok ment a pellusba is, de legalább nem annyi. de mostam mint a kisangyal..

hálistennek mostmár kb kétnaponta van egy kakis pellus. nálunk bejött a szopi utáni mosdó felé tartás ugy 9 hetes kora óta.
néha bili felé.

irj hogy haladtok!
[/img]

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Sziasztok!
Nagyon régen nem jututtam el ide, bocsi mindenkitől, hogy nem válaszoltam! :oops:
Örömmel látom az "újakat" és gratulálok a szép babához, Lívia! :)
A tálkázást nem próbáltad meg? Szirkával mi két hetesen kezdtük (majdnem napra pontosan most egy éve! :) ) és nem zavarta a szopiban, hogy alatta volt a tálka...

Vki kérdezte, hogy akkor magától ül-e már a bilire - hát nem, még mi tesszük rá (fizikailag sem tudna ráülni) de épp tegnap volt, hogy odamászott mellé, leült és nézett rám vagy hogy húzgálta is a földön (mindig ugyanoda tesszük, a nappali lépcsőjének a tetejére). Kakánál szól, ha nem jövök rá magamtól (általában rájövök :) ).

Az elkeseredetteket csak biztatni tudom: nekünk is sokszor volt olyan, hogy azt sem tudtam, jó ötlet volt-e egyáltalán belekezdeni, potyogtak a könnyeim, hogy mennyire nem megy a dolog és mostanra egy csoda: kb. 1 hónapja csak akkor van bepisi, ha tényleg sokáig nem kínálom, vagy ébredésnél nem vagyok elég fürge. Összeszedtük (újra) a bátorságot és már elmenéskor sem adunk rá pelust - megérdemli :) (Mi egyébként itthon nagyon hamar elhagytuk éjjel-nappalra és nyár végén sétálni, piacra, kocsiban utazva is pelus nélkül mentünk)
Nagyon örülök, hogy belekezdtünk és kitartottunk! :) Most már beérett a sok munka eredménye és könnyebb, mint a pelusozás (korábban nem volt az, akárki akármit mond) és persze roppant büszke vagyok a kisasszonyra. Egyébként azt gonodolom, hogy az ürítés is csak izmok összehangolt munkájával jár, amit vszleg ugyanúgy tanulni kell, mint pl. azt, hogy előrenyúljon és megfogja, amit akar és oda tegye, ahova akarja. Szóval ez az össze-vissza pisilés természetes tanulási folyamat. Vége lesz egyszer és ügyesedik vele.

Még vmi, a kakálásról. Mióta szilárdat is eszik, Szirka hajlamos a szorulásra - ha nem tudnék neki segíteni a pózzal meg a hanggal, szegénykém egész biztos csak gyógyszerrel tudna ellétezni. Így elég a kajákat jól megválogatni és jó erőben lenni, hogy tudjam tartani a csap fölött (bilibe nem is megy még), míg kinyomja. A doki azt mondta, mikor felírta neki a Laevolacot, hogy ezt nagyon sokáig kell majd szedni, de mire elfogyott az első üveg, beállítottuk szépen a reggeli kakálást és nincs gondunk.

Aki még nem járt nálunk, azt szívesen látjuk a blogunkban, elejétől fogva írok a pisiltetésről is ("pelenkátlanul" label). Hamarosan felkerül egy bilis videó is, de nektek megmutatom előre. Exkluzív felvétel 8)
tarkabab
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: