Új privát üzeneted érkezett!

Nekem azt mondta az egyébként jófej homeopata gyerekorvos, hogy ezek a homeopátiás kivezetők feleslegesek, bár egyelőre csak megemlítettem neki... Mert a homeo is "gyógyszer", amit csak akkor kell alkalmazni, ha van tünet- mondta ő. Ezek a kivezetők az esetleg fellépő láz és egyéb dolgok miatt vannak, vagy miért? Gondolom, nem enyhítik az oltások mennyiségét (sajna). Jó lenne egy olyan szer, ami hirtelen semlegesíti a beadott oltást, és az rögtön távozhatna a szervezetből:)))))

Szent Imre: nem folytatjuk a topikban? Én is ott szültem az elsőt...

Szilvi!

Köszi a hagymaötletet, mi is mindig lecsúszunk:) Bár mi írókával viaszolunk a héjra, azt meg nem annyira fogja be a hideg hagymahéjlé (vicces ez a szó:)) Vagy napokig kellene áztatni hozzá?

klári
pumama
 
 


Hjaj, visszaszívom a szentimrés topikba átmenetelt. KATASZTRÓFA!!!!! Inkább itt beszéljünk róla még, ha kell valakinek szerintem, ez megbízhatóbb közeg:))))

klári
pumama
 
 


Klári :) OFF: Hát én, mint aktív SZI topikos, jót nevettem az ítéleteden - egy kicsit elhamarkodott volt, nemde? Én szeretek ott, a 30-40 társammal együtt :wink: OFF vége

A homeopátia nem tüneti kezelés szerintem. A kivezető szer pedig az oltások szervezetre gyakorolt negatív hatásait hivatott hosszú távon megelőzni - legjobb tudomásom szerint. Igaz, én nem vagyok homeopata gyerekorvos.

indianyo
 
 

 
 

Ha mast nem zavar én szivesen hallanék még a szent imréröl!
saara
 
 


Klari, nem hideg hagymaleben kell azt csinalni:) Eloszor megcsinalod a fozetet, a festeklet, amibe kell tenni kis ecetet. Aztan amikor festeni akarsz vele, fel kell melegiteni 40 fokosra, 2-3 orat hagzod benne, majd 70 fokosra melegited, es akkor ovatosan kiszeded a tojasokat. A felmelegitestol a viasz is fellazul, es letorolheted a tojasrol.
A berzseles is tok szep egyebkent. Gyerekkel egyszerubb, mint irokazni.
biobaba
 
 


Első gyerekemet én is Szt. Imrében szültem, másodikat otthon. Nekem nagyon rossz volt. A szülés csak azért, mert a kórház iszonyúan nem nekem való, de a csecsemős részleg több, mint rémálom. Számunkra életveszélyesnek bizonyult... Végül szerencsére mindannyian túléltük, de máig nyögjük. A Szt. István csecsemős részlege az, ami biztosan ajánlható szerintem, bár személyes tapasztalatom nincs, csak sok-sok hallomás. Nekem otthon jön be a szülés és a "csecsemős részleg" is.

hordozo
 
 


a homeopatias kivezetok sztem sem a laz es egyeb oltas utan (kozvetlenul) fellepo reakciok ellen valok, hanem ahogy Indi is monda... :)

Agi, tok egyetertek veled. a sztimre nem egy csecsemo-barat hely :( - bar szerencsere nem sajat tapasztalat, de eleg sok tortenetet hallottam mar. akkor mar az istvan sokkal inkabb. de a legtutibb persze otthon :D :D

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


nekem a szent istvannal az fö problémam, hogy a latogatok is bemennek a gyerekagyas osztalyra. Ez sztem nagyon gaz.
saara
 
 


Biobaba, mi az a berzselés?
orsko
 
 


Berzselés: amikor pl. petrezselyemlevelet "ragasztasz" nedvesen a tojásra, egy nejonharisnyával leszorítod, és úgy fested. (Így a petrezselyemlevél alatt nem lesz festékes - de azért nem marad tojáshéj-színű. Nagyon szép tojásokat lehet így készíteni.)

Kistarcsai kórházban jó a szülészet, csecsemős sem gáz, látogatók nem mehetnek a szobákba.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Egyebkent ti ki szoktatok fujni a tojast v a 30 perces szetfozom a kozepet valtozat el?
biobaba
 
 


Mi berzselni szoktuk, és megesszük :)

SztImre engem is érdekel, én eddig nem hallottam róla nagyon rosszakat. Egyébként is, minden kórházról lehet rosszat hallani. Én pl. az Istvánról hallottam sokszor, hogy nem olyan idilli bababarát, mint mondják. Egyébként barátnőm ma hajnalban szülte meg második kislányát a SzentImrében, úgyhogy lesz most tapasztalat első kézből :) Neki az elsőről is jó élményei vannak.
Biztos tényleg az otthon szülés a tökéletes, de nekem erre eleve nincs lehetőségem, és ha lenne, sem tudom, hogy bele mernék-e vágni. Talán, ha elfogadottabb lenne.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Megint off, de szoktatok játékot készíteni a gyereknek? Anyagból, gyapjúból, filcből, fából, stb. Ha többen is vagyunk, esetleg lehetne nyitni neki egy topikot és megosztani az ötleteket...

Ja, a múltkor volt itt szó a popsi-ekcémáról. Azzal nincs tapasztalatom, viszont sima pelenkakiütésre nagyon jó az anyatej, talán meg lehet próbálni ekcémára is. Ártani biztos nem árt... :)

Pindi
pindi
 
 


Eszter, h latod, h mitol fugg a lehetoseg az otthonszulesre? Csak h szerinted nincs ra lehetoseged, amiatt kerdem.

Otthon keszult jatekok: nekunk van egy par ilyen. Otletekert lehet menni a Millenarisba, a gyerekprogramokra:) Cser Kiadonak is van par konyve a temaban.
Te akarod csinalni a gyerkocnek, v gyerkoccel egyutt?
Lehet neki csinalni kis babaszonyeget gyapjufonalbol, ha nincs szovokereted, papirbol is lehet csinalni az alapot, amire raszovod. V karmantyun babat kesziteni.
http://href.hu/x/2dfm
Tolcserbabot is meg tudod csinalni otthon. Kiszebabat is.
Nagy Mari-Vidak Istvan parosnak egy csomo konyve van nemezjatekokrol.
biobaba
 
 


Úgy tudom, a gestatios diabetes kizáró ok.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


ja, tenyleg, valamikor irtad, h nalad van, en annyira nem tudom meg, h mi a kizaro ok. Remelem, nekem nem lesz semmi kizaro tenyezo:)
biobaba
 
 


Pindi :) a legtöbb játékot én készítettem: többnyire kötöttek és filcből varrottak (labda, csörgő, kismanó, nagymanó, állatkák), most épp egy kiszuperált íróasztalfiókból némi faanyag és görgők segítségével készül a járássegítő autódoboz
Kép
szülinapi ajándékként. Nagyon jó csörgőjátékokat lehet utcán/mezőn összeszedett erősebb faágakból illetve különféle dobozokból is készíteni. Ezen kívül picurkáknál az olyan puha játékok váltak be, amiken csomók, gombok, golyók vannak, ezeket remekül lehet rágcsálni.

indianyo
 
 


Biobaba, köszi! Egyelőre olyanra gondoltam, amit én csinálok neki.

Indi, ez a kisautó nagyon jól néz ki. Mi is akartunk annak idején csinálni ilyesmit, de a kerekek miatt nagyon sokra jött volna ki (ha komolyabb kereket szerettünk volna).
Én is varrtam kis manóbabát mindkettőnek, a nagyobbnak filcmanókat (ezeknek óriási sikerük van, a felnőttek körében is:)), és most egy 30 centis babát csinálok.
Meg még karácsonyra csináltunk a férjemmel fából olyan "baby gym" állványt.
Kicsilánynál rágcsálnivalónak a sima fa függönykarika jött be legjobban... :)


Pindi
pindi
 
 


Nagyon aranyos ez a kisauto!

Tud vki arrol, hogy péntekenként biozöldséget is lehet venni a fény utca piacon?
saara
 
 


"baba-baratsag" problemara megoldas lehet az ambulans szules is ;) mondjuk nem nevezheto tul elterjedtnek, de azert akad ra pelda :) ha az ember talal egy normalis, jofej gyerekdokit (v mar ilyenje van), akkor sima ugy :D

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Én kifújni szoktam a tojásokat. Ugye úgy nem tudom szépen hagymahéjazni, mert nem merül el?

hordozo
 
 


Sziasztok!

Ági, emlékeim szerint festettem már úgy kifújt tojást, hogy vizet fecskendeztem bele (és valamivel leragasztottam) - bár lehet, hogy csak akartam :). De kifújni alapvetően a fehér héjú tojásokat fújtam és arra rárajzoltam, a héját nem festettem, de ha jól emlékszem, egy ideje nem lehet már fehér héjú tojást kapni, egyébként meg fürjtojásokat fújtam ki - dekorációs céllal. Gyerek kezébe úgysem tudok kifújt tojást adni, úgyhogy mi főzzük - és nem az örökkévalóságnak :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Ja, és kézműves ötletekre a Kenderkóc is jó (Blahánál a körúton), most mutatott nekem a srác egy olyan technikát, amivel csak szurkálással lehet "nemezelni". Az én feladatom most az indián fejpánt, tudjátok :) Megvettem hozzá a "szakirodalmat", és kissé elbizonytalanodtam képességeimet illetően...

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu! Neten sok tűnemezelő oldal van, valahol volt videóoktatás is, majd rákeresek. Igaz, én csak az angol oldalakat nézem, biztosan németül is sok van. Kenderkócos embert én is kedvelem a kis madárcsicsergős boltjával együtt :)

indianyo
 
 



indianyo
 
 


Tunemezelesrol van a Cser Kiadonak egy fuzetecskeje.
Kenderkoc szerintem is jo bolt. Bar peddignadat lehet mashol olcsobban beszerezni. Meg meg szeretem a Guzsalyast is (BMK-ban van).
biobaba
 
 


Indi, köszi! Pont ilyet keresgéltem! :)
pindi
 
 


Egyébként már én is gondoltam arra, hogy jó lenne Veletek valahol egy külön topicban tapasztalatot cserélni gyereknevelés, játékok, kórházak, tojásfestés és hasonlók :) ügyében.
Én csak lesek, miket írtok a tojásról, szeretném megtanulni. Tavaly próbálkoztam a természetes alapú festéssel. Hát, egyik sem lett szép :(

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sajat keszitesu jatekok papirbol
Kép Kép
petine
 
 


Csináltam egyszer egy pecázós játékot: tó: kék lepedővászonból kör, a széle szegésbe magzagot húztam, igy össze lehet csomagolni, mint egy zsákot. Halacskák: lepedőanyagra festettem textilfestékkel, kivágtam, vattával kitömve összevarrtam, kulcskarikát varrtam rájuk. Pecabot: mogyoróvessző, madzag rákötve, a madzag végére drótból hajlitott horog kötve. Amikor csináltam, nem aratott nagy sikert, viszont mostanában előkerült, és a 3 éves jót játszott vele.

Nagyon élvezi a gyermek a kartondobozból csinált játékokat. KÉszült már lovagi páncél, bulldózer, markoló, és már nem is tudom, mi minden. Előnyük, hogy a szülő kreativitását is növelik, hátrányuk, hogy egy heves játszás, és kampec.

tojás: Ági, kifújt tojást sikerült úgy festeni, hogy a lyukba hurkapálcikát dugtam, és igy lent lehetett tartani a festőlében.
Ma megbeszéltem a piacon a kedvenc kofanénimmel, hogy jövő hétre hoz egy zsák hagymahéjat :) kösz az ötletet :)
orsko
 
 


Mindenkitől elnézést kérek, ha megbántottam a SZI-s topikítéletemmel kapcsolatban, ennek ellenére mégis azt gondolom, jobban járunk, ha ide jönnek a vélemények:)

Indi! Bocsánat, nem akartalak megbántani, csak ott már nem is a Szent Imréről van szó javarészt, hanem a megszokott társaság megosztja egymással aznapi örömeit-bánatait, és ez ijesztett el. Tényleg ne haragudj!

Szóval nekem a csecsemős részleggel nem volt bajom, de leginkább azért, mert rám se néztek:) De én is rosszakat hallottam ("Hát ilyen mellel nem fog tudni szoptatni..." - na ezek után próbáld meg!!!!) róla inkább. Én személy szerint egy nőnél szültem, akitől nem állt távol a szelíd születés, de vhogy mégis az ágyon kötöttem ki, gátmetszés volt, és apró ilyen "fölösleges" beavatkozás. Ja, és elvitték a kisbabámat, mondván, hogy túl kifáradt a szülésben ő is, majd mikor 2 órával a szülés után fél óra alatt átmentem a babamegörzőbe, és elsírtam magamat, hogy MIÉRT KELL INKUBÁTORBAN LÁTNOM A GYERMEKEMET, akkor a csecsemős csak annyit mondott: "Elviheti nyugodtan!" Ennyit a kifáradt babámról. ..Utána nem is látták Julit ott többet:)

Biobaba!

Tojást 40 fokon már befogja a festék, de még nem olvasztja le a hő a viaszt? S ha 70-re melegítem, akkor meg már halványan ottmarad az előzetes 2 órás áztatás?
pumama
 
 


Nem megy az apróbetűzés, hiába jelölgetek ki bármit és kattintgatok utána...

Még az oltások homeoátiás kivezetéséről Indi írta: A homeopátia nem tüneti kezelés szerintem. A kivezető szer pedig az oltások szervezetre gyakorolt negatív hatásait hivatott hosszú távon megelőzni - legjobb tudomásom szerint.Ezt meg tudnátok pontosabban magyarázni mit jelent? Hogyan tudja hosszú távon megelőzni a beadott vakcina által "okozott károkat"?

klári
pumama
 
 


Tojasfestes: igen, de elotte meg kell csinalni a festolet, ahogy irtam. Ha egyszerre teszed bele a tojast es a hagymahejat, valoszinuleg nem eleg a 2 ora. 70 foknal azert nem ajanlott tovabb melegiteni, mert akkor leolvad a viasz, es ott is befogja a hagymahejle.
biobaba
 
 


Petine, aranyos a babaház! :) Én valami ezekhez hasonlót szeretnék építeni karácsonyra: http://www.thesilverpenny.com/Dollhouses.html

Pindi
pindi
 
 


Pindi, ezek jol neznek ki. Megfelelo meretben, az udvarra tok jo lenne ilyen jatszohaz:)

Napraban neztem tk tonkolylisztet. Sokkal finomabbra van orolve, mint amiket eddig lattam, es van nekik felbarna is. Csak a korpa nincs benne, ahogy nezem. Azt hiszem, nem fogok szitalni tobbet.:) A tk is nagyon jol kel. Ja, Rabcakapi a ceg neve.
biobaba
 
 


Klári :) Nem bántottál meg, dehogy, tényleg nevettem rajta. Valóban egy nagydumás társaság vagyunk, midnenféléről beszélgetünk ott, úgy havonta kétszer rágjuk a környezettudatos témákat is - múlt héten épp popsitörtlő és vattakérdésekben volt hosszabb eszmecserénk :) De bárki beugrik kérdezni a kórházról, azonnal özönlenek a válaszok, csak hát ha épp nem szül/megy valamilyen vizsgálatra senki, akkor egyéb témákat is tárgyalunk, jó bő lére eresztve :)

A nozódákról magyarul nem tudok szakirodalmat, angolul nyilván jó sok van, hátha kollégák írnak

Szilvi :) Mit mond Henrik a kivezetőkról? Nagoyn érdekel az ő véleménye, illetve godnolom, közösen döntötök ilyen dolgokban.

indianyo
 
 


Pindi,
mutattam a férjemnek az oldalt, tetszett. Ő ugyanis évek óta görbefa bútor készitésre gyúr.
orsko
 
 


Bogyok:
magyarul a vedooltasokrol ebben talaltam egy keveset a konyvtarban:
Gabrielle Pinto-Murray Feldman: Gyermekek gyogyitasa homeopatiaval
Van benne egy fejezet az oltasokrol, illetve a megelozesrol. De azt folyamatosan kiemeli, h nehany homeopata csak a tunetek kialakulasa utan kezel a bogyokkal.
biobaba
 
 


indianyo írta:Szilvi :) Mit mond Henrik a kivezetőkról? Nagoyn érdekel az ő véleménye, illetve godnolom, közösen döntötök ilyen dolgokban.


Jó a kérdés. :D

Szóval, azt mondta, hogy kivezető szert ő akkor szokott adni, ha úgy érzi, a mamának szüksége van rá. :P :oops: :lol: :wink:

Hát ezt. :wink:
h_szilvi
 
 


Ezzel együtt én fogok kérni, no.... (Ártani nem árt...)
h_szilvi
 
 


Szilvi :) Ez nagyon jó :lol: Nekem szükségem volt rá :lol:

indianyo
 
 


Ilyen verőfényes napon ellenállhatatlan vágyat érzek egy kis szappanfőzésre :wink:

indianyo
 
 


hat offolok meg en is a homeopatiaval:)
meg sose volt olyan, h tobbfelet szedtem volna egyszerre. Ilyenkor mi a teendo? Szedek Meteoreisent, de Kalium carbonicum is kene.
biobaba
 
 


az egyik hom. fuzetke hatuljan irva vagyon, h van egy olyan kiadvany: Vedo(?)oltas. Trevor Gunn az iro. A Remedium Kft. adta ki. Gondolom, szo van benne a kivezetokrol stb.
biobaba
 
 


Indi,
ma pont nekem is nagy kedvem támadt szappanozni :)
Mint a múltkor emlitettem, mindenféle épitkezős hercehurcák vannak tervbevéve igy tavasz elejére. Persze még nem történt semmi, mert a mesterek szokás szerint nem úgy és nem akkor érnek rá. A héten tutira (vagyis jó esetben kb 70%-ra) pontositunk mindenkivel mindent, és akkor betervezzük azt a szappanfőzést. Kérdés: hétvége vagy hétköznap? Ha hétköznap, kinek melyik nap jó? Nekem a péntek azért lenne jobb, mint a többi, mert akkor férj is van, és az esetlegesen felmerülő szerszámigényt jobban meg tudja oldani. De ha nem, az sem gáz.

más:
majd kb ősszel, vagy kövkez tavasszal is fogunk épitkezni, akkor nagyot. És én szeretném a gépészetet energia és viztakarékosan megoldani (esővizgyűjtés, napkollektor ilyesmi). Tudtok gépésztervezőt és/vagy kivitelezőt, aki jártas a témában, és lelkes is? Mert egy "átlag" gépésztervezőnek csak halovány lövése van ezekről.

orsi
orsko
 
 


Orsi :) Alig várom már a szappanfőzést :) Nekem bármikor jó.

Ertsey Attila Waldorf-apuka, híres építész, ő kifejezetten környezettudatosan épít és tanulmányokat is ír pl. Az autonóm ház címmel. Sajnos nem találom a weboldalát, de ha rákeresel, neve alapján találsz elérhetőséget. Bizotsan tud ajánlani emgfelelő mesterembereket (is).

indianyo
 
 


Nekünk lehet, nem jo a szappanfözés :( Attol függ, h mikor lesz. Ez a hét még jo, de utana kb 3 hétig vidéken leszünk, csak néha ugrunk fel Bp-re.
Amugy XII. kerböl Csepelre hogyan BKV-val?? teljesen béna vagyok közlekedésböl :oops:
Férjemmel terveztem az odajutast, de ö most sajna nincs.

Orsi, férjem tervez esövizgyüjtöt, hazilag, összegyüjtött irodalom alapjan. remélhetöleg nyarra elkészül, akkor talan tudunk segiteni, ha van konkrét kérdés. Nem tudom, milyet szeretnétek.
Napkollektor kérdést körbejartuk és sajnos nagyon draga maga a befektetés. Mire megtérül cserélni kell az elemeket, szoval :roll:
ezt tapasztaltuk sok hasonlo kérdésben. Tamogatas meg nulla egyelöre :(

Ha gondolod megkérdezem az épitészünket, ö is eléggé jartas ilyen kérdésekben.
saara
 
 


Biobaba!

Off
Elvileg lehet, erre mondja a mi dokink, hogy ott vannak a komplex készítmények (boiron) és működnek. Én sem vagyok a több szer híve, de amikor nem volt egyértelmű a helyzet, próbálkoztam többel. Ártani nem árt. Az első szert nem ismerem, viszont a második lehet, hogy most nekem is jól jönne :) Gondolom tünetileg szednéd...
osoa75
 
 


Sára:) 12-es busz a BAH csomóponttól a Boráros térig, onnan HÉV

indianyo
 
 


Saara,
kérdezd meg az épitészt lécci. nem napelemet akarok, az tényleg nem éri meg, hanem olyan csőkigyót, ami előmelegiti a vizet.

Álmaim háza olyan lenne, amit ha kell függetleniteni lehet a közművekről. Álomálomédesálom....
Valami olyat képzelek most, hogy esőviz gyűlik a föld alatt, onnan egy szélgenerátor hajtotta szivattyú felnyomja a tetőn elhelyezett tartályba, ahonnan megy a wc öblitésre, mosógépbe. Ez az egyik. Másik: használati melegviz előmelegedik a kollektorban, onnan megy a kazánba, vagy bojlerbe. Harmadik: cserépkályha, esetleg viztartállyal és fűtőtestekre kötve.

szappan: nemtomnemtom. ha mindent, parkettát, asztalost, fürdőszobát, sufnibontást meg akarom várni a közösségi események szervezésével, nem kell aggódnod, itthon lesztek.... de nem szeretném annyira elhúzni sem. Mondjuk akkor nem lehet semmit sem csinálni, amikor pl tele van a kert a lakásból kipakolt cuccokkal, vagy téglakupacokkal.... jajde jajde....
orsko
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: