Új privát üzeneted érkezett!

Ja, még arra is akartam reagálni, hogy kell-e szórakoztatni a bilin. Olyannyira nem, hogy ha a kezében van vmi, szól a zene vagy bármi zaj van, akkor nem tud koncentrálni. Sokszor hallani nálunk, hogy "Egy perc csendet kérek! Pis-pis-pisssss", csorgás, "Köszi!" :)
tarkabab
 
 


Szia Tarkabab!

Köszi a jótanácsokat és a bíztatást, asszem mindannyiunkra ráfér időnként...

Most nálunk is éppen mélypont van, ilyen talán még nem is volt, hogy az alvás utáni pisin kívül a pisi többsége a szőnyegre, padlóra megy. Pár napja van ez így, bár időnként a helyváltoztatás bejön (kád fölé tartással), de van, amikor oda sem, és ha leteszem a földre, akkor meg rögtön. Ilyenkor sírni tudnék aflötti keserűségemben, hogy látszólag hiába fektettünk bele annyi energiát az elmúlt 4 hónapban. Jó, hogy írtad, hogy nálatok is volt ilyen, ez most adott megint egy kis lendületet, mert már eléggé el voltam kenődve.
Szirka nagyon-nagyon ügyes!! Jól hallom, hogy a halacska-utánzással "jutalmazza" :-) magát a bilibepisilés után :-) Mintha a Hármas kunszt című postodban láttam volna ilyesmit :-)

OFF Mióta rátaláltam a blogotokra nagy Szirka-fun lettem, alig várom az újabb híreiteket. Szirka nagyon-nagyon különleges kisbaba (illetve most már kisgyermek :-) ! Ha felkerül egy-egy újabb videó a blogra Szófiát (33 hetes) is mindig leültetem ide az ölembe a monitor elé, és együtt nézzük Szirka ügyeskedéseit (a régieket is megnéztük már mind), és ha látnád: mosolyogva nézi végig őket, aztán ha vége a filmecskének, néz fel rám és kéri hogy "Még, még!" :)

Viki
vamberyviki
 
 


Sziasztok!

Villámgyors újszülött-update:

Ha szopi után 2-3-szor pisilhet kb 15-20 perces időközökkel, akkor száraz marad a pelusa, és amikor ezután elalszik, akkor kibírja az 1-2 órás alvás végéig. Hétvégén volt egy ilyes sorozatunk, nagyon örültem. :)
Megfigyelhető nála, hogy tele hólyaggal (alvás utáni pisi) nagyon küzd, nyöszörög pisilés előtt, de ha negyed órája pisilt utoljára, akkor ez elmarad.

OFF: elkezdtett ébren is ránk mosolyogni néha! :D

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 

 
 

Sziasztok!

Lívia, gratula! A száraz pelushoz és persze a mosolyhoz is :D

Tarkabab, de jó, hogy itt jártál! Nekem ti vagytok az etalon. Nagyon bíztató volt olvasni, hogy nálatok is volt ilyen pisisztrájkos időszak, de túlestetek rajta és most minden szuperül megy.

Végre nálunk is minden rendben. Tartottam egy pár nap eldobható pelusos pihenőt. Szerintem Elmónak is jót tett, mert már nincs sztrájk. Testhelyzetet is váltottunk, bilit is. Most nem bili van, hanem Lívia új pisiltetős linkjéről jött ötletként lavór. Fantasztikus! Nem megy mellé semmi! Nekem kicsit vicces a látvány, de beválik.

Jaj, majdnem elfelejtettem eldicsekedni, hogy őurasága most is pucér popóval alszik. Tegnap mertem kipróbálni először (törölközőhegy volt alatta :) ) és lőn. Ma már a törölközőt is elhagytam. Lesz ami lesz...

Viki, szorítok hogy ti is mielőbb essetek túl a nehéz időszakon. Teljesen át tudom érezni a helyzetedet. Nekem is rémes volt az egy-két hét (vagy mennnyi?).

Réki

rikax1977
 
 


Mennyi minden történt mióta nem néztem be. Gratulálok a babához, Lívia! Jó, hogy máris beindult a pisiltetés.

Volt nálunk családlátogatás, ami nagyon klassz volt, csak sajnos Lottét megfertőzte az unokatesója, úgyhogy néhány nap láz és egy hét hasmenés van mögöttünk. Annyira örültem a biliztetésnek, mert még így hasmenésesen is csak párszor eresztette a peluba a kakát, a többi pedig mind gyönyörűen a mosdókagylóba. Neki is jobb lehetett így, hogy nem mardossa a zöld lé a fenekét.

Egyelőre még mindig félgőzzel bilizünk, valaki kérdezte, igen ezt azt jelenti, hogy alvások után, meg néha, amikor úgy látom, hogy van esély napközben. Mintha most ritkábban pisilne és nagyobbakat, úgyhogy a jövő heti utazásunk után kipróbáljuk pelu nélkül. Sajnos itt még messze nincs olyan meleg, hogy ne kéne nadrág. Kíváncsi leszek mennyi sikerünk lesz, mivel Lotte nagyon elfoglalt: a mászás mellett most már teljes gőzzel áll, mindenhol fölkapaszkodik és már egy kézzel elég, ha támaszkodik. Ha meg nem áll, akkor sétálni kell vele, mint egy tank, úgy halad. Ha én már elfáradok, de ő nem, akkor nagy kiabálások vannak. Nem tudom hajlandó lesz-e leülni holmi pisilés kedvéért...

Viki, nem érdemes elkeseredni, én mindig azt mondom, hogy a biliztetés már most megérte, ha most hirtelen mindent elfelejtene, akkor is. Márpedig nem felejt el mindent, csak hát ebből is látszik, hogy ez nem szobatisztaság, hanem kondicionálás - ha valami érdekesebb közbejön, akkor a pisilés bizony lekerül a fontossági listán. Kitartás, végül minden helyre fog állni, bár eltarthat hónapokig is - de ne adjátok fel!

Tarkabab: Szirka tündéri, ahogy bilizik. :) Én is meg szoktam mutatni Lotténak a blogotokat, és ő is nagyon szereti, ahogy Szófia is. :) Remélem már meggyógyult teljesen. A bilihez mászásért pedig nagyon csodálom! Csak így tovább!
zsanettrp
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok,
egy kérdés a hangjelzéssel kapcsolatosan? mi ennek pontosan a jelentősége? hogy később arra a jelzésre pisiljen-kakiljon?
én mindig lemaradok a hanggal annyira koncentrálok hogy jön-e...:)

ezzel kapcsolatos info jól jönne.

még mindig nem merem pellus nélkül hagyni, bár a kaja előtt-utáni pisiltetés kakiltatás nagyon bevált, napok óta nincs kakis pellus.

még egy kérdés, van olyan köztetek aki varrt alátétet az ágyra? hogyan és milyen anyagot használtatok?
úgy képzelem, hogy alulra vízhatlan vászon felé valami nedvszívó törölköző szerű és felülre valami puha pamut. bár nem tudom. tanácsaitokat előre is kösz.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Marica!

Azt hiszem Lívia ajánlotta, hogy gyapjútakarót vagy plédet tegyél az ágyra mindenféle vízhatlan dolog nélkül. Ez a baba bőrének is jobb. Én egyszerűen egy törölközőt használok éjszaka, amit 3-4 részben összehajtok. Ez eddig elég volt a kisebb baleseteknél.

A hangjelzés jelentősége a kondícionálás. Úgy mint a Pavlov kutyáinál (lehet, hogy erős a hasonlat, de erről van szó). Ha hallja a hangot, könnyen ellazítja a záróizmait a babó. De én mostanság nem használom, mert Elmó nem szereti, mióta már önálló. :) De amíg nem tudott helyet változtatni, bejött a dolog.

Réka

rikax1977
 
 


Pisiltetős naci gazdát keres!

Ennek a fórumnak a harmadik oldalán van egy fénykép egy nadrágról, ami alul lyukas. Szóval amolyan pisiltetős naci. Kb. 6-9 kg-os gyerekre lehet jó. Nekünk már nincs szükségünk rá, ezért felajánlom ingyen bárkinek, aki szeretné meglepni a babóját ezzel a "csodával" :D

Réki

rikax1977
 
 


Reka, en elfogadnam ezt a gatyot:)

Biobaba
biobaba
 
 


köszi Réka, meg is találtam azt a részt amit erről irt Livia.

megpróbálom!

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a bíztatást! Túl vagyunk rajt'!! :-)
Végül a legutoljára a Livi által ajánlott környezetváltozás hozta meg a megoldást. Eleinte megtette a füdröszobában a kád vagy a csap is (egyébként a nappalinkban van a bili egy kissámlira beállítva állandóra), de egy idő után már ott is csak a nyűgösködés ment. Valami hirtelenjött ötlettől vezéreltetve kivittem a hátsóudvarba a lépcső mellé, leültem vele a padra, és láss csodát! azonnal jött a pisi. Azóta is -az éjszakák kivételével- kint pisilünk és kakilunk; a kakit több-kevesebb sikerrel szedegetem a fűből, a maradékot fellocsolom. A Szófia papája meg teljesen ki van akadva, mert szerinte "Civilizált ember nem csinál ilyet!", "Nem Indiában vagyunk!", és még egy sor ilyet hallok tőle és ő nem is hajlandó a Szófiát kint pisiltetni, erőlteti a bili fölé, de oda meg persze nem pisil...
Amúgy nem tudom, mások hogy vannak vele, én falun nőttem fel, és nálunk nem volt zsenánt az udvar szélére leguggolni és úgy pisilni kisgyerek korunkban (főleg, mivel akkor legtöbb helyen még csak tábori WC volt). Férjem Bp-i és persze ott más volt a helyzet, többek között ennek is tudom be ezt a nagy tiltakozást.

Éjszakára is visszaállt a "rend". Este fürdét után ugyan adok még rá pelust, de az első pisilés után leveszem, és az éjszaka további részét pelus nélkül tölti. Most már több mint egy hete ez a gyakorlat és még egyszer sem pisilt be, 2-3 óránként megébred és minden pisi megy a bilibe :-)

Annyira büszek vagyok rá, hogy ilyen kis ügyes!!!!

Réka, gratulálok nektek is az éjszakai pucérkodáshoz!! :-)

Lívia, nagyon ügyes a kis Pindurpandur és az ő álmos anyukája is!!!

Zsanett, az utazások mennyire zökkentik ki Lottét 1/ a pisilésből OFF 2/ úgy általában? Lehet (még nem biztos), hogy Tamásnak lesz egy néhány hónapos külföldi munkája, ahová a cége jóvoltából mi is elkísérnénk, és mindenhol azt olvasom, hogy az utazáshoz a 6-12 hónapos kor a legszerencsétlenebb időszak.

Viki
vamberyviki
 
 


Viki!
éjszaka azt írod pisil 2-3 óránként. akkor enni ébred fel? mert Levi végigalussza az éjjelt kb 5-ig és igy éjjel nem is keltem fel pisilni.
vagy hogy veszed észre hogy megébred?
ill. tudsz olyan gyorsan reagálni?
nekem még nappal se sikerül elég gyorsnak lenni a pisihez...

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Sziasztok,

olvaslak ám benneteket, csak írnom nem sikerül túl gyakran...

Marica,

A gyapjúpléd fölé összehajtogatott lepedőt tettem, hogy ne bökje. Még én sem merem pelus nélkül hagyni, de külső nélkül van legtöbbször.

Viki,

örömmel olvasom a sikertörténetet! Örülök, hogy megtaláltátok a megoldást. :) Mi is locsolunk kint, a játszótér félreesőbb füves részén, remélem, fél deci babapisi nem okoz majd botrányt.

És mindenki milyen ügyes, éjjel is EC, száraz babák! Gratulálok!

Én az éjszakáktól félek, egyelőre jól alszik, párszor kel csak szopizni. Csak hajnalban cserélem le a pelusát :oops: , amikor kakilni szokott. Kicsit lelkifurdalásom van, de a nagyfiam olyan pocsék alvó volt, és olyan nagy szükségem van a pihenésre...

Nappal viszont kezdem észrevenni, hogy a panaszkodásainak egy része a pisiléssel függ össze. De sajnos azt nem nagyon szereti, ha fogom közben, peluson kibontva fekve szeret pisilni/kakilni. Folyton mosok... :roll:

OFF: hasrafordultunk tegnap.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


OFF

Livi, hasra????? Ez aztán a tempó! Ezzel jóval megelőztétek a tankönyvi adatokat :-) Van erő és akarat a Fiatalemberben, az biztos!!! :-)
Viki
vamberyviki
 
 


Biobaba!

Írok neked privit a nacival kapcsolatban.

Réki

rikax1977
 
 


Sziasztok,

na megjártuk Hollandiát, egy bő hetet voltunk. Nagyon meleg volt, legalábbis ahhoz képest, amihez mi vagyunk szokva, és most megláttam, hogy ez tényleg baromi sokat számít biliztetés kapcsán. Egyrészt Lotte ritkábban pisilt, másrészt sokkal könnyebb úgy, hogy csak egy bugyika van rajta. A pisilés ennek megfelelően elég jól is ment. Néha egészen megfeledkezett a sztrájkról. :) Amikor emberekhez mentünk házhoz, akkor leginkább vízzáró szoktatóbugyit vagy pelenkát adtam rá, amikor a szabadban parkban találkoztunk, akkor a félig vízállót (Bright Bots). (Útközben papírpelenka, mivel a repülőn lehetetlenség elférni, már meg sem próbálom.) A parkban nem is volt bepisilés, ott a füvön óránként megpisiltettem, és hagyta magát. Otthon az erkélyen szívesen pisilt, a lakáson belül csak a bilikébe volt hajlandó, azt is hellyel-közzel (vittem az ázsiai bilit).

A kakálás már más tészta volt, mert úgy tűnik, hogy holland öreganyjára ütött, aki úgymond "hazahozza", és képes 1 hétig nem kakálni, ha máshol van. Lotte is csak a 4. reggelen kakált egy kicsit, ezt még bilibe, aztán utána két picit a 6. és a 7. napon - 1 a nadrágba, 1 peluba. De nem volt hajlandó felkérésre kakálni, hanem ezek is már csak azért jöttek ki, mert nem fért el szerintem... Itthon aztán végre kikakálta magát. Amikor februárban voltunk otthon, akkor is majdnem 1 hét alatt csak egyszer volt kaka, a többit hazahozta. Úgyhogy erre még kíváncsi leszek a jövőben.

Viki: ami a többit illeti, nem úgy tűnt, mint akit megviselt volna az utazás. De szerintem főleg azért nem, mert mindketten vele voltunk, és az apjára is nagyon sokat számít ilyenkor. Lotte amúgy távolból barátkozós egyelőre, senki máshoz nem megy kézbe, de nagyon érdeklődve nézegette az embereket. Az is sokat számított, hogy mindennap volt időnk csak úgy otthon lenni is, hogy Lotte is tudjon kicsit simán játszani, új benyomások nélkül. Végig látszott azért, hogy nem otthon vagyunk, mert a lakáson belül sem lehetett pár méteres körzetből kimenni, akkor sírt. Mondjuk ez lehet, hogy azért is volt, mert szinte üres volt a lakás (eladás előtt) és eléggé visszhangzott.

Most hirtelen itt is nagyon meleg lett, és ma először itthon is egy szál bugyiban volt. Délután 2,5 óra telt el két pisi között. De egyelőre még mindig nemigen akar felkérésre, kint a kertben a legjobbak az esélyek, és az ébredés után mindig jól megy. Most szoktatóbugyizunk, vagy csak egy szál naci, meglátjuk mit hoz a nyár a továbbiakban. A teljesen vízzáró bugyi nekünk valószínűleg hosszú távon jó megoldás lesz, amikor megint melegen kell majd öltözni és nem akarom, hogy minden átázzon. Az EC Store-ból rendeltem Snap Pants-et kipróbálni, és nagyon klasszak, csak sajnos nem olcsó. Még nézelődöm, hogy milyen lehetőségek vannak. Ha valaki tud valamit, az szóljon légyszi.

Éjszaka marad egyelőre a papírpelu, főleg mivel mostanában reggel 6-kor ébred, de teljesen elfoglalja magát a babákkal/újsággal bármivel, úgyhogy gyakran lustára veszem a dolgot, és egyszer bilire teszem, de utána addig alszom még egy kicsit, amíg lehet. :)

Zsanett
- Lotte 9,5 hónapos, elkezdett egyedül állni, és támasszal járni, nagyon el van foglalva
zsanettrp
 
 


Viki: aztán még eszembe jutott valami az utazás kapcsán. Ha egyedül mész Szófiával, akkor szerintem mindenképp úgy intézd, hogy neki is legyen saját ülése. Mi KLM/Malévval repülünk, és ott 2 év alatt nem jár, hanem csak ha gyerekjegyet vesz az ember. Eddig mindig hármasban repültünk, és akkor nem kell, mert Lotte elfér kettőnk ölében. De ha egyedül lennék vele, akkor baromira nem férnénk el, főleg ha szopik, mivel teljesen átlógna a lába a szomszédra. Plusz enni sem lehet, mivel az ember nem tudja lenyitni az asztalkát, meg egyáltalán annyira kevés a hely, hogy szerintem az ember belehülyül, ha oda még egy nagyobb babát is be kell préselni. Nomeg a babának sem lehet kellemes.
zsanettrp
 
 


Sziasztok!

Már majdnem egy hónapja, hogy utoljára írtam a fórumra.
Újdonság nálunk azóta itthon nem sok van.
Napközben kert, éjszaka part time pelus nélkül, nappal, ha nem figyelek, néha becsúszik egye-gy pisi, de sokszor száraz marad egész nap. El sem hinném, ha nem velünk történne! Éjszaka az első ébredéskor pelus le, onnantól csupasz popsi a kombidressz alatt. És nincs bepisi!
Fárasztó, nem mondom, most, hogy még nem tud szólni, és pár idegszállal folyton rajta vagyok napközben, és az éjszakai 3 felkelés is (beálltunk 3-ra, az első 11 és 12 között, akkor kerül le a pelus, azután 2 és 5 környékén). De ezzel együtt is nagy öröm és büszkeség számomra, hogy Szófia milyen ügyes!

Liviéknek örökké hálás leszek az információért! Az babaközelben odlalon -horodzókendő keresés közben- bukkantam rá a pisiltetésre!

Marica!
Kérdezted az éjszakákat. Szófia magától felébred. Azonnal észreveszem, mert egyébként sem voltam soha valami nagy alvó, de mióta ő megszületett, azóta meg olyan éberen alszom, mint a vadnyulak :-) Mi egyébként együtt alszunk, hol így, hol úgy, most egy ideje éppen úgy, hogy össze van nyitva a kiságya a mi nagyágyunkkal, ott kezdi az éjszakát, aztán valahányadik pisilés után már nem rakom vissza, így reggel mindig mellem ébred. Na, azt akartam az egészből kihozni, hogy így, hogy ennyire közel van, azonnal meghallom a motoszkálást.
Egyébként ilyenkor mindig "jár" neki a szopi is, különben cirkuszol. Ráadásul előbb kéri a cicit, addig "nem hajlandó" pisilni, míg be nem lakott...
OFF Jövő héten érkezik a nagyobb matracunk (hurrá!), úgyhogy onnantól megint nálunk fog éjszakázni a Művésznő!! :-)

Visszatérve a konkrét pisiltetésre annyi újdonság van nálunk, hogy egyre többször már utazáshoz sem kap pelust Szófia. Feltétele ennek persze, hogy ne legyen sietős a dolgunk, legyen lehetőségem az út megkezdése előtt megpisilteni és/vagy közben megállni vele, ha úgy érzem, hogy most kell. A legnagyobb "szám" eddig az volt, hogy pár hete mentünk Nagykovácsiba anyósomékhoz (ez tőlünk százegynéhány km), és sem odafelé, sem ott, sem visszafelé nem volt pelus, és egy bepisi sem volt :-)
Persze, ha nagyon fáradt vagyok időnként, vagy rohanunk, vagy olyan helyre megyünk, inkább adok még rá.

Zsanett!
Írtad, mennyire más volt a meleg Hollandiában. Hát képzeld, nálunk már vagy két hónapja -kisebb megszakításokkal- nagy melegek vannak; eleinte furcsa is volt, hogy jóval ritkábban pisil a Szófia, de mostanra már teljesen megszoktam.
Dániában milyen az időjárás? És hogy álltok a "felkérésre pisiléssel"? :-) És egyébként?

Livi!
Pindurpandurotok is biztosan ügyeskedik!
Mennyivel érzed könnyebnek a pisiltetést "újrakezdőként"?
Sokszor eszembe jutsz, csodállak és mindig hozzáteszem magamban, hogy a sikerek ellenére én most úgy érzem, hogy én még egyszer nem tudnám... :-(
Azt sem tudnám, hol és hogyan kezdjem, ha valaki megkérdezne a kezdetekről, biztosan nem tudnám normálisan összeszedni a gondolataimat... :-(

OFF
Zsanett! Köszi még az utazáshoz az infot. Egyelőre köd lengi körül, várjuk a híreket. (én amúgy titokban reménykedem, hogy nem lesz belőle semmi, mert utálok repülővel utazni. Nagyon!!) Ha egyszercsak lesz valami konkrét, keresni foglak!

Üdv mindannyiótoknak!
Viki
vamberyviki
 
 


Viki,

dejó, hogy nálatok ilyen jól megy a dolog! Az éjszakákért külön csodállak titeket.

Mifelénk közben teljeskörű sztrájkba ment át a dolog, már kakálás sincs felkérésre. Egyszerűen nem viseli el, ha guggoló helyzetben megfogom, (se kint, se bent) a biliről pedig lemászik. WC-ülőkét akarok még kipróbálni, mert mostanában érdeklődve kukucskál a WC-be.
Alvást után még mindig megbízhatóan pisil, csak most leginkább állva, úgyhogy addig nem adok rá ruhát, és a lába elé teszek egy tetrát a földre. :) De volt itt már padlón kakálás is többször. Ha alvás után még eléggé el van kábulva, az kb. az egyetlen esélyem mostanában, azon kívül semmi. Néha-néha próbálkozom, csak hogy nehogy lemaradjak arról a pillanatról, amikor meggondolja magát, haha. Viszont most látom rajta, amikor kell neki, csak hát egyelőre nem sokat tudok kezdeni ezzel a tudással - nem akarok ebből semmiképp harcot csinálni. Úgyhogy várunk és mossuk a pelenkákat, töröljük a padlót. Ha meleg van, akkor szoktatóbugyi vagy csak naci/bugyi, ha lehűl, akkor gumibugyiban tetra. Éjszaka papír egyelőre, de talán felbuzdulva a sikereteken megpróbálom megint.

Abban bízom, hogy ha már egyedül jár, akkor kicsit lenyugszanak a kedélyek, és talán lesz ideje ide koncentrálni. Mert most már hetek óta nagyon el van foglalva és most pár napja elkezdett kapaszkodó nélkül is lépni egyet-egyet.

Nem baj, mint mondtam is, én örülök annak, ami eddig is volt, és örök optimistaként várom a reggelt, amikor Lotte odamegy a bilihez és magától ráül... Csak nehogy kinőjjön a szakállam addigra...:)

Nagyon kívánom, hogy nálatok minden maradjon ilyen jól, ahogy most megy! És írjál majd még, hogy legyen valami motiváció :)

Lívia, engem is érdekel, hogy nálatok mi a helyzet.



sziasztok,
Zsanett
- Lotte bő 10 hónapos
zsanettrp
 
 


Sziasztok!

Jártam már párszor ezen a fórumon olvasgatni, de őszintén bevallom, azt gondoltam rólatok, hogy nem vagytok normálisak! :oops: :wink: Nincs elég dolga az embernek enélkül is??

Aztán...elkezdtük "elkapni" a 10 hetesünk kakijait, mert annyira rákészül, hogy eltéveszthetetlen, mikor lesz termés. Örülök, hogy a prefoldjaim nem lesznek kakifoltosak... :lol: és hát akkor már arra gondoltam, hogy én is belevágok ebbe az EC-be.

Szóval ez csak olyan bejelentkezésféle akart lenni, majd jövök ezer kérdéssel!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szia Livi!

Üdv a "fedélzeten"! :-)

Kicsit lelassult most ez a fórum, de persze, kérdezz nyugodtan!
Nyugi, nem te vagy az egyetlen, aki azt gondolja rólunk, hogy nem vagyunk normálisak :-) (nekem mostanában valahogy összejöttek az ilyen szituácikók, és sajnos nem a jóindulatú és nyitott fajtából :-(

Abban igazad van, hogy van (lenne) elég dolga az embernek enélkül is. Amíg pici a baba, tényleg sokkal több odafigyelést igényel, aztán ahogy egyre rutinosabbak lesztek (te is, és ő is, és esetleg az apuka, vagy más gondozó) úgy egyre könnyebb lesz majd. Nálunk legalábbis így volt. És azért ott van ám az a sok-sok előnye is a pisiltetésnek!
Na jó, nem kezdek itt kisregénybe, vannak nálam sokkal de sokkal tapasztaltabbak is e téren, meg egyébként is.
Ha érdekel irodalom, Líviáéknál van magyar nyelvű leírás, és ismerünk jópár angol nyelvűt.
Sok sikert nektek és örülök, hogy ec-re adtad a fejedet :-)

Viki
vamberyviki
 
 


Livi,

bemásolom ide neked a linkeket (amiket én ismerek), hogy meglegyenek egyben:

Líviáék magyar nyelvű leírása
http://www.babakozelben.hu/cikkek/babap ... elkul1.htm
(ez majdnem velünk kezdődik :)

Lívia által ajánlott golden rules
http://www.tribalbaby.org/ECGoldenrules.html

Szirka oldalán található leírás
http://www.natural-wisdom.com/

Az IPT könyv szerzőjétől
http://www.white-boucke.com/reviews/inf ... ining.html

itt lehet könyvet is rendelni, év elején 13 $ volt + postaköltség
(én az enyéimet sajnos most nem tudom kölcsönözni, mert kiadót keresünk Zsanettel és mindig valamelyiknél ott vannak elolvasásra...)
vamberyviki
 
 


Szia Liv,

akkor leszek én az első, aki azt mondja: nekem bizony nem volt annyi bokros teendőm, hogy ne lett volna időm biliztetni. Persze Lotte első baba, úgyhogy ez nagyrészt abból fakad. Én igazság szerint sosem értem, amikor első babásokról olvasom, hogy levegőt sincs idejük venni, nálunk valahogy minden simán és lazán ment szerencsére.

Milyen jó, hogy ilyen világos, hogy mikor kakál a babátok. Ilyenkor még logikusabb is, hogy az ember valahova odatartja. Én is inkább kímélem a prefoldokat, ha lehet. :)

Ideteszek én is egy linket, ez önreklám, egy általam írt összefoglaló. http://www.fjordontul.net/babadolgok/ba ... index.html

Szerintem érdemes ezt a fórumot is elolvasnod az elejétől.

Nagyon sok sikert és jó biliztetést :)

Nálunk ma két pisi is a bilibe ment, úgyhogy nagyon örültem. :)

Zsanett
- Lotte 10,5 hónapos
zsanettrp
 
 


Sziasztok!

Köszi a linkeket, holnap megnézem őket, ma már hulla vagyok...
A pisit el sem tudom képzelni, hogy kapjátok el. Sárit pár napra nagyjából csupaszon hagytam, hogy kiderüljön számomra, mikor pisil...nos, nem találtam benne semmi rendszert, és mikor pisiltetni próbáltam, sosem pisilt. Talán majd a cikkek felbátorítanak, és találok pár ötletet totál kezdőknek... :wink: :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi,

ha van időd többet olvasgatni, most éppen van egy fölös eredeti Ifnant Potty Basics nálam (110 oldal, sok képpel), szívesen kölcsönadom, ha érdekel. A könyven részletezve vannak a jelzések, viselkedésfajták is, amiket figyelni érdemes, vagy amiket a babák általában "mutatnak" pisilés előtt. Meg még nagyon sok minden. Igazi remekmű :D
Szóval ha érdekel, küldd el lszi a címeteket.

Nekünk pedig szorítsatok legyetek szívesek, ma van az első este, hogy egyáltalán nem adtam pelust Szófiára (eddig fürdés után mindig kapott, s az első (vagyis szerintem első) pisiléskor levettem róla). Úgy izgulok!!! :roll:

Viki
vamberyviki
 
 


Viki,

Igen, érdekel, de nagyon! Remélem, írtam privit! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Livi,

Én ismerek anyukát, aki a pisivel nem nagyon foglalkozik, a kakit viszont következetesen és sikerrel csinálja. 1 éves körüli a kislánya lassan. Szóval többféle fokozatban lehet csinálni, ahogy nektek jó.

Ami a másodikkal újrakezdést illeti:

Könnyebb sokkal, mert a tapasztalatok előjönnek. De nehezebb, mert kevesebb az idő. Most pl, hogy a nagy is egész nap itthon van, sokszor hiába tudom, hogy Boldinak pisilnie kell, nem tudom vinni. Pl.éjszaka nem csinálom sajnos, csak átpelenkázom párszor. Hullafáradt vagyok. Utálom ezt, és lelkifurdalásom van miatta, de ez van. :(

De vannak jó napok, amikor órákig száraz, és a legtöbb kakit is elcsípjük, úgyhogy nem adom fel. :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!

Lívia: Köszi!
Átrágtam magam a fórumon nagyjából. Szirkától eldobom az agyam, komolyan, annyira ügyes azon a videón!!!
:D :D :D
No, tehát 11 hetes a csajszi, és egyelőre kibontva van. Ha pisil, akkor társítom a hangjelzést. Elég egyelőre? Elviszem félóránként pisilni, de még nem pisilt akkor.
A kaki nem gond, sima ügy! :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

hát én azért írogatok, ha nem baj...
Már tegnap délután is ügyes volt Sári, de ma eddig 1 kivételével elkaptam a pisiket is. Komolyan, nem értem, de tényleg kiviszem, és belepisil a mosdóba, sőt az egyik pisi helyett a mai kakit is elcsíptük, és utána még pisilt is egyet. Hihietetlen!

Nagyon lelkes vagyok!
Kérdéseim:
milyen hangot használtok?
pisi-kaki- ugyanaz a hang?
milyen jellel jeleltek?
éjjel hányszor pisiltettek?
muszáj éjjel is pisiltetni?

aki ráér, válaszoljon... :wink:
köszi!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi,

Gratula az első sikerekhez! A válaszok: mi ugyanazt a psss-pss hangot használjuk pisihez-kakihoz.
A jelelést majd csak 8-9 hónapos kora körül kezdem. Éjjel nem mindig pisiltetek, csak cserélem a pelust, ha felébredünk. Az ok az, hogy éjjel még elég sokat kell várni, hogy eléggé felébredjen a pisiléshez. Plusz nagyon éhes rendszerint, őrülten keresi a cicit. :) Ha csak pelusozok és visszafekszünk szopizni, többet alhatok.

Viki,

hogy ment az éjszaka pelus nélkül?

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!

Livi, gratulálok én is! Nagyon-nagyon ügyesek vagytok!! Az említett könyv szerzője is pont arról a rácsodálkozásról számol be, amit te is írtál, hogy nem értette, hogyan és miért, de a babája egyszerűen tudta, hogy miről van szó és pisilt.
Privim nincs tőled :( Lehet, hogy valami gebasz volt a rendszerrel?? Próbáld meg lszi még egyszer, és akkor holnap feladom. Köszi!
Igen, pisi-kakihoz ugyanaz a hang; én végülis a pssz-ben állapodtam meg magammal, mert én csitítgatásra a ssssss-t használom, és nem akartam, hogy összekeveredjen a két hasonló hang.
Én a nappali pisiltetést Szófia 13 hetes korában kezdtem. Próbálkoztam mindjárt az éjszakaival is, de akkor ő ezt nagyon rossz néven vette, úgyhogy kb. 2 hónapig hanyagoltam az éjszakákat, és amikor újra kezdtük, akkor az első két éjszakán még nyekergett kicsit a pisiltetéskor, azóta pedig tök természetes neki is. Ja, és ő éjszakai ébredéskor előbb kéri a cicit, és csak utána "hajlandó" pisilni :lol:
Szófia 2-3-szor ébred meg éjszaka, de ő már 9 hónapos elmúlt. Piciknél ez talán gyakoribb? Nem tudom (nem emlékszem :oops: )

Livi,
a jelelésről írj picit bővebben lszi, ha ráérsz. Nekem az valahogy kimaradt.
Ja, és nektek is gratulálok!!!!! :D

Ami minket illet, harmadik éjszaka, hogy Szófia egyáltalán nem kapott pelust. Teljes a siker!!! Nagyon örülök neki!
vamberyviki
 
 


Hahó,

hát ez nagyon klassz, Viki! Én azóta sem próbáltam meg az éjszakát, pedig amikor felébred menetrend szerint este 10 körül, akkor is pisilnie kell szerintem. Te Szófiával mit használsz éjszaka? Mert az ázsiai bilibe már nagyon centizni kell, viszont az ágyból kimenni nem opció.

Livi:
>milyen hangot használtok?

mi "pssss"-t


>pisi-kaki- ugyanaz a hang?

igen, amíg csak hang volt, addig ugyanaz, most meg már inkább nevén nevezzük a dolgokat.


>milyen jellel jeleltek?

nálunk a pisi az az has alsó részének megütögetése. A húgyhólyagra utalván. A kaka pedig az amerikai WC jel, azaz a "t" betű, magyarul fityisz: a hüvelykujjad át a mutatóujj és a középső ujj között, és így párszor a tested előtt hadonászni vele.

Lotte majdnem 11 hónapos, és mostanában kezdett el figyelni a jelekre. Illetve a kézi jelekre. A hangos/arcos jelek jobban érdeklik, pl. a szél fújását, virág szaglását már régebb óta tudja. De most már nézi a kezeimet is rendszeresen. És most már azt is tudja, hogyha jön a pisi, leül és néz lefele, hogy "na valami elindult". Meg elkezdett a törlőpeluért nyúlkálni. Már csak rá kéne beszélni, hogy mindjárt a bilibe menjen, de egyelőre nem akar. :)


>éjjel hányszor pisiltettek?

mi már hónapok óta sehányszor. Voltak hónapok, amikor ment, aztán egyszercsak nem akart, és azóta nem.


>muszáj éjjel is pisiltetni?

nem. Alapvetően semmit sem muszáj ezzel a módszerrel. Minden, ami sikerül, az bónusz :) Szerintem az éjszaka különösen egyéni. Ha olyan fajta, hogy nem akar éjjel eléggé felébredni pisilni, akkor hiába is erőlteted. Van, aki jobban bírja az ilyesmit - lásd Szófia. :)

Próbáld meg, aztán meglátod, hogy megy-e.

Sok sikert!

Zsanett
- Lotte lassan 11 hónapos
zsanettrp
 
 


Sziasztok!

Csajok, nagyon ügyesek vagytok, csak lesek...köszönöm a bátorítást, igazság szerint én is élvezem a dolgot, sőt még a nagy is (Sárika a csapba pisilt!!!!). :D

Viki, írok még egyet akkor!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi,
nahát, sok sikert :)
(nekem nem sikerült Villővel. Könnyen ráfogtam, hogy második gyerek, az elsőt nem pisiltettük, nincs gyakorlatom, stb, de igazándiból csak egyszerűbb volt pelenkázni. Remélem nektek menni fog, és akkor majd ha lesz hármaskám, lesz egy élő példa elöttem, akinem ment.)

Jelelés: majdnem 10 hós kiscsajjal ugye már lehet. Lelkesen utánoz mozdulatokat, hangokat, tapsikol. Honnan tudnék okosodni a támában?

orsi
orsko
 
 


Orsko,

angolul baby signs a neve, ha google-ba beírod, kiköp sok linket. Mi megvettük a Baby signs nevű könyvet. Nem egy nagy eresztés, már ami az információtartalmat illeti. Az van leírva benne, amit az ember magától is azonnal kitalál, ha hallja, hogy babajelelés. A végén vannak javaslatok jelekre, ez a része használható, viszont nem valami sok.
Úgyhogy mi itt nagyrészt a magyar jelnyelvre alapozunk, ha kell kicsit egyszerűsítünk rajtuk, illetve improvizálunk. Kiskorban még inkább a nagy gesztusok a nyerők, a hivatalos jelnyelv pedig annál általában kifinomultabb mozdulatokat használ.
Van egy jó online magyar jelnyelv-szótár: http://hallatlan.hu/ Én régen jártam jelnyelv kurzusra, ahol voltak tankönyvek, talán a Siketek szövetségénél lehet belőlük szerezni. Ezek rajzolt könyvek voltak, de szerintem érthetőek.

De Lívia erről sokkal többet tud mesélni, mert ők is jeleltek a kisfiukkal, és ők dvd-ket is használtak, úgyhogy átadom a szót :)
zsanettrp
 
 


Sziasztok,

Babajelek:
Röviden, csak az alapok, nálam:
http://www.babakozelben.hu/cikkek/babajelek.htm

Könyv magyarul: Linda Acredolo, Doug Abrams, Susan Goodwin: Babajelek (Kiskapu Kiadó). Könyvtárakban is van. Nekem tetszett, sok történet van benne.

http://www.okosbaba.hu/babajelek-kommunikaljunk-meg-a-beszed-elott.html

Szerintem Szirkababa blogjában is van róla szó, bocsi, nincs időm megkeresni...

Én nagyon szerettem, a picivel is el fogom kezdeni, ha eljön az ideje.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!

Jöttem beszámolni: a pisilés jól alakul. Viszont nem csinálok ügyet belőle, ha nem kapok el MINDEN pisit, ez szerintetek baj?
Észrevettem, hogy a kakainger szinte már a piss-piss-re jön, van, hogy elviszem pisilni, pisil, majd tekeregni kezd, pár puki és jön a kaksi is! Neki is könnyebb, látom rajta!
Nagyon tetszik az EC, alig várom, hogy elolvassam Viki könyvét!!!!
Kérdéseim:
Most a csapba pisilünk-kakilunk. ez így jó? a bilibe mikor kell "átszoktatni?"
Bárhol megpisiltetem, ez nem zavarja össze, ugye?
Mindegy, hogy fogom? Lesz ennek jelentősége majd a "leültetésnél" (bilire)?
köszi előre is!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Lívia: a Linda Acredolo könyv nekem angolul van meg. Ciki, de még nem olvastam! :oops: gondolom, itt az ideje.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi,

hú, dehogy baj, ha nem csinálsz ügyet belőle. Sőt! Nem is szabad!
Úgy van, ahogy Zsanett írta, hogy Minden, ami sikerül, az bónusz örülni kell neki és még véletlenül sem azon stresszelni, feszengeni, hogy minden egyes pisit elkapj. A lényeg úgyis megvan már, hogy nem felejtődik el a babucinak az ürítést illető természetes tudása. Szóval csak lazán továbbra is :-)
A kakit nálunk is könnyebb volt mindig elkapni. Mi év elején kezdtük az ec-t, s azóta szerintem nem érte el a tizet a kakis pelusok száma. Ez a szám pedig abból jött össze, hogy amikor "fogzott", volt egy idő, hogy jó hasmenéses volt, s olyan hirtelen jött a kaka, hogy mire levetkőztettem, addigra becsúszott. Egyszer-kétszer volt olyan is, hogy annyira háztartottam, hogy hiába lármázott szegénykém (ő így jelzi :lol: ), egyszerűen nem hallottam ki a lármából a jelzést :oops:
És jaj, mennyivel egyszerűbb így, hogy csak a kis nyílás környékét kell letisztogatni, és nem az egész popsi felületét (vagy esetleg a hát egy részét is...)

A fogásról én úgy emékszem azt olvastam, hogy nem jó, ha nagyon hozzányomódnak a combik a pocihoz. Ezért arra igyekeztem figyelni (és a családunkban lévő többi Szófia-pisiltetőt figyelmeztetni), hogy legalább derékszöget zárjon be a törzs és a comb.
Ja, és mi a combik alsó felét tartottuk a tenyerünkben, a gyerkőc háta a hasunknak támaszkodott. Így most, mióta ül, kb. megmaradt ugyanez a póz.

A bárhol megpisiltetés nem zavarja össze.

A csap jó, de én azt nem tudom, hogy mikortól "kell" a bili.

Zsanett,

a pisi és a kaki jelet az esemény után használod? Másként most el sem tudom képzelni, mert nálunk még úgy kezdődik, hogy tartom a kezemben, és amikor már csurog, akkor teszem rá a bilire szép lassan, és ott fejezi be. Valahogy az volt az érzésem, hogy túl gyors lenne egyszercsak ülteni és többé nem tartani.
Szóval így, hogy még tartom, nem tudok jelelni is. Meg ugye a háta mögött is vagyok. Csináljam azt, hogy amikor már ráraktam a bilire, és hallom, hogy csurog, akkor gyorsan elépattanok és mutatom a jelet? És ezzel egyidőben hangot is adjak még, hogy összekapcsolja? Hú, ebben tök béna vagyok :shock:

Kérdezted, mit használunk éjszaka. Mivel az ágyból kivonulás nekem sem opció (néhány ritka kivételle, amikor nekem már annyira kell, hogy nem bírnám ki, és akkor viszem magammal Szófiát is a wc-re) én az egyébként a nappalinkban "felállított" kissámli + bili kompozíciót beállítom esténként az ágyunk mellé. Szopi-pisi-elalvás után pedig viszem kiöblíteni (bár mostanában -szégyen, de- néha én is azonnal visszaalszom és akkor ott áll a pisi mellettünk :oops: )
Nekünk nem volt ázsiaink, hanem rögtön az elején egy hosszúkásabb fajtát vettem. S mivel sámlin áll a bili, ezért elég közel van a popsihoz annyira, hogy ne, vagy ne nagyon csurogjon mellé a csurgatnivaló oldalirányban sem.

A változást az éjszakai pisit illetően nálunk az hozta, hogy megcseréltem a sorrendet. Írtam fentebb, első körben az éjszakai pisiltetés nem ment, második körben pedig két éjszaka volt egy kis nyekergi, utána simán ment minden. Na, szóval először úgy próbáltam, hogy pisi és utána szopi. Magamból indultam ki, mert nekem legalábbis jobban esik úgy az evés-ivás, hogy nem feszít a pisi. Szófiánál ez - legalábbis ami az éjszakákat illeti - nem így van. Írtam fentebb azt is, hogy ő csak szopi után hajlandó pisilni. Nem tudom, miért van ez így nála, de így van. Lehet, azt hiszi, hogy akkor cici már nem is jár :lol: Mindenesetre az első két nyekergi éjszaka után valahogy jött az az ötletem, hogy sorrendcsere, és azóta nincs nyekergés.
Egyébként mostanában nálunk is 10 körül van az első pisi, de legkésőbb 11-kor.

Viki
vamberyviki
 
 


Livi, persze, csak lazán! Mi nagyon sokáig a csapba csináltuk, tán még most is oda csinálnánk, ha hagyná magát. Bár épp pár napja volt egy pisi, akkor épp eléggé le volt fáradva, nem ellenkezett. A bilire átszoktatás attól függ, hogy mit szól a bilihez. Nyugodtan próbáld meg, aztán majd meglátod.

Viki, mivel nem tartom a kezemben Lottét, nálunk a jelelés nem gond. Pisilni a földre szokott ülve vagy állva, és amikor jön, akkor mutogatok. (Nem ül meg a bilin, viszont most már egyértelműen tudja, hogy jön a pisi, mert néz lefele még mielőtt kijön.) A kaka még nem ilyen egyértelmű, bár most már többször volt, hogy nagyon elkezdett panaszkodni, általában megismerem rajta, hogy ez mit jelent. De van, hogy "stikában" bekakál. (Az sem segít, hogy teljesen felborult a régi szép rend, miszerint reggeli ébredés után kakálás van. Most bármikor jöhet, vagy 2-3 napig semmi. Gondolom a kajálás miatt, majd ha az is jobban beállt.) Mindenesetre a helyzettől függően akkor mutatom a jelet, amikor levesszük a bugyit/pelut, vagy amikor kakál.
Miért vagy a háta mögött, amikor bilire teszed? Már simán megül egyedül is, nem? Én valószínűleg elé ülnék, és akkor mutatnám a jelet, amikor csorog a pisi.

Megpróbáltam és tényleg pisilnie kell este 10-kor. Viszont mindjárt kéri ő is a cicit, de nem várja meg, hanem azonnal pisil is közben. Alátartottam egy vízzáró rongyot, így sikerült. De utána még többször is pisil éjszaka, és azt hiszem az egyik gond az, hogy én lettem túl lusta. Lehet, hogy meg kéne próbálni pelu nélkül, mert akkor sokkal alacsonyabb lenne a küszöb, hiszen nem kell vetkőztetni. Van egy igen jó alátétem, talán nem ázna el az ágy. Jó a sámli-bili ötlet, csak mi matracon alszunk bent a falnál a sarokban, nehéz kikászálódni a szélére. Keresnem kell valami helyre kis vödröt. Ezt még érlelem magamban.

Off: Lotte elindult :) Nagyon mókás. Abban bízom, hogy majd hamarosan maga rá tud ülni a bilire, hátha akkor mindjárt vonzóbb lesz a dolog.

Zsanett
zsanettrp
 
 


Sziasztok!

Livi,

a kérdésekre már válaszoltak a többiek. A bilire szoktatásról annyit, hogy én a Boldival egy éves kora körülre igyekszem a bilit használni főleg, vagy a nagywc-t. Nagyon kényelmetlen volt a barnussal egy idő után a mosdó. Bár érdekes, hogy már most is inkább keverőtálba pisilünk boldival, nagyon ritkán a mosdóba.

Érdekes látni, ahogy a nagyfiamnak teljesen természetes, hogy a Boldi így pisil/kakil. (Szemben mondjuk a felnőttek v játszótéri gyerekek meglepődésével.) Azt hiszem, általánosítja is, hogy minden babánál így megy ez. :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Zsanett,

amikor tutira tudtam, hogy pisilnie kell (olyankor majdnem mindig elkezd rám felmászni) megpróbáltam párszor úgy, hogy ráültettem a bilire, de egyszerűen azonnal lefordult róla oldalra, és igyekezett elmászni. Viszont ha a lefordulás után megfogtam, és a szokásos pózban a bili fölé tartottam, akkor pisilt. Hát egyelőre nem fogadja el az "új pozíciót", úgyhogy még egy darabig tartogatni fogom vszleg. Vagyis maradok annál, amit fentebb is írtam, hogy fölétartom, majd pisicsurgatás közben szépen lassan ráhelyezem a bilire.

Jaj, el is felejtettem, képzeljétek, egyelőre megint nagyrészt bent vannak a pisik, kicsit "leszoktunk" az indiai módszerről :lol: Amikor hűvösebbek voltak, akkor már nem nagyon akartam kint csupasz popsival tartogatni, és azt hiszem Szófia is fázott kicsit, úgyhogy valahogy egyik napról a másikra visszaálltunk a bentire. Most csak akkor van kinti pisi, ha egyébként is kint vagyunk. Papa is megnyugodott végre :lol:

Lívia, tök jó, hogy Barnusnak ilyen természetes a babapisiltetés! :D
A mi környezetünkben egyébként a gyerekek könnyebben elfogadták, mint a felnőttek.

Viki
vamberyviki
 
 


Zsanett,

amikor tutira tudtam, hogy pisilnie kell (olyankor majdnem mindig elkezd rám felmászni) megpróbáltam párszor úgy, hogy ráültettem a bilire, de egyszerűen azonnal lefordult róla oldalra, és igyekezett elmászni. Viszont ha a lefordulás után megfogtam, és a szokásos pózban a bili fölé tartottam, akkor pisilt. Hát egyelőre nem fogadja el az "új pozíciót", úgyhogy még egy darabig tartogatni fogom vszleg. Vagyis maradok annál, amit fentebb is írtam, hogy fölétartom, majd pisicsurgatás közben szépen lassan ráhelyezem a bilire.

Jaj, el is felejtettem, képzeljétek, egyelőre megint nagyrészt bent vannak a pisik, kicsit "leszoktunk" az indiai módszerről :lol: Amikor hűvösebbek voltak, akkor nem nagyon akartam kint csupasz popsival tartogatni, és azt hiszem Szófia is fázott kicsit, úgyhogy valahogy egyik napról a másikra visszaálltunk a bentire. Most csak akkor van kinti pisi, ha egyébként is kint vagyunk. Papa is megnyugodott végre :lol:

Lívia, tök jó, hogy Barnusnak ilyen természetes a babapisiltetés! :D
A mi környezetünkben egyébként a gyerekek könnyebben elfogadták, mint a felnőttek.

Viki
vamberyviki
 
 


Viki, megjött a könyv! :D :D :D :D köszönöm!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


:D Szívesen!!! Jó olvasgatást! És jó pisiltetést! :-) Várjuk a további híreiteket :lol:
vamberyviki
 
 


Sziasztok! Hát, én jövök ma is beszámolni, mert olyan meleg van, mást nem is csinálunk, mint pihenünk...
Sári tegnap pelus nálkül volt egész nap és nem volt baleset!!! Persze, ma már volt egy, de nem voltam elég gyors és szopi után rögtön becsurgott, de közben a nagy tejeskávéját is be kellett hozni...emiatt el-elmarad egy pisi, de nem parázok!

jó hűsölést mindenkinek!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi!

Egész nap baleset nélkül, az nem semmi! Gratula! :)

Nálunk is jobban megy a dolog így a melegben. Talán mert nem rohanok annyira. Ami szokatlan, hogy éjszaka alszik, és nem pisil este 10 és reggel 4-5 óra között. Pedig cicin alszik el, és félálomban egyszer megszoptatom, hogy ne legyen szomjas.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia: sári sem pisil éjjel, legfeljebb egyet, de van, hogy a hajnali szopinál száraz a pelus.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Nálunk is csak egy pisi van éjszaka, és a következő csak hajnal- vagy reggeltájt. Napközben is sokkal kevesebb most ezekben a nagy melegekben, pedig itatom sokat (cici + egyéb folyadék, mert félek, hogy a tejci magában nem lenne elég).

Livi,

grati tőlünk is a baleset nélküli napokhoz! Nagyon ügyesek vagytok! (nálunk anno másfél hónap ec-zés után jött el az első ilyen nap; mondjuk akkor tél volt, sokkal több rucival és sokkal gyakoribb pisilésekkel :-)

Viki
vamberyviki
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: