Új privát üzeneted érkezett!

biobaba
 
 


Ugyan a másik topikban volt szó a magyar termékekről, de inkább ide írom a dühömet: vettünk néhány könyvet a könyvvásáron, erre itthon látom, hogy szinte mind kínai! :evil: Majd' megütött a guta. :x

Már megszoktam, hogy mindenen meg kell nézni, hogy honnan jött, de a könyveknél valahogy fel sem merül bennem, hogy nem itt gyártják...

Pindi
pindi
 
 


Pindi! Ez elképesztő!!

Nekem is volt egy érdekes tapasztalatoma héten. Lehel piac, ezer fok, két megpakolt vászonzsák az án még néhány oldalamon, plusz Bori a hátamon. Nagy nehezen találok magamnak egy talpalatnyi helyet, ahol a síró babámat levehetem a hátamról, átpelenkázhatom stb. Leveszem a gyapjúbugyit, a tetrát, berakom egy zacsiba a pisis rongyot - na ekkor a mellettem lévő padon két fiatal hajléktalan felröhög. Lepereg. Új pelus, meghajtogatom, gyapjú vissza, s ekkor a pad másik birtoklója (egy 60 év körüli nő) fogja, és rágyújt egy cigire. Az agyam eldobom, és kevésbé asszertíven odamorgok az orrom alá, hogy ezt most komolyan gondolta??????? Erre ő: Most nem mondja komolyan, hogy maga szól rám. Itt ültem a padon, és maga idejön, és az orrom előtt cseréli át a gyerekén a pelenkát??? Miért nem eldobhatót használ?
Próbálok mekegni valami környezettudatosságról, de akkor már nem tudok úrrá lenni a bennem lévő érzésen: Egek, hogy ennyire nem értünk szót? Ennyire buta valaki? stb.
Aztán csendben bejelentem: Ne haragudjon, de meg is fogom szoptatni ITT és MOST a kisbabámat!
Erre ő el, még visszakiabál: Nem ide kellett volna születni. Ha ezt rám értette, lehet, hogy igaza van. Sokszor fog el ez az érzés, hogy a stikkjeimmel valahol máshol a helyem (na nem mintha érdekelne is a rajtam röhögő csöves vagy a felelőtlennek tartó uccccaembere, mikor kétgyerekkel bicajozok). Ennyire beteg a világ, hogy engem néz hülyének, és csodabogárnak?

Bocs, ez most kifakadt.

klári
pumama
 
 

 
 

Klari, hat ez van:( Azert ez ne vessen vissza. Ennyire beteg a vilag.

Pindi, ezen mar en is ledobbentem parszor. H h a feneben eri meg, h ennyi mindent Kinaban csinaltassanak... Itt meg problemaznak a munkanelkuliseg miatt. Egyebkent en mostanaban nagyon sok jo konyvet talalok konyvtarakban. Leselejtezik oket, de egyebkent semmi bajuk. 50 meg 100 Ft-ert veszem meg azokat a konyveket, amiket mostanaban ujra adnak ki, es 1000 folotti aron adjak oket.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Igaza van Biobabának, BETEG EZ A VILÁG!! Szerencséje van az említett hölgynek, hogy nem én ültem mellette, mert azt hiszem, azt nem rakta volna zsebre, amit tőlem kap...

A könyvek Kínában történő nyomtatása előttem már rég ismert. ha valaki nem tudná, még a MÓRA Kiadó is nyomtattat ott könyvet! Utána meg megy a mutogatás, hogy már Kína okozza a legtöbb környezeti szennyezést. Persze, ha mindenki mindent ott gyártat és utána még hosszú utakon a saját országába is szállíttatja a termékeket.

Sajnos nem kaptam Tőletek választ, most megint próbálkozom: hol lehet legolcsóbban mosódiót kapni?
Ugyanis jelentem, kipróbáltam és az eredmény fantasztikus!!! A foltokat mosószappannal előkezeltem, úgy, a szappannal együtt tettem a gépbe. A folt kijött, ruha tiszta lett és ami biztosan a mosódiótól van: olyan "szilanizált" lett a ruha, mint akármelyik öblítőtől. Szóval elhatároztam, hogy átállok a mosószerekről a mosódió-mosószappan-ecet variációra. De a lehető legkevesebbet szeretnék érte fizetni :?

A kozmetikai alapanyagok listáját még mindig keresem, tudom, kaptam egy linket és köszönöm is, de az elég rövid listát tartalmaz. Olyan nincs, amelyikben az összes összetevő megtalálható? Pl. Ilcsi krémben benne van: Sempervivum Tectorum, I-Complex II, Methyl Glucose Sesquistearate, Cetyl Alcohol, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Chlorophyl. Ez elég riasztónak tűnik, nem???
Mondjuk abban a listában, amit belinkeltél, szerepel a Glicerin is, mint káros anyag, itt meg azt olvastam, hogy ezt kenegetitek a kezetekre, nem??

Víztisztítás ügyben nincs valakinek új tippje? Szeretnék venni egy mechanikai szűrőset, de nem tudom, melyiket.

A textil WCpapírhelyettesítős oldalon találtam egy női higiéniai terméket is, ha értitek :wink: Próbált már valaki ilyet? (Diva Cup és társai) Elsőre bizarr, de másodikra már nagyon érdekelne.


Üdv

Tejbemami
tejbemami
 
 


Mosodiot en mar irtam parszor, de lehet, h nem neked:) Szoval Jozsef koruti bioboltban a legolcsobb.

Kozmetikai szerekre meg a legjobb, ha esetleg el tudnal menni a Napraba, es ott aruljak azt a konyvecsket: Testapolo kislexikon. De szerintem az Okotars Alapitvanytol is megrendelheted.

En moshato betetet hasznalok Diva Cupot nem, de mar hallottam rola.

Igen, anno en is a Moran akadtam ki a legjobban. Marmint, h Kinaban nyomatnak:(
biobaba
 
 


ja, most megint van par jo konyv az Etele teren a Szabo Ervinben. Mondjuk megvettem egy jo reszet, de azert hagytam meg ott parat:) De mindig kerul elo valami ujabb. A mai kincsek Szilagyi Domokos, Kanyadi, Zelk Zoltan, Weores, Tarbay Ede. Mind szepen illusztralt: Heinzelmann Emma, Kass Janos, Hincz. En nem is ertem, miert selejtezik le a konyvtarak ezeket a konyveket. Mondjuk nekunk nagyon jol jonnek.
biobaba
 
 


http://www.tudatosvasarlo.hu/magazine/p ... _final.pdf
- itt is sok szo esik a vegyi anyagokrol, kozmetikai szerekrol is
biobaba
 
 


Mosható betéttel én is próbálkoztam, de nem éreztem magam jól vele. Diva Cup az én kívánságlistámon is szerepel.
Mosódió pedig remek hajmosásra is - most már 3. alkalommal próbáltam és nagyon bevált (a poralakú vízben feloldva)

indianyo
 
 


Mosodio: marciusban neztem a Biobaba altal ajanlott Jozsef krt-i boltban, akkor epp nem volt, de a Szabolcska u-i holdboltban talaltam 1750/fel kg aron. Nekem a kutatasaim alapjan ez tunt legolcsobbnak. Egeszen maig, mikor is kezembe kerult egy quelle katalogus, es meg szeretnem toletek kerdezni, szerintetek ez az?
Kép
Az irka szerint: biologiailag 100 %-san lebomlo, takarekos mosogolyok neurodermitisszel es allergiaval kuzdok szamara, szines es kenyes holmik 30-90 fok kozti mosasahoz. 990ft/fel kg.
Petine
petine
 
 


Biobaba, köszi, de sajnos tudatlan vagyok.. A József körút elég hosszú, azon belül hol? Esetleg tudod, hogy mennyibe kerül a mosódió? Egyáltalán a magos változat éri meg jobban, vagy a csak héj?

És mi az a Napra? Bocs, de nem tudom... :(

Azt esetleg tudja valaki, hogy ha csak szappanpehellyel mosnék, mert mondjuk nagyon koszos a ruha, akkor egy mosáshoz mennyi szappan kell?


Köszi
Tejbemami
tejbemami
 
 


Biocsemege: József krt 25, a Blahától gyalog 3 perc.
Napra: Szabolcska M. utcában van a Móricz közelében.
Szappanpehely: szerintem ha kipróbálod, fogod látni, hogy kell-e több. Kezdd mondjuk 1/3 pohárnyival.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


A Rakoczi tertol a Blahara menet bal oldalon van a bolt.

A Napra meg a Szabolcska utcai biobolt, ez a 11. keruletben van. De igazabol mellette a Holdboltban van a mosodio.
biobaba
 
 


Azt tudjátok, hogy melyik boltba mikor megy árú? Pl tegnap a múzeum körúti boltban lyukra futottam, nem volt semmi, mármint zöldség-gyümi. Megkérdeztem, szerdán és/vagy csütörtökön kapnak frisset. Jó lenne tudni ilyeneket, akkor nem mennék potyára.

Ezen kivül azon tűnődöm, hogy mi kellene ahhoz, hogy pl a csepeli piacon legyen biopiac... hogy az nekem milyen jó lenne :)
orsko
 
 


Napraba is - tudtommal - szerda/ csutortokon erkezik.
biobaba
 
 


Petine :) rossz a kép, nem látszik jól sajnos, elméletileg ez is lehet, de érdemes a Quellét megkérdezni, mert tényleg nagyon olcsó. Holdboltban a 250 grammos csomag héj 990 ft, a fél kilós por 2500 volt elgutóbb. Mondjuk el se tudom képzelni, hogy tudják ennyire olcsón beszerezni - de ez már egy másik történet.

Az a baj, hogy kétféle ilyen dió is van Indiában, a Ritha (Soapnut/ Sapindus mukorossi) a mi emberünk, a másikban lényegesen kevesebb a hatóanyag (Sapindus trifoliatus/Three-leaf Soapberry).

Magosat semmiképp nem vennék, csak port vagy héjat - a teljes termést nagyon drága és felesleges pénzkidobás, a mag nem használható semmire.

indianyo
 
 


Volt szó dezodorokról. Kaptam egy Alverdét egy barátnőmtől, és nagyon jól bevált mindkettőnknek. És nem drága.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Csak egy kérdéssel fordulok hozzátok!

Ti találtatok már olyan felvágottat, tejterméket ami nincs tele ún. E-betűkkel? Én mostanában mindig megnézem, és vagy 6-7 féle adalékanyag van a jó minőségűnek mondott, drágább fajta termékekben is.

Mondjuk tejből csak házit iszom, meg túrót rokonom csinál házi tejből. De vajat, sajtot nem tud senki sem csinálni. :cry:

Bocsi a zavarásért!
Szép napot!

Andi
m_andi
 
 


Szia Andi :) Én várandós korom óta nem eszem felvágottat. Gyermekem is csak egyszer evett, mikor ellopott egy fél rúd kolbászt a szüleim asztaláról :lol: Ha husit szeretnék, sertés-vagy marhanyelvet vagy császárhúst főzök és papírvékony szeletekre vágom, sokáig eláll. Ill. csirke-, pulyha- vagy sertéshúst sütök, majd szintén vékony szeletekre vágva dobozolom. Mondjuk nálunk heti 1-2 alkalom ki is elégíti a húsigényeket. Esetleg tojásból, hüvelyesekből pástétomokat készítek. Vaj, sajt kapható a biopiacon, no meg húskészítmények is. Itt pedig rendelhetsz is:
www.biobarlang.hu

indianyo
 
 


Szia Indianyó!

Nagyon szépen köszönm a válaszodat!

Én sem sok húst eszem, nem vagyok vega, csak nem kívánom. Felvágottat is ritkán eszem, de inkább azt, mint tömör húst. Ezért gondoltam rá, hogy kellene vmi zsírszegény, kevés adalékanyagos termék.

Én vidéken lakom, kisvárosban, itt nincs biobolt, biopiac meg pláne. Van rendes piac, de gondolom mind permetezett, és hát errefelé nem nagyon hallottam még bio dolgokról :cry: Sőt, amióta engem elkezdett foglalkoztatni a téma, és próbálok így élni, még hülyének is néznek. :cry:
m_andi
 
 


Tojáspástétom hogy készül??? :shock: Még nem is hallottam róla!
m_andi
 
 


Andi :) hát lehet a klasszikus tojás-petrezselyemzöld-áztatott kenyér alapú tölteléket formában sütni pástétomként, illetve a lengyel tojás is nagyon finom: keménytojás, vaj (én tejföllel vagy joghurttal szoktam inkább), apróra vágott hagyma, só, bors, mustár. Ez egy jó sűrű, kenhető krém, hűtőben 3-4 napig simán eláll, ha jól zárható dobozban tárolod. Főtt krumplival, nyers uborkával ill. puliszkával is finom.

Vidéken érdemes találni egy olyan álattartót, aki nem tápozza, hanem legelteti az állatkákat. A Biobarlangosok vidékre is szállítanak egyébként. (én még nem rendeltem tőlük, így csak az elméletet tudom)

Ha ellátogatsz a receptes topikba, sok hasznosat látsz majd :)

indianyo
 
 


Köszönöm!

Igen, jó ötlet az állattartó-keresés, nekünk így van mindig friss házi tej. Mi is forraljuk fel, annyira friss! :D De ő csak ezzel foglalkozik. Meg mamámnak is vannak állatai, de ő a sertéseket tápozza, baromfit, juhot, kecskét nem.

Kecskéről jut eszembe! Ti ittatok már kecsketejet? Én igen, és állítólag egészségesebb a tehéntejnél. Van ebben vmi?
m_andi
 
 


Nekem a kecsketej nem ízlettt, de még nem is hallottam, hogy egészségesebb lenne a tehénnél. Mondjuk ettől még lehet, hogy igaz a hír:)

Gyümölcsfolt nem azonnali kiszedésére van tipp? Megőrülök, csak 2 hete eszünk "festős gyümölcsöket", de vagy 10 póló foltos lett. Mrhaepés szappan, mosódió, mosószóda labdába sem rúghatnak, sajna! És citrom vagy tej nem mindig van a batyumban, hogy azonnal kezeljem a problémát. (Most már preventív vagyok, kap Juli is egy rongyikát a nyakába, vagymeztelenül eszik. Csak az eddigi pólókról kellene eltüntetni vhogy...)

klári
pumama
 
 


Szia Pumama!

Nem tudom, neked beválik-e, de én zsíros ruhák nem azonnali kimosásánal próbáltam: kimosom hagyományosan a ruhát (mindegy, mivel) és úgy teszem ki a Napra száradni, hogy a Nap pont rásüssön a foltra. Nekem mindig kiszívta a foltot, és utána meg se látszott rajta semmi.
m_andi
 
 


A kecsketej annyiból biztosan egészségesebb, hogy könnyebben tolerálható, mert mások a fehérjéi, közelebb állnak az anyatejhez. Tejallergiásoknak szokták ajánlani. Nekem sem ízlik, a kecskesajtot néha megkívánom, de az se a kedvencem...
Ezt találtam róla hirtelen:

"A kecsketej leginkább az anyatejhez hasonlítható
Ma már orvosi kutatások bizonyítják, hogy a kecsketej és a belőle készült termékek élettani hatása rendkívül kedvező. A kecsketej, - az összes tejfajta közül a legegészségesebb - vitamintartalma sokkal magasabb, mint a tehéntejé és tejérzékenyek is fogyaszthatják.
Nemcsak könnyen emészthető és ízletes, de a rák egyik természetes gyógyszere is. Fontos szerepet tölt be a gyomorbetegek, az emésztési zavarokkal küszködők táplálkozásában, és magas fehérjetartalma miatt az idős korosztálynak is kiváló roborálószer.
Alkalmas az allergiák gyógyítására, a daganatos betegségek megelőzésére és (a kalcium beépülésért elősegítő) kedvező kalcium-foszfor aránya révén rendszeres fogyasztásával a csontritkulás is megelőzhető. " http://www.zoldmagazin.com/belso/kecskesajt.html

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Indi, talan kicsit jobb ezen a mosodio kep
http://www.quelle-international.com/hu/ ... e64a2c4500

Az latszik rajta, hogy nem magos. Azt, hogy melyik fajta, latod rajta? Egyebkent a mag elultetese milyen otlet? (Neha van egy-egy a holdboltos hejcsomagban)
Petine
petine
 
 


Érdekes, én sem estem hasra a kecsketejtől... de Dininek nagyon izlett mikor vettem, utána egy ideig "olyan finom tejet" kért.

Info: a Biocsemegébe a József körúton kedden és pénteken érkezik friss áru.
orsko
 
 


Szerintem ízlés dolga, kinek mi ízlik. Van aki a házi tejet nem tudja meginni, csak a boltit, mert szerinte az túl zsíros. :shock:

Néztem a receptes oldalt. Vajkészítésről nincs véletlenül magyar oldal? Sajnos az angol nem megy... :oops:
m_andi
 
 


Kecsketejet en akkor szerettem meg, mikor egy olyan gazdasagban nyaraltunk, ahol kecskeket tartottak, es ott a megfelelo hofokon adtak a friss kecsketejet:) 5 fok.

E mentes felvagott: Chiemgauer, de nagyon draga. A Bioritmusban, illetve a Jozsef koruton szokott lenni.

Biobaba
biobaba
 
 


sziasztok,,

Biobaba; Hol volt ez a gazdaság? Mi most fogunk kecskét venni igaz gidát ami csak jövőre fog tejet adni de én is azt hallottam hogy nagyon egészséges a kecsketej. és most minden érdekel ami kecskével kapcsolatos csak hogy minnél tájékozotabb legyek. Ismerőseim között valaki kecsketejjel akarja leszoktatni a lányát a tápszerről.

Laura
tabajd
 
 


tabajd
 
 


http://www.diostanya.hu/
a galeriaban a vendegek kozt meg mi is ott vagyunk:)
biobaba
 
 


Sziaztok!

Szaz eve nem jartam itt, de latom itt nincs lazsalas:)

Mosodio tema: lehet hogy velem, vagy leginkabb a mosogepemnmel van a abaj, de nekem nem jott be... Egyszeruen nem mossa ki a ruhakat. A mososzoda jobban bevalt sokkal.

Masik tema: uj lakasba koltozunk, es ugy tunik minden gepet ujonan vveszunk, sot beadtam a derekam a mosogatogepre is... Annyi rendben van, hogy mindenbol A vagy A+-ost veszunk, de a mosogatogepekhez egyaltalan nem ertek, sot hasznalni sem tudom. Szoval melyikeke a legkornyezetbaratabb gepek? Es mit hasznaljak a mosogatogepbe mert a Calgon es tartsai ugye nem jonnek szamitasba...

sziasztok
judit
jud_it
 
 


Sziasztok!

Sáfrány!
Köszi a kecsketejes cikket!

Biobaba!
Nagyon szép helyen voltatok! És kecskesajtot is ettél? Én még nem, de azt hallottam, hogy csípős íze van.

Judit!
Gratulálok az új házhoz! Én sajnos nem tudok mosogatógép ügyben segíteni, nekünk nincs. De a www.nlcafe.hu oldalon van ilyen topik, szerintem érdemes lenne megkukkantani.
m_andi
 
 


Csalánlevelekből hogyan tudok csalánteát főzni? Csak egyszerűen hagyjam ázni a leveleket, vagy vmi mást is kell vele csinálni?
m_andi
 
 


Andi, ettunk kecskesajtot is. Nekem nem volt csipos. Csalant le syoktam csak forrazni, aztan azik... Szoval mint a teak altalaban:)

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba!
Köszönöm! :)

Ha már a teáknál tartunk: a bodzánál is így kell eljárni?
m_andi
 
 


Bodzánál is :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ismeritek a Mindennapi kenyerünk c. filmet (Nikolaus Greyrhalter rendezte)? Most kaptam kölcsön DVD-n, és még csak a felénél tartok, de nagyon a hatása alatt vagyok. A nagyüzemi növénytermesztést, állattenyésztést és feldolgozást mutatja be a film, beszéd nélkül, csak az eredeti hangok vannak rajta. És minden munkafolyamatot jó sokáig mutat, amíg már fáj. A modern ember teljes elidegenedése a tápláléktól és annak megtermelésétől...Nagyon durva dolgok vannak benne, de ha nálunk készült volna a film, még rosszabb lenne a kép, azt hiszem.
Ha kell valakinek, szívesen lemásolom, és odaadom vagy elküldöm.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Safrany, minket érdekel a film, szuper lenne, ha le tudnad masolni. Csak ird meg, hogy hova küldjek üres DVD-t.
Valamikor emlitetted az Elethaz nevü bioboltot, mi azon a környéken lakunk. Ha jarsz errefele talalkozhatunk is (de mashova is el tudok am menni vagy elküldöm a "futar" férjemet :)).

Biobaba, csaknem ti vagytok a biciklis vendégek Bp-röl?? :)

Nagyon sajnalom, h lecsusztunk a szappanfözésröl. Remélem lesz majd ismétlés!

Judit mosogatogépbe valo mososzert, sot stb.-t lehet kapni környezetkimélö verzioban is. Almawin, Ecover, Sonett, ezek a markak (Hold boltban kaphato, Match-ben, Muzeum köruti bioboltban...). Mososzodat és ecetet is lehet hasznalni allitolag (elöbbit még nemprobaltam).

Mit tudtok az édesvizi halakrol? Ugy tudtam halat nem ajanlatos adni tej-és tojasérzékeny gyereknek, mert nagyon allergizal. most mondta egy baratnöm, h nyugodtan lehet, mert alacsony a hisztamin tartalma.
saara
 
 


Judit!

Mosogatógépnél láttam olyat, amelyik csak 9 l vizet fogyaszt, de most nem találom, melyik márka (ált. 12-13 l szokott lenni az A+).
Ami még környezetbarátabb megoldás, amikor a melegvízre van rákötve, és így nem a gép melegíti a vizet.

Ahogy Sára írta, vannak környezetbarát mosogatószerek, de nekem amikor nem volt épp itthon, mosószódát tettem bele, és ugyanolyan jól elmosogatja. Azóta egy evőkanál mosószódát és egy nagyon pici (fél kávéskanál!) mosogatószert teszek bele.
Az öblítőnél jó, ha valami természeteset választasz, mert nem öblíti le teljesen. :(

Amire még érdemes odafigyelni: a német gyártmányok a jók, mert hosszabb az élettartamuk (drágábbak is). Nem szeretik elárulni az eladók (vagy nem tudják), hogy hol gyártották, de ha kinyitod az ajtót, az ajtó oldalára valahová bele van írva.

Pindi
pindi
 
 


Bekrepált a mosógépünk, jött a szerelő és egy nagy marék szöszt kapart ki belőle. Kérdezte a szerelő, hogy milyen mosószert használok, mondtam, hogy már elég rég csak mosószódát. Fejét csóválgatta, hogy az bizony szétmarja az anyagot. Megnéztem erre a kibányászott trutyit, és elrongyolódott pelenkabetétnek (ágnes fajta) tűnt. Nektek van ilyen tapasztalatotok? Asszem kipróbálom a mosószappant és a mosódiót is...

Mosogatógép: a mienk 15 liter vizet használ egyszerre. Valmikor már irtam, hogy kipróbáltam egyszer, hogy mennyi vizet használok el annyi cucc kézi mosogatásakor, az eredmény: sokkal többet. Vizfelhasználás szempontjából tehát jó a mosogatógép, de ez ugye csak egy a sokból. Judit, ha nem zavar, hogy nem csillognak a poharak, el is hagyhatod az öblitőt.
orsko
 
 


Csalánteához annyit, hogy csak 5 percig szabad áznia, utána káros anyagok oldódnak ki belőle.
pindi
 
 


Eszter, a film minket is erdekelne. Hogyan csinaljuk?:)

Sara, mi vagyunk azok. Meg a mellette levo, persze az azert latszik:)

Biobaba
biobaba
 
 


Mosogatás: nálunk ugye nincs mososgatógép, de én szerintem kevesebb vizet használok kézi mosogatásnál, mint 14-15 l. Bár ez attól függ, ki milyen technikával mosogat.

Ti mivel mossátok a hajatokat? Tudtok vmi jó sampont ajánlani? Lehetőleg korpás hajra.
m_andi
 
 


Sziasztok!

Andi:
Sajnos meg mindig nem haz, csak lakas, de azert kosz...

Pindi:
A 9 literes valtozat erdekelne, ha megtalaod, legyszi kuld at!

Ezeknek a boltoknak, ahol a mososzereket lehet kapni, van webaruhazuk? Ezert nem mennek fel kulon Pestre itt meg gyanitom azt sem tudjak mi az. Na nem baj, majd en elterjesztem. Majd kiprobalom az ecetes oblitest, a vizko miatt a poharakat igy is sokszor ecettel mosom.

Na, ha mososzodat teszek a mosogatogepbe, a csalad kihivja az inkviziciot. Mar igy sem tartanak normalisnak.
jud_it
 
 


biobaba
 
 


m_andi
 
 


Na, van meg egy nyavalyam!

Jon a kismanonak a foga, raadasul egyszerre negy es egy nagy nyafogas az egesz gyerek. Adtam neki Camomillat, de csak golyocskak vannak itthon, a kisokosom meg azt irja, hogy nem szabad folyadekkkal bevenni. De akkor hogyan adjam be egy egyevesnek??

Hallottam arrol, amivel be kell kenni a foginyet es rogton elmulik a fajdalom, mit tudtok errol? Nekem ez olyan, mint a nincs ido a fejfajasra... Nagyon gyanus.
jud_it
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: