Új privát üzeneted érkezett!

A mosogatógép vízfogyasztásához hozzátartozik, hogy ez a 10-15 l víz 8-12 terítékre vonatkozik. (Kézi mosogatáshoz adalékként annyit, hogy egy perc alatt átlagosan 6 liter víz folyik el a csapból, egy teli mosogatómedence pedig kb. 10 literes.)
Szerintem a mosogatógépben a vízmelegítése és a legyártása ami környezetszennyező.


Homeos bogyókat nekünk úgy javasolták, hogy két kanál között összetörni és kis vízben feloldani. De ha csak simán beteszed vízbe, úgyis feloldódik, csak lassan.
De állítólag van olyan egyéves, aki el tudja szopogatni, próbáltad?
(Én is úgy tudtam, hogy nem szabad folyadékkal, de nekünk Zarándi Ildikó, a CEDH és a Boiron igazgatója mondta, csak ért hozzá...)

Pindi
pindi
 
 


Igen, nem mindegy ki hány emberre és mennyit mosogat. Nekem így gazdaságosabb.

Homeobogyóhoz nem tudok hozzászólni, talán a www.homeopatia.lap.hu oldalon találsz valami hasznosat!
m_andi
 
 


SOS gyors kérdés:

Ha a paroloedényem aljan leégett a fözöviz (vagyis a viz és a sparga keveréke), kaja mehet a kukaba vagy meg lehet enni szerintetek?

A sparganak nincs rossz (égett) ize csak az edény alja fekete :roll:
saara
 
 

 
 

Saara!

Spárgával még nem jártam így, de mással igen. Én leszedem a leégett, elszenesedett részt, és ami "jó" és nincs égett íze, azt nyugodtan megeszem. Szerintem ettől még nem lett semmi baja a spárgának!
m_andi
 
 


Filmet szerintem megoldhatjuk úgy, hogy én veszek cédét, lemásolom, és odaadom a biopiacon (vagy máshol) egyik szombaton.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Végignéztem a filmet. Európaszerte vették föl, többek között nálunk is forgattak. Vannak benne véres részek is bőven. Szóval kell hozzá gyomor...

Itt van róla info, képek, trailer:
www.ourdailybread.at

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Nekem szerintem ennyi elég volt a filmből. Láttam már nem egyszer disznóvágást, de ezek vmi brutális módon csinálják. :cry:
m_andi
 
 


Homeobogyókat már az 1 hónapos kisbabám is szopogatta ügyesen (még a Boiron-félét is, pedig az jó angy golyó) - olyankor édesen vigyorog :) De kisbabáknak fel is lehet oldani, felnőtteknél már be kell tartani a nyálkahártya szárazon tartását.
Chamomilla mellett számtalan fogzásra való bogyó van - ahogyan gyerekből is sokféle.

indianyo
 
 


Judit, a mi homeos dokink is mindig azt mondja, h vizbe oldjam fel elöbb a golyocskakat. (Fiam 19 hos és különben elragja). A lényeg, h elötte és utana ne egyen-igyon semmit.

Mas: Fogzara Franciaorszagban vettünk egy készitményt a boirontol, ami direkt csecsemöknek valo. Nem bogyo allagu hanem folyadék egy ampullaban, h könnyeb legyen odaadni a gyerköcnek. A dobozon az all, h vizben van feloldva a hatoanyag.
Ezzel azt akarom mondani, h a Boiron csak tudja mit csinal :)!

Safrany, jo ötlet a piac, eszembe sem jutott....
Azt hiszem belenéznék akkor is, ha nagyon kemény.
saara
 
 


Bogyók: a pár hós gyerkőc simán elszopogatta, és a Boiron félét is :) (De fel lehet oldani kevés vízben, nekünk van, hogy a dokink kifejezetten ezt ajánlja néha)

Hajmosás: nálunk most a szódabikarbóna a nyertes.
Apropó szerintetek a koszmóra nem lehet jó? (ha viszketésre, korpára igen)

Orsi
osoa75
 
 


Osoa!

Szódabikarbónás vízben mosol hajat és utána leöblíted? Vagy hogy csinálod?
m_andi
 
 


Kozonom, beadtam kis vizzel es ugy tunik Camomilla hasznal.

Szodabikarbonaval? Hogyan? Ez erdekelne.

Meg egy kicsit a mosassal kapcsolatban: a tesomek olyan helyen laknak, ahol nincs csatorna meg ilyesmi, igy a mosogepből a víz egyenesen a kertjukbe megy. Azon aggodik, hoyga mososzoda ellugositja a talajt, es kampec a kertnek. Tud erre valaki valami okosat (tudom, hogy leragott csont a mososzoda). MOndtam neki, hogy szerintem a mosodio a megoldás, de az ugye nekem nem jott be.

Meghallottam valami mosogolyorol, arrol mit tudtok?

judit
jud_it
 
 


Sziasztok!

Petine, köszi a kötőhártya-gyulladásos tippet. Én egyszerre csöpögtettem a két gyereknek, az elején a nagy visított, a kicsi tűrte, a végére a kicsi visított és a nagy hagyta, hogy cseppentsek... De a kamilláról hallottam olyat is, hogy nem szabad a szemre használni. Miért? Most akkor mi az igazság?

Lányok, én idén még nem szántam rá magam a bio naptejre. Tavaly vettünk, de hamar elfogyott (két gyereket + magamat kenem vele), Balatonon bionaptejet venni nem sok esélyem volt, maradt a DM, abból még most is van, egyelőre azt használjuk. Meg tudjátok mondani, hogy a DM-es gyereknaptej miért ártalmas és a bionaptej miért nem az?

Nem környezettudatos téma, de szerintem közel áll hozzátok :)

Segíts magadon, és a művészet is megsegít 2007.06.09. 13:00

Június 9-én szombaton 13 és 15 óra között egy több szempontból is érdekes műsort hallhattok a Civil Rádióban. A tartalomból: festés - haldokló hajléktalanoknak, tánc - nőknek, film - fogyatékkal élőknek, dráma - roma fiataloknak. Ezek a riportok azt járják körül, hogyan segíthet a művészet. Az adás alatt a műsorkészítők maguk is ecsetet és zsírkrétát ragadnak, hogy a stúdióban kifeszített vászonra fessék-rajzolják azokat az érzéseket, amelyeket az elhangzottak keltettek bennük - s magát a festést is igyekszünk hallhatóvá tenni. A műsort a rádió életmód-szociális műhelye készíti, a műsorban bemutatkoznak a műhelyhez tartozó műsorok és műsorvezetők is.

A műhelyt és a műsort én vezetem :)

A műsort meghallgathatjátok élőben rádión (Budapesten FM98MHz), vagy interneten (www.civilradio.hu), vagy az adás után 2 hétig ugyanerről a honlapról az archívumban.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu, én kétféle DM-es gyereknaptejet láttam, az egyik a Sundance, a másik Babylove márkájú.

Ha jól értem, a Sundance kémiai szűrésű, a Babylove ásványi, vagyis elvben jó lenne, de nem tudom, még mi minden van benne, mert csak egy helyen láttam, akkor is futtában, azóta nem találom. (Illetve most már nem is keresem, Weledát vettem.)

Pindi
pindi
 
 


Pindi, és mit jelent az, hogy kémiai meg ásványi szűrésű :oops: ?
gyezsu
 
 


Gyezsu, a kamilla allergiat okozhat (nekem volt szerencsem hozza: gyerekkoromban rengetegszer begyulladt a szemem, sokaig kamillaval borogattak, aztan egyszer meg ketszeresere dagadtak tole a mar amugyis bedagadt szemeim - klassz volt ;)) helyette jobb szemviditofuvel borogatni :)

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Eszter, asszem engem is erdekelne ez a film (az mas kerdes, vegig birom-e nezni...)
recca
 
 


Eszter!
Én is kérek egy példányt! (Bár mostanában ha húsra nézek, forog a gyomrom, nemhogy a vágóhídon álló állatra :shock: )
Elolvastam Tóth Gábor könyvét (AZ E-számokról őszintén) nem is olyan régen. És csak a meggyőződésemen segített, hogy NEM, NEM, NEM, odafigyelek, mit eszem-szünk itthon! Persze még messze a tökély, de nagyon sokat formálódtunk étkezés ügyben. Képzeljétek, én majd' 20 éves koromig zsíroskenyérrel ettem a szalonnát este 10 tájban. És az volt a normális! Ehhez képest az elmúlt 7 évben gyökeresen változott az ételhez való hozzáállásom.
Hátha ez a film is segít visszahúzni, ha tántorodnék :)

klári
pumama
 
 


Én is egyre kevesebb húst eszem, vhogy nincs gusztosom megenni. De nekem már a képek is borzalmasak voltak :cry: Elrettentésnek biztos jó! És nekem is gyökeres változás állt be az étkezéseimben. Persze a családom hülyének néz, de már kezdem megszokni :lol:
m_andi
 
 


Kedves Anyukák,
kérlek, segítsetek homeo-ügyben...Néztem azt a topikot, de ott nincs mozgás. Sajnos a dokinénink nem ért a homeopátiához, viszont nem ellenzi, hogy én használjam, és már ez is valami. Holnap lesz 3 éves a nagyobbik lányom, megkapja az oltást (tudom, tudom, bennem is vannak ellenérzések...)a kicsi pedig nyár végén a 15 hónapost. Hol nézzek utána, milyen kivezető szereket adjak nekik? A köhögésükre, fogzásra, lázra kaptak már homeos golyókat, alapszinten kicsit konyítok a dolgokhoz, szeretem, mert eddig mindig segített, használt, de az oltás utáni kivezető szerekről nemrég hallottam csak. Tud valaki segíteni, mit kérjek a patikában, és hogyan, mennyit adjak nekik?
Naptej-ügyben eddig én is a DM-est használtam, (Sundance 30) egyszer sem égtek le, de most szeretnék legalább nekik natúrkozmetikumot venni. Szerintetek Weleda vagy Lavera? Melyik a jobb? Árban kb. ugyanannyiba kerülnek. (Úgy láttam, hogy a Weleda 50 ml kb. 2000 Ft, a Lavera 100 ml pedig kb. 4300, a 20-as fatorú)
Előre is nagyon köszönöm!
Nuska
nuska1
 
 


Szia Nuska!

Oltási kivezetőt a gazdagréti gyógyszertárban kapsz - talán más budapesti helyeken is kapható, de eddig én még egyetlen eggyel sem találkoztam. Amennyiben nem vagy pesti, a www.remedia.at-n megtalálod a magyarországi központ információs címét, ha írsz nekik, ők tudnak neked küldeni. 15 hós nálunk is esedékes (:()
Az oltási kivezető neve megegyezik az oltás nevével, mind a gyógysezrtárban, mind a Remedia itthoni képviseletén érteni fogják a kérésedet. Egyéb helyeken nem szokták :evil: A vásárláskor megmondják az adagolást is, én többfélét hallottam már, úgyhgoy nem osztom most itt az infot. 1500 ft körüli összegbe kerül egy kis csomag - jó sok van belőle, legalább 3 gyereknek elég.

indianyo
 
 


Mármint BENNE van jó sok

Recca :) Akkor majd együtt nézzük meg, mert én sem biztos, hogy képes lennék végignézni egyedül :?

indianyo
 
 


Köszönöm, Indianyó!
Amúgy kőbányai vagyok, van itt hom. szerekkel elég jól ellátott patika, de ilyesmit még nem kerestem, majd beszámolok, mit mondtak.
Akkor halasztjuk az oltást a nagylánynál, amíg nem kapok kivezető szert... :wink:
Köszönettel
Nuska
nuska1
 
 


Sziasztok!

Bocs hogy eroszakoskodom, de megigertem a tesomnak, hogy megkerdezlek titeket, olyan sok okossagot irtok, hogy biztos tudtok erre is valamit.

Szoval idemasolom, amit kerdeztem:


"Meg egy kicsit a mosassal kapcsolatban: a tesomek olyan helyen laknak, ahol nincs csatorna meg ilyesmi, igy a mosogepből a víz egyenesen a kertjukbe megy. Azon aggodik, hoyga mososzoda ellugositja a talajt, es kampec a kertnek. Tud erre valaki valami okosat (tudom, hogy leragott csont a mososzoda). MOndtam neki, hogy szerintem a mosodio a megoldás, de az ugye nekem nem jott be.

Meghallottam valami mosogolyorol, arrol mit tudtok? "

koszonom...

Naptej: mi Weledat hasznalunk es szerintem tuti

judit
jud_it
 
 


Szia Judit!

Igen, szikesedest okozhat a mososzoda, ha nagyon felhalmozodik.

Nincs deritojuk, v minek is hivjak? Ugy tudom, h ahol nincs csatorna, ott se szabad a kertbe folyatni a szennyvizet. No, de ez mas kerdes. Esetleg lehet vizvisszaforgatos rendszert csinalni.

V hat ott a mosodio. Lehet, h neki bejonne. Ha hagyomanyos mosoport engedne ki, gondolom, attol is annyi lenne a kertnek. V meg annyibb. Szoval ezert en inkabb valamit a csatornaval kezdenek.

Biobaba
biobaba
 
 


Nuska :) A gazdagréti gyógyszertárban is megrendelheted, elküldik postán. Én is úgy fogom, rájöttem, hogy az odabuszozás drágább lenne.

itt a honlapjuk: http://www.homeopatika.hu/, rajta a telefonszámmal és a címmel.

Judit :) a hagyományos mosóporokban is van mosószóda ám, csak még sok egyéb káros anyag is pluszban :wink: Igazából nem értem a problémát, a sima mosást kiengedik a kertbe?

Mosódiót mindenképpen érdemes a finomabb textilekre (és hajmosáshoz :wink: ), de az nem folttalanít, tehát pelushoz és jó koszos, fehét zoknikhoz nem ajánlom.

indianyo
 
 


Szia Judit!

Én sem igazán értem. A szennyvíz is folyik valahova, akkor is ha nincs csatorna (derítő, akna). És rá lehet kötni arra vezetékre a mosogépet is, így nem a kertbe menne a víz. Mosószóda pedig lúgosat, majd szikesedést okoz, ami a konyhakerti növényeknek nem tesz jót.

Indianyó!
Te hogyan mosol hajat mosódióval? Már mint a folyamatra vagyok kíváncsi :)
m_andi
 
 


MOSÓSZÓDA (Na2CO3)

Ára: 190 Ft/ kg

1. VÍZLÁGYÍTÓ, ezáltal a mosópor valóban hatékonyan tisztít (köztudott, hogy a kemény vízben nehezen oldódik a mosópor)

2. TISZTÍTÓ, ZSÍROLDÓ hatása miatt erõsen szennyezett ruhák, felületek tisztítására kiválóan alkalmas, általános tisztítónak is használható

3. KÖRNYEZETBARÁT, mert olyan körfolyamatban állítják elõ, amelynek nincs káros mellékterméke. Túl nagy mennyiségben a talaj szikesedését okozhatja,

ezért azokon a csatornázatlan területeken, ahol magas a talajvízszint, nem ajánlott. Másutt kiválóan helyettesítheti a foszfátos tisztítószereket.
m_andi
 
 


Andi :) 1 evőkanál mosódióport elkeverek egy pohár langyos vízben és ráöntöm a hajamra, jól belemasszírozom és lemosom. Nem habzik. Lehet a mosódió héjával is mosni, akkor viszont egy kicsit fel kell forralni, mert a héjból nem oldódik ki olyan könnyen a szaponin. Én szeretem a hatását és jó érzés, hogy midnenféle vegyszer nélkül működik. A szódabikarbónásat is szeretem, de ez így még kellemesebb gondolat :)

Az Ökosz csak az eleve szikesedésre hajlamos talajnál nem ajánlja a mosószódát.

indianyo
 
 


Indianyó! :)

Köszönöm! Akkor ezek szerint a szódabikarbónával is ugyanez az eljárás?
m_andi
 
 


Andi, szodabikarbona utan nagyon alaposan kell obliteni a hajat, mert aztan jol benne tud maradni.
biobaba
 
 


Biobaba, köszi. És milyen hatása van, ha nem még sincs alaposan leöblítve? Csomósít?
m_andi
 
 


kicsit osszeragadtnak latszik a haj, meg feher
biobaba
 
 


Koszonok mindent!
Ezt a derito ugyet megkerdezem, mindenestre mar tudok valamit mondani.

Ez sima bolti szodabikarbona? Kiprobalom...
jud_it
 
 


Mosódióval ne mossak pelust? Pedig pont miattuk vettem...
orsko
 
 


Orsko :) Moshatsz pelust is mosódióval nyugodtan. De nem elég hatékony a világos, erősen szennyezett ruháknál - igazi előnye a finom textileknél, kötött anyagoknál mutatkozik, ahol kíméletesen tisztít. De természetesen bármi mosható vele. Én a foltos ruhákon, pelusokon kívül mindent ezzel mosok.

indianyo
 
 


kicsit off, de talán nem annyira:
el akarom adni a favorit versenybicómat, és végre venni egy gyerekkompatilisebbet. Ha tudtok valakit, akinek kell, szóljatok.

orsi
orsko
 
 


Sziasztok!

Na szóval kevés szódabikarbónát feloldok meleg vízben és rá a hajamra, aztán öblítés. Nekem még nem maradt benne utána :)
Szerintetek ez így ok? mármint ha akár deo helyett is ez megy? lehet folyamatosan szódabikarbónázni? :)
Gyerkőcnél szerintetek alkalmazható hajra?

Orsi
osoa75
 
 


Orsko,
mekkora a vaz, milyen allapotban van a bicikli és
mennyiert szeretned eladni?

Orsi,
szerintem mehet a szodabikarbona. Bar van, aki erzekeny ra, es pl sutibe nem tehet, mert durvan kiuti. Az egyik baratnom anyukaja ilyen. Szoval neki art a szodabikarbona, de ez nem altalanos:)

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Ha már a hajmosást kiveséztük, akkor a fogmosásról is érdeklődnék. Ti mivel mostok fogat? Erre is van vmi környezetvédő anyag? Mert gondolom a hagyományos se tökéletes ilyen szempontból :roll:
m_andi
 
 


Andi :) Szódabikarbóna fogakra is jó :) Én Weleda fogkrémet használok (fiacska még nem mos fogat,d e ő is ezt fogja, ha itt lesz az idő), ha elfogy és nincs idő/pénz új beszerzésére, akkor marad a szódabikarbóna (de finomra őrölt sóval a is szoktam néha, ha épp az van itthon). Elméletileg a mechanikus tisztítás a lényeg és nem az alapanyag - legalábbis ezt olvastam nemrég egy környezettudatos kiadványban - sajnos nem ugrik be, melyikben.

indianyo
 
 


Indianyó :) köszönöm! Mechanikus tisztításon a fogkrém/egyéb anyag nélküli fogmosást érted? Szóval akkor elméletileg elég csupán fogkefével átsikálni a fogakat?
m_andi
 
 


Andi :) Én most csak az emlékeimre hagyatkozom, ahol olvastam, ott arról volt szó, hogy fogkrémre sincs is igazán szükség, mert maga a tisztítási/lepedékeltávolítási folyamat a lényeg. Nem vagyok szakértő a témában, csak eszembe jutott. A Weleda egyéként kellemes, vegyszermentes ásványi- és növényi anyagokból van.

indianyo
 
 


Ilyen különös dolgot találtam: http://lienecodome.blogspot.com/

indianyo
 
 


Judit, nem tudom aktualis-e még...
Mi is nem sokara olyan helyre költözünk ahol nincs csatorna. Biologiai szennyviztisztitot fogunk hasznalni. Az ilyen modon tisztitott viz alkalmas locsolasra (annyi, hogy környezetbarat moso- és tisztitoszereket kell hasznalni).
Igaz, hogy van egy "kis" beruhazas az elején, de megéri szerintem.

Itt meg tudod nézni. Meg lehet öket keresni a mososzodaval kapcsolatban, biztos tudnak segiteni.

http://www.majoros.hu/index_h.htm

Orsko, irnal egy kicsit többet a favoritrol légyszi? (allapot, ar... Kép?).
saara
 
 


En is feltennék egy kérdést még egyszer, mert nem kaptam valaszt... Sajnos nem most fordult elö elöször, hogy odaégett a paroloedényben a viz. :oops: Es feltételezem, hogy lesz még ilyen sajnos...
Ilyenkor sosem tudom mit csinaljak az étellel. Kidobjam, ne dobjam ki? Altalaban kidobom.
Mit gondoltok??
Nem ég oda a kaja, mint egy hagyomanyos edényben, csak az odaégett fözöviz gözében fö egy kis ideig.
saara
 
 


Sára, párolós kérdés passz.... mikor egyszer odaégettem benne, nem volt kérdés, hogy kidobás lesz :shock: azóta nagyon sok vizet rakok alulra.

Mikor megvettük a házunkat mi is ilyesmi szenyviztisztitót szerettünk volna, de nem lehetett... Csepel ivóvizbázis, nem kaptunk engedélyt.

Bicót előszedem és válaszolok. 3 éve nem használam....

o
orsko
 
 


Gyezsu, ásványi szűrés azért jó, mert nem kell várni negyed órát, hogy kialakuljon a védelem. Meg talán természetesebb, bár azt nem tudom, a kémiai itt mit takar.

Pindi
pindi
 
 


A kémiai szűrő rákkeltő anyagokat tartalmaz, és mélyen behatol a bőrbe. Ráadásul sokakat allergizál, például engem. Sokáig azt hittem napallergia. Az ásványi szűrő mechanikusan véd: kis részecskéket tartalmaz, amik visszaverik a fényt vagy valami ilyesmi. Majd keresek "szakirodalmat", csak most nincs időm.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


biobaba
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: