Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Viki, olvasok, olvasok... :wink:
Sáritól odavagyok, olyan ügyes! Pisilés után mindig vigyorog, ha megdícsérem! Persze, be-becsúszik a pisi, de pelus nélkül vagyunk, nagyon szeret csupaszkodni.

(Bezzeg a 2évesemről 40 fokban se tudom leimádkozni a pelenkát!)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi,

Sári nagyon édes lehet! :D

Arról jutott eszembe, amit a kétévesedről írtál: barátnőm kisfia tavaly októberben töltötte a kettőt. Idén tavasszal már szobatiszta volt, nappal is, éjszaka is wc-be, bilibe pisilt, de sokáig kérte még a pelust, mert anélkül nem érezte magát biztonságban :shock:
Nagylányod mit szól a kicsi ügyeskedéséhez? Szól valamit, vagy inkább csak simán tudomásul veszi?

Pont az idei nagy melegek kapcsán gondolok olyan sokszor arra, hogy milyen jó is most (is), hogy nem pelusozunk, mennyivel kényelmesebb így a babuciknak, hogy nem kell a puttonyban melengetni a popsijukat :lol:

Viki
vamberyviki
 
 


Sziasztok!

Egy közel hat hónapos Péter nevű kisfiú anyukája vagyok. Két hete kezdtünk pelus nélküliséget. Olyan fele-fele arányba sikerül a bilibe pisilni, a többi megy ahová épp nem kéne. Mivel kisfiúról van szó, állandóan locsol. Elég mozgékony, ezért hiába rakok alá akármit, mindig mellé pisil. Nincs valami jó ötletetek?
sz.melinda
 
 

 
 

Sziasztok!

Üdv, Melinda!

A fele-fele arány szerintem nagyon jó! :) A kérdésedet nem pontosan értem. Már mászik, és menet közben pisil, vagy egyhelyben játszva pisil a védőfelszerelésen kívülre? Szomorú, de nem emlékszem, mit csináltam három éve a fiammal, hogy volt ez... Rémlik, hogy a melegben bodyban volt, és annyi, pisitörlés a parkettáról... :roll: :)
De majd jönnek a többiek is.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok,

na szia Melinda, jó hogy bejöttél :) És tök jó, hogy ilyen jól megy, nagyon ügyesek vagytok! Esetleg megpróbálhatsz sima bugyit, az is teljesen átázik majd, de legalább nem szökőkutazik. A legkisebb bugyiméretek már elég jók szoktak lenni babákra is, főleg ha jó húsban vannak. De fiús anyukák lehet, hogy jobbakat is tudnak.

Itt elmúlt az igazi meleg, de azért kellemes az idő, úgyhogy alvások után félmeztelenül van Lotte, amíg ki nem pisili magát. Már volt néhány pisi a bilibe, sőt már kétszer a kaka is helyzetben történt (ehhez még tartom, mert nem akarom, hogy kakálás közben másszon le a biliről, bár gondolom úgyis eljön majd ez is). Mivel most már teljes gőzzel jár, és baromira élvezi, egyelőre mindent menet közben csinál, az evéstől a kakálásig. Majd ez is elmúlik :)

Hajrá mindenkinek továbbra is,
Zsanett
- Lotte bő 11 hónapos
zsanettrp
 
 


Sziasztok!

Szóval még nem mászik, csak hasra fordulni tud, de azt nagyon. Ha meleg van védőfelszerelés nélkül van, és hát locsol...Hiába teszek alá törölközőt, pelust biztos máshova pisil. Gondoltam van valakinek valami jó ötlete erre :) .
Mostanság teljes sztrákba lépett! Eddig bilin "ülve" pisilt, most rájött arra, ha megfeszíti a lábát, akkor "feláll". Így hát állunk, de nem pisilünk. És ordít is közben. nem merem erőltetni, úgyhogy pihentetem a dolgot, marad a pelsu. Mi erről a vélemény, tapasztalat, ötlet?

Meg lehetne tanítani neki, hogy jelezze ha kell pisilni? És ha igen hogyan?
sz.melinda
 
 


Sziasztok!

Melinda: üdv!

Csajok: mi lehet ez? Sárit elviszem pisilni kb. félóránként. Szépen pisil is általában, azonban előfordul egyszer-egyszer, hogy semmit nem pisil, leteszem és 1-2 perc múlva ott a terjedő folt az aláterített pelin....miért?

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Melinda,

Tegnap válaszoltam neked, hova lett???
Sztrájk: van, volt, lesz. :roll: Állva pisilés tetszene neki? Fűbe, kádba...
A jelzést szerintem nem lehet tanítani, önkéntes. A nagyfiam pl sose volt nagy jelző, már beszélt, de akkor se. Ha odajött hozzám, amikor kakilnia kellett, az már nagy szó volt.


Livi,

erre nem tudok magyarázatot, de az évek alatt nálunk is volt, mindkét gyerekkel. A picivel most azt csinálom, hogy megkínálom cicivel, és akkor biztosan lazít annyira, hogy ne járjak így.
Másik lehetőség, ha van idő, sétálok egy kört vele, nézünk a tükörbe, és utána vissza a pisiléshez.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia: megvan a megoldás: nem vártam eleget! Ma elhatároztam, hogy tovább "lebegtetem" a csap felett, és meg is lett az eredménye: néha csak 3-4 perc után pisil, ki tudja, miért?! Köszi a sétálok egy kört ötletet, megfogadom! :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi,

ma biztos türelmetlen voltam, vagy mi, de folyton úgy jártam, hogy nem vártam eleget, fél perc múlva pisi pelusba. Arra gondolok, hogy annyira néz mindent, hogy kisebb gondja is nagyobb annál, hogy sietve pisiljen. A nagytesó tevés-vevése izgalmasabb... :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia,

a Vikitől kapott kölcsön könyvben olvastam, hogy sokszor a tartott helyzetben nem tudnak lazítani, ilyenkor ki kell próbálni, hogy kicsit lefektetni őket, akkor lazítanak, és újra pozícióba tartva már megy is! :D

Tegnap mi kihagytunk egy napot, mert azt is olvastam, hogy egy-egy nap pihi sokszor segít. Ma reggel meg sem várta a pisihangot a mosdóban, rögtön pisilt és vigyorgott, mintha hiányzott volna neki!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


a Vikitől kapott kölcsön könyvben olvastam, hogy sokszor a tartott helyzetben nem tudnak lazítani, ilyenkor ki kell próbálni, hogy kicsit lefektetni őket, akkor lazítanak, és újra pozícióba tartva már megy is!

Kipróbálom!

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!

Hétvégén elillanunk itthonról pár napra. Na nem nyaralni, csak inkább kiruccanni kicsit, néhány nap Bp., ismerősök babáinak meglátogatása, talán állatkert, és csavargások a városban, szóval A VILÁG megmutatása a kölöknek :-) Valamint pár nap gyömrői dédiék (férjem nagyszülei).
Előre fő a fejem, hogy fogom megoldani a pisiltetést. A fővárosban megejtett csavargások közben valószínűleg sehogy, mert az előzetes terveim szerint tömegközlekedni fogunk; esetleg néha próbálkozunk majd. A dédiéknél is kérdéses.
:?: Szerintetek mennyire felejti el a nem pelusba pisilést a max. egy hét alatt, amit nem itthon, a megszokott környezetben és ritmusban fogunk tölteni?

Viki
vamberyviki
 
 


Viki: a könyv szerint semennyire! :D :D de tényleg, a lényeg, hogy vedd lazán, ha nem sikerül megoldani, semmi gond, bezéld meg vele, hogy most így lesz és kész. :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi,

köszi! De jó, hogy te most olvasol, és még ennyire friss a tudásod!!!
Én erre a részre nem is emlékeztem, bár lehet, átugrottam, mert mindig csak azt olvasom, ami éppen az aktuális "problémám", vagyis inkább helyzetünk :lol:
Akkor holnap még pisi itthon, aztán szombattól meg lazázunk és csavargunk :D
Köszi még egyszer!

Viki
vamberyviki
 
 


Viki,

Nálunk ez sose jött be, mármint a pisiltetés-szünet. A gyerekeim ugyanis megszokták és ELVÁRTÁK az EC-zést mindenhol. :lol: (Főleg ami a kakit illeti.) Ezért idegen helyen nagyon gyakran irdatlan mennyiségű pelusunk fogy, mert pisiltetni nem tudom, vagy csak pelus fölé, de a pisis pelust meg utálja a gyerek.
Nálunk különben a dédiék nagyon támogatóak! :)

És jó szórakozást!

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Köszi, Lívia!!
Hát nem tudom, hogy lesz a dédiékkel, mert a tata (ott így mondják), mamával meg majd csak elboldogulok. Megvan ugyan mindenről a véleménye, amit nem is rejt véka alá, de az én "diliimet" mindig elfogadja :lol:

Tervek szerint csütörtökön érkezünk, igyekszem majd beszámolni!

Viki
vamberyviki
 
 


Sziasztok!

Már megint egy gyors update: Sári jól gyűri az EC-t, nagyon ügyes. Kakis pelust azóta se mostam, hogy 6 hete elkezdtük. Szerintem a hasfájás is kevesebb, valahogy a hang meghozza neki az ingert (vagy a pozíció, nem tudom). A pisi hol ide, hol oda folyik, de vannak szinte száraz napjaink is ám! (néha én felejtem el elvinni, néha ő nem kooperatív, de ezen nem parázok, csak lazán csináljuk, emiatt nem leszek ideges egy percig sem, ezt megfogadtam!)

Hajrá mindenkinek!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Nahát, Liv, nagyon ügyesek vagytok! :)
h_szilvi
 
 


Szilvi, te itt?! Köszi! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok,

végül nem mentünk sehová: a csütörtökön megállapított kezdődő középfülgyulladásra azt mondta a háziorvosunk, hogy szombatra helyrejön, mehetünk vele, s én így is készültem, a kölöknek azonban egész hétvégén hőemelkedése volt, és így nem akartam cincálni.
Elhalaszottuk két héttel későbbre.
Úgyhogy egyelőre minden a régiben.

Livi! Szuperügyesek vagytok és nagyon-nagyon jól teszed, hogy nem idegeskedsz!!! :D
Azt hiszem, írja is egy helyen a könyv, hogy pisiltetett babáknál könnyebben távoznak a szelek (én békegalamboknak hívom őket :lol: ) és ezért kevesebb a hasfájás.

Viki
vamberyviki
 
 


sziasztok,
rövid beszámoló, hogy haladunk.
levente 6 hónapos lesz mostmár, és végre nem mosdó felé tartjuk (9,5 kg) hanem ül a bilin. persze ott vagyok mögötte és támogatom nehogy eldőljön :)

sajnos lakást festettünk és közben sokszor háttérbe szorult a pisiltetés így több kakis pelus volt mostanság.

illetve mégegy visszaesés, éjjel többször pisis a pelus pedig előtte sokszor reggel szárazan ébredt. de msotmár fel is kel enni is éjjel amit ezelőtt szintén nem csinált.
ez mitől lehet? valakinek van hasonló tapasztalata?

mellékelek egy képet is remélem sikerrel
szép (száraz :) napot midnenkinek!!


Kép

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Marica,

Nagyon édes a kisfiad! :) Az éjjelek ügyében nincs tippem, az enyémek mind litereket pisilnek éjszaka. :D

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Marica, de jó ez a kép!!!! :D ügyes baba!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


sajnos az a baj, hogy éjjel én nem vagyok magamnál, kiveszem, szopcsi és el is alszunk egyből mindketten. így reggel azon tűnődöm hogy vajon etettem? hányszor? és vajon mikor pisilhetett.... ezért van egy kis lelkiismeret furdalásom hogy ki tudja hán y órát van pisis pelusban.

most jött két foga, lehet azzal is összefügg hogy minden kicsit a feje tetején áll nem tudom.

ja és kicsit rekedtes a hangja az utóbbi napokban, ez összefügghet a fogakkal? vagy hülyeség?
mástól meg mitől lenne... nem tudom

na hátha valaki okosabb :)

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Kedves mamák, babák és persze papák!
...mindenkit szeretettel várok Aug 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra a Fise galériába, Ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka Ukulele verseskönyv illusztrációi mellett, egyéb grafikai munkáim is bemutatásra kerülnek.
A kiállítóteret babzsák foteleimmel igyekszem a gyerkőcök számára is hangulatossá tenni.

FISE GALÉRIA
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16. Telefon: 311-3051
http://www.fise.hu/


Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Egy 4 hónapos kislány, Árnika anyukája vagyok. Néhány napja találkoztam a pelenka nélküli módszerrel. Nagyon szeretném kipróbálni, de szkeptikus vagyok. Nem a módszerben nem bízom, hanem saját magamban: lesz-e hozzá elég türelmem, fogom-e venni a baba jelzéseit stb. Eddig rendre befürödtem minden alternatív dologgal kapcsolatban. Pl. lelkesen vettem hordozókendőt még a szülés előtt (babakocsink nem is volt), de aztán többszöri próbálkozásaim a használatára mind elvetéltek valamilyen okból. Ilyenkor a családom tagjai beigazolódni látják, hogy ez is egy felkapott, de hasznavehetetlen divat, aminek naivan bedőltem. Pedig tudom, hogy én csináltam valamit rosszul.
Ettől tartok a pelusnélküliséggel kapcsolatban is. Ezért kapcsolódom a topicba, remélem, hogy jó tippeket kapok majd, és tartjátok bennem a lelket, ha feladni készülnék (még el se kezdtem).

Első kérdésem az lenne, hogy van-e értelme addig is a bili fölé tartani a kicsit, amíg nem figyeltem ki a jeleit, és a hangjelzéshez sem szokott még hozzá pisi/kaka esetén? Vagy pár napig még csak a következővel foglalkozzak: figyeljem kibontva a babát, és mondjam a pss-pss-t, ha aktuális? Vagy addig is, míg nem vagyok biztos a jeleiben, vigyem ki mondjuk óránként? De van-e ennek értelme, ha a pisit/kakát még nem kötötte össze a hangjelzéssel? A kakijelzések a részéről elég egyértelműek, de azt nem tudom, pisilni mikor szokott.

Sajnos ő nagyon gyakran szopi közben kakál, és félek, hogy méltatlankodna, ha a szopit félbeszakítanánk. Mondjuk, erre egyszerű a válasz: ki kell próbálni. Hogy szopi közben alátegyek valami bilifélét, azt nehezen tudom elképzelni, mert mi mindig fekve szopizunk. (Ma házon kívül, ülve próbálkoztunk, de annyira szokatlan volt számára a helyzet, hogy úgy kereste a cicit, mint egy újszülött, pedig az orra előtt volt.)

:? Segítsetek!
szerencsefia
 
 


Szia Szerencsefia!

Vannak itt nálam jóval tapasztaltabbak is, és remélem, kisegítenek majd egy pár jó tanáccsal, de íme az enyémek addig is!
Én a "laza" pisiltetős csapatot erősítem. Ha sikerül, sikerül, ha nem, hát az se baj. Én nem pisiltetek éjjel és akkor sem, ha megyünk valahová, de itthon végig, míg itthon vagyunk.
A lányom 4.5 hónapos és 10 hetes kora óta pisiltetem. Nem tudom, hogy "veszi-e" már a jelet, én egyszerűen az időzítéses módszert alkalmazom: kábé 20-25 percenként kiviszem pisilni a fürdőbe. Ha nem mulasztok el egyet sem, akkor száraz a napunk. Alvás után én rögtön viszem, és szopi után 5-10 perccel ugyancsak. Néha csak a megérzésre hagyatkozom, "hátha kell neki", és néha pisil, néha nem. Ha becsurog, rögtön kiadom a hangot (pss-pss) és megölelgetem, hogy ügyi volt, kész, nem problémázom.
Sok idő és türelem kell, és ha teljesítményorientált vagy, akkor felejtsd el, több kára van, mint haszna akkor.
Én egyébként meg vagyok győződve, hogy már a napi 1 pisi elkapása is nagyon sokat ér, a kettő még többet. Hadd szokja meg a módszert, adj neki időt. Lehet, hogy még jó sokáig nem fog a jelre pisilni-kakilni, de azért mindig kell a hangjelzés, majd belejön.

Ha hordozókendődet szeretnéd használni még, látom Bp-i vagy, jelentkezzetek be Ágihoz egy tanfolyamra itt, sztem nagyon megérné, illetve kukkants be a hordozós topicba is, sok bátorítást kaphatsz onnan is!

Sok sikert!



:D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

No hát én is jövök egy panasszal, amióta Sári hasra tud fordulni, tojik a pisilésre és csurgat mindig, mikor kedve szottyan, nem tudom elég gyakran vinni, alig tudok 2-3 pisit elkapni egy nap! Tudom, hogy többen is panaszkodtatok erről, mikor hasra kezdtek fordulni, csak pár biztató szóért jöttem!!! :oops: :D :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi!

Ez ilyen. Kitartást! Nálunk kb. 2 hónap alatt múlt el (ha jól emlékszem, de lehet, hogy picit kevesebb.).
És nagyon ügyes, hogy már hasra fordul!!!

Viki
vamberyviki
 
 


Szia Livi!

Köszönöm a tippeket. Azért még bizonytalankodom. Nem is az a baj, hogy teljesítményorientált vagyok, hanem, hogy Szűz: no annyira nem, hogy a védőhuzatra is védőhuzatot húzzak, de ha arról van szó, hogy pucér a gyerek feneke, akkor legszívesebben lefóliáznám a lakást. Ti alkalmaztok valamilyen vízhatlan anyagot a lepedő alatt, hogy azért legalább a matrac ne legyen pisis-kakás?
Vagy ez a laza módszer egyúttal azt is jelenti, hogy még pelenka van a kicsi fenekén, amíg nem kezdi egyértelműen venni a jelet?

Kár, hogy nem a nyáron hallottam erről a módszerről, mert akkor egyébként is lengén volt öltöztetve, sokkal könnyebb lett volna pisiltetni is, meg ruhát cserélni, ha úgy adódik.

Györgyi (Szerencsefia)
szerencsefia
 
 


Györgyi: valami mindig van alatta. Törülköző, 1-2 prefold. Ha hideg van, akkor pelus is, aztán semeddig se tart le-fel venni, legalább is engem nem zavar.
Bizony, nekünk nagy mázlink volt a nyárral, pucérkodtunk végig. :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi:

Eddig még mindig csak tervezgettem a pelenka elhagyását, mert egyrészt elég stresszesek és rohangálósak voltak az utóbbi napjaink, meg a hideg is beköszöntött, és bonyodalmas volt beindítani a fűtést. Most is van mire hivatkoznom a halogatással: vettem egy gumilepedőt a teszveszen, mert azt mindenképpen a törülköző alá akarom rakni, én csak úgy vagyok nyugodt.

Lehet, hogy túlzásba viszem az óvatoskodást, de mielőtt tényleg "felszabadítanám" a gyereket, első körben áttérek a mosható nadrágpelenkára, és a pisiltetéssel egyidejűleg azt is használom. Már próbálkoztam a Monapellel korábban többször is, de úgy tűnt, nem váik be: egy óra múlva már facsarni lehetett belőle a pisit, és ki is folyt rendesen. Most úgy vagyok vele, ha egyébként is félóránként pisiltetek, akkor talán nem lesz gond.

Leginkább amiatt aggódom, hogy ha a szopit félbeszakítom egy jó kis kakálás kedvéért, utálni fogja az egész módszert, és pont olyan frusztrált lesz, mint egy kétéves a klasszikus biliztetésnél. Merthogy Árnika többnyire szopi alatt kakál, ráadásul több hullámban, elég sokáig tart. Ilyenkor mondom a szignált, hadd szokja. Tetszik neki, jókat mosolyog rajta, de nyilván a kakával egyelőre még nem köti össze. Nektek nem volt ilyen gondotok, mint kaki a szopi közben?

Györgyi
szerencsefia
 
 


Györgyi: megmondom őszintén: nem. Sári sosem pisil-kakil evés közben, viszot szopi után ált. 2x is pisil, úgy 5 és még egyet kábé 15 perc múlva. De ezekre mejd te is rájössz, ha kicsit összhangba jöttök. Nekem nagy pluszt jelent, hogy pont emiatt sikerült annyira ráhangolódni Sárira, hogy sokkal erősebb a kapcsolatom vele, úgy általában is.
Mi is csak moshatót használunk. Nem ázik át, mert 1pisi/pelusig van alatta. mindig száraz.
A nagynak Kushies van, az pl. szuper, rengeteget bír.
Gyere át apelusos topicba, ha van pelenkás kérdésed!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi: köszönöm a tippet, átrándultam a pelusos fórumba. Hogy a pisiltetéssel hogy fogok boldogulni, még a jövő zenéje, de legalább az eldobható pelenkával szeretnék leszámolni.
Jelen pillanatban az hátráltatja a pisiltetést, hogy az apai nagymama látogatóba jött Belgiumból három hétre. Alig ismerjük egymást, csak egyszer talákoztunk, 12 éve, és egylőre csak a tiszetletköröket futjuk. Teljesen kizökkentem a megszokott napi rutinból is, de pár nap alatt biztos összerázódunk.
Györgyi
szerencsefia
 
 


Sziasztok!

Lehet, h teljesen véletlen volt, mert a fél kezemen meg tudom számolni, hányszor pisiltettem Árnikát, ma elcsíptünk egy kakát a mosdó felett!

:D Györgyi
szerencsefia
 
 


Az örömömet beárnyékolja, hogy egy fél óra múlva háromszor annyi ment a pelenkába... De én lehettem a bűnös, mert nem pisiltettem rögtön ébredés után.
szerencsefia
 
 


Györgyi, ne árnyékolja be!!Majd belejöttök, csak szép lassan! :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi:

egyet árulj el: Sári mindig élvezi a félóránkénti pisilést, örökös pelenkacserét, még ha csak textilbelső is? Tegnap és ma délelőtt is mindketten kipurcantunk, pedig feltekertem a fűtést, hogy tipegővel vagy nadrággal ne kelljen bíbelődnünk. De déltájban már nagyon tiltakozott Árnika a pelenkázás ellen, mert közben még olykor-olykor öltözködnünk is kellett, mert csak átázott a textilpelus egy pisitől is. (Használtan kaptam, lehet, hogy már nem kifogástalan a minősége.)

Délután lazítottunk a tempón, az utálatos külső felkerült a pelenkára, mert mint említettem, addigra mindketten kipurcantunk, a tiszta textilpelus is megcsappant, és a nagymamát sem akartam sokkolni. Amúgy jók voltunk, mert kakában úgy 60%-os volt a találati arány, és egy pisit is elcsíptünk. Árnika mintha érezné a lényeget, azóta egyszer sem kakált szopi alatt.

Szóval a kérdésem továbbra is: a te kislányod egyszer sem sérelmezi, hogy már megint ki kell menni? Vagy Árnika is bele fog jönni?

Györgyi
szerencsefia
 
 


Györgyi: ha sérelmezi, akkor leállunk. De jól tűri, hamar le-fel öltözünk. Most jobb híján a nővére zoknijaiban van nappal, neki combtőig érnek, tehát nem fázik...

Jöttem beszámolni, hogy lassan vége a sztrájknak: ma még nem volt baleset, megvan minden pisi, tegnap a nagykaki is meglett. Alakulunk megint!

:D :D :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok,

egy kicsit aggódom, hogy talán elég "élemedett" korban kezdtük a pisiltetést négy hónaposan. Bár elvileg hat hónap a vízválasztó, de minden gyerek más és más. Ráadásul az apai nagyi még két héten át minden délután itt lesz, úgyhogy csak délelőtt tudok következetesen pisiltetni. De lehet, hogy feleslegesek az ilyen irányú aggodalmaim, mert amúgy szerintem az alig pár napos gyakorlás ellenére elég ügyesek vagyunk.

Inkább az gondolkodtat el, hogy talán kellemetlen neki nemcsak a le-fel öltözködés, de a kuporgós póz is. Fészkelődik, legutóbb pedig hangosan méltatlankodott, hát abbahagytuk. Ha szopi után vesszük fel a nyomorgatós pózt, akkor ezzel kisegítünk egy jó adag tejet is, ami végigfolyik a hasán. Lehet, hogy bénán tartom?

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Sziasztok!

Befejezem a monológomat. Azt hiszem, fog ez menni. Mármint a pisiltetés. Még döcög, de alakul. Sok hasznosat olvastam tőletek a topikban.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Nahát, ez meg milyen spamezés itt, ilyet még nem láttam.

Györgyi, az öltözködés dolgot úgy is meg lehet oldani, hogy pl. body és nadrág helyett hosszú ruhát adsz rá, amit csak fel kell hajtani, alá pedig lábmelegítőt. Ez kicsit dupla vagy semmi, mert ha az ember ilyenekbe befektet, akkor már tényleg gyakorlatilag elszánja magát a biliztetés mellett. Ha viszont marad a körülményes öltözködés, az tud visszatartó erő lenni, és gyakran hátráltatja a folyamatot.

A belga nagyinak nem tetszene a biliztetés? Én ismerek belgákat (levlistáról), akik csinálják :)

Mindenesetre hajrá, írod is, hogy már egyre jobban megy, csak így tovább!
zsanettrp
 
 


Zsanett: a belga nagyinak nem a pisiltetéssel van gondja, hanem a hiányos ruházattal, ami miatt nekem is fő a fejem. Egyelőre alul csak a textilpelus van, és betakarom, de persze ezt percenként újítani kell, mert egy-kettő lerúgja. A lábmelegítőt hol lehet kapni? Ezt még csak itt láttam, ebben a topikban. hiába kerestem a neten, nem találtam olyan boltot, ahol árulnak ilyet. Uyganez a kérdés a hosszú ruhával kapcsolatban is. vagy ezen csak a sima lánykaruhát érted?

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Szia Györgyi,

megjött a privid, itt válaszolok. A lábmelegítőt egyre több helyen meg lehet találni, de én eddig csak online boltokban láttam, igaziban nem. Illetve azt hallottam, hogy a H&M-ben van olyan gyerek lábmelegítő, ami jó babára, de én itt nem találtam.

Magyaror online weboldalakon még nem találkoztam vele. Én Amerikából aztán itt Norvégiában rendeltem a mieinket. BabyLegs és Huggalugs márkájút próbáltunk, az utóbbi kicsit kevésbé tetszik, nem annyira rugalmas, mint a BabyLegs, de a mintája nagyon jópofa. Ezen a német oldalon is lehet kapni BL-t: http://www.babygerecht.de/Tragen/Tragek ... ::670.html
Sajnos nem olcsó dolgok, de tényleg hosszú évekig lehet használni őket, nálunk teljesen jó állapotban vannak így 1 év után, és ugyanolyan praktikus.

Vannak mindenféle otthon dolgozó anyukák által gyártott típusok is, általában kötött, érdemes google-ban rákeresni szerintem.

Ha valaki jól tud kötni, akkor biztos az a legjobb megoldás - bár nem tudom meg lehet-e kötni kézzel úgy, hogy aztán ne táguljon ki és ne csússzon le.
zsanettrp
 
 


Zsanett: köszi! :) :)

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Szóltam Apának a spamekkel kapcs. remélem nem lesz több! :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 



képzeljétek, aminap olvastam itt a babylegs-ről erre bemegyek a turiba és meglátok egy ugyanolyat, de újban (nem babylegs márkájú) de ugyanaz.
és 450 pengő.... még jó hogy nem rendeltem!

tudja valaki, miért nincsen lábfeje? vagy lehet-e olyat is kapni. talán jobb lenne.


köszi

ui: majd befotózom

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Gondolom, ha lenne lábfeje, akkor harisnyának hívnák :) Valószínűleg nem lehetne ilyen stabilra csinálni, és lecsúszkálna, de ez csak tipp.

Micsoda mázli, turiban ilyet találni! :)

Kép
zsanettrp
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: