Új privát üzeneted érkezett!

biobaba
 
 


Liesel!
Én is megkérdeztem Robiéktól az IP-ellenörzést.
Tedd meg, ha ez megnyugtat!

De nem vagy már eléggé nevetséges így is?
Miért nem hagyod már abba a fenyegetözést, mások gyanusítgatását?

Neked nem tünt fel, hogy Stef nem reagál a rágalmaidra?

Egyébként olvastam 1 másik helyen, hogy a Poponellásokkal ugyanezt
csináltad évekig.
Mivel ezt mindenki olvashatja gondolom más is elolvassa majd az ottani
vádaskodásaidat!

Ha sikerül az adataimhoz úgy hozzáférned, hogy én nem járultam
hozzá- tedd meg hogy közlöd majd!
borbála
 
 


Biobaba, Köszi. Kép Pont ilyen babákat keresek.

Liesel
liesel
 
 

 
 

Biobaba,
ha nem próbáltam volna ki az ergot, akkor szóba jöhetett volna a sutemi, de hát késő.... és nem sokkal olcsóbb.
most a győzködés zajlik, naponta elmondom, hogy ezt-azt mennyivel könnyebben el tudtam volna intézni, ha a gyerek szépen a hátamon csücsül ez ergoban. És az is a győzködés része, hogy erre a csővázas hordó miért nem alkalmas. És alapvetően igazam van, csak Ember kezd aggódni, hogy nehgy beinduljon valami gyűjtőszenvedély. Hát még ha tudná, hogy a karime is mennyire tetszik KépKép

orsko
orsko
 
 


ezeket a rongybabákat már én is nézegettem, nagyon tetszenek Kép
orsko
 
 


Szia Orsko!

Hat en is nagyon szeretem az Ergot. Es nem alakult ki gyujtoszenvedely, bar ketsegtelenul vannak kivanatos kendokKép

Biobaba
biobaba
 
 


Sikerült lefényképeznem az új pozíciót. Kép Megpróbálom felgyűrni valahova a netre a képeket, és akkor meg tudom adni a linket annak akit érdekel. Ezzel együtt 15 pozíciónk van, amik teljesen különbözőek, és ezeken belül egy egy pozíciónak vannak variációi. Nemsokára kész az új weboldalunk ott fennt lesz mind.
liesel
 
 


Sziasztok!

Szerintem vagy két hónapja ígérek beszámolót a hátihordóról, most, hogy Orsko felhozta, eszembe jutott. (Azóta biciklis gyerekülést is kaptunk, de még nem volt olyan idő, hogy kipróbálhattuk volna Kép)

Szóval a mi hátihordónk nem tudom, milyen gyártmány, sehova nincs beleírva. Mindenesetre olyan, hogy a gyerek a hátadnál van, a lába "előrelóg". (Merthogy a szüleim, akiktől kaptuk, azt mesélték, hogy a legtöbb hátihordó olyan, mint egy kis szék, a gyerek távol van tőled, és a lába van a hátadnál.) Szóval a hátihordó előnye, hogy apa ebben hordja a lányát Kép, és azon túl, hogy könnyen fel- és levehető, hatalmas előnye, hogy a gyereket le is lehet tenni benne, mert megáll a lábán. Én egyszer voltam vele hosszabb sétán - tönkrevágta a derekam. Szerintem azért, mert nem az én magasságomra van méretezve (kicsi vagyok, 155 cm kb.). És ha háton van a gyerek, van a zsebemben egy kis tükör, hogy meg tudjam nézni, mi a helyzet Kép Ha például a sapkája a szemébe csúszott, a hátihordót csak félvállra veszem, és megigazítom a sapkát - ugyanez a kendőnél nem kivitelezhető.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu, ez a zsebtükör zseniális Kép
milyen hátihordód van?

Liesel, nekem jöhet majd a fénykép link.

orsi
orsko
 
 


Orsi,

ha el tudod mondani, hogy tudok képet kicsinyíteni, akkor teszek fel képet a hátihordóról Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Orsko,

az Ergon van zseb direkt tukornek Kép

Gyezsu,
kep kicsinyitese: attol fugg, milyen programotok van a gepen.
V ha gondolod, kuldd el az e-mail cimemre, aztan lekicsinyitem, es felteszem ide.


Biobaba
biobaba
 
 


OFF
Az ACDSee 7.0-t töltöttem le az origoról. De fogalmam sincs, mit kéne vele csinálni. Pedig Kata egy éves születésnapját végigfényképeztem, és szeretnék belőle egy Power Point bemutatót csinálni, amit el is kezdtem, de már most hatalmas a kiterjedése és nagyon lassan lehet vele dolgozni.

ON

GyeZsu
gyezsu
 
 


Biobaba, még egy pont az ergonak Kép
orsko
 
 


OFF

Gyezsu, hat ezt a programot nem ismerem. De megprobalom, ha van olyan valtozata, ami Linuxon v Mac-en fut, akkor megnezem, es megirom, h kell.
V esetleg meg letoltheted a gimp.org oldalrol a Gimp nevu programot. Abban tudom, h kell kicsinyiteniKép Es az egy jo kepszerkeszto program egyebkent.

Biobaba

ON
biobaba
 
 


Premier következik: sikerült képet kicsinyítenem!!! Íme a két kép a hátihordóról: háton és letéve.

Kép

Kép

A piros része hátul (a gyerek feneke alatt) egy zseb (mini hátizsák Kép). A "letéve" képen látszik, hogy belül van egy "öv", amibe a gyereket be lehet kapcsolni (csak vízszintesen), meg hogy van derékpántja is, csak azt a párom nem használja (én használnám, mert jobban eloszlik úgy a súly, de nekem nincs jó helyen Kép).

GyeZsu

Nagy örömömben a profilomba is tettem egy képet Kép Sajnos olyan kép, amin én is rajtavagyok és magamnak is tetszem, csak nagyon régi van...
gyezsu
 
 


Hahó,
Gyezsu,
nekünk is pont ilyen van!!!! Kép Igaz, hogy Cicót csak párszor hordtuk benne, akkor is Apa - igen, én is alacsony vagyok, igen, az én derekamat is nagyon nyomta - és most meg már persze nem is hajlandó beleülni, de ez egyéni szoc. probléma Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Szia Kriszi! Akkor Te talán meg tudod írni, hogy milyen gyártmány és nagyságrendileg mennyibe kerül, mert az információhoz az is hozzátartozna, de mi ajándékba kaptuk Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Hahó,
a gyártmányról gőzöm sincs (volt benne egy cetli, de annak a zacskójával együtt nyoma veszett), de sima bababoltban vettük itt Pécsett, és 2003 nyarán tizenegykettő ezer Ft-ba került. A mostani árát nem tudom.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Gyezsu,
hihi nekünk is ilyenünk van KépKép és nálunk is apa hordja benne a fiút, márha hordja....
én használtan vettem, gyártmányról fogsincs. Amúgy jó, de nekem annyira furcsa a kendő után, hogy a gyerek nem rajtam ül.

Liesel,
próbálgatom a karikásat, lehet, hogy nem tökszabályosan veszem fel, de bevált, kocsizáshoz és ma sétáláshoz is, mert megjárattam már a gyerkőcöt. Letettem, sétált, és amikor fel akarta vetetni magát, betettem a kendőbe. Szóval tetsz Kép

orsi
orsko
 
 


Sziasztok!

Nekem bőven elég, hogy a párom használja a hátihordót! És szívesen használja, ha ő viszi Katát, abban viszi, nem babakocsiban. Azt is nagyon remélem, hogy sokat kirándulunk majd, és ahhoz is nagyon jó lesz. (Majd az alját is megpakolom, hogy az én hátizsákom minél könnyebb legyen.Kép)
A mostani projektem a bukósisak-vásárlás a biciklizéshez - de a csillaghegyi sportboltban sajnos még síszezon van, pár hét múlva lesz csak választék.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu,
katának akarsz bukót venni, vagy magadnak? Azért kérdem, mert most, hogy kitört a tavasz, nagyon szeretném a bicajt gyerekszállításra alkalmassá tenni. Nálatok is ez van? Oszd meg a tapasztalataidad velem.

köszi
orsi
orsko
 
 


Szia Orsi!

Mindkettőnknek kell sisak, sőt, a páromnak is szeretnék venni, mert ő biciklivel jár dolgozni (újpesti vasúti összekötőn keresztül), biciklizik az autók között, szóval neki aztán tényleg kell.
Hamax Sleepy Basic bicikliülést kaptunk, Nándi a hétvégén már fel is szerelte a biciklimre, de még nem próbáltam ki. Kell majd vennünk még egy bicikliülés"alapot", amit Nándi biciklijére szerelünk fel, és akkor könnyen át lehet tenni az ülést, lehet váltogatni, hogy mikor ki viszi a kisasszonyt Kép. Az ülésnek magas a háttámlája, úgyhogy a gyerek fejét is tartja. Azért Sleepy, mert egy kicsit hátradönthető. Ha majd kipróbáltuk, teszek fel képet Kép A bukósisak egyébként kb. 5000 Ft-ba kerül (az a fajta, ami tényleg véd), és állítólag létezik olyan pici is, ami Kata fejére kell.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Gyezsu! Mi is tervezzük, hogy biciklisítjük a kölyköt, de még nem néztem utána az üléseknek. A tiétek gondolom nem volt olcsó, de mégis mennyi? És milyet érdemes venni és hol?

KösziKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szia Szirom!

A bicikliülést Kata születésnapjára kaptuk, úgyhogy az árát nem tudom. Mondjuk helyzeti előnyben vagyunk, mert sógorom biciklinagykerben dolgozik + ő csak minőséget vesz meg. Úgyhogy ez egy biztosan jó - és feltételezem nem egy olcsó bicikliülés. Talán a gyártmány alapján meg tudod keresni az interneten. A bukósisakokról és a plusz egy üléstartóról be tudok majd számolni anyagilag is. Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Azért köszi GyezsuKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok,
kicsit elkanyarodott már a téma, de ma láttam a Brendonban GyeZsu-féle csővázas háti hordozót, ha már ott voltunk, megnéztem az árat meg a gyártmányt: tehát L. Rossi Za...(valami a vége, ezt már elfelejtettem Kép ), az ára a pécsi Brendonban (gondolom, a Brendon központosított árakkal dolgozik) 17990,- nem akciósan.
Bringaügyben mi most éppen átmenetet képezünk a kismotor meg a pótkerekes bicikli között, szállítani sztem már csak a kistesót fogjuk majd jövőre Kép A bukósisakra azért én is kíváncsi vagyok...
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok lányok!

Egy barátnőmnek ígértem, hogy lefénymásolom neki a kendőhöz tartozó kis füzetet a kötözési módokról (kendője van, csak a leírás keveredett el a költözködésben), de a füzetet nem találom (pedig mi nem is költözködtünk Kép). Visszalapoztam itt néhány oldalt, összegyűjtöttem angol és német linkeket, amelyeken nem csak a hordási variációkat írja le, hanem a kötözés menetét is:

http://www.sleepingbaby.net/jan/index.html?Baby/index.html
http://www.kari-me.com/positions.htm#facing
http://www.peppermint.com/wrapcrosscarry.htm
http://www.mamatoto.org/Default.aspx?tabid=100
http://www.didymos.de/cgi-bin/didy.pl?nachvorn.htm
http://www.hoppediz.de/index.htm - Wissenswertes - Trageweise

Létezik, hogy nincs olyan honlap, ahol magyarul írják le a kötözés menetét?

GyeZsu
gyezsu
 
 


De! Nem mind, de itt vannak:
http://www.nandu.hu/Magyar/Hasznos/Babakendo/babakendo.htm

De jól összeszedted őket Kép

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Kezdünk belejönni a háticipelésbe. Egyrészt eltört (szó szerint) a babakocsink, amit eddig vásárlásra, hátizsák tologatására használtunk (néha Lili is benne volt Kép). És Lili is nagyon élvezi már, ma a buszon is úgy ültünk, hogy csak 20 perc után akart kijönni az Ergóból. Egyszer felszállt egy nő, pici babával egy kengurufélében, Lili a hátamról kiabál, hogy baba! Kép
Azt nem tudom, mit csináljak a vállammal, egy kicsit merev ma este, a mai kirándulás után. Jó lenne, ha laza maradna, és nem fájna a legközelebbi cipelés. Ti hogy vagytok ezzel?

Kati
kat_ica
 
 


szia Kati,

a vallad sztem 2 dologtol fajhat:
1) nem szoktal hozza a rendszeres hordashozKép
2) automatikusan behuzod a vallad, ha suly van rajta. Az emberek tobbsege ezt csinalja. Pedig le kell engedni a vallat, nyakat ki, nem mereven, lapockadat kicsit lecsusztatni, es kivenni az erot a vallbol. Na ezt aztan leirtam. Azert remelem, lehet erteni. A csigolya kozepso, also szakaszat a gyerkoc iranyaba tolni. Ezt a legjobban ugy ered el, h a medenced also reszet elore billented, feneked osszehuzod, es a hasad is behuzod. Levegot azert kell venniKép Egy ido utan megszokja az ember, csak figyelni kell eleinte. Igy nem faj se a derek, se a hat, se a vall.


Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a korábbi tippeket a hordozókra, vettem egy Ergo-t, tegnap meg is jött, ma meg ki is próbáltuk. Az első teszt sikeres, nagyon tetszik. Nagyon érdekes volt, hogy elsőre észre se vették a gyereket a hátamonKépKép (vettem egy hátizsákot is hozzá, azt is rátettem a legtöbben szerintem az hitték, hogy csak az van rajtam).
Hanna nagyon jól viselte, 1,5 órát aludt is benne, és lényegesen könnyebb volt a nagyobb gyerekünket is terelgetni, meg BKV-zni.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti,
Ez tök jó Kép

Biobaba,
Igen, ezeket próbálom ma csinálni. Még súly nélkül is rossz a tartásom. És nem csak a vállaimon érzem ma, hanem az egész hátamon.
Egyébként a múltkor nehéz hátizsákot cipeltem, és észerevettem, hogy abban még rosszabb - mert ott nem állítottam be a pántokat, mint az Ergon. Az Ergoval a hátamon még ki is tudom húzni magam Kép

Kati
kat_ica
 
 


Beszti, az Ergohoz valo hatizsakot vetted? Mennyi cucc fer bele? Meg h tudod felvenni gyerekkel?

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba!

Igen, a nagyobb zsákot (Back Pack) vettem meg. Hanna cuccai belefértek (pelus, popsitörlő stb.) meg 2 gyerekpulcsi meg hamik. Nem túl nagy, de ugye a gyerek súlya mellett nem is az a cél, hogy még jól meg is pakoljam.
Az elején rátettem a hordozóra a zsákot (kis fülekkel lehet rátenni, direkt úgy van kialakítva) és együtt vettem fel (egy kicsit még ügyetlenke vagyok a felvételben, de gondolom idővel könnyebb lesz (főleg ha ő is segít), mindenesetre 1 kivétellel egyedül vettem fel hátraKép).
Mondjuk menet közben már nem nagyon lehet bele így pakolni, ha nem akarom Hannát mozgatni, és nem is tettem olyat bele (csak nagyon elrejtv külön zacsiban), amit esetleg baj, ha valaki elvisz belőle (ugye bp-i BKVzás).
Viszont minden ami kellett nálam volt és mindkét kezem szabadon maradt. (Ugye a hordozókendőkkel pont az is baj, hogy vagy a gyereket háton viszed, de akkor hova teszed a táskát, vagy a gyerek elől van, hátul a táska, de akkor a gyerek azért akadályoz valamennyire a szabad mozgásban.)
Akartam venni az elejéhez övtáskát is, de az most ki van fogyva kékben és feketében (az én Ergom kék).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Biobaba, azt hiszem, lassan én is bejelentkezem az Ergo próbához... Az az igazság, hogy holnap is be kell mennem a városba, és nem sok kedvem van az elöl keresztes kendőzéshez... Az ergót leveszitek, ha BKV-ztok, vagy benne marad a gyerek? Le tudtok úgy ülni? Na jó, lehet, hogy most nagyon nyafogós vagyok, holnap meg élvezni fogom, hogy a gyerek tavaszi szerelésben a mellkasomon Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Beszti, koszi. A mienk is kekKép

Gyezsu, mostanaban leveszem BKV-n, aztan jon velem, ha meg megunja a menetelest (v ha en unom meg az alldogalastKép), felveszem. Ha rajtam van BKV-n, nem mindig ulok le. De ha sokan vannak, akkor mindenkepp, h ne lokdossek. Egyebkent megvan, h h kell helyesen leulni, gyerekkel a hatonKép Johetsz Ergot nezni.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Hát Kata még csak most kezd két lábon közlekedni (még cipője sincs Kép). Jó volt végül kendőben vinni, a járműveken kivettem. (Félelmetes kiscsaj, még a HÉV másik felében ülőkkel is kokettál. Kép) Az a baj, hogy hatalmas hátizsákokkal járok, lassan jön majd egy kistesó is (Kati, még csak fejben Kép), na és azt már nem tudom, hogy lehet csinálni, ha az ember pocakos, hátizsákja is van meg egy - addigra - mondjuk 1,5-2 éves gyereke.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Hahó,
GyeZsu,
meg lehet Kép Legalábbis tapasztalataim szerint és egy majdnem kétévessel...
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


GyeZsu,

Egy csomó kisgyerek 2-2.5 évesen már gyalogol, mert pocakos a mama Kép Szerintem Lili is jobban rá lenne kényszerítve, ha nem tudnám cipelni. Hatalmas hátizsákról pedig már régen lemondtam, föleg így nyáron elég egy méretesebb válltáska (Lilinek már nincs pelus!)

Ma egyébként elöl használtuk az Ergót, mert Lili elaludt a buszon. Nem tudtam rendesen hátranyúlni, így csak a nyakamnál csatoltam össze, meg amúgy sem ekkora gyereknek való az elölcipelés Kép Viszont a karom nem szakadt le a tíz perc gyaloglás alatt.

Kati
kat_ica
 
 


OFF
Kati!

A szobatisztasághoz nagy-nagy gratula! És elárulod, hogy mit tanulsz? (Valamelyik topikban írtad.)

ON
Kriszi, ne legyél már ennyire titokzatos Kép Te hogy csinálod?

Pénteken pl. azért volt nagy hátizsákom, mert vittem a mappát, amivel dolgoztunk (ja, merthogy egy megbeszélésen voltam), Katának pelenkázó- és váltócuccot, valamint játékokat, ja, meg innivalót és rágcsát. Ez csak egy sporttáskába fért volna el, sima válltáskába biztos nem Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


OFF
GyeZsu,

Igaz, nagyon büszke vagyok Lili miatt, de a gratuláció nem engem illet. Teljesen magától hagyta el a pelust (éjszaka még van - ma azért keltünk fél hatkor, mert pisilés közben felébredt Kép) Én csak néhányszor megpróbáltam "szoktatni", ami természetesen nem sikerült, de Lili addig is gyakorolt Kép

Társadalomtudományi diplomám lesz, azon belül is "International Studies". Nagyon érdekes, a 6 év alatt van/lesz szó globalizációról, környezetröl, politikáról stb. És nagyon "mai", nem csak elméletekkel van tele.

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok,
Kati,
én is gratula!!
És azt hogy kell csinálni, hogy magától elhagyja? Mi addig jutottunk, hogy nagy néha szól, ha már nagyon tele van a puttony, de teljesen kiszámíthatatlan. Többnyire békésen elbűzölög magában, nem is vonul el vagy guggol le "alkotni". Ha szól, akkor az többnyire úgy néz ki, hogy jön, és azt mondja: "nincs kaka" vagy "nem kakáltam". Na de van, hogy csak úgy mondja ezt, mert (gondolom) utólag konstatálja, hogy csak putty vagy pisi van a dologban. Egyszer vagy kétszer előfordult, hogy azt mondta, "nyomtam kakákat", és tényleg, de ez ritka, mint a fehér holló. Ha néha nem kap pelust, csak bugyit (mert ő maga ezt kierőszakolja), akkor odáig jutunk, hogy vidáman ugrál benne a következő pisiig, azt szépen belecsurgatja, majd közli, hogy "levesszük a pisis bugyit". A bilire magától még nem ült rá. Ha a "szokott időben", már amíg volt ilyen, ráültetem, szépen üldögél, amíg nem tud kakilni, akkor kakil, majd dolgavégzetten feláll (vagy dolgavégezetlenül, ha előbb megunja, de ilyenkor aktuálisan nem is kell neki). Úgy tűnik, még messze nem érett a dologra, így vsz. kettőt pelenkázok majd a nyáron...

GyeZsu,
hát úgy, hogy gyalogolunk szépen kézenfogva, így néz ki a nagy trükk Kép Hát persze Cicó olyan fajta, hogy már másfél éves kora óta nem kéredzkedett fel, és inkább összeesik, mint hogy pl. babakocsiba beüljön (bár amit a tesónak beszereztünk, az tetszik neki). Buszra le-fel már profin megy, és imád lépcsőzni. Nekem már inkább az a gond, hogy ha beindul, hogyan érem utol Kép
Ha már kérdezted Kati tanulmányait, eszembe jutott, hogy akartam erről is veled eszmét cserélni. Én most éppen a kommunikáció doktorit szakítom másodszor is félbe, nem tudom, hogy lesz így disszertáció belőle...és főleg mikor...

Kati,
a tanulmányok nagyon izgalmasnak hangzanak. Egyébként az a tapasztalatom (itthon), hogy amikor nagyon maiak akarnak lenni, azaz szakítani a hagyományos elméletközpontú oktatással, akkor meg sokszor átesnek a ló túloldalára, és tanítanak módszereket, meg technikákat, amik mögött szegény hallgató nem látja az összefüggéseket. De persze itt csak nemrég kezdődött ez a folyamat, majdcsak letisztul előbb-utóbb.

Na ennyit a hordozókról, bocs a szétoffolásért Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi,

Megpróbálok rövid lenni Kép Tavaly nyáron Németo.ban 3 hétig pucéran, össze-vissza pisilte anyum lakását. Aztán az lett, hogy óránként ráültettem a bilire (nagyon sokat ivott a höségben). Az öszre már profi bilizö volt, amíg meztelen lehetett, tehát magától és balesetek nélkül. Aztán jött a hideg idö, nadrágba bepisilés, amit elöbb-utóbb meguntunk (egy jó kis felfázás után), jött megint a pelenkázás. Ezt eljátszottuk még egyszer vagy kétszer (felfázás nélkül) - és a legutóbbi meghiúsult kísérlet után 2 héttel egyszer csak nem engedett bepelenkázni. Az alatt a 2 hét alatt a gyermekmegörzö néni is biliztette, meg pucéran lehetett nála. Biztos segített ez is, ott nagyobb gyerekek is vannak. (Egy héten egyszer járt oda Lili). Azóta egyre jobban tartja a pisit, már nem is emlékeztetem tízpercenkét a bilire Kép

Suli nagyon érdekes, igen. Azt birom a legjobban benne, hogy a tanagyag lényeges része, hogy hogyan írjunk társadalomtudományi esszét (mert ezután már elvárás lesz, hogy egyetemi szinten tudjunk írni). A mo-i föiskolán ilyet nem is érintettek a tanárok KépKép

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Baratnom Nemeto-bol hozott nekem Ergo szorolapotKép, ebben azt irjak, h 5 honapos kortol 25 kiloig hasznalhato.

Biobaba
biobaba
 
 


Lili most 15 kiló, és már 97 centi! El sem tudom képzelni milyen magas lesz 25 kilósan Kép

Kati
kat_ica
 
 


SziasztokKép

Csak bekukkantottam ide, mert foglalkoztat a gondolat, hogy vegyünk egy hordozókendőt. És itt jöttem rá, hogy tök amatőr vagyok! Fogalmam sem volt, hogy több féle is van. Írtatok itt jó pár nevet, de az Ergo volt a leggyakoribb.

A kérésem az lenne, hogy igazítsatok el egy kicsit ez ügyben.

Azt is láttam, hogy valahol ki lehet próbálni. Ez igaz? Nagyon jó lenne tudni, hogy egyáltalán megmarad-e benne a gyerek!Kép
A kisfiam holnap lesz 8 hónapos, de óriási baba, már 10,5 kiló, egyre nehezebb cipelni. Más babák ugye 1 évesen ekkorák és ők akkor már totyognak, de Gergő még csak kezd álldogálni. Sokszor, mikor nyűgös, vagy beteg és sokat van kézben, hát rendesen megsínyli a hátunk a férjemmel! Jó lenne egy ilyen kendő! A védőnénink már mondta, hogy vegyek, de egyelőre tanácstalan vagyok, hogy ha több féle is van, akkor milyen legyen?

Válaszotokat előre is köszi!Kép

Orsi

avocado
 
 


Szia Orsi!

Hát itt is összefutottunk...

Ergo ügyben Biobaba, vagy Kati tud segíteni. Erről én csak annyit tudok, hogy Magyarországon nem kapható, külföldről kell rendelni. Én is gondolkodtam, hogy vegyek-e, de egyelőre letettem róla, mert a kendő is megfelel nekem.

Nekem Nandu típusú kötözős kendőm van 2 hónapja, azóta a babakocsit elő sem vettem. Kép
Elöl ültetve és a hátamon is szoktam a fiamat cipelni, bár elöl hosszú távon már nem túl kényelmes.
Hátránya a kendőnek az Ergoval szemben az, hogy kötözgetni kell, és szerintem nyáron meleg lesz, mert elég vastag az anyaga. (Bár vannak más típusú vékonyabb kendők is, de azokat nem ismerem.)

Ja, az Ergo kb. 20000Ft, kendőt 4-5 ezerért már lehet kapni.

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Ja, a lényeget elfelejtettem...Kép

Az Ergo nem kendő, hanem kenguru-szerű hordozó.

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Orsi,

(folytatva Ági írását Kép) Az Ergoval kétféleképpen lehet vinni a gyereket, elöl és háton. A kendönek sok megkötési módja van, ahogy változik a gyerek, úgy lehet másfajtára áttérni, legalábbis mi így csináltuk. A kendöt is jó sokáig lehet használni (elvileg amíg szükség van rá), csak egy idö után már nem praktikus, hogy mindig kötni kell. Nálunk ez a pont úgy 22-24 hónapos korban jött el.

A karikás kendö egyszerübb, mert nem kell megkötni. Nagyon praktikus pl. a házkörül, amikor dolgod van de nem tudod a gyereket letenni. Ezzel is lehet háton hordani. A hátránya, hogy nem oszlik el a súly, mint a kötözösnél (vagy Ergonal is) - egy vállon van az egész.

Nekem nagyon bevált az Ergo, nem is hittem volna, hogy ekkora gyereket ilyen könnyedén fogok még cipelni Kép Kenguru-szerü, de hasonlít a kendöhöz abban, hogy a babát a hát, fenék, comb alatt tartja, nem pedig csak a lába között (erre kell figyelni, amikor hordozót vásárol az ember).

Kati
kat_ica
 
 


biobaba
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: