Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, akik már varrtatok kendőt!

Barátnőm a napokban szüli harmadik babáját, és szeretne varrni magának hordókendőt S.O.S. Csak két kérdés van: milyen anyagból, milyen széles, milyen hosszú? Kép

Egyébként vettünk bukósisakokat, mindkettő (Katáé és az enyém) 4.900,- Ft volt. A bicikliülésünkre azt mondta az eladó srác, hogy az egy igen drága ülés, főleg, hogy a hátradönthető támlájú változatot kaptuk. Az a "rúd" hozzá, amit fel lehet tenni a másik biciklire, és akkor egyszerűen átemelhető az ülés az egyik bicikliről a másikra, az 5.500,- Ft.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Gyezsu!

A hossz fugg attol, h milyen magas, aki hasznalni fogja, es h milyen kotesi modokat akar hasznalni.
En 4,8 m hosszu kendot varrtam, h azta kotest is lehessen hasznalni, aminel a gyerkoc elol van, kifele forditva. Igy utolag sztem nem tul jo az a kotes, mert nyomja nagyon a hasamat, holyagomatKép Ugyh ahelyett inkabb a haton hordast javaslom. V ha elol van a gyerek, akkor befele fordulva legyen. Egeszsegesebb is. Es sztem egy 160-170 cm magas embernek eleg 4 m hosszu kendo.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Biobaba!

Köszi!

Szélességre is különbözőek vannak? Vagy mérjem le egyszerűen az enyémet? Kép És bármilyen erősebb pamut anyag jó hozzá? És csak simán be kell szegni? (Bocsi, de a varráshoz egyáltalán nem értek...)

GyeZsu
gyezsu
 
 

 
 

ja, ezeket el is felejtettemKép
szelessegre eleg az , ha veszi az anyagot, alt standard szelessegek vannak, es ha azt felbevagja, jo. Az kb 75 cm. mert 150 szeles az anyag. Ha jol emlekszem.
Es eleg csak beszegni, sot nem is kell miindenhol, mert ugye van, ahol gyarilag mar beszegett. En IKEAban vettem eros pamutvasznat. (LENDA volt, azt hiszem.) De az Attila uton azota lattam nagyon szep lenvasznakat. En most abbol csinalnekKép
biobaba
 
 


GyeZsu,

Én is erös pamutvászont használtam, ami átlósan jó rugalmas volt. Duplaszéles anyag volt (150 centi) és ezt használtam hossznak, szélessége azt hiszem 80 centi volt. Ezt a csípön-hordáshoz csináltam, a többi kötéshez túl rövid lett volna.

Én 4,30-at javasolnék hossznak. Azzal kényelmesen megcsinálható a keresztkötés, és nem lóg le túl sok. De ha szülés után nagy hasa van még valakinek, akkor sem lesz túl rövid. Egy vékonyabb valaki még talán a zsebes-kereszt-kötést is meg tudja csinálni vele.

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gyors reagálásokat, gyorsan továbbadom az illetékesnek Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Barátnőmnek anyák napján megszületett a kislánya (egy bátyus és egy nővérke már várja otthon Kép) - nem tudom, mikor varrja meg a kendőt, de ma átfaxoltam neki a tudnivalókat - rajtam nem múlik Kép

GyeZsu

Egyébként lemértem az én kendőmet: kb. 4 méter hosszú és 60 centi széles. És speciálisan hordókendőnem szőtték.
gyezsu
 
 


Gyezsu!

Milyen kendod van?

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Biobaba!

Hát ez az, amit nem tudok megmondani, mert barátnőmtől kaptam kölcsön. Egy fénymásolt füzetet kaptam hozzá, de "márkanév" nincs benne.

GyeZsu
gyezsu
 
 


karikas kendo varras nelkul
http://mamatoto.org/default.aspx?tabid=74

es meg sok hasznos dolog ezen az oldalon

Biobaba
biobaba
 
 


biobaba
 
 


egy kis edzes a hordozashozKép
http://mamatoto.org/Videos/BabyUpDown.MPG
biobaba
 
 


Sziasztok,
semmi időm nincs sajnos fórumozni, csak örömködni szeretnék, hogy van egy élő babahordozós topik. Nekem hordozókendőm is van és egy másfajta, erszény (pouch) jellegű hordozóm is, mindkettőt használom.
Bocsi a szedett-vedett hozzászólásért, de bármikor felébredhet a fiam. Kép

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szia Livia!

Azert ha idod engedi majd mutasd mar be azt az erszeny jellegu hordozot.Kép

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok,

Tudom, hogy még igen új vagyok itt, és csöndben kéne olvasgatnom, de muszáj elújságolnom valakiknek: ma reggel sikerült megcsinálnom egy háti keresztkötözést, (back wrap cross carry), ami régóta kifogott rajtam. Kép
Itt a leírása: http://www.mamatoto.org/default.aspx?tabid=117

Bocsi, ha már átbeszéltétek korábban, de érdekelne, hogy ti milyen kötözéseket használtok.
Én a kb 12 kg-os fiammal már jórészt hátit, idáig a tibetit, majd most talán ezt a másikat. Pici korában a csúszócsomós fektetetteket szerette.

Biobaba,

Az erszény abban különbözik a hordozókendőtől, hogy nem kell kötözni, csak átvetni a vállunkon. Ezzel persze elveszik a lehetőség a kétvállas hordozásokra. Csípőhordozásra nagyon jó, csak bedobom a gyerkőcöt, aztán 5 perc múlva ki, ha le akar menni. Kép De lehet vele fektetett, szoptatós hordozásokat is csinálni, meg elöl ültetetteket.
Itt vannak erszényes képek például: http://www.hotslings.com/pages/Gallery.php

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szia Livia!

En mar nem is emlekszem, h egesz kicsi koraban milyet hasznaltunk. Rovid ideig tartott, a leghosszabb az elol kereszt volt. Aztan egy darabig a tibeti, meg ez, amit belinkeltel. Csak apja sose tudta egyedul felvenni, ugyh beruhaztunk egy Ergo hordozora. Mostmar csak azt hasznaljuk, mert ugyis csak haton visszuk, ha visszuk, es nem kell vele annyit bajlodni, mint a kendovel. De teny: a kendo a legsokretubb hordozo, es abban lehet szoptatni is. Csak most mar nincs szukseg erre a sokretusegre. Majd kov gyerkocnel ujra kendozunk, akkor megint jol ki lehet hasznalni a kendot.Kép
Amikor meg epp elfelejtettuk magunkkal vinni a kendot, akkor lepedot, es torolkozot hasznaltunkKép Ahogy epp kijott, ugy kotottuk meg.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek tapasztalt "kendősöktől". :-) Babócám 2 hónapos és szeretnék venni egy hordozókendőt én is, de nem tudom melyik fajtát, olyan sokat hirdetnek, és nagyon különböző áron.
Szerintetek melyik a legmegfelelőbb egy ilyen kicsibabának? Lehet hogy a topicban már volt szó erről, de sajnos nincs időm visszaolvasni a bébim mellett.

Lívia!
Szeretném megkérdezni Tőleg, hogy az erszényt hol lehet megvásárolni? És ha jól látom a képeken egészen kicsi kortól is használható, igaz?

Előre is köszönöm:
roan
roan
 
 


Roan, en szivem szerint a Lanat ajanlanam, de rettenetesen draga. Az bio pamutbol van, nagyon szepek, es tenyleg nagyon tuti az anyaguk. Ha most vennek, azt vennek. Az ara ellenere. De mi nem koltottunk babakocsira, ugyh jutott volna erre, csak akkor meg nem tudtam, h van itthon is. (Bovebben a hordozokendo.hu oldalon)
Ha van idod, varrhatsz is. Nem tart tul sokaig. Hagyomanyos lenvasznat ajanlok, ha budapesti vagy, akkor nezz el az Attila utcaba. Ott van egy uzlet, ahol szepeket arulnak. Ill. IKEAban: a Lenda nevu anyag is jo. Ha van meg. Ez eleg eros pamut. A hossz attol fugg, h milyen magas, aki hasznalni fogja.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Biobaba!
Köszönöm szépen a válaszod.
A megnéztem a Lana honlapját, és hát tényleg nagyon drága. Ennyivel jobb a többinél, és miben más mondjuk az 5000 Ft-osnál?
Csak azért kérdezem, mert nem mindegy hogy 5e Ft-ot vagy az ötszörösét adom ki.
De ha tényleg ennyire tuti, akkor inkább a drágábbat és jobbat veszem meg.

Köszi: roan
roan
 
 


Roan,

Összehasonlítva egy Kismama kendővel, amit láttam, a Lana szerintem puhább, rugalmasabb, kicsit szélesebb, tehát kényelmesebben tudod beletenni a babát. A festékben nincsenek méreganyagok, ami jó a babának is meg neked is. Hordozni viszont akármivel lehet, akár egy félbehajtott lepedővel is. Tényleg csak rajtad múlik a választás.
Annak idején én is drágát vettem (egy másik márka, Storchenwiege), nagyon kihasználtuk és azóta már tovább is adtuk egy másik családnak. A kislányomat még tudnám benne hordani, ha nálunk lenne a kendő, ő most 15 kilós.

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!
Sikerült kicsit visszaolvasnom, és látom hogy sokan ergot használtok?
Az micsoda, bocsánat hogy zöldfülű vagyok de nem hallottam még róla. És ha árban közel azonos a Lanához lehet hogy olyat kellene vennem?
Képet hol lehet nézni róla?
roan
 
 


Szia Roan!

A sokan, az Kati es enKép

Igaz, h elvileg hasznalhato az Ergo eleg korai idoszaktol, de inkabb a kendot ajanlom meg ebben a korban.
http://ergobabycarrier.com/

A Lana tenyleg ennyivel jobb, de ahogy irtuk is, a legolcsobb, ha magad csinalsz.Kép

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba!

Meg én!KépKép Azóta is nagyon örülök, hogy hatásotokra megvettük, nagyon sokat használjuk, mindenhova visszük magunkal, és már egyedül is fel tudom venni anélkül, hogy rögtön a segítségünkre akarnának rohanni.Kép
Igaz rendszeresen nagyon megnéznek minket, de jókat mosolyognak rajtunk.
Itt van Hanna apucival pár hete:
Kép

Roan!

Az első időben mi is kendőztünk. Most már csak Ergo-zunk. Kislányom 8 hónapos.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti, tenyleg, el is felejtettem.
Nekem meg neha most is rohannak, meg ha mar fenn is van a gyerek a hatamonKép Most epp az volt az urugy, h felhuzodott a pulcsija.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Roan,

Gratulálok a döntésedhez, hogy hordozni szeretnéd a kisbabádat! Kép Olyan vidám és hálás dolog...

Igen, az erszényt is lehet újszülött kortól használni, eleinte fekszik benne, szinte ugyanúgy, mintha a karodon tartanád.
http://kep.tar.hu/babaerszeny/50046256/12154543#2

Megvásárolni lehet például tőlem, ha írsz ide: babaerszeny@freemail.hu (Ez spam? Bocsi. Kép ) És láttam erszényt még itt is: http://www.carolino-bebiteka.hu/hord.htm. A kettő nem egészen ugyanolyan, de hasonlóak.

Hordozókendő: én próbáltam vastagabb és vékonyabb anyagból levőt is, és a vastagabbat kényelmesebbnek találtam. Mondjuk a fiam már több, mint 11 kg. Azt olvastam, hogyha vékonyabb anyagból varrjuk, legyen szélesebb.

Hátihordozás kérdés:
A gyerkőc (16 hó) mostanában nem viseli el, ha fel akarom kötni a hátamra, pedig néha nagyon praktikus lenne. Csapkodott és kapálódzott, amíg le nem vettem. Játékkal se tudtam elterelni a figyelmét. Erőltetni nem akarom. Tapasztalt valaki hasonlót? Ötletek?

Köszi, Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Óriási akció, babahordozó kendő vásárlásra:


http://babaszoba.hu/forums/messages?tid=835019
nora976
 
 


Livia, nalunk ez akkor volt, mikor elkezdett jarni. Valoszinuleg azert, mert o akart menni. Hagytam, aztan amikor rajott, h ez hosszu tavon eleg faraszto, mar jott magatol, amikor meglatta a hordozot. De az is elofordult, h o hozta oda. Csak addig nekem volt faraszto, de kibirtuk.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Beszereztünk egy kendőt, nagyon tetszik nekem és a legfontosabb a babónak is.:-)) Babakocsit azóta hanyagoljuk.
Köszönöm a tanácsokat.
Roan
roan
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, tegnap végre felavattuk a biciklis gyerekülést és a bukósisakot! (De kellene egy tükör a biciklire - mint a háton hordáshozKép - hogy lássam a gyereket.) Kata helyes volt, kapaszkodott az ülésbe, és élvezte a dolgot. A bukósisakot eleinte nem tolerálta, mondjuk nem csodálom, mert úgy állítgattuk, hogy a fején volt, és jó sokat bénáztunk, de visszafele már sikerült előre beállítanunk, ráadnunk, akkor már elviselte, sőt itthon elkérte, és azzal mászkált nagy büszkén Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok,

szülinapomra a család összedobta az ergot!! KépKép már úton van, úgy izgulok, mint az első randimra készülve KépKép
remélem be fog válni.

orsi
orsko
 
 


Orsko, majd ird meg a tapasztalataidKép

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok,

Ergo szerdán érkezett, azóta lelkesen hasznájuk, a babakocsi pihenőt kapott egy kicsit. De sajna a térdem nem bírja a plusz 11 kilót, kár... marad majd a kirándulás, és a majdani kistesó.
A lényeg, hogy nagyon tetszik, kinézetre is (pirosat rendeltem), és a használata is. Az a jó benne, hogy a vállamat egyáltalán nem húzza, a súly 90%-át a csípő viseli, ezt eddig még nem tapasztaltam. A felvétel 2. próbálkozásra sikerült egyedül, azóta már az utcán is bemutattuk, és nem akartak összeszaladni az emberek, hogy mit bántom azt a szegény gyereket Kép
Egy gondom viszont van: a levétel. Gyermek ül a hátamon, kikapcsolom a vállpántösszefogót elöl, lecsúsztatom a vállamról a pántokat, és...???? mert ha ilyenkor megpróbálom szépen a hátamon lecsúsztatni a gyerkőcöt, az egyrészt neki nem tetszik, másrészt beleakad a lába a lógó vállpántba. Ti hogyan csináljátok?

Orsi
orsko
 
 


Orsi,

Örülök, hogy nektek is tetszik! Nekem néhány napnál azért több kellett, hogy belejöjjek.
Levétel: én a vállpántokat teljesen lecsúsztatom, a karomat is kiveszem, így nem akad bele. Közben ő fogja a nyakamat, de a kezét is meg lehet fogni (a vállam fölött). Ekkor a (jobb) kezemet a feneke alá csúsztatom, és így megpróbálom oldalra hozni. Az egész úgy néz ki, hogy ő féloldalasan van, én kicsit lehajolok térdbe, és úgy teszem a földre (de még mindig fogom, tehát nem baj, hogy nem függőlegesen érkezik Kép)

Van olyan "módszer" is, hogy ergóstul a csípődre csúsztatod (a derékövet nem kapcsolod ki).

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

En is ugy veszem le, h pantok lenn vannak, feneke, hona ala nyulok, es leallitom a foldre. V. kikapcsolom a derekpantot is, es Ergostul leveszem a gyereket. V ha ulunk, akkor hatrafordulok 2 kezzel honjaiKép ala, es elore az olembe (amikor utazunk).
De biztos bele fogsz jonni.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok,

van egy új hordozóm, hogy tetszik?

Kép

Itt a szabásminta (kicsit módosítottam): http://www.sleepingbaby.net/jan/index.html?Baby/asian.html

Nagyon kényelmesnek találom, de a gyerkőc ebben sem szeret háton. Kép Elöl annál inkább. Kép

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!

Tegnap felfedeztem, h az Ergo sem a regi. Ujitottak.
http://ergobabycarrier.com/

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba!

És nem is lehet épp kapni, minden szín ki van fogyva júl. közepéig.Kép
Mennénk nyaralni, és rájöttünk, hogy nekünk a nagy (középső) is belefér mégKépKép, ráadásul mostanában sokat akar apján lógni, neki meg ez nem kellemes, ha kézben kell cipelnie. Ezért vennénk még egyet (max. később elajándékozzuk v. eladjuk), de nem tudunk...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szia Lívia!

Nekem tetszik Kép Katát én is elöl hordom. (Vagy a nyakamban Kép) Bár már nagyon aktuális, hogy varrassak magamnak egy rövid kendőt csíponhordásra, amit csak magamra dobok. Az majd a következő gyereknek is jó lesz (még nincs útban Kép) újszülött korában.

Beszti, jó nyaralást! És a nyakban cipelést tudom ajánlani Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu!

Erdelyiektol lehet venni (itthon neha) keskeny lenvaszonbol, ami eredetileg torulkozo. Priman hasznalhato csiponhordasra. Nekunk van, kiprobaltam, nem foglal sok helyet, de inkabb torolkozonek hasznalom, mert nem szeretem a csipomon hordozni a gyermeket.
(Es a len kornyezetbaratabb a pamutnal is.Kép)

Biobaba
biobaba
 
 


szisztok anyatársak!

vettem nandu kendőt és babazsákot is, de mindkettőben üvölt a fiamKép ezért szeretném eladni őket, tökéletes állapotban vannak, itthon próbálkoztunk velük párszor...a kendő L-es, világoskék-középkék csíkos, a babazsák meg középkék, babamintás zsebekkel. fuszekli2@freemail.hu a címem. a kendőt 4990 ftért a babzsákot 6500 ftért vettem, természetesen ennél olcsóbban adnám...
kösz
Kati
fuszekli2
 
 


Lányok, ehhez mit szóltok?

www.tonga.fr

GyeZsu
gyezsu
 
 


Hahó,
segítsetek lécci Kép Beüzemeltem a lenvászon kendőt, de olyan bénán sikerült csak megkötni, hogy majdnem kifordul belőle a fiam...ha meg nem, akkor ráborul a széle a fejére, és nem lát ki. A hagyományos, újszülöttkortól használható fekvő kötéssel kísérleteztem. Van ennek vmi trükkje, amit nem tudok? Jó lenne pedig rendesen használni, mert a kölöknek nagyon tetszik benne.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi, h probaltad?

Biobaba
biobaba
 
 


sziasztok,

aranyos az a tonga Kép nagyanyáink hálós bevásárlószatyra jut róla eszembe KépKép

az új ergon az az kis cipzáros zseb tetszik, az tényleg hasznos újításnak tűnik.

orsi
orsko
 
 


Kriszi,

Csatlakozom biobaba kérdéséhez, pontosan hogyan is hordozod? Mennyi idős a kicsi? (Bocsi, biztosan beírtad, de nem találom.)
Egypár ötlet addig is: háta-feje alá lehet tenni összehajtott kistakarót, hogy jobban kilásson. Szorosabbra kötés? És ha lehajtod a karodra a kendő külső szélét? Akkor szorosabb, de alacsonyabb lesz körülötte az anyag. Talán segít valamelyik.

GyeZsu,

Örülök, hogy tetszik a Mei Tai. Én már tervezgetem, milyen hordozókat fogok még megvenni a második baba ürügyén, pedig még csak tervben van... Kép

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!

Remélem él még ez a topic, mert nagyon megörültem, hogy rátaláltam... Kép Nagyon jó ötleteket találtam itt eddig, bár még nem olvastam el mindent. Az Ergót is nektek köszönhetem, addig csak olvasgattam róla, az nem jutott eszembe, hogy meg is lehetne rendelni. Kép
Egyébként nagyon tetszik, még csak egy hete van meg, de már rengeteget kirándultunk vele, nagyon klassz kis jószág. Nagyon megérte az árát, bár azon ledöbbentem, hogy a Vámhivatal kifizettetett velünk 8000 ft áfát. Kép Pedig előtte nagyon nézegettem, hogy nem lenne-e olcsóbb Európából rendelni, őszintén szólva ezt nem kalkuláltam bele az árba.

Én a 8 hónapos fiamat hordozom 5hetes kora óta, először Kismamás kendőben, aztán csináltam egy rövid (2méteres) kendőt, készre csomózva, ha csak rövidebb időre kell, és nem akarok kötözgetni. Ezzel csípőn hordtam.
De aztán gondban voltam a hosszú kendővel, amikor a súlya miatt már háton kellett volna hordozni a fiamat, viszont ha egész napra bementünk mondjuk a városba, ahol útközben szoptatni kell, meg leülni, tömegközlekedni, akkor azért mégis előre kötöttem. Az Ergóban ez tetszett meg nagyon, hogy át lehet rakni hátulról előre, és vissza. Bár ezt a mutatványt még nem gyakoroltam.

pindi
 
 


Ja, és még annyit, hogy nem tervezi valamelyikőtök, hogy a Biobaba által is említett Ikeás Lenda anyagból kendőt varr? Most ui. le van árazva, azt hiszem 1290,-/m vagy 1490,-? 150cm széles, amiből ugye 2 kendő jön ki, vagyis egy mondjuk 4-5méteres kendő 2500-3500ft körül lenne /db. Szóval ha valaki szeretne társulni, szóljon. Kép

pindi
 
 


Szia Pindi!

Es nektek az uj Ergo van?

Nekunk nem kellett vamot fizetni.

Biobaba
biobaba
 
 


A vámot nekünk sem kellett megfizetni, mert az 10 euró alatt volt, "csak" az áfát, meg a postai letétet, vagyis hogy a posta őrizte, amíg a vámeljárás folyt. És ki sem hozták, be kellett menni érte a központi kicserélőbe, az Orczy térre. Valószínűleg az volt a hiba, hogy Global Express-szel kértük, mert ez nyomon követhető, ui. nekünk már annyi csomag és levél tűnt el, hogy nem akartam a postára bízni, hogy megérkezik-e vagy sem...

Az új van, igen. Először nem tetszett annyira, mint a régi, de így élőben jól néz ki, és az újítások miatt örülök, hogy ez van. De egyébként lehet még kapni a régit is, német meg angol netboltokban láttam, hogy kiárusítják a maradékot.

pindi
 
 


sziasztokKép

sokat olvasgatlak titeket, 3,5 hós kisfiam hordozásán töröm a fejemKép van egy nandu kendőm, te túl vastag és hosszú, nekem nagyon macerás. most néztem az ergot, tetszik a képeken, és a babaerszény is...
Pindi, tudnál írni olyan oldalt, ahol kiárusítják a régi ergokat? mennyivel olcsóbb?

kösziKép
maminti

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: