Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Pindi,
az áfán én is bosszankodtam, amikor először fizettük, azóta beletörődtünk. Az Ergot annyian dicséritek, én is kezdek kíváncsi lenni, milyen viselni. Mennyiben más a terhelés ezzel, mint kendővel valamelyik jó kétvállas megkötés?

Egy kérdésem is lenne, mindenkihez:
találtam ezt az ismeretterjesztő pdf-et a NINO (Nine in, nine out) babahordozós nonprofit szervezet oldalán.
http://www.nineinnineout.org/resources/nino_handout.pdf
A hordozás előnyeiről ír, alapvető hordozási formákat és kendőfajtákat mutat be, és pár webcím is van a végén.

Azóta nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy jó lenne egy ilyen szórólap magyarul is. Vagy létezik, csak én még nem láttam? Mit gondoltok, érdemes ilyesmivel foglalkozni?

köszi, Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Maminti: http://www.babyundnatur.de/wcshop/index.php
vagy
http://www.zwerge.de/wcshop/index.php3?wcshopid=080cbddd2a9d256cf89eaabb7787f29c

Itt 64.90 euró + postaktg. És az EU-ból érkező dolgokra nem kell áfát fizetni. Kép

Livia: annyiban más, hogy a terhelés megoszlik a vállak és a derék/csípő között. Sőt, a vállon alig lehet érezni. Egyébként olyan viselni, mint egy hátizsákot. Mint egy mocorgó, gügyögő, nyakbanmatató hátizsákot. Kép Viszont a kendőhöz képest nekem hatalmas plusz, hogy könnyedén lehet hátról előre és vissza tenni. De ezt már írtam, azt hiszem.

Én sem láttam még magyarul szórólapot, csak a Lana szórólapját, ahol azt is leírják, miért jó és hogyan kell hordozni.
Szerintem az ötlet jó! Más külföldi oldalakon is láttam ilyet, és ott ez úgy működik, hogy biztatják az embereket, hogy nyomtassák ki és helyezzék el a védőnői tanácsadóban, baba-mama klubban, stb. Szóval nem is lenne drága, mert nem kéne egyszerre sokat kinyomtatni, hanem főleg ilyen önkéntes alapon működne.

pindi
 
 


Sziasztok!

Nekunk afat se kellett fizetni. Ez biztos vmi uj.

Az Ergot mi anno azert vettuk, mert uugy van benne a manoka, mint a kendoben, csak egyszerubb hasznalni, es nem kell annyi anyagot magunkra tekerni. Jol eloszlik a suly, es a gyerek ul, nem log. Es meg megfigyeltem azt, h pl vazas hatihordoknal a gyerekek keze mindig benn volt a hordozoban, nem tudtak szabadon nyulkalni. Kb 5 ilyet lattam mmostansag, es mindegyik gyerek keze el volt dugva.

Szorolap a hordozasrol. Baratnom forgalmazza itthon a Lanat, ill. tart tanfolyamokat is. Neki van a szorolapja, amit Pindi emlit. Tervez is meg vmi ismertetot, folyamatosan fordit cikkeket, a honlapon vannak cikkek leforditva. Tovabbitom neki, amit itt irsz, hatha surgetiKép Esetleg fel is lehet venni vele a kapcsolatot: http://hordozokendo.hu/kapcsolat/index.html

Biobaba
biobaba
 
 

 
 

Pindi!

Áfát?
Mi is Global Expressel kértük a második Ergo-nkat (ez már új fajta), de nekünk egyikért sem kellett semmit sem fizetni. És kihozták mindkétszer.

Biobaba!

Nekünk Hanna magától szokta beledugni a kezét az Ergo-ba is!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!
Ahogy nezem, o meg nincs 1 eves. En nagyobb gyerkocoket latok igy.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok,

Az én fiamnál az, hogy bent vagy kint hagyja a kezét háti hordásnál, jó indikátor: kint: éber és aktív. Bent: ígéretesen álmosodik. ;)

Szórólap: feltöltöm ide azt az állapotot, ahogy most van. Háromba hajtósnak képzelem. Fényképek kellenének még. Nagyon hálás lennék, ha megnéznétek, és kommentálnátok. Magyartalan és érthetetlen mondatok javítását magánlevélbe hálásan fogadom. (ne offoljunk) Szeretném, ha igazán tuti szórólap lenne, rövid és velős!
Kérdés: márkanevek, gyártók szerepeljenek-e rajta.

<!--attachment: Babahordoz_s_ismeretterjeszt__sz_r_lap-245577.doc*mime_msword.gif*application/msword*138.2*Szabadon+terjesztheto+sz%f3r%f3lap+babahordoz%f3kr%f3l*Babahordoz%e1s+ismeretterjeszt%f5+sz%f3r%f3lap%2edoc --><center><pre>
KépSzabadon terjesztheto szórólap babahordozókról
Babahordozás ismeretterjesztő szórólap.doc (138.2 k)</pre></center><!--/attachment-->

Sziasztok,

Lívi

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Biztos én vagyok béna, de egyszerűen nem találom, hová lehet neked magánlevelet írni. Kép
Nekem így első ránézésre tetszik, bár most csak átfutottam. Viszont én örülnék, ha lenne benne szó az anatómiailag helyes hordozásról. Rossz nézni, ahogy a Baby Björn-féle kengurukban lógnak a gyerekek, szinte térdmagasságban, gyakran kifelé fordítva. És kendőben is gyakran látni ebben a pozícióban. Békapozíció meg sehol, sok kendőző nem is hallott róla. KépKépKép
És a pozitív hatásoknál is szerepelhetne, hogy a mozgás-ringatózás elősegíti az egyensúlyérzék és az agy fejlődését, a helyes hordozás a csípő és a gerinc megfelelő fejlődését, stb. (Bár mivel ez nem egy kendőnépszerűsítő, hanem általános szórólap, így a hordozóeszközök egy részére ez nem is igaz.)
És még egy kérdés, ha nem hangzanak el benne márkák, a Mei Tai miért van megemlítve, az nem egy márka?

pindi
 
 


Sziasztok!

A Lanas szoroanyag az ilyen. Meg a weboldalon is rengeteg ilyen temaju dolog van felteve. Ill folyamatosan jar kepzesekre Svajcba, hordozas temaban a baratnom. Meg tart tanfolyamokat is, ahol nemcsak arrol van szo, h h kosd magadra a babat.

http://hordozokendo.hu

Olyanoknak is lenne kepzes, mint vedonok, akik szeretnenek esetleg a hordozasrol tobbet tudni, de nem nagyon erdekli az un. szakembereket a temaKép

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba: Csak azzal a szórólappal meg az a baj szerintem, hogy nincs elég széles körben terjesztve. Hozzám is csak azért jutott el, mert az Évától kaptam. Pedig azon tényleg hasznos dolgok vannak.

De ez a Lívia-féle szórólap meg azért lenne jó, mert aki teljesen tájékozatlan a témában, az is képet kapna arról, hogy mi ez az egész hordozás, milyen alternatívák vannak. És aki szkeptikus, talán azt is jobban meggyőzné egy ilyen (márkákat nem említő vagy több márkát is bemutató) általános tájékoztató anyag, mert esetleg a Lanásat nem hinné el teljesen, mondván, hogy csak reklám.

pindi
 
 


Hat igen. De a Lana nem egy nagy uzlet, mivel draga. De a tanfolyamokon nem csak olyanok vannak, akik Lanat hasznalnak.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok,

Pindi:
köszönöm a visszajelzést. A lógó lábú helyzetet én sem szeretem, rossz nézni, ebben teljesen egyetértünk.
Amiért nem vettem bele elsőre: bár sok helyen olvasom, hogy nem túl jó, arra nem találtam egyértelmű bizonyítékot, kutatást, stb, hogy káros lenne a babára. (A www.thebabywearer.com -on néztem meg a linkeket a témában.) Emiatt úgy éreztem, magánvélemény lenne támadni, és esetleg alaptalanul megijeszteni a mamákat. Tudsz esetleg megalapozott forrást mutatni ez ügyben?

Írtad: "És a pozitív hatásoknál is szerepelhetne, hogy a mozgás-ringatózás elősegíti az egyensúlyérzék és az agy fejlődését, a helyes hordozás a csípő és a gerinc megfelelő fejlődését, stb. "
Teljesen igazad van, megfogalmazod valahogy szépen és röviden? ;)

A Mei Tai nem márka, az egy (hagyományosan ázsiai) hordozótípus. (Négyszögletes hátlap, négy pánt a négy sarkáról.) Sokan gyártják, némiképp eltérő designnal. Az angol nagybetűs írásmód megtévesztő? Nincs jó magyar névötletem. Kép

Pindi irta még: "És aki szkeptikus, talán azt is jobban meggyőzné egy ilyen (márkákat nem említő vagy több márkát is bemutató) általános tájékoztató anyag, mert esetleg a Lanásat nem hinné el teljesen, mondván, hogy csak reklám."
Ez már kicsit off, de olyan szomorú, hogy már nem hiszünk valakinek, aki legjobb meggyőződése alapján árul valamit, ami jó és hasznos. Mert annyi vacakot akarnak eladni nekünk, nagy dumákkal. Kép


Email: bocsi, le volt tiltva, hogy kiírja, most már látszik a profilomban.

Lana-szórólap: fent van a weboldalon? Nem sikerül megtalálnom, de lehet, hogy csak a meleg az oka. Kép

Lívia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szia Livia!

Nem kifejezetten a szorolap van fenn, hanem cikkek. De a szorolapon is hasonlok vannak. Szoval szerintem nem Lana reklamKép

A logo labu helyzet: szerintem nemcsak tamadva lehet azt leirni, h nem jo a gyerkocnek. Ha hatra kotjuk, akkor is jol tud nezelodni. Nem kell elol lennie, es kifele fordulnia. Ha mar van szorolap, akkor az egeszsegugyi szempontok is legyenek benne ilyen modon. Szerintem regebben ide tettem fel egy linket, ahol leirjak, h miert nem jo a gyereknek, ha kifele forditva van igy felteve, es ott javasolva is van egy mas kotesi mod. Mas mint a bekas. Amikor atgondoltam anatomiailag, amit ott irtak, teljesen jogos, h nem jo a babanak. Azota nem is hordtam ugy. Ez nem ijesztgetesKép Es valoban az en hatamnak sem tett jot. Akkor minek ugy hordozni. Azoknal a nepeknel, akiknel altalanos dolog a hordozas csak egesz kicsiket visznek elol. V akkor edemes elorehozni a babat, ha menet kozben pl szoptatni akarja az ember. De ha csak megyunk, akkor egy bizonyos suly utan haton legyen inkabb.

Azert tartanam fontosnak, h a helyes hordozasrol legyen szo a szorolapon, mert epp az egeszsegugyi karok miatt tartjak sokan rossznak a hordozast. Pedig nincs igazuk. A helyes hordozas se a babanak, se a hordozojanak nem karos. Sot, a hordozas kifejezetten tartasjavito lehet!Kép

Mei Tai: mivel ez egy hordozasi tipus, nem lenne jo leforditani. Esetleg: a Mei Tai tipusu hordozas?

Markak: nem kell markakat irni. Inkabb azt leirni, h mik egy jo hordozo ismervei.

Ha gondolod, felveheted a kapcsolatot Evaval. Biytos orulne neki.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Biobaba!

Írtam Évának.

Előre elnézést a hossz miatt, a téma: a hordozás ortopédiai vonatkozásai.

Én ezt a cikket találtam, ami a korai és lógó lábú függőleges hordozást összefüggésbe hozza egy ritka gerincproblémával. De határozottan úgy fogalmaz, hogy "I believe", azaz ez az ő véleménye, és a kérdés, hogy genetikai vagy környezeti okokra vezethető-e vissza ez a betegség, még nyitott.
http://www.continuum-concept.org/reading/spinalStress.html

Ez a másik 192 hordozott gyereket követett iskoláskorig, és nem találtak növekedést a testtartással kapcsolatos problémákban a nemhordozottakhoz képest. Ha jól értem, sokféle hordozót használtak, nem csak kendőt. De az eredetit sajnos nem tudom elolvasni, nem értek németül.
http://www.didymos.de/english/html/kirk99.htm

Éva weboldalán a cikk ( http://hordozokendo.hu/miert/testifejlodes.html ) alapján sem találom egyértelműnek, hogy a láblógatással van-e gondjuk, és ha igen, akkor csak a csípőficam-kockázatú babáknál (akik a terpeszpelust kapják például), vagy a függőleges helyzetet utasítja el teljesen, amíg nem ül/tartja a fejét a delikvens.

Bocsánat mégegyszer, nem szeretném agyon untatni a társaságot ezzel, de nem látok tisztán.

Kérlek, biobaba, mégegyszer be tudnád írni azt a linket, amit említettél?

Konkrét kérdés: milyen hosszú legyen maximum a szórólap?

Pindi, Biobaba, nagyon hálás vagyok nektek, hogy beírjátok a véleményeteket, ebben a melegben.

livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia:

Ja, így akkor már tudom, mi az a Mei Tai! Más nyelveken még az ázsia vagy kínai típusú hordozó vagy a négyzetkendő elnevezést találtam rá, de a Mei Tai típusú is jó szerintem .

Evelin Kirkilionis "Ein Baby muss getragt sein" c. könyvében ír arról, hogy miért rossz a kifelé fordított helyzet, és ő nem a levegőbe beszél, mögötte tudtommal komoly kutatás áll. Majd keresek róla anyagot.

A lényeg, hogy az újszülött gerincének íve kerek formájú, még nem alakultak ki a felnőttekre jellemző dupla-S formát adó ívek. Ezek csak addigra fejlődnek ki, mire a gyerek önállóan tud állni, így ez a hordozási helyzet egy mesterséges, ezért rossz helyzetbe erőlteti a gerincet, ráadásul a gyerek súlya a csigolyákra és a keresztcsontra helyeződik, míg a rendesen megkötött kendő minden irányból teljesen megtámasztja a babát. A csípőcsont fejlődésére szintén rossz, mivel míg helyes hordozásnál a láb terpeszben van és min. derékszögbe felhúzva (ez a természetes póz a babáknál, ha felemeljük, ösztönösen így húzzák fel a lábukat), mely segíti a csípőcsont beilleszkedését a csípővápába, a "lógólábas" pozíciónál ez nincs meg, sőt, ha túl alacsonyra kötik, a hordozó minden egyes lépésnél kirúgja a baba lábát onnan (a hagyományos kenguruknál gyakran látni ilyet, és itt nem számít, hogy a baba ki- vagy befelé néz).
De kendőben lehet jól hordozni kifelé fordítva, az ún. buddha-pozícióban. (Bár annál meg ott van az, hogy pszichésen nem jó neki, erről azt hiszem szintén Kirkilionis ír.)
De abban igazad van, hogy nem mindenki ért egyet Kirkilionisszal.

Ma egyébként láttam még egy horrort (szerencsére csak képen): gyerek háton, kifelé (szülőnek háttal)fordítva! (Láb persze lóg, de ez már csak hab volt a tortán...)

pindi
 
 


Lívia: Bocsánat, nem láttam a hozzászólásodat amikor megírtam, csak most látom, hogy amit írtam, annak egy részét már megtaláltad magad is.
A függőleges testtartást nem vetik el, pont azért, mert a kendő olyan jól megtámasztja még az újszülöttet is, a fejét is, ha a kendő "szára" alá tesszük.
A többi hordozóeszközt meg szerintem maguk a gyártók sem ajánlják általában újszülötteknek.

pindi
 
 


Szia Livia!

Nem biztos, h ujra megtalalom, itt kene vegigbogaraszni, de most nincs ra idom.

Esetleg meg lehet vhol itt:
http://www.kari-me.com/
http://translate.google.com/translate?sourceid=navclient-menuext&hl=en&u=http:// www.wad.de/websites/kaleb_trageschule/b ... anten.html
http://mamatoto.org/Default.aspx?tabid=211

Megprobalom megfogalmazni, elvegre az anatomiaja a lenyeg. Nos, ha elol keresztnel kifele van forditva a gyerkoc, akkor rossz a tartasa. Ha a vallai folott futtatjuk at a kendot, a lapockai hatrafeszulnek, felhuzza a nyakaba a vallait. Igazabol nem a csipojenel jelentkezhetnek a gondok, hanem rossz tartast okozhat, es kesobb hatfajos lehet. De ez nemcsak a hordozas miatt, hanem azert is, mert sehol nem tanitjak meg a helyes tartast. Pl nem mindegy, h h tartod magad, amikor hatizsakod van, v feloldali terhelesed van (kosar a piacrol hazafeleKép). Jaj, nem tudom, h eleg vilagos vagyok-e, kene egy csontvaz, amin elmagyarazhatnam, h mire gondolok. Esetleg ha megprobalod felvenni azt a tartast, amibe a gyerek kerul akkor, ha log, konnyebb aterezni. Es talan ugy meg tudod fogalmazni. Egyebkent is kialakulhat a rossz tartas, nem feltetlenul a rossz hordozastol lesz vmi. De ha vmi rossz elkerulheto, akkor ne alkalmazzuk. Hat talan ertheto, amit a hogutas agyammal probalok fogalmazni.

Ahol olvastam errol regebben, ott emiatt javasoljak, h legyen ugy vezetve a kendo, ahogy az elso belinkelt oldalon kifele van forditva a gyerek.

Van a bordakosar, azon helyezkednek el a lapockak, ha nem feszited hatra a kendovel, akkor a gyereket nem tartja mas, csak ami a laba kozt atfut. Ez nem tul biztonsagos. Hacsak nem tamaszkodik a testedre a gyerek. Nem fog, mert kalimpal, mutogat. Emiatt a karjai folott megy at a kendo. Ekkor azonban a felso teste teljesen hatrafeszul, mig a feje elore billen. Probald ezt a tartast tartani, es erezni fogod, mennyire merev, terheli a gerincoszlop kozepso szakaszat.

Logas meg. Ha nem az ulocsonton ulsz, akkor pedig a gerincoszlop also szakaszat terheled meg. A lenyeg, h az egesz gerincoszlopon eloszoljon a suly.

Osszegombolyodve: a kis gyerekek meg tok jol tudjak, h az osszegombolyodes nem az, h a fulunkbe huzzuk a vallainkat. Nem is az, h elore, hanem lefele.

Mas, az anatomiahoz mar komas vagyokKép Szorolap alt rovid. A leghosszabb A4-es 2 oldala akar leporellora hajtogatva, v maskepp. Az ennel hosszabb, az mar inkabb ismerteto. Ha szorolapot akarsz, akkor ennel ne legyen hosszabb, ha ismertetot, akkor akar tobb lapbol is allhat.

Na mar nagyon faradt vagyok. 2 hetig nem leszek. Sok sikert az anyag osszeallitasahoz.

Biobaba
biobaba
 
 


Na kozben latom, h Pindi is leirta, anatomiasabban, mint ahogy en probalgattam "parasztosan". Szoval erre gondoltam.Kép

Biobaba
biobaba
 
 


Pindi, Biobaba,
köszi az infókat, amint 30 fok alá normalizálódik a hőmérséklet, elkezdek dolgozni rajta, hogy lehetne rövid, meggyőző és pozitív formába önteni.

Esetleg lehet, hogy erre a cikkre gondoltok, Pindi? Dr. Kirkilionis cikke, azt hiszem: http://www.storchenwiege.com/babycarrierresearch.htm

Mei Tai: a négyzetkendő elnevezés tetszik, mert magyar, de ez alapján gondolhatnánk egy nagy, négyzetalakú kendőre is. Esetleg használhatnánk a ABC (asian baby carrier) gyűjtőnevet.

livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Igen, szerintem ez lehetett az.

pindi
 
 


sziasztokKép

nagyon jó ötlet ez a szórólaposdi, gratula hozzá!Kép

rendeltem egy ergot!Kép) hány hós kortól lehet használni?

köszi
maminti

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Sziasztok,

El kell mesélnem, hogy milyen sok hasznát vettem a hordozómnak a nyaraláson. (családbarát hotel) Reggeli-vacsora svédasztalos. A többi család babakocsival küszködött az asztalok között, vagy anyuci cipelte egyik karján a babát, másikon a tányért, netán apja vigyázott a gyerekre míg anya mindenkinek odahordta az ételét. Én csak betettem a fiamat az erszénybe, és kényelmesen, két kézzel szedtem magunknak és vittem az asztalhoz. Kép
Utolsó nap jött a hab a tortán: a gyerek alvása kis betegség miatt felborult, reggel fél tízkor még aludt. A szobát el kell hagyni 10-re, kulcsot leadni, reggeli 10-ig. Felébreszteni nem akartam, irtó mélyen aludt. Megoldás: be a babával az erszénybe. Így le tudtam menni enni, míg a párom leadta a kulcsokat és fizetett. Éljenek a hordozók! Kép

Maminti78, köszönjük a támogatást szórólapügyben. Kép

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!

Nem is vettem észre, hogy ennyi mindent írtatok, míg én nem babaneteztem. El sem tudom egyszerre mindet olvasni. A szórólap szerintem is nagyon jó ötlet, sok sikert hozzá!

Maminti,
Ergo 5 hónapos kortól, gondolom attól is függ, hogy mekkora a baba. Kisebb babáknak árulnak hozzá valami betétet, de szerintem lehet kistakaróval is improvizálni (vagy addig kendőt ill. erszényt használni).

Lívia, Kép

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok,

itt a javított változata a szórólapnak.

<!--attachment: Babahordoz_s_ismeretterjeszt__sz_r_lap-248054.pdf*mime_pdf.gif*application/pdf*190.8**Babahordoz%e1s+ismeretterjeszt%f5+sz%f3r%f3lap%2epdf --><center><pre>
Kép
Babahordozás ismeretterjesztő szórólap.pdf (190.8 k)</pre></center><!--/attachment-->

Lívia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szia Livia!

Jokat dolgozgathattal a szorolappal. Jo, h csinaltal. Remelhetoleg felkelti tobbek erdeklodeset a hordozas irant. Es nem hurcolasnak titulaljak majdKép

Azert van par eszrevetelem:
1) illetekesektol megkerdezted, h felhasznalhatod-e a kepeiket? (Mar, aki elerheto.)
2) a kifele nezo pozicional hivatkozol a 6. szamu kepre, de az nem kifele nezos. Meg ha a beka pozicio van is rajta, nem azt illusztralja, amirol beszelsz.
3) a Mei Taihoz is lehetne vmi olyan kep, amin jobban latszik, mert e kep alapjan, akar egy sima kendo is lehet.
3a) amikor az erszenyekrol irsz, a 3. kepre hivatkozol, amin a Mei Tai van, az erszeny a 4. es az 5.
4) a hasznos weboldalaknal inkabb a magyarokat tedd elore

a kovetkezok inkabb szakmai artalombol fakadnakKép:
5) valoszinuleg szovegszerkesztovel csinaltad, es az automatikusan alahuzta a honlap hivatkozasokat, azt vissza kellett volna vonni. Nem szep nyomtatva az ilyesmi, es teljesen felesleges is. Kepernyon is rosszul mutat.
6) ha nem balra rendezed a szoveget, hanem sorkizartan, akkor is szebb lesz az oldal kepe. V ha jobban tetszik a balra rendezett, akkor el kene valasztani a szavakat, de a szovegszerkeszto, az nem kiadvanyszerkeszto. Ugyhogy nagyon szep kiadvanyokat nem lehet veluk csinalni. Ami persze nem baj. Csak...Kép
Na szakmai artalombol ennyit, mert ez nem az a forumKép

Szoval ha gondolod, van meg idod, akkor hajra.
Biobaba
biobaba
 
 


Szia Biobaba,

Köszi az észrevételeket. Engem is az motivál, hogy ha csak minden huszadik anyuka gondolkodik el rajt, hogy ez nem hülyeség, már néhány baba jól jár. Kép

Válaszok a többi megjegyzésre:
1, igen, mindenkivel meg van beszélve, hogy felhasználhatom a képeket.
2, A hibás képhivatkozások már javítva vannak, mert azóta hogy ezt feltettem, még sokat dolgoztam rajta, csak nem sikerült elég kicsire összehozni a fájlméretet, hogy fel tudjam tölteni. Szerinted ok, ha zippelem?

3, Sajnos én nem tudom melyik Mei Tai kép lenne jobb, esetleg benézhetsz a kep.tar.hu/babaerszeny oldalra, ott vannak MT-os képek is, javasolhatnál közülük, ha van kedved. Vagy hogy milyent csináljak.
4, ok, mért ne tehetném előre a magyarokat. Kép

5, igen, mea culpa, mea maxima culpa, szövszerkesztővel csináltam... ;) Én is jobban szeretem a kiadványszerkesztőket, de három éve nem dolgoztam velük, és ebben a pillanatban nem éreztem hozzá türelmet, hogy előkotorjam gyeden punnyadt emlékeimet. Kép
Amúgy direkt hagytam bent az aláhúzást. Bár a kiemelésnek ezt a formáját általában nem használom én se, de mint elterjedt jelzését a webcímeknek, meghagytam.
6, sorkizárás: ilyen rövid sortávolságnál nem szeretem. Fura csatornák, elválasztgatás nélkül nagy lukak, stb. Az új változatban a szépen el vannak választva a szavak a megfelelő helyeken. Kicsit hullámos a jobb szél, de nem nagyon.

Mi a szakmád, megkérdezhetem?
Más:
Mi a véleményetek a Mei Tai hordozó "kötős kenguru"-ra magyarításáról? Itt a környezetemben mindenki kengurunak hívja amúgy is.

Köszi a hozzászólást, folytatom a javítgatást,

livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szia Livia!

Mei Tai: szerintem azon jol latszik, amit feltettel ide is.

Nekem jo a .zip, de h masnak jo-e?

Alahuzasok: azert ha vmi tipografiailag nem helyes, nem szep, meg ha elterjedt is, ne... Nem art muvelni a nepet, es leszoktatni dolgokrolKép

Sorkizaras: ha megcsinaltad az elvalasztasokat, akkor nincs semmi gond. Ja sorkizarasnal az utcacskak... Azert kell ott is elvalasztani.

Biobaba
biobaba
 
 


Livia: én írtam neked e-mailt pár hete az észrevételeimmel, azt megkaptad?

pindi
 
 


Pindi,
megkaptam a leveledet, és elkezdtem válaszolni, de most látom a levelezőprogramban, hogy félbehagytam és elfelejtettem elküldeni. Kép Nem akartam udvariatlan lenni, csak sajnos mind betegek voltunk. Amiket írtál, kijavítottam azóta.
Igyekszem feltenni a legfrissebb változatot a hordozós szórólapból ma vagy holnap.

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 



Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok,

Itt a legfrissebb változata a hordozós szórólapnak.

Livia

<!--attachment: Babahordozas-256461.pdf*mime_pdf.gif*application/pdf*213.7**Babahordozas%2epdf --><center><pre>
Kép
Babahordozas.pdf (213.7 k)</pre></center><!--/attachment-->

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szia Livia!

Nem tudjuk megnyitni. Jelszot ker.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba: Nekem megnyitotta.

pindi
 
 


Szia Pindi!

Az lehet, de nekem attol fuggetlennul ker biztonsagi jelszot.Kép Idezek: A fajl egyes funkcioi korlatozva vannak. A korlatozasok feloldasahoz adja meg a jogosultsagi jelszot. Ez a fajl jelszoval vedett. A kepek megnyitasa es behozatala elott oldja fel a fajl vedettseget.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok,

valószínüleg acrobat verzióprobléma miatt nem tudja Biobaba megnézni. Akinek 5-ös acrobat readere van, ezt nézze meg. Sajnos nem olyan szépek a képek, mint a másiknál, de csak így lesz elég kicsi a fájlméret, hogy feltehessem ide.

Köszönöm a türelmet, Livia
<!--attachment: Babahordozas_v5-256917.pdf*mime_pdf.gif*application/pdf*209.5**Babahordozas_v5%2epdf --><center><pre>
Kép
Babahordozas_v5.pdf (209.5 k)</pre></center><!--/attachment-->

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia!
Gratulálok, ez a szórólap profi!!! Fogok belőle nyomtatni.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske,

Köszönöm, igazán kedves. Használjátok egészséggel. Kép

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


sziasztok!
rendeltem egy ergot augusztus elején, és még nem jött meg!Kép augusztus 10-én írtak egy levelet, hogy aznap feladták a küldeményt, ez már 3 hete volt! szerintetek aggódjak? vagy még megkaphatom? a pénzt is nagyon sajnálnám, és már annyira be voltam indulva, hogy lesz egy olyanomKép

Kati

Lívia, gratulálok a szórólaphoz, tényleg klassz lettKép

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Szia Maminti!

Hatha. Lehet, h visszakuldte a posta. Velunk mar csinaltak ilyet. Nekunk egyebkent 2 het alatt jott meg.

Biobaba
biobaba
 
 


köszi, de akkor most tudok tenni valamit? hova kéne telefonálni? vagy meddig várjak "türelemmel"?

Kati

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Lívia, tényleg nagyon jó lett a szórólap, annyi észrevételem lenne, hogy a háti hordozásnál a szövegben azt írod egy képre hivatkozva, hogy Mei Tai, a képealáírás pedig kötözős kenguru...szerintem a szövegben is kötözős kengurut kéne írni, vagy a képaláírás mellé pl zárójelben odaírni, hogy Mei Tai, mert így nem pontosan érthető. szerintem;)

maminti

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Maminti: szerintem lehet, hogy a vámon áll, írják is, hogy gyakran akár egy hónapig is feltartóztathatják (ha jól emlékszem, Mo.-n a vámeljárásra a rendes közig. határidő vonatkozik, vagyis 30 nap!).
Bár nekem a postával kapcsolatban sincsenek illúzióim, mint írtam, mi azért kértük Global express-szel, mert nekünk rendre eltűnnek a külföldi csomagjaink. Kép Így meg egy honlapon nyomon követhettük, hogy épp hol jár az ergónk.

pindi
 
 


Szia Maminti,

Ha nem légipostával rendelted, ha akkor a 3 hét USA-ból még belefér talán, EU-ból persze fura lenne. Fizettél biztosítást a shippinggel? A postának van külföldi csomagokkal foglalkozó részlege, náluk lehet érdeklődni, jött-e a nevedre küldemény.
És pindinek igaza van, a vám lassú, néha már 3-4 munkanapja is náluk van a cucc, amit mi úgy várunk, mire kiküldik az értesítést. Kép Remélem, előkerül a csomagod!

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!
Szeretnek kendot venni, 11hetes a fiam, utalja a PC kengurut (persze, mert vagy egy fel ora mire magamra csatolom) Szoval meggyoztek, hogy ezt szeretni fogja. Azert szeretnem nagyon, hogy kozlekedni tudjak vele, mert babakocsival ez lehetetlen. Szoval a tanacsotok kene.

Halas koszonet

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


megkerdezhetem mi az az ergo? koszi

Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


utolso kerdes, es lekoptam: melyik a jo a karokas, vagy a sima csomozos. Kulonben 6,3kg a bebim Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Szia Judit!
Az ergo egy kenguruszerű hordozó, Magyarországon nem lehet kapni, rendelni kell az USA-ból.

Én a kötözős kendőt javasolnám Neked. Elöl keresztbe ültetve sokáig élvezte a fiam is. 9-10 kg-ig vígan cipeltem mindenhova, a babakocsi meg a garázsban porosodott.

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Judit!

Ergot megnezheted: http://www.ergobabycarrier.com/
Igazabol akkor jo, ha mar nem akarod tobb modon hordani a gyereket. Szoval csak feldobod pl a hatadra, aztan mentek. Ha esetleg elalszik a gyerkoc, akkor meg annyi, h van rajta egy kiegeszito, amivel meg tudod tamasztani a fejet.

En is a kotozos kendore szavazok. Sokoldalubb.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Az új Ergo-t már úgy is fel lehet venni, hogy az oldaladon van a gyerek (csípő), mert a pántjai szétkapcsolhatóak.

Judit!

Szerintem is szeretni fogja a kötözős kendőt.
Az Ergo-hoz szerintem még kicsi, bár később kétségtelenül nagyon-nagyon praktikus. Mi már nem is használunk mást, középső és legkisebb gyerekünknél is.

Itt van két kép a nyaralásunkról, Hanna (10,5 hónapos volt) az én hátamon és Nátán (ő már elmúlt 3 éves) az apuja hátán:
KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Beszti, nagyon helyesek vagytok - biztos mindenki megnézett titeket Kép

Kipróbáltam a hálót (http://www.tonga.fr/) - tényleg nagyon jó! És kb. egy maroknyi helyen elfér, amikor nincs használatban.

És kaptam egy rövid kendőt, amit a barátnőm csípőnhordásra varratott, én meg majd fekvő pózhoz fogom használni - és nagyon boldog leszek, hogy a maradék anyagot nem kell kétszer körbetekernem a derekamon Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Hahó,
Beszti,
és a legnagyobb hol van??? Kép

Mi éppen most nőttük ki az M-es kendőt, most várom az újat. Itt van egy forgalmazó csaj Pécsett, tippem szerint vagy Liesel-féle, vagy Stefi-féle kendőt árul. Ja, ti hogyan tudtok kendős kölökkel háztartást művelni? Zeze egyelőre persze elöl van, kengurusan, de így még teregetni se nagyon tudok, legalábbis csak ha előtte kiszedtem már a gépből a cuccokat.

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: