Új privát üzeneted érkezett!

Edit!

Köszike a jótanácsokat.
Apának sokat pakoltam, mégiscsak egy 120 kilós emberke!
Csak a reggeli 4 barackra nézett randán.

Most paradicsomos csirke lesz vacsira, egyszer csak belelendülök a főzőcskébe!!!! :lol:

A legfurább az, hogy nem kaphatok csak úgy be valamit.
Már lógott a párizsi a szám felé, de erős voltam és az is maradtam.

Csak a kávé......fél órája ettem, még várok fél órát és cukor nélkül muszáj innom egyet.


Boróka: nyűgössége lehet a fogaktól , de ettől a nagy fronthatásoktól is!!!!
Tegnap Domira mi sem ismertünk rá!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Bogyo
, nagyon megorultem, hogy elokerultel! Gratula, hogy ilyen jol haladsz a fogyival! Nekem mar kevesebb, mint 1 het van hatra. :D

Edes nagyon Davidka az uj seroval. Mondjuk nekem a vad loboncaval is szokott tetszeni. :lol: Azert nyaron ez megis kenyelmesebb. Bar, ha itt toltenetek a nyarat Angliaban, akkor mindegy lenne. Meg mindig ne akart ideerni a nyar. Tegnap egesz nap zuhogott es husi volt, ma meg hol esik, hol nem. Olyan turo szinem van, hogy rossz tukorbe nezni. Nekem nem kell feherito pudert hasznalnom, mint a hollywoodi sztaroknak. :(

Edith, remelem a lanykaid mar jol vannak.

Jardina
, en tk rozslisztet hasznalok, amikor rozsos kenyeret sutok. :) Tk buzaliszttel szoktam keverni.

Majd meg jovok, mert nem tudtam mindenkinek valaszolni, de most mennem kell, mert megjott a ferjem. Tipikus, hogy 2 percre sikerult leulnom a gephez es pont akkor er haza.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Ismet en. :lol:

Edith, hogy vagy mostanaban? A multkor irtad, hogy hanyingered volt, nem esett jol a kaja. Nekem kb. 2 hete volt nehany napom ilyen. El is felejtettem nektek irni. Viszont aztan el is mult.

Kriszta
, akkor nalatok csaladi fogyozas van? En is felajanlottam apanak, de nem elt vele. :wink: :lol: Pedig konnyebb lenne, ha nem kene neki meg extrakat fozni. Persze azert igy is megoldom, annyira nem maceras.

Ma sutottem kekszet is, meg ir kenyeret is. Minden nagyon finom lett. Gondoltam is rad Mazsuzs, mivel kerdezted, hogy hol lehet irot kapni. Szerintem minden ABC-ben, legalabbis regen igy volt. A tej mellett volt regen a polcokon. Viszont ma nekem sem volt irom, ugyhogy egy kicsit csaltam. Joghurtot higitottam fel vizzel es ezt tettem a kenyerbe iro helyett. Tokeletes lett igy is.

Most mar nincs idom visszaolvasni, hogy meg mire kellett volna valaszolnom. Majd talan holnap.

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 

 
 

Lányok jelentem túléltem a tegnapi napot!

Ma cukkini ragus rizst főztem, elég ehető lett (na jóóóóó isteni finom).
Írjam le a receptjét?
Még azt kell kitapasztalnom, hogy mi az az adag amitől nem maradok éhes.
Apropó, nasizni lehet? :lol: Na jó ez csak vicc volt.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hahóóóó!
Nagytakarítok!!!
Tegnap a húgom segítségével kimostuk az összes szőnyeget a lakásból, Kriszta mamázik, mi meg ma kipurcantunk a sok munkától és aaaaa...... gyümölcsnaptól. :shock: :roll: :lol: :lol: De kitartó vagyok... :wink: :D :D :D A húgom megevett azért egy tányérka zöldséglevest. ... Megyek is, mert megtelt a kád és már csak az ágyra lenne szükségem. De Boró már alszik egy ideje, úgyhogy nem tudom, mi lesz, amikor megébred, hogy átöltöztessem éjszakára. :roll:
Egyhamar nem jövök. Azért esténkén lehet, hoyg írok pár sort... attól függ. :)
Puszi mindenkienk!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Ma ugy latom, nem volt nagy mozgas.

Edith, te is meg en is kavargattunk a napokkal, ugyhogy a vegen egyutt haladunk. Nekem is gyuminapom volt ma. Nagyon szenvedtem. Az elejen sokkal jobban birtam a gyumolcsnapot.

Kriszta, a receptet kerjuk, bar en nem vagyok nagy cukkini rajongo. A ferjem meg a lanyom viszont szeretik.

Kepzeljetek, ugy nez ki, sikerult beallitanunk Lollit reggel 9-es kelesre! Eddig sokszor 10 orakor szinte ki kellett rugdosni az agybol. Szeptembertol korabban lesz a zenebolcsi, aztan azert akartam mindenkeppen atallitani korabbi kelesre. Kesobb majd 8 orara szeretnem beallitani, de az meg nem surgos. Legalabb nekem se kell hajnalban kelnem. :wink:

Mazsuzs
, veletek mi ujsag? Nandinak kibujtak a fogai? Szerintem most Lollinak is mocoroghatnak az inyeben, mert egesz nap a szajaban turkal es nyugosebb is volt.

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Szép jó reggelt!

Már legalább háromszor olvastam el az utóbbi napok bejegyzéseit, aztán ismét el kellett, mert nem volt időm akkor írmi. Mostmár jegyzeteltem is, hogy mit is szeretnék írni. :roll:

Kriszta - egy kicsit elkéstem az ötletemmel: ha már nem tartottál 5 napos léböjtöt (amit nagyon meg tudok érteni), gyümölcsnappal kellett volna indítanod a kúrádat szerintem. Az is szépen be tudja indítani a méregtelenítést. A diéta víznapja helyett is inkább (a víz, az csak víz), - gyümölcsnapot tartsál - hiszen abban van az élő lé, az igazi víz, ami kell a szervezetnek. Ez a víz, miután leadta a szervezetnek bennük lévő "jóságokat" magából, visszafelé elszállítja a salakanyagokat. Így a méregtelenítés sima ügy.

Ami nagyon fontos: gyümölcsöt mindig éhgyomorra, önmagában, semmivel sem keverve szabad fogyasztani.

Táblázatom nekem sincs.

A keményítős cuccok: krumpli, rizs, tészta, kenyér
Fehérjék: - állati: hús, tej- és tejtermékek, tojás.
- növényi: csonthéjas gyümölcsök: dió, mogyoró, mandula, kesudió
Olajos magvak: pl. napraforgó- és tökmag
szezámmag

Mindegyik csak NATÚR - nem sózva, nem pirítva.


A TK szerint fehérjéket egymással sem lehet keverni (persze a keményítőt-fehérjével sem). Így húst és tejterméket külön-külön fogyaszthatsz.

Nem tudom olvastad-e az emésztési időket a TK-ban, azért ide írom, mert nem árt ha tudod:

Fehérjék: 4 óra

Keményítők 3 óra

Zöldségek (nyersen és párolva is) 2 óra

Gyümölcsök: fél óra ezen belül a banán 45 perc - 1 óra

Ez annyit jelent, hogy optimális esetben ennyi idő akatt emésztődnek, ennyi ideig tartózkodnak a gyomrodban. Zöldségféléket lehet enni fehérjékhez (akkor is 4 óra, vagy keményítőkhöz - akkor is 3 óra).
A gyümölcs nem emésztődik a gyomorban, hanem a vékonybélből szívódik fel. Ezért kell éhgyomorra enni, mert így nem akadályozzák más kaják, hogy átmasírozzon a gyomrunkon.

Próbáld kerülni a sok E-számot tartalmazó kajákat (pl párizsi), nemcsak a fogyókúra miatt! Az adalékanyagok, a tartósítószerek, színezéke, stb. mind-mind méreganyagok a szervezetünk számára!

Az, hogy a pörköltszaftot rászeded a krumlira, rizsre, vagy tésztára nem jó ötlet. A húsról főzés közben leválnak inci-finci darabok...
Csatlakozom Edithez - érdemes kipróbálni a pörkölt alapot, vagy csinálhatsz zöldséges- fűszeres mártásokat hozzá.

Igazán rendes dolog volt tőled ez a lojalitás - cigiről leszokás ügyben! Ebből is látszik, hogy sok akaraterő van benned!

Recepteket írjál bátran! Milyen az a paradicsomos csirke?

Edith - remélem már jobban vannak a gyerkőcök! Újabb fényképes tudósítás?
Nincs valami gyógynövényes cucc, amivel be lehetne kenni a baba ínyét, hogy ne fájjon neki annyira az a fránya fogkibújás?

Nagyszerűek a receptek - ma kipróbálom a miccs készítését, tegnap beszereztem hozzá az anyagot. Igaz - csirke darálthúsból lesz. Először bajban voltam a csomborral - nem voltam biztos a másik nevében - de jól emlékeztem: borsikafű... Majd beszámolok, hogy sikerült...

Mazsuzs - az Interspárban ráleltem az étkezési íróra: 200 Ft fél liter. Gondolom máshol is lehet kapni... Ráakadtam a házi elkészítés módjára is, majd ide másolom. Ezen az oldalon leírják hogyan készíthetsz aludttejet, kefírt, sajtot, túrót, stb. Ehhez azonban tuti igazi tehéntej kell, a gyári tejek nem alkalmasak erre. Nálunk a piacon lehet kapni kimért házi tejet. Nálatok is?

Látom a te kisfiad és Olive és Edith kislánya is szenved a fogzástól. Közben eszembe jutott:

Ismeritek az Aloe First-öt? Ez egy nagyon remek, Aloe Verából készült lötyi, ami gyulladáscsökkentő, vírus-, csíra-, gomba - és baktériumölő tulajdonságokkal rendelkezik. Ennek minden háztartásban ott lenne a helye, pláne ahol gyerek van!

Égési sérüléseknél is hatalmas segítséget nyújt - akár napégésnél is. Fájdalomcsillapító hatású, gyorsabban gyógyulnak a sebek.

Egyszer levertem a tűzforró pörköltet a tűzhelyről, és mindjárt el is csúsztam benne. Beletoccsantam a forró pörköltszaftba a csirkeszárnyak közé. Nyár volt, sort volt rajtam, így a jobb combom jobb oldala és egész hátulja megégett. Kétszer fújtam be Aloe First-tel, bár a csúnya piros bőrpír megmaradt egy ideig, de egyáltalán nem fájt - még zuhanyozás közben sem. Így úgy gyógyult, hogy szinte észre sem vettem. Ínygyulladásra is használtam már: egy steril gézlapra ráfújtam és a fájdalmas helyre tettem.

Az jutott eszembe, persze lehet, hogy hülye ötlet: ha jön a fog, akkor az íny tulajdonképpen gyulladásban van. A gyulladás hasonlít az égési sérülésre, arra pedig jó a hideg. Mi lenne, ha jégkockával megdörzsölni az ínyét, illetve a jégkocka fogdosás után a jó hideg ujjatokkal? Lehet, hogy megnyugtatná, elzsibbasztaná egy kicsit az ínyt... :roll:

Olive - még egy-két szót az itteni egészségügyről: mióta volt ez a vizitdíjas cirkusz (biztos hallottál róla), az orvosok személyes sértésnek fogták fel az egészet, így a betegekkel még pocsékabbul bánnak, mint előtte. Tisztelet a kivételnek. Sok plusz adminisztrációt, pontosabb elszámolást testáltak rájuk. addig is nagyon felületesek voltak a betegekkel, most már aztán meg pláne! Nem figyelnek oda az emberre, nem koncentráltak, szétszórtak. Ennek is a betegek isszák meg a levét. A baj csak az, hogy hiába adsz pénzt, legtöbbször gyorsan elfelejtik, és nem kapsz több figyelmet. Az, hogy százezer évet kell várni, míg bejutsz az orvoshoz, az itt is megy...

Tessék mondani: azt a bizonyos kekszet, hogy kell csinálni?
szabad kérni majd a receptjét?

Tegnap vettem a Interspárban tk-ás rozslisztet, eddig még nem is tűnt fel, hogy létezik.

Olive: te szoktál enni kesudiót? Olyan fini...


Hú, jó sokat írtam!

Hamar megyek mázsálni a patikába. Majd jövök a nagy hírrel. Kiváncsi vagyok...

Jardina
jardina
 
 


Hahó!

Íme itt van, amit találtam:

TEJTERMÉKEK KÉSZÍTÉSE HÁZILAG


Vegyünk 2 liter friss, nyers tejet a piacon vagy egy ismerõs szomszédtól. A nyers tej ára kb. 40-60%-a a zacskós, dobozos, mûanyag üveges tejeknek és nem hiányzik belõle semmi, amit a tehén a borjának szánt (cukor, zsír, fehérje, víz, ásványi anyagok, vitaminok, enzimek). Nagyon sokmindent lehet belõle házilag, egyszerû módon készíteni, különösebb szakértelem nélkül. Ezeket szeretném az alábbiakban bemutatni.
Vannak, akik idegenkednek a nyers tejtõl a laktóz intoleranciájuk vagy a benne lévõ baktériumok miatt. A laktóz (tejfehérje) a tej feldolgozása során azonban olyan kémiai átalakuláson megy keresztül, hogy az emberi szervezet számára emészthetõvé válik. Akik pedig tejet árulnak, akár tehenészetbõl hozzák azt, akár az otthoni istállóból, rendszeresen ellenõriztetik az állatorvossal a termék minõségét. Csupán a nem megfelelõen kimosott edény révén kerülhet bele kórokozó.

1. TEJSZÍN.

A tejet lábosba öntve és pár óráig állni hagyva feljön a felszínére a tejszín, ami nem más, mint a tejzsír. Az 1-1,5 dl-nyi réteget csak le kell szedni kanállal és fel kell forralni, majd hûtõben lehûteni. Ezzel pasztörizáljuk és kellõen keményre felverhetõ lesz tejszínhab készítésekor. Nem kell hozzá habfixáló sem. Akinek nincs habszifonja, az turmixgéppel is csinálhat tejszínhabot. Összehasonlíthatatlanul finomabb, mint a bolti flakonos mûtejszínhabok vagy ami zacskós habtejszínbõl, illetve tejszínhabporból készíthetõ. Nincs benne növényi zsír, invertcukor és tartósítószer. A maradék sovány tej sokmindenre felhasználható, igény szerint.

2. VAJ ÉS ÍRÓ.

A tejszínbõl köpüléssel vaj készíthetõ. Gyûjtsünk össze elegendõ tejszínt és dolgozzuk meg mechanikusan, pl. egy befõttes üvegben rázogassuk vagy habverõvel kavargassuk, amíg ki nem csapódik belõle a vaj. A kivált massza szilárd, sárgásfehér lesz, amit enyhén meg lehet sózni. Jobb minden boltban kapható vajszerûségnél. A vaj tetején elkülönül az író, egy kevés folyadék (0,2 dl), ami javarészt víz, benne kevés tejcukorral és kazeinnel. Ez savanykás ízû, finom és egészséges italként fogyasztható ha elegendõ mennyiséget gyûjtünk össze belõle.

3. ALUDTTEJ ÉS TEJFÖL.

Ha a friss tejet meleg, de nem forró helyre rakjuk (fûtõtest közelébe), és állni hagyjuk, 1-2 nap múlva aludttej lesz belõle. Az ennek tetején képzõdõ zsíros réteget óvatosan leszedve róla kb. 1,5-2 dl tejfölt kapunk. Ez egyébként tejszínbõl is készíthetõ, ha állni hagyjuk meleg helyen, mert 1-2 nap alatt megsavanyodik. Az ízében és állagában persze nem emlékeztet a bolti tejfölökre. Lehetnek benne zsírcsomók, amik kavarással, esetleg kevés savó hozzá öntésével eltüntethetõk. Az íze kicsit savanykás, és pontosan ugyanúgy használható, mint bármely dobozos tejföl. Mivel tartósítószert nem tartalmaz, célszerû lezárt dobozban, hûtõben tárolni, ahol 3-4 napig áll el. Nyersen vagy az ételben megfõzve, pl. fõzelékben habaráshoz kiváló. A téli tejföl általában sûrûbb, mint a nyári, a száraz takarmány miatt.

4. TÚRÓ ÉS SAVÓ.

A megmaradt zsírszegény aludttej, ami a sárgás színû savóból és a fehérjébõl áll, elfogyasztható vagy túró készíthetõ belõle. Ehhez lassan, óvatosan fel kell hevíteni, és a forráspont közelében tartani, ügyelve rá, hogy még éppen ne rotyogjon. Közben célszerû kanállal négy vagy több nagyobb darabra vágni a savóban úszó fehérjét és idõnként óvatosan megfordítani, hogy egyenletesen csapódjon ki. Ha ezt nem tesszük meg, az alja megég. Ha durván kavargatjuk, összetörve a fehérjét, a túró granulált lesz, nem a legjobb és szép állagú. Folyamatosan figyelni kell forralás közben, míg a fehérje darabok denaturálódnak és megkeményednek.

Ezután vagy félretesszük, megvárva, hogy teljesen kihûljön (szobahõmérsékletre) vagy azonnal átöntjük egy nagy szitán. Ha állni és hûlni hagyjuk, savanykásabb lesz a túró. Hagyni kell, hogy kicsöpögjön belõle a savó. Az eredmény: egy marék túró és 5-6 dl tejsavó, ami önmagában is fogyasztható (nagyobb mennyiségben hasmenést okoz amíg meg nem szokja az ember).

5. KÖRÖZÖTT ÉS TARTÁR.

A tejfölt a túróval ízlés szerint összekeverve és megfûszerezve készíthetünk körözöttet. Jobb, mint bármely bolti alapanyagból és persze olcsóbb!
A tejfölt majonézzel (tojás és olaj összeturmixolva, kis sóval, esetleg mustárral) keverve (2:1 arányban) tartár mártást készíthetünk.

6. KEFÍR ÉS JOGHURT.

Ha kefírt vagy joghurtot szeretnénk készíteni a friss tejbõl, akkor célszerû elõször felforralni, majd szobahõmérsékletre hûlése után habverõvel vagy turmixgéppel jól belekavarni egy kis doboz bolti kefír vagy joghurt tartalmát. Célszerû olyan terméket választani, ami élõ baktériumflórát tartalmaz. Tapasztalataink szerint a Danone cég termékei a legjobbak ezen a téren. A késõbbiekben célszerû mindig a korábbról megmaradt kefír (joghurt) egy részét (elég 1 dl) belekavarni a friss tejbe, az újabb adag elkészítéséhez. A tejet meleg helyre rakva 0,5-1 napon belül lezajlik az erjedés. Célszerû kisebb dobozokba tölteni elõtte (pl. fél literes joghurtos dobozokba, amiknek van mûanyag teteje), amik lezárhatók és elférnek a hûtõben.
Az aludttej csak abban különbözik a kefírtõl és a joghurttól, hogy nem fertõztük meg bizonyos baktériumokkal, amik speciális állagúvá és ízûvé teszik azt. A kész joghurtból fogyasztás elõtt készíthetünk gyümölcsjoghurtot, apróra vágott vagy ledarált befõttet, friss gyümölcsöt keverve bele cukorral, aromával, zselatinnal. Amíg nincs kész a joghurt, ne tegyük bele mindezeket, mert rontják a tejtermék állagát.

7. HÁZISAJT.

A friss tejbõl házisajt is készíthetõ. A 2 liter tejhez egy 3 literes fazékban adjunk 7 dkg sót, majd tegyük tûzre és állandó kevergetés mellett fõzzük 25 percig. Utána levesszük a tûzrõl, beleöntünk 0,5 dl 10%-os ételecetet. A túrósodás mértékétõl függõen hozzáadhatunk még egy evõkanál ecetet, míg optimális állagú lesz. Ezután 15 percig állni hagyjuk, hogy hûljön és túrósodjon.
Ezután az egészet beleöntjük egy felfüggesztett (madzaggal szögre akasztott), csúcsos vászonzacskóba (konyharuhából lehet varrni). Hagyjuk a savót lecsurogni, idõnként megrázzuk és megnyomkodjuk, hogy tömörödjön. Ettõl a sajt rugalmas állományú lesz. Utána állni hagyjuk 1-2 napig. Kevesebb sóval a sajt lágyabb és kenhetõ lesz. Keverhetünk bele különféle fûszereket is (kaprot, reszelt fokhagymát, petrezselymet, õrölt köményt, kakukkfüvet, oreganót, szerecsendiót) ha valami különlegesre vágyunk.

8. KAKAÓ ÉS PUDING.

A friss tejet felforralva, és poharanként 1 teáskanál kakaót (vagy karobot: szentjánoskenyérport), meg 3 kanál cukrot hozzáadva igazi tejes-kakaót készíthetünk, amilyet boltban sehol nem árulnak.
A pudinghoz 1 liter tejbe keverjünk el csomó mentesen 4-5 púpos evõkanál étkezési keményítõt (kukorica keményítõt, burgonya keményítõt), 8-10 kanál cukrot és aromát. Célszerû a keményítõhöz adagolni a tejet fokozatosan. Az aroma lehet bolti, ízlés szerinti mennyiségben vagy tehetünk bele sütõrumot, vanillincukrot, fahéjat, kakaót is. Minél több keményítõt rakunk bele, a puding annál keményebb lesz, a pontos mennyiségét célszerû egyénileg kikísérletezni. Ha túl kemény a forró puding, nem lehet kiönteni a poharakba, ha túl híg, nem szilárdul meg kihûléskor, még a hûtõben sem és 3-4 nap után levet ereszt.
A pudingot folyamatos kevergetés mellett kell felforralni, míg összesûrûsödik és bugyborékolni kezd. (Vigyázzunk, hogy ne égjen oda az alja, mert az elrontja az ízét.) Akkor levesszük a tûzrõl és belekeverjük a töltelékeket. Ez lehet mazsola, mindenféle darabolt friss gyümölcs, kompót, esetleg mûzli, zabpehelyliszt, búzadara, kukoricadara. Egyesek még kevernek hozzá pár kanál olajat vagy mézet is, igény szerint. Miután poharakba, tálkákba kiosztottuk, hagyjuk kihüni, majd tegyük a hûtõbe. Tejszínhabbal kitûnõ.

A tippekért köszönet Jutka néninek, akinek a nyugdíjából nem telik tartósítószeres mû-tejtermékekre, ezért amit csak lehet, otthon állít elõ.

Jardina
jardina
 
 


Jardina!

Örök hála és ezer köszönet, amiért ezt így lebontottad nekem.
Ez az amit hiányoltam ezer-meg ezer leírás közül.

Így már értem a diétát is, és talán bátrabban eszek, mert most annyira szorosan vettem a dolgokat, hogy biza tegnap éheztem. :cry: Pedig volt ám azért lazaságom is, de mégis valahogy más volt.
Este nassoltam. Gondolom nem bűn, ha keményítő napon este megeszek 1 nyers paradicsomot 1 nyers uborkával kombinálva. :lol:

Dehát rizses lecsó volt 4-kor, este majdnem éhen vesztem, pedig sok vizet is ittam.

Sajna Apánál nem jó a diéta, mert rosszul van tőle.
Nála a 13-óráig csak szénhidrát és azután csak fehérje diétát fogjuk alkalmazni.
Az is hatásos, de lassabb a fogyás. De ő kőkemény fizikai munkát végez, félek, hogy baja lesz a csak gyümölcsnaptól, meg ilyenek.
A szénhidrátot meg lazán lemozogja.

Pörköltet nem fogok enni. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Én nem tudom, hogy eme 3 nap alatt fogytam-e vagy sem, de a hasam térfogata látványosan kisebb. :lol:
Sajna nincs mérlegem itthon, ezért nem tudom. Majd anyóséknál mérek egyet, azon legutóbb 64-65 kg voltam laza ruházatban.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hahó!

Hát romokban heverek lányok... magamtól. 124,5 kg vagyok! A második két hétben csak 1,1 fogytam! :oops: :oops: :oops:

Most már biztos, hogy leállok a egy időre a húsevésről. Legalább egy hetet ki kell bírnom! Lehet, hogy még az ír kenyérsütést is elhalasztom bánatomban?
A mai nap már kiesett, mert a miccset összeállítottam, azt még ma meg kell sütnöm és kóstolnom.

Kriszta!

Örülök, hogy segíthettem valamit!
Nem értem, hogy miért vesztél éhen - rizses lecsót lehet enni nyugodtan..., ha nem főztél bele kolbászt.! Ha igen, legközelebb magadnak főzz külön, azzal jó is lehet lakni.

Ha gondolod és érdekel az ételtársításokról a téma, gyere át olvasgatni az: ÉLETERŐ - ÉLETFOGYTIG TESTKONTROLL topikba, az is az Életmód fórumon belül van. Nem sok még az egész: a 3. oldalon tartunk!

Ott olvashatsz bővebben a Testkontrollról is, ezzel a módszerrel tényleg nincs szükség éhezésre. Ott megtalálod az energia létrát is. Gondolom szoptatsz még?

Judit jól eltűnt. Hol vagy Judit!!! Szirwen? Bogyó?

Majd később még jövök!

Jardina
jardina
 
 


Jardina!

Én már sajna nem szoptatok. :cry:

Megkaptad a privit? Mert a gép szerint elment, de mostanság sokat sz---szik a net.

Asszongyák , hogy a fogyás lelassulhat és stagnálhat is. :oops: Nem lehet, hogy nálad is ez következett be?
Inkább a kenyeret hagyd el,a hús, tutira nem hízlalhat!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Jardina
, azert vegetarianus ne legyel, viszont tenyleg vegyel vissza a husfogyasztasbol! Mi a 90 napos kura alatt csak 4 naponta eszunk hust. A csirkefarhattal szerintem semmi gond, de a zsirosabb disznohusokat inkabb hanyagoljad! Ha disznot szeretnel enni, szaraz reszet valaszd, pl. karaj! Ha szereted a pulykat, akkor egyel azt is, mert az allitolag a legzsirszegenyebb hus! En sajnos azt csak otthon tudom enni, mivel itt fortelmes a pulykahus. Sokszor megkivantam, de tobbet nem kiserletezek, mert mar fozes kozben rosszul vagyok tole, olyan halszaga es halize van. Biztosan halliszttel etetik, azert ez a szornyu iz. :roll:

Amugy nekem is nagyon rabszodikus volt a fogyas. Amikor azt hittem, hogy most tuti fogytam, nem ment le semmi es stagnaltam masfel hetig. Amikor meg azt hittem, hogy most aztan biztos nem ment le semmi, mert hiaba tartottam be a szabalyokat, a mennyiseggel egy kicsit elszaladt a lo alolam (pl. friss kenyer sutesnel, keksz sutesnel), akkor meg pont fogytam. Szoval, ne keseredj el, valamikor tobb megy le, valamikor kevesebb!

Akkor meg is osztom veletek az oromhirt. Ma reggel en is merlegeltem es kereken -10 kilonal tartok. Nem akarom elhinni. :D En korulbelul ennyire szamitottam, amikor belekezdtem a 90 naposba, illetve inkabb remenykedtem. Mivel az eddigi fogyokuraim mindig csodot mondtak par nap utan, a 90 naposban sem volt sok hitem, de ugy tunik ez most kivetelesen sikerult.

Ha majd lesz penzem egy egeszen uj ruhatarra, akkor majd megegyszer belevagok, hogy "bombazo" legyek. :wink: Jelenleg terhesseg elott ruhaim mind jok ram, ugyhogy szerencsere nem sok mindent kell vennem, csak nehany felsot. Ha viszont tovabb fogynek, akkor mar bajban lennek, mivel a cuccok nagyok lennenek. Szoval, en tokeletesen meg vagyok elegedve a 10 kilo fogyassal. :)

Kriszta, en ertem, miert eheztel a rizses lecsotol. Eleinte, az elso hetekben en is nagyon szenvedtem minden nap, kiveve a husnapot. En nagy husfogyaszto voltam. Ebedre es vacsorara is mindig ettem hust es az a hirtelen husmegvonas sokk volt szamomra. Ha csak kemenyitos kajakat ettem vagy csak szenhidratost, mindegy mennyit ettem, hamar ehes voltam utana. Viszont, hogy megnyugtassalak, kesobb belejottem es most, hogy vege lesz a dietamnak, nem tervezek minden napra huseveszetet. Szoval, ne aggodj, majd belejosz te is!

A ferjemmel ugyanaz a helyzet, mint a tieddel. Neki sem artana fogyni. O kb. 94 kilo es 180 cm magas, de o is tobbnyire fizikai munkat vegez es nem birna a gyumolcsnapot. Sot szerintem a kemenyito es szenhidratnapot sem. Tegnap pl. vega vacsit adtam neki es 2 ora mulva mar megehezett, ugyhogy este 10-kor meg bevagott egy nagy tanyer muzlit tejjel. :roll:

Ja, meg tartozok a keksz receptjevel, de fejbol mar nem tudom es a papirkam lent van a konyhaban. Ha nem haragszotok, majd maskor irom le. Egyebkent nagyon bezabaltam belole, azt hittem +1 kilot fog mutatni a merleg es teljes dobbenetemre fogytam. :shock: Szoval, ugy tunik ezt is siman lehet enni, csak keverni nem szabad mas kajaval. Pedig, hogy oszinte legyek, meg este 10-kor is nasiztam belole szenhidratnapon. :?

Haho, tobbiek, hol vagytok?!


Ismet jo sok az ido, ugyhogy elkoszonok. Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Olive!

Gratula a 10 kilóhoz, igazán nagyon szép eredmény!!!
Elárulod, hogy hány cm magas vagy és most hány kiló?

Egyébként én nem vagyok nagy húsevő, csak a fiúk. Megvisel a diéta az tény és érdekes, de nem az éhezés visel meg.
Folyamatosan szédülök tőle, és fekete foltok ugrálnak a szemem előtt.

Ezért úgy döntöttem, hogy diéta ide vagy oda iszok délután is kávét. Én nagyon alacsony vérnyomással rendelkezem, hátha az a baj.
Ma gyüminapom van.

Apa hős volt, tegnap pakoltam neki maradék pizzát és kirakta!!!!

Tudjátok csajok még egyet nem értek: a zöldségek a gyümik is szénhidratok.... :lol:

Sőt a terhességem alatt délután KIZÁRÓLAG gyümit ettem és ettől híztam el!!!!Dinnye és szőlő volt a nagy kedvenc.... :D
És nem is indultam túlsúllyal, mert Anyu előtte halt meg 1 hónappal így a sok idegeskedés miatt lementek a kilók...

Jaaa és tegnap hős voltam egy kicsikét.
Vettem teasüteményt ebédre magamnak, és alig ettem belőle.

Ámbár este a pizzánál a bűn útjára léptem a minimális sajttal. :oops:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát mi hárman "visszük" a topikot úgy látom!

Van egy sejtésem: szerintem a többiek elutaztak nyaralni Bora-borára...

Köszi lányok, hogy tartjátok bennem a lelket!

Kriszta - Kösz a priviket, én is írtam Neked még egyet...

Tulajdonképpen kenyeret én kb. 6 szeletet ettem a 4 hét alatt. Úgyhogy nem az a ludas a dologban...
A zsírosabb húsokról kell lekoptatnom magam. :oops: :oops: :oops: A 4 hét alatt talán kétszer ettem disznóhúst, ebből az egyik a füstölt csülök volt... Át kell állnom, hogy heti 2 húsnapnál több ne legyen. Nálam a probléma főleg az, hogy túleszem magam... Akkor kell(ene) megállni, amikor először "mondja" a szervezetem, hogy elég. Ilyenkor én még bírok enni..., pedig nem kéne...

A zöldségek és gyümölcsök is szénhidrátok, persze, de ha megfelelő ételtársításban eszed őket, akkor jól működneka szervezet számára....

Amikor vártad a babát és etted délutánonként a gyümölcsöt, üres gyomorra kezdted enni, vagy volt már más kaja is még a gyomrodban, ami még emésztődött? Szerintem ez utóbbi igen valószínű...
Ugyanis, ha valami kaja van még a gyomrodban, és arra ráeszel gyümölcsöt, az megáll a kaja tetején és erjedésnek, romlásnak indul.(gyomorégés egyik oka). Hiszen tudjuk, hogy a gyümölcs a gyomron csak áthalad és vékonybélben emésztődik, és onnan szívódik fel. Ha valami előző kaja még van a gyomrodban, nem tudja megtenni ezt az utat a gyümölcs. Ahogy elkezd romlani a gyümölcs, onnantól a szervezet számára hasznosíthatatlan lesz, és így méreganyagként fogja azt kezelni. Ha a bevitt méreganyagok olyan nagy mennyiségűek, hogy kiürítésükkel a szervezet nem tud teljesen megbirkózni, akkor zsírsejteket hoz létre, és azokban elraktározza a méreganyagokat mindaddig, amíg lesz szabad kapacitása a kiüríteni azokat. Ettől hízunk... Minél több a zsírsejt, annál több a beléjük elraktározott méreganyag... Ezek kiürítését lehet jól támogatni a gyümölcsnapokkal! Ne feledjüK: mindig ÉLŐ gyümölcsöt éhgyomorra, önmagában, semmivel sem keverve szabad fogyasztani... Ezen belül is a lédús gyümölcsök előnyben....
A bennük lévő élő lé jól kitudja mosni a méreganyagokat...
Itt a dinnye- és őszibarack szezon...

Nehogy éhes legyél ám gyümölcsnapon! Annyit egyél, amennyi jól esik. Ha telítettségre vágysz, nyugodtan egyél banánt...

Hány kilóról indultál és milyen magas vagy? Mennyit súlyt szeretnél leadni?

Kiváncsi vagyok, hogyan "éled meg" az első gyümölcsnapodat?

Ölive - nagy-nagy gratula a 10 kg-os bűvös határhoz! ... na és persze a kitartásodhoz! Kiváncsian vároma végeresményt! Most már csak pár napod lehet hátra...

Én csak átmenetileg megyek át vegába, egy időre... Túlságosan szeretem a húst ahhoz, hogy letudjak róla mondani. Már betankoltam egy csomó halat, hogy ne csak mindig csirkét egyek...

Persze nem ma lesz a napja, hogy elkezdjem a fehérje mentes napokat. Tegnap halászlét főztem, és maradt egy adag miccs... Anyámmal nem tudom megetetni, mert állati válogatós. Kidobni meg mégsem fogom. A miccs tök fini lett. Bővebbet majd a másik topikban írok róla.

A pulykáról - emlékszem, hogy tán 1 évvel ezelőtt (vagy még régebben?) egy magyar termelő pulykát vitt ki Angliába, de mind kinyírták, mondván,. hogy madárinfluenzásak. Így aztán nem kerülhetett forgalomba a finom magyar pulyka. Ki tudja, hogy igaz volt-e dolog? A magyar termelő szerint nem... Lehet, hogy csak a halízű pulykahúst termelők áskálódtak, féltették a piacukat! Hiszen, ha valaki megkóstolja a fimom ízű magyar pulykát, többé nem vettek volna halízűeket!
Tiszta dili - már minden hol összeesküvést látok! Hát pedig sokkal több van belőlük a világon, mint arról valaha is álmodni mernénk... Szerintem...

Na mentem!

Szép napot mindenkinek!

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok Lányok!

Jardina
Ne csüggedj! biztos újra indul a fogyás. Egyél sok dinnyét: :lol:

Olive!
Gratula a 10 kiló minuszhoz!
Te egy hős vagy hogy végig bírtad csinálni! :lol:
Képzeld már rajtam is lötyög az a nadrág, ami eddig feszült! :lol:

Kriszta!
Mi még nem ismerjük egymást. Én egy hűtlen fogyókúrázó vagyok, aki pár hetet kimaradt. De azért üdvözöllek! :lol:
Teljesen igatad van, hogy félted a férjed. Aki fizikai munkát végez, annak nem való ez a fajta fogyókúra!
Inkább a vacsit kell úgy megoldani, hogy se kenyér-féle, se tészta ne legyen benne!


Én most új elfoglaltságot találtam magamnak!
Avon tanácsadónő lettem! :lol: Ez most egy kicsit eltereli a gondolataimat, és jó érzés, hogy egy kicsit mással is tudok foglalkozni, mint a gyerekek!
Dávid most olyan szinten anyás lett, hogy annyi időre se marad apjával a szobában, amíg én a másik szobában kivasalok egy inget! :cry:

Sajnos be kellett iratnunk bölcsibe, mert ugye decemberben tölti a 2 évet, és amit az állam ad, az semmire nem elég! Csakhogy nem tudják, addig tartani a bölcsibe a helyet, és így október végétől el kell kezdenie bölcsibe járni! :cry: Ami azt jelenti, hogy nekem is vissza kell mondanom a gyedet, és vissza mennem dolgozni! :cry:
Remélem bírni fogja, úgy egészségileg, mint lelkileg! :roll:

Na mára ennyi. Puszi mindenkinek. Szép napot!

bogyo75
 
 


Bogyó!

Köszi az üdvözlést!!!
Bölcsi: jogszabályban rögzített az, hogy amíg a beszoktatás van és a gyermeked fél napot tartózkodik a bölcsiben, addig nem kell visszanondanod a gyedet!!!!!!!!!!
Ha nem hiszel, kérdezd meg az oepet.

Még egy ötlet: menj GYES-re, hisz a GYES mellett is tudsz hivatalosan dolgozni!Így kapsz némi pénzmagocskát is, ami legalább arra elég, hogy a bölcsibe a kaját ki tudd fizetni, meg a bérletet, ha BKV-zol.

Én mondtam apának, hogy főzök neki minden nap valami finit, amihez salátát kap. Tegnapi pizzából pakoltam neki, erre kipakolta. :shock:
Asszem nekem akar bizonyítani, de ma megmondom azért neki, hogy a mártírkodásra nem jogosítja fel!!!
Ugyanis jajong, hogy éhes, meg itt fáj és ott fáj.Tiszta hapsi... :D

Jardina!

Naná, hogy kajára ettem gyümit. :D
És igazad van, hisz ezt még a suliban is tanultam, nem tudom hogyan felejthettem el... :oops:

NNa eddig nem vészes a gyüminap, hisz megállás nélkül harapok valamit. Csináltam gyümisalit vacsira nasikának, ágyban párnák közt Gyilkos elméket nézegetve....de jó is lesz!
Ebédre dinnyét túrok ezerrel.
A kávé muszáj, de most hős leszek és üresen fogom inni.Ha délután nem jelentkezek, akkor meghaltam az üres kávétól! :D

Talán nem túl jó ötlet, de protein napra egyél a hús helyett főtt tojást, vagy tejes turmixot porral.
Testépítőknek is van ilyen spéci por, állítólag tényleg baromi jó teltségérzetet okoz.
Tejet 3-4 evőkanál porral összelöksz, oszt megiszod. Áldják a gyúrmákolós barátaim.
4-5000 Ft sajna egy doboz, de estére nem halnál éhen tőle.

Amúgy most 160 cm "magas" vagyok és 64-65 kg.(3 hete laza ruházatban mértem)
54 kg lenne az ideális szerintem, de már azzal is kibékülök, ha a régi cuccaim feljönnek.
Domival kb 56 kg lehettem, mikor teherbe estem. Sajna nincs mérlegem, így nem tudom pontosan.

na eldugultam mááááááárrrrr....

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Csajok!

Rosszul csinálok valamit, ha nem kell sűrűn illemhelyre járnom?!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hahó!

Nahát Bogyó végre előkerültél! Milyen volt Bora-Bora? :D :D :D
Kösz a biztatást! Minden nap eszem dinnyét, még jó, hogy szeretem! Különben már a fülemen jönne ki... Minap ettem egy kis szilvát is, üdítő volt végre egy kis változatosság... Én megszoktam enni a dinnyemagot is, az baj? Nyelem, mint kacsa a nokedlit...

Regisztráltad már magad a Magyarország.hu-n? Ott mindent meg lehet találni, ha az embernek valami kínja van az ügyintézéssel kapcsolatban is... Az Önkormányzati ügyfélszolgálati irodában lehet regisztráltatni magad.

Gratula az Avonozáshoz!

Kriszta - látod, már is reagál a tested a megváltozott kajálásra. Ezért nem jön úgy a barna maci, mint máskor! Egyébként mivel megváltozott a táplálkozásod - minden lehet - székrekedés, hasmenés és persze a normál, fájdalommentes az igazi!
A mai gyümölcsnappal kapcsolatban két lehetőség van: a gyümölcsben lévő rostok megindítják a dolgot, vagy annyira kell az élő lé a szervezetednek, hogy mind felszívja először, úgyhogy székrepedés lesz egy kicsit. Később aztán rendeződni fog szépen a dolog. Ajánlom figyelmedbe az aszalt szilvát - príma erre, és ha édesség vágyad van, arra is jó... Vagy nem a barna macira gondoltál? Ha sok lédús gyümölcsöt eszel, kevesebb víz is elég. Nem leszel szomjas... A szervezeted jelezni fogja majd, ha inni kér...


Bocsi - köszi a tanácsot: én ki nem állhatom az ilyen dobozos izéket, egyáltalán nem tudok bízni bennük. Így vagyok a táplálkozás kiegészítőkkel is... Ki tudja, hogy mi-mindent tesznek azokba bele...

A tojásról lényeges tudni, hiogy mivel eleve kétféle fehérjéből tevődik össze, ezért a szervezet nem tudja azt megemészteni. Büfögtél már fel valamilyen tojás tartalmú kaja után kellemetlen záptojás szagút? Ez azért van, mert bent romlik meg a gyomrodban a cucc. Aztán nyolc óra múlva kituszkolja magából a gyomor megemésztetlenül, megromolva. Újabb méreganyag a szervezetnek. Pufff! :cry: :cry: Ha tojásra vágyik az ember eheti, de külön kell választani a fehérjét és a sárgáját, és külön-külön elfogyasztani azt. Nagyon finom a sidlinges, vagy hagymás tojásfehérje rántotta. A 4 óra emésztési időt meg kell várni. És a tojást sem szabad keverni más fehérjékkel!

Tulajdonképpen ez is már a Testkontrollos dolog! Még a végén a többiek kiutasítanak innen, hogy ilyeneket a másik topikba irkáljak!
Pedig az ismétlés a tudás anyjukája...

Vettem egy csomó nyári céklát! Ki fogom csavarni, és holnap megiszom! Meg vettem mindenféle ilyen-olyan liszteket, magvakat, pelyheket, hát majd ezekből is alkotok valamit... Körül is nézeka neten, hátha találok valami jó ötletet...

Kriszta - mi az a Konakion és a Viganol? Olvasom, hogy ezt kell adni az iciripiciri babáknak is már. Mik ezek? Hihetetlen, hogy már ilyen korán kezdik...

Olive - olvasok 1-2 babás topikot - Angliában is kell szedniük a gyerekeknek vitaminokat? ... meg a fene tudja miket...? Ezeknek a csöpp gyerekeknek ezek a mesterséges cuccok! Hát tökre ki vagyok akadva tőle... Amikor is az anyatejen nem kéne nekik semmi más. Te meddig tudtad szoptatni Lollit?

Most mentem recepteket keresni!

Lehet, hogy jövök még....

Jardina
jardina
 
 


Jardina!
Már az előző oldalon is be jelentkeztem! Enyém az utolsó szó! :lol:
Egyébként a konakion az K vitamin, a viganol, meg D vitamin! :lol:
Elvileg a csontok fe, és az agy fejlődéséhez elengedhetetlen! Bár úgy tudom, hogy a viganolt, csak Ősztől tavaszig kell adni, ugyanis a napfény fedezi a napi D vitamin szükségletet!

bogyo75
 
 


Jardina!

Olyan roppant gusztustalan dolgokat írtál, hogy már a tojás sem kell. :D
A fehérjét azt tudom, hogy nem szabad keverni. Tehát húst nem ehetek tojássalátával.
Rántotta mellé meg nem ihatok tejet.
Pedig én nagy tejes vagyok!!! Se híre, se hamva nálam a laktózemésztési problémáknak. Kopp-kopp

Egyébként igen, a barnamacira gondoltam. Csak nem mertem nevén nevezni a dolgokat. :D
Az állaga normálnak mondható. A levet meg bizti hasznosítja majd a szervezetem, mert sajna keveset iszom. Pedig próbálom magamba tuszkolni... :oops:

E betűs dolgok: jelen pillanatban nem létezik a Föld nevű bolygón olyan élelmiszer, ami ne tartalmazna valami mérget.
Ne félj annyira a táplálékkiegészítőktől se! Ha a Magyar Dietetikusok ajánlják, akkor módjával , de használható.
De persze Te döntesz! :wink:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hazajöttünk a disznóvágásból.... mert ma az volt anyóséknál... aztán jövök bővebben is...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Lányok!

Egy nem ide illő kérdés: látta valaki tegnap este a Széf című műsort? Egy nagyon helyes fiatal házaspár állt nyerésre. Épp a széfnyitásuk előtt elaludtam, amikor felébredtem már a Fókusz ment. Nagyon drukkoltam nekik, és így most nem tudom, hogy megnyerték-e több mint 10 milliót? Tud valaki valamit erről?

Bocs Bogyó! Jut eszembe, láttam is a kisfiadat, nagyon helyes kölyök! :D :D :D Azt olvastam, hogy a K-vitamint hetente kell kapniuk a pár napos koruktól kezdve. Létezik ez?

Akkor lehet, hogy Szirwen van Bora-Borán? :D :D :D
Mazsuzs a Maldív szigeteken, Judit pedig Fijin lehet... :D :P :D
Bár Editről azt hittük Tahitin van, pedig csak disznóvágáson volt a Mamánál.... :D :D :D

Ha ma már nem jönnék, szép jó éjt!

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, de sajnos nem a Maldív-szigeteken voltam. Bárcsak..... :)
A babanet is nagyon lassú mire idekerülök és néha nincs időm kivárni míg beenged.

Feljöttem olvasni pár napja de írni nem volt kedvem. Próbálkoztam ugyanis pár napokra a kúrával de a hajhullás elvette a kedvem.
Soha nem volt semmilyen problémám de már több mint egy éve nem tudtam a hajhullástól megszabadulni. Szülés óta van ez a probléma. Olvasgattam a neten a vaspótlásról és azt hiszem egy jó ideig muszáj szednem most valamit. A gyógyszertárban kaptam egy szirupot ma ami nagyon jónak tűnik - és rengeteg növény is bele van sajtolva - ami vasat tartalmaz. Nagyon remélem, hogy beválik. Ami nagyon letört, hogy hiába eszik az ember vasat tartalmazó növényeket (kelkáposzta, mák brokkoli, ubi stb.) nagyon kevés szívódik fel a szervezetben. Én, aki véradó voltam, most nekem kellene egy kis vérátömlesztés...Valahogy a hajamra büszke voltam, mert a fodrász is mindig mondta, hogy milyen sűrű stb...könnyen formázható mégis tartotta a frizurát stb... Szóval még ez az egy ami jól nézett ki rajtam miután a kilók feljöttek....

Ezeken a kis "koholt problémáimon" kívül a párom összeszedett valami hányós-hasmenéses vírust és nem voltunk itthon. Még holnap is elmegyünk napközben itthonról anyukámhoz, hogy ne találkozzanak a gyerekkel. A páromból minden kikívánkozik ami bemegy.... Nem szeretném ha Nándi elkapná, így abban reménykedem hogy nem vírusos. Főleg mert én meg mellette alszom éjjel. :)


Edith, Kriszta már jobban van?

Jardina, köszi az író-s felvilágosítást. Itt nincs Interspar/spar üzlet, csak CBA, Penny, Plus. Itt még nem láttam ilyet így lehet hogy én is joghurttal fogom megcsinálni a kenyeret mint Olive. Valamit már meg kellene csinálnom a sok recept közül amit feltettetek. Ez jónak tünik, a kérdés csak az, hogy a kenyérsütő gép bírja-e? Krisz, te megcsináltad gépben (vagy rosszul emlékszem)?
Jardina, a Széf c. műsort sajnos nem láttam nagyon ritkán nézek tévét.

Olive, köszi a kérdésedet Nándi még fogzik. Éppen számoltam hogy lassan a fele kint lesz a fogacskáinak. A most jövő négy fogon kívül már látszik még kettő mert nagyon fehér az ínye. De persze még sok idő elmehet amíg kibújnak.
Gratulálok a - 10 kilódhoz! Irigyellek, hogy volt erőd végigcsinálni, most visszatekintve olyan hosszúnak tünik a három hónap...Pedig valószínűleg nem az...Én is kiváncsi lennék, hogy akkor most pontosan hány kiló is vagy?

Jardina! Fel a fejjel a mázsálás negatív volta miatt. Lesz ez még jobb is! 8) Egyébként ismerem az érzést, amikor már nem kellene enni de még eszel...Én a szénhidrát napokon estem mindig ilyen túlzásokba amikor csináltam a 90 naposat. Annyit ettem, hogy az előző három nap eredménye (mínuszai) visszajöttek és csodálkoztam hogy milyen lassan fogyok....
A tojásról nagyon logikus amit írsz, mégsem tudom elképzelni a tojásrántottát fehérjével a sárgája nélkül vagy fordítva. Bár akkor ezek szerint míg ennyi a túlsúlyom addig el kellene.....

Bogyó! Nagyon aranyos Dávidka a képen! Milyen nagy, mintha idősebb lenne a koránál! Sajnálom hogy be kellett íratnotok a bölcsibe.
Nálunk egy volt évfolyamtársam jövő februában (2009) akar visszamenni dolgozni, és már az idén (2008)februárban be kellett íratnia a gyereket. Mesélte, hogy már csak két hely volt utánuk majd jön a várólista. Igy nálunk ez már szóba sem nagyon jöhetne hiszen Nándi is jövő februárban tölti be a két évet. Nem tudom mi lesz még a tesóprojekttel és azt sem, hogy hogyan fogjuk kifizetni a jövő februárig még kétszer megemelt gázszámlát. :roll:
Lemondjuk majd a netet?? :wink:
Az AVON-t még dolgoztam én is csináltam, de nem voltam teljes tanácsadó, csak besegítettem egy rokonomnak aki az volt. De én is jól jártam mert mindig kaptam egy-két terméket ingyen tőle. Igaz, azóta már kezdek leszokni róluk és inkább tartósító- és illatmentes dolgokat használok.
Persze azért van még AVON-os cuccom, mert egy-két parfümjét nagyon szerettem és tusolózseléjük is van nagyon jó!

Edith! Kiváncsian várjuk az élménybeszámolót! Te egyébként hol jársz, hányadik napon a kúrában?

Röviden ennyit, megyek mert álmos vagyok éjjel alig aludtam szegény párom miatt.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!

Nem akarok észt osztani, de a hajhullásoddal ideje felkeresni egy bőrgyógyászt!!!
Sztem neked nyomelem hiányod van, vagy seborrhea vagy ilyesmi.... :?
Booocs nem akarok belekotty, de ha ennyi ideje küszködsz vele, nem ártana ha megnézné valami szaki is.

Jelentem túlvagyok a gyümölcsnapon is!!! :D

Összegzem az eddigieket: a legrosszabb KEÉNYÍTŐ nap.
Lehet, hogy azért, mert diétám második napja volt, de lehet, hogy azért utálom a zöldségeket.

Apropó! Van köztetek parlagfű allergiás???
Mindjárt ittvan a sok pollen, egy csomó zöldséget és gyümit nem ehetek majd a keresztallergia miatt.
Tud valaki erről okosat mondani?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok, lányok!

Nem beszámolóval jöttem, bár tulajdonképpen nincs is nagyon mit beszámolni, és pár szóban akkor el is mondom, hisz tudjátok, hogy takarítottam/tok (mert bár tisztaság van, még nincs minden rendben, a helyén, és most, hogy egyedül vagyok, + mindkét manóval, nem is tudom, mikor végzek véglegesen :roll: ). Tegnap reggel kimentünk anyósékhoz, megvolt a disznóvágás, délután jöttünk haza. Most egy gyors változata volt, nem a hagyományos kolbásztöltős téli fajta. :P :D Ennek az a lényege, hoyg hús legyen a fagyóba. :lol:

A csajok jól vannak, mindkettő meggyógyult, Krisztának javult az evőkéje, sőt mondhatom jó lett. No, majd megválik, itthon hogyan fog enni, mert anyóséknál nem volt gond.

Amúgy időszakos migrációs periódus kezdődik/dött nálunk. :shock: :D A lányok egy szobába kerültek, Boró Krisztának a kiságyába, Kriszta meg egy kihúzhatós fotelbe. Már így aludtak az éjszaka és nem volt gond. Azéárt a földre tettem párnákat, hogyha lecsúszna Kriszta a korláton lejjebb és legurulna az ágyról, mégiscsak puhára essen. :lol: :lol: :lol: De nem volt gond. :D
Mi pedig visszakltöztünk a nappaliban levő kanapéra (még nincs franciaágyas hálószobánk), mert azon nagyon jól lehet aludni. Olyan (nagy is) mint egy franciaágy.

Ha minden igaz, pedig, 21-étől István szabadságon lesz és még aznap megyünk kirándulni. :D Hegyekbe megyünk két baráti párral (egyiknek 1 kisgyereke van, másikok meg októberre várják a babót). Már több évben voltunk együtt kirándulni. :) No, majd meglátjuk ezenkívül még hogy alakul a szabadság. :D

Fogyiügyileg jól haladok. :) Elkeseredtem, mert már kb. 1 hónapja ugyanannyit mutat a mérleg ( :shock: :( ) pedig igazán tartottam a dolgokat, csak minimális bőnözések csúsztak be. De ma reggel méretkeztem (kíváncsi voltam, hoyga tegnapi kihágások mennyit nyomtak a latba :roll: :oops: ) és kiderült, hogy alább ment a mérlegtű. nem teljes kilóval, de kevesebb. És ma még csak CH-napom van. Akkor húsnapig remélem, hogy lesz ismét fogyás. :)
Amúgy nem tudom pontosan, hányadik napnál tartok, mert a héten nem írtam be a fogyinaplóba az ételeket, de közeledek a 70-hez mindenképpen.
Ma tésztát fogok főzni, sajna, pizzára már nincs lisztem és pénzt csak jövő héten kapok. Ami kevés még van, most inkább megtartom más szükségesebbekre, mint pl. holnapi gyümikre.

NA, megyek, mert sok a dolgom.
Tudom, hoyg nem válaszoltam mindenre, de most csak enyi lehetek.


JA, Jardina, én soha nem érzek záptojásszagot tojásevés ztán. Biztos velem van a baj. :roll: :lol: :lol: Örülök, hoyg azért jó léett és ízlett a miccs.

És Kriszta, javítsd ki a vonalzódat, hiszen már 4 nap lejárt, tehát csak 86 napod van még hátra!!! :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


No, csináltam egy gyors számolást és pontosan MA van a 70. napom. :D :D :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Igen, télleg elrontottam a vonalzót!!!

Köszikeeeeeee.... :D

És érzem, hogy fogytam!!!!!!Nemtom mennyit, de feljön a régi farmerom , igaz szűkösen. De ez még csak féleredmény, de mindenképp ösztönöz!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Edit!

Kíváncsi vagyok, hogy hogy bírják a lányok majd az együttlétet.
Bár ők olyan jó tesók.

Mi is így vágtunk disznót: Be a fagyoba és kész. Így is volt vele munka eléggé.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors bekukk. Tegnap akartam irni, amig Lolli aludt, de a masik topikba kezdtem irni eloszor, aztan meg felebredt, ugyhogy ide mar nem maradt idom. Az este meg nem ugy alakult, hogy tudtam volna jonni.

Mostanaban nekem is sokszor olyan nehez a bejelentkezes a babaneten. Sokszor nem gyozom kivarni.

Edith
, orulok, hogy ujra beiindult a fogyasod.

Kriszta, eleinte nekem is a kemenyitonap volt a legnehezebb. Aztan abba belejottem es a gyumolcsnap lett szenvedes szamomra.

Azt hiszem nem valaszoltam arra a kerdesedre, hogy milyen magas vagyok es hany kilo. Kb. 160 cm magas es 67 kilorol indultam a dietaval. Most pedig 57 kg vagyok.

Na, most csak ennyire telt, mennem kell.

Olive

KépKép
olive
 
 


Csak pár kép:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Edith! Nagyon jók a képek! Annyira aranyosak a lányok ezzel a szöszi hajjal és Boró is a nagy szemeivel! Helyesek!

Kriszta! Biztosan elkerülte a figyelmedet, de voltam dokinál és a vasam volt a legalsó értékhatár alatt. A doktornő "viccesen" úgy fogalmazott hogy a vasam egy falunak kevés lenne annyira nincs. Viszont a vasraktárak nagyon nehezen telítődnek ha egyszer kimerül. Azért köszi a tippet, hidd el, nem hagyom hogy parókára kelljen költeni.
A másik topikban olvastam, hogy a pattogatot kukoricát gyüminapra ajánlották.
Én eddig azt hittem, az keményítő napon lehet enni. Én gyüminapon nem enném. De ha nem is bírod a keményítő napot akkor a pattogatott kukorica jól jöhet néha. Majd biztosan a többiek is írnak véleményeket.

Olive, az 57 kiló nagyon szuper! Úgy irigyellek! 8) De ez van, akinek van kitartása az meg is érdemli, hogy szép és karcsú legyen! Biztosan jól nézel ki. Esetleg nem teszel fel egy aktuális képet?? :wink:


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Már tegnap késő este olvastalak benneteket, de írni már nem volt erőm...


Edith - szuper a képes tudósításod a disznóvágásról! Krisztádnak, hogy tetszett a disznóvágás? Szerencsés lény lesz, ha megfogta a malac farkát! Vagy nem azt jelenti?
Nagyon jó pihenést Nektek a hegyekben!

Én is biztos inkább arra, mint a forró délre venném az irányt, ha mennék. Nem nagyon bírom a meleget.

Valamikor mi is vágtunk disznót (szüleimmel), volt olyan év hogy ötöt! Persze a meló színe-java az enyém volt. Ahol vettük a disznót, a néni mindig sunnyogott a ketrec súlyával, amiben a disznót mázsálták. Szárazon 41 kg volt, s vizesen megázva is annyinak akarta beszámolni. Aztán, amikor szóvá tettem nem tetszett neki... Be is szüntettem az egész kapcsolatot, valahogy nem bírom, ha hülyére vesznek... :twisted: :twisted: :twisted:


Mazsuzs - örülök, hogy végre előkerültél! :D :D :D

Remélem a férjed gyógyulgat,és használ az elkülönítés.
Mi az a patikaszer amit vettél a hajhullásra, és milyen növényeket sajtoltak bele? Had tájékozódjunk egy kicsit... és légyszi számolj be majd a tapasztalataidról ezzel kapcsolatban.

Valamit olvastam valahol (de hol?), hogy a vas felszívódását valami elősegíteni - valami növényzet, ha együtt eszed a vastartalmú növényzettel. De miazmiazmiaz? Nem ugrik be. Majd megpróbálok utána nézni, hátha rálelek valahol!

A tojásról: ha szétválasztod, és csak a sárgáját sütöd meg, akkor sárga lesz a rántottád. Már ha nem tudnád... :D :D :D A fehérjébe bele lehet tenni egy kis kurkumát, így az is sárga lehet... :D :D :D

Kriszta -
Olyan roppant gusztustalan dolgokat írtál, hogy már a tojás sem kell.

Hát ezen igazán jót mulattam!

Az allergiát passzolom, én nem vagyok allergiás semmire a doktorok szerint... legalábbis egyenlőre... A Testkontroll könyvben azt olvastam, hogyha valaki TK szerint eszik, akkor az allergiája is sokat javulhat.

Fusson a penész!]
Hát, igaz, ami igaz! Szerintetek miért van az, hogy az ember olyan nehezen veszi rá magát a testmozgásra? Mert hát nemcsak én vagyok ezzel így, azt látom...

Olive - amikor csatlakoztam hozzátok, még 60 kg voltál! Tök jó ez 57! Büszke lehetsz magadra! Vettél már új felsőket? 1-2 fotó?

Majd a másik topikba is írok később.

Most mennem kell.

Szép napot! :D :D :D :D :D

Jardina
jardina
 
 


Mazsuzs!

Bocsika... :oops: :oops: Vasat tényleg nehéz pótolni, a céklalé (kapható bio céklalé is) hidd el, hogy csodákra képes!!!
Hugom kisfia azt issza minden nap és soha ilyan jó nem lett a vérképe vassal együtt, mint most. (ő rákbeteg sajnos és műtét után is nagyon jó volt a vérképe)

Edit!

Csuda édesek a csajok!!!! :D

Olive!

Ez gyönyörű teljesítmény!!! Ma én is megyek mázsáltatni, du megírom mjad!

Most rohanok, Jardina kimaradtál, de du írok még.

puszikaaaaaa

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


NA, csak pár szóra. A férjem most ment el zenélni, a kicsi még alszik, a nagy mesét néz, a lakás fut (vajon hová, és főleg mikor áll meg :wink: ) én pedig leültem kávézni és benézni ide. :roll: Aztán kezdem a hajrát. Amúgy holnapig muszáj megállítanom a lakást, mert vendégeink lesznek. :) (Igen, Kriszta, megint vendégek. :P ) Méghozzá délelőtt jönnek már, ha minden igaz. De a két manóval úgy haladok, mint a csiga.

Ma voltunk vásárolni egy kicsit és gyüminapomra vettünk banánt, sárga- és görögdinnyét (ez utóbbi nem túl finom, hiába, na, szupermarketi :roll: ) és mangót. Meg még van napraforgómagom. Remélem, kibírom a napot ezekkel. :)

Kriszta, tényleg, megvolt már a műtét? És hogy viselte a kis szélvész? (Tudom, hoyg van egy beceneve, de már nem emlékszem, hoyg mi az. :oops: ) És milyen kilátások vannak most már?

Mazsuzs, drukkolok, hoyg rendbejöjjön a problémád. Én hajhullásra úgy tudom, hoyg j a friss élesztő. Hetente 5 dekát kell megenni. Tavaly hallottam egy 90 napozó fogyis társtól és ő mindig fehérjenapon ette joghurtba keverve, hoyg elfogyasztható legyen. Azóta hébe-hóba én is élesztőzgetek. Nekem most már szerencsére leállt valamennyire a hajhullásom, de borzasztó volt még ezelőtt 1 hónappal. Most is hull, de mégsem annyira már.
Kívánom, hogy a vett szer jól hasson.
Mondjuk, kicsit fura volt, amikor írtad, hyog "és RENDESEN ETTEM", mert én nem érzem úgy a diéta alatt sem, hoyg nem eszem rendesen. Sőt, annyi friss zöldséget, gyümölcsöt, mint a diéta alatt szerintem én sosem ettem. A gyümölcsnap nemcsak hoyg méregteleníti a szervezetet szerintem, de annyi vitaminhoz lehet jutni általa, hogy biztos a szükséglet legnagyobb részét fedezi. :)
Úgyhogy szerintem ne add fel teljesen a diétát még most sem, próbáld aszerint igazítani a dolgokat, ahogy a másik topikban Emma írta (az alapszabályokat) és akkor biztos, hogy rendbejön a hajad is, sőt, "mellékhatásként" fogyhatsz is. :)

Én pl. sok mindennel nem értek egyet a TK-ból, legalábbis azok szerint amiket Jardina írt be a könyvből, illetve amiket a neten olvastam róla, de irányelvként, hoyg ne keverjük a fehérjét a keményítővel és/vagy szénhidrátokkal, nagyon is szimpatikus. Nemsokára nekem is lejár a 90 napom és meg szeretném csinálni a következő 90-et a reggelire továbbra is gyümölcsevéssel, de azért próbálom majd tartani a szétválasztást is valamennyire. Nem fogom mindig, természetesen, hisz főleg, ha nem vagyok otthon, olyan nehéz, de amikor tehetem, akkor betartanám. Ártani biztos nem árt. :wink:

Érdekességképpen: Tegnap mi Krisztával fokhagymás-zöldfűszeres tésztát ettünk házi ketchuppal, a férjemnek viszont húsnapja volt. :D :D :D Ebédre flekkent sütöttem neki a friss disznóhúsból, estére pedig bécsi szeletet (rántott húst). És nem volt körete mellé, csak egy kicsi kenyér, de volt sok friss uborka-hagyma-paradicsom-saláta. Meg is kérdezte viccesen, hogy most milyen megfontolásból van neki húsnapja? :lol: :lol: :lol:

Na, kb ennyi avgyok most, ha még élek és virulok, este jövök. :)

Szép szombatot mindenkinek! :)

Ja, Jardina, a nagy meleget én sem szeretem, de azért egyszer szívesen elmennék "délre" is. Csak sajnos, az ilyesmit nem a mi zsebünkhöz igazítják. Majd ezután... valamikor... :roll: De mindenesetre nekem már kissé elegem van a "hegyekből". Csak inkább elmenni ide, mint sehová. :roll: És már tényleg alig várom. :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Hát igen, csak "pár " szót írtam, mondhatom... :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Kriszta, azt hiszem, hogy csak akartam irni, de vegul nem irtam, hogy az allergiaval kapcsolatosan en nem tudok segiteni, viszont a TK-s topikban Andinak van parlagfu allergiaja, ugyhogy o lehet, hogy tud tippeket adni neked.

Edith
, te is kozeledsz a dieta vegefele. :)

Kepzeljetek, nekem ma van az utolso napom! Egyszeruen hihetetlen! :shock: Nagyon orulok, ugyanakkor egy kicsit felek is a jovotol. Nagyon kell vigyaznom, hogy ne szedjem vissza.

Hallottatok mar a quinnoa-rol vagy esetleg ettetek mar? A baratnom hozott nekem, tegnapelott ettem ilyet eloszor. Rizs helyett vagy fott teszta helyett szoktak enni. Ez is valami gabonafele. Allitolag nagyon egeszseges es magas a protein tartalma, ugyhogy vegetarianusoknak kulonosen ajanlott. Kemenyitonapon ettem, mivel megis csak gabona es nem allati feherje. Gondoltam, a huvelyes zoldsegeket is kemenyitonapon esszuk es azoknak is magasabb a protein tartalma. A ferjemnek es nekem izlett, ugyhogy ajanlom mindenkinek, ha lehet nalatok is kapni. Mi zoldseges curryval ettuk. Persze a ferjem meg megehezett aznap este, mivel nem kapott hust, ugyhogy meg jol bekekszezett.

Apropo, keksz! Meg tartozom a recepttel. Akkor most le is irom, mielott elfelejtenem:

Juharkeksz (szenhidrat napra)

20 deka vaj
12 deka ragacsos sötétbarna nádcukor (a legjobb a muscovado, azt hiszem otthon a DM-ben, sot nagyobb ABC-kben is lehet kapni vagy esetleg bioboltokban)
1 ek juharszirup
35 deka liszt (en feher lisztet tk liszttel kevertem) + kevéske szódabikarbóna
annyi viz, hogy jol formazhato teszta alljon ossze belole.
Kis korongokat csinálunk a tésztából es kiolajozott tepsiben sutjuk (en sutopapirt tettem a tepsibe es vajjal megkentem.)
170 fokos sütő, 15 perc, nem több!


Nem tudom, hogy be tudjatok-e szerezni a juharszirupot, de ha nem szerintem e nelkul is megsutheto, csak akkor egy kicsivel tobb cukor kell bele.

En nagyon bezabaltam belole szenhidrat napon, sot meg este 10-kor is bekaptam kettot es megis volt fogyas.
:wink: :D

Egyebkent legkozelebb ki fogom probalni tk liszt es zabliszt keverekebol.

Edith
, szerintem Kriszta nagyon elvezne, ha megcsinalnatok. Kis gomboket kell formalni es azokat ellapitani a tepsiben. Szinte latom, ahogy Kriszta munkalkodik rajta. :wink: :lol: En Lollinak viszont csinaltam kulon hosszukas formajuakat is, ami olyasmi forma, mint a babapiskota. Ezt konnyebb neki fogni es csocsalni.
A kepek nagyon jok. Nekem az tetszik a legjobban, amelyiken a ket huncutka az agy alol kukucsol. Mar korabban is lattam a kepeiteken es most is felfedeztem, hogy tok jo, hogy teljesen le tudod donteni a babakocsi hattamlajat. A mienket sajnos nem lehet 180 fokba donteni, ezert kinlodas is, ha uton vagyunk, amikor Lollinak aludnia kellene. Mar regebb ota a hasan alszik es a babakocsiban igy nem tud. Ezert sajnos a babakocsiban nem hajlando elaludni. Sokszor olyan nehez ugy idoziteni, hogy du. alvasidoben itthon legyunk, hogy a kisagyaban tudjon aludni. Viszont a legtobbszor muszaj, kulonben kimarad az alvas.

Na, megyek ebedelni. Jol elcsusztam, ugyanis itt volt a baratnom. Mondjuk nem lesz nagy lakoma, mivel gyumolcsnapom van. :( Az az egy eltet, hogy ez az utolso gyuminapom. :P Tegnap szedtem ribizlit meg egrest (vagy poszmete, ki, hogy ismeri) a kertben es azt is fogom most enni. Az legalabb sose latott vegyszert. Kar, hogy mas gyumolcsunk nincs a kertben. Mondjuk nem is ferne, mert olyan pici a kert. Itt Angliaban a hazak is es a kertek is paranyiak. :(

Ja, meg az jutott eszembe, hogy Mazsuzs, azt hiszem a vas folsavval es C-vitaminnal szivodik fel jol. En legalabbis igy szedtem. Ugy remlik az egyik baratnom, akinek vashianya volt a doki javaslatara igy szedte es en is aztan a dieta alatt igy szedtem.

Most mar tenyleg elkoszonok. Kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


eDIT!

Micsoda akaraterőd van és vendégszereteted!!! :lol: Én sajna mostanság (amióta Domi született) a hátam közepére kívánom a vendégeket, de még azt is,a ki telefonon felhív.
Remélem változni fog. :oops:

Testmozgás: tegnap kaptam apától egy ab king pro-t. Fertelmes izomlázam van. :D
Muszáj csinálnom, nem állhatok le.

Ma keményítő napunk van, csináltam gombapaprikást (light) rizzsel. Apa éhen maradt. Tele van a t...ke a diétával, sztem 1-2 nap és abbahagyja. :cry:

Én viszont 2 kilóval könnyebb vagyok!!!!!63 kg a mostani mérlegelés szerint. Laza ruházatban.

Edit!
Köszi érdeklődésedet!
Műtét: megműtötték a Banditát ( :lol: ). Ez már sajnos nála csak időhúzás, a daganata rosszindulatú. :cry:
Kemoterápiát nem kaphat az őssejtbeültetés miatt.
Pár sugárkezelést igen, de ennyi. Ő már csak addig marad életben, amíg a szervezete bírja a műtéteket. :cry: :cry: :cry:

Hajhullás: az élesztő nagyon jó, de a Juvamine vitamin is. Igaz, hogy nem természetes forrás, de sokan képtelenek lenyelni az élesztőt.

Na most tépek, kaptam apától 10 percet! :lol:Hétvégén övé a gép!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Még mindig kutyafuttában, meghalni sincs egyelőre időm. A csajokat már lefektettem, nekem jön az éjszakai műszak. :roll: Alig haladtam valamit napközben. Pedig már most hulla vagyok.

No, valami jóról is írjak :D :
nagyon jól telt a gyüminapom. Csomó gyümölcsöm megmaradt még. Estére isteni turmixot készítettem: másfél mangó, két kisebb banán, fél sárgadinnye. Összeturmixoltam, majd hígítottam egy kis kaktuszlével. (No, ez dobozos nektárféleség :roll: , de biztos jobb lett volna ásványvízzel. Az ember holtig tanul. :D )
A görögdinnyét nem találtam el, nem volt valami finom, de a kétkicsi sárgadinyne hát nagyon jó volt! :) Azért fogyott mindkettőből! És ne tudjátok meg mennyit jártam a vécére! :lol: :lol: :lol: :oops: :oops:

Na, ennyi voltam, megyek is, szép vasárnapot mindenkinek! Én nem hiszem, hoyg leszek, mert de. + ebédre vendégek (legalábbis most még ez a menetrend) majd romeltakarítás, aztán a férjem sógornőmékhez megy ajtókat, ablakokat elhozni anyóséknak, aztán... nem tudom, lesz még időnk, energiánk megünnepelni aaaa... házassági évfordulónkat. :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ja, ez elég nagy menyniség a turmixból, nem tudtam mehinni mind, pedig Kriszta is segített! :D :D :lol: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Naná, hogy lesz!!!!Téged ismerve.... :D
Boldog és még sok-sok boldog házassági évfordulót Nektek!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Edith, boldog hazassagi evfordulot nektek es meg nagyon sok szep, boldogsagban eltoltott evet kivanunk.

Sok puszi:

Olive es Lolli

KépKép
olive
 
 


Én is dobok egy-két képet, ha nem gond.

Beszabadult a bratyó szobájába:

Kép

Kép

Hintapalinta

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Edit - ...még több nagyon sok boldog házassági évfordulót!!!

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, de csak pár sor erejéig.
Csütörtöt óta hányásos-hasmenéses vírussal szenvedünk. Kezdte a párom majd Nándi és most én. Már kórházi beutalóm is van, ha esetleg a baba nem inna eleget akkor menni kell infúzióra vele.
Talán elkerüljük, úgy néz ki. A KUBU-ból nagy mennyiségeket képes meginni és még a hasmenése is abba marad tőle.

Jardina, majd megírom hogy milyen "vas-szirupot" iszom de most nem otthon vagyok pillanatnyilag.

Edith, köszi a drukkot a hajhullást illetően és remélem sikerült megünnepelni a házassági évfordulótokat.
Azt, hogy "nem ettem rendesen" úgy értettem, hogy nálunk sokkal gyakrabban volt régen főzelék de most a diéta miatt csak négynaponta "lehet" enni. És én nem ettem meg nagyon sok zöldséget mint te, mondjuk gyümölcsöt igen. De azt lehet látni, hogy aki ilyen jól tudja tálalni a zöldségeket mint a képeken látjuk, az tényleg sokat eszik. :wink:
Én sajnos nem ilyen vagyok, és annyira nem rajongok a párolt répa, zöltdségfélékért. Az uborkát is csak salátának eszem, pedig van aki nyersen is elrágcsálja.
Én sem tartom drasztikusnak, sőt tényleg nagyon jónak tartom a diétát. Most olvastam a kórházas topikban ahová írogattam, hogy a terhességi cukorbetegségnél 150 grammos diétát írnak elő. Lehet, hogy a 90 naposból ki lehetne indulni egy ilyen diétához.
Én ugyanis egy kicsit tartok attól, hogyha mégegyszer szülök, akkor terhességi diabéteszem lesz mert nálunk a családban a nagymamám cukros volt és a második terhességnél sokkal nagyobb az esélye, hogy előjön. Legalábbis az ismerettségi köröm alapján ezt írhatom.
Persze optimista igyekszem lenni, és azt mondani hogy nem lesz semmi probléma.

Krisz! Köszi a cékla levével kapcsolatos tippet. Azt hiszem ki fogom próbálni. A gyógyszertárban láttam is bio változatot de valószínűleg a DM-ben is lehet kapni ilyet.

Olive! A vasat amiről írsz, a diéta miatt szedted vagy te is az említett hajhullási problémádra?
A keksz receptje nagyon szimpi!

Na ennyi lenne röviden... :oops: Képzeljétek akkora orkán erejű vihar volt itt nálunk délelőtt, hogy az összes muskátlimat lelökte az ablakból, többnek ki kell cserélnem a ládáját mert dirib-darabra tört...A szomszéd utcán lévő fűzfája rádőlt az elektromos oszlopra így áram sincs. Nem is otthonról írok Nektek. Ez csak a mi utcánkba volt, de míg hazaértünk addig is láttunk érdekes dolgokat a pusztításról.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

VEGE A DIETAMNAK!

Tovabb nem billent a merleg nyelve, ugyhogy maradt a -10 kg, de nekem ez is nagy orom.

Most azert egy kicsit tanacstalan vagyok eves teren. Rengeteget gondolkozom, hogy mit fozzek. Tegnap aztan annak ellenerere, hogy mar vege volt a dietanak, feherjenapot tartottam. Ebednel egy kicsit kevertem a dolgokat, mert ettem tojast is, sajtot is meg kolbaszt is, de ezt a dieta alatt is megtettem. :oops: Gondoltam is Jardinara a tojas miatt, de nekem sose volt gondom a tojassal. Egyaltalan nem bufizek tole szornyueket.

Viszont eszembe jutott, hogy egyszer Lollinak adtam tojassargajat (feherje nelkul) meg kb. 11 honapos koraban es iszonyu budos zaptojas szagu volt utana a pelenka. Szerintem meg nem allt keszen az emesztorendszere a tojasra. Utana egy jo darabig nem adtam neki es mostanaban kezdtem ismet adni neki es egyaltalan nem volt veszes a pelenka.

Tegnap ota viszont nagyon vacak az etvagya. Szerintem a fogai kinozhatjak, mert nagyon turkal a szajaban. Tegnap egyaltalan nem akart vacsorazni. Gondoltam, akkor probalkozom gyumolccsel, azt mindig megeszi. Tegnap meg azt se akarta, attol is csak oklendezett. Aztan csinaltam neki 200ml tapszert es azt egybol leguritotta.

Jardina, annyira nem vagyok nagy bazsalikom szakerto, de en szoktam akkor is hasznalni, amikor mar viragzik. Viszont ujra nem szokott nekem kihajtani a kovetkezo evben. Csak a rozmaringom, edeskomenyem, snidlingem szokott megmaradni. Ja, meg a curry, de azt kiirtottam, mert annyira elszaporodott, hogy mast sem ereztem, ha kinyitottam a hatso ajtot, csak a curry szagot. Szeretem az indiai eteleket, de azert nem akartam azt szaglaszni egesz nap. :roll:

Mazsuzs
, csak a dieta miatt szedtem a vasat, mert feltem, hogy nem viszek be eleget a szervezetembe. Sot, meg kalciumot is szedtem D vitaminnal.

Tenyleg, nem emlekszem, hogy itt vagy a masik forumon jott fel a szo a babak D es k vitamin szedeserol. Tenyleg, Edith, nalatok is kell adni a babaknak? Arra emlekszem, hogy annak idejen a regi forumunkon Eszter, amikor meg Madridban eltek, irta, hogy ott nem adjak. Nalunk, Angliaban sem. Pedig itt meg annyi napsutes sincs, mint otthon. Szoval, ha valahol nagyon adni kene a D vitamint, az szerintem Anglia. Mi az elso 3 honapban otthon voltunk es ott irt is fel nekunk a doki. A K vitamint nagyon utaltam, mivel az ampullaban volt es egyszeruen keptelenek voltunk leszedni az ampulla tetejet, ugy, hogy ne szilankosan torjon. :shock: Ezen nagyon ki voltam akadva, mert azert az durva, hogy a par napos, hetes babamat uvegszilankokkal etessem meg.

Kriszta
, nagyon cuki a lanyod! Annyira edi a hintas kepen!

Magadrol is tegyel fel kepet!

Tudom, tolem is kertetek, hogy lassatok az eredmenyt, de meg nem jutottam odaig, hogy csinaltassak kepet a ferjemmel. Ahogy meglesz, kuldom.

Lehet, hogy kimaradtak dolgok, amikre kellett volna valaszolnom, de most mennem kell, mert Lolli alszik. Mire felebred ki szeretnek teregetni es meg nem is ebedeltem. 1 ora korul muszaj volt innom kavet, mert nagyon kokadt voltam, utana meg rogton nem akartam enni. Azert most a dieta utan is probalkozom a szetvalasztassal. Azt viszont meg nem tudom, hogy ma mit fozzek vacsira.

Olive

KépKép
olive
 
 


Olive!

Hatalmas gratula Neked és nemcsak a leadott kilókért, hanem a kitartásodért is!!!
Én úgy gondolom, hogyha ezek után visszatérsz a hagyományos konyhához, akkor is érdemes minél többször a szétválasztásra koncentrálni.
Illetve délután 5 után már semmi szénhidrát.

Sajna én képet magamról nem tudok feltenni, mert nincs. Igen közismert, hogy gyűlölöm, ha fotóznak, éppen ezért a párom már nem is nyaggat ilyenekkel.
Kicsit megerőltetem magam, és lesz kép, mert a másik topikra is ígértem .Jó??? :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Rolam legkesobb vasarnap keszulnek fenykepek. Akkor megyunk egy grill partyra es ott biztosan fogunk fenykepezni.

Kriszta, a te kepeidet is varjuk!

Visszaterve a hugod fiara, az ossejtbeultetes nem segitett? Vagy erre a fajta betegsegre az sem megoldas? B17 vitaminnal probalkoztak mar? En azt hallottam, hogy eredmenyes rak ellen, csak a nagy gyogyszergyarto cegek nem akarjak elismerni, mert akkor ok rengeteg penztol esnenek el, mivel nem hasznalnak azok gyogyszereit meg a sugarkezeleseket. Az egyik baratunknak van egy idos neni ismerose, aki rakos volt es B17 vitaminnal gyogyitotta meg magat. Azoknal a nepeknel, ahol a mindennapi etkezesben szerepelnek olyan etelek, amikben sok B17 vitmain van, nem ismert a rak. Mi europaiak es ameriakaiak mar nem fogyasztunk ilyen eteleket. Persze, ha mar jelen van a szervezetben a rak, akkor nem eleg csak ilyen kajakat fogyasztani, hanem szedni kell koncentralt formaban a B17 vitamint. Mennyi idos Bandita?

Akkor most vidamabb tema.
Ma pizzat sutottem, de most sajt is volt rajta. :D Gondolkoztam rajta, hogy az enyemre nem teszek sajtot, de nem birtam ellenallni. Annyira kivantam mar egy igazi full-extras pizzat. :wink: Ebedre is egy felet ettem es vacsorara is egy felet. Most meg le kene fekudnom, ugyanis kezdek ehes lenni. A ferjem meg tevezik a nappaliban, de en feljottem, mert onnan nyilik a konyha es kezdtem kivanni dolgokat. :roll: Gondoltam, ha messzebb vagyok a konyhatol, akkor nem esek kisertesbe.

Annyira furcsa, hogy holnap gyumolcsnapom lenne, hogy teljesen meg vagyok zavarodva es nem jut semmi se az eszembe, hogy mit fozhetnek. :? Fura, hogy a 3 honap alatt mennyire megszokja az ember ezt a dietat. Meg du. le is szedtem egy csomo ribizlit a kertben, hogy holnap gyumolcsnap, aztan jottem ra, hogy mar nincs gyumolcsnap. Persze jo lesz reggelire.

Na, mentem. Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Olive!

Most a G3 vitamint issza, és a bio gyümölcs és zöldségleveket.
Már túlvagyunk a többi csodaszeren is.
Bandita 7 éves. Pont tegnap derült ki, hogy a szövettana ismét rossz eredményt mutat és már sugárkezelést sem fog kapni.

Őssejtbeültetés azért nem segített, mert neki genetikai eredetű a rákja és a gének is tartalmazzák a rossz információt.
Központi idegrendszeri daganata van, ami az kisagy hátsó részében fejlődött ki.
Ezt a vitamint, amiről írtál, Anyukámnál használtuk, sajna semmi pozitívat nem tapasztaltunk. :cry: És szinte lehetetlen hozzájutni.
Ezek a levek viszont most nagyon hasznosnak bizonyulnak, meert szebb lett a vérképe és a közérzte is jobb.

Más
Én is bűnöztem egy kevéske sajttal a pizzán!!! :oops: De tényleg nem tettem sokat.
Én most úgy érzem, mintha megállt volna a fogyásom. Lehet, hogy azért, mert mindig jóllakott vagyok????!!!
Majd meglátjuk a mérlegeléskor. Ma keményítő napom van, paprikás krumpli lesz, kolbász nélkül. :wink:
Hát ez így milyen élet???? :D

Minnyá feldobok nektek egy képet recepttel. Olive talán ezt is megsüthetnéd, ha szénhidráttal nem kombinálod, akkor nem lesz gáz.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Tepsis husika

Hozzávalók: kb 1 kg hús (bármilyen én most tarjából készítettem)
család kedvenc fűszerei (én sót, vegetát, borsot, sültcsirke fűszerkeveréket, majorannát használtam)
zöldborsó
pritaminpaprika
paradicsom
vöröshagyma
fokhagyma

A húst szeletekre vágom, kiklopfolom és mindkét oldalát befűszerezem jó alaposan.
aztán tepsibe teszem, és ráhalmozom a zöldségeket.
Fóliát teszek rá és fél-egy napra hagyom állni, hogy átjárja a fűszer.
Készre sütöm.

TIPP: semmilyen folyadék és zsiradék nem kell hozzá hisz a zöldségek levet eresztenek és a tarja zsíros husi. ( a mienk soványka malac volt, mégis képzett elég levet)
Nem diétásoknak kockára vágott bacon szalonnát érdemes ég rátenni.


Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Na akkor egy pár kép:

Ez lett a rendrakás vége:

Kép

Királylány pózol:

Kép

Anyával lustizunk:

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: