Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

csak jöttem sírni picit, h az ergom nem érkezett meg, pedig elvileg aug 10-én postázták!!!KépKép hüpp-hüpp...mondjuk elvagyunk a kendővel, szereti a manó, de ha már kiadtunk ennyi pénzt az ergóra...hát nagyon sajnálomKép

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


sziasztok!

csak jöttem sírni picit, h az ergom nem érkezett meg, pedig elvileg aug 10-én postázták!!!KépKép hüpp-hüpp...mondjuk elvagyunk a kendővel, szereti a manó, de ha már kiadtunk ennyi pénzt az ergóra...hát nagyon sajnálomKép

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Szia Maminti!

Kép Ilyenkor mit tud csinalni az ember?

Biobaba
biobaba
 
 

 
 

Maminti, Biobaba. A felado biztos bebiztositotta, hozzajuk kell fordulni! El kell olvasni az uzleti szabalyzatot, a szallitasi felteteleket, biztos benne van.

Eva
yequana
 
 


sziasztokKép
ha már sírtam, akkor most jövök vidámkodni: MEGJÖTT AZ ERGO!!!!KépKépKép és nagyon szupi és nagyon kényelmes, annyira örülök neki!!!!!

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


De jó! KépKépKép Ugyan nem tudom mi tartott neki 2 hónapig, de a lényeg, hogy ideért. Kép

pindi
 
 


Sziasztok!
Végre végre végre megcsináltam a weboldalaim újabb változatát! www.hordozokendo.hu
Néhány új cikk, letölthető anyag (ezen még dolgozom, hogy mindenről legyen nyomtatási verzió is)... és olvassátok el a szöveget a biopamutról. No, és a kontinuum-elméletről, ha van aki még nem olvasta el ;-)
No, és a fotók! Várom a Ti fotóikat is, küldjétek el a emailemre.
Várom a pozitív és negatív kritikát, ha hibás valami, jelezzetek, köszönöm és jo éjt...

Éva
yequana
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy elérhető lesz a kontinuum-elmélet magyarul is. Nekem nagy segítség volt. Mindhárom fiam "kontinuum baba". Kép Persze akkoriban még nagyon furán néztek rám emiatt. Nem is volt még hordozókendő az országban, és nekem is egy idős néni mutogatta a kötéseket a faluban. Meg a néprajzi múzeumot bújtam lelkesen, hogy minél kényelmesebben tudjam vinni a babám. De mostanra egyre népszerűbb a hordozás. Kép Már nem kell annyit kutakodni szerencsére.
Üdv,
Liesel
liesel
 
 


Hahó,
akkor ez a környék nagyon le van maradva Kép Ahogy hordozom a fiamat, aki persze beborított fejjel alszik, akkor
1, mindenki bámul rám, mint az új kapura
2, vagy ha kabát is van rajtam, hármas ikreket váró kismamának néznek
3, megjegyzéseket kapok, a nem fullad-e meg a baba, miért nem adok neki levegőt, hol van ennek a gyereknek a feje témákban Kép
4, na jó, azért van, aki mosolyog a láttunkon, sőt olyan is volt már, hogy utánam rohant egy néni, hogy hol vettem a kendőt, mert az ő lányának pont ilyen kéne Kép

És egy kérdés: van-e rajtam kívül is olyan mázlista kismama Kép , akinek a kölke csak és kizárólag kendőben hurcolva alszik félóránál tovább?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok,

Kriszi,
az én fiam is ilyen volt, kb 1 éves koráig. Mai napig imád kendőben (valójában erszény, de az mindegy) elaludni.

Liesel,
Ha van egy kis időd, írnál róla részletesebben, hogy melyik országrészben volt ez, milyen kötéseket láttál, milyen kendővel? Engem nagyon érdekelne. Mesélj nekünk! Kép

Maminti78,

Örülök, hogy megjött végül az ergod! Kép

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Livia,
jesszumpepi, egyéves koráig??? Abban reménykedtem, hogy azért előbb abbahagyja...
És ő is csak addig aludt, amíg vitted?

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi,

Nem vittem közben, csak sétálva elaltattam, és aztán leültem fórumot olvasgatni. Kép
A férjem szerint előbb is át tudott volna szokni arra, hogy ágyban alszik nappal. Nem tudom.
Amikor eldöntöttem, hogy megpróbálom átszoktatni, végülis nem volt nehéz. Elaltattam (cicin), letettem. Kb. egy-két hétig megébredt félidőben, akkor visszaaltattam, azóta ritkán ébred csak fel, és alszik másfél órát. (Néha többet.)

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Hahó,

Livia,
én is csináltam anno ilyet, de mivel itt a nagyobb, és őrült nehéz összeszervezni a napjukat, most a kölök a kendős séta közben alszik, én meg közben boltba megyek, leveleket adok fel, csevegek a nagyobbal stb. Csak most már elég nehéz Sózsák Úrfi, pláne a téli cuccokban.
OFF
És mióta alszik el cicin? Mert nálunk az is gáz, hogy elalszik ugyan cicin, de nem lehet letenni, mert kb. fél órát eszik-alszik, aztán, amint nem eszik aktívan, egyből felébred. A lányomat ebben az időben mintha jobban le lehetett volna tenni a ciciről, de igazán olyan nyolc-kilenc hónapos korban vált egyeduralkodóvá a cicis elalvás - addig kenguruztunk (akkor még nem volt kendőm).
Ja és ami vicces: a fiacskám, ha úgy tartja kedve, simán elalszik az ágyában, de kb. fél órát alszik, aztán felébred, nem aludta ki magát, cicit sem akar, szóval meg vagyunk lőve (ilyenkor kínlódás megszoptatni is, hiába éhes).
Na majdcsak lesz valahogy, hiszen még nincs egészen fél éves Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Szia Kriszi,

OFF
Cicin elalvás: nem tudom egész pontosan, de az biztos, hogy idősebb volt már, mint fél éves, amikor kezdett könnyen, gyorsan és stabilan elaludni cicin. Az első év második felében sokat kínlódtam az altatásával. Sok izgalom, újdonság, mérföldkövek, fogzás... Egy éves kora után sokat javult alvásszempontból.

De két gyerkőccel még nehezebb az egész. Jó kilátások. Kép

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok,

Ha van kedvetek, nézzétek meg az én weboldalamat is. Nem speciálisan hordozókendős oldal, de babahordozással foglalkozik. www.babakozelben.hu a címe.

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!

Kriszi, nálunk is pontosan ez zajlott a legnagyobb fiammal. Szóval kitartás.Kép Markó, a középső meg úgy szeretett elaludni, ha a hátamra vettem és porszívóztam.Kép Ez a tiszta lakás titka.Kép Mondjuk ő legalább ha már elaludt, akkor le lehetett tenni.
Lívia, klassz lett az oldalad.Kép Kendő kötést a falunkban mutatta meg a néni. De még nagymamám idejében így hordták a gyerekeket, mert nem volt babakocsi. Gondolj bele, mindenhol vitték valahogy a kicsiket, csak Európában annyira elsöpört mindet a technika, hogy teljesen elfelejtődtek még a nem túl régi dolgok is. Láttam fekete fehér filmeket is magyar vidékekről, azokon is lehet látni kendőben vitt babákat.

Liesel
liesel
 
 


Sziasztok,

Liesel,
Köszönöm a pozitív visszajelzést. Kép Igyekszem, de még sok minden vár megvalósításra...

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia, én is voltam "nálad", valahova írtam is, hogy ez a pelenka nélkülindolog nagyon izgatja a fantáziám.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu,

Feltettem a pelusnélküli babás cikk folytatását. Nekem írtál, hogy érdekel? Nem kaptam meg. Kép Nyissunk külön topikot a témának? ;)

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok!

Szerintem lehetne. Mert igy eleg felrevezeto, h itt van, meg a kornyezettudatos mamabanKép

Engem is nagyon erdekelne a dolog.

Biobaba
biobaba
 
 


sziasztok,

hol van a pelenka nélküli pelenkás (Kép) topik?

orsi
orsko
 
 


Sziasztok,

Az Életmód csoporton belül csináltam egy Pelus nélküli baba topikot a témának.

offtopik off

Tegnap kipróbáltam egy szimpatikus újszülöttes kötözést egy játékbabával. A fiam sírva fakadt féltékenységében, és nem nyugodott meg, míg le nem vettem a babát. Mi lesz itt, ha jön a kistesó?

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szia Livia,
hat igen, ez lesz, ha jon a kis teso...
mar 20 honapja ez van nalunk, nem folyamatosan, de mindig megint elojon, es most mar a kisteso, kozben 20 honapos, sirva fakad, ha felkotok egy babat (amikor tartok tanfolyamot)... mi lesz itt, ha jon a harmadik, ezert meg ne is jojjon, meg varjon 1-2 evet...:-)
De meg kell hogy mondjam, hogy amikor kendoben volt a kisteso, nem volt ennyire erzekelheto a feltekenyseg. Pont akkor nem, es erdekes modon akkor sem, amikor szopizott (vagy szopik). Inkabb akkor, amikor csak olemben ul es ult. Es a pici oldalarol is. Szoval a kendo valoban csokkentette a problemat, gondolom azert, mert ugy nincs a kozpontban a masik, hanem "csak ugy rajtam van".

Eva
yequana
 
 


Sziasztok,

Megjött a babahordozós DVD ma délelőtt, pont mikulásra. Kép (www.tummy2tummy.com)
Még nem néztem végig mind a 2 órát, de eddig tetszik. Nagyon tanulságos élőben látni a kötözéseket. Rajta van a hordozókendő, természetesen, és karikás kendő, erszény és kötős kenguru.

Éva,

Biztatóan hangzik, amit írtál, remélem, nálunk is segíteni fog a hordozás.

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szia!

Megnéztem a honlapjukon levő videókat, a szoptatós nagyon tetszik! Mit nem adtam volna, ha egy évvel ezelőtt ezt megmutatja valaki...
(Amikor a kisfiam kb. másfél óránként szopott, alkalmanként 40-50 percig, vagyis szinte egybefolytak a szopizások. És közben nem tudtam róla, hogy mások is vannak rajtam kívül, akik kendőznek...)

pindi
 
 


Sziasztok,

Tél van, gondolom ezért nem olyan nagy a forgalom erre mostanság.
Gyezsu kért a kornyezettudatosban hordozókendo-linkeket:
www.bababolt.com - Nandu kendo,
www.hordozokendo.hu - Lana kendo,
Van még a kismamás kendo, de annak nem tudom a linkjét.

Érdekes fotók, afrikai törzsbeli emberekről, van köztük pár hordozós és nagybaba-szoptatós. Szépek.
http://www.artphotogallery.org/02/artphotogallery/portfolios/tribes_41.html

Készülök a tavaszra, vannak fent a weboldalamon kötős kenguruk új színekben, kiváncsi lennék, hogy tetszik nektek.
www.babakozelben.hu/bolt/bolt_mt.htm

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szia Lívia!

Köszi Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Ergos lányok!

Szeretném megkérdezni, hogy ennyi idő elteltével is úgy gondoljátok-e, hogy megéri megvenni az Ergot? Egy ideje nagyon gondolkodom rajta, és most anyu megvenné ajándékba, de addig nem akarom megrendelni, amíg nem vagyok biztos benne, hogy megéri. Mennyivel jobb, mint a kendő? 12 kilós, három éves gyereket is lehet benne hordozni esetenként? Télen is használható kabáton kívülre (hátra)? Az új, amivel csípőn is lehet hordozni, úgy is kényelmes? Úgy emlékszem, hogy a postával/vámmal is voltak gondjai valakiknek, ezt hogy érdemes csinálni?

Köszi előre is! (Remélem, hogy benéz valaki...)

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!

MegeriKép Sot most lattam, h mar bio pamutbol valo is van nekik. Es olyan szep kek...

Nekunk semmi gond nem volt a vammal, csak Mamintinek, szoval egy emberkenek. De aztan neki is megjott.

A csipon ulos valtozatot nem ismerem, de nem is hasznalnam azt a poziciot, mert en nem szeretek csipon hordozni.

Kabaton kivul is szoktuk hasznalni, de azert egy vastag teli kabatra (irha) csak a kiegeszitovel menne fel. Igaz, ha a gyereket viszi az ember, akkor meg nem kell vastag kabat. Egyebkent jobb kabat alatt vinni a gyereket, csak jo bo kabat kell hozza, v most lattam, h mar olyan kabatjuk is van, ami alatt lehet vinni a gyereket. Persze ebbe mar nem ruhazok be, majd ha jon a kov. gyerek.

A mienk 15 kilos + teli ruha, es tudjuk vinni.

Kendohoz kepest annyi elonye van, h nem kell annyi anyagot magadra tekerni, nem log le a foldre, nem kell kotni, tekerni, persze ez valamennyire hatrany is, (de szerintem csak kisebb korban), h nincs annyi pozicio.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Zsizsa!

Szerintem is megéri.

Mi hordtuk csípőn is, egész jó, de háton azért sokkal jobb.

Nagy előnye a kendővel szemben, hogy át tudod rakni menet közben előlről hátulra vagy vissza. Én ált. háton hordoztam, de mielőtt felszáltunk a buszra,stb., előre tettem, hogy le tudjunk ülni. Aztán mikor leszálltunk, vissza.

Mi nem használtuk most télen, de annak elsősorban nem az ergó volt az oka.
Nekünk volt gondunk a vámmal (8000Ft-ot kellett ráfizetnünk vám és áfa címén), én azt javaslom, hogy ne a gyártótól rendeld Amerikából, hanem az EU területéről, mert innen nem kell megfizetni a vámot és az áfát. Ha jól tudom, a www.zwerge.de oldalról a legolcsóbb. (49,90 a régi modell, 81,90 az új, 104 euró a bio)

Pindi

pindi
 
 


Zsizsa!

A válasz egyértelműen igen!
Én a múlt héten is használtam (bár ilyenkor télen nem kellett annyit, mint korábban), kabát fölött, gyerek is beöltöztetve.
Mi kétszer is rendeltünk, egyszer sem volt gond a vámmal, nem kellett fizetnünk.
Igen, csípőn is kényelmes, de én a háton hordozást szeretem.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok, en is benezek megint egy kicsit...
es latom kell egy kendo melleti voks is :-)

A kendo hasznalatat jol meg kell tanulni, de aztan megy magatol, es nincs szukseg masra. Jobb tartasban van a baba csipoje-combja benne, mint az Ergoban. Ez fontos amig jarni nem tud a gyerek. Mi is villamoson jarunk sokat, haton hagyom a babat, ugy is jol tudok ulni. Jobb a hatam tartasa is, babaval a hatamon nem tudok begornyedve ulni :-) Kendovel kabaton kivul es belul mukodik a dolog. De belul biztos melegebb mindenkinek.
Igen, ha sar van, akkor kell valaki, aki tartsa a kendot, ha at akarom kotni, hogy ne logjon a sarba. De ha lenne egy 3.10m-es kendom, azzal is fel lehet kotni a hatamra, es akkor ez sem lenne gond, azt meg tudom ugy tartani, hogy ne logjon a sarba.
Hallottam, hogy van ferfi, aki kendot nem kot magara, Ergot vagy hasonlot viszont igen. Ha ilyen parom lenne, vennek egyet, hogy o is hordozza :-)

Eva
yequana
 
 


Sziasztok! Kép

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat! Kép

Bocs, hogy csak most reagálok, de lebetegedett a család. Kép

Éva,
én is nagyon szeretem a kendőt, a lányomnál csak azt használtam, de háton megkötni eléggé macerás, és én azért gondolkoztam az Ergon, mert azzal pikk-pakk fel lehet venni, és pl. békávén könnyen le lehet tenni, ha nyugtalan (a lányomat rendszeresen ki kellett venni a kendőből, mert ilyen sajtkukac típus, nem tud a hosszú úton egy helyben maradni). És ilyen szempontból az Ergo könnyebben használható. Kép És a férjem tényleg szívesebben köt magára "nemkendőt". Kép

Még annyi lenne a kérdésem, hogy mit csináltok, amikor elalszik benne a gyerek. Tudom, hogy van valami kiegészítő ilyen esetre, de azt hátra hogyan teszi fel az ember lánya, amikor a hátán a gyerek? És elöl ez könnyen használható? Megéri megrendelni? Meg még egy kérdés: elég magasra feljön hátul, jól tartja a gyereket (a fényképek alapján a kendőt azért biztosabbnak tartom ilyen téren...)? A gyerekek szeretik? A fiamat amúgy még kendőben hordanám egy kis ideig (fél éves), de a lányomhoz már most is nagyon jól jönne az Ergo, amit aztán később a fiamnál használnánk.

Éva, tényleg, ugye te tartasz kendőhordozási tanfolyamokat? Engem érdekelne a haladó, bár fogalmam sincsen, mikor tudnánk eljutni, január eleje óta folyamatosan beteg valamelyikünk (vagy mindannyian egyszerre...). Azért megkérdezném, hogy mikor indul tanfolyam?

Köszi! Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!

Nem tudom, milyen kiegészítőt lehet hozzá rendelni, de alapban van rajta egy kapucniszerűség, amivel "felkötöd" a fejét, így nem csuklik hátra, ha elaludt. Ezt könnyen fel tudod rakni akkor is, ha hátul van.(Pl. kendőben ez nekem gondot okozott, mert ott csak a kendőt tudom a fejére húzni, hogy megtámassza, az meg nekem egyedül nem szokott sikerülni.)

Hogy elég magasra feljön-e? Úgy érted, a gyerek hátán? Az új mindenképp, a régi fazon szerintem nem (bár azt élőben még nem láttam). És nekem úgy tűnik, hogy az újban jobban "ül" a gyerek.

Még egy érv amellett, hogy miért jó, hogy hátulról előre lehet rakni: így lehet benne szoptatni is. Nekünk gyakran volt, hogy előre raktam, megszoptattam (akár menet közben), aztán mehet vissza hátra. Nekem egyébként sokkal jobban ment benne a szoptatás, mint kendőben, egy mozdulattal meg lehet lazítani és utána visszahúzni. A kendőt soha nem sikerült utána ugyanolyan kényelmesre visszakötni, de ez már az én bénaságom...
Az én fiam nagyon szereti, mi gyakran mentünk egész napos túrára, stb. vele, és végig benne volt, nézelődött, elaludt, felébredt, megint nézelődött, ha éhes volt, megszoptattam és így elvolt egész nap... Nem nyűgösködött egyáltalán.

Éva!
Szerintem egyikünk sem gondolja, hogy az ergó helyettesítené a kendőt. Nekünk van pár kendőnk is, ergónk is, de már gyűjtünk egy Lanára a kistesónak. ;) Pici babát pedig nem is vinnék ergóban.
(Egyébként én sokkal biztonságosabbnak érzem, ha elöl van a buszon, villamoson a gyerek, és így is mindig úgy ülök le, hogy én menetiránynak háttal legyek. Így ha nagyot fékez, ő akkor is biztonságban van. Amilyen vadul tud vezetni egy-egy sofőr, többször előfordult már, hogy hálát adtam, hogy ilyen elővigyázatos voltam...)

pindi
 
 


Sziasztok,
én is lelkes kendőhasználó vagyok, a lányomat egy Nandu-kendőben hordoztam, de most a születendő másodiknak talán beruháznék egy másikba. Egyrészt szeretnék egy hosszút, amivel a dupla keresztet is meg tudom csinálni, másrészt a Nandu nyáron nagyon meleg volt. Van-e köztetek olyan, aki anyagvastagság szempontjából össze tudja hasonlítani a Nandut és a Lanát? Így neten nézve mintha a Lana vékonyabb lenne, de lehet, hogy csalóka.
Más javaslatot is szívesen fogadok, hogy melyik az a márka, amelyik nem olyan meleg.

Köszi,
Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Szia Pindi!

En is pont igy gondolom, marmint, h egesz kicsit nem vinnek en sem Ergoban. Akkortol, ha mar tud allni. Addig csak kendoben vittem a gyerkocot. Az en ferjem szerette a kendot, meg ha lenne kisteso, ot is abban vinne megint. De a nagyhoz mar nem szereti.

Katicabogar
a Lana-Nandu osszehasonlitas: nekem Nandu van, de fogtam mar Lanat. Ha most vennek kendot, Lanat vennek. Babakocsira ugyse koltenek, ugyh beferne a koltsegvetesbe. Jobb anyag. Meg kornyezetbarat is.Izzadni mindben izzadsz szerintem.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Katicabogár!

Szerintem Magyarországon nem olyan nagy a választék, hogy nagy különbségek lennének az anyag vastagsága szerint.
Külföldön lehet kapni az Amazonas Antigua vagy Amazonas Brazil márkájú kendőket, ezeket direkt nyári kendőnek vagy melegebb éghajlatú országokba ajánlják.
Nálunk szerintem a Kismamás a legvékonyabb, de azt egyéb okokból nagyon nem ajánlom. Izzadni valóban mindenben izzadsz nyáron, kendő nélkül is. Kép
De azért azt is gondold végig, hogy ha hosszab kendőt veszel, azt a pár méter pluszt is valahogy magatokra kell tekerni, vagyis melegít. Kivéve, ha uszályként húzod magad után. Kép

Pindi

pindi
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat!Kép Asszem beruházunk (mármint anyukám ruház beKép) egy Ergoba, olyan izgatott vagyok!Kép

Pindi,
írd le légyszi, miért nem ajánlod a Kismamás kendőt! Nekem olyan van, mivel a lányommal még azt kaptam ajándékba, és fel sem merült bennem, hogy nem jó (bár hozzá kell tennem, azóta van egy-két dolog, ami nem tetszik, de valahogy még nem jutott eszembe, hogy vegyek egy másikat).

Éva,
most láttam az honlapon a tanfolyamokat.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


SziasztokKép

Nezegettem a hozzaszolasokat, es nagyon tetszik az Ergo hordozo. Az ara viszont kicsit borsos nekem (az uj modelle), mert egybol 2-t kene venni. Van valakinek tapasztalata, hogy tenylegesen mennyivel jobb az uj?
Meg egy kerdesem lenne... Nem tul jo a gerincem, es igy tenyleg csak olyan hordozot vennek meg ami azert nem terheli meg annyira... Velemenyek?
Koszi elore is a segitseget.

Gyongyi

bgy
 
 


Sziasztok,
köszönöm a válaszokat!

Zsizsa, én kismamás kendőt csak máson láttam. Az tűnt fel, hogy a Nandu az átlósan van szőve, a kismamás pedig simán. Ezáltal gondolom a Nandu jobban/máshogy nyúlhat. Azt persze nem tudom, hogy felvéve milyen érzés.

Kati

Kati
katicabogár
 
 


Szia Zsizsa!

Kismama kendővel nekem a tapasztalataim: eleinte, amíg a baba pici volt, teljesen jó volt, egyetlen gondom az volt vele, hogy borzasztóan gyűrődött. Ahogy viszont nehezebb lett a gyerkőc, már hosszútávon nem volt kényelmes cipelni. Hiába kezdtem el háton cipelni, úgy sem volt kényelmes, hosszútávon vágta a vállam. Ezen kívül szerintem keskeny is a hátihordozáshoz, mindig kicsúszott a fiam popsija. A felvétele is nehéz volt, mert nem lehetett rendesen ráteríteni a hátára a kendőt, annyira gyűrött volt.
Az anyaga szerintem nem túl tartós, valamilyen oknál fogva nem ugyanúgy használódik/nyúlik az egyes részein (talán pont azért, mert gyűrődik, így a különböző helyeken más-más a terhelés). Nem hiszem, hogy tovább tudom majd adni a lányomnak/menyemnek. (Jópár olyan didymos-használóról hallottam, aki az édesanyjától örökölte, és annak idején őt hordozták benne - és a kendő még mindig vadonatújnak néz ki...)
Ez egyébként főleg akkor tűnt fel, amikor kipróbáltam a lanát, és hatalmas volt a különbség.
Ugyanakkor a semminél jobb, de ma már nem ezt venném. (Mentségemre legyen szólva, hogy akkoriban nem tudtam, hogy létezik másfajta kendő is. Még nem volt internetünk... Kép)

Pindi

pindi
 
 


Katicabogár!

Találtam egy kendőt, ami valószínűleg vékonyabb az összes többinél, mivel a legtöbb fényképen átlátszik a baba ruhája. Kép
Bár pont ezért fenntartásaim vannak vele szemben, na meg az ára is gyanús, ennyiért szerintem nem lehet (több méter) minőségi anyagot kapni. És ezt valaki még meg is varrta. De bocsánat, ha alaptalanul vagyok szkeptikus.
Viszont ugyanitt lehet Moltex-öko pelust is kapni! Kép
(http://cirrusz.hu/bobita/)

pindi
 
 


Sziasztok mindenki!
Hu, mennyi hozzaszolas, probalok en is roviden valami okosat hozzatenni:
Nekem van egy vekony kendo mexikobol (rebozo), nagyon szep, de sajnos kenyelmetlen, mert osszecsuszik a vallamon az anyag, igy az egesz suly egy kis ponton marad, jaj de faj mar rovid ido utan. Vekony kendok vagjak is a hordozo es a baba boret a szeleken.
Ezeket elkerulve kialakultak azok a hordozokendok, amelyek olyanok mint a Lana vagy a Didymos (osszehasonlithato a ketto a vastagsagot illetoen).
A Lana beszivja a nedvesseget es kivul leadja, annelkul hogy atnedvesedne. Szellos annak ellenere, hogy vastag. Nem volt nekem soha gond a meleg, igen, igy is ugy is izzad az ember. Szellosebb koteseket is lehet alkalmazni.
Egy specialis szovesi technika engedi az anyagot a diagonalis iranyba, a tobbi irnanyba viszont nem. Igy odasimul a hordozo es a baba testehez az anyag, mikozben nem nyulig meg, egy hordozas alatt sem, es egy eleten keresztul sem. Tobbek kozott ezert erezheto a nagy kulonbeg a Lana es a Kismama kendo kozott.

Zsizsa igen mar megtalalta, de lehet hogy mast is erdekel a tanfolyam (es a Lana kendo): www.hordozokendo.hu

Pindi!
Es jon mar a kisteso ;-)
Mikor irtal az Ergo hasznalatarol, mult idoben irsz, most mar nem hasznalod??? Vagy csak a tel miatt nem hasznaltad?

Minden jot:
Eva
yequana
 
 


Hali!

KatiKép,
köszi, hogy írtál!Kép

PindiKép,
szinte szó szerint azt írtad a Kismamás kendőről, amit én írtam volna. Borzasztóan gyűrődik, ami megnehezíti a használatát, és túl keskeny bizonyos kötési módokhoz, ha már nagy a gyerek. Kb. egy óra után nekem is fáj tőle a vállam (vagyis inkább az egész karom, mert oda is kisugárzik), bár eddig azt hittem, hogy ez az én "hibám", mert gyenge vagyok (a lányommal négy hónapot végigfeküdtem, képzelheted...). Kicsit furcsállottam is, hogy volt barátnőm, aki azt írta, hogy több órát képes volt kendőben vinni a nagyfiát (azóta tudom, hogy Nandu, tényleg, akkor ez is jobb azért, mint a Kismama?). Mondjuk egyelőre nemigen sétáltunk egyszerre másfél óránál többet, de olyankor már mindig nagyon haza akartam érni.

ÉvaKép,
de jó, majd a tanfolyamon kipróbálom a Lanát!Kép Sajnos venni most biztosan nem tudok, mert nincsen rá keret, de talán kis idő múlva (mondjuk a férjem szerintem meg akarja majd vétózni, ő nem egy kendőmániás alkat, és ugye az Ergot is most kapjuk, de ha most nem is, a következő gyereknél mindenképpen a sarkamra állok, ha annyira megtetszikKép).

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


HiKép

Bocsánat, hogy csak úgy betörök, de aktuális lenne egy hordozókendő vásárlása és most tájékozódok. Azt meg tudnátok mondani, hogy a Lana kendők milyen méretekben, szinekben és árban találhatók, ui az oldalon nem igazán találtam ilyen infot (vagy csak rosszul kerestem). Illetve, hogy tanfolyamok csak Bp-en vannak?

Köszönöm, Marika

marika
 
 


Szia Marika!

Ott van a honlapon, de tény, hogy nem könnyű megtalálni. http://www.hordozokendo.hu/mivel/lanakendo_minta_es_arak.html

(Ne ijedj meg az áraktól, hosszútávon tényleg jobban megéri, mint az olcsóbb változatok. Vagy egy babakocsi...)

Szerintem írj Évának az ott megadott címre, talán össze tudtok hozni egy vidéki tanfolyamot.

Pindi

pindi
 
 



Sziasztok,
de jo kis kendos topic....
Kismanom egy eves mult...Kismama kendoben vittem, nandut nem ismertem.
Hasonlot lattam a kendonel, amit tobben leirtak: gyurodik, stb.
Vettem egy karikas nandusat, de jott a tel, kabatban nehez....van vkinek tapasztalata karikassal?
Megis kene valami.....a lanasat megnezem. Lattam csipon hordozos kenguru felet, 15 kg-ig, kb. 13 ezer ft.
Ismeri valaki?
Most 10 kilo a fiu, vege e telnek, buszozni kellene a varosba, nem tudom kb. mennyi ideig birom hordani. MIndig vinni kell a babakocsit?
Hasonlo koru babaval, sullyal mi a tapasztalatotok?Mennyi idot bir egy anyuka cipelni?
Bocs a sok kerdesert, de visszaolvasva az oldalt, nagyon sokat tanultam belole, pedig mar egy ideje en is kendozok.
Ja, tenyleg meleg a kismamas, nekem nyaron lenvaszon volt, vettem anyagot, beszegettem.mondjuk a baba is kisebb volt..
KOszonok minden segitseget.
Rahel
rahel
 
 


Szia Rahel!

Szerintem 10kilós gyerkőccel ne ruházz be a csípőnhordozósba, nem fogod azzal sem bírni, ráadásul egyoladalas a terhelés, tehát még rosszabb. A hordozó lehet, hogy bírja 15 kilóig, de te nem... Kép

Hátonhordással hogy állsz? Ekkora baba mellett szerintem már csak az az egyetlen alternatíva. Én a Lana kendőt vagy az Ergót javaslom hozzá. Ha terveztek kistesót, akkor mindenképp megéri beruházni.

A Kékpandánál láttam kétféle (pinpon) háti hordozót, olcsóbb és jópofa, de nem tudom, mennyire lehet kényelmes. De az is csak 15 kilóig bírja. (Az ergó - ha jól emlékszem - 25kg-ig.)

Pindi

pindi
 
 


Szia Rahel,

Egyetértek Pindivel, 10 kiló fölött leginkább háti hordozás a jó.
Amikor az én fiam tavaly elkerülte a tizest, először a nandu kendővel próbáltuk ki a különféle háti hordozásokat, és jók voltak, bár a keresztezett hátihoz kicsit rövid lett az L-es méret. Aztán valahogy kezdett türelmetlen lenni a gyerek, míg kötözgettem és akkor jött a kötős kenguru ötlete. Megvarrtuk, kipróbáltuk, jó. Kép Ez is csak 15 kg-ig jó, de most, mire elérte, már szerencsére van annyira jó gyalogló, amilyen önálló akar lenni. Kép (Kettő múlt januárban.)

Kép
(A barátnőm a kisfiával.)

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: