Új privát üzeneted érkezett!

LíviaKép

Engem érdekel a kötős kenguru, tudnál róla szabásminta-elérhetőséget adni esetleg? Milyen anyagból varrtad? Msot épp karikás kendő varrásán töröm a fejem az első évre, hogy menet közben is szopizhasson a baba, de aztán ha nagy lesz, táényleg kéne egy ilyen háti hordozó, Ergot én nem tudom megfizetni.

indianyo
 
 


Szia, valahol lattam a neten forgalmazni ilyen kotos kengurut....de nem talalom...nem ismeri valaki? Emlekszem, magyarorszagi keszitesu volt...
KOszi.
R.
rahel
 
 


Szia...kozben talaltam a babakozelben c. oldalt, ott van kotos leiras is.
En kicsit a hati hordozastol felek....macerasnak tunik.
Merthogy nekem buszig kell vinni, bevasarlashoz, ilyenek, amikor nem biztos, hogy haton jo....nem tudom.
R.
rahel
 
 

 
 

RahelKép Szerintem vásárláshoz ideális a háti hordozás, baba biztonságban, nekemd pedig mindkét kezed szabadKép

megtaláltam a kötős kenguru szabásmintáját, juhééééj!

indianyo
 
 


Sziasztok,

Indianyó,

Ma nem alszik a gyerek, úgyhogy mire válaszolok, már meg is találtad a szabásmintát. Kép A babakozelben.hu oldalon találtad meg? Az a mi weboldalunk, kérdezz nyugodtan, ha nem világos a leírás.
Mi középvastag munkaruhavászonból varrjuk, ha olyan 230 g-os körüli pamutvásznat találsz, az már elég. Keresztszövéses a legjobb.
Én is csináltam karikás kendőt, unpadded open tail változatot, hasonló megfontolásból, mint te, de még nem volt alkalmam kipróbálni. Remélem, már nem kell éveket várnom. Kép

Rahel,

bólogatok arra, amit indianyo mond. Ha nem fürdőruhát mész vásárolni, a háti hordozás a legjobb. Kép
Persze megértem, ha macerásnak találod. Többször kopogtam a szomszédasszonyhoz, mert felkötöttem a gyereket a hátamra, de a sapkája lemaradt... Kép Én sajnos csípőn egy tíz kiló fölötti gyereket fél óránál tovább nem bírok el.

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


KOszi,
kozben a karikas kendobe raktam a babat, csipore, hatrabb, majd hatra. Szokatlan. Kicsit bizonytalannak erzem, mintha mindig fognom kellene a labat...merthogy igy nincs pl. labacsakai kozott kendo. Probaltam a hatit a 4m hosszuval, hat nincs meg konnyen. En meg itt a faluba jovok-megyek, buszozni, ilyenekhez kellene. Ki-be venni a kicsit.
Kerdezek, ha nem baj....hordozta valaki haton, vagy csiponel hatrabb feloldalt?
koszi a valaszokat.
Rahel
rahel
 
 


LíviaKép

Naogyn köszönöm, csodajó az oldalatokKép Teljesen világos, jól átlátható kincsesbánya, hálás köszönet érteKép Igazából egy problémám van csak a karikáskendővel: Milyen karikát használjak hozzá? Mert a kézimunkához használatosak gyengék, az acélkarikából 2 db egy kiló lenne... Egyébként nagyon egyszrűnek találom. Teljesen beleszerettem a mindenféle hordozókbaKép

indianyo
 
 


Rahel,

Egyvállas hordozóval háton én csak rövid ideig szoktam vinni. Ha például csípőn van, mialatt csinálok egy szendvicset, és hátra csúsztatom, amíg kés van a kezemben. De én is úgy érzem, hogy ez nem olyan stabil. Ha pl. begurul, mert ő akarja csinálni a kaját, akkor simán kikepeszti magát az erszény vagy karikás kendő típusú hordozóból háton.
De képen mintha láttam volna ilyet erdőben fényképezve, túraszerű helyzetben.
A térdei jó magasan vannak, mikor csípőn viszed? Ül? (vs lógó láb kenguru stílusban) A kendő alsó szélét lehúztad a térdhajlatáig, a másikat meg fel a hónaljáig? Elég szoros? Ha jó szoros, és a fentiek stimmelnek, akkor azért ahhoz elég stabilnak kell lennie, hogyha nyugton van a gyerkőc, nem akar kimászni, akkor ne kelljen aggódnod. Upsz, azt hiszem ennyire nem kellett volna túlragozni a dolgot, bocsi.
http://www.sleepingbaby.net/wearing/back.html#baby
http://www.mamakangaroo.com/slingin.htm#Back%20carry

Indianyo,

Én a www.ringslings.com-ról rendeltem 2 pár alumínium karikát. Specko kendőkarika. 10 dollár körül volt szállítással együtt. A közepes méretű vált be.

Én is imádom a különböző hordozókat. Bár nyernék a lottón! Néha látok kollekciófényképeket, szebbnél szebb kendők halomban... Kép
Egyszer szembejött velem a közeli boltban egy gyönyörű színes Ellaroo kendő. Persze letámadtam a viselőjét. Babanetes volt! Napokra feldobott ez a "véletlen." Kép

Elkalandoztam, elnézést a hossz miatt,

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Rahel,

Én karikás kendőben vittem hátul a lányomat, amíg meg nem vettük az Ergo-t. Kötözős kendőben sosem volt neki kényelmes (vagy nekem), direkt ezért vettem a karikásat. Ekkor volt majdnem kétéves a lányom, akkori súlyára nem emlékszem. Nekem szuperül ment a dolog. Igaz, hogy kicsit mindig hátradőlt benne, de nem annyira, hogy leesett volna. És nagyon könnyű volt elölről hátratenni meg hátulról előre.
Ja, és azért kellett az új kendő, mert ő állandóan fel- és lekéredzkedett, a karikással meg 5 másodperc az egész.

Kati
kat_ica
 
 


Bizony, Indianyo, azt elfelejtettük mondani, hogy az ember a hordozók megszállotjává válik! Isten hozott a klubban! ;)

Livia, én azt szeretem, amikor nyáron látni egy csomó külföldit, a szebbnél szebb kendőikkel (Dydimos, Ellaroo, stb.) Jó lenne, ha nálunk is lenne igény (na meg persze fizetőképes kereslet) a minőségi kendőkre, és nagyobb lenne a választék.
Valahogy nem dob fel, amikor végig megyek a körúton, szembe jön velem 5-6 kendős, vagy a nandus kék vagy a kismamás natúr-fehér kendővel, az 1-1,5 év körüli gyerek elöl, kifelé felkötve. Kép

pindi
 
 


Koszi, nagyon jo ez a topic, mar most is sokat segitettetek. A karikasat tegnap probalgattam, nagyon praktikus, ahogy Kati is leirta.
Kati, te haton kb. mennyi ideig hordtad? Tenyleg konnyu elore, oldalra csusztatni. Kozben nem fogtad a popsiat v. a labat?Felek, hogy megfesziti magat....bar azt talan ereznem.
Neztem a mamatoto.org oldalat is , nagyon jo, nagyon aprolekos.
Nekem honapokig csak a kendo volt, mert orditott a babakocsiban. Neha most is felve indulok el a babakocsival, mert nem sokaig birja. Ilyen tipus?
Ha kulfoldrol rendeltetek, hogy fizetteteK? kartya? volt vam is?
KOszi, szep napot.
Nagyon jo a babakozelben c. oldal is.
Rahel
rahel
 
 


hat az az elol, kifele forditott gyerek az engem is bosszant. Pindi, szoktal szolni olyankor?
biobaba
 
 


Nemreg meselte egy baratnom, h latott olyat, h valakinek azert fordult ki a bokaja, mert babakocsival akart leszallni a tomegkozlekedesi eszkozrol... Meg jo, h nem a gyerek fordult ki a kocsibol.

Ha majd nalunk jon kisteso, en biztos, h veszek egy Lanat. Egy kendo nem eleg, ha allandoan azt hasznal az ember, mert ki is kell mosni azert neha. Nekem Nandu van. De a szine nem igazan tetszik (egyik se), meg a Lana finomabb anyagbol is van. Meg varrtam egyet, de az meg kicsit merev.
biobaba
 
 


Sziasztok
en nagyon belelkesedtem, nem adom fel, hiszen mashogy nem tudok mozogni a babaval.
Kifele keresztkotesben ritkan tettem, nem tudom valamiert....nem volt az igazi. Biobaba, mi a gond ezzel?
Katica, a karikasat vetted vagy csinaltad?
Kulfoldon olyan valasztek van, itt meg .....nem sok.
Nagyon bele kellene jonnom a karikasba, ezert is kerdezek ennyit...
Kabatban nekem nehez. Forog a kabat is rajtam, a sok ruha miatt kicsit bizonytalan.
Katica, ugy csinaltad, hogy lazabban magadra vetted, gyerkoccel igazitottad? Mert ha szorosan inditok, nem fer a gyerkoc, lazabban meg utana igazgatni nem egyszeru....talan gyakorolni kene?
Nagyon sok segitseget kaptam az itteni hozzaszolasokbol, sajnalom, hogy elobb nem talalatam a topicot.
Koszonom.
Rahel
rahel
 
 


BiobabaKép erre gondoltál szerintem: http://slingrings.com

1 pár 3,75 usd +1,90 usd a szállítás. Nagyon korrekt Kép
olyan tudor leszek lassan pelus-hordozó-környezettudatos ügyekben, hogy csak naKép Most már csak a szopizást kell jól kitapasztalni -megtanulni, és jöhet a dzsungel is akárKép

indianyo
 
 


Indianyo, szerintem ez Livianak lenne cimezve, nem nekemKép

Rahel, kifele forditott gyerkoc: anatomiailag kifacsart pozba kenyszerul a gyerek. Ha megprobalod felvenni azt a pozt, ahogy o ott akkor van, rogton erteni fogod, h mi a gond ezzel a hordozassal.Hatrafeszitett medence, vallak, vallak koze becsuszo, elorecsuklo fej... Nem eppen az egeszseges tartas tartozekai.
biobaba
 
 


BiobabaKép Persze, mert hogy hosszabban írtam neked is, meg Pindinek is meg Líviának is, aztán valahogy lemaradt a feleKép De most meg már nem emlékszem, hogy mitKép

Szóval a karika valóban Lívának címezhetőKép

amnéziásIndiKép

indianyo
 
 


Sziasztok,

Az elöl kifelé hordozás engem is nagyon zavar, az ismerős anyukáknak finoman próbálom mondani, ha csak ilyen helyzetben látom őket hordozni, hogy miért nem az igazi.

Pindi, köszönöm a helyesbítést slingrings-ügyben.

Mindenkinek köszönöm szépen a pozitív mondatokat a babakozelben.hu-ról, erőt merítek belőle. Kép

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Ugy latom, nemcsak Indi amneziasKép
biobaba
 
 


Ráhel,
Konkrétan a karikásat csak nyáron/ősszel használtuk. Ruha akkor is facsarodott. Téli hordozáshoz, nekünk volt nagy kabát, és az alatt a gyerek. Fordítva nem próbáltam, csak az Ergo-val. Karikásat vettem, de külföldön vagyok. Viszont használt volt és fele annyiKép
Mennyi idős a babád?

Kati
kat_ica
 
 


Szia,a babam 15 hos, megy is , de meg elfarad, a babakocsit meg mindig nem szereti....meg is ertem, egesz nap jon-megy,tesz-vesz, en meg belekotom...
R.
rahel
 
 


Rahel: azon túl, amit Biobaba mondott, a kifelé fordított hordozással még az is a baj, hogy nem lehet térdhajlattól térdhajlatig teríteni a kendőt, vagyis a gyerek gyakorlatilag "lóg". A helyes pozíció az ún. békapóz, amikor a kendő nem a két lába között megy, hanem térdhajlattól térdhajlatig ki van terítve, és a térdek minimum derékszögben fel vannak húzva. Így a baba olyan pózban van, ami elősegíti a csípő fejlődését, és nem terheli a fejletlen gerincet. (Ha megfigyeled, egy újszülött ösztönösen ezt a pózt veszi fel, amikor felemeled - felhúzza a lábát. Ez nem véletlen, hiszen arra van "formatervezve", hogy hordozzák.) Mindez egyébként nem csak a kifelé hordozásra igaz, hanem befelé hordozás esetén is a rosszul megkötött kendőkre (amikor tehát "lóg" a baba - ilyet is gyakran látni), valamint a legtöbb kengurura.
A csecsemő gerincében még nincsenek meg azok a hajlatok, amik a felnőttében, hanem inkább gömbölyű. Így az a helyes, ha ezt a gömbölyű gerincet megtámasztjuk, nem szabad erőltetéssel kiegyenesíteni, márpedig a kifelé/lógatva hordozás azt teszi. Az első év folyamán kerülnek bele fokozatosan a hajlatok, és a felnőtt gerincre jellemző S-formát csak akkorra veszi fel, amikor megtanul állni. Vagyis az egyedül állni nem tudó gyereket hiba így lógatni.
Van még egy pszichológiai ok, amiért a kifelé fordítást sokan nem javasolják: ebben a helyzetben a babával úgy jön szembe minden (teherautó, kutya, embertömeg, stb.), hogy nem tudja elfordítani a tekintetét. Nem tudja elhárítani a rázúduló ingertömeget, nem tudja ellenőrizni a hordozó reakcióit az adott dologra/eseményre, szinte védtelen helyzetbe kerül a világgal szemben. Ez félelmet, bizonytalanságot válthat ki belőle, de az is lehet, hogy túlfárad a sok ingertől, nyugtalan lesz.

A fentiek főleg a kicsi gyerekekre igazak, de gyakran látok olyat is, hogy 1-1,5 körüli gyerekek vannak így kifelé felkötve. Ezt fel nem foghatom, hogy bírják így hordozni a gyereküket anyukák. Nekem letörne a derekam, ha egy 10-12 kilós gyerekkel így sétálnék...

Pindi

pindi
 
 


Biobaba: Egy időben nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy kellene-e szólnom ilyenkor. Igazából nem vagyok az a típus, aki odamegy idegenekhez és kéretlen tanácsokat osztogat. És azt sem nagyon tudom kezelni, ha esetleg gorombán reagálnak ("magánakmegmiközehozzá" és társai...).
Most meg, hogy a kistesót cipelem (bár még nem kendőbenKép), nem lenne autentikus, ha így adnék tanácsot.

Pedig egyszer láttam egy nagyon csúnyát, és utólag úgy gondolom, hogy szólnom kellett volna: 5-6 hónapos baba úgy beletéve a keresztkötésbe, hogy a kereszt felső szárán a kendő összecsavarva a baba dereka magasságában ment hátra (vagyis a testén nem), kendő persze a lába között, anyuka a kezével tartotta, hogy ne essen ki. A gyerek ordított, szemmel láthatólag fáradt volt, de persze nem tudott elaludni. Anyuka néha megfordította, hogy befelé legyen, aztán vissza kifelé, de persze nem javult a helyzet. A másik kezében szatyor, és mellettük volt egy 3 év körüli kislány. Mindez egy buszmegállóban.
Arra gondoltam, hogy ha a kislány mondjuk lelép a járdáról a busz vagy autók elé, az anyuka ösztönösen a szabad kezével fog utánakapni - amitől viszont a kicsi kiesne. Ma is elszörnyedek, ha ebbe belegondolok. Kép

pindi
 
 


Pindi, koszi, hog y igy leirtad, mar ertem. Nekem kb. ket esetben volt igy a baba, akb. tiz percre. Nem erezte en sem jol igy magam a kifele forditottban. Igen, log csak ugy.
Sokaig tartott, amig rajottem a jo kotesre. Nekem allando csomo volt, vittem a babakocsiban a kendot, merthat sirt sokat. Elol keresztben hordtam, ugy ahogy irtad. Sokat is aludt rajtam a kicsi.
Ti hogy hordtatok a legtobbet?
Haton is sikerult kendoben?
Rahel
rahel
 
 


Ha vki tud nemetul, itt irnak meg arrol, h miert nem jo kifele forditani a gyerkocot. Bal oldali menuben Babys tragen/Trageweisen - a tablazatban: Kreuztrage nach vorn, Baby mit Blick nach vorn ill. Babys tragen/zur Anatomie

A kedvenc hati hordasomrol sehol nem talalom az egyetlen kepet, amit regebben talaltamKép Majd csinalunk egy fotot aztan felteszemKép

Ha vki mindenaron kifele akarja forditani a gyerkocot, ez lehet jo, ha jol megkoti:
http://www.kari-me.com/positions.shtml#facing
biobaba
 
 


Inkabb leirom, a kepen nem latszik rendesen, h miben mas, mint a legtobbszor hasznalt hati hordozas. Szoval ez is kereszt, de miutan a gyerkoc hatara teszem a kendot, nem a vallaim folott huzom elore, hanem a honom alatt, es elol, mell folott csomot kotok ra. Ezutan viszem hatra a vallamon, keresztezem a szarakat a gyerkoc hatan, labai kozt aztan elore, es csomo.
biobaba
 
 


Szia,
Biobaba valamenyik honlapon lattam ilyen hatihordozast, ahol elol csomozva volt.
Bele lehet jonni a felkotesbe. Utcan nem nagyon lehet, ugye?
JO egy ágy, vagy segitseg.
MIlyen anyagbol lehet jo kendot varrni? Ami eros anyag.
Nagyon sok segitseget kapok a topicbol....de ezt mar mondtam.
R.
rahel
 
 


Szia Rahel!

Lehet az utcan is. Bar en itt Budapesten azt utalom, h a legtobb helzen eleg undorito a fold. Es ha mondjuk meg cuccod is van, akkor azt le kell tenned. V leer a kendo szara. Persze ha valakinek tobb van, mossa... V erdemes beszerezni gurulos bevasarlo taskat. Ismerek olyanokat, akik igy jarnak.Kép
Ami a varrast illeti: en IKEAban vettem anyagot (ha jol emlekszem , Lenda), eleg eros, tudom is hasznalni, de azert jobb egy olyan, ami direkt erre keszult. Aki hordoz, ugyse vesz babakocsit.Kép Ugyh meg a draga Lana kendot is meg lehet venni ahelyett. Mindenesetre tiszta pamut legyen, v len. Nem mindegy, milyen iranyban enged az anyag. Jo szorosan kell tartsa a gyerkocot.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Pocakos hordozással van valakinek tapasztalata? Tudom, hogy van egy kötés (azt hiszem, a perui), ahol a gyerek popsija alatt kell megkötni a csomót, és így nem jön előre a pocakra, de abban valahogy nem bízom, mert ugye nem megy keresztbe a lábai között a kendő, vagyis elvben kicsúszhat (pl. ha nem túl kooperatív és megfeszíti magát). Na meg ahhoz rövidebb kendő kellene, mert ha a maradék pár métert magamra tekerem, akkor megint ugyanott vagyok.

Rahel: Én is az ikeás Lenda anyagból varrtam kendőt, a kismamásnál jobb, mert jobban tart (a babát is és a vállamat sem nyomja/vágja) és szélesebb is, viszont elég merev, és nehezebb rá csomót kötni.

Pindi

pindi
 
 


Sziasztok,

Biobaba, erre a hátira gondoltál? http://www.mamatoto.org/Default.aspx?tabid=116 Back wrap cross with chest belt?

Használt már valamelyikőtök kötött-hurkolt típusú anyagból, dzsörzéből készült kendőt? Állítólag fiatal babához nagyon jó. A tummy-to tummy hordozós DVD-men a kötözős hordozások felét ilyennel mutatják be, és nagyon tetszik az esése, meg hogy puhább. Gerincproblémás újszülöttes ismerősnek gondolkozom rajta...

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok,

Biobaba, erre a háti hordozásra gondoltál? http://www.mamatoto.org/Default.aspx?tabid=116

Használt már valamelyikőtök kötött-hurkolt típusú anyagból, dzsörzéből készült kendőt? Állítólag fiatal babához nagyon jó. A tummy-to tummy hordozós DVD-men a kötözős hordozások felét ilyennel mutatják be, és nagyon tetszik az esése, meg hogy puhább. Gerincproblémás újszülöttes ismerősnek gondolkozom rajta...

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


igen, erre gondoltam
biobaba
 
 


Lívia: arra gondolsz, amilyen a The Baby Bundler vagy a Hug-a-bub? Én is olvastam, hogy nagyon dicsérik ezeket a trikóanyagú kendőket, nekem az tetszik benne, hogy amikor nincs benne a gyerek, akkor olyan, mintha egy feszes póló lenne rajtad, nem is látszik, úgyhogy ki-be lehet pakolni a gyereket igény szerint. A szőtt kendő azért elég idétlen, amikor nincs benne a baba. Persze néhány kötéshez (pl. csípőnhordozás) és nagyobb gyerekhez nem lehet használni, de azért nekem tetszik. De még nem próbáltam.

pindi
 
 


Pindi,

Igen, ilyenre gondoltam.

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 



Sziasztok,

Biobaba,

megvan neked ez a hordozós könyv? A tartalomjegyzék alapján nagyon érdekesnek tűnik.

Ha esetleg valakit érdekel, próbálgatjuk a rugalmas kendőt. Ez a baba a képen nagyon kíváncsi, csak kifelé szeret lenni. A lába nem lógatva van, hanem keresztezve... Összességében tetszett neki, azt hiszem. Kép Az anyuka szerint kényelmes volt, bár a baba nem nagy, 6 kg körüli.
Kép

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Nincs megKép
biobaba
 
 


LíviaKép

Engem nagyon érdekel a rugalmas kendő - sajnos a féloldalas kendők és hordozók nem jönnek be mégsem, mert fáj a derekam a fáloldalas cipeléstől, viszont az ismert kendőmárka túl merev nekem, így pont ezen a rugalmas dolgon töröm a fejem. Milyen anyagot használtok? És tervezitek ezt is árusítani a weboldalatokon?

Indianyó

indianyo
 
 


Szia Indianyó,

Igen, tervezzük, hogy ez is kapható lesz nálunk, nekem is nagyon szimpatikus. A képen 100% pamut dzsörzéből készült kendő van. (De mire felhajtottam olyat, ami nem 70% műszál volt! Grrr. Az is fontos, hogy ne legyen lycra benne, mert attól túl rugalmas lesz.) És éppen baba-mama párosokat keresek tesztelésre és fotózáshoz. ;)
Itt vannak jó instrukciók a rugalmas kendőhöz (kivéve a háti hordozást)
Felvevés
http://www.mobywrap.com/instructions.php?link=0
Bölcsőtartás
http://www.mobywrap.com/instructions.php?link=3
Újszülött függőleges
http://www.mobywrap.com/instructions.php?link=2

Más, hordozókendő-siker:
Ismerős anyukának segítettem az ajándékba kapott házi készítésű kendőjével gyakorolni pár hete, addig nem sikerült használnia. Kisbabája nem szereti a babakocsit, sír benne. És tegnap láttam, hogy sétálgattak, baba a kendőben. Kép Apró örömök...

Lívia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


LíviaKép egy baba-mama páros jelentkezik tesztelésreKépKépKép én a nagy méretű kendőre vagyok alkalmas jelölt Kép

De jó ez a függőleges tartásKép mi így szoktunk aludni is kis pocakfájós nyulacskámmal.

indianyo
 
 


Indianyo,

Szuper, küldök levelet a profilodban levő emailre. Kép

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok,

bocsánat, hogy beleszólok, én úgy tudom, hogy a Lana kendők ugyanolyan jó minőségűek, mint a Nandu hordozókendők (www.bababolt.com), csak a Lana négy-ötször drágább. Nekem van Nandum, tökéletesen bevált, és ingyenes a bababolt hordozókendő-tanfolyama is.

Ha szeretnétek ilyen kendőt, akkor írjatok akár nekem is nyugodtan, ha pestiek vagytok, elviszem ingyen, és nem kell postaköltséget fizetnetek.

Virág
virag78@axelero.hu
pienaluna
 
 


Sziasztok, nekunk mostanaban a karikas kendo a nyero. Otthon, amikor nehez cipelni a kocsit, nincs, aki segitsen, meg ha nagyon sir a kocsiban.
A hati hordozast is gyakoroljuk, most egy olyan kotessel, hogy elol a mellkason nincs se keresztben, se csomozva, hanem a karok alatt megy hatra, majd keresztezem a popsinal, s elore....ha ertheto. Egyedul kicsit nehez ....majd megszokom. Meg persze, ha a kicsi is jobban tud segiteni, akkor jobb. Most csak probaljuk itthon.
Furcsa, hogy nem latom a babat...Azt erzem, hogy nagyon szorosra kell a haton kotni.
Akik haton kotottetek, hordtatok milyen alkalmakkor? Rendszeresen? vagy kirandulaskor?
Livi, en is tesztelnem, de nem Bp.-en lakunk...
R.
rahel
 
 


Sziasztok,

Rahel,

Én is olyan helyzetekben hordoztam, amit írtál. Amikor boldogabb anyával, mint nélküle. Kép
Háton sokat volt házimunkához, meg buszozáshoz. Egy időben másképp nem bírtam porszívózni. Kirándulni nem szoktam, mióta megvan a gyerek. Kép Megyek így is eleget. ;)
Erre a háti hordozásra gondolsz? Ezt én is sokat használtam, az elsők között volt, amit meg tudtam csinálni. Kép http://www.mamatoto.org/videos/StrapCarry1.mpg
Keresztezed a lábai között is vagy simán elviszed a feneke alatt?

A rugalmas kendőt fiatal babákhoz szokták ajánlani, ti már elmúltatok egy évesek, igaz? Bár én is próbáltam 12 kg körüli kétévessel, és nem volt rossz. Megtennéd, hogy küldessz emailt, hogy merre laktok? Köszi!

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


OFF
Sziasztok!

Csak a Lana miatt irok. A felreertesek elkerulese vegett. Szoval nekem is Nandu van, es tudtam is hordozni vele a gyereket, de akkoriban nem is hallottam a Lanarol. Azota mar lattam eleg kozelrol Lanat. Kov. gyereknek tutira azt fogok venniKép
H miert kerul a Lana annyiba? Mert bio pamutbol van. Ehhez azt erdemes tudni, hogy a pamut eloallitasa az egyik legkornyezetszennyezobb mezogazdasagi tevekenyseg, es rengeteg vizet is elhasznalnak. A munkasok kihasznalasarol nem is beszelve.
http://www.biothemen.de/index.php?go=http%3A//www.biothemen.de/Oekologie/rohstof fe/baumwolle.html
http://de.hess-natur.com/redaktion/ueberuns/projekt_burkinafaso.php?&uns=1&uns_a ctiv=5&PHPSESSID=95a2e1ba863c2532517eb23b35a4810f
http://www.coopzeitung.ch/index.cfm?pub=2&kat=24&rub=44&id=22472&record_type=cms _archive
Szoval ez azert hozzatartozik a dologhoz. Nem kell ezt venni, de tudni kell, h ezert ennyi.
Az ingyenes tanfolyam: egy ismerosom volt... De o nem szokott tudtommal itt a Babaneten jarni. Lehet, h megkerem, h irjon rola.

Biobaba
biobaba
 
 


Livi,
kozben rajottem, hogy enyembaba mar talan kinott tobbfele hordozast, hiszen mar egy elmult, bar 9,5 kb.
Hatihordozas, igen a feneke alatt keresztezem mindenkeppen, meg elotte a hat+popsi vizszintesen, ha ertheto. De elol a honalj alatt meg a kendo, vall+karok alatt.
Probaltam, hogy csomo elol, de nem tunt erosnek. Meg kulonben is...csak itthon tanulgatom a hati kotest.

Lanat nem ismerem, csak lattam a neten, nekem draganak tunik, ettol fuggetlenul lehet jo.
Nekem van Nandu, meg Kismama -kendo is.
A Nandu erosebbnek tunik, nem gyurodik annyira, bar nyaron lehet, hogy vastag.
A Nandut most vettem hasznaltan, vagyis inkabb alig hasznaltan masodkezbol. Orultem neki nagyon, hiszen meg 2 baba varhato. Majd a kov. evekben.
Rahel
rahel
 
 


Livi, megnezten a honlapot a hatih.-videot, nem egeszen igy kotottem fel, hanem haton babaval, egesz hatan a kendo, elore vallamon, majd honaljban (nincs elol keresztbe, vagy csomozva) hatra, popsija alatt keresztezem, majd elol megkotom. Nekem ez tunik stabilnak.
Rahel
rahel
 
 


Rahel,
és az eljárás elején ("egész hátán kendő") a kendőt a gyerek hóna alatt vezeted előre? Vagy hogy? És akkor már a popsija is benne van?
Azért kérdezem, mert az alap háti hordozásból (mellkason keresztezett kendő, hátul popó alatt kötve) mindig kikukackodják magukat, aztán berogynak a kendő és a hátam közé Kép
Bár nemtom, ti hogy vagytok vele, nekem a tizenegy hónapos Sózsák Úrfi már mindenhogyan kezd nehéz lenni a tartós cepeléshez...
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Kriszi, en meg csak probalom a 9,5 kilos lurkoval.
A nandus utmutatason lattam ezt a hatikotest.
R.
rahel
 
 


Sziasztok!

Lívia!

Megnéztem a honlaptokat és megtaláltam rajta a (majd) nekem legjobban tetsző megoldást a baba-cipelésre, a kötős kengurut. Lehet ehhez valahonnan szabásmintát szerezni?
Kérlek segítsetek ha tudtok!
Nagyon jó a honlap!

Üdv:
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: