Új privát üzeneted érkezett!

Celesztina:

igen, legyőzhető a fóbia! Kicsit nehéz megválni a félelmeinktől, de el kell őket engedni. :) Már írtam korábban másoknak is, hogy ha nekem sikerült, akkor bárkinek. Én a tanfolyamra csak a csípőnhordozásért mentem, a háti hordozást (némi képzavarral élve) csípőből kizártam. De egy idő után nem lehetett megkerülni. Nagyon szerettem-szerettük! Sajnos most szüneteltetjük, remélem, csak átmenetileg. :?

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


OFF: Györgyi: a gyerekek nagyon meg tudják érezni ez ilyesmit - személyes tapasztalat... Úgyhogy lehet, hogy tényleg a feszültség volt olaj a tűzre

KépKép
livus
 
 


Sziasztok.
Egy kicsit későn, de köszönöm a válaszokat.

Neten rendelném a (Nandu) kendőt, mit szóltok melyik szín a legelőnyösebb: natural, inka, tenger, romantika? Apa is használná.

Amúgy ha nincs lehetőségem kurzusra menni, megtanulhatom a kötéseket?
Van esetleg más hordozó amit ajánlotok ebben az esetben, aminek a használata könnyebben megtanulható mint a kendőé és egészséges a babának is, kényelmes a szülőknek is?
filip
 
 

 
 

OFF: Livus, azért nem tudok mindent az anyósra kenni... Itthon tényleg nyugisabb a helyzet, de a bevásárlás rémálom. Mindenáron a saját lábán akar felfedezni, pakol-rámol, nem tudok válogatni, mert fél szemem rajta kell legyen, a bevásárlókocsiból is kimászik, ha felveszem, nagyjelenet van. Ma vettem egy használt, bkv-zásra alkalmas könnyű babakocsit. Hát... nem tudom, megoldódik-e ezzel a problémánk, mert már túlságosan hozzászokott a nagy szabadsághoz, és a villamoson hisztizett, mert ki akart szállni. Nem vettem ki, mert csak három megállót mentünk. Ezek után otthon már nem is akart beleülni, pedig minden új babakocsit (szomszédét, rokonét) szeret kipróbálni, és legnagyobb sajnálatomra egyértelműen babakocsi-párti a kendővel szemben.

Filip:

A szín-témához nem szólnék hozzá, ez annyira egyénfüggő szerintem. Arról, hogy meg lehet-e otthon tanulni a kötéseket: mi nem tudtuk, de így utólag azt hiszem, a következők miatt:

1. A családomban mindenki baromságnak és gyerekkínzásnak tartotta, így eleve félve vágtam bele. A szorongásom minden bizonnyal a babára is átragadt, ezért folyton tiltakozott. Azt hittem, tényleg a kendőzéssel van baja, pedig csak ügyetlen és parás voltam.

2. A védőnő, mi több, a dúlám is riogatott, hogy amíg nem tud a gyerek ülni, csak fektetve szabad beletenni, mert különben ártunk a gerincének... Hülyeség, de nem néztem kellően utána.

3. Csak leírásom volt (Nandus, nekünk is Nandu kendőnk van), abból próbáltam kiokoskodni a kötést, de nekem ez így kevés volt. Kellett volna videót keresnem, vagy itt a fórumon megszakértetnem a többiekkel fénykép alapján, de elég későn kerültem képbe.

Végül mi Ági tanfolyamtamán tanultuk meg, egyből hátit, mert akkor már nagyok voltunk. De szerintem autodidakta módon is meg lehet tanulni, bár itt többektől olvastam már, hogy a tanfolyam nagyon sokat nyújtott már gyakorlott hordozóknak is.

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Itt kötözésenként vannak összeszedve videók: http://www.mamami.hu/forum/forumdisplay.php?f=27

KépKép
livus
 
 


Sziasztok'

http://katolikusradio.hu/ oldalon az Eletre valo... rovatban ma hordozokendorol eloadas
10.00 es 18.00

Biobaba
biobaba
 
 


Akkor én is jelzem, hogy nekünk határozottan sikerült egyedül megtanulni hordozni, tulajdonképpen még háton is. Voltam tanfolyamon is (akkor, amikor már tudtam kendővel hordozni, hisz valahogy el kellett jutnunk oda :wink: ), ahol leginkább a megerősítést kaptam meg, hogy jól van kötve a kendő.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


En is magamtol tanultam meg, illetve itt minden kendohoz adnak egy tajekoztato fuzetet, ahol minden momentum le van fenykepezve es le van irva hogy mit hogy kell csinalni. annak alapjan egy macival begyakoroltam es amikor mar profi voltam (illetve azt hittem magamrol) akkor csereltem ki a macit a gyerekre.
A hatanak meg nem art. Ebbol is csak az derul ki hogy az ember magara hallgasson ne a vedonore. Foleg ha nem is tudjak mirol vabn szo, marpedig se az atlag vedono se az atlag anyuka nem tudja mirol van szo, hogyan tudna akkor barmifele segitseget adni????
doc
 
 


Köszönöm a válaszokat. Jó olvasni, hogy meg lehet tanulni tanfolyam nélkül is, amire sajnos nincs lehetőségem. De láttam, hogy már itt más is kért segítséget, majd ha úgy alakul és sikerül beszereznem egy kendőt én is jelentkezem tanácsokért :)
filip
 
 


sziasztok!

segítséget szeretnék kérni.
Ma vettem egy hordozókendőt, Nandu XL-eset, hiába van útmutató, nem boldogulok vele :(
leragadtam az elölülős keresztezettnél, ezt úgy-ahogy lazán sikerült megkötnöm :?
próbáltam volna a fekvős pozíciókat, de annyira szerencsétlenül fekszik benne a bébim :(
nem tudtok fekvősről videót?vagy több képet?
Azon a honlapon amit Livus írt nem láttam.

tanfolyamra egyelőre nincs lehetőségem menni, vidéken lakunk.

köszi,
Kimma

Kép
kimma
 
 


youtube-on rengeteg kisfilm van
doc
 
 


Biobaba: meghallgattam :)

Kimma: miért akarsz fektetett pózt?

KépKép
livus
 
 


Kimma! Én sem ajánlom a fektetett pozíciókat. Jó az az elöl kereszt! Ha esetleg raknál fel róla képet, hogy hogy sikerült felkötni, segítenénk tökéletesíteni a kötést. Tudsz felrakni?

hordozo
 
 


sziasztok!!
most kaptam anyukamtol, amerikabol egy csucs-szupeer kendot, de sajna nekem kicsiii :cry:

Ellaroo - Ysabel
4,2m konnyu, vekonyabb anyagbol, mint az itthoniak.
csodalatosan szep, de sajna szamomra hasznalhatatlan!
vadiuj, csomagolasaban, leirassal, mindennel!

ime,
http://www.parentingbynature.com/150_ellaroo_wrap.htm(pont a lap tetejen a bal-oldali az, de lejjebb is megtalalhato, nev szerint: ysabel)
ara 18.000

ha erdekel, kerlek hivj, meg nincs otthon netunk!
06 30 75 88 33 8

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Hordozóstársak,

olyan jó néha visszaolvasni, annyit tanulok belőletek...

Lesz hordozós séta szeptember 21-én vasárnap a Ligetben,

és

Nemzetközi Babahordozó Hét Ranschburg Jenő fővédnökségével november 12-18. között! Most szervezzük!

Éva
évuska
 
 


Bagzerka!

Miért rövid a 4,2m? Szerintem azért próbálkozz vele, bár nem akarok beleszólni, de én 176magas és rengeteg kiló vagyok, s a sima háti kötést meg tudom csinálni egy 3,7m-es kendővel. A 4 méteressel minden alapkötést sikerült kivitelezni.

filip, én is bátorítalak, meg lehet tanulni. Igen a tanfolyamon lehet tanulni apró fogásokat, trükköket, de anélkül is föl lehet kötni a gyermeket biztonságosan, csak esetleg több gyakorlást igényel. Itt viszont tapasztalataim szerint mindenki szívesen segít.

Dóri
foldori
 
 


Sziasztok!

Én is füzetkéből és youtubos videókból tanultam kötni. Itt is sok segítséget kaptam.
Kimma a fekvősekkel én sem boldogultam, de nem is baj, mint utólag kiderült. Elől kersztezett nagyon jó a babának is és neked is csak szoros legyen. Lilike mindig így aludt rajtam az elején. Én meg tudtam házimunkát is csinálni.
Rakj fel képet és akkor itt sokan tudnak segíteni.

Jó kötözést!

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


sziasztok! :D

köszönöm a tanácsokat, tennék akkor fel képet, mondjátokkérlek , ha jó lett.
Kép

Kép
Alul zsebes keresztezettet csináltam, (nem tudom ha ez a neve :oops: ) , mert stabilabbnak tűnik.Szerencsére épp elég a kendő (XL), mert én alacsony vagyok :lol:
Azért gondoltam a fekvős pozíciókra eredetileg, mivel elég kicsi még Emci és sokat szunyókál :wink:

üdv,
Kimma

Kép
kimma
 
 


Kimma!

Nagyon szépek vagytok, gratula, a kendőnek is nagyon jó színei vannak. Jó ez a kötés, nekem nagyon tetszik, bár még nem próbáltam, mert amikor pici volt a babaám, nem volt elég hosszú kendőm, most van hosszú k., de nincs kicsi baba.
Én egy kicsit ferdének látom, a bal lábacskája jobban lelóg, mint a jobb. Rendezd úgy a kendőt, hogy térdhajlattól térdhajlatig húzd szét a popsija alatt, ez ideális "béka" lábtartást biztosít, ami a csípő helyes fejlődéséhez kell. Úgy látom, kicsit talán laza, nyugodtan húzd szorosabbra, a babó úgy érzi jól magát, ha a kendő alaposan körül öleli.(9 hónapig is elég szűkös volt, nekik az a biztonság :) )Akkor majd tartanod sem kell a nem fényképezős kezeddel.
És ebben a hidegben így zsupsz rád a kabátod, pici fejére sapi, oszt jöhet a nagyvilág meghódítása:))) Szép hordozós napokat!

Dóri
foldori
 
 


Most én kérdezek:

Kilenc hónapos a lány és jobbára háton utazik. A baj csak az hogy a hajam mindennél jobban érdekli. Felkötöm, feltűzöm, csinálok mindent, de ha nem a hajamat, akkor a nyakbőrömet csipkedi..... :?
Kendőben valahogy magasabbra kerül, mert ha a kozyban ül akkor békénhagyja a frizumat.
Csak a kendőt kicsit jobban szeretem....
Valakinek valami ötlet hogy hogyan szoktassam le erről?
Bár az még rosszabb, amikor felteszem a hátamra és egyből belecsimpaszkodik a fülembe.
doc
 
 


Kimma! Használj nyugodtan függőleges pozíciót, csak előnyei vannak a fekvőshöz képest. Úgy tippelném a kép alapján én is, hogy nem elég szoros a kötés. Akkor elég szoros, ha már nem tudod szorosabbra kötni úgy, hogy rendesen kapj levegőt. Ha még lehet szorosabbra húzni, húzd szorosabbra! A siker egyik titka, hogy gyakorlatilag nem hagysz helyet a babának a kendőben, amikor kötöd, varázslatos módon mégis belefér. :) A másik tippem, hogy figyelj arra, hogy a kendő szegései mindig a kendő két szélén legyenek. Úgy értem, hogy pl. a válladon a kendő nyakadtól legtávolabbi pontja az egyik szegés legyen, a nyakadhoz legközelebbi a másik szegés. Ugyanígy a baba alatt mindkét kendőszár akkor fut helyesen, ha az egyik szegés az egyik térdhajlatban, a másik a másik térdhajlatban van. Ha így futnának a szegések (nem látom biztosan, hogy hogyan futnak, csak tipp!), és nagyon szoros lenne, a baba lába is fixen terpeszben és felhúzva lenne, a háta is jobban meg lenne támasztva, és az egész sokkal biztosabb érzés lenne mindkettőtöknek. Ha van kedved, rakj fel új képet az újabb verzióról! ;) Ha van kedved, olvasd el a honlapomon azt a részt, ami arról szól, hogyan jó hordozni.
doc! Nem könnyű téma. Az ragadta meg a figyelmemet a kérdésedben, hogy kozyban azért jobb a helyzet, mert lejjebb van a gyerek. Próbáltad már, hogy segít-e, ha kendőben lejjebb rakod?

hordozo
 
 


Doc: sapka, sál? Úgyis jön a hideg :D
Most hirtelen nincs jobb ötletem, bocs :(

KépKép
livus
 
 


Doc: valami birizgálható nyaklánc? hátha az jobban lekötné...
vagy cumiláncra csiptetett játék? ;)

Kép Kép
celesztina
 
 


Doc, ez engem is érdekel...Gergő is, Mira is a hajamat, vagy a nyakamat tépik...(és aztán nyakon hánynak...bocsi :oops: az ellen sem tudok sok mindent tenni :D )

Kép
babyteve2
 
 


Sziasztok! :)

köszönöm szépen a tanácsokat :D , akkor próbálom szorosabbra :wink:
lassacskán belejövök, igaz most még a tükörben gyakorolom, de majd csak lesz jobb is :wink:

kaptam egy Bóbita kendőt is, ez XXL-es.
szerintetek melyik a jobb a babának?
a Nandu vastagabbnak tűnik

Kép
kimma
 
 


Egyértelműen a Nandu a jobb. Mert az pamut (a B. lenes) és mert ripszkötésű (a bóbita vászonkötésű). ezeknek a dolgoknak főleg nagyobb babánál lesz majd jelentőségük.

Bővebben itt olvashatsz a kendő anyagáról, szövéséről: http://www.hordozo.hu/hordozokendo/milyet-vegyek/szoves

KépKép
livus
 
 


A bóbita túl vékony is, vághat Titeket. Egyébként a bóbita is pamut, a többi mind stimmel.

hordozo
 
 


Ági: A Bóbita lenvászon, az oldalukon ezt írják:
1.) Milyen anyagból van a kendő?
A kendő anyaga nagyon finom szövésű, natúr lenvászon.

KépKép
livus
 
 


Hmm! Ez most meglep! Az is volt vajon mindig?

hordozo
 
 


Doc!

Lilike is eszi a hajamat kötözés közben. Egy idő után abbahagyja. Mostanában a hátamat cuppogja. Szerintem csak ismerkedik.

Jó hordozást!

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Kimma!

Én a sima elől a kersztezettet használtam mindig. Szerintem egyszerűbb megkötni és ugyanolyan biztonságos, mint a zsebes. Csak a simát jobban tudod korrigálni, ha nem elég szoros.
Én próbáltam a zsebeset is, de macerásnak tűnt. A sima keresztezetett meg egy idő után 1-2 perc alatt fel lehet kötni. Bár lehet, hogy a zsebeset is. Az elején én is sokat izzadtam, míg felkötöttem. A tükör nekünk is mindig jól jött.

Jó hordozást!

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Sziasztok! Amit kimma rakott fel hordozókendő fotót, na nekem is olyan van. Sajnos soha nem használtam és van 2 kérdésem: 8 kg, 6 hónapos a fiam, próbáljam meg használni? vagy inkább váljak meg tőle? Valahogy a bénaságom -nem tudtam megkötni- miatt került a szekrénybe. Véleményeket várok, mert nagyon nem vagyok tapasztalt benne...6ezer valamennyi volt, Nandu, L-es méret. Mivel vadi új 4ezerre gondoltam.
Vendég
 


Sziasztok!

Kar, h a hordozos setanak nem volt itt "reklamja". De biztos jo volt.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok! Valaki ismeri a Carolino babaerszényt? Mi a véleményetek róla?
anonima
 
 


Jim : Ha ez a kérdés: 8 kilós, hat hónapos baba még bőőőőven a hordozott súly- és életkori kategória. :)
De őt már háton vagy csípőn kell hordozni, mert a 8 kiló elöl vive már nagyon megterhelő lenne neked. Sztem próbálkozz vele, ha van kedved. Ha elakadsz, gyere és segíünk! :)

Biobaba: én is betettem anno a linket, meg a múltkor Évus is írta a sétát.

KépKép
livus
 
 


igen? nekem vhogy kimaradt, kar:(

Biobaba
biobaba
 
 


livus, köszönöm a választ. Akkor nem adom el. Holnap megpróbálom, ha elakadok, jövök és előre is köszönöm a segítséget!
Vendég
 


Biobaba: Sajnálom :(
Akkor ezt is hozzáírom a tanulságlevonó listámhoz...

Oké, Jim! Hajrá! :)

KépKép
livus
 
 


Nem tudom, landolt-e már itt eme gyűjtemény? :roll:

http://www.flickr.com/groups/ethnicbabycarriers/pool/

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Ági, bóbita szerintem mindig len volt. Ezt a reklámjukban külön előnyként szokták említeni :)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Szia Jim!

Sok sikert a kötésekhez! :D

Kép
babyteve2
 
 


Sziasztok!

Jim
szerintem lazan! Hordozzal , ha van kedved! En imadom!

Szia Kimma!:)

Megint itt vagyok :lol: :oops:
En is nagyon tartottam a haton hordozastol, de lassan elkezdtem es szerintem nagyon jo! Attettem magam a bizonytalansagokon, elöször egy probakötest csinaltam parnaval es aztan Leat kötöttem segitseg nelkül a hatamra. Nem is lett olyan rossz. Persze az elsö probalkozasokba jol beleizzadtam, de Lea altalaban türelmesen birta. Ha nem, akkor azert abbahagytam :lol: !
Kettöt probaltunk: a haton keresztezett- az nekem nagyon bejön. Bar azert szeretem meg mindig elöl hordozni, de egyre nehezebb - lassan alig birok töle mozdulni, es ki sem latok ...
Tegnap 3 orat aludt a hatamon....közben mindenfele hazimunka...
Lea mar 6200 gr volt ket hete, akkor mondtam, hogy most aztan mar tenyleg hatra kell kössem.
eddig meg nem tepett meg Lea, kivancsi vagyok, eszebe-jut-e....Csodalnam, ha nem!
Ha vegre a parom feltölti a kepeket a gepröl, es kicsinyit nekem, teszek fel majd...
A csipönhordozashoz szerintem meg tul kicsi a kis tokas. Vagy en nem kötöttem jol - meg igen ingo-bingo. Pedig jo szorosra kötöttem, meg hat megszokas kerdese is. De csipön nem lehet olyan jol altatni, az inkabb olyan "gyere, felkaplak kicsit" stilus. Vagy nem?

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Én szeretek csípőn hordozni :) Bogi jókat szokott ott is aludni :) Olyan cuki!

KépKép
livus
 
 


De Livus, akkor mondhatni egykezes vagy nem?

Es ha a hatamon viszem, akkor tudtok valami jo tippet az öltözködesre a hidegebb idöben?(En arra gondoltam, hogy veszek polaros anyagbol takarot es csinalok valami poncho szerüseget...)

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


livus írta:Én szeretek csípőn hordozni :) Bogi jókat szokott ott is aludni :) Olyan cuki!


Iiigen, olyan édik, ahogy befészkelik magukat a karunkba :D

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Kryss:

Itt van egy csomó info hidegben hordozásról:

http://www.mamami.hu/forum/showthread.p ... #post43577

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Roland pl. könnyebben elalszik csípőn hordva, mint hátul.

Alvási sorrend: elöl-csípő-háton

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Ha van hordozókendő mit érdemes megvásárolni melléje: babaerszényt vagy karikás hordozókendőt?

Kendő mellé olyasmi kéne ami könnyebben használható, pld. leszaladni a közértbe, stb.
anonima
 
 


Sziasztok

Köszönöm a az oldal tippeket, mindjart elkezdem tanulmanyozni! :)
Aztan folytatom a kerdesek sorat... :lol:

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok,

ezer éve nem jártam erre, pedig de jó titeket olvasgatni.

Csak azt szeretném mondani a kendővel küzdő anyukatársaknak, hogy kitartás! :D Nagyon megéri, a babák úgy megszeretik. Sokat kell gyakorolni, tükörrel, figyelve a szorosságra, meg a kendőszélekre, ahogy Ági mondja.
Először érdemes egyfajta kötést jól begyakorolni, pl. az elöl keresztet.
És nekem sokat segített Ági, a tanfolyamon, megérte elmennünk. (Nem állok vele semmilyen üzleti kapcsolatban, stb. :wink: )

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: