Új privát üzeneted érkezett!

Kösz az ötleteket, egyelőre azt csinálom, hogy egy kapucnis pulóverben megyünk ki, ami Snoopys.... :lol: :lol: :lol:
De legalább így nem cibálja a hajam. Aztán amikor kellőképpen bepunnyad a kisasszony akkor kapucni le.

Az sajnabajna nem jött be, hogy a kendőben lejjebb rakom, mert akkor vaéahogy laza lesz a kötés, beteszia két kis kezét a lapockáim közé és eltartja magát. Az meg ez egyik visszatérő rémálmom, hogy leesik a kendőből.... :oops: :oops: :oops:

Így ha kutyasétáltatás van és háton utazik a cica akkor kozy vagy manduca, bár ez utóbbit nem tudom elég szorosra húzni, mert nem lehet, basszus, kifogytam belőle....

Mostanában meg megintelöl hordom....ránéztem, hogy milyen nagy és hogy milyen gyorsan nő, aztán bepánikoltam, hogy ha még nagyobb lesz akkor nem fogom elöl a hasamon elbírni, így most megint ott cipelem, hogy még egy kicsit érezhessem, mennyire királyszuper nekem amikor ott elalszik...
doc
 
 


Doc: igazad van :) és örülj, hogy kifogytál a manducából (feltéve hogy nem vagy túúúl sovány így :wink: )

Anonima: a karikás meg az erszény végül is ugyanúgy-arra jó nagyjából, nem?
Nekünk erszényünk volt (van) és nagyon szeretjük: a kisebbet bölcsőtartásban vittük mikor még belefért (már 8 kilós! :shock: ) a nagyot meg csípőn, vagy hátul ha elfáradt séta közben (de hosszú távra persze nem jó így csak ha nem mentünk messze). Meg is tartottuk, bár most kendőzünk, mert jó kis helyen elfér, gyors, stb
Karikásat még nem használtam, így arról nincs tapasztalatom

Kép Kép
celesztina
 
 


Sziasztok!

Van egy 2 hónapos kicsi fiam, a tentét kinőttük, most keresek egyszerű "hordozóeszközt", nagyon elkelne.A derekam nehezen bírja, ő meg eléggé karonülő és pityogós még...
Néztem kengurukat, de sok rosszat is olvastam róluk, aztán hordozókendőket és a mei tai-t.
Segítenétek nekem a választásban?
A mei tai talán könnyebbnek tűnik mint a kendő, vagy nem?
Illetve ha kendő, akkor honnan és milyen fajtát vegyek?
Ezer köszönet!!!!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 

 
 

Kryss! Van egy fajta csípőn hordozás, amit, ha tökéletesen van megkötve (szorosság, lábtartás), 4 hónap alatti gyerekkel is lehet használni. Ha elég szorosan van megkötve a kendő, és korának megfelelő a kötés, akkor nem lehet ingó-bingó, ezt jól érzed!
Anonima! Én az erszény és a karikás közül egyértelműen a karikásat választanám! Az tökéletesen passzentosra állítható, ami nagyon fontos, míg az erszénnyel szoktak ilyenirányú gondok lenni. Van, amelyik nem is álllítható, mások állíthatóak, de nem biztos, hogy elég szorosra. Amúgy egy közértbe leszaladásra szerintem nagyon jó a kendő, én lehet, hogy elsőre nem új hordozóban gondolkodnék. Lehet, hogy nem ismered a Nektek-közértbe-szaladáshoz-pont-jó kötést, vagy nem tudod ezt a kötést elég könnyedén és jól megkötni... Nagyon sok múlik rajta, hogy hogyan kötözöd a kendőt!
Lívia! De jó „hallani a hangodat”! :)
Hú, doc, ha csak az a baj, hogy ha lejjebb rakod, laza, azon biztos, hogy lehet segíteni! Különben, ha szoros lenne, működne a dolog? Persze írod, hogy amíg lehet, még kidajkálod elöl. :) Majd utána!
Aprooka! 2 hónaposnak sajnos még korai a mei tai, de igen, könnyebb használni, mint a kendőt.

hordozo
 
 


Aprooka:

majd biztos írnak nálam tájékozotabbak is, de itt az én tapasztalatom.

Kengurut ne! Nincs az a felsőkategóriás kenguru, ami felér egy alsókategóriás kendővel vagy mei tai-jal akár a kényelmi, akár az ortopédiai szempontokat vesszük.

Bár én később kezdtem el hordozni, úgy tudom, hogy ilyen picikénél még jobb a kendő, mint a mei tai. A mei-tai elsőre egyszerűbben kezelhetőnek tűnik, de a kendőzésbe is nagyon hamar bele lehet jönni. Én már rutinos kendőző voltam, amikor beszereztem egy mei tait, hogy azzal egyszerűbben tudjam fel-le kapkodni az akkor már nem is olyan kicsi lányomat, de nem tudtam megszokni. Addigra már teljesen a kendőre álltam rá, a mei tai ehhez képest csak bonyolította az életemet, végül el is adtam.

Persze ha mei tai-jal kezdtünk volna, talán ugyanígy viszonyulok később a kendőhöz.

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Doc:

milyen jó nektek, hogy te még azon pánikolsz, meddig hordhatod még elöl a picit. Nekünk ez ki is maradt, mert amikor hordozni kezdtünk, az én cicám már 7 kilós volt.

Most pedig sóhajtozva nézek az utcán minden hordozott babát, miközben tolom a babakocsit, mert nálunk most az az aduász. Közben meg otthon hébe-hóba, hetente vagy kétszer 10 percre a hátamra édesgetem a lányomat, hogy ki ne jöjjünk a gyakorlatból, hátha egyszer újra rákap az ízére.

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


szerencsefia,

nem bántásból kérdezem, félre ne érts, de a 7 kilós babát miért nem tudtad elöl vinni? A 7 kg az még annyira nem sok. Szerintem legalábbis.
doc
 
 


Ági, pedig úgy hirdetik.....hogy békapózban lehet pár hetesen már...ez nem igaz???

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Apróka! Sok hirdető így hirdeti, de az itteni Mei Tai-jal hordozók tapasztalata az, hogy kb. 3 hónapos kortól jó a Mei Tai. Addig inkább kendő. Persze, ha Te idegenkedsz a kendőtől, akkor szerezz be inkább egy Mei Tai-t, már úgyis rövidesen teljesen belenő a babád :)

A Mei Tai minden korban biztosítja a békapózt. Túl fiatal babánál az szokott a gond lenni, hogy még kicsi a terpesze a Mei Tai bodyjához. Ha jól emlékszem, ezért nem is teszik ki akkor még a lábacskákat.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Doc! Elöl hordozni a hordozó személy szempontjából 5-7 kilóig egészséges, mert efölött megterheli a medencealapot (nem érzi általában az ember, de ettől még terheli), és a gerincet (ezt van, aki érzi is).

Ez persze több órás hordozásnál gond igazán, otthon rövid időre azért még lehet.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Doc:

Nem vettem bántásnak. Varda leírta. Én a tanfolyamon tanultam meg kendőt kötni, mert a saját próbálkozásaimnak mindig sírás lett a vége. Eleve csípőn és háton hordozós tanfolyamra mentünk, mert Ági ezt javasolta. Az elölhordozás így néhány elvetélt saját kísérletemet kivéve ki is maradt. Kb. egy hónapig csak csípőn mertem hordozni, de jött a deg idő, és csípőn lévő gyerekkel már nem tudtunk rendesen, melegen felöltözni.

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Apróka! Varda minden leírt.

hordozo
 
 


Köszönöm!

Akkor tehát inkább a babóm mérete miatt lehet nagy. Csak mert egy másik topikban már használja egy kismama 7 hetes babával és azt mondja nagyon jó én meg annyira kipróbálnám már.
Azt hiszem meg is rendelem.
Én a www. babakozelben.hu -t találtam, ahonnan lehet rendelni. Ismeritek? Jó minőségű, vagy inkább máshonnan ajánljátok?? Mert képről nehéz megítélni és annyira jó lenne belevágni.

Amúgy Levi eléggé szép méreteket ölt, ahhoz képest, hogy a tejci miatt parázom, bár tény, hogy sokszor, 8-9 alkalommal eszik.
3200-vel született, de 2 héttel korábban (mekkorra lett volna, te jó ég!) 2970-nel jöttünk haza augusztus4.-én és most 5080 gr, és nagyon nagy, szóval reménykedem, hogy már jó lesz a mei tai.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


varda tintalle írta:Doc! Elöl hordozni a hordozó személy szempontjából 5-7 kilóig egészséges, mert efölött megterheli a medencealapot (nem érzi általában az ember, de ettől még terheli), és a gerincet (ezt van, aki érzi is).

Ez persze több órás hordozásnál gond igazán, otthon rövid időre azért még lehet.



Hm. Ez alapján egy óriásbébit egyből háton kellene vinni...
Honnan van az infó?
doc
 
 


[quote="varda tintalle"]Doc! Elöl hordozni a hordozó személy szempontjából 5-7 kilóig egészséges, mert efölött megterheli a medencealapot (nem érzi általában az ember, de ettől még terheli)
[quote]

Hát, nekem az a tapasztalatom, hogy nehéz lett volna nem észrevenni, hogy majd' leszakadnak a belső szerveim egy idő után. :roll: A lehető legjobbkor találtam rá erre a fórumra :) Nagy megváltás volt a tanfolyam...

KépKép
livus
 
 


foldori!!!
kosziii :) nem mertem nyuzni nagyon a szep ellaroo-t, beletettem egy kb picur-meretu malacka plusst, es szimpla csomora volt csa k eleg az anyaga.... az elol zsebes keresztkotessel, ha igy hivjak egyaltalan :D
szoval ma 3 hetes a kissebbik mano, es nem is mertem rajta is probalni vegul.
lehet hogy bena voltam, de kovetkezo nap vettunk egy 5,10es amazonast, na az eleg. egyebkent 170 vagyok es szules utani soksok kilo...

szoval meg mindig elado az ellaroo ysabel kendom, 4,2m, vadiuj, es olcsobbert, 15e. hmm??!
:)

Kép Kép

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Doc! www.hordozo.hu

És egy óriásbébit tényleg háton kéne vinni egyből. Újszülöttet is lehet ám :)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Livus! "Általában" nem érzi az ember. Én is érzem...

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Apróka!
SZerintem a MT nem biztos hogy jó lesz még. Persze, már bele tudnád tuszkolni, de sokkal-sokkal kényelmesebb a babának is és neked is a kendő!
Nekem van egy bamberoom is, OK, annak eléggé bélelt a bodyja és széles, de Dani még nem szeret benne lenni.
ELőször is, mert nem lát ki belőle rendesen. Ha felhajtom az övrészt, akkor meg mintha rövid lenne. De ez biztos az én bénázásom.
A kendőben viszont nyugodt szivvel elnézelődik, majd szundi. Elöl is viszem még, mert jó ölelgetni (7 kilós), de inkább háton van, napi soksok órát. Háton jobban is alszik, mert elöl lihegek rá, meg melegebb van.
Tehát én a kendőt javaslom elsőre. Bár ha anyagi megfontolást nézzük, akkor végy egy MT-t csak talán még nem fogod tudni használni egy ideig.
(Akkor meg minek??)

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Ja, doc! Lehet egy óriásbébit, aki még csak újszülött háton is hordozni! Én DAnit kb. 1 hós kora óta viszem háton, de a batyu vagy a SHBC nagyon jó újszülötteknek is!

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Kkriston!

Szűkítővel talán már jó....
Az a baj, h. a kendőt max egy hónapig használnám már ......meg nekem eléggé macerásnak tűnik tanfolyás nélkül, amire esélyem sincs eljutni sajna. :cry:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Ez a kendő vagy MT kérdés szerintem anyától-babától függ teljesen. Nekünk volt egy Nandunk, mindketten utáltuk a baba is, én is. Valahogy olyan kényelmetlen volt...bár ezt biztos a tanfolyam hiánya és az én bénaságom okozta. Utána vettünk egy rugalmast, az nagyon jó volt, de már kinőttük. Aztán pár napot megint Nanduztunk, nem volt annyira kényelmetlen, mint az elején, de most vettem egy MT-t és lebegek a gyerekkel. Kb. 6,5 és 7 kilo között lehet, óriásbébi. Még elől hordom, mert a háti hideg öltözködésünk még nem megoldott...Szóval nekem a MT a nyerő, biztos béna is vagyok a kendőhöz meg MT-tól is függ, amit vettem (Babyhawk), annak picit keskenyebb a bodyja, mint a Bamberoonak, nekünk most jobb ilyen piciként.
Már csak a hasfájásunk kellene, hogy elmúljon, mert ha épp fáj, akkor semmi se jó, se kézben, se letéve, se hordozva :cry: Nekem a kendővel még ez is macerás volt, hogy nem kis meló felkötni, és lehet, hogy pár perc múlva vehettem le, mert úgy se volt jó. Szóval szerintem totál egyéni, hogy kinek mi a jó, nekünk már megváltás volt a MT.

Tündi

Kép
Kép
poppany
 
 


Tündi!

Te honnan szerezted be?
Mert a külföldi márkákat nem nagyon találom itthon, csak nagy EU-s weboldalakon lehet megrendelni. Vagy?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Ha jó használtan is, itt találsz egy Kozyt:

http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=575

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Én lehet hogy béna vagyok, de a hordozo.hu-n nem találtam mást, mint amit mondtatok, hogy terheli a gerincet meg a medencealapot.
Van erre valami tudomány, ortopéd orvos, nőgyógyász, vagy szülésznő aki ért ehhez?
Ami a medencealapot illeti, ha ez ugyanaz mint a gát, akkor úgy is lehet gondolkodni, hogy minél inkább használok egy izomcsoportot, annál erősebb lesz, minél inkább kímélem annál renyhébb.
Nekem személy szerint a csípőn hordozás megterhelőbbnek tűnik, mint az elöl hordozás, mert csípőn valahogy féloldalra kerül a súly.
doc
 
 


Én is használtan vettem ugyanott, ahol a Kozy eladó, külföldről rendeléshez nagyon nem értek sajnos.

Kép
Kép
poppany
 
 


Sziasztok Mindannyian!

Agi!
A Didymos leirasban az van, hogy a csipöre köteseket kb. a 12 . hettöl lehet hasznalni. (Tudom a kb. az azt jelenti, hogy minden gyerek mas es mas tempoban fejlödik) Emiatt probaltam egyaltalan meg. De kenytelen vagyok atterni az elöl hordozasrol, mert Lea mar 6800 gr es 19.-en lett 3 honapos. Szoval most a hatamon van – most is ott van es mar lassan 3 oraja ott alszik….
De eleg jol beleszoktunk azt hiszem…

Sajnos, ahol en lakom, barmi elintezesehez autoba kell ülnöm. Tehat egeszen csak kendö hasznalata az kizart. Viszont a hordozobol ki es a hatmra – ha a kendöt ott az auto mellett kötöm meg lelog a mocsokba – meg nem nagyon probaltam. Amig elöl hordtam, olyan jol bele lehetett csak csusztatni a keszre kötöttbe...Na mindegy, megoldjuk! Szep estet Nektek!

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!
Bocsi,hogy bepofátlankodok,de tanácsot szeretnék kérni!
Vettem kendőt,jó is volt egy darabig....
Szóval 11 kg 33 dkg a kisfiam,ez nem is lenne baj,de még csak 5 hónapos!!!Szóval "AMÚGY" még kicsi,igényelné a közelségemet,de már nem bírom cipelni kendőbe se...
Rakjam a konyha közepén járókába?????Vagy babakocsiba????Kompozni imád,de ugye azt meg nem szabad sokáig,meg már le is szakadt egyszer alatta...nem az ő súlyának lett kitalálva...
Sziasztok!!!
Vendég
 


Melinda:

Húú... Tényleg óriásbaba. :) Elárulod, mennyivel született?
A megoldás könnyű is meg nehéz is: háton hordozás. Könnyű, mert ha már elsajátítottad, gyerekjáték a megkötése, és kis túlzással meg se érzed a gyerek súlyát a hátadon. 8) Nehéz, mert önállóan megtanulni nem könnyű, és eleinte kell hozzá némi bátorság is. :? Ha van rá lehetőséged, mindenképp menj el Ági tanfolyamára!

Doc:

Nem vagyok szakértő gáttáji témában, de beugrott az, amit Kriston Andrea intim torna könyvében (társszerzője orvos, Ruzsonyi Péter) kiemelt: soha nem szabad a gyakorlatokat úgy végezni, hogy meg vannak terhelve a gát izmai: tehát függőleges törzzsel nem, csak hanyatt fekve vagy négykézláb. Hogy mi ennek a magyarázata, most ne várd tőlem, mert a könyv egy doboz mélyén lapul valahol költözés után...

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


doc! Nem tudok tudományos kutatást idézni ebben a témában sajnos, de mindenapi tapasztalataim alapján nekem nagyon könnyen elfogadható az állítás, hogy a gerincnek a legnagyobb megterhelés az elöl hodrozás. Ha nagy súlyt kell vinnem, melyiket választom: a hasamra erősítem, vagy a hátamra? A hátamon könnyebb vinni, mert jobb a súlyeloszlás. Ha jól hordozol csípőn, tehát a baba feneke valóban a csípőcsontodon támaszkodik, akkor egyértelműen sokkal kisebb megterhelés az egész testednek a csípőnhordozás, mint az elölhordozás. Ez egyértelművé vált eddig mindneki számára, akit láttam helyesen csípőre kötni a babáját. Sokszor látok olyat, hogy a kendő úgy fut, ahogy csípőnhordozáskor szokott, de a baba valójában nem a mamája csípőjén „ül”, hanem félóldalasan a hasán „lóg”. Ha csak 5-7cm-rel előrébb van a gyerek, mint teljesen oldalt, már érződik a megterhelésbeli különbség. (Persze az is fontos, hogy elég szoros legyen e kötés, mint minden pozíciónál.) A féloldalasság a hátonhordozással szemben hátrány, nem az elölhordozással szemben.
Igen, a gátról beszélünk, és nem az a baj vele, hogy használjuk az izmait, amikor hordozunk, hanem hogy a cipeléssel terheljük: passzívan nyomjuk. Ez nem intimtorna, hanem a gát strapálása. Ez a terhelés sokkal kisebb csípőn- és hátonhordozáskor, mert akkor a súly sokkal nagyobb részét veszi át a csonterndszered, kevésbé a „beleidet nyomod lefelé”.
kryss! Én egyfajta csípőnhordozást ismerek, amit lehet használni 4 hónapos kor alatt, azt viszont újszülöttkortól lehet, nem kell vele kivárni a 12 hetet. Az ilyen kicsi-nagy babáknál, amilyen a Tiéd ezt a kötést szoktam ajánlani. A különbség eközött a kötés, éa többi kötés között az, hogy ez sokkal masszívabban, stabilabbann támasztja meg a baba hátát. Nemsokára megújul a honlapunk, akkor lesz fent sok új kép, és meg tudom mutatni, melyikről beszélek.

hordozo
 
 


Agi!
Milyen idöben kell neked a mi kerdeseinket megvalaszolni!Uristen! :shock:
De nagyon örülnek, ha megismerhetnem azt a csipöre kötesi modot, ugyhogyvarom a megujult honlapot!

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


3900 gr-mal és 58 cm-rel.Jah,és nem akartak hazaengedni mert 200 gr-ot fogyott.Most úgy visszavinném megmutatni....7 hetes volt,amikor megduplázta a súlyát...Rakok fel képet. A második kép még augusztusba készült....
Kép Kép
Vendég
 


hú Melinda!

Gratulálok a kisnagy fiúhoz! Ha nem marad már rajtad, mert nem bírod, semmiképp se kompot! Inkább adj neki teret a mozgásra, a járóka szerintem jó ötlet, vagy egy vastag takaró, szőnyeg a földön. A hordozást azért ne add fel, a hátadon sokáig elücsöröghet még! És az is nagyon jó érzés ám, amikor a hátadra borul és ott alukál.

Bagzerka, sajnálom, remélem megtalálja majd lelkes gazdáját (sajna nem én leszek :( ).

A kocsiból ki-be ugrálást én kendővel oldom meg. Ugyanis a MT szárai pont úgy lelógnak, mint esetlegesen a kendőé, viszont a kendőt előre meg lehet kötni, s rajtam lehet, amíg vezetek. Én csípőre szoktam ilyenkor dobni 10kg-os fiamat, nem okoz semmi nehézséget. Baromi egyszerű megkötni (otthon), aztán le is lehet venni, kikötés nélkül. Szerintem rövid távon teljesen jó, sokkal kényelmesebb, mint ugyanott cipelni a kölköt. Mert ugye sokszor fölvesszük a dedet, s azonnal csípőre dobjuk, mert a csípőcsont kissé alátámasztja a fenekét, így tehermentesíti karunkat egy kicsit. Namost a kendő teljesen tehermentesít, pazarul elosztja a terhelést, bár csak féloldalasan. Ha hosszan megyünk, akkor hátra dobom. (Ettől a járókelők rendszerint frászt kapnak. Hihi)
Szóval nekem ilyenre nem jött be a MT. Egyébként nagyon szeretem, sztem az is nagyon kényelmes, meg fiam szerint is.

Dóri
foldori
 
 


Sziasztok!
Köszönöm,tényleg nagy. A barátnőm lerendezte azzal,hogy mutáns tejem van.... :lol:
Nem merem a hátamra....azt is látnotok kellene,ha előre rakom,még pluszba fogom a fenekét az egyik kezemmel...tudom,hogy kész katasztrófa,de első gyerekem. Azért remélem nem az utolsó. Na,ma ithon van a férjem,megnézzük ezt a hátul kötősdit...ha sikerem van,jövök!!!
Sziasztok!!!
Vendég
 


Úgy tűnik félreérthető voltam, a világért sem akartam azt mondani, hogy a hordozás=intimtorna, csak nekem nem tűnik ennyire vészesnek az elölhordozás gátszempontból.
Meg mondhatni nagyon kategorikusnak tűnt ez az 5-7 kiló, azért kérdeztem hogy van-e valami tudomány rá, mert ha mondjuk csináltak ilyen studyt hogy n számú anyuka elöl vitte az x kilós gyerekét t ideig és bepisilt, míg m számú ugyanúgy az x kilóst hátul vitte (ugyancsak t ideig) és nem pisilt be akkor azzal meg lehet győzni. No de lényeg a lényeg csinálja mindenki ahogy akarja, a gyerkőc úgyis örül ha cepelik akár elöl akár hátul.
doc
 
 


Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy Bécsben merrefele lehet kapni hordozókendőt? (személyesen odamenni és venni -egy ismerős valszeg menne oda)
Köszönöm előre is! :wink:

Kép Kép
celesztina
 
 


Celesztina
En eddig meg nem kerestem szemelyesen hordozokendöt, de tudom, hogy a Leiner baby osztalyan lehet kapni(pl. Mariahilfer Str, SCS). De ez alapjan azt is el tudnam kepzelni, hogy talan Kika vagy XXXLutz baby osztalyan is lehet kapni. Ha konkretabban erdekel, jövö heten ki tudom Neked deriteni...
De az interneten pl. "Dohnal" hirdeti a hordozokendöt, szoval el tudnam kepzelni, hogy az üzleteikben lehet kapni. Üzletek erre vannak:
http://www.dohnal.at/informationen/standorte.html

Most több nem jut az eszembe, de ha ez nem eleg, meg nezelödöm...
En Didymos kendöt vettem, de Nemeto.-bol rendeltem...ezert nem is tudom nagyon! :(

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Kryss: köszönöm szépen, szerintem ennyi elég is lesz, úgy láttam a Dohnalnal akkor van didymos, megkérdezem az utazót, hogy jó-e neki is így az info , nagyon szépen köszönöm segítségedet! (a Leiner weboldalán viszont nem találtam kendőt, biztos csak nem elég részletes a terméklista a neten)

Kép Kép
celesztina
 
 


Sziasztok!
A Mamamin láttam egy régi bejegyzést, hogy az Ellaroo szövése nem megfelelő.
Kifejtenétek ezt? Csak mert épp töröm a fejem egy új kendőben és vacilálok az Ellaroo és a Hoppediz között...

Livi
Kép
picilivi
 
 


Savitrinek van Ellarooja. A szövése nem ripsz, és az anyaga is nagyon vékony. Szóval inkább kisebb babához jó. Savitri nagyon szerette, de már ő sem ezt használja. Bár azt mondja, ahhoz képest, hogy nem megfelelő szövés és vékony az anyag, ahhoz képest nem is annyira kényelmetlen nagyobb gyerekkel sem.
De tartós használatra, egyetlen kendőnek ne ilyet vegyél.
A Hoppediz jó választás. Nekem is van. Ripszkötésű, jó kis szövött kendő. És a színek még szebbek életben, mint a képeken! ;)

(Amúgy pedig mekkora lett Boróka! :o csak nézem, hogy már 8 hónapos! :o és már nem is a régi kis fejtartós újszülött fotó van :) )

KépKép
livus
 
 


Szia Livus! :)

Köszi a választ!
Igazad van, volt most nálunk kölcsönbe egy Ellaroo és néztem is, hogyan van a szövése. Azt hiszem, ez a sima vászonkötés - legalább is, ha jól láttam, csak egy-egy szál keresztezi egymást.
Ha viszont van Hoppedized és - ha jól emlékszem - Nandud is, áruld el: a H vékonyabb azért, vagy hogy írnád le a fő különbségeket?

Köszi! :)

Livi
Kép
picilivi
 
 


Már cikinek érzem belinkelni :oops: , de itt írtam róla bővebben: http://szoszmosz.blogspot.com/2008/05/d ... endhz.html

Hopp: Nandunál vékonyabbnak nem mondanám, a vastagabb kendők kategóriájába tartozik. De teljesen más a Nanduhoz képest a tapintása: finomabb szövésű.

KépKép
livus
 
 


Livi :)
Szóval egy Timbuktu... nekem egy Havannám lesz. Annak mondjuk nincs zsebe... de hát ez van :)
Köszi a linket, én még nem olvastam ezt! :)

Livi
Kép
picilivi
 
 


Hát, ezt gyorsan eldöntötted! :o
Én hetekig vaciláltam, melyik szín legyen :lol:
Tudtommal mindegyiknek van zsebe: http://www.hoppediz.de/qualitaet/verarb ... c4d2be7991

KépKép
livus
 
 


Figyelem!
Alábbi programra szeretettel hívnak és várnak a szervezők bárkit, akit érdekel a szülés, és bármilyen kérdése vannak akár ezzel, akár az o.sz.-sel kapcsolatban.
A program keretében egyedülálló módon látható lesz a Jelenlét c. doulafilm.

Meghívó

BÁBABARÁT BÁL
- Nem tágítunk


Időpont: 2008. október 11.
Helyszín: Gödör Klub

Program:
16.30-17.30: Szalóki Ági - Gyerekdalok
18.00-19.30: "Jelenlét - doulafilm" filmpremier, a vetítés után bármilyen kérdésre válaszolnak a bábák
20.00-21.30 Sajnosbatár
21.30-23.00 Csókolom
23.00-0.30 Besh o droM
A program ideje alatt folyamatosan megtekinthető két kiállítás "Fehéren-feketén" illetve "Születésbarlang" címmel.

A belépés díjtalan!
márti_23
 
 


Én is meghívóval jöttem. Október 16-án csütörtökön 9:30-tól 112:30-ig babahordozó klubot szervezünk. Helyszín: Kossuth Klub, cím: Budapest, 1067, VIII. Múzeum utca 7. (a Nemzeti Múzeum oldalában). A belépés díjtalan. Fontos! Ha babakocsival érkezel, a kocsit sajnos nem hozhatod magaddal a terembe. Néhány babakocsinak van fedett helye, a többi csak a belső udvarban tud parkolni, ami nem fedett.
A honlapunk incsi-fincsi módon kibabrált velünk, ezért nem linkkel jöttem, hanem szöveggel, bocs. Ez az első klubunk, ezután rendszeresen lesz minden hónap 3. csütörtökjén.
Ha van kedvetek, és tudtok, gyertek!

hordozo
 
 


Sikerült megjavítani a honlapunkat, itt vannak a részletek a klubról. Egy kicsit több infó, mint amit tegnap ideírtam.

hordozo
 
 


Szia Melinda :)
Aztaaa, mekkora fiad van!! :shock:
Mutans tej :lol:
Az egyik baratnom is ilyen hurkas volt baba koraban, csini vekony csaj lett belole :wink:

Szerintem a legjobb dolog, ami veled tortenhet: elmenni egy haton hordozos tanfolyamra.
Hidd el az elejen en sem mertem a csajomat haton hordozni. 3 hos volt mikor eljutottunk a tanfolyamra es kellett egy honap, h (agilag foleg) igazan belejojjek. Mostmar barhol felkotom (vonat, pad, repulo, tenyleg barhol, ahol van egy kis sik felulet :)).

Ha a kendo nem a te mufajod meg ott van a mei-tai, ergo, stb.

Ha szeretnel ilyeneket tapizni gyere el budaorsre a klubba, ott sok-sok hordozot taperolhatsz, kapsz segitseget, ez segit donteni!

(most nem mukodik a mamami, ott van egy topik a klubrol, majd kesobb belinkelem).

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Szia Saara!
Remélem az én fiamból nem lesz csini lány!!! :lol: :lol: :lol:
Tanfolyamra kellene menni,igen,belátom,mert ahogy le van írva,nem teljesen oké,meg nem is érdekel úgy,mintha látnám,és úgy tanulnám meg!!!Hol van???Budaörs??Milyen időközönként???
Vendég
 


livus írta:Hát, ezt gyorsan eldöntötted! :o
Én hetekig vaciláltam, melyik szín legyen :lol:
Tudtommal mindegyiknek van zsebe: http://www.hoppediz.de/qualitaet/verarb ... c4d2be7991


...igazából régóta nézegetem, és több jelölt is volt... nairobi, panama és delhi is sokáig volt előtérben, de Péteremmel közösen döntve végül havanna maradt.
A zsebes linket köszi! nem beszélek németül, ezért én az angol verziót nézegetem, és ott úgy tűnt, hogy csak ezek vannak:
"You can now purchase our new and colourful Timbuktu, Toulouse and La Paz designs with their practical pocket."

Livi
Kép
picilivi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: