Új privát üzeneted érkezett!

Lívia!

Bocs, csak nem látok a szememtől. Megvan! Kép

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok,

hát igen, egy éves kor körül már jó nehezek bírnak lenni ezek a babák. Kép
Én alapvetoen azokat a háti hordozásokat szeretem, amiknél a feneke alatt és a két lába között keresztezve van a kendo. Nem tud kicsúszni.
Ezen a linken mutatja a rucksackot, szerintem erre gondolt Rahel. A legalsó sorban az elso két képen mutatja a láb alatt keresztezett változatot.
http://www.kangarookorner.com/k_how_didymos_rucksack.shtml

De a back wrap cross carryre mondják sokan, hogy nagyon kényelmes. Az én kendommel épphogy meg tudom csinálni, L-es, és a fiamnak nem volt elég türelme sose hozzá, de jónak tunik.
http://www.mamatoto.org/Default.aspx?tabid=117
(Imádnék egy ilyen színes kendo;t. Kép )
Másik változat:
http://www.mamatoto.org/Default.aspx?tabid=116

Monee,

Örülök, hogy tetszik a kötos kenguru. Kép Mutatsz képet, ha elkészült?

Lívia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Livi, en is igy csinalom a hatast, popsi alatt keresztben, majd elore, csomo.
Nem konnyu egyedul, meg csak gyakorlom, multkor fotelba ultettem, kezebe jatek, ugy vettem fel, tukorben meg neztem.
Ha valaki segit, konnyebb.
Ami a mamatoton van az az, amiro beszelunk, hogy lpopsi alatt keresztbe, jol ra van huzva a kendo igy is ugy is a babara, no meg a kepen elol keresztbe van a kendo.

R.
rahel
 
 

 
 

Hahó!

Hosszas várakozás és sok-sok bonyodalom után végre megérkezett az Ergonk! Ma megyek a postára átvenni, DE: a postás által bedobott cetlire azt írták, hogy VÁM! :shock: Ugye Pindi tanácsára, aki már egyszer megjárta, direkt azért rendeltem a Zwergétől Németországból, hogy ez ne fordulhasson elő, és most értetlenül állok az események előtt (EU-n belül nem gondoltam volna, hogy megvámoltatják). Persze a postán kifizetem, különben nem kapom meg (kíváncsi vagyok, mennyi lesz :? ), de van-e tapasztalata valakinek ilyesmiben, hová lehet fordulni utánaérdeklődni, hogy ugyanvajon miért is kell vámot fizetni? Bármi ötlet?

Zsizsa
aki részben örül, hogy itt az Ergo, részben kissé letört a bonyodalmak miatt
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!

Majd szamolj be, h h alakult a dolog. Nem is igazan ertem en se. Mi rendeltuk az elso Ergot ide es semmifele vamot nem kellett fizetni, pedig kozvetlenul a gyartotol kertuk.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Zsizsa!

Majd szamolj be, h h alakult a dolog. Nem is igazan ertem en se. Mi rendeltuk az elso Ergot ide es semmifele vamot nem kellett fizetni, pedig kozvetlenul a gyartotol kertuk.

Biobaba
biobaba
 
 


biobaba írta:ezt csak hallomásból:
a külföldről behozott cucc vámköteles egy bizonyos összeg felett,
asszem 200 dollár körül van és a postaköltség is
beleszámít. Viszont nem minden csomagot vámolnak meg, kb. hasraütésre mehet a dolog.

Biobaba
biobaba
 
 


OFF
Bocs, kicsit megkavarodtam itt az ujitasokban.
biobaba
 
 


Hahó!

Biobaba,
nem volt vám! :D A kiadó hölgy azt mondta, hogy a postás azért írta a cetlire nagy betűkkel a VÁM szót, mert vámkezelt a csomag... Minek ijesztgetik az embert??? :shock: Na mindegy, a lényeg, hogy itt a csomag, és kipróbáltam, és nagyon tetszik! :) Még gyakorolni kell a kölök hátrarakását, de sztem hamar menni fog. :) Úgy örülök! :) Pedig voltam közben Évánál hátonhordós tanfolyamon, és már a kendőben is profi vagyok, de azért jóval egyszerűbb lesz az Ergo. :)

Zsizsa
aki mindjárt megy a boltba, Ergoban a gyerkőccel :)
zsizsa
 
 


Zsizsa, nektek az uj Ergo van, ugye?
Remelem, elvezni fogjatok sokaig:)
Azert ne felejtsd el a kendozest se, neha ki kell mosni az Ergot:)

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok itt az új formában is :)

Mivel tesztelésre kaptunk Líviától egy rugalmas kendőt, azt gondoltam, hogy megosztom veletek a tapasztalataimat - egy teljesen kezdő kendőzős szemszögéből. Most már második hete használjuk és nagyon szeretjük mindketten.
Kisfiam most 6 hetes, tehát nála az elsődleges nehézséget a felvétel jelentené, legalábbis használat előtt ezt gondoltam. Szerencsére nem így történt már első alkalommal sem. Először is nagyon könnyű felkötni, rugalmas volta miatt bármikor lehet igazgatni anélkül, hogy le kellene venni, könnyű még egy kezdőnek is beletenni és kivenni a babát és akkor sem veszem le magamról, ha ő épp nincs benne (időt spórolunk :lol) - olyan, mintha egy mellényt viselnék:

http://pg.photos.yahoo.com/ph/vikofulop/detail?.dir=e8abre2&.dnm=a189re2.jpg&.src=ph

Ne tévesszen meg senkit a méret, alulról készült a kép, ezért látszik a baba olyan óriásinak, a valóságban azért ő még picurka ám :)

Egyelőre a függőleges pózban kendőzünk, lassan azért majd megpróbáljuk a háton hordozást is.

Mindent összevetve nagyon kellemes viselet, bár nyáron nyilván melegnek bizonyul majd, viszont így tavasszal sem kell a babát beltöztetni, annyira jó meleget kap a mama közelségétől (és én sem fázom :)

Szép hétvégét mindenkinek!

Off: a Múzeumkertben múzemok majálisa van móka-kacagásal, kézműves- és zenei programokkal egész hétvégén. Holnap szeretném a babámat és a kendőt megsétáltatni ott :)
indianyo
 
 


Sziasztok,
Indianyo, nagyon szep a kicsi!
JO hordozast, en tavaly rengeteget kendoztem, honapokig kocsiban sem volt.
Nyaron volt egy vekonyabb, mert tenyleg a jo kendok vastagok.
A hati hordozas megyeget, de egyedul nem tudom felvenni, mert izeg-mozog, elszalad.
Ha a ferjem segit, akkor minden rendben.
Nagyon jo haton is vinni.
Amugy meg csipon kendozunk. Boltba, buszon a varosba stb.
Meg kellene tanulnom felvenni hatra is....
talan ha jobban megerti, hogy picit nyugton kell maradni...vagy valamivel leszerelni addig...
na mindegy, probalgatom.

Ergo....meg szabad kerdezni, hogy mennyibe jon ki a szallitassal, mindennel, s melyik orszagbol rendeltetek?

Koszi.
Rahel
rahel
 
 


Halihó!

Biobaba,
igen, nekünk az új van! :) Ma a hátamon volt a fiam a teregetéskor, kicsit furcsa a kendő után, mivel annál a hónalj alatt a legszorosabb a kendő, meg a lábánál is erősen tartja, az Ergo meg azért nem olyan szoros hónaljban... Viszont sokkal könnyebb volt benne, azáltal, hogy a csípőm tartja a súly egy részét.
Holnap megyünk a Margitszigetre az Ergoval (kendőt is viszünk a nagynak, vagy fordítva :wink: ), kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.
Fogom azért gyakorolni a kendőzést is, nehogy elfelejtsem. Bár remélhetőleg már rögzült annyira, hogy megmarad a tudás, jó sokat gyakoroltam. :)

Rahel,
mi kicsit megjártuk árban az Ergoval, mert vacakolt a levelező programunk, így később sikerült jóval megrendelni, közben meg felvitték az árát, és az Euro is több lett. Nekünk így kb. 26000,- volt összesen, és mi Németországból rendeltük a www.zwerge.de honlapról. A férjem szkeptikusan annyit mondott csak, amikor megérkezett, hogy szép-szép, de hogy mi kerül ezen ilyen sokba, azt nem érti, de remélhetőleg meglátja. (Nekünk mondjuk anyukám nagyon sok pénzt adott bele, szülinapomra kaptam ajándékba. :) )

Zsizsa
zsizsa
 
 


Sziasztok,

Ergos mamák, képeket kérünk! :)

Indianyó,

Mostanában úgy irigylek mindenkit, akinek ilyen édes picikéje van. :) És köszönöm a híreket a rugalmas kendőről.

Livia
livia76
 
 


Zsizs, es ezen nem lehet a pantokat meghuzni? Akkor nem laza honaljban.

Nekunk 20ezerbol jott ki annak idejen.

Livia, masfel eve karacsonykor tettem fel ide egy ergos kepet:)

Biobaba
biobaba
 
 


Hahó!

Biobaba,
a legkisebbre van állítva a pánt (én mondjuk nagyon vékonyka vagyok, és még magas se), de nem is hiszem, hogy lehetne olyan szorosra kötni, mint a kendőt, egyszerűen más a szerkezete. Már kezdek hozzászokni, ma is kétszer abban vittem ki, és mindkétszer el is aludt, és ez a kapucni valami fantasztikus találmány, komolyan! :) Meg tényleg könnyebb benne, a csípőpánt rengeteget számít. Szóval totál belezúgtam az Ergoba, na! :)
Ja, még annyit a hónalji lazaságról, hogy amikor a nagyobbikommal kipróbáltam, ő automatice dőlt benne hátra, hiába mondtam, hogy az úgy nem jó, és jól hátra tudott dőlni. Mondjuk csupán egy percre tettem bele próbaként, lehet, hogy hosszútávon nem csinálná...

Lívia,
majd készíttetek fényképet a férjemmel a napokban, és teszek fel. :) A picibabákra meg nem irigykedni kell, hanem tenni értük. :wink: :D

Zsizsa
zsizsa
 
 


Sziasztok,
az ergo erdekel, Zsizsa. Marmint mennyire valik be.
De majd meg utananezek.
Nekem most jelenleg kicsit draga.
Lassan a kendobol is kinovunk, megha jon a masodik, remelem, kezdjuk elolrol a kendozest.
Rahel
rahel
 
 


Sziasztok,

Zsizsa, igyekszünk tenni arról a babáról! ;) Kíváncsian várom a képet.

Elkészültek az első rugalmas hordozókendős képeink. A dupla keresztkötést fotóztuk. Nagyon örülnék, ha megnéznétek.
http://www.babakozelben.hu/praktikusinfo/hasznalat_kendo.htm
Szerintetek kell minden lépéshez szöveg? Van olyan rész, ami nem egyértelmű?

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szia Livia!

Szerintem eleg ertheto igy.
Egyetlen, amivel nem vagyok kibekulve: a kifele fordulos kotes. Nincs felhuzva a gyerkoc laba, igy meg... Dehat tudod...:)

Biobaba
biobaba
 
 


Lívia :) Szerintem is érthető :)

Kép
indianyo
 
 


Livi, vagany a kendo.
Ha kerdezted....
talan szoveg is segitene a kepek melle.
Nekem tobb leirasom is volt az elejen, jo, hogy volt mellette szoveg, vagy par mondat, ha nem egyertelmu a kep valakinek.
Kifele forditva.
En is tudom az erveket, amit itt elhangoztak, de mindenki maga donti el. Kifele nezes is belefer, hiszen ez is egy lehetoseg.
Zarojelben: nekem kb. 2 szer 10 percet volt igy a baba, de valahogy nem mukodott.
MIlyen anyagbol van? mennyire vastag?
JO munkat, ha tudok, segitek.
Beindul ez...
Rahel
rahel
 
 


Sziasztok,

Köszönöm a hozzászólásokat.

Biobaba,
én is szerettem volna, ha jóval ülősebb képeket sikerül csinálnunk, de a leányzó eltökélt lábnyújtós hangulatban volt. :) Egyetlen olyan hordozást se sikerült fotózni, aminél nem egyenesíthette ki a lábát. :)

Rahel,
Én sem használtam kifelé nézős hordozást, csak egyszer. Írok szöveget a képek mellé, a biztonság kedvéért.

A kendő maga dupla dzsörzé, 100% pamut. Olyan vastag, mint egy jó póló, vagy mint a kenguru goldos pamut kombidresszek.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Hahó!

Továbbra is rajongok az Ergoért (Rahel :) ), de most ez a rugalmas kendő is nagyon tetszik! :) Bár a férjem szerintem kikergetne a világból, ha egy ilyet is beszereznék... :D

Lívia,
hajrá babaprojekt! :wink:
Szerintem érthetőek az ábrák is, persze lehet, hogy aki először használ kendőt, annak jól jön a leírás minden kép mellé.
Előrefelé néző hordozás: amikor voltam Évánál tanfolyamon, azt is mondta, hogy azért is nem az igazi ez (a testtartáson túl), mert a baba nem tud elbújni, amikor sok inger éri, meg azért az ember ösztöneiben benne van a "belekapaszkodás" is, ami ilyen helyzetben nem megvalósítható. Persze az én kicsim is állandóan tekereg, amikor felém nézve hordom, az Ergoból is mindig kilóg oldalra. :D

Ja, lábnyújtásról: az én kicsikincsem a kendős hátihordozásnál is addig rugdos, amíg jól betámaszt a derekamnál, és majdhogynem nyújtott lábbal áll rajtam, és a tanfolyamon kiderült, hogy ez nem egyedi eset... :D

Fényképet nem felejtem, már csináltam is magunkról a tükörben, de nagyon rosszak lettek, szóval inkább készítettek a férjemmel, az eredeti tervem szerint, hogy látsszon is valami. :wink:

Indianyó,
aranyosak vagytok! :)

Zsizsa
zsizsa
 
 


Jó reggelt :)

A kendőről még annyit: pocakfájós kis nyulacskám szinte azonnal megnyugszik, ha magamra kötöm, míg ez kézben ringatásnál nem mindig következik be - tényleg teljesen magzati pózokban tud csücsülni-feküdni benne. Gondolom, így teljesen hozzásimul a maihoz és még erősebb a testkontaktus. Ja, és hát nekem külön jó érzés: megint van egy mocorgó óriási pocakom :) És még valami: a békávés utazások is elég sikeresek: az emberek vagy meghökkennek és csóválják a fejüket, vagy mosolyognak, de mindenképpen felfigyelnek ránk és átadják a helyet. Ezt babakocsis ismerőseim - és kismamatársaim - sem mindig mondhatják el magukról sajnos.

Szóval teljesen pozitív a dolog :)

Még egy: a Travel Channel be fog mutatni valamikor egy műsort egy francia házaspárról, akik bejárták Afrikát egy év alatt. A feleség abban a gyönyörű színes csíkos kendőben cipeli a babáját, amit több weboldalon is lehet látni - a kőc már másfél éves forma lehet.

Szép napot mindenkinek!
indianyo
 
 


Szia Indianyo!

Hat oszinten szolva babakocsisnak csak azert kene az ulohely, h egy szintre keruljon a gyerekkel, akinek ott a kis hordozhatos szeke=babakocsi (tehat nincs szuksege a bekave szekere). :)
En egyebkent azt nem tudom felfogni, h sok ismerosom inkabb szenved a babakocsival, hasfajos gyerekkel stb, minthogy kendot kezdene el hasznalni, hiaba latja, h sokkal jobb ezekben a helyzetekben a kendo (igazabol szerintem minden szempontbol sokkal jobb, nekunk egyaltalan nem is volt babakocsink).

Biobaba
biobaba
 
 


Indianyó,

tegnap este félóráig nézegettem a képeidet. Most meg ez a mondat a mocorgó óriási pocakról... :) Lelépek a babanetről, amíg nem érkezik nekem is a következő! :wink:

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szia,
Livi engem is mostanaban a masodik foglalkoztat, jo lenne, de kicsi meg Petike is...Bar neha az van, ha most huzos, miert ne egyszerre legyen huzos....
Indianyo, bennem is ugyanezek az erzesek voltak a hordozas soran, a ferjem nagyon szerette igy vinni, elvezte, ha rajta alszik el a baba.
Nekem is mondtak mindent, most is, ha csipon viszem. Nem nehez? cipelteti magat, stb.
De nincs am siras utcan...mert rajtam ugyis nyugi van.
Persze, aki buszon lat, rajon, hogy de jo, igy egyszerubb.
Biztonsagos is.
TAlan 2 honapja nem ult kocsiban. Nem kockaztatok, mert sokat sirt abban, igy inkabb gyalog, vagy kendo.
Ha meg hideg van, levagtam a kinais zokni veget, ra a labszarra, s nem kandikal ki a kis labacskaja fedetlenul.
JOhet esernyo, szvetter, vedve van a baba.
Szoval, szenzacios.
Mar szeretnem a 2. is hordozni...

Varandosan mennyire lehet?
HIszen a babakocsit is azert emelni, tolni kell.

Na, elcsendesedem....

Rahel
rahel
 
 


Sziasztok!

Nos, a kifelé nézőst mi is használtuk, de amint megtudtam, hogy ez nem a legjobb a babának, azonnal megtanultuk inkább a háti hordozást. :oops: Szóval szerintem jó lenne, ha az olyan oldalakon, ahol ezeknek a leírása megjelenik, lábjegyzet szinten legalább jelen lenne, hogy hosszasabban lehetőleg ne időzzön így a babóca a kendőben. Egyébként nagyon szupernek tartom, hogy egyre több olyan webhely van, ahol képek, ill. videók vannak a pozíciókról. Én is ilyenek alapján tanultam a legtöbbet! :)

Járókelők reakciója: találkoztam már mindenfélével. Az tuti, hogy valaki megszólít, mégha csak a sarki gyógyszertárba ugrom is le. Azért gyakrabban pozitívak, érdeklődőek! :)

Indianyó :), e képek alapján csak kedvet kaphat az ember egy újabb csöppséghez! :D (Nekünk, úgy tűnik, kicsit odébb van - a sok szopi és együttalvás véd még engemet)

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter! Szivembol szoltal a kifele hordozast illetoen:)

Nalunk a kisasszonyt mar nem kell surun hordozni. Azt tapasztaltam, h egy ido utan mar csak azert kotottem fel, mert nem adtak at a helyet a tomegkozlekedesen. Gyerek meg nem tudott annyira egyensulyozni, igy pedig biztonsagosabb volt. Most, h mar nagyon ritkan van hordozva, sokszor rakenyszerul, h alljon (pedig ehhez azert meg kicsi). Nem is tudom, h ez hogy mukodhet az emberekben. Marmint, h atadjak-e a helyet v nem. (Nem feltetlenul nekem kell a hely, en utalok ucsorogni, mert no a haj a faromon:))

Biobaba
biobaba
 
 


Hű, de jól pörög az élet itt :)

szeretnék valamit tisztázni - ha félreérthető volt, amit modntam - az én kicsit fiam most lesz csak 7 hetes, tehát a mocorgó pocak az ő maga, amikor a kendőban magamra kötöm. Ugye ti is így értettétek??? Mert a másik eset még nem jöhet számításba :lol:

A másik: a babakocsinak valóban nem az ülőhelyet gondoltam átadni, hanem azt a helyet, ahová pl. a villamoson vagy a metrón be lethetne állítani - mert tapasztalatom szerint azh emberek vígan álldogálnak a babakocsinak kijelölt helyen is és ferdén néznek a bitorló széndékkal közeledő járművesre...

Nekem vannak ismerőseim, akik még kendőztek várandósan is - persze egy 10 kilós gyerkkel már csak nagyon vállalkozókedvű kismama hordoz...

Hát akkor fel a kistesó projektre:)
indianyo
 
 


Sziasztok!

Probalta mar valaki a Hug a bug féle kendöt?? Tapasztalatok??

Az Ergo és a Hug a bug között hezitalunk, igaz, egész mas a 2 :mrgreen: , de nagyon érdekelne a véleményetek.

Indi, Te milyen féle ruganyos kendöt hasznalsz?

Köszi elöre is!

Sara
saara
 
 


Szia Sara,

Én csak hallomásból ismerem őket, de tényleg elég mások. :)

Szerintem a két típus között a legfontosabb különbség a "ki-be faktor" (poppability). :) Ha a baba 8-9 kg-nál kisebb, anyás, szeret ölben, de jól jöhet a "kiveszem-beteszem megint és magamon hagyom a kendőt dolog", akkor rugalmas kendő inkább.
Ha ennél nehezebb a baba, és főleg ha hosszabb sétákhoz kell, akkor inkább Ergo.

A thebabywearer fórumon olvastam a Hug-a-bubról és a többi rugalmas kendőről összehasonlítást, de lehet, hogy regisztrálni kell, hogy el tudd olvasni. (Mondjuk érdemes, szuper hordozós oldal és közösség.) 5. hozzászólást keresd.
http://www.thebabywearer.com/forum/showthread.php?t=41342&highlight=stretchy+wrap+pounds

Indianyó az én rugalmas kendőmet használja. Kérdezz nyugodtan!

Livia

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szia Livia!

Közben rajöttem, hogy Indi vlszinü a Te kendödet hasznalja :) Tetszik az oldal, különösen az, hogy ilyen sok kép van.

8 kg fölött van a gyerköc, tehat inkabb az Ergo, nagyon szemezek vele miota Biobaba feltette a linket egy masik topikban... Aztan közben ratalaltam egy oldalra, ahol mindenféle csodakendö van :D, ezért (is) a sok kérdés...
Azt hiszem a következö babanal beszerzünk egy rugalmas kendöt, mostmar legalabb tudom, hogy itthon is lehet kapni!

Zsizsa szia! Te az organic féle ergot rendelted meg vagy a simat? Masik kérdés: mennyit kellet varni ra rendelés utan? Köszi!

Biobaba, a multkor irtad, hogy biciklizéskor hasznaltatok az ergot. Mekkora turakat lehet igy kényelmesen menni? Na és hany kiloig?

Aztan egy utolso kérdés: Sima kendövel mennyit birnak a gyerköceitek? 1 oranal többet még nem nagyon mentem, bar a gyerek egész jol elvolt... A babakocsit hamar megunja és nem tudom belevagja-e nagyobb - BKVs - turnéba csak kendövel.

Köszi szépen: Sara
saara
 
 


Saara,
en sokat kendoztem, igy is ugy is. Hosszuval elol, karikassal csipon. Most 10 kg, igy jutunk busszal a varosba, vasarolni, neha egy delelott is elmegy igy. kicsit setal, majd vissza. Hazafele elalszik. Leulunk, pihenunk.
Nekem nem birta a kocsit. Sem ebren, sem alva. Ilyen tipus. Tudom, nem en rontottam el.
JO hordozast.
Rahel.
rahel
 
 


Saara!

Hat most a gyerkoc 15 kilo korul van es siman megyunk vele 30-at is (km) egyvegteben. Ferjem jobban szereti az Ergot meg most is, h megvan mar a gyerekules. Bar a gyerkoc neha jobban szeretne ulni az ulesben.:) En bicajomra nem lehet feltenni az ulest, de en is birom haton vinni. Persze fugg attol is, milyen bringad van. Ha valami olyan, aminel nem kell nagyon eloredolni, akkor nem kenyelmetlen a gyereknek a dolog.
De legyen bukoja a gyereknek. (A felnottnek is:))
Szoval vad hegyi turakra azert nem mennek el a gyerekkel, meg olyanra se, ahol az a cel, h egy nap min. 100 km-t menjunk veszett tempoban, idore.

Kendoben mennyit bir: mi voltunk turazni vele akkor is, mikor meg nem tudott jarni. Aludt, szopizott, nezelodott. Teljesen jol elvolt vegig.

Biobaba
biobaba
 
 


Hahó!

Sara,
mi nem az organicot rendeltük, csak simát. Kissé csórók voltunk, amikor rendeltük (anyu adott rá pénzt, de még nekünk is kellett beleadni, így jött össze). :oops:
Nekünk voltak olyan problémáink a rendeléssel, hogy a levelezőprogramunk vacakolt, így nem kaptuk meg az e-mailjüket, hogy rossz a bankszámlaszám, de mikor végre többszöri levélváltás után sikerült korrigálni a problémát (bénáztunk kicsit), talán három nap múlva már itt is volt. :D Szóval nem tudom, hogy alapból mennyit kell várni rá, az biztos, hogy a rendelés után nagyon hamar írták az első levelet, amit nem kaptunk meg, szóval lehet, hogy amúgy is nagyon gyorsan küldik.

Kép már kész, csak kicsinyíteni kell, de éppen most esett el a kisebbikem, szóval azt majd később...

Zsizsa
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Zsizsa, köszi a valaszt! Ma irtam nekik mailt, elég rosszul tudok németül igy inkabb angolul probalom lebonyolitani az ügyet, hogy ne legyenek félreértések. Valasz még nincs, de mar alig varom.... Elég vacak kendöm van és mar nem igazan kényelmes a 8 kilos gyereket benne cipelni. Mondanom sem kell, nagyon anyas mostansag a mano, allandoan rajtam logna, szoval NAGYON VAROM, hogy beléphessek az Ergosok klubjaba :D !

A képet varjuk!
saara
 
 


Sziasztok!

Ma csinaltak apjarol es lanyarol egy fotot a Millenaris bicajpalyan. Ergo is lathato valamennyire:)
http://kep.tar.hu/erel/50294592/22477483#2

Biobaba
biobaba
 
 


Na, bocsi, itt vannak végre az ígért képek (rákattintva nagyban jelenik meg) :wink: :

a fiammal:
Kép

a lányom ilyet is tud :lol: (vele érdekes módon nem is olyan kényelmes, valahogy nagyon hátradől, de nem tudom, hogy miért, mondjuk hosszabb úton még sosem hordoztam, csak itthon próbáltuk ki egy-két alkalommal):
Kép

Zsizsa
zsizsa
 
 


Hello!

Jok a képek!
Zsizsa, mennyi idös a lanyod?

Hat mi is összekapartuk a kis pénzünket :| és megrendeltük, mostmar csak varni kell :roll:

A napokban a hatamra probaltam felrakni a gyerköcök kendövel, egyedül még nem nagyon megy, a gyerköc viszont jokat szorakozik a gyakorlatok alatt :D

Sara
saara
 
 


Sziasztok,

Biobaba, Zsizsa,

Jó képek. :) Csatlakozom Sarahoz, mennyi idősek/milyen nehezek a gyerekek, akiket látunk?

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


En gyerkocom 3 eves, 15 kilos (de irtam a sulyat par hsz-sal ezelott:))

Biobaba
biobaba
 
 


Hali!

A lányom 2 éves és 9 hónapos, ehhez 12 kiló körüli, a fiam 9 hónapos és 8 kiló felé járhat. :) Egyébként lehet, hogy hosszabb távon a lány is hagyná, hogy normálisan vigyem, csak most tetszik neki, hogy felhördülünk meg nevetünk azon, hogy így hátradől. :wink:

Sara,
én voltam Évánál kendőtanfolyamon, és tök jól megtanultam a hátonhordás egy fajtáját, már másnap simán fel tudtam rakni a gyereket egyedül. :) Persze a gyakorlás rengeteget számít, most már nem csak simán rakom fel, hanem villámgyorsan is. :wink:

Zsizsa
zsizsa
 
 


Zsizsa,
en meg kicsit szenvedek a hatonhordassal, mar sokat kerdeztem errol.
PL. egy kirandulason, utcan, nem biztos, hogy fel tudnam vennit. Itthon a fotelbol megy, persze, ha valamit adok a kezebe, hogy ne ficankoljon. Te hogy csinalod.
Az Éva kicsoda?
szep napot mindenkinek.
R.
rahel
 
 


Rahel,
az én kicsim még nem tudott ülni, amikor megtanultam a hátihordást, őt fekvésből veszem fel, utcán pad szükségeltetik hozzá, vagy füves, nem kutyakakis terület, mivel a kendő is lelóg, meg oda tudom lefektetni a gyereket. Ő valahogy ilyenkor nem ficánkol, pedig amúgy nagyon mozgékony, de mintha érezné, hogy most nyugton kell maradnia. Elvileg ülésből is fel lehet venni, a nagylányomat állásból vettem fel, azt is lehet. A lényeg az, hogy jó szorosan tartson a kendő, ehhez többször is át kell rendezni a kézben a szárakat.
Éva itt Yequana nicknéven fut, egyébként Turi Nagy Éva, a honlapja www.hordozokendo.hu. :)

Zsizsa
zsizsa
 
 


Sziasztok!:)

Nekem a háti hordozásnál jobban bevált, hogy először veszem föl a babát a hátamra, a kendő a derekamon, és csak utána húzom föl a hátán a kendőt. Közben tartom az egyik kezemmel a hátánál, vagy a hónom alatt szorítom a lábát. Így már elsőre sikerült elég magasra és szorosra kötnöm. Amúgy a kis hölgy nagy ficánka, de most már ő is nyugton marad, amíg a kendővel varázsolok.:)

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Lívia!
Köszönöm a kötős kenguru leírását. (A babakozelben oldalon találtam) Meg is varrtam egy-két apróbb változtatással. Kicsit máshogy varrtam bele a pántokat, hogy ne legyen egymáson olyan sok réteg anyag az áthajtások miatt, ill. az alsó részét keskenyebbre varrtam, hogy kényelmesebb legyen a kisebbik fiamnak. Ha lesz róla kép, majd fölteszem.

Ez egyébként már a 3. hordozóm. Én is gyűjtögetek. :D
Az első egy kötözős kendő volt, a mai napig nagyon szeretem, csak nyáron meleg.
Aztán varrtam egy karikásat, a nagyobbik fiamat abban hordoztam tavaly nyáron. Mivel a kisebbik fiam még kicsi a csípőn hordozáshoz, megint keresgélni kezdtem, így bukkantam rá a kötözős kengurura. Ez remek lesz nyárra.
Szóval még egyszer köszönöm.

Egyébként van "hagyományos" kengurum is, de az a polcon porosodik, alig használtuk.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Megjött az ergonk!
A leiras szerint haton kellene cipelnem a fiamat (6 kilo fölött van) de ez neki még nem tetszik annyira, ugyanazt csinalja, mint Zsizsa lanya, hatradöl :) Nem tudom, ezt kendöben is csinalna-e? :roll: Az az igazsag, hogy nekem is elég fura, hogy nem latom öt... De bizom benne, idövel mindketten megszeretjük a hatihordozast! A masik, hogy egyedül nem tudom felpakolni, de ezt is biztos meg lehet tanulni.

Elöl viszont nagyon szuper, az ergo a legjobb altatoszernek bizonyult :D Ha almos és kezd kicsit nyügös lenni berakom és 10 perc mulva garantaltan alszik :D . éééés, ki lehet belöle szedni könnyen és ugy atrakni a kisagyba, hogy közben nem ébred fel - ez kendövel nekünk nem ment.
saara
 
 


Sziasztok,

Boeske,

Igazán nincs mit. :) Milyen színű kötős kengurut varrtál?
És a karikás kendőnek azt a részét, ahol a karika van, hogyan csináltad? És milyen széles és hosszú a kendő? Bélelt?

Sara,

Ha csak ennyit tud az ergo, hogy ilyen szépen el lehet benne altatni egy babát, már megéri az árát. :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


A kötős kengurum sötétkék, sárga-fehér pepitás pántokkal. De majd lefényképezem.

A karikás kendőm 70 cm széles, 2 m hosszú. Csak csípőn hordozásra használtam, de arra nagyon jó volt. A karikánál: Először félbehajtottam, aztán a két szélét mégegyszer behajtottam. Így 6 rétegben van az anyag összehajtva. Erre fűztem a karikát, visszahajtva levarrtam (12 réteg anyag, brrr. :( ) A visszahajtást többször levarrtam, hogy jó erős legyen.
Remélem érthető, nehéz így leírni. Majd erről is megpróbálok inkább képet feltenni.

Boeske
boeske
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: