Új privát üzeneted érkezett!

Nalunk a vodor nem a lakasban volt, hanem kint.

Osszeallo mososzoda: en is a dobba teszem, mert 1x osszeallt. Azota nem. Azert jo lenne tudni, h mi is tortenik, amire igy reagal a szoda.

Ez meg hajmosas:)
http://bricoleuse.org/?p=111
 
 


http://href.hu/x/2l7o
- kotesi utmutato gyapju nadraghoz (nem pelus kulsohoz)
 
 


Milyen jo ötlet kint tartani a vödröt!
Nekem majdnem minden mosasnal összeall a mososzoda, de altalaban a mosas végére eltünnek a "kövek", valszeg a meleg viz hatasara.
 
 

 
 

Biztos vagyok benne, hogy állandó jelenség az ammónia, mert az illóolajozás első pár hetében nem volt soha, onnantól kezdve folyamatosan volt hetekig, ecetezés óta soha. Dobba a mosószódát csak úgy beleszórjátok a pelenkákra/ruhákra?
Szerintem az a különbség, hogy bár az illóolajok is fertőtlenítenek, de az ecet fertőtlenítő hatása erősebb. Elméletem szerint az ammónia keletkezéséhez baktériumok közreműködése kell: ők bontják le a pisi nitrogéntartalmú szerves vegyületeit ammóniává és más vegyületekké. Azt spekulálom, hogy amikor elkezdtem illóolajozni, elkezdtek szaporodni ezek a bacik, és amikor elértek egy bizonyos mennyiséget, megjelent az ammóniaszag. Amikor visszatértem az ecethez, leirtottam őket. Mindez teljesen csak tipp, és lehet, hogy valahol nagyot tévedek, az is lehet, hogy sok kicsit. :) Amit nem értek, hogy a 90 fokos mosás miért nem nullázza a bacikat. Ti mennyire rakjátok tele a mosógépet? Én meglehetősen.
Mégegy dolog eszembe jutott, ami számíthat: nálunk nagyon sok kaki van, olyan napi 6-8 összesen a két gyereknél.
Saara! Elképzeltem, hogy kiteregetem a félpiszkos pelenkákat... :) Nálunk egy nap 10 pelenkázás van összesen, és a nagyfiúnál 1 pelenkázás 2 pelenkát jelent. Jól néznénk ki! :)

 
 


Epp tegnap olvastam valamit a Zoldkoznapi kalauzban a 90 fokos mosasrol, de most persze nem talalom:(

A mososzoda melle esetleg lehet meg tenni natrium-percarbonatot. Ez feherito es fertotlenito. Mar 60 fokon is hatasos es lebomlik. A Holdboltban szokott lenni. Ecover a marka.

Ammonia szag: lehet, h ez van, amit irsz, Agi. Meg eszembe jutott, h en ugy dobtam a vodorbe a pelenkakat, h elotte kioblitettem oket kicsit. Igazabol tok mindegy, h ecetben azik v illoolajos vodorben van. Kinek mi jon be. Lehet, h kov. gyereknel nekunk is ez lesz. Bar majd probalkozom biliztetessel, ugyh talan nem kell annyi pelus. Majd kiderul.
 
 


 
 


Teljesen természetesnek érzem, hgoy van szaga a pelusnak, egész éjszaka rajta van a babán - ez 12 óra kábé, ezalatt jó sok pisi+hajnali kaki termelődik. Mi 3 naponta mosunk, pleust+világos ruhát (együtt) 60 fokon, többit 40 fokon. Napi 2 kakival számolunk, 4-5-6 pelussal számolunk. A vödörben lévő pelus persze büdi, de nem érezni, ha becsuktam a vödör tetejét belőle és mosás után sem érezhető. Én a mosószódát forró vízzel elkeverem egy bögrében és úgy öntöm a mosószeradagolóba, már feloldódott állapotban. Nincs vele gond.
Lehet, hgoy ugyanazt a(z ammónia)szagot érezzük kevésbé vagy jobban zavarónak?

 


Én is leírom a tapasztalatokat:

Nálunk is van büdös és büdösebb pelus. Érdekes, hogy ammóniaszag akkor volt, amikor gyapjút adtam rá éjszakára, amióta műanyagot adok, csak simán büdös reggelre. Napközben nincs ammóniaszag, vagy csak kevés, viszont ha olyat eszik, irtó büdi tud lenni (néha fontolgatom, kimenjek-e egyáltalán játszótérre). Különösen hagyma, kelkáposzta és brokkoli után.
Illóolaj: akkor, ha Ági elmélete igaz, a megoldás az is lehet, hogy néha leirtjuk a bacikat ecettel, aztán megint mehet egy darabig az illóolaj, nem? Nekem az ecetezés azért kevésbé szimpi, mert tartok tőle, hogy a mosószódát semlegesíti a gépben. Vagy ez hülyeség?
Biobaba, én is tervezek biliztetést hasonló okból :) De többedik gyereknél amúgy is gyorsabb szokott lenni a folyamat.
Mosószódát vízben nagyjából feloldva teszem a dobba és nincs vele gond. Viszont újabban illatosítani is sikerül a ruhákat, mégpedig úgy, hogy amikor az ecetet betöltöm az adagolóba, egyúttal a dobot is kinyitom, és közvetlenül oda csöpgtetek illóolajat. Egyelőre csak a gerániumot próbáltam, az nagyon jól beválik, friss illat és elég tartós. Egyébként 60 fokon mosom a pelusokat, egyebeket 40-en és nálunk ez elég, viszont a gépet nem töltöm nagyon tele, mert akkor látványosan koszosabb marad minden.

KépKép
KépKép
 
 


Kép
 
 


Indi,
írtam neked a w.-topikban.
 


Szilvi :) Hű, teljesen elfelejtettem, hogy W-topik is van! Megyek si olvasgatni , köszi!

Most viszaolvastam a pelusmosós hozzászólást, jó összevissza lett, másoltam egy jegyzetlapról, remélem, azért ki lehet hámozni belőle a lényeget.

 


Agi, nalunk is sok kaki van, 1 gyerek, de nem kis termés...
Összejön napi 4-5 kakis pelus.
Erdekes az elméleted! Orsi (Orsko) azt hiszem vegyész, kivancsi vagyok, mit szol hozza.

Sztem is normalis, h büdös reggelre a pelenka, de az, h ennyire szuros, csipös szaga legyen, h könnyes lesz töle a szemem és vissza kell tartanom a lélegzetemet (különben elajulok) az mar nem teljesen normalis... :?
 
 


Agi meg biologus, a bacikrol biztos alaposan tanulhattak:)
 
 


Jaa, csodalkoztam is, hogy milyen szakszerü az elemzés, akkor ezért :)
 
 


akartam én is irni, hogy Ági biológusként a bacikkal jobb kapcsolatban van :)
viszont a mosószóda összeállásáról van elképzelésem: a nátrium-karbonát (mosószóda) 10 molekula kristályvizet tud felvenni. ez lehet az oka, bár azt igazán nem tudom (nem is találtam rá adatot), hogy ez milyen változást okoz az oldhatóságában. mindenesetre valszleg ez történik...

o
 
 


Hálás vagyok Nektek, hogy ennyi tapasztalatot összedobdatok a kedvemért! Most azért kicsit tisztábban látok. Végülis csak megerősítést kaptam az elméletemhez. Megtudtam, hogy Nálatok is hasonlóak lehetnek a nappali szagok, mint nálunk, és csak Saara írt hasonló kakimennyiségekről. :) Orsi! Köszönöm a kristályvizes infódat – nem jutott eszembe magamtól, pedig juthatott volna. :( Jó ötlet előre feloldani a mosószódát és dobba rakni, kipróbálom. Biobaba! Kösz a Na-perkarbonát ötletet! Persze, én is öblítem előre a kakikat, különben az összes pelenka homogén barna lenne. :) Safrany! Eszembe jutott már, hogy váltogassam az ecetet az illóolajjal, szerintem bejönne, csak nem volt kedvem hozzá. Jól értem, hogy mosás közben, csak az öblítés előtt rakod be az ecetet és az illóolajat? Egyszerre? Nem üti egymást az ecet szagtalanító hatása és az illat?

 
 


Ági, az ecetet mindig csak öblítéskor teszem bele az öblítőadagolóba (azt hiszem itt tanultam valahol, de meg nem tudom mondani, miért jobb így) és ezzel egy időben kinyitom a dobot, és közvetlenül oda megy az illat. Ha az ecettel együtt az adagolóba teszem, sokkal kevésbé lesz illatos a ruha, de így tartósan megmarad (legalábbis a geránium :) )

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Eddig én az öblítős részbe tettem kb. fél-egy dl ecetet + 5-6 csepp illóolajat (indiai citromfű nagyon finom, és erős, levendula). Nekem így is illatos lesz a ruha, mikor kiveszem. De ha megszáradtak, akkor semmilyen maradandó szagot vagy illatot nem érzek, de nem is hiányzik. Eszter! Te hogyan tudod kinyitni a gépedet öblítés körül? Nekem elöltöltős, az meg nem engedi, csak ha végleg vége van egy programnak:( Pedig kipróbáltam volna! Ja, és mosódióval+szódával mosok mindent, illetve a fekete ruhákat szóda nélkül, mert az fakít... Bár vhol olvastam, hogy a pelusokat nem jó dióval mosni. Miért?
Ági!
Nekem víztakarékos a gépem (sztem ezek az elöltöltősek legtöbbje ilyen), ami azt jelenti, hogy épphogy csak állnak a vízben a ruhák, és tkp. a forgás közben ütődnek egymáshoz, ami által mosódnak. Gondolom, nem mondtam újat.:) De ez azt jelenti, hogy ha telerakom, akkor nem tudnak mozogni a ruhák nagyon odabenn. Én max. 3/4-éig rakom tele emiatt.

Biobaba, Eszter!
Mit jelent ez a biliztetés?

Más:
Amióta rátaláltam a Lehelen az Ökosarokra (Biobaba, köszi!), függő lettem! Irtó jófejek az eladók, és jók a termékeik is. Ja, és olcsó. Ma állok a sorban, és mögöttem egy nő elkéri a biotej tanusítványát. Előszedik ámulva, ámde készségesen az eladók, majd a nő vesz is. Majd elmondja, hogy csak azért kérte el, mert nem értette, hogy kerülhet 140.-ba a biotej, mikor ugyanez MOMnál 240.-, illetve a nembio tejek is lassan már 160.-. Hogy versenyképesek tudjanak maradni - válaszolja kedvesen az eladó. Mindenesetre megörültem annak is, hogy tényleg bio, meg annak is, hogy milyen jófej volt ez a nő, hogy el merte kérni azt a papirost, meg annak, hogy az eladó sem az sztalt akarta ráborítani a nőre. Szóval aki arra jár, vásároljon onnan!:)

klári
 
 


Szia Klari!

Pisiltetesrol nyitottak egy topikot is mar:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... &start=150
En meg kaptam kolcson egy jo vastag konyvet rola: Infant potty training.
http://www.timl.com/ipt/
http://babyparenting.about.com/cs/potty ... fantpt.htm

Igen, Okosarok jo, de nekem sajna annyira messze van, pedig ugy ennek jo kis Appenzellert is. Csak sose lehet tudni, h eppen mikor van nekik. Es a piacon az eladoval csak annyira futok ossze, h valahonnan a semmibol egyszercsak koszon valaki, aztan mar el is tunik. :(

Mosogepet en nagyon tele rakom altalaban, de inkabb csak akkor, ha nem nagy dolgokat mosok eppen. Nedvesen a ruhak mar ugyis kevesebb helyet foglalnak, de ha nagy, merev tartasu cuccokat mosok (pl rongyszonyegeket), akkor csak 3/4 reszig teszem en is, h jol sulykoljon a gep:)

Biobaba
 
 


Mar megint bicajozas. Ezuttal Koppenhagara iranyitva a figyelmet:)
http://criticalmass.hu/blogbejegyzes/20 ... penhagabol
- nekem az nem tetszik, h a villamosokat megszuntettek, de azert nem lenne kifogasom , ha valami ilyesmit latnek itthon is:) Erdemes megnezni a videon, h mennyien jarnak bicajjal gyerekesen...
 
 


Klari, ha menetközben kikapcsolod a gépet és varsz egy kicsit (par percet) ki tudod nyitni elvileg. Lehet hallani egy kis kattanast, mint mikor vége a mosasnak. Nekem is elöltöltös és igy szoktam bedobni a kimaradt ruhadarabokat.
Illoolajat azt hiszem kihagyom, mert ugy tudom allergiat okozhat. Amugy is imadom a napon szaradt ruhak illatat :)

A pelusmosasnal azt vettem észre, h nem tul jo az eredmény, ha nagyon telepakolom a gépet. Ezért 3/4 szoktam.

Ökosarok a Lehel piacon van? Hol????

Mas: A Hamax bicikliüléseket probalta mar valaki??
http://www.ridebike.hu/termekek/gyerekules
 
 


Agi, illoolajos tarolassal en is valahogy ugy jartam, mint te. inkabb vissza is tertem az ecetes megoldashoz. mielott beteszem az ecetes vizbe a pelenkakat, kioblitem. igy teljesen jol birjak napokig (szerencsere nalunk mar nem fogy olyan sok pelus, nem kell tul gyakran mosnom). mosas elott a pelukat beaztatom mososzodas vizbe, majd be a gepbe, mososzoda a ruhak koze, oblites elott ecet az oblitos rekeszbe. (illoolajat nem szoktam, mert engem nem zavar, ha semleges szaguak a ruhak, foleg ha kint szaradhatnak a jo kis napsutesben :))
es te is biologus vagy? :D

Klari, Okosarok tok jol hangzik :D kar, h tolunk baromi messze van a Lehel :(

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
 
 



Kösz Biobaba, ezt boltot meg fogjuk nézni!

Az Ökosarok hogy tart nyitva? Appenzeller mennyibe kerül? Én is úgy ennék...

KépKép
KépKép
 
 


Eszter, en is tervezem, h megyek ebbe a boltba. A kepek alapjan olyan, mint a becsi. Akkor pedig lehet kapni a kedvenc mascobadomat (EZA) :) Es ugyancsak EZA egesz fahejat. Az is nagyon finom.

Okosarok allitolag hetfon, kedden nincs nyitva. SZerdankent v csutortokonkent szokott jonni a sajtszallitmany. De sose lehet tudni, h svajci sajt jon-e. Mar elofordult parszor, h hiaba mentem:( Emlekeim szerint Appenzeller kiloja 4500 korul van.

Sara, bicaj ulesekrol az jut eszembe, h a legjobb, ha az ember odamegy a bicajaval, es megnezi, h melyik az, amelyiknel a gyerek feje nem a szulo fenekebe lapul. Tegnap a felvonulason alig lattam olyan gyerekulest, amit en szivesen hasznalnek:( A legdurvabb tenyleg az volt, amelyiknel szegeny gyerkoc feje teljesen belenyomult apjanak a fenekebe. A tobbieket kb 5 centi valasztotta el. Azert akardt turheto is, de nem ebbol volt sok:(

Greenpeace satranal lattam napelemes aksitoltot.
http://www.worldofppc.com/HWTests/isunbatt.htm
itthon is lehet kapni.
http://href.hu/x/2lqm
 
 


Még egyszer a pelusokról: nekem azért az nagyon furcsa, hogy 90 fokos mosás + ecetes öblítés + nap nem elég a bacik kiirtásához. Ilyen szívósak ezek a bacik?
(Egyébként nálunk is minimum 5-6 kaki van egy nap, igaz, a fele még anyatejes. Illóolajos tárolás, ecetes öblítő program, utána szódás mosás 60 fokon, ecetes öblítés és napon szárítás - nálunk ez elég.)

Ezt a mosószódás dolgot én még mindig nem értem. :oops: Miért van az, hogy csak hideg vízben áll össze, melegben pedig oldódik?

Biobaba: én nagyon is el tudnám képzelni a belvárost úgy, hogy kitiltják belőle az autókat. :) Vagy legalább congestion charge-ot vezethetnének be itt is, szerintem látványosan megcsappanna a forgalom.
Persze jó elkerülő utak kellenének, vagy a föld alá levinni az autós forgalmat.
(Elindultunk tegnap a Critical Massre babakocsival, de útközben kitört az egyik kereke. :? )


Pindi
 
 


Ja és a hajkefék: sikerült találnom egy DM-et, ahol volt, úgyhogy megnéztem. :)
Két fajta volt, az egyik nagy, ovális, fa nyéllel, rá van írva, hogy Salon professional brush, ez 999,- (gyanúsan olcsó :)), egy másik kisebb, inkább téglalap alakú, kicsit díszesebb nyéllel, az 2499,-. Mindkettő ebelin márkájú.
Megnéztem a német DM oldalán, van kevertszálas fanyéllel és tiszta természetes sörtés fanyéllel. Ha ez ugyanaz, akkor a 2499-es természetes sörte. De hogy vaddisznó-e, azt miből lehet kideríteni?

Pindi
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre...
Jó, hogy megint előjöttek a pelusos tapasztalatok. Nekünk ecetes áztatás, öblítés, majd mosószódás mosás 60 fokon (mosószóda a dobba) és néha ecetes öblítés. Elégedett vagyok. Néha megpróbáltam 40 fokon mosni a többi ruhával, hogy jobban megteljen a dob, de akkor jobban foltosak maradtak (meg nem tudom elég-e a 40 fok?)

Elég sok pelus van, így talán heti 2-3-szor mosok, inkább 2X. Jól bírják az ázást... :)
Így sem telik meg a dob, gyanús nekem a félprogram, hogy az tényleg annyival kevesebb vizet használna? Vagy tegyek hozzá egyéb ruhákat? Azoknak elég a 40 fok is, nem?

Mi a külünbség a nátrium-karbonát és a nátrium perkarbonát között?

Szerettünk volna mi is menni tegnap, de gyerkőcök betegek sajnos. Férjem ment egy keveset, szerinte nagyon klassz volt.


Biobaba! Biciklisülés ügyben akkor helyben próba? Nincs egyéb szempont/márka javaslatotok? Azt olvastam régebben, hogy fontos a lábállíthatóság hosszban és mivel ált. a gyerkőcök elalszanak, jó, ha dönthető az ülés.
Köszi! :)
 
 


Hajkefek:
amelyiknel fenyes a vege nehany szalnak, az kevert. A fenyes vegu a muanyag. A vaddisznosorte fekete. Ami nalunk a gyerek hajkefeje, az nem vaddiszno, hanem valami mas sorte, nem fekete:)

Autok:
kar, h nem ertetek oda. Franya babakocsi:)
Szoval sokan nem is igazan ertik szerintem a CM celjait. Pl. tegnap hallottam valakit, aki azt kiabalta, h kocsog BKV. Hat o feltehetoleg nincs tisztaban, h miert van a CM:) v inkabb:(
Egyebkent ez az auto-tema elegge kiakaszt nemelyeket. Marmint az, h oda vezet, h utaljak a bicajosokat. Mi is kaptunk mar par beszolast, meg le is felelotlen szuloztek, h a gyereket visszuk. De akadnak nagyon kedvesek is persze. Sajna, itt meg kb az a szint van, ahol nem mernek hasznalni gyerekszallito utanfutot, mert attol felnek, h lecsapjak a gyerekeimet utanfutostol. (USAban egy anyukanak a 3 gyereket csaptak igy le, mindharom meghalt. Es azert tortent, mert az autovezeto, epp kazettat keresett a magnojaba... Es el se tiltottak az autovezetestol.) Ugyh mar 1 eve torom a fejem, h mit lehetne helyette. Most lattam egy olyan bicajt, ahol apuka mogott ult a 3 gyerkoc. Valami tandemszeruseg volt. Remelem, kitalalunk valamit.
 
 


Orsi, igen, azok is fontos szempontok, de ezt is inkabb ugy tudod eldonteni, ha ott a bicaj, amire tenni akarod:) Talan meg azt is figyelembe lehet venni, h gyerkoc ne tudja kicsomagolni magat. Tegnap lattam egy kicsit, aki epp azon ugykodott, alaposan oldalra dolve, h a labat tarto pantokat kikapcsolja. Bar az talan meg annyira nem baj, ha ott van az a labtamasz, mert akkor nem fogja bedugni a labait a kullok koze. (En 4 eves koromban bedugtam, meg most is latszik a helye.) Es persze nekem meg mindig ott a problema ezekkel a gyerekulesekkel, h teljesen mas lesz a bicaj sulyeloszlasa, es nem erzem olyan biztonsagosnak. Persze sok lehetoseg sajnos nincs:( Es igazabol a KRESZ azt engedi, h a gyereket ulesben vigye az ember.
 
 


Picit kendőben nem merném vinni, bár jó pár biciklist már láttunk így... :)

Egy pofa tegnap másfél órája könyörgött a rendőrnek, hogy engedje át, mert haza akar végre érni. A rendőr modnta, hogy nem teheti. Ott könyörgött. Mikor értik már meg az emberek, hogy miért van ez? Amúgy már gobndolkoztunk azon, hogy eladjuk az autót... Nem is rossz ötlet. Ritkán megyünk vele, inkább bkv-zok, sétálok és remélem, bringázok is hamarosan :)
 
 


Sziasztok!

Mi is voltunk tegnap a CM-en, szuper volt :)!
A férjem barkacsolt egy érdekes biciklit, amin teljesen masképp ül az ember és az égben van a pedal (gratula, ha értitek mire gondolok :lol:). Igy a gyereket a hasan vitte Ergoban, egész jol türte, nézte a sooooook biciklit :)

Kiprobaltunk egy Hamax smiley ülést is. Tény, h fura a bicaj sulyelosztasa igy, de biztosagosnak tünt, gyerek sehogy nem tud belöle kimaszni. Azt viszont nem figyeltem meg, h allithato-e a a labrész, de azt hiszem nem. Ami tetszett nagyon, hogy van egy külön "csomagtarto" (inkabb rud) hozza, amit a vazhoz lehet rögziteni (tehat nem kell külön csomagtarto). ez a rud lengéscsillapitoként is funkcional, igy nem ugral hatul a gyerek.

Az utanfutot nem érzem biztonsagosnak. Attol félnék, amit irtal Biobaba :(


Lattunk egy hasonlo biciklit mi is 3 gyerekkel hatul, de az sem tul biztonsagos szerintem.

Kép

A congestion charge nagyon jo lenne. Talan 100 év mulva.... :roll:
 
 


Marmint a fotohoz hasonloan volt hatul a 3 gyerek? Amit en lattam, annal a szulovel egy magassagban voltak. Ez a fajta (a kepen) elegge ingott.

Es milyen az a bicaj, amit ferjed krealt?:)
 
 


sziasztok,
en is kint voltam a cm-en a gyermekkel. mondjuk abszolut kerekek nelkul, de azert nagyon elveztuk :D

Osoa, en 40 fokon mosom a pelusokat, hogyha napon tudom utana szaritani. a nap bevegzi a munkat ;)

Saara, ilyen utanfutosat en is lattam kint tegnap. nekem (is) tokre tetszik, de asszem igaza van Biobabanak, h siman elcsaphatjak :( :(
teszel fel kepet a jarganyotokrol? :)

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
 
 



Biobaba, kicsit gyorsan olvastam, amit irtam :oops: Mostmar értem. De akkor elég nagyok voltak a gyerköcök, h elérjék a pedalt, nem? Vagy nem pedaloztak? Kép nincs esetleg?

Barkacs bicikli itt :) http://hegeagi.myphotoalbum.com/view_al ... m28&page=3 (fentröl a masodik kép)

Orsi, én is szoktam néha 40 fokon mosni a pelusokat, ha ugy jön ki.
 
 


Lányok,
mit szóltok május 11.-hez, vagy 18.-hoz? mármint akkori szappanfőzéshez. ezek péntekek, gondolom a hétvégék inkább apukás-családi programokkal vannak teli, viszont a mi apukánk esetleg itthon tud lenni.

Pindi,
az nem meglepő, ha valami hidegben nem, melegben pedig oldódik; általában nő a dolgok oldhatósága a hőmérséklet emelkedésével. nekem inkább az nem stimmel, hogy miért működik ismét az összeállt szóda, ha szétkalapálom.

o
 
 


Mi is voltunk CM-en, nagyon jó érzés ilyenkor mindig látni a tömeget! Én hátamon vittem Borit, kaptam is a fejemre békát-kígyót! No és mosolyt is rendesen!:)
Mi épp most szándékozunk venni Borinak is egy ülést. Juli vmi régebbi Hamaxban ül, börzén vettem, teljesen jó! Feje nem fúródik popsiba. Hamaxban megbízom, viszont én nem költenék rá 10.000-nél többet, mert a másikat is 3000-ért vettük. Látok most 4000-ért használtat, Hamax Kiss, vki hozzá tud szólni esetleg?
Hjaj, és ez az utánfutó kérdés. Nyáron Fertő tavat akarunk körbebicajozni, de azt gondolom, hogy 4 napig irtó kényelmetlen lenne a lányoknak az ülésben. Ezért gondolkodom most egy utánfutón. Mit gondoltok, nem városi használatra is olyan veszélyes? Én nem találom annak, és ellenpéldát meg mindenben lehet találni. (Gondolom, ütöttek már el gyereküléssel is embert.- bocs, nem a morbiditásért mondom, csak engem nehezen tántorítanak el egy-egy ilyen sztorik.) De csapjatok le, ha nem így van:) A másik pedig az, hogy rövidebb távokra (itt lakunk Óbudán, tehát mindkét sziget a nyakunkban van) érdemesebb lenne bicajjal mennem, de ha nincs itthon az emberem, akkor meglehetősen beszűkülnek ezirányú esélyeim. Ezt megoldhatná az utánfutó.

Sára! Nem látom, melyik képre gondolsz:)

klári
 
 


Visszatérve Ökocentrumhoz: nyitvatartásuk: keddtől szombatig (remélem, jól emlékszem), este 6-ig vannak tényleg ott, legaláábbis 5X megkérdeztem a csajt, mert engem sokszor hitegettek már ott más helyen, hogy persze-persze, itt vagyunk, aztán fél hatra beestem, és hűlt helyüket láttam csak.

Amúgy az őstermelők között, a tejes-csirkés standoknál árul egy nő (rusztikus fehér masnis pánttal a fején) finomságos házisajtokat. Ha jól láttam a szórólapot, (Robio), akkor bio ez is, naggggyon finom. Csak az a baj, hogy hazaviszem, és egyből felfalom magában:)

klári
 
 


bocsi, fentröl a 4. kép (070422 CM_082).

Klari, miért gondolod, h kényelmetlen az ülés? Mondjuk kicsit klausztrofobias is vagyok talan ezért (is) nem tetszik az utanfuto.... Nekem veszélyesnek tünik, nagyon alacsonyan van (nem veszik észre, biciklis, autos, gyalogos neki mehet). De ez csak sajat vélemény!
Mennyi idösek a lanykaid?

Akkor mar szerintem olyasmi, mint, amit felraktam képet. Férjem szerint tök stabil (kiprobalt mar egy ilyet felnött valtozatban).

Orsi, majus 10. körül megint levonulunk vidékre kb 2 hétre. Szoval nekünk valszeg nem jo :(

Nagyon durva a kép, amit felraktal Biobaba.
 
 


Sara, tok jo jarganyt krealt a parod:)

Klari, engem se riasztanak a remtortenetek, sokkal inkabb az, amirol Sara ir, h alacsonyan van, nem lehet latni. Emelle meg hozzajon szerintem, h itthon nem megszokott az ilyen utanfuto. Autos latja, h bicaj el, nem nezi, h meg mogotte van valami... Persze eluthetnek gyerekulessel is, sot anelkul is, csak ugy onmagadban bicajjal/gyalog. Szoval nincs semmi biztositek...

Sara, melyikre gondolsz, h stabil? Az, amelyiknel a gyerek egy fel bicajon ruddal van a felnott bicaj utan csatlakoztatva? En is lattam ezt a bicajt a vonulason, de nagyon ingott. Volt egy masik is, aminel a gyerekbicaj volt csatlakoztatva, az nem ingott annyira. De lehet, h ez csak a felszerelesen mulik. Neztem en is, h majd ilyen jo lenne.

Szoval ezekhez valami szemleletvaltas lenne jo az emberek felfogasaban. H ne az legyen, h autos-bicajos-gyalogos ellensegek. Ez igy nem jo. Na meg kerekparsavok...

Sara, a feltett kep: en neha felek attol, h ilyenne alakul a Fold. Egyebkent a ZoFinek van egy jo kis fuzetkeje: a Gep-regeny. http://www.autoirto.hu/gepregeny/

Eszter, a Fair Trade Center boltot azert nem olyan egyszeru meglelni. Nem a Deak Ferenc utcabol nyilik. Hanem merolegesen ra, es egy oras bolttal kozos bejarata van.

Eljutottam DM-be, megneztem a hajkefeket. Pontosabban egy korkefet lattam sorteset, meg egy masikat, amit Pindi irt (Saloon prof.). Szerintem mindketto kevert. Azt a dragabb fajtat nem talaltam ebben az uzletben.

Biobaba
 
 


OFF
Sara, a hegeagi a CM-en te vagy?
 
 


Lányok, visszavonok mindent. Ma reggel majdnem sírva fakadtam, annyira csípte az ammónia a szememet. :?

Gyerek szállítására nekem az a dán megoldás is nagyon tetszik, amit Biobaba belinkelt. És arra is jó, hogy az ember hazavigye a piacról a cuccot... :) Ugyanakkor elöl van, tehát látják.

Orsko, én nem tudom szétkalapálni, olyan lesz, mint a kő. Csak forró vízzel vagy ecettel tudom utána feloldani újra.

Pindi
 
 


Sziasztok!

Sára!
Nagyon tuti a bicajotok! :lol:

Orsi!
Nekem (nekünk) elvileg jó mindkét időpont, egyelőre. Remélem, sikerül összehozni.

Mosószódát én eddig mindig szét tudtam morzsolni az ujjaimmal, sosem kellett kalapács. :)

Klári!
Hol nézted ki az ülést? MI is most vennénk, de még csak az elsőt... :oops: Már úgy mennék én is ki velük.

Orsi
 
 


Csaladi bicajok:
http://www.velorution.biz/?page_id=1108
http://news.independent.co.uk/environme ... 844263.ece

hat ugy tunik, kinalat az van kulfoldon, de az arak...:(
 
 


És még: http://www.workcycles.nl/lastenfahrrad/index.html

Ezek egy fokkal olcsóbbak (de még így is 1500-2000 euró).

Orsi, ugyanarról beszélünk? Ha hideg vizet engedsz a mosószódára, összeáll kővé, és utána azt szét tudod morzsolni kézzel??? (Bocs, hogy leragadtam a témánál, de kezdem azt hinni, hogy csak nálunk viselkedik így a szóda. Lehet, hogy a vízkeménységtől is függ?)

Pindi
 
 


 
 


Orsi, nekünk is jó mindkét időpont :)

KépKép
KépKép
 
 


Egesz Budapest ugyanonnan kapja a vizet, ugyh nem hiszem, h az lehet az ok. Amikor kikemenyedik nalad, akkor kicsit lyukacsossa is valik a szoda? Nekem volt ilyen. Ezert nem teszem azota a mosoporos rekeszbe, hanem kozvetlenul a ruhakhoz. Azota nem valt ilyenne. Az meg elofordul, h a zacskoba ugy belekemenyedik, h kalapaccsal kell szetverni, de akkor nem olyan lyukacsos, es van, h sajtreszelovel bele tudom reszelni a mosogepbe.

Jok ezek a bicajok is, csakhat igen, az arak ott is. Kene itthon valami jo vazepito emberket keriteni.
 
 


Biobaba, akkor hogy lehet, hogy van ahol keményebb, sőt, az íze is más (Budán sokkal jobb, míg az V. kerületben ihatatlan, nem viccelek. Bár ez biztos a csöveken is múlik...)

Igen, lyukacsos is. Már én is egyből a dobba teszem, de más takarításhoz (pl. mosogató tisztítása) is használok szódát, ott ez van rendszeresen. Ilyenkor át kell öblíteni forró vízzel, vagy lemosni ecettel.

A zacskós keményedés más, ott gondolom csak megszívja magát nedvességgel.

Pindi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron