Új privát üzeneted érkezett!

oké, öngyilkosság lefújva :)
Mi ott leszünk :) Bárányhimlőgyanú, na ja, hát, nem is tudom, döntsd el Te, Nuska. A Bamberoo megvár, nem adom el, az tuti!

Szóval odajutás
1. Autóval:
a) M1/M7 kivezetőn eljönni a "teszkós" felüljáró-körforgalomig, ott jobbra be a városba, az már a Károly király út (régen Marx Károly :) ). Azon tök végig az út végéig, ami szintén körforgalomban végződik. Ott van a sarkon a ház. Előtte, vagy a közelben tuti, hogy lehet parkolni.
b) Budaörsön keresztül Budapest felől: jövünk Budaörs fő utcáján, elhagyjuk jobbkézfelől a templomot, és utána jön a körforgalom, ami a Károly K. u. kezdete, tehát balra kell fordulni, és leparkolni.
2. BKV-vel:
Piros vagy fekete 40-es busszal pl. Móriczról vagy Osztyapenkóról (hú de öreg vagyok, hogy hívják most?) templom utáni megálló, közvetlen a körfogalom után áll meg, jobbra a CBA van. Zebrán átjössz, sarkon a cél. Móriczról kb. 15-20 perc
orsi
 


Sziasztok,

Biobaba, Györgyi köszi az infokat, hogy hol tudom próbálgatni az ergot és a manducát. Bár ahogy elnézem nem lesz rá esély sem, mert szerintem hétvégén sehol sincs nyitva. :(
Ráadásul a kékpanda csak vevőszolgálatot ír.

Biztos szuper lesz ez a tali, ha nem lenne ilyen messze, szívesen elmennék. Így sajnos nem jön össze :oops:

Kisvic, Te már meg is rendelted a Manducát?

Kinga
 
 


Szia Kinga!
Még nem rendeltem meg, mert a férjemnek 15-én utalnak csak, nekem meg amikor éppen kedvük van (vagy a Hold állásától függ? Nem tudom. :) ) Szóval az jövő hét és utána hétfőn veszi majd át a párom a vevőszolin, amikor felmegy Pestre a fősulira. Kár, hogy a kékeszöld nem kapható itthon, nekünk az lenne a nyerő, de a natúr sem rossz végül is. Sajnos jelenleg Várpalotán lakunk, de ha erre jársz nyugodtan kipróbálhatod! :wink: Azért beszámoljak, majd, hogy milyen? Nekem jobban tetszik, mint az Ergo. Persze nem vitás, hogy az is jó. Nem vagyok túl nagy darab, még így a plusz tízessel sem és az Ergo rám nagy lenne állítólag. Persze csak remélni merem, hogy ez nem. :?

 
 

 
 

Nuska, akkor mentek holnap vagy nem :?:

Orsi, mi elvileg ott leszunk, kocsitol fugg, de elvileg lesz! :)

smzsgalf, koszi a videot!
Megkerdezhetem, h hogy hivnak, bocsi, de a nick-edet nem birom megjegyezni... :oops:

Kisvic, Manduca elemzes erdekel persze!

Sára

Kép

Kép
 
 


kisvic: a kékeszöld azert nem kaphato MO-n mert meg NO-ban is csak par napja van. Lehet, hogy 15.-en mar lesz az is.
Ez a Manduca egy egeszen uj dolog, meg csak december ota van egyaltalan.
Nekem csak kendö van engedelyezve, de en biztosi,nkabb Manducat vennek, mar maga az ergo ellenszenves politikaja miatt...
 


Sára, tök jó lenne, ha ti is jönnétek :D

KépKép
KépKép
 
 


OFF
saara írta:smzsgalf, koszi a videot!
Megkerdezhetem, h hogy hivnak, bocsi, de a nick-edet nem birom megjegyezni... :oops:

jo kis nev, bocs :oops: ez egy email felhasznalonev, amit kaptam egyetemista koromban
különben igy jön letre: s-->student m-->mail zs-->zsuzsa (ez lenne a nevem ;-) ) galf-->galffy
különben ha tudja valaki, hogyan kell megvaltoztatni, akkor meggondolnam a nevvaltoztatast ;-)
ON

kamcsatka: :lol: varom a limuzint
ja es megkerhetnelek, hogy csinaljatok kepeket? olyan kivancsi vagyok!
 


smzsgalf!

Hű, ez nagyon klassz! Nem tudtam ezt a háttérinfót. Te honnan tudod? Vagy ezt mindenki tudja csak vagyok így lemaradva??? :oops:

 
 


Sziasztok,

Mi is megyünk, és hogy most írtátok töltőre rakom a fényképezőt!

Laura
 
 


Zsuzsa! Csúcs a nicked! Eddig nem tetszett, de most már nagyon tetszik! Azért a Zsuzsát könnyebb begépelni. ;)
Lélekben Veletek leszek holnap!

 
 


kisvic írta:smzsgalf!

Hű, ez nagyon klassz! Nem tudtam ezt a háttérinfót. Te honnan tudod? Vagy ezt mindenki tudja csak vagyok így lemaradva??? :oops:


Szerintem nem vagy lemaradva!
En is csak azert tudom, mert eleg sürün vagyok nemet forumon (a manduca nemet talalmany) es hat ott mar sokan oktober ota vartak, hogy jelenjen vegre meg. Aztan allandoan halasztgattak a megjelenest es vegül decemberben lett elöbb a natur aztan a fekete meg a piros. Ugy tudtam, hogy meg nincs is zöld es megneztem egyik onlinebolt honlapjan es ott irta, hogy januar vege ota van. Szerintem meg is kerdezheted a kekpandat, hogy mikortol lesz nekik (mert biztos vagyo, hogy nekik is lesz).

Ha erdekelnek kepek/velemenyek, küldhetek linkeket.

Zsuzsa (ex smzsgalf ;-) )
 


Smzsgalf, ha talákoznánk, én már csak így szólítanálak, mert végre ki tudom mondani, és nekem nagyon tetszik!

Kisvic, én is csak TBW (thebabywearer.com) fórumon olvasgattam, hogy az Ergo gyártója kissé kapitalistaként lép fel, és ez megosztja a hordozók táborát: van, akinek ez is fontos, van, akinek csak a hordozási kényelem. Azt is hallottam, hogy minden négyzetcentit levédettek (vagy le akartak) az Ergon, hogy nehogy másolja őket valaki (Edusótól tudom). Dehát ez nem teljesen fair, mert nem ők találták ki az összes kis okosságot, hanem ezek részben párhuzamosan is megjelentek különböző helyeken kül. időpontokban kül. horodzókon. Még ha a koppintás ténye egy-egy esetben igaz is, rettentő nehéz bebizonyítani, hogy melyik volt előbb, meg hogy tényleg ugyanolyan-e az a bizonyos részlet 2 hordozón.
Manduca-hoz: én azt tudom javasolni, hogy esetleg írj a tragezauber.hu -s lánynak (németül v. angolul), és kérdezd meg, hogy a Te testalkatodra ajánlja-e a Manduca-t. Nagyon kedves, és tanácsot is szívesen ad.

Klub: én is előkészítettem a fényképezőt, és a jegyzetfüzetet :) majd beszámolunk!
 


Kinga :) Kékpanda vevőszolgálat egyben bemutatóterem is, mindent megtapogathasz. Én a biorugalmast is megölelgettem annak idején, bár már rég nem aktuális :lol:
 


Hehe kamcsatka, nekem Te is kamcsatka vagy es nem Orsi ;-)

Meg az jutott eszembe a manducahoz, hogy lattam kepen gyereket is hordani vele a kistestveret valaki belinkelte a nemet forumon arra az apropora, hogy kicsi embereknek is jo. Ha megtalalom belinkelem.

Különben tragezauber.de ;-)
 


Bocs, teljesen más téma. Korábban emlitettetek, hogy az egyik sorozatban ejszaka hagytak sirni a babat, es hogy a sorozatok milyen velemenyformaloak - es valoban. Igy ismet eszembe jutott egy masik sorozati pelda (korabban volt mar, de aztan megsem irtam). Szoval: Veszhelyzet egyik orvos hosnoje kisbabajat "láblógatós" kenguruban elol vitte, megerkeztek valami baba-mama foglalkozasra, ahol rogton mondtak neki, hogy ez rossz a babanak, es hordja hordozokendoben!!! Na ez is velemenyformalo! :-) Kerdes, mennyien lattak eppen ezt, es mennyien figyeltek fel éppen erre, és mennyien hitték el, hogy ez igaz (persze a hősnő felháborodott - hisz ő orvos, és csak tudja.... és asszem odébbállt). És persze nem magyar sorozat ;-) :-)

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
 
 


No itt van manduca

es most megyek aludni.
 


Saara, Orsi
nem, nem megyünk... :cry: én így nem indulok el a két gyerekkel, és ráadásul ma úgy elfáradtam, hogy mikor belegondoltam a Kőbánya-Budaörs útvonalba BKV-val, plusz a pocak a két gyerek mellé, kivert a víz...Nagyon kicsi a korkülönbség, sokat rohanok a lányok után, estig egyedül vagyok itthon. Szeretem, de fárasztó.
De ha nem lett volna ez a bárányhimlő-gyanús dolog, akkor megkockáztattam volna. Így most itthon várjuk a pöttyöket, és persze majd a beszámolót!

Nekem külsőre a Manduca szimpatikusabb, mint az Ergo (rá kellene beszélnem a férjemet, hogy adjuk el a Tatonka vázas hátit :wink: )

Ha márciusban még egyben leszek (őszintén remélem!!!), akkor jobban igyekszünk majd.

Érezzétek jól magatokat!

Üdv,
Nuska+
 
 


Komolyan mondom, hogy be fogok kukkantani arra a talira, lehet, hogy csak az ablakon át, vagy valahogy kint hagyjuk a bacikat :idea:, vagy hívok egy babysittert, hogy addig amíg bent vagyok, játsszon az enyéimmel :) Micsoda ötletek :lol: (A lányom ki is tagadna). Remélem a márciusin már nem lesz ennyi nyűg, nagyon jó lenne összefutni a többi "őrült" kismamával :)

Minden beteg manónak jobbulást!!!

Zsuzsi (ex smzsgalf) hu, ez nehéz volt :) Ez a Beni baba....Gyönyörű, ahogy pont engem néz...:) Nagyon édi

Dóri
 
 


Nuska, rád nem veszélyes a bárányhimlő? Vagy ha már voltál, akkor nem? Hogy van ez?
 
 


Ertunk nem kuldotok limuzin? Vagy egy hajot?
Ugye kepeket csinaltok?

Nekem az Ergo bantja a honom aljat. A Mandukan lejjebb es maskent van a vallpant hozzakapcsolva a body-hoz, mar ranezesre kenyelmesebbnek tunik.
 
 


Anikó! Teljesen elkerülte a figyelmem a hozzászólásod :oops:
Pontosan emlékszem erre a mondatra a filmből, és megmondom őszintén, nem értettem. Mostmár értem, hogy mi volt a baj a kenguruval, csak látni nem láttam, hogy hogy volt rajta a gyerkő. Jó ez a megvilágosodás :)

Dóri
 
 


Anikó :) hehe azt a részt én is láttam és ont arra gondoltam, hogy a főhős szemszögéből azok a lila libák (ahogy minket hívnak: pehely- és fruktózszakértők :lol: ) jól "beszóltak" neki, pedig hát milyen igazuk volt. Szerintem sajnos a köznépnek pont az jött le a filmből, hogy nem az ő véleményük a követendő, hanem az orvosnőé (aki mellesleg szemmel láthatóan egy frusztrált , depressziós ember). Én nem ismerem a film előzményeit, de sajnos nem a pozitív hatást éreztem ki belőle, hiába tudtam én azonnal az anyákkal azonosulni.

Ezért gondolom én fontosnak az olyan hordozós sétát, amilyet tavaly ősszel tartottunk, ahol egy csomó embert inspiráltunk (akik leálltak velünk beszélgetni, mind pozitívan reagáltak), illetve egy emberről konkrétan tudom, hogy a meglehetősen rossz hordozóját és a rossz testtartását tanfolyamra és kendőre cserélte és pocakosan is hordoz.

Alig várom, hogy jó idő legyen és újra szervezhessük a következő sétát.
 


Sziasztok!

Ergonal mit takar, h nyomul, meg kapitalista? Van vmi etikai bibi naluk? Szeretnek kepben lenni jobban, mielott bkinek is ajanlgatom.

Biobaba
 
 


Biobaba kérdése (helyesebben: a válasz rá) engem is érdekel!

Voltam ma kékpandázni :) Úgyhogy most már én is elmondhatom magamról: láttam, sőt meg is taperoltam A manducat! :) Szimpatikus volt :) más jellegű az anyaga, mint az ergonak, és a múltkor írtakon kívül még azt is tudja, hogy lehet állítani a hátrész "magasságát", hosszát. Ja, és két gombnyomásra nyitható csak a derékpánt csatja. Szóval olyan, mint egy továbbfejlesztett ergo.
Kisvic: Rita mondta, hogy márciusra ígérték nekik a türkizt. Szóval lesz az is. De már most is lehet előrendelni ;)

Várom a beszámolót a talákáról! :)

KépKép
 
 


Ergo-val kapcsaolatban a TBW fórumán lehetett olvasni:
http://www.thebabywearer.com/forum/show ... light=ergo
 


De jó nektek ott Pesten tűzközelben lenni!!!! Én is szívesen megtapiznám és kipróbálnám mielőtt megveszem, bár azok alapján, amik tegnap kiderültek (Zsu: a kép nagyon meggyőző a kislányról!!!) még inkább biztos vagyok a dolgomban!!!! Nagyon köszi! Apuci is várja már: csak felcsatolom, lecsatolom és kész - ez neki is tetszik.

Mióta csatlakoztam hozzátok, minden nap minimum 4 órát hordozom a kis prüntyőt!!!! Nagyon hasznos ez a társalgó ( és ahogy elnéztem a többit ez a legértelmesebb is ), pozitív hatással vagytok rám!!!! :lol:

Anyósom reakciója amikor rajtam van Mombi: "Jajjjj, te szegény jaj, de rossz neked így!!!" A baba teljes harmóniában van velem, békésen szuszog, majd elalszik. Mire én: Úgy néz ki, mint akinek rossz? :D :D :D
Oké, ez nem jött be ( azóta nem is mondja!!! ). Következő szitu: Babó rajtam alszik, én sétálok. Anyós: "Jajjjj, te szegény, nem is kapsz levegőt!" Annyira édesen szuszogott az én kis drágám, hogy erre már nem reagáltam. :D :D

 
 


Sziasztok!

Jol ereztuk magunkat a talin, jo, h mar arcok is tartoznak a nevekhez :) es mi is taperolhattunk mandukat :D! Az anyaga nagyon jo, a kepek alapjan, valami sokkal kemenyebbre szamitottam.
Beleszerettem Orsi bamberoo-jaba, picike Piroskammal is nagyon kenyelmes, lathatoan neki is tetszett :)

Orsi megegyszer koszi a a szervezest, legkozelebb viszek kajat en is. Most semmi nasi nem volt itthon, amit bedobhattam volna a taskamba, sutni nem volt se idom se erom. Legkozelebb bepotolom!

Sára

Kép

Kép
 
 


Orsi, köszi a szervezést, jól éreztük magunkat!

bankkártyatartó a Kozy (v. Bamberoo?) végén: azóta ezen derülök :D
 
 


Úgy látom, én értem a leggyorsabban haza :D
Kedves Lányok, szerintem egy nagyon kellemes találkában volt részünk, meglepően sok résztvevővel!
A jegyzőkönyv: 7 anyuka+8 baba+számtalan hordozóeszköz, konkrétan Ergo, Manduca, Didy, Moby Wrab, Nandu, Liliputi háti, Kozy, Lívia MT-ja, Bamberoo(egészítsétek, ki, ha kihagytam valamit vagy valakit! A babák életkora 5 hetestől kb. 2 évesig terjedt (asszem:-))
Ismerkedős klub volt, vagyis nem volt tematikus rész (én szeretnék legközelebb), hanem szabadfoglalkozás, rettentően jó gyerekek részvételével. Bent és kint is "rendetlenkedtünk", de az igazi kinti játszás 3 hét múlva esedékes (vagyis március 1. péntekjén), amikorra is még jobb időt rendeltünk.
Fél egykor bontottunk tábort az utolsó 2 résztvevővel.
Megtapiztuk és felpróbáltuk egymás hordozóit, azért élőben mégiscsak más!
Szoptattunk és etettünk, pelenkáztunk és pisiltettünk, Edit még az ingatlanközvetítőnél is járt... :) Hogy melegítsék meg a bébipapiját.
Én nagyon jól éreztem magam, Kamilla meg főleg. Ennyi gyereket még nem látott egyrakáson - pontosabban ennyi hasonló méretűt, mint ő. 9 évesekkel már sok tapasztalata van :)
Sok képet csináltam, néhányat mellékelek, ha valaki kéri, emailben is szívesen küldök.
Tabajd, Saara, Sáfrány, Szerencsefia, Gale és Zsófi (ő budaörsi) köszönöm, hogy eljöttetek, találkozunk nemsokára!
Kép
[img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 9.6149.jpg[/img]
Kép
Kép
 


Kimaradt az előbb:
Kép
Kép
 


ja, nekem van Mandukám, és a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy a talin vki (bocs, szita agyam van, nem emlékszem a nevekre :oops: ) felpróbálta vele hátihordozásban a kislányát (de az ő nevére emlékszem, Ernika), és nem tudtuk igazán belőni neki a pántok hosszát úgy, hogy teljesen kényelmes legyen.

őszintén remélem (ha már ennyi pénzt elköltöttem rá :roll: ), hogy ez egyedi eset, mert ugyanezt mondta az Ergora is, hogy ez volt vele a problémája.

a M. anyaga szerintem szuper, nem durva, de erős. na ezt jól megaszontam
 
 


mégse én értem leggyorsabban haza :D
 


Eduso drága, hát nem ért oda az elnök különgépe?????? legközelebb nem fizetek előre nekik....
 


izé, illendő lett volna előbb bemutatkoznom, mielőtt kommentelek: Edit vagyok, eddig inkább read only
 
 


Szerintetek mennyre szempont hordozó esetében, hogy a színe a baba nemének megfelelő legyen? Nekem kisfiam van és mielőtt megrendeltem volna Líviától a mei tei-t, a kék csíkos és a bordó rózsás között vacilláltam. Gyönyörű az a rózsás! Aztán a kék lett, mert nem akartam, hogy ez alapján kislánynak nézzék. Az előző oldalon Lívia piros karikásban van a kisfiával. (Ha jól értettem, hogy 2 fia van.) Nekem ez tetszik. Csak sajnos a közvélemény...

Más: Ti mit mondtok, ha az utcán megkérdezik, hogy nem fullad-e meg a gyerek? És a többi megjegyzésre? Igyekszem felkészülni az intrikákra.

 
 


hű, de jó lehetett a találka! Éljen a szervező, éljenek a résztvevők!! (és köszi a képeket, így most egy picit én i ott lehetek.)

kisvic: nem is értem mi az, h a baba nemének megfelelő színű hordozó. Kérdésedre a válasz: nekem egyáltalán nem számít. A kölcsönkapott rózsaszín overallban tudtam, h a kisfiam szuszog télen, és miért baj, ha azt hiszik lány? Na és? Ha megkérdi, akkor meg van szám, mondom, h a kislányom Matyi :D . Persze ha csak kéket veszel mindenből, könnyebben összejön a mosás, az igaz :)
 
 


Gale írta

ja, nekem van Mandukám, és a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy a talin vki (bocs, szita agyam van, nem emlékszem a nevekre Embarassed ) felpróbálta vele hátihordozásban a kislányát (de az ő nevére emlékszem, Ernika), és nem tudtuk igazán belőni neki a pántok hosszát úgy, hogy teljesen kényelmes legyen.


Mi volt a probléma a pántokkal? A német kislányra jó volt, pedig ő 5 és fél éves, 116cm és 19kg. :(

 
 


kisvic:

igazából azt gondolom, hogy semmi baj nem volt a pántokkal, csak én nem tudtam rendesen meghúzkodni. talán célszerűbb lett volna nem rögtön a babával a háton állítgatni. szóval én hiszek benne, hogy be lehet állítani rendesen.

kedves Felpróbáló, szerinted mi volt a gond? az Ergonál ugyanezt tapasztaltad?

lányok/fiús színek: nálam a rózsaszín+lila a vízválasztó, ezeket nem adnám a fiamra ruhában/hordozóban, de pirosat, sőt barackos narancssárgát viszont kénytelen viselnie :twisted:
 
 


banya: Ja, én is így gondolom! Csak próbáltam szocializálódni..., meg sodródtam az árral ( anyós lehurrogott ). Nekümk is rózsaszín rugiban meg hálózsákban is van Mombi, mert szerintem is tök mindegy neki, hogy miben szopizik, alszik, nézelődik...stb. Nem volt pénzünk venni és ezt örököltük. A válasz kitűnő:
a kislányom Matyi
:D :D :D Harsányan felröhögtem rajta!!!

 
 


Gale!
Mikor, hol vetted a Manducat? És mért pont ezt? Milyen színű?

Banya: amúgy tényleg Matyi? :wink:

 
 


Ki kicsoda a képeken? A 2. képen az egy mei tei? Milyen típus?

Ági! (hordozo)!!! S.O.S!!!
Hétfőn kell mennünk oltásra (off: bár szívem szerint nem vinném, mert többet árt, mint használ) és, szeretném megkérdezni, hogy az oldalaidról összeollózhatnék-e egy kis ismertetőt a hordozás fontosságáról az orvosnak, a védőnőnek és a váróba a faliújságra? Itt Várpalotán én vagyok az egyetlen elvetemült, aki hordozom a bébit, de teljes gőzzel népszerűsítem a 'sportágat'! :D (Persze megértem, ha nem, majd valahogy akkor is igyekszem megoldani!) Köszi!

 
 


[size=7]Matyi a javából. :lol: [/size]
 
 


1. kép Tabajd, Szerencsefia, Sáfrány+ gyerekeik
2. kép Saara az 5 hetes Piroskával Bamberoo-ban (esküszöm, ott van a bébi :) )
3. Tabajd, Sáfrány, Saara, Gale, középen Zsófi, a budaörsi barátnőm
4. "felülről lefelé" Tabajdé, Sáfrányé és az én lányom
5. Gale (Edit) és Miki
 


Köszönjük a beszámolókat, képeket!
Kisvic! Persze, hogy ollózhatsz! Azért írtam, hogy olvassák. Gondolom úgyis beleírod, hol találja többi infót. Részvét az oltásért!
Az utcai beszólásoknak és kérdéseknek a kezelése elég sokoldalú téma szerintem. Attól függ a válasz, pontosan mi a célod az üggyel kapcsolatban. Nekem a legjobban arra válnak be ezek a helyzetek, hogy fejlesszem az önismeretemet, a magamra és a másikra odafigyelés képességét és a tudatosságomat. Ha valamelyik „intirkára” nem tudod a pontos szakmai választ (hogy is van ez a levegővel? miért is nem árt a gerincének? deténylegtuti, hogy nem lesz elkényeztetve és miért is? stb.), kérdezz konkrétan, mert a tudatosság és a lelki egyensúly véd meg a legjobban a kiborulástól ezekben a helyzetekeben.

 
 


Köszönjük a beszámolót! Egész kis tömeg lett a visszamondásokhoz képest :)

Ja, és Indi: elfelejtettem reagálni délután: :) :wink:

Beszólások: épp ma tettem egy újabb adagot a táskámba a Tévhitoszlató szórólapból! :wink:

KépKép
 
 


Sziasztok,

jó sokat írtatok, én meg nem kaptam értesítőt a babanetről. Most nem győzök olvasgatni :)
Köszi az infokat mindenkinek a manducáról, most már egyre biztosabb vagyok a dolgomban, csak az a bajom, hogy szombaton nem tudom megvenni :cry:
De mi is az ergo körüli probléma, amit más sem értett? :oops:
Nagyon jók a talis képek, aranyosak a picurok is.
Olyan jó kis topic ez, kár, hogy nem hamarabb találtam meg, mondjuk amikor indult, lehet kicsit másképp cipelem a másik 2 gyerekem is, de jobb későn, mint soha.

Kinga
 
 


kisvic írta:Gale!
Mikor, hol vetted a Manducat? És mért pont ezt? Milyen színű?

Banya: amúgy tényleg Matyi? :wink:


két hete vehettem át, a bababirodalom.hu oldalon rendeltem, natúr színű

azért pont ezt, mert szerettem volna egy elöl/csípőn/hátulhordozásra alkalmas eszközt, aminél csak 3 csatot kell becsatolni (bocs, kendősök, természetesen nem "a Kendő", hanem én vagyok a béna, használtam azt is, de nekem ez egyszerűbb). apa is simán magára kaphatja.

azért nem Ergo lett végül, mert a M-hoz nem kell plusz újszülött betét, és így - meg volt a fenti bolthoz kedvezményem, ill. nem kellett posta sem, mert közel lakom hozzájuk - sokkal olcsóbban kijött, mintha Ergot vettem volna.
 
 


Sziasztok! Mostanában csak olvasni jutott időm, no meg irigykedni :roll: a találkozó miatt... márciusban, remélem, már mi is eljutunk majd! A beszámolóitok és a képek végképp meggyőztek róla, hogy ott a helyünk (csak ne lenne olyan messze tőlünk Budaörs...)

Judit
Kép
 


Kamcsatka! Gratula és köszönet a szervezésért! Nagyon fájt a szívem, de majd márciusban!
Nagyon jók a képek, köszike azokat is.

Tényleg, nyugtassatok meg! A minap kabát alá vettem föl fiúkát(a feje kint volt), és nagyon nem voltam biztos abban, hogy kap elég oxigént. Mert bebújik úgy, hogy az orra lefelé "néz ", s attól félek, túl sok lesz ott a CO2. Ez nagy hülyeség? 8 hónaposan érzi, ha nincs elég levegője? Egy kis szakmai továbbképzést kérek, mert így a séta közben végig fohászkodom az utat, hogy kapjon elég levegőt.

Szerencsére erre felé csak kedves beszólásokkal találkoztam, mert itt tényleg csodabogarak vagyunk! Nagyon sok kismama és babakocsi van itt a faluban, de senki sem hordoz. Előszőr meglátják a vállamnál a kabáttól nagyon elütő valami anyagot, aztán tovább vizslatnak, és észreveszik a gyereket is. Ekkor már széles a mosoly, és hangot is adnak tetszésüknek, mert eközben Beni teli szájjal vigyorog rájuk. Szóval jó!
És: keddenként van játszóház, oda teátrálisan valami hordozóval megyek. Olyan édesek, mindig valaki le akarja szedni rólam :)

Dóri
 
 


Kisvic, Gale:

Mi próbáltuk fel a manducát a találkozón, korábban pedig az ergót az Ökoszolgálatnál. A pántokkal az volt a gond háti hordozásnál, hogy a maximális meghúzás után nekem még jó pár centit húznom kellett volna rajta, hogy kényelmesen szoros legyen, mert így lötyögött. Nemcsak a gyerek méretén múlik, hanem a hordozóén is, hogy kényelmes-e. Én nem vagyok ugyan vékony, viszont kistermetű, és sajna nekem bő volt mindkét hordozó háti hordozáshoz. Elöl felkötve viszont kényelmes volt, mert akkor hátul kerszetezni lehetett a pántokat. Egyébként nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Sáfrány azt mondta, hogy rajta is lötyög az ergo. Igaz, hogy ergóban hozta a babáját, de a kabáton kívülre kötötte, és így elég szoros volt.

Én mondjuk azt sem szeretem, ha túl alacsonyan van a gyerek a hátamon. Kendővel egész magasra szoktam kötni, nem sokkal van a feje az én fejelmtől lejjebb, és valahol gyomorszáj táján kötöm meg a kendőt. Ilyenkor klasszul tudja húzgálni a hajamat, de újabban inkább azzal szórakozik, hogy a nyakamon levő szemölcsöt sebészi pontossággal csippenti hüvelyk- és mutatóujjacskája közé, finoman érzékeltetve, hogy talán mégis ideje lenne leműttetni végre. :lol: De ez a magasan hordozás csak az én bolondériám.

Kipróbáltuk a Kozyt is, az szuper volt. Kötős pántnál nincs olyan probléma, hogy elég szorosra tudom-e húzni. De a hátamra magamtól nem tudtam volna felvenni, pedig azért szeretnék egy alternatívát a kendő mellé, hogy házon kívül is tudjam le-fel kapkodni a gyereket, mert kendővel nem vagyok ilyen ügyes. :(

Györgyi

Györgyi

Kép

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: