Új privát üzeneted érkezett!

Almababa! Találkoztam már ilyen babával. Valószínűleg semmit nem rontasz el, ha eddig minden ok volt és új a jelenség. Ki kell böjtölni, amíg leszokik róla. Néha kitalálnak a babák ilyesmit. Esetleg próbálkoznék a csípőn hordozással, amikor nem olyan hosszan van kendőben, ha nagyon zavaró a jelenség. Ha feltornázta magát, akkor úgy nyugi van, vagy folyamatosan mászna és izeg-mozog? Ha megigazítod a lábát, azonnal indul újra a buli, ugye?

 
 


Almababa!
Flóra is csinálta egy időben rendszeresen, mostanában ritkábban. Amikor nagyon zavart, hogy folyton ezt csinálta, és folyamatosan igazgattam a lábát, akkor (foleg hosszabb utra) gyakrabban vittem ergoban (azert irom, mert lattam, neked is van). Abban nem tudott igy maszni a hatamon - rugozott, de nem tudja osszezarni a labat.

Udv es sok turelmet :-)

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
 
 


Orsi, szólj, ha még mindig túl sok a hordozód. Vevő lennék a kozydra :wink: :D
Egyébként márciusban plusz két klubtagot viszek, olyan jól megy a toborzás. Ma a játszótéren futottam össze egy hordozóőrült anyukával, Katjája van, de gondokozik, a következő lépés Ergo-e vagy Manduca, vagy valami más :) A másik egy barátnőm, aki nemsokára szülni fog, de az első babánál nem jött be annyira a kendőzés (nem az a tekergetős típus, ha értitek mire gondolok :) )

KépKép
KépKép
 
 

 
 

Köszi a válaszokat, ezek szerint nem a kötés hibája a dolog.

Ági, végülis engem nem zavarna, hogy ezt csinálja, biztonságosnak is érzem még így is a kötést, csak nem tudom, neki (csípőjének) ez jó-e. Ha megigazítom, akkor rögtön újra visszacsinálja, de aztán még aludni is szokott, úgy mint régen, tehát változó, h izeg-mozog-e.

Laverne, hát igen, az ergo se rossz megoldás, itthon most tényleg azt használom.
Akkor próbálkozni fogok, remélem, hamar leszokik róla, lehet,h csak azért csinálja, mert most van a "mindigmindenholfelállok" korszakában :)

KépKép
 


Sáfrány, az a helyzet, hogy elvetemült vagyok ,de azért annyira nem, hogy a Kozy-t eladjam:-) Vagy mégis? Hadd gondolkozzam... Nem: van egy javaslatom: nézd meg a tragezauber.de oldalán, hogy tetszik-e valamelyik Kozy, most 1-2 napon belül kell kitalálni, mert a barátnőm rendel onnan, és a tesója egyelőre Németo-ban van, úgyhogy csak a Kozy ára a költség, szállítás és utalás nem. Na???
A klubba őrültek welcome:-))))
 


A Kozy-k között remélhetőleg nem az utolsó előtti tetszik, mert azt rendeli a barátnőm...:-)
 


Almababa! Csípőjének persze nem ideális, de eddig jól hordoztad, most is, ha sikerül. Ilyen korszakban van, ne izgasd Magad! A csípője miatt sem! Hordozd, ahogy lehet, ahogy jó Nektek. Lesz ő még terpeszben!

 
 


Sziasztok lányok!

Hadd meséljem el -- másoknak talán nem újdonság --, hogy amióta megvan a mei tai-unk, kicsi fiam minden nap alszik benne egy jót. Tegnap pl. vendégeink voltak és felkötöttem, mintegy demonstrálandó, hogy milyen jó is ez a MT.

Erre nem elaludt? :D

Aludt egy jó órát bónuszban...

Kisvic! Lehet, hogy lesz ebből még bamberoo is! :)
Mindenesetre ha tudsz feltenni, várjuk a képeket a manducáról.

(Orsi! Még mindig nem találtam hordozós képet. Közben meg már lehet, hogy nem is aktuális? :( )

Szakértők! Mikortól lehet szétterpesztett lábbal ültetni a babócát? Pont ma 12 hetes. Bár a fejét eléggé tartja, nem szeretném elhamarkodni.

Viru
Kép
 
 


Viru, régi hordozós kép bármikor aktuális, legfeljebb később írok róla.
Bizony a hordozás bónusza az alvógarancia!!!
Továbbra sem vagyok szakértő, de most nem értem, hogy a fejtartás hogy jön össze a lábtartással? :D
Épp most próbáltuk Cassyo 3 hónapos babájával a MeiTai-ozást, én úgy éreztem, neki még jobb volt békában tartani a lábikóját.
 


Almababa! Szeged környékiek!

Lenne kedvetek jövő hétvégén, egy ki hordozós sétára?

Nem lenne baj, ha ott is látnának néhány elvetemült kismamát:)))

Ha érdekel, hozzuk össze, mondjuk szombat délután (persze, ha az idő is megengedi).

Dóri
 
 


Viru! Nem tudom, értem-e a kérdésedet. Azt kérdezed, hogy mikortól lehet függőleges testhelyzeben hordozni (csak terpesztett és hajlított lábbal egészséges a babának a hordozás)? Ha igen, a válasz: újszülött kortól, még koraszülöttet is lehet. Ha nem ez e kérdésed, akkor mi? ;)

 
 


Kisvic, megvan még a MT, amit Jucusnak ajánlottál a napokban? Engem lehet, hogy érdekelne, mert lassan keresnem kell valamit a rugalmas kendőnk mellé - nő a fiam, mint a gomba... :)

Judit
Kép
 


patonayj!

Persze, aktuális. E-mailban értekezhetünk, ha szeretnéd. :) Párom hétfőnként Pesten van, ha gondolod elviszi. A kék csíkos van nekünk.

Holnap jön a Manduca!!!!!!!! Csak natúr van raktáron..., de sebaj! Majd teszek fel képeket. :D

 
 


Kisvic, nagyon szep a natur, Editnek is az van, megcsodalhattuk a hordozos talalkan :)

remelem azert tudsz aludni! :wink:
 
 


kisvic: nagyon jó a natúr színű, szeretni fogod! én imádom, és vhogy a piszok sem látszik rajta, pedig kicsit tartottam tőle. de ez vmi nagyon szuper anyag, kosz-nyelő :lol:
 
 


Azon gondolkodom, hogy lehet, hogy ciki itt Manducázni a hordozókendők között. :roll: De télre nekem ez a legpraktikusabb kabátra. A kendő nagyon csúszna rajta, alá meg nem fér be. De minden tiszteletem és elismerésem azoké, akik ilyenkor is rendületlenül kendőznek!!!!!!!!! Nagyon vágyom egy Lanára is, nyárra mindenképp szeretnék, mert biztos meleg lesz a M. A Lana meg azért egy jól szellőző biopamut. Érzem, hogy nagyon kéne a tanfolyam is az apró kis nyuanszok miatt, de itt szerintem nem jönne össze annyi ember, Pestre meg nem tudok felmenni (vagy ki tudja még...). Addig is sokat olvasok a témában, hogy melegen tartsam érdeklődésem parázsló tüzét. 8)

 
 


Kamcsatka!
Mit értesz túl sok hordozón (név szerint és szám szerint :) )? Ha gondolod szívesen könnyítek én is a lelkiismereteden!!! :D
Nehéz árral szemben, de jó, hogy vagytok, mindig feltölt, ha olvaslak titeket!

 
 


Dóri!

Én benne lennék egy ilyen sétában, nagyon is! :)
Most hétvégén mondjuk jön anyós babanézőbe, dehát maximum ő is sétál majd :lol:
Akik kenguruban hordoznak, azokkal mi újság van? Ők is jöhetnek? Én itt a környékünkön csak kengurusokat látok (+ persze babakocsi), mert akkor ha összeszedem a bátorságom, szólnék nekik is...
Ó de jó lesz, ha összejön!

Ági, köszönöm a biztatást!

Erika

KépKép
 


Orsi, köszi az ajánlatot. Sajnos, most nem élhetek vele, pedig annyira csábító 8) Egyébként az utolsó előtti tetszene nekem is legjobban :wink: Jól láttam, ti vagytok a képen a Bamberoonál? :)

KépKép
KépKép
 
 


Sáfrány, szerénységem ezúttal nem tiltja, hogy bevalljam: igen. Másoknak kiválóan tudok üzletet szerezni (és örömmel), a sajátom egyelőre várat magára...
Bamberoo ott kapható most egyedül Eu-ban.
 


Kisvic, nekem már csak a piros liliputi háti hordozó van, meg egy Carolino kendő. Mármint ami eladó. A többit csak a testemen keresztül:-)

Ja, és ha valaki akar rendelni Kozy-t 85 EU-ért, az gyorsan sikítson, kb. estig.

orsi
 


Sziasztok,

én kicsit el vagyok keseredve,mert szerintem mi vagyunk az egyetlenek a világon,akinek a hordozás nem működik :cry: Kedden voltunk Nandu-s bemutatón,és ott is sírt,amikor beletettük a kendőbe,de betudtam annak,hogy fáradt.Most viszont minden nap beleteszem egy kicsit a MT-be,de max 10perc után már olyan keservesen sír,hogy kiveszem belőle.
Az igazsághoz hozzá tartozik,hogy Eszternek gond van a csípőjével,és Pavlik kengyelünk van,de én úgy gondoltam,hogy a hordozás még pluszban jót tesz neki-próbáltam kisbékában és kitéve a lábát is,de egyik sem jött be.Most abban reménykedem,hogy csak a kengyel miatt nem kényelmes,és ha leveszik(remélem már március végén),újra próbálkozunk.
Van valakinek valami hasonló tapasztalata?
Úgy szeretném hordozni,ráadásul olyan gyönyörű MT-et vettem Orsitól,nem akarom feladni.

Szomorkás Jucus :(
 


Jucus, szakmailag nem tudok hozzászólni, de szerintem nincs olyan gyerek, aki nem szereti, ha hordozzák. Említettem már, hogy nálunk a cumi 2 dologhoz kötődik, az egyik az alvás, a másik a hordozás. Ez nem javaslat, mert tudom, hogy szoptatsz és amúgy sem használtok cumit, csak én pl. nem indulok el MeiTai-jal cumi nélkül.
Egyébként volt itt egy lány jutka78 nick-kel, akinek ortopédus a férje.

Amúgy meg sajnálom, de szerintem ha nem most, később működni fog.
 


Köszi a tippet,megpróbálom a cumit,mert mostanában állandóan az öklét majszolja,így viszont nem fér hozzá,lehet,hogy ez a baj :?
Jövő szerdán megyünk az Ortop.Klinikára kengyel-állításra,rákérdezek a dokimnál..

Pénteken jösztök?
 


jaj, most leharapják a fejemet a cumi miatt! ugyanis okozhat gondot a szoptatásnál! De mi születése óta használtuk, nem 3 hónapos korától, lehet hogy el sem fogadná. Szóval nem szóltam :shock:
Kíváncsi vagyok, mit szól az orvosod a hordozáshoz!
Egyébként pedig különbözőképpen lehet a karját tartani, Kamillát nem zavarja, ha az oldalán lóg, de néha ő is felhúzza hordozás közben. van amelyik gyerek csak úgy szereti, ha kint van a keze, de ahhoz még szerintem kicsik vagytok.

pénteken tervezem, hogy megyünk (ember tervez...)
orsi
 


Ha nem kell neki a cumi,úgysem fogadja el.Peti fiam 3hónaposan kiköpte,azóta az ujját szopja,Eszternek meg egyáltalán nem kellett.Azért megkínálom vele,de erőltetni nem fogom,nyugi 8)

Én is kiváncsi vagyok a dokira,fiatal,szerintem nyitott is,nem az a begyöpösödött típus.Ha szakmailag nézem,a hordozás csípők szempontjából nagyon hasznos,mert ilyenkor még fejletlen a csípőjük és ezzel a rögzített magzati pózzal előnyösen mélyíti a vápát(erre van nekünk most a kengyel),csak attó félek,hogy a kettő együtt már talán sok.Azért elviszem pénteken az MT-t,hátha én csinálok valamit rosszul,és az a baj :shock:
 


Cassyo :) én még egy kendőkötő tanfolyamot kipróbálnék Ágival mielőtt feladnám, tapasztalataim alapján mondhatom, hogy nagoyn sokat tud egy szakértő és gyakorlott szem segíteni.
A kengyel helyett pedig textilpelust, ami ugyanúgy terpeszt tart, de nem kellemetlen.
 


Indianyó: kendőm nincs,csak a tanfolyamon adtak kipróbálásra,MT-m van csak.Ági - Ő ki,és hol tart tanfolyamot?

Először pelust hordtunk 1 hóig,de semmit nem fejlődött csípője,ezért kellett a drasztikusabb kengyel - ami egyébként már nem zavarja,szegénykém hozzászokott,és a legutóbbi UH szerint már javult is pár fokot
 


Orsi, ugy lattam levettek a katalogusukbol... szoval sehol nem lehet kapni europaban. egyelore :)
 
 


Saara, a Bamberoo-ra gondolsz? Ha igen, akkor a helyzet fordítva van! Vagyis, keverés-kavarásom következményeképp a német tragezauber-es lány, Netti is beleszeretett a Bamberoo-ba, és most hétvégen kapta meg az első szállítmányt az USA-ból, csak még nem tette fel őket a shop-ba! Mi csak kedvcsinálónak vagyunk fenn :D
 


Cassyo: otthon hordoztad? Mert az én lányom kezdettől fogva nem szerette az itthoni hordozást. Nem tudom, miért. Uncsi volt talán, nem tudom :roll:

Utcán viszont semmi kifogása a dolog ellen: mehetünk sétálni, bkv-zni, akárhova. Szóval esetleg próbáld meg vele úgy, hogy elmentek valahova. :)

KépKép
 
 


Livus: igen,itthon,még csak kipróbálás szintjén vagyunk,de holnap megpróbálok vele kimenni a kertbe,hátha,köszi a tippet :lol:
 


Azon gondolkodom,hogy mi a különbség a hordozóban illetve a karban hordozás között(mert azt ugye imádja)és csak arra lyukadok ki,hogy nyomom a lábát a MT-ben és kengyelben együtt,nem lehet? :roll:
 


Cassyo, én pici fiam sem szereti az itthoni kendőzést, hátonhordást. Bár a háti hordozót jobban szereti kicsit, érdekes módon. Utcán viszont szeret a hátamon jönni. Itthon sajnos kénytelen vagyok karban hurcolászni, 10-20 perceket tudom csak a hátamra rakni (kivéve, ha álmos: olyankor elalszik tiltakozás helyett).

KépKép
KépKép
 
 


Ó,akkor lehet,hogy kengyel nélkül sem fogja szeretni :?
4hónaposan háton-hordod manód?Miben?
 


Cassyo! Én vagyok Ági, és én is azt gondolom, hogy ha személyesen találkoznánk, hogy tisztán lássak, lehet, hogy tudnék segíteni. Így nem merek tippelgetni, mert összetett a helyzet és még egy ennél egyszerűbbet is nagyon nehéz kibogozni így, fórumozva. A cumit én nem ajánlanám, ha már eddig nem volt, mert nem igazi, mély megoldása semmilyen problémának, még ha tünetileg be is válik. Persze, ha Neked harmonikus megoldás, tetszik, beválik, akkor lehet a Te megoldásod, ha úgy akarod. Én jobban szeretem alaposan körüljárni a problémát, hogy, amennyire lehetséges, tisztán lássunk, és megpróbáljunk olyan megoldást találni, ami az egész család minden szempontját mérlegelve a lehető legjobb. Szimatom azt súgja, hogy működnie kell a hordozásnak Nálatok is.

 
 


Szia Ági,
igen,biztos sokat segítene egy személyes találkozó,tervezem,hogy jövő pénteken elmegyünk Orsi hordozós klubjába Budaörsre,esetleg...?

Jucus
 


Jucus, csak még annyit, hogy nálunk mi a különbség a karban hordás és a hordozás között: ha vagyunk valahol, pl. gyerek focimeccsén, és úgy gondolom, egyszerűbb lesz karban, akkor izeg-mozog, forgolódik, ugrál, hajolgat, míg a hordozóban nyugisan tekintget körbe, edetleg elalszik. Azt hinnéd, ugyanaz a helyzet, mégis másként viselkedik a baba.
 


Igen,ebben is van valami...kár,hogy nálunk nem olyan egyszerű ez a dolog :?

KépKép
KépKép
Jucus
 


Cassyo, szerintem feltétlenül tégy egy próbát Ágival :)
Kendőben illetve Ergó-utánzatban hordom a hátamon. Elöl már túl nehéz és nagy, majdnem 8 kiló.
Orsi, hordozós klub akkor március 7? Csak mert az 2 hét múlva lesz.

KépKép
KépKép
 
 


Nem márc 1-je?
Akkor 2 hét múlva, :)

KépKép
KépKép
Jucus
 


Babahordozós klub márc 7-én lesz!!!!!
Mi csak a törökbálinti babaklub miatt értekeztünk Jucussal, ami péntekenként van.
 


Jucus! Nem megyek 7-én. :(

 
 


Babahordozó klub Budaörs: ha összejön annyi érdeklődő, akik miatt Ági vállalja a város átutazását, természetesen meg tudunk szervezni oda is egy kendős (kezdő v. haladó) tanfolyamot!

 


Tegnap este megkaptam a Manducát!!! :D :D :D
Kinézetre gyönyörű, viselése kényelmes. De nagyon. Kicsit bénáztam délelőtt, amíg a saját képemre nem formáltam, de végül sikerült kényelmesre beállítanom. Azóta is benne alszik. Én olyan izgatott voltam, hogy ki se mostam használat előtt. Nem bírtam ki. :wink: Remélem nem nagy gáz... :roll: Holnap lesz kinti séta is benne!!!

 
 


Kisvic, ez jól hangzik, képet kérünk! :)
(Én meg már úúúúgy várom a hétfőt... :wink: )

Judit
Kép
 


Almababa!

Sétáljunk inkább a jövő hétvégén! Valószínűleg mi sem most megyünk, hanem egy hét múlva. Akkor anyósod is kibabázhatja magát.
A kengurusokat át kéne irányítani valami egészségesebb hordozóeszköz használatára. Esetleg arra jó lenne a tali, hogy megmutassuk nekik, mik vannak még. (Hordozóklubb a Széchenyi téren??? :lol: )

Cassyo! Enyém fiam sem akart rajtam lenni egész kicsinek, sokat próbálgattam, elsírtam bánatom Áginak itt az éteren, és egy kicsit helyretette a dolgokat. Azóta, képzeld, (most is) állandóan rajtam akar lenni. Itthon is gyakran van a hátamon, de csípőn és elöl is szeret. Én is kétségbe voltam esve, de nem adtam fel. Persze kengyel nem nehezítette a dolgunkat. Talán kendőt is ki kéne próbálnod, mert azért más mint a MT.

Dóri
 
 


Most épp arra a megállapításra jutottam, hogy Vajk akkor szeret a hátamon lenni, ha ingergazdag a környezet. És amikor itthon a hátamra kötöm, főleg, ha még csak nem is vagyok aktív igazán, akkor nem szereti. Ha elmegyünk itthonról, vagy itthon vagyunk, de pl. vendég van, mozgás van, akkor szeret rajtam lenni. Ha aktív vagyok, és/vagy nagyobb közösség vesz körül, természetes a számára a hátonlét. Ha épp magam se tudom, mit akarok kezdeni magunkkal, ő is nyűglődik. Ági, elsősorban téged kérdezlek, találkoztál már ezzel a jelenséggel, vagy csak az én tapasztalatom?
A másik, hogy tényleg nem mindegy, hogy hogyan is van megkötve. Ma úgy érzem, jól sikerült, magasan volt, simán kilátott a vállam fölött és szorosan hozzámsimult. Nagyon jól érezte magát (játszótéren voltunk).

Kisvic, kérünk képet :)

KépKép
KépKép
 
 


Ági, köszönöm, hülyén tettem fel a kérdést, de megkaptam a választ! :) A kisfiamat szinte már nem lehet békában betenni, mert össze-vissza rugdos, nem hajlandó úgy maradni. A terpesztartást viszont szereti. 12 hetes, de nagy és erős, jól fejlett baba, ezért kérdeztem, hogy akkor már nem erőltetem a békapozíciót.

Kamcsatka, a fejtartást csak azért írtam, mert nekem valahogy úgy csapódott le, hogy az is számít :oops: (amíg nem tartja, addig inkább fekve kendőzzünk vele... szóval hogy ez kihatással van a gerincére is). De azért is kérdezgetek ilyeneket, mert itt-ott olvasott részinformációkból rakom össze a dolgokat ... Jó lenne valami részletes összefoglaló az egészségügyi háttérről.

Cassyo, bár nálunk sincs kengyel, de először az én kisfiam se reagált jól. A kendőre nagyon nem, nyomban sírni kezdett, valószínűleg én bénáztam, azért. De aztán úgy döntöttem, hogy akkor én nem vagyok kendős típus és jött a MT. Először ennél is tiltakozott, gondoltam, rosszkor próbálkozom... aztán akkor tettem be, amikor elaludt. Vele meg lehetett csinálni, mert elég sokat alszik rajtunk és megszokta, hogy mozgatjuk. Akkor jót aludt, és csak amikor felébredt, akkor nyűgösködött. Pár alkalom után megtanulta, hogy milyen jó, most már nézelődik, ha beteszem, aztán elalszik... :)
Persze még most is van olyan, hogy nincs kedve, ezt ki kell találnom.

Viru
Kép
 
 


Viru, (ha ugyan még nem olvasgattad ezeket), sok hasznos infót találsz, egészségügyieket is, a www.hordozo.hu és a
www.hordozokendo.hu oldalakon.

KépKép
KépKép
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: