Új privát üzeneted érkezett!

Szia Zsolt!

Akkor hadd gratuláljak! (én még nem merek a hármon túl lépni)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Ildiko!

Egyresz koszonjuk.
Masreszt: nem mersz, remndben. De ha majd megis kopogtat esetleg, akkor ne felj!
udv
Zsolt
Zsolt
 


Szia Zsolt!
Hadd gratuláljak, és jó egészséget mindenkinek a családban!
A mai napig abban a hitben éltem, hogy a lényom a babanet első babája ... (szept 20)
üdv
Zsóka
Zsóka
 

 
 

Szia Zsoka!

En is gratulalok Nektek, es sok erot, kitartast es oromet kivanok!
(az gyermekhez)
Az a par nap meg nem is nagyon szamit, ne aggodj! Egeszen olyan, mintha az elso volna! :))
De oszinten es onzo modon meg kell mondjam, hogy az en lanyom a legszebb a vilagon!!!
:))

udvozlettel
zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt!
Ellent kell mondjak: az én lányom a legszebb!
Olvastam, hogy a tesók is nagyon jól fogadták. Hány éves a legkisebb bátyus? Mert az én fiam kettő és fél lesz nov végén, érdekel, hogy ennyire normális-e ha egyáltalán nem féltékeny (még)?
Minden jót Nektek:
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Szia Zsoka!

Kompromisszumos javaslatom:
Akkor a mi lanyaink a legszebbek! :))

Kerdesedre: a legkisebb batyus nalunk 4 eves mult 3 honappal.
Szerintem teljesen normalis, ha nem feltekeny. Az elso gyerekeknel aggodtunk rendesen emiatt. Persze vannak sebek, de ereztetni kell a batyussal, hogy neki most milyen jo dolga lett, hogy van kistesoja. Es nagyosabban lehet vele banni, es ez talan kicsit karpotolja. Es nem kell megvonni, amit eddig is megkapott. Szoval szerintem nem feltetlenul katasztrofa. De volt naluk is 2 ev kulonbseg ket gyerek kozott, de ott is megoldhato. A feltetlen szeretet, es a csak ra valo idonkent figyeles az kell. Nehez, plane, ha alig van otthon az ember, es akkor is a kislanyat nyalja-falja....

Nalatok hanyadik a joveveny?

udv
zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt!
(Eddig) kettő darab gyerkőcünk van, Ábel lassan két és fél éves, Emese pedig ma két hetes. Szeretnénk még testvér(eke)t nekik...
Bővebbet lehet tudni rólatok? Vagy az Ismerjük meg egymást-ban már bemutatkoztatok? Szégyen-gyalázat, de nem emlékszem...
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Szia Zsoka!
Abel akkor mar komoly ferfiu... :))
Hogy fogadja a hugat?
Szerintem 3-ig nem is szabad megallni, ha szeretnetek meg. Az mar jo gyerek-kozosseg.

Hm, nalunk a 4 eves mostansag felbukkan ejjel kozepen a nagy agyunkban, es koveteli a helyet.... nincs baja, de felalomban atjon, hianyzik neki a "pikszis". Hat nem zavarjuk el.
Mi bovebbet szeretnel tudni? Ismerjuk meg egymasban egyszer roviden beirtam, de az nem sok.
Tejcid van eleg? Lanyod belejott az evesbe? Ma mertuk az enyem mar 5 cm-t not... Csak no, no, es vegul egy nagy no lesz belole...
(de hiszen ez mar nem is kozlekedes a babaval...)
udv
zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt, tényleg alaposan elkalandoztunk a topic témájától... Így én is inkább a gyeremkeinkről-be válaszolok.
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Zsóka!

Szóval ha nincs extra igény, 5 évig nem sok gond van egy újjal, kombi se kicsi.
Nézzétek tényleg a Képes autó expresszt, de a Képes haszonjármű expresszt is, mindkettőben vannak 7-8-9 személyes buszok, teherautók is. NET-en keresgettem a Használtauto.hu, és a hasznaltautok.hu-ban, de alig-alig. EXPRESSZ ujsagban alig volt valami kínálat.

Érdemes megnézni a net-en a WWW.MOBILE.DE, ez egy német hely, van benne egész nemeto-bol valami 370.000 db használt autó. Érdekes, árak miatt, és hogy mit milyen korban adnak el. Legutóbbi infom szerint ez gyakorlatilag csak importőr cégen keresztül megy, kinnt megveszed, elhozod a határig, a cég behozza, vám, fogyazssztási adó, müszaki beviszgalás miegymás, és tőlük "veszed meg". Személyautóra ezt nagyjaból 600 ezer HUF körül hallottam.
Itt a legolcsóbb nagyobb pl. a KIA Pregia, 6 szemelyes teherautóként, (hátol fix fal, óriési raktér, aludni a fal miatt nehezkes benne) 2,2 mila+AFA. Diesel 2,7-es.
Új Toyota Hiace, körbeablakos, 2,5 diesel, 6 személyes teherauto, 3,2 + AFA, szintén fix fallal, ez rendeleti előirás a haszongépjárműhöz (ÁFA visszaigénylés, meg diesel áfája, + menetlevél)
Ugyanez a Toyota hiace korbeuveges, 9 szemelyesen (tobb kárpit, gondolom hátsó fűtéssel)6,5-7,5 millió bruttó, kiépítéstől függően, ugyanaz a dieselmotor. Irto nagy ugrás van ezeknél a teherauto-személyauto közötti vám és fogyasztási adó különbségek miatt. Ezen érdemes elrágódni.

Új VW transporter, 5 szem. teherautót kinálnak 5,4 millió + ÁFA körül.... VW nagyon drága, de használtban is.

Toyota Hiace-okat ugy lattam, 200 ezer km utan szoktak eladni, akkor 6 szem teherautóként 1,8-2 millió körül, kicsit ütött itt-ott.

VW trasporter a képes autóban több is előfordul. Egyszer FORD tranzitoztam egy kolcsonjárművel ausztriába, az is kellemes, 2,4 disel. 100-110 körül szeret menni. Országúton evett 9,5 litert nekem, kicsit folyt belole az olaj mar.

Ismerősőmnek van 20 év körüli 2000 cm3 benzines,T2-es, "kocka" trasporter. fekvő boxer motoros, de neheéz beállitattni, kenési gondok is vannak, a konstrukcio miatt. 14 liter benzint ker.

Jelenleg magam egy 200 ezer km-es oriasi mercedes furgonnal baratkozom, s majdan buszositva, személyautóként. Az őrült nagy, 9 ülés mögé szerintem keresztben befér még 4-5 bicaj simán.
Ezekhez rendes szerelde kell, a gyari szervizeknek meg elég húzós az óradíjjuk..


Ja, igen, 2 liter fölötti diselekre - buc, furgon - (sima szivódisel) mindenki esküszik, hoyg 500 ezer km-ig nem kell hozzányúlni a motorhoz. Más kategória, mint egy személyautó.

A 7 személyes személyautók nagy divat lett, drágák, és ha 7-en beleülnek, nincs semmi csomagnak hely. A problémát nem oldja meg nekünk, bár 160-al utaznak autópályán.

Ameriakiak sok van eladó, 100ezer km-től, de félek tőlük.

Nagyjából ennyi. Nem kell elsietni! érdemes ismerősök által ki is próbálni, milyen vezetni ezeket.

Apropo, NET-en tényleg drágább minden? Fura.

Leánykád milyen huncutságokat álmodhat!
Biztos a patakokról. :-)
Az enyém mostanság ráncolja csak a homlokát, ha észrevesz, és egészen kicsire huzza a száját. :-(


üdv
Zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt,
huhhh. Köszönjük az infókat, van min rágódni! Köszi a tippeket is (hol keressünk), Képes Autó exp.-t már nézzük, holnap veszek egy haszonjármű exp-t is. De nem sietjük el a dolgot, az tuti.
Pénzünk sajna max. 2 milkó lesz, az is valszeg év végén-jövő év elején. Addig meg még feljebb mennek az új árai (bár azt hiszem, használtat fogunk venni).
Köszi mindent mégegyszer,
megyek hasfájós nagylányomat pátyolgatni. Ráadásul szegénykém pofija tiszta melegkiütés - sikerült idebent a lakásban jól túlöltöztetnem...
üdv
Zsóka
Zsóka (Zsóka)
 


Szia Zsóka!

Jó. hszonjárműben is van egy csomó 6-7-8-9 személyes busz is.

És élvezni a válogatást! Minden "buc"-t végig élvezni, milyen lenne, ha ilyen lenne, mi minden jót csinálnánk együtt vele a családdal... Miért jobb, mintha a másik lenne? És így szépen végig birtoklod előre az összes tipust! Az örömeit. Aztán végül úgyis vesztek valamilyet (mint az ember feleséget, ugyebár...) és attól kezdve jönnek a gondok, adók, biztositások, már megint megnyomták, leáll, el kell vontatni, stb.(mint a feleséget) Ja, és még valami. Te vezetsz? Ki kell próbálni, hogy egy mama elboldogul-e vele. Próbálj meg akármelyikkel egy 3 autó hosszú helyre beállni, tolatva! Ha sikerül, az jó jel! Ha meg azt érzed, hogy egy dupla csuklos ikaruszt vezetsz, és minden jobb oldalt parkolo autót meghúzol, holott a sáv közepén mész, akkor lehet hogy kisebb tipus kell.

Látom, máris fogy a pénz, és egyre messzebb megy, itt két nap alatt fél milliót vesztett az ertékéből, és már legalább 1 hónapot csúszott.... nem jó jel! Mi lesz még decemberig?

De fő a hasfájás, mármint a patak-nevűé!
üdv
Zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt,
nézegetünk ám nagyban!! (Csak tájékozódunk egyelőre az árakban). Igen, én is fogom vezetni, félek is tőle, mert jogsim ugyan van, gyakorlatom nincs. De majd csak lesz vhogy.
Pénzünk az kb. 3-3,5 milkó lesz csakhogy ezt vhogy el kewllene osztani egy autó (buc) és egy ház(acska) között. Sajna pénzünk kevéssége folytán ez utóbbi valószínűleg az Isten háta mögött lesz, mert kb. 1-1,5 milliót szánunk a házra. Illetve a számokat lehet báerhogy variálni, lehet, hogy egy 500ezres kocsi lesz belőle, a többi meg megy a házra? Ki tudja.
Ezért változnak a aszámok. Az időpont nem rajtunk múlik, hanem az ORTT-n, hogy mikor fizeti ki Zolit (náluk nyert pénzen forgatta a gulág-filmet)
Olvastad a tegnapelőtti válaszomat Zolival kapcs-ban? Nem tudom melyik topicban kérdeztél, ott válaszoltam, aztán itt bukkantál fel tegnap.

Emese alszik, képzeld! (Mármint este, kb. 8 és éjfél között mindig sírdogálni szokott, most pedig alszik).Bár sírt az előbb, de mintha csillapodna az esti sírósság. Kezdem azt hinni, hogy nem is a pocakja miatt sír, hanem fáradt. Este ki szoktuk hozni a gyerekszobának kinevezett szoba alsó részéből (felül a galérián a mi hálónk van, emese ágya most ott van, Ábel lent alszik), hogy ne ébressze fel Ábelt (Ábel mindig feláébred a sírásra), csakhogy így a kicsi lány nem alszik túl jól. Ti hogy csináljátok ezt a panelben? Háény szobátok van? Hogy fértek el egyáltalán ?
Hol laktok (melyik városban)? Kezdem a feleségedet egy hősnek tekinteni. Amikor ma este a két gyerek fél órát egyszerre bőgött (Ábel mert nem akart lefeküdni, Emese mert fájt a pocija) azt hittem megőrülök... Tényleg minden tiszteletem a sokgyerekeseké!
üdv Nektek
Zsóka
Zsóka (Zsóka)
 


Szia Zsóka!

Megkésett válasz, munka/beteegség/munka/betegség után:

Hát jó nézegetést! Minden üléshez legyen/lehessen biztonsági övet tenni, ha jön a gyermekülést-bekötni-rendelet. A pénz, ami nagyon sok pénz, de a két célra nem sok pénz..

Tényleg messze lesz a házacs-kácska, az a pici, aranyos... 1,5 nem sok rá. (tajgában? :(( De tényleg, merre nézegettek?
Zoliról olvastam a válaszodat, érdekes dolgokkal "foglalkozik". A múlt szd-ban ezt valahogy úgy nevezte a Tudományos Akadémia: "Egy keleti utazó jelenti..." (nemrég olvastam egy kiadványban)

Hogy mi hány szobában, s hogyan , megtalálod a kispapában, archiv, Anta kiváncsiskodott már erről. A pici, amig nem voltam itt beteg, velünk aludt a "nagyágyban", általában szopizva, együtt Ágival. (mármint szopiztatás közben ájulnak el)Aztán ha éjjel megéhezett a kishölgy (mert csak olyan nőiesen kis adagokat fal be, és hamar újra visongat, hogy éhes), akkor egyszerűen csak cicibeigazítás, és már folytatta is a szopit, meg a bele-alvást.

Óbudán lakunk, kérdésedre. Ez behatárolja a várost is :)) Elférni? Nehezen, az üzemi területek a kicsik, (pl: fürdőterem 7 emberre, make-up, mosoda, száritó helyiség, szennyestároló-válogató helyiség, babaszennyes, babapelenkázó és fürdető hely, meg a füdő és vizijátékok raktárhelyisége. Kimaradt valami? Ja igen, a mosóporral moshatatlanul mocskos szétfocizott gyerekruhák áztatóhelye, a sáros és kutyaszaros focicipők sikáló és fertőtlenitőhelye)

Felesgégem egy hősnek tekinted. Valóban, szép hogy annak tekinted. Én meg szeretném végre szexbombának, de erre már alig jut energiája :((

Hehe, szóval a bőgőmasinák!!! Kétmotoros? Ilyenkor ha nem bírom, orditok nagyokat, ettől még jobban bőgnek, s már lehet is hatásosan vigasztalni.... De ha nagyobbak, akkor már röhögnek ezen.

Azt hiszem, tematikusan válaszoltam.
Én lassan gyógyulgatok, zsófit gyorsan gyúrogatom. Alig néz rám, a kispapában részletesen leirtam Krisztinának a jelenséget. Folyton férjed jut eszembe, akire már hetekkel ezelőtt csak úgy ránevetett a Tied! Irigy vagyok!

Üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia Zsolt!
Pont ma gondoltam rád, hogy eltűntél... De ezek szerint (már) minden rendben, meggyógyultál.
Na, nézzük kérdéseidet:
Kérdeztél a tajgában levő házunkról. Nem is olyan poén, mint gondolod . Ui. van egy házacska Kamcsatkán, a Kizimen vulkántól nem messze (de elég biztonságos távolságban), ahová bármikor mehetünk, ha kedvünk tartja. Gyönyörűséges vidéken, messze mindentől, csend, nyugalom, tiszta levegő, gyönyörő táj, medvék, farkasok, mindenki dönbtse el maga, e két utóbbi vonz-e vagy taszít (Zolit vonzza). Komolyan válaszolva, igazából behatárolt hely, ahol szeretnénk jövendő kis házunkat, még nincs. Mindenképpen vmi dombos-hegyes helyen. Ennyi pénzzel valszeg az Isten háta mögött. Talán Baranyában... A Börzsönyben, a Cser(e)háton viszonylag olcsón lehet (még) kapni házat, talán szerencsénk lesz. Hátha találunk vkit, aki épp meg van szorulva, és már mindenáron túladna a házán... Vagy vmi ilyesmi. Eygenlőre még nem nézegetünk, hisz a nézegetésnek akkor van igazán értelme, ha a pénz már együtt van.

Ezek szerint nemcsak Emesének van nőiesen kis étvágya. (Vagy nagy?) Ui. egyszerre viszonylag keveset szopik, el is alszik szopás közben, aztán egy-másfél óra múlva már éhes, rágja azt az apró öklét. Néha háromóránként, néha óránként eszik. Kis haspók. Jut eszembe, jövő héten valszeg végre meglesz a fotók szkennelése, és végre fel tudok tenni egy képet a lurkóimról. Emese még sírni is nőiesen szokott . De tényleg. Vmi kis reszketeg hangon, némi megbántottsággal a hangjában. Éjjel ő is velem alszik, ha minden úgy megy, mint Ábellel, akkor úgy kb. fél éves koráig. (Ne sajnáld Zolit, hogy ő akkor most ki van tiltva a hitvesi ágyból - nem egy ágyban alszunk. Szegénynek húsz éves kora óta alvászavarai vannak, ez rengeteg gondot okozott neki, és kettőnknek is. Egy egész évog próbálkoztunk azzal, hogy együtt aludjunk, aztán feladtuk. Nem a legjobb külön aludni, de mit tehetünk... .
Ja, kérdezted a múltkor, mikor megy filmje Zolinak. Jövő szerdán az M1-en lesz du. négy körül a Kuril-szigetek titkai, vmikor megismétlik a héten, ez egy sorozat első része. Hogy ez a gulágos mikor megy adásbva, nem tudom. Valszeg jövő tavasszal.
Tegnap teljesen elkámpicsorodtam - egyik barátnőm mesélte, akinek nemrég született a kislánya császárral, ő maga pedig egészségügyi főiskolára jár, hogy most az a nézet, hogy max. három gyereket lehet császárral szülni. (Régebben kettőt mondtak). Szeretnénk minimum hármat, de ha lehe, akkor többet... Meg is kérdezem majd itt a babaneten a dokit, mi az ő véleménye erről. Ti jutottatok eszembe... Valahogy úgy érzem, az orvosok döntenek a fejem felett, ők az "okai" a császárjaimnak, mindkettő lehetett volna normál szülés, ők pedig elveszik a döntést a kezemből, szinte döntenek helyettem.
Na de ne szomorkodjunk (mármint én)! Itt alszik a két egészséges és gyönyörű lurkóm, mit akarhatnék még?
Ne irigykedj egyébként, Emese azóta se mosolygott ÚGY senkire...
Minden jót nektek
Zsóka
Zsóka (Zsóka)
 


Szia Zsóka!
Nem tudok semmi olcsó autót, ha már ez a cím, de császármetszés után normálisan szültem! Az orvosom szerint pedig vannak kórházak, ahol ezt nem nézik jó szemmel. Úgyhogy ne csüggedj, nem muszáj császármetszésre készülnöd a harmadiknál, a negyediknél, ....stb.
Cscs
csicsó
 


Szia Csicsó!
Melyik kórházban szültél rendesen? Ez ugyanaz a kórház/orvos volt, akinél először szültél? Miért volt az előző császár? Bocsi, hogy így érdeklődöm, de (bár még egyáltalán nem aktuális) szeretnék minél több esélyt adni magamnak/magunknak a sok gyerkőcre...
Sajna nagy az esélye annak, hogy a többi szülésem is császár lesz, mert a lurkócskáim nagyok voltak, vitamintabletta nélkül, ez családi vonás. (Az első a fiam rossz szívhangjai miatt lett császár, a második tul.képpen azért, mert az első császár volt - határeset hegvastagság, plzusz nagynak ígérkező /és nagynak is bizonyuló/ baba.) De reményt adtál!!
köszi
üdv
Zsóka
Zsóka (Zsóka)
 


Kedves Zsóka!
Az elsőt másnál szültem, a "családi vonás"-ra ügyelve nagy fejjel érkezett és a feje helyett az egyik lábát tolta a csatornába, meg nem tágultam egy centit sem.

Aztán találtam egy orvost (MÁV Kórház), aki biztatott, hogy most rendes szülésem lesz. Meg eljártam pszichoanalízisre - nyitottam egy ilyen témát, ott részletesebben...
És szültem egy 3,15 kilós, arányos fejű cicust, aki két héttel a szülés előtt befordult. Könnyű és gyors szülés volt.
Üdv: Csicsó
csicsó
 


Zsóka!

Bár vissza illene térnem a másik rovatba. Császár ügyben mint tudod, hasonló cipőben járunk, bár nekem még csak egy volt. De olvastam itt a Te történeted rovatban egy sztorit, és azután azt mondom, tipikusan a te esetedre is, hogy akkor inkább császár, akkor amikor mondják! Amúgy ált. én is zúgolódom a megszokott orvosi gyakorlat ellen.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Zsóka!

Ez a kis ház Kamcsatkán nem is rossz. Megleptél vele....
Igen, a Ti házatok. Isten háta mögött lehet olcsón. Majd ha iskolába kell járni valahova, akkor lesz gond. Találsz-e elérhető közelségben megfelelőt, és aztán a középiskola majd... elszakadnak tőletek. Nem egyszerrű dontés. Addig nagyon békés pár év.
Találjatok jót, szépet, és megvehetőt!

Igen, Zsófi átvágya is hasonló. Piciket eszik,, belealszik, aztnán jön ujra az orditás. De ő tud orditani, rájött már, hogy kihallattszon a bánata az általános hangzavarből, ahhoz strapálnia kell magát... meg tőlem örökölte :))
Zoli. Hát, nem jó ez az alvászavar. Katonsagánál megtamultunk istenesen, akárhol, akármikor akármenniyt aludni...

Nem jutottam hozzá az 1, részhez, d elesz imétlés megnéztem. Na, majd azt!

Császárhoz nem tudok hozzászólni, sajnálom.
Látom, többekkel beszlsz erről, ki hool, kinél hogy s mint. Hát, sok sikert!

Irigykedés. Na, most megnyugtattál! mindig, amikor a csajopm elnéz tüntetöen mellettem az ajtófélfára, Emeséd jut eszembe, de akkor jó! Akkor jó.

Nektek is minden jót!
Zsolt
Zsolt
 


Kedves lányok!
Köszi a gondolataitokat - hát majd kiderül, mit mond az orvos...

Kedves Zsolt!
Röviden,mert tegnap éjjel (és tegnapelőtt is - se) alig aludtunk. Tegnapelőtt leánykám hajnal 3-ig sírt, felébresztette fél kettőkor a bátyust, aki aztán hajnali fél ötkor kegyxeskedett is elaludni. Tegnap dettó ugyanez. Miért van az, hogy a más gyereke nem ébred fel a kistesó sírására, az enyém meg felébred? Úgy sajnáltam szegényt (Ábelt), de magamat is... Éjnek évadján két bőgő csemetét vigasztalni... Ráadásul Ábelt nem lehet úgy elaltatni, ha Emese sír, tehát először Emesét kell elaltatni, de addigra viszont Ábel teljesen felébred. Ördögi kör.

Az iskoláig még nem látunk el, nem is gondolkodtunk rajta, de a pesti lakásunkat nem akarjuk eladni, hanem itt is lakni, ott is. Nyáron teljesen kiköltözünk, meg amikor Zolinak nincs munkája (Pl. ha mopst meglenne a ház, akkor most ott lennénk). Szóval lehet, hiogy Pesten lesznek sulisok a gyerekek. Hacsak nem Alaszkában vagy Kamcsatkán (és ez most halál komoly).

Emese nagyban nézeget a szemünkbe (az enyémbe legalábbis, tudom). Ha minden összejön, és lesz ma még energiám, felteszem a fényképtátrba a képét a bátyussal. Na megyek is, minden jót mindenkinek
Zsóka
Zsóka (Zsóka)
 


Szia Zsóka!

Igen, éjjeli orditások, kimerült feleség... Ilyenek vannak. Aztan jönnek az őszi betegségek, s keringenek a kölykök között. A piciből majd dől a takony, és azért ordit. Aztán az orrszipóka miatt ordít. Fölverik a többit, valóban, valóban. Hát, kitartást! Lesz ez még ígyse! :))

Iskola. Ez tetszik , a megoldás, amit gondoltok. Aha, Börzsöny, Cserhát, Vértes, (pilis?). Kérdés: Kamcsatka, vagy Alaszka jobb? Egyszer láttam egy összahasonlító filmet a két, korábban azonos világról. Nem vagytok fázósak?

Baba szeme. Igen, egyre jobban tud nézni, ha kedva van. Ha mesélnmi kezdek, hol volt, hol nem volt, akkor bámul csak igyazán! Van valami csoda a nyelv zenéjében, ami elbűvöli. Fényképeteket megtaláltam, jól néz ki a lányod!
üdv
Zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt,
ma kiderült, mi az oka leánykám tulipiros arcának. Tiszta pötty meg folt szegény, nohát, a tehéntej. Mármint amit én iszom. Úgyhogy a dokinéni megtiltotta, hogy akár egy kortyot is igyak... Pedig úúúgy szeretem... És valszeg Emesének attól van hasmarsa is. Mindenesetre nem fogok inni, majd nmeglátjuk, lesz-e javulás, Aztán esetleh egy hét múlva megpróbálok inni egy bögre tejet, és ha nem lesz semmi baj, akkor napi egy bogrével engedélyezek magamnak.
Mint ebből kitűnik, ma voltunk orvosnál, Emese piros képével és Ábel lázával. Ha már ott voltunk, megmérték Emesét, és 5300 gr, vagyis egy hónap alatt (okt. 11-én mérték utoljára) 900 gr.ot hízott. Nagyon meg lettünk dicsérve. Éreztem is, hogy mintha nehezebb lenne. A pelusok mehg mind kicsik lettek. (3-5 kg-ig "szólót vettem). Még szidtam is a pelenkagyártót, hogy el van méretezve a pelenka. Pedig a gyerek méreteződött el .
Orrszívóka: ja, Emese is utálja, szörcsög az orra, muszáj kiszívni, orrcsepp, hogy felhíguljon, ne ezért le lettem tolva. Orrcsepp helyett sóoldaot kell belecsöppenteni a nózijába. Aztán jöhet az orrszívó. A porszívósat nem merem még használni, olyan szívóereje van a porszívónknak. (Pedig tudom ztapasztalatból, az orrszívó nem ér semmit, a porszívós tisztítja ki rendesen az orrot).

Börzsöny, Cserhát, Vértes. Pilis nem, mert retttttenetően drága. A hugom Pécsen tanul, él, imádja Baranyát. Lehet, hogy majd ott. Hegyes-völgyes, szép vidék, viszonylag nincs is messze Pesttől (kocsival legalábbis), és viszonylag olcsó. Majd meglátjuk. Ahogy meglesz a kocsai, nyakunkba vesszük az országot, és nézelődünk,. Egyúttal meglátogatjuk az összes rég nem látott rokont .

Nekem Alaszka lenne a jobb, mert oroszul már elfelejtettem... Oda valszeg egy kicsi faluba mennénk, ahol már jártam, ismerem az embereket, az egyik néni apukája magyar volt, imádott bennünket (a néni), gyönyörű vuidék. Kamcsatka... Hát, vulkánon még nem votlam, nagyon szeretnék már látni egyet (Annál is inkább, mert bár házasok vcagyunk, még nem vagyunk azok "igaziból". Zoli megígérte, hogy egy vulkánon ígéri majd meg nekem mindazt, amit meg kell... Mert az az igazi, és nem az a hablaty, amit az ember az anyakönyvvezető előtt aláír papírok formájában). Talán jövőre Szicílián... Az új bucunkkal... Ja, és rettenetesen fázós vagyok. Szerintem Olaszországban pl. jól meglennék. Zoli is fázós, de ő mazochista is, aludt már sátorban -40 fokban. Nem igazán szeretem a telet, még itthon se - hát majd kiderül, mi lesz, elérünk-e egyáltalán odáig. Vonz is meg nem is. Mert jó, kimegyünk, de mi van, ha a gyerekek betegek, fáj a fogam, hiányoznak a barátok, megláttam az ajtóban egy medvét és mostazonnalderögtön haza akarok menni. Nehéz kérdés ez.

És megint fél 12 van, és én itt, ahelyett, hogy az ágyban aludnék. Megyek is
üdv
Zsóka
Zsóka (Zsóka)
 


Szia Zsóka!

Igen, a tej, nálunk is problémakat okozott, ismert. Állítolag a fehérjéje egyből megjelenik az anyatejben, aztan nem tudsz aludni. Újabb probléma, hogy az enyém akkor kezd bömbölni, ha meglát engem... azt hiszi, érzékenykedéssel lehet eredményt elérni. Majd megtanulja, mi a dörgés... Szerintem ö fog megszokni....
Igen, szépen nehezednek.
A kis orrszivók: van olyan tipus, amivel ki lehet az orrából varázsolni. Porszivóra nem vetekedtünk, bár egy baratomat megnyugtatták egy orr-fül-gégészeten, hogy csak nyugodtan, mert amivel ők szivják meg, az a normál háztartási porszivóknál 10x erősebben sziv.

Pécs, baranya. Igen, ez már a topic, közléekedés a babaval. Van egy pécsi baratom, sokat jartam egy időben munkaügyben is arrafelé, és nincs közel... 6-os ut nagyon rossz, és sokat menve fárasztó, túlterhelt, stb. Rokonlátogatások jó dolgok. Alaszkába már többet kell "közlekedés a babával".... Romantikus vulkánok?
mostazonnalderögtön.. haza. Hát igen. Ja, és arrafelé is fizet a televizo, vagy ott messze a kis üvegházban kell zöldséget termelni, és az egyetlen halászati vállalatnál lazacot halászni, lenyomott munkabéren, ivási időszakban? Vagy utánatok küldik a családi pótlékot, és az már egy vagyon, mert az öszirózsa kitellik belőle halottak napjára?
Ja igen. Volt valami film, egy Szabó Zsóka nevű rendezőasszisztenssel...

Nehéz kérdések, valóban. Itthon kialudt vulkanok vannak. Nem tisztogatta őket rendesen az aranyhajú kisfiú.

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Sziasztok!
A porszivos orrszivo " nem bant", kiprobaltam magamon, mielott a manomon...a hangja ilyeszrto, de nem szivja ki az agyat--ami elozetes felelmem volt.
Zsike
zsike
 


Sziasztok!

Én is hadd támogassam a porszívós orrszívót, én már közel 7 éve ismerem, akkor még csak a fül-orr-gégészeti klinikán lehetett kapni... (és az unokabátyám (aki 3 gyerekes és szülész doki volt akkoriban) javallotta nekünk, és ő ismerte a feltalálót is). Szóval a kiképezése folytán nem juthat a porszívó teljes ereje az orrhoz. A riasztó külsőre pedig olvashattuk a kis elefántos ötletet, már nem is tudom melyik topicban, pár hónappal ezelőtt.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Ildiko, Zsike!

Hol árulnak ilyen porszívós orrszívót? S milyen árban van?
köszi Zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt, gyógyszertárban vettük a fent említett találmányt mult játen, és 1390 Ft-ba kerül. Csatlakozom az előttem szólókhoz, tényleg nagyon jó, szerintem megéri, különösen, ha a nagyobb gyerekek mindenféle bacit hordanak haza és ezért gyakran kell majd használni.

Zsóka, a tehéntejtől(amit én ittam) a én kicsinyemnek is kiütésés lett az arca 4-5 hetes korára. Ez idővel elmult, különféle kencék hatására, de sajnos az érzékenysége a tehéntejre megmaradt a mai napig is(8 hónapos). Elég a szájához érinteni a tejet, vajat, margarint, vagy bármit, ami tejfehérjét tartalmaz (sajnos elég sok minden tartalmaz), perceken belül hólyagos kiütések jelennek meg a szája körül. Mi lehet akkor, ha le is nyeli? Nem próbáltam. Nem akarlak riogatni, de elég macerás ez igy, remélem kinövi.

Trixy
Trixy
 


Sziasztok,
Ábelnél én is használtam a porszívósatm, sokkal jobban kitisztítja az orrot, mint a pumpás. Szerencsére Úbel már tudja fújni az orrát. Emesénél nem mertem még használni, úgy gondoltam, túl kicsi még, és a pumpás kíméletesebb. A pumpásnál mindig üvöltött szegény. Ma kipróbáltam a porszívósat, meg se nyikkant!! Mintha nem is csináltam volna semmit. Ki érti ezt? Az orrcseppre viszont a gyerekorvounk, aki egyben orr-fül-gégész is, ajánlott egy szenzációsat. Azt mondta, nehogy adjak neki orrcseppet, mert az tönkreteszi az orrnyálkahártyát. Helyette fiziológiás sóoldatot írt fel (gondolom recept nélkül is lehet kapni), azt csöpögtettem Emese orrába, feloldani a besűrűsödött váladékot.

Trixy,
hát nagyon remélem, hogy nálunk nem így lesz... Emesének nem írt fel semmi kenőcsöt a doki, péntek óta nem ittam egy kortyot sem (mármint tejet, ugyebár), az arca nagyon szépen kitisztult mára és hasmenése sincs már tegnap óta.
Sajna az allergia lehetséges, hogy megmarad (remélem nem), mert a családunkban van allergiás (ugyan nem a tejre, de nem ez számít, hanem a hajlam). Egyelóre vigyázok, aztán majd meglátjuk.
üdv Zsóka
Zsóka (Zsóka)
 


Szi Zsóka!
Orrcsepp. Védőnő mondta, s átlagos taknyosodásnál többször segitett is. Csöpögtess az orrába anyatejet!

Pumpásnál nekünk is ordit a kishölgy, mint akit élve nyúznak. Már a pozicióba-helyezéskor is visít, tudja mi következik.
Porszívósat nem ismerem, talán a zúgás leköti a figyelmét? Esetleg gyorsabb a dolog? A hajszárító hangra mindegyik nagyon erősen elmélyedve figyelt, még a hasibajokat is elfelejtik.

Amúgy jó közlekedést a babával, hogy a topicnál maradjunk (de gondolom ez nem baj).
Szóval tetszett a film. Időben be volt szorítva. Biztos nagyon sok szép és érdekes felvétel közül kellett összevagdosni, nem?
2.rész jövő vasárnap, dél körül M2-ön lesz.

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Sziasztok!

A porszívós orrszívó kíméletességének titka a pumpással szemben a következő: a pumpásnak a végét be kell dugni a baba orrába, ráadásul nem is egyszer, és persze mindeme művelet közben jobb, ha nem is mozdul. A porszívós ketyerénél az orrlukhoz tartod a herkentyűt, nem nyúkálsz bele, és pillanatok alatt kész van az egész. (ezzel együtt első gyermekem miután két taknyos kurzust végigszenvedtünk a pumpással, utána jött a porszívós, hát azt is utálta. Az ikrek viszont mindjárt a porszívósat kapták, és bár volt némi riadalom, végül is relative hamar megszokták, és hiszti nélkül, készségesen jöttek orrszívózni. A kisebb fiam azóta is imád porszívózni.)
Közlekedés: ma két oldalas cikket írt a Metró újság a kétüteműek környezetszennyezéséről, volt olyan megjegyzés is, hogy a család második-harmadik kocsijaként a gyereknek (középiskolás,egyetemista) tartanak Trabantot sokan, és hogy ez micsoda luxus hülyeség. Én meg azt mondom, a szembe szomszéd a teherautójával napi gyakorlatban sokkal több dzsuvát juttat itt a szánkba-orrunkba, mint mi meg a másik szembeszomszéd (két kisgyerek) a Wartburgjainkkal. Hajrá Wartburgok és Trabantok!!!
Ildi
Pethes ILdikó
 


Sziasztok,
Ma megint kiporszívóztam a gyereket. Némi riadalom látható volt a szemében, és egy két máosdperces (tényleg annyi) nyüszögés is hallatszott, de megsimogattam a buksiját, és megnyugodott. Élen a porszívó!

Zsolt, nagyon örülök, hogy tetszett a film. (Nekem Zoli filmjei közül pont ez tetszik kevésbé...). A kedvencem az alaszkás, az eddigi legutolsó (mert icsnált töbvbet is, többek közt egy soozatot). Tetszik, hogy így fejben tartod, mikor lesz a következő rész... Én nagy piros filccel bekarikáztam a tv-újságban...

Úgy tűnik, a tej-nem-ivás bejött, a kiütések legalábbis elmúltak, a hasmenés is, de az esti sírdogálások, pocakterkergetések még megvannak. Ábel 2,5 hónaposan szó szerint egyik napról a másikra vált nem-hasfájóssá. Még van (majdnem) két hetünk...
Ma megint vettem Képes Haszonjármű Expresszt. Zoli azóta is azt bújja. Jó lenne már ott tartani, hogy ülünk a buszocskánkban és mondjuk Baranyában gurulunk... Néha annyira elegem van a belvárosból, füst szmog büdös miegymás, a nyáron a szüleimnél voltunk, csak kicsaptam a gyereket az udvarra, úgy élvezte. Szabályos lelkifurdalásom volt, amikor visszajöttünk Pestre.
Vettetek már porszívót? (orrszívót?) Tényleg jobb, mint a pumpás.
Kicsi lány? Mennyit hízott, nőtt? Nő már a haja? Vagy kihullott? Érdekes, Ábel a feje tetején majdnem megkopaszodott, csak hátul félkörben maradt haja, olyan volt mint egy joviális fizikaprofesszor, Emese ellenben nőiesen megtartotta összes haját, (ill. egy részét még a pocakomban kihullajtotta), most növeszti az újat.

üdv
Zsóka
zs?ka
 


Szia Zsoka!

Igen kerdesedre a valasz: navigare necesse est. Ezt csak a topic kedvéért... :) (babaval is)

Hát éljen a porszivó, jelenleg Ágit győzködöm, azt mondja, jó lenne kiprobalni, mielőtt megvesszük. Mondom, majd ha nem jó, alajándékozzuk. Alakul a dolog. Ma telefonilag értekeztünk erről... :((

Film. Tetszett, de nem láttam még mást tőle. Meg a rendezőasszistenstől.... Alaszka gondolom kevésbé nyomasztó emberileg, mint ezeka volt szovjet vidékek... Ma találkoztam egy érdekes emberrel, autókereskedő jelenleg, és az a hobbija, hogy távolsági autóversenyez. Tűzföld-Alaszka. Alaszkáéert nagyon odavolt, sokat mesélt. Héha benéz a medve. Afrikában meg megállitják, melléhez a géppisztolyt, és tulajdonképpen az autó kellene... Egy öreg porschet nyuznak, meg a szervizkocsi: buc, tele minden pot-bontalékkal. Eszetlen emberek.
Fejben? Igen, mert nincs TV ujság, még TV se. 2 éve megszünt, most friss megoldás, hogy monitoron lehet egy ablakban nézni.
Tej nemivás, hát áldozat mindig van. Ugye milyen jó a forró, nagy bögre kakaó?
Az én bucom,l a mi bucunk állitolag már magyarországban van, jelenleg rendszám nélkül. És furgon még sokáig. Biztos gyönyörű :))

Kicsi nőstény? Nehezedik, de nem mérjük. Egyszer már megmértük, tán két hete, olyan 4,5-5 kg körül, ruhában, hogy menniy pisivel, kakival, a bánat tudja. De bizonytalan, mert azon a részen nagyon kopott és rozsdás a mérleg leolvasó skáélája, ugyhogy csak saccolni lehet. De nehezedik, és egyre erősebben és hosszabban tartja magát. Engem tüntetően nem néz, mindig mellém, hiába erőlködök. De visit a szurós bajszos puszijaimtól, és gyúrom rendesen. Azt hiszi, nőies érzékenykedéssel megy itt nálunk valamire. Nem tudom, mikor érti meg, mi a dörgés...
Haja nagyon jó. Megvan felül a születési, szép sötét hosszú haja, sok cm (3-5?). Alul kezdett felkopni, de ott mar a nő a szintén sötét, de még kicsit rövidebb új haja, nagyon izgalmasan néz ki. Ahol meg fekszik, kicsit kopott, félkörben. Irtó szexis. :)
De csak kifogok rajta, egy ilyen 60 cm nőstény nem jár túl az eszemen, annyi szent!

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Szia Zsóka!

Hasfájásra nekem az Espusisan L emulzió 30 ml nagyon bevált tudom neked is ajánlani. Pillanatok alatt elmúlasztja a hasfájást. ( Ez nem reklám)

Üdv.:

Erzsi
Erzsi
 


Kedves Erzsi!
Mit tartalmaz ez az emulzió? Mert ugyan sajnálom szegény lányt, gyógyszerezni mégsem akarom...


Kedves Zsolt!
Orrszívó - így az ötödik gyerkőcnél tessen modernizálni. De tényleg, nálunk nagyon bevált, szerintem nálatok is be fog. Sokkal jobban kiszívja a trutyit, kitisztítja teljesen,. Arról nem is beszélve, hogy rövidebb ideig tart így a tortúra. (Ami bármennyire is nem fáj, azért mégiscsak kellemetlen).

Jaj, jaj, lesz új bucotok? Mikor? Milyen? Mekkora? Írj, írj, hadd irigykedjek!
zs?ka
 


Jaj bocsánat, sikerült rátenyerelnem...

Emese ahányszor meglát (bárkit), rögtön vigyorogni kezd... Ő a szemünkbe néz, Ábel viszont jó sokáig (két-három hónapos koráig) a fejünk felé nézett (talán a glóriánkat nézte .

Hoppá, Emese rákezdett (miért mindig akkor, muikor épp egy hozzászólást írok, nem is értem, bezzeg, amikor csak olvasgatopk...)
üdv
Zsóka
zs?ka
 


Szia Zsóka!

Igen, lesz modernizálás. Még a végén magam is rá fogok kapni. Csak be kell majd szerezni.

Lányok. Hát az enyém kitartóan nézi fölöttem az ajtófélfát. Egyébként, ha messzebb vagyok, akkor könnyebben néz rám. Arra gondolunk, hogy nem tud még jól közel-távolt figyelni, és könnyebb messze néznie. Persze ennek ellentmond, ha még szúrósak a puszik emlékei, akkor ha észrevesz, egyből pityeregni kezd. Glóriánk nekünk is van, csak lassan elemet kellen benne cserélni, mert már alig látszik :((

Buc. Jaj, biztos gyönyörű, és tökéletes. 4 kereke van, dög nagy. Már Magyarországon van, de még rendszáma sincs. Jelenleg furgon. Már meg lehet nézni, a héten szóltak. Majd meg kell alkudni, meg hogy mi legyen benne, ülések, állófűtés, körben ablakok, valami toloablak is. Ilyesmik. Mikor? Azt mondják, jövöre lesz auto belőle. Milyen? Csúnya narancssárga, 8 éves mercedes, a kocka orrú. Mint a régi rohammentők. Diesel, 2700 cm3. Már egy hónapja lóg az irodában egy kinagyított fotó róla. Mekkora? Dög nagy, 5-5,50 m hosszú, majd meg kell mérni. Parkolni lehetetlen vele, és magasitott, állítolag föl lehet állni benne, sétálni. Arra vagyok kiváncsi, hogy hány bicikli fér majd el benne. Többen csóválják a fejüket, kell-e ekkora. Majd meglátjuk. Irigykedjél! Csak nyugodtan. Majd ha meglesz, kiprobálhatjátok, mind beleférünk :))

Másik választ majd este, a másik topicba, most menni kell.

üdv
Zsolt
Zsolt
 


Kedves Zsolt!

A bucért tényleg irigykedem... Bár már mi is itt tartanánk...
Titok az ára? Ha itt nem akarod nyilvánosan, megírhatod az emilcímemre is. De nem muszáj. Csak kíváncsiságom határtalan...

A Képes Autó Expresszekkel nálunk lassan Dunát lehetne rekeszteni. Mindenhol találok egyet, a fürdőszobában, a wc-ben, a mosogató alatt, a varrógépen, a kanapén, a gyerekjátékok között a kosárban, a ...

Mit szólsz, ma este teljesen a topic témájánál maradtam...
üdv
Zsóka

Kíváncsi vagyok a máasik topicban a véleményedre... De majd holnap elolvasom, nem várlak meg
Zsóka
 


Szia kedves Zsóka!
(na, milyen?)

Hat irigykedhetsz! Majd tartotok itt. Nekünk is odébb van még. Áprilisban lesz autó belőle. De tegnap este már vezettem! Sőt, Agi is, és nagyon izlett neki. Jol ment neki, fáltem kissé, mit fog szólni hozzá. Fickók odáig voltak, és vissza. Zsófi meg egyből megnyugodott, nézelődött, aztán békés álomba merült.
Amúgy küzdünk szakadatlan, és egyre inkább saját önfejű makacsságomat vélem felfedezni benne, ami igen jó tulajdonság. Hétvégén többször szemléltük egymást, már tele szájjal röhögött is rám. Persze azért igyekszik rövid pórázon tartani, de én is kiteszek magamért!

De jo, akkor a többi technikai részletet magánba, az kevesebbeket érdekel. Autó Expresszt (2-3 db) a kolykoknek adtam.
Itt heten sürü volt, és hirtelen nem emlékszem, melyik topocban nem válaszoltam. Megcsalás? Majd utánanézek.

üdv
Zsolt
(elütésekért bocs)
Zsolt
 


Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni a tapasztaltabb szülöktöl közlekedés-ügyben.
Nekünk sajnos nincs autónk, és valószínüleg néhány évig még nem fog rá telleni.
Július 1-jére vagyok kiírva elsö kisbabánkkal, és már most gondolkodom azon, hogyan fogom megoldani a vele való utazásokat.
Babakocsit biztos hogy csak használtat fogunk tudni venni, mert az újak sajnos nagyon drágák, így nem válogathatok tulságosan, de kérlek titeket, segítsetek abban, milyen babakocsit ajánlotok, amivel könnyedén fel lehet szállni vonatra, buszra és a baba egész pici korától kényelmesen ellehet benne? Amikor ülni még nem tud magától, és ráadásul sokat alszik, csak fekvöbabakocsi jöhet szóba, ugye?
A kenguru használatáról mit tudtok? Ujszülött kortól használható? Azt hiszem egy ilyen kenguru nagyon praktikus lenne a mindennapos közlekedésben. Ti mit tanácsoltok?

Köszönöm: Katus
Katus
 


Katus!

Nekünk sincsen autónk, csak a papámnak, ő szokott néha furikázni minket, de csak elvétve.
Én beszereztem egy kengurut és egy kocsit is. Így ha nem túl messzire megyünk, vagy nem túl sok járművön kell utazni, akkor kocsival megyünk, ha hosszabb útra indulunk és bonyolult az útvonal, kenguruba rakom. Abban szinte még jobban el van, mint a kocsiban, fantasztikusakat alszik benne. A karácsonyi bevásárlást is én csináltam végig, és velem volt a baba is.
Kenguruból olyat vegyél, amiben van újszülött támasz, ami megtartja a baba fejét, de ami később kivehető. Nekem ilyen van, Tente márkájú. Valahol az Üllői út végén lehet kapni.
Kocsiban nekem szerencsém volt, mert a család összefogásával tudtunk venni egy nagyon profi kocsit, Graco Ultima Travel System. Ez áll egy olyan babakocsiból, amibe teljesen vízszintes helyzettől ülő helyzetig bele lehet tenni a babát, nagyok a kerekei, jó a rugózása, és van hozzá egy gyerekülés is, amit 0-10 kg-ig lehet használni. Mellesleg én bölcsőnek és etetőszéknek is használom. Nagyon szeretjük. Ezelőtt egy Happy Baby nevezetű csodánk volt, de szörnyű volt. Dögnehéz, alacsony, túl közel vannak a kerekei, nehéz összecsukni, fapados /értsd szó szerint/, nincs bevásárlókosara. Szóval megérte a váltás. Egyébként bár a Graco elég nagy méretű /terepjáró kocsi/, eddig még mindenhova felfértem vele, és jó könnyű, úgyhogy egyedül is bármikor felcipelem a lépcsőkön.
Ha nincs is sok pénzetek, érdemes pl. a Kismama, Kisbaba vagy az Anyák lapja újságok valamelyikének az apróhirdetés rovatát átböngészni, ott találsz használt, de márkás kocsikat, elérhető áron. Én a Graco-t tényleg melegen ajánlom, de dicsérik a Peg-Perego-t, a Chicco-t, a Pierre-Cardin-t is. Szerintem olyat vegyél, amihez van esővédő és lábzsák is, ezeknek még sok hasznát fogod venni.

Szia és sok szerencsét:

Dia
Dia
 


Kedves Dia!

Nagyon szépen köszönöm a sok jó tanácsot, sokat segítettél vele!
Remélem sikerül majd az általad felsorolt márkákból találnom olyat használtan, amelyiknek az árával is meg tudunk bírkózni. Kép Némelyikröl már hallottam sok jót. Van még idönk, úgyhogy igyekszem majd nyitott szemmel járni, hogy kifogjam a legmegfelelöbbet.
A mindennapos bevásárlást pedig azt hiszem kenguruval fogom intézni (1 buszmegálló csak és egy kis séta). Már kaptam egy kengurut ajándékba, nagyon régi lehet, keményített hátlapja van, és semmi nem állítható rajta a vállpánton kívül, ami az én vállamon van. A hátlap nem vehetö ki és a baba combjainál lévö nyílás elég szükös, szerintem nem sokáig fog beleférni, de kezdetben megfelel majd, úgyhogy ennek is nagyon örülök!

Mégegyszer hálásan köszönöm a válaszodat: Katus
Katus
 


Szia Katus!

Babakocsikról sok hasznosat olvashatsz a Megéri-e a Peg Perego ...? címû topicban (tudom is én hol van, de ha nem leled, megkeresem neked). Szerepelnek itt hasznos szempontok, drága és olcsó kocsikkal szerzett tapasztalatok is.
Kenguru és társai: én nagyon szerettem az ilyesmit, mert ha pl. olyan a baba, hogy nagyon szeret kézben lenni, és egyébként sírós, akkor a mindennapi házimunka elvégzését is nagyban megkönnyítheti. Ilyen célra vannak a hordozókendõk is, a babanetes címlapon van rájuk egy link. Ja, és kenguru félébõl olyan is van, amiben eleinte fektetni is lehet a babát, ugyanis az elsõ hónapokban (kb. 3 hónap) kérdéses, hogy jó-e a babának ha a kenguruban függõlegesen van (terhelheti a gerincét).
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Ildi!

Nagyon köszönöm, erröl nem tudtam! Mármint a fektethetö kengururól. Nagyon örülök, hogy mondtad, mert a gerinc terhelésére sem gondoltam.
A hordozókendöröl már mindent elolvastam, és nagyon jónak tartom, tudom, hogy abban is lehet fektetni is a babát. Kicsi drágállom, de az egyik újságban régebben mintha láttam volna egy cikket, amelyben le van írva, hogyan készíthetjük el magunk is, ha vásárolunk megfelelö minöségü és hosszuságu anyagot hozzá.
(Erröl nem tud valaki bövebbet véletlenül?)
A babakocsikról szóló oldalt még nem olvastam, de most felkeresem és végignézem, köszönöm!


Katus
Katus
 


Kedves Katus,
a fentiekkel egyet értek, ezért nem akarok ismételni. Babakocsiról csak még annyit, hogy feltétlenül nézd meg a súlyát, és vedd figyelembe, hogy lépcsõn le és fel stb. stb. kell majd cipelned. ha sokat utazol próbálj olyat venni, amit úgy tudsz felemelni, hogy a hónod alatt tartod - ez a nagy mózeskosaras kocsikkal lehetetlen. A tapasztalat azt mutatja, hogy NEM segítõkészek az emberek az utcán, nem fognak tolongani, hogy segítsenek a kocsival, de egyébként is könnyebb egyedül, mert nem biztos, hogy egy idegen tudja, hogy kell jól megfogni. Azonkívül be kell vele férned liftekbe, és mozgólépcsõn is meg kell tudnod tartani!!! De van ilyen. A német ABC kocsik például, azok közül az újnak az ára 20000 ft körül van, tehát használtan lényegesen olcsóbban kell hogy legyen. Én is ajánlom az újságotkat, rengeteg a hirdetés. Azonkivl a Kismama szervez bababörzét tavasszal, ott is érdemes szétnézni. Andi
Névtelen
 


Kedves Katus, a tapasztalat azt mondatja velem, hogy mire megveszed azt a nyolc meter specialis anyagot, ami a hordozokendohoz kell( a szerint az abra szerint, ami nekem van, annyi kell hozza) egyaltalan nem draga a hordozokendo. Es szerintem jo befektetes. Bar annyi minden kell a babanak, hogy erre nem mindig telik. a kengurut pl a lanyom nagyon nem szerette, de kifejezetten elvezte a femvazas hati hordozot, ami nagyon praktikus, de csak akkor teheted bele, ha mar stabilan ul. De a hati hordozo az egyik legparktikusabb dolog, amit hasznaltam.
Udv
Eva
Eva
 


Évi, köszönöm!

A napokban hallottam olyanról, hogy háti hordozóvá átalakítható babakocsi. Tudtok erröl valamit? Állítólag nagyon ideális, kirándulásokhoz, hosszabb utazásokhoz. Ha a hátamról leveszem, csak szét kell nyitni, ott vannak a kerekek, és máris beletehetem a babát és tolhatom. Könnyü, egyszerü. De nem tudom, milyen márkában létezik és hol lehet kapni. Van valakinek tapasztalata esetleg ezzel kapcsolatban?

Ildi!

Végigolvastam a Peg Perego kontra ABC desing oldalt, és valóban nagyon tanulságos volt! Mégegyszer köszi!!!

Tud valaki esetleg pontos adatot a tavaszi bababörzéröl? Mikor lesz és hol? Hány napig tart?

Mindenért hálás köszönet: Katus
Katus
 


Kedves Katus, azt hiszem, nem egeszen babakocsirol van szo, henm egyfajta specialis babahozrdozorol, amit ha leveszel, van ket kereke( olyasmi, mint a bevasalokocsi, amit magad utan lehet huzni), nekunk nem ilyen volt, de a baratnom nagyon szerette, mert tenyleg nagyon praktikus. En eddig Chicco markaban lattam ilyet, a Bababorzen, es nem volt sokkal dragabb, mint egy normal femvazas hati hordozo.
szoval, ha sokat jarkalsz a babaval, bagyon jo, jobb mint a babakocsi, amit marha nehez cipelni, es igaza volt a nnak, aki azt irta, hogy sok segitsegre ne szamits a buszrol valo fel es leszallasnal...Ez azonban kitoltene akar egy masik topicot is, lehetne a cime; hogyan NEM segitettek az emberek, amikor a kisbabaval kinlodtam. Kép
Udv
Eva
Eva
 


Szia Eva !
Megnyugtattal hogy kislanyod kedveli a haton
hordozhato hatizsakot mert a noverem vett
nekunk egyett ajandekba ( meg nem kuldte el )
de egy kicsit felek hogy nem fogja annyira
kedvelni mint a kengurut ! Azert viszont
megorul ! Imadta is mindig !(Itt latszik
mennyire mas minden baba,nem?!)
Szerinted mennyi idos koraig lehet hasznalni
azt a zsakot? En ugy tudom akar 2 eves koraig is!
Szia Csilla
LCsilla
 


kedves Csilla! A hatizsakot addig lehet hasznalni, amig te birod cipelni benne a babat, es ki nem novi. a fiamat nagyon sokaig vittem benne, aztan ha a csalad egyutt ment valahova, akkor a parom cipelte. Szerintem azert jobb mar ebben a korban, mint a kenguru, mert jobban kilatnak belole. Az enyemnek fejtamlaja is van, ugyhogy meg aludni is tud benne a baba, ha elalmosodik. en az osszes cuccunk kozul ezt szerettem a legjobban, mivel kitamasztoja van, ha nehez, leveszed, megalla sajat laban. Vasar;lashioz ideaklis, nem kell mozgolepcsokon, ajtokon, stb atkinlodni a gyereket babakocsistul.
Udv
Eva
ui: Irok a Gyermekeinkrol cimu rovatba, olvasd el, jo??
Eva
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron