Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Kismama tornát keresnék,délutáni illetve esti idopontban.
Esetleg ismeri valaki a Kállai Ildi féle videokazettát ? Vélemény ?
Hédi
 


Szia Hédi!

ÉN az István Kórházban fogok szülni, és ott van kismamatorna hétfőn 15-16-ig és szerdán 16:30-17:30-ig. Egyébként Művelődési Házak is szokták hirdetni, csak ott fizetni kell a tornáért.
Gallainé Magdi
 


Hédi,
most indult az Aktív Születés program az ELTE-n,úgyhogy érdemes csatlakoznod,hívd információért 18-21 h között a 06-1-312-3908-as számot.Szia,KANGA
KANGA
 

 
 

Hédi,
bocs-rosszul írtam a számot:312-39-18!KANGA
KANGA
 


Szia Kanga!

Tudom hogy nem ehez a témához tartozik, de nem Ti csináljátok azt a hordozókendőt? Kíváncsi lennék rá, milyen az.
Szióka
Magdi
Gallainé Magdi
 


Sziasztok!
Én egy tényleg-nagyon-szuper kismamatornát tudok ajánlani az érdeklődőknek. Ez igazából nemcsak torna, hanem nagyon komolyan felkészít a szülésre is. Én is érdeklődtem annak idején, és úgy hallottam, hogy több kórházban tartanak ilyet: István Kórház, a Baross utcai klinikán stb., de ezek valójában csak amolyan "lötyögésre" jók. Aztán a védőnőmtől kaptam egy címet, így akadtam rá Edinára, aki a lakásán tart kiscsoportos (max. 4 fő) tornát. Az a jó benne, hogy kellően átmozgat, utána pedig minden alkalommal egy-egy vajúdási és egy szülési pózt gyakoroltunk. A légzést, a mozdulatokat, minden annyira belénknevelt, hogy a szülése után akik oda jártak mind azt mondták, hogy nem tudják elképzelni, hogy mások hogyan tudnak szülni enélkül a tudás nélkül. Ezen kívűl a szüléshez közeledve tart egy papás felkészítést is. Elmondja nekik, hogy mikor mit kell csinálni, hogyan segíthetnek, megtanítja a masszírozást. Kb. a terhesség félidejétől érdemes hozzá járni. Az ára kicsit borsos (amikor én jártam 6000 Ft volt tíz alkalom), és kicsit messze van (IV. ker.), de mindenképpen megéri. A telefonszám: 233-3293.
Üdv, Erzsó
Erzsó
 


Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy aKállai-féle vidókazettán kívül ismertek-e másikat és ha igen, az milyen!
És nem tudjátok, a SOTE I-en vagy Istvánban most mikor vannak a tornák?
Kata
kata (kata)
 


Szia Kata!

Az Istvánban hétfőn 15-16h-ig, szerdán 17-18h-ig van kismama torna.
Mse
Mse
 


Szia Másik Kata!

Van egy régebbi kiadásu videó kazetta:
Terhességi Torna a címe.
A tornát a filmen Tápainé Bajnay Márta a SOTE I. vezeto gyógytornásza állította össze és irányítja.

kiadta:
ÖLEVICZKY L. és B
1086 Budapest
Karácsonyi S. u. 4.

Szia
bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Kata!
A Tápainé tart meg két másik gyógytornász lány a Baross u.21-ben délutánonként. Ez fizetős, tavaly 500 Ft volt egy alkalom, de valami bérlet is volt.
Ha mész ne csak az egyiket nézd meg, mert eléggé különböző stílusúak. Ezenkívül én az Aktív Szülés Program tornájára jártam, nagyon klassz csak egy kicsit drágább, meg én a végefelé a két babával a pocakomban nem voltam elég fitt hozzá.
Az előbbi torna telefonszáma 267-4885, az ASZP-ről pedig itt a babaneten is olvashatsz, azt hiszem.
Sára
Sára
 


Sziasztok, köszi Sára at infókat, tegnap voltam eloször Tápainénál, nagyon kellemes volt, jól esett, közel is van hozzánk, úgyhogy azt hiszem, járni fogok!
Kata
kata (kata)
 


Tápainé szuper, én is jártam hozzá, és a szülés közben rengeteget használtam a légzéstechnikát!
Anna
 


Szia Kata!
Örülök, hogy tetszett, járj rendszeresen, ha tudsz, mert légzés, gáttorna stb., csak időnként kerül elő, meg ha valaki kéri. Én egyébként a kedd-pénteki alkalmat (Kati tartotta) torna szempontból jobban kedveltem, a Tápainétől viszont rengeteg hasznos info-t kaptunk szülésről meg a klinikáról. Szokott lenni nála időnként papás beszélgetés és filmvetítés is, meg néha behozzák régi tornára járók a babájukat, az is tök jó volt.
SÁra
Sára
 


Helló!

A Sportkórházban is szerveznek kismama tornát. Szuper.
Náfrádiné Anita
Náfrádin&ea
 


Sziasztok!
Én a kicsi párommal szeretnék együtt tornászni, mert együtt is fogunk szülni. Érdekes, hogy mig azt hallottam az egyik fejtágítón, hogy a szülések 70%-a papás, addig a világért sem találok olyan helyet, ahol a férjemmel együtt tornászhatnánk. Megtanulhatná, hogyan tud segíteni nekem a szüloszobában, diktálni tudja esetleg a légzés tempóját stb. Az aktív szülés programjában résztvevo sportrekreátor azt közölte velem, hogy ez azért nem Amerika. A fene se vágyik Amareikára, csak a %-ok alapján én elvárnám, hogy a papák is fel legyenek készítve, és ne kukáskodjanak a vajúdó mama melett. Szóval, ha valaki mégis tud ilyen tornát írjon vagy ide, vagy a szemokkriszta@freemail.hu -ra.
Köszi: Kriszta *<:o))))
Kriszta
 


Sziasztok!

Tapaine fele tornarol tudtok pontos idoket es cimet?

Lili
lili73
 


Lili, néhány hozzászólással feljebb megtalálsz minden infót!
Kata
kata (kata)
 


Béres Alexandra honlapja
[url=http://www.beresalexandra.com/kezdo.htmkismama" TARGET="_top]http://www.beresalexandra.com/kezdo.htmkismama[/url]

torna és még sok érdekesség pl. hogy maradnak szépek a szoptatós no meellei:

[url=http://www.fitline.hu/index.shtml" TARGET="_top]http://www.fitline.hu/index.shtml[/url]
[url=http://www.fitline.hu/web/fitnesz/kismama.shtml" TARGET="_top]http://www.fitline.hu/web/fitnesz/kismama.shtml[/url]
bigacsiga
 


Sziasztok, csak azért írok ide, hogy a friss kismamák megtalálják ezt a topicot, szerintem elég naprakészek az infók!
Még annyit-lehet, hogy feljebb már írtam-, hogy én egy id&#337; után itthon tornáztam videókazettáról és nagyon ajánlom ezt a két kazit: Kállai Ildikó kazettája és a Baross utcában lév&#337; torna videóváltozata.
Mindenkinek kellemes testmozgást!
Kata
kata (kata)
 


Írok megint, jó tornázást, kedves friss kismamák!
Kata
kata (kata)
 


Kismama masszazsrol tudtok valamit? Olyan jol esne...mar ha lehet.

Lili
lili73
 


Lili, én már ajánlottam valahol a budapesti Normafa Fitnessben ügykod&#337; Tibi bácsit, aki egy aranyos, profi id&#337;s bácsi és barátn&#337;m járt hozzá várandósan. Én is ismerem, tiszta szívbol ajanlom ot!
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!

Kosz Kata, ha lesz idom, kiprobalom.

Nem tudjatok, hogy hol lehet intim torna kazit kapni?

Lili
lili73
 


Kriston Andrea
[url=http://www.intimtorna.hu/" TARGET="_top]http://www.intimtorna.hu/[/url]

A videokazetta cime: Kriston Andrea tornája
Kezdo testreform
Ára 1690,-
A Magyar Könyvklubnál is lehet kapni.
Zorkanya régebben az Auchanban is látta.
bigacsiga
 


A fent említett kazi a Cora-ban is kapható, kb. 2000 Ft.
kata
 


Lányok,

Nem tudja valaki véletlenül hogy Pesten van-e valahol vizi-terhestorna?
Köszi,
Évike
Évike
 


Sziasztok!

Nem tudjátok, lehet-e audiokazettát kapni kismamatornáról? Ha tudtok ilyet, adjátok meg a bolt címét. Köszi!
abi (abi)
 


Halihóó!

Melyik uszodába érdemes terhesen menni Bp-en? Olyasmire is gondolok a tisztaság mellett, hogy nem nagyon hideg a víz és emberszámba is vesznek, meg mehetsz de, vagy kora du nemcsak reggel és este.
 
 


Szia Bubu,

Én a Kondorosi úti uszodába járok, de rajtam kívül még nem találkoztam terhes kismamával. Néhányan jól megnéznek. De ez kevésbé zavar, mint az, hogy mindenki állandóan a fertõzéssel riogat. A védõnõ mondott egy jó védekezési módot: a gyógyszertárban kapható egy folyadék, úgy emlékszem, borax-glicerin vagy ilyesmi. Ebbe mártott tampont kell az úszás elõtt felrakni. Én ezt használom, eddig még nem lett bajom. Az úszás meg nagyon jól esik, és gondolom a babának is. De ha van uszoda jobb feltételekkel, az engem is érdekelne.
abi (abi)
 


Szia Edit (abi)!

A védõnõd tanácsát ajánlom, hogy beszéld meg nõgyógyásszal is, mert az én védõnõm (11. ker. Vahot u-ból) is annak idején a tampont ajánlotta, a nõgyógyászom viszont azt mondta, eszembe ne jusson, hiszen a tampon kívülrõl is nedvszivó, akármennyire bemártod a fertõtlenitõbe, az uszoda vizét magába szívja valamennyire. Lehet, hogy nincs igaza, nem értek hozzá, én a Balcsiban minden nélkül, illetve fürdõruhában 2 hónappal a szülés elõtt is még nyugodtan úsztam, semmi bajom nem lett.
Minden jót!
Móni
Moncsi
 


Szia Abi!

Köszi az infót. Sajnos most megint nem mehetek usziba egy darabig, de remélem mire rendbe jövök találok valami jó helyet.

Tudtok valamit esetleg a Köbánya-Kispest környéki uszikról?
 
 


Kedves Kismamák!

Én most járok ebben a topikban elõször, de bevallom lusta vagyok átnézni a régi üzeneteket (meg már jojózik is a szemem a sok olvasástól.) Mosonmagyaróváron vagyok illetékes, tehát a pesti lehetõségek sajnos nem lelkesítenek. Ugyanakkor boldog lennék, ha valaki segítene miként sajátíthatnám el a vajúdás, szülés alatti légzéseket, relaxációt. (Megy ugyan enélkül is a dolog, mert már kétszer sikerült, de hátha harmadszorra MÉG jobban is lehetne.) Szóval hang-, vagy videókazettát, (végsõ esetben könyvet) keresek e témában (Lehetõleg beszerzési forrással együtt. Hébe-korba járok Pesten.)
Köszi: Bori
Bori
 


Sziasztok Lányok!

Egy kis segítséget kérnék, mivel nem vagyok rutinos (az elsõ babánkat várjuk). A III. kerületben (lehetõleg a Római közelében) szeretnék kismama tornára járni. Ha valaki tudna valami jó helyet, nagyon hálás lennék az információért.

Köszi: Tímea
 
 


A Margit kórházban van úgy tudom Kállai Ildikó tartja.
Geva
Geva
 


Köszi Geva, de ott kérdeztem és pillanatnyilag nincs ott semmi. Egyébként nem Kállai Ildikó tartotta ott, hanem Keskeny Tímea. De már nem dolgozik ott, ezért nincsen olyan ember, aki tudna tartani ilyet.
 
 


Sziasztok Kismamák!
Tud-e valaki kismama torna lehetõségrõl az Õrs közelében?
Elõre is köszi.
Judit
Judit
 


Kedves Bori,

Én a Metró áruházban vettem decemberben egy videokazettát. Terhestorna kb. 40 perc, és a végén légzés, relaxáció kb. 15 perc. Sajnos a pontos címét most nem tudom, mert a munkahelyemrõl írok, de a SOTE vezetõ gyógytornásza tartja. Kb. 2000 Ft volt. Majd otthon megnézem a pontos címét. Lehet, hogy a gyõri Metróban is van.

Abi
abi (abi)
 


Sziasztok Kismamák!

Nem tudtok véletlenül kismamatornát valahol Zuglóban? Hallottam az úgynevezett Aktív Szülés programról, tudnátok egy telefonszámmal kisegíteni. Ha jól tudom az ELTE-n szervezik.

Elõre is köszi!!

L.
Lilla
 


Abi!

Köszi az elõzetes információt, remélem, hogy ez alapján is tudnak hozni az ismerõsök. (Mi sajnos nemigen jutunk el oda.) De azért a pontos címnek örülnék.
Bori
Bori
 


Szia Bori,

A kazetta pontos címe: Terhességi torna, relaxáció és légzéstechnika. A borítója fõleg narancssárga árnyalatú, és két kismama látszik az elején, egyik áll, a másik tornázik.
Remélem sikerül megtalálni.

Egyébként akit érdekel, a Szent Rõkusban (Blaha Lujza térnél) tartanak kismamatornát péntekenként 10-11 között.

Abi
abi (abi)
 


Sziasztok!

nem tud valaki veletlenul kimama, illetve intimtornat audiokazetta formaban? Nagyon megkoszonnem.

Kriszta
Kriszta
 


Sziasztok!

Tud valaki kismama tornát a XIII., esetleg a IV. kerületben?

Köszi!

Kép

Kép

Kép
 
 


Valaki írt korábban valami Edináról a IV. kerületben, aki tart(ott) nagyon jó kismama tornát. Senki nem ismeri őt? Esetleg mást? Köszi

Kép

Kép

Kép
 
 


Senki nem tud azóta Edináról? Az a beírás még 2000-ben született, és nem tudom, hogy ilyen idő távlatából is fel merjem-e hívni azt a telefonszámot.

HELP!

Kép

Kép

Kép
 
 


KISMAMA HASTÁNC TANFOLYAMOT indít a József krt.-on és a Westend-el szemben a Váci utón a Karnevál Táncegyesület. Bővebb információ a www.tanctanfolyam.hu internetes oldalon, illetve a 420-9386-os telefonszámon.


KISMAMA HASTÁNC TANFOLYAMOT indít a József krt.-on és a Westend-el szemben a Váci utón a Karnevál Táncegyesület. Bővebb információ a www.tanctanfolyam.hu internetes oldalon, illetve a 420-9386-os telefonszámon.


Kedves mamák és babák!
Kismama és baba-mama jóga indul az Újpalotai Közösségi Házban 2005. márciusában. Felvilágosítás és jelentkezés: 410-0836 (Simon Patrícia), illetve bővebb információ olvasható a www.ujpalotainfo.hu oldalon.
 


Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, nem tud-e valaki az ötödik vagy a hatodik kerületben vagy ezek környékén olyan kismamatornát, ahová pici gyerkőcöt is lehet vinni. 17 hónapos lesz a kisfiam, és az ötödik hónapban járok a második aprósággal.



Köszi előre is

Éva
 
 


Sziasztok!
Kismama és babás jógát tartanak a II. kerületben is, a Bimbó út elején van az Asram Jógaközpont, ahol majdnem minden nap van ilyen foglalkozás. Közel van a Mechwart ligeti 4-6 villamoshoz. Info: www.jogakozpont.hu vagy 0620-552-6564
 
 


Edina vagyok és még mindig, folyamatosan készítem fel a kismamákat a szülésre.Bővebben rólam: www.edinakismamatorna.hu

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: