Új privát üzeneted érkezett!

Hali!

Körben áll egy kislányka? Kép

És "kocsizni" szerettetek????

Krissi
 
 


Zakatolás, Leveles a május? Bár a sóder az igazi, abban lehetett pusziszkodni is.
ZX 81?
sofka
 
 


HT akárhányas számitógép! Azon már egész élvezetes játékok is voltak.
Istenem, mikor nem lett elég a ZX81-em 1K memóriája Kép és kaptam 16 K bővitést hozzá....Kép

Ildi

Ildi
 
 

 
 

Sziasztok!

Én a ZX-et csak az általános suliból ismerem. Kép Amikorra anyagilag eljutottunk egy "számítógépig", az már C64-es volt. (Honnan máshonnan, mint Bécsből Kép) És rajta a Hexen...(süssz? vagy mi a csuda) játék.

Én a Mozaik újság előfizetője voltam, amiben három fiú kalandjai voltak. A múltkor láttam valahol, de sajna nem volt időm megállni megnézni közelebbről, hogy ma milyen. Rahan-ra is emlékszem.

Mióta keresek (az interneten is) anyukámék Tesla lemezjátszójára tűt vagy tűfejet! Mert szegénynek csak az a baja van... Alphaville lemez! Az unokatesóm -akitől kaptam- mindjárt előlépett kedvenccé.

A szüleim épp a hétvégén nosztalgiáztak a 70-es évekről, amikor megvették első olajkányhájukat. Nekem csak a rettentő büdös maradt meg, meghogy a frissen kapott műanyag babakocsimat azon mód nekitoltam. Csodálkoztam, hogy kiégett. Kép

Nagyszüleimnél: Képes Újság (benne a Titanic tragédiája folytatásokban- ennek lemásolásával tanultam meg nyomtatott betűkkel írni), Hazafias Népfront. Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Tobben irtatok a Sodert, jatszottam is, de a szovegere nem emlekszem. Tudja valaki kozuletek!

En is imadtam gumizni, mivel nem volt tesom, ezert otthon ket szeket fogtam be... Kép

Mi sikozasnak mondtuk a porgest, de betiltottak a suliban, mert volt belole baleset... Kép De ugy volt jo, ha egy nagy darab csajjal csinaltad, aki eros volt, es meg tudott tartani, es kipordultel a vegen.

En sem nezhettem este Tv-t, de a Sandokanra, es az Isaurara emlekszem, szerintem ezeket szombat vagy vasarnap de. ismeteltek.

Mivel orosz tagozatos suliba jartam, nekem a Murzilka neve ujsag jart.

Ja es emlekztek a Pajtas ujsagra! Nekem volt egy csomo beirasom, mert ora alatt azt olvastam...

Moni

 
 


Sziasztok!

A "sóderos" nem ez: "Sóder, sóder a lábam alatt, galambom, aki itt a legszebb, tőlem csókot kap."

Jaj, erről az orosz újságról eszembe jutott, hogy nekem valami olyan orosz nyelvű is járt, amiben kék műanyag lemezmelléklet (olyan, mint a bakelit kislemez) volt. Mi volt annak az újságnak a címe? Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Ki tudtöbbet a Szovjetunióról
Mai Bulgária
fd
 
 


Szerintem gyűjtést kellene indítani a páros pörgés különféle elnevezéseiből. Írtátok már csörizésnek, sikózásnak, sörögésnek, sörgésnek, pörgésnek. Bővíteném: mi récsáztunk!

Sztori a Ki tud többet a Szovjetúnióról? vetélkedőből. Marhára nem tudtunk persze semmit, és jött a kérdés: Milyen minőségben menekült Lenin a vonaton akárhonnan akárhová? Nagy csend, senki sem válaszol. Villámkérdés volt, lejárt a csapat ideje, akié a kérdés volt, bárki bemondhatta a választ. Gondoltam, nem veszíthetek egy hülyeséggel semmit. Bekiabáltam: "Mint fűtő!" Talált. Kép
Márti
T-Márti
 


A sörizést nálunk "kuszizás"-nak hívták. Azért sörizést írtam föntebb, mert még az a legelterjedtebb neve a sok közül, és attól tartottam, "kuszizás" néven senki se jön majd rá, hogy mi az.
A kipörgetés tényleg benne a legjobb. Mindig a barátnőm meg én pörgettük ki az elsős kislányokat.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


A HT-n apukám kedvenc játéka volt a "Galaxy". Nemrég a férjem talált az interneten régi játékokat, persze PC-re alkalmazva. Le is töltötte Apunak egyik névnapjára. Volt benne Tetris, sőt talán az első kalandprogramok közül is volt néhány. Az egyikben valami barlangban szaladgál néhány (vagy egy?) kukac, a másik pedig az "Icycle works" vagy mi, amiben hólabdákat kell a helyükre tologatni, hogy előbbre juss.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Juca!
Az az újság nekem is járt.Kép És sohasem tudtam meghallgatni a lemezeket, nem volt mivel....
Itt töröm a fejem a címén... Valamiért a Fortocska ugrott be, de szerintem az egy másik volt. Ennek mintha hosszabb címe lett volna. Valaki csak emlékszik rá.

A barátnőm Ausztráliából a nagyszüleitől kapott ajándákba egy játékgépet, akkor ez még itthon nagy szenzáció volt. Csöveket kellett össszerakrni, hogy megteljen a kád, de az egérkék mindig lerombolták. Milyen jókat játszottam vele éjszaka a takaró alatt.Kép

Pénzt is kapott mindig, azon vettünk a dollárboltban Tobleronét.Kép
És náluk néztünk először igazi videóklippeketKép

Andi

Andi
 
 


Az anyum a 70-es évek elején dolgozott már az Ural típusú ősszámítógéppel, és mindig rengeteg lyukkártyát hozott haza, alsóban erre rajzoltunk, jegyzeteltünk. Évek múlva is bukkantak elő otthon lyukkártyák.
Első-másodikos voltam, amikor este a szobámba menet mindig füleltem a hiradóra, és minden nap megállapítottam, hogy még nem ért véget a vietnami háború, és ez nagyon rossz volt.
Zsuzsa
 
 


NA még egyszer!
Anyum a 70-es évek elején dolgozott az Ural típusú ősszámítógéppel, és rengeteg lyukkártyát hozott haza. Évekig kerültek elő kártyák, arra jegyzeteltük, rajzoltunk.
Elsős-másodikos koromban este, amikor elmentema gyerekszobába, mindig füleltema Híradóra, és minden nap szomorúan állapítottam meg, hogy még tarta vietnami háború.
Zsuzsa
 
 


Bocsi, csak egyszer!
gyuzsu
 


Mi simiztünk Kép - és a többi nevét sosem hallottam, azt hittem, mindenki így hívta Kép

Márti
 
 


Mindennap este a Filmmúzeumon 8-kor kezdődik a "Nem lehet megunni!" , negyedóra és régi reklámokról van szó. Nagyon érdekes , jókat vidulunk rajta.
Én még használtam 98-ban Commodor 64-est!Kép Lazzy Jones volt a kedvenc játékom.
Nekem is voltak ilyen lemezeim (orosz) , olyan szép kékek voltak!Ja levelezőtársam is volt , de el sem tudtam olvasni a leveleit.

És a páros tapsolós játékra emlékeztek. Egymással szemben egymás tenyerére csapkodtunk miközben énekeltünk. Próbáltam Gergőmmel , de nem jött össze.Kép
Ötödikben a töritanárom állandóan meghúrcolt az órák alatt , mert megtudta , hogy hittanra járok! Én hülye boldogan meséltem neki , hát ez lett az eredménye.
Na mennem kell , mert nem bírnak magukkal.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Megvilágosodtam! (Újság ügyben mindenestre Kép) Kolobok vagy Kalabok volt a címe. (Kiejtés kérdése)

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Igeeen, nekem is volt kolobok!
És simiztünk mi!
Ezekhez a tapsolósokhoz is jöhetne a szöveg, mert totál nem emlékszem rájuk!!!
Dollárbolt istenem.... emlékszem, egyszer ausztráliába szakadt nagybácsikánktól kaptunk ausztrál dollárt,és igen, toblerone-ért jártunk mindenfele, meg after eight-ért. És ha aput külföldre küldték, mindig ilyeneket hozott.
Pajtás: még a tvben is voltam általa!

Hahotára emlékeztek még???? Kis pici vicces könyvecskék, komoly sorozatom volt (hol lehet??).

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Igen, nekem is volt Kolobok-om, es kek lemezem! Kép
Dollart boltba mi is csak a rokonok altal mentunk... Kép
Tapsolosokra emlekszem, de szoveg nem ugrik be. Ami beugrott: An-tan-tenusz, szo-raka-tenusz, szo-raka tiki-taka, bili-bala-bambuszka. Et ugy jatszottuk, hogy korben alltunk, es egymasra tettuk tenyerrel felforditva a kezunket. Jobb oldalon felul, bal oldalon alul, es atcsaptunk a kov. tenyerebe. Es ha vege volt a szovegnek(bam-busz-KA), akkor az utolso csapasnal, ha eltalaltad a melletted allo tenyeret, akkor o kiesett, ha elhuzta, akkor te estel ki. Ennyi mara.
Moni

 
 


Márti, PIldi!
Nálunk is simizés volt. Hogyhogy mások nem így hivták? Kép

Bocikaramella, krumplicukor és medvecukor!

Lídia
 
 


Kolobok! Nekem is megrendelték anyuék, hátha megtanulok oroszulKép (nem jött összeKép)
50 filléres gombóc fagyi.(rég volt, nagyon rég)
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

A Móni által leírt játékot mi más "szövegre" játzottuk: an-tan-té-nusz-fló-ó-ra-o-ma-na-o-na-o-ti-ti-ti-o-na-o-na-o-ti-ti-ti-ó-ben-dzsó- fix és a fixre kellett elkapni/nagyot csapni Kép

Meg még ilyen körjátékok voltak:

Körben áll egy kislányka, lássuk, ki lesz a párja, lássuk kit szeret a legjobban, azzal forduljon gyorsan! Ezt szereti legjobban, ezzel forduljon gyorsan!

És: Árokparton récetojás, récetojás, récetojás. Ez a kislány miniszoknyás, miniszoknyás, miniszoknyás (de lehetett midivel és maxival is, attól függően, ki állt a körben) Kell-e néki, de jól áll néki (???), KOvács Gábor (vagy bárki) kell-e néki, nyikorog az ajtó sarka, sarka, szép szerelme lép be rajta, rajta. Hallod-e Ági (vagy más Kép), hallod-e? Beteg a Gábor, hallod-e, süss neki rétest, meggyógyul, kiugrik az ágyból és megcsókol! KépKépKép

Meg voltak pöttyös és csíkos könyvek Kép
A múltkor eszembe jutott még sok dolog, de megint elfelejtettem Kép

Márti
 
 


Meg a delfin könyvek! Fiúk évkönyve, Lányok évkönyve. Gólya hozza?
Orvos a családban. A családi lap orvos válaszol rovata fontos szerepet töltött be a felvilágosulásombanKép
Az első diszkó (Kép) ötödikes koromban a tornateremben.
Újságok: (ha volt már valami, akkor bocs) Dörmögő dömötör, Pajtás, Ifjúsági magazin, Magyar ifjúság,
Kívánságműsor a rádióban Kettőtől ötig. Ötödik sebesség. A tv-ben az Egymillió fontos hangjegy.
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

A következőre emlékeztek?
Dzsimbala-bala-bala dzsimbala-bala.... Úristen, de nagyon hülyén néz ez így kiKép

Meg: A börtön ablakába soha nem süt be a nap.....

ÉS: Megmondtam én, enyém leszel, és többé már senki nem ölel, vár ránk a part hív a nagy folyó.... stb.

B. Tóth László műsora. Mi volt a címe? 4-kor kezdődött a Petőfin. Poptarisznya...???????

Krissi
 
 


Sziasztok!
Én emlékszem egy olyan tapsolós játékra is, amit nem kettesben, hanem többen, körben állva játszottunk. Egymás nyitott jobb tenyerét tartottuk azzal adtuk tovább a tapsot a másik jobb tenyerébe. Nem tudom mi lett azzal, akire az utolsó ütem jutott. Azt hiszem, kiesett.
Szöveg? Nem ugrik be, de valami halandzsa volt.
Sajnos a szembeállós tapsolós szövegére sem emlékszem.
Talán az ált.sulis nagy barátnőm még tudja. Itt az alkalom, hogy írjak neki.

Emlékeztek még a táborok tábortűzi műsoraira! Kincsesbánya lenne most egy suliban egy esős napon az az arzenál, amit ott felvonultattak!
Ki emlékszik közületek konkrét produkciókra?
Márti
T-Márti
 


Valaki megírja a Leveles a május szövegét? Mi ugyan nem sokat énekeltük, de azért a dallama ma is a fülemben van, és jó lenne tudni a szövegét is! Kép
Kíváncsi
 


Leveles a május, virágos a rét,
majálisra menni, jaj de csudaszép!
Búzavirágkoszorú, ma senki sem szomorú,
ránk ragyog az ég, sej, a május csodaszép
hóóóónap! Kép

(Vilka lányomnak szoktam énekelni, aki májusi baba Kép)

Annak nem tudja vki a szövegét, amiben ilyesmik vannak: tamtam, dzsungel, villogó szemek, éjszaka, vadak ?????? Néha sorfoszlányokra emlékszem belőle dallammal együtt, de most még ezek sem ugranak be Kép De hátha ráismer így is valaki... Kép


Márti
 
 


Bezzeg én hiába könyörögtem a fiamnak, hogy legyen májusi - áprilisi babám (?) ugyanis már van -, volt képe megszületni 31-dikén! KépKép
Köszi, Márti!
 


Sziasztok!

T-Marti fentebb irtunk rola, szoveg is van. 2 variacio is. De nekem van 3. is:
az eleje nem tudom hogy van, de a vege hasonlo a marti altal irthoz:
ti-ti teo-teo tititi o-ben-dzso-fix.

Moni

 
 


Moni!
Megtaláltam!
Múltkor valahogy átugrottam azt a hsz-t.
Köszi!
T-Márti
 


Tapsolos:
Bagdadban ma nagy nap van
Ulnek az arabok az ablakban
Szaraz falevelet sodor a szel,
Bagdadi oregapam igy mesel:
Hollare-jule- hollare-csimballara...

Kép Kép Kép

Zsuzsi
 


Zsuzsi!
Ennek van egy kevésbé gyerekbarát változata is...Kép
 


Leveles a május 2. szakasz:

Tizenhárom végből van az én gatyám,
tizenhárom részből varrta a babám.
Egyik szára rövidebb, a másik meg hosszú lett,
Látod-e babám,?
Jól elszabtad a gatyám szárát.

És a vége:
Szovjetunióban kisütött a nap.
Leng a vörös zászló a kék ég alatt.
Fújja a szél, lengeti, szabadságát hirdeti,
minden csuda jó, éljen a Szovjetunió, hejhó!
 
 


Most futottam át az utóbbi hozászólásokat Kép
B. Tóth László műsora-> Ötödik sebesség (azt hiszem)

Rakéta regényújság. Nagyon szerettem. Épp a napokban találtam egy havi előfizetési jegyecskét itthon a KINCSEIM között.

Pajtásban volt a Coffi és a Paprika?

Megvan még a kisdobos emléklapom, sőt az igazolványom is Kép

Mikor pici-pici kislány voltam Kép a Nagymamám mindig vett a hajamba szalagot. A coff végére kellett kötni. Vmi műszálas, áttetsző anyagból volt. Húúú de nem szerettem akkor. Meg katicás hajgumi. Emlékszik rá vki?

Szintén a Nagymamánál a falon hímzett "házi áldás".

A boltban jegyes tejet árultak.
A kakasos korong alakú nyalóka.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
 


Sziasztok!
Nekem két dolog hatására jönnek elő a régi emlékképek, az egyik az az illat, a másik pedig a zene. Mikor Internetezni kezdtem, akkor az első dolog, amit megkerestem, az egy dalszöveg-gyűjtemény volt, máig ez az egyik kedvenc oldalam. Ha gondoljátok...
Most is annyi régi emlék tört elő, hogy itt üldögélek, és mosolygok nagyokatKép.
Kis ízelítő:
BELLA CIAO
HA MINDEN NYELVEN
GUANTANAMERA
TIZENHAT TONNA
CSIGA-BIGA
NEM VOLT A SZÁSA...
SZOVJET HIMNUSZ
AZ ELSŐ VILLAMOS (Tolcsvay)
KÉK VIRÁG (Tolcsvay)
HÚSZ ÉV MÚLVA (Komár L.)
REQUIEM (Karthago)
TALÁLKOZÁS EGY RÉGI SZERELEMMEL (Kovács K.)
VÁRJ, MÍG FELKEL MAJD A NAP (V-Moto'Rock)
GEDEON BÁCSI (Szécsi P.)
POSTAKOCSI (Sprint)
GONDOLSZ-E MAJD RÁM (Echo)
OHIO
A BÖRTÖN ABLAKÁBAN
PAFF, A BŰVÖS SÁRKÁNY

Mindezek itt:
http://ludens.elte.hu/~gaabi/

Jó dalolást! (Szerintem nem lehet megállniKép)
Csi
 
 


Aztán volt egy zenekar a nyolcvanas években, a Neoprimitív, ők énekelték úgy, hogy: te csak várj, míg felkel majd a - NÉP!
Kíváncsi

Csi! Megkeresem majd a honlapot! Kép
 


Filmek (sorozatok)->
Alfa holdbázis
David Vincent látta... ennek mi volt a címe? Emlékszik rá vki? Mindkettőt nagyon szívesen megnézném újra.

Volt egy NDK bábfilm is. A címét nem tudom. Nagyon aranyos volt. Volt benne egy erdei manószerű emberke, aki dzsippel rohangált.
 


NDK mesék: nagyon szerettem az álommanót, amelyik valami álomport szórt, vagy mit Kép
Aztán volt még egy mese, nem tudom, honnét, Varázsceruza volt a címe, azt is nagyon szerettem.
Más: emlékeztek arra a sötétkék szoknyára/rövidnadrágra, olyat hordott minden óvodás, kantárja volt, de olyan, hogy elöl egy H betűt képezett?
 


Nekem meg tiroli mintás ruhát horgolt a NAgyim, de még a babámnak is.
A VArázsceruzát mintha láttam volna a Minimaxon mostanában, bár nem biztos. De Lolka és Bolka az van!
Az Álommanót én is szerettem, meg a Holle anyót is!
Hétközben Iskolatévé. (még a szignálja is itt van a fülemben)
Hétvégén de. volt a Kakaóbár, Juszt Lászlóval. Hm.
Meg valami német családi sportműsor, bizonyos Ádi (?) volt a műsorvezető.
Zsuzsa
 
 


Ja, igen! Gyere velünk, csináld veluenk (most meg az én billentyűzetem bomlott meg Kép), csináld jobban!
Kíváncsi
 


A rádióban reggel 7 előtt öt perccel reggeli torna ... annyira ellenszenves, monoton hangot azóta sem hallottam Kép, erre muszáj volt kipattanni az ágyból és AZONNALI HATÁLLYAL kikapcsolni. Alatta valami minden dallamot nélkülöző zongora szólt - később is jó ideig azt hittem még, hogy alapból utálom a zongorát, pedig nem, csak azt, de azt nagyon KépKépKép

Márti
 
 


Emlékeztek a Bors nénire???
Abban ugrabugrált a Verebes, mint színész!!!
És a Tündér lalára? Na, azóta szeretnék én makettkészítő lenni.
Csak ülök, és mesélek?
És amikor a bemondó olvasta a mesét?
Gólyavári esték...
Vasárnap mindig volt valami olyan sorozat, amikor egy színész filmjeit vetítették, pl. Karády, vagy a Marlene Ditrich
TV Zenés Színház?
Maya, Tízezredik utas, Canterville-i kísértet, Párizs, C...-i harangok, de jók is voltak!
Aztán jöttek a Rajnai filmjei, a Mesék felnőtteknek. Na, azt nem bírtam...

Berci az űrben. Mindenre rárajzolták, nekem még a vonalzóm is Bercis voltKép.

Moszvai Olimpia. Inkább félimpia.

Csi
 
 


Csi, Mackó volt a jelvényállata!
Valami eszembe jutott még ma, de nem tudom, mitől, valahogy mostanában elfelejtek mindent..nem csoda, hisz még a múlt században volt! Mit is kell erre bevenni? Elfelejtettem...Kép
 


Kíváncsi!
Cavinton-t. Onnan tudom, mert Csí állandóan ajánlgatja nekem. Lehet, hogy már fel is íratta a részemre Kép

NDK-s manó, amit próbáltam leírni, az az Álommanó???
Hétfői adásszünet a TV-ben...

Olyan korong alakú nyalóka volt virág mintával is.

Nektár sör (alkoholmentes).

Nekem van régi tejes üvegem is bibibi
 


Képzeld Csi, egy hónapja láttam a Bors nénit. Nem volt Verebes, nem volt Dajka Margit, de minden dal előjött. És a játékmester még mindig Novák János. Kolibri SZínházban játsszák!
NDK-s manó: Sandmann. Zsákja van, abból szórja az álomport.
Kívánságműsor a Petőfin kettőtől ötig hétfőnként. Tisztára diszkzsokénak éreztem magam a grundig magnómmal.
Apropó: Grundig. 1980-ban kaptuk, és még ma is szuperál! Távirányítós, színes tévé. Mekkora sztár voltam vele az osztályban.
sofka
 
 


Nekem meg aluminium tejeskannám! (abba vettük a kimért tejet, és a boltban műanyag bögrébe is kimérték a kifli mellé, ebbe a tejesboltba mehettem le először egyedül vásárolni. Amúgy a BArtók Béla úton volt)
"Az én apukámnak meg Csébje van!"
Az ablakunk alatt mentek el a lovaskocsik(!!)(70-es évek Bp.KOsztolányi tér)reggel a Kispiacról hazafelé tartva.
És még láttam jegeskocsit is!
Egy telefonvonalra évtizedeket kellett várni.
Elsőben megkérdezte a tanítónéni, hogy ki az értelmiségi származású és ki a munkásszármazású. Irtó kínos volt, hogy tudtam, kénytelen leszek "rosszkor" feltenni a kezem.
Zsuzsa
 
 


Nagymamáméknál csuporba kaptuk a tejet a tejcsarnokba.
Mindig félig volt, mikor hazaértünk vele, pedig csak 3 házzal arrébb volt.
Sokkal finomabb volt, mert még langyosan kaptuk, fejés után.
Ja és a kenyér sem bírta az utat megrágás nélkül.

Gigóca
 
 


Nekem volt Misa Macim a moszkvai olimpiáról Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Zsuzsa,
Akkor ott laktal/laksz, ahol mi is!

A Cseb-rol jutott eszembe:

"Cascot akarok kotni, Cascot akarok kotni"- a fan logo manus!

Zsuzsi
 


ZSuzsi, sajna már elköltöztünk régen, több mint 10 éve. Bevettük magunkat a pesti belváros sűrűjébe, először a Ráday utcába, most pedig a BAross utcába költöztünk (így lettem budai gyerekből nyóckerületi lakos.
Amúgy."Nem megmondtam, hogy bontott csirkét hozzál!"
ZSuzsa
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: