Új privát üzeneted érkezett!

Aha!!
Meg arra is, amikor még a Kisföldalatti (akkor még így hívták Kép) a végállomásánál lement a föld alá. Meg én még utaztam fapados villamoson is, meg olyanon is, amelyiknek az ajtaja helyén rács volt.
Kíváncsi
 


Sőt még halvány dedekori eklékként még rémlik a villamoson ülő kalauz is!
Zsuzsa
 
 


Ugyanmár királylány!Én csak az Orosházi libamájpástétomért jöttem.Kép
 
 

 
 

Emlékeztek még a (gyanítom) bélbe töltött párizsira? GYerekkorom egyik kedvenc kajája volt a párizsikosárkaformára sütve és beleütve egy tojás, azzal tovább sütve. A sütéstől a bélbe töltött párizsi kosárka formájúvá ugrott össze.
ZSuzsa
 
 


ZSuzsa, de jó, hogy előhoztad megint a topikot! Kép Ilyen párizsit sosem ettem, de hogy régen finom volt a párizsi, az tuti, ma meg ... Kép
Mi ma gyurmáztunk Árminnal és eszembe jutott, hogy gyerekkoromban csak kék és piros gyurma volt, egy csomagban voltak, elég büdösek, olyan olajszagúak, rudanként csomagolva! És csináltunk színes papírból forgót Kép vajon szokás még ma is? Olyan fényes felületű színes négyzet alakú papírt, amilyenből mi anno gyártottuk, már nem lehet kapni, kerestem. Hogy én hogy imádtam régen az ÁPISZ-okat! (ma is így hívom a papírboltokat, holott az ÁPISZ = Állami Papíripari Szövetkezet) és a boltot is Közértnek hívom - ti nem? Meg volt még Virágért, meg TSZ-ek, meg GMK, meg "CS"-lakások (igaz, az van ma is, csak nem ez a nevük)

Márti
 
 


És a virsli meg finom roppanós volt, nem az az ázalag puhaság mint ma!
Én is Ápiszba és közértbe járok ma is!Kép
Zsuzsa
 
 


Egyik nap apósom kioktatott,hogy mire gondolok amikor azt mondom közértbe megyek,mert olyan nincs.Közöltem vele,hogy nekem akkor is közért és kész.KépEzek után még 30 percig magyarázta a saját igazát.Kénytelen voltam végig hallgatni mivel a kocsimban ült,mert hoztam haza a kötözésről a kórházból.
 
 


Nekem a 4 évesem is ápisznak hívja a papír boltot! Kitől hallhatta???Kép
Én a régi párizsit is úúútáltam.
A pöttyös-csíkos könyveket még most is gyűjtöm!Kép
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Halihó, itt egy újabb ápiszos-közértes! Kép
Rádióban szünetjel, meg a tévében is, emlékeztek?
Párizsikosárkáról csak hallottam anno, csinálni sose, mert nálunk akkoriban nem volt divat otthon a párizsi.
Színes papírforgó itt Bécsben van még bőven, árulják az utcán, pedig milyen rém egyszerű csinálni is!
Kíváncsi
 


Sziasztok!

Most találtam ide. Zulu, hálás köszönet az oldal címéért, ugyanis régóta vadászom a régi reklámokra. Az egyik takarékbélyegesben (Karcsi biciklit vesz) szerepel a párom még kissrácként. Múltkor láttuk a Vágó műsorban, de azóta nem találtam! KÖSZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!KépKép

Süti
 
 


Linato, és közértpártiak, bár ez nem a helyesírás topik, de azért belefér, hogy régen volt a Közért, de ma már közért, így kis betűvel, mert átment a köztudatba, közszó lett belőle, élelmiszerüzlet jelentésben használjuk (ez, gondolom, nem meglepő Kép ). Hogy mióta, nem tudom, de a Magyar Helyesírás Szabályai tizenegyedik kiadásának 1994-es tizenegyedik lenyomatában már szerepel. Hát ez nagyon hivatalosra sikeredett, de a lényeg, hogy bátran használjuk! Kép.

Lídia
 
 


Zsuzsa!
Hú, az a roppanós virsli nagyon finom volt. Ma is lehet kapni olyan virsliket, és nagyon finom is, csak hát a többihez képes 2x-3x annyiba kerül. HOgy miért?
Van nagyon finom párizsi is. Nem igazi bélbe van töltve, az igaz. A márkáját most meg nem mondom, de sertésből van. Szerintem régen is az volt a finom párizsi.

Hogy megmaradt ez a közért szó, és mi van az ABC-vel?Kép Itt nálunk nagyon sokáig ábécé voltKép

sasha

Kép
 
 


Sasha,
az ábécékből lett a CBA hálózat! De most komolyan! De mondhatod egyszerűen csak, hogy közért! Kép
 


Nahát, de jó kis topik ez! Kép
Éppen meg akartam írni valahová, és ez igen jó helynek tűnik: pár napja voltunk Párkányban (Szlovákia) búcsúban. Közben beültünk egy étterembe ebédelni. Desszertként somlóit kértem, és képzeljétek, IGAZI tejszínhab volt a tetején! Annyira hozzászoktunk a műízűhöz, holott az igazi tejszínhab mennyei! Lelkesen kóstolgatta az egész asztaltársaság Kép Emlékeztek még a Fincsire? Na, azt nagyon bánom, hogy már nincsen.
Még egy, amit a párommal folyton emlegetünk így, a tél közelettével: a csörgő-zörgős, mélypiros (bár szakadós Kép) mikulás-zacskókat. Nekünk már csak az marad A mikulás-zacskó...
Jamina
 
 


Jamina!
Mikulás-zacsiKép
Ildi

Ildi
 
 


Ildi,
beismerő vallomás következik: költözés közben eltűntek az Ildi-féle mikulás-zacsik Kép
Jamina
 
 


Sziasztok!
En is megprobalok olyan atlatszo, zörgös Mikulas-zacskot szerezni, ha erre kerül a sor!Kép
Kryss
Kryss
 


Jamina!

Irgum-burgumKép. De van ez igy. Majd igyekszem keresni, hátha van még!Kép

Ildi

Ildi
 
 


Fincsit lehet még kapni! Imádom.
Van sós, meg paprikás.
ha ugyanarrol a kukoricapehely izéről beszélünkKép
tegnap vettem a tescoban 70 ft, és fincsiKép
Barbi
 


Barbi,

szerintem Jamina a kész tejszinhabról írt, mert az aztán tényleg fincsi volt. Olyan doboza volt, mint a tejfölnek.

És lányok valaki emlékszik még arra a cukorra, bár igazából valami fehér karamella volt, aminek zacsiján nyuszi volt, és ostyapapírba volt csomagolva belül, amit meg lehetett szintén enni.
Na abból nálunk zsákszámra fogyott, főleg ha bátyám megtalálta a rejtett tartalékaimat.

Gigóca
 
 


Ha már Mikulás meg cukrok: régen a virgácsok is nagyok voltak, egész terjedelmes aranyfaágak, amire lehetett szaloncukrot akasztani! Kép Mostanában csak a cirokseprű szálait aranyozzák Kép És a régi szaloncukor? Rózsaszín, fehér, sárga, barna, narancssárga - azt hiszem, ez volt a színválaszték - van még olyan? Én szerettem! A Mikulásfigurák pedig piros ruhában voltak (csakis! ) és csokiból Kép, nem tejes kakaómasszából, vagy miből, fúúújjj! Kép

És a Nyugi-Gumi? (nem mondom meg, miről jutott tegnap eszünkbe Kép)

Márti
 
 


Sziasztok!

Ó, a konzum szaloncukor, amin nem volt csokoládébevonat!!!! Kép Anyukám minden karácsonykor előkerít valahonnan olyan szaloncukrot, de egyedül én eszem a családból. Mondjuk a mai már nem olyan kőkemény, mint anno. Kép

Az összegyűjtött régi kis piros Mikulás-csomagokat tegnap borította ki Vili a szekrényből. Még szerencse, hogy nem volt bennük semmi. Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Juca!

Hol lehet hozzájutni ilyen szaloncukorhoz? Faggasd ki anyukádat, légy szíves!!! Tavaly egy csomó helyen kerestem, de nem találtam Kép.

GÉPSONKA - emlékeztek? A neve elborzasztott, de nálunk ritkán asztalra kerülő ínyencség volt.

Gigóca! Igen, a nyuszis cukor, imádtuk! Egyszer kaptam egy nagy fémdobozzal, a doboz még ma is megvan.

Lídia
 
 


SZiaztok!
Újra itt!
Emlékeztek a császárzsemlére? És a puffancs alapú hamburgerre pl. az Astoria sarkon? És a Kinizsi mozira, ahol diákjeggyel talán 6 forintért néztük végig a klasszikus filmeket?
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!
Csaszarzsmlet meg ma is lehet venni, legalabbis itt Sz.helyen a Sparban es a Ferrosutnel is.
Moni

 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy vmelyikőtök már ebben is megelőzött: én még mindig a Felszabra és az NDK Centrum elé beszélek meg randikat.
Volt vki rajtam kívül a Szovjet Kultúra Házában Télapó-ünnepségen? Kép

Lea
Lea
 


Hycomat!!!! Ma láttam egy ilyen trabit. Csinálnak még hasonlót? Mert már az agyilag hycomat szöveg is kikopott a köztudatból..

sofka
 
 


Zsuzsa! Astoria-sarki hamburger Kép Én csak vágyakoztam rá és nagyon ritkán ettem, mert szörnyűűűűű drága volt: 32 FT KépKépKép Arra emlékeztek, hogy az Astoria másik sarkán nem volt mindig East-West Center? Először egy kis parkszerűség volt padokkal, fákkal, némi fűvel, az öregek ott ücsörögtek és kutyát sétáltattak. Aztán lett nagyon modern butiksor, bódékból ... meg tüntetés, hogy az a Nemzeti Színház helye ... és aztán lett EWC. És volt virágosnéni a Rákóczi út 7 előtt, az 5-ben pedig lángos, nagyon finom, 1.80-ért KépKépKép (én ott laktam a 9-ben, azért emlékszem rá ilyen jól Kép)

Márti
 
 


Mi sokszor ettünk ott hamburgert, mert én a BTK-ra jártam, a férjem (akkor még csak szerelmem) a KAzinczy utcai fősulira és így félúton volt randi előtt mindkettőnknek.Kép
Az EWC helyén lévő butiksoron vett a párom ajándékba egy széles fekete övet, amit olyan ferdén hordtunk a szoknyán, emlékeztek még?

A Fehérvári úti kispiacon pedig (de ez még a 70-es évek közepén volt) a Nagyim mindig vett nekünk mustot és hozzá lángost.

Zsuzsa
 
 


Gigóca!
Én nem emlékszem milyen volt a nyuszis cukor, pedig már akkor is imádtam az édességet.

Zsuzsa!
Én is onnan kaptam a széles fekete övemet ajándékba.Kép

Arra az édességre emlékeztek aminek a doboza közlekedési jármű volt. Villamos, trolibusz, busz.
A lányom biztos értékelné.

Tina
 


Az az astóriás hamburgeres bitang büdi volt! Volt egy másik híres hely, a Kálvin téren. Egy szép mozi után az egész család ott kapott ételmérgezést. Lehet, hogy nekem emiatt nem jön be a McDönci? És a Kálvin téren a Korona Szálló hyelye melletti tűzfalon egy nagy festett fa volt. Vajon mit reklámozott?

sofka
 
 


Én is visszavágyom az Astoria-sarki hamburgert! Jobb volt sokkal, mint a gyorséttermi, volt benne bőven saláta, csalamádé, hagyma, kecsap, mustár ízlés szerint! Fincsi volt, de nagggyon drága, ugye, Márti? Kép
Szemben meg volt még egy emlékkő is az egykori Nemzeti Színház helyén. Két maszk volt rajta, ha jól emlékszem.
Kíváncsi
 


Kíváncsi,
csorog a nyálam. Nyam-nyam. Mi is sokat emlegetjük. A nagyszüleim szemben laktak vele.

Tina
 


Lídia!

Sajnos a szüleimhez még nem jutottunk haza, de ma láttam az Intersparban konzum szaloncukrot, 0,5 kg volt 536 Ft, vagy valahogy ekörül.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Köszi, Juca! Kép
Jövő héten rohanok!

Lídia
 
 


Sziasztok!

Volt szó a piros mikulászacskoról. Nagyon hasonlót vettem ma a Kikába. 50 ft/db.

Tina
 


Hali!

Ezt találtam a Szép új világ c. topikban, Gina írta be.
(http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/9359.html?1070434441)

Öregszünk...

volt valahol egy nosztalgiázós topic is de nem találom ezért ide teszem:
>
> Az idei gólyák közül sokan 1983-ban születtek.
> Ekkor Te már tudtál osztani, szorozni, sőt egyenleteket
> megoldani.
> Nekik nem mond semmit a Reagen-korszak, és nem is hallottak az ellene
> elkövetett merényletről -, gyerekek voltak az Öböl-háború
> idején. A pápa
> -
> emlékezetük szerint - mindig is II. János Pál volt. Soha nem
> énekelték,
> hogy
> We are the World, we are the children, és amikor Garcia
> Marquez megkapta
> az
> irodalmi Nobeldíjat, még olvasni sem tudtak.
> Nyolcévesek voltak, amikor széthullott a Szovjetunió. Nem
> emlékeznek
> a hidegháborúra és csak egy Németországot ismernek - akkor is, ha az
> iskolában megpróbálják nekik elmagyarázni, hogy valaha kettő volt. Túl
> fiatalok ahhoz, hogy emlékezzenek a Challenger katasztrófájára.
> Számukra mindig létezett az AIDS. A CD egyéves koruk óta
> kapható.
> Nem volt soha hagyományos lemezjátszójuk, nem játszottak soha
> fakockákkal.
> Sokan azt sem tudják, hogy milyenek voltak régen a
> tévékészülékek, sőt,
> sokan közülük nem is láttak soha fekete-fehér tévét -, a hétfői
> adásszünetet
> is csak hallomásból ismerik. Nem tudják elképzelni, hogy
> milyen lehetett
> a
> világ távkapcsoló nélkül. Három évvel azután születtek, hogy a Sony
> piacra
> dobta a walkmant.
> Nekik a görkorcsolyának mindig egy sorban voltak a kerekei. És
> akkor
> még nem beszéltünk róla, hogy milyen természetesnek veszik a
> mobiltelefont,
> vagy a PC-t. Pi-szi? Lehet, hogy sohasem látták a Futrinka
> utcát, vagy a
> Magyar Népmeséket. Nem olvasták a Pöttyös Pannát. Számukra Michael
> Jackson
> mindig fehér volt, és nem értik, hogy táncolhatott valaha
> John Travolta.
> Nem
> ismerik a Hazárd megye Lordjait vagy a Starsky és Hatchot, azt hiszik,
> hogy
> a Charlie angyalai a tavalyi évad újdonsága.
> És itt még sorolhatnám a szabad szombatot, az iskolatejet, a
> reklámmentes filmeket - és összesen két csatornát -, vagy az
> úttörő- és
> építőtáborokat, az őszi szüretet...
> Gondolj bele, hogy ezek az emberek már egyetemre járnak! Ők a
> mai
> fiatalok. Íme néhány bizonyíték, hogy öregszel! Egy. Érted a fenti
> szöveget,
> és mosolyogsz rajta. Kettő. Férfi vagy és már nincs
> lelkiismeret-furdalásod,
> ha nemet mondasz egy nőnek. Három. Nő vagy és végre igent
> tudsz mondani
> egy
> férfinak, és még lelkiismeret-furdalásod sincs. Elmész egy
> strandra, és
> el
> tudsz tölteni egy napot úgy, hogy nem mégy bele a vízbe.
> És miután elolvastad ezt a levelet, úgy döntesz, hogy elküldöd
> egy
> barátodnak, mert biztosan tetszeni fog neki.
>
Sasha

Kép
 
 


még karácsonytájt jutott eszembe - látom, azóta sem írt ide senki Kép - hogy úgy ennék kubai narancsot! emlékszik rá valaki? én jobban szerettem az "igazinál"

ha már május 1-e van: felvonulás Kép - ma már ilyen szó sincs, ugye? én szerettem, mert kaptunk lufit - akkor egyszer egy évben! egyszer volt egyszerre vagy 6! rákötöttem őket a kisszékemre és vártam, hogy a levegőbe emeljenek... nem tették, de az érzés azért megvolt Kép

gyertek nosztalgiázni, eu-polgárok Kép

márti
 
 


Szüleim munkahelyén volt május elsején gyerekeknek mindenféle verseny, lehetett kapni jutalmul ceruzákat, tollakat, krétát meg egyéb "értékes" dolgot, nagyon imádtam. Arról nem is szólva, hogy volt virsli, üdítő - szóval egy jó nap volt!!!

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Szívesen emlékszem vissza a kisdobos- és úttörőavatásokra is. Avatószüleimtől mindig könyvet kaptam akkor ajándékba (mai napig imádom a könyveket). Avatás után, az egész család "ünneplőben", mi, gyerekek egyenruhában, nagyot sétáltunk a Tisza parton, fagyiztunk, beültünk a Tisza szálló kerthelyiségébe...
Hát még a táborok! Kép
Szóval nekem szép emlék. Kép

Beatrix
 


1 Ft-os fagyira emlékszik itt még valaki? vagy mikor kilóméteres sorokat álltunk 1kg banánért. A kubai narancsot én is szerettem Kép

Kép

KépKép
 


Május 1.: én is imádtam a felvonulást, és főleg a vattacukrot. Miskolcon egy klassz parkosított hely volt/van, amit Majális parknak hívnak, ott ünnepelt a nép. Jószerivel most is. Mindig a nagypapámmal mentünk majálisozni, őt minden ilyenbe bele lehetett rángatniKép.
Fulescsacsi
 


SziasztokKép

Nyanya,
én még az ötvenfilléres kanálra is emlékszem, keresztanyumnál egy forintért két gombóc fagyit kaptunk annak idején, mert kicsi volt a kanálKép

Apukámék cégénél majálisoztunk mindig, bambi és virsli volt a menű, de jó is voltKép és milyen régKép

Valaki emlékszik még a jegyes tejre???

KépKép
KépKép
 


Nyanya!

Emlékszem a sorbanállásokra a banánért...
'86-ban, mikor Bécsbe vetődtem egy nyáron, ki voltunk akadva, hogy ott csak úgy lógnak a boltban a banánok... (és még karácsony se volt)
Vettünk is gyorsan.

A kubai narancs az milyen is volt?

Fagyira már csak a 2 Ft-osra emlékszem. Ja, meg a 3.60-as kenyér...

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Bocsi, mégis emlékszem az 1.50-es fagyira, és nagy megrázkódtatás volt, hogy aztán felment 2-re. Akkoriban egy liter tej is csak 6 Ft volt.

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Gerika

Én is csak azért emlékszem, az 1Ft-os fagyira, mert úgy kértük, hogy kérek 1Ft-os vagy 2Ft-os fagyit, attól függően, hogy hány gombócost kértünk.

Most jöttem rá, hogy a kubai narancsot kevertem a vérnaranccsal. De a kubait is szerettem. Az volt azt hiszem a grapefruit-hoz hasonló.

Kriszta

Kép

KépKép
 


Ágiboszi

az 50 filléresre nem emlékszem és a jegyes tejre sem, pedig én is 37 vagyok

Kriszta

Kép

KépKép
 


vérnarancs van még, idén szinte csak azt ettünk! a kubai kinézetre tényleg grapefruitszerű, vagyis zöldessárga és nem narancssárga, de ízre édesebb volt a normál narancsnál - ennél hűebben sajnoos nem tudok írniegy olyan ízről, amit már vagy 10-12 éve nem kóstoltam, csak azt tudom, hogy szerettem...

a jegyes tejre persze, hogy! az minden gyerekes családnak járt a gyerek 6-8? éves koráig! zöld-narancssárga felirata volt! (és még csak 37 sem vagyok) ide jönne egy vigyori, ha félkázel tudnám produkálni... de nem megy

márti
 
 


Szerintem csak kisebbeknek járt a jegyes tej, mert én már jártam 6 évesen boltba, emlékszem, mindig láttam a jegyes tejeket (volt, hogy a normál már elfogyott, a jegyes még volt), de mi olyat sose vettünk/kaptunk. Ja, és akkoriban 5 ft volt a tej, 1 ft a fagyi, hogy tegyem valahova időben (33 leszek idén).

ILdi

Ildi
 
 


A jegyes tej 80 fillér volt az én időmben, mikor az öcsém tejéért jártam a boltbaKép, ez 1971-ben volt.
Jó kis kubai narancsKép én igazán nem csiptem, mert túl rostos volt és kevés volt a leve.

A jó kis simakrémes meg 2 Ft 20 fillér volt, most száz alatt nem kapod megKép
Meg a kifli husz fillér, jah és a rajzlapot úgy kértük, hogy tiz filléresKép most mennyi is?Kép

Ági

KépKép
KépKép
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: