Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Rumcájsz, Manka és Csibészke. Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


ZSuzsa!
A bontott csirkét én akartam írni Kép

Lengyelek árulták a Nivea krémet (10.-Ft-ért a kicsit 20.-Ft-ért a nagyot). És még sok minden mást is.

"Dollár" boltok.

Ja, és megvan még az antik bilim is Kép
 


Bocs Andi, most látom, hogy Te is írtad a dollárboltot Kép
 

 
 

Phaedra, a bontott csirke is volt már! Kép

Voltak reggelizők, nem tudom, mi volt a nevük, de volt pl. a néhai Tanács körúton is az árkádok alatt, meg vele szemben, ahol most a főpolgm. hiv. ügyfélszolgálata van. Lehetett kapni kimérve kakaót, tejet, kiflit, zsömlét, túrós táskát, kakaós csigát, ilyesmit. Jókat ettem ott! Kép Ilyenek most is nyílhatnának - habár biztos irtó drágák lennének...
 


Lemaradtam kissé...
Phaedra!
Coffi és Paprika a Kisdobos c. újságban voltak. Tudod, annak keményebb, vastagabb lapja volt, mint a Pajtásnak. És írott betűkkel volt benne a történet, néhány szó helyett rajzzal!
(A barátnőmnek Coffi volt a beceneve.)
Márti
T-Márti
 


Jaj, azt is nagyon szerettem! Olyan rajzok voltak, mint Marék Veronika könyveiben! Azok is milyen jók voltak! Kép
 


Kíváncsi!
Akkor mindenkitől elnézést kérek (előre is), ha olyat írnék, ami már volt. Sajnos (most már bánom) nem követtem elejétől a topikot és a visszaolvasásnál lehet, hogy átsiklottam néhány dolgon Kép
A bontott csirke akkor is tetszik, na Kép

Nem ezek a reggelizők voltak a "Tej büfék" ?

A Király (Majakovszkij) utca és az Erzsébet (Lenin) krt. sarkán volt egy önkiszolgáló étterem (talán Imbisz volt a neve?). Ott nagyon finom csoki habot lehetett kapni

Márti!
Már egy kicsit összemosódnak az emlékek Kép , de azt nagyon szerettem.

Andrássy út -> Népköztársaság útja
Nyugati tér -> Marx tér
Lehel tér -> Élmunkás tér
 


Münnich Ferenc u. - Nádor u.
Tanács krt - Károly krt
Mártírok útja - Margit krt
Cavinton utca - Semmelweis u Kép
SOS!
 


Most jutott eszembe Kép
1988-ban 20,- Ft-os OTP-s boritéskos sorsjegyen százezer forintot nyertem.
 


oktogon------november 7 ter
Névtelen
 


Sziasztok!

Pulzus.
Most van valami nosztalgiaműsor a VÁgóval a tvben, tegnap 85 volt teritéken, annak láttam a végét.

Tejivók de szerettem őket! A Deákon volt egy sokáig, még gimis koromban is.

Önkiszolgáló kajálda a Blahán a McDonalds helyén! Ha anyámmal a városba mentünk szombaton vásárolni, ott kajáltunk. Még a lekerekitett háromszögletű aluminium tálcákra is emlékszem (vagy az nem ott volt???). de önkiszolgáló kajálda volt a Csopak is a Baross utcában, oda meg suliból jártunk. Hogy eltűntek ezek.

Jegeskocsit én is láttam, szintén 80-as évek vége gimis koromban, nyáron egy büfében dolgoztam, ott még olyan hűtőládák voltak, fából, amibe jeget kellett tenni, ebben hűlt a sör. Apropó, nyári dolgozások, van még ilyen?

Orosz nyelvlecke a tvben? A hatodikos a bohócokkal.

Felszab. tér, ezt én ma is igy hivom.
Meg amikor még a kék metró csak a Nagyvárad tér és a Deák tér között járt. Az 50-es villamos meg végig az Üllői úton be a Nagyvárad térig. Hej, a régi villamosok (13-as),amikkel sose tudtad, meddig fog menni, és mikor kell leszállni, mert elromlik. Csupa kaland volt utazni.

Ildi

Ildi
 
 


Phaedra, te szerencse lánya! Kép
 


Sziasztok!

Nagyon jó téma Kép

Láttam volt szó a régi reklámokról, egy csomó fent van a neten! (pl a hurkás, a Márka udito,Nem lehet megunni..., Fabulissimo,emlékeztek? Kép)

Az egyik hely: http://www.freetv.hu/
Bal oldalon klikk filmek és ott reklámfilmek. (Real Player kell hozzá)
A másik hely: http://www.korridor.tv/index.php
Itt klikk a Ti kuldtétek TV-re, majd jobb oldalon reklámfogás. A lap alján vannak az osreklámok Kép
Nagyon vicces visszanézni Kép

Soraya
 
 


A tízforintoson a szabadságszobor volt, abban a szép kis tunikában. Meg a régi lila ötszázas Adyval... Meg a többi. szebbek voltak, mint mostanság, és hol van még az Euro?
sofka
 
 


Kép
Kép
Kép


Kép
Rita
 


bocs, a kétszázast nem akartam Kép

Rita
Rita
 


Hahó!

Erről a pénztémáról jutott eszembe, hogy a csövesek a Moszkván még "bélásért" lejmoltak, akkoriban még lehetett valamit venni két forintért...

Krissi
 
 


Zsuzsa!
Mi még a 80-as évek elején is lyukkártyát használtunk telefon üzenetekre. Szép színesek voltak Kép

És ehhez mit szóltok: "Van, aki azért jön hozzánk, mert nincs pénze...(forgóajtó)".

És még egy adalék az önkiszolgálókhoz. Az egyik barátom mesélte, hogy a Műegyetemről mindig a Móriczon lévő önkiszolgálóba mentek enni és persze sosem volt elég pénzük, ezért a fasírtot mindig belenyomták a krumplifőzelékbe, hogy ne lássa a pénztáros. De ez utóbbi is rutinos volt és mindig így ütötte be a gépbe: "egy krumplifőzelék búvárfeltéttel"...

Milla
 
 


Milla!

BúvárfeltétKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Van, aki azért jön hozzánk, mert nincs pénze. Van aki azért mert van... Tovább hogy van??

Krissi
 
 


Az én kedvenc reklámom az volt, mikor valami rajzol robot a takarékoskodásról papolt. De nem jut eszembe pontosan. Nem emlékszik rá valaki véletlen?

Meg a munkaruhareklám "húzd meg jobban, menjen a munka!" Az nagyon hangulatos kis reklám volt, habár nem túl poénos.

A tévétornát is mindig néztem, és próbáltam kitalálni, hogy mit is énekelnek. Ahogy nőttem, egyre többet értettem a szövegből, de most már csak arra emlékszem, hogy "...akaros székből álljanakmost fel!..." meg hogy "...mindenki frissebb fiatalabb lett..." Sokáig nem tudtam, mi a fene lehet az "akaros szék" Már iskolás voltam, mire sikerült megfejteni.

És Nagy Bandó kabaréira emlékeztek? Kocka utca és társai... Nekem a kedvencem volt.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


javítok: rajzolt robot

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Krissi!

Van aki azért, mert otthon is ezt látta, van aki azért, mert otthon nem ezt látta.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


A rajzolt robot az nem a Forgo Morgo volt?

Napocska
 


"Kinek van erre energiája???????" Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Téllleg!!!!!!!!!

A Forgó Morgó név ismerős, de nem tudom hova rakni...
És a "kinek van erre energiája?" Az agyam tiszta lyuk. Semmire nem emlékszem. Pedig állítólag minél öregebbek leszünk, annál inkább csak a régi dolgok jutnak az eszünkbe.

Meg a "Pécsi kesztyű.. pécsi kesztyű"
Később "pécsi bőrkabát.." variációval is.

És a "Traubit akarunk!" Majd gondolom központból érkezett utasításra kijavítva: "Gyerekek, talán inkább kérünk?!" Erre a gyereksereg: "Traubit kérünk, Traubit kérünk, hurrrrááááá!"

Krissi
 
 


MIlla! A mi lyukkártyáink teljesen fehérek voltak
Kép
Búvárfeltét-zseniális--amúgy állítólag József Attilának szolgálta fel vmelyik kávéházban a főzeléket a főúr, hogy kevesebbet kelljen fizetnie. (bocs, előbuggyant a magyartanár)
Zsuzsa
 
 


Nem reklám, de most jutott eszembe. Ismeritek?

Tulipánból paprika,
paprikából Jancsika,
Jancsikából kiskirály,
kiskirályból tulipán!

Úgyhogy csinálok is gyorsan egy ilyet Árminnak! Kép

Márti
 
 


Sziasztok!
Tök jo ez a topic, majd ha lesz idöm, elejetöl vegig olvasom...Kép Talan holnap...Kép

Ez mindd, mindd, mindd pecsi kesztyü!Kép ES ramutattam a kezemre...Pecsen születtem.Kép

"Nem felsz, hogy egsz?" -Valami cigaretta ellenes propagandafilm...

Marti!
Anyu epp nemreg csinalt Aaronnak!Kép

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


...Van, aki azért jön hozzánk, mert otthon ezt látta, van, aki azért, mert otthon nem ezt látta. Van, aki ért a pézhez, ezért ránk bízza, van, aki nem ért hozzá, ezért bízza ránk.
blablabla.. nekik készítettük ezt a filmet.
KépKépKép

Mi az, amit iszol? Bedeco! Mi? ....
 
 


Márti,ezt a tulipánost részleteznéd?Nem értem:-)

A rajzolt robot télleg a Forgó Morgó volt:-) "Idefigyeljenek emberek! Ezt a feszültséget!":-)

A honvédelmi napokra emlékeztek?
Volt bélyeges takarékbetétetek az isiben?

Mindjárt próbálok visszaolvasni:-))


Nekem még volt részem az egyetemen honvédelmi oktatásban is!Kép
 
 


Nekem is! Nem vagyunk mi egészen véletlenül egy évjárat? Kép Ráadásul nagggyon komolyan akarták venni, meg kellett jelenni mindig az előadáson (szombaton de volt). Szerencsére a vizsgán viszont elnézőek voltak. És hát nem utolsó sorban (illetve pont az utolsóban Kép) elkészült néhány igen szép pulóver ezeken az órákon. Kép
Kíváncsi
 


Kíváncsi, mintha csak egy helyre jártunk volna. Ti voltatok lőni? VAlami vacakkal, de azt sem lehetett kideríteni, hoyg egyáltalán eltaláltunk e valamit. Nálunk a vizsgán az előadó külön megkérdezte, hoyg meg van e tankönyv mindenkinek...
És azok a tud.szoc., dial. mat és egyéb érdekes órák. JA aharmadik a pol. gazd. volt. ISteni élmények!
Hova jártál? Én ELTE BTK 1984-89.
Zsuzsa
 
 


Jut eszembe,nekünk marxizmus-leninizmus tantárgyunk is volt,aztán a középsuli végére épp eltörölték és valami filozófia lett helyette.

Voltak iró-olvasó találkozók.(szerveznek még ilyet az iskolákban?)

Irta valaki a harisnyaszáru csizmát,jaj,azt nagyon szerettem:-)Meg egy idöben fapapucs volt a divat.
Ált.suliban meg nagyon élesen elhatárolódott a Hungária-Edda rajongótábor.

A tv-ben minden évben leadták a Palacsintás királyt(de már nem emléxem,milyen alkalomból,de ez nagyon megmaradt bennem,annyira uuntam:-) )
És volt a Kántor sorozat:-).

Volt "makkos poharatok"?A pohár egy külsö pléh(nemtom,mi volt) foglalatban ült,domboru makk diszitette,nagy divatcikk volt egy idöben:-)
Meg az összecsukható pohár.


Az összecsukható pohár nagy poén volt, főleg mikor itallal teli állapotban csukódott össze. Nekünk ezt a mostani utánzat játszotta el. A régi nem csinálta. Vagy csak az idő mindent megszépít. Kép

Nálunk általánosban a Fradi-Honvéd szurkolótábor határolódott el élesen. A foci persze nem érdekelt egyikünket sem, de az hogy melyik szurkolótáborhoz tartozónak vallottad magad, megmutatta - mint később megtudtam - a politikai hovatartozásodat. A mi iskolánk (az általános) szerencsére egész jó volt ilyen szempontból. A tanárok között a nyolcvanas évek közepén (is) nem egy egész nyíltan volt "ellenzéki". A rajztanár mindig úgy káromkodott, ha valami műszaki cikk nem működött, hogy "a rohadt kommunista anyádat, te sz**! És nyíltan politizáltunk, töri órán lehetett szidni a rendszert, sőt a nem ellenzéki tanároknak is bármit mondhattunk, mert lehetett tudni, hogy többségük nem besúgó. Akkor azt hittem, minden suli ilyen, de mostanában tudom, hogy üdítő kivétel volt a miénk.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

Nálunk az autókkal is ment a nagy rivalizálás, hogy a skoda jobb vagy a ladaKép. Meg később az Első Emelet vagy az R-GO.

Paprika meg kiskirály, igeen. Papir, közepén rajz, alul felül behajtható, igy a két feléből összejön még egy rajz, pontosabban van 4 féle variációd. (minden becsuk, ekkor a felső rajz látszik, teteje kinyit, alja csukva, teteje csukva alja nyitva, mindkét fele nyitva.) és a figurákkal lehet összehozni, hogy gyerek, király, tulipán vagy paprika legyen a figura, de rajzolni nekem se áll össze pontosan, hogy kellett.

Én fradista voltam, ez jó???Kép Gőzöm nem volt róla, hogy ez is politika. Viszont én meccsre is jártam egy időben.

Országos Sportnapok??? Féliskolás bemutatók, mi pl. a Fradi pályán voltunk egyszer egy padgyakorlattal.

Lőni mi is lőttünk, de még gimiben. Sőt egyszer általánosban is. A gimis durva volt, el se láttam a célig.Kép

És ünnepeltük a márc 21-et is (a nov 7, meg az ápr 4 mellett). Volt a három tavaszi ünnep, valami ilyen nevük is volt. Eszerint a márc 15-öt ekkor már engedték valamennyire???
És mi még úttörőnyakkendőben ballagtunk. Bocs, ez nem is ballagás volt hivatalosan, hanem zászlóátadási ünnepség!

Az összecsukós pohár az nekünk is volt sokáig. Sose értettem, miért működik, ha egyszer szét is lehetett szedni a karikáit.

Ildi

Ildi
 
 


Ildi! A forradalmi ifjúsági napok voltaka tavaszi ünnepek. A márc. 15-ét csak az iskolai szünet "ünnepelte", a szülőknek meg főhetett a fejük, hogy hova tegyék a gyereket, hacsak nem a napközibe. Úgyhogy a felnőttek inkább dühösek voltak, de ez volt a szándék. Meg az , hoyg összemossák a másik két "ünneppel" így kisebbítsék a márc. 15-öt. (most meg a töritanár buggyant ki belőlem, bocs)
Az lehet, hogy az én összecsukhatős poharam alján tükör volt? VAgy más tükörre emlékszem?
CSöves-popper rivalizálás.
Meg az iskolák között is volt versengés, bár ez azt hiszem ma is van.
Zsuzsa
 
 


Csókolom, Ági van?
És nálunk is volt honvédelem, meg polgaz. Azt hiszem a főiskolán. Sose tudtam olyan messze dobni azt a buta gránátot, hogy kívül maradjak a hatósugarán.
Ildi, nem is volt olyan gáz az az úttörő cucc. Szegény mai nyolcadikosok nit össze tudnak veszekedni azon, hogy mit rángassanak magukra a ballagáson. Főleg ha nyolcadikban ballagnak.
Különös, mi is pénteken csináltunk paprikát-kiskirályt. négyéves nagyra értékelte.
sofka
 
 


Ja, és citromízű banán...
málnaízű szörp, ezt kóstolja meg! - vettem a múltkor, és megnéztem miből van. Hááát...
sofka
 
 


Sziasztok!
Emlekszem en is a paprika-kiskiralyra, de mar arra nem hogy kell megrajzolni. SOS!!! Valaki skennelje be vagy, irja le reszletessen!!! Koszi! Az uttoro cucc szerintem sem volt szornyu, igy nem kellett unnepelyekkor azon agyalni mit is vegyunk fel...
Nem tudom irtatok-e mar az oszi es tavaszi hulladekgyujteseket. Es hogy minden osztalyban voltak orsok, es osszel minden evben voltak akadalyversenyek! Legalabbis nalunk.
Moni

 
 


SZiasztok!
A paprika-kiskirály képi megjelenítése folyamatban van Kép Késő estére várható - akkor lesznek együtt a megfelelő eszközök. De ha vki addig is be tudja tenni, ne fogja vissza magát! Kép

Márti
 
 


Most olvasom az elsö archivot...
FANTASZTIKUS!!!!

Nekem a hello, Leo! Jutott az eszembe...

A csipkebogyos pilleszeletet en is szerettem !

A turo rudira, az ezüst papirral es persze a piros pöttyökkel en is emlekszem... es en ugy emlekszem, hogy sokkal nagyobb volt... de lehet, hogy azert, mert olyan kicsi voltam...Kép

Nem olyan regen, nekem is eszembe jutott az ibolya örs, es az örs gyüles...

es november 7.-en mindig a Szallnak a darvakat neztük meg a sulival az Ugocsa moziban... es mindig kitört a nyakam, ha megprobaltam a vaszonra pillantani...az elsö sorokban kaptunk mindig helyet...

NA, most ennyi jutott az eszembe...
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Sziasztok!

Milla, bocs, de:
(és ez most tényleg a nevedről jutott eszembeKép)

Milla duó bőrradir!

Ildi

Ildi
 
 


"Hé, öreg! Csak előttem égsz, ha égsz.
Állj le a cigiről vagy állj tőlem odébb!
Dohányod a füstben csak elég.
Ne félsz, hogy égsz?
---Hagyd már abba! Hagyd már abba, és kész!" Kép

Nálunk mindig vita volt arról, hogy az úttörősíp a bal vállpánton kötődjön és a jobb zsebben landoljon vagy a bal zsebben. Esetleg a jobb vállról induljon...

Emlékszem, amikor suliban Brezsnyev, Andropov és Csernyenko halála miatt elmaradtak az órák és mi tv-n néztük a temetési szertartást. Kifejezetten jól jött, hogy olyan hosszú ceremónia volt...

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Mesesajt?! Valami szörnyűűű volt,csokoládé ízű sajt. De én imádtam. Autó volt a csomagolásán.

Nagyon várom a tulipánost , mert én is csak a versikére emlékszem.

"Úgy táncolnék veled..
Én is táncolnék , de nem merek.....

Zöld taxit látok , szerencsét találok!

A Móricon is volt tejbüfé és marhára irigy voltam aki ott reggelizhetett , mert az én anyukám mindíg csomagolt bőségesen.

Lányok!
Mindíg van ismétlés , ez elkerülhetetlen ennyi emlék között. A Hahotát például minden második ember emlegeti. Ez azért jelent valamit! Én is imádtam!!!
Mennem kel!
Üdv
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Jaj, lányok az autókról jut eszembe! Ti is eszementen kerestétek a dupla számú rendszámtáblát???

Mert annak bizony jelentése volt!
Megpróbálom felidézni:
11 rád gondol
22 szeret
33 öröm
44 találkozás
55 meglepetés
66 levél
77 összevezsés
88 csók
99 bosszúság
00 ? (nem jut az eszembe)

Főleg ha még az imádott fiú monogramja előzte meg, akkor pláne be kellett hogy jöjjön!
Rémlik valakinek ez a hülyeség?

Mi meg még integettünk az Erik Honekker bácsinak is tanítás helyett, bibibibii!

Kanga!
A csokissajtra én is emlékszem, nagyon utáltam!

Krissi
 
 


Jaj, Kanga, már legalább egy hete meg akartam írni a csokis sajtot! Kép (Az igazat megvallva, engem nem vitt rá a lélek, hogy megkóstoljam. Tényleg jó volt?)

Emlékeztek a reggeli "parkolókoncertekre"? Amikor indulás előtt 5-15 percig melegítették az autósok a motort? Milyen mókás már ez így, a "pöccre" induló autók világában!

Mi úgy mondtuk: kéményseprőt látok, szerencsét találok. De akkor még utána meg kellett fogni a gombunkat és addig el nem engedni, amíg nem láttunk három szemüvegest vagy egy betört ablakot - annyit ért három szemüveges ember Kép

Összekapaszkodva mentünk, közben számoltunk tízig, majd: előre-hátra-oldalt-vissza! Akkor a jobb lábunkkal úgy léptünk, ahogy mondtuk.

off: Zsuzsa! Nem, én nem voltam az ELTE hallgatója, illetve csak egy fél évet és csak egy stúdiumból. Egy műszaki főiskolát végeztem el, ami nem a legjobb döntés volt, akkor már inkább a BME-t kellett volna megcélozni. (kicsit csapongó voltam már akkor is, de van ám benne rendszer! Kép)
Kíváncsi
 


Most megy a Duna TV-n az Oldás és kötés, erről meg az jutott az eszembe, hogy micsoda csörömpölés volt annak idején egy önkiszolgáló étteremben vagy egy menzán! Mennyire nem adtak arra, hogy kulturáltan étkezhessünk! Elég csak azokra a tányérokra és bögrékre, csorba poharakra gondolnom, brrr... De azért akkor nem zavart annyira, mint most így visszagondolva Kép
 


Sziasztok!

Kíváncsi: a lépegetősnél mi még a számok után azt is mondtuk, hogy : "egy bot, egy kalap, egy e-ser-nyő és előre..."

Egy napig járt a tulipános az eszemben, és megvan! Megpróbálom leírni, aztán ha valaki nem érti, akkor szkennerrel rendelkezők segítségét kérjük.
Szóval: végy egy üres papírlapot. Gondolatban oszd négy kb. egyenlő széles vízszintes sávra. A legfölsőt és a legalsót hajtsd be úgy, hogy középen összeérjenek. Most kezdődik a rajzolás. Először tulipánt kell rajzolni. Közvetlenül a középvonal fölött legyen a cakkos része (ez lesz majd a korona is, tehát olyanra rajzoljuk), alul pedig egy félkörrel zárjuk. Ezután a felső részt felhajtjuk, alul marad a félkör. Ezt a félkört felül kiegészítjük paprikává, egy csúccsal (ez majd Jancsi süvegje is lesz). Ezzel megvan a tulipánból paprika. Most az alsó részt hajtjuk le, amin a félkör van. Felül marad a "csúcs", amit alul egy arcocskával egészítünk ki, így lesz egy Jancsink, süveggel a fején. Ezután lehajtjuk a papír felső részét, és a tulipán-koronával Jancsikából kiskirály lett.

Remélem, arra legalább jó ez a leírás, hogy a szunnyadó emlékeket felelevenítse.

Kati

Kati


Katicabogár!
Köszi a leírást! Kép Az igazat megvallva, én is nekikezdtem, de annyira hosszú, bonyodalmas és még így is érthetetlen lett, hogy inkább kitöröltem. Scannerünk nincs, csak digitgéppel tudom (majd) feltenni, de tegnap este másra Kép kellett az idő! Bocs mindenkitől! Kép

A múlt előtti héten voltunk a közlekedési múzeumban. Mindenkinek ajánlom magának is nosztalgiázni + a gyerekeknek is nagyon érdekes! Az én 22 hónapos Árminom azóta másról sem beszél, mint vonatok, autók, motorok, piros és zöld lámpák, villamosok, stb, stb! Kép Van ám farmotoros busz is (makett, kb. akkora, mint egy jól megtermett játékdömper)

Harmadikos voltam, mikor a Zorro-t játszották a moziban, 3 FT volt a jegy. Anyukám nem akart elengedni rá - a napközivel jártunk minden hétfőn moziba - mert nagyon félelmetesnek találta. De én azt mondtam, hogy kötelező Kép

Fapadosak voltak a mozik - sőt! Nem tudom, ki járt közületek falusi moziban, én többször is Kép Na, ott már akkor is rég divatjamúlt filmeket játszottak szakadozott kópiákról, de abban nem is a film volt nagy szám, hanem a mozi hangulata! Én ilyen helyen láttam először a Volt egyszer egy vadnyugatot - felejthetetlen élmény Kép


A csokis sajtra engem sem vitt rá a lélek - de lám, a történelem ismétli önmagát, most csokis joghurtot lehet kapni. Na, azt sem kóstolom meg!

Márti
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: