Új privát üzeneted érkezett!


Kép

Kép

Kép
 
 


A csokis sajt az öcsém kedvence voltKép
OFF
Kíváncsi! Akkor úgy látszik a szombati honvédelmi oktatás standard megoldás volt. A katonaviselt fiúknak nálatok sem kellett részt venni? Bár ilyen a BTK-n viszonylag kevés volt, nálatok nyilván többKép
ON
Márti! Menjetek el nosztalgiázni a VAsúttörténeti parkba,(ha már jártatok, akkor bocs) van ott mindenféle gőzmozdony, Nohab és egyéb vasúti bigyók. Ármin fiad biztos élvezné, mert fel is lehet másznia mozdonyokra! Az én fiaim imádják, havonta egyszer el kell mennünk!
Pl. most hétvégén gőzmozdony verseny volt!
Fecske cigaretta (Anyu ezt szívta), mi a gimiben a Milde Sorte-t "kedveltük".
Zsuzsa
 
 


Egy úr az űrből(nanu-nanu).
Gusztáv rajzfilmek.
Menő-manó(barum-barum).
Hakapeszi maki.
Kojak nyalóka.Egyenlőre ennyi.Remélem van közte olyan ami még nem volt.
 
 

 
 

Zsuzsa! Már megyünk is! Kép Merre van a Vasúttörténeti Park? Sosem hallottam még róla Kép

Márti
 
 


Krissi!
Nálunk a 00 volt a találkozásKép Volt hapci-, és csukláspapír is, amikor meg kellett nézni, mit jelent, ha abban az időpontban csuklaszKép

Bibibíí, én MHSZ budapesti lövészversenyt nyertem, meg kerületit is, és ráadásul a fiúk között, mert nem volt lánycsapatunk...

A mese-sajt velemi rettenetes volt, de szerettem az autót rajta.

Emlékeztek az "indián" gézruhákra? És azokra az anyagokra, amiknek a gyártásából visszamaradt papírt eladták tapétának? Rendszeresen szembejött a tapétánkKép Mert ugyebár abban az időben évente tapétáztunk otthon.

Csi
 
 


Márti! A NYugati pályaudvaron a Nosztalgia boltban kell rá jegyet venni, és kisvonat 10 perc alatt kivisz oda. Minden óra 40-kor mennek a vonatok, de ezt azért meg kell kérdezni. Amúgy a 13.-14-ker határán van a Tatai úton, autóval is lehet menni, akkor ott kell jegyet venni. OKtóbertől lehet hogy van változás a nyitvatartásban.
VAn honlapjuk is, de azt nem tudom pontosan. A museum.hu oldalon is van róluk.
Menjetek el, zseniális! Apukák is imádni fogják!
Zsuzsa
 
 


Zulu, óriási vagy!!! Kép
 


Na ja. De igyekszem csökkenniKépKépKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Nemrég vettem csokis sajtot (medve vagy micsoda, a szögletes), de senki nem ette meg, a végén a macskáknak ment, azok közül is csak egy volt hajlandó megenni. Pedig a macskák (is) szeretik a sajtot is meg a csokit is, de csak külön.

Rendszámra nekünk a simán a két pár egyforma (mint pl 7171) is volt egy táblázatunk. És valahányszor mentünk nagymamámhoz (240 km) lestük az összes autótKép.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

Az ur az ürböl nem a Robin Williams (Jo reggellt Vietnam) volt?

JA, es emlekeztek az Eretlenek cimü filmre? En imadtam...

Nalunk az hozott szerencset, ha valaki a mozgolepcsö gumiszalag fogojan pecsetet talat es mar nem is tudom, pontosan, hogy, hogy volt a szertatrtas...Kép

De a kemyenysepröt latok meg most is megy nalunk es Aaron mar kezdi is tanulvni, de a szemüvegesekre varas kihagyasaval...Kép

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Ki emlékszik arra a papírból hajtogatott liliomszerű izére, amit két-két ujjra húzva lehetett nyitni-csukni, és rá voltak írva mindenfélék. Azt hiszem, számok voltak benne, és mondani kellett, hogy hányszor nyissa-csukja a másik, és ahol kinyílt utolsóra, azok a számok voltak rád érvényesek. Annyi gyereked lesz, úgy fogják hívni a férjedet, stb. Elég zavarosan írtam le, de nehéz volna pontosabban. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Én eddig azt hittem, az úra az űrből a Tau bácsi volt... És hogy NDK-s az öreg. Akkor hát nem ő az úr az űrből?
De a Tau bácsi keletnémet, azt júl tudom, ugye?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Ja, és még valami: nálunk volt krumplicukor egy időben, tiszta merő nosztalgiából Kép Elég szörnyű volt, de nagypapám emlékeire való tekintettel vettem néha. Volt süvegcukor is, többféle méretben. Anyukám jót nevetett, mikor divatba jött, mondta, hogy akár kristálycukrot is ehetünk kiskanállal, ha mindenáron el akarunk hízni.
És volt olyan színes nyalóka, aminek a csavartsága a Jamie és a csodalámpából ismert csúszdára hasonlított. Volt egy cukor, aminek meg Tej-dropsz volt a neve. És volt a kedvenc kekszem, a derby. Annál finomabb keksz nem volt abban az időben.
Ja, és képzeljétek, az a faliszőnyeg, amelyik valószínűeleg majdnem minden lakásban ott lógott a falon, most a bétex-ben kapható. Tök ugyanolyan, de lényegesen drágább, mint a többi faliszőnyeg. Leírom, milyen volt: barna alapon két-két rombusz van benne bézs és sötétpiros színű dekorációval. A faliszőnyeg két szélén meg fehér rojt lóg le, tízszálas csomókban, amiket klasszul be lehet fonni orosztanulás helyett.

Tudjátok, nekünk mi volt még a szobánkban? Olyan reklámplakát, amin tejtermékeket reklámoztak. Hatalmas csésze tej, óriási karéj vajas kenyér. Tizenéven át ott lógott a szobában egymással szemben két ilyen plakát, rajta valami okos felirattal, hogy a tej milyen jó is a fiatal szervezetnek. Aztán divatba jöttek az óriásposzterek, és én nagyon szerettem volna egyet, de anyukám ízléstelennek tartotta. Ma én is annak tartanám, de akkor tetszett.
És arra emlékeztek, hogy egy-egy világbajnokság idején lázban égett az egész ország? Nem csak a focirajongók. Ugyanígy táncdalfesztivál alatt. Talán még a hétfői adásszünet is elmaradt egyszer, mikor az utolsó táncdalfesztivál volt. Annak lett a nyertese a Hungária a Limbó hintóval.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Kun Béla rakpart - Újpesti rakpart
Ez vadonatúj felfedezés, én sem tudtam eddig, de most egy régi képeskönyvet nézegettem!
Kíváncsi

Adrienn! Orosztanulás helyett? Ez jó! Kép
 


Sziasztok Lányok!
Jó ez a nosztalgiázás, lehet, hogy a régi idôket sírjuk ezzel vissza?
Emlékezetek, hogy jó régen, hétfônként nem volt TV adás?
A nagymamám nagyon szerette a dianás cukit, 40 fillér volt..........
Meg a kártyanaptárakat gyu˝jtöttük, és a tolltartóinkat is össze-vissza firkálgattuk a kedvenc együtteseink nevével.
Emlékszem, mikor meghalt a Brezsnyev, egész nap gyászzene szólt......
Tök jó visszaemlékezni, vagy csak szeretnék ismét 20 éves lenni?????????


Ági
Ági
 


A rádióban is a Sláger-t hallgatom........
Ági
 


Ági!
A Slágerrádió most behozta azt a reklámot, amiben fiatalok olvadoznak, hogy milyen remek, friss, stb. a műsor, és a végén egy öreg pasi közli, hogy ő nem hallgatja. A reklám üzenete "Öregek le vagytok ejtve, nem vagytok fizetőképes kereslet, csináljon nektek rádiót a fene". Nos, mióta ez a reklám megy, már csak elvből se hallgatnám a Slágerrádiót, de amúgy is elég rossz lett, most már pont olyan vacak zenét játszanak, mint a Juventus és társai. Már nem is nosztaligarádió.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Tengerészcsíkos póló, a szerencsések Bulgáriában jutottak hozzá.
Hímzett fehér irhabunda (kb. 78-ban ez volt a státuszszimbólum a gimiben)
Zsuzsa
 
 


Voltak telefonérmés utcai telefonok. 1 db érme, ha jól emlékszem 2 Ft-ba került.

Szintén utcai szerkentyű. 20 fillért kellett bedobni az ember nagyságú, piros mérlegbe.
 


SZiasztok!

Rózsaszín kockás füzetek számtatórára, és kék csíkos füzetek írásórára. A hátuljukon mindig vmi KRESZ-szabály volt.

Adrienn! Megkérhetnélek, hogy ne OFF-old szét a topikot a mai 21.20-ashoz hasonló megjegyzésekkel? Köszi!

Mindjárt feltesszük a paprika-kiskirályt! Kép
 
 


Íme:

Tulipán Kép
Paprika Kép
Jancsika Kép
Kiskirály Kép
 
 


Szia Adrienn!

Én akkor is szeretem a Slágert, azokat a számokat hallhatom ismét, amiket fiatalságom idején, amikor a barátnôimmel koriztunk a Mu˝jégpályán. Abba, stb.......
Nagyon jó volt, talán jól emlékszem, hogy 6,20 volt a jegy? (jó rég volt)
A férjem Helikont szívott, 17.-Ft körül volt az ára. Most meg??????????
Szerintem jó a Vágó mu˝sora is, talán csak a vendégekre nem lenne szükség.
Sziasztok, Ági
Ági
 


Márti!

No igen, az én verzióm kicsit egyszerűbb, a rajztudásomnak megfelelő. Kép

Kati

Kati


Marti! Szuperek a rajzok!

Katicabogar! A te leirasod alapjn, egy tok egyszerut csinaltam (nem ilyen szepet mint amit a Marti feltett), de hatalmas sikere volt! Ha lesz idom megcsinalom ilyen angyon szepbe!

Nalunk is volt hapci "naptar", sot ilyen szerelemtesztes valami is. Nekem egy fuzetbe voltak ezek leirva, meg meg is van valahol. ha megyunk anyuekhoz elokeresem!

Divat: Diplomata taska, utana a hatizsak jott be! Emlekszem amikor 6.os voltam voltunk kint Becsben, es ott hatizsakkal jartak a gyerekek suliba a nagyobbak is, es en lededosoztam oket... Amikor par ev mulva rakaptam en is a hatizsakra, apukam emlekeztetett a kijelentesemre... Meg a farmer szarat felhajtottuk, hogy halasznadrag legyen.

Moni

 
 


Apropo táskák: gázálarc táska, olyan zöldes katonai színú, sok lógó izével.
Trapper farmerKép
Zsuzsa
 
 


Szia Ági és MÁrti!
Bocs, nem gondoltam, hogy ez off lesz. De akkor még egy off Áginak: ha még mindig Abbát és társait játszanának, akkor - mivel én is a kb húsz-huszonöt évvel ezelőtti zenéket szeretem - még hallgatnám (de. tíz után), de sajnos már inkább az utóbbi tizenöt év zenéit játsszák, Modern Talkingot és társait, az pedig szerintem nem nosztalgiazene, hanem a maiak előfutára. A sláger a nosztalgiazenével jött fel, és most épp azt dobta. De nem írok erről többet, mert Márti mérges lesz. Szóval Márti igazán szégyenkezem, hogy a figyelmeztetés ellenére még visszatértem a témára, ígérem, soha többé nem fordul elő.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Vízállásjelentés volt már?
A rádióban minden nap, azt hiszem kettő előtt tíz perccel, vagy háromnegyed kettőkor kezdték, és szépen végigmondták folyamkilométerenként, hogy mi az ábra. Allighanem a legnépszerűbb adás lehetett! Kép
(Adrienn, szvsz ennyi vélemény még belefér, ellenben nekem más az üzenete a dolognak Kép)
 


Vízállásjelentés még most is van! Petőfi rádió, 2 órás hírek után.

Kati


Lengyel piac volt már? "Minyimum szász madamka"

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Csavart üveges jaffa üditő.
Bambi-bár ilyet csak egyszer ittam vidéken.
Zöldért.
Kinizsi sör
ZSuzsa
 
 


Nektár sőr, de szerettem Kép

Szilvy
Szilvy
 


Van még vízállásjelentés??? Mi a szösz! De nem a Kossuthon! KépKépKép Érdekes műsor, ugye? Kép
Zsuzsa,
olvasom a nosztalgiatáradat, felsorolásszerűen, s beleolvastam azt is: Zsuzsa - mintha valami régi szép emlék lenne...Kép
Kíváncsi
 


Sziasztok!

Nem bírtam végigolvasni az összes "régi" dolgot még,pedig érdemes lenne.

Lehet,hogy már írta vki,az én kedvenc játékom a gumizás volt!Hihetetlen,hogy mennyiféle ugrálást talátunk ki.Na meg amikor nem voltunk elegen és egy szék lába helyettesítette a harmadikat!!!!

És azt hogy hívják,amit egy fonallal a kezünkön játszottunk?Olyan pókhálóforma izé és azt is "hajtogatni" kellett.

Kíváncs!!!!

Nálunk még most is megy a parkolókoncertKépKépKép.A sok régi,20 éves nyugati járgány alig akar beindulni,főleg télen.Mi meg röhögve ültünk be a tarbiba,ami akkor is pöccre indultKépKép!

Anyapoc

 
 


Én arra is emlékszem,hogy nálunk csak pult alól lehetett kapni banánt.És ami a legszebb volt,hogy anyu mindig szerzett vhogy(mert ugye csak bennfenteseknek jártKép),én meg nem ettem megKépKépKép!

És emlékszem anyu hosszú szárú,tűsarkú csizmájára,
a csősapkára,a sálsapkára, a denevérújjú farmerkabátomra(amiben nagyon dögösnek éreztem magamKép)...
Arra,hogy az volt a divat,hogy visszahajtottuk a nadrág szárát,mert az olyan jól nézett ki.

Egy időben nagy divat volt a Lacost póló(biztos nem így kell írni,de nem emlékszem),nagyon menő volt.

És a hajamba kis katicás gumi került,amíkor kicsi voltam.Biztos emlékeztek,volt rajta egy lyuk,amibe be kellett a gumit fűzni és egy kampó,amibe be kellett akasztani.

És azok a régi ,pedálos autók az oviban,amiért mindig harcolni kellett!!!KépKép

Meg azok az építő játékékok,amiknek kis kék elemeik voltak és sárga összekötői.Meg amik kör alakúak voltak, a szélükön bevágások,ahol illeszteni lehetett.

És az autós bögrék és tányérok az oviban..jaj,de szerettem volna otthonra olyat mindig!!!!

 
 


Most, hogy a hétvégén autóztunk, jutott eszembe, hogy voltak szovjet laktanyák, meg sok magyar laktanya is, és voltak olyan közlekedési - vagy ahhoz hasonló - táblák, amelyeken a laktanyák közelében való fényképezést tiltották meg!

És a rendőrök folyton igazoltatták a jó népet, pld. mert vkinek hosszú volt a haja, csöves a nadrágja, vagy egyszerűen, mert fiatal volt és nem tetszett a képe.

És volt filmfelvevő (8 mm-es???), nekünk rengeteg ilyen filmünk van gyerekkoromból és nagyon szeretem nézni őket: szülinapok, karácsonyok, utazások Kép

És üveg karácsonyfadíszek voltak, gömbök és figurák is, nem műanyagok, úgyhogy nagyon kellett vigyázni, hogy el ne törjenek.

A telefonok pedig feketék voltak szinte kivétel nélkül, persze, tárcsásak és 6 jegyűek a telefonszámok. A mienk: 143-773 Kép Ja, a telefonra persze éveket (évtizedeket?) kellett várni és nagyon nagy kiváltság volt. De nekünk volt Kép Mintha az orvosoknak "járt" volna? Vagy vmi ilyesmire emlékszem, hogy mikor elköltöztünk, akkor az előttünk ott lakónak hiába volt telefonja, mi nem kaptuk volna meg, ha Kép anyukám nem medika épp, merthogy abból úgyis orvos lsz (és lett)

Tejszínhabos kakaó ... hogy az micsoda ünnep volt! Fura, hogy milyen ritkán jut eszembe csinálni, holott épp megtehetném Kép

És voltak valóban idénygyümölcsök! Most mindig lehet szerezni bármit - ami jó is, de volt azért varázsa annak, hogy akkor van eper, barack, dinnye, mikor épp érik, nem télen-nyáron-bármikor, nem?

Úgy látszik, rám termékenyítően hatnak a hétvégék Kép

Márti
 
 


kíváncsi, máshol úgyis annyit locsogok, gondolom itt gyakorlom az önmegtartóztatást!KépKép
 
 


A tárcsás telefon... már nekem is ezsembe jutott, ogy vajon gyermekeim a játék telefonokon kivül látnak-e még, fognak-e még használni tárcsásat? Minap megprobáltam témába hozni, egyáltanál tudják-e hogyan kell használni. naná, hogy nem tudták!!
Ildi

Ildi
 
 


Nagyon jót szórakoztam. Eszembe jutott a Márka (Itt a Márka, itta már ma?), az alföldi papucs meg a saru, gimis korunkban az számított menőnek, akinek ilyen volt, no meg a gyűrt ruha.
Mimóza
 


Eszünkbe jutott: a csemege rágó, négyes csomagolásba és tizes csomagolásba (furulya, kalapács), Atlantic szappan, Lux szappan a ruhák között, Impulse spray, mesefigurás csokik(Mézga család, dr. Bubó), kifüggeszthető vászon naptár és kalóriatáblázat.
Mimóza
 


Pókhálós játék: macskabölcső
sofka
 
 


Kép
 
 


Skála kópé? A szívem a vásárlóké!

sofka
 
 


Solya! "megjött Barba papa, megérkezett" Ez volt az egyik kedvencem! Köszi!
ZSuzsa
 
 


http://kep.tar.hu/kek/index.phtml?aid=27540466

Érdemes körülnézni, van itt SZUKU, meg lilaruhás nő, sós fogkrém....
Csi
 
 


Zsuzsa kérsz még? Megvan az egész család. Kép
 
 


Igenigen!Köszi!KépKépKép
 
 


Megjött Barba papa, megérkezett, utána megjött Barba mama, és a gyerekek, trallala, csudamódon nyúlik testük, megváltozik erejük....folytassa, cowboy! Kép
 


Sziasztok!
Tegnap jott haza Martin a sulibol, es enekelgetett. Nem tudta meg teljesen a dalt, de en egybol felismertem, anno kisiskolaskent mi is tanultuk.
Az egyik: Balatonnal o jaj de jo, uszik a nyaralo...
A masik: Hegyen-volgyon zakatol a vonat...
Olyan jo erzes volt az o szajabol hallani, es amikor elkezdtem enekelni, teljesen ledobbent, es megkerdezte: Anya ezt te honnan tudod?! Egy csomoszor el kellett enekelnem neki!

Moni

 
 


Emlékeztek a pöttyös könyvekre? Státusz szimbólum volt, hogy ki mennyivel rendelkezett. És Vackorra? Ez az utóbbi időben ismét divatba jött.
Mimóza
 


SZiaztok!
Emlékeztek, amikor még szürke volt a Szabadsághíd?
ZSuzsa
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: