Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok!

Tegnap éjjel ültem a karomban Vilkával, Ármin már aludt a szobájában, Apa pedig kimenős volt. Hallgattam a rádiót - na, nem valami nosztagiaműsort Kép, hanem ezredjére is ugyanazt a húszat, a "mai slágereket" Kép - és közben arra gondoltam, hogy hogy elment ez a nyár. Aztán arra is, hogy hogy elment a többi nyár is ... és hogy már soha többé nem leszek tizenéves Kép, meg már huszonéves sem KépKép ... és aztán elkezdtek eszembe jutni mindenfélék. Elég kaotikusan, elég sok minden, mára is jutott belőlük. Főzöm az ebédet, de képzeletben a régi konyhánkban vagyok. Mosogatógép helyett bádoglavór, laminált bútorlapok helyett fehérre mázolt fa konyhaszekrény, az egyik fiókban ott hevernek a nagymamám által gondosan kimosott tejeszacskók - ugye, nemcsak az én nagymamám mosta ki és tette el az értékes nylonzacsit? Kép
Szóval, azt gondoltam, írjuk le ide azokat a nosztalgiáinkat, emlékeinket, amelyeken már mi magunk is csak mosolygunk (meg néha könnyezünk), amelyek közül nagyon kevés fog szerepelni a történelemkönyvekben, mert apróságok, de amelyek a mindennapjaink voltak. Kár, hogy a gyerekeink nem fogják ismerni ezeket Kép és jó, hogy a gyerekeink nem fogják ismerni ezeket Kép De azért mi tartsuk meg őket nekik és magunknak! KépKépKép

Márti
 
 


Márti, én most a somewhere over the rainbow-ot hallgatom (amire szegény Green doktor meghalt...) És most jól elbőgtem magam ezen a topikon. Igen. Kell ilyen. Hogy emlékezzünk ezekre, mert ezektől a mienkek ezek az emlékek. Miénk ez a kor.

Én a kis táskává csomagolható műszálas bevásárlószatyrocskát emliteném. Meg a porfagyit, aminek olyan doboza volt mint a Macikávénak. Olyan hengeres. Sok fagyit lehetett csinálni. A dobozában meg kekszet tartottunk. Meg lisztet meg cukrot. Ú meg a belül szürke-fekete kivül piros Piroslábasok. Szépen hegeszetett fölekkel. Minden beleég ami balaéghet. De semmi nem kong olyan szépen a mai acéledények közül.
Betűtészta. Az én nagyim még kézzel csinálta a nokedlit.
Trabantban le a lejtőn valami hegyről, úgy hogy öten ülünk benne és énekelünk. Trabant maga egy leirhatatlan dolog. Azóta sem ültem ilyesmiben.. Kép

 
 


Jaj, a Trabiban mi is sokat énekeltünk!
Nekem még megvan az a régi tipusú távolsági autóbusz, ami nektek már biztos nincs (Kép), aminek olyan kerek volt a hátulja. Meg a régi buszmegálló táblák. Meg a MÁV (egykoron) fehérre festett betonkorlátai.
Ha már szatyor, nekem a miniszatyor jutott az eszembe, ami egészen pici volt, de nyúlott, mint a takony. Belefért egy kisebb család napi kajája.
És emlékeztek még azokra az időkre, amikor a nylonzacskók díszei a nyugati divatlapokból kivágott lapok voltak?
Mikor láttatok utoljára igazi Zizit?
 

 
 

Kíváncsi!
Na, azt a gyönyörű rózsaszín műanyag buszt csaptam a földre a műv. ház közepén 2 évesen. Ugyanis a TSZ által szervezett Mikulás (bocsi: Télapó) ünnepségen nem azt a gyönyörű hajasbabát nyertem a tombolán, amivel már régóta szemeztem, hanem ezt a műanyag rondaságot. Kép Életem első nagy csalódása...
Be kell vallanom valamit: néha még én is kézzel csinálom a nokedlit. Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Én pedig tegnap vettem betűtésztát. Made in ItalyKép
És körút neonfényei?

Kíváncsi, én még emlékszem azokra a buszokra! Sőt a kerek orrú villamos volt a kedvencem!

Jucus, hogy lehet nem kézzel csinálni a nokedlit?
 
 


Iskolaköpeny, kék papír a tankömyvekre és füzetekre.
A NAgyim szintén mosta a tejeszacsit, sőt ő gyúrta és vagdalta a levestésztát is.
Zsuzsa
 
 


Solya!

Hát van ilyen nokedliszaggató. Van régebbi típus, ami egy fémlap és spatula van hozzá, van az újabb, fémlap szintén, de műanyag kör alakú valami húzogatható rajta. Kép Ha utazunk, módszeresen idehaza felejtem és akkor kézzel (kanállal) szaggatgatom bele a vízbe. Na, akkor olyan nagyok lesznek, mint a ló, mert "haladósra" akarom venni. Kép

Zsuzsa!
Azok az isteni kézzel vágott levestészták! Bár hála az égnek a nagyijaim még ellátnak ilyenekkel, de ezeknek felét szárazan szoktam megenni.

Amit utáltam viszont az a feketekávé. Nem ez az "élvezeti cikk", hanem amit reggelire is lehett inni. Brrr! Elmaradhatatlan volt szombat esténként viszont a "Pukkos bácsi" a Kis filmek a nagyvilágból elején. Merthogy amikor beleesett a vízbe, miközben távcsövezte a nagyvilágot, az hallatszott, hogy "pukk". Na, idáig engedték nézni... Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


De jóóó...Igen, mikor olvaslak Titeket, az ugrik be, hogy "hát persze"!!!

A buszokon ott ült a kalauzKép
Tejeszacsiból mamámék lábtörlőt szőttek.
Nokedli: csak nem a vágódeszkás???Kép
Emlékeztek még a lábtyűre, és a pilótasapkára?
És arra, hogy a körúton egy bélással két gyerek kapott egy-egy fagyit, és be kellett dobni azt a perselybe?
Na, ez sem most volt...

Csi
Nem tudom befejezniKép..
Adásszünet hétfőként?
 
 


Juca!
És a Szombat esti filmkoktél?Kép
Csi
Névtelen
 


Jegyestej! Anyu egy kartonlapra ragasztotta mindig a tejjegyet. Szép zöldre. A tesóm meg kidekorálta matricákkal.KépKép
Akadályverseny kiskatonákkal... Mint a mókusKép akadálytól akadályig.
Csí! Nekem volt lábtyűm! Apunak meg gyönyörű usankája - amíg Álmos kutyánk meg nem etteKépKép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Trapper farmer és Fröcsi cipő...
Ja, a busz szerintem nem az, amire ti gondoltok, hanem amelyiknek a hátulja olyan volt, mint egy konty.
Ha már busz, a régebbi tipusú, gömbölyített sarkú pesti Ikarusnak volt egy turistaváltozata is, nyitott felső szinttel, láttatok ilyet?
És a mozik kézzel festett reklám"freskooi"? (Bocs, egyik-másik betűm nem szuperál) Meg a Híradoo mozi, bármikor be lehetett ülni, folyamatosan ugyanazt adta egész nap.
Iskolakék csomagoloo iskolaköpeny említése nélkül??
Aztán jó öreg kocsmai pultnak támaszkodtatok-e már? Rajta színezett alumínium hamutartó, meg az a régi, vastagfalú, háromdecis fröccsöspohár... Körülöttetek smicisapkás részegek, Románccal a kézben Kép Ja, és volt fröccsjegy! Előbb azt kellett venni a pénztárnál, aztán arra adták ki a pultnál az italt.
Kocsmatündér Kép
 


Juca, én arra gondoltam kézi nokedlin amikor deszkán szaggatod. Amúgy nekem is ilyen átgyömölős reszelőszerű valamim van nokedligyártásra. A deszkás megoldást nem próbáltam. Csak azt tudom, hogy lassú. Kép

 
 


Kíváncsi,

nálunk pl. nagy sláger a Zizi Kép Auchanban kapható, és Tomi imádja!!

Erika
 
 


És emlékeztek a sorsjegyekre, amik egy fém zsinórra voltak felakasztva (halvány rózsaszín és kék volt)?

Viszont, ha legközelebb a Keletitől haladtok a Blaha felé FELTÉTLENÜL nézzetek fel a 2 háztömb oldalára (bal oldalon). Rajta egy neon reklám az 50-es 60-as évekből (bár már nem működik):
"Vásároljon készruhát!"

Milla
 
 


Sziasztok! Kép

De jó, hogy ennyien jöttetek! Kép

Kíváncsi! Nem az ún. farmotoros Ikaruszra gondolsz, ami szürke volt és távolsági járat? Hú, milyen hangja volt! Kép

És voltak olyan villamosok (vagy csak olyanok? Kép), amiknek nyitott volt a peronja és vmi összecsukható ráccsal működött, A sárga villamosjegy 1 FT volt, a kék buszjegy 1.50. A metroba is egy egyforintost kellett bedobni, ha az ember nem akarta, hogy összecsukja a két kar. Már akinek nem volt bérlete - nekem volt! Kép

Aztán: nem tudom, ki merre nőtt fel, de a Rákóczi úton (én 5 éves koromtól ott laktam) a mostani Libri helyén volt a Verseny áruház, illetve a Blahánál most is ott a Corvin. Mindkettőnek volt karácsonykor, húsvétkor olyan kirakata, amiben mozogtak az állatok (a Versenyben egy mackózenekar játszott), kisvasút futott berendezett terepen - én órákig tudtam nézni és azt képzeltem, ha megnövök, megnyerem egyszer a Corvin áruházat a teljes árukészletével együtt (nem nyertem meg Kép) és odaköltöztetem a családom - de a földszint csak az enyém lesz a mozgó mesekirakattal! Kép

A Szabadság-híd (meg úgy általában minden) pedig szürke volt. Én azt hittem, ez a normális, úgyhogy mikor átfestették zöldre, nagyon szégyelltem, hogy a külföldiek majd azt hiszik, bohócnép vagyunk, nem komoly igazi Kép Hát, biztosan én is hülye voltam kicsit ... KépKép

És volt ószeres, meg szenesember, meg lovaskocsi a Rákóczi és az Üllői úton is. Meg olyan közlekedési tábla, amin egy trombita volt áthúzva, és azt jelentette: dudálni tilos!

Jövök ám majd még, most teli vagyok ilyenekkel! Kép

Márti
 
 


De, de, Márti, az az! KépKépKép
 


Meg a szódás hozta azokat a drótos üvegeket, lova volt, és szörnyen kiabált. Nagyikám nemcsak a tejes, de a cukros zacsikat is összegyűjtötte, és folpack helyett zsírpapírral takarta le a vajat, sajtot a hűtőben. És karácsony előtt volt igazi aranyvasárnap, mert a boltok különben zárva voltak hétvégén. És vasárnap este sokszor lángost ettünk, mert elfogyott a szombati kenyér. Kifli, zsemle 40 fillér. Már fillér sincs.
És én szerettem úttörő is lenni. Még vasutas ios voltam. Tudom, ez nem dicsőség, de olyan büszke voltam kék egyenruhában a november 7-i ünnepélyen. Mikor a Vörös csillagos verset mondták...
sofka
 
 


Nem vagyok ám olyan öreg, csak NAGYON JÓ a memóriám KépKépKép

Márti
 
 


AZ Úttörő Áruháznál meg két gyerek dobálta fel a labdát.
Emlékszem még a Limora is, amit mi kézzel ettünk ki a zacskóból, és volt műanyag üveges változata is.
Emlékszem a szimatszatyorra, de menő is volt azzal iskolába járni. Meg a vászonzacskók/táskák, ABBA vagy Boney M felirattal.
 
 


Sziasztok!
Marti!
De jo olvasni ezeket a régi dolgokat!
Tényleg a Corvin mozgos allatos kirakata!Mi is hogy szerettuk a tesomékkal!Kép

Milla!Es a sorsjegyeket is imadtuk!Kép

A fagyi is csak 50 fillér volt gomboca!De lehet,hogy valaki olcsobbra is emlékszik.Kép

Pont a minap kaptam egy ilyen témaju e-mailt.Elkuldom parotoknak!Ha valaki nem kapta és kéri,akkor szoljon!Kép

Edit
 
 


Marti!
Valami nem jo az e-mail cimeddel!Mi lehet a baj?Pont neked nem tudom elkuldeni!Kép

Edit
 
 


Edit! neth@index.hu - nem tudom, ez volt-e meg neked? Köszi Kép

Márti
 
 


Sofka

Te uttoro vasutasagra gondolsz vasutassag alatt? Szabad kerdezni mikor voltal az? En hu, de nehez szamolni talan 1980 es 1984 kozott es XV csoportos voltam az tuti.


Jo olvasni nosztalgiazasotokat, jo sok regi emlek villan fel...


Napocska
 


Emlékeztek az Úttörőben a medencére? Törpeharcsa úszkált benne. És tele volt beledobált fillérekkel.

Kíváncsi
 


Napocska! Én is, én is!!! VIII. csoport. Széchenyi-hegyen Bánki Marika néni volt a főnök. A főfőnök pedig Rákossy Gabi bácsi, aztán meg Sárdy(Sásdy?) Zoltán. Alagúttúra? Éjszakai őrség? Utolsó szolgálat? Vajon jut-e majd a mi gyerekeinknek is valami hasonló?
sofka
 
 


Jaaa, aranyhalak! Kép

A túrórudi pedig ezüst alapon volt piros pöttyös - és én úúúúúúútáltam!

A kis utcákon pedig igazi villanykörtével működő lámpák lógtak.

Az iskolában csak töltőtollal volt szabad írni, golyóssal nem, mert az állítólag rontja az írásképet (az enyémen pedig sokat javított volna, ha nem folyatok el oldalanként egy patront Kép) Viszont volt hozzá itatóspapír. És szombatonként is suli - meg persze, munka is a felnőtteknek.

És volt harisnyaszárú vagy milyen csizma, fekete, bordó, barna és nekem nem vett anyukám, mert azt mondta, az hideg és ócska, pedig én úgy szerettem volna! Na, visszagondolva tényleg randa volt szörnyen! És volt alföldi papucs és alföldi bakancs, az volt nekem is. Abból viszont komoly osztályfőnöki órák voltak, hogy szabad-e ilyen csöves viseletet hordani KépKépKép

Ja, mert voltak csövesek és digók is ... Kép


Márti
 
 


Kíváncsi, leelőztél a törpeharcsás medencével, Márti meg a divattörténeti beszámolóvalKép
DE: répanadrág? hosszú haj a fiúknaál, mint rebellió? a mi ofőnk majdnem levágta a haját órán egy fiúnak.
Kilián próba a KIsz felvételhez? Kisz ajánlás az egyetemi felvételihez. Kmk, azaz közveszélyes munkakerülés. A barátnőmet sem vették fel elsőre, de ő nem dolgoztt, hanem otthon maradt, és az anyukájának a Tanácsnál be kellett jegyeztetnie, hogy eltartják.
Iskolaköpeny variáció: igazi, valódi nejlonból!
2 ft. volt egy zacskó savanyúcukor.
Zánkai úttörőtábor, hogy vágytam oda, de nem vittek el!
Szakszervezeti beutalóval gyerektáborok nyáron.
Zsuzsa
 
 


Kíváncsi! GYanús volt az emlékanyagod. Megnéztem a profilod, hát mi egy évjárat vagyunk! Mégsem én vagyok egyedül a korelnök!

Váltott műszakos tanítás az álalános iskolában. Orosztanítás. "varóna i rák"
A nejlonzsatyor, mint érték. Aki külföldről kapott egy díszes reklámszatyrot, az olyan boldogan hordta, mintha valami különösen értékes tárgy lett volna.
Jugo lemezek. Minden volt náluk, irigykedtünk. pl. jugo Pink Floyd The Wall, micsoda kincs volt, nem is beszélve az eredeti svéd Abba lemezeimről.
Zsuzsa
 
 


Bibibi! én megjártam Tatát, Zánkát. Veszélyeztetett gyerek voltam. Ennyit megért az a v betű a naplóban a nevem mellett...
Voltak jó kis vándortáborok is, falukutatással. ÉS ki tud többet a SZU-ról vetélkedő. A legjobbak a tévében is szerepeltek. Meg VIT, és Moszkva parti esték. Én imádtam a mozgalmi dalokat. Bevallom a nyűgös gyerekekkel mindig arra menetelek ma is.
sofka
 
 


Papírdzseki!!! Nekem sosem lehetett. sofka
 
 


Tényleg, Zsuzsa! Kicsit később popperek is voltak KépKépKép Répanadrágban és féloldalt az arcukat eltakaró hajjal, amit folyton hátradobáltak!

Meg körhinta a játszótéren!

És emlékeztek, a "jókislányoknak" baromi nagy színes masnikat kötöttek a hajukba Kép, plusz fehér térdzokni?

És ősszel lehetett mustot kapni a borozókban (a mi házunkban volt egy Mézesmackó a földszinten). Meg ősztől gesztenyepürét és krémest - de csak ősztől, nyáron nem voltak! Sajnos utáltam mindkettőt Kép

Viszont nagyon szerettem egy nagyon hülye édességet: vmi pille vagy mi volt a neve, olyan állagú, mint egy fürdőszivacs, sokféle ízben. Én legjobban a csipkebogyósat szerettem Kép

Egészen visszakerülök végül az időben - csak mi a fene itt ez a TV előttem, meg a billentyűzet, amin írok??? KépKépKép

Márti
 
 


Es a tv reklamok? Serpenyoben, zsirban rotyogo kolbasz, hurka es a csalad enekli vidaman, hogy "itt a hurka, veres hurka, jaj de jo, jaj de jo..." KépKép Vagy valami hasonlot. Vagy: "Csokolom, Agi van?"
Vagy: Kesztyus kezek a kepernyon es: "Pecsi kesztyu"

Kép
Kép
agi
 
 


Hali!

Hát én mint "falusi kislány", nagyon sokáig láttam a farmotoros buszokat. Kép
Budapesti nosztalgiához nem tudok hozzászólni... Kép
A váltott (délelőtt-délután) tanításhoz csak annyit: nagyon sokszor mentem hétfő reggel haza, mert éppen délutáni hét volt. Valahogy sose sikerült fejben tartanom... És szombaton is voltak órák, csak akkorra már rajz, meg technika órát pakoltak. Legalábbis nálunk.
Anyukám öccsei, -nálam 10 évvel idősebbek- kaptak szalagos magnót! Ó istenem! A dédim hangja is meg van örökítve. A múltkor vettem át kazettásra. És persze minden zeneszámot hallottam három évesen a jóvoltukból. "Ha én szél lehetnék..."

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Márti! Ez jó ötlet voltKép
itt ülök, és nosztalgiázom.....
Én rendszeresen csináltam a nagymamámmal lábtörlőket a felvagdosott zacskókból, volt saját keretem is.
Igeeen, csipkebogyós pille szelet!!
És még vettem 1 forintért 2 gombóc fagyit.Kép

Agi! Ez a Jóska, ez a Gyurka, ez meg itt a májas hurka.Kép

Zsuzsa! Oroszórák... Lísza i Zsurávl... meg tanév elején a "bísztra léta proletyéla..."
Én még tanultam cirill betűs gépen is írni...

És kicsinek imádtam a Barba családot... Megjött Barba papa, megérkezett.... Meg a Speibl és Hurvineket.Kép
A suliban nem írhattunk rotring ceruzával, viszont volt szagos radír, és lelkesen cseréltük egymás között a kártyanaptárakat. A lemosható volt a legértékesebb. És gyűjtöttünk takarékbélyeget (Makk MarcisatKép). Az anyukám olyan jól elpakolta, hogy meglegyen tanév végére, hogy csak 10 év múlva került elő... de még most is megvan.Kép
És: a kisdobos úgy él, hogy méltó legyen az úttörők vörös nyakkendőjére.Kép
Borcsa! Mi is jártunk rendszeresen a Mátrába kiskatonás akadályversenyre.Kép
És minden évben meg kellett néznünk a Rákóczi hadnagyát....
Viszont fillérekért lehetett mozibérletet venni, és még ajándék is járt hozzá!

Edit! én is kérek emailt!Kép

Andi

Andi
 
 


Töltőtollból volt olyan is, amivel egy kis üvegből kellett felszívni a tintát.

Emlékeztek a bolgár tengerészpólóra? Kék-fehér csíkos volt.

Gazdálkodj okosan, és később a Takarékoskodj?

Meg a Lego utánzat PeBe néven:-)))

Thira
 
 


Sziasztok!

Nagyon tetszik ez az oldal, nagyon jó így nosztalgiázni.


Sajnos a mi gyerekeink, (vagy hála istennek) már nem ebben a korban nőnek fel. Az üttörő tábor nekem a gyereknél nagyon hiányzik. Mi is bejártuk az iskolával pl. Szovjetúniót, prágát, és mindig nagyon tetszettek ezek a helyek. Nekünk is volt még trabantunk 12 évig, utána Wartburgunk is jó pár évig. 80-ban az volt nagy szám, amikor nyugati márkájú kocsit vettünk. Egyszer 79-be kiakartunk menni Olaszországba édesanyámmal, apu katona volt, és azzal fenyegettek bennünket, hogy visszafordítanak. Meg csak 3 évente lehetett nyugatra menni. Én is emlékszem a farmotoros buszra, pl. szeptemberbe mindig csináltak az iskolákba akadályversenyt. Úttörő vasút még ma is létezik, de sajnos, már nem úgy működik szerintem mint régen.

De jó is egy kicsit nosztalgiázni.

Sziasztok

Beus
Névtelen
 


Nekem a moncici -így írják?- őrület jut eszembe és az hogy nekem sohasem volt. Pedig akkor örültem volna neki.
Emlékszem hogy ha karácsonyra sikerült narancsot vagy banánt szerezni nagyon nagy öröm volt.
Minden ruhánkat a skála vagy centrum áruházakban vásároltuk. A rádióban szólt a Miska bácsi levesládája és a Dévényi féle hétfői kettőtől ötig kívánságműsor.
Örsvezető voltam és azelőtt meg én vezettem az örsi naplót. nagyon komolyan vettem a tisztséget.
Divatba jött a charlie frizura de nekem nem engedék levágatni a hajam.

Most persze keverem a korokat de hirtelen ezek jutottak eszmebe.

Ja és Kojak nyalóka és a pattogós cukor.

Tímea
Névtelen
 


Hali!

Csigabiga és Batkamanó?KépKép
Mit iszol? Bedekót!Kép
Kisvakond.
A farkas és a nyuszi... valami ruszki rajzfilm, régen néha adták a tv-ben amikor már volt egyébként meg diavetítőn néztük.
Tényleg, diavetítő...
Na meg volt még olyan is, hogy Rumba-rumba CentrumbaKép
A pattogós cukorka volt a kedvencem, mindig jött egy cukorkaárus bringávalKép
HÁrom kívánság a kívánságom az...
Volt még egypár érdekesség csak nem jut eszembe, mert gyermekem épp egy zacskót cincál amiben a kidobnivaló papirokat tettem... max úrja összszedem. Na szétdobált mindent, most már jönKép

sasha

Kép
 
 


Sziasztok!

Jo nosztalgiazniKép

Nekem a környalóka, aminek virág van a kozepen, meg a bucsus piros kakasos jut kapasbol eszembe
Meg a "megnemmondtam, hogy bontott csirket, bontott csirket hozz!" es kozben bökdösi a ferje fejet reklamKép
A poharas iskolatej es kakao?
Jatekok: a foldon kopogtato csibe?
Jo oreg bogarhatu diavetitok?
tisza cipo, mint meno marka?
márka, jaffa udito?

-Afonya
 
 


Kép

Meg a "csemete csemege, hmmm bébipapi". Az első kecskeméti bébiétel reklám.

A farkasos rajzfilm a No meg állj csak volt.
És emlékszem a tavasz 17 pillanatára Stirlitz-cel, meg a Nem kell mindig kaviárra - ha én ezt a klubban egyszer elmesélemKép
 
 


Na és akkor az Onedin család milyen izgalmasnak tűnt! Aztán meg megbukott vele az mtv. Ha náthásak lettünk rózsaszínű és finom volt az orvosság.
Tojássampon... Egyszer egy fiú azt mondta, hogy a hajam illatába szeretett bele. Hol van az már! És semmiféle kettő az egyben nem pótolja. (Na nem a fiút...)Fenyő habfürdő, bocikaramella.
Pöttyös ricse kendő. Fiam kedvenc nézegetnivalója...
A tévében még: SAndokan, tenger tigrise. Füles mackó. És anyukám előre ki tudtA számolni otthon, hogy mennyit fizetek a boltban. Mert valóban egységár volt.
Zöldalma szappan? MAndarin? Egyszer valahonnan kaptunk zöldalma illatú habfürdőt, én meg titokban belocsoltam vele a ruháimat, annyira szerettem volna illatozni. De kijöttek a foltok. A szappanba meg egyszerűen muszáj volt beleharapni.
sofka
 
 


Sziasztok!

És az Esti TV torna se volt semmi.

Nagyon jó ez a topic!!! Kép Én nagyon szeretek nosztalgiázni.

Pille cukrot lehet még kapni, többféle ízben.

Tina
 


A mi gyerekeink pedig bogárhátú diavetítőn nézik a Vukot meg a Pompomot. (Anno az enyém volt...)
 
 


Tantusz a telefonhoz!!
És most már tényleg elmegyek aludni, és visszaálmodom magam.
sofka
 
 


Vitacolan a tok finom narancsos izu folyekony vitamin keverek. Kép

Kép
Kép
agi
 
 


Cipőt a cipőboltból. (hm.)
négynyolcvanas felvágott (azt hiszem ez az olasz felvágott volt), 3 ft 60 a kenyér, 10 dkg. párizsi és talán még a lecsókolbász, a fizetéseket nem tudom Kép
Kedd volt a sorozatok napja? Talán...
Benyovszi Mór; Alfa űrbázis;
Milyen nagyot pökött az esti mesés maci a fogmosáskor!
Futrinka utca, Manócska.
Trapper farmer
Társadalmi munka hetedikben a Patyolatban, maga a borzalom, gimiben meg egy hetes szüret, almaszedés, ott jó bulik voltak, ott gyújtottam rá először.
Ittatok akkoriban Császárkörte likőrt? VAlami szörnyű "körömlakk" volt.
Jó éjt! De jó ez a topik!
Zsuzsa
 
 


Jó kis csehszlovák sorozatok: Kórház a város szélén, Nők a pult mögött...

Kati


Vastagtalpú kínai kosárcipő Kép, kék tornadressz (a fehér csíkos szélű már későbbi, divatos modell volt Kép), fehér csíkos kék és piros "mackóruha". Az iskolaköpenyre külön rágombolható fehér gallér.

Sasson-frizura. A tojássampon mellett "a" másik a rózsaszín flakonos babasampon volt.

Kis papírdobozos Biopon, a képen egy kisgyerek fogja a kerek, tárcsás mosógép vízleengedő csövét - és volt persze külön centrifuga is! Azt én úgy szerettem nézni, ahogy forog! (a miénknek ugyanis nem volt teteje)

Alfa holdbázis Kép

És létezett fehér héjú tojás ... vajon hogy "csinálták"?

Kézzel horgolt fehér csipketerítők mindenütt: TV-n, polcokon, asztalon.

Piros százas, zöld tízes (Petőfi), kék húszas, barna ötvebes (Rákóczi), lila ötszázas (egy Ady), alumínium fillérek, a kétforintos (bélás) ... hú, ha ennyi pénzem lett volna, mint amennyit most itt leírtam Kép

Tina! Hol lehet pillét kapni???? Kép


Márti
 
 


Pirx kapitány. Pityke őrmester.
Iskolai takarékbélyegek.
Az a golyóstoll, amiben úszkált fel le valami, az enyémben pl. vitorlás volt, és libafoszöld színe volt.
 
 


Áfonya, képzeld nyílt az Astóriánál egy nagyon menő bolt, designos meg miegymás, és Tisza cipők vannak benne!!! Jó drágák!!

Nekem a búcsúk jutnak eszembe a mamáméknál. Akkor még volt jelentősége, összejött az egész család mert erre valahogy mindenkinek jutott ideje.

Az is az eszembe jutott hogyha hazamentünk, akkor nemsokára anya vagy apa is megjött mert akkor a 8 órás munkarend tényleg 8 órás volt.

Ja és a szombati suli, meg a hétfői tévészünet.

Emese
Emese
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron