Új privát üzeneted érkezett!

Edit
Négy nap után az egyáltalán nem rossz ne viccelj! Egy hét alatt simán lehet belőle még egy kiló is... a túl gyors fogyás sem jó!

Szerintem az avokádó is hasonló mint a sütőtök nem? Meg kellene nézni az összetételét...
Amúgy a sütőtök is csak végső esetben egy kevés... paradicsom inkább!

Kriszta hol született?

Csoki helyett én egyik nap keserűcsokiba mártott cukrozott narancshéjat ettem!

:oops: :lol: de én amúgy szeretem a keserű csokit... már amennyire én csokis vagyok! A nagyon édes ízt nem viselem... :(



Én ma regel 64! (ez szülés utántól számítva már 10 kiló!!! :shock: Fogyókúrától számítva csak nyolc.
63 szoktam lenni általában... bár 60 azért jobb lenne....

Kép
Kép
Kép
 
 


Szirwen, a húgodat csak virtuálisan ismerem, mert régi topiktársak vagyunk a babázó topikban. :) És az este megnéztem a blogotokat, láttam a fotóidat (nagyon hasonlítasz rá) és láttam az Enéh nevű uncsitesót. :P Még a vendégkönyvbe is írtam. :oops: Ma pedig Csilla igazolta, hoyg a nővéred vagy! :)

Mamacka, én abszolút örülök annak a félkilónak. Kiszámoltam, ha 4 nap=0,5 kg, akkor a 90 nap alatt több, mint 10 kilót fogyhatnék, ami nekem irreálisnak is tűnik, 55-56 kg 10-12 éves koromban ha voltam. Én a 60-nal is megeleégednék, de persze a kevesebb még jobb lenne. :)

Különben nem vagyok magyarországi, Erdélyben lakom MArosvásárhely mellett, sajnos nem ismerhetjük egymást szülésről. De jó lett volna! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Azért elfogyni nem lehet a diétával... egy idő után lelassul majd leáll a fogyás...

[/img]http://wade.hu/smiley/kategoriak/anim1/36_1_51.gif[img]
Jó fogyást a holnapi napra! :)
Megyünk aludni... férjemnek megy fel a láza! :(
Jó lenne nem megint dögrovásra jutni...
[/img]http://wade.hu/smiley/kategoriak/anim3/36_2_63.gif

Kép
Kép
Kép
 
 

 
 

Mai menü:
Héjában főtt krumpli, párolt reszelt fokhagymás répával...
nagyon finom...

Kép
Kép
Kép
 
 


Mai menüm:
-reggeli: sült fahéjas alma, banán, narancs (1kk-nyi) mézzel lecsurgatva - nyami-nyami
-ebéd: párolt zöldségek (répa, zeller, paszternák, póré, krumpli) saláta: 1 paradicsom + egy kb. 7 cm-s uborka.
-vacsora: ugyanez, kisebb méretben.
Az ebédem egy részét meg a lányom kunyerálta el. Jött, kitátotta a száját, tettem egy darabka zellert bele, tett egy kört, ismét jött tátogott, kapott egy darabka répát, és így ment ez, amíg elfogyott a kajám a tányérból. Nagyon élvezte, pedig azelőtt lakott jól ugyanebből, de mindent pürésítve. :lol: :lol: :lol:

Lányok, az olajbogyót hová lehet sorolni? Zöldségnapra?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én ma savanyú károsztából csináltam salátát, uborkával, paradicsommal, és vajretekkel. Tettem rá pici citromlevet, fokhagymás füszersót, és ezt ettwem egész nap.
Végre ma eljutottam a fodrászhoz, varázsoltettem magamnak egy teljesen új külsőt. Igy a ledobott 8kg minusszal egész enberin mézek ki.

Mamacka!

Én is szeretnék 60kg lenni, de nekem az még 8kiló!
Szurkolok hogy ne legyetek betegek!

Edith!
Éni is megnéztelek benneteket, Kár hogy Rolad nincs fenn kép. (Vagy nem találtam)

 


szirwen
Megnéztem a fotóitokat!
Regina gyönyörű szép!
Az újszülött képektől meg egyenesen el lehet olvadni...
mióta szültem annyira meghatódom pár napos-hetes babák láttán... :)

No de én csak 165 centi vagyok ám! :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Az utolsó mondat a fogyókúrás hozzászólásodhoz tartozik... :lol: :lol: :lol:

így összeolvasva elég vicces! :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Edit
Olajbogyót én szoktam tenni a pizzára... salátába... abból úgysem eszel meg akkora mennyiséget!

Kép
Kép
Kép
 
 


Hello!

Szóval akkor olajbogyó akár minden nap mehet 2-3 szem. Ez jó. Én is így gondoltam.

Holnapra Quiche-t fogok készíteni, a páromnak normálisan, magamnak meg úgy, ahogy a pizzát írtátok, és teszek több paradicsomszószt.

Azért bemásolom az eredeti receptet. Tegnap dobta fel valaki az egyik topikban ahová írok, és már többen elkészítették. Mindenkinek ízlett. Tképpen a pizza és a felfújt közötti átmenet, csak omlós tésztából.

Quiche (sajtos lepény) recept:

az alaprecept:
Tésztához 30 dkg liszt, 1 tojás, 10 dkg vaj, só, és egy kis víz vagy tej az összegyúrásához - 1 órát érdemes hűtőben pihentetni.
Aztán kerekre kinyújtom (vagy szétnyomkodom), és egy kivajazott, kilisztezett formába símitom (én tortasütőbe teszem, de van direkt quiche forma is).
Töltelék: 5-6 db paradicsom felkarikázva, 2 hagyma, 20 dkg kecskesajt, 2 gerezd fokhagyma, 3 tojás, 2 dl tejföl (esetleg a fele lehet tejszín), só bors, kakukkfű, szerecsendió.
Az apróra vágott hagymát (fokhagymát is) vajon üvegesre párolom. Egy tálban enyhén felverem a tojásokat és hozzáadom a tejfölt (tejszínt), sót, borsot, szerecsendiót, és belekeverem a párolt hagymát.
A tésztát 10 percig elő kell sütni, aztán a paradicsomkarikák felét és a kecskesajt felét váltakozva rátenni, erre jöhet a tejfölös-hagymás cucc, meg egy kis kakkukfű, és a tetejére szintén a paradicsomkarikák és a sajt. Sűtőben kb még 30 perc és készen is van.

Kép Nyami-nyami

A fotón látható változat egy kissé felturbozótt verzió: a tésztájába tettem reszelt parmezánt is (egy barátnőm tuti tippje), és a hagymát nem vajon, hanem felkockázott kolozsvári szalonnával pirítottam. Ja, és kecskesajt helyett mozarellát használtam, de valószínűleg sokféle sajttal finom!
A vegák pedig úgy turbózhatják, hogy a tejfölös cuccba spenótot kevernek, esetleg még reszelt sajtot is.

Na ez a változat szerintem a férjeknek fog nagyon jól bejönni. Én megelégszem a zöldségessel is. :)

Különben ma méretkeztem, bár soron kívüli volt. És nagyon nem tudom, hogy most mi van. Ha egyik helyre tettem a mérleget, akkor 67-et mutatott (+1 kg tegnapelőtthoz képest), ha 5 cm-rel tovább, akkor 64,8-at mutatott (-1,2 tegnapelőtthöz képest). persze, az utóbbit szeretném hinni. Tudom, a mérleget nem kellene mozdítani, de sajnos nem nálam van, hanem a szomszédban, és nem tudom, hoyg most akkor pontosan hol is volt, amikor előzőleg méretkeztem. :evil: :evil: :evil: De lehet, hoyg meglepem/meglepetem magam eggyel! :roll: :roll: :roll:

Egészen friss képem nincs magamról, de vagy 2 hónappal ezelőtt készült ez:

Kép :)

Így néztem ki 6 héttel a szülés után. Egy esküvőre kellett mennünk, és arra vettem a kiskosztümöt:

Kép :(

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Holnap este meg tortákat fogok enni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Két helyre is megyünk, ahol szülinapozás lesz, úgyhogy egy szelet itt, egy meg a másik helyen! :P :P :P :P Gondoskodnak a vacsimról! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

A héten kicsit sokat dolgoztam, így nem nagyon volt erőm írni, csak olvasgattam.

Mamacka! Ahogy olvasom ez nem a ti teletek. Mielőbbi gyógyulást!

Szirwen, semmi gond! Nem fogom fel tragikusan. Szerencsére egyenletesen oszlik el rajtam, mindenki nagyon csodálkozik, aki véletlenül megtudja, milyen "jó" súlyban vagyok.

Edith, tényleg együtt haladunk. Ma én is tortácskákat fogok vacsizni. Tegnap nagy családi szülinapozás és névnapozás volt, így van a hűtőben egy kis csoki-, meg egy kis puncstorta is. A Quiche nagyon jól néz ki!

Megyek takarítani, meg felkészülök az estére, amikor hirtelen majd "négygyerekes" családdá válunk.

jó hétvégét!
 
 


Köszönjük!
Igyekszünk meggyógyulni...

amúgy... én ma már kórházban is jártam, ugyanis négy napja fáj a hasam... ott ahol a vakbél szokott, illetve a méhenkívüli terhességnek is hasonlók a tünetei... tegnap este meg nagyon leesett a vérnyomásom 95/49 ez reggel is hasonló képet mutatott...
Anyukám profin ért a beparáztatáshoz... úgy megrémül, hogy én is rögtön a legrosszabbra gondolok...

DE!
Nincs semmi baj... biztos nem vakbél ... igaz csak tapival vizsgáltak, de azt mondta a doki, hogy szerinte a vírus lecsengése... a bdagadt nyirokcsomóim fájhatnak! Smile






esti történet...
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép


fogacskák
Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Én degeszre ettem magam tésztával! :)
Majd kidurranok! :)
Úgy megkívántam egy kis vörösbort! :(

Kép
Kép
Kép
 
 


edit
hat héttel a szülés után te szerintem nagyon csinos voltál!
Én bezzeg... :lol: :lol: :lol:


amúgy ma reggel 63 kilót mutatott a mérleg! :)
Holnapután szerintem több lesz... :( :lol: :lol: :lol:
Tegnap este rosszul lettem így ettem egy kis szölöcukrot...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Sorstársak!

Edit,
képzeld, a hétvégén megyek a Urammal Marosvásárhelyre 2 napra!!! :D lesz ott egy konferencia, amit a Magyar Állatorvosok Világszervezete tart, farsangi bállal, stb, már úgy várom! Régen minden évben mentem (lelkes nápténcista lévén) de már 3 áve csak sóvárgok...igaz, eddig főleg falvakban jártam, de ide is mér régen szeretnék...)

Avokádó: emberek, az nem egy zöcccség? én eddig abban a hitben éltem.
Sötőtök: án is csodálkoztam, hogy végveszély esetén talén gyümnapon is ehető, de viszont megkóstoltam nyersen? isteni finom, olyan, mint a sárgadinnye, naghyon hasonló aroma más állaggal, ugyhogy talán nyersen inkább beillesztehté a gy. napba, meg persze a salátaevészetbe bármelyik napon.

Én pár napja a szüleimnél vagyok, itt két mérleg is van, de mindegyik mást mutat, és többet, mint az otthoni ...természetesen az enyém a tükéletes :) :D :D
Szóval nem tudom, mi a helyzet adatszerüen, de tegnap táncházban voltunk, és megállapítottam a nagy tükörben, hogy sokkal vékonyabbnak nézek ki, mint a három héttel ezelőttiben, amikor kb ugyanilyen ruha volt rajtam... pedig csak ugy 3 kg-nálk tarthatok... ha még lemegy 3, elégedett leszek! :D Jja, és sikerélmény: tegnap kicsit husis, de főleg joghurtos nyerssalátával a gyomromban mentem el este 7-kor bulizni, és hajnalig nem ettem semmit, pedig annyi kaja volt az asztalokon... és azt figyeltem meg, hogy nem is izgattak annyira... az ember átlendül a holtponton, és hidegen hagyják a krémesek is... aztán arra is jó ez a diéta, hogy leszokunk a nasizásról... kell egy kis önfegyelem amúgy is.
Hát a szülés UTÁNI 87 kilómról én inkébb nem teszek fel képet
:oops: ...

Mamacka, te 62 kilósan, ahogy emléxem, nagyon karcsú bombanő voltál :wink: addig már csak 1 kiló! deeejóónekeeeed!!!
:D Ne tessen etióppá soványodni, mert nagyon kell akkor irigykednem :mrgreen:

Na további kellemes csökkenést kívánok! :wink:
Zsanya
 
 


***(Úgy értem, minden évben mentem valahová ERDÉLYbe és környékére...)
 
 


OFF Mamac, nem találkoztál Nálatok a kekiződ szoknyámmal? ON
 
 


JJa, még valami, ha már így belejöttem: Mamacka, az új képeken, Éronod, a 4. sorban levő(az 5. ) képen, egy az egyben az Aptya, de hihetetlenül. Sógor éppen így fest! :roll:
 
 


:)
Fura én így nem látom benne annyira inkább csak a gyerekkori képeit! :)
De biztos igazad van!


Én most benyomtam egy csomó csokit... :oops: csak,hogy tegyek az etiópság ellen! :lol:
ettem két bonbonmeggyet, egy mozart kuglit, meg két after eit-et :lol: :lol: :lol: ez volt a keserű csoki helyett :oops: :oops: :oops: :oops:
Előtte babapiskótát vacsiztam Árontól kunyizott kölesgolyókkal! :)

Azért 62 kilósan nemvoltam én annyira karcsú!
58 kilósan az esküvőn no ott igen! :) bár azért gebe akkor sem voltam...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mamacka!
Én is 165cm magas vagyok. Ti is nagyon aranyosak vagytok, pont ilyen vőlegényt képzelek el Reginámnak, mint a te kisfiad.j:lol:
Édes kis fogacskái vannak.
Nekem is volt ilyen hasfájásom, évekig szenvedtem vele. Hol előjött, hol elmúlt. Ezalat 4-szer voltam vakbélgyanúval kórházban. Általában felment a lázam, és nagyon fájt a hasam. Pár napig jegelték, és koplaltattak, és elmúlt. Aztán megint előjőtt. Végül is a munkahelyemen a sebész orvos, akihez mentem legutoljára az adott antibiotikumot, mert egyedül neki jutott eszébe, hogy ez vírus is lehet, és azota nem fáj a hasam. Persze minden alkalommal para meg halálfélelem.

Edith!

Ismerek marosvásárhelyi sziklamászókat! Régebben sokat másztam Velük. Az a valami, amit sütöttél nagyon jól néz ki! Majd én is kipróbálom!j:P'
Aranyos amit írtál a vendégkönyvbe.

Ma bűnöztem, vacsorára palacsintát ettem. Úgy megkívántam, és a páromnak amúgy is akartam sütni.
Tegnap csináltam neki csülkös káposztát, és az egészet kidobtam, mert v.mit elrontottam rajta. Olyan szaga volt mint amikor kandúr cicája van az embernek, és párzás időszak van. Szóval macskajelölés.
Holnapra kitalálok v.mi mást.

 


szirwen
Szénhidrátnapon a palacsinta jó vacsora! :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Érdekes ez a hasfájós történeted... nem is gondoltam, hogy van ilyen... a mi dokink a hányós vírus utózöngéjének mondta, de ha makacsul marad akkor még egyszer megmutatjuk...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mamacka, sajnos tényleg lehet ez a hányós vírus utózmánya. Sógoromnak már kétszer volt, szintén hányós betegség után, csak ő mindkétszer elájult a fájdalomtól. Ezek után persze (na meg azért mert szakmabeli) talptól fejbúbig kivizsgálták, de jobb okot nem tudtak mondani neki.

Nálunk negyed órával ezelőtt lett végre csend, elaludt mind a négy gyermek (két saját, két unokatesó), így most étcsokit szopogatok, férjem pedig bevonult egy csomag grissini kellemes társaságában a kádba. :lol: :lol: :lol:

Holnap pihentető gyüminap lesz. Eszem majd egy kis fahéjas, citromos almát mazsolával. :D :D :D

Jó éjszakát!
 
 


Hű, mennyit írtatok!

Még végig sem tudtalak olvasni. Magamról elöljáróban annyit, hogy sógornőm megjegyezte: Te, én úgy látom, mintha fogytál volna! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Ez olyan jól esett a lelkemnek, mint még soha főleg egy ugyancsak tegnapi szívbemarkoló anyós-kijelentés után! :(

Zanya, Tényleg jösztök Vásárhelyre??????????? Nagyon elfoglaltak lesztek? Már úgy értem, állandóan szervezett program? Ha lenne 2 szabad órácskátok, meglátogathatnátok vagy összefuthatnánk a városban valahol. Én a várostól 10 percre lakom, egy hozzáragadt nagyközségben. Jaj, de jó lenne, műrs feldobódtam, és jól kezdődik a hetem.

NA, megyek továbbolvasni.
Ja, és az avokádó az gyümölcs, csak éppen nem édes-savanykás íze miatt nagyon sok sós salátába használják. Hasonlít a dióhoz az íze. Majd felteszek egy mexikói szósz receptet, amit egy netes ismerősömtől kaptam. Akár gyüminapra is be lehet illeszteni, de még meg kell néznem pontosan a hozzávalókat. Mindjárt jövök azzal is! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Na, én tegnap megcsináltam a Quiche-t, egyet magamnak paradicsom, hagyma, fél paprika és néhány szem gombából + paradicsomszósz és pizzafűszer (omlós pizza lett belőle) Istvánnak meg normálisan, receptszerint, császárszalonnával turbózva. Ma reggel tudott csak enni belőle (tegnap végül anyukáméknál ebédelt), és FELE!!!!! megmaradt. Annyira örülök neki, mert így holnapra megvan az ebédem-vacsorám. tegnap már amúgy is csorgott a nyálam utána, és ma reggel is amikor olyan jóízűen falatozta. Vigyázat, nagyon laktató normálisan készítve, tehát a párnak elég egy karika belőle. Pedig IStvánom aztán igazán jóevő! :roll: :roll: :roll: :D :D :D :D :D :D

Ja, és este két szelet tortát ettem. Csoki elmaradt, mert elfelejtettem venni. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Szirwen, akkor UFO-t (Egyed UFO Zoltán) valószínű ismered! És még tudok én is vagy két nevet, d emost nem jutnak eszembe.
Szerintem az a káposzta nem lehetett olyan rossz. Nekem biztos nem lett volna, mert nem tudom milyen a kandúrszag párzáskor! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sajnálom a hasfájósokat. :( Gimis koromban nekem is sokat vacakolt, addig-addig, míg egyszercsak elkéreztem az iskolából, hogy menjek kivizsgálásra (inkább lógás céljából :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops: ) és bent tartottak a kórházban és ki is vették a vakbelemet. azóta nincs semmi iylen bajom. Édesanyámat akkor telefonon értesítették az iskolából, hoyg jöjjön, mert a leányát műtik. Hát szegény végigbőgte a vonatos utazást, mert pontosan nem is tudta, mire számítson. Amikor megérkezett a kórházba, engem épp akkor készítettek felvinni a sebészuetre, és anbnyira örült, hoyg tulajdonképpen semi bajom. :roll: :roll: :roll: nekem mandulám sincs (az egyik tanárom szerint minden aprolékomtól megszabadítottak :P)

MA én is "pihenek" = gyüminapom van. eddig egy 3/4 banánt ettem meg, és két falat almát. Ma nem lesz avokádó, mert elfelejtettem venni. Lesz alma, banán, narancs és mangó. meg esetleg pár szem aszalt füge vagy datolya.

Puszi mindenkinek.

Ja, Mamacka, Gyönyörű Áron fiad!!!!!! Elhiszem, hogy Szirwen elfogadja vejének! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :P :P :P :P :P Még én is elfogadnám! :wink: :wink: :wink:

nekünk már 8 fogunk van, és nagyon útban a 9-ik is. Már két rágó is kibújt felül.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Itt a Guacamole: - az a mexikói szósz, amiről írtam.
Én lehet, hoyg alkalmazom majd gyümölcsnapon, amikor nem bírom már az édeset. De ekkora adagot biztos nem. Egyszer 1 avokádoból készítettem, és az is sok volt, de akkor még nem diétáztam.

4 db érett avokádó
1 kávéskanál ôrölt kömény
1 db felkockázott érett közepes méretü paradicsom (én meg is hámoztam)
1/2 bögre (kb egy fél) apróra vágott édes fehér hagyma
2 serrano chile (magozott, kierezett, apróra vágott) VAGY jalapeno paprika (de egy kis erôs paprika-krémet is tehetsz helyettük, sôt nem is muszáj egyáltalán, ha nem szeretitek az erôset)
1/4 bögre felvágott csilantro-levél (ez is kihagyható, ha nem lehet kapni)
4 evôkanál friss lime-lé (citromlé is lehet)
só, fehérbors ízlés szerint

A kimagozott, héjából kiemelt avokádókat nagyobb darabokra szeleteljük és egy villával pürésítjük. A többi hozzávalót is belekeverjük, nem baj, ha darabos marad. Közben kóstolgatva sózzuk, borsozzuk. Nekem egy kis állás után sajnos megbarnult, amitôl az íze ugyanolyan jó, csak nem annyira esztétikus.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Az avokádó nagyon drága?
Ki kellene próbálni!


Amúgy Zsanya!
Szerintem rajtad is látszik ám a mínusz!
Már amennyire láthattam nagykabátban, de az arcodon látszik! Még sógorod is megjegyezte!

Kép
Kép
Kép
 
 


Azt hittem, ma egyedül vagyok az ügyeletes fogyós. :P :P :P :P :P :P
Képzeljétek, nem győztem kivárni az estét, és megméretkeztem. Most nem játszadozott a mérleg, úgyhogy múltkor is a kisebbik érték volt a jó. MA 64,2-t mutatott. Hurrá, hurrááááááááá! Lassan, de biztosan haladok lefelé. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Annyira örülök!!!!!! És ez már -2,2 kg az induláshoz képest. Mégiscsak megéri! És ma nem is vagyok éhes. Pedig alig csipegettem valami gyümit! Jaj, most repesnék az örömtől, ha pehelysúlyú lennék! :P

Mamacka, nálunk olyan 200-230 ftba jönne egy avokádó átszámítva. Szerintem nem érdemes a teljes adagot csinálni, csak ha biztos vagy benne, hogy valaki még besegít. Én múltkor úgy csináltam, hogy egy avokádó, egy paradicsom és egy közepes hagyma. A többi ízlés szerint. És így is nagyon finom volt.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Ma még nem ettem semmit, mert azt hittem, hogy a Nyuszikám hány! Szerencsére csak egy kis buki volt. Még nem nöttük ki.:roll:
Azért egész nap figyeltem, és eszembe sem jutott enni. Most persze jó éhes vagyok.

Edith!
Nekem az avokádó mindig megbarnul. Szoktál belöle levest késziteni?
Az is nagyon finom!
Én így szoktam:
1 avokádót összeturmixolok 1 pohár kefirrel, pici sóval, borssal, 1 kis citromlével, ( ez kihagyható) és felöntöm 1 pici tejjel. Majd jól lehűtöm, és tálaláskor megszórom piritott mandulával.
Én húsnapon szoktam enni.

Mamacka!
Nálam azért volt más a hasfájás, mert elötte nem hánytam. Szerintem mindenképp érdemes lenne még megmutadnod az orvosnak.

 


Edit
Miért este méred magad? akkor többet mutat!!!
Én húsnap reggelén mérem... így sokkal szívderítőbb! :)
Amúgy gratula!

Kép
Kép
Kép
 
 


...most már be kell szerezzek egy avokádót! :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Mamacka!
Tudom, hogy reggel szívmelengetőbb lenne, de mivel nincs (még) saját mérlegem, muszáj a szomszédban méretkeznem. Ők meg délelőtt nincsenek itthon. :( :( :( De lesz mérlegem nekem is............................

Szirwen, jól hangzik ez a leves is! Valóban, akár húsnapi "saláta" is lehet! :) Igen, az avokádó szinte mindig megbarnul, de szerencsére, ez az ízén nem változtat. Olyan, mint az alma. Meg kell rögtön locsolni citromléval. De nekem úgy is megbarnult. :roll: :roll: :roll: De mondom, attól ugyanolyan finom.

"Ebédre" (kb. du.4-kor) sült almár-narancsot készítettem magamnak. Még most is szemezgetem. :roll: :roll: :roll: Ennyire volt időm enni.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


ja értem!
Amúgy az enyém is egy nagy vacak...
lehet nem is fogytam csak tyar a mérleg! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
 
 


ma reggeli méricke eredménye: 63 kiló

juhéjjj! :) :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
 
 


És pont ma tartok a közepén!
kezdődik a visszaszámlálás! :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Vagyis tegnap... ez a 46. nap... :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Mamacka!
Gratulálok! :) HA jól igyekszem, még utolérhetlek a kilókkal! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Milyen jó neked, hogy már visszafele számolsz! :)

Azt szerettem volna kérdezni tőletek, hogy szerintetek ezt a diétát lehet, ajánlatos-e terhesen is folytatni? nekem a 90 nap ugye május közepén jár le, de mi áprilisben már babaprojektbe szeretnénk vágni. És az még másfél hónapot is jelenthetne terhesen a diétával. Persze, ha összejönne egyből, de miért ne? :wink: :lol: :D Én szerintem mehetne, mert a szervezet így is hozzájut minden szükségeshez, de szeretném hallani a ti véleményeteket, esetleg a szakemberekét is. de ennek asszem utána kell néznem magam.

puszi

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!


Edith!

Szerintem a fogyit terhesség alatt is lehet folytatni, de én nem tenném! Arra gondolok, hogy ugyan a baba elveszi a neki szükséges tápanyagokat, de mi marad neeked ha fogyizol? A Te szervezetednek is kell tartalék, föleg az első időkben. Pláne ha az első 4 hónapot végighányod.':lol:')
De ez csak az én véleményem, persze nem biztos hogy így is van. Azért drukkolok a baba projekthez.':P'

Mamacka!

Gratula! Köszönöm a vendégkönyvben az üzit!


Én persze nem fogytam egy dekát sem. De megfigyeltem, hogy ha a hónap közepe és vége van Nálam, (értitek mire gondolok):oops:')
akkor nem fogyok. Úgyhogy nem esek kétségbe!

 


Szerintem mehet pocakosan, egészségileg... de én biztos nem bírnám!
Annyira kívántam anno a szénhidrátot... és nem akartam megvonni magamtól semmit!
Én inkább Norbira térnék át az több variációs lehetőséget hagy! Vagy hagynám a csudába és boldogan gömbölyödnék! :lol: :lol: :lol: :lol:
Mi nyáron akarunk belevágni... így nemsokáig élvezhetem majd a kúra gyümölcsét! :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok, csak hamar egy sort írok.
Tegnap, a 4. gyümölcsnap utáni reggel na mennyi voltam?? 67 kg, majdnem mint amennyivel kezdtem :? aztán délután olyan hasmenésem volt (ebéd, és több liter víz után) azt követően 66 voltam... ma reggel 65... öszevissza mér ez a mérleg, kivágom a csudába. :( Viaszont én érzem azt a 3 kilót, aztán inkább erre hagyatkozom, meg hogy nem szorítanak már úgy a lánykori ruháim :D
Edit, eléromlott a kocsink, és noha mindjárt indulni kellene, még mindíg nem tudom, hogy megyünk e egyáltalán, mert olyan húzó lesz ez, a motorjavítással együtt... de ha megyünk, még ma este jelentkezem, oké? Biztos össze tudnánk futni a városban!
 
 


Zsanya, én nagyon várom, hogy jelentkezz! Ha tudtok jönni, majd megbeszéljük a részleteket! Ollllllyan jó lenne! :) Én tegnap nézegettem a digitális mérleget. hát erre pillanatnyilag nincs "keret", mást viszont nem akarok venni. :(

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Ma sütöttem pizzát és nagyon-nagyon finom lett!
Zsanyától Sógornőmtől kaptam a receptet...
Ráadásul egyszerű elkészíteni!

Próbáljátok ki
1/2 kiló liszt, fele rétes fele normál...
egy kiskanál só
fél csomag élesztő két deci langyos cukros tejben felfuttatva
vagy egy tasak száraz élesztő
+ annyi langyos víz, hogy lágy tésztát kapjunk!

összegyúrni fél órát pihentetni, majd két részre osztani, mindeggyiket kb egy A/4 méretre kinyújtani (bőven alá réteslisztezni fontos, hogy rétesliszt legyen) olajozott tepsiben kihúzogatni a pereméig...

erre jöhet akármi...
Az én paradicsomszószom úgy néz ki, hogy fonnyasztok egy fej hagymát + két gerezd fokhagymát, erre rá öntöm két-három doboz sűrített paradicsomot + vizet teszek bele paprikakrémet annyit, hogy en sózzam el egy pici cukrot (elhagyható) sok oregánót vagy/és egyéb fűszereket... rozmaringot...
Bekenem vele, erre jöhetnek az egyéb holmik... hagyma, sajt, kolbász zöldség... bármi...

Én egy hároméve, szintén Zsanya által olajban eltett fetasajtot tettem rá... ha több napig nem jelentkezem az azt jelenti, hogy valahol gyomormosás után épp a pizzaevés fáradalmait heverem ki... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nagyon finom ropogós tészta bellül puha... pár mili vékony a feltét alatt... olyan mint a legjobb pizzázóban... ilyen jót még nem ettem...


Képzeljétek megettem 3/4 tepsi pizzát! ...most lehet visszahízom a hét hét alatt leadott kilóimat...



Zsanya Köszi!
Ezt Olaszországból hoztad? Vagy honnan szerezted nagyon tuti! köszi! :)

Kép
Kép
Kép
 
 


ja a fetasajt nem szabályos tudom... ez van...

lazulok...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Már régen nem jelentkeztem, de most bepótolom, ugyanis itthon "pihengetek" a fiúkkal. Sajnos ez az állapot nem teszi lehetővé, hogy olyan finomakat készítsek, mint Mamacka, de legalább rengeteget játszunk (két fosás és orrszívás között).
Tényleg, mi a különbség a rétesliszt és a finomliszt között? Mi az amit az egyikből meg lehet csinálni és a másikból nem?

Sajnos nem veszem elég komolyan ezt a diétát, így nagyon lassan haladok. Elhatároztam, hogy ezután jobban odafigyelek. :oops: :oops: Ha kilengenék, majd odaállok a tükör elé és elmondom magamnak, hogy rengeteg akaraterőm van és hamarosan karcsú leszek, mint a nádszál. :lol: :lol: :lol: Bár a gyakorlatban ez elég röhejesen fest, de barátnőmnél bevált.
 
 


Edith, ha erre jársz még péntek reggel, adsz egy telefonszámot priviben? Esetleg ha késöbb jössz, akkor Mamackának küldhetnéd el, és akor én tőle útközben is meg tudom kérdezni! Amúgy csak szombaton leszónk Vásárhelyen, Vasárnap már haza...

Mamacka, nagyon örülök, hogy sikerült, nekem is mindíg szokott, pedig csak saccra csinálom... És nem tudok nem eldicsekedni, hogy ezt a receptet ÉN magam eszeltem ki, úgy 3 éve. Az volt a nagy találmány, hogy rétesliszt van az Okay Italiás pizzában, ebből indultam ki... :P
 
 


Datoya, csak a szemcseméret a különbség. Réteslisztet én csak a pizzához használp, felesben, meg a réteshez használnám, ha tudnék olyat sütni...
 
 


Na, Zsanya, itt vagyok! :) Különben jó reggelt mindenkinek! :)
Máris küldöm a privit! NAgyon remélem,, hoyg sikerül találkoznunk, mégha csak rövid időre is! Te lennél az első netes ismerősöm! 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Amúgy bazi éhes vagyok. :( A szénhidrátnap kikészít engem. :evil: :evil: :evil: Az este megpróbálkoztam az étcsokival, hát asszem egész további életemre sikerült megutálnom. Amikor éhes vagyok amúgy sem megy az édes, de hogy még az étcsoki... Brrrrrrrrrr... NA, szóval ez nekem nem megy.

Ma főzök egy kis gyümölcslevest magamnak. persze, tojás, habarás, liszt nélkül. de megcsinálom én, hoyg finom legyen! :)

Ja, és a pizzát is kipróbálom, pedig nekem is jó receptem van. Múltkor csináltam és én a finomliszthez szárított búzacsírát és kukoricadarát tettem. Nagyon fincsi lett, eddig ez a keverékes sikerült legjobban.

NA, puszi, írom a privit! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nálunk most férjem kivételével mindenki beteg, ki jobban, ki kevésbé. Ma lenne gyüminapom, de nagyon görcsöl a hasam, kijönni viszont csak nagyon kevés jön. Remélem a gyümi segít! Szabi (nagyobbik fiam) hányós-fosós, Ákosnak csak láza van, de remélem mára nála ez már csak múlt idő.

Zsanya, Edith! De jó nektek, hogy taliztok, írígyellek benneteket!

Edith! Babavárás mellett szerintem nyugodtan diétázhatsz, bár nekem biztos nem menne. Mikor vágtok bele a babaprojektbe?

Mamacka, remélem családotok már túl van az ez évi összes betegségen!
 
 


Edith, küldtem privit én is!!!! Most indulunk, és odafelé beugrunk Kalotaszentkirályra...annyira várom! Egész héten kalotaszegi muzsikát hallgattam ....
Annyira bírom, ha a virtuális kapcsolatok valóságossá válnak!
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron