Új privát üzeneted érkezett!

Értem.
Ezt szépen mondtad (írtad).

Livi
Kép
 


liv731 írta:
picilivi írta:De mégsem kapja meg mindenki!


Pont erről beszélünk itt folyamatosan: akinek ez kell, az megkapja... :wink:


Van valaki ezen a földön, akinek nem ez kell???

Kati


Szia Kati!

H bibliasan mondjam:
A vilag fiai sovarogva varjak az Isten fiainak megjeleneset.
Roma 8,19
Janos 1,12

Biobaba
 
 

 
 

Sziasztok!

Én eddig még nem írtam ide, túl kevésnek éreztem magam :oops:

De az elejétől olvastam a topikot, most is újra kezdtem. Nagyon tetszik, nagyon szépen összeszedetten fogalmaztok (nekem ez nem fog menni :oops: ).

Elő életemről annyit, hogy pár éve keresztelkedtem meg saját akaratomból, és saját akaratomból választottam a ref. egyházat.
Nekem a kereszténység sokkal inkább a gondolkodásmódról, hitről szól, mint a templomba járásról (bocsi, ha vki nem ért egyet).

Kérdésem, hogy nektek mit jelent a kereszténység(vagy akár a távoli kultúra, Steiner, stb)? Miben nyilvánul meg?

Andi
 
 


Biobaba!

- en ugy latom, szerinted nem eleg a kegyelem, mert szukseges megjobbitani magad
- nekem eleg a kegyelem, ezert en egy alacsonyabb tudatszinten vagyok, mert nem tartom szuksegesnek ezt a gyakorlatot


Ez nekem nem egészen világos.

A kegyelemért tenni kell vmit, nem fog az ölünkbe hullani. Ha vmi bűnt követünk el, akkor vmit próbálunk változtatni az életünkön/cselekedeteinken, hogy legközelebb ne kövessük el. És ezután kaphatunk kegyelmet.

Vagy nem jól gondolom?

Andi
 
 


Szia Andi,
ha ez igy lenne, akkor fizetsegnek hivnak, nem kegyelemnek.

Biobaba
 
 


Szia Biobaba!

Ok, de én úgy gondolom, hogyha ez ilyen "könnyen" menne, hogy csak "ingyen" megkapja vki a kegyelmet, akármekkora bűnt is követ el, akkor nem tanul a hibájából és újból és újból elköveti.

Javíts ki, ha rosszul gondolom.

És egy ember hányszor kaphat kegyelmet :?:

Andi
 
 


Szia Andi!

Szerintem ezt Livivel eleg alaposan leirtuk. Ennel tobbet mar nemigen tudok hozzatenni. Sokan azert nem kapjak meg a kegyelmet, mert nem fogadjak el, mert ingyen van. Az emberi buszkesegnek ez eleg negy falat.

Az mas lapra tartozik, h vki elfogadja, es utana megvaltozik az elete. Ez mar a jo gyumolcs, amit a kegyelem eredmenyez. Es a Lelek munkalkodik az emberben.
Jezus pedig meg akkor meghalt ertunk, amikor bunosok voltunk. Egyszer es mindenkorra eltorolte a buneinkert jaro buntetest. Ezt kell elfogadni.
Jezus azt mondja, h 70*7-szer, es ez nem azt jelenti, h strigulazom, es ha megvan a 490, utana lecsapom a masik fejet...
Ha ebben az eletben rogton tokeletesek lennenk ,mert olyan jol megcsinaljuk magunkat (Isten nelkul), akkor nem lenne szukseg ujjateremtesre.
Ha tetszik: a Satan kisertese az, h ki ki magat megjobbithatja... Ez az ujra es ujra elojovo "csakugyan azt mondta Isten?"-dolog.


Biobaba
 
 


meg annyi, h szerintem az embernek nincs megalazobb dolog a vilagon, mint azt elfogadni, h valaki, egy olyan vki, mint Jezus, csak ugy, megolette magat azert, h ne nekem kelljen olyan tavol kerulni Istentol, mint amit o felvallalt a kereszten

elhiszem, h ezt nagyon nehez elfogadni
nem konnyu keresztenynek lenni
nincs olyan, h kis bun, meg nagy bun, csak olyan van, h bun: mind elfordulas Istentol


Biobaba
 
 


Biobaba!

Köszi. Tényleg nagyon nehéz felfogni, főleg hogy én "most" csöppentem bele. Főleg a mai világban, amikor ugye mindenért meg kell küzdeni, semmi sincs ingyen - nehéz felfogni.

Andi
 
 





Livi
Kép
 


A HITes sem volt semmi, de ez már a hihetetlen kategóriája:

http://www.youtube.com/watch?v=c-HgBrVLv5I

Livi
Kép
 


Juj, Livi, ez ijesztő :shock:

Andi
 
 


Livi, es mi celbol linkelted be?:)

A video tisztara, mint a Blues Brothers c. filmben... Lattam ilyet itthon eloben. Nekem eleg felelmetes volt. Nem is igazan tudtam hova tenni a dolgot. Annyi remlik, h a rangatozokbol, akik mogott all vki, ordogot uznek. Ami nekem azert kulonosen fura, mert allitolag megtert emberekbol is uznek ordogot. De egy megtert emberbol miert is kell ordogot uzni?

Az imas szerintem, ha normalisan csinaljak, Istent nem egy gepkent kezelik, h beadom az imat, kijon a teljesites, akkor miert ne... Meg persze meghagyni Istennek azt a szabadsagot, h mi van, ha nem akarja azt megadni... Amikor Erfurtban jartam agostonrendi kolostorban, ott volt egy imafal, semmi ilyen maszlag szoveg nem volt ott kiteve, csak emberek kitettek az imakereseiket, es ott a gyulekezetben imadkoztak ertuk. Es persze nemcsak keresek voltak ott, hanem halaadasi temak is. Az szerintem normalis volt ugy.

Biobaba
 
 


Ördögűzéshez egy sztori: párom munkatársa nagyon vallásos, gyülekezetbe járnak a feleségével, stb. Felesége egész nap otthon van, Bibliát olvas, este megbeszélik...
És a férfi mondta, hogy egyszer ő is kiűzte a feleségéből az ördögöt. Az ok: vki megkérdezte tőle, hogy miért nem megy el a felesége is dolgozni, hisz fiatal, egészséges, és állandóan azon panaszkodnak, hogy nem jönnek ki az egy keresetből. És ezért egész éjen át tartó ördögűzés kellett.... No comment...

Andi
 
 


Sziasztok!

Nagyon pang a topik, de hátha jár még valaki erre :)

Szóval kereszténység-szenvedés témakörhöz lenne kérdésem.

Ugye a topik elején Liv és Biobaba leírta, hogy miért van, ez ok. De hogyan választja ki Isten, hogy ki legyen a fő szenvedő? ( a mellék szenvedők ugye a család). Nekem ez most sajnos aktuális, és nem értem, hogy miért Őrajta keresztül kell nekünk (is) szenvedni?

Andi
 
 


Szia Andi!

Nem teljesen kristálytiszta szamomra, h mi is a kerdesed. Szerintem a fo szenvedo Jezus, ot valasztotta Isten.
Most hirtelen nem remlik, h utalsz-e valamire.

Ezt a temat szerintem nagyon erzekletesen leirja C. S. Lewis A fajdalom c. konyveben. De a Mig arcunk nem lesz is talan segitene a megertesben.

Biobaba
 
 


Biobaba
konkrét példát írok akkor: van egy személy, aki a legközelebb áll hozzám, és ő most nagyon beteg. Ezáltal mi is szenvedünk (az egész család). De ez a személy nem követett el semmilyen bűnt, mégis szenved. Miért őrajta keresztül kell nekünk szenvedni? (mi - vagyis pontosabban én, tudom, hogy miben vétettem).

A fájdalom c. könyvet már felírtam magamnak, a másikat eddig nem hallottam még. Köszönöm!

Andi
 
 


Szia Andi!

Ez azert igy eleg durva elkepzeles, h elkovettunk valami bunt, aztan azert szenvedunk. Azaz h Isten megbuntet bennunket, mert mi rossz kisfiuk/kislanyok voltunk. Ez igy egy nagyon nagyon kicsinyes Istenrol szolna.

Azert szenvedunk, mert az ember allapota ilyen. Tavol vagyunk Istentol. Mindenki. Ez a "bun". Nem az, h csinaltunk-e valamit v sem. Az allapotunkbol fakad, h szenvedunk.

Job konyvet olvastad mar? O tipikusan az, aki etikai ertelemben veve jo ember volt, es megis iszonyatos kinokat kellett kiallnia.

Biobaba
 
 


Szia Biobaba!

Köszönöm, így már sokkal érthetőbb!

Nem úgy értettem, hogy Isten bűntet, hanem, hogy próbára tesz minket, mennyire hiszünk Benne, mennyire szeretjük Őt és egymást.

Jób könyvét még nem olvastam, de most beleolvasgattam.

Ez a rész tetszik benne:

Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de kezei meg is gyógyítanak. (Mózes 32,39)

Andi
 
 


Talaltam meg egy konyvet , ami tok jo lehet. Bele is olvastam, es nekem nagyon tetszik:)
 
 


Köszi!

Közben végigolvastam Jób könyvét, és sokat segített (most leginkább lelkileg) :)

Andi
 
 



Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: