Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mivel mind a három 90 napos diétás topik már egy ideje áll, ezért nyitottam meg negyediknek ezt a topikot! A második baba vállalása előtt szeretnék fogyni de sajnos egyedül valahogy nem megy...nincs annyi akaraterőm.
Már egyszer fogyóztam így, az egyik 90 napos topikban de ott a többiek már végeztek a 90 nappal mikor én a felénél jártam még csak de akkor sikerült a legtöbbet leadnom.

Ezért szeretném ha esetleg csatlkoznának hozzám többen és együtt jobban mennek a fogyózás.
 
 


A www.mindmegette.hu -n lehet a diétáról többet olvasni.

Receptek pedig itt találhatók:

http://www.mindmegette.hu/index.php?app ... cikk=12388

Remélem csatlakoztok!

dazsu
 
 


Hát nem nagy a tolongás!

Senki nem akar fogyizni?

dazsu

Kép
 
 

 
 

Helló!

Úgy látom egyedül kell nekiállnom....

Vagy talán egy jelentkező már van??
 
 


Szia!

En hozzad csapodnek, ha nem banod. :)

Aprilis 14-en kezdtem a 90 naposat. Orulok, hogy nyitottad ezt a forumot, mert mar en is fontolgattam. Te belekezdtel mar vagy csak keszulsz ra? Egy masik topikba szoktam irogatni, ott egy topiktarsam szinten belekezdett par napja. Megprobalom idecsalni, hogy alakuljon a banda.

Az elozonel mennyit fogytal? En egy 10-est nagyon szeretnek ledobni magamrol. Eddig 2 kilo ment le, de azt mondjak, hogy az elejen a viz megy, mostantol lassaban fognak lepotyogni a kilok.

Holnap gyuminapom lesz, amit eleg nehezen turok. Imadom a gyomolcsot, de nem foetelnek. :(

Remelem, tobben is idetalalnak majd, mert tenyleg konnyebb, ha tobben tartjuk egymasban a lelket.

Mikor szeretnetek masodik babat? Nalunk meg nem biztos, hogy lesz, de ha igen, akkor szeretnenk kb. 3 ev korkulonbseget a ketto kozott. Viszont a mostani alakommal en sem szeretnek belevagni egy ujabb babavarasba. Sot a nyar is katasztrofalis lenne, ugyanis semmi sem jon ram. :( Minden regi cuccom el van szepen pakolva es varjak a dietam veget. :wink:

Na, akkor hajra, peregjenek le azok a kilok :!:

Olive

KépKép
 
 


Helló Olive!

Örülök, hogy jöttél! Gondoltam, hogy várok még pár napot (hetet) aztán írok a szerkesztőnek (apa), hogy szüntesse meg a topikot érdeklődés hiányában.

Én még nem kezdtem el a 90-naposat, de nem baj ha te már csinálod, hiszen nem régen kezdted. Én tavaly csináltam az egyik topikban ami aztán nem húzta sokáig és akkor 8 kilót adtam le, amit télen vissza is szedtem. :(
De jó volt, mert biztattuk egymást. Akkor olyan 50 napig tudtam csinálni "topikos támogatással" mert a többiek utána befejezték (volt akinek a baba jött össze) és abbahagyták, nem is írtak be utána. A munkahelyemen amikor még anno dolgoztam, egy kolleganőm 15 kilót fogyott vele, de mondjunk neki nem is nagyon volt több súlyfeleslege! Valaki nem hiszen ebben a diétában, de szerintem működik. Igaz azt megfigyeltem, hogy már nem olvadnak le olyan gyorsan rólam sem a kilók mint szülés előtt, "megboldogult lánykoromban". :lol:

Az én súlyfeleslegem sajnos 25 kiló, amiből ha 20 kiló lemenne már akkor boldog lennék! A párom már többször kuncogott rajtam, hogy párszor elkezdtem ezt a diétát, de még soha nem fejeztem be vagyis nem jutottam el a 90 napig.... :wink: Sajnos igaza van.. :(

Nálunk sem biztos még a második baba, az az igazság hogy megrémít hogy mindent meg akarnak adóztatni és áremelés-áremelés hátán. Van egy elég nagy lakáshitelülnk 15 évre még. Pedig én szeretnék, és ha lenne akkor már nyáron, nyár végén bele lehetne vágni a babaprojektbe.

Röviden ennyit, remélem akkor csatlakozol!
Szóval akkor ma szénhidrát napod van és szombaton gyüminapod lesz?

dazsu
 
 


Megpróbálok vonalzót szerkeszteni én is...

http://babafalva.hu/tickers/t5l.png
 
 


Na, vagy összejön, vagy sem...
 
 


Akkor a mazsuzs es a dazsu32 is te vagy?

Tegnap ejszaka irtam es nem kalkulaltam be, hogy mar masnap van. Szoval, ma van gyuminapom, holnap, azaz szombaton mar husnal tartok. Te amikor legutobb csinaltad, tartottal viznapot? En eddig meg nem es ugy erzem, hogy nem is fogok, bar nem tudom, hogy az nagyon fontos-e. Szerintem egy kicsit drasztikus a gyomornak, hogy egyik nap gyumolcs, aztan viz es utan meg hus. Nem terheli meg nagyon a gyomrot igy a hus?

Ugy latom, hogy csemeteink nagyon hasonlo koruak. :)

Egyebkent ma a vartnal jobban birom a gyumolcsnapot. Lehet, hogy azert is, mert szerveztem magunknak programot, odavoltunk egesz du., igy nem volt idom arra koncentralni, hogy milyen ehes vagyok. Te mikor akarsz belevagni? Egyebkent rajtam is kuncog a parom, ugyanis nem a kitartasomrol vagyok hires. Azert nagyon remelem, hogy most ebben a fogyokuraban ki fogok tartani.

Olive

KépKép
 
 


Szia Olive!

Igen, én vagyok mazsuzs is. Nem is tudom, hogy miért csináltam egy új felhasználónevelet magamnak, azt hiszem nem is kellett volna. Csak gondoltam én a "nagy topiknyitó" :D új névben tündököljek....De mivel a vonalzó sem jött ösze, maradok mazsuzsnak...

Igen, a csemetéink között kicsit mint egy hónap van. Nándi 2007. február 19-én született a névnapomon. És Izabella pontos születési dátuma?

A kúrát hétfőtől szeretném elkezdeni mert a héten több vendégségben is voltunk (vasárnap is megyünk), előtte pedig a nagyobb családban volt név- és szülinap de most előreláthatólan nem lesz semmi ilyesmi így belevágok. Sajnos magamat ismerve ha megszegem a diétát egy vendégség vagy más ilyen jellegű esemény miatt, nagyon nehéz másnap visszaállnom hiszen a szervezetem már többhöz jutott mint a kúra alatt jut és többet is követel utána....
Na, szóval akkor pont nem fogunk egy napot tartani hétfőn hiszen neked ha jól számolom akkor szénhidrát napod lesz és pedig kezdem a fehérjével.

Szerintem nem megterhelő gyümi nap után a húsos nap.
Ha pedig gyümi - víz - és húsnap követi egymást akkor ajánlom a gyenge kis pipihúst sütve, vagy egy pár virslit (esetleg három darabot) egy fél kiflivel.
De az az igazság, hogy még igazán nem tartottam víznapot mikor tavaly félig eljutottam a kúrában. Most vettem salaktalanító teát, hogy majd abból csinálok egy literes edénnyel és azt iszom...:) Az biztos, hogy a víznap után a fehérjenapon majd úgy érzed, hogy egy ökröt is megennél. :)

Mit szoktál fogyasztani fehérjenapon? És keményítőn? Én valószínűleg főzeléket fogok csinálni keményítőre és nem liszttel sűrítem hanem étkezési keményítővel.

A gyümölcsöket szerencsére szeretem így azzal a nappal nincsen gondom.
Banánt simán lehet enni gyüminapon akár kettőt is szerintem, hiába édesebb mint más, jobban is telíti a gyomrot.

Az unokatesóm nem régen végzett a kúrával, de csak 10 hetet csinált a 12 hétből meg, mert lefogyott 10 kilót és ő többet nem akart. Viszont akkor is végig kellett volna csinálnia a kúrát mert így nem változott meg a szervezet metaszimbolizmusa és utána vissza is hízott rögtön 5 kilót! Sőt biztosan tudod, hogyha végzel a kilencven nappal, utána 90 napig reggelire csak gyümit lehet enni mert akkor még lehet 2-3 kiló fogyás.

Remélem nem rémítettelek el :) :D ezzel az infóval!
Még egy nap és én is csatlakozom!
Most már húz az ágy, de legközelebb akár recepteket is tehetnénk fel!

mazsuzs

Kép
 
 


Ja, és láttad, hogy a babanetes csatlakozásunk között is csak egy nap a különbség? :D :D
Én 2006. 08.01. te pedig 08.02!

mazsuzs

Kép
 
 


Szia Mazsuzs!

Azt eszre sem vettem, hogy csak egy nap kulonbseggel csatlakoztunk. :lol:

Meg mindig agyalok a viznapon. Felek, hogy nagyon megfajdulna a fejem. Iszonyatosan tud fajni, ha ehes vagyok. Igy is volt egy nap az elejen, hogy nagyon fajt, pedig nem volt teljesen ures a gyomrom.

Akkor most egy kis helyzetjelentes, hogy megjojjon a kedved a hetfohoz. :wink: Ma 13. napnal tartok es reggel raalltam a merlegre. -2.5 kilonal tartok, ugyhogy egeszen boldog vagyok. Na, persze sok van meg hatra, de azert ez mar egy biztato jel.

Igen, olvstam, hogy csak akkor nem jonnek vissza a kilok, ha vegigcsinalja az ember, utana meg gyumi reggelire meg 3 honapig. En gyuminapon van ugy, hogy 3 banant is megeszem, mert csak akkor nem eg a gyomrom a tobbi gyumolcstol, ha banannal fejezem be a "lakomat".

Virslit en nem nagyon akarok enni, ugyanis Angliaban elek es itt csak fustolt virslit lehet kapni, ami iszonyu sos. Ez nem eppen dietaba illo kaja. Itt az otthon ismert normal virsli nincsen. Na, meg inkabb szinhust eszem, ha mar az nem kerul surun a szervezetembe.

Ma itt volt az egyik baratnom ebedidoben es megkinaltam a dietas ebedemmel. O mondjuk kenyerrel ette, de izlett neki. Tenyleg, te fogsz kenyeret enni? En elso heten ettem egy szeletet a zoldseges ebedhez, de azota nem. Nem kulonosebben hianyzik.
Ma egyebkent csirkemellet sutottem sult csirke fuszerrel megszorva es megfokhagymazva sok salataval. A saliban volt mindenfele zold es bordo level (meg ne kerdezd, hogy pontosan mi, mert nem vagyok szakerto salata kerdesben :oops: ), reszelt repa, retek, paradicsom, kigyouborka. A salit leontottem joghurttal es megborsoztam.

Holnapra meg mar meg is foztem a sargaborso fozeleket, ugyanis a ferjemnek azt adtam ma vacsorara. Viszont gondolkozom, hogy vacsira valami mast ennek, mert legutobb, amikor sargaborso fozeleket ettem, este mar nem esett jol. Most rohogni fogsz. Tudod mivel suritettem? Sima babarizzsel. :lol: Gondokoztam a kukoricaliszten is, de abban nem voltam biztos, hogy nem szamit-e szenhidratnak, ugyhogy maradtam a babarizsnel, mert rizst azt lehet enni kemenyitonapon. Itt nem tudom, hogy lehet-e kapni etkezesi kemenyitot. Megnezned nekem, hogy az mibol van? Lehet, hogy pont kukoricalisztbol. En korabban nagyon sok mindent kukoricaliszttel suritettem. Az olyan szepen elolvad vizben, teljesen csomomentesen.

Na, mara ennyi, aztan holnap jelentkezem.

Olive

KépKép
 
 


Mazsus, meg annyit, hogy priviben kuld el az e-mail cimed es akkor elkuldom neked az eddigi dietas napjaim menujet! Hatha talalsz valami olyat, amire te nem gondoltal, de megis szivesen enned. Probaltam priviben elkuldeni, de ugy tunik nem sikerult. Lehet, hogy tul hosszu volt.

Ja, meg ha mar ittragadtam egy kicsit tovabb, dobok fel neked mai kepeket.


Kép Tavasz a kertben... Kép A lanyom olvas :) Kép

KépKép
 
 


Ezek pedig otthon keszultek. Az egy eves szulinapjara hazamentunk Magyarorszagra.

Kép Kép

KépKép
 
 


Most ahogy visszaolvastam az iromanyom, rajottem, hogy mar megint bekavarlak a napokkal. Szoval, amit en manak ertettem, az szombat es holnap az vasarnap. Mindig keson fekszem es nem veszem eszre, hogy elmult mar ejfel. :oops:

Most mar tenyleg elkoszonok. :lol:

KépKép
 
 


Szia Olive!

Nagyon aranyos a kislányod! Látom teljes komolysággal tud olvasni, akár csak a fiam! :)

Csak gyorsan bekukkantottam mert mindjárt indulunk abba a bizonyos vendégségbe, amely talán már az utolsó lesz hosszú időre! :)
Megkaptam priviben a diétás menüd eddig, nem tudom hányszor próbálkoztál te is a kúrával de nem tűnsz kezdőnek a menüsor alapján.
Majd még alaposan áttanyulmányozom de lassan indulunk és nincs sok időm.
Akkor most már értem, hogy miért mindig - nekem - késő éjjel vagy fent a neten. :) Helyileg hol vagytok Angliában? Véglegesen maradtok vagy tervezitek a hazajövetelt majd valamikor?
Azért majd az e-mail címem elküldöm és én is rakok fel képeket, de most sietek!

mazsuzs

Kép
 
 


Szia Mazsuzs!

Milyen volt a vendegseg? Meg utoljara degeszre zabaltad magad? :wink:

Ezek a vendegsegek nekem is gubancot okoznak. Most is mindjart szamolgatnom kell, mert meghivtuk a baratnomeket majus 18.-ra, vasarnapra ebedre es azt se tudom, milyen napom lesz akkor. Ma is voltak vendegeink, de csak du. jottek es nem kellett nagy fozest rendeznem, csak harapnivalokat csinaltam. Na, az is nagyon csabito volt, de megalltam :!: Az a legcikibb, ha minket hivnak valahova es ott , hogy magyarazzam el, hogy bocsi, ma pont ilyen kajat nem ehetek. Tok ciki. Eddig meg megusztam, de meg becsuszhat nehany vendegeskedes a dieta alatt. :roll:

Angliaban Londontol eszakra lakunk. London kozpontjatol kb. 25 perc vonattal.

A 90 napossal ez az elso probalkozasom, de nagyon utanaolvastam a dolgoknak, azert tunok profinak. :wink: Azert, ha neked vannak mas kajaotleteid is, szivesen fogadom. Nekem fokent a kemenyitos nap okoz fejtorest. Bar meg lecsos rizst nem ettem eddig, meg tegnap az egyik baratnomnek is volt egy jo otlete. Zoldseges curry (indiai) rizzsel. Viszont ezek utan kifogytam az otletekbol a kemenyitos napra. Tul surun meg nem akarom ugyanazt enni, mert megutalom.

Varom a kepeket Nandirol! Nagyon szep nevet valasztottatok. Ha magyar ferjem lenne, es fiam szuletne, nalam is eselyes lenne ez a nev. Ja, azt meg nem is irtam, hogy a ferjem angol, azert elunk itt, de tervbe van veve, hogy egyszer talan Magyarorszagon telepszunk le, de az meg odebb van. Addig ki kene talalni valami olyan valalkozast, amit tudnank otthon csinalni es meg tudnank elni belole. Ez meg ugye nem egyszeru, ugyhogy meg egyenlore maradunk.

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is jöttem Veletek fogyizni! :lol: Igaz mi már Olivval ismerjük egymást jóideje, és Ő "hívott"meg ide! Remélem Mazsuzs Te sem bánod! :lol: :oops:

Ami engem illett a hétvége rosszabb volt mint a gyümölcsnap, ugyanis lent voltunk anyóséknál, és apósom egész végig szívta a véremet! :cry: Hogy én nem vagyok normális, meg 1 hét múlva már úgyis mindent fogok enni, meg hasonló "kedves" megjegyzésekkel fárasztott! :cry:
De nem érdekel túlzottan, mert tudom, hogy ezt csakis magam miatt csinálom, nem azért hogy másnak megfeleljek!

Dávidkám most 16 hónapos, és nagyon nagy gyerekként látta meg a napvilágot! 4480 g és 59cm volt! :roll:
De nem is akkor híztam én meg, hanem ahogy 4 hónap után elapadt a tejem, és a zabálás ugyanúgy ment mint előtte! :cry:
Csak ugye nem volt akit kiszolgáljon a testem, és így szépen feljött + 9 kg!
Olive a másik topikon nem árultam el a súlyomat, de itt nincs mit titkolnom! :lol: 82kg! :cry:
Úgyhogy most nagyon el vagyok szánva, és úgy érzem semmi nem állhat a fogyásom útjába! :lol:
Úgy tervezem, hogy mire megyünk nyaralni Augusztus 5-10-ig, addigra hozom a versenyformámat, és szép karcsún feszítek az én kiscsaládom oldalán! :lol: Akiket ezúton mutatnék be Neked Mazsuzs! Kép Ő a legkissebb Dávid

Kép Ő a nagy Áki!

Kép
És ez vagyok Én, Még "csak" 10 kg plusszal! :roll: :cry: :oops:


Mindenkinek kitartást kívánok!

 
 


Olive!
A receptjeidet, Én is szívesen fogadnám! A mailcímemet tudod! :lol:
És megkérhetlek egy szivességre!
Ezt a képet amit feltettem magamról, megcsinálnád Nekem avatarnak???

Az új recepteket illetően, keresd fel a mindmegette oldalt!
Ott a bal oldali csíkon van olyan hogy 90 napos diéta, és külön vannak válogatva a napok szerint a receptek!

Egyébként a most hétvége nekem is nehéz lesz, ugyanis szombaton grillpartira megyünk 3 szülinap lesz együtt megtartva, és pont gyümölcsnapom lesz! :cry: Nem tudom mi lesz velem! :cry:
Egyébként azt még elfelejtettem írni, hogy én most tartok a 7. napnál! Holnap lesz 1 hete hogy belevágtam, de elhatároztam hogy 1 hónapig nem állok mérlegre! Mert én ilyen 2 kilóra nem vagyok kíváncsi! :lol:

Hajrá Mazsuzs!!!

Szép napot!

 
 


Bogyo, orulok, hogy idetalaltal! :D

A vendegsegek nem egyszeruek mostanaban. :( En is szamolgattam tegnap es pont az egyik vacsorameghivasunk gyuminapra esik. :twisted: Meg vagyunk hivva majusban egy nagy partyra is, de nincs nagy kedvem menni, foleg igy fogyi kellos kozepen. Azt szerencsere el tudom sunnyogni, mert a baratnomek, akik vigyaztak volna Lollira, amig mi bulizunk, szinten meg lettek hivva. Igy majd en maradok itthon "baby-sitterkedni" es akkor nem zavar be semmi a fogyokuramba.

Majd meg jovok, bar lehet, hogy csak keso este. Kesobb majd kuldom neked is a menusoromat, Bogyo, meg en is elarulom a sulyom. :wink:

Mazsuzs, belevagtal ma?

Olive es Lolli

KépKép
 
 


Sziasztok Lányok!

Úgy örülök hogy te is csatlakoztál Bogyó! :-)

Olive! Te akkor ápr. 14-én kezdted a kúrát ha jól emlékszem.
Bogyó te pedig akkor április 21-én?

Majd akarok csinálni egy pici táblát, és beleírom hogy havonta mennyit fogyunk. Egyetértek Bogyóval, én sem fogom méregetni magam hetente mert idegesítene ha esetleg nem úgy fogynék ahogy az "agyamban eltervezem".
Az én kezdési időm visztont április 29. lesz, ugyanis tegnap a vendégségben nagyon jó kaják voltak de valamivel elrontottam a gyomrom. Nem a háziasszony főzött hanem hozott kaja volt és beettem. Ma azt hiszem megtartottam a havi egy víznapot mert nem tudtam semmit enni, annyira nem volt jó a gyomrom. :oops:
Pedig már nagyon várom(vártam) hogy végre csatlakozzam hozzátok! :-)
Tényleg nagyon örülök, hogy már ketten is idetaláltatok! :) :)
Arra kérlek még benneteket, hogyha esetleg nem akarjátok csinálni, ne szó nélkül tünjetek el, hanem azért írjatok pár búcsúsort, de remélem azért három hónapig ez nem fog előfordulni!!

Olive!
Megint szemügyre vettem a menüsorodat. Te azt hiszem jobb szakács vagy mint én....A saslikot miben sütöd meg? És pálcára v. hústűre szúrod fel a húst?
Az az igazság, hogy látom sok a zöldséget, salit is csinálsz. Nekem most fogyott ki a mélyhűtő és még csak most kezdik árulni a piacon a tavasz zöldségeit.
Pl. kebabot sem csináltam még sosem. Nagyon jó változatos a táblát, lehet hogy majd merítek belőle ihletet, mivel én eddig szürkébben próbálkoztam.
És az az igazság, hogy a kisfiam is elég izgága fajta :) mellette főzőcskézni elég nagy mutatvány...napközben keveset alszik.
Persze nem akarok mentegetőzni, majd igyekszem! :)
Megnéztem neked a keményítőt, amit én használok az burgonya és kukoricakeményítő egyben. Nem tudom hogy hová soroljuk, de mivel én a lisztet a szénhidrátok közé sorolom ezért nem liszttel habarok be a főzeléket hanem inkább keményítővel csinálom és így keményítő napnak tudom be a kaját. Szerinted elfogadható?

Keményítő naphoz van itt egy jó receptem, ezt általában karácsonykor csináljuk meg. Igaz most karácsonykor nem volt. Lehet ismered is:

Hagymás krumpli saláta

Héjában megfőzzük a krumplit és felkarikázzuk. Hagymát apróra vágom és besózom majd kicsit állni hagynom. Ecettel, folyékony édesítővel (mivel cukorral nem lehet) kevés borssal, kevés vízzel elkeverem majd hozzáadom a krumplit és jó összekeverem. Állni hagynom, hidegre teszem. Előző nap kell elkészíteni mert akkor jól összeérnek az ízek.

Egy cikk alapján azt olvastam, hogy keményítőnapon délre lehet pattogatott
kukoricát is enni. (?) Szerintetek?

A paprikás krumpli is ehető keményítő napon de persze kolbász nélkül..:)


Bogyó!
Szépek a fiaid! Tényleg jó súllyal született a picúr! Én még csak 4 kilós babát láttam, de a fiad igazi kis hurkás Cupidó lehetett...:)
Végre valaki aki 80 kiló felett van! Bocsi, de azért örülök mert én 87 kiló vagyok és ebből szeretnék leadni minél többet!
Te viszont elég magasnak látszol a kép alapján. Milyen magas vagy?
Majd azt is írd meg, hogy milyen nappal kezdted a hetet! És hogy mit ettél az aktuális napokon!

Senkivel nem esik egybe a keddi kezdő fehérjenapom? :cry:

Képeket Nándiról ma még nem tudok feltenni mert a párom laptopjáról írok és nincs jogom ilyesmihez ezen a gépen....majd holnap az asztali számítógépről.

mazsuzs

Kép
 
 


Még egy kis tudnivaló, igazán a GI értékek miatt érdekes ez a kis szemelvény.
Vagyis a burgonya sem olyan jó mint gondoltam??


Fogyás

Ha megismerjük az elme működésének egy-két alaptörvényét, s megtanulunk egy egyszerű mentális technikát, könnyen lefogyhatunk és meg is tarthatjuk karcsúbb állapotunkat. A fogyásban és az egészséges táplálkozás kialakításában több kiadványunk is segít.
Ha kedved van, kipróbálhatod a „4 napos fogyókúrát" (lent). Egészségesebb azonban a testkontroll, amit alaposan ugyan a Testkontroll című könyvből ismerhetsz meg, de a lényegét itt is összefoglaljuk: reggel és délelőtt csak gyümölcsöt egyél, amennyi jól esik. Ebédre és vacsorára bármi egyebet, de szénhidrátot (pl. burgonya, risz, tészta) ne egyél együtt fehérjével (pl. hús, tojás)! Ehetsz pl. főtt tésztát salátázal, párolt zöldséggel, attól még szépen fogyni fogsz. Egyél magokat is. Sokan lefogytak a testkontroll-étrenddel 20-30-40 kg-ot percnyi éhezés nélkül! Érdemes hát kipróbálni.

Az elhízás nem csupán esztétikai, hanem – a szó legszorosabb értelmében – súlyos egészségügyi probléma is. A test és az elme működésérol szerzett ismereteink azonban ma már lehetővé teszik, hogy a kívánt szintre hozzuk és ott is tartsuk testsúlyunkat! Ebben segít ez a CD-t is tartalmazó könyvecske. A benne szereplő módszer bizonyítottan működik.

A 4 napos diéta:

Több kedves ismerősöm meglepően sokat fogyott le és remekül érzi magát egy új étrend segítségével, ami alapelveiben testkontrollközeli. Szerintem a fogyni akaróknak tetszeni fog, ezért közzé teszem a „négynapos fogyókúrás diétát", ami a felesleges kilók leadása mellett várhatóan tartósan meg is változtatja a szervezet anyagcseréjét, s emiatt a leadott kilók utóbb nem jönnek vissza. A fogyókúra 90 napig tart, ez idő alatt 18-25 kg-ot lehet fogyni. Ha kevesebb kilót kell leadni, akkor a diétát előbb is abba lehet hagyni, de az anyagcsere-változás nem jön létre. A napok sorrendjét .... mindenképpen be kell tartani! A diéta a fehérjenappal kezdődik, utána keményítőnap, szénhidrátnap és gyümölcsnap, majd ismét a fehérjenap következik, és ez így megy, sorban, 90 napig. Az egész fogyókúra idején, havonta egyszer, víznapot kell tartani, amely mindig a gyümölcsnap után következik, s utána fehérjenap jön. Cukormentes kávé és tea korlátlan mennyiségben fogyasztható.

1. nap a fehérjenap.
Reggeli (mind a 90 nap alatt ugyanaz): gyümölcs (pl. 2 alma, 2 körte, 2 barack, egy marék apró gyümölcs).
Ebéd: főtt, ill. sült hús (3 szelet=200 gramm), 1 szelet kenyér, saláta korlátlan mennyiségben, olaj nélkül. Ebéd után 2 dl, tészta nélküli levest kell meginni. Hús helyett lehet 3 tojást is választani, amit megfőzve vagy megsütve kell fogyasztani. Tejet, sajtot csak ezen a napon lehet enni. A levest kötelezően meg kell inni!
Vacsora: ugyanaz, mint az ebéd, csak leves nélkül. Arra kell ügyelni, hogy ha ebédre húst eszünk, akkor vacsorára is azt együnk, ha ebédre tojást választunk, akkor vacsorára is tojást együnk!

2. nap a keményítőnap.
Ebéd: a zöldség bármely fajtája (bab, borsó, zöldbab, lencse, vörösrépa, krumpli stb.), kötelezően kifőzve, ételízesítő hozzáadásával (só, vegeta, bors, ketchup, főtt paradicsom stb.). Egy szelet kenyér és saláta, ízlés szerint. Az egész ebéd egy mélytányér mennyiségű legyen.
Vacsora: ugyanaz, mint az ebéd, csak kisebb mennyiségben (egy mélytányér fele).

3. nap a szénhidrátnap.
Ebéd: főtt tészta, fűszerezve. Pizza csak ketchuppal, spagetti spagettiszósszal, vagy bármilyen sós sütemény (egy adag pizzának megfelelően).
Vacsora: két, kisebb szelet torta, vagy 2-3 szelet kalács, vagy 3 adag fagyi, és kötelezően 1 szelet főzöcsoki.

4. nap a gyümölcsnap.
Ebéd: kívánság szerinti gyümölcsök tetszőleges keveréke, és korlátlan mennyiségben. Vigyázni kell, hogy ne legyenek túlsúlyban a savat termelő gyümölcsök!
Vacsora: ugyanaz, mint az ebéd.

A diéta befejezése után a régi, megszokott módon lehet enni, ám további 90 napig a reggeli csak gyümölcs legyen! Ha ebben a 90 napban még 3 kg-ot leadunk, az azt jelenti, hogy a szervezet anyagcseréje megváltozott. Ha nincs súlyleadás, a diétát meg kell ismételni. Ha további kilókat akarunk leadni, akkor 3 hónap szünet után kell folytatni a diétát. Ha a diéta idején néha szörpöt iszunk, az szénsavas legyen, mert az kevesebb cukrot tartalmaz. Az étrendet pontosan kell betartani, mert minden élelmiszernek megvan a maga szerepe. Például a reggelire elfogyasztott gyümölcsből a szervezet az összetett cukrot használja fel, ami az idegrendszert táplálja; a csokoládé pedig meggátolja a diétázásnál amúgy gyakran fellépő allergiát. 45 nap után ajánlatos ellenőriztetni a vérnyomást és a vérképet. Noha a diétát eddig kipróbálóknál nem jelentkezett egészségügyi probléma, és simán leadtak 15-20 kg-ot, jobb az óvatosság.
A módszer kifejlesztői azt tapasztalták, hogy a magas vérnyomás miatt rendszeresen gyógyszert szedők néhány hét diéta után elhagyhatták a gyógyszerüket.


Fontos: egyszer se térjünk el a leírtaktól; a fogyókúra idején ajánlatos fizikailag aktívnak lenni; a fogyás mértéke függ az induló testsúlytól (kövérek többet, soványak kevesebbet fogynak); a leadott kilók várhatóan nem térnek vissza, és a fogyókúra alatt és után a fogyás ténye miatt nagyon jól érezzük magunkat.

Ha valaki csak néhány kilót szeretne leadni és/vagy idegenkedik az ismertetett étrendtől, akkor tudjon róla, hogy a közelmúltban fölfedezték, hogy az éhségérzet viszonylag szorosan összefügg azzal, hogy az elfogyasztott étel milyen mértékben emeli meg a vércukorszintünket. Ennek jelzésére megalkották a glikémiás index (GI) fogalmát. Az index az ételeket a glükózhoz (szőlőcukorhoz) viszonyítva rangsorolja, ami 100 pontot ér. Az 50 alatti érték alacsony, az 50 és 70 közötti közepes, a 70 fölötti magas. Ha csökkentjük az étkezések átlagos GI-értékét, akkor hosszabb ideig érezzük jóllakottnak magunkat.


Ennek fényében kerülendő a "fehér étel" pl.:


• a fehér kenyér (73),
• a zsemle (72),
• a fánk (76),
• az édesített gabonapehely (85),
• a kukoricacsipsz (72),
• a sósperec (81 ),
• illetve gyakorlatilag bármi, ami finomlisztből készült.


Kerülendők a magas cukortartalmú termékek pl:


• a kóla ( 65.)


Problémásak még:


• a gyorsrizs (72),
• a hasábburgonya (75)
• a héjában sült krumpli (85). Jobb az
• újburgonya (57).


A "fehér szabály" alóli kivételek


• a tejtermékek (GI-jük 40 vagy kevesebb) és a legtöbb
• főtt tésztaféle (40-50).


Érdemes minél több rostot fogyasztani. Például :


• teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret (53),
• hosszú szemű vagy barna rizst (55),
• zöldségféléket (többségük GI-értéke alacsony),
• gyümölcsöt.


A cukor értelemszerűen kerülendő, de azért érdemes tudni, hogy a tejcsokoládé GI-értéke csak 34.


Mindazonáltal, mivel az elfogyasztott ételek átlagos GI-értéke számít, egy-két szem héjában sült burgonya nem árt, ha salátával és egy szelet hússal esszük. Fogyni szerintem agykontrollos programozással; intenzív mozgással (kedv híján ehhez is programozás ajánlott, s az úszás fogyáshoz nem a legjobb mozgásfajta); és megfelelő étrenddel lehet.

Kép
 
 


Bocsi, a szemelvény elejét nem sikerült normális módon megvágni. A párom mondta is mint a papagáj 8) (többször) hogy a linket szúrjam be... de csak nem azt csináltam. :shock:

Azt talán tudtátok hogy ez a diéta a Testkontoll c. könyvvel van összhangban.

Ti terveztek a gyerek utáni rohangálás kívül :) más mozgást is bevetni a három hónap alatt?

mazsuzs

Kép
 
 


Bocsi, de a beszúrásom túl hosszú is lett, megunjátok már a felénél az olvasást.
Tényleg a linket kellett volna beszúrnom. :?

Jobb ha elteszem magam holnapra!

Holnap jövök!!

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Ahogy igertem, megjelenek az ejszakai orakban.

Mazsuzs, en szoktam enni krumplit kemenyitonapon, de csak keveset. Gondolkoztam a paprikaskrumplin, de eddig meg nem mertem megcsinalni, mivel szerintem az nem egy fogyokuras kaja, meg ha nem is teszek bele kolbaszt. Igy, hogy atolvastam amiket felraktal, hat, lehet, hogy hibaztam 1-szer, 2-szer. Pl. a legutobbi husnapomon ebedre csirkemellet ettem, viszont pont itt volt a baratnom, ugyhogy megkinaltam a vacsorara szant adagommal. Vacsorara meg rantottat sutottem. Szoval, aznap nem csak tojast vagy csak hust ettem. Az etcsokit is nagyon irjak mindenhol, de en annyir utalom, hogy keptelen vagyok megenni magaban. Viszont sutiben, tortaban szeretem. Ugyhogy azt szoktam csinalni, hogy szenhidrat napon mindig valami csokis sutit valasztok vacsira. Remelem, hogy ez igy elmegy. Na, meg volt nehany bunozesem a tejes kaveval. Bar mindig feherjenapon ettem es arra vigyaztam, hogy ures gyomorra es utana 2 oraig nem ettem semmit, de fel kanal cukor belecsuszott. :oops: 1 kanal cukorral szoktam inni, de tudom, hogy most nem lehet. Cukor nelkul viszont nem birom meginni, ugyhogy egy felest csak beledobtam. :roll:

Egyebkent egyet ertek veletek, hogy ritkabban kene raallni a merlegre, de en annyira kivancsi vagyok, hogy nem birom megallni, ugyhogy en minden gyuminap utan rapattanok.

Ja, meg Mazsuzs irasaban ugy olvastam, hogy csak fozni lehet a zoldseget kemenyitonapon. Akkor itt is hibaztam, ugyanis tegnap csinaltam zoldseges curryt es ahhoz kellett olaj is. Viszont akkor lecsot hogy lehet csinalni? Ahhoz is olajon kell dinsztelni a hagymat? Szoval, akkor lehet, hogy nem is hibaztam? :?

A masik meg az, hogy en sokszor nem tudom ugyanazt enni ebedre es vacsorara. Tegnap is ebed sargaborso fozelek volt, vacsi meg a zoldseges curry. Remelem ezzel nem szurom el.

KépKép
 
 


A mozgasrol annyit, hogy sajna nekem nincs idom, se lehetosegem sehova eljarni edzeni, itthon pedig nincsen semmi tornazos dvd-m, ugyhogy azt hiszem ez elmarad. :(

Akkor most en is bevallom a sulyom. En 70 kilos voltam a terhesseg utolso napjan. 64 kiloval jottem ki a korhazbol es a szoptatas alatt hiztam meg 69 kilora. Ebbol nagy nehezen 2 lement a dieta elott, de tovabb nem akart lefele mozdulni a merleg nyelve. Szoval, en 67-rol indultam most, de nehogy azt higyjetek, hogy akkor nekem nincs mit fogynom! A magassagomhoz max. 55 kilo lehetnek, bar az nagyon regen voltam. Sot, talan meg az 55-nel is volt rajtam felesleg. Viszont most egy 58-cal is meg lennek elegedve, mert hat mar nem vagyok bakfis. :lol:
Bogyo, viszont te tenyleg magasabb vagy nalam, ugyhogy en hiaba vagyok kevesebb kilo, attol meg nincsen kevesebb hurkam.
Mazsuzs, te milyen magas vagy?

Mazsuzs, a kebabot, keszen vettem egy torok kajaldaban. Viszont a gorog verziojat szoktam csinalni. Az a szuflaki es isteni finom! Ajanlom tzatzikivel (joghurtos-fokhagymas ubisali) feherjenapon. Kockakra felvagom a disznohust, de lehet csirkebol is. Megsozom, borsozom, oreganozom es felszurom oket hurkapalcara es igy sutom meg. Hagymat is lehet a husik koze tuzni. Ha csirkebol csinalod, akkor jobb, ha kicsontozott combbol csinalod, mert mellehusaval szerintem nagyon szaraz. Bar a kebab mellehusabol volt, nem tudom, hogy ezek a torokok mit trukkoztek, hogy nem szaradt ki. Lehet, hogy nekik valami specialis grilljuk van.

Ja, probalok minel tobb salit is enni, mert allitolag abban van vas es mivel ezzel a dietaval keves hust eszunk, kevesebb vas kerul a szervezetbe. Sot, en meg vettem vastablettat is, meg kalciumot. Gondoltam meg multivitaminra, de tulajdonkeppen egesz sok gyumolcsot meg zoldseget eszek igy is, ugyhogy talan arra nincs szukseg.

Bogyo, holnap megprobalom a kepedet megcsinalni avatarnak, de nem biztos, hogy sikerul, ugyanis akartam magamrol is egyet feltenni es nem sikerult kellokeppen lekicsinyiteni. :twisted:

Ugy tunik, aposod, hasonlo kedves ember, mint az en anyosom. Te mar "ismered" az anyosom, de azert Mazsuzsnak leirom, hogy nekem o sokat segit a fogyokuraban, ugyanis olyan gunyosan megallapitotta honapokkal ezelott, amikor elpakoltam a kihizott ruhaimat, hogy teljesen felesleges megtartani oket, mert ez a plusszsuly ugyis mar marad, hogy azota is ez cseng a fulemben. Azert is le fogok fogyni es ujra elo fogom venni a regi ruhakat :!:
Azt tervezem, hogyha mar tenyleg arra kerul a sor, hogy visszakerulnek a regi ruhak a szekrenybe, majd elhivom anyosomat, hogy segitsen pakolni. Kivancsi vagyok, hogy akkor mit fog mondani. :wink:

Mazsuzs, persze, en sem suritenem buzaliszttel a fozeleket. Viszont meg mindig nem tudom, hogy ami nalunk kukoricaliszt, akkor az a kemenyito kategoriaba szamit-e. Talan maradok a babarizsnel, az biztosan kemenyito. Meg volt valami, amit meg szerettem volna kerdezni toletek, de most nem jut eszembe.

Ma le szerettem volna viszonylag idoben fekudni, de ugy tunik, ez ma sem jott ossze. Viszont most mar elkoszonok, majd jelentkezem holnap.

Olive

KépKép
 
 


Helló !

Olive! Érthető volt (?) a dobozos keményítős dolog, mert miután én átolvastam a saját irományomat nem értettem...bár az étkezési keményítőmre csak annyi van írva kukoricakeményítő és burgonyakeményítő.
100 gramm tartalmaz 86 g szénhidrátot. Elég sokat! De az az igazság, hogy ebből valahogy kevesebb kell mint a lisztből ha sűríteni szeretnék.
Egyébként ha nagyon-nagyon pontosan betartanánk a diétát akkor biztosan több lenne a fogyás is, de szerintem beleférnek olyan kis dolgok, eltérések amiről te is írtál.
Én is ettem még az előző próbálkozásaim alatt sült tojást virslikarikákkal. Ez tojás és hús együtt. Pedig elméletileg vagy egyik vagy másikat kell csak és ugyanazt vacsira mint ebédre. Ez a kikötés egyébként csak a fehérjenapon van.
Szerintem hogy a keményítős napon nem ugyanazt eszed este mint ebédre az nincs megszabva!! Jól csináltad eddig!

Az én magasságom 164 (törpeméret) cm. Ehhez vagyok, most 84,7 kiló.
Na jó, kerekítsünk fel 85 kilóra. Örülök, hogy nem 87 kiló mint írtam, mert a múltkor még az voltam....Remélem jó a mérleg is, mert ha az elem nem lenne jó benne - gondolom - akkor nem mérne. :wink:

Az én hízásom több történetből áll. Mikor megismertem a férjemet akkor voltam csúcsformában. Egy nyár alatt lefogytam 53 kilóra, (ekkor 26 éves voltam) pedig addig mindig 57-59 kiló voltam. A barátnőm is irigykedett mert rámjöttek a 38-as méretű ruhák amik addig sosem. De sajnos az eszem nem volt meg ehhez a jó alakhoz, ugyanis talán három-négy hónapig tündököltem ilyen karcsún aztán megismertem a leendő férjemet.
Ő, ha lehet mondani "rászoktatott" az esti vacsorákra, pedig addig soha nem vacsoráztam. Megismerkedésünk után négy hónappal már 60 kiló voltam, majd két év múlva mikor az esküvőnk volt akkor már 70-71 kiló de azt tartotttam hosszú ideig. Aztán mikor Nándi megszületett akkor már 82 kiló volt volt rajtam amiből egyszer sikerült leadnom 8 kilót (tavaly nyáron) de télen vissza is jött, sőt még gyarapodott. :(
Már azt is díjaznám ha egyszer 60 kilóra lefogynék! Nagy kitartás kell hozzá, és utána meg is kellene persze tartani azt a súlyt.

A tzatziki salátát ismerem, mert életemben először - és eddig utoljára - mikor külföldön voltunk a nászutunkon Korfun, ott faltam ezt a salit annyira izlett és annyira jól csinálták. Aztán itthon is ettem több helyen de sehol nem volt olyan jó mint ott, így aztán leszoktam az itthon elkészített tzatzikiről. Én meg sem próbálkozom vele.

Szerencsére nekem az apósom (csak ő van ) nem fűz semmilyen megjegyzést a kúrához, nem is tudja hogy csinálom.:) Anyukám kérdezi mindig, hogy fogyózol, ugye? Ő akarja hogy csináljam mert van egy kolleganője akit otthagyott a férje mert úgy elhízott...fél hogy én is erre a sorsra jutok. Aztán persze mikor elvált a kolleganője utána jól le is fogyott...
:shock:

Na megint egy csomót írtam, lehet hogy végig sem olvassátok.... :wink:

Ma kezdődik akkor a fehérje napom. Virslit fogok enni, mert nagyon szeretem a füstlit. Lehet hogy eszem hozzá egy kis barna kenyeret - ezt kérdezted a múltkor Olive, hogy fogok-e kenyeret enni? - mert van lefagyasztva a hűtőbe.
Vastablettát én is szedek egyébként, és a héten néha egy-két szem multivitamint is be fogok venni.

Viszont nem írjátok le akkor a kezdő napokat. Vagy jól saccoltam? És csinálom a táblát..

Bogyó, remélem jelentkezel ma!

mazsuzs

Kép
 
 


Ja, elfelejtettem még azt is, hogy a keserű csokit én is utálom, de van valami funkciója a diétában, ezért azt is kellene enni! Fagyira ráolvasztva rácsorgatni a szénhidrát napon vagy hasonló.ű
De mivel magasabb a kakaótartalma mint a tejcsokinak ezért van valami fontos szerepe a diétában, de sajnos pontos indoklást nem tudok és hülyeséget meg nem akarok írni.

mazsuzs

Kép
 
 


.....

Olive akkor neked ma (kedden) milyen napod is van?
És Bogyó te milyen napot tartasz?

Próbáltam képeket feltenni, de nem engedi, azt írja ki hogy Hiba történt.
Majd legközelebb megint megpróbálom.

mazsuzs

Kép
 
 


Jaj, már írtam egy tök jó bejegyzést, és Dávid egy gombnyomással eltüntette! :cry:

Zsuzsi!
Ha holnap kezded a fogyit, akkor egyszerre esik mindhármunknak, ugyanis nekünk ma van gyümölcsnap, és holnap fehérje!
Amúgy Én ugyanarról az oldalról nézem a tudnivalókat amit te bemásoltál! a 90naposdieta.hu oldal, ugye? :roll:
Egyébként nem vagyok se túl magas, se túl alacsony, 168cm egész pontosan! Nekem az ideális testsúlyom a 62 kg, de ha a 65-öt elérem, már az is isteni lenne!

Engem is foglalkoztat jópár kérdés, pl hogy ha csak a húsleves levét iszom, az nem baj? Vagy a fehérjenapon lehet enni párolt, vajonpirított bébirépát? mert Én azt ettem most!

Most rohanok, mert szalad a lakás, megpróbálom utolérni :wink:

Megmutatom Neked, milyen husi volt Dávid újszülöttnek!

Szép napot Mindenkinek, majd még jövök este! Kép Kép Kép Ezen a képen 2 napos Dávid! Mint egy szumó bírkozó olyan!

 
 


Helló!

Bogyó!

Jó, hogy jelentkeztél! A képeknek külön örülök! :)
Hát nagy baba volt a fiad az tény! Gondolom később mindig idősebbnek nézték mint a tényleges kora. Egy órási szép kisbaba. :D

Az egyáltalán nem baj, ha fehérjenap a húsleves levét iszod! Sőt csak azt szabad, és tésztát nem is szabad hozzá hiszen az már szénhidrátnak minősül.
Az én egyik bajom az, hogy mi nem nagyon vagyunk levesevők így hiába lenne kötelező inni, lehet hogy majd zacskós levest kell vegyek magamnak ami tele van a bizonyos "E" számokkal. Persze szoktam azért levest csinálni, de valószínűleg nem mindig fog fehérje napra esni a leves... :cry:

Írod a fehérjenapon a vajon párolt bébirépát lehet-e enni - amit éppen most ettél -...akkor most ma kedden van fehérjenapod? Bocsi, hogy értetlenkedem, de közben azt is írod hogy ma gyüminapotok van - gondolom Olive-val.
Egyébként szerintem lehet salinak vajon párolt bébirépát enni fehérjenapon, igaz csínján kell bánni a vajjal. De majd Olive is nyilatkozik.


A tudnivalókat kivételesen nem a 90 napos diétás oldalról szedtem le, hanem az agykontrollos oldalról. Mivel az agykontrollhoz kapcsolódik a testkontroll ahhoz pedig mint írtam tengnap nagy részben kapcsolódik a 90 napos diéta, hiszen erre épül. :)

Megpróbálom újra a képet én is beszúrni:

Kép


mazsuzs

Kép
 
 


Beszúrta ez a picit, de mást nem enged...

Folyamatosan azt írja ki, hogy HIBA TÖRTÉNT.

Bocsi, majd talán legközelebb...

mazsuzs

Kép
 
 


Szia Zsu!

Valszeg én írtam hülyén! Ma valóban gyümölcsnapunk van, és ezt a bébirépát szombaton ettem a húsnapon, a húsleves levét, meg vasárnap, keményítőnapon ittam-ettem! :roll: :cry:
Köszönjük a bókot Dávidka nevében is!:)
Hát valóban magasságra akkora mint a 2 évesek, de hát egy fiú ne is legyen törpe. :wink:

Még nem is dicsekedtem Nektek!
Apától kaptam egy új lapmonitort!!!!!! Nekem eddig a hagyományos 15' monitorom volt, ami a fél asztalt elfoglalta! Most olyan nagy hely lett! :lol:

Végül elkezdted ma, a diétát?

 
 


Helló!

Még pár sor, aztán ha jól hallom felébredt a nap ura.... :wink:
Azt hiszem nem is lesz ma már több alvás...

Bogyó! Ettem ma ebédre virslit és retket, de akkor holnap is fehérje napot tartok, hogy hozzátok tudjak csatlakozni a napok szerint is.
Keményítő napra nem tudom, hogy szabad-e húsleves levét inni..de inkább nem a válasz. Aznap csak zöldséget lehet enni, vagy rizst vagy....én ezt a napot szeretem a legkevésbé.

Egyébként azt néztem, hogy a topikot az indítása óta páran azért megnézték, de nem csatlakoztak. Na mindegy, el vagyunk hárman is. Aztán később hátha más is kedvet érez...

mazsuzs

Kép
 
 


Helló!

Még pár sor, aztán ha jól hallom felébredt a nap ura.... :wink:
Azt hiszem nem is lesz ma már több alvás...

Bogyó! Ettem ma ebédre virslit és retket, de akkor holnap is fehérje napot tartok, hogy hozzátok tudjak csatlakozni a napok szerint is.
Keményítő napra nem tudom, hogy szabad-e húsleves levét inni..de inkább nem a válasz. Aznap csak zöldséget lehet enni, vagy rizst vagy....én ezt a napot szeretem a legkevésbé.

Egyébként azt néztem, hogy a topikot az indítása óta páran azért megnézték, de nem csatlakoztak. Na mindegy, el vagyunk hárman is. Aztán később hátha más is kedvet érez...

Az új monitorhoz gratulálok! Mi is nem régen cseréltük le a régit, (fél éve) de tényleg sokkal nagyobb hely van így az asztalon! :)

mazsuzs

Kép
 
 


Bocsi, kétszer ment el a beírás, csak a monitoros rész lemaradt az elsőnél.
Pedig nem is jelezte ki, hogy elküldte az első beírást...
Lányok, én egyre bénább vagyok. Régen a képeket is pikk-pakk beszúrtam.

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

No, én (most) nem fogyózok a 90 napossal. :roll: Elkezdtem kb. 3 hete, de 1 hét után abbamaradt. Olive és Bogyó tudják, mert 1 topikba írunk. Viszont tavaly sikeresen végigcsináltam (volna) a diétát. 2 héttwel a lejárta előtt hagytam abba, mert kiderült, hoyg babát várok. :D

Nem vagyok én a diéta szakértője, de látom, vannak kérdéseitek, amikre válaszolok aszerint, hoyg én hogyan csináltam a dolgokat, illetve, amit tudok biztosan.

Julcsi, legelőször neked: párolt zöldségeket NEM SZABAD enni húsnapon. NYersen bármennyit. Lereszeled őket, fűszerezed-ízesíted és amennyi beléd fér, annyit ehetsz. HOgy miért nem ugyanaz a kétféle ()párolt vagy párolatlan) zöldség, nem tudom, de a diéta így írja.

2. Én nem tartottam annyira drasztikusan. Pl. írja, hoyg a saláta olaj nélkül. Nos, 1-2 kanál olívaolaj biztos nem hízlal agyon, viszont nagyon fontos a zsírban oldódó vitaminok miatt. Szóval, szerintem azt lehet használni.

És még volt mazsuzsnak egy olyan kijelentése, hoyg banánt akár kettőt is meg lehet enni gyüminapon. Természetesen, minél inkább megvonsz magadtól ezt vagy azt, annál sikeresebb a diéta, de a gyüminapot végig lehet csinálni akár CSAK BANÁNNAL is. Szóval, ami gyümölcs, az gyümölcs. Nekem általában a banán és az alma ment. Narancstól vagy más savanyú gymitől ódzkodtam, mert éhesebb voltam tőlük.
A párolt gyülölcs jobban telít!!!!
Gyümölcslevest is főzhettek. (gyümi vízben megfőzve, pici édesítőszerrel és fahéjjal ízesítve. Én alma-meggyet csináltam. a meggy befőttből volt. )Kalóriája nincs több, de mégis az az érzésed, hoyg valami tartalmasabbat eszel.

A másik gyüminapi "trükk", az avokádó. Gyümölcs ugyan, de sósan is el lehet készíteni, pl guacamolénak és csodákra képes. Egyszer olvastam erről a diétáról és ott a gyüminap gyümölcs ÉS zöldságnap volt, amikor a gyümölcsök mellett paradicsomot, uborkát, paprikát, hagymát szabad volt enni. Nos, ezt ki-ki maga dönti el, hogy elfogadja-e, de ha belegondolunk, hoyg valóban, 1 banánban mennyi a kalória, akkor egy finom uborka-paradicsom saláta biztos nem tartalmaz annyit és valamivel jobban esik. Legalábbis nekem. Ha érdekel, majd leírom a Guacamole receptjét.

Olivenak már írtam túl is, hoyg az összes magvak (napraforgó, tökmag), de a mogyoró, dió, mandula, illetve az aszalt gyümölcsök is beletartoznak a gyümölcsnapba. persze, nem kell túlzásba vinni, de egy maréknyi ilyen sós akármi nekem létszükségletem volt gyümölcsnapon.

Nem olvastalak végig, csak beleolvastama topikba, de tudom, hoyg Olive nagyon vacillál a víznappal.... :lol: :lol: :P :P

Megnyugtatlak, hoyg NEM LEHETETLENSÉG!!! Pedig én is azt hittem. Lényeg a hozzáállás.
Elmondom, én hogyan csináltam (Kétszer sikerült, harmadszor már nem került rá sor.)
Előszöris nem döntöttem el, hoyg na, akkor aztán holnap víznap. Megpróbáltam reggelire csak egy minimális, kb. 1 dl. almalevet inni. Amikor eljött az ebéd ideje, akkor döntöttem, hoyg na, bírom tovább, vagy akkor mehet a husi. És úgy éreztem, hoyg bírom.
Először, igaz, nem víznapot, hanem folyadéknapot tartottam, azaz ittam azt az almalevet, ittam teát, kávét, vizet, de egy pici paradicsomlevet is. És még vagy 2 dl. zsírtalan húslevest. A másik 90 napos topikban valaki írta, hoyg így csinálta, mert állítólag inkább az a lényeg, hoyg azon a napon ne menjen szilárd kaja a hasadba. Másodjára viszont már reggelire nem ittam semmit, csak kávét és egész nap vzet és teát ittam. De ugyanúgy, nem döntöttem el előre, hoyg víznapom lesz. Szerintem nekem ez segített.

Julcsi, még eszembe jutott valami. Húslevest nem igazán jó zöldségnapon enni. A zöldségleves belefér, sőt, de szerintem hús ne főjön bele.

Nos, remélem, nem haragudtatok meg, hoyg írtam, de csakis segíeni szeretnék, mert tudom, hoyg ez a diéta hatékony. Én nagyon sajnálom (és szégyenlem is :oops: ) hogy nem tudtam csinálni. :(

További kitartást mindenkinek!!! Ja, Olive, lesznek stagnálások is, meglehet, hoyg 2-3 hétig nincs változás, de NEM SZABAD AKKOR SEM ABBAHAGYNI!!!! Csak bízni, hoyg meglesz a kívánt eredmény.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Még annyit szeretnék írni, hogy nézzétek meg ezt a linket: http://90naposdieta.lap.hu/ Innen még millióegy link, információ van a diétáról.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Na, még nem kelt fel a kisebik csaj, kriszta meg le van téve aludni... Még olvasgattam egy kicsit.

Olive, nem vétkeztél, ha tojást ettél estlére. Persze, ugyanazt kellene enni, de akkor könyörgöm, mikor ehetsz tojást vagy sajtot, esetleg tejet? Mikor kerülnek sorra így az ételek. Hiszen, a jó kis husit nem hiszem, hoyg bárki is kihagyná!!! Szóval, ez nem hiba. Én nagyon ritkán etem vacsira is ugyanazt, mint ebédre.

Paprikáskrumpli "csórén" mehet, sőt, az egyk leglaktatóbb zöldségnapi kaja, szerintem. Bár én fokhagymás-petrezselymes krumplit ettem a legtöbbet.

A kajákat készítsd csak el normálisan. Mint írtam, az a kevés olaj a főtt ételekben sem okoz gondot. Ebben a diétában a lényeg a szétválasztás. Nem 1-2 kanál olajon múlik a dolog. Apropó szétválasztéás: a keményítő és a gyümölcs is tulajdonképpen szénhidrát, úgyhogy... :roll: De ettől függetlenül, a diéta működik.

Csoki: szerintem csak azért "kötelező", hoyg azok, akiknek az édesség a lételemük (én megvagyok a csoki néklkül, bár van, amikor mégiscsak megkívánom), ne ódzkodjanak a diétától. És találjanak egy kis élvezetet is benne. :D Ha kívánod, egyél rendes csokit (csak egy picit :P ), de ha nem, akkor hagyd ki nyugodtan. Úgy simán nekem hányingerem van az étcsokitól. Én nem is ettem egyszer sem. Illetve megpróbáltam, de nem csúszott le. Helyette volt, hoyg én is csokis sütit ettem.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Edith, dehogy haragudtunk meg! Mindig jol jon a segitseg a tapasztalt kurazoktol.

Mazsuzs, igaz, pici a kep, de nagyon edi rajta a fiad. Az a sapi halali!

Bogyo, mar el is felejtettem, hogy Davidka milyen kis vasgyuro volt. :lol:
Egyebkent en is ugy tudom, hogy feherjenapon lehet csak husleves levet enni, a kemenyitonapon csak zoldsegleveset. En ezt el szoktam hagyni, ugy olvastam, hogy enelkul is ok a dieta. En egyebkent szeretem a leveseket, de foleg, amiota Lolli van, egyre kevesebb levest fozok. Az angolok amugy se nagy levesesek, igy a ferjem se hianyolja. Naluk egyebkent teljesen mas a leves. A paradicsomlevesuk pl. ugy nez ki, mint nalunk a paradicsomszosz. Minden levest ugy csinalnak, hogy megfozik a zoldsegeket esetleg hust is es a vegen osszeturmixoljak az egeszet. Izre nem rossz, de nekem ez nem leves. Ja, es friss vajas zsemlefelevel eszik.

Szoval, igen Bogyoval ma a gyuminapnal tartunk, holnap jon a feherje. Viszont akkor most nem is probalkozom viznappal, mert akkor elcsuszok toletek. Majd esetleg kesobb.

Amiota meg Edith tanacsolta nekem a sos magvas ragcsalnivalot gyuminapra, azota egesz jol birom. Addig nagyon szenvedtem, mert en nagyon sos szaju vagyok. Persze nem zabalok be belole. Altalaban uzsira eszem egy kicsit.

Kozben meg egy angol oldalon olvastam, hogy vannak olyan zoldsegek, amelyek kifejezetten elosegitik a zsiregetest. Ilyen pl. a hagyma, fokhagyma, retek. A tobbire nem emlekszem, mert azt hiszem azokat nem szeretem, ugyhogy me se jegyeztem. Viszont azota vettem retket es teszem azt is a salatamba. Feherjenapon meg altalaban hagymasan vagy fokhagymasan keszitem el a hust. Kemenyitonapon is jo sok hagymat rakok a kajaba. Amugy is a hagyma nagyon egeszseges. Meg regen olvastam, hogy a hagyma a termeszet antibiotikuma.

Bogyo, megkaptad az e-mailemet, amiben kuldtem az eddigi menumet?

Ja, Mazsuzs, koszi a privit, megkaptam az e-mail cimed.

Egyenlore ennyi, majd meg jovok, csak most mennem kell.

Olive

KépKép
 
 


Mazsuzs, igen, en aprilis 14-en kezdtem a dietat.

KépKép
 
 


Edith, akkor nem veszek neked ajandekba etcsokit, ha talalkoznank. :wink: Nekem se csuszik le. Pedig ugy hallottam, hogy a legujabb kutatasok alapjan azt mondjak, egeszseges. Sok mindent olvas az ember es ezzel a dietaval kapcsolatban irtak mar azt is, hogy az allergiak ellen jo az etcsoki, de olyat is olvastam, hogy azert van ra szukseg, mert dieta alatt maga alatt van az ember es a csoki boldogsag hormont termel. En eddig meg nem talalkoztam olyan kajaval, amire allergias lennek es nem is erzem magam depisnek, ugyhogy azt hiszem inkabb kihagyom az etcsokit, illetve olyan sutiket valasztok majd szenhidrat napra, amiben van. Igy akkor nem kell magaban megennem.

Bogyo, Mazsuzs, ti hogy alltok az etcsokival?

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

[b]Edith! [/b]Emlékszem rád még a másik 90 napos fogyis topikból, ahol aztán elbúcsúztál mert vártad a kisbabát. Látom azóta már lassan négy hónapos a picike! Egyébként akkor mikor a baba összejött, fogyókúráztál? Én is gondolkodtam rajta, hogy szabad-e próbálkozni babaprojekttel ha valaki éppen ezt az diétát csinálja...
Persze még nálunk azért "zavarosak" dolgok, jó lenne másik csemete de még át kell beszélni a dolgot több szempontból is a párommal.

Olive, Bogyó! Akkor én ma is fehérjenapot tartok, és így veletek haladok ezek után a napokban.
Ha lehet akkor szóljatok időben mikor víznapot akartok tartani, mert akkor fogom én is. Az nem baj ha nekem nem esik az első hónap végére mint mondjuk Nektek. Tegnap azért nem sikerült maradéktalanul betartanom a megkezdett fehérjenapom de ma már igyekszem, hiszen akkor élesbe megy mától!

Olive! Én nem szeretem az étcsokit, de igyekszem mostmár egyre több dolgot majd betartani a kúrával ha már elkezdtem és végig is szeretném csinálni. Igy fogok fagyit enni amire majd ráolvasztom az étcsokit, (már vettem is két táblával) és akkor nem lesz olyan nagyon rossz az íze, ha összekeverem a fagyival.

A végén aztán karcsú képeket kell majd feltenni, bár nekem eddig még a fiamról sem sikerült...pedig az előbb is megpróbáltam.
Majd holnap megkérem nézze meg a párom, hogy mi lehet a gond, én vagyok a béna vagy valami nem klappol itt.

mazsuzs

Kép
 
 


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy ti nem akartok merlegre allni surun, de en meg mindig 4 naponta merem magam, gyumi nap utan. Ma is raalltam a merlegre es ismet lement fel kilo, ugyhogy most mar 3 kilonal tartok. Nekem ez akkora orom, mert eddig soha eletemben nem sikerult 2 kilonal tobbet fogyni. Viszont szerintem nagyon kene tornazni is. Korbe fogom kerdezni a baratnoimet, hogy nincs-e valakinek valami jo dvd-je.

Lolli most itt van mogottem, mivel meg megy a festes a nappaliban. Itt vertem neki tabort az iroasztalom mogott. Van egy utazo kisagya, azt allitottam fel. Olvasgatja a konyveit es kozben fel-felpillant, hogy en mit csinalok. Igy vette eszre Nandi baba kepet is. Nagyon vigyorgott ra es nyulkalt, meg akarta fogni. Kozben mondogatta, hogy baba. :lol:

Mazsuzs, a fagyit vacsorara fogod enni szenhidrat napon? Akkor semmi mast nem eszel csak fagyit? En is igy fogom enni az etcsokit, hogy belecsempeszgetem a desszertbe. Maskepp nem megy.

En is arra gondoltam, hogy egyszerre kene majd viznapot tartani, hogy ne csusszunk el egymastol. Szornyu lenne azt olvasni, hogy en egesz nap vizezek, ti meg ket pofara zabaljatok a hust! :wink: :lol:

Majd megprobalok keresni egy kepet magamrol, amin lathatjatok, milyen jo husban vagyok, csak nehez lesz, mert nem nagyon engedtem igy fenykepezni magam. Altalaban csak az arcom lathato minden kepen. Na, majd ha karcsu leszek, bevetem a testem minden kepbe. :lol:

Megyek, lassan foznom kell az ebedet es meg ki se talaltam, hogy ma mit fozzek.

Olive

KépKép
 
 


Helló Lányok!

Bogyó, hogy viselted a mai napot? Remélem azért bejelentkezel. :)

Olive, igen a szénhidrát napon fogok fagyizni és rá az olvasztott csoki.
De az az igazság, hogy jobban szeretem a sütit, így azt hiszem az lesz a gyakoribb megoldás.

Fénykép rólam van, sőt elég friss is, bár én sem engedem a páromnak hogy fotózzon de nem tudja kihagyni. :( Én fel sem merem tenni....olyan rémisztő.
Tegnap elmentünk a mama elé a városközpontba toltam a babakocsit Nándival, de előtte alig találtam valami pólót amibe belefértem volna.
Pedig sima pólókat kerestem de mind úgy tapadt hozzám mintha tapadós felső lenne... Rémes volt. :oops: :oops:
Az évekkel ezelőtti ruhatáramat is úgy kellene előkeresni mert annyi helyen van össze-vissza hogy már nem is tudom mi hol van. Hát igen, régen volt rájuk szükségem.. :(

Ui: Egyébként csak ezt az egy fényképet tudtam feltenni, másikat már nem engedett a rendszer. Ez Nándiról novemberben készült.

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Zsuzsi
Köszi, hogy hiányoltál! :lol: Megvagyok ám, csak ma egész délelőtt csavarogtam Dáviddal, mentünk pelust venni, meg ezt-azt, aztán meg főznöm kellett. Az ebéd így is elmaradt, és du 16 30kor ettem előszőr! :cry:
Viszont kipróbáltam az almát mikrózni, és nagyon bejött!!! :lol: Kicsit megszórtam fahéjjal, és nagyon ízletes lett! Dávid el is csent belőle 2 ciikelyt! :lol:
Nándi nagyon szép kisfiú, gratulálok hozzá :lol:

Edit!
Én is nagyon örülök, hogy benéztél! :lol: A jótanácsokat, tapasztalatokat mindíg szívesen vesszük, főleg Tőled! :lol: :lol: :lol:
Akkor mostmár úgy fogom csinálni, ahogy kell! :lol:
Pedig imádom a párolt zöldséget! :cry: A száraz salátáért valahogy nem rajongok! :roll:
Egyébként pont ma vettem oliva olajat! Mert azt hiszem az A vitamin ami a sárgarépába van, az zsírban oldodó, de nem akarok hülyeséget mondani! :roll: :oops:

Egyébként Én is gondoltam arra, hogy kéne olyan fénykép mindannyiunkról, hogy ilyen volt, és ilyen lett! :lol:
Jó lenne vissza nézni, hogy mire vagyunk képesek ha akarunk :lol:

Olive
Tördelmesen bevallom, hogy nem tudtam ellenállni a mérleg csábításának, és ráálltam!!! :lol: :oops:
És tudod mennyit mutatott???? 79,8 kg-ot!!!
Úgyhogy Én ezek után biztos hogy nem fogom abbahagyni ezt a fogyókúrát! De legközelebb tényleg csak május 22-én állok rá. :P

Amúgy én ma, 2 sajtos, tejfölös húst csináltam, krumplipürével. A krumplit természetesen nem magamnak!

Szép estét kívánok mindenkinek!!!

 
 


A fozesembol nem lett semmi, mivel meg festes volt lent a nappliban (abbol nyilik a konyha) es Lollit nem akartam egyedul hagyni az emeleten, lent viszont nagyon eros festekszag volt, ugyhogy azt se akartam, hogy orakig ott uljon es beszeduljon a szagtol. Egy sonkas sajtos melegszendvicset ettem vegul. Lehet, hogy bunoztem, de azt irjak, hogy egy szelet kenyeret lehet enni a hussal es ez csak 1 kis szelet toast kenyer volt, raadasul teljes kiorlesu lisztbol, ugyhogy remenykedem, hogy ez is belefer a dietaba. Persze rendszert nem fogok belole csinalni, de muszaj volt valamit enni.

Lanyok, en ezt nem ertem. Du. feltettem nektek 2 kepet es egy rovid hozzaszolasom is volt. Most meg nem latok semmit. Az hogy lehet, hogy eltunt? Megneztem a masik forumot is, ahova mar regota irogatok, hatha elbenaztam es veletlenul odakuldtem, de ott sincs semmi. Lehet, hogy akkora darab vagyok, hogy nem fertem ra a forumra? :roll:

Majd meg kesobb ismet probalkozom.

Olive

KépKép
 
 


Helló!

Olive! Várom a képet, én még erőt gyűjtök, hátha lesz később merszem feltenni egyet magamról. Egyébként ezek nem állóképek, hanem általában ülök de akkor is ki lehet venni rajta a hájat és a pufiságot= kövérség. :oops:
Már gondolkodtam, hogy csináltatok magamról a párommal egy-két álló képet és a mostani ruhákról, remélem három hónap múlva már csak mint "rossz emlék" kell visszanéznem. (De persze nem azért akarok csináltatni vele képeket, hogy ide feltegyem...ez csak úgy eszembe jutott.)

Bogyó! Köszi a dicséretet Nándi nevében is!
Én megpróbálom kibírni hogy ne álljak rá a mérlegre egy hónapig. Aztán reményeim szerint ha ráállok akkor kb. olyan 80 kiló körül kellene majd mutatnia.

Olive, ugye mondtam hogy valami van, alig lehet képet feltenni mert nem jelenik meg. :roll: Vagy nem is engedi betenni.
Egyébként szerintem amit ettél az belefér mert lehet ma kenyeret is enni. Nekem sajnos nem volt meg a két deci kötelező leves, de még vennem kell instant levest hozzá...és hát nem ugyanazt ettem este mint délben.
Csak papolni tudok de betartani a szabályokat nem. Pedig kellene egy kis szigorúság, mert különben hogyan lesz meg a - 20 kiló? De meglesz mert megcsinálom!! :D 8)

Lányok, örülök hogy ide is írogattok velem/nekem, mert a topik ahová én írtam, az utóbbi időben annyira pang, hogy két nap alatt csak egy beírás van az enyémen kívül. Lehet, hogy a jó idő miatt...

Ti holnap mi terveztek? Mit fogtok enni?

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Receptekért "felüthetitek" a tavalyi topikokat is!!! :wink: :wink: :wink: :wink: Mind kipróbált, és főleg illusztrált :wink: időtálló ételeket írtunk! :)
Figyelmetekbe ajánlom holnapra a "Lustaasszony krumpliját", én elég gyakran szoktam készíteni gyorsasága, finomsága és laktatóssága miatt.

Továbbra is hangsúlyozom: nem baj, ha este nem ugyanazt eszitek, mint délben. A leves is elmaradhat, de az viszont jót tesz a gyomornak. Főzzetek egyszer egy nagy adag husilevest, majd fagyasszátok le 2 decinként. A szendvics is jó kaja husinapon. Persze, azért jobb az igazi főtt kaja, de néha valóban eécsúszik. :)

Jó éjt mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron