Új privát üzeneted érkezett!

Mamacka, de klassz képek! :) Mint mindig, amúgy! :wink: Ki szokott fotózni, te vagy Ádám? Vagy mindketten?

Én pl. készítettem lekvárt olyan szilvából, aminek nem igazán akart lejönni a magja. És akkor azt csináltam, hoyg pici vízzel, hoyg oda ne kapjon, feltettem főni egészben és egy idő után teljesen szétfőtt. Ekkor csak átszűrtem a tésztaszűrőn (tehát nem paszta lett belőle, hanem egy rostos massza) és folytattam a főzést. Próbáld meg így a kökénnyel is. Vagy így csináltad?

A csipkelekvárhoz meg gratula. Én most készítettem először, eddig sosem vettem pasztát. De megéri. És még a férjem is szereti, különben egy évben egyszer ha megkóstolt egy lekvárt! :roll: Sosem jutott eszembe, hoyg magam készítsem, mert mindenki azt mondta, hyog nagyon babrás és szaporátlan, rengeteg bogyó kell egy kicsi mennyiséghez. No, így amit szedek ősszel azt csak éppen teának használom.

Gratulálok a bélyeghez! Csak így tovább! Lassan meg lesz az eredménye a dolognak! És drukkolok, hoyg a férjed is találjon munkát mindél hamarabb!
Krisztám is elég "soványan" eszik. De van, amikor annyit magába töm, hoyg csak lesem. Szóval ilyen felemás az evése, én már nem idegeskedem. Majdnem 3 éves létére alig 13 kiló. Másfél kilót hízott másfél év alatt. :roll: Bezzeg, hosszra nő, mint a gomba. 2 hónappal ezelőtt 97 centi volt, a legnagyobb jóindulattal is kb. 7-10 centivel hosszabb, mint a korabeli kislányok. :shock: :roll: Apja lánya, hál'istennek! Nem is bánom, ha magas lesz, csak éppen nehogy túl magas legyen! :P

Amin elámultam, hogy megnéztem a vonalzóidat és ... Andor már elmúlt féléves!!! :shock: Tudod, valahoyg mindig olyan icipici babának képzeltem. (Bocs', de velem már megtörtént néhányszor, hoyg így járok. Sokszor az órával is így vagyok. Megnézem mennyi az idő, aztán egy óra múlva is még mindig azt hiszem, hyog annyi. Fura vagyok, na!)
Isten éltesse sokáig a kisebbik drágádat! :) És milyen szép lett! Míg Áron szerintem tiszta apja, Andor úgy látom, főleg Rád hasonlít. Már amennyire a feltett képből megítélhetem. :) Nyugodtan bombázhatsz még képekkel.

No nem mintha én állandóan tennék fel képeket, de igyekszem én is! :)

Olive, múltkor mutattál képet Lolliról: nagyon édes volt rajta. És a ti fotóitokon bizony meglátszik, hyog profi fotós készíti! :)
Olive, régről még adós vagyok egy válasszal. A ruhafoltokról. Hát én nem nagyon izgatom magam miattuk. otthon általában olyan ruhákat adok a lányokra, amiket örököltünk, vagy sötétebbek, mindenesetre, nem a vadiújakban járatom. Általában előkézünk, tehát a nagyját az fogja fel, Krisztának is van amikor egy kötényt vagy konyharuhát kötök a nyakába. :D HA mégis pecsétes lesz valami, akkor ha olyan, kiklórozom, majd jól kimosom-öblítem ismét. Ha meg nem megy ki, hát ennyi. Nem dől össze a világ. Én elég sokat szoktam túrkálni nekik, ezek temészetesen olcsóbbak, így nem sajnálom, ha ki is kell vonnom forgalomból egy-egy darabot. :) Én újan nagyon kevés ruhát veszek nekik, mert általában kaptak/kapnak ajándékba annyit, hyog megoldjuk velük a kiruccanásokat, sétákat. Persze, így is több rend ruháról van szó. De sógornőmtől amiket kaptam, általában itthon használom, mert kissé fiúsabbak a cuccok, hiszen neki két fia van. Jónéhány ruhát a kolléganőmtől kaptam, na azok csajosak, úgyhogy jól állunk. Nem akadunk fenn néhány pecséten! :lol: :lol: :lol: Különben múltkor, a videózás után, abszolút kiment sima mosással minden a cuccokból.

No, ennyi lehettem... Próbálok majd képekkel jönni még.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Mamacka! Nagyon szép a bélyeg amit alkottál! Tényleg ötletes!
Én még nem csináltam bogyós termésből lekvárt így csak olvasom amiket írtok.

Jók a képek amiket feltettél és a fiúk is mekkorák már!

Edith! Nagyon ügyi vagy hogy már két kiló lement! Nem semmi!

Olive! Még mindig borús idő van nálatok? Nálunk annyira jó, most van a vénasszonyok nyar mert olyan 18-19 fok van napközben. A fűtésszámla szempontjából nagyon jó, de mondjuk nem tudom hogy nem lesz-e emiatt influenza járvány hiszen a bacik nem pusztulnak el hanem szaporodnak ebben a jó időben. Megnyugodtál a bilizést illetően? Nem vagy még elkésve egyáltalán a szoktatással. Én sem csinálom és igaz elől van a bili de olyan új, hogy Nándi azzal játszik, abba pakol stb. :) Még nem volt használva.

Köszi az ötleteket a hajdologgal kapcsolatban. A héten már túl vagyok a mezoterápis kezelés első alkalmán (összesen 8 kezelés lesz). Nem nagyon lehetett húzni, mert ha a hajhagymából nem nő ki hajszál, egy idő után elpusztul a hajhagyma és soha többé nem növeszt új hajszálat. Szóval ha még elhúzom egy terhesség erejéig (10 hónap) + ha két gyerek lesz akkor már nem olyan könnyű elmenni egy ilyen vagy bármilyen más kezelésre (40 km vonatozással) így azt gondoltam, hogy inkább most esem át rajta, és ha szükséges akkor majd a második terhesség után is. (De reménykedem, hogy nem kell többet.) Egyébként elég fájdalmas a dolog, az első öt percben nem értettem miért írták hogy kellemetlen, de utána....szóval utána értettem.

mazsuzs

Kép
 
 


Képek... Kicsit sok lesz!!!
Boró szinte mindegyiken eszik valamit :D , ne csodálkozzatok, valóban olyan kis örökrágcsáló, ami meg is látszik rajta! :wink:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Bocs', csak így tudtam szelektálni... :oops: :oops: :oops: :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 

 
 

Nagyon cukorgombócok a lányok!
Borónak vágod a haját vagy ennyi az annyi?
Áronnak két és félévesen vágtuk először. :) és egyenlőre utoljára.
Igen már fél évesek lettünk és elkezdtük a pempőzést... jaj boldog szoptatós hónapok... :(
Andor valóban tiszta anyja,... majd teszek fel összehasonlító képet. Áron meg tiszta apja.

A csipkelekvár egyáltalán nem macera ezt így kikísérleteztem magamnak és nekem így jó. Lehet nem elég autentikus mert sok vízzel és ugye almával főzöm de az íze tökéletes csak vigyázni kell nehogy lekapjon... egy adagot sajnos elrontottam... kozmaíze lett.
És aránylag nem is olyan kevés. Én ebbe kevertem egy kis zselés tartósítót mert állítólag a csipke romlékonyabb, de szeretném minél kevesebb tartósítóval hiszen így van értelme eltenni.
A somról azt hiszem lecsúsztunk... pedig az is nagyon finom...
Még annyi titka van, hogy a pépet azért nem árt minél jobban besűríteni a lassú főzéssel, úgy jobb és tartósabb is gondolom.

... mi nagyon szeretünk fotózni... hol Ádám hol én ...

Ja és Edit nem úgy nézel ki a fotón mint akinek "súlyos" problémái lennének! ;)



Mazsuzs
Remélem megoldódik a hajgondod... tényleg annyira kevés, nem csak te látod olyan vészesnek?... esetleg tegyél fel fotót.
Amúgy most én is rendesen elhullajtottam a hajzatomat és az ominózus frizura erre még rá is tett egy lapáttal.

no mennem kell jön Ádám dolgozni a gépre...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lanyok!

Mar napokkal ezelott belekezdtem az irasba, de 1 mondatnal tovabb nem jutottam, mert annyi minden jott kozbe. Most ismet belefogok, bar mar regen agyban lenne a helyem.

Edith, zabalnivalo a ket csajod! Azon mosolyogtam, hogy Kriszta mindig valami kajat csinal a kepeken, Boro meg mindig eszik. :lol: Kriszta nagyon edes szemuveggel! Latnad, en hogy neztem ki 5 evesen (ekkor kaptam az elsot)! Akkoriban meg csak olcso sztk keretek voltak, amik szornyen neztek ki.

Mamacka, en is megkukkantottam a belyeged es nagyon tetszik. Nem semmi, hogy mar ti is a hozzatapinal tartotok! :shock:

En mar szivesen lemondanek a pempozesrol, de meg mindig sokat fozok kulon Lollinak. Persze van mar jo nehany kaja, amit megeszik velunk, de azert meg mindig sokat kell kulon foznom. Ma este pont foztem neki a melyhutobe. Imadta az otthoni sutotokos sertesmajat (Kecskemeti bebietel) es abbol meritve az otletet szoktam neki ilyesmit fozni es lefagyasztani, csak meg rizset is adok hozza. Illetve ma nem rizzsel kevertem, hanem quinnoa-val. Errol mar korabban egyszer irtam. Ez is valami gabonafele, az indianok kedvelt eledele volt. Feherjeben gazdag.

Holnap meg spenotot fozok neki edeskrumplival es ezt rantottaval szokta enni.

Kriszta, meg mindig jo velemennyel vagy a samponodrol? Te hogy allsz a hajas temaval? Ha meg mindig azt mondod, hogy segit a sampon, akkor en is kiprobalnam. Vegul nem megyunk haza decemberben :cry: , de a szuleim jonnek hozzank karacsonyra, ugyhogy akkor hozatnek veluk. Lollinak lassan mar tobb haja lesz, mint nekem, pedig o sem buszkelkedhet dus hajkoronaval. Pont mos neztem a napokban, hogy talan mar kezd neki dusulni es visszanott az, ami augusztusban vagy szeptemberben le lett vagva. Anyukam mindig azt mondja, hogy nyirjam meg geppel, de nincs szivem nekiesni a kis kunkori furtjeinek.

Mazsuzs, mar maskor is akartam toled kerdezni, de mindig elfelejtettem. Be fogod adni Nandit bolcsibe vagy majd csak oviba megy? Lolli aprilistol, tehat miutan mar betoltotte a ket evet, jar majd 2 delelottot. Nalunk teljesen maskepp van a bolcsi es az ovi. 3 eves kortol ingyenes 5 delelott vagy 5 delutan, korabban fizetos. Viszont ugy erzem, hogy nagyon kell mar neki a gyerektarsasag, azert gondoltam, hogy aprilistol egy heten ketszer kb. 3 orara menjen bolcsibe.

A heten annyira orultem, mert vegre magyar szavakat is el kezdett hasznalni (pl. cipo, papucs, repulo). Az angol jobban megy neki, pedig egesz nap magyarul beszelek hozza.

Na, mentem, mert tenyleg sok mar az ido.

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Edith! Olyan jót mosolyogtam, mert nézegettem a képeket és amikor megláttam azt ahol te is rajta vagy, akkor nekem is az jutott eszembe amit Mamacka írt a súlyproblémádról, igaz csak a képek megnézése után olvastam, hogy mit is írt ő. Hol is van a felesleged?
A lányok egyébként nagyon szépek! Hogy haladsz az angollal? A párom még csak most kezdte, de már szünet volt a héten nekik. Lassan egy éven át fog elhúzódni a 10 hónaposra tervezett tanfolyam... :x

Mamacka! Köszi, én is remélem, hogy megoldódik a hajgond. Képet csak azért sem akarok csinálni róla, mert nem szeretnék erre emlékezni és akár később megnézni mert lefényképezem. Sajnos nem csak én látom drasztikusnak, anyukám is mondta, hogy mennyire elfogyott, de kértem a véleménye előtt, hogy legyen őszinte, és ne kíméljen...
Lassan 20 hónapja tart a hajhullás kisebb-nagyobb megszakításokkal. Ha összetudnám fogni a hajam (de most rövid és nem lehet) akkor már nem takarná normálisan a fejbőröm. Igy kiengedve, röviden még elmegy....

A héten vásároltam egy karton (20 db) bélyeget és azt a sorozatot sikerült, ahol a te általad készített is szerepelt! Tényleg nagyon ügyi vagy, arról nem is beszélve, hogy elképzelem milyen mennyei lekvárokat főzöl a csipkebogyóból és még a somból is....
A csipkebogyót nagyon szeretem lekvárnak igaz én még csak bolti változatot ettem, de elég jó minőségű mert 200 ml üveg és több mint 500 Ft. A papírja szerint is nagy százalékban van benne csipkehús.

Olive!

Nem adom be Nándit bölcsibe, ráadásul nálunk nincs is ilyen lehetőség amit írsz, hogy egy héten beadni pár napon pár órára. Ide -, ha visszamentem volna dolgozni -, egy évvel a munkába állásom előtt be kellett volna íratni a bölcsibe mert nincs hely! Egy volt évfolyamtársam kisfia és Nándi születése között három nap eltérés van. Ez a csaj visszamegy dolgozni februárban (akkor tölti a két évet a kisfia) és már az idén (2008) februárban be kellett íratni a bölcsibe a gyereket! Már akkor csak két hely volt szabad a 2009-es évre! Utána ott a várólista!
Egyébként nem tartom rossz ötletnek, hogy gyerektársaságba menjenek két évesen. Én is gondoltam arra, hogy elviszem játszóházba egy héten legalább egyszer. Szokja a többi gyereket. Szerintem biztosan jó lesz majd Lollinak is.
Az egyik dolog amitől egy kicsit tartok, hogy akkor esetleg többször lesz beteg ha a játszóházban összefutunk influenzás kisgyerekkel de ez van. Ezen is át kell esni.

Tényleg, Kriszta hol vagy? Nagyon eltüntél!

mazsuzs

Kép
 
 


itt itt itt!!!!

Mamacka!
Tuti a bélyeg nagggggyyyyyyoooooonnnnnn!!!!


Olive!

Használ a sampon, jóval kevesebb hajam hullik ki, de még mindig sokat elejtek és a korpám is megvan még.
Bár már nem sebes a fejbőröm.
Most megveszem a Babé koszmó elleni samponját, állítólag felnőttnek is kiváló!
Kiderült, hogy valszeg fodrászatból hoztam haza, valami furi nevű gomba.
Írni akart rá a doki valami kencét, de mivel hormontartalmú volt, inkább nem írattam fel.
Még megpróbálom a Babé-t.

Gratila Oli magyar szavaihoz!!! Sztem beszélj hozzá továbbra is magyarul, lefogadom, hogy érti, csak válaszolni nem akar vagy nem tud még úgy. Gondolom előbb rendbe kell tennie a gondolatait...

Mazsuzs!

Sajnos nálunk még bölcsi sincs. Nekem meg januártól vissza kéne mennem dolgozni.
A cégem kért, nemet mondani meg nem ildomos 33 évesen 2 gyerekkel.
Ráadásul jól keresek (ha sok autót adok el)jár céges autó is, ezért nagy dilemma, hogy húzzak ki még 1 évet, vagy menjek.
Önző vagyok, ha úgy gondolom, hogy nem adnám fel a karrierem???
Aaaaaaz. :cry:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Lányok merre vagytok? Csak én érek rá írogatni.... :oops: :oops:
Olyan borús az idő és nincsen 6 fok kint, így nincs kedvem semmihez....

Kriszta, véletlenül nem Citroen autókat adsz el? :wink:

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs, nalunk holnaptol lesz rossz ido. Ma nagyon szepen sutott a nap, erre itthon kellett ulnom, mert a ferjem rendelt valamit, amit kiszallitottak. Azt mondtak, reggel 8 es este 6 kozott varhatol. Imadom az ilyen hatarozott idopontokat. Amugy 2-kor megjott, de most mar nem tudunk hova menni, mivel Lolli delutani alvasa utan mar olyan hamar besotetedik.

Kriszta
, kimondottan a koszmo elleni samponra gondoltal? Ugy lattam a neten, hogy a Babenak mar van korpasodas ellenije is.

Amugy Lollinak ismet jonnek a fogai es be is taknyosodott meg kohog. Minden fogjovetelnel ez megy. Mikor lesz mar kint minden foga? :roll: Mar alig varom. Ejjel 3/4 orankent ebresztett. Hulla vagyok, szurnak a szemeim is. Most roviden ennyi, mert nem birom a monitort se bamulni.

Remelem a ti gyerkoceitek jol vannak!

Olive

KépKép
 
 


Helló!

Olive, remélem ma már jobb éjszakátok lesz! Nálunk mikor jöttek Nándi rágófogai (három már kibújt) volt egy enyhe kis hasmenés de más tünet szerencsére nem.
A BABE-nak egyébként van hajhullás elleni samponja is, nekem az egyik bőrgyógyász azt is javasolta. Mondjuk érdekesek az összetevői mert pl. tartalmaz triclosan-t is amit már régen ki kellett vonni a forgalomból.
Olive, hogy állsz egyébként a hajhullással?
Én ma voltam a harmadik mezoterápiás kezelésen (összesen 8 lesz) de egyenlőre nem tudok mit mondani. Még nem szűnt meg a hajhullás de igazán a 4-6. kezelés körül időszakra mondják, hogy megfog szünni.
A jövőhéten elmegyek egy ismerős által ajánlott természetgyógyászhoz aki megnéz számítógéppel. Érdekes lesz mert nem tudom elképzelni sem, hogy milyen vizsgálatot csinál így de kiváncsi leszek mit mondd...
Azt hiszem itt kifogytam az ötletekből. Abban bízok, hogy a mezoterápiás sikeres lesz! És miért ne lenne?

mazsuzs

Kép
 
 


Mazsuzs!

Toyotában dolgozom!!!!
Én ma vettem koszmó elleni sampont.

Mivel Domi megint enyhén koszmós (állítólag genetikai hajlam) így ő is és én is tudjuk használni.

Mazsuzs!!!

Ez nagyon fontos és elfelejtettem: UGYE FERTŐTLENÍTED MINDEN HAJMOSÁS UTÁN A HAJKEFÉDET VAGY FÉSŰDET?????

Nekem sokat mérséklődött a hullás, márcsak a hóesés van.
A zsírosodás, a haj szagosodása és a sebek elmúltak.
Kíváncsi leszek, hogy a koszmó elleni miben lesz másabb....

Olive!

Kimondottan a koszmó ellenit ajánlották. Majd meglátjuk mi lesz!!!
Nekünk 6 fogunk kijött, azóta 1 szál se!!!!ennek 2 hónapja már.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Kriszta, nekunk Toyotank van. :) Most a 2. Corollanal tartunk, elotte meg Carinank volt. A Carinat is egy haverunk meg a Corollat is egy haver vette meg. Mindig lesik, hogy mikor akarjuk eladni, mivel a ferjem nagyon ert a hasznalt kocsik vasarlasahoz, a haverjai meg pancserok. Most viszont Nissan Primeran gondolkozunk, ugyanis 6-7 eves Primerak nagyon jo aron vannak es igen jol felszereltek (pl. Satnav is van bennuk, meg tolatashoz kamera). Persze a Satnav mar egy kicsit lejart az ilyen koru kocsikban, mivel azota mar sok uj ut epult, de az amugy is van kulon nekunk.

Nalatok a szalonban hasznalt Toyotak is vannak vagy csak ujak?

En szerencsere nem vagyok olyan helyzetben, hogy visszamenetelrol kelljen gondolkoznom. Ha nem is nagylabon, de megelunk egy fizetesbol. Na, meg itt amugy se erne meg visszamennem, csak akkor, ha valami igazgatoi allasom lenne. Atlag fizetessel nem eri meg szules utan visszamenni, mert a gyerekfelugyeletre elmenne az egesz fizetes vagy legalabbis nagy resze. Viszont ha jo a fizetesed es meg tudod oldani, hogy Domi bolcsibe keruljon vagy valaki vigyazzon ra, akkor megertem, hogy visszamennel. Foleg, hogy nem olyan konnyu jo munkahelyet talalni mostanaban.

Ismet hajas tema... :(
Nekem a zsirosodas mar elmult, miota szedek fogamzasgatlot, csak a hullas maradt meg. Az meg nem javul egyaltalan.

Mazsuzs, a Babe hajhullas ellenierol meg nem hallottam. A triclosan nem tudom micsoda, csak arrol hallottam, hogy a Lauryl es Laureth Sulfate karos, meg a Propylen Glycol, amik gyakran elofordulnak samponokban, tusfurdokben, habfurdokben.

Edith, Mamacka mi ujsag nalatok?

Mamacka sokszor eszembe jut, ugyanis Lollinak van egy Malackas pizsamaja es a Malacka helyett mindig "Mamac"-ot mond. :lol:

Bambi meg igerte, hogy irni fog, aztan megsem hallottunk felole.

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok Lányok!

Múlt hét péntek óta a sz.géphez nem fértem hozzá de most behozom a lemaradást.

Olive, voltam hormonvizsgálaton (a hajhullás miatt) és a egy kicsit magas a tesztoszteron szintem. Nem veszélyes, de magasabb a kelleténél. A doki nekem is fog.gátlót akart felírni rá de nem fogadtam el lévén gondolkodunk a második babaprojekten. Igy azt tanácsolta, hogy menjek vissza a bőrgyógyászatra a hajhullással. :twisted: Pedig mondtam neki, hogy két bőrgyógyásznál is voltam eredmény nélkül.... :(
Mivel nekem is egyik nagy problémám a zsírosodás, nem gondoltam volna, hogy a fogamzásgátló azt megszünteti mint a te esetedben is. De mindegy is, mert én most úgysem szedhetek fog.gátlót.
A "triclosan szintetikus alapú tartósító- és fertőtlenítőszer, amelyet baktérium- és gombaölő hatása miatt számos kozmetikumban megtalálhatunk - leginkább a fogkrémekben, antibakteriális krémszappanokban és lábápolókban.
Okozhat allergiás tüneteket is, de még ennél is veszélyesebb, hogy a szervezet egészséges működéséhez szükséges organizmusokat is elpusztítja, mivel nem tud különbséget tenni „káros” és „hasznos” kórokozó között. A bőr természetes védőköpenyét megbontva kiváló táptalajt biztosít az antibakteriális hatóanyagra ellenálló baktériumok kifejlődéséhez. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a triclosan rendszeres használatával többet ártunk, mint használunk: a kórokozók egyre ellenállóbbá válnak, és egyre nehezebb lesz őket legyőzni.

És ha ez nem tántorított el, íme néhány további érv: a triclosan károsíthatja a májat, az emésztéshez fontos bélbaktériumokat, sőt rákot is okozhat".

Ez azért megdöbbentő, mert a cég aki a BABE samponokat gyárta a gyerekeknek, az tesz ilyen vegyületet a hajhullás elleni BABE márkájú samponjába amit v.színűleg nem gyerekeknek szánnak... de akkor is.


Krisz! Amit te kaptál receptre (vagyis a gyógyszertárból) sampont, azt a gyógyszertárban keverték ki? Mert te is írtad, hogy megszüntette a zsírosodást és a sebesedést a fejbőrön. Bocsi, ha írtál erről de nincs időm visszakeresni. Ha van neve a samponnak akkor írd meg légyszíves (mégegyszer)!

Most nézem, hogy Domi mindjárt egy éves!!



mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Nagyon csendben vagytok!

Mazsuzs
, lehet, hogy megis erdemes lett volna szedni a fogamzasgatlot 3 honapig, azalatt beall a hormonszint meg nekem a zsirosodas is elmult. Ja, es a borom is sokkal szebb. A mai fog.gatlok szedese utan mar azt mondjak nem kell varni fel-1 evet, hogy kitisztuljon a szervezet, mint ahogy a regieknel kellett. Sot, a baratnom fog.gatlo szedese mellett lett terhes. Mondjuk ott van a dobozan mindegyiknek, hogy erre van 1% esely es o pont beleesett ebbe. Szerencsere nem volt naluk problema, hogy jon a baba, ugyhogy minden ment a maga utjan es egy gyonyoru egeszseges kislanya szuletett. Ez mar tobb mint 3 eve es azota se jott elo semmi rendellenesseg a kislanyon, ugyhogy a mai fog.gatlok mar tenyleg nem olyanok, mint a regiek. Sok baratnom pedig a fog.gatlo szedesenenk abbahagyasa utani 2. honapban lett pocakos.
Lehet, hogyha a borgyogyaszati utat valasztod vagy egyeb mast, sokkal tovabb tartana rendbehozni. Sot, ha nem egeszen ok a hormonszinted, akkor esetleg nehezebben is sikerul a baba.

Hogy allsz a mezos kezelessel? Termeszetgyogyaszhoz eljutottal?

Tobbiekkel mi ujsag?

Mi nagyon el vagyunk maradva karacsonyi ajandekvasarlassal. Lollinak mar megvan minden, de senki masnak nem vasaroltunk meg. Raadasul lesz meg egy csomo szuletesnap is decemberben, januarban. A szulinaposoknak is kellene vasarolni. Most Lolli alszik, de du. valoszinuleg elindulunk. Apa hazajott du. 1-kor, ugyanis ma kinti munkaja volt es delben elromlott az ido. Igy remelhetoleg ma eljutunk boltokba.

Ja, a nagy oromomet meg nem is irtam! Vegre vettunk egy uj szonyeget a nappaliba. Hajopadlonk van es mivel az angol epeitkezesi mod igen erdekes, azalatt nem beton van, mint otthon, hanem egy hatalmas ureg, aztan meg maga a fold. Szoval, a reseken rettenetesen jott fel a hideg. Mivel csak pici szonyegunk volt, az semmit sem fogott fel. Nyaron nem volt gond, de most telen nagyon zavaro volt. Mar jo ideje nezegettuk a szonyegeket, de nem talaltunk olyat ami meretben is jo lett volna, meg tetszett is volna. A hetvegen vegre sikerult. Most olyan jo a foldon ucsorgve jatszani Lollival. Neki is nagyon tetszik az uj szonyeg.

Irjatok ti is! Tenyleg a kilokkal hogy alltok? En meg mindig tartom, nem hiztam semmit sem vissza. Edith, hogy allsz a dietaval. Mar regen neztem be a fozos blogodba. Majd hamarosan ujra bekukkantok.

Olive

KépKép
 
 


Mazsuzs!

Sulfokoll kátrányos kénsampon a neve.
Amúgy totál igaza van Olive-nak, talán a fogamzásgátló is használhatna mellette.
A Babe samponja totál szépen helyre rakta a makacs és vastag korpámat is, de egy-két makacs folt van még.
De legalább nem havazik a fejem. :?

Igen,Domi 17-én lesz 1 éves. Már várom, bár az összes ajándékát megkapta már. :oops: :oops:

Olive!

Diéta:én sehogy sem állok vele. Visszatértem a régi, egészségtelen esti zabálásokra.
Eredménye: fél kiló hízás.
Úgyhogy most visszafogtam magam.
Reggelizni még mindig nem tudok, 1xűen nem csúszik le semmi a kávén kívül.

Viszont most rendeletem 1 doboz turbódiétát, sokan istenítik.
Beszéltem dietetikussal, napi 2x reggel és este turbó diétás por és tej keverékéből egy turmix, ebédre 600 kalóriáig bármit ehetek.
És ezért nem csinálom a 90 naposat, mert tutira fehérje napon ch-t kívántam, ch napon meg fehérjét. Itt viszont bármit ehetek, amit megkívánok délben.
Az estit meg pótolom fehérjével.
Állítólag tutira eredményes, most csak 1 dobozzal rendeltem, kipróbálok és jól beszámolok róla!

Edit merre vagy?????Mamacka?

Jardináról tudtok valamit?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Tegnap késő este benéztem és elolvastam Olive írását. Aztán most éppen azt akartam írni, hogy elég "keményen" mi szoktuk tartani a frontot Olive-val a topikban de látom Krisz te is jelentkeztél. :) Úgy látom ahogy nő Dominika, neked is úgy fogy a szabadidőd? Ugyan miért van ez? :wink: :wink:
Persze tudom a választ, nálam is így volt, már nem lehet betenni a gyereket a járókába, kiságyba mert akkor aztán lesz balhé! :wink: Köszi a sampon nevét! Most már felírom valahová!
Mi a neve a diétás porodnak?
Szerintem viszont az nagyon jó, hogy nem eszel semmit délelőtt, kár hogy egy kis gyümölcs sem csúszik le. Igy biztosan lehet egy ideig tartani a testsúlyt.

Köszönöm a hozzászólásokat, de az az igazság hogy tényleg nem kívánom a hátam közepére sem a fogamzásgátlót. A hajgyógyász szerint - akihez jártam pár hónapja - egy ideig segít de aztán éppen a szedése miatt kezd hullani a haj, ráadásul az ember "telítődik" a hormonokkal (még a fejbőre is) és ezért sokkal nehezebben hat egy természetes anyagokból álló kezelés.

Olive írtad hogy a mostaniak már mennyire mások mint a régiek és ebben biztosan igazad is van. Nekem egy kolleganőm lett 10 éves gyógyszerszedés mellett terhes és neki is egészséges kisfia született.
De viszont a barátnőmnek abba kellett hagynia bizonyos eü. problémák miatt a szedését és neki másfél év alatt sem ürül ki a szervezetéből, egyfolytában jöttek ki a nagy pattanások az arcán stb. Igy aztán ő is újra elkezdte szedni és most megint javult a bőre. Úgy érzem ez egy ördögi kör és aki elkezdi szedni az "nehezen" szabadul. De végül is nem rossz dolog és tényleg mindenki döntse el hogy szedi vagy sem.
A mezos kezelést csinálom, legalább egy dolgot végig akarok csinálni, hogy látni lehessen tényleg hat-e.
Közben a múlt héten elmentem a természetgyógyászhoz is akiről már írtam. A kezelés előtt tudtam meg, hogy a nő biorezonanciás vizsgálatot fog csinálni aminek megörültem mert régebben nézegettem a biorezonancia vizsgálatot is de az is olyan áron volt a kezelésekkel együtt mint a mezoterápia és inkább a mezoterápiát választottam akkor. Még Ediht is megadta egy ismerőse e-mailjét pár héttel ezelőtt, hogy kérdezni tudjam a biorezonanciáról, de én a mezot választottam.
A mostani állapotfelmérés a természetgyógyásznál (aki régebben az egészségügyben dolgozott) az lett, hogy vese és húgyúti problémám (fertőzésem ?) van. Ezen kívül a vékonybélben van jókora méreganyag lerakódás is és a gyomromban egy baktérium (heliko?). Kimutatta a gép, hogy van bőrproblémám is, és akkor rákérdezett a nő mire és elárultam hogy hullik a hajam.
A vese/húgyúti része hangzott a leghihetőbbnek és én is láttam, hogy mikor a vesémet vizsgálja a géppel akkor tényleg alacsony értéket mutat a gép. Ráadásul a kínai (keleti) orvoslás szerint a vesék felelősek a haj és a fejbőr állapotáért, ezt már több helyen olvastam a neten.

A vizsgálat egyébként úgy zajlik, hogy a talpadon és a lábujjaidon nyomkodják azokat a pontokat egy "letompított rövid kötőtű" szerű dologgal (ez a tű a géphez van kötve) amik egyes szerveidhez kapcsolódnak (ez szintén a kínai orvoslás alapján van) és a gép így ad értékeket. Neked pedig az egyik kezeddel egy vashenger rudat kell fognod ami szintén a géphez van kötve.
Ez a nő nem gyógyít biorezonanciával (mert nagyon sok hely van ahol csinálják a gyógyítást is) csak felméri az állapotot és ő táplálékkiegészítőket ajánl a problémára. Szóval itt tartunk most.

Olive, nagyon szuper hogy te nem híztál vissza. Te is tartod a délelőtt csak gyümitevést? És megváltozott azért az étkezésed a diéta után? Édességet eszel azért vagy nagyon ritkán csak?
Nekem ez az egy problémám hogy nagyon szeretek sütni. A bolti édességek már engem sem vonzanak annyira mert többször kifogtuk hogy nem volt friss és nagyon rossz volt. Amit én csinálok az biztosan friss...
De most én is ezem a lugosító étrendet (ma árpafőzelés volt hajdinával) és így leadtam én is 3 kilót vagyis ebben az évben eddig összesen 6,5-7 kilót fogytam. Nem rossz, de azért lehetne jobb is.. :?
Most pedig jön a karácsony....

Na, röviden ennyit azért írjatok mert tényleg nagyon ritkán van bejelentkezés Edith részéről és Mamacka is régen volt itt.
Szerintem Jardina nem ír sehová, a múltkor néztem és nyáron volt utoljára itt a babaneten.

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog vagyok, ugyanis Lolli tegnap eloszor kimondta, hogy ANYA! :D Eddig csak angolul mondta.

Mazsuzs, igen, de. mindig csak gyumolcsot eszem. Az edesseg evesem ugy alakul, hogy napi egy kavet iszom (gyumolcscukorral, tejjel) es ehhez eszem kekszet. Ezt kb. fel 1 fele szoktam, aztan du. 3-4 kozott ebedelek es kb. este 8-kor vacsorazunk. Tudom, furcsan hangzik, de nekem bejott. Ja, es vajas-lekvaros kenyer minden nap szerepel az ebedem "menujen". Szoval, azert eszem edesseget eleget. Ma meg meg maglyarakast is csinaltam, amit vacsi utan ettunk desszertnek.
Te, a hajdina lattan nem futott ossze a nyal a szamban! :wink: :lol: Azota se tudtam ravenni magam, hogy ismet kiprobaljuk. En nehezen felejtek. :roll:

Ma nagyon jo napunk volt, a zenebolcsi utan itt volt Lolli kis haverja az anyukajaval. Amikor hazaindultak, nagy csokolozas volt. Kerdeztem Lollitol, hogy adsz Josefnek puszit? Erre odahajolt es szajon csokolta. Na, ennyivel nem elegedett meg, meg 2-szer lesmacizta a kissracot. Olyan jot nevettunk, kar, hogy nem volt fenykepezo keznel.

Kriszta, tok jo, hogy akkor a Babe hasznal neked! Kivancsi vagyok, mit fogsz mondani a turbodietarol. Mennyi ideig kell csinalni? En egyszer probaltam ilyesmit, de nekem nem jott be, ugyanis annyira kivantam a normalis kajat, hogy a poros mix bevagasa utan meg rendes allagu kajat is ettem, ugyhogy a vegen dupla kaloriat vittem be. Azert remelem, neked bejon majd. Karacsony elott vagy utan szeretned megcsinalni? Talan jobb lenne kari utan, mert ha dieta utan meg karacsonykor nagy zabalast rendezel, akkor duplan visszalopakodnak a kilok.

A tobbiekrol en sem tudok. Jardina es Judit mar nagyon regen eltuntek. Juditnak biztosan nincsen ideje irni, de Jardinaval nem tudom, mi lehet.

Olive

KépKép
 
 


Mazsuzs!

Turbó diéta a neve és könnyített diétát végzek vele.
Az azt jelenti, hogy reggelire és vacsira 3 dl tejjel elkevered a port (egész fincsi) és megiszod. Eléggé eltelít, nem fekszem le éhesen.
Színtiszta, minőségi fehérje.
Ebédre 600 kalóriáig azt eszel, amit akarsz (ebbe azért elég sokminden belefér).
Most csak 1 dobozzal vettem, meglátom hogyan használ, aztán meglátom, hogy érdemes-e még venni.
És igazad van, Domi miatt nemsok a szabadidőm. :D

Olive!

Karácsonykor nem fogok nagy zabapartit rendezni, a sütikért nem vagyok annyira oda, a szaloncukortól egyenesen rosszul vagyok.
Csak a sör a gyengém, de igyekszem kordában tartani vágyaimat. (no havi 1-2 dobozzal ha megiszok citromos radlert)
Ebédre azt eszek 600 kalóriáig amit akarok, ebbe egy húsleves és egy pörkölt nokedlivel lazán belefér. (asszem)
Halat nem csinálhatok, mert utálják a fiúk, töltött képosztát meg estére már nem szoktam enni.

Csajok van olyan táblázatotok ami a készételek kalóriáját kiírja???

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Gondoltam írok pár sort, mert nagyon kihalófélben van a topik... :(
Lehet, hogy a sorsát nem kerüli el és előbb-utóbb senki nem fog benézni, jobban mondva írni.

Krisz! Éppen ma olvastam a turbódiétádról egy hirdetést egy újságban.
Nem olcsó móka ha ugyanaz (7 eFt körül leárazva), remélem bejön!

Olive! Milyen jó, hogy Lolli két nyelvet fog beszélni. Bár a magyarnak biztosan nem veszi ott annyira hasznát mint fordított esetben és ha esetleg egyszer visszajöttök ide Mo-ra, akkor már előnyben lesz a többi gyerekkel szemben. Megy a karácsonyi készülődés nálatok?
Megint van egy "tippem" hajhullásra. A Vision cég terméke. Ha érdekel akkor keress rá a neten. A nevét pontosan most nem tudom, de ha beírod a cég nevét akkor biztosan kiadja majd a termékeket is. De biztosan nálad is az a helyzet mint nálam, hogy unom már a tippeket, végre valami hathatósat szeretnék és elfelejteni a hajhullást.

Röviden ennyit, mert ebéd után romokban a konyha és még csak most állok neki főzni valami tartalmasabbat mert délután nem érek rá.

mazsuzs

Kép
 
 


Krisz!

Mielőtt elfelejtem:

BOLDOG SZÜLINAPOT DOMINIKÁNAK!!!
Ma lenne egy éves? Mit kapott a szülinapjára?

Kép

mazsuzs

Kép
 
 


Mazsuzs!!

De jó, hogy hallok felőled! Te is ritkán jössz.... :cry:
Köszönjük a köszöntést és köszi a tippet a hajra, majd jól megkukkolom.
Sajna a korpám még mindig ragszkodik hozzám, félek candidás vagyok, csak a szűrése olyan bazi drága így nem tudom biztosra.

A Babe nem vált be, sajnos elhamarkodtam az örömömet.

A turbó iéta nagyon drága, csak 1 dobozzal vettem, feleáron, mert valakinek megmaradt.
Háááát tömény színtiszta fehérje.

Valójában csak vacsorára fogyasztom.
1 adag 300 kalória, ebből ha 2x eszek, akkor délre csak 600 kalóriát ehetek.
Így kihagyom a reggelit, helyette gyümit eszek vagy tejet iszok az csak kb 80 kalória.
Aztán ebédre szolidan bármi (persze nem csülköspacal kenyérrel) és estére jön ez a turmix. Elég fini, de a tömény porízt érezni benne.
Ha nincs kedvem azt inni, akkor eszek párizsit, sajtot, tejet és paradicsomot.
Ez így bejött, már 1 kg lement!!!

Köszönjük a köszöntést!
Dominak én sütöttem tortácskát 1xű gyümitortát.

Ajándékai: egy csomó kisruha, kismotor, ugráló zebra (1 hónapja megkapta), világítós maci,könyvek sok-sok puszika.
No eldugultam, tessen sűrűbben jönni!!!

Mamacka egyáltalán nem ír, Edit se nagyon, Olive is Te hol vagy?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Most jutott fejembe, hogy Edit lehet, hogy az oldal vége miatt nem tud írni már egy ideje.
Töltsük meeeeeg!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Na már mikor töltődik meg???? :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok Lanyok!

Jottem en is oldalt tolteni. :lol:

Egy ideig benezegettem, de sose lattam uj hozzaszolast, aztan mar nem is kukucskaltam. Ma este remenykedve megis bekukkantottam es lattam, hogy jelentkeztetek. :D

Dominak utolag nagyon sok boldog szulinapot! Remelem elvezte az elso szulinapjat. :)

Mostanaban eleg suru programunk volt. Keszulunk a karacsonyra. Soha nem sutottem meg beiglit es mult heten kiprobaltam, nehogy karacsonykor elrontsam. Diosat csinaltam es nagyon fini lett. Termeszetesen gyumolcscukorral. :lol: Meg a cseh baratnom is elkerte a receptet, annyira izlett neki.

Ezt most elkuldom, aztan folytatom egy uj hsz-ben, hogy segitsunk Edithnek. :wink:

KépKép
 
 


Folyt. kov.

Szaloncukrot is szeretnek kesziteni, de lehet, hogy abbol nem lesz semmi, mert karacsonyig mar nem sok ido es nagyon el leszunk foglalva.
Holnap este erkeznek a szuleim. Remelem rendben lesz minden. Szegenyek most azt se tudjak, hogy melyik repterre menjenek a sztrajk miatt. Iszonyu, hogy mi megy Magyarorszagon mostanaban. Ugy utalom, hogy mindig ilyenkor karacsony kornyeken jut eszukbe sztrajkolni. Annyi embernek megkeseritik ezzel az eletet.

KépKép
 
 


Ebben az evben mar nem dolgozik a ferjem es Lolli nagy oromere ma is velunk volt egesz nap. Odavoltunk vasarolni karacsonyi ajandekokat. Meg voltunk cipoboltban is. Itt a Clarks cipo szamit olyan minosegnek, mint otthon pl. a Siesta es most pont 50%-os leertekeles van naluk. Vettunk is Lollinak egy par cipot. Csizmat is szerettem volna, mert nagyon szepek voltak felaron, de aztan rajottem, hogy felesleges, ugyanis, ha babakocsival megyunk setalni, akkor ugyis van rajta vastag labzsak, akkor meg felesleges a csizma. Ha meg pl. a jatszoterre megyunk, mivel az mostanaban mindig saros, gumicsizmat adok ra. Szoval, most nem tudnank kihasznalni a csizmat. Majd jovo telre veszek neki.

Viszont valamit furcsalok. Ezek a Clarks cipok a legjobb minoseguek es nincsen bennuk ludtalpbetet vagy harantemelo vagy minek hivjak. Azt mondta az elado csaj, hogy azert nem raknak bele, mert minden gyereknek mashova esne es akkor nem lenne mindenkinek jo helyen. Hat, nem tudom. Annyira nem gyozott meg, mivel az olasz, a spanyol, a szlovak, stb. cipokben van. Szoval, akkor az osszes europai orszag cipoje rossz lenne, csak Angliaban lenne jo cipo? :? Nem tudtok errol valamit? Esetleg nincs valamelyikotoknek ortopedian ismerose, akit meg lehetne kerdezni? Most mar akkor tenyleg nem tudom, hogy milyen cipot adjak Lollira. Anyukam allitja, hogy kell, hogy legyen benne ez a betet.

KépKép
 
 


Lassan mar velem lesz tele az oldal. Nem tudom, hogy hol kell nezni, hogy mikor telik be? Valahol ki van irva?

KépKép
 
 


A cipoboltra visszaterve, elmeny volt Lollival. Ahogy kiszabadult a kocsijabol, igen jol erezte magat. Kiszurt maganak egy kislanyt, akit Isabelnek hivtak, ugyhogy szinte nevrokona. Bohockodott a kislanynak, adogatott neki cipoket. :lol: Aztan hirtelen kilometerhianya tamadt es rohangalt a sorok kozott, az apja meg utana. Vicces latvany volt. Aztan segitett egy eladononek cipoket valogatni.

Nagyon jol szervezett a cipobolt. Kellett sorszamot huzni es par percen belul odajott hozzank egy eladono es lemerte Lolli labat es segitett probalni. Szerencsere jol viseltek a sajtkukac lanyunkat, nem huztak a szajukat, sot meg bohockodtak is neki.

Holnap takaritok, fozok, sutok, aztan keso estere ideernek anyukamek. Kovetkezo nap pedig sogornom erkezik az ket gyerkocevel Irorszagbol, de ok anyosomeknal alszanak. Vasarnap viszont megyunk oda. Sogornom nagyobbik gyerkoce most lesz 18 eves. Tok furcsa, mivel sogornom csak 4-5 evvel idosebb nalam. Megigertem, hogy sutok neki tortat, sot holnap is suthetek, mivel holnap meg az anyukam szulinapja lesz. Meg mindig nem talaltam ki, hogy milyen legyen. Az anyukamet diabetikusra kell csinalnom, mivel o enyhen cukros.

Mazsuzs
, a hajrol ne is beszeljunk! Legszivesebben nem is fesulkodnek, hogy ne lassam, mennyi jon ki! a hajmosasrol ne is beszeljunk!

Most mar befejezem, mert tenyleg velem lesz tele az oldal.

Ha addig mar nem tudnek jonni (azert majd probalok), akkor mindenkinek nagyon kellemes unnepeket es sok-sok oromteli pillanatot a picurkakkal!

Aztan fenykepeket varok a karacsonyrol!

Olive

KépKép
 
 


Na jöttem gyorsan oldalt tölteni. Egyébként nem tudom honnan látszódik....

Most nem írok többet, mert holnap tartjuk Domi szülinapi dorbézolását és készülnöm kell.

puszikaaaa

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok, lányok!

Aranyosak vagytok, hoyg segíteni akartok, mert tényleg az a probléma, hogy nincs hsz-ablakom, de most megnyitottam másik keresővel, és akkor tudok írni. De ez így nekem nagyon macerás, viszont megérdemlitek :D , hogy életjelt adjak magamról.

Minden oldalon 50 hozzászólás van, és mindig a 00 és az 50-es végű nyitja az új oldalt. Szóval még kell néhány hsz!

Küldöm, és még jövök... :wink:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Azért ne haragudjatok, mert most nem reagálok mindenre...

Olive, fogalmam sincs, mi a jó, mint ahogyan azt sem tudom, hyog most akkor adjak cipőt Boróra vagy sem.
A nagytöbbség szerint, amíg önállóan nem jár, nem kell cipő a baba lábára. Nos, Boró általában zokniban van itthon, de attól is félek, hoyg megfázik, hiszen én mindig papucsban járok, mert ha nem, fázik a lábam. Igaz, ő két réteget kap, de akkor is félek. Most "felfedeztem" egy kiscipőt, amit a sógornőm fiától örököltünk, pontosan a Boró mérete és van egy picike olyan betétje is. Amúgy meg tiszta bőr, tartja a bokáját. (Erről is megoszlanak a vélemények, hoyg tartsa-e a bokát vagy puha legyen. ) Így hát feladtam rá tegnap és ma. Olyan kis ügyesen jár benne! Emlékszem, Kriszta nagyon sokára szokta meg a cipőt a lábán. De Boró még nem jár önállóan, csak kapaszkodva, ezért nem tudom, mit tegyek. Sajnos, nincs ismerősünk, aki ebben kompetens lenne.
Az én nagy bajom az, hyog István és szinte mindenki a családjából lúdtalpas. És a nyáron azt mondta anyósom, hoyg szerinte Kriszta is az. Szóltam a doktornőnek, hoyg adjon küldőpapírt az ortopédiára, de 3 éves kor alatt nem foglalkoznak állítólag a dologgal. Úgyhogy, maradok a kételyekel: kell-e cipő vagy sem?, puha legyen, vagy tartson?, legyen betétje vagy sem? ...
NA, rengeteget segítettem! :P Inkább én várok tanácsokat tőletek...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Jó kis busójárás lesz nálatok, Olive, ha így összegyűl a család! :) Meglepődtem, hoyg a sógornőd fiának te sütsz, bár tudom, hoyg írtad, a sráccal nagyon jól kijössz, ő meg Lollival, és akkor megérdemli. :wink: :D

Tudod, mi az érdekes? Mostanában, amióta van tévénk (mármint tévéadóink) sokat nézem a TVPaprikát és ott rengeteg angol szakács, séf szerepel. Pl. rendszeresen nézem a Great British Menu műsort, bár most már az ismétlése zajlik. És olyan jókat főznek! És adnak mindenre. Ezért annyira hihetetlen, hyog az átlagemberek inkább a félkész vagy készkajákat veszik és rengetegen főzni sem tudnak. VAn Gordon Ramsay-nek egy műsora, amiben arra akarja rávenni az emberkéket, hoyg bár vasárnap estére főzzenek. Kész kabaré és katasztrófa, hogy ott miket látni-hallani. Még Jamie Olivernek is a felesége egy konyhai antitalentum. :shock: :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Mazsuzs, lett valami pozit>ív hatása a mezoterápiának? Vagy még mindig tart?
Mostanában nekem is szörnyen el kezdett hullani a hajam. Ám nem is ez a legnagyobb bajom. Most, hoyg ilyen hosszú, anynira összekócolódik, hoyg mire kibontom, egy fél marékkal kitépek belőle. Még az ünnep előtt el szeretnék menni levágatni. Bár most nem nagyon akaródzik nekem a vágatás, mégis jobb, mint állandóan kínozni magam, és aztán felébredek, hyog 10 szál hajam maradt. :roll:

NA, puszika lányok, most én is írtam jóócskán, megyek, emrt csak abbahagytam mindent, de még semmit sem raktam helyre. Kriszta felébresztette Boróót 1 óra alvás után a sírásával, ő meg most alszik, a kicsi lányom pedig "boldogít". :P Semmire sem megyek mellette, inkább leültem netezni. :P :oops: István pedig évvégi zárótalálkozón. Nem a cég szervezi, hanem mindenki magának fizet, de legalább összeülnek egy kcsit dumálni-kajálni-piálni. Hosszú idő óta először tömegközlekedésre ült a drágám, hoyg ihasson egy kicsit! :wink: Mondta, hyog ma ne számítsak rá, esetleg este csak! :wink: :wink: :wink:

JA, amúgy a diéta abbamaradt november végén, emrt egyszerűen nem tudta csinálni. Képtelen voltam gyümölcsöt legyűrni a torkomon. Egyszerűen nem kellett. Anélkül pedig nem ment. AVgy 2-2,5 kilót adtam le, de azóta visszajött, gondolom! :oops: Azt mondtam, most már nem érdekel. Amikor annyira elégedetlen vagyok magammal, sokkal rosszabb a közérzetem is, állandóan frusztrált vagyok. Így, hyog nem tartzom annyira fontosnak sokkal könnyeben elfogadom maga. Nem akarom, hyog az életem állandóan abból álljon, hoyg ezt szabad, ezt nem, most szabad, most bnem. Egy időre legalábbis befejeztem a diétázást. Próbálok mértékkel enni mindenből.

Puszika mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 




"... a roppant csöndön át
puhán és észrevétlen,
a hangtalan meginduló
és puha hóesésben,

akár a fényes pelyhek is
vigyázva földet értek,
a fényességes angyal is,
ő is a földre lépett."


Pilinszky János 1960 december 25.


Áldott Karácsonyt!





Kép



Kép

Kép



Kép


"Tudjuk a Karácsony a szeretet ünnepe. Az ajándékozás gesztusának is ez az értelme: önmagunkat, önmagunknak egy "részét" ajándékozzuk, adjuk oda másoknak. De ez a jelképes gesztus akkor valódi, ha nem marad puszta jelkép. Azaz ha minél teljesebb az odaadásunk, s ha teljes emberségünk, minden képességünk tudatosan vesz részt benne. Csak így kerülhetjük el a csodálatos harmonikus ünnep nemegyszer zavaró kísérőit, azt, hogy a három nap pillanatra se váljék terhesé vagy akár unalmassá. Mert a szórakozás természete, hogy kiapad, egyedül a szeretet találékonysága kifogyhatatlan."

Pilinszky János 1963. december 22.

Kép
Kép
Kép
 
 


Kép

Aldott, Bekes Karacsonyt kivanunk mindenkinek:

Olive es Lolli

KépKép
 
 


Mamacka, nagyon jok a kepeitek! Latod, nekem hiaba fenykepesz a ferjem, nem volt ido ilyen jo kepeket csinalni. En majd karacsony utan mutatok nektek fotokat.

KépKép
 
 


Ez nem igaz!!! Három topikból is hiányoznak a bejegyzéseim! Pedig direkt jöttem még 24-e hajnalán, mert tudtam, hoyg kb. mostanig különben nem lesz időm. Most már úgyis mindegy... :(

Remélem, mindenkinek gyönyörűszép ünneplése volt, és a hátralevő időre még kívánok további szeretetteljes, meghitt perceket! :)
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Az előbb írtam egy csomót és lefagyott a gép, minden elveszett. Nem tudom, hogy újra eszembe jut-e minden, megpróbálom leírni. Sajnos nem küldtem el részletekben a hozzászólást, valószínűleg azt kellett volna csinálni.

A hátralévő karácsonyi órákra még mindenkinek kellemes ünnepet kívánok!

December 20.-a óta egyszerűen nem volt megállás. Voltam kétszer a fővárosban is (még hajhullás ügyben) de a sztrájk miatt busszal (ami így hosszabb időt vett igénybe mert vonattal rövidebb az út) és egyfolytában sütöttem dupla adagokat mert anyukám is dolgozott három éjjel egymás után és nem volt ideje sütögetni az ünnepre.
December 6. óta Nándi is beteg. Az első hét volt elég rossz, lázas is volt, azóta pedig nem képes kikeveredni a náthából. Eldugult orr és köhögés három hete. Mivel ritkán beteg (szerencsére), én még rosszabbul viselem a tüneteket mint ő. :roll: Semmilyen gyógyszert nem kaptunk rá mivel vírusos betegség. Ráadásul én is elkaptam tőle, de rajtam hamar átment. Igaz a köhögés még nekem is megvan.

Mamacka! Annyira gyönyörűek a képek! Hogy egy ajándékdoboz és egy fenyő mint kellék milyen szép képeket lehet csinálni. És persze a két gyermek!
A családi kép is nagyon jó lett, sugárzik belőle a harmónia.
A P.J. idézet is nagyon tetszik, azt hiszem ki fogom jegyzetelni és jövőre a karácsonyi üdvözlőlapokra rá fogom írni.

Edith! Jó, hogy jelentkeztél igaz a lányoknak nem sikerült az oldalt megtölteniük. Éppen néztem, hogy két hónapja "írjuk" a 18. oldalt.

Angolra jársz még? Biztosan elég kemény lehet...a párom is jár és elég fárasztó munka mellett. Neked munka gyanánt ott a két lánykád ellátása így gondolom nem egyszerű a dolog. Vagy talán még ki is kapcsol a hétköznapokból?

Olvastam amit írtál Jamie Oliver-ről...hát én örülnék ha a férjem tudna főzni és levenné néha a vállamról a "mit főzzek ma?" gondot. Az utóbbi időben egyszerűen semmi ötletem sincs ilyen téren, és ez elég rossz érzés.
Az is lehet, hogy Jamie Oliver mellett bármilyen nő antitalentum lenne a főzésben. A Paprika TV-n hétfőnként volt olyan főzős műsor ahol gyereknek főztek kajcsikat, ha jól emlékszem este 18.00-kor volt a kezdési időpont.

Olive! Úgy irigyellek, hogy ilyen nagy nyüzsi van nálatok karácsonykor!!
Nekünk egyre kisebb a rokonság és alig van kit meglátogatni az ünnepkor.
Mivel a szüleim elváltak, apukám családjával nem tartjuk a kapcsolatot pedig neki négy testvére volt így most elég nagy a család. A nagyim pedig szenteste volt egy éve hogy elesett kint az udvaron és több héttel később meghalt.
Igy most még egy kis rossz érzés is kapcsolódik az ünnephez.

Gratulálok a sikeres beigli sütéshez. Másodszorra is sikerült megsütnöd?

Sajnos cipő ügyen nem leszek egy nagy segítség pedig én is alaposan utána jártam anno a dolgoknak. Nándi első cipője egy Salus márkájú ortopéd cipő volt amit magyarországi ortopéd orvosok terveztek. Ez a belső oldalon emelt (supináló) sarkú cipő amely megelőzi a szalagok nyúlását és erősíti a növekvő lábat. Mikor kinőtte már én is Siestát vagy a DEICHMANN üzletek által forgalmazott Elephanten cipőt vettem. A Siestáról már én is hallottam rossz vélenyeket, pedig Nándi téli csizmája is ilyen márka, anyukámtól kapta karácsonyra egy hónappal ezelőtt. Mondjuk alig van rajta mert mióta hidegebb az idő, nem szeret kint lenni az udvaron max. fél-háromnegyed órát. Igy nem járkál benne sokat. A lakásban pedig csúszásgátlós zokniban van.
Nem hiszem, hogy csak nálatok lenne jó cipő de tényleg megoszlanak a vélemények ez ügyben. Nagyon nehéz dönteni!

Edith! A mezoterápia amennyire drága annyira sikertelen volt esetemben. Még egy kezelés hátra van, mert a karácsony miatt és Nándi betegsége miatt (mikor lázas volt lemondtam egyet) eltolódott. Persze nem adtam még fel, de már nem sok hiányzik. Most azt tanácsolták, hogy menjek el endrokrinológushoz de sajnos alig van olyan hely ahol minden hormontermelő szervet megnéznek. Sőt, néztem a neten alig van endokrinológus Magyarországon. Na jó, ez kicsit túlzás, de talán nem annyira....

Kicsit rossz a hangulatom, mindig ilyen karácsony másnapján este. Sajnálom, hogy vége az ünnepnek és egy évet kell rá várni megint. Igaz, mióta Nándi megszületett mintha gyorsabban mennének az évek is.
Úgy látszik ezt a két (vagy inkább három) napot tényleg áthatja valami más hangulat (pátosz?), hogy teljesen más érzésem van mint egy sima hétvégén ami egy pénteki napot követ... Ki érti ezt? :wink:

Krisz! Te is tehetnél fel Domiról egy szülinapos friss képet!

Na itt be is fejezem mert megunjátok a sorok olvasását.

Még jövök az idén, és remélem ti is!

mazsuzs

Kép
 
 


Néhány fotó:
Jött az angyal!!!
Kép
Tátott száj, csodálat (csak kissé elmosódott a kép...)
Kép
Boró felfedezi a gömböket:
Kép
Hinta, palinta (Boró ajándéka, de szándékos volt, hogy mindketten játszhassanak vele. Telitalálat volt, mindenesetre.)
Kép
Mi van itt? Fókusz a Kriszta szájára!!! :lol: (FP-újszülöttszett)
Kép
"Jaj, de szép a karácsonyfa..." - ezt énekli Kriszta, közben pedig kezét rázogatva mutat a karácsonyfára. Itt már sógornőméknél vagyunk, este.
Kép
Boró az egyházi Nőszövetség ajándékát szemrevételezi:
Kép
Sapkapróba Krisztánál:
Kép
A keresztfiaink kibontották az ajándékukat:
Kép Kép
Boró megkaparintott egy Schoko bons-t:
Kép Kép

MAjd még jövök...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok
íme a mi szentesténk

megjött az angyal...
Kép


A családfő felolvassa Jézus születésének történetét.
Kép


Legények
Kép


ajándék bontás
Kép


...és tényleg vonatot hozott az angyal...
(sokat agyaltam hol vegyem a sínkészletet, végül nagyon jót választottam. A Lidliben 5900 Ft-ért egy akkora Eichorn készletet lehetett kapni... elemes vonattal, sorompóval, gyorsvonattal, autókkal, híddal, 2db hármas elágazással, emberekkel (ezek nem tetszettek mert műanyagból vannak) házakkal, fákkal-bokrokkal, állomással, táblákkal... nagyon megérte szerintem. Nálunk a tescos sínek nagyon törnek, ugyanis az fenyőből van, ez meg tölgyből.
Andor egy autószállító kamiont kapott fából. Áronnal még kaptak egy fa csigát is (olyan cukin vonaglik ha húzzuk) Áron ugyanis épp a csigamániás korszakát éli.

Kép



Kép

Kép

Kép

Kép



Áron előző este anyunál aludt, így nyugodtan tudtunk díszíteni, főzni... ő már kevésbé! :)
Együtt mentünk el érte így egyszerre fedeztük fel a fát a szobában. Nagy sikere volt. Körbetáncolta, hogy nálunk is van karácsonyi ünnepély... :) :)
Sorra fedezte fel a díszeket, nagy örömujjongással kísérve.
Másnap kezdtük a vándorlást...


apósomnál,



Kép

Kép

Kép




anyunál




Kép

Kép




Anyutól duplot kaptak amit használtan sikerült megvennem elég jó áron. Nem is adtuk egyszerre mindet oda. Andor kapta a kreatív állatosat. Szerintem nagyon jó mert roppant jópofa állatfejű építményeket lehet velük összehozni.
Áron szerelős duplot kapott egy csomó autót. Nagyon tetszett neki, a darus autó ugyanis nagy sláger.


Kép



Kép



Kép


Kép

Kép


anyósomnál

Kép

Kép

Kép


Kép

Kép

Kép




Ma végre nyugi van.
A következő karácsonyokat szeretném kevésbé vándorlósra venni.
Most is volt róla szó, hogy hozzánk jöjjenek EGYSZERRE Ádám szülei, de berezeltem, hogy ennyi embert vendégül lássak, még székem sincs elég. Utólag látom, hogy nem lett volna gond. Annyi tejszínes harcsát sütöttem, hogy egy hadseregnek is elég lett volna, ráadásul apa akkora fát tett, hogy a kis asztalra sem lett szükség. Padlótól plafonig ér (és csak kétezer pénz volt).
Rengeteg ajándék volt, egy kicsit túl sok is... szeretném ezentúl máshogy csinálni. Olvastam egy ötletet ami nagyon tetszik, ha nagyobbak lesznek a gyerekek bevezetjük. Mindenki november elején kihúzza egy rokon nevét (lehet szűk vagy nagyobb családban is) lehetőleg gyerek felnőttét felnőtt gyerek nevét, és sajátkezűleg vagy minimális költségből személyes ajándékon töri a fejét amit szenteste ad át.

Kép

Áron ajándékai.
Fontosnak tartom, hogy ő is megtanulja ajándékozni jó, ezért megpróbáltunk együtt bütykölni. Olyan boldogan adta oda.

süti mamának
rajzok cím szerint:
1. az angyal ajándékot hoz apának
2. kígyócomb mamának


Kép

Többi kép:
http://s59.photobucket.com/albums/g310/ ... =slideshow

Kép
Kép
Kép
 
 


Mamacka, lerí a képekről a szeretet, a harmónia, nagyon jól sikerült karácsonyotok lehetett!
A bevezetni kívánt ötlet valóban nagyon jó lenne, csak ahhoz a (nagy)családnak is olyannak kellene lennie. Nálunk nem hiszem, hogy ez menne, sógornőm lenne a fekete bárány. Ajándékmániás, és csak a drága ajándékokat tekinti igaziaknak. Miatta vettünk végül anyósnak egy elég drága ruhaszárítót, mivel ő meg egy ugyancsak drága vasalódeszkát vett. (Anyósék nemsokára költöznek, ezekre szüksége is lett volna, de ő megvette volna magának. Most jön a szülinapja, akkor meg porszívót veszünk. Igaz, csak belepótolunk, mert felmosósat akar, az meg tényleg sok lenne.) Pedig mi csak egy albumot szántunk mindkettejüknek a család, de főleg az unokák képeivel. Igaz, technikai okok miatt az album még nem készült el, de a szülinapig mindenképpen szeretnénk megvalósítani.
Szóval, saját kezű ajándék... hmm.. hogy finoman fogalmazzak, neki nem érték. :roll: Sajnos.

Még jövök fotókkal, amik Édesanyáméknál készültek, meg még itthon, de most zsémbel Boróka, el kellene altatnom...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Arany János: Alkalmi vers

Az uj évet (ócska tárgy!)
Kell megénekelnem,
Hálálkodva, ahogy illik,
Poharat emelnem.
Mit van mit kivánni még
Ily áldott időben? -
Adjon Isten, ami nincs,
Ez uj esztendőben.

Olcsó legyen a kenyér,
A gabona áros;
Jól fizesse a tinót
S nyerjen a mészáros,
Mérje pedig szöszön-boron,
Font kijárja bőven.
Adjon Isten, ami nincs,
Ez uj esztendőben.

Senkinek a nyakára
Ne vigyenek kontót;
Valaki csak ráteszen,
Nyerje meg a lottót;
Annyi pénzünk legyen, hogy!
Még pedig pengőben.
Adjon Isten, ami nincs,
Ez uj esztendőben.

Szegény ember malacának
Egy híja se essék;
Messze járjon dög, halál,
Burgonya-betegség;
Orvos, bakó a díját
Kapja heverőben.
Adjon Isten, ami nincs,
Ez uj esztendőben.

Tücski-hajcski baromnak
Sokasuljon lába;
Boci járjon mezőre,
Gyermek iskolába;
Gyarapodjék a magyar
Számra, mint erőben.
Adjon Isten, ami nincs,
Ez uj esztendőben.

Kívül, belül maradjon
Békében az ország;
A vásárra menőket
Sehol ki ne fosszák.
Béke legyen a háznál
És a szívredőben.
Adjon Isten, ami nincs,
Ez uj esztendőben.

A biró is, mint eddig,
Tisztét jól betöltse:
Víz kedviért a babát
Soha ki ne öntse;
Emberiség, igazság
Egyik serpenyőben.
Adjon Isten, ami nincs,
Ez uj esztendőben.

Zenebona, babona,
Huzavona vesszen!
Visszavonás, levonás
Minket ne epesszen.
Legyen egység, türelem,
Hit a jövendőben.
Adjon Isten, ami nincs,
Ez uj esztendőben.

Nagy uraink (ha élnek)
Nőjenek nagyobbra;
Áldozzanak, legyen is mit,
Mégse üssék dobra;
Nemzetiségünk mellett
Buzogjanak hően.
Adjon Isten, ami nincs,
Ez uj esztendőben.

Író pedig írónak
Szemét ki ne ássa, -
Ne is legyen az idén
Napfogyatkozása
Jó erkölcs-, eszme-, hírnév-,
S előfizetőben.
Adjon Isten, ami nincs,
Ez uj esztendőben.

Mire üssek még pohárt?
Asszonyi hűségre?
Barátság-, polgár-erény-,
Vagy mi más egyébre?
Hiszen ezek közöttünk
Vannak kelendőben.
Tudj' Isten, mi minden nincs
Ez uj esztendőben!


(1853)


Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Hahó, én vagyok az elfoglalt, mert nálunk van az, hyog egyik szülinapból ki, a másikba be, mégis csak én járok erre? :P :P :P
Tessék írni!!! Irgum-burgum! :evil: :lol: :lol: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mamacka, Edith nagyon aranyosak a képek amiket feltettetek.!

Olive valószínűleg el van foglalva a családdal és ezért nem tud jönni, pedig már én is hiányoltam.

MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET!

mazsuzs[/b]

Kép
 
 


Sziasztok!
Edit nálunk is egy rakás szülinap van ezidőtájt... kész anyagi csőd...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mar elutazott a csalad, de meg mindig rengeteg a dolgom. Sok a pakolni- es mosnivalo, ugy erzem sose er veget.

Most csak egy gyors bekukk, mivel eszembe jutott, hogy Boronak mostanaban van a szulinapja.

Boronak sok szeretettel kivanunk boldog 1. szulinapot!

Olive es Lolli

KépKép
 
 


Olive, köszönöm a köszöntést! :D Gyere aztán! Különben én is még mindig mosok-pakolok. :roll:
Egy kép rólunk: Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


HA már itt vagyok, még írok 1-2 bejegyzést, hogy teljen be az oldal...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


Na még egyet! :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 


És még egyet... :P

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: