Új privát üzeneted érkezett!

Mazsuzs!

Szójaszószt pont az előbb láttam a Tesco-s újságban. Meg egy csomó keleti étel le van akciózva.

Ti tornáztok is? Ha igen, mit? Mennyi időt?

Andi
 
 


Sziasztok!

Nahát! Itt a harmadik oldal! De jó!

Andi - A bőrömtől én is tartok, hogyan fog vajon majd visszaalakulni? Rugalmassága érdekében biztos sokat segítene a torna, úszás, stb. Avagy egyéb ötlet valakitől?
Talán ha természetes ütemben fogy valaki, akkor a bőrnek is lesz ideje visszahúzódnia...? Én egyenlőre nem tudtam magam rávenni a tornára, szobabiciklizésre, kutyasétáltatásra, de erősen készülök...

Szerintem, ha rajtam van ez sok plusz súly, az terheli meg inkább igazán a szervezetet. Megy amennyi megy.., Úgy érzem már nem érek rá lassúzni ezzel kapcsolatban. Már csak az egészségi állapotom miatt sem... Itt a nyár, a sok zöldség és gyümölcs, itt a hajrá ideje is... Ráadásul szeptemberben osztálytalálkozónk lesz... Éhezni azért persze nem fogok, az tuti... :roll: :D

Aztán ha meg bő lesz a bőröm, majd eladom a házat és felvarratom az árából... :D Utána meg megyek csövezni a príma alakommal.... :D

Mit gondolsz - kipróbálhatnád rizzsel ugyanazt a receptet, amit Olive írt?

Remélem nem szteroidos orrsprayt írt az orvosod...? Jujuj...

Olive - a kis éjjeli bagoly, most lemaradt... Persze lehet, hogy írt a másik topikba, de ott még nem jártam ma.... :oops:

Tudjátok, elég nagy bajom, hogy én is imádom a csípőset! Majdnem minden nap eszem, így aztán a begyulladt gyomor nyálkahártyám nem tud rendbe jönni. Pedig piszkosul tud fájni, ha marja a sav... Ilyenkor Salvus vizet iszom, mert az nagyion gyordsan közömbösíteni tudja. Most, hogy TK-zom, az erőspaprikáról is le akarom állítani magam, amíg meggyógyul.

A test öngyógyító képessége...

Részben ezért is kezdem el a TK-t, nemcsak a fogyás miatt. Túl sok negatív tapasztalatom van az orvosokkal kapcsolatban, nem igazán bízom bennük...

A helyzet az, hogy nemcsak én vagyok kövér, hanem a májam is az lett. Zsírmájam van - mint egy hízott libána, vagy egy alkoholistának. (nem iszom, nem dohányzom, nem kávézom, nem is nőzöm... :D ). Azt mondták, hogy ez már nem tud regenerálódni. Ennek következő stádiuma után, már hamar itt lehet a temető...
Jó ideig meg sem mertem nézni, hogy mi is az pontosan: zsírmáj. Félre tettem a struccot - és szembe néztem végre a problémával. Még jó...
Már korábban is hallottam a Máriatövisről, melynek levelét és magját is alkalmazzák. Ez a csodás gyógynövény segít a májnak, hogy rendbe hozza magát, amennyire lehetséges. Olyan erős méregtelenítő hatású, hogy a gyilkos galóca mérgezést is ezzel tudják közömbösíteni, ha időben elkezdik a kezelést!
Vettem Máriatövis magot, kávédarálón ledaráltam, egy kávékanálnyit bedobok egy kevés vízbe és felhajtom. Napi 1-2 alkalommal fogyasztom éhgyomorra, s utána legalább fél órát nem eszem semmit. Ezt így én találtam ki. Nincs toxikus hatása.
Eredetileg egy teáskanálnyit forró vízbe kell áztatni 10 percre, majd meginni a lét. Ezt így megelőzésre ajánlják...
Nálam már nem megelőzni kell...
Azt mondják, hogy étvágy növelő hatású. Hát nálam épp az ellenkezője, szépen elveszi az étvágyam, éhségérzetem. :D Lehet, hogy azért, mert beindult tőle az öngyógyítás? Mármint a Máriatövistől? Szerdán délelőtt és délután is 1-1 adagot, tegnap és ma is csak egyet fogyasztottam belőle.
Tegnap este 10 körül rám jött a frász, barna maci - több adagban sietve távozott tőlem. Tisztára pirosas volt, mintha élő vér lett volna... Aztán rájöttem, hogy valószínűleg a dinnye lehet... legalábbis nagyon remélem...

Kellemesebb témáról...

Tegnap volt a 16. napom, késő délutánig csak gyümölcsöket ettem: dinnye, őszibari, banán. 17h lettem kész a kajával. csirkefarhátat grilleztem, (imádom), utána szeletelet patisszonra tettem szeletelt kolozsvári szalonnát, azt is meggrilleztem, majd azt levettem, s utána a patisszonnal is így tettem! Hát nagyon finom grillezve, Lányok! Csinált már grill zöldségeket valamelyikőtök? Ez volt a vacsim, nyers zöldeket rágtam hozzá.
Mi történt: pár falat után úgy éreztem, nem tudok többet enni. Erőltettem egy kicsit, azután már ment. ...csak nem fogom ott hagyni azt a fini kaját... :oops: Hát nem egy marha vagyok? :oops: :D
Este 8-kot ittam egy tálka levest, amit csirkemell csontból és zöldségből főztem. A mai menü is ez lesz, maradt egy csomó kaja belőle. Kivéve a csillagtököt. Az mind egy szálig elfogyott...

Mazsuzs - a 3 színű rizs receptjét az előző oldalon megtalálod, valahol múlt vasárnap környékén. 4 színű is lehet akár...
Saját recept.

Megindult a fantáziám - ki fogom próbálni: zöld rizs - spenóttal színezve? Piros vagy narancssárga rizs: pirospaprika vagy kechup, sárga a kurkumától, a fehér az meg fehér. Ha főzünk bele szép színes zöldségeket, hány színű is lehetne... hát lehet variálni....

Heinz szójaszószt szoktam venni, ennek elég jó íze van (a Worcester szósznak is). Mindkétféle elég egy évig is. A szójaszószt akkor használom, ha keleties kaját készítek. Natura boltban még nem kerestem, mert nem is jutott eszembe. Gondolom ebből is létezik már bio.
Mostanában rájöttem, hogy milyen finom is a szecsuáni csirke, de még itthon nem csináltam. Rá kell keresnem a neten ...

Mazsuzs neked mennyi a "versenysúlyod"? Mikor és mennyiről indultál és hol tartasz? Olive csak ígérgeti a táblázatot a másik topikban...

Ha egyszer lefogytam, én sem szeretnék többé fölösleges kilókat cipelni. Ami azt illeti 65 kilósan sem voltam magam mellé esve éppenséggel...

Most bekukkantok a másik topikba!

Sziasztok!

Fogyjunk, fogyjunk! Hajrá, hajrá!!! :D :D :D

Jardina
 
 


Sziasztok!
Itt válaszolok:
jardina írta:Én arról beszélek, aki össze-vissza eszik naponta, 2-3 szelet hús, tej, joghurt, kefír, sajt,amely összességében 4-5-szörösen meghaladja a 100g-ot.

tehát 500 gramm fehérje? Ez nem fog összejönni. 10 deka húsban 20 g fehérje van. A tej decijében van 4, az Activia a legfehérjedúsabb joghurt 4.3 g fehérje/100 gramm.
4-500 gramm fehérje 2,5 kiló színhúst jelentene ám! Illetve tej, joghurt tízliterjeit...:roll:


jardina írta:Te milyen területen tevékenykedsz?
Jelenleg főállásban anya, egyébként citogenetika.

jardina írta:Az orvosi egyetemen volt olyan tantárgy: "Természetes Higiénia"?

Nem, de ilyen, hogy természetes higiénia de facto nem létezik. Ez egy kitalált fogalom, kábé olyasmi, mint a "bifidus actiregularis". Jól hangzik, de semmi újat nem fed le, ez nem valami, amit feltaláltak vagy ami eddig is létezett, csak nem tudott róla senki. Ez egy kreált fogalom egy feltételezett biológiai folyamatra, ennyi.


jardina írta:Szeretném megkérdezni: mi az a "rengeteg csúsztatás", amit a TK tartalmaz? Mivel Te orvos vagy, biztosan más szemszögből tudod látni, s megvilágítani számomra (ha megkérhetnélek rá), hogy mi az ami nem helyes, és nem működik a Testkontrollban?

No, csak pár dolog.
1. Ha annyira sok tápanyag nem tud megemésztődni a helytelen ételtársítás miatt, a megemésztetlen anyagok nem a zsírraktárakba vándorolnának, hanem a széklettel kiürülnének. Lásd: minél több hibája van valaki anyagcseréjének, annál soványabb. Aki annyit eszik, amennyit akar, mégsem hízik nos, neki van a leghatástalanabb anyagcseréje. Tehát az emberi fiziológia épp ellentétesen működik, mint ahogy a TK tálalni kívánja.
2. A testsúlyt nem a zsírraktárakba rakódó bomlástermékek növelik, hanem a zsírsejtek. A zsírsejtek zsírtartalma pedig csakis a tökéletesen megemésztett és felszívódott többlet (értsd, fel nem használt) kalóriákból növekszik. Ha az ember fogy, a mérgek automatikusan felszabadulnak az épp eltűnőben lévő zsírpárna területéről, ennek semmi köze a természetes higiéniához.
3. A gyümölcsemésztés: a szervezetben minden felhasználásra kerül. A gyümölcscukor nem fog "megerjedni" a gyomorban, ha a gyümölcs nem magában van fogyasztva, ez súlyos nonszensz. A gyümölcs a napon erjed meg kábé 48-72 óra után.
4. A tej nem vonja be nyálkával a bélrendszert. A növényi fehérjék ugyanúgy kicsapódnak a gyomorban a kettes pH-n, mint a tejfehérjék, ez nem egy "probléma", ez is egy élettani folyamat.
5. A fehérjeemésztéshez savas Ph kell, de a szénhidrátemésztéshez viszont nem kell lúgos. Az bármilyen pH-n végbemegy.
6. A szervezet működése nem napi forgásban osztódik 3 szakaszra. Akkor van emésztési fázis, ha emésztenivaló van a gyomorban, nem délután 2-től este 10-ig (bocs, fejből idéztem). Ennyire nem "hülye" az emberi szervezet! No, ennyi remélem elég...

jardina írta:A szerző páros azzal kezdi a könyvét, hogy leszögezi, hogy az egész módszer a Természetes Higiénián alapszik, amelyről úgy 1830 körül publikáltak először.
Ezzel elérhető közelségbe hozták a REMÉNYT sok ezer ember számára, akiknek fogalmuk sem lenne különben arról, hogy hogyan is segíthetnek önmagukon e nélkül. A Természetes Higiénia "mellékhatása" csupán a fogyás, vagy az egészséges testsúly elérése; a lényeg a méregtelenítésen van - mert ennek segítségével alkalmat adhatunk szervezetünknek, hogy meggyógyítsa önmagát. Ezzel segíthetjük és támogathatjuk ebben a csodálatos képességében.
Én inkább közérthetőnek és egyszerűnek nevezném a megfogalmazását...


Az ételek társítását, sav-bázis egyensúly fontosságát Howard Hay diétája néven jegyzik 1930-tól, nem 1830-tól.
A természetes higiénia ilyetén megfogalmazása nem közérthető és egyszerű, hanem egy nem létező fogalom tovább magyarázása, amiről most már simán elhiszed, hogy van, sőt, akár önálló személyiséggel is rendelkezik! :)



jardina írta:Így aztán a gátlástalan gyógyszeriparnak sikerült az embereket teljesen rászoktatni a gyógyszerekre, hogy már el sem tudják képzelni az életüket nélkülük. Nem átallanak már apró gyerekkorban erre törekedni, akkor már adva is lesz a következő generáció, aki eltartja a gyógyszeripart. A hatalmas pénz ebben van!!! Na és hús és tejtermékek magasztalásában, végül is az állatoktól sem sajnálják a gyógyszereket!

Hát, én nem tudom, mire gondolsz itt pontosan, de szerintem ha valaki nem akar gyógyszert szedni, akkor nem is fog, sőt. Engem és a családomat a gyógyszeripar nem szoktatott rá semmire, főleg, hogy nincs is szükségünk gyógyszerekre, mert egészségesek vagyunk. Értelmes emberi lények vagyunk, ez,amit leírtál, meg egy összeesküvés-elmélet.
A húst és a tejtermékeket senki nem "magasztalja", sőt. Ezt idéztem a blogomon pár hete: "Nagy nehezen megtermeljük tehát a gabonát, ami ugyebár alapélelmiszer világszerte. Ennek 38%-a elmegy a tenyésztett állatok etetésére. Ha az USA példáját nézzük, ez a termelt 312 millió (/év) tonna gabonából 135 millió tonna. Ennyi gabona elég lenne egy 400 milliós ország élelmezésére, ha csak vegánok laknák." ÉS ez nem természetes higiénia, hanem tényszerű adatok.

jardina írta:Ezt az orvosok általában figyelmen kívül hagyják, nem kapcsolják össze a dolgokat. ezek után nem csoda, ha nem, vagy csak már későn vesznek észre bizonyos betegségeket...miért kellett nekem maszek orvoshoz elvinnem az Anyámat...
Mi a helyzet a Hippokratészi esküvel?...Van még tovább is, sok más rossz tapasztalatom van még...

Amit az orvosokról írsz, durva általánosítás, ez nem így működik, az ÉLET nem így működik. Én nem tenném senki kezébe az egészségem miatti felelősséget, felesleges az orvosokat hibáztatni azért, ami a te szuverén döntéseid sorozata után történt a testeddel, és durcázni, amiért nem tudták megoldani. Én nem kedvelem túlzottan az orvosokat, de lejárató hadjárat és gusztustalan sztorik csak arra jók, hogy a saját gyerekességedről teszel tanúbizonyságot (főleg, mikor arra utalsz, hogy az orvosok szándékosan betegítenek...)


jardina írta:Valahogy nem annyira tudok bennük bízni ezek után... Bocsi...
Nem segítenek, ha tudnának akkor sem, Meggyógyítani nem tudnak, tüneti kezelésre képesek legtöbbször...
Az elhízásommal kapcsolatban nem segítettek, magamra hagytak.
..

Ez elég gyerekes megközelítés. Az egészségem az én dolgom, és nem jutna eszembe az orvostársadalmat hibáztatni azért, mert hibás elképzelésem van az életről, mint olyan. Az élet nem így működik. Nem az orvos a felelős, hanem te magad. Nem az orvosban kell bízni, nem az orvos a megoldás a problémáidra. Az orvostudomány igen sok mindenre képes, felesleges fikázni nagy általánosságban azért, mert meg vagy róla győződve, hogy ŐK tették szándékosan tönkre a te életedet.


jardina írta:Számomra nem kell más bizonyíték a Testkonrollra: magamon tapasztalom, hogy pontosan úgy működik, ahogyan oda le van írva!

Így van! :D Így működik az Atkins diéta, a South Beach, a 90 napos, a Bernstein, a Béres Alexandra, az Update és a többiek! A Testkontroll nem azért működik, mert a természetes higiénia "átvette az uralmat a tested felett", hanem azért, mert a kajád fele zöldségből és gyümölcsből áll, nem eszel finomított dolgokat, olajban sülteket és a tejtermékek kizárásával is jelentősen csökkentetted a napi kalóriabevételedet. Nincs semmi bajom a diétákkal, aki fogyni akar, válasszon magának egyet és hajrá, mindent bele. Csak a hülye körítést hagynák el (ami nem mondom, lelkesítő tud lenni, főleg az összeesküvéselméleteket kedvelőknek).
Szép estét mindenkinek!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
 
 

 
 

Sziasztok!

Ezt most találtam: nagyon érdekes!


A víz körforgásakorforgas.jpg

A Nap hatására percenként kb. 1 milliárd m3 (fél Balaton víztömeg) elpárolog a tengerekből, felhőkké alakul, a szél a szárazföld felé fújja, ahol a hegyeknél történő hirtelen emelkedéstől lehűl és kicsapódnak a párából a vízcseppek és lepotyognak a földre.

A földre érés közbe a szegény vízcseppek a levegőből, az autók, épületek felületeiről viszik magukkal a piszkot, majd felszívódnak a talajban. A talajban újabb szennyeződéseket vehetnek fel. A útközben a víz igyekszik megszabadulni a hozzáragadt szennyeződéstől a kőzet és talajrétegeken történő áthaladáskor. A víz a talajban is mozog ameddig egy forráson keresztül ki nem lép és a patakokba folyókba gyűlve elindul a kiindulási helyükre a tengerekbe, óceánokba.

Vízszennyezés

*
Évente az óceánokba kerül: 2,6 millió tonna nitrát,
*
2,5 millió tonna cink,
*
370.000 tonna ólom.
*
A mezőgazdaság 80 millió tonna műtrágyát használ fel.
*
A lakosság és az ipar több mint 120 millió tonna mosószert, kozmetikumot használ fel.
*
A folyóinkba, tavainkba 300 milliárd liter szennyvizet juttatunk.
*
Egy liter olaj 1 millió liter tiszta vizet képes fogyasztásra alkalmatlanná tenni.
*
A világon kb. 3 milliárd embernek nincs elegendő, egészséges ivóvízforrása.


2006 Copyright © Barna István

| Kezdőlap | Kapcsolat | Kér

... na és persze ehhez a sok trutymóhoz még hozzájön a folyókba kerülő vegyszermaradványok, + a vízfertőtlenítésére használt vegyszerek, aztán meg útközben a csőrendszerből egy kis rozsda és akármi: ... és ez az egészséges ivóvíz, ami a csapból folyik!

Én sem a benne lévő calciumra, sem a benne lévő fluorra, s egyebekre nem tartok igényt.

Valaki korábban kérdezett a házi víztisztó berendezésről. Én megtaláltam, és akciós is most:

http://www.viztisztitok.hu/index.php?menu=13010

Érdemes körül nézni ezen az oldalon!

Nagyon gondolkozom a beszerzésén, mert elég sok áramot fogyaszt a desztilláló masina.

Később még jövök, remélem!

Jardina
 
 


Még egy kis infó

WT-70 Zuhanyszűrő


A zuhanyzás után sokszor száraz, repedezett az ember bőre, viszket a fejbőre. Általában emiatt a tusfürdőnket, samponunkat hibáztatjuk, s vesszük a jobbnál jobb testápolókat, hajbalzsamokat.
Gondolt már arra, hogy a probléma oka a klóros víz is lehet?!

Néhány évtizeddel ezelőtt még úgy gondolták, hogy valós veszélynek csak a túlzottan klórozott víz ivása során vagyunk kitéve. Már azonban igazolták az ivó- és uszodavízben lévő klórszármazékok káros hatását is.

A klór nemcsak a víz ivásakor jelent veszélyt. Igazán veszélyes hatást fürdéskor, különösen zuhanyzáskor (ilyenkor nagyobb felületen jut a légtérbe) a bőrön keresztül felszívódó, illetve belélegzett klór és közvetlen származékai fejtenek ki. A Pittsburgh-i Egyetem kutatói szerint zuhanyzás közben százszor inkább mérgeződünk, mint a klórozott víz ivásakor. Ráadásul a klór és származékai nemcsak tusolás közben közvetlenül, de a lakásban szétterjedve közvetetten is veszélyeztetik az ott élők egészségét.

Tudta, hogy a fertőtlenítő klórozás következtében közel 60 daganatkeltő anyag kerül a vízbe és a vízpárába?

A bőr a legnagyobb szervünk, kb. 1,5 négyzetméter. Nagy felületének köszönhetően számos feladata van. Univerzális védőszer, véd a kórokozókkal szemben, állandó hőmérsékletet biztosít, véd a mechanikus, sugár-, hő- és hidegártalomtól.

Az agresszív klór és származékai zuhanyzás során nemcsak károsítják a bőrt, hanem fel is szívódnak rajta keresztül. Amikor zuhanyozunk vagy fürdünk, a meleg víz hatására pórusaink kitágulnak, így a klór a bőrön át könnyebben felszívódik. A klór jelen van még a zuhanyvíz gőzében is, ami a tüdőnkbe jut levegővételkor. 15-20 perces zuhanyozás során annyi klór szívódik fel a szervezetben a bőrön, illetve tüdőn keresztül, mintha 4 liter klóros vizet meginnánk!

Sokszor a klóros víz okolható a bőrszárazság, vagy súlyosabb esetben az ekcéma megjelenéséért, valamint hajunk korpásodásáért, zsírosodásáért is! A klór erős oxidáló hatású, roncsoló méreg. Mindennapi tapasztalat, hogy a klóros víz kiszárítja, irritálja a bőrt, bőrhámlást, viszketést, allergiát okoz és súlyosan károsítja a hajat, mivel a klór reakcióba lép a bőr és a haj proteinjeivel, tönkreteszi azok természetes egyensúlyi állapotát.

A csecsemők és a gyermekek a klórozott vízre fokozottan érzékenyek!

Mindezekre a problémákra és
a betegségek megelőzésére nyújt lehetőséget
a WT-70 zuhanyszűrő.

víz, víztisztító, vízszűrő, víztisztító berendezés, víztisztítás, csapvíztisztítás, tiszta ivóvíz, csapvíz, w25, wellnet, csapra szerelhető, ingyen eBook

A zuhanyszűrő egy KDF-szűrő, amely nagy tisztaságú réz-cink ötvözet. Hatásmechanizmusa a Redox-potenciál elvén alapul, a réz a katód, a cink az anód.

Eltávolítja a vízből

* a klórt,
* a klórszármazékokat,
* szervesanyagokat (peszticidek, herbicidek),
* fémeket (nehézfémek, vas, arzén),
* mikroszervezeteket (baktériumok, gombák, algák)
* és részben a keménységet okozó kalcium és magnézium vegyületeket.

Megakadályozza a bőr kiszáradását, öregedését, hámlását, viszketését.

Mivel a KDF alapú eljárás magasabb hőmérsékletű víz esetén is hatékonyan működik, a ma ismert legtökéletesebb módja a zuhanyvíz (vagy fürdővíz) szűrésének. Negatív ionok vízbe juttatásával élénkítő, frissítő hatást fejt ki.
A víz nyomását minimálisan csökkenti, de ez alig észrevehető.

A WT-70 zuhanyszűrő:

Anyaga: réz / cink ötvözet
Szemcsemérete: 0.5-2.0 mm
Hatásmechanizmusa: katalitikusan elősegített elektrokémiai oxidáció/redukció: a cink reagál a klórral és magához köti, ezzel kivonja a vízből
Kapacitása: 70 000 liter/ 2 év (MSZ 450/1 szerinti vízre)
Vízhozama: 10 liter / perc (4 bar nyomáson)
Élettartama: 2 év
Csatlakozó méretek: 1/2"
Készülék átmérő: 6 cm
Készülék hossz: 14 cm

A WT-70 használatának előnyei:

* Kiszűri a klórt és annak származékait;
* a víz színtelenné, szagtalanná válik;
* megakadályozza a bőr kiszáradását, hámlását, viszketését;
* csökkenti az allergia veszélyt;
* egészséges bőr és haj;
* negatív ionok leadása miatt élénkítő, frissítő hatású.

Kinek ajánlom?

* Elsősorban bőrbetegségekben szenvedőknek (pikkelysömör, ekcéma);
* kisgyermekeknek;
* száraz bőrűeknek;
* akiknek a bőre rendszeresen viszket, kirepedezik, allergiás reakciókat mutat;
* korpás fejbőrre.


Felszerelése egyszerű, a magyar szabványnak megfelel, így bármelyik fürdőszobában felszerelhető! A zuhanycsövet le kell csavarni, a helyére felcsavarni a zuhanyszűrőt, a zuhanyszűrő végére pedig visszacsavarni a zuhanycsövet.

A berendezést 70.000l víz vagy 2 év használat után kell cserélni.

Jardina
 
 


és még egy link, hogy legyen választék

http://www.tisztaivoviz.hu/

Jardina
 
 


Sziasztok!
Csak még pár dolog a tejről, a józan paraszti ész alapján. Sajnálom, hogy Szendi Gábor is feltette az oldalára a hasonlóan okos cikket (itt azt hiszem Antal Vali féle cikk néven fut), mert egyébként sok okosság van a honlapján.

jardina írta:A köztudatban elterjedt berögzülés, előítélet miatt nehéz a dolgot tárgyilagosan szemlélni, de nem bántja-e a józan észt, a logikai érzéket, hogy az ember az egyetlen, akit sohasem kell elválasztani?

De, bántja. :D Az ember az egyetlen, aki képes hozzájutni állati tejhez. Rájött ugyanis, hogy tápláló, hasznos, és csuda dolgok készíthetők belőle. Ha az állatok hozzájutnának a tejhez, vígan lefetyelnék. A tudatos táplálkozás topicban az egyik fórumozó említett is ilyen állatot: pl. cica.


jardina írta:A tej lebontásához a megemésztéséhez szükséges enzimek a renin és a laktáz. Ezek a legtöbb emberben már három éves kor után már nincsenek jelen.

A renin egy vérnyomásszabályozó hormon.
A rennin (!) valóban a kazein emésztéséhez kell.
A laktáz a laktózt bontja, ami a tejcukor.
A rennin hiány olyan ritka, mint a fehér holló.
A legtöbb ember vajon milyen pontos adat? A kaukázusi emberek 15%-a mutat csökkent laktázaktivitást, de az afrikai rassz 75%-a, ők mondjuk nem jutnak tejhez. A genetikailag determinált laktáz hiány igen ritka kórkép.

jardina írta:A gyomorban a kazein kicsapódik, s nehezen emészthető, durva, nagy túrócsomókká áll össze, amely a szarvasmarha négy gyomorból álló emésztőrendszerének még megfelel.
De ha egyszer emberi szervezetbe kerül ez a vastag ragacs, szörnyű terhet ró a szervezetre, amíg meg tud tőle szabadulni.


No, tehát az anyatej 1,2 g fehérjét tartalmaz/ 100 gramm. Ennek 20%-a kazein. Tehát ha a fenn leírt gondolat igaz lenne, akkor az anyatejes újszülöttek négy helyett egy, pingponglabda méretű gyomrocskája hogy tud litereket megemészteni ebből minimum fél évig kizárólagosan?!
A gyomorban a kazein valóban kicsapódik, ezért kell a 2-es pH. A fehérjeemésztés első lépcsője ugyanis a denaturáció. A csicseriborsó fehérjéje ugyanígy ki fog csapódni! Ez az élettani menete az emésztésnek.

jardina írta:Más szóval rengeteg energia elfecsérlődik , amíg elbánunk vele.
Sajnos ennek a ragacsos anyagnak egy része megszilárdulva hozzátapad a belek béléséhez, eltömíti a bélbolyhokat, és megakadályozza a tápanyagok felszívódását a szervezetbe.
Az eredmény: letörtség, letargia, fáradékonyság.

Ha ennyi energia elfecsérlődik, akkor mindenki tejet inna, ez lenne a tuti fogyás módszere, ugyanis az energiatöbblet (kalória vagy kJoule-ban mérjük) hizlal. Ezért jár az ember mozogni, hogy több energiát "fecséreljen el", mint amennyi megevett.
A tápanyagok felszívódásának megakadályozása ugyancsak fogyást eredményezNE, mert ha nem tud valami felszívódni a bélből, akkor beépülni sem fog. De ez az egész teória nem igaz.


jardina írta:Ráadásul a tej emésztésének melléktermékei testünkön belül jó sok mérgező hatású savas nyálkát hagynak hátra, és ennek egy része elraktározódik, amíg valamikor majd valamikor testünk ráér vele foglalkozni, kiüríteni magából.

Minden fehérje emésztésének (mondhatnám úgy is, hogy minden aminosavnak) ugyanazok a melléktermékei. A savas nyálka mint olyan csak az Alien-sorozatban létezik. :D

jardina írta:A kazein az egyik legfontosabb tényező a pajzsmirigy betegségeinek kialakulásában. Az egyéb fehérjék mellett, a tejtermékekről is sok ismeret áll rendelkezésére azon összefüggések bizonyítására, ami ezek fogyasztása, a szívbetegségek, a rák, az érelmeszesedés, a migrénes fejfájás, az allergia (túlérzékenység), a fülfertőződés, a megfázás, az asztma, a légúti megbetegedések és még egy sereg egyéb baj előfordulása között fönnáll.

Ezek nincsenek tudományosan alátámasztva és bizonyítva. De pl. az alkohol zsírmájat okoz:ez pl. egy bizonyított tény.

jardina írta:...valamint nyomokban mindig található bennük antibiotikum.

1 tablettányi antibiotikumban kb 100-szor annyi hatóanyag van, mint az átlag évi tejfogyasztással bevitt antibiotikum mennyiség.

jardina írta:A tej és tejtermék fogyasztásban az okozza a legnagyobb bonyodalmat, hogy a szervezeten belül nyálka jön létre. Bevonatot alkot a nyálkahártyákon, és minden áthatolási folyamatot megnehezít. Elpazaolódik az életenergia. Az ilyen helyzetet orvosolni kell, s ha lehet el kell kerülni. A fogyás kétszer, vagy háromszor nehezebb, ha szervezet nyálkával telítődött. Az elhízás legfontosabb okai között szerepelnek a tej és tejtermékek.[/b]
Az ezt fogyasztók szervezete nem szívja fel olyan mértékben a tápanyagokat, mint azoké, akik nem fogyasztanak ilyet.


Ez pont fordítva lenne, ha igaz lenne! Ha a tápanyag a nyálka (?) miatt nem tudna felszívódni, akkor az olyan, mintha meg sem ettük volna, tehát elpazarlódik a bevitt kalória, tehát fogyna mindenki aki tejet inna. Ez a teória kulcshibája és mivel minden erre épül, az egész alapjaiban hibás és rossz megközelítés.

jardina írta:Sokan ragaszkodnak ahhoz, hogy a tejtermékek nélkülözhetetlenek a kálcium miatt. Arra a tévhitre vezettek bennünket, hogy a kálcium fő forrása a tej, s ha nem iszunk tejet kihullanak a fogaink, s tönkremennek a csontjaink.

A laktázhiányos emberek egyik vezető tünete a csontlágyulás.

jardina írta:Mindenekelőtt a tehéntejben lévő kálcium felépítése sokkal durvább, mint az emberi tejben találhatóé, és a kazeinhez kapcsolódik. Ez máris megakadályozza, hogy a kálcium fel tudjon szívódni.

Idézet innen
A kalcium és foszfor jelentősége főleg a csontok és a fogak felépítésében és fenntartásában van, de ezenkívül jelentős szerepet tölt be több, különféle anyagcsere-folyamatban is. Előnyös, hogy a tejben a kalcium és foszfor hozzávetőleg egyenlő arányban van jelen, hisz a fogzománc is hasonló Ca/P aránnyal rendelkezik. Hogy az étrend Ca/P aránya kb. 1:1 legyen, csak a tej és a tejtermékek képesek biztosítani, mivel minden más táplálék több foszfort tartalmaz, mint kalciumot. A kívánt arányt ezért csak akkor lehet elérni, ha az étrend elegendő mennyiségben tartalmaz tejet és tejtermékeket. A növekvő kalciumfelvétel idős embereknél nélkülözhetetlen azért, hogy csökkentsük vagy megelőzzük a csontritkulást és késleltessük az öregedési folyamatra jellemző csontállomány károsodását.

A tej tekinthető a legalkalmasabb kalciumforrásnak, mert a kalcium a tejben fehérjéhez kötött, és ebben a formában tudja a legkönnyebben hasznosítani a szervezet. A tejben lévő kalcium hasznosítása nagyon hatékony, mert a kalcium abszorpcióját a laktóz, a fehérje, a D-vitamin és a citromsav is elősegíti. A fölözött tejporból a kalcium felszívódása 85%, míg a zöldségekből 24%.



jardina írta:Biztos, hogy kálcium szempontjából nem vagyunk ráutalva a tehenekre. Honnan szerzi a tehén a kálciumot saját magának? Fűből és takarmányból, s e célból tejet sem isznak.

No, itt jön be a 4 üregű gyomor. Ezért hívják a tehenet növényevő kérődzőnek. :D Ne hasonlítsuk az emberhez, aki megemészti a tejet. A felnőtt, már nem-boci tehén valszeg hamar elpatkolna tőle.


jardina írta:Fontos, hogy megértsük a kálcium szerepét az emberi testben. Az egyik legfőbb feladata a savak semlegesítése a szervezeten belül. Sokan úgy vélekednek, hogy kálciumhiányban szenvednek, pedig csupán túl savanyú (savkeltő) az étrendjük, így a testükben lévő kálcium állandóan a savak semlegesítésére használaódik el. Étkeik útján rengeteg kálciumhoz jutnak, de az mind folyamatosan felhasználódik.

Te magad írtad, hogy a savakat a lúgok tudják semlegesíteni. A kálcium nem lúg, sose lesz. A csontfelépítés mellett enzimek alkotóeleme a kálcium, nem semlegesít semmit, soha.

jardina írta:De mivel a vaj késlelteti a fehérje emésztését, ezért a legjobb, ha nem fogyasztunk egyszerre vajat, és bármilyen fehérjét.

Látod, már nem is igényled erre a hülyeségre a magyarázatot. Ugyan, mi köze lenne egy zsiradéknak a fehérjeemésztés késleltetéséhez?! Hogy jön ez össze biokémiailag? Sehogy.


jardina írta:A dologban az a legironikusabb, hogy sokan a kálcium végett esznek tejterméket, és eközben a szervezetünkben a már benn lévő kálcium is elhasználódik, hogy semlegesítse a bevitt tejtermékek hatását (csontritkulás kialakulása).

Tényleg ironikus, hogy ezt is már fenntartás nélkül elhiszi az ember a szerzőknek.
A kalcium a szervezetben a legjobban kalcium-kazeinát komplex formában szívódik fel. Ezt a következtetést a tej, az oltóenzimmel kicsapott kazein és egy kalciumoldat abszorpciójának összehasonlításából vonták le. Ez tény, publikált, ismert, mindenki tudja, aki tanult biokémiát. Ha a tejtermékek okoznának csontritkulást, akkor már a tinik csontjai is darabokra törnének egy sima tesi órai elesés alkalmával.


jardina írta:Biztos, hogy az a gyerek, aki valaha is átesett fülgyulladáson táplálták tejjel, vagy tápszerrel, esetleg mindkettővel. Ritkán kapnak fülfertőzést azok a gyerkek, akiknek szüleik elég bölcsek voltak ahhoz, hogy ne ilyen ellenételen tartsák gyermeküket.
Bizony ez igaz. A fülgyulladás ez első életévekben gyakori. MINDEN gyerek tejet vagy tápszert kap ugyanis, mikor a fülgyulladások 90%-a keletkezik. Sajnos az általad felállított ok-okozati összefüggés nem bizonyítható, mert a nem tejjel/táppal táplált csecsemők nem tudnak fülgyulladást kapni (uis nem léteznek).

Jardina! Tényleg nem kötözködésből írom mindezeket. Csak azért , mert az állítások-tényként közölt "evidenciák" ebben az életmódprogramban egyszerűen nevetségesek. És nem mondom, hogy nem fogy le az ember a TK-lal, főleg, mivel hogy 70%-ban gyümölcs-zöldséget fogyaszt és baromi egészségesen él (egy kis fehérjjehiánnyal küzdve). Csak arra bátorítalak (és itt mindenkit), hogy ne higgy el úton-útfélen mindent, amit olvasol, hagyj teret a józan észnek is.
Remélem, kimerítően válaszoltam, megyek is, további jó fogyózást! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
 
 


Sziasztok!

Andi! Köszi a szójaszósz fellelhetőségi helyét.

Jardina, én is kipróbálom majd a worchester szószt is.

Mit szóltok ahhoz amit Liv írt? Én jól átolvastam és majd még egyszer átfutom.
Azt hiszem örülök is annak amit a tejről írt hiszen gyerekkorunk óta azt hangoztatták a felnőttek, hogy igyunk sok tejet mert kalcium van benne, stb ...
Szóval azért elgondolkodtató a dolog és örülök hogy nincsen nyálkásodás sem, bár én -mint már írtam régebben is - ettől nem szoktam volna le a tejről, hiszen nem iszom literszámra de amennyit ittam eddig azt ezután is megfogom. :wink:
Köszi Liv az infókat!

Jardina! Az én úlyom 80 kiló felett van, eddig három kilót fogytam de most hogy egyre több gyümölcsnek jön be a szezonja kicsit rákapcsolok én is.
Egyébként úgy emlékszem hogy Olive átakarja küldeni a táblát Neked mert ő nem tudja feltenni az oldalra.

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

Egy nagy csomót írtam az előbb, és szépen sikerült kitörölnöm, ahogy elmentem egy linkért.

Most már nincs lelkierőm elölről kezdeni.

Remélem jól telt a hétvégétek?

A péntek, szombat, vasárnapi menümet nagyon egyszerű leírni: Mindhárom nap ugyanaz volt: dinnye, őszibarack, banán - délután háromig, aztán grillcsirke - sok nyers zölddel. Első két nap grill csillagtököt, ma pirított zöldbabot is ettem hozzá. Micsoda egyoldalú táplálkozás.... :D :D :D

Liv! Igyekszem hamarosan válaszolni, arra amit írtál. Elég sok dolognak szeretnék utána nézni előbb.
Köszi az új megvilágítást, jó dolog, ha az ember más megvilágításban is szemlélheti ugyanazokat a dolgokat. Ez építő jellegű is lehet sok ember számára.
Az más kérdés, hogy én személy szerint sok mindennel ugyancsak nem értek egyet.

Kérdeznék valamit: Te mindent elhittél abból, amit az egyetemen tanultál?

Csak egy apróság: egyetlen felnőtt macska, sem kutya nem egy el tejet keresni magának. Ha tejet isznak, akkor azt gazdáiktól kapják. A felelős állattartók tudják, hogy nem szabad tejet adniuk nekik. Ezt épp az állatorvos javasolja...


Most mennem kell.

Mindenkinek szép, jó éjt! :D :D :D

Jardina
 
 


jardina írta:Kérdeznék valamit: Te mindent elhittél abból, amit az egyetemen tanultál?

Nem, sőt. De pl. azt, hogy hogyan duplázódik meg egy DNS szál, azt kénytelen voltam. :D
De ha a kérdésed arra irányul (godolom, arra), hogy bármi lenyomható-e a torkomon, akkor a válaszom az, hogy nem. Pl. nem adatnék be csak 2 védőoltást a sokból a gyerekeimnek, és ha 2 év múlva egy bizonyos fajta kötelezővé válik, akkor "polgári engedetlen" leszek. Nem engedem szedni anyámnak a koleszerincsökkentőjét. Az orvosi ajánlással szemben várandósan is szoptatok és napi 1000 milligramm C vitamunt fogyasztunk. Nem mennék kórházba szülni, ha lenne rá lehetőségem. Nem hiszek a magyar oktatási stílusban, ezért otthon fogom oktatni a gyerekeimet. De pl. nem mosok mosóporral sem és semmi vegyszert nem tartok itthon mosószódán és eceten kívül, mert meg vagyok róla győződve, hogy káros a környezetemre. Gondolom, ilyesmire gondoltál a kérdéseddel.

jardina írta:Csak egy apróság: egyetlen felnőtt macska, sem kutya nem egy el tejet keresni magának.

A macska elmegy kaját keresni magának. Ha tejet talál, megeszi. Ha répát talál, akkor tovább keres. :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
 
 


Sziasztok!

Nagyon elcsendesett a topik! Szerintem azért mert mindenkinek -esetleg - más véleménye van egy témában - még nem kell így "reagálni".

Liv, remélem még benézel és leírod, hogy mivel mosol mert őszintén érdekelne.
Hogyan szeded ki a gyerekek ruhájából a foltot mert nekem ezzel többször meggyűlt már a bajom és te hátha tudsz valami jó tippet erre ami környezetbarát.
És esetleg megmondanád, hogy te melyik két oltást adatnád csak be?
Mostanában engem is foglalkoztatott a téma és érdekelne a válaszod.
Sajnos itt azért jóval többet adnak be a gyereknek mint kettő és csak szaporodik az adható oltások száma is ......

mazsuzs

Kép
 
 


Jardina, te merre vagy?

Te indítottad a topikot azért ennyire nem tünhetsz el!!

mazsuzs

Kép
 
 


Sziasztok!

En is mar hianyolom Jardinat. :)

Mazsuzs, a szambol vetted ki a szot. En is pont az oltasokat szerettem volna kerdezni Livitol. Mi meg mindig nem adattuk be az MMR-t, pedig Lolli mar 15 honapos elmult. Raadasul nalunk meg hamarabb is adjak. 13 honaposan adjak az elsot, a masodikat azt hiszem 3 es 5 eves kor kozott. Ez az oltas az, amitol a legjobban tartunk es meg mindig nem dontottuk el, hogy mi legyen. Nalunk nem kotelezo egy oltas sem, ugyhogy eldonthetjuk, hogy szeretnenk-e vagy sem. A ferjem pl. egy darab oltast sem kapott, mivel az apja a homeopatiaban hitt es nem engedett egy oltast se beadatni a gyerekeinek. Mondjuk most meg pont emiatt felek, mivel nemcsak oltast nem kapott a ferjem, de a betegsegeket sem kapta el. Felnott korban elkapni pedig sokkal veszelyesebb. Lolli meg ugye majd barmikor hazasetalhat valami fertozo betegseggel az ovibol, iskolabol.

Tobbiek is irjatok! Ki hogy all? Csinaljatok a TK-t? En kozeledek a 90 napos dietam vegehez, mar a 80. napnal tartok es 9 kilot fogytam. Meg egy kilora szamitok, remelem le is fog menni.

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy így elmaradtam! A másik topikban írtam, hogy több mint ezer oldalas, apró betűs kölcsön könyvem van, amit határos időn belül vissza kell szolgáltatnom. Muszáj kiolvasnom. Ráadásul, ha azt olvasom, annyira arra fókuszál a szemem, hogy a képernyőt már nem látom rendesen az olvasás után. Ez fordítva is igaz. Ráadásul így is eléggé szellem képesen látom az apró betűket szemüvegben is!

Olive - gratula a 9 kg-hoz! Kitartás! Biztos sikerülni fog!

Persze, hogy csinálom a Tk-át! Tegnap a patika felé jártam, s erősen vajúdtam magammal, hogy be menjek - lemázsálni magam! Nem tudtam ellenállni, mert előző este éreztem először, hogy fogyok.
Hát csalódnom kellett, mert 124,4 kg mutatott a mérleg! Majd egy hét alatt csak 1,2 kg ment le. Hát persze ez az én hibám! Mert, bár betartottam a TK szabályait, mindig túl eszem magam. Nem pont annyit, amennyi jól esik. Biztos, hogy ez is számít. Vasárnap este 11 körül pedig rám jött a rágcsálhatnék - most először - és legalább 10 dkg kesudiót belegeltem. Másnap reggel pedig jól éreztem, hogy nagyon nem kellett volna. A másik, hogy túl sok húst eszem. Erről kell magam leszoktatni. Lehet, hogy nem kéne ilyen finomakat főznöm?

20. nap: hétfő: délelőtt gyümölcsök, délután petrezselymes rizs, friss zöldpaprikával és retekkel. Vacsora csontleves zöldségekkel.
21. nap: kedd: délelőtt görög dinnye, banán, ebédre sárgadinnye. Három körül változatosság kedvéért: :D : grillcsirke (ami vasárnapról maradt), + nyers zöldek.
22. nap, szerda: délelőtt őszbarack és banán. Ebéd: grill csirkefarhát :D , grill csillagtök és friss, nyers céklasaláta ( a tengerész oldalon találtam a receptjét), paprika és karalábé. Vacsora: székelykáposzta - rizs nélkül - édes káposztábaól, kevés csirke darált hússal, és kockázott pulykacomb filéből.

A holnapi menü is ez lesz, mert hát maradt, és csont levest főztem csirkemell-csontból.

A folttisztításról: Én több mint 10 éve L.O.C.-t használok erre - és sok minden másra is. Ez egy környezetbarát (lebomlik) koncentrátum, 1 liter 2 ezer Ft körül van. Először érdemes megvenni az adagoló pumpát, mert akkor nem tud pazarolni az ember. Higított változatával mosdó, fürdőkád, csaptelepek, ablakot, csempét,stb. lehet tisztítani. Tűzhelyet is. Hidegvízben is oldja a zsírt - pl. disznóvágáskor ez nem egy hátrány. Ha folt kerül a ruhára, szétkenem rajta az L.O.C.-t és beteszem a szennyesbe. Aztán, amikor sorra kerül kimosom. A folt eltűnik. Régi ezer éves foltokat ez sem tud kiszedni, de azért érdemes tenni egy kísérletet. Én nem is veszek más tisztítószert, felmosáshoz is ezt használom. Így nem kell ezer féle tisztítószert vásárolni. Évi szinten 2-3 flakon, illetve, ha festés van, akkor +1 elég. Jól oldja a festéket a padlóról, nem kell ezerszer felmosni. Az erős szennyeződéseket, a nikotint is. Kókuszolaj tartalmú. Amway termék, így boltokban nem kapható. Tudok segíteni, ha nincs termékforgalmazó ismerősötök. Nekem is rendelnem kell hamarosan.

Most mennem kell!

Andi hová tűnt?

Szép jó éjt!

Jardina
 
 


Sziasztok!
OFF:
Mosószódával mosok. :D
Az oltásokat sajnos be kell adatni előbb-utóbb, de mi is húzzuk (most épp az MMR-t).Én csak a gyermekbénulás ellenit és a diftéria ellenit adatnám be, ha lehetne választani. Viszont a Prevenart soha-soha, akkor sem, ha kötelező lesz!
ON: tényleg nem akarom a topikot szétoffolni, fogyózzatok csak tovább. Van egyébként oltás-mellékhatásos topik is valahol.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukkra van idom.

Mivel nem TK-s tema, csak a linket rakom ide, igy csak az olvassa el, akit erdekel. Meghokkento riport egy volt kutatoval, aki az oltasok eloallitasaval foglalatoskodott. Olvastam mar az angol orvosrol is, aki fellazadt az MMR ellen, itteni, angol ujsagokban. Ezert nem is adattuk be eddig az MMR-t. Gondolkodtunk rajta, hogy kulon adassuk-e be a harmat, de ez a cikk utan rajottem, hogy az is csak uzleti fogas, mivel, ha ugy dont valaki, hogy kulon keri, az nem ingyenes, kb. 90e Ft-ba kerul es meg ugye kesobb is kell belole emlekezteto.
Nagyon durva, hogy Magyarorszagon kotelezoek az oltasok. Nem ertem, hogy miert nem donthet a sajat gyerekerol az anya, aki szulte. Miert az allam dont a sorsukrol? Na, nem is ragozom, ha valakit erdekel a cikk, itt a link:

http://www.tenyek-tevhitek.hu/vedooltas-vakcina-csecsemo.htm

Livi
, a Prevenar melyik betegsegre van?


Jardina
, L.O.C.-nk nekunk is van, el is feledkeztem rola. Lehet, hogy mar a szavatossaga is lejart. Majd kirpobalom. A ferjem hasznalta regen, szerinte nagyon jo.

Na, mentem is, mert Lolli felebredt es meg szodabikarbonas ir kenyeret is szeretnek sutni.

Olive

KépKép
 
 


Hahó!

Csak beköszönök!

Már nem túl sok van hátra a könyvből.

Holnap jövök bővebben.

A házi feladataimmal is szépen el vagyok maradva....

Remélem mindenkinek jól és karcsúsodva telt a hétvégéje.

Jó éjt!

Jardina
 
 


Szép jó reggelt!

Találtam egy linket:

http://www.tenyek-tevhitek.hu/c-vitamin.htm

Mazsuzs - Olive : lehet, hogy ez megoldást nyújthat a hajhullásotokra is?

A C-vitamin, ha kevés a szervezetben, abból nagy gubancok lehetnek. Míg, ha nagy mennyiségű C-vitamint veszel be, illetve fogyasztasz, és nem lesz rá szüksége a szervezetnek, a fölösleget kiüríti magából.

Még jövök...

Jardina
 
 


Sziasztok!

Jardina!
Burgonya helyett jó a rizs. Vagyis kalória szempontjából mindegy, de a rizs állítólag egészségesebb.
Tornával igazad van, ha már elérsz egy bizonyos súlyt, akkor hajrá! ;)

Olive!
Gratulálok a -9 kg-hoz! Drukkolok, hogy meglegyen még egy! Lassan vége a 90 naposnak, kitartást!

Andi
 
 


Sziasztok!

Hát jól eltűnt mindenki, nemcsak én!

Tessék szíves visszajönni!

Jól ott ragadtam a "Tények és talányok oldalán". Szinte egész nap azt olvastam. Érzem is a szememen... majd leragad és viszket, mint a fene...

A tartozásom:

Júli 03. csütörtök, 23. nap: délelőtt - kora délutánig gyümölcsök: görögdinnye, banán, őszibarack. Délután és este sárgaborsó főzelék, ettem hozzá egy szelet tk. tönköly kenyeret, a söprögetés miatt. Be is jött...

Hirtelen ötlet volt a sárgaborsó, de nem bántam meg, nagyon jól esett. Egyszerű, nem túl macerás kaja...
Én így készítem, rántás nélkül:

Sárgaborsó főzelék

Vízben felteszem főni a sárgaborsót, s amikor már látszik rajta, hogy kezd szétmenni, tehát megfőtt, akkor fűszerezem: só, fokhagyma, bors.(elhagyható). Ezzel addig főzöm, amíg amíg besűríti önmagát a sárgaborsó, s így önként főzelékké válik. Variálni lehet még azzal, hogy sárgarépát is főzhetünk bele.

Olyan finom lett, hogy hamarosan megismétlem. Így legalább azon a napon végre nem ettem húst.

júli 4. péntek, 24. nap: délelőtt sárgadinnye, banán és körte, délután székelykáposzta féleség, ami szerdáról maradt. Valójában ez egyszerű pörköltös hús, szeletelt édes káposztát és egy kis kechupot adtam hozzá. Jó lett. Vacsorára kb. 10 dkg kerek erdei mogyorót ettem. Olyan finom, pláne mogyorós csokiban... Persze, most ez nem izgat, egyáltalán nem kívánom az édességet, ebből is látszik, hogy nem vagyok csokoholista...

Később úgy este 11 körül tök éhes lettem, s mert még olvasni akartam, így megettem egy kis csomag (3 szelet) mézes-szezámmagos rágcsát. (Nem az édes íz miatt, hanem éhes voltam) Azután elolvastam a csomagoláson az apró betűs részt nagyítóval lehet csak: kiderült, hogy valójában grillázs és nem méz... szus.... Szóval romokban hevertem és heverek azóta is. Mi a tanúlság? Ezentúl rendszeresítem a nagyítót a táskámba, is minden vásárláskor előveszem, ha kell... Volt már ilyen, kicsit hülének nézett a többi vásárló, de se baj...

Júli.04. szombat, 25.nap: délelőtt: görögdinnye és banán, délután sárgadinnye, majd kb 16 h körül (fogyókúsás :D ) főtt, füstölt csülök, sok nyers zöldséggel és nyers, reszelt céklasalátával. Vacsora: csontleves sok zöldséggel, csirkemellcsont lerágcsálással.

Júli 05. vasárnap, 26. nap: reggeli őszibarack, 12 h két banán. Ebéd: 13 h - sült krumpli, fokhagymás pirított ceruzabab, olajban sült zabpelyhes "pacsni", sok uborkasaláta fokhagymásan, tárkonyecettel. Nagyon jó lett. Vacsora: grill csirkefarhát, grill csillagtök, zöldeket rágcsálva, valamint ismét nyers céklasaláta.

Zabpelyhes pacsni (saját recept)

Régi krumplit megpucolva, felkockázva, sós vízben megfőztem, majd a vizet leöntve összetörtem. Vajat, csipet sót, tk. lisztet, és 3-ek púpozott ek zabpelyhet kevertem bele. Ezeket összedolgoztam, sűrű nokedlitészta szerűség lett belőle. Evőkanállal szaggattam bele a forró olajba, majd szétlapítottam vele (elpacsmagoltam - innen a név: pacsni). Nagyon finom íze lett, viszont nagy hibája volt, hogy sok olajat magába szívott. Legközelebb megpróbálom sütőben előadni ugyanezt.


Tegnap reggel 7-13 h-ig keccsöltem a konyhában. Anyámnak is főznöm, és sütnöm is kellett. Hát elég is volt, alig álltam már utána a lábamon. Marha nehéz vagyok magamnak...

Júli 07. hétfő, 27. nap: GYÜMÖLCSNAP - végre! Hát persze nem mintha bárki visszatartott volna eddig, hogy több gyümölcsnapot tartsak... 10 h görögdinnye, 13 h két banán, 15 h őszibarack, 19 h banán és görögdinnye.

Azt gondoltam, hogy nagy kísértésem lesz most, hogy leírtam az utóbbi pár nap kajáit. De nem, egész jól bírom...

Van úgy, hogy túl vásárolom magam, és a sok kaját meg is kell főzni és meg is kell enni, ha már nincs hely a mélyhűtőben. Elég nehéz átállni, hogy kevesebbet főzzek, Anyámnak és magamnak is külön-külön...

Nem sokára - SZERDÁN - megyek mázsálni!!! Hát nagyon kíváncsi leszek...Szerintem most nem lesz meg a 4,5 kg. Kár... Úgy gondoltam, hogy szerdán előveszem a centit és azzal is leméricskélem magam. Hátha ad egy kis erőt a változás. Főleg, ha tornáznék is hozzá...

Hú, jó késő van! Remélem nem én egyedül fogom írni ezt a topikot????

Remélem vissza jöttök?

Átnézek a másik topikba is....

Szép, jó éjt!

Jardina
 
 


Sziasztok!

Jardina
, meg nem volt idom elolvasni a cikket, de majd megteszem. Bar nem hinnem, hogy nekem C vitamin hianyom lenne. Mivel itt eleg ramatyok a gyumolcsok, szinte egesz evben (minden nap) narancsot, mandarint es grapefruitot eszem. Sot, meg C vitamint is szedek.

A sargaborso fozeleket en is imadom. Tegnap szerettem volna azt enni, de elfelejtettem beaztatni a sargaborsot, igy nem tudtam azt fozni. Ha nem aztatom be vagy csak 1-2 orara aztatom be, akkor 2 orat is fozhetem, akkor is kemeny marad. Ja, en nem fokhagymaval szoktam csinalni, hanem egy kis olajon hagymat fonnyasztok es azt szoktam hozzaadni a fozelekhez es egyutt fozni. Igy is nagyon finom.

Amugy orulok a recepteidnek, mert ugye, ha vege a dietamnak, akkor se szeretnek visszaterni teljesen a regi etrendemre, mivel felek, hogy akkor visszalopakodnak a kilok. Jelenleg hust csak 4 naponta eszem. Ez biztosan valtozni fog, csak nem krumplival fogom enni, mint regen. Azt hiszem minden nap azert megsem fogok enni hust, be fogok iktatni zoldsegnapokat, meg nagy ritkan gyumolcsnapot, de nem hinnem, hogy 1 honapban tobb mint 1-szer tartok majd gyuminapot. Nekem ez megy a legnehezebben. Ha Magyarorszagon elnek, mas lenne a helyzet, mivel ott nyaron isteni gyumolcsok vannak. Itt viszont az aruk horror, az izuk pocsek. Egyedul a citrusfelek es a banan jo.

Szoritok, hogy a legkozelebbi meretkezesnel is jo eredmenyed legyen! Tudom, hogy gyorsan szeretnel megszabadulni a kiloktol, de tudod, mindig azt mondjak, hogy jobb, ha lassabb a fogyas. Ha ilyen kitarto maradsz, akkor sikerulni is fog a kituzott cel. En is jobban orultem volna, ha meg tobbet fogyok a 90 nap alatt, de ennek is nagyon orulok, mar ettol is sokkal jobban erzem magam.


Andi
, el se hiszem, hogy mar csak 5 napom van hatra a 90 naposbol. :D Olyan hosszu idonek tunik es megis mar mindjart vege.

A tobbiek hova lettek?

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Most csak tényleg egy pár szót írok, mert annyira fáradt vagyok, hogy majd elalszom.

Reggel elkezdtem jegyzetelni, hogy írok a másik topikba, de nem lett belőle ma semmi. Viszont a az ír-kenyér és a miccs receptjét is kijegyzeteltem. A nyomtatóm véglegesen megdöglött - így kinyomtatni nem tudom. Ma elintéztem a nagy bevásárlás színe-javát, teljesen kipurcantam tőle. Vettem zabot és zablisztet is - remélem nyeríteni is jobban tudok majd azután, ha megeszem...
Miccshez is vettem anyagot - holnap kipróbálom egy kis adaggal. Eltartott egy darabig, míg rájöttem, hogy a csombor másik neve borsikafű. Remélem szegfűborsom lesz itthon. Nagyjából 60 féle fűszerem van. Pár hónapja kaptam ajándékba egy csomag cumint. Hát elkezdtem használni és nagyon finom fűszer féle, előtte nem is hallottam róla. Kiderült, hogy böcsületes magyar neve is van: római kömény. Ti tudtátok ezt, vagy csak én vagyok ennyire tájékozatlan?

Várom nagyon a holnapot! "A megmérettetést"

Ígérem, holnap jövök az erdménnyel...


Most mennem kell tentézni...

Jó éjt!

Jardina
 
 


Sziasztok!

Jardina
, soha nem hasznaltam meg csombort, ugyhogy azt nem ismerem es nem is tudtam, hogy borsikafu a masik neve. :oops: A cumint viszont ismerem es hasznalom indiai kajakhoz, de nem tudtam, hogy romai komeny a magyar neve. Pedig hallottam mar a romai komenyrol, de nem parositottam ossze a kettot. :oops: :lol:

Kivancsi vagyok, hogy sikerul-e a miccsed. En a multkoriban csinaltam ilyesmit, persze mas fuszerezessel, ugyhogy tulajdonkeppen nem miccs volt. Nem volt itthon tojas es feltem is, hogy nem fog osszeallni a hus, de a vegen egy kis oliva olajjal megoldottam. Ha sikeres leszel, kiprobalom en is. :wink:

Siess az eredmennyel, mert nagyon kivancsi vagyok!

Ha az ir kenyeret megsutod es marad belole, felszeletelve tedd el a melyhutobe, ugyanis csak frissen az igazi! Ha meg frissen elteszed a melyhutbe, kiolvasztas utan olyan, mintha friss lenne.

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Hát megjöttem a mázsálásból és romokban heverek! 124, 5 kg vagyok! A múlt héten, amikor műsoron kívül lemázsáltam magam 124,4 voltam. Ehhez képest 10 dkg híztam is! Bár igaz, hogy múlt héten 1 szál kánikularuha volt rajtam most nadrág, póló, és pulóver is! Erre nagyjából egy fél kiló vonható le max. Hát mit szépítsem, nagyon kevés! :( :? :roll: :oops: :cry:

Persze tudom mért van! Lehet nem kéne füstölt csülköt ennem? :oops: Meg csirkefarhátat? :oops: :oops: :oops:
Egyszóval át kell nyergelnem a soványabb húsokra, illetve helyette inkább több növényzetet és keményítős kajákat kell ennem.

Kiírtam ide a számítógéphez, hogy 65 kg a cél! De ez nem elég! Ki fogom plakátolni a fürdőbe a tükörre és hűtőre is!

Két hét múlva 120 kg alatt AKAROK lenni!

Mivel mára már előkészítettem a miccset, azt megcsinálom... és holnaptól jönnek a húsmentes napok....

Most mennem kell, mert fel sem tettem még az ebédet a Zanyukámnak (sem).

Később benézek!

Jardina
 
 


Jardina!

Ne keseredj el! Lehet ez víz is. Nem minden pillanatban u.annyi a test vízkészlete!

Kitartás!

Andi
 
 


Jardina, szerintem is fel a fejjel, lesz ez meg jobb is! A masik topikba is irtam neked.

Andi, hogy van az allergiad?

Errol jut eszembe. Azt eddig is tudtam, hogy az aposom tobb mindenre volt allergias, tobbek kozott a glutenre, de azt eddig nem tudtam, hogy a tejre is. Par napja mondta a ferjem. Jofej, szolhatott volna hamarabb is, mert ugye az allergia oroklodhet es akar a lanyunknal is kijohet! Eddig meg csak kajaban adtam neki tehentejet, pl., ha spenotot foztem. Az arcan viszont van, amikor enyhen ekcemas a bore. Egyszer szoltam is a korzetinek, de ra se nezett, csak irta fel a trutyit ra, amit furdetokremnek es testapolonak is lehet hasznalni. Ahogy kivaltottuk, itthon csak ugy kivancsisagbol elolvastam az osszetetelet es meglattam benne a sodium lauryl sulfate-ot. Igy egyszer se lett bekenve vele Lolli. Amikor jobban kijott, akkor Bepanthent kentem ra es par nap alatt elmult. Kb. 1 hete kecsketejet hasznalok a kajajaban es most figyelem a boret. Inni meg mindig csak tapszert kap. Bar az is tehentejbol keszul. A multkor a neten bogarasztam es talaltam kecsketejbol keszult tapszert is. Lehet, hogy ki kene probalni? Ugy beszelnek valakivel, aki hasznalt mar ilyet, de nem ismerek senkit. Aztan meg talaltam egy cikket, hogy akarnak hozni egy olyan eu-s torvenyt, amivel betiltanak a kecsketejbol keszult tapszert, mert az nem jo a babanak. :? Hat, nem tudom. Nem veletlenul a nagy tapszergyarto cegek "szponzoralnak" ezt a torvenyhozast, mivel azok tehentej alappal dolgoznak? Ebben a piszkos, anyagias vilagban mar semmiben sem lehet biztos az ember.

Livi, neked mi a velemenyed a kecsketejrol?

Olive

KépKép
 
 


Olive!

Köszi, allergiám javulgat. Lényegesen kevesebbet folyik az orrom, megszüntek a sorozatos tüsszögések. Remélem, hogy ez így marad.

A mamám is allergiás a tejre, de csak idős korában lett az! :shock: Pedig egész életében házi tehéntejet ivott, ebből készült tejtermékeket evett! És erre is sokára jöttek rá. Neki állandóan ment a hasa (bocsi), már a legerősebb gyógyszer se használt, mire rájöttek mi a baja :?
A kecsketej kevésbé allergién, mint a tehéntej. Lehet, hogy ez majd beválik Lollinak. Itt egy cikk, miszerint sokféle allergiát lehet kezelni kecsketej fogyasztásával. (jó hogy felhoztad ezt a témát, majd kérek is mamámtól k.tejet).

http://naput.hu/index.php?option=com_co ... &Itemid=28

Andi
 
 


Sziasztok!

Hát kösz a támogatást és a biztatást!

Ez a kecsketej dolog nekem is tetszik! Hát tényleg jó lenne, ha a maláriára alkalmazható gyógyszert nyerhetnének belőle. Azután nehogy már azért vessék el, mert túl olcsó lenne, és nem tudnának elég sokat keresni!
Hát tudod Olve nagyon is valószínű, amit felvettél a kecsketejjel kapcsolatban. Mármint, hogy tuti, hogy a tehéntej feldolgozók lobbiznak a törvény mellett!!!! Nagy szemétség lenne az Unio részéről, ha ezt megtenné! Mi van a piaci versennyel?

Most témáznak azon, hogy megszüntetik a támogatását az energia-ültetvényeknek. Rájöttek, hogy még sem a bio-disel fogja felváltani a benzint... Sokan és sok pénzt fektettek mát ebbe, akár az energianövény-termesztésbe, akár erőművek építésébe. Arra hivatkoznak, hogy most sokkal több ember éhezik emiatt. Ez persze egy nagy kacsa. Hiszen előtte is rengetegen éheztek a világon, és más elosztással sokat lehetne javítani ezen a problémán. Ez persze nem buli a tőkéseknek, mert abban nincs semmi haszon számukra...

Pár éve olvastam Egely György: Borotvaélen című könyvét. Ő egy fizikus pasi, és már akkor megjósolta ezeket az energiaárakat! ... és ez még csak a kezdet. Teljesen ki vagyunk szolgáltatva! Bármit megcsinálhatnak az olaj- és gázmezők tulajdonosai...
Ugyanakkor - írja - meg van a megoldás! De addig nem veszik elő a kalapból, amíg ki nem szedik az utolsó csepp hasznot is az olajmezőkből.

Jajh!!! Na ez már politika!?! Utálom és gyűlölöm, hogy egyes embereknek ekkora hatalom legyen a kezükben, s úgy játszanak velünk, hogy csak nekik legyen jó...

Na mennem kell, később még jövök!

Jardina
 
 


Sziasztok!

Jardina hívott hát jöttem!!! :D
Esélytelen vagyok titeket visszaolvasni, de majd mától hajrá!!!!

Ma gyüminapom van és ott vigyorog az az isteni tegnapi saját készítésű pizzám az arcomba.
Ehhez pofa kell.

Meg lelkierő, hogy kibírjam. Na lökök egy kávét!
Jardina megengeded??? :D Utána 2 órát várok, míg gyümit eszek...

De sajna megint szédelgek és a fekete foltok megint a szemem előtt ugrabugrálnak.
Kéne vérnyomásmérőt szerválnom... :cry:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Hahó!

Kriszta - egye-fene, megengedem a káváivást.... :D :D :D Bár, ha meggondolom, attól is felmenne vérnyomásod, ha futnál néhány kört a házkörül... :D :D :D :cry: :cry:

Én is kávéztam valamikor (pár héttel ezelőttig), de én már teljesen allergiás lettem rá. Egyetlen kortyot lenyelek, azonnal köhögési-fúldoklási roham jön rám, és csontra kiszárad a torkom, szám. Elviszi a vizet egy pillanat alatt. Valójában én nem is bánom, mert amúgy is leakartam mondani róla, így meg tök egyszerű volt.

Szóval tegnap megcsináltam Edit receptje szerint a Miccset. Át is kéne keresztelni olasz kolbászra...

És hogy jártam vele? Csirkehúsból csináltam, nem volt teljesen 1 kg a hús, én meg ráöntöttem a 2 dl szódabikarbónás vizet. Ezek után soknak találtam és leöntöttem belőle, de akkor a tetején ott voltak a fűszerek, így a vízzel együtt a fűszerek egy része is ment. Így aztán újra fűszereztem - hát mit mondjak, még sem ment le az összes fűszer a vízzel. Sós és túl fűszeres lett, de finom. Van egy olyan tepsim, amihez rács is tartozik, és erre tettem rá a kolbászkákat, így a kifolyó zsír nem áztatta a húst. Tök jó lett. Szépen kitálaltam,és le is fényképeztem. Ha rá jövök hogyan kell leszedni a fényképező gépről, akkor majd felteszem a képet. Persze grilleztem egy kis csillagtököt is mellé.

Júli 08. kedd, 28.nap: délelőtt sárgadinnye, ebédre magba váló lila szilva (ilyet se láttam még ilyen korán)! Utána 16h korül sonkát és császárszalonnát ettem zöldfélékkel! :oops: :oops: :oops:

júli 09. szerda, 29. nap: délelőtt görögdinnye és banán, ebéd 14 h halászlé, vacsora 18 h miccs zöldekkel és mustáros céklasalátával.


Leírom az egyik kedvenc receptemet - saját kútfőből. Tudom, hogy már írtam már valami hasonlót. Mindig változtatok rajta valamit.

Currys pirított aprúhús (csirke)

Vastagfalú serpenyőben hidegen sajtolt étolajat hevítek, rádobom az apróságokat, s kevergetve addig pirítom, amíg elfőli a kiengedett levét és pirulni kezdenek a husik. Ekkor fűszerezem: curry, cumin (római kömény - Olive :oops: :D :oops: ), só, fehérbors, és kevés szójaszósz, vagy worcester szósz.
Nagyon príma kaja, legalább is nekem nagyon ízlik.

Olive - oregano = szurokfű Tudtad? :D :D :D :D

Na most mentem!

Ja! Nyitottam egy új topikot Kreatív Hobby - Ötletbörze címmel. Ti nem szoktatok valamit alkotni??? Szalvétatechnika, hímzések, vagy valami más? Én szoktam, de csak akkor megy, ha rám jön, és megszáll az ihlet... Ilyen már elég régen volt sajnos. Majd lefényképezem az alkotásaimat, és feltöltöm oda, ha rájövök hogyan is kell...

Most már tényleg megyek!


Szép napot mindenkinek!

Jardina
 
 


Jaj! Én nem ezt akartam! :cry: :cry: Hanem: :wink: :wink: :wink:

Jardina
 
 


jardina írta:

Júli 08. kedd, 28.nap: délelőtt sárgadinnye, ebédre magba váló lila szilva (ilyet se láttam még ilyen korán)! Utána 16h korül sonkát és császárszalonnát ettem zöldfélékkel! :oops: :oops: :oops:

júli 09. szerda, 29. nap: délelőtt görögdinnye és banán, ebéd 14 h halászlé, vacsora 18 h miccs zöldekkel és mustáros céklasalátával.




Nem lehet, hogy itt van a kutya elásva? Mi lenne, ha megfordítanád az ebédet a vacsival? Addigra az ebéd kiürülne....

Jelentem kávé kinyírva. Savat nem csinált. Megpróbálok áttérni a gabonakávéra majd.

Miccset én még nem csináltam, de megpróbálom mindenképp, mert a párom halálra isteníti.
Holnapra gyros husika lesz tzatziki-val. Nyami-nyami.
Ez a legrosszabb a diétában. Gyümölcsnapon meg kell csinálnom a fehérje napi kajcsikát, hogy apa tudjon kaját vinni magával délre. :wink:
Aztán jönnek az illatok és a kísértés. De 4 nap alatt látom az eredményt!!!! És ez nagyon lelkesít. Lehet, hogy nem fogytam egy dekát sem, de az tuti, hogy a centiméterek csökkentek.

no eldugultam, folytatom a portörlést. :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Ja és fusson a penész!!! :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Kriszta irta:
Ja és fusson a penész!!! :D


Ezen jot nevettem. :lol: En is inkabb a kavera szavazok. Tudom, hogy a futas egeszsegesebb, na de a kave megis csak jobban esik. :wink: Amugy meg tenyleg ne aggodj a kave miatt! En a 90 napos dietam alatt vegig kaveztam es attol meg fogytam. Pedig fel-1 kanal barnacukrot is raktam mindig bele. Egyebkent en is az alacsony vernyomim miatt iszom. Van amikor annyira alacsony, hogy ulok a kanapen es lebegek. Ilyenkor moccanni se tudok, olyan, mintha nem is elnek. Nem is ertem, hogy a drogosok mit elveznek a lebegesen, mert en utalom. Ha nem innek ilyenkor egy kavet, az egesz napon odalenne. Szerintem estig lebegnek a kanapen.

Jardina
, en is kiszaradok a kavetol, de ilyenkor iszom ra egy csomo vizet. Inkabb ez, mint a lebeges.

Kriszta, az tenyleg nehez, ha gyumolcsnapon fozocskezel. En mindig probalok elozoleg ugy fozni, hogy apanak legyen vacsora (Angliaban ez a fo etkezes), amikor nekem gyuminapom van. Probalok olyan kajat csinalni elozo napokban, ami elall a hutoben, vagy eppen fagyasztani is szoktam 1-1 adagot es olyankor kiolvasztom apanak.

A gyros tzatzikivel nalunk is szokott menni. Apanak szoktam hozza sultkrumplit is adni, meg teljes kiorlesu lisztbol eszunk hozza pittat is. Elvileg a 90 napos engedelyez 1 szelet kenyeret, ugyhogy ugy gondoltam ilyenkor 1 pita belefer. Bar, ha jol emlekszem, a testkontroll nem engedelyezi. Sot, meg nyers repat is szoktam hosszu csikokra vagni es tunkolom a tzatzikibe.
Valahol utana fogok nezni, hogy hazilag hogyan keszul a pitta, ugyanis eddig a boltban vettuk keszen.

Jardina, az energiaarakrol jut eszembe. A ferjemmel ugy szeretnenk epiteni egy olyan hazat, mely napelemes kollektorokkal lenne ellatva, magunk allitanank elo a villanyt, a futes se gazzal lenne megoldva es az esovizet is felhasznalnank. Jelenleg az esovizet csak a kertben locsolasra hasznaljuk, de mar ez is valami. Ennyivel kevesebb csapvizet hasznalunk.
A bibi csak az, hogy Angliaban szinte lehetetlenseg telket venni. Ha meg veletlenul talalsz, annyira magas az ara, hogy sokkal olcsobb egy kesz hazat venni es azt felujitani. Szoval, valoszinuleg ez csak egy alom marad. Ha, csak nem koltozunk egyszer Magyarorszagra. Ott meg lehet telket venni.

Az oreganot kivetelesen tudtam, hogy szurokfu. A regi hazunk kertjeben volt is oreganom, de rajottem, meg aztan egy gorog szakacstol hallottam is, hogy az oregano azon ritka fuszerek koze tartozik, amely jobb szaritva. Azota nincs oreganom. Viszont pl. a bazsalikomot jobban szeretem frissen, ugyhogy az szoktam tartani a kertben. Sot, rozmaringom is van. Azt szoktam frissen is meg szaritva is hasznalni.

Andi, orulok, hogy jobban vagy. Igen a tejre allergiasok nagy reszenel a hasmenes a problema, de gyerekeknel altalaban ekcemat is okozhat.

Na, megyek, mert a kisasszony felebredt, pedig meg a masik topikba is szerettem volna irni. Ugy latszik, az estere marad.

Olive

KépKép
 
 


Olive!

Majd én is kutakodok pitarecept után. Én még készen sem kaptam, marad üresen, zöldségekkel.

Napelem: én is szerettem volna, mert itt szerény lakhelyemen sok napsütés van.
DE!!!

Az átalakító berendezés, az engedélyek olyan drágák, hogy nem tudjuk kigazdálkodni. :cry:
Vettünk viszont kandallót, kiegészítő fűtésnek a gáz mellé.
Nagyon felment a gáz ára, muszáj más alternatívát találni a fűtésre.Már így is alig bírjuk fizetni a gázszámlát.
Én is jobban szerettem volna egy környezetkímélő megoldást, de úgylátszik ezt Magyarországon nem akarják támogatni. :?
Én a szélerőművekben is sok fantáziát látok, egyszerűen nem értem miért nem foglalkozik vele országunk?!
Láttam a Magyar széltérképet is, a legnagyobb gond az állandóan változó szélerősség és szélirány.
Bár ezekre is van olyan szélkerés ami forogni tud, valahogy mégsem alkalmazzák. :shock:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Ja és fusson a penész!!!


:lol: Én is utálok futni! :oops: Úgyhogy marad a kávé!
Alapvetően sportolni szeretek, pl gyalog a világ végére is elmegyek, v bicajjal, de futni nem vagyok hajlandó!

Nekem is tetszenek a környezetkímélő berendezések, de nagyon drágák :cry: Mondjuk a napkollektor az egyetlen, ami kezd terjedni. Az még vmennyire megfizethető, bár így sem olcsó.
Szelet is lehetne hasznosítani, nem véletlenül volt tele az Alföld szélmalmokkal hajdanán. Ma meg már alig van, a maradék is romokban hever :(

Andi
 
 


Sziasztok!

Hú, már jó "régen" nem voltam. Mentségemre szolgáljon, hogy tegnap reggel olyan hidegrázás jött rám, hogy vissza kellett feküdnöm az ágyba, téli takaró, nyári takaró, pulóver... Délután kettőkor tudtam felkelni ismét. Akkor mértem csak lázat, nem volt.
Délután - beutalóért elmentem a háziorvoshoz - miután röpke két és fél órát várakoztam -, elkezdte keresni a számítógépben a dolgokat, és nem találta. Közben egy folytában pofázott, hogy ő már csak azért van, hogy beutalókat írjon. Mivel én már letutiztam egy szakorvossal, hogy megyek hozzá - kénytelen voltam, mivel ő, többszöri panaszkodásomra sem küldött el. Elhatároztam, hogy nem hagyom magam felidegesíteni miatta... Enyhe kis gyomorgörccsel megúsztam...

Kriszta -
Nem lehet, hogy itt van a kutya elásva? Mi lenne, ha megfordítanád az ebédet a vacsival?


Nem! Keresd meg az Energialétrát - itt van valahol ezen a három oldalon belül.
Röviden erről annyit, hogy mivel az emésztéshez nagyon sok energia kell a szervezet számára (ezért leszünk álmosak, kajálás után - elmegy a vér az agyunkból emészteni) - ezért napközben könnyű kajákat kell enni, amit könnyen, gyorsan meg lehet emészteni - így több energiád lesz hasznosabb dolgokra. Estefelé pedig nehezebb kaját, hiszen a nap vége felé már nem kell annyi energia másra.

Ez a pita dolog házilag engem is érdekelne. Egyáltalán úgy hívják azt a zsebes tésztát, amibe a gíroszt szokták tuszkolni? Nem valami más a neve? Nekem úgy rémlik. Ebbe a zsebes tésztába akár párolt zöldségeket is bele lehet szuszakolni valamilyen szósszal - így máris át lehet alakítani TK-ra. Már ha a kelt tésztát nem vesszük figyelembe... :D :oops: :D

Hogy hogy a kávé kinyírva? Miért döntöttél így?

Andi - örülök, hogy Te is bekukkantottál. :D
Allergiád jól alakul, mint írtad korábban. Nem vagy allergiás a parlagfűre?
Most aztán arathatnak a gyógyszer gyárak! Itt az allergia-szezon...

Az energiáról még egy kicsit - jól ki van ez találva, hogy egy egyszerű halandó ne tudjon leválni a rendszerről, mert annyira drága.
A napkollektor az, amivel teljesen le lehetne, mert ehhez nem kell más energia.
A napelemek, geotermikus energia - ehhez mind kell áram és/vagy gáz is.
A passzív házról hallottatok már? Pontosan nem tudom, de pl. ez valahogy visszaforgatja az elhasznált vizet a rendszerbe, stb. A fűtés is úgy van kialakítva, hogy kevesebb energia fogy. Ha gondoljátok nézzetek utána a Neten.
A szélerőmű nekem is tetszik, de borzasztó költséges egy ilyet felállítani. Magánember - hacsak nem milliomos - nem is tudná megengedni magára.
Erre egyébként van valami támogatás - a vállalkozók számára. EU-pályázat, aztán a felállítás után garantáltan megveszik az általad termelt áramot - vagyis be kerül a nagy közösbe.

Olive - a mostani házatok tetejére vagy udvarára nem lehet napkollektort tenni? Vagy béreltben laktok?

Légyszi adj nekem tanácsot, te tapasztalt bazsalikom termesztő
vagy: a kertben a bazsalikom kivirágzott. Ettől még ugyanúgy lehet használni ugye? Ilyenkor elszórja a magját és kikel jövőre? :roll:
Nekem is van a kertben rozmaring, zsálya, curry, kakukkfű és egy görög fűszernövény, aminek elfelejtettem a nevét, így nem is tudom megkeresni, hogy mihez lehetne használni. Elég intenzív ízű és illatú.
Tudtam venni friss borsikafüvet a piacon, már fel is tettem szárítani az udvaron. Hát kíváncsi leszek! Még sosem csináltam, eddig mindig szárítva vettem. Az utolsó morzsákat használtam el miccshez...

Július 10. csütörtök 30. nap: délelőtt gyümölcs, délután a maradék miccs zöldekkel, este a maradék halászlé.

Július 11. péntek: délelőtt sárgadinnye, délután banán és szilva, este görögdinnye. Bár előre nem terveztem, gyümölcsnap lett belőle. Nem is kívántam más kaját, mivel délelőtt elég pocsékul voltam. Valami bújkál/bújkált bennem. Remélem az immunrendszerem kinyírta...

A TK szerint - ha valaki beteg - éppen a gyümölcsnappal tudja a legjobban támogatni a gyógyulását. Azon túl, hogy a gyümölcsben lévő vitaminok és energia rögtön tud hasznosulni, az emésztésére nem pazarol energiát a szervezet. Így a fölös energiát saját gyógyítására tudja fordítani. Ezért nem kívánjuk a kaját, ha betegek vagyunk. :roll:

júli 12. szombat: délelőtt görögdinnye, és 13 h is. Sárgaborsó főzelék, és Zabpelyhes krumplis fasírt, sütőben sütve. Ebéd és vacsora is ez volt.

Zabpelyhes krumplis fasírt

A főtt krumplit összetörtem, apróra vágott vöröshagymát, zabpelyhet, Tk lisztet és Hs olajat (Hs=hidegen sajtolt) adtam hozzá, persze sót és vizet is. Az egészet összedolgoztam, fasírt sűrűségű tészta lett belőle. A nagy tepsit kikentem olajjal, majd kb. fél centiméteres pogácsákat lapítottam belőle. A tetejét is megkentem olajjal. 20 perc sütés után ismét megkentem olajjal a tetejét, majd megfordítottam. még 15 perc sütés és kész volt. Ha nem légkeveréses a sütő, akkor tovább tart.


Ez a pacsni újabb változata. Tök finom lett, a sárgaborsóval együtt ettem. Nagyon laktató kaja.

Olive - én nem áztattam be a sárgaborsót, 50 perc alatt megfőtt úgy, hogy be is sűrítette saját magát. Nem lehet, hogy az valami nagyon régi borsó amit te használsz?
Vettem sárgaborsó lisztet, abból 5-10 perc alatt lehet sárgaborsó- krémlevest főzni. Majd kipróbálom. Panírozáshoz lehet használni. Marha drága, 525.- Ft fél kiló. Ki fogom próbálni, hogy le lehet-e darálni kávédarálón a sárgaborsót?

Azt tudjátok, hogyha elültetjük a mustármagot cserépbe vagy ládába, pár nap múlva kikelnek a mustár növénykék. Pl. salátába, vagy szendvicsbe szórva fogyasztható. Kitűnő vitaminforrás, ez különösen télen nem egy hátrány...

Na most már elhaladok...

Szép jó éjt mindenkinek!

Jardina
 
 


Jardina remélem már minden okés!!!!

Értem én amit írsz, de este a szervezet tartalékra kapcsol. Elmennek aludni a szervek, az agy tartalékra kapcsol. És ilyenkor még érdemes emésztésre ösztönözni?

Nesze neked tudomány, annyi elmélet van, hogy az ember lánya csak összezavarodik.

NNNa képzeljétek, tegnapi mérlegelésem eredménye 63 kg. Tehát 2 kg fogyás.
Hát a hasam régen volt ilyen lapos, annyi szent. Már kezdem érteni a táplálkozást is, és pl tegnap nem maradtam és nem is vltam éhes a keményítő napomon.

Jardina! Szabad a 4 napos periódusban 2 gyüminapot tartani?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Jardina!
Allergiás vagyok a parlagfűre, csak a tünetek csökkentek. Nekem már ez is haladás 8)
Szélerőműről jut eszembe, egy ismerős ezermester bácsika csinált otthon szélkereket, és az hajtja a szivattyúját, amivel locsol. Persze nem hivatalos, de az drága, így meg spórol egy kis energiát ;)

Dominika!
Gratulálok a -2 kg-hoz!
Én is úgy tudom, hogy este kell kevesebbet enni, mert akkor lassul a szervezet, és nem tudja rendesen megemészteni. Így rakódik le a felesleg nagy része. De lehet, hogy már erre is van többféle elmélet :roll:

Andi
 
 


Andi!

Köszi!Én is allergiás vagyok, majd arra leszek kíváncsi, hogy a diétám hogy befolyásolja az allergiámat.!!!

Neked van erről valamilyen tapasztalatod?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Most csak röviden -

Most már jól vagyok - nem tudom mi a fene volt az a hidegrázás pénteken...

Kriszta - én gratulálok a 2 kg-hoz! Az klassz, hogy már nem szűk rád a gatyód...

Gyümölcs napot bármikor lehet tartani. A szervezetnek az a legjobb. Én nem vagyok otthon a 90 naoposban..., a TK szerint ez tuti így van. Hiszen a fogyás attól következik be, hogy a zsírsejtekből kiürülnek a méreganyagok. Ezt pedig a lédús élő gyümölcsök és zöldségek fogyasztásával érhetjük el a leggyorsabban...
Az esti kajálás - úgy kell enni, hogy amíg emésztesz, addig nem fekszel le. Pl. este hatkor eszel valamilyen keményítős kaját zöldségekkel, ennek az emésztési ideje 3 óra. Tehát este 9-ig nem kell ágyba bújni.

Én heti két gyümi napot szeretnék beiktatni, de eddig mindig csak egy sikerült...

Andi - az a bácsi akkumulátorba raktározza el a szélenergiát? Milyen engedély kell ehhez?

Te is fogyózol? Persze lehet, hogy már írtad korábban, de most nincs energiám vissza olvasni.


Júli 13. vasárnap, 33. nap: - délelőtt gyümölcs - dinnye, banán, dinnye. Ebéd: 14 h: zöldségpörkölt - a maradék zabpelyhes krumplisfasírt, zöldpaprikával. Vacsora: 19 h: sárgaborsófőzelék a maradék zöldségpörkölttel

Ezentúl kiemelem az aznapi menüt, mert később szándékomban áll táblázatba foglalni - s így egyszerűbb lesz visszakeresni majd.

Már, ha egyszer rájövök, hogy hogyan is kell táblázatot készíteni.
Ugyanis a Word-öt és az Excell programot sikerült nagyon ügyesen kitörölnöm a gépből. Most az Open Office-t használom. Abban is van táblázatos program, csak még nem tudom hogyan kell használni...

Most mentem!

Szép jó éjt mindenkinek!

Jardina
 
 


Kriszta!

Étkezéssel vmennyit változhatnak az allerigás tünetek, de így konkrétan tapasztalataim nincsenek. Mikor tavaly fogyóztam, akkor nyáron csökkentek a tünetek. De ebben nem csak fogyi volt, hanem egy háromhetes csalánteás tiszítókúra is.

Jardina!

Most nem fogyózok, tavaly tettem. Most csak szeretném megtartani a súlyom, és egészségesen táplálkozni ;) Mert ugye nem elég lefogyni, meg is kell tudni tartani, ami néha nehezebb :?

Andi
 
 


Jardina!

Így már okés az esti kaja! :lol:
Én gyűlölöm a zöldségeket, csak a paradicsomot eszem meg.
Asszem lecserélem a zöldségeket gyümire.

Szélenergia: most fogtok meghökkenni!!!!!!
Tehát ha van egy szélerőműved, ami áramot termel, ahhoz kell egy komplett átalakító berendezés. Asszem így működik:
Szél meghajtja a kerekeket, az ellenállás miatt elektromosságot termel. Ezt az elektromosságot összegyűjti és átaéakítja 230 V-ra, amit használsz.
Na ezek a spéci átalakító berendezések egy vagyon. Aztán az ELMŰ-nek KÖTELES vagy bejelenteni és FIZETNI is!!!!!!!! :shock:
Te termeled az áramot és az elműnek fizetsz valamit. Hogy pontosan mit azt már nem tudom, mert annyira kiakadtam, hogy nem jártam utána. (talán a technikát ő biztosítja)Ez komplett RÖHEJ.
Na konyhanyelven így megy. Bocs de nem vagyok szaki, csak egy picit utánajártam és kiderült, hogy kb 20-25 év alatt térülne meg.Aztán fontos az is, hogy az uralkodó szélirány nagyjából egyforma legyen, namármost Magyarországon szinte sehol sincs olyan pont, ahol mindig azonos szélirány uralkodna.
Ennyi infót tudtam a kútfejemből előkaparni. :D

Andi!

Nekem a csalánkúra kissé meredek, inkább kihagyom. :D
De azt én is támogatom, hogy érdemes az egészséges életmódra áttérni.
Most kezdtem (1 hete) a 90 napos diétát és az első 3 nap poklot leszámítva, tökjól vagyok. Sőt!!!!
Ugye távozott a méreganyag és sokkal jobb a közérzetem.Remélem ezután is kitartó leszek!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Kriszta!

Nekem is a kezdet volt anno nehéz, először maga az elhatározás, aztán az első napok gyötrelmei. De így utólag visszagondolva, érdemes volt!
Kitartást a 90 naposhoz!

Andi
 
 


Köszönöm Andi!

Már nem nehéz. Csak az első 3 nap volt az, mert rosszul voltam. De utánaolvastam és kiderült, hogy a szervezetem "szórakozik", illetve a felszabaduló méreganyagok okozhatnak ilyen rosszullétet.
Bár tegnap azt mondta Apa, hogy nem érti miért nyávogok, neki sokkal jobban tetszenek az új formáim, mint a régi. :shock:

Teljesen ledöbbentett. Ez van. Muszáj fogyni, mert magas a koleszterinem is és a zsírom is. :D
Még a végén karácsonykor levágnak. :wink:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Kriszta!

Én tavaly azért kezdtem el fogyózni, mert a párom cseszegetett :? Először nem vettem róla tudomást, azt hittem poénkodik, de 3 hónap után besokalltam. Mondjuk rajtam nem sok felesleg volt, 5 kg, de mivel alacsony vagyok, ez is rögtön meglátszik rajtam :?

És ne beszélj (írj :lol: ) hülyeségeket! Dehogy vágnak le! Karácsonyra meg olyan csini leszel, hogy nem csak a férjed fordul meg utánad :lol:

Andi
 
 


A párod cseszegetett?????
Fúúúú ne haragudj, de annyira nem bírom, ha egy pocakot eresztett pasi aki elfelejt tükörbe nézni, cseszegeti az asszonykát némi felesleg miatt.
Persze tisztelet a kivételeké, de én biztosan megjegyeztem volna neki. :D :oops: :oops:

Ne hari, nem akartam beleszólni....

Hány centi vagy, hogy ennyire látszik? Én 160 cm, ott tényleg látányos... :shock:

Tegnap megnéztem a testtömeg indexemet, a diéta előtt túlsúlyosnak számítottam, most normálnak.

Ez nagyon jót tett a lelkemnek!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Szia!

Párom már visszakapta! Azóta nem teszi :lol: Inkább én :oops: És neki is szarul esik, legalább tanul a hibáiból!

Nincs hari ;)

Én is 160 cm vagyok..., és normál kategória. Mondjuk mindig is az voltam, mert azért van bizonyos tartomány, ami annak számít. De sajnos ez a felesleget nem mutatja úgy, mint a tükör. :( Hiába vagyok normál súlyú BMI szerint, ha van úszógumim, meg narancsbőr a hátsómon :(

Andi
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem volt netem, időm igen. Ma van Netem, időm pedig alig. Így nem valószínű, hogy most a másik topikba is írok.

Andi - pocakos a férjed? Vagy neki kockás a hasa?
Elsősorban önmagunkért, saját önbecsülésünk miatt kell változtatni a súlyunkon szerintem.
Persze az is fontos, hogy pozitív megerősítést kapjunk.

A csalánkúrával kapcsolatban mik a tapasztalataid? Milyen változást éreztél fogyasztása közben?

Kriszta - írod, hogy nem bírod a zöldségeket. Semmilyen formában? Nyersen sem tudsz répát vagy karalábét, káposztát rágcsálni egyéb kajákhoz? Az nem baj, ha főve nem eszed meg... Mi lenne, ha biozöldséglevet innál? Azon hamar túl van az ember, és sok finom vitamin van benne. A jó cél érdekében...?

Az összes méreganyag ennyi idő alatt még nem tudott távozni a szervezetből, de mivel folyamatosan támogatod szervezetedben ezt a folyamatot, így máris jobb lett tőle a közérzeted. Ha ez így megy folyamatosan, egyre jobb lesz...
Gondolom máris energikusabbnak érzed magad?
egy hét alatt is mennyi pozitív változás! Ez adjon erőt a továbbiakhoz is...!

Miért meredek neked a csalán-tea kúra?


Vágó súlyban én vagyok...!!! :D :oops: :oops: :D

Nálam annyira sok méreganyag van a szervezetemben, hogy ilyen nagy mennyiség csak sokára tud kiürülni. Pedig alig várom már, hogy legyen energiám behozni a sok lemaradást! Túlságosan hamar elfáradok, na és persze a lábaim sem bírnak el túl sokáig...

Hol is tartok a menüben?

Júli 14. hétfő, 34. nap - délelőtt és délután is gyümölcs: szilva, dinnye, banán. Vacsorára sajtot ettem nyers zöldségekkel. Chili szószba mártogattam...

3 nap volt teljesen állati fehérje mentes! A sajtot is csak azért ettem meg, mert féltem, hogy megromlik. Régóta volt a hűtőben.

Júli 15. kedd, 35. nap: - délelőtt görög dinnye. Ebédre gombás krumpli leves tészta nélkül, és krumplis tészta, grillezett kentucky fűszerkeverékkel bedörzsölt cukkini szeletek. A vacsora is ugyanez volt, cukkini nélkül.

Én általában fordítva eszem a kajákat: a második fogást először, utána a levest. Így kevésbé vagyok szomjas.

Ami azt illeti úgy elcs..tem a krumplis tésztát, annyira erős lett. Felcseréltem az édes paprikát az erőssel + még a bors... Na azért megettem .. legalább fél kiló Tv paprikát rágtam el hozzá. A leves ehető volt, jónak azért nem mondanám... Viszont a cukkini nagyon finom lett. Lehet ma is készítek egy adagot. Teljesen rá vagyok kattanva a grillezett tökfélékre. Főzeléknek, vagy töklecsónak meg nem enném...

Tényleg Kriszta - nálad az nem jönne be zöldségügyileg, hogy a megszokottól eltérő módon készítenéd el a zöldségeket?


Még egy szó az energiáról - az energia köldökzsinórról való leválás - nem egyszerű mutatvány, mezei földi halandó nem tudja előteremteni ennek költségeit. Jól ki van ez találva...

Most mennem kell.

Szép napot!

Megpróbálok feltenni egy-két kaja fényképet. Hátha sikerül...

Jardina
 
 


Próbálom....

Azt írta ki pirossal, hogy hiba történt... Mi lehet a baj?

Miért nem írja ki, hogy mi a hiba?

Tudtok segíteni?

Jardina
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron