Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Kép

A Keres-kínál rovaton belül van a homeopátiával kapcsolatos topic, és mivel én magam is anno teljesen véletlenül találtam meg, most már másoktól is hallottam hogy hiába keresték, nem találták, azért gondoltam hogy indítok itt egy topicot ebben a tárgykörben, hátha így nagyon lesz a látogatottsága.
Nagyon sok jó dolog van összefoglalva a másik topicban, amit tehát a Keres-kínálon belül lehet megtalálni. De a jövõben szerintem írhatunk ide is ezzel kapcsolatban.

Sziasztok, mindenkinek jó gyereknevelést, babavárást, meg szép napot kívánok!

Kép

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


nagyon helyett nagyobb-at akartam írni, bocs.Kép
norcsi
Lenti
 
 


[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/30/530.html" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/30/530.html[/url]
Névtelen
 

 
 

Kedves névtelen nem tudsz olvasni? KÉTSZER írtam bele hogy tudom hogy hol van a keres-kínálban a homeopátiáról szóló topic, de mások nem, mivel elég lehetetlen helyen indították.
De azért köszönömm az értékes hozzászólást!Kép

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi

Nem volt szandekomba megserteni teged, csak azert tettem ide, hogy az elozmenyeket konnyebben megtalaljak.

Bocsanatatot kerek ha szemelyed elleni tamadasnak erezted a link ide masolasat.

Szerintem se a keres-kinalba valo az a topic.
Névtelen
 


Kedves Névtelen! (Nagy N-nel!Kép)

Én sem akartalak bántani, bocs. Csak elõbb járt a kezem, mint az agyam.
Igazad van, így tényleg könnyebb lesz!Kép
Egyébként kétszer írtam Gabinak már hogy tegye át ide ha lehet a keres-kínálba nem való topicot, de mivel nem volt semmi reakció, azért léptem. Szerintem nagyon jó dolog a homeopátia, és jó lenne ha többen megtalálnák a topicot akiket érdekel!

Szia: Norcsi. Kép
norcsi
Lenti
 
 


Teljesen egyet ertek veled Kép
Névtelen
 


Most hivott anyum, a Magyar konyvklub deli palyaudvari
konyveboltjaban MOST lehet kapni a "hogyan gyogyitsuk gyermekeinket homeopatiaval" cimu konyv.

Az elmult evekben allitolag mindenki kereste de nem lehetett kapni.
m
martina
 


Martina köszi mindenki nevében , bár nekem még sikerült év elején megvennem az Alexandra.hu-n keresztül, de utána már nekik is elfogyott. Alapmû, mindenkinek nagyon ajánlom!

Sziasztok:Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Nagyon szeretném ezt a könyvet megvenni, de mi sajnos Szegedn lakunk. Nem tudná nekem vki megvenni, és elküldeni postán? Természetesen a postaköltséget is kifizetném. Vagy a bolt telcsiszámát esetleg megadná?!
Ha vki megszán, akkor írhat az e-mail címemre is. Elõre is köszönöm:
Ágci

Kép
 
 


Kedves Ágci!
www.mkk.hu a Magyar Könyvklub honlapja, online be lehet lépni, nincs tagdíj, online lehet tõlük rendelni.

Tyúkanyó
 


Köszönöm szépen Tyúkanyó!
Ágci

Kép
 
 


En most keresek kislanyomnak homeopatias gyerekorvost, de en eloszor a "gyermekek" rovatnal probalkoztam es mivel ott nem talaltam, elinditottam ott egy uj beszelgetest. Akkor meg nem tudtam, hogy mar itt is szoba kerult, de talan ott sincs rossz helye, ha valakit kimondottan gyermekekkel kapcsolatban erdekel ez a tema. Belenezek majd az itt ajanlott "keres-kinal" rovatba is, hatha ott talalok v.mi jot. De orulok, hogy legalabb itt talaltam ajanlasra. Meg is ragadnam az alkalmat, hogy megkerdezzem nem tud -e valaki ajanlani egy aranyos homeopata gyermekorvost, aki jol elerheto, kozponti helyen rendel (mi most a XI. ker.-ben lakunk)
Köszönettel:
MeLinda
 


Szia Melinda!

A másik rovaton belül levõ topic már elég régi, ott sok információ van személy szerint orvosokról is pro és kontra. Mindenesetre szerintem a vélemények nagyon különbözõek. Nekem éppen egy olyan XI. kerületi orvossal gyûlt meg nagyon a bajom (emiatt hosszas vívódás, meg sok-sok pénz kifizetése után otthagytuk végülis)akit másvalaki itt a neten istenített. Szóval tudod mindenkinek más a jó. Mindenesetre szerintem érdemes beszerezni egy listát a homeopata@matavnet.hu-n keresztül, és azalapján kiválasztani valakit. Én úgy tudom, hogy a XI. kerületben az általunk otthagyott orvoson kívül más gyerekorvos is mûködik.
Sok szerencsét a jó választáshoz!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

A lista mar nekem is megvan, de a helyes valasztast segitendo, gondoltam, hatha valaki tud szemelyes tapasztalatok alapjan ajanlani valakit, es akkor megsm egy teljesen idegenhez kellene menni. A "gyermekek" rovatban inditott hom.p.orv-os beszelgetesemnel, mar ajanlottak egyet, dr.Lengyel Boglarkat, akinek megneztem a honlapjat, eleg megnyero, persze nem garancia. O viszont nincs rajta a magyar homeopata orvosok egyesuletenek listajan, bar ez meg nem biztos, hogy jelent valami komolyabbat. De igazad lehet, es meg kell jarnunk magunknak az utat. Ti egyebkent most kihez jartok? Masik homeopata gyerekorvoshoz?
Koszi a segitseget.
MeLinda
 


Szia Melinda!

Mi most nemrég óta járunk Dr. Halász Gabriellához, õt egyébként a gyerekorvosunk ajánlotta akihez szintén pár hónapja jöttünk át. Õk ketten remekül együttmûködnek, mivel a homeopata doktornõ a II. kerületben rendel, ha gond van, akkor a rendes gyerekorvos jön ki, quasi felállítja a diagnózist és akkor telefonon konzultálnak is, hogy melyik homeopata szer kell ilyen esetben. Utána meg már csak kontrollra kell elmennünk a homeopata dokihoz, ha arra egyáltalán szükség van. Az elõzõ gyerekorvossal sem lett volna bajom, de rájöttem hogy õ olyan mindenbe belekap típus volt, mivel sok egyéb dolgot is csinált a homeopátián kívül. És ami nem tetszett, hogy nem volt kartonunk, csak úgy adott egy-két szert, de legközelebb azt sem tudta hogy kik vagyunk, nemhogy azt hogy elõzõleg milyen szereket adott már. Szóval õt ezért váltottuk le. Elõtte meg volt a XI. kerületben Zelcsényi doktornõ, róla írtam a másik topicban hogy miért is hagytuk ott. Nekem van saját felnõtt homeopata orvosom is, de õ meg kicsiket nem vállal, ezért kellett a gyerekeknek egy homeopata gyerekorvost találnunk. dr. Lengyel Boglárkát már többen is ajánlották a másik topicban, pl. Sára is aki az ikreivel járt hozzá és kruppnál elég jó hatást értek el homeopátiás szerekkel.
Mivel elég kevés a kifejezetten gyerekorvos a homeopaták között, ezért elég sok páciense van mindnek. Pl. Dr.Sík Ildikó nem is vállal újabb betegeket, és ezzel még néhányan így vannak, úgyhogy azért mondtam hogy utána kell járni a dolognak, és valóban személyesen kell megtapasztalni hogy kinek ki a legmegfelelõbb.

Sziasztok, jó és eredményes keresgélést!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Milyen homeopátiás szer van tejserkentésre????????????
Lehet e-mailbe is! kanga-zsebibaba@freemail.hu
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Sziasztok!
Seni nem tud ilyet????????????És , hogy milyen dózisban kell szedni???
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Kanga!
Én ugyan nem értek a homeopátiához, viszont a "Természetes gyógymóddal TEJSERKENTÉS" topikban találtam egy komplett kúra leírását:
1. hét: napi 1x5 Aconit D30
2. hét: napi 2x5 Urtica Urens D12
3. hét: napi 2x5 Alfalfa D12
4. hét: mint a 2. héten
5. hét: mint a 3. héten, stb.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Köszi Borcsa!
Eljuttatom az érintetthez!
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Dr. Lengyel Boglárka homeopata gyermekorvos október 4-tõl homeopátiás tanfolyamot tart szülõknek. A tanfolyam négyszer három órás, négy egymást követõ pénteken délután öttõl nyolc óráig tart.
Helyszín: Budapest, Birtok utca 24.
Témák: a homeopátia története, szabályai és a gyógymód lényege, sérülések, légúti hurutos betegségek, hasmenés, hányás, allergiák kezelése, alkati kezelés.
Jelentkezni személyesen, vagy ezen az internetoldalon lehet
[url=http://home.tvnet.hu/~a3807/tanfolyam.htm" TARGET="_top]http://home.tvnet.hu/~a3807/tanfolyam.htm[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok !

Mi rendszeresen járunk homeopatához, általában jó is, fõleg a megelõzésben, de most olvastam egy cikket ( [url=http://www.sulinet.hu/tart/cikk/aa/0/11161" TARGET="_top]http://www.sulinet.hu/tart/cikk/aa/0/11161[/url] ), ami teljesen megzavart.
Kíváncsi lennék a véleményetekre, nekem a számadatok elég meggyõzõek voltak, ezért nem tudom most, hogy mit gondoljak.

Köszi elõre is:
Timti
Timti
 


Sziasztok!

Én is pont errõl akartam írni! Az jutott eszembe, hogy amikor megemlítettem a gyerekdokinknak, hogy mi a véleménye a homeopátiáról, azt mondta sarlatánság.
De lehet, hogy csak a saját presztizsüket védik! Mennyi megmagyarázhatatlan, kimutathatatlan dolog volt a múltban is, amit csak most tudunk megmagyarázni, mégis mûködik már régóta.
Szóval, nem hiszem, hogy mostanában ebben okosabbak leszünk.
Akinek használt az úy is esküszik rá...

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok!

Timti elolvastam, tulajdonképpen a lényegét ezzel csak sejteni lehet, de szerintem nem is azt kell kutatni hogy miért mûködik, hanem örülni kell annak hogy mûködik. Nem tudnám felsorolni hogy nálunk a három gyereknél, meg nálunk felnõtteknél is hányszor segített a homeopátia, de ehhez fontos momentum hogy meg kell találni azt a homeopatát akiben megbízol, és a siker csak így lehet teljes. Hiába mûködik sok homeopata, és feltétele a mûködésüknek az orvosi egyetemi végzettség, azért sokan közülük nincsenek a helyzet magaslatán sajnos. Mi is sok homeopata dokinál jártunk már, a mostaniakkal nagyon meg vagyunk elégedve (felnõtt, gyerek és fülész homeopata).

Betegségmentes idõszakot kívánok mindenkinek! Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok, meg tudnátok mondani, mi a homeopátában az "átmeneti", vagy "köztes" szer?

Köszi, Erzsi
 


Szia Erzsi! Errõl hol olvastál vagy hallottál:"átmeneti", vagy "köztes" szer? Én csak tippelni tudok, hogy ez az a szer amit akkut esetben ad a homeopátiás orvos, vagyis nem az alkati szer. De én még ezt nem hallottam ilymódon emlegetni!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Én azt szeretném megkérdezi, hogy a szklerózis multiplexre van-e valamilyen homeopátiás módszer, megoldás.
Köszönettel:
29 éves nõ
 
 


Kedves Renáta!

Sajnos az unokatestvérem 16 éves korától ebben a betegségben szenved, és már a kezdet kezdetétõl homeopátiával (is) gyógyítják. Nem gyógyult meg, egy ideig szinten tartja a kezelés, utána rosszabbodik!Kép De ezzel a betegséggel nem foglalkozik minden homeopata orvos, meg kell találni azt amelyiknek ez a szakterülete. Akihez õk járnak már nem fogad új pácienseket sajnos!Kép

Sajnálom hogy nem tudtam jobb hírekkel szolgálni!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Kedves Norcsi!
Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást, már csak azért is, mert én még kezdõ vagyok a homeopátiában és a betegségben is, ezért minden választ szívesen fogadok.
Renáta
 
 


Renáta! Nagyon szívesen és nagyon-nagyon sajnállak emiatt a betegség miatt!Kép A Homeopata társaságot kellene felhívnod vagy írni nekik, szerintem õk biztos több segítséggel tudnának szolgálni!
homeopata@axelero.hu Ez az e-mail címük, a telefonszám 06-20-9240595 (legalábbis remélem hogy ez a telszám. még él, mert én már régen hívtam õket ezen).
Kívánom hogy minél kevésbbé viseljen meg a betegség és hogy sikerüljön egy jó orvost találni aki segíteni tud!!!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok! Egy másik topic miatt rákerestem a BN-en a homeopátiára és így jutottam el idáig Kép
Ezért most ide is bemásolom a MHOE elérhetõségeit:

Magyar Homeopata Orvosi Egyesület
1027 Budapest, Margit krt. 64/B. Fsz. 10.
Tel.: (36-1)225-3897
Fax: (36-1)225-3898
e-mail: homeopata@axelero.hu
Honlap: www.homeopata.hu
Irodaidõ: hétfõ 14-18 h, szerda 9-13 h
Irodaidõn kívül üzenetrögzítõ mûködik.
 


Sziasztok! Ismer valaki allergológust, aki egyben homeopata szakember is? (Az MHOE honlapon nem találtam.)A terhesség során szinte eltûnt a 15 éve kínzó egyre romló és kombináltabb allergiám, de a szoptatás alatt újra elviselhetetlennek kezd tûnni gyógyszerek nélkül.
Minden ember- és bababarát megoldás érdekel, ezért keresek homepoatát.
Hajni
Névtelen
 


Sziasztok!

Tudna valaki tejelvalasztast segito bogyot ajanlani?!
A Laktoherb teatol szerintem faj a babam hasa,de tejecskem nincs eleg sajnos.

Elore is koszi a segitseget

Borsi
Névtelen
 


Borsi!
Amíg eltalálsz a szoptatós topikba( ahol soksoksok jó praktikát találhatsz):URTICA URENS 5CH ( még véletlenül sem 15 ös, mert az apaszt)3 napig 3x5 golyó, 2 napig 2x5 golyó, egy napig 1x 5 golyó, aztán szün.
z.
Névtelen
 


Borsi,
Urtica Urens C5, napi 2*5 bogyo 3 napig!
Vigyazz, mert ahol nem ertenek (nem azert, mert en ertek, csak tobben igy jartak mar!) hozza radsozzak a magasabb potencialut, az meg mar tejapaszto!
Zsuzsi
 


Borsi,
Kicsit feljebb Borcsa Boszorka leirt egy komplett homeopatias tejserkento kurat!
A Friss Babak topikban pedig par hettel ezelott Urszila tett fel egy jo nagy adag tejserkento tea-, suti-receptet, es egyeb boszorkanysagokat!

Zsuzsi
 


Koszi Lanyok!

Ugyerzem kicsuszott a talaj a labam alol,tejcsi meg az ablakban.
Tegnap Anyu hozott a patikabol URTICA-t es PULSATILLA-t,hogy ezek "tutik"!De senki nem mondta,hogy csak az 5C a jo.Nekem persze 9C van.Az mar sok?
Jol ertem,hogy ezeket sem lehet folyamatosan szedni?Kenytelen voltam visszaallni a teara,amirol meg ma tudtam meg,hogy ha sokat iszod,szinten apaszt.Ez igaz??

Megnezem a szopis topikot is

Koszi
Borsi
Névtelen
 


Borsi,
Jo meg a 9C-s is! Az megfelel a D12-nek, es nekem van olyan konyvem, ami azt javasolja! Szoval nyugodtan szedheted!
A Pulsatilla nem tudom mennyire tejserkento, szerintem az inkabb "hangulatjavito", ha kicsit siros es "anyatlan" a kismama!
Zsuzsi
 


Borsi, a magasabb potenciál apaszt!!
lehet hosszan szedni, de úgy szokásos, hogy egy ilyen kúrát csinálsz. Ha továb szeded, nem lesz bajod tõle. Viszont a hatása már a 3.napon jelentkezik.
Csak addig kell szedni, amíg nem lódul meg.
z.
Névtelen
 


PULSATILLA fõbb javallatok:

alvászavarok
asztma
árpa
hólyaghurut
kanyaró
köhögés
bánat
bevizelés
bélgörcs
csalánkiütés
emésztési zavarok
fej- és fülfájás
hasmenés
kötõhártya-gyulladás
láz
meghülés
melléküreg-gyulladás
mumpsz
ótvar
rubeóla

Több irodalmat végig nézve + az orvosom ajánlása:
egyedül az URTICA URENS tejserkentõ is.

P.
Névtelen
 


Kedves P.

Nemcsak az urtica urens, ez megint teljesen egyedi hogy kinek mi a javasolt, csakúgy mint a homeopátia általában, tehát személyreszabott. Nekem pl. a kívánt hatást hol az Agnus Cactus, hol pedig a Calcium carbonicum hozta meg. Mindig az orvosomat kérdeztem, és adott esetben, az összes körülmény figyelembevételével mondta meg hogy akkor mit kell szednem.

Borsi. Az Urtica Urens általános szer, általában jó, de személyreszabottan, tehát ami Neked a legmegfelelõbb lenne csak orvos segíthetne.

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Koszonom a segitsegeteket!
Sajna orvosig nem jutottam el,mert egyik naprol a masikra fogyott el a tejem.Azota visszatertem a Laktoherb-re es szedem az URTICA-t is.Most talan visszaall az eredti termeles,de tobb nem lett sajnos.Igaz,igy azt sem tudom melyiknek koszonhetem,a teanak,vagy a bogyoknak.Mindegy,a lenyeg,hogy legalabb az egyik mellem tudja mar produkalni a Mate altal elvart 90-100at.A masikhoz sajnos mindig potolnom kell es lassan fogynak a keszletek a hutobol...

Megegyszer koszi Nektek!
Borsi
Névtelen
 


Borsi! Azért ez már nagyon jó, csak így tovább, és ilyenkor a minél gyakoribb mellretétel meg a fejegetés is segít kicsit, de gondolom ezt a szopis topicban is elmondták. Ami még nekem elég jól bejött az a malátakávé, fõzögetni kell, zacskóban kapható minden nagyobb boltban, az íze sem olyan rossz, és az én tejtermelésemre tényleg serkentõen hatott. Én is szedtem mondjuk mellette a bogyókat, néha meg (együtt sajnos nem alkalmazható) az édesköményolajat ettem cukorra csepegtetve, az is jó volt!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Én bárányhimlõs kiütésekre, illetve az utána maradt hegekre, viszketéscsillapításra keresek ilyesmi szereket.

Tudtok segíteni, hogy kinek mi jött be? A dokinéni hydrokortizonos kenõcsöt írt fel. De ez túl drasztikus nem?

Köszi
Cintia
Cintia
 


Cintia, keress rá a bárányhimlõre, egy másik topicban részletesen leírtuk már ezzel kapcsolatos tapasztalatainkat, most nincs idõm megismételni. HOmeos bogyók közül ha jól emlékszem a Rhus Toxicodendront mondta a dokinéni, de nem vagyok benne biztos. Hívd fel 9 után a Matáv ébresztõszolgálatát, ott lehet megkérdezni ki a mai homeopata ügyeletes, tõle kérdezõsködhetsz ezügyben. (Hegekre nálunk nem volt semmi, sajnos maradt is pár, de nem vészes helyeken!)Hagyományos szerek közül nekünk a Fenistil cseppek segítettek, de mellette Aloés termékeket meg homeopátiás bogyót is alkalmaztunk, így mindenféle rázókeverék meg egyebek nélkül átvészeltük, de a legkisebb gyerekemmel nagyon kemény volt!Kép
Mielõbbi gyógyulást!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Tud valaki ajánlani egy jó urologust (felnöttnek), aki homeopatiaval is foglalkozik???
Köszi
MeLinda
MeLinda
 


Sziasztok Lányok!

Ma a babapatikában olvastam erről a szerről, megkerestem a neten is:

Heel
A Heel cég neve a latin "Herba est ex luce”- “a gyógynövény a fényből származik” - mondat kezdőbetűinek kombinációja. A Heel napjainkban a homeopátiás gyógyszerek világszerte egyik legnagyobb előállítója és forgalmazója, a világ több mint 40 országában rendelkezik képviselettel, valamint 10 saját külföldi leányvállalatot működtet.


Megfázásos betegségek:
http://www.heel-info.com/hungar/erkaelt.htm

Immunvédelem
http://www.heel-info.com/hungar/immun.htm

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia bigacsiga

Ezeket a komplex tablettákat és cseppeket is lehet kisgyermeknek ill. szoptatás alatt szedni?

köszi

shane
shane
 


Sziasztok!

Még nem volt idom végigolvasni a forumot, de nagyon keresek Budapesten homeopátiával is foglalkozó nogyógyászt, aki terhesgondozást, szülést is vállal.

Köszönettel.
 


Helló!

Nekem lenne egy kérdésem, bár már későn teszem fel, de még hasznát vehetem.
Szóval.
Kisfiam már 3 hete náthás. Eső héten 1x volt lázas, de közben fogzott is és az is "csak" 38,6 volt. Eredmény +1 rágófog.
2 hét után visszavittem a dokihoz, mert még mindig szörcsög a gyerek, váladék meg alig. Elirányított a gégészetre ahol kapott Rhinathiolt, meg orrcseppet és naponta mentünk kínzásra (orrszívás). Ez abból állt, hogy antibiotikumos sóoldatot fecskendezett az egyik orrlikába, míg a másikból szívta a nyákot.
Másnap is mentünk, akkor adott hörgtágító kúpot... Rendben, beadtam.
3. nap meg felírta a Cedax nevű antibiotikumot amit tegnap váltottam ki. A felírás csütörtökön volt. Azért váltottam ki, mert nem javult a gyerek, még mindig náthás.
Nos a kérdésem az az, hogy ki lehetett-e volna váltani azt a fránya ab-ot valami homeos szerrel, mert a gyógyszertárban hiába kérdeztem nem válaszoltak.
A doktornőben aki mindezeket felírta nem bízom, mert amikor szívta az orrát (ugye egyik lukban a fecskendő, míg másikból szívta), akkor a gyerek üvöltött és nem volt hajlandó lenyelni a nyálát és a doki akinek 1 mozdulat lett volna leszívni az csak akkor szabadította meg a nyáltól, mikor én már ugrottam, hogy felültetem a gyereket. Ugyanis így nem kapott levegőt és láthatóan fuldoklott. A dokinő megjegyezte, hogy mit hisztizem...
A hörgtágítót is azért írta fel, mert szerinte sípol a gyerek.... Igen, valóban. Fülébe vattát dugott, mert a gyerek fülsértően ordított... És mikor abbahagyta csak akkor vette ki és mondta, hogy teccik hallani, hogy veszi a levegőt? Kicsit olyan kapkodva... Persze, 10 perc üvöltés után még jó, hogy hüppög és kapkodja a levegőt...
Na de ez az antibiotikum. Azt mondta, hogy olyan a nyák mint amit a (elfelejtettem milyen) coccos baci szokott okozni. Semmi vizsgálat, hanem "szerinte" olyan...

Ja igen, azért kellett orrszívásra járni, mert kissé nagy az orrmandulája a gyereknek és mivel emiatt nem tudott rendesen ürülni a nyák ezért letapadt.

A háziorvos meg elzárkózik a homeopátiától.

köszi
sasha

Kép
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: