Új privát üzeneted érkezett!

Nem találtam hasonló témát a topikok között, bár biztos többünket érdekel, hogyan lehet keresztényként élni, gyeremeket nevelni ebben az elvilágiasodott, jórészt ateista világban, hogyan maradhatunk meg a helyes úton mindenféle kísértés ellenére is?

Jómagam a férjemmel egyszerre tértem meg, és bizony ért minket támadás és gúnyolódás még a család részéről is.

Egy keresztény szülőnek sok minden gondot okozhat, pl. hogyan kerülje el, hogy már az óvodában varázsmesékkel (Harry Potter) etessék a gyermekét, mit mondjon a gyereknek, ha evolúciót tanítanak az iskolában, hogyan kerülje el a sok paráznaságra nevelő reklámot és "felvilágosítást", hogyan vértezze fel a gyermekét.

Várom véleményeteket!
kati
 


Szia!

En nem vagyok hivö, de szerintem annak is aki istenben hisz, szeretnie kell a meseket, es szerintem a Harry Potter is egy a sok közül....Es a "varazsmesek"-nek nincs sok köze a vallashoz...illetve nem igazan ertem mi a baj velük?
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Sziasztok!

Én sem vagyok hívő. Nem olvastam ugyan Harry Pottert (de láttam), de nem hinném, hogy a vallás tiltaná az ilyen témájú meséket. Az oviban sok sok dolog lesz, amit ki kellene kerülni, de nem lehet úgysem. A gyermek úgyis hazaállít majd, hogy neki pl. Pokémon kell, mert a havernak is van. Én speciel a Pokémont egy aranyos dolognak tartom, de ezzel egyedül vagyok.
A reklám a másik amit nem lehet kikerülni, hacsak nem tiltjátok meg a tvnézést, újságokat, rádiót...médiát. Ilyen világban élünk. Ellenben mindent el lehet magyarázni a gyereknek.
Az evolúció: talán olyan suliba kell adni a gyereket, ahol keresztény szellemben tanítanak. Biztos lehet ilyet találni. Lehet, hogy ilyen ovi is van.

Szerintem is az a lényeg, hogy higgyen Istenben és szeresse. Az sem jó, ha mindentől védjük, tiltjuk a gyereket.

Barbi
DBarbi
 

 
 

Kati,

én teljesen megértelek. De sajonos azt kell mondanom, hogy nem lehet elzárni a gyerekeinket a környezet hatásaitól.
Én csak azt tudom tenni, hogy otthon megpróbálom az általam helyesnek hitt világképem szerint nevelni, hogy becsületes rendes ember váljon a gyermekemből.
Szeretném megválogatni a barátait, és persze lekötni normális dolgokkal a szabadidejét.
Pl. elviszem sportolni, vagy olyan közösségbe emi tetszeik neki, és nekem is.

Nagyon nehéz dolog, mert a mai élet nem a családról szól hanem a hajtásról kaparásról, az emberek közömbösségéről.

A H Pottert nem fogom tiltani a gyermekemnek, én olvastam is. Mese. erre minden gyerek rájön aki olvassa, viszont megszerettetheti olvasni a gyerekeket.
Sőt mesélni fogok neki különböző vallásokról, elviszem különböző múzeumokba és megpróbálok neki a különböző kultúrákról is beszélni neki ha érdekelni fogja.

Szerintem is a lényeg hogy szerető és odafigyelő családban nőljön fel egy gyermek, és akkor talán nem lesz baj.

egy másik KAta
Névtelen
 


http://www.ketif.hu/tk-ktf/tanusit.html

IX. Megnevezés: Keresztény szellemű nevelés lehetőségei az óvodában
Programfelelős: Kollárik Lászlóné óvodapedagógus
Célcsoport: Óvodapedagógusok, akik részt kívánnak venni az 5-7 éves korú gyermekek fakultációban történő keresztény szellemű nevelésében.
Időtartam: 32 óra
Program hasznosíthatósága: Segítségnyújtás elméleti, gyakorlati és hitbéli ismeretekkel azon érdeklődő óvodapedagógusoknak, akik részt kívánnak venni az 5-7 éves korú gyermekek fakultációban történő keresztény szellemű nevelésben.
Csoportlétszám: 15-20 fő
Képzési költség: 15.000,- Ft

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 



bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kryss!
Az a gond a Harry Potterrel, hogy okkultizmus kicsiknek tetszetősen csomagolva, hadd kapjanak rá. És valamiféle propagandagépezet van mögötte, megkívántatják mindenkivel.

DBarbi!
A Biblia minden kontaktust tilt az okkultizmussal.
Sajnos igazad van, hogy a reklámokat nem lehet elkerülni senkinek, aki kilép az utcára, de tévét nem muszáj nézni. Nekünk egy pár éve nincs tévénk, már nem is kellene, hír szempontjából amúgy is jobb az internet, a valóságshowk annyira hiányoznak, mint púp a hátamról.

Névtelen!
Igazán jól teszed, hogy megpróbálod a gyereked szabadidejét értelmes dolgokkal kitölteni.

Bigacsiga!
Köszönöm a kereszteny.lap.hu-t. A startlap.hu-ról én is tudtam, de nem keresgéltem ott a kereszténységet.

Keresztények!
Hun vagytok?
kati
 


Kati

Tudod hogy a Bibliából töröltek részek, tudod miket töröltek és miért?

Kiskacsa
Kiskacsa
 


kati,
amit a Harry Potterről írsz, már megbocsáss, marhaság. Hol van benne okkultizmus????
A gyerekednek elolvasod a népmeséket, meséket? Amikben boszorkányok, varázslók szerepelnek? Ha a HP okkultizmus, akkor ezek a mesék is azok.
Nem kell vakon átvenni mindent, amit az egyház (??? nem is az egyház, hanem egyes papjai) állítanak. Gondolkodni is kell(ene).
Mari
 


Még egy: amikor a gyerek azt játssza, hogy ő varázsló, nem az okkultizmusra készül fel - egyszerűen JÁTSZIK. Nem lesz belőle felnőttként sátánista meg mittudoménmilyen feketemágiát gyakorló ember.
Mari
 


Egyetértek Marival.
HP-ben varázslótanoncok varázslóképzőben nem?? Ok, seprűn repülnek Kép De nem boszorkányok, akik rontással, fekete mágiával gonoszkodnak. Hófehérke boszija, na az igen! Az boszorkány!

A tv tiltásával sem értek egyet, de ez az én véleményem. Ezzel az erővel a gyerek ne menjen moziba sem a haverokkal. Reklámok ottis vannak minden film elött. Nem beszélve arról, hogy az oviban, suliban a tv örök téma a gyerekek közt. Az épp aktuális rajzfilmek (és a hozzátartozó játékok, kütyük, amiket meg lehet venni), amiről minden haver tud...az enyém pedig nem. Ha máshonnan nem, innen úgyis megtudja.
Az internetről ne is beszéljek. Dugig van reklámmal. És a gyerek rákereshet mindenfélére, amit a tv-ben pl nem is láthat. Nem ülhetünk mindig mellette. Mi van ha pl. úgy alakul, hogy elöbb ér haza a suliból, mint a szülők? Le kell tiltani a netet is....mert nem biztos, hogy arra fogja használni, amire anyuapu szeretné. Mai gyerekek nagyon okosak ám! És a haveri körnek nagyon erős a befolyása. Kisgyermek barátait a jtszótéren meg lehet válogatni, de suliból úgyis Ő választ.

Minden mesében van gonosz, ahogy lennie kell. Így tud a jó győzedelmeskedni a végén. Ezt is meg lehet magyarázni a gyereknek, gondolom nem Hófehérke gonosz boszijával fog azonosulni.

Kiskacsa: ez engem is érdekel. Miket töröltek és miért?? Kép

DBarbi
DBarbi
 


Kati,
bizony Marihoz hasonlóan látom én is a dolgokat. Amiért nálunk nincs HP, az az, hogy még kicsik hozzá, majd 5.-6. osztályos korukban, amikor fel tudják dolgozni. A varázsmeséknél szerintem sokkal károsabb, hogy a gyerek nap, mint nap az intoleranciát látja, a rasszizmust, és azt a mérhetetlen önzést, ami uralkodik jelenleg nálunk. És pl. ilyen "apróságokban" nyilvánul meg, hogy egyeseknek "zsenánt" betartani a közlekedési szabályokat. EZT nehéz a gyerekkel megértetni, meg a zsidózást, a háborút... HP? Ugyan már....
***

Szeretném, ha definiálnád, mi az okkultizmus, mi az okkult!!!!

....
Az okkult nem jelent mást, mint hogy "rejtett". Nem sátánista, nem istengyűlölő. Olyan tudásra vonatkozott(-zik), amire nem érett (még) meg mindenki. Például, az a tudás, amivel a TE papjaid is rendelkeznek, az a tény, hogy ők tudnak kommunikálni Istennel és a Krisztusi tudattal, bizony-bizony okkult abban az értelemben, hogy ELŐLED rejtett marad. (Neked csak el kell fogadnod a papok által közvetített Isteni üzeneteket.) Ha nem hiszed, hogy a papjaid "beavatottak", akkor miért hallgatsz rájuk inkább, mint saját magadra? Akkor miben mások ők? Nem feltételezheted, hogy "csak" annyit tudnak, amennyit pl. misén hajlandók megosztani veletek, mert az édes kevés lenne.

Az okkultizmust tévesen (bár gyakran direkt) mossák össze a fekete mágiával. (Ez utóbbival nemigen tudok mit kezdeni, ne kérdezzetek rá!)

Ja, FONTOS: szeretném, ha idéznéd, hol tiltja Biblia az okkultizmussal való érintkezést, utánaolvasnék.


Kiskacsa! Kép

Bizony-bizony. Csak az én tudásom igen hézagos ezzel kapcsolatban. Mondasz többet? Nag Hamadi?

Irjatok!
szilvi
 


Szia Szilvi!

Lám, énis összemostam az okkultizmust a fekete mágiával Kép Köszi a felvilágosítást Kép

Barbi
DBarbi
 


Sziasztok!

Szerintem az a lényeg, hogy szeretetben és szeretetre neveljük a lurkót. Nem hinném, hogy ez vallás kérdése lenne. Mint ahogy azt sem, hogy bárki is különb lenne attól mert hívő. Ismerek hívőt akitől frászt kapok és nem hívőt akiből árad a szeretet és a béke.
Az okkultizmus ügyében egyet értek az elöttem szólókkal, különösen Szilvivel.
A sok tiltás meg valszeg az ellentétébe fog átcsapni, ha nem máskor majd kamaszkorban. Amúgy a magyar népmesék is tiszta horror, ha jobban megnézed.
Mindenesetre természetesen te döntöd el hogyan és mire neveled a gyerkőcöt, lényeg, hogy klassz ember legyen!

Bellana
 
 


Apropó az előbb kifelejtettem, hogy szerény véleményem szerint az evolució és a vallás nem zárják ki egymást.

Bellana
 
 


Sziasztok!

Itt többen is nem ismeritek, mit tanít a Biblia, ki az igazi pap. Minden hívő keresztény, felszentelve a Szentlélekkel, az pap. Ebben is különbözik az újtestamentumi papság az izraelita papságtól. Tehát a keresztények véleményét a Biblia kell formálja, és nem a mostani főállású papok, ami rám is igaz.

A HP tele van okkultizmussal, lehetetlen itt minden sorát kielemezni.

Szilvi!
Megdöbbentő, hogy te beszélsz intoleránciáról. Megnéztem a profilodat. Azt írod, waldorf-anya vagy. Tudod, hogy Rudolf Steiner misztikust, az antropozófia és az első Waldorf-iskola megalapítóját legalábbis rasszistának tartják? Ilyeneket írt: "Ha a szőkék és a kékszemúek kihalnak, az emberi nem egyre butább lesz, kivéve ha az emberek nem jutnak el egy olyan intelligenicaformához, ami független a szőkeségtől." Az antropozófia azt tanítja, hogy a feketék a fejlődés kisdedfokán vannak, az ázsiaiak serdülők, és csak a fehérek felnőttek, persze ehhez hozzáteszi, hogy az emberi lélek többször is reinkarnálódik. Ha tudsz angolul, keress rá az interneten, hogy "waldorf + nazi".

Keresztények!
Jelentkezzetek ti is, hadd beszélgessünk a minket érintő dolgokról.
kati
 


Kati. Nyugi.
Nem baj, ha nem reagálsz a lényegi dolgokra. Elég ha elgondolkodsz rajta. Ez a te utad, a gyerekeid pedig nem véletlenül születnek hozzád. Azon kivül, hogy tanulnak tőled, tanitanak is téged, ha akarod, ha nem.

Szilvit meg kár ezzel fárasztani. olvasd el a hozzászólásait más témákban, és nem gondolsz róla többet ilyeneket.

Számomra a kersztényi nevelés szeretet és elfogadás alapú. Nem itélkezik senkin. Nem veszi magát körül védőbástyákkal mert erős a hite, igy teljesen mindegy mivel próbálkoznak nála, le fog peregni róla.
Ha befogadónak neveled a gyerekedet, akkor ismerni fogja a dolgok rossz és jó oldalát is. Igy külömbséget fog tenni a jó és rossz dolgok között. Erre ismerek példákat, tudom, hogy működik.
Amit én elkerülnék az a félelmkeltés. Nincs olyan amitől el kéne zárnod. Hiszen a te szűrődön át jutnak el hozzá kicsinek a dolgok. Ha akkor jól teszed le az alapokat könnyen vehetedel a reklámok hatását. Stb.

A HP-t okkultnak tartani, már ne is haragudj,de nagyon vaskalapos szűklátókörü butaság.

Zsunya

 
 


Kata, leírnád nekem röviden mit értesz "kereszetény szellemű" nevelésen?

Köszi:
Bellana
 
 


Zsunya!

Azt mondod, ne ítélkezzem, (nem is ítélkeztem, olvasd el pontosan, mit mondtam), közben te engem vaskalaposnak, szűklátókörünek és butának nevezel. Ezt nem lehet félreérteni, hiszen a topikban egyedül én állítottam, hogy a HP okkult. Ki ítélkezik?

Nem baj, kaptam már hasonlót, mióta megtértem, és tényleg lepereg, nem haragszom. Szilvivel az a gondom, hogy többünket, úgy a magyar nép nagy részét lerasszistázta, pedig... olvasd el fentebb.
kati
 


Na de én nem is tartom magam kereszténynek, a te értelmezésedben. Kép Szilvi hozzászólásaiban semmi rasszistát nem találtam. Kérlek idézd, hogy értsem mire gondolsz.

Nem tudom, bizonyára tévedek, de nem sok topikban találkoztam még veled. Szilvit sok helyen olvastam. A magadfajta friss megtértekkel csak annyi baj van (ha ez egyáltalán baj), hogy az a vélemény ami nem ad nekik igazat az lepereg. Holott mindenen érdemes elgondolkozni, mert valami erre az véleményre jutatta a másikat. Ettől nem leszel kevesebb, max több. Vagy ha tényleg nyitott vagy és nem szűklátókörű, ebből az ellenkező véleményből leszűrheted, hogy mi válotta ki. Esetleg félreérthető voltál, vagy egészen mást gondoltok ugyanarról a szóról. (pl okkultizmus) és ettől van a nézeteltérés. Ha idáig eljutsz könnyen átlátod, hogy miért ugranak neked egy ilyen topikon.

Valóban itélkezem ezesetben. de mert végtalanül bosszant az ilyen kötöttfogású gondolkozásmód. Ahányan vagyunk annyiféleképpen gondolkozunk. Igy annyiféleképpen értelmezzük a HP-t. De vbármiről ilyen végletesen gondolkozin nem lehet helyes. (szerintem mindenféle gondolkodásbeli szélsőség kerülendő)

De mint tudjuk, én neveltetésileg ateista, hitem szerint egyistenhivő egyháznélküli vagyok, igy max megvetendő lehetek a szemedben. Vagy mégsem? Kép

Zsunya

 
 


Jajaj!!
Kati, itt vagyok: Kép Bár látom egyszerre küldük el a hozzászólást, bizti azért nem válaszoltál nekem.
Kati, én nem találom azt a részt ahol a Szilvi ilyen súlyos dolgokat állított. Csak azért mert olvaste a H.P.-T és nem szidja? Amúgy szerintem a harag emberi vonás, nem hiszem, hogy baj lenne ha haragudnál Kép Sőt félre is érthetjük egymást. KépEmberek vagyunk nem szentek. Én itt egy olyan anyukával sem találkoztam aki rasszista, vagy egyéb elmebeteg dolgokat helyesnek tartana.
Ne haragúdj, hogy csak mi írtunk neked, nem hiszem, hogy bárki is bántani akart volna, csak véleménycsere történt. Ez a babanet.
Továbbra is várom válszod, szia:

Bellana
 
 


Bellana!

Megpróbálom, amennyire lehet röviden.

Keresztény szellemben nevelni nyilván azt jelenti, hogy kereszténységre nevelni. Hogy az embereken kívül és a földi látható világon kívül létezik egy hatalmas lény, a Mindenható, Aki teremtette és fenntartja ezt a világot, Akinek mi mind számadással tartozunk. Hogy testünkön kívül lelkünk is van, ami örökkévaló (vagy a gyehennán vagy a mennyben lesz örökké). Hogy mindannyian bűnösök vagyunk, és csak úgy kerülhetjük el a kárhozatot, ha hiszünk Jézus Krisztusban - Aki Isten egyik személye a három közül. Ő testté lett érettünk, most pedig egészen isten és egészen ember. A hit által Reá rakjuk bűneinket, és azáltal megtisztulunk - mint ahogyan az Ótestamentum idején az izraeliták áldozati állatokra "rakták" bűneiket és azok haltak meg helyettük.

Itt még sok minden lenne, nem írom le, a keresztény tanok összefoglalása sok helyen olvasható. A lényeg az, hogy úgy nevelem a gyermekeim, hogy számadással tartoznak Istennek, Ő a legfőbb hatóság. Ő mindent tud, mindent lát, nem marad előle rejtve semmi. Arra nevelem, hogy tartsák be a földi törvényeket, de ha valaki istentelen dologra akarja őket rávenni - lehet ez az okkultizmus, paráznaság, stb. - akkor annak ne engedelmeskedjenek. Azonkívül vallják meg hitüket, álljanak ellen a rossz befolyásnak és válogassák meg a közeli barátaikat. És nem utolsósorban mindent Istentől kérjenek, hiszen ő mindenre hatással bír, és Neki is köszönjenek mindent.

Most biztos sokan azt gondolják, hogy ők is hasonlóan nevelik a gyerekeiket, a hitet kivéve. A csel azonban az, hogy az igazi keresztények a Biblia útmutatásai alapján olyanokat is bűnnek tartanak és igyekeznek elkerülni, amit mások nem. Pl. válás, abortusz, paráznaság, istenkáromló filmeket nézni, sátánista rockot hallgatni. Egy igazi keresztény nem lehet uzsorás (bankár). Lopásnak számít, ha valaki nem adja ki a munkásnak az őt megillető bérét, ha átveri az adóhatóságot, mégha az aránytalan dolgot is követel, ha privatizáció néven megkaparintja mások tulajdonát, és még nagyon sok minden.
kati
 


Kati,
akkor az olyan "nem-eléggé-keresztények", mint én, most el lettek küldve?

Csak mert megszólítottál, reagálok, nehogy az jöjjön le, hogy nincs merszem válaszolni. Hogy Steiner rasszista volt, erről megoszlanak a vélemények. Rengeteg mindent mondott, rengetegféle összefüggésben, sajnos nekem a legtöbb írása "magas", még a pedagógiáról szólóak is, ami ugye engem leginkább érint. De halandó volt, és mint ilyen, tele volt hibával, ahogy én is. Magamból indulok ki. Az én véleményem az idők során rengeteget változott, volt olyan, hogy 2-3 év alatt 180 fokot. Gondolom a Tied is teljesen más, mint megtérésed előtt. És ha előhozná valaki korábbi "bűneidet", nem biztos, hogy helyénvalónak éreznéd. Nem védeni akarom Steinert, nem szorul rá.

Ja, a következő országokban vannak waldorf-iskolák Afrikában és Ázsiában: Namíbia, Kenya, Dél-Afrika, Thaiföld, Örményország, Grúzia, Kazahsztán, Kirgizsztán, Izrael, India, Japán, Nepál, Fülöp-szigetek.

waldorf+nazi. Elsőre nekem az az összefüggés ugrik be, hogy a nácik hipp-hopp bezáratták ám az összes waldorf iskolát. Gondolom nem véletlenül. Kép

Zsunya, köszi, jólesik, Kép

szilvi
 


Sziasztok!

Szilvi 2003 December 27 szombat - 09h 02: üzenetében a 3. és 4. sor. De semmi gond, én a válaszommal lezártam az ügyet.
kati
 


Szilvi,

A nácik csak több évvel uralomra jutásuk után zárták be a waldorf iskolákat, a többi magán- és egyházi iskolákkal együtt. Ettől függetlenül sokan közülük Steiner követői voltak, mint pl. Rudolf Hess is, akinek a lakásában antropozófiai összejöveteleket tartottak.
kati
 


Sziasztok!
Kati! Milyen felekezethez tartozol? Azért kérdezem, mert az "igazi keresztény" fogalma nagyon felekezetfüggő. Mást tart "iagzi keresztény" nagatartásnak a katolikus, a református, megint mást a Jehova Tanúja, de sorolhatnám még tovább is. Természetesen sok az átfedés, de, hoyg csak egy közismert példát említsek, a katolikusoknak egészen más a vélemáénye a szentekről mint a reformátusoknak. Szóval ezért érdekesa felekezethez tartozás.

Amúgy Zsunyával nagyon egyetértek, ha a hited erős és átélt, akkor a gyerekedet nem kell semmitől sem tiltanod, mert a te értékrendeddel fog azonosulni.

Szerintem az igazi kereszténység mélyen megértő, szelíd, a szeretetre épülő és belső parancsoknak engedelmeskedő. Kiemelném a szelídet!
Zsuzsa
 
 


Kati!
HIT gyülekezete?
Névtelen
 


Kati!

Mostmár tényleg áruld el nekünk, hova tértél meg? Nagyon kiváncsi lennék rá!!!

Süti
 
 


Klára,
hol vagy? Úgy érzem, érdemi hozzászólásod jót tenne itt...

Zsuzsa, Kép
 


lemaradt az aláírás,
az előzőt persze nem Zsuzsa írta (alá).

szilvi
 


Hívők és nem hívők!
Lenne egy kérdésem, ami már régóta foglalkoztat:
a Ti hitetek (nemhitetek) szerint az az ember, aki becsületes, jó, adakozó, szorgalmas, igazmondó stb., tehát olyan tulajdonságokkal bír, amiket az Írás követendőnek tart, DE nem hívő, az az egyház szerint pokolra jut vagy a mennybe?
Jamina
 
 


Kati köszi a választ, bár sokkal okosabb nem lettem Kép Bár gondolom mindezeket példamutatással gondoljátok majd megvalósítani.
Én nem vagyok úgy vallásos mint te, de hiszek abban hogy van valaki aki körülvesz minket, de azt, hogy bűnösök vagyunk és féljünk egy haragvó Istentől azt nem tartom jó dolognak. Szomorú lenne ha Isten egy ijesztő lény lenne akitől félni kell. Én jobban szeretem ha szelíd és jóságosként gondolhatok rá és ha majd a gyerekem kérdezi neki is ezt fogom mondani.
Viszont aki nem hisz egyáltalán attól még lehet csodálatos ember, anya és barát.
Egyébként Jézus is csinált fekete mágiát. pl. mikor elszáraztotta a fügefát, mert nem adott neki árnyékot...Megkereshetem a Bibliában ha nem hiszed.
Amúgy van gyereked? Biztos van közösség is ahová járhattok, ha mi nem vagyok méltók a beszélgetéshez és egy kis vitához. Kép
Azért részemről örülnék ha maradnál, biztos egy csomó érdekes dolgot tudnál mesélni. Szióka:
Bellana
 
 


Sziasztok!

Mint már írtam én sem hiszek, de sok dolog érdekel. Most is olvastam érdekességeket, tanulhatok is Kép

Arra nem kaptunk választ, hogy mely részeket törölték a Bibliából és miért. Bevallom nem olvastam a Bibliát, nemis tartunk itthon, de nagy vonalakban (úgy, hogy énis megértsem) leírhatná valaki Kép

Köszi: Barbi
DBarbi
 


Jamina,
ha én jól értelmezem a dolgokat, akkor az egyház szerint a pokolra jut(unk).
Persze én ezt nagyon másképp látom, ahogy máshol már leírtam, ez most nem is tartozik ide.

Ami idetartozik az az, Bellana, hogy Isten szerintem is jóságos, szeretet-energiából áll, megbocsájtó és nem bosszúvágyó. Illetve nem is megbocsájtó, elnézést, hanem elfogadó. A hibáinkkal együtt szeret minket és lehetőséget kapunk arra, hogy előbb-utóbb e hibákat kijavíthassuk és elérjünk egy olyan lelki, szellemi és érzelmi szintet, ami legalább alkalmanként megközelíti Krisztusét. És Jézus példakép, a Krisztus-tudat elérése a cél, de az én világomban senki nem veszi/veheti magára az ÉN bűneimet. Sajnos. Vagy nem sajnos.

Miért van az, hogy mi "istentelenek" olyan jókat dumálunk a hitről és a meggyőződésünkről? És miért sértődik meg az, aki azt hiszi, hogy egyedül az ő útja helyes?

Én mostanában például számos meglepő (és számomra nagyon pozitív) dolgot hallottam a katolikus egyházról, és hirtelen másképp látok bizonyos dolgokat, bár magam sose leszek katolikus...

Lányok, ne hagyjuk abba.
És Kiskacsa nem jött vissza. Remélem csak keresi a megfelelő részeket és sokáig tart neki. Kép

szilvi
 


Én nem hinném, hogy pokolra jutok Kép Azaz ettől nem félek. Azt énis hiszem, hogy a lélek nem hal meg. Jó lenne, ha igaz lenne az újjászületés Kép

Barbi
DBarbi
 


Sziasztok lányok!

Nekünk van itthon Bibliánk utána is néztem annak a bizonyos fügefás esetnek. Ebből is látszik, hogy Jézus is ember volt félig. Kép
A hely ahol található a történet: Máté Evangéliuma 21.18.
És így hangzik. : "Reggel pedig, a városba visszajövet, megéhezék.
És meglátva egy fügefát az út mellett, oda méne hozzá, és nem talála azon semmit, hanem csak levelet: és monda annak : Gyümölcs te rajtad ezután soha örökké ne teremjen. És a fügefa azonnal elszárada."

Tehát az én értelmezésem szerint Jézus megéhezett, de a fán nem volt gyümölcs, ezért bepipult és megbüntettte. Ez a fa elszáraztás mi a szösz ha nem feketemágia?? Na, ezért írtam, hogy félig ember is volt, hisz' mérgében cselekedett.

Szilvi: Jó érzés, hogy te is így gondolod. KépÉn nem olvastam máshol az ezzel kapcsolatos írásod, de amit most írtál az szimpatikus. És főleg az tetszik benne, hogy nem mással akarod elvitetni "bűneid". Engem ez a bűn téma eléggé nyomaszt. Had ne kelljen ezzel a tudattal élnem, hogy alig születek meg már bűnös vagyok. Bizonyára sok helytelen dolgot tettem már eddigi életemben, de hát ember vagyok, s mint olyan esendő. Viszont törekszem arra, hogy ne legyek "rossz" és másokat se buzdítsak erre. És ez nem hit kérdése.
Tényleg érdekes, hogy milyen jól elbeszélgetünk erről.Kép
Én örülök a téma felvetésnek, tul. képpen már rég volt a kezemben Biblia, úgyhogy Kati, látod nem jöttél hiába:Kép Továbbra is kérlek, hogy maradj és beszélgess velünk.

Bellana
 
 


A Bibliáról. Legjobb tudomásom szerint nem törölteka Bibliából, hanem egyes könyveket nem vettek fel bele. A Biblia úgy keletkezett, hogy a különböző könyveket, amelyek az évszázadok során keletkeztek válogatták és egybeszerkesztették hittudósok. Egyes könyveket írásokat kihagytak, másokat beválogattak a vallás szent könyvébe, a Bibliába. Ezt a folyamatot nevezik kanonizációnak. (a kánon mértéket, normát jelent, eredeti jelentése nádszál)
Több válogatási, szöveggondozási, fordítási folyamat is létezett. A zsidóság, a katolikusok és a protestáns felekezetek által kanonizált Ószövetség különböző eltéréseket tartalmaz. Ezek egy része a könyvek eltérő csoportosítását jelenti, mások viszont tartalmiak.
A teljes Biblia legelterjedtebb latin fordítása a Szt. Jeromos által, a 4.-5. században készített ún. Vulgata. (Versio Vulgata-ként, azaz általánosan kasznált változatként emlegették ezt a fordítást.)
Azóta is sok új fordítás készült, és minden fordítás egyben értelmezés is.
Elég bonyolult dolog, nem véletlen, hogy a Biblia szövegével önálló tudomány foglalkozik.

Más. Az egyházról beszélni (bármelyikről is) nagyon nehéz, hiszen az egyházat is emberek alkotják, és a hívők, de még a papok, lelkészek sem mentesek az emberi gyarlóságoktól, hibáktól. Engem katolikusnak neveltek, most nem vagyok gyakorló hívő. Tulajdonképpen nem is tudom mi vagyok. MIndenesetre volt módom találkozni jó és rossz papokkal, jó és nem jó emberekkel, kiemelkedő és középszerű emberekkel az egyházban. Egy példa: valamikor a 80-as évek elején (nem vagyok egy mai csirke, én olyan rég voltam gimisKép)hittan órán megkérdeztük a zseniálisan okos és fantasztikus ember papot, hoyg a KISZ tagságot, az ott -kötelezően - végzett munkát hogyan egyeztessük össze a vallásunkkal. Erre ő azt válaszolta, hoyg ha a munka becsületes, emberi, akkor mindegy milyen néven végezzük.
Egy másik pap pedig évekig az öcsém mellett állt pótapaként, amikor árván maradtunk.
Rossz példa is van: egy tanítványom néhány éve repülőbalesetben halt meg. A szülei egyházi temetést szerettek volna neki, de elzárkóztak, mert nem volt megkeresztelve a fiú.

Jó beszélgetés ez, folytassuk!

Bocs a hosszúságért.
Zsuzsa
 
 


Sziasztok! Szilvi, édi vagy Kép Itt vagyok én, csak egyelőre figyelgetek. Kép Az az igazság, hogy Kati számára tartok tőle, hogy én sem lennék "eléggé keresztény". Kép
Jamina, a kérdésedről: egy másik topikban (Gyerekeink keresztény nevelése vagy hasonló a címe) írtam erről, ide is idézem neked a római katolikus egyház álláspontját, a II. vatikáni zsinatból:
"Akik ugyanis Krisztus evangéliumát és az ő Egyházát önhibájukon kívül nem ismerik, de őszinte szívvel keresik Istent, és a
kegyelem hatására teljesítik a lelkiismeretük szavában fölismert akaratát, elnyerhetik az örök üdvösséget.xxxiii Az isteni Gondviselés azoktól sem tagadja meg az üdvösséghez szükséges segítséget, akik önhibájukon kívül nem jutottak el Isten kifejezett ismeretére, de - nem az isteni kegyelem nélkül - iparkodnak becsületesen
élni. Mert ami jó és igaz van náluk, azt az evangéliumra való előkészületnek értékeli az Egyházxxxiv és Isten adományának tartja, aki megvilágosít minden embert, hogy végül élete legyen." (Lumen gentium 16.) Ha szabad kicsit értelmezni is a szöveget: akik becsületesen élnek úgy, hogy nem ismerik Jézus egyházát, ugyanúgy üdvözülhetnek. Akik ismerik, de nem követik, viszont "jó emberek", szintén nem kerülnek automatikusan a pokolba. De azért jobb lenne, ha Jézust is elfogadnák. Amúgy én nem nagyon szeretek ilyen kérdésekre válaszolni, mert személy szerint Isten irgalmában erősebben hiszek, mint az igazságosságában, és félek, hogy még a hivatalos álláspontnál is toleránsabb lennék. Kép Megjegyzem, a r.k. egyház maga is toleránsabb már, mint sokan gondolnák. Érdemes tanulmányozni az említett zsinat anyagát, ha véletlenül ráértek, biztos sok mindenen meglepődnétek és örülnétek neki.
Kati, én keresztény vagyok, de nem értem pontosan, miről szeretnél beszélgetni, és miért kéne ebből kizárni a többieket. Ez a babanet, nem érdemes olyan topikot nyitni, ahol csak az egyik oldal szólalhat meg.
Klára
P.s.: higgyétek el, én vagyok, csak nem tudok regisztráltan írni vmi bénázás miatt. Kép
Klára
 


Bocs, ezt még 20 órakor írta, az azóta jött hszekre később reagálok. Kép Klára
Klára
 


Szia Kati!
Azt mondtad a legelején, hogy a férjeddel "együtt tértetek meg".
Már megbocsáss, azelőtt mi volt? Éltétek világotokat, most hirtelen "megvilágosodtatok?"
Miért akarjátok a gyermekeitekre is ráerőszakolni ezt a vallást?
Szerinted jót teszel velük?
Te sem így nőttél fel a szavaidból itélve.
Miért nem hagyod, hogy a gyermekeid idővel maguktól eldönthessék, milyen életforma helyes számukra?
Mitől lettetek ennyire erősen hívők, azelőtt meg nem?
Ne haragudj, de nem hiszek a hirtelen megtérésben, számomra kissé gyanús és visszatetsző...pláne, ha másokra (per pillanat) a gyermekeidre akarod erőszakolni..
Paráznaság?
Te csak a gyermeknemzés miatt csináltad? Akkor is, mikor még nem voltál hívő?
Mesék: a mesék azért mesék, mert nem a valóság.
Ennyi erővel a Biblia is egy komoly mese. De mese, mert bebizonyítva soha nem volt semmi belőle...csak próbálták magyarázni. Nekem meg ne magyarázza senki, tudod amit már magyarázni kell, az már eleve gyanús..
Engem megkereszteltek katolikusként, egyházi esküvőm is volt, de igen liberális fiatal pap adott össze bennünket a párommal.
Tetszett a szertartás, ennyi. Nem úgy fogom fel, hogy, ha elválok a pokolra jutok vagy egyebek..
A kislányom már nem lett megkeresztelve, mert nem tetszik az, hogy mivel én katolikus vagyok, a párom református, az egyház kötelezne, hogy az első gyermekemet katolikusnak kereszteljék...ez nekem kényszerítésnek hat.
Majd, ha elég idős lesz, eldönti, hogy mit akar. Akar-e egyáltalán megkeresztelkedni, vagy más vallást..ez a saját felelős döntése lesz és nem valami rákényszerítése...
 
 


Még valami!
A kislányomat megpróbálom jóra nevelni.
Mind embertársaival szembeni jóságra, mind minden élőlénnyel szembeni jóságra.
De nem akarom kizárni semmiből. (Tv, különféle mesék, stb)
Legyen nyitott minden iránt, ismerjen meg minél többféle dolgot.
Csak így fog boldogulni ebben a világban, csak így fogja a helyes utat megtalálni. Ha kizárod a gyermekedet, abból a világból, vagy egy részéből, amibe született (erről nem ő tehet!!) 20 év múlva nem biztos, hogy megköszöni...de ez magánvélemény..
 
 


Ilusta! A véleményed a tied, azzal nem szeretnék vitatkozni. Csak egy dologgal: a Biblia számtalan magyarázkodádst nem igénylő történelmi tényt tartalmaz, pl. Jézus létező történelmi személyiség volt, számtalan egyéb forrás bizonyítja életét. Hogy embernek vagy Isten fiának tartod, az hit kérdése, de a személye létezett. Rengeteg tény van, bár valóban olyan eseményeket is leír, amelyeket hit és vallásosság nélkül mesének tarthatsz.
Zsuzsa
 
 


Sziasztok még egyszer! Nem akarok ám túltengeni, csak még pár szót:
Bellana, a fügefa elszárítását a r.k.Biblia lábjegyzete a következőképp értelmezi: "Az esemény nagyhétfőn történt. Jézus tudta, hogy húsvét előtt nem lehet füge a fán. Tettét példabeszédnek kell felfogni, amellyel jelezni akarja a zsidó nép lelki terméketlenségét. A fa levelekkel volt tele a zsidó nép hivatalos vezetői terméketlen, haszontalan jogi vitákkal voltak elfoglalva hiányzott belőlük a lélek, nem tudták a jelekből felismerni a Messiást." Ettől függetlenül Jézus valóban ember (IS) volt. Kép De feketemágiát NEM gyakorolt.

Szilvi, korábban kérdeztél két dolgot:
"hol tiltja Biblia az okkultizmussal való érintkezést": MTörv 18,9-14: "Ha bevonulsz arra a földre, amelyet az Úr, a te Istened ad neked, ne tanuld el az ottani népektől az utálatos dolgokat. Ne akadjon közted senki, aki fiát vagy lányát arra készteti, hogy tűzön menjen át; aki jövendőmondásra, varázslásra, csillagjóslásra vagy boszorkányságra adja magát; aki bűbájosságot űz, szellemet vagy lelket kérdez; aki halottat idéz. Mert aki ilyet tesz, utálat tárgya az Úr szemében; az Úr, a te Istened emiatt az utálat miatt űzi el ezeket a népeket előled. [...] Ha ezek a népek, amelyeket elűzöl, hallgatnak is a jövendőmondókra meg a varázslókra, neked az Úr, a te Istened ezt nem engedi meg."

"Ha nem hiszed, hogy a papjaid "beavatottak", akkor miért hallgatsz rájuk inkább, mint saját magadra? Akkor miben mások ők? Nem feltételezheted, hogy "csak" annyit tudnak, amennyit pl. misén hajlandók megosztani veletek, mert az édes kevés lenne."
- De bizony "csak" annyit tudnak, abban az értelemben, hogy nem különleges emberek (nem sámánok, forródróttal a mennybe), persze évekig tanulnak teológiát, meg vannak közöttük "jó fej" egyéniségek, sőt szentek is, no meg persze a személyes imaéletükből meríthetnek olyan meglátásokat, amikre sokunknak nincs "szemünk".
De a katolikus papságot nem "beavatottnak", hanem "felszenteltnek" nevezzük; ők az Egyház szolgálatára küldetett emberek (lelkipásztorok), az ehhez szükséges lelki hatalommal felruházva.
Hát valahogy így, remélem, hosszúsága ellenére azért elovastátok! Kép Klára
P.s.: regisztráltam újra, megint kezdő felhasználó lettem Kép
Klára
 


GY.Zsuzsa!
Ami a történelmi tényeket illeti, semmi nem lehet tökéletes. Még azt sem tudják pontosan mitől haltak ki a dinoszauruszok. Mindig jön, új és újabb kitaláció. És kitaláció, nem tény!
Most nem akarok én sem itt vitatkozni Jézus kilétéről, hisz még Danikennek, vagy Nemerének is elhihetem, hogy egy földönkívüli volt. Miért ne lehetett volna? Csodákat tett! Mert lehetett fejlettebb, mint az akkori ember! Az ember az agyának kapacitásából miért, csak a 10-15%-át használja??
Erre nyithatnánk egy új topicot, de nem teszem..Csak azt akartam érzékeltetni, hogy egy "könyvgyűjteményt", mármint a Bibliát és forrásait sem biztos, hogy szó szerint kell venni.
Miért kanonizáltak?
Miért hagytak ki könyveket?? Mitől féltek, ha benne hagyják? Mi alapján szelektáltak a hittudósok évszázadokon át?
A saját normáik alapján....ez maradt meg.
Ha másképp szelektálnak, lehet, hogy most másban hinnénk?
Mi van a többi vallással, pl. a buddhizmussal?
Mi alapján döntöd el melyik az "igazi"? tetszik, vagy nem tetszik?
Már, ha van ilyen egyáltalán, hogy "igazi"..

Nekem van egy belső Istenem, segítőm. Ha bajban vagyok, hozzá imádkozom itthon, és legtöbbször segít! De ehhez nem kell tempomba járnom, nem kell elzárkóznom semmi elől. Nem kötelező ezt vagy azt csinálnom, mert a felekezet elvárja, vagy előírja!

Tudom, írtad, hogy Te sem vagy hívő, vagy nem tudod mi is vagy valójában...emberi lény vagy, minden érzelmével és értelmével együtt. Ennyi lenne minden vallás lényege. Ezért soha nem értettem meg a valláson alapuló háborúkat és csatákat! (Ez megy manapság is mindenhol!)
Akkor erre(is)nevel a vallásosság? Öldöklésre?
 
 


a zsidó nép lelik terméketlensége????????
ez valami rossz vicc? ugye, ezt senki nem gondolja komolyan? amúgy Jézus is zsidó volt, mint tudjuk.
Névtelen
 


Klára,
köszönöm. Segíts, mi az az MTörv? Nem találom!

OK, hogy a "beavatott"-ra érzékenyen reagálsz, az érthető, de lehet, hogy NEKEM a többéves intenzív imaélet, a "meglátások" ugyanazt jelentik. (Mert egy beavatás sem kell, hogy kívülről jöjjön, jöhet az felülről is, Kép, sőt nekem az is rendben van, hogy a papok sem különbek, mint mi, mert hát abban hiszek, hogy Isten, és a Krisztusi tudat mindnyájunkban ott van, csak (még) nem tudunk vele, ezzel a síkkal, kontaktust teremteni.)
Egyébként egy hű katolikusnak (papnak, hívőnek) szabad meditálnia?

Ilusta,
ha van belső útmutatód, segítőd, akkor jó helyen vagy. Amit viszont a gyereknevelésről írsz, ahhoz hozzáfűzném a következőt:
Engem ateistának neveltek, gondolom abban a reményben, hogy soha "nem lesz szükségem" vallásra, hogy felette fogok állni a dolgoknak. (De erről, a szüleink generációjáról, most nehogy vitát nyissunk!). Talán én is úgy gondoltam, hogy a gyerekemet nem nevelem semmilyen vallásra, hogy később ő maga dönthesse el, hogy miben akar hinni. De aztán rájöttem, hogy ez az érvelés hol sántít. Ha valaki nem ismer semmit behatóan, nem fog tudni különbséget tenni egyik, vagy másik között. Akkor csak a külsőségek fognak dönteni, és ez nagy baj. (Nem tartozok egyházhoz, sőt konkrét valláshoz sem, de misztikusnak vallom magam - ami megint félreértendő: mert misztikus az, aki hisz abban, hogy a földi életen túl, felett, mellett, előtt, stb. van más is, amivel mi az életünk folyamán is kapcsolatba léphetünk. És így nevelem a gyerekeket is.)
Hogy egy analógiával éljek, ami biztos nem 100%, de talán elég jó. Ha nem teszed ki a gyerekedet semmilyen zenének, mert nem akarod előre befolyásolni, döntse el majd, hogy komolyaz, dzsezzet, swinget, vagy mit fog szeretni, akkor felnőtt korában már "nem lesz füle" erre. Nemhogy dönteni nem fog tudni, de semelyik fajta zenével nem fog tudni mit kezdeni. Csak a hangokat hallja majd, de érteni nem fogja igazán soha. (Én tudom, engem "megkíméltek" a komolyzenétől gyerekkoromban. És most a küzdelmeim odáig vezettek, segítettek, hogy már majdnem értem, amit a nyolcéves gyerekem átérez, amikor furulyázik, vagy Beethovent hallgat (amit ő tesz be, nem én nyomatom!!!)

Lehet, hogy nagyon nem voltam érthető, bocsánat.
Sajnos csak este fogok tudni jönni, addig is jó eszmecserét.

szilvi
 


Ilusta! Most is csak egy gondolatodhoz szeretnék hozzáfűzni ezt-azt. tehát a történelmi tényekről. (elnézést, hoyg ezen lovagolok, de ez a tanult szakmám, történelemtanár vagyok)A dinoszauruszokról valóban kevés tudásunk van, de ezt az magyarázza, hoyg ezek az állatok még az emberiség kialakulása előtti időkben kihaltak, tehát emberi emlékek nem maradtak fönn róluk. A Jézus születése körüli idők pedig már komoly írásbeliséggel rendelkeztek, tehát sok írásos forrás maradt fönn az akkor élt személyiségekről. Természetesen bármit le lehet írni, de ha sok, különböző szempontú forrást, különböző célú írást összevetünk, akkor meg lehet találni a tényeket, és el lehet különíteni ezektől a kitalációkat.

Valóban nem lehet eldönteni, hoyg melyik az igazi hit, az igazi isten. Ez nem tények kérdése, hanem hit és meggyőződésbeli kérdés.
A vallásháborúkról. Szörnyűséges dolgok, de még az iszlám dzsihád, azaz szent háború sem szószerint értelmezendő a Koránban. Tehát szerintem nem a vallás tehető felelőssé ezekért, hanem az emberek, az egyes emberek, akik a vallást gyakorolják. Ők valószínűleg félreértik a vallásukat. Szerintem pl. a kereszténység egyik fontos pillére a szelídség. (de ezt már írtam) Én úgy gondolom, hogy azok az emberek, akik háborúztak, háborúznak, bármilyen vallás nélkül is háborúznának, legfeljebb akkor más ideológiát találtak volna tetteikhez. Sőt továbbmehyek, mondhatjuk, hoyg az egyház viselkedése ilyen vagy olyan volt az egyes háborúk alat, de az egyház még mindig nem azonos a vallással (most ezzel vitákat fogok nyilván kiváltani), az egyházat is emberek alkotják. Így oda jutottunk, amit írtál a személyes belső útmutatódról, segítődről.Kép
Van aki viszont közösségben szereti ezt megélni, és ez a verzió nem jobb, nem rosszabb a másiknál. Egy variáció.

Névtelen. Klára nem szorul rá a védelmemre, de azért olvasd el pontosan amit írt. Ő Jézusről ír, az akkori időkről, az akkori vezetőkről. A te reágálásodból úgy éreztem, hogy általánosításnak érezted mondatait, és a mai korra vonatkoztattad. Az hogy Jézus zsidó volt, nem zárja ki, hogy ostorozza népét. Ma is teszünk ilyen kijelentéseket, ebben a topikban is elhangzott már , hoyg a mi elanyagiasodott világunk..., de ez nem azt jelentette, hyg minden egyes ember így gondolkodik.

Na megint hosszú lettem.
Zsuzsa
 
 


Szia Szilvi!
Teljesen érthető amit mondasz, valahol látok is benne igazságot.
Nem azt mondtam én sem, hogy semmit nem fog megtudni egyik vallásról sem. Inkább azt mondom, mindegyikből egy kicsit. Éppen annyit, amennyi elég neki a felelős döntéshez. Igy állok a sporthoz is. Meg akarom ismertetni majdnem mindegyikkel. Aztán eldönti melyik tetszik neki, melyikben érzi jól magát!
De versenysportra nem erőltetem (nem is szeretném, ha csinálná).
Mint nagyon sok szülő, hogy a gyermekére akarja ráerőltetni azt a sportot amiből ő kimaradt, vagy nem tudott olyan teljesítményt felmutatni mint szeretett volna.
Lásd anyám, aki versenyszerűen teniszezett és gyermekkorunkban kötelező volt teniszeznünk. Nem szerettem, már akkor is inkább a lovak körül lógtam...
Ugyanígy vagyok a vallással, nem akarom belekényszeríteni valamibe (mert én azt tartom jónak, vagy mert én abban a felekezetben vagyok)ami neki később netán teher, vagy valamiért kényszernek érzi.
 
 


Sziasztok!

Felélénkült a topik: Kép

Klára, hol találom azt a lábjegyzetet??????
Magában a Bibliában? Vagy valami magyarázó könyvben? Nekünk a Károli által fordított van meg.
Kérlek add meg a lábjegyzet helyét. És ki írta a lábjegyzetet, a magyarázatot? Nyilván annyi magyarázat van a Bibliára amennyi olvasó. Kép Jó ezt sarkítva értem. Úgy gondolom, hogy az embereknek mást és mást jelenthet. Hiszen tényleg komoly tudomány foglakozik az elemzésével és kimeríthetetlen a téma.

Viszont az én Bibliámban a magyarázat a következő:
" És látván a tanítványok elcsodálkozának, mondván: Hogyan száradt el a fügefa oly hirtelen?
Jézus pedig felelvén, monda nékik : Bizony mondom néktek, ha van hitetek és nem kétlkedtek. nemcsak azt cselekszitek, a mi e fügefán esett, hanem azt mondjátok e hegynek: Kelj fel és zuhanj a tengerbe, az is meglészen"

Ez hol kapcsolódik a te által említett jegyzethez?
Amúgy én a suliban irodalomórán se nagyon szerettem azt amikor a tanár megmondta mit kell értenünk egy-egy vers elemzése alatt. Sőt a tankönyvben már le volt írva: ez az elemzés és kész. Felelésnél is csak ezt fogadták el. Pedig mi van ha nekem mást jelent mint a tankönyv írójának?

Nekem több ilyen Bibliai versés történet felkeltette az érdeklődésemet, egy időben elég rendesen belemerültem a Bibliába, tudok még kérdezni iyeneket. Kép De szó sincs rosszindulatról, csak érdekel. Amúgy Jézus félig ember volt, miért ne lehetett volna dühös??

Bellana


Ui: komoly teológiai vitákba nem bocsátkoznék mert annyira nem vagyok otthon a témában.
 
 


Nem lettem okosabbKép; Szilvi szerint pokolra jutunkKép, Klára szerint üdvözülhetünkKép
Azért tényleg érdekes dolog ez. Az egyik jó ismerősöm mondta nekem először, hogy ha nem vagy hithű keresztény, akármilyen jó is vagy, a pokolra kerülsz; viszont ha hithű keresztényként rosszat cselekszel, de megbánod és meggyónod, akkor feloldozást nyersz és tiéd a mennyek országa.
Nekem ez egy kicsit sántít. Tehát ha egy anyagyilkos vagyok, de megbánom és meggyónom, többet érek az Úr szemében, mintha jó vagyok ugyan, de nem hiszek Benne Kép? Ez nem vallana egy megbocsájtó-elfogadó, jóságos Istenre -legalábbis az én ateista szemléletem szerint...

Szilvi,
a Te belső hited szerint van lélekvándorlás? én még ebben sem hiszekKép; de vannak olyan deja-vu érzéseim, amit persze normális esetben nem élhettem át -úgy érzem, tudom, milyen nagyon magasról leesni vagy kivérezni... látod, még magamat sem tudom meggyőzni a hittel kapcsolatban semmirőlKép

Szeretem az ilyen topikokat, igazán gondolatébresztőek. Még Kíváncsi hiányzik innenKép
Jamina
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: