Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Anyukák!

Nem nagyon válaszoltak nekem a "mit egyen a gyerek" topikban hátha itt szerencsém lesz.
Tud-e valaki segíteni abban, hogy mi a tisztességes neve egy házi sonka készítő kütyünek. Na meg hol kapható? Hallottam már, hogy létezik ilyen, és szeretnék egyszer beszerezni ilyet, hogy reggelire, vacsorára nem tömény E-betűt együnk. Kép

Lilla
 
 


Arra gondolsz amibe beleteszed a hust es osszepreselve allni hagyod amig egy szeletelheto tomb lesz belole? Azt sonkapresnek hivjak. Nem tudom hol lehet beszerezni. Ha jol emlekszem a Magyar Konyhaban volt hirdetes rola egyszer. Talan irjal egy emilt nekik, hatha meg tudjak adni a cimuket.

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Szia Ági!

Nagyon hasonlít rád a kisfiad, nagyon szép kisfiú!!!
Köszi, hogy segítesz. Igen erre gondoltam, amibe úgy bepácolják a husit házilag.
A Magyar Konyha az újság? Majd rákeresek.
Jó messzire költöztél. Sok itt a babaneten a külföldöm élő.

Jó egészséget, B.U.É.K.
Majd írok, hogy sikerült-e megtalálni.

Lilla
 
 

 
 

Szia Lilla!

Koszi a "bokot"! Kép Nektek is boldog uj evet!
Rakerestem a sonkapresre es ezt talaltam: http://www.pointernet.pds.hu/marta/M+M/M+M.htm
Remelem segit! Ez az amire gondolsz?

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Kép Kép

Nem tudom erre gondolok-e? Kép

Én isrákertestem, mert nem válaszolt még a MagyarKonyha.

És is találtam ilyen M+M.htm-et.
Majd felhívom őket.

Lilla
 
 


FElhívtam őket, küldenek tájékoztatót. Ez az amit kerestem. Kép

12 eFt+ csom.ktg.
De pácsókat kell alkalmazni. Kíváncsi vagyok ezek mennyi mesterséges anyagot tartalmaznak. Meg javasolt tartósítószert is de hát pont ezt nem akarunk enni, de ha kibéleljük a prés bőrrel, akkor tartós marad.

Van ötletetek esetleg házi vajkészítésre is?
Most belendültem, és ha veszünk sonkaprést, akkor már vajat is csinálnék, mert abba még színezék is van + tartósító, + még adalék.

Lilla
 
 


Jaj de jo, hogy megtalaltad amit kerestel! Majd ird meg milyen lett?
Egyebkent nekem a szuleim rendeltek meg anno 15 evvel ezelott egy ilyet es soha nem hasznaltuk semmire. Kép Remelem nalatok tenyleg hasznos lesz!
Vaj keszitesrol nem tudok nyilatkozni, de talan valami konyhas oldalon ra lehet keresni.

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Szia Ági,
és miért nem használtátok? Túl macerás volt?

Lilla
 
 


Lilla,
a vaj nem annyi, hogy a tejszínt addig vered, míg vaj nem lesz?

Tudja valaki, hogy kell tofut csinálni?

Kati
 
 


Kati,

A tofu-hoz spec. tofu sajt kell, és olyan "bödöm" amiben ezt lehet csurgatni.
Nem tudom, de "bio"vajat akarok csinálni Kép
Megkérdezem dédit, hátha Ő még emlékszik, addig is ha valaki tudja árulja el. Kép

Lilla
 
 


A vajat tényleg úgy kell készíteni,hogy verd, de sokáig tart és jó zsíros házi tejszín vagy tejföl kell hozzá. Célszerű magától forgó robotgéppel és konyharuhával letakarva.
Névtelen
 


Sziasztok!

Sok újságom van. Megvan a sonkaprés, tuti jó. Nem is sok az 1 kg-os egy 3-4 tagú családnak, 1 hét alatt elfogy a felvágott, nem is bonyorult használni. Így no tartósítószer, és adalékok. Kép Kép
De hát oviban, suliban úgyis fog bolti felvágottat enni, meg a leves is csak leveskocskából áll, nem úgy mint itthon.
A vajkészítésről lemondtam. Lenne felszerelés is dédinek van, meg házi tej is, csak nem biztonságos, a bacik miatt, nem tudom bevizsgálni a tejet, és bár anyáink ezen nőttek fel, a mi gyerekeink immunrendszere nem biztos, hogy örömmel fogadja.
De a teavaj is ugyanaz (elvileg). De elbizonytalanítottak, mert volt aki azt mondta, a margarin egészségesebb. Szerintetek melyik az igaz? Vaj (adalék anyag, tartósító, és színezék nélkül, de állati eredetű és zsíros) vagy a margarin a jobb (adalék, tartósító és színezékkel, de növényi er.és kevésbé zsíros)?????

A válaszokat előre is köszönöm.

Lilla
 
 


Lilla!
Azért mondták, hogy a margarin egészségesebb, mert nem növeli a koleszterinszintet. A margarin ugyan növényi eredetű, a telítetlen zsírsavak miatt lenne jó, (a növényi olajok többszörösen telítetlen zsírsavakban gazdagok), de ezeket a kezelés során átalakítják, azaz telítik. (Ettől szilárdul meg.) Tehát elveszíti eredeti jelentőségét. És hozzá jön még a tartósítószer, meg a színezék, meg egyebek. Legjobb ezeket nem használni, de ha a kenyérre szeretnél kenni vmit, inkább vajat. Mértékkel fogyasztva az az egészségesebb. (A zsíroktól nem kell félni, a szervezetnek arra is szüksége van! A lényeg a mértékletesség!) Mellesleg a vajnak szerintem sokkal jobb íze is van.

A sonkaprés az én figyelmemet is felkeltette. Mennyire macerás elkészíteni egy adagot? Milyen hús kell hozzá, hogy ízletes legyen?

Orsi

Orsi
 
 


Lilla!

Épp írni akartam neked, mikor láttam, hogy Orsi megelőzött - és épp azt írta, amit én akartam Kép, úgyhogy nem ismétlem, csak egyetértek Kép Kenni meg lehet pld pástétommal is, amit lehet hidegen sajtolt olívával vagy tejföllel, akár joghurttal pépelni + husi vagy zdség + fűszerek. De lekvárhoz pld mi is inkább vajat eszünk Kép És szerintem is finomabb is Kép

Márti
 
 


Márti!

Jó ötleteket adtál nekem is. köszi. Kép

Orsi

Orsi
 
 


A legegészségesebb szerintem a bioboltban kapható margarin, azt hiszem Biopontos, semmi adalék, semmi módosítás nincs benne, csak pálmavaj, napraforgóolaj meg ilyesmik. Ráadásul finom is. A vajat pedig érdemes ghínek megcsinálni: Egy lábosban forralni addig, amíg barna pörcök le nem szállnak az aljára, a tetejéről le lehet kanalazni a habot, ami mehet a sütibe. Gézen kell átszűrni és a hűtőben megdermeszteni, aztán nyugodtan elöl lehet hagyni, mert meg van tisztítva és egy-két hétig nem romlik meg.
 
 


Lilla,

Most lattam csak, hogy kerdezted, hogy miert nem hasznaltuk a sonkaprest? Attol tartok azert, mert maceras.
(Oszinten szolva en a kenyersutomet sem hasznalom, mert nekem az is maceras. Ha eppen elfogy a kenyer, akkor orak mulva lesz csak meg az ujabb buci, igy inkabb van itthon lefagyasztva bolti. Az igaz, hogy lefagyaszthatnam a hazi kenyeret is.. Kép)
Egyebkent mi is vajat hasznalunk.
Ja, meg azt akartam kerdezni, hogy melyik fajta prest vetted meg? Ezt amit idelinkeltem? Es en is kivancsi vagyok a receptre es a leirasra, hogy hogyan keszitetted a sonit.

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Sziasztok! én is vajpárti vagyok, sőt amikor az egyik fiam tejallergiás gyanús volt, inkább házi libazsírt kentem a kenyereére amikor kellett. (lehet megkövezniKép) A margarinról nemrég olvastam,hoyg a növényi olaj keményítése közben olyan ún. átmeneti zsírsavak keletkeznek benne, amelyek a természetben egyáltalán nem találhatóak meg, és így valszeg nem egészségesek, sőt esetleg ártalmasak.

engem is érdekelnének reepteka sonkakészítőhöz!

zsuzsa
 
 


Lilla,
Szerintem a baktériumok jelenléte inkább plusz pont lenne. Igaz, hogy nem tudod ellenőrizni, de a szervezetnek igenis szüksége van rá. A joghurtban (jól írom?) is annak kéne lennie, bár nem mindben van.
"anyáink ezen nőttek fel" - nem is volt annyi allergiás, asztmás stb betegség. És olvastam, hogy ma is, akik olyan helyen nőlnek fel, ahol nem pasztőrözött tejet isznak, kevesebb az atopikus betegségek előfordulása.

Nekem a (szójás) margarin ízlik, azért eszem. Egyetértek viszont azzal, hogy a margarin fel van dolgozva, míg a vaj természetes.
Tudtátok, hogy Angliában nem lehet sótlan vajat/margarint kapni? Én már fel is adtam..

SZÓJATEJ házi készítése - van vkinek receptje, tapasztalata? Tegnapelőtt próbáltam csinálni (szójaliszttel az én receptem szt) - olyan lett mint a savó, és még a kávéban sem tudtam meginni. Most is ráz a hideg, ahogy ezt írom.

Kati
 
 


Sziasztok! Katinak tudnék szójatejkészítést ajánlani: SZÓJAPEHELY kell hozzá, amiből egy púpos kanállal beleteszel kb.3-4 dl. vízbe, egy egész éjszakára beáztatod, másnap egy kicsit felforralod és átturmixolod. Én natúran nem szoktam inni, csak főzök vele. De a MANDULATEJ viszont egész jó. Köze nincs ahhoz, amit a dobozban lehet kapni, mert azt állítólag pasztőrözik vagy valami ilyesmi. Szóval kinyomkodod a leforrázott mandulát a héjából, ledarálod és beáztatod ezt is éjszakára. Főzni nem kell, csak botmixerrel jól átturmixolod, ja és leszűröd. A mandulapépet én müzlivel, reszelt almával reggelire megeszem. Egyébként zabtejet is lehet a szójatejjel analóg módon, annak az illata jó, olyan igazi gabonás. Mivel az a legolcsóbb, mindent azzal készítek, azzal főzök.
 
 


Köszi Katica! Kipróbálom mindet. Ha szójapehelyből készítem, akkor le kell még szűrni? És a tápértéke (lisztből v. pehelyből készítve) szerinted kevesebb, mintha szójababból csinálnám?

Szerdán sütöttem kenyeret. Már csak a kelt tésztát kell gyakorolni, jó lapos lett... de finom.

Kati
 
 


Hali!
csak az átészterezett /hidrogénnel magas nyomáson telített/ növényi olajokból készült margarin káros azaz rákkeltő.
az olyan margarin amiben sima növényi olajat kevernek pl. szentjánoskenyér liszttel stb nem ártalmas. Ha hidegen sajtolt olajból van még egészséges is lehet./a finomított olajok is károsak./De az is lényeges, hogy ne érje az olajat hőhatás mert akkor meg amiatt lehet káros.
Külföldön a szóját sokan károsnak tartják már, pl a kanadai rokonaink nem engednek semmilyen szója terméket a gyerekeknek megenni.Sok rosszat lehet olvasni a neten is, de ide Mo-ra sajnos minden ilyen info a legkésőbb jut el. Ha valaki tud valami pontosabb infot engem is érdekelne. Én is kenyeret szeretnék sütni, de minél alacsonyabb szénhidrát tartalmút és ráadásul finomat is. Pl a szójának alacsony a szénhidrát tartalma, de nem tudni jó vagy nem. Valszeg inkább rossz. KÉmiailag is dolgozzák fel, abból is maradnak káros anyagok, és terjed a génmanipulált szója is.
V
Veronica
 


Igen, engem is zavar a génmanipuláció. Vasárnap láttam szójababot, USA-ból származik, és nem volt ráírva hogy GM mentes. Inkább nem vettem meg.
A szója igenis egészséges, sok benne a fehérje, és állítólag teljesértékű (a fehérje). A szójatej nem alkalmas kisebb gyerekeknek, magas fehérjetartalma és alacsony zsírtartalma miatt - nekik még nem ez kell.
Én is hallottam, hogy a TÚL SOK szója káros, de az pontosan milyen mennyiséget jelent?

Azt is vegyük figyelembe, hogy időnként felbukkannak rémsztorik. És bármit, ha eltúlzunk, káros lehet. Pl túl sok C vitamin állítólag rákkeltő - azt azért senki sem tagadja, hogy szükségünk van C vitaminra.

Kati
 
 


A C vitamin tablettára gondoltam, a citromsav miatt. Nem maga a vitamin.
Kati
 
 


Heló!
Hát igen. Én tulképpen örülnék ha kiderülne, hogy egészséges.Mert pl szegény cukrosoknak minden kenyérfélében elég sok szénhidrát van,alig lehet belőle enniük . Ellenben a szójaliszt az egyetlen amiben tényleg kevés van. Az ezzel dúsított kenyér a legalacsonyabb szénhidrát tartalmú. Diétához is tökéletes lenne , főleg ha magunknak sütjük.
Egyébként tényleg a mennyiség a kulcs azt hiszem.
Meg kéne figyelni a keleti népeket akik sokat esznek ilyesmit.Van e bajuk tőle. EGyébként a szójatej finom?
Viszont ha nem jó akkor gáz, hogy csecsemőtápszert készítenek belőle. Külföldön mindenesetre elég markáns allergénnek tartják ez viszont tuti.
V
Veronica
 


Sziasztok!
Kati! Igen, le kell szűrni a növényi tejeket, ha pehelyből készíted. Egyébként önmagában a szójatej ízéért nem rajongok túlságosan, a mandulatej fincsibb. Az viszont igaz, hogy allergizáló hatású, de vegáknak fontos enni. Szerintem, ha valakinek tiszta a szervezete, akkor nem lesz olyan könnyen allergiás.
 
 


Heló!
Tegnap este olvastam a szójáról, véletlenül. Fordítása kb:
A szójának nagyon magas a tápértéke, viszont gyakori allergén. Olyan gondokat okozhat, mint a fejfájás, emésztési panaszok. Tehát mértékkel fogyasszuk.

A szójatejből mindig ugyanazt a márkát szoktam venni, mert tényleg hozzá kell szokni az ízéhez (és minden változat más ízű). Nem szeretem az édesítettet (almalés) és a kalciumosat.

Kati
 
 


Sziasztok!
Orsi, Zsuzsa, Ági,

1 kgos prést vettem, azt a fajtát, amit Ági, idelinkeltél. Szerintem nem macerás. Pácolni kell 4-5 napig a hűtőben, vízben, tetszés szerinti fűszerben (pl. só, ebből elég sok kell, nekünk még elég sótlanokra sikerültek, bors, majoranna, fokhagyma, ilyesmi) aztán bele a husi a présbe, egy nagy fazékba 1-2 órát főzni alacsony fokozaton, majd 5 óra kihülés után kész. De főzés közben beljebb kell nyomni a prést, hogy összeálljon a husi. Mi a felét lefagyasztjuk. És mikor elfogy az egyik, felengedem a másikat. És lehet pácolni a következő nyersanyagot.
A problémánk csak az, hogy kicsit széttöredezik amikor szeletelnénk. Persze ezért van a sok adalék anyag, stabilizátor, meg emulgeáló. Ajánlottak nekünk is ún. nitrites-pácsót, de az ugyanaz, mint amivel a boltit csinálják, tartósítószer és még kb. 10 féle adalék. Na ezt nem kértük, de valami nem rákkeltő, házi "kocsonyásító" jó volna, mitől jobban lehet szeletelni.

Kati, én TBC-s tehénre gondoltam. De dédi azt mondja évente kötelezően jár az állatorvos és ellenőrzi a bocikat.
De a teavaj is jó lesz. Szerintem is sokkal finomabb, csak nehezebben kenhető.

Márti, milyen pástétomra gondolsz? Házi? Turmixolt csirkemájra pl.? Én azt szoktam.

Sziasztok, Lilla
 
 


Sziasztok!

Bár én vagyok a "tapasztalt sonka-gyáros", valaki tud ötletet adni?
Nem igazán jól szeletlehető a házisonkánk. Azt a nitrites pácsót nem akarom, amibe 12 E-betű van, de azért egy kis természetes, vagy nem káros adalékot nem vetnék meg Kép, amitől jobban lehet szeletelni, mert széttöredezik sajna. Így inkább reggelire kockákravágva pirítjuk, de kenyérre elég potyogós.
(viszont találtam egy húspástétom repetet Kép, amiben nincs tojás, de még nem próbáltam)

Sziasztok, Lilla
 
 


Lilla!

Ha kipróbáltad a húspástétom receptet, megosztod velem? Még sosem csináltam, de most kedvet kaptam hozzá. Köszi. Kép
Orsi

Orsi
 
 


Katica
Kiprobaltuk a 'zabtejet', tenyleg jo vele fozni. Mandulatejet is csinaltam, tegnap azt tettem a kasaba, meg a pepet is.
Kepzeld, este fordunk, Lilinek mandulaszaga van! Kép Kép

Kati
 
 


Katica, ti isztok tehentejet?
Es a hazi keszitesu(zab stb), meddig all el?

Kati
 
 


Szia Orsi!

Végre eljutottam a húspástétomig Kép (itt nem lehet tőkehúst kapni, és nekem darálva a legjobb ehhez mert nincs húsdarálóm, a férjemnek meg semmilyen hentes nem esik útba)

Szóval álmomban sem gondoltam volna, hogy a szakácskönyvemből, ami szerintem a legjobb, 2 éves lányomnak fogok főzni.

Magyaros húspástétom
1/2 kg sovány sertéshús, 1 ek. olaj, 1 fej hagyma, 10 dkg vaj, őrölt bors, kiskan. pirospaprika, mustár
Apróravágott hagymát olajon megpirítjuk, benne a kis kocskákra vágott hús is megpirítjuk és pörköltnek elkészítjük. Kétszer megdaráljuk, majd a vajat mustért beledolgozzuk. Őzgerinc formába tesszük úgy hogy kibéleljük vizes folpackal körben és rá is hajtuk és jól behűtjük. Fólia le, és lehet szeletelni.

Én nem így csináltam pontosan, mivel nincs húsdarálóm eleve darált hússal csináltam, és a masszát botmixerrel mégjobban leturmixoltam a lábasban, de a vizet előtte leöntöttem. Utánna jött a mustár, vaj. És nem szeleteljük, hanem kenyérre kenjük.

Van olyan is, ami tojásos húspástétom. Ezt nem csinálom meg egyenlőre, mert a Zsófi heti tojásadagját a ránotta bőven kiteszi. (és akkor még nem számoltam a tésztában levőt stb.) De ezt is lehet pl. kemény tojás nélkül csinálni, és akkor már nem is olyan sok a tojás benne.

Húspástétom
1 kg darált hús, 2 tejben áztaott zsemle, 2 nyers tojás, 3 kemény tojás, 4 kiskanál olaj, kiskan. reszelt hagyma, zsemlemorzsa, só, őrölt bors.

A tejben áztatott zsemlét kinyomjuk, összemorzsoljuk, és a hússal, a nyers tojásokkal, egy kis kan. olajban pirított hagymával, sóval, borssal összedolgozzuk. A hús felét keskeny, hosszú téglalap alakban kiolajozott tepsire terítjük, a közepére hosszában rakjuk az egészben hagyott tojásokat. A húsvagdalék maradékával pedig beterítjük. Vizes kézzel hosszúkás ciót formázunk, meghintjük zsemlemorzsával, leforrázzuk a maradék olajjal és forró (200C) sütőben megsütjük, ha kész, zsírját leöntjük és hidegen szeleteljük.

Szia, Lilla
 
 


Lilla! Jó, hogy írtál Kép És hogy észre is vettem... Akartam már írni a pástétomokat, de nem találtam, hogy melyik topikba ígértem Kép SZóval, néhány példa:

Tegnap olyat csináltam, hogy a húslevesből kivettem a főtt husit (csirkemell), összebotmixereztem egy kevés vajjal, tejföllel, mustárral, pewtrezselyemmel, kakukkfűvel és egy kis zöldhagymát vágtam bele.

Szoktam még májkrémet: vízben babérral, borssal, hagymával megfőzöm, levét leöntöm, tejföllel, majorannával, mustárral összemixelem - esetleg lehet hagymát is beletenni apróra vágva.

És szoktam zöldségekből is:

lencsét megfőzök hagymával, sárgarépával ()elég sokkal). Ha megfőtt, srépát és a lencsét összemixelem (lé nélkül) egy kis olívaolajjal + sót, kakukkfüvet és nyers fokhagymával.

Céklából: céklát megfőzök héjában. Hagymát párolok kis olajon, ezt összemixelem a főtt céklával, kis sóval és ecettel/citromlével ízesítem.

karfiolból: főtt karfiolt összemixelek majonézzel, kis hagymával, petrezselyermmel

spenót: ha mirelit, akkor csak fel kell olvasztani és a levét leönteni (én egyszerűen szűrőben olvasztom fel éjjel, reggelre jól felolvad és ki is csepeg), összekeverni juh- (vagy tehén)túróval. kicsi sóval, szerecsendióval, állagától függően kis vajjal

lecsókrém: lecsó leturmixolva (leve nélkül, hogy kenhető állagó legyen)

sajtkrém: bármilyen sajtokat lereszelni, vajjal + tejföllel elkeverni és tetszőleges fűszerekkel ízesíteni (rozmaring, kakukkfű, oregáno, kömény, római kömény, kapor, petrezselyem - persze, nem mind egyszerre Kép)

SZóval, szinte bmilyen zöldségből is lehet krémet gyártani. Kép

Márti
 
 


Lilla, Márti!

Köszi a részletes leírásokat. Kép

Márti, a lencséhez képest mennyi répát teszel? És a sajthoz mennyi tejföl, vaj kell?

Orsi

Orsi
 
 


Orsi! Nem tudom... Kép A lencséhez kb 1/3 répa - 2/3 lencse, de lehet, hogy néha fele-fele is. A sajtkrém meg nagyon csak érzésre, hogy épp mikor érzem kenhetőnek... de ha belejössz a krémgyártásba, ez neked sem lesz már kérdés Kép

Márti
 
 


Márti,
köszi, akkor majd próbálkozom.

Orsi
 
 


Lányok, Orsi,

Próbáltam úgy is, hogy nem sütöttem meg, hanem csak a krémet csináltam meg. Lefagyasztottam kis bébis üvegekbe. És utánna, csak kiveszem előző este és reggelre kész is a "friss" reggeli. Vagyis így nem kell 3-5 napi ezt enni egyfolytában, hogy ne romoljon meg. Lehet mással váltogatni akár naponta.

Lilla
 
 


Lilla!

Még nem próbáltam egyiket sem, mert nagy költözésben voltunk, rengeteget pakolásztunk, és még nincs rendesen megcsinálva a konyhám. Ha majd kész lesz, talán hétvégén, akkor majd nem lehet onnan kirobbantani. Ha lesz eredmény, elmesélem. Kép

Orsi

Orsi
 
 


Sziasztok!

Sárgarépaital receptet keresek, valami egyszerűt. Télen főleg teáztunk reggel. Este van tej, reggelre meg valami olcsó tápláló italt szeretnék így nyári időbe. Olyan KUBU, Hohes Reggeli ital szerűt.

Előre is köszi, Lilla
 
 


Lilla!

Asszem, egy rugóra jár az agyunk. Egy ismerősem egyszer csinált répa-narancs keveréket, és nagyon finom volt; az arányokat sajnos nem tudom. Én is gondoltam rá, hogy ha beindul a gyümölcsszezon, csak természetes leveket iszunk.

Nincs vkinek Power Juicer készüléke? A reklám olyan meggyőző. Elég drága, ha vkinek van, írjon róla légyszí.

Köszi: Orsi

Orsi
 
 


Szia Orsi,

Látom társamra találtam, tálpálkozás ügyben Kép
Próbáltad már a husikrémet, pástétomot.
Nekem ez a kisüveges fagyasztás nagyon bejön. Kár, hogy nem akkor kezdtem ezeket, amikor Zsófi 1 éves volt, mert akkor jobban hozzászokott volna. Mostmár inkább a bolti sonkát tömné, ezt csak azért tudom, mert vendégségbe azt tömi, meg ha nálunk a vendégnek veszünk.

Nekem egy régi Mammonlex Juice extractor van, az a fajta, amit leszólnak a tv-shopban. Tényleg nem szuper, és sok a pocsék, de a rostból én még hasznosítok és átturmixolom.

Lilla

Nem tudod, hogy nyersen kell ugye a répa-narancs levet. Cukor?
 
 


Lilla!

Hát még nem volt időm próbálkozni. Hétfőn jön az asztalos, most azt tervezgetem, hogy milyen legyen a konyha. Talán holnap lesz egy kis időm. Még a csöppnek sem tudtam nagy adagot főzni, hogy legyen a fagyasztóban főzelék, ha épp nem tudok frisset csinálni.

Azt hiszem, nyersen kell beletenni a répát, de nem vagyok benne biztos. Cukorról fogalmam sincs. Szerintem, ha elég édes a narancs meg a répa, akkor nem kell. Megpróbálok utána járni, de nem ígérek semmit.

Orsi

Orsi
 
 


Sziasztok, segítségre lenne szükségem. Kiderült, hogy magas a koleszterin-szintem, de teljesen tájékozatlan vagyok a támában, hogy mi az amit ilyenkor tanácsos, ill. nem tanácsos fogyasztani (a zsírt meg a disznóhúst tudom, de azt eddig sem ettem sokat).
Nagyon megköszönném ha írnátok néhányat az alapvető ételek közül.

Kata
s.kata
 


Kata!

A tojássárgában, csokoládéban, májban is sok koleszterin van. Hirtelen most ezek jutottak eszembe.

Orsi

Orsi
 
 


Orsi, köszönöm. Hát a csoki az rossz hír!
s.kata
 


Sziasztok!
Házi joghurtkészítésben van valakinek tapasztalata?
Most csináltam elöször, és nagyon savanyú/savas lett. Ez mitöl függ? A boltban a krémesebb fajtákat szeretem venni.

Kati
 
 


Szia, Kat_ica!

Én vettem ajándékba egy 6-poharas, bio-joghurt "gépet" 5000 ft-ért a Magyar Posta honlapjáról lehet megrendelni, meg néha bedobnak ilyen csomagrendelős füzetet én abból rendeltem. Ez így enyhén melegíti a joghurtot, és receptek is voltak a dobozban, édes, és fűszeres joghurtok egyaránt!!
Ha nem drágállod, szeritem jó kis gép lehet.

Lilla
 
 


Z??Z?? enyém egy termosz, aminek direkt bö szája. Tehát én melegítem fel a tejet, belekeverem a joghurtot, és az elöremelegített termoszban hagyom 16 órára.
A második adag már sokkal jobban sikerült, nem volt annyira folyékony, és persze a kedvenc joghurtomból tettem bele, úgyhogy már finomabb is lett!

Egy-két bevált receptet nem osztanál meg?

Kati
 
 


Lilla!

Ha jársz még erre: bioboltban találtam bio-margarint, napraforgóolajból és pálmazsírból készül, nem hidrogénezett. Természetes aromákat és vitaminokat tartalmaz még. Nagyon finom. Drágább, mint a többi, de egészséges! Kép(730 Ft volt a fél kilós. Nem olyan vészes.)

Orsi

Orsi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron