Új privát üzeneted érkezett!

Szeretném, ha megismerhetném mások tapasztalatait arról, hogy velük, hogy bántak a munkahelyükön, amikor megtudták a főnökei, hogy babát vár. Én az első csemetémet várom, 24 éves vagyok, és a főnök úr, amint tudomást szerzett arról, hogy egy kis időre kiesek a pixisből, megváltoztatta a munkaszerződésemet visszamenőlegesen határozatlan idejűről, határozott idejűre. Így egy mozdulattal kivédheti, ha mégsem akarna majd visszavenni, bár váltig állítja, hogy a helyem biztosítva van. Veletek, hogy történt ez és mit tudtok javasolni?
Dia
 


Az en fonokomnek( tanar vagyok egy kozepiskolaban)
az volt az elso kerdese, amikor felvett dolgozni, hogy ugye nem kivanok meg nehany evig szulni. es ezt minden evben megkerdezte. Ot evet dolgoztam le a suliban, akkor estem teherbe. Erre azt modta(gratulacio helyett), hogy szerencseje volt velem, mert ilyen sokaig huztam.
Marha rosszul esett!!!!!!
Eva
Eva
 


Nekem hatŕrozott ideju szerzodčsem volt čs amikor egyszer megemlitettem a fonoknek hogy kivizsgŕlŕsra megyek mert ugye nem jön a baba, akkor döbbenten megkčrdezte hogy szeretnčnk gyereket? Azt vŕlaszoltam hogy persze, erre semmi vŕlasz, de 3 hňnap můlva a szerzödčs lejŕrt, köszönjük ennyi. Addig mindig arrňl volt szň hogy ha lejŕr a hatŕrozott, včglegesitenek hatŕrozatlannal. Most szabadůszň vagyok itthon, gyerekkel. Akivel dolgozni nem lehet (mčg hŕzimunkŕt is alig) bölcsi nincsen, van szerencsčre jň szomszčdasszony.
zsuzsanna
 

 
 

Nekem azzal nem volt problémám,hogy eljöttem a munkahelyemről ,söt amikor bejelentettem ,2 év gyes után ,hogy jön a kistestvér azt is kedvezően fogadták most viszont lassan szeretnék visszamenni dolgozni és tartok tőle ,hogy ismét jól állnak -e a dologhoz vagy nem . Ha valakinek van iyen tapasztalata kérem írjon.!
Hajduvári Szilvia
 


Azt hiszem nekem nagy szerencsém van a főnökömmel. Persze én tudatosan kerestem olyan helyet (munkáltatót), ahol elfogadják azt, hogy a család az első és legfontosabb. Én egy multinál dolgozom, a főnököm nem magyar, mégsem volt soha gond a gyerekek miatt. Amikor gyes után (4 évig voltam otthon) állást kerestem és az interjún megkérdezték, hogy ugye nem akarok már több gyereket, én végig sem hallgattam a kérdezőt csak annyit mondtam, hogy egy nő ilyet soha nem ígérhet. Nagyon szeretnénk egy harmadik gyereket is és ezt a jelenlegi főnököm (férfi!!!) természetesnek tartja és felajánlotta, hogy amíg kicsi a gyerek csökkentett munkaidőben dolgozzak vagy esetleg távmunkában. Nem a szíveteket akarom fájdítani a történetemmel, csak el szerettem volna mondani, hogy ilyen "csoda" is létezik.
andrea
 


iatol kerdezem, hogy hogyan tehette ezt meg a fonokod veled ? Hiszen ez torvenytelen?
Névtelen
 


Valóban törvénytelen, de kit érdekel? A törvényi szabályozást olyan szinten ki lehet használni. Egy kismama meg mindent megtesz azért, hogy a főnöke viszavegye. Ha nem mentem volna bele, akkor esélyem sem lett volna, így se biztos, hogy lesz helyem, de legalább meg van az esélyem.
Persze, azért én is megpróbáltam magam bebiztosítani egy kicsit. Az igaszság az, hogy egy kifejezetten kis cégnél dolgozom, csak hárman vagyunk, így ha én kiesem, muszáj pótolnia. És hiába végzem akármilyen jól a munkám, neki nagy kiesésnek számít az, hogy én fél évig nem fogok dolgozni. Szóban megígérte, hogy visszavesz, de hát manapság ez nem biztosíték. Igaz, hogy nem is semmi.
A dolog egyébként úgy áll, hogy megváltoztatta a szerződésement, visszadátumoztatta a másik keltére és az eredeti, határozatlan idejű szerződést visszakérte tőlem, gondolom megsemmisítette. Így a munkaviszonyom idén június 30-tól megszűnik. És mindezt azért tudta megtenni, mert sehol sem regisztrálja senki sem azt, hogy te milyen feltételekkel vagy bejelentve a TB-nél. Ha ott, a kis rendszerben szerepelne az is, hogy én határozatlan idejű szerződéssel dolgozom ennél és ennél a cégnél, akkor már kevesebbet tudott volna tenni a főnököm.
Szerencsére, állítólag ma már a munkaügyi bíróságok valóban kiállnak a kisgyermekes és a terhes anyák érdekei mellett, így még én is gondolkozom rajta, hogy ne forduljak-e ehhez a hivatalos szervhez. Van ugyanis a kezemben egy közjegyző által hitelesített másolat az eredeti szerződésemből, ami teljesen olyan, mintha az original szerződésem lenne meg, és megvan ugyebár a most "érvényben" levő is. Mindkettő ugyanazzal a dátummal... Így a család és munkaügyi jogászismerősöm szerint már csak annyit kell bizonyítanom, hogy kényszerítve voltam. Még meglátjuk.
Én úgy érzem mindent megtettem a cég érdekében. Bármikor megszülhetek, de most is 8 és fél órát dolgozom naponta, ellátom a dolgomat, nem lehet rám panasz, mint ahogy a megrendelőink meg is vannak elégedve velünk. Belementem ebbe a szerződéses dologba is, nem mentem el betegállományba, hogy a főnöknek ne kelljen utánam fizetnie. Ha ezek után ő inkorrekt lesz, akkor meglátjuk.
De tényleg, vajon, hogy lehetne azt megoldani, hogy ne azokkal toljanak ki, akik vállalják, hogy gyereket szüklnek erre a világra? Hogy meg legyenek becsülve, ne egyfajta "szegény idealista marha" megközelítést kapjon a gyermeket vállaló? Hogy teljesítse így egy ország a "három gyerek, három szoba, négy kerék" passzust? Főleg ennyi GYED és GYES mellett? Úgy, hogy nagyon sok helyről még ki is paterolnak, ha megtudják, hogy egy kis ember fejlődik benned? Úgy, hogy ha később elmész munkát keresni, hiába vagy kvalifikált, a legjobb, ha letagadod, hogy kisgyereked van, mert különben nem vesznek fel sehová?
Én, őszintén szólva, nagyon ki vagyok bukva a mai társadalmi hozzáállástól.
Dia
 


Kedves Dia!
Az egyik ismerősömet vmilyen mondvacsinált indokkal kirúgták a cégtől (egy neves nyelviskolánál volt recepciós), amikor megtudták, hogy babát vár. Most folyik a munkaügyi per. Én nagyon drukkolok neki, és Neked is!!
Zsóka
Zsóka
 


Én szülés előtt 2 évig az OTP Bank központjában dolgoztam, aztán mikor a kisfiam másfél éves lett, felkerestem a főnökömet, hogy visszamennék dolgozni. Megkérdezte, tudok-e bébiszittert fogadni a gyerek mellé, ha túlórázni kell, vagy van-e, aki majd gondját viseli a gyermekemnek. Egyenesen megmondtam, hogy nincs ilyen, és nem kívánok bébiszittert se fogadni. Ő közölte, hogy visszamehetek, ha nagyon akarok, de ne számítsak rá, hogy hosszútávon ott is maradhatok. Persze ezekután inkább új munkahely után néztem. A mostani főnököm nagyon rendes és megértő (pedig férfi, míg a másik nő és anya volt), sőt már kérdezte, hogy nem kellene-e egy kistesó a fiamnak. Szóval ennyire különbözőek a munkáltatók.
Krisztina
 


Én családi vállalkozásban dolgozam, amikor
terhes lettem, és onnan mentem szülni is. Ám később a vállalkozás megszünt, és munka nélkül maradtam. Sajnos a mai munkáltatók nem veszik jó néven, ha neked kis gyereked van, mert lehetőséget sem adnak arra, hogy dolgozzál.Hosszú évekig próbálkoztam elhelyezkedni, mert mindelhol az volt a kérdés, hogy mikor jön a második, és erre az egyre ki fog vigyázni, ha beteg lesz? A mostani főnőköm (férfi), rendkívül toleráns velem szemben. Neki három gyereke van (igaz, hogy felnőttek már), de tudja, hogy mivel jár, ha beteg a gyerek stb. Tehát Ő úgy látszik egy kivételes ember. Most tervezzük a második babát de semmi idegesség nincs bennem, hogy miként fogom közölni a főnökömmel a jó hírt, mert tudom, hogy pozitívan fog a dolgokhoz hozzáállni
B. Szilvi
 


Sziasztok!

Én is középiskolában tanítottam, és tőlem megkérdezték még a szerződés aláírásakor, hogy remélik nem akarok mostanában babát. Augusztusban elkezdtem dolgozni, októberre kiderült, babát várunk /persze akartuk is, de ezt nem mertem előre megmondani, hátha nem jön össze/. Két hónap múlva mondtam meg a főnökömnek, nem repkedett, de megköszönte, hogy időben szóltam. Két év után megszületett a 2. babánk, közben lejárt a szerződésem, de a főnököm, mielött lemondott volna meghosszabbította. Szerencsém volt, és örülök, hogy annak idején időben szóltam. Megérte, persze vissza is élhetnek vele...
Csilla
Staudt Gáborné
 


Valamennyire megütötte szememet az, hogy "szerencsére időben szóltam". Én sajnos nem mondhatom el mindezt magamról. Egy kft-nél dolgozom lassan két éve. Határozott idejű munkaszerződésemet három havonta hosszabbítgatják. Mikor már biztossá vált, hogy kisbabát várunk, két hónapos kismama voltam. Mivel a kft-n belül egy új vegyesvállalat volt alakulóban (nekem szánt titkárnői állással), úgy éreztem, hogy az a tisztességes, ha szólok leendő főnökömnek. Nekem sajnos ez lett a vesztem!
A vegyesvállalat természetesen így nem akar alkalmazni, a kft pedig először hitegetett a határozatlan idejű szerződéssel, majd közölték, hogy a szerződést nem hogy határozatlanná alakítják, még meg sem hosszabbítják.
Most négy hónapos kismama vagyok és a szerődésem mindössze e hó végéig szól. Hogy mi lesz utána? El sem merem képzelni.
Gyöngyi
Varga Endréné
 


Sziasztok!

Nekunk mar van egy lassan ket eves kislanyunk aki most bolcsibe jar, en meg kb. egy honapja kezdtem ujra dolgozni, bar elotte mig a babus meg nagyon pici volt szinten dolgoztam nem volt problema az elhelyezkedessel, bar tolem is megkerdeztek, hogy mit csinalok a gyerekkel ha beteg lesz, meg hogy ugye nem akarok belathato idon belul kistestvert a lanyomnak, de mostanaig ez nem is volt gond.
Hanem mult penteken bizonysagga valt -bar en ugye eddig is tudtam :-) -, hogy januar vegen a leanyzo kap egy kistestvert, es en mint friss probaidos nem tudom mikor, hol es hogyan mondjam el a fonokomnek a "jo hirt". Alapjaban veve rendes ember, ok is szeretnenek gyereket, de persze a sajat es a mas gyereke kozott oriasi a kulonbseg. Gondoltam ra, hogy a munkam lehetove tenne a tavmunkat is, akar meg kevesebb fizetesert is, de ez sem rajtam mulik.
Es hat az ido halad, a jelek egyre szaporodnak es lathatobba valnak en meg nem is tudom mit tegyek.
Segitsetek!!!
Udv,
Dianne
Wittenberg Dianne
 


Kedves Dianne!

Meddig vagy probaidon? En a helyedben, ha tehetnem a probaido vegen szolnek, amikor mar biztos hogy maradhatok. Persze, ha ez hosszu ido, akkor kenytelen lennek szolni elobb is, lesz ami lesz alapon. De ha emberseges a fonokod, akkor felvesz igy is. De a mai vilagban?! Mindenesetre drukkolok neked, hogy maradhassal!

Moni
Moni
 


Kedves Moni,

meg legalabb vagy egy honapig tart a probaidom, az alatt jo esetben nem lehet majd meg latni semmit, merthogy akkortajt leszek ugy 3. honapos, de persze az allando rosszulletek (hozza tartozo lime zold arccal) meg hanyingerek nem biztos, hogy nem buktatnak le.
A meglepo es mulatsagos a dologban az, hogy a fonokom felesege ugyanannyi idos terhes mint en es ez ma derult ki.
Vajon ez pozitivumnak fog majd szamitani?

Udv,
Dianne
Wittenberg Dianne
 


Sziasztok!
Nekem egy tárgyi kérésem lenne Felétek.
Otthon végezhető számítógépes munkát keresek.
Ha tudtok ilyet,írjátok meg!
Férjemmel egy Pest megyei községben lakunk,
kisfiunk öt hónapos.Elég nehezen élünk, mivel mind a ketten az egészségügyben dolgozunk, s szükségünk lenne valamilyen keresetkiegészítő
munkára. Várjuk válaszaitokat!
Éva
 


Sziasztok !

a számítógépes munka engem is érdekelne, három gyerekem van, a pici még csak 6 hónapos, de majd a Gyes letelte után szeretnék főállású anya lenni, tehát itthon maradni és valamilyen otthon végezhető munkát vállalnék.
De ha valaki tud ajánlani már most valamit, akkor várom a ajánlatokat vagy itt, vagy e-mail címemen.

Előre is köszi !

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok!
Az otthoni szamitogepes munka engem is erdekelne. Igaz en foallasban dolgozom, de a pedagogus fizetesek...?! Egyszoval, ha valaki tud valamit, az irjon!
Moni
Moni
 


Kedves otthoni számítógépes munkakersők!
Figyelmetekbe ajánlom a következő helyet:
http://www.wesselenyi.com/tavmunka/index.html
Gabriel
Gabriel
 


Sziasztok!
Mikor az első gyermekemet vártam, én is úgy gondoltam, hogy úgy tisztességes, ha időben szólok. (3.hón terhesen)Akkor alakult a kft a cégből. A főnökömet nagyon rendes embernek tartottam,és elhittem neki, hogy én vagyok a legjobb munkaerő mellette. Ennek ellenére óriásit csalódtam benne, mert nem alkalmazott tovább, csak jóindulatúan közölte, hogy menjek el táppénzre. Persze, azt elvárta, hogy bejárjak segíteni a kis pártfogoltjának, akit felvett a helyemre, de gőze sem volt a munkáról. Én hülye, be is jártam egy hónapig, persze fizetés semmi, mert úgyis tp-n vagy...
A mostani munkahelyemen lapítok, pedig elég nehéz a reggeli hányingert eltitkolni. De megfogadtam, hogy nem szólok, dolgozok, ameddig nem látszik, aztán majd ráérek közölni. De félek, hogy ez sem túl jó megoldás, mert a mostani főnököm egy igazán kedves, és családcentrikus, nagyon rosszul esik, hogy úgy érzem, átverem. Ráadásul csak 2és fél hónapja dolgozom itt. ( 7-ik héten járok)
Mondja meg valaki, mi a jó megoldás ???
Egyébként a munkáltatót milyen hátrányok érik ?
Jó lenne, ha megírná valaki, sajnos, nem igazán értek a jogi hátteréhez
Ildikó
 


Kedves Ildiko,

En 3 honapos koromig nem szoltam senkinek a munkahelyemen, reszben babonabol reszben kivarasbol. Babonabol azert, mert hogy addog meg elofordulhatnak nem vart esemenyek a babaval kivarasbol pedig azert, hogy ne legyek ideje koran leirva a cegnel. Utolag megmondom oszinten, hogy ez a titok segitett az allando emelygest kimutatas nelkul viselnem amit a beharangozas utan mar nem lett volna olyan konnyu. Ha varsz meg 2 honapot akkor mar tobb mint 4 honapja leszel a cegnel, talan mar a probaidon is tul es ez nem hatrany. A munkaltatonak pedig mindegy, hogy mikor tudja meg, hiszen meg a nagyja igy is ugy is hatravan.
Sok sikert neked,
Antonia
Antonia
 


Sziasztok,

Igazan szemetseg, ami a terhes mamakkal tortenik a munkahelyen, es a legundoritobb benne az, hogy ormanyunk es partunk a nep fogyatkozasarol szonokol, mikozben a terhes mamakat nem vedi semmi.

En 5 honapig nem szoltam senkinek, de miutan eleg lathato volt, szoltam. A jelenlegi helyemen 2 napot dolgozok egy heten, persze kevesebbert, mint amennyit "gyerek nelkul ernek" (fu de undorito ilyet leirni), elore kikotottem, hogy ram 5 ora utan ne szamitsanak.

Nem tudom mi lenne ha megkerdeznek, hogy lesz-e ujabb baba - hazudnek vagy karakanul megmondanam, hogy ez csak ram tartozik.
Pocak
 


Es ahhoz mit szoltok, hogy ma altalaban a kulonbozo munkahelyeken szabalyosan szoba sem allnak olyan nokkel, akikrol kiderul, hogy pici gyermekuk van. Persze, hiszen a kisgyermekes anyukak tobbszor vannak tappenzen, nem lehet roluk tobb bort lehuzni. Sietnek haza a lurkohoz, tulora nuku. Ez az ugynevezett eselyegyenloseg????

De ha legalabb az realitas lenne, hogy az apukak megszakadas nelkul tudjanak annyi penzt keresni, hogy fenntartsak a csaladjukat, es meg egy kis perspektivajuk is legyen a jovore nezve (felretett penz, neha a kocsit kicserelni, egy-egy kulfoldi ut). sajna mi a ferjemmel mind a ketten kozalkalmazottak vagyunk, aki szinten az, az ismeri a helyzetet a fizetesek teren.
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok!
Sajnos ez a helyzet ma, amit leirtatok. En tanar vagyok, es az egyik munkatarsam megkerdezte szeretnenk-e kistesot a Martinnak. En azt mondtam igen, de automatikusan hozzatettem, hogy majd. Pedig ez nem igaz, mert jovore szeretnenk, de nem merem senkinek sem mondani, es meg azt sem tudom, hogy az igazgatonak hogyan fogom megmondani, hogy ha osszejon. Az biztos, hogy nem o lesz az elso...
Felek nagyon, mert mellette egyetemre is jarok, a suli fizeti. De abban bizom, hogy van tanulmanyi szerzodesem, es igy nem lesz semmi.
Moni
Moni
 


Sziasztok!

A munkahelyen nem nagyon örülnek a kismamáknak, sőt az idősebb anyukáknak sem. Próbálnak jó pofát vágni az anyasághoz, de konkrétan, amikor egy-egy anyuka otthon maradt, mert a kisgyereke lázas beteg lesz, akkor a háta mögött nagyon megszólják. Persze, csak szimulál... stb.

De nehéz pl. egy dolgozó nőnek teherbe esnie, mert egyrészt egy irodában sok géppel van körülvéve, amelyek sugároznak, másrészt a sok stressz, rendszertelen étkezés miatt nem túl egészségesen él. Szerintem a korai (5 órai) kelés sem igazán tesz jót.

Szerintetek?
Névtelen
 


Sziasztok,

nekem az lenne a kérdésem, ha valaki terhesség miatt megy táppénzre, jár-e neki valamilyen védettség, vagy ugyanúgy felmondhatnak, mint egyébként.

Anna
Anna
 


Sziasztok!

Én 10 hetes terhes voltam amikor bejelentettem a munkahelyemen. A főnököm ez elején egy kicsit morcos volt, hiszen az egyik kolleganőm is egy hónappal előttem esett teherbe, ennek ellnére nagyon gratulált. Megbeszéltem vele, hogy a lehető legkevesebb időt töltöm a dokinál, hiszen ez szervezés kérdése, és amíg lehet dolgozom. Valljuk be őszintén vannak olyan kismamák is, akik pl. a délelőtti vérvételre elmennek, azután már be sem mennek dolgozni. Persze így kényelmesebb. Ugynakkor azt is meg kell érteni, hogy egy főnök, akinek a mai feszített tempóban eredményeket kell elérni, nem fog repesni az örömtől, hogy a nő babát vár, visszamegy dolgozni, beteg a gyerek, stb. Ez a nők számára örökös dilemma. Hiszen családot szeretnénk.

Vica
Névtelen
 


Kedves Antónia!

Engem is nagyon érdekelne a kérdéseidre kapott válasz. Ugyanilyen cipőben járhatok, ha visszamegyek dolgozni. Köszi előre is, Bea

Kedves Anna!
A terhesség 3. hónapjától nem lehet felmondani a dolgozónak, akár táppénzen van, akár nem. Ha valaki pedig táppénzen van, nem lehet felmondani neki akár terhes, akár nem. Remélem érthető voltam. Persze a mai világban már semmire sincs garancia, én csak a tv-re hivatkozhatom. Sziasztok, Bea
Bea
 


Szia Bea!

kerlek add meg e-mail cimedet, hogy tovabbithassam a kerdeseimre kapott valaszokat.
Szia,
Antonia
Antonia
 


Szia Antónia!

Előre is köszi: gfbt@extra.hu
Bea
Bea
 


Sziasztok,

Teljesen veletlenul keveredtem erre az oldalra. Veletek ellentetben en ferfi vagyok, sot amolyan fonokfele, akikre a levelekben hivatkoztok is idonkent.

Sok mindenben egyetertek veletek, de azert latnotok kell a 'masik oldal' problemajat is.

Egy multinal toltok be vezeto bosztast. A velem dolgozok szinte kizarolag nok, 23 es 38 ev kozottiek. Elofordult, hogy az egyik beosztottam aki egy csoportot vezetett, bejelentette, hogy terhes. Bar mindketten mindent megtettunk amit lehetett, sajnos a gyakorlatban ez szemelyesen nekem jeletett tobblet munkat. Ez abbol fakadt, hogy mivel en vagyok felelos a teruletunkert, kenytelen voltam elvegezni azt a munkat is amire neki nem maradt ideje az altalatok is ismert gyakorlati dolgok (orvos, torna stb) miatt. Igy ebben az esetben az en maganeletem serul masok maganelete javara. Higgyetek el, en is szeretnek idonkent otthon lenni, es nem 12-14 orakat dolgozni naponta.

Bevallom, ha egy mod van ra, megprobalom elkerulni az ilyen helyzeteket a jovoben. (Persze nem olyan brutalisan mint abban a nehany peldaban amit leirtatok). Ti mit tennetek ilyen esetben?

PS: egyebkent nalunk kulon HR cel, hogy minel tobb korabban szulni elment kolleganonket visszahozzuk. Errol, kulon statisztikat kell vezetunk. Ezen kivul, a kinti ceg altal eloirt noi/ferfi aranyt kell elernunk a ceg minden szintjen (a vezetosegben es a tobbi szinten is). Ez gyakran azt jelenti, hogy ket azonos jelolt kozul a not vesszuk fel. Egyebkent, a fentieken tul torekednunk kell nemzeti kissebsegek alkalmazasara is. (Ilyen is van...)
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Anélkül, hogy kötekedni akarnék, és amellett, hogy átérzem a te problémádat is, meg kell jegyeznem, hogy:
1. nagyon szeretnék olyan munkahelyen dolgozni, ahol elvégzi valaki helyettem a feladataim egy részét (még terhesen sem volt ebben részem, igaz, nem is vártam el)
2. elárulhatnád (csak úgy magunk között), melyik ez az ideálisnak hangzó cég, ahova "elsősorban" nőket vesznek fel.
Nemsokára munkát kell keressek:)))
Sziasztok, Bea
Bea
 


Sziasztok!
Hasonló problémával küszködöm én is. A GYES-t dec-ig kapom, de szeptembertől mennék dolgozni, csakhogy a kutyának sem kellek. Hiába mondom, hogy vállalkozó/programozó a férjem, és a gyerekkel ha bármi van itthon tud maradni, nem számít. Vissza sem értesítenek, ismerősön keresztül is próbáltam állást találni, de ott meg arra hivatkoztak, hogy napi 10 órát kéne a recepciós pult mögött állni és az nem családos anyának való feladat. Hiába a 8 év szakmai tapasztalat, a nyelvtudás, még a külsőm is elfogadható, nem kellek, mert a gyerek... Jól hangzik, hogy a terhes nő helyett más kénytelen végezni a munkát, de mi van azokkal a nőkkel, akik már anyukák. Szinte az összes pici gyerekes ismerősöm hasonló problémákkal kűzd.
A terhes nő problémát ki lehetne úgy küszöbölni, hogy félállásba felvenni pld. egy kisgyerekes anyukát, aki a hónapok során átvehetné a kismama munkáját, így mind a ketten jól járnának és némi fizetéshez is jutnának, az önbecsülésről már nem is beszélve. Plusz a cég is jól járna, egy kicsivel több pénzért két embere van egy állásra, nincs kiesés, folyamatos a munka.
Sziasztok, Anett
Anett
 


Sziasztok!
Szomorú de én is azzal a problémával küszködöm
hogy 32000.- ezer ft nem elég albérletre,majd a kisbabámra amit decembere várok,ezért minden olyan lehetséges munkát elfogadnék amivel egy
kis plusszra szert tudnék tenni,persze TISZTESÉGES
munkával!!
Ha valaki tud ilyet kérem írjon SÜRGŐS!!
E-mail:alomkep@freemail.hu
Erika
 


Kedves Anna!
A munka törvénykönyvének jelenlegi állása szerint a gyes/gyed lejártáig + a munkába való visszatéréstől számított 30 napon belül nem mondhat fel a munkáltató. !!!"alapesetben"!!!
Névtelen
 


Sziasztok!

Én két és fél hónapja szültem, és már van egy 5 éves kislányom is, de már előre rettegek, hogy mi lesz két év múlva, ha munkát akarok vállalni. Ugyanis mind a két alkalommal a szülések után a munkáltató úgymond "közös megeggyezéssel" mondott fel. Vagyis ha nem akartam egy csomó bajt a nyakamba, akkor bele kellett mennem a dologba. Megjegyzem: iskolatitkár vagyok, vagyis voltam. Szóval lassan 30 éves vagyok és szép kilátásom van a munkanélküliségre, mert ugye két gyerekkel már senkinek nem kell az ember! Szabályosan rémálmaim vannak, hogy a két gyereket miből neveljük majd fel, hisz a férjem pedagógusi keresete kevés lesz. Szerencsére nyelvtudásra még nem volt szükségem, de akkor most két gyerek mellett kezhetek tanulni, hogy még némi esélyem legyen? És ez vajon milyen keretek között oldható meg? Ha valakinek van egy jó ötlete, vagy tapasztalata kérem írja meg!

Sziasztok: Ági
Ági
 


Én úgy tudom, hogy táppénz alatt is fel lehet mondani a dolgozónak, legalábbis nekem ezt vágta a képembe a kedves főnöknőm, amikor közölte, hogy másnap már ne jöjjek. Körbe is magyarázta, hogy miért, közben én tudom, hogy a valódi oka az volt, hogy a rákövetkező héten töltöttem volna be a 12.-ik hetet, és ez valahogy a fülébe jutott, úgyhogy mennem kellett. Ez a nő amúgy iskolaidőben 7 helyett nyolcra jár be, hogy elindítsa a gyerekeit iskolába /12 és 9 évesek/, de az már nem zavarja, hogy a beosztottja fél hétkor viszi a 4-5 éves gyerekét az oviba. Bár végül is megteheti, ő a főnök.
És ehhez nem tudok mit hozzáfűzni.
ildi
ildi
 


Ildi!

Táppénz alatt még nem mondhat fel, mer egyenlőre nem szavazták meg.Csak akkor mondhat fel ha tp-ről visszamész dolgozni,de ha végig tp-n tudo magad tartatni, és mégis felmond, akkor a Munkaügyi Bíróságon nyert ügyed van, csak ne írj alá közös megegyezést, a munkaviszony megszüntetődőn szerepeljen hogy felmondás a munkáltató részéről.Ha nem írsz alá semmi olyasmit, hogy beleegyezel a felmondásba, a Munkaügyi Biróság vagy visszaállíttatja a munkaviszonyodat, vagy a tárgyalás végéig kifizetteti a bérkiesésed különbözeteit.
Remélem tudtam neked segíteni.
Azt pl. nem írtad, hogy próbaidős, szerződéses vagy kinevezett munkavállaló vagy-e.Ha van még kérdésed, nyugodtan írhatsz az e-mail-emre is, az a lényeg, hogy azonnal írasd ki magad tp-re, attól a naptól amikr már nem mentél dolgozni.

Szia
Magdi
Gallainé Magdi
 


Kedves Ildi!

Sem terhesen, sem táppénzen nem mondhat fel a munkáltató! Ez alól kivétel a terhesség első három hónapja, amennyiben nem vagy táppénzen. Valószínűleg a főnököd ezért lépett olyan gyorsan:((( Végkielégitést kaptál? Szerintem járna, nem? Vagy kitalált valami komolyabb indokot a felmondáshoz? Bea
Bea
 


Lányok!

Meg tudná mondani valaki, hogy a terhesség első három hónapjában miért lehet felmondani és hogy hol van ez leírva (jogszabály, paragrafus)? Nagyon igazságtalannak tartom!
Ha ezt ki akarod védeni, akkor el kell menned táppénzre?
A választ előre is köszönöm!
Cicc
Névtelen
 


Kedves Cicc!

Vagy el kell menned táppénzre, vagy nem kell szólni a munkahelyeden, csak a 12. hét után, addig úgy sincs semmi közük hozzá.
Szia
Magdi
Gallainé Magdi
 


Lányok, a múltkor pont ez ügyben éáredklődtem egy ügyvéd ismerősömtől, egy barátnőm kérésére. Sajna nem tudom idézni a paragrafust, de a lényeg az, hogy rendes felmondással nem, de rendkívüli felmondással elbocsáthatnak.
üdv
Zsóka

Ha jól rémlik, itt a babaneten nincs egy jogász v. ki, aki tanácsot ad a kérdésekre? A topic eleján mintha a szerk. említette volna...
Zsóka
 


Sziasztok!

Én még hál istennek nem tartok ott, hogy munkát keressek, majd most decemberben hozza a Jézuska a babánkat.DE amikor elterveztük, végig ott volt: és mi lesz később. Csak hasonló történeteket hallottam, szóval ez elég negatív. De így nem lehet porotyot nevelni, igaz?!
Kérdésem csak annyi, miért nem fogtok össze? Pld. ott októberben a bababörzének lehetne egy ilyen pontja, alakíthatnátok érdekvédelmi szervezetet stb. Tudom, mindenkinek megvan a 24 órás programja, de előbb-utóbb mindenkinek szüksége lesz munkára, ha nem a pénz, akkor az önérzet miatt. (Szerintem a 4-6 órás "part-time job"-ok az ideális, mind a nemzetnek, mind nekünk, dehát ki törődik azzal, hogy gyermekeink értelmesen legyenek előkészítve a nagyvilág kihívásaira.)

Szóval legalább feltűnést, figyelmet kéne kelteni. Pld. az panaszokat összeírni, aláírni és kiállni az igazunkért!

Hajrá!

Moki
Kertész Ildikó
 


Sziasztok!

A Munka Törvénykönyv 90§-a foglalkozik a rendes felmondással. " A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt
(d) a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság (138 § (1) bekezdés) alatt.
(a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év"

Véleményem szerint is ha tudsz, menj el táppénzre.

Üdv.:
Erzsi
Erzsi
 


Sziasztok!
Köszi, hogy próbáltok segíteni, de ez aug. végén történt, és sajna már lejátszott dolog.
Nagyon rosszul esett, az igaz, talán ezért is úgy éreztem, hogy nem is akarok ilyen munkahelyen dolgozni ahol így elbántak velem. Annyiból viszont szerencsém van, hogy az állásommal párhuzamosan volt egy vállalkozásom, ami addig másodállás volt. Ezt visszajelentettem főállásra, és kiirattam magam táppénzre. Anyagilag ugyanott vagyok, mivel mind a kettő minimálbéren fut.Ill. mégis vesztettem a fizetésemet, /ami kicsivel több volt, mint a bejelentett/ ugyanakkor nyertem nyugalmat, és szabadságot.
Még egyszer köszi a segítséget, ha rajtam nem is segít, biztosan olvassa valaki, aki hasznát veszi.
Ja, és még valami: Óvakodjatok a kis kft-ktől, és a bt-ktől!!!
Amúgy én tényleg elhittem, hogy az új törvény szerint fel lehet mondani. De jó lett volna a pofijába vágni az ellenkezőjét! Csakhát olyan gyorsan történt minden, pedig de jó lett volna veletek előbb kommunikálni!
üdv mindenkinek: Ildi
Ildi
 


Sziasztok!

Ezekben az ugyekben altalaban a NOE titkarsagahoz szoktunk fordulni elozetes tanacsert (Nagycsaladosok Orszagos Egyesulete), neha mondanak naprakesz informaciokat.
Van, amikor van ott ugyelet, de nem tudom kivulrol mikor.
A havi hirelevelukben is idorol idore van ertelmes osszefoglalo az aktulais rendeletekrol gyerek-ugyekben.

udv
zsolt
Zsolt
 


Sziasztok Mindenki!
Amikor a témát felvetettem, még terhes voltam, azóta már 6 hónapos a kislányom, Bori. Eredetileg úgy terveztem, hogy januártól visszamennék dolgozni, de sajnos nem megoldható a dolog, mivel a kisasszony még csak most kezdi kóstolgatni az új ízeket, ráadásul nincs kire hagyni, anyatejes babát bölcsibe se vesznek be. Így a párom 2 állásban dolgozik, hogy megéljünk, alig látom, bár, hogy egy kicsit tehermentesítsem, én is vállalok itthon munkát, persze feketén. De még így is napi 16-20 órákat dolgozik és nem túlzok, tényleg. A főnököm még márciusig hajlandó várni rám,utána ágyő! Hiába ajánlottam fel neki, hogy szívesen dolgoznék interneten keresztül, mivel szinte teljesen megoldható lenne, egy napra meg elvállalná az apám a gyereket, hogy a papirmunkát is meg tudjam csinálni, egyelőre még nem határozta el magát. Pedig jó lenne... Egy kicsit nagyobb biztonságban éreznénk magunkat, ráadásul én is félek attól, hogy mi lesz, ha munkát kell keresnem. Kinek fogok kelleni, egy picur gyerekkel. Egyébként feljebb olvastam egy hozzászólót, aki főnökként szólt hozzá a témához. Megértem őt is, mint ahogy a saját főnökömet is megértettem. Épp ezért dolgoztam az utolsó pillanatig, teljes munkaidőben, változatlan intenzitással, vállalva a stresszt, a túlórákat. Kedden még végigdolgoztam a napot, szerdán már a kórházban feküdtem, mert elindult a magzatvíz. Szóval szerintem lennék olyan muhnkaerő, miknt bárki más, ha adnának rá alkalmat, hogy bizonyítsak. Csak lenne alkalom és ne kellene ezen idegeskednünk! Sokkal jobb lenne, mert úgy az apja is többet lehetne a gyerekkel és a vele töltött idő is jóval gondtalanabb lenne.

Dia
Dia
 


Szia Dia!
Hát, nem vidám, amiket irsz. Récvétem. GYED-et sikerult megkapnotok?
Kemény lány vagy, sok kitartást kivánok!
Zsolt
Zsolt
 


Szia Zsolt!
Gyed-et sikerült megkapni, minden oké, majd csak kihúzzuk valahogy. Aztán meglátjuk. Egyenlőre próbálok helyezkedni, fordítást és egyebeket bevállalni, hátha sikerülne így megoldani a dolgokat, még az is előfordulhatna akár, hogy nem is kéne visszamenni dolgozni, ha sikerülne elég pénzt összekaparni.
Azért köszi a biztatást.
Dia
Dia
 


Sziasztok!
Csak hogy egyértelmű legyen: a MT szerint onnantól kezdve nem lehet rendes felmondással elküldeni a kismamát, ha a terhességet megállapították (tehát lehet akár csak néhány hetes terhes is a mama).
A rendkívüli felmondást meg igazán meg kell indokolni, éppen ezért rendkívüliKép
Ha valakinek pontosabb infóra lenne szüksége, akkor ráérö idömben utána tudok nézni.
És nem tudom, hogy tudjátok-e, de a kötelezö orvosi vizsgálatok idejére nincs munkavégzési kötelezettségKép
Szile
szile
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron