Új privát üzeneted érkezett!

Szia Moni!

Én Bea vagyok (azóta sikerült regisztráltatnom magam) és örömmel vettem jelentkezésedet. Mi vagyunk kislányommal akik a XII. kerületben lakunk a Tállya utcában és szivesen sétálgatnánk, beszélgetnénk más babákkal és mamákkal a környékünkön. Megadnám az e-mail címemet, hogy másokat ne terheljek az adatokkal és remélem fel tudjuk venni a kapcsolatot egymással.
beata.ebergenyi@sec.hu

Bea
bea (bea)
 


Szia Móni és Bea!

Én az Istenhegyi út elején lakom.

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Dia!

Neked mennyi idős a babád és lenne kedved neked is együtt sétálni?

Bea
bea (bea)
 

 
 

Szia Dia!
Beával már felvettük a kapcsolatot egymással E-mail-ben. Ha van kedved, írj Te is! gabormoni@uze.net
Gábor Móni
 


Sziasztok lányok!

Bori most szombaton lesz egy éves.

Persze, hogy lenne kedvem, de sajnos, csak du. 3 után érnék rá, mert már részidöben dolgozom.
Bocs, Móni, hogy most inkább így válaszoltam, de így tudtam egyszerre mindkettőtöknek írni.

Az email-címem: soosbobi@hotmail.com

Puszi:

Dia
Dia
 


SZIASZTOK!!FELNER CSABÁNÉ /MARIANN/ VAGYOK.VAN EGY 7ÉVES LÁNYOM ANETT,ÉS EGY 5ÉVES FIAM BALÁZS.MIVEL NINCS SEGITSÉGEM SZERETNÉM HA TUDNA VALAKI SEGITENI A GYEREKNEVELÉSBEN.MINDEN TAPASZTALATOTT MEGHALLGATOK.LEVELEKET A JDMARIANN@FREEMAIL.HU CIMRE KÉREM.ELÖRE IS KÖSZÖNÖM.SZIASZTOK
judoma (judoma)
 


Sziasztok!

24 éves vagyok, egy 9 hónapos kisfiú anyukája. Nemrég költöztünk a XI. kerületbe. Szívesen találkoznék, (barátkoznánk) olyan kismamákkal akiknek hasonló korú babájuk van. Elsősorban a Tétényi út és környékéről, de sokat sétálunk a Feneketlen tónál is. Írjatok, várom leveleiteket.
Email címem: bzita@wap.hu

Sziasztok Zita
zita
 


Sziasztok!
24 éves vagyok, egy 4 hetes tündéri kislány mamája. Szívesen megismerkednék olyan XVII. keületi kismamával akivel együtt sétálhatnánk, barátságot köthetnénk. Nem régen költöztünk ide és néha olyan jó lenne valakivel trécselni egy kicsit vagy tapasztalatot cserélni. Olyanok leveleit is várom, akik tippet tudnak adni hogyan kerüljem el a "végképp begubózást" vagy csak leveleznének.
Vanda
varga.vanda@freemail.hu
Névtelen
 


Szia Vanda!

Én ugyan már nem vagyok kismama, és sétálgatni sem tudok nagyon (dolgozom), viszont a kerület stimmel, mi 5 éve költöztünk ide. (Gyerekeim 8, 6 és 6 évesek, két fiú, egy lány). Merrefelé tanyáztok?
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Ildi!
Mi 2 hónapja a Nyitány utcában lakunk. Azt hiszem ez már Rákoscsaba, a Rákoskeresztúr városközponttól egy megálló a Péceli út felé 69-essel. A központ 10 perc babakocsival. Ha van ismerősöd aki viszont ráér megköszönném, ha összehoznál minket. Természetesn kismamára gondoltam apróságokkal! Köszi!
Vanda
Vanda (zsemi)
 


Sziasztok Kondor Andrásné Andrea vagyok,a chat-en ugy ismernek,hogy Kandi72!
29 éves vagyok ,férjem fél évvel idősebb nállam ,és életünk értelme NÁTÁN 1998 November 9.-én született.(majdnem 7 évbe telt és inseminációval sikerült végre).
Jelenleg gyesen vagyok,gondozónő a szakmám és majd csak jővő februárban megyek vissza dolgozni!Fiammal,mert augusztusig Ő is még bölcsis lesz velem!
Magunkról ennyit.A Chat-en általában éjjel szoktam lenni.
Üdvözlök mindenkit Kandi 72
Névtelen
 


Sziasztok! Králik Eszter vagyok. Kislányom ,Petra 2001. 04.19-én született. Õ az elsõ babánk. Cirka 2 év múlva újra " ismételjük". Klassz lenne egy kiskrapek ....Magamról dióhéjban: egy távközlési Rt.-nél dolgozom, tõlük jöttem gyesre. Vonzana a továbbtanulás, de nem tudom hogy milyen méltányosságokat élvezhetnék így a GYES alatt. Másod diplomáról lenne szó. Az OKT. Minisztérium lapján már jártam ,sajna eredménytelenül. Segítsetek ha tudtok! Elõre is köszi. Amúgy más- babás témában is online vagyok. Chates nevem :PUPI ,de elég ritkán jutok fel diskurálni, ill elég új is vagyok. Pusza mindenkinek + a babáitoknak. Eszter:-)
Králik Eszter Pupi
 


Szia, Pupi!

Engem is érdekelne a továbbtanulás, és azt az infót kaptam, hogy a helyi Munkaügyi Központban lehet érdeklodni (hülyén hangzik, de így van állítólag). Még én sem hívtam őket, de tervezem.

Szia: Eryc@
Eryc@
 


Sziasztok!

Erdõs Zsoltné Anikó vagyok 30 éves. Kislányom Lili 2001. június 6-án született. Pécsen élünk. A szülés elõtt könyvelõként dolgoztam. A chat-en nyúlként vagyok ismert. E-mail címem: erdoszs@dravanet.hu
Névtelen
 


Sziasztok!

Judit vagyok és van egy gyönyörü 4 honapos kisfiam Marc-nak hivjàk. Sajna nem tudok sétàlgatni én sem mert külföldön élek, de szivesen leveleznék hasonloakkal màrmint akik kint élnek de magyarok meg olyanokkal is akik otthon.
Minden téma érdekel.
üdv Judit nicolasvrs@hotmail.com
juju (juju)
 


Sziasztok megint!

Bocs elfeljtettem feltettem egy pàr képet a fiamrol, a férjemröl és magamrol az Ismerkedjünk meg egymàssal topicban Marc albuma cimen.Aki akrja megnézheti mielött ir!
Vàrom a leveleket.
Judit
juju (juju)
 


Szia Judit!
Itt egy masik Judit. Majdnem egyidosek a babaink, Andriskam 4 es fel honapos.
En eleg sokat setalok, de irok is neked!
Puszi:
Jutka
bolegajudit (bolegajudit)
 


Szia Jutka!

Nagyon vàrom a leveledet.Marc is lassan 4 és fél honapos.Andriska mikor született?Marc 03.26-àn.
Biztosan sokat tudunk csevegni és tapasztalatokat is tudunk cserélni.Elsö neki futàsra én màr kérdeznék is töled.Az én fiam nehezen alszik el söt egyedül nem is tud elaludni àllandoan sir igy vagy a kezemben vagy a mellkasomra fektetem vagy a babakocsiban tologatom.Tudom egyik sem jo megoldàs de hasra fektetve nem engedem aludni pedig ugy egyedül is menne neki.Félek a bölcsöhalàltol.
Vàrom a levedet
Puszi
Judit
juju (juju)
 


Szia Ery@a!
Bővebb infoim vannak a továbbtanulásról:
- a baba 1,5 éves korától támogatják
- Szept. v. okt. körül lesz egy tájékoztató a Budafoki úton KépXI.ker) ahol listából lehet választani hogy mit szeretnél tanulni. még próbálok puhatolózni. Ha konkrétumot tudok jelentkezem. szia :Pupi. egyenlőre ennyi...
Névtelen
 


Szia, Pupi!

Nagyon köszönöm a segítségedet! Kép Én egyébként is úgy tervezem, hogy Levi hároméves koráig itthon maradok (ha megengedhetjük majd magunknak), és mivel a gyes még kevesebb, mint a gyed, biztos, hogy csak "támogatva" tudnék tanulni.
Még egyszer köszi!!
Eryc@
Eryc@
 


Szia Judit!
Andris marc. 28-an szuletett, de 23.-ra voltam kiirva! Andrisnak mult vasarnap kibujt a ket also metszofoga. Ket napig nem lehetett szegenykevel birni. Most alul oldalt ragja a jatekait meg az ujjat, valoszinuleg orlofog jon, az jobban fajhat, mert ma is nagyon nyugtalan volt szegeny. Hat ezert nem irtam meg az emil cimedre, de a kepeket megneztem, szuper!!!
Holnap szombat, a parom itthon, tehat papas nap lesz,ugyhogy lesz idom irni.
Hason alvas: szerintem altasd nyugodtan hason. Mindenkinek megvan az a helyzet, ahogy nyugodtan alszik. En pl. csak hason alszom jol, a terhesseg vegen volt is nagy gond Kép
Andrist is hasra kellett fektetni, amikor mar tudta emelni a fejet, mert hanyatt fekve is elaludt ugyan, de eleg volt, ha tett egy hirtelen mozdulatot almaban, es mar fenn is volt. Ettol persze csak kialvatlan volt es nyugos. Ugyhogy mi hasra fektettuk, es igy aludt, mint a tej.
Most mar hanyatt is jol alszik, de mivel mar tud hasra es vissza fordulni magatol is, mindig hasra fordul alvas kozben!!!! Szoval ugy erzi jol magat, tehat nem is teszunk ellene.
Van egy gyermekorvosno ismerosunk, a ferjemnek volt evfolyamtarsa. Neki mind a ket gyerek hason aludt, amikor mar lehetett, hason alvok most is. O mondta, hogy a bolcsohalallal az a baj, hogy SENKI SEM TUDJA, mi az oka, de persze elmeletek vannak. A lenyeg az, hogy amikor meg olyan pici a baba, hogy nem tudja kiemelni es megtartani a fejet (de ez a mi babainkra mar nem igaz) , akkor tenyleg nem szabad hasra fektetni, mert ha felbukik egy kis tejet, azt leszivhatja a tudejebe. De ez nem bolcsohalal, mert ilyenkor ismert az ok: mellenyeli a visszabufizett tejet. O a nagyobbik gyereket, a kislanyat hagyta hason aludni, a kisfiut (ket hpnappal idosebb a mi babainknal) meg mar igy szoktatta.
De ha felsz, altasd ugy, ahogy eddig, ha nem nagyon faraszto, ha majd oldalra es hasra tud fordulni, megoldja o a problemat Kép
Andris is forog almaban, oldalt, hanyatt, de mindig hason kot ki.
Egyebkent van egy nagyon hasznos konyv, Dr. Eduard Estevill-Sylvia de Béjar: "Aludj jól, gyermekem!" a címe. Arrol szol, hogyan tanitsuk meg a babat egyedul elaludni. Itt a babaneten tobben is dicsertek mar, meg volt olyan is, aki azt irta, hogy neki nem jott be. Mi a modszert meg a konyv elolvasasa elott alkalmaztuk, mert a parom azt mondta, hogy az nem allapot, hogy Andris ne tudjon, csak a karunkban elaludni. Ami eddig O.K, de ha letettuk, azonnal felebredt. Szoval mi hagytuk mindig egy kicsit tobbet sirdogalni (3,5 perc stb), es nekunk bejott. Persze ha rossz napja van (most peldaul az iszonyu hoseg miatt), vagy jon a foga, akkor nem megy ilyen egyszeruen a dolog, de mar hala Istennek nem is egesz estes program az altatasa. Meg o mar 8 kilo, nem is egy leanyalom ringatni Kép
Ha erdekel a konyv, es adsz egy cimet, szivesen elkuldom, mi mar elolvastuk.
En is keszulok feltenni Andris fotoit, de a jobb kepek meg videokameran vannak, es az atrakashoz a parom segitsege kell, o meg het kozben orul, hogy el. De emilben tudok kuldeni nem tul eles kepeket is, ha megfelel.
Addig is puszi, minden jot nektek!
Jutka
bolegajudit (bolegajudit)
 


Sziasztok!

Anikó vagyok, 26 éves, és van egy gyönyörû kislányom, aki novemberben lesz 2 éves. Érden lakunk, és szívesen leveleznék környékbeli kismamákkal. Írjatok!
Üdv. Ancsa
szucs.a@freemail.hu
Ancsa
 


sziasztok!
krisztina vagyok és most találtam rátok, aminek viszont nagzon örülök. mi - athur 5 hónapos- is szivesen sétálgatnánk társaságban. mi a XII. ker.-ben lakunk a fogaskerekü végálommásánál. ha van valakinek kedve velünk találkozni, nem muszály a fogaskerekünél laknia, akkor irjál. várunk!!!!
Névtelen
 


Szia Krisztina!
Mi Csillebércen lakunk, szóval nem messze a fogaskerekû (felsõ) végállomásától. Nemrég költöztünk ide, még nem vagyok nagyon ismerõs itt. Bálint 1 éves lesz szeptember 9-én.
Írj, ha van kedved: zaborszky@nik.bmf.hu
Ági
Ági
 


Sziasztok!

Örülök, hogy felfedeztelek benneteket. Már két napja csak ülök és olvasgatok.... Van egy tündéri 7 hónapos kislányom, Sári. Gyakorlatilag alig ismerek hozzám hasonló kismamákat, kispapákat. Ha valakinek van kedve hozzá írjon. A Margitszigetre szoktunk járni sétálni vagy a Liszt Ferenc téren eszünk-iszunk amíg az időjárás engedi.
norcsa (norcsa)
 


Hello!
Jo volna, ha a babas oldalakat keszitok egy webringbe osszeallnanak, hogy konnyen, gyorsan meg tudjuk nezni egymas babait. Csinaltam egy webringet a [url=http://free.enveco.hu" TARGET="_top]http://free.enveco.hu[/url] oldalon. Már csak a bovites van hatra.
Udv: Landro
landro (landro)
 


Sziasztok!
27 éves vagyok, novemberre várjuk az elsõ babánkat. Szegeden lakunk, és szívesen leveleznék bárkivel, kismamákkal, anyukákkal, nemcsak a babákról, hanem bármiröl. Nagyon szeretek olvasni, mozogni, zenét hallgatni.
Címem:
agi@pro.hu
Ágci
Ágci
 


Sziasztok!

Csak pár napja találtam rá a babanetre. Nagyon tetszik. Férjemmel és lányunkkal élek Budapesten,
albérletben. Férjem 37 éves, 14,5 év van köztünk. (Nem zavaró és nincs apakomplexusom. Én meglehetôsen koravén vagyok, a párom pedig olyan, mintha 29 lenne. Félúton találkozunk.) Lányunk (Zsófia Luca) 1999. O9. 22-én született Budapesten (apás szülés volt és szuper). Mindhárman imádjuk egymást. (Az élményeimet errôl majd a Péterfy topicban írom le.) Zsófival kapcsolatban az összes vágyunk teljesült, amit születése elôtt tervezgettük róla. Gyönyör?, okos, intelligens, olyan rossz mint 3 fiú és nagyon tudja mit akar. Viszont most alig gyôzzük kordában tartani. Iszonyatosan hisztis. Remek színésznô és nagy bohóc. Ja és elképesztôen hiú is. Nagyon NÔ. Rólunk egyenlôre ennyi.
Köszi hogy köztetek lehetek. Nagyon örülök, hogy rátaláltam a babanetre. Mindenkinek sok boldogságot és örömöt a gyermeknevelésben is!

Vicanya
vicanya (vicanya)
 


Szia Vicanya!
Én 30 éves leszek és két lányom van. Zsófi 3 éves és Luca 4 hónapos. Amit a te Zsófidról leírtál teljesen ráillik az enyémre is. Csodálatos okos gyerek, tud tüdér is lenni, de néha házsártos boszorkány. Micsoda véletlen.....
Andi
andi
 


Szia Andi!
Örülök hogy írtál. Már azt hittem ezt a topicot senki se látogatja. Sajnos alig találtam rá a babanetre, máris elmaradoztam, mert költözünk. Szerintem még 4-5 nap mire helyreáll a rend nálunk. Tündériek lehetnek a lányok! Zsófi hogy viseli hogy kistestvére született? Minden jót nektek!
Üdv:
Vicanya
vicanya (vicanya)
 


Szia Vicanya!
Én is örülök, hogy írtál! Remélem, jól haladtok a költözéssel.Zsófi reakciói elég vegyesek, imádja Lucát, néhe túlzottan is (puszilgatja, ölelgeti, ölbeveszi, stb). Persze látszik rajta a féltékenység is, ha szoptatok, szinte biztos, hogy sürgõsen ki kell törölni a fenekét, szomjas, vagy egyéb halaszthatatlan problémája akad. Általában szoptatás közben mesélek neki, így neki is jó.
Egyébként bölcsibe jár 2 éves kora óta,mert vissza kellett mennem dolgozni, és akkor még nem tudtam, hogy testvére lesz. (3 hónaposan derült ki, hogy terhes vagyok, mert még szoptattam, és nem volt menstruációm ami elmaradjon, sem egyéb más jele....) Zsófi nagyon szeret bölcsibe járni, igényli a társaságot. Egyébként rá bíztuk a döntést, itthon marad-e velem, vagy megy bölcsibe, hogy ne érezze kényszernek.
Most rohanok, mert mind a kettõ felébredt. Megadom az e-mail címemet: fzperx@vnet.hu. Ha van kedved, írj!
Üdv
Andi
andi
 


Sziasztok!
Elõször járok a babanetel és remélem sok jó ötletet kaptam tõletek. Ha valakinek van kedve velem levelezni írjon.
A lányom 3 és fél hónapos.
Címem: lyon@netquick.hu
Névtelen
 


Sziasztok!

28 éves anyuka vagyok, a kislányom 1 éves múlt decemberben. Szívesen megismerkednék és/vagy leveleznék hasonló korú babákkal és mamákkal. Egyébként Újpesten lakunk. Ha van kedvetek, írjatok: mona-bukta@freemail.hu
Mona
 


Sziasztok!
Én Szilvi vagyok és 25 éves. Van egy majdnem 3 éves kisfiam, Dani. Bölcsibe jár, amit nagyon szeret. Én pedig már másfél éve dolgozom. Egyébként Budatétényben lakunk hármasban apucival. Szívesen veszek minden levelet, ötletet, tanácsot mindennel kapcsolatban. Köszi.
Sziszi
 


Sziasztok!
Bár már elég régóta nem akarta itt senki megismerni egymást, írok ide egy kis bemutatkozást.
Borcsinak hívnak, 29 éves vagyok, van egy 8,5 éves lányom, Réka Sarolta, és ha jól mondta a doktorbácsim, Barbara Luca kucorog a pocakomban Kép, de már nem sokáig - hó végére vagyunk kiírva.

Amúgy nem csak a lányoknak van/lesz szép hosszú neve, az enyém is az. Ideírom, hadd szerepeljen valahol az is:
Királyné Vigh Dorottya Borbála - a nagylányom már 3 évesen el tudta "szavalni" a sajátjával együtt. El lehet képzelni a nevét firtató nénik-bácsik arcát ... Kép

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok! Berkesné K. Krisztina vagyok. 27 éves , és egy 11 hónapos angyalka anyukája. A neve Bianka, aki 2001.08.28-án született.Férjem Péter 31 éves vállalkozó. Szeretnénk megismerkedni olyan házastársakkal akik hasoló korú gyermekeiket nevelik. Olyanok jelentkezését várjuk akik szeretnek kirándulni, és fiatalos gondolkozásuak. Tel.: 06-203674310.
Névtelen
 


Szia Krisztina!

Gyöngyinek hívnak, a párom Zoli. 27 évesek vagyunk, és egy fél éves kislányunk van, Enikõ.
Ha gondolod, ismerkedjünk, én úgyis eléggé egyedül érzem magam nap mint nap, a párom sokat dolgozik. Zuglóban lakunk.
Szia
Gyöngyi
gyongyicser@freemail.hu
Névtelen
 


Szervusztok!

Újpalotai frissmama vagyok. A Nádastó parkban lakunk.
Szabó Borinak (26) hívnak, párom Miki (27). Kisfiúnk Szabó Bátor tegnapelõtt lett öt hónapos.
Elsõsorban a helyiek ismeretségét keresem. A neten könnyebb, mint az utcán. Jó lenne kimozdulni, kirándulgatni hasonló "adottságú" családokkal. :o)
Esetleg számíthatnánk is egymásra idõnként.
borcsa@fw.hu
 
 


Sziasztok.
Erdelyi 32 eves anyuka vagyok.
Ket kislanyom van.Kincso 3 eves ,Biborka 2.
Levelezni szeretnek elso sorban olyan kismamakkal akiknek hasanlokoru gyerekeik vannak.
De barkivel szivesen baratkoznek, leveleznek es nem csak babatemarol.
adnimfa@freemail.hu
 
 


Kedves Nimfa!

Merre laktok Erdélyben? A férjem nagyszalontai. Van egy 16,5 hónapos Csongor fiam.
A "Túl az elsõ napokon" topic mind hasonló anyukákkal van teli, szívesen látunk ott téged is! Nagyon jó kis csapat, ha van kedved csatlakozz hozzánk!

Szia Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sziasztok !

Ladányi Kata vagyok, 26 éves.
Párommal, csabával 2000.06.01.-én házasodtunk össze 4 év együttjárás után.
2001.10.17.-én született tündéri kisfiunk Péter 57 cm-el és 3500 gr-al a SOTE II Klinikán.
Ma már 9,5 hónapos 80 cm-es és majdnem 10 kg-os nagyfiú.
Mondja, hogy mama, apa, baba, berreg, mászik, feláll, lépeget. Rosszcsont, bébikaját nem akar enni, kedvenc a rántottcsirke, a grillcsirke, csemege uborka, cserkészkolbász, palacsinta, aludtejes-prósza.

Ha kiváncsiak vagytok rá, a "Ladányi Peti fotói" topicban megtaláljátok, és az aludtejes prósza receptje is ott van!!

Puszi mindenkinek, gyönyörû és egészséges babákat a babaváróknak, okos, szintén egészséges gyerkõcöket a babásoknak!!! Nõjjetek nagyra!

Puszi: Ladányi Kata
ladányikata
 


Sziasztok.
Ha tudnatok segiteni, szertetnem tudni, mikor lesz Pesten borze, es hol?
En erdelyi vagyok de szeretnek en is elmenni egyszer egy ilyen vasarra.
Ket kislanyomnak vasarolnek.
Elore is koszi.
Nimfa
 
 


Sziasztok!

Niki vagyok, mindjárt 27 éves, Gergõm pedig már elmúlt 19 hónapos. Még Nagymaroson lakunk, de hamarosan remélhetõleg Csepelre költözünk. Barátokat-sorstársakat keresek, akikkel közös programokat csinálhatunk Budapest bármely részén. Úziket a 06-30-314-9676 telefonon, és a kranzimre@freemail.hu címen várok. Köszi elõre a barátságotokat! Mindenkit üdvözöl: Niki
Névtelen
 


Sziasztok, Kriszta vagyok a 13 hónapos tündér- rosszcsont Réka édesanyja. Nagyváradiak vagyunk és szeretnék megismerkedni mindekivel, aki hasonló korú babát nevelget, határon és óperenciás tengeren innen és túl!

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Szia Kriszta!
Kati vagyok, Angliában lakunk. Az én lányom, Liliom egy kicsit idősebb, 15 és fél hónapos, de a tündér-rosszcsont név nagyon is ráillik!
Mi vegetáriánusok vagyunk, kedvencem a Babaneten a Waldorf topik (még nem kapcsolódtam be, messze van az iskoláskor).
Jelenleg félállásban dolgozom, de most tudtam meg, hogy márciusban megszűnik az állásom. Nagyon örülök, minden vágyam, hogy otthon lehessek a gyermekemmel. Igaz, hogy a pénz szűkösebb lesz. Az viszont semmi ahhoz képest, hogy mit nyerünk cserébe.
Röviden ennyi.
Kati
 
 


Szia Kati!

Nagyon szép neve van a leánkádnak!
Én is fél állásban dolgozom és teljes mértékben megértelek, hogy már alig várod a munkahelyed megszünését.
Hogy kerültetek Angliába? Milyen ott babát nevelni? egyébként szeretted a munkádat?
Ha tudsz tégy fel egy Liliom képet.
Üdv.
Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Kriszta
Eleinte nagyon tetszett a munka, kihivas volt, mert minden uj volt. Sajnos ugy valasztottam, hogy kell a melo, nem igazan en vagyok ez (konyvelek). Viszont, amit a vallalat csinal, abban akkoriban nagyon hittem. Egy magazint adunk ki, amit hajlektatalnok arulnak. Az elmult ket evben sok valtozas tortent, foleg vezetoi szinten. Tehat a szivem mar nincs benne.

Babat nevelni Angliaban... Ha nem ragaszkodsz ahhoz, hogy mindenbol a legjobbat, vagyis csak markas cuccok stb, akkor nagyon olcso. Tele van a varos alapitvanyi boltokkal, ahol hasznalt ruhat (es jatekokat is) kapsz 'fillerekert', a bevetel meg az alapitvanye. Es szep dolgok, nem ugy nezunk ki mint aki turkalobol oltozkodik. Ha belegondolsz, egy baba nem hordja sokaig, mar ki is notte.
Egyenlore Lili nem kerul sokba, belefer a rendszeres hazautazas (Nemetorszagba anyuhoz, es Magyarorszagra is eljutunk neha) Azt hiszem azert most felreteszek nyaralasra, mig van mibol..

Reka hogy van, miket csinal? Kezd mar jarni, esetleg beszelni? (Ez a maniam mostanaban, hogy Lili mikor beszel mar. Bocs)

Kati
 
 


Szia Kati!

Nagyon hasonló cipőben járuk szakmailag. Én közgazdász vagyok és a Magyar Nagykövetség Kereskedelmi Kht- jánál dolgozom. Nagyon örültem a lehetőségnek, Réka hat hónapos volt mikor dolgozni kezdtem. Mostanra már irigylem a szabad kismamákat. akik egész nap babázhatnak. tényleg nálatok ki vigyáz Lilire, amíg te dolgozol?

A turkálós dolog ismerős, mi sokat kapunk amerikai turikból is, mert több rokonunk él kint.

Réka kilenc hónaposan tette meg az első lépéseket, mostanra egész nap szaladgál. Egyszerű szavakat mond, mint baba, mama, adide, ott stb. és utánozza amit mondok, pl. gyertyára annyit mond, hogy gyer. Nagyon jól tudunk már kommunikálni, a kért tárgyakat oda hozza, megérti a tiltást, még ha nem is tartja be...
Hová mentek nyaralni és mivel? Mi valószínüleg autóval megyünk a hazai tengerpartra, ahol már rengetegszer voltunk, de azért döntöttünk e mellett, mert klassz homokos a partja és nem is kerül sokba.
Lili szokott hisztizni? Nálunk az idén kezdődött a kabát felvevésénél.

Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Heló Kriszta!

Akkor engem is irigyelhetsz, MÁR CSAK 5 HÉT!!

A beszéd nálunk is csak néhány szó. Gyakran angolul mond valamit, amit én nem ismétlek meg, mivel magyarul beszélek hozzá. Biztos vagyok benne, hogy többet beszélne már, ha csak egy nyelvet tanulna. Megérti, amit magyarul mondok, olyan nagy élmény. Hozza a cipőt, kabátot, stb. Tehát nem vagyok elkeseredve, csak már nagyon várom.

Hisztik vannak nálunk is. Az újév óta lett rosszabb, és leginkább munka után. Amint belépünk a házba, már kezdi is. Az is előfordult, hogy lefekvésig max. 5 percre tudtam elvonni a figyelmét. Na ilyenkor jönne jól a beszéd, tudnám mit akar. (Lehet, hogy ő sem tudja ám.)
Egyetlen dolog működik: megelőzés. Nagyon sok figyelemmel és türelemmel.

Most nekem úgy tűnik, hogy ennek véget vethet majd az, hogy otthon leszek. BIztos nem lesz olyan rózsás, mint ahogy azt elképzelem. Majd meglátjuk.

Nyaralni? MAGYARORSZÁGRA. Valszeg csak barátnőmhöz (most vár babát), de ha sikerül hosszabb időre menni, talán más is belefér. Nagyon szeretnék a Tisza tóhoz elmenni, még sosem voltam.

Kati
 
 


Sziasztok,Amanda vagyok 25 eves Canadaban elek ferjemmel es 2 gyonyoru lanyommal.A nagyobbik lanyom 9,5 eves akisebbik lanyom meg csak 4 honapos.A ferjem arab ugyhogy vele csak angolul beszelek a nagyobbik lanyommal magyarul beszelek de sajnos csak angolul valaszol ra.A kicsivel 3 nyelven beszelunk hozza de legtobszor csak arabul es angolul.Szeretnem ha megtanulna a magyar nyelvet hisz en meg mindig magyar vagyok attol fugetlenul,hogy kint elek Canadaban.Remelem sikerulni fog hisz Magyarorszagon el a csaladom akik nem beszelnek egyaltalan angolul.Barkivel szivessen leveleznek adhatnank egymasnak tanacsokat...stb.
Amanda
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: