Új privát üzeneted érkezett!

Szia itt is! Engem is ez foglalkoztatott néhány hónapja. Itt a babaneten javasolták többen is, hogy CSAK magyarul beszéljek a lányomhoz (logikus). El is kezdtem, mások társaságában kicsit nehezebb, de tartom hozzá magam. Két hónap elteltével ugyan még nem beszél. De úgy tűnik, hogy mindent megért! Én ennek nagyon örülök persze. Úgy gondolom, ha esetleg mégis angolul beszélne, később könnyebb lesz neki felszedni a magyart. Lesz szókincse és beszédértése.
Most már csak az a gond, hogy én is, ő is német állampolgár, és Angliában élünk. Azért majd németül is illene neki tudnia...
Kati
 
 


Szia Amanda!

Melyik reszen vagy Canadanak? En Calgaryban. Nyaron mar 8 eve lesz, hogy itt elek. Az en kisfiam 3 eves mult, a ferjem canadai. En egyebkent soproni vagyok, es nekem tovabbra is Sopron a vilag kozepe.
Te miota vagy itt? Hogyan ismerted meg a ferjed?

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Szia agi!
En Londonban (Ontario)elek majdnem 4 eve.Nagyon jo kis varos nem sokan vannak eleg nyugis.A ferjemnek el ott az egyik baratja de o panaszkodik vissza akar jonni.Milyen ott a megelhetesi lehetoseg?A ferjemet itt ismertem meg Canadaban nallam sokkal idosebb de nagyon szeretjuk egymast es megertjuk egymast.Neked a ferjed magyar vagy itt ismerkedtel meg?Ha akarod legkozelebb leirom,hogy ismertem meg.
Amanda
 
 

 
 

Kati!
Koszonom tanacsod,akkor most nem beszelek vele sokat magyarul igy legalabb nem keveredik ossze a sok nyelvben de azert nem hagyom el teljessen napi fel orat beszelek vele magyarul szerintem ez eleg lesz neki.Te,hogy gondolod?
Amanda
 
 


Kati!
Nekem sajnos nehezebb hisz a ferjem nem beszel magyarul es mar a nagyobbik lanyom sem.Megerteni megerti amit mondok de nem valaszol magyarul ra.
Nincs egy magyar baratom sem akikhez eltudnek menni,hisz az sokat segitene a nagylanyomnak is hisz megint megtanulna beszelni magyarul.En nagyon keveset beszelek leginkabb csak angolul beszelek.Minden heten felhivom a csaladomat akkor beszelek fel orat vagy majdnem egy orat.De megakarom probalni,hogy egy kicsit tobbet beszelek veluk magyarul hatha egyszer megtanulja es remenykedem benne,hogy nem is felejti el.
Amanda
 
 


Szia Amanda!

Itt sok a munka lehetoseg, csak nagy a varos. Ugyhogy aki azt nem szereti, annak biztos rossz.
En itt ismertem meg a ferjemet, o canadai, nem tud magyarul. A szuleim baratainal voltam latogatoban amikor megismerkedtunk. Hosszu huza-vona volt a kivandorlas, de most mar az allampolgarsagom is megvan. Habar en majd szeretnek haza koltozni Sopronba. Szerencsere a ferjem is benne van.
En a Bencehez csak magyarul beszelek, (soha angolul), van egy csomo magyar mesekonyvunk, kazettank, DVD lemezunk, ugyhogy sokfele keppen tudok neki magyart "nyujtani". O most 3 eves es gyonyoruen beszel magyarul es angolul is. A ferjemmel angolul beszel velem meg magyarul. Szepen atvalt a masik nyelvre, ha a masikunkhoz szol. Es o hall engem angolul beszelni, mert a ferjemhez en is csak igy tudok szolni, de mikor hozza szolok ranezek es atvaltok magyarra.
Egyebkent en sem ismerek sok magyart itt, a szuleimnek vannak barataik akikkel neha talalkozunk, meg itt a Babaneten ismertem megy egy lanyt aki szinten itt lakik, vele szoktunk talalkozni neha.
Ugyhogy en is azt ajanlom, hogy mindig magyarul beszelj a gyerekekhez, mert kulonben az angol elnyomja azt a kis magyart. Persze nehez lesz atallni, ha mindig angolul beszelsz hozzajuk. En az elso perctol kezdve magyarul beszeltem a Bencehez, ebben a ferjemmel meg is allapodtunk meg mielott megszuletett, hogy ketnyelvunek neveljuk, ami ugye azt jelenti, hogy nekem kellett megtenni a lepeseket, hogy ketnyelvuve valjon.
Az en szuleim sem beszelnek angolul, de nem is kell, mert a Bence ugy beszeli a magyart mint egy otthon elo 3 eves.
A telefonrol az jutott eszembe, hogy melyik szolgaltatonal vagytok? En a Primus-nal es ott 9 cent egy perc Magyarorszag.
Irjal meg magatokrol. Meseld el hogy ismerkedtel meg a ferjeddel. Dolgozol valahol? A lanyok itt szulettek?
Megyek lefekudni, mert keso van. Szia!

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Amanda
Én úgy gondolom, hogy inkább az keverné össze a babát, hogy tőled többféle nyelvet hall, nem?
Én akkor találom zavarónak a magyart, ha másokkal vagyunk. Van olyan ugye, hogy a babához szólok, de végülis a barátnőmnek mondom. Vagy ha játszótéren odajön egy kisgyerek, az idegen szóra "elszaladnak".

Képzeld találkoztam néhány éve egy kislánnyal, apja új-zélandi, anyja perui. Három éves volt, be sem állt a szája, csak senki nem értette, még az anyja sem! (Most már iskolás, és beszél angolul. Spanyolul nem tudom)

Én is kétnyelvűen nőltem fel, nem tudom anyukám mennyire volt következetes. Én úgy emlékszem, hogy bár tudtam németül, inkább magyarul válaszoltam. Az sokkal könnyebb volt. Még most is úgy van, hogy rögtön meghallom magamon az akcentust és a hibákat. Nagyon is zavart évekig, ez csak nemrég szűnt meg.

Kati
 
 


Idézet egy régebbi hozzászólásból:

Minden szulonek akit erint ez a ket- vagy tobbnyelvuseg tema tiszta szivembol ajanlom a Harding es Riley szerzoparos konyvet: The Bilingual Family, Handbook for Parents (Cambridge kiado). Konnyen olvashato, rengeteg esettanulmannyal, es konkret problemak felvetesevel foglalkozik. Ha jol emlekszem $19.95 volt az ara, a Barnes and Nobles boltban rendeltem. Az Amazon-on is biztos megtalaljatok.
 
 


Kati!
Koszonom,hogy irtal es amikor olvastam a leveld rajottem,hogy jobb ha csak magyarul beszelek hozza.Majd ha nagyobb lesz itt mindenfele keppen megfogtanulni angolul a nagyobbik lanyomtol az ovodaban es az iskolaban.Megfogom nezni ezt a konyvet es ha megtalalom megveszem hatha tanulok belole.
Amanda
 
 


Agi!
Koszi leveled orulok neki nagyon,igazad van jobb ha csak magyarul beszelek hozza es ha majd nagyobb lesz es tud mar nagyon jol beszelni magyarul akkor elkezdek vele beszelni angolul.
Sajnos nekem nincsen csak egy abc-s mesekonyvem amit edesanyam kuldott de ez nem eleg.Most majd megprobalok az inernetrol levenni par meset.
A ferjemet ugy ismertem meg,hogy mikor idekoltoztem Londonba befajdult a fogam amit ki kellett huzatnom.Mivel nnem ismertem a varost nem tudtam,hogy hol talalom meg az utcat.Elkezdtem menni az egyik utcaba ahol volt ketto bolt.Az elsobe nem mentem be mert nagyon szereny vagyok szoval ahogy tovabb mentem meglattam a masodik boltot es ravettem magam,hogy bemenjek es megkerdezzem,hogy hol talalom ezt az utcat.Amikor beleptem es a ferjem meglatott olyan nagyra nyilt a szemme,hogy akivel beszelt telefonon lerakta.
Odajott hozzam kerdezte egyedul allo vagyok vagy van baratom vagy ferjem?En mondtam neki,hogy egyedulallo vagyok van egy 6,5 eves lanyom aki velem el az edesapja pedig Magyarorszagon.Megkerdezte,hogy van-e telefonom es,hogy telefonalhat-e szoval megadtam a telefonszamomat neki es monta,hogy majd felhiv.Mondta a baratjanak,hogy vigyen el a fogaszatra es amikor kesz vagyok vegyen fel es vigyen haza.Mivel,hogy nem voltam otthon amikor telefonalt azt hitte,hogy nem adtam meg neki az igazi telefonszamomat.Masnap reggel a baratnommel elmentunk a ferjem boltjaba es amikor meglatott nagyon orult,ugy dontott,hogy nem enged el igy meghivott engem es a baratnomet ebedelni.Elkezdtunk beszelgetni es a vegen megkerdezte,hogy nem-e elmennek vele szorakozni szombat este.En igent mondtam es igy kezdodott el a kapcsolat vele.Februar 14-en hazasodtunk ossze es egy eves hazassagi evfordulonk lesz de mar harom eve egyutt vagyunk.A nagyobbik lanyom Magyarorszagon szuletett a kisebbik meg mar itt.
Nem dolgozom a terhesseg elott iskolaba jartam, tanultam az angolt.A ferjem autokat vesz nagyobb cegektol es adja el kisebb maganvallalkozoknak ugyhogy o nem is igazan akkarja,hogy elmenjek dolgozni.Egyedul akkor ha vesz egy kisboltot akkor elmegyek dolgozni addig amig fel nem tudunk valakit venni fel napra.Egesz nap azert nem igazan dolgoznekmert az biztos,hogy faraszto.Mi a Sprint Canadanal vagyunk ami nagyon jo eleg olcso ez is.Nalatok van magyar bolt mert itt sajnos nincs csak Torontoban.Nalatok is olyan hulye idovan mint itt ?Olmos eso,hozapor,eso...stb.
Irj nagyon varom leveled.
Amanda
 
 


Szia Amanda!

Nem mondom, jo kis tortenet a tied is! Kép
Es mire fel jottel akkor ki Canadaba, ha akkor meg nem ismerted a ferjedet? Csak ugy nekivagtal a nagyvilagnak a lanyoddal? Jo bator vagy! En ugy biztos nem mertem volna eljonni.
Itt van nehany magyar bolt, nem jartam meg mindegyikben. Az egyik viszonylag kozel van hozzank, es finom a kolbasz amit arulnak, ugyhogy oda megyunk gyakrabban. Egyebkent a tulaj jugoszlav Kép, de 70%-ban magyar termekeket arulnak.
Az ido most egesz tavaszi, de csak par napja. Elotte tobb mint egy hetig -30, -40 fokok voltak, a szel meg -50 is volt neha.
A nagyobbik lanyod hogyhogy igy elfelejtett magyarul, ha otthon szuletett es az elete elso par eveben csak magyarul beszelt?
Milyen gyakran jartok haza Mo-ra? Es a ferjed hova valosi? Az o orszagaban jartatok mar?
A te otthoni rokonaid sokszor jonnek hozzatok?
Megint olyan keso van, (elmult ejfel) ugyhogy megyek alukalni.
Szia!

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Agi!
Sajnos meg nem mehetek haza mivel menekultkent jottem ki igy addig amig meg nem kapjuk a Canadai allampolgarsagot nem igazan tudok hazamenni.De amit megkapom azonnal haza megyek meglatogatni a csaladom.Azert jottem ki mert az egyik baratnom kijott mar sokkal elobb mint en es amikor telefonalt mondta,hogy nagyon jo es,hogy jojjek ki.Szoval ugy dontottem,hogy kijovok hisz a lanyom edesapjaval a kapcsolatom nem volt jo de tudtam,hogyha ott maradok Magyarba nem fog beket hagyni nekem.Ossze szedtem par dolgot es neki vagtam a nagyvilagnak ahogy te irtad.Eleinte nagyon nehez volt hisz meg a nyelvet sem beszeltem a baratnom nem sokat segitett de vissza mar nem tudtam fordulni igy ugy dontottem megprobalom egyedul majd csak lesz valami.Nehez volt de a vegen jol sikerult minden.Most mar boldog vagyok nem vagyok egyedul a nagyvilagban.Nem ertem en sem hisz beszelek vele magyarul es erti is de nem valaszol magyarul csak angolul.Itt nincs egy magyar ismerosunk sem akikhez eljarnank a baratnoi csak angolul beszelnek es a mostoha apjaval is csak angolul tud beszelni mert o meg nem erti a magyart.A ferjem arab Szudanban szuletett neki a szulei is ott elnek.Nem meg nem jartunk az o orszagaban sem de addig amig meg nem kapom az allampolgarsagot nem is akarok sehova menni.Most nyaron akarom kihozatni a noverem lanyat egy kis nyaralasra de,hogy megkapja-e a vizat meg,hogy kiengedik-e egyedul azt nem tudom,majd meg meg kell erdeklodnom.Irj te is magadrol egy kicsit.
Neked a rokonaid kijonnek latogatoba?Van (vannak)testvered-testvereid?Nekem csak egy noverem van akit nagyon hianyolok de remenykedem benne,hogy latni fogjuk egymast hamarossan.Szoktal magyarba telefonalni?Mostmar en is megyek fekudni mert nagyon faj a vallam de,hogy miert nem tudom.Szia szep almokat nektek is.
Amanda
 
 


Kati,
Mi betegecskék voltunk, szerintem a hirtelen felmelegedés miatt felszedtünk valami csúnya vírust. Remélem nálatok minden OK. A munka leadásánál minden simán megy?

Amanda,
Gratulálok a bátorságodhoz! Nem kis dolog egyedül nekivágni a nagyvilágnak, ráadásul gyerkőccel. Mi már 2000- ben beadtuk a kivándorlási papírokat Kanadába, de még nem került ránk sor, talán idén. Azóta gyarapodott a családunk, van egy 13 hónapos lányom, Réka.
Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Kriszta,
még csak holnap kapom meg a felmondásomat. Van két hét "konzultáció" ami tiszta hülyeség, hiszen már úgyis eldöntötték, hogy mi lesz. Tehát még négy hét van hátra. A főnököm még mindig szabin van, szerencsére, nem szeretek vele dolgozni.
Most nagyon jó kedvem van, mert alig van vége a hétvégének, olyankor mindenre van idő.

Lili is két hónapig köhögött, amióta meg volt fázva novemberben. Homeopatához vittem el, és már az első bogyó után elmúlt!

Amanda,
jó kis sztori! A férjed nagyon romantikus?

Kati
 
 


Kati,

Én is hallottam a homeopatákról, ill. a módszerről, de nagyon keveset tudok róla igazság szerint. Ti kaptatok már antibiotikumot?
Hogy áll Lili a szobatisztasággal? Nálunk most kispadra került a bilike.

Én alig láttam a főnökömet, de nekem hiányzik, mert fizetésemelést kell kérnem, tudod nálunk nagy az infláció és neki nem jut magától eszébe...és távollétében az ő dolgait, döntéseit is át kell vennem.

Milyen időtök van? Mi még múlt hétvégén szánkóztunk Rékával, tegnap tavaszi napsütés volt, ma már komisz olmos esős hideg...

Kitartás, Te már látod a végét!!!

Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Kriszta!
Koszonom azt a kis ropke levelet es gratulalok Rekahoz is.Milyen baba,nem sir sokat nem hisztis ha akar valamit?Eleg reg vartok a kivandorlasi papirokra azt nem mondom!Itt nem iparkodnak el semmit az biztos.Mi amikor kijottunk Delutan volt es mivel,hogy lejelentkeztem menekultkent reggel 2 oraig bent voltam a repteren ahol az Imigraciosok vannak.Sokmindent kerdeztek a vegen vettek fotokat megcsinaltak a papirokat es elengedtek.Amugy ti hova jonnetek ki?Torontoba akarnatok maradni vagy van mas hely ahova jonnetek?
Amanda
 
 


Kati!
Igen a ferjem nagyon romantikus es most,hogy van mar egy lanya a legboldogabb apuka is.Nagyon sok romantikus zeneket hallgat a kocsiba is csak azok vannak.Nagyon boldogok vagyunk ami ram fer egy par ev szenvedes utan.Azt hittem mar soha nem fogok talalni olyan embert aki nem bantalmazza a feleseget vagy az elettarsat folleg nem a gyereket.Remelem mar jobban van a kicsid.
Amanda
 
 


Amanda,
Réka lányom nem sír sokat, de nagyon akaratos és újabban mivel már megérti, hogy a papa könnyen manipulálható, van hiszti is. Igazi Nő! Gondolom neked erről már vannak tapasztalataid. Bisztosan gyönyörű kisbabád van és gondolom a nagyobbik lányod imádja.
Mi úgy terveztük, hogy Torontóba megyünk, ott lakik a férjem barátja. Persze ez csak a kezdet lenne...
A babád átalussza már az éjszakát? Szopik?
Különben klassz, hogy ilyen fiatal anyuka vagy. Én is 25 vagyok és a környezetemben a legfiatalabb anya.

Kriszta
Bocs az elkapkodott levelekért, de sajnos közben dolgozom...

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Kriszta!
Koszonom leveled nagyon orulok neki.Hala a kicsim mar 2honapossan ataludta az ejszakat es reggel 8:30-ig fel sem kell.Mostmar egyre korabban alszik el aminek orulok mert igy van egy kis idom magamra is.A nagylanyom nagyon szereti es nagyon boldog hisz amikor terhes voltam o csak kishugocskat akart.Nagyon sokat segit folleg amikor mosok mert olyankor sokat szaladgalok fel le es nem sokat tudok a kicsire nezni.Tejem van de nem szoptatok hanem kifejem es cumisuvegbe adom neki oda,mert nagyon lassan jon a tej es a kicsi nem tud varni.Ha nem jon azonnal akkor olyan sirast kezd el,hogy ugy megsajnalom,hogy en kezdek el sirni.Nagyon sok tejem van hala istennek de nagyon lassan indul meg meg igy is,hogy fejek.Nem baj,hogy csak ropke leveleket irsz annak is nagyon orulok csak tudjak valakivel levelezni mert nagyon hianyzik a magyar.Magyarul mar csak itt irok ugyhogy neha orulok,hogy valaki ir es tudok vissza irni.Amugy akartok masik babat meg?Fiut vagy megint egy kislanyra vagytok (ha akartok masikat)?A ferjem akarna egy 3-dik babat (fiut)de en negyon gondolkozom rajta hisz eleg sok bajom volt ezzel a terhessegel.Mar nem akarnek megint olyan sokat szenvedni mint a 2-nal de ha tudnam biztosra,hogy nem lesz semmi baj akkor bele mennek a 3-dikba is.A nagylanyom meg most is nagyon akaratos ami kell neki addig nem hagy beket amig meg nem kapja.De csak velem ilyen az apjaval nem.Irj ha csak par szo nagyon orulok neki.
Amanda
 
 


Amanda,
Garatulálok, nagyon ügyes a kicsid. Rékám is alszik éjszaka 4 hetes korától.
Szeretnénk még gyereket, nekem mindegy, hogy fiú vagy lány, de a férjem fiút szeretne. Mi volt a gond a terhességeddel?
Nekem könnyebb lenne hozzájutni egy kis levelezgetéshez, ha e- mailon menne, ha van kedved írj oda: itdoradea@business2hungary.ro.
Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Kriszta
Válaszoltam hétfőn, de elszállt. Biztos szunyókáltak a gyerekek, a sok anyuka meg babanetezett...
Lili nem kapott még antibiotikumot, és semmilyen "gyógyszert" sem. A kisebb problémákat itthon szoktam kezelni (teák, borogatások). Megfázással nem viszem dokihoz, mert azt mondják, hogy vírus, és nem adnak rá semmit. Akkor meg feleslegesen fárasztottam ki. Egyszer vittük el, hányás-hasmenéses volt, akkor sem írt fel semmit.
Persze ha súlyos beteg lenne, nem várnék egy hetet a homeopata időpontjára, hanem elmennék a háziorvoshoz.

A homeopátia a szervezet öngyógyulását segíti elő. Nem a tüneteket, hanem az egész egyént kezeli. Azt hiszem röviden ennyi.

Biliztetés majd nyáron lesz, azt hiszem. Ne legyen gond a baleset a hideg miatt! Addigra még összeolvasgatok. Azt viszont már olvastam, hogy 18 hónapos kor alatt nem valószínű, hogy kontrollálni tudják. Én pedig nem hiszek az olyan módszerekben, hogy pl 15 percenként ültessük a bilire (Ez egy itteni könyv, Biliztetés Egy Hét Alatt, talán még bestseller is Kép )

Amanda
Ha én reggel 830ig aludhatnék! Mi 6kor szoktunk kelni. Lehet, hogy tényleg a szoptatott babák szoktak éjjel többet felébredni? Jó, hogy le tudod fejni a tejet, nekem 4-5 hónapos korától már nem sikerült egyáltalán. Szopi volt még, úgy jött.
Mennyi idős a Te babád?

Kati
 
 


Kati!
Koszi leveled ha csak ropke is nagyon orulok neki.
A kicsim 5 honapos lesz februar 18-an.Nem hinnem,hogy lenne tejem ha nem szednek gyogyszert ra,hogy meginditsa a tejet.A hazi orvosom irta fel es nagyon sokat segit.Minden nap 4-szer kell bevennem 2 tablettat.Szerencses anyukanak mondhatom magam,hogy mar 2-2,5honapossan atalussza az ejszakat es fel sem kell semmiert.
Irj ha van kedved.
Amanda
 
 


Kriszta!
Irtam amit megadtal cimet dehogy megkapod-e nem tudom,irj ide ha nem akkor megint leirom amit neked irtam.
Amanda
 
 


Kati,

Nálunk nagyon ramaty az egészségügy. már annak is drukkolnom kell, hogy a rendelési időben ottaláljam a háziorvost a rendelőben... Van már egy másik orvosunk is épp e miatt. ő meg legtöbbször nem található az országban. fontosabb vizsgálazokat Magyarországon végeztettünk el.
Homeopátiás rendelés... vágyálom.
Gratulálok, hogy még nem kaptatok antibiotikumot, bisztosan sokat szoptattad.

Réka bilizik jó ideje és egész jól megy. Nem erőltetem, de reggel így kezdjük a napot, aztán ha sikerül szólni oda kakilunk. Csak pelenkázáskor ülünk rá, akkor viszont szívesen, hiszen van egy kosár játékunk erre a célra odakászítve és ha megunta azonnal felállunk, ha van valami a bilibe, ha nincs. Fontosnak tartottam, hogy hamar szokja meg még ha macerás is, így később nem lesz új és idegen a bili. a hugom 10 évvel fiatalabb mint én, rajta sokat "tanultam", ezzel a módszerrel másfél éves koréra szobatiszta lett. A pelenkát mi is nyáron fogjuk elhagyni, de azt hiszem nem fogom erőltetni ezt sem.

Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Kriszta,
Egészségügy... Hát nálunk úgy látom én vagyok a beteges. MÁR MEGINT MEGFÁZTAM. Egész hétvégét ágyban töltöttem, ma is csak azért jöttem be munkába, mert a télen már olyan sokat hiányoztam.
Nálunk is csak privátban van homeopata, nem is orvos. És nem olcsó, de most épp van miből. Mire elfogy remélem Lili is rendbejön.

Bilit nekem is nagyon kéne már venni. Persze csak akkor jut eszembe, amikor leveszem a pelenkát, és olyan kakis, hogy kezet kell mosnom... Na, ennyi már elég is a kisasszonynak, meg az ágynak is Kép Kép

Amanda,
nekem is írhatsz mélt, címem a profilban.

Kati
 
 


Kati,
Remélem jobban vagy és Lili nem kapja el. Ti kaptatok influenza elleni oltást?
Meddig dolgozol még??? Lassan türelmetlenebbül várom, mint te a végét:-(
Nekem most rengeteg dolgom van, mivel hét elején összeomlott a számítógépem.
Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Kriszta,
lábadozom. Jobban vagyok, csak a fejem "nehéz" - és zúg a fülemKép Lilinél már előjöttek a tünetek, csak lassabban, és ő közben nagyon aktív, mintha misem történne. Lehet, hogy nála csak nátha-köhögés, a többit meg megúsztuk.
Még holnap dolgozom + 2 hét. Én is várom, de könnyebb, mert örülhetek a SZABADSÁGnak. Még csak most jön a tavasz, meg a nyár! Kép
Influenza oltás??? Asszem csak időseknek, meg betegeknek (asztmások stb) adják. Amúgy pedig nem vagyok oltáspárti. Itt lehet választani, hogy kapják-e vagy sem.

Megyek haza. (Munkából)

Kati
 
 


Kati,
Teljes munkaidős vagy? Ilyenkor ki vigyáz Liliomra? Remélem tényleg megússzátok könnyen...
Én sem vagyok oltáspárti, de ha tudnám, hogy ezzel kihagyhattuk volna a téli megfázásokat komolyan megfontolnám.
Lili mondja valamilyen formában, hogy anya? Az én lányom nem hajlandó, úgyhogy féltékeny vagyok az ajtóra, a hintáról nem is beszélve, mert azokanak már megtanulta...
Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Kriszta,
Ugy latom a fonokomnek elege van abbol, hogy munkaban internetezek. Kikapcsolta a gepemen! (Most az oven vagyok, mig o ebedel, ha-ha) Nem, csak 3x6 orat dolgozom. Lili meg "child minder"nel.
Lili mondja,hogy mami, regen ez mama volt. Azonkivul viszont nem sokmindent, bar mar probalkozik: tes (tessek), ba (banan) stb. Enekli, hogy hinta-palinta, legalabbis fel lehet ismerni.
Ne aggodj a megfazasok miatt, mert ugyan kellemetlen, de igy fejlodik ki az immunrendszeruk. Inkabb ez legyen, mint kesobb valami komolyabb!

Tettem a profilba kepet Lilirol.

Kati
 
 


Kati,
Piszok főnök!!!
A hinta- palint nálunk is megy és érdekes, hogy nálunk is sok szó az első szótag kimondásáig jut el.
Ha felszabadulsz tudsz majd otthonról internetezni? Betettem a topicomba az e- mail címemet, ha könnyebb oda is írhatsz (nekem az, mert az én főnököm sem szereti ha a neten lógok). Másoltam én is a te példádon felbuzdulva képet bele, igaz nem túl jó minőségű, de ez volt itt a géopemen. A tietek nagyon klassz, olyan meseszerű, hol készült? A lányod igazi "nagylány" már komoly tekintettel... Ugye a papája angol?
OK, dolgozom tovább.
Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Kriszta,
Otthon meg nincs. Kaptam egy regi szamgepet es valami miatt nem megy az internet. En meg nem ertek hozza. Azert meg probalkozom vele, csak nehez egy hosszu nap utan idot talalni. Aztan ott vaN MEG a konyvtar, ahol lehet. Csak oda meg Lilivel megyek, ha ebren van, szaladgal es hoz nekem konyveket a polcrol.
A fenykep az allatkertben keszult, a fokas reszen. Itt Bristolban, tok jo. Pici...
A komoly tekintetet (es a szemeit) tolem orokolte Kép Az arca tobbi reszet meg a papatol (igen, angol)

Kati
 
 


Kati,
Ma hétfő van és megint dolgozom. Szerintem nem a számcsival van baj, még ha régi is , lehet csak a beállítás.
Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Helo,
Igen, de pont ahhoz nem ertek!
Egesz heten nem sikerult interneteznem. Meg mindig nem dohanyzom es olyan rossz kedvem vanKép Pedig nem is hianyzik. Ki erti ezt?
Holnap szabadnapos leszek (igaz, fogorvoshoz menek). Lili kozben olyanokat jatszik, hogy tancoltatja a babat, meg eteti is. Nekem pedig puszit ad, integet es korbe jarja a szobat, mintha menne valahova. Alig birom ki rohoges nelkul. Kép Kép
Ti hogy vagytok?

Kati
 
 


Dohányoztál? Hogyan sikerül rávenned magad, hogy leszokj??? Nekem rohadt sok dolgom van, azt hittem nincs rosszabb a román adminisztrációnl, hát tévedtem! A magyar sokkal rosszabb!!!
A Réka nem igazán baázik, azaz ha a hajtépést annak lehet nevezni, akkor igen. Puszit ő is tud adni, közben mondja, hogy pusz. Tegnap baba- mamás klubban voltunk, a Rékát elküldtem előre a barátnőmmel, mert még dolgoztam és nagyon megsértődött a kisasszony. Persze érthető, hiszen mindenkinek ott volt a mamija, csak neki nem. Azt hiszem megbocsájtott...
Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Tavaly nyaron elmentem nehany napra Lili nelkul egy fesztivalra, vagyis o kesobb jott utanam. Jo volt, nelkule is volt egy kis buli, meg egyutt is. Akkor kezdtem el megint dohanyozni, (amikor nem volt velem). Nyolc honap alatt, foleg a telen, allandoan betegeskedtem. Oke, gyorsan talpra alltam, de hogy minden honapban agynak essek??? Nagyon elegem volt mar belole, es a legutobbi megfazasnal, mivel ugysem cigiztem, kidobaltam mindent. Dohanyt, cigarettapapirt, filtereket, ongyujtot. Azota egyszer cigiztem, kocsmaban, de masnap olyan fajdalmasakat kohogtem...
Elromlott a tevenk! Az utobbi idoben mar nem is teveztem, ha Lili velem volt, vagy pedig max fel orat. Most meg mar semmi. Olyan jo! En pakolaszom, Lili mellettem jatszik. Sokkal nyugodtabb, es boldogabb Kép Nem tudom, most mit tegyek. Ha nem veszek ujat, nem lehet videokat sem nezni. ???
Kati
 
 


Én is cigizek, nem dicsőség, de ez van... Igaz nagyon keveset és leginkább társasásban. Az egyetemen szoktam rá, aztán leszoktam 6 hónapra, majd egy sítúrán vissza. Egyébként azért szívom, mert jól esik, nem feszültség levezetésért meg ilyenek. Sokszor napokig nem gyújtok rá és nem hiányzik.
Neked gratula!!! Sodortad magad a cigit? A férjem is kipróbálta, de csak annyit használt, hogy többidőt vett el a rágyújtás.
Ugye már nem dolgozol? Rékának folyik az orra, de már kezd elmúlni.
Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Kriszta,
Pont ma gondolkoztam azon, hogy megyek, es veszek dohanyt. Elegem van mar a rosszkedvbol, es a cigire (hianyara) fogom. Igen, en is azert cigiztem, mert jol esett. Azt hiszem, igy meg nehezebb lemondani rola. De nem lehetek ilyen gyenge!!? (Sodortam, igen)

Elso napom, amikor amugy dolgoznek, de VEGE Kép Kép
Erdekes, egy lusta almossag fog el reggelente, mintha honapok ota itthon lennek, vagy eppen nem lenne dolgom. Viszont nem idegeskedem azon, hogy mi mindent kell MA csinalni, mert holnap dolgozom, es nem lesz ra ido Kép Lili is elvezi az egyuttletet.

Lili azt mondta ma, hogy ato (hosszu o-val) a kocsira, es rogton ra, hogy vavau a kutyara. Kép
Megvan a bili. Fel is avattuk. Lili leguggolt melle es a foldre pisilt Kép Kép

Kati
 
 


Ha- ha!
Nálunk napok óta az van, hogy Réka alig várja, hogy bilire ülhessen, előbb szép akkurátusan leveszi a nadrágot, zoknit, harisnyát és utánna feláll és elsétál. Ja, előbb még megnézi, hogy a bilibe nincs semmi, vigyorog és rohan.
A vauvau nagy divat nálunk is és a cocó (a nyalvével csattogtat).
Hát ez a cigis dolog tényleg rohadt nehéz. Azért szorítok. Sokat szivtál egy nap? Talán ha sportolnál az segítene, jobb kedved is lenne és nem is kivánnád. Nekem az úszás szokott ilyen téren bejönni.
Jó lustálkodást, babázást, bilikézést, azt hiszem nagyon klassz tavaszotok lesz!!! Nekem sincs egy szikrányi kedvem sem ma dolgozni mikor végre kisütött a nap. Legszivesebben hazamennék Rékusért, útközben egy csomó fagyit ennék...
Örülök, hogy irtál és, hogy jó nektek.
Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Kriszti!
Neharagudj,hogy nem irtam de egy kis gondom volt az internettel de mostmar megvan oldva a problema.
Hogy van Reka?A csomagot nem felejtettem el azt mar elkuldtem most hetfon ugyhogy vard mert nem tudom,hogy mikor kapod meg.Eleg sokara kuldtem el neharagudj de voltak egy kis gondok otthon edes-
anyammal es segitenem kellett nem kis osszegu penzzel.Az internet cimemet is megvaltoztattam ugyhogy most azert irok ide mert ra kell jonnom,hogy tudok elkuldeni levelet neked.Mar irtam de sajnos nem tudtam elkuldeni de majd rajovok valahogy.Utolag is ne haragudj,hogy nem irtam.
Udv a csaladodnak es Rekat puszild meg amenyiszer
csak tudod.
Amanda,Anita
 
 


Szia Anita!

Nem haragszom, dehogyis. Gondoltam, hogy valami baj van nálatok, készültem is írni neked sokszor, de az az igazság, hogy alig tudom elvégezni a napi munkámat, akkora a rohanás. úgy volt, hogy bezárják az irodánkat, ezért egy csomó jelentést kellett írnom naponta. Édesanyám be volt utalva a korházba, kedden engedték ki. Gondolhatod szegény Rékát hurcoltam munkába, néha meg a szomszéd néni vigyázott rá. Most meg van fázva, köhög. A férjem elvállalt egy nekem nem nagyon tetsző munkát, még hétvégén is dolgozott.
Szóval nálunk is zajlott az élet.
A mamáddal minden rendben?
Sokszor puszilom a lányokat, most rohanok.

Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Kriszta!
Orulok levelednek nagyon vartam mar.Nagyon sajnalom,hogy Rekus es edesanyad is betegek.
Remelem azert minden rendben van edesanyaddal es nem nagy betegseg.Kivanok mindkettojuknek jobbulast.Nekem is mind a ketto megvan fazva,kohognek,folyik az orruk es most este mar Afaf belazasodott.Remelem Rekanak nincs laza es jol viseli a betegseget.Afaf nagyon nyugos most,hogy beteg.Edesanyam nincs rendben van egy nem kis gondja de amit tudok segitek neki,hogy megoldodjon.Akkor most a ferjednek nincs is szabad ideje egyaltalan?Ne dolgozd nagyon magadat agyonra vigyazz magadra te is.
Amanda
 
 


Szia Amanda!
Remélem jobban vannak a lányaid. Réka még mindig betegecske, a köhögés már alábbhagyott, de tegnap ismét belázasodott és megy a hasa. A városban valami kemény hányásos, hasmenéses virus van, ugyhogy nagyon féltem.
Ilyenkor nagyon útálok dolgozni.
Nincs méd email cimed?
Majd irok bővebben, egy csomó újság van nálunk.
Jobbulást!!!
Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Sziasztok!

Jobban vagytok?

Sokaig nem irtam... Nem tudok Lili nelkul sehova menni. Amugy jol vagyunk, elvezzuk az egyuttletet. Amiota itthon vagyok, Lili szokincse megsokszorozodott, mind az angol, mind a magyar. Es egyfolytaban probalkozik, ismetelne amit en mondok. Peldaul a kaka az 'tata', es altalaban pisileskor hasznalja Kép

Kepzeljetek, van otthon internetem Kép Kabe 15 perce Kép Kép Muszaj volt kiprobalnom, pedig mar majdnem 11.

Kriszta,
irhatok en is az email cimedre? Gondoltam, megkerdezem, mielott irok. Munkahelyi?

Na mennem kell, nehany ora mulva kelunk.

Kati
 
 


Kriszti!
Nagyon sajnalom,hogy Rekus beteg de ilyenkor mindenki megbetegedikes leghamarabb a kicsik kapjak meg mert a szervezetuk nem eros,hogy vedekezzenek.Afaf is meg mindig beteg es hiaba adom a gyogyszert nem veszem eszre,hogy valtozna
is valamit.Edesanyad,hogy van?Remelem mar jobban erzi magat.Van mar e-mail cimem majd megadom probalj irni oda de ha nem sikerul akkor irj ide,hogy tudjam.Amugy te melyik honapban szulettel?En oktoberi vagyok.Az e-mail cimem
Emad@sprint.ca
Irj,jobbulast Rekanak!!!
Amanda,Anita
 
 


Amanda,
Irtam neked e- mailt, remélem megkaptad!!!
Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Kriszti!
Megkaptam es ne tudd meg hanyszor probaltam kuldeni neked levelet de valamiert nem akarja elkuldeni.4napja a telefonon vagyok hogy segitsenek nekem mert nem tudom elkuldeni az e-mailt de idaig semmi nem segitett.Itt valaszolok a leveledre de te nyugodtan irhatsz az en e-mail cimemre.Afaf mar jobban van es mar sajnos nem szoptatok tapszert adok neki.Remelem Rekus es edesanyad jobban van mar.Nagyon orulok a jo hirnek amit irtal es remelem mar gondolkoztok a kovetkezo babarol.A csomagrol meg nem tudok semmit irni mert nem voltam a postan,hogy megkerdezzem mi van a csomaggal de jovoheten bemegyek mert Afaf mar jobban van es eleg jo idot mondanak megint.Amint megtudok valamit megirom neked.En most egy darabig itt fogok valaszolni a leveledre addig amig ranem jon valaki hogy miert nem tudom elkuldeni a leveleket.
Udv.mindenkinek jobbulast
Anita,Amanda
 
 


Kriszti!
Azert irok mert sajnos a computerem bedoglott es most sajnos egy darabig nem is lesz.Ide irhatsz es majd a szomszedomat megkerdezem,hogy ramehetek-e megnezni,hogy kuldtel-e nekem valamit.Remelem Reka es edesanyadek meggyogyultak.Itt mindenki jol van.
Puszi mindenkinek
Anita,Amanda
 
 


Szia Amanda!
Ugy látszik nincs szerencséd mostanában a számitástechnikával.
Nagyön örülök, hogy jól vagytok, szerencsére most már Réka is meggyógyult.
Mi a hétvégén költöztünk, főként a férjem új állasa miatt lett ez szükséges. Az új lakás már alakulgat, én éjszakáig pakolászom minden nap, de szeretném ha húsvétig elkészülnék nagyjából. Rékát külön szobában altatom, nem zavarja a dolog és már én is kezdem megszokni. Tegnap vettem neki új függönyt, Micimackós és nagyon tatszik neki, egész nap huzigálja.
Olyan mostanában mint egy kis majom, be nem áll a szája egész nap, legtöbbször azt hajtogatja, hogy nem, nem. Mondja, hogy bácsi, kitta (ez én vagyok), edi (a hugom)stb.
Készülsz a húsvétra? Tényleg ti tartjátok ezt az ünnepet? Én alig várom a tojás festést, majd Rékával szépen befestjük a tojásokat és kidiszitjük. Pénteken van a szülinapom, ami elég ciki, mert Nagy Péntek és az ugyebár egy szomorú ünnepnap. Ráadásul még vendégeim is lesznek.
Minden jót kivánok nektek, kellemes ünnepeket!
Sok puszi,
Kriszt és Réka

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Szia Kati!
Nem vettem észre, hogy irtál, de nagyon örülök neki.
Érdekes amit a Lili szókincséről irsz, nálunk is "beindult" valami kb. két hete, Réka minden szót próbál utánozni és egész nap "beszélget". Legnagyobb megrőkönyödésemre engem elkezdett kittának hivni! Szerencsére kezdi már elfelejteni, de anyának még nem szólit.
Jó lenne, ha az e- mail cimemre irnál, nekem könnyebb onnan válaszolnom. munkahalyi, de otthon is van internetem.
Biliztek?

Kriszta

Gyermekeim: Réka és Zoltán
 
 


Kriszta!

Írtam mailt. Kép

Kati
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet: