Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !

Ladányi Petinek hívnak, 2001.10.17.-én születtem a SOTE II. klinikán.
Anya 25 éves volt a születésemkor, Apa 26.
3500 gr -al és 57 cm-el születtem. Úgy vett ki a doktorbácsi Anya hasából, mert nem hallották rendesen verni a szívemet, de szerencsére teljesen egészségesen 9/10-es apgarral 17.06-kor megszülettem.

Valahogy így néztem ki akkor:

Kép
ladanyikata
 


Anyáról és Apáról egy esküvõi kép:

Kép
ladanyikata
 


így alszom:

Kép
ladanyikata
 

 
 

így sírok:

Kép
ladanyikata
 


így öltözöm lánynak:

Kép
ladanyikata
 


így csúszdázom:

Kép
ladanyikata
 


így röhögök:

Kép
ladanyikata
 


Olyan szemem van, mint Apának:

Kép
ladanyikata
 


ilyenkor elszánt vagyok...pont a papa videókamerájának a lencsevédõjét próbálom megszerezni.

Kép
ladanyikata
 


Így adok puszit Apának...

Kép
ladanyikata
 


és Anyának...

Kép
ladanyikata
 


és Anyának:

Kép
ladanyikata
 


szeretem a dinnyét......


Kép
ladanyikata
 


még egy dinnyés kép:

Kép
ladanyikata
 


Apa most nézte meg mit alkottam, és kérte anyát ezt a képet is tegyük fel, mert ez Apa kedvence, mert itt nagyon bamba vagyok

Kép
ladanyikata
 


Kata!

Gratula a jólsikerült albumhoz és mégnagyobb a kisfiadhoz Igazán nagyon helyes nagyon tetszik az utolsó kép

cupp
sasha
sashasasha
 


Kata!

De jó hogy feltetted a képeket! Nagyon édes a kisfiad, valahogy sokkal férfiasabb mint a Bánk, õ valahogy még mindig olyan babás. Petit meg már egy évesnek is nézném ha nem tudnám hogy mikor született! És így eszi a dinnyét? Nem semmi!

Puszi: Norcsi

u.i.: Akkor ugye jöttök holnap?
norcsi
 


Kati!
Jól szórakoztam! Olyan jó szövegeket írtál hozzájuk.
Nagyon aranyos ez a Peti fiú. Örülök nektek! :o)
Szabó Borbá
 


Köszönjük szépen !

Most küldött a nagypapa megint egy adagot, rakom fel a legjobbakat nemsokára!

Jó éjt mindenkinek!

Kata
ladanyikata
 


Túrós palacsinta !!! Ahogy a nagyi csinálja !!!!!

Kép
ladanyikata
 


nutellás.......

Kép
ladanyikata
 


így bújok Anyához:

Kép
ladanyikata
 


Na, és az aludtejes - prósza az örök ász. teli pocival is mindig, bármennyit meg tudok enni belõle!!!!

Kép
ladanyikata
 


Na, és az aludtejes - prósza az örök ász. teli pocival is mindig, bármennyit meg tudok enni belõle!!!!

Kép

Kép
ladanyikata
 


és a repcept:

hozzávalók:

1 nagy teflon tepsi, legjobb a gáztûzhely nagy tepsije
vaj/zsír (fogyókúrától függõen)
1 fél literes DANONE kefír (mással is próbáltuk, ezzel az igazi)
tejföl
1 tojás
liszt


Igazság szerint azért "aludtejes" mert igazi tejbõl altatva az igazi

szóval. Elsõ lépésként bekapcsolod a sütõt közepes fokozatra, hogy jó meleg legyen.
Aztán mikróban, vagy gázon olvasztasz egy evõkanálnyi vajat/zsírt. Ha felolvadt, leveszed, félreteszed.
Kikened vajal/zsírral a tepsit.
Egy mély tálba ütöd a tojást, sót, kézi robot habverõs részével elkevered.
Belerakod a kefírmennyiség icipicit több mint a felét, elkevered.
Beleraksz annyi lisztet, hogy nokedli sûrûségû legyen, simára kevered.
Felengeded a maradék kefírrel. Akkor jó, ha jó sûrû palacsintatészta - szerû lesz. Még dobhatsz bele egy jó nagy evõkanálkanál tejfölt, finomabb lesz. Nyald meg, elég sós-e.
Beleöntöd a tepsibe, akkor a legfinomabb, ha jó vékony, mondjuk kisujjnyi. De finom mindenhogy.
Megylocsolod 1/2-1 pohár tejföllel (úgy hogy kiskanalanként "csapkodod" a prósza tetejére), Úgy, hogy "pöttyös" legyen, de ne "bombázz" ne lyukassza át a tésztát. Aztán meglocsolod a vajjal, (csíkokat locsolsz), nem kell az egész olvasztott mennyiség, csak érzéssel.
Pirosra sütöd. Esetleg félidõben meglesheted, mennyire pirult meg az alja, anyukám meg szokta fordítani. Nagyobb kockákra vágja, és úgy.

Én tejföllel eszem, de régen gyerekkoromban kevesebb sót tettünk a tésztájába, és porcukorral, baraclekvárral is finom.

vagy. A legelején nem sok só, és tejföl helyett valami finom kemény lekvárral meglocsolni (szilva, eper), és úgy sütni.

Puszi: Ladányianyuka
ladanyikata
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok mind a hárman! Gratulálok a pici fiúhoz és sok boldogságot kivánok Nektek!

(Szerintem is a bamba kép a legjobb!) )

Helga
Helga
 


Szia Helga !

Köszönjük szépen, hogy írtál nekünk! nagyon aranyos vagy !

Gedeon majdnem egyidõs Petivel Nagyon szép baba, és mennyi haja van!!!

Puszi: Kata
ladanyikata
 


Kata!

Csak nehogy Árminnak és Petinek ugyanazok a lányok tetsszenek! EZt Ármin nevében remélem! Norcsi véleményéhez csatlakozva: én is "jóval" idõsebbnek néztem Árminnál, pedig csak 1 hónap és 2 nap van köztük! Szóval: csodaszép a Peti fiad!

Márti+Ármin
Márti
 


Szia Márti !

Háát Ármin egy csodaszép kisfiú ! Nálatok is sorban állnak majd a lányok !! Érdekes, hogy idõsebbnem kézik sokan. Nagyon érdeklõdõ, lehet, hogy azért, meg muris pofákat tud vágni, és jól sikerülnek a fotók.

De Ármin tényleg nagyon édes kölök

Puszi: Kata
ladanyikata
 


Szia Kata!
De jó, hogy így ismeretlenül bekukkantottam hozzátok! Eszméletlenül helyes kisfiatok van!!!!!!! Kár lett volna, ha nem látom az albumát.

Én nem tudok választani a képek között, mert mindegyiken annyira édes, huncut

Puszi: Nyuszimanóék
(Kérdezted a mi történetünk az albumunkban, nos velünk "csak" annyi volt a helyzet, hogy Donát kisfiam a 28.héten született, 1045 gr és 35.5 cm volt. Nem Helsinkiben lakunk, csak a veszélyes szituáció miatt felvittek mentõvel Lappeenrantából (itt élünk), és így a fõvárosban született Donci. Szerencsére semmi gondunk nem volt aztán, most 7 kilón felül van már a bébi és 66 cm. Ennyi rõviden.)

Puszi még egyszer!
Nyuszimanó
Nyuszimanó
 


Nyuszimanó!

Értem. Gondoltam, hogy valami hasonló történt. Azt láttam az Apás képen, hogy picurka a manó. De hát már semmi nem látszik, erõs nagy fiú lett belõle! Gratulálok, hogy ilyen ügyesek voltatok! Egészséget, hosszú életet, sok örömet kívánok nektek!

Köszönjük a dícséretet!

Kata
ladanyikata
 


Szia Kata!

A net-en is végignéztem Peti fotóit. Némelyik, - mint a "nagymami" büszkesége, már fényképrõl ismerõs, de nem lehet betelni a fiatalúrral, olyan gyönyörû. Nagyon jó képeket válogattál össze, a kísérõszöveg is nagyon ötletes. Nekem az "így bújok" a "bamba", a nutellás és az "így öltözöm lánynak" tetszik a legjobban, de mindegyik nagyon klassz. Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy nálatok is sorban állnak majd a lányok. Puszillak benneteket: Regi(néni)
Névtelen
 


Szia Kata,

Gratulalok Petihez, igazan gyonyoru kisfiu.
Majd csak vigyazzon a csajokkal...meg te is....

Nem a SOTE-n szultem, hanem a Kutvolgyiben, de en is csaszarral.

puszi

Nyuszi es Emilia (17 napos)
Nyuszi
 


Kata!

Gratulálok én is Petihez, csuda vagány kisfiú, nagyon helyes

Kérdésem lenne a prószával kapcsolatban. Én eddig amit ettem prószát, abban volt krumpli. Nem kell bele, v. esetleg csak elírás?

Üdv.
BGabi
Bgabi
 


BGAbi !

Igen, csinálják krumplival is, a védõnénink pont a múlt héten adta meg a receptjét, kipróbáltam úgy is. Szerintem jobb nélküle. Egésszen más. Próbáld ki. Olyan jó krémes lesz a belseje. De ha a krumplis változathoz szoktál hozzá, lehet, hogy neked ez nem fog ízleni

Puszi: Kata
ladanyikata
 


Kata!

Köszi A volt fõnöknõm csinált nekünk bent a cégnél, finom volt nagyon, de eddig kétszer ettem olyat. És minden egyezett, csak krumplival csinálta. Ja, és palacsinta sütõben sütöttük, mindkét oldalát, és a második oldalt megszortuk sajttal. Valamit a tésztát több részre osztottuk, és finomságokat kevertünk bele, ki mit, sonkát, kolbászt, szalonnát, stb. Nagyon finom volt.
Azt hiszem, még ma ki fogom próbálni a Te prószádat, már vettem hozzá kefirt is, csak vártam a válaszodat

Puszi:
BGabi
BGabi
 


Szia Gabi !

Hûû ez a sonkás-sajtos dolog se lehet rossz! Csak én már próbáltam, az én változatomat nem lehet palacsintasütõben sütni

Nagyon aranyos fõnököd lehetett

Puszi: Kata
ladanyikata
 


Kata
Gratulálok a gyönyörû családotokhoz és nagyon sok boldogságot kívánok

Puszi: Doris
doris
 


Szia Doris !

Nagyon köszönjük, nagyon kedves vagy

A te családod is fenn van valahol?

Puszi: Kata
ladanyikata
 


Kata
Sajnos az én családom még nincs fenn sehol, mivel már egy éve a ..."ma megint megjött"... topik oszlopos tagja vagyok Ez sajnos annyit tesz, hogy nincs még babukánk de reméljük hamarosan beindulhat a Kaáli intézetben a baba-project

Sok boldogságot kívánok Nektek

Puszi: Doris
doris
 


No, néhány maszatos kép a törpérõl, amikor a telken belemászott a kormos pörköltös - kondérba.
A kép nem is adja vissza, milyen maszatos volt igazánKép

Kép

Kép

Kép
ladanyikata
 


Itt az új album. Tudom, a régiben aranyosak voltak a véletlenül felkerült Apa-képek, de sajnos azok is nagyon nagyok voltak. Na meg ha újat csinálok, az hogy lesz véletlen?? Kép


Na, azért a fejenállós Apa kép itt van:
Kép

Meg egy ugyanebbõl az idõbõl, amikor Anyát tépem:
Kép
ladanyikata
 


Figyelemmel kísérlek titeket! :o)
Kata, ha szóltál volna, magam írtam volna be a hozzászólásaimat! Kép
 
 


Még egy kép, amikor megszerzett egy nutellás palacsintát:

Kép
ladanyikata
 


Kata!

Figyellek ám titeket!Kép Nagyon helyes a kis Peti továbbra is, nem akárhogy eszi a nutellás palacsintát is! Nagyon édes!

Pussssz: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Aztán egy nagyon ásítós kép:

Kép
LadányiKata (ladán
 


Már homokozni is szoktam!

Kép
LadányiKata (ladán
 


Itt épp egy kutyus után rohanokKép

Kép
LadányiKata (ladán
 


Édes ez a szaladós! :o)
 
 


KataKép

Ismerõs ez a rohanásKép Megacuki a PetiKép Nekem azért továbbra is az iszonyuan maszatos képei tetszenekKép

cuppp
sasha

Kép
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet:

 

cron