Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Mindenki!

Sziasztok! Eddig csak olvasgattam a babanetet, már amennyire a m/helyemen erre lehetõség van. Nagyon tetszik, annyira, h. nemrég vettünk számitógépet is. (Persze nem csak emiatt)
Most otthonra szeretnék internet-elõfizetést.
Szeretnélek megkérdezni Benneteket, melyik internet szolgáltatót tudnátok ajánlani, ill. milyen eddigi tapasztalataitok vannak? Én az esti órákban ill. hétvégén tudnám használni.
Nagyon örülnék ha tudna valaki segiteni, közvetlen baráti környezetemben nincs senki, akinek otthon lenne internetje.
Köszönöm szépen ha idõt tud rám valaki szakitani!
Alabaster
Alabaster
 


Most sikerült regisztráltatni magamat.
alabaster
 
 


Szia LL!
Nekünk chello van,havi 10900ft,és korlátlanul lehet használni.Nincs telefondíj!
SZerintem szuper,és nagyon gyors is.
üdv,Mariann
zmariann
 

 
 

Kedves LL!

Melyik kerületben laksz? Milyen kábeltv-k van?
Mert igaza van Mariannak, hogy sokkal jobb a kábeles (gyorsabb, ólcsóbb, korlátlan),de nem mindenhol mûködik...
A telefonosból van olyan, mint a mobilnál , feltöltõs-ez amikor elfogy veszel mégegy kártyát), vannak a matávosok (Axelero), itt már 800Ft/hótól is van csomag...
www.axelero.hu
www.chello.hu
www.tvnet.hu
www.matav.hu
www.netquik.hu
Ezeket nézd meg!
Eszter
geszter
 
 


Nekünk Enternet van havi 4.700.-Ft és korlátlan internet használat. Telefondij (MATÁV) csúcsidõn kivül az internetért csak 150 Ft-ot kell fizetni alkalmanként.
ckatalin
 
 


Szia LL!
Nekünk Enternet ADSL-ünk van. Sokkal gyorsabb mint a telefonvonalas.
www.enternet.hu

Kriszta
Névtelen
 


Igen, a kábeles nincs mindenhol kiépítve...
Broadband (UPC-s) 1 giga adatforgalommal 11 ezer valamennyi. Mivel filmeket nem töltünk le, nem nagyon közelítjük meg az 1 gigát, pedig szó szerint éjjel-nappal használjuk. A kábeles elõnye, hogy nem szakad meg a vonal...

Hami
Hami
 


Hello!
Enternetem van, bruttó 2500/hó. Korlátlan használat. Problémamentesek, nem vág le azonnal, az axelero anno mindig megtette, kb. félóránként. Ehhez van egy MAtáv otthon telefoncsomagunk elõfizetve, ez bruttó 4000, és este 6 és reggel7 között, hétvégén du.3 tól reggel 7-ig korlátlan helyi hívást tesz lehetõvé.És az internet ugye helyi hívás.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Nekünk Axeleronk van Adsl vonallal. Korlátlan idejü, havi 8500.- Ft. Internetezés alatt is lehet telefonálni és hatszor gyorsabb mint a Chello. Nem jellemzõ a megszakadás sem.
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!
Nagyon köszi a sok és gyors választ!!!!!!!!
Most megyek, kinyomtatom s áttanulmányozom õket.
Puszi
alabaster
 
 


Szia nekünk is ADSL van. Bruttó 6600 Ft. Interware Kft.a Victor Hugo utcában vannak. Szerintem árban is és szolgáltatásban is verhetetlenek. A kiépítés is ingyenes volt 5 nap alatt megcsinálták éjjel-nappali telefonos ügyfélszolgálat, ha valami nem oké azonnal itt vannak. Ez az összes költség ez havi 6600.
Geva
gEVA
 


Hami!
Mit takar az "adatforgalom" kifejezés internet-terén?
Sajna elég kicsike a tudásom ebben! Kép
Mi vidéken lakunk (Pest megye) - közben megtudtam, az UPC idén elinditja a chello-s verziót. Sajna nem tudom, mi egyéb lehetséges egyáltalán. Ez eddig eszembe se jutott.
Tudtok errõl valamit? Lehetséges, h. Budapesten belül több megoldás lehetséges?
Nálunk nincs Matáv egyébként, a Vivendi(ex-Digitel) szolgáltatja a sima vezetékes telefont. Ami nekünk nincs (csak mobiltel.)
Még egyszer köszi a segitséget, kedves Tõletek h. válaszoltaok!!!!!!! Kép
alabaster
 
 


Ha letöltesz dolgokat (oldalakat hozol be, zenét töltesz le, filmet esetleg) illetve ha ugyanezeket felrakod a hálóra. (Honlap, stb.)
Attól is függ, hogy "mi jön be" Neked, hogy mikor szeretnél internetezni. (Csak esténként, ill. hétvégén; vagy napközben is...)

Segítünk, kérdezz!
Hami
Hami
 


Geva!
Nem tudod véletlenül, h csak Pesten v. vidéken is vállalnak-e ADSL kiépítést? Kerepesi vagyok, jó lenne ADSL, de akiktõl eddig kérdeztem nem vállalták.
Köszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Lányok!
Mit jelent az ADSL??????????????
Ez ugyanaz mint az ISDN? (Bocs ha most nagyon nagy hülyeséget mondtam!!!!!!!)
alabaster
 
 


Az ADSL(Assimetric Digital Subscriber Line) ami magyarul kb annyit jelent hogy asszimetrikus digitális elõfizetõi vonal. A hagyományos telefonhálózstok gyorsítására alkalmas DSL technológiák egyike. A gyakorlatban annyit jelent hogy a modemes elérésnél kb. 7-szer gyorsabb, és tudsz egyszerre telefonálni és internetezni is.
Andi szerintem vállalnak bár nem vagyok benne biztos, szerintem nézd meg a honlapukat. Interware.hu
Geva
Geva
 


Az ADSL es az ISDN nem ugyanaz. Az ISDN elavult az ADSL-hez kepest, igy ez utobbi sokkal jobb.
bianka
 
 


Sziasztok!

Nekem néha egész nap be van kapcsolva a gépem és ha van idõm benézek ide-oda. És ha már úgyis kötött tarifás a broadband (nekünk is az van, mert a chello vidéken nincs, a Matávot pedig utálom) a férjemmel is ICQ-n "beszélgetünk" telefon helyett. (Mondjuk ehhez az kell, hogy Õ is gép mellett van.)
Képes oldalakat is szoktam nézegetni, nem vészes. Ami viszont megdobja az adatforgalmat, az a chat. (Legalábbis azok, amelyek mellett reklámok is vannak.) Ugyanis akkor közben újra és újra frissíti (letölti) az oldalt.
A többit lehetõséget nem ismerem, mert amikor befizettük az internetet, más lehetõség nem volt...

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Na! Szóval... kedves Hami!
Elméletileg este, hétvége amikor neteznék. De ne'adj isten, ha egyszer elkap egy betegség, milyen jó lenne napközben is!
Zene-film egyelõre nem érdekel,gondolom ezek több helyet igényelnek - levelezni kellene, s információkat gyüjteni, azokat kinyomtatni, babanetezni az a baj, nem tudom, mi az ami "számit". PL ha fotós témájú honlapon fényképek vannak, az pl számit? Egy ilyen honlap több memóriát tesz ki?
Ha én egyszer leülök netezni, tuti nem állok fel túl hamar.. viszont az se biztos, h. minden nap neteznék.
Milyen jó, h. Ti segiteni tudtok nekem!
A munkahelyemen szegény IT's kollégák nem érnek rá soha nekem magyarázni.
köszi még 1x!!!!!
alabaster
 


Sziasztok,
Nekem internet elõfizetésem nincs, freestart-tal netezek, van viszont Midnenkinek csomagom, este hat után netezek, szóval gyakorlatilag ingyen van Kép.
Nálunk UPC kábeltv van egyébként,m tervezik kb. a nyárig hogy a kerületben is lesz UPC kábelnet, arra nagyon pályáznék - egész nap, telefonvonal meg szabad...
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka!

Inkább Axelero ADSL mint UPC Chello.
Vonal akkor is szabad. Adsl 8500 Chello 11000, adsl 6x gyorsabb mint a Chello, UPC 100x szemetebb mint a Mataáv vagy az Axelero.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Azt mondod? Egyébként szándékomban van elõtte jól körülnézni, hogy it-kit válasszak, de egyelõre amíg freestart van és Mindenkinek, nem nagyon igyekszem. Remélem, mindkettõ megmarad, akkor igazából nem lesz szükség más net-elõfizetésre, nappal ui. úgysincs idõm.
Kata, tudsz olyan honlapot, ahol a net-szolgáltatók egy kuapcban vanna, VAgy a startlapon esetleg találok ilxyet? Egyzser rátaláltam egy ilyen oldarlra, csak a gépünk kipurcant, és persze a link elveszett...
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka!

Igen azt modom tapasztalatból.

Itt kutakodhatsz:
[url=http://www.isz.hu/" TARGET="_top]http://www.isz.hu/[/url]
[url=http://internetszolgaltato.lap.hu/" TARGET="_top]http://internetszolgaltato.lap.hu/[/url]

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!
Jóvoltotokból folyamatosan okosodom s örülök, h. ez az új topic nem csupán az én javamat szolgálja.
Jók a linkek, mindjárt nekiállok megnézni õket.

Bigacsiga!
Mik az UPC rossz tulajdonságai? Azt irtad, szemetek, mit értesz ezalatt? Mert nálunk is akarnak kiépiteni chello-t.

Zsóka!
Mi az a freestart buli, és mi ez a Mindenkinek csomag?

Elõre is köszi!!!!
alabaster
 
 


Alabaster!

UPC? Egy vicc...
Talán keress rá az indexen a hasonló nevü topicocra egyből élő képet. (UPC, Chello)

Az internet a tecchnikát leszámítva két költségből tevődik össze:
- egyszer fizetsz az internetért mint szolgáltatásért
- egzszer a telefonos kapcsolatért

Freestar, ingyenes internett szolgáltató csak a telefonért kell fizetni

Mindenki csomag Matáv, egy hónapra veszel egy általándíj csomagot ami 4000 Ft és ezérrt a pénzért este 6-tól reggel 7-ig korlátlanul telefonálhatsz helybe (jelen esetben az összes Bp. számal egész éjjel korlátlanul beszélhetsz) + internetezhetsz.

A Zsóka ezt a kettőt kapcsolja össze így neki csak ez az egy költsége lesz.


Nekünk régen ehhez egy mindenkinet csomagunk volt így az internet szolgáltatás havonta + 4500 volt, így összesen 8500 volt az internetezés költsége. Internetezés alatt nem lehetet telefonálni.

Most adsl szolgáltatásunk van (Matáv, Axelero) egésznap korlátlanul használhatom az internetet 8500 Ft-ért, de ugyan szabad a vonal internetezés alatt az egyéb telefonálások nem számítanak ebbe bele az ujabb plusz költség. Viszont rettenetesen gyors a letöltés és az elérhetőség a másik lehetőségekhez képest.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bocs, ujként itt belekotyogok, csak egy hozzászólás névkeresésre ihletet, és azt hiszem maradok is ennél.

Az ADSL-hez, mi szeretnénk, de nálunk nem lehet, mert nincs kiépítve, és kábelt sem lehet, az ugyan ki van, de a háznak kéne szerzõdést kötni, és mire ebbõl lesz valami, addig még sok víz fog lefolyni a Dunán.
Nincs valami ötletetek, csak a telefonvonal marad, vagy van más lehetõség is.
A másik dolog, akinél kábelen megy, ott mi kell még, van belépési pénz?

Köszönöm
Vakvágány
 


Bigacsiga,
Köszönöm szépen, megyek óvasni.

Alabaster,
Kata válaszolt helyettem is Kép.

üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Csatlakozom Pocokhoz!!Kép
lilia
 


Biztos nem húztál sorszámot Pocok. Kép
Én egyszer megtettem. Látta a franc azt a gépet a "kapuba".

Egy viszont biztos, mindenkinek más az izlése.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Üdv.
Mi októberben cseréltük le az axeleronkat upc-re. egy csomószor ledobott minket, és drága volt, nem használhatam korlátlanul. az upc technikai mûködésével nincs bajom. bár mi extra dolgokat (letöltés ilyesmi) nem csinálunk. jó hogy korlátlanul lehet használni. Viszont: október óta kb 6x fordult már elõ hogy nem mûködött a net- saját költségemen betelefonálok, várakoztatnak (csak mobilról tudom hivni, mert a vezetékes nem ér el a gépig- és én állitom be)és mindig elállitódik valami szám (magától) ezt kell rendszeresen felülirnom. tele van már ezzel a hócipõm. legutóbb vagy 10 percig várakoztattak, majd közölték hogy visszahivnak. du megint hivom õket, megint ez a játék. este 8kor dettó. Na akkor kicsit üvöltöztem, és végül még 9 elõtt visszahivtak.Szóval engem ez idegesit a upc-be, de nagyon. Meg a kábeltv gyakorlatukat ismerve- a gyakori és szerintem irreális dijemelés-tartok attól hogy a netes dij is horribilis lesz.
Zorkanya
 


Sziasztok!
Egész hétvégén az isz.hu-ról letöltött anyagot böngésztem. Ahogy elnézem, a mi körzetünkben nincs akadálya az adsl-es megoldásnak. Remélem, a valóságban is igy van, nemcsak papiron. Majd utána érdeklõdöm.
UPC: nekünk õk adják a mûholdas adásokat. Gond egy szál se. Az elején, a mi értetlenségünk miatt kellett õket riasztani, s ugyanaz volt, mint amit Zorkanya irt le: telefonhivások tömkelege után végre megjelentek. Maga az adás azonban kifogástalan. Ha az Internet is igy mûködne, csodás lenne.
Vezetékes telcsink nincs, de Matáv sincs a környéken sem, szerencsére. Még gyüjteni szeretném a tapasztalatokat.
Sajna egyetlenegy személyt nem ismerek a környékemen, akinek lenne internetje. Igy lehet, én leszek a fehér egér? Pedig rengeteg ismerõsöm van otthon.
Üdv,
alabaster
 
 


Bocs!
Ha jól értem, a Freestart a vezetékes tel.vonalon át müködik? S ha nekem nincs vezetékesem, fujtak ennek is?
Köszi
alabaster
 
 


Alabaster! Igen, szerintem akkor csak ADSL vagy kábel netet tudsz csináltani, mivel ezek nem kapcsolódnak a telefohoz, bár az ADSL-rõl nem tudom pontosan. Én is Freestartos vagyok és gyakran ledob ami elég méreg, amikor pont a legfontosabb dolgokat intézi az ember.
andi68
 
 


Sajtóközlemények

Budapest, 2002. április 29.
A MATÁV KIVEZETI ÁTALÁNYDÍJAS KONSTRUKCIÓIT


Az átalánydíjas konstrukciók nem csak az internetszolgáltatóknak okoznak bevételkiesést. A Matáv évek óta változatlan áron nyújtja a Mindenkinek csomagot és a 150 Ft-os kedvezményt, ami éves szinten több százmillió forintos veszteséget okoz. A távközlési piac liberalizációja elõtt a Matáv annak érdekében, hogy minél jobban elterjedjen az internethasználat Magyarországon, nem változtatott a konstrukciókon. A Mindenkinek csomag és a 150 Ft-os kedvezmény július 1-jei megszüntetésekor azonban már fél éve liberalizált lesz a hazai távközlési piac, adott a szabályozói környezet és több mint 100 internetszolgáltató mûködik. Ilyen piaci környezetben nem várható el, hogy egy profitorientált vállalkozás mélyen a piaci ár alatt kínálja bármely szolgáltatását.

A fenti okok miatt jutott a Matáv arra a döntésre, hogy 2002. július 1-jével megszünteti átalánydíjas konstrukcióit (a Mindenkinek csomagra április 29. után már nem lehet elõfizetni).

A Matáv több megoldást is kínál minden internetezõnek (nem csak a Mindenkinek csomag szûk elõfizetõi táborának). 2002. január 1-jével csökkent az internetezés - egyébként is kedvezményes - telefondíja: csúcsidõben 19%-kal, csúcsidõn kívül 14%-kal. Azoknak, akik sok idõt töltenek a weben és jó minõségre vágynak, a nagy sávszélességû, korlátlan hozzáférést biztosító ADSL-t vagy az internetezésre is alkalmas kábeltévét ajánlja a Matáv. Azoknak, akik a Mindenkinek csomag elõfizetõi voltak, és mûszaki okokból egyelõre még nem tudják igénybe venni az ADSL-szolgáltatást, a Matáv július 1-jétõl átmeneti ADSL pótló megoldást kínál fel: az ADSL-szolgáltatás bevezetéséig az internethasználat telefondíja havi 60 óráig bruttó 7500 Ft-os fix összegbe kerül. Akiknek a 150 Ft-os kedvezmény nem az internetezésben, hanem a hosszú telefonbeszélgetések során jelentett elõnyt, a Matáv Csevegõ díjcsomagja kedvezõ feltételeket biztosít (5 perc beszélgetés után 20%, 10 perc beszélgetés után 30% kedvezmény).

A Matáv jövõbeni célja az, hogy ne közvetlenül az internetezõknek, hanem az internetszolgáltatóknak kínáljon olyan megoldásokat, amelyek segítségével az internetszolgáltatók a felhasználói szokásokhoz legjobban igazodó csomagokat alakíthatnak ki.


[url=http://www.matav.hu/vilag/aktualis/020429.html" TARGET="_top]http://www.matav.hu/vilag/aktualis/020429.html[/url]
Névtelen
 


Hát ennek csak "örülni" tudok. Azt hiszem nem nagyon leszek júliustól a babanet vendége, mert havi 7500 Ft + az egyebek... az már nem emberi
Névtelen
 


Felháborító.
Ez éppen ki bírtam nyögni, a telefon alapdíj 3000 , az otthon csomag 4000 az internet elõfizetésem az enternetnél, korlátlan 2500, ez kb, 10000, ennél többet nem bírok kifizetni,ha nem lesz, akkor nagyon körül kell néznem, honnan fizetek elõ, és ha van más mód, lemondom a matáv telefont is. UTÁLOM ezt a piaci magatartást.
KépKépKép
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Most jövök az indexrõl, ott is ezt olvastam az egyik topikban, Mindenki fel van háborodva.
Ott olvastam a következõket egy hozzászólásban:


Privát infóból a következõt tudtam meg:
Állítólag a Matávnak nem üzlet a Mindenkinek-csomag már, a következõk miatt: Amikor megteremtették az Axelerót az egész internetes hercehurcát áttolták oda. A Matáv arra törekszik (és már nagyon közel áll ehhez) hogy neki csak a voice alapú szolgáltatások maradjanak (ezt hívja profil tisztításnak) Innentõl az Axelero (országosan a legnagyobb isp cég) dolga hogy kitalálja azt az általánydíjas csomagot ami átveheti a mindenkinek hagyományait, a gáz viszont ott van, hogy nem biztos hogy meg tud egyezni a Matávval hogy adja hozzá a (voice-ra tervezett) hálózatát. Az Axeleró ettõl függetlenül nyomná az ADSL-t (ahhoz semmi köze a Matávnak már) de az meg (nekünk) rohadt drága.
Szóval ha meg tud egyezni a Matávval az Axelero hogy adja a Matáv a hálózatát, és utólag kap részesedést a NET-ezõk pénzébõl, akkor lehet hogy lesz folytatása a dolognak, ha nem tudnak, akkor nem.
Állítólag most folynak a kõkemény tárgyalások "házon belül".

Ehhez mit szóltok??!!!!!

Zsóka
zsóka
 
 


Szisztok!
Engem is elszomoritott,hogy megszûnik ez a lehetõség. Mi is úgy fizettünk elõ, mint zsomimama és már most elkezdtük törni a fejünket,hogyan legyen majd.
Ha nem lesz vmi kedvezõ megoldás,akkor lehet,hogy búcsúzom (fájó szivvel ) a nettõl :-(((((
Névtelen
 


Csajok!

Ne keseregjetek!

Az adsl nagyon jó! Éjjel nappal van és ugyan annyiba van mint a mindenkinet, sõt ha más szolgáltató akkor meg még csak olcsobb, gyorsabb és jobb is!

Nekünk december óta van 8500.- Ft, de csak jót tudok róla mondani!

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


KAta!
Ez pontosan mit takar, kell emellett lennie rendes MAtáv elõfizetésednek?
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Adsl nincs mindenhol.
Névtelen
 


Zsomimama!

Nekünk telefonon van, de létezik kábelen is.
És valóban nem mindenhol alkalmas rá a hálózat Kép, de inkább olvads el itt:

https://www.axelero.hu/internetezni_jo/adsl.shtml

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 



bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga az a baj, hogy 8500 Ft, plussz 3000 Ft elõfizetés, plussz az internet szolgáltató, akkor még a kiépítési díj (20eFt körül ...) szóval nagyon sok.

Nekünk biztosan nem lesz havi 13-15eFt csak a telefonra úgy hogy akkor még nem is beszéltem.
(ennyit nem ér az internet sajna)

Mert én telefonon is rengeteget dumálok a baratnoimmel 6 utan, mert baba mellett nem sok emberrel tudok egyenlore talalkozni.
szoval ... katasztrofa
Timea
 


Ma megkaptam az elég rövidke szerzõdésbontást a MAtávtól a csomggal kapcsolatosan, tértivény-ajánlottan, nem hibáznak a fiúk.
Szerintem úgy rendesen kivágom õket innen telefonostul.
ZSomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Zsomimama!
Akkor nekem is biztos az jött ma (vmi tértivevényes ajánlott) csak még nem volt idõm postára menni.
Azt nem értem,miért nem emelte egy kicsit a MATÁV a dijat, mondjuk még egy ezrest is ki lehetne plusszba fizetni.
Áll. valamilyen tüntetést szerveznek meg peticiot meg ilyesmit,a Blikkben olvastam,de hogy hol ennek a honlapja vagy ilyesmi azt sajna nem tom. Jó lenne tudni.
Hello!
Névtelen
 


Utolso nevtelen

[url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9065887&uq=563" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9065887&uq=563[/url]

Nezd meg.
Névtelen
 


Ajánlom figyelmetekbe péntek reggel 8-kor az EstFm-en (98.6) a Forintos Perceket, aminek vendége Nagy Bálint a Matáv rt. kommunikációs igazgatója lesz. Telefonalni, sms-ezni ér.
Kapni fog a pofájára, az bizotos!
Érdekes beszélgetésnek ígérkezik...


az sms szám 06 30 9986 986 ha jól tudom?
Névtelen
 


[url=http://www.nyoc.hu/matav/index.php" TARGET="_top]http://www.nyoc.hu/matav/index.php[/url]
Névtelen
 


[url=http://www.petitiononline.com/mv3mv/" TARGET="_top]http://www.petitiononline.com/mv3mv/[/url]
Névtelen
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: