Új privát üzeneted érkezett!

Anyapoc,
koszi, meg jokor volt, tegnap ugyis lekestem a boltotKép. Sajna nem tul felhasznalobarat.
Lanyok, nem irta meg be senki egy tablazatba, hogy keresni lehessen benne?

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya! Küldök neked egy átváltó táblát! Remélem még nem késő!

Zsuzsa

beababa
 
 


Zsuzsa,
koszi. Holnap bevasarolokKép

-Afonya
Névtelen
 

 
 

<!--attachment: konvert-38530.xls*mime_msexcel.gif*application/vnd.ms-excel*49.7*Sz%edn+konvert%e1l%f3+t%e1bl%e1zat*konvert%2exls --><center><pre>
KépSzín konvertáló táblázat
konvert.xls (49.7 k)</pre></center><!--/attachment-->
zsuzsa
 
 


Sziasztok!
Megvagyok, bevasaroltamKép Neki is alltam ennek a Powell kepnek, de rogton el is akadtam.
Mi a teendo akkor, ha olyan kocka van a mintaban, ami kette van osztva? Es ha ket kulonbozo szinut jelol egy kockaba, olyan lehet? Csak mert nem tokeletes a nyomtatas es nem latom tul jol.
Es meg valami: feltunt, hogy 10-esevel vannak sorvezetokKép Lehet kapni olyan anyagot, ami szinten jelolt? Sokkal dragabb? Kerdezzek még?Kép

-Afonya
afonya
 
 


Megneztem am Anyapoc otlettaras linkjet eloszor, okulas celjabol, de epp nem mukodik.

-Afonya
Névtelen
 


Áfonya!

Én úgy szoktam csinálni, hogy 10 kockánként belefűzök egy rövid kis fonalat, mindkét irányban, és ott is hagyom, amíg dolgozom. A szélén, hogy ne zavarjon, mondjuk 5 kockányira a munkától.

Próbáld meg kisebb formátumban kinyomtatni, akkor jobban látható. De az biztos, hogy minden kockában egy szín van, tehát csak a végén, a fekete kontúrral kell félbeosztani. És még valami, amitől ugyan lehet, hogy többen felhördülnek: ne aggódj azon, hogy ha észreveszed, hogy 1-2 kockával eltévesztetted a mintát. Majd a következő sorban kijavítod.
Olyan rengeteg öltésből áll, hogy senki nem fogja észrevenni, pláne nem kergetnek az asztal körül miatta...

Igen, kérdezz még! :-)))
Cili
 


Cili, kosziKép
Most még kuzdok kitartoan. De neha olyan vehemensen varrok, hogy olyan, mintha kinyulna az anyag ott, az ujjaimtol. Ti kereten vartok? Vagy kemenyitett alapon?

-Afonya
Névtelen
 


varrtok, termeszetesen

-Afonya
Névtelen
 


Szerintem nem fog kinyúlni, mert a fonal úgyis "kitömi". Egyébként csak simán a kongrén varrok. Tipp: ha úgy veszed észre, hogy nyúlik, próbáld meg azt, hogy fel-le böködsz, és mindig kihúzod a szálat. (szóval nem egy öltéssel varrod el a visszaöltést is, hanem külön-külön. Vagy lehet, hogy túl sok (kevés) szálat használsz?

Cili
Cili
 


Áfonya

Én kereten nem tudok,már próbáltam.De az anyag egyébként is nyújtható.Ha végeztél,helyre tudod pofozniKép!KépKépKép
Lehet olyan,hogy egy kockában két szín van,de azért nézd meg jól.Ha mégis így van,akkor egy-egy negyed öltést kell csinálni a két színnel,amelyik irányból a minta jelöli.Ha tudod,nézd meg megint a keresztöltést oldalt,mert ott leírtam,hogyan kell.Idebonyolult lenne.Meg lusta is vagyokKépKép!

Cili

Én nem hörgök,szerintem nincs olyan ember,aki ne tévesztené elKépKépKép!Nekem még egyik sem lett hibátlan!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc irányított a képtárból ide (legalább is remélem, hogy jól értelmeztem az üzenetét).

Nekem autós képek kellenének (oldsmobil) vagy motoros is jó lenne. Köszi!

Szila!

Tőled szeretném elkérni a képtárban június 18-án felrakott édesanya gyermekével és a jégkirály képek mintáit. Ha ide felteszed, nekem úgy is jó. Vagy küld el e-mailben (pbetti@mailbox.hu). Köszi!

Betti
Betti
 


BettiKép

Jól értelmezted.A másikba azért nem írunk,mert a sok kép miatt nehéz letölteni.Oda tehát csak azokat rakjuk és ide belinkeljük.

Ezen az oldalon: http://members.fortunecity.es/puntodecruz/cosas/transportes/transportes.htm gyönyörű autók és egyéb járműve vannak,de sajna csak leszámolható,azaz nincs hozzá minta.
De ha ügyi vagy,akkor menni fog így is.Meg majd keresek másikat is,de egyenlőre ez van.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc! És akit még érdekel...

BIZTOS hogy az összes Michael Powell-kép úgy van megszerkesztve, hogy NINCS FÉLBEVÁGOTT KOCKA!!! Nálam ugyanis ez már kizáró ok :-((( És már egy csomót letöltöttem, és egyiken sincs félbevágott kocka. Csak a fekete kontúr megtévesztő.

Úgyhogy Áfonya, nyugodtan kezdj bele, vagyis folytasd, menni fog!!!

Cili
Cili
 


Anyapoc!

Köszi szépen. Azt sem tudom, melyiket csináljam.

Betti

Még annyi: a www.freepatterns.com oldalon, Cross-Stitch címszó alatt rengeteg minta van, csak regisztráltatni kell magatokat. Pdf-ben lehet letölteni, de a file-ban benne van a színes kép és maga a minta is. Kicsit hosszadalmas, de nagyon jó dolgok vannak fent.

Valamint a www.stitchalley.com oldalon is vannak képek, de nekem mintát még nem sikerült letöltenem. A képekből azért ki lehet következtetni, hány öltést is kell csinálni. Jó próbálkozást!
Betti
 


Cili

Én elhiszem NekedKép.Most nézegettem azt a téli képet,amit asszem Áfonya is csinál,valóban csak a kontúrok a zavaróak.Egyébként én csak arra írtam,hogy lehet olyan,amit ő mondott és azt így kell megcsinálni.Miért kizáró ok nálad????Csak egyszer kell vele megpróbálkozni és máris rájössz,hogy milyen egyszerű!!!!A Modern Keresztöltésben elég sok az ilyen kép.Eleinte én is idegenkedtem,de aztán rájöttem,hogyan kell és még szép is lett.KépKépKép

Betti Szívesen,amdj még keresek azért ,ha eljutok odáig,mert ezeket így elég nehéz.Viszont az orosz oldalon van egy nagyon jó ,de nagyon hosszú vonta,aminek megvan a rajza ott is.Vki már itt ajánlotta,keresd vissza,ha az is jó.Hasonló stílusú,mint amik a spanyol oladlon vannak

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok,
koszi az infot a félszemekrol, kinyulasrol, apro bakikrolKép
Teljesen meghasonlok, vagy netezek ejjel vagy keresztszemezek, a ketto egyutt még nem megy. De dolgozom rajtaKép

-Afonya
afonya
 
 


Zsuzsa!

Fel tudnád rakni annak a képnek a mintáját, amit most raktál fel a képtárba? Vagy küldd el a pbetti@mailbox.hu címre

Köszi: Betti
Betti
 


Sziasztok!
Tegnap hozzájutottam egy kábeles nethez, és végre körülnéztem az orosz oldalon. Hát csak csorgott a nyálam. Most itthon már céltudatosan tudtam mentegetni, s teli vagyok tervekkel. A 4 kis angyalkát mindenképpen megcsinálom.
Most éppen a tavaly novemberi Praktikából csinálom a téli házat - már csak az ég van hátra.
Ha kész lesz, megmutatom.

Jó munkát mindenkinek!

Ildikó
b_ildikó
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa

Nagyon jó lett az albumravalódKépKépKépKíváncsi vagyok,az ifjú vőlegénynek hogyan fog tetszeni!!!!

Ildi

Hajrá,én már nagyon kíváncsi vagyok!Először megnézem,hogy tényleg meg lehet-e csinálniKépKép és majd utána állok neki...
Ha találsz vmi jót az orosz oldalon,akkor ne kímélj minket!Ezt persze csak magam miatt írom,mert egy kukkot sem értek oroszul és mindig eltévedek rajtaKépKépKép.Pedig komolyan ált.isk.-ben tanultam!!!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Én az orosz oldalon azt értem, amit Cili linkelt be okt. 1-én a Michael Powell képekkel kapcsolatban. Talán egyedül a fotoalbumot kellett cirill betűkkel olvasni, a többi teljesen érthető, ahogy Cili javasolta.
Különben egy kicsit lelohadt a kedvem, mert délelőtt próbáltam kinyomtatni, és - nekem legalábbis - halvány és alig kivehető lett. Ez lehet a nyomtató hibája is, de egy keresztszemesnél a legapróbb jelnek is látszania kell(ene). Az is igaz, hogy fekete-fehér az ehhez a géphez kapcsolt nyomtató, de majd megpróbálom színesben is...

Ildikó
b_ildikó
 
 


Lányok!
Ki rakta fel a fotóalbumba a "Hímzésmintákat"? Nekem nagyon tetszenek, el szeretném kérni.
Na, ki volt az elkövető?KépKépKép

Zsuzsa

beababa
 
 


Ildi

Akkor megnézem azt a linket én is!

Zsuzsa

Mire gondolsz?És melyik képtárbanKép?Mert én nem találok ilyen címszó alatt semmit!!!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapóc!

Itt a fotóalbumban:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1067

Zsuzsa

beababa
 
 


Zsuzsa

Hát nem bírok rájjönni,pedig kutatom ezerrelKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Van egy olyan érzésem,hogya talán Szila itt gyűjtögeti nekem a Walt Disney-s mintákat,amiket majd fel akarok rakni a keresztszemes oldalra.
De az is lehet,hogy tévedekKép!
anyapoc
 


BB: vasorru

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Köszi cory!KépKépKép
Akkor megkeresem vasorrút a cseten.

anyapoc!
icq-n kérdeztem Szilát, mert én is gondoltam rá, de ezek szerint nem ő volt.KépKép

Zsusza

beababa
 
 


elakadtam, segitseeeegKép
Azt irja:
cross stitch using one strand of each colour... Vagyis szabadforditasban: keresztoltes, egy szalat hasznalva mindket szinbol, feher es kozepkek.
Ez most a havas hazteto lenne es a jarda. De hogyan? 2 szallal varrjam csak? Mert eddig 4 szalassal csinaltam. Vagy csak egy kek szalat bele? Vagy 2-2? Nem ertemKép

-Afonya
afonya
 
 


Ja, es ha mar itt vagyok, belejottem a kerdezesbeKép
Anno gobleinezesem kezdeten ugy tanultam, eloszor a sotet szinekkel kezdjuk a varrast, ugy haladunk a vilagosak fele. Logikus, ne piszkolodjon. KEresztszemesnel Ti igy csinaljatok? Mert igy sokkal nehezebb szamolgatni, ha epp nincs a kozeleben semmi, amihez lehet viszonyitani.

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya

Nem lehet,hogy azt akarja,hogy egyszerre használd a két színt?Mármint hogy olyan kékesfehér legyen a havas háztető és a járda?
Másik kérdésre:én nem szoktam a színben különbséget tenni,így hanem ált. egy-egy nagyobb részt varrok ki,ami uolyan színnel van.Nem koszol,és így kisebb az esélye,hogy félrenézed a mintát.Nem tudom,hogy érthető volt-e.A gobelinnél az a baj,hogy szöszöl a fonal,nem?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Most néztem meg én is a leírást,igen,igen,azt akarja,hogy ezeknél a színeknél 1 szállal dolgozz.Csak az a kéréd,hogy az Anchor fonal vastagsága uolyan-e,mint a Puppets-É.Mert ha a Puppets vékonyabb,akkor érdemes ezt is 2 szállal csinálni.Próbálj ki egy kis részt,és majd meglátod,hogy jól mutat-e az egy szál.

Nem igazán látom a saját ábrámon,de ezt a fehéret és a kétszálasat másként jellel jelöli?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
igen, kulonbozoen. Es addig stimm is, hogy vegyesen hasznaljam a ket szint, ez eddig ok. Csakhogy eddig 4 szallal varrtam, mert a keptarban azt irtatok tobben is, hogy annyival keszult, az eredeti leirasban nem talaltam utalast erre.
De ha eddig 4 szalassal varrtam, akkor ez a kevert szin hogyan legyen 2 szalas?! Vagy ne problemazzak ennyit, legyen 2+2 szalas aztan hadd szoljon?Kép

-Afonya
afonya
 
 


Ha-ha, így jár, aki fordítgat...
Mi van???!!! Én a háztetőt sima fehérrel hímeztem, lehet, hogy rosszul tettem?

Cili
Cili
 


Cili,
rosszul biztos nem csinaltal semmit, mert gyonyoru lett a keped, en attol lelkesedtem be ennyire, ezert vagtam beleKép
Nem az egesz haztetorol van szo egyebkent, hanem annak a piszkos-havas aljarol, ami nalad olyan szurkes.

-Afonya
Névtelen
 


Hát én azt sima szürkével csináltam... szerintem ne bonyolítsd túl...

C.
Cili
 


Áfonya

Ha eddig 4 szállal varrtál,akkor elvileg 2-vel kellene,mert ugye itt is a felét írja.De azért írtam,hogy egy kis részen próbáld ki,mert ha eddig ilyen tömöttre csináltad,akkor nem biztos,hogy a síma két szálas jól fog mutatni mellette.
Két szálasra meg akkor úgy csináld,hogy 1 fehér+1 kék.Lehet,ha 4 szállal csinálod(vagyis 2 fehér,2 kék),nem fog olyan jól mutatni a színek összhatása...

Cili

Ugye,aki nem fordítgat???KépKépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Nah, nem cikizni a szegeny kis kezdotKép
Nem forditgatok, hanem ranezek es olvasomKép Nadekomolyan: mivel nem volt meg minden szin szama hozza, joparat hasra valasztottam, ahhoz meg kellett, hogy megis sarga avagy hupililaKép Egyebkent meg egesz jo lehet vegyesen, 2-2 kulonbozo szallal, elkepzelesem szerint. Na majd ma kiprobalom.

-Afonya
Névtelen
 


Na,és milyen lett,Áfonya?

Anyapoc
Névtelen
 


nemtom, mert inkabb a kemenyeket varrtam tegnapKép

-Afonya
Névtelen
 


Na de kémény háztető nélkül???KépKépKép

Anyapoc
anyapoc
 


Sziasztok,
jól eltűntem, de megvagyok ám én isKép!

Betti,
a mélt elküldtem neked.

Michael Powell képhez:
14 countos aida vászonhoz két szállal való varrást ajánl, a megadott fonal ugyan Anchor, de tök mindegy, hogy milyen típusú fonallal varrjátok. Én spec. 3 szállal varrtam, mert egy kicsit ritkább az aidám, kb. 11 countos. Tehát egy szállal növeltem mindent, a kontúrt pl. két szállal varrtam.
Szóval attól függ, hány szállal varrod, hogy milyen az anyag.

Ja, és még valami: igenis lehet két színű egy kocka és nem a kontúr osztja kétfelé. Az orosz oldalon a trükköknél van erről egy kép fent, de az orosz oldal nem megy most valamiért, de majd megpróbálom megszerezni vhonnan.

Most mennem kell, mert Hanga betojt...

Szila


Ui.: melyik Powellt csináljátok?
szila
 
 


Cili,
megnéztem a képtárat, gyönyörű a te Powelled isKép))!!!

(azért az elszámolásnál vigyázni kell, mert nem mindig számít ugyan, hogy egy sorral több v. kevesebb, vagy szemeltérés van, de valamikor muszáj azért erre odafigyelni, meg nem mindenhol lehet korrigálni ám)

Szila
szila
 
 


Szila

Cili ezt csak a Powellképekre írta,mármint hogy nincsenek negyed szemek benne.Én nem tudom,mert még nem csináltam PowelltKép.

Anyapoc

anyapoc
 
 


jaaaaaaaaaaaaaa, akkor bocsi a belekottyértKép

még azt akartam írni, hogy a mostani munkámról este teszek fel képet (ez egy afrikás kép).

Szila
szila
 
 


Akkor azért tűntél Te el ennyire!KépKép

Mert mindig csak dógozol vmin!Kép

Anyapoc
Névtelen
 


igeeen, a képtárba feltettem két képet, az egyik most készül, csak közbeiktattam Hangának a TabikatKép

Ja, a www.hanga.ngo.hu/xszem oldalt ha megnézitek, van fent egy pár Micimackós, Egyiptomi és Karácsonyi minta az ott lévő könyvtárakban. Sőőőőt, van egy dmc-puppets konvertáló tábla is. Meg van egy dmc-anchor/anchor-dmc átváltóm is, majd azt is felteszem vmikor.
szila
 
 


Háááát,meg kell mondjam,nagyon sok időd lehetKépKépKép!És mennyi türelmed!

Jó mind a kettő.Méretük?

Anyapoc
Névtelen
 


Sziasztok!
Kéne nekem napraforgó! Max 35 kockácska magasságig.
Segítsetek!!!
Köszi
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Kanga

http://www.freepatternsonline.com/chart/page/floral2.htm

Ez kb 2 kockával magasabb,mint 35 kockaKép.Ha jól számoltam...

Itt leszámolhatók vannak,nagyon szépek:
http://members.fortunecity.es/puntodecruz/vegetales/flores/flor004.htm

Aztán még egy:
http://dreams.awarm.net/images/cross/sunflower.jpg


Remélem,még időben voltam!

Anyapoc

anyapoc
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: