Új privát üzeneted érkezett!

És megint én vagyok :-)

Tud valaki subázni?

Kellene segítség hozzá
:roll:

Ez most nem nekem, hanem a férjem unokanővérének. :)

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!

Végre van doboz, amib eírhatok. :roll: Írtam a szerkesztőnek is, remélem többszőr nem fordul elő. A képtárba (egyel lejebbi topik) tettem fel képeket. 8) :lol:
Brigi, jövőre is lesz karácsony, és van köztük egészen egyszerű is, épp egy olyat varrok. :) Menni fog! :wink:

Sziasztok! Megyek, mert Oli nyüszög....... :(

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Ja, Bedmona! :lol: Sztem is jó kép, csak nehezen látszódnak az iknok, ami miatt apa nem engedi...... :roll:
És azért tettem fel, hogy töltögessétek! :wink:

KépKép
KépKép
fioona
 
 

 
 

xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.14 10:03-kor.
Vendég
 


Lilluska!

(de furcs leírni, a lányomat hívjuk így)
Nekem ezek lennének, amiket feltudok ajánlani.

Kép

Kép

Kép

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Lilluska:

Este feldobom a 4 évszakosokat. Azt hiszom kb 7-8 lehet belőle.

Fionna:

Az elsőnek amit felraktál elkérhetem a mintáját?
Nagyon tetszik!

Timi



Kép
ttimi
 
 


Timi

Én is pont a subázásról akartam kérdezni,mert olyan jó mintákat találtam,hogy érdekelne :):).Szl ha valaki esetleg priviben keres meg,akkor kérhetek én is információt??? köszi :):)!

anyapoc
 
 


Timi, az email címedért cserébe szívesen. (nem emlékszem, hogy meglenne :oops: )

Én gyerekkoromban subáztam. :D De szinte már semmire nem emlékszem belőlle, és gyanítom, azóta amúgy is sok minden változhatott. :o

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Igazából az lenne most a kérdés, hogy elkezdett csinálni egy képet az "unokasógórnőm" :-) és egy párnára szeretné rádolgozni. De nem tudja, hogy mi ennek a módja.

Anyapoc: bármi infót begyűjtök, küldeni fogom! :wink:

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!

Lillkuska:

Akkor itt vannak az ígért 4 évszakok.
Ezen kívül még egy Micimackósom van :-)

Íme: Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Ha elküldöd az e-mail címed elküldöm annak a mintáját, amit írtál. :wink:

Timi



Kép
ttimi
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.14 10:04-kor.
Vendég
 


Lilluska:

Este összeszedem a mintát és elküldöm.

A délelőttit nem én raktam fel, hanem Fioona :roll:

(az ő kislánya Lilla, az enyém Dorka :roll: )

Timi



Kép
ttimi
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.14 10:04-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

timi,közben nekem sikerült anyumtól megtudni a subázásról tk mindent,nem egy nagyon rejtelmes dolog.
Mivel a sógornőd (? asszem) párnára akarja aplikálni,nem tudom,miylen anyaggal dolgozik,mert sima keresztszemesre is lehet és azt nyilván rá lehet varrni a huzatra,vagy belevarrni.Ha canavasra csinálja,akkor lehet,hogy az túl merev hozzá...
vagy konkrtan mi is a kérdés? :):)

anyapoc
 
 


Egy link ötletekkel

http://kep.tar.hu/kezimunka/50231844#2

Ja,és Timi nagy T-vel :)

anyapoc
 
 


Küldenéma mintát Lilluska, ha elküldöd a mail címed. :wink: Igen, Lillusnak, Lilluskának hívjuk a lánykám, meg persze még vagy 100 féle kép. :mrgreen:

Megszereztem az avatarképem mintáját. 336×444 öltés. :shock: :lol: :mrgreen:

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Kép

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Sziasztok!

Anyapoc:
Köszi a linket, mindjárt küldöm is tovább. Most igazából már én sem tudom mi a kérdés. :roll: Még egyszer rá fogok kérdezni!

Fioona:
Tök jó, hogy megtaláltad az avatar képed mintáját! Mikor kezdesz neki? :wink:

Már csak 4 hét karácsonyig!!!!! :D

Jövőhéten sütöm az első adag beiglit! A férjem imádja nálunk adventtől január végéig mindig terítéken van :lol:

Elkezdtem összeírni a sütiket is, amit sütni fogok.
Ti tudjátok már miket csináltok?

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!

Most látom milyen gyönyörű mintákat tettél fel FIONA!!!!

Az első kettő mintáját eltudnád küldeni nekem!

Nagyon tetszik!! Mail címemet tudod? mona07@freemail.hu
Most már biztos tudod.
Apropó, hogy és hol sikerült megszerezned az avatarod mintáját??
Nagyon tetszik nekem is ez a kép.

Gőzerővel készülünk a Karácsonyra. A hétvégén már elővettem a lakás díszeit és próbáltam elhelyezni őket mindenfelé.
Az ablakokra ragasztottam kis Mikulásos ablak fóliát.
Plüss Mikulást és rénszarvast, manónak ültettem egy másik ablakba. Tavaly készítettem kartonból Hóember és Télapót azokat is kiraktam Levi szobájában. A hétvégén már én is sütöm az adventi sütiket. Elösször az oviba készítek kis linzer figurákat és étel festékkel kiszinezem őket.

Nincs valami jó receptetek ilyen ovis sütikhez? Olyanra gondolok ami gyorsan meg van és sokat ad ki.

Bejglit anyukám szokott készíteni. Mézeskalácsot is én kezdtem el gyártani majd anyut is megtanítottam és most ő a profi. A hétvégén, és mostanában szinte minden hétvégén birsalma sajtot főztem, nagyon finom lett de már nagyon unom. Szerencsére már nincs több birsalma.
Levikém az óviban ismét sírdogál. Már nem tudom mit tegyek. Persze nem orditozik és hisztizik csak úgy megjelenik a könny a szemében és próbálja vissza folytani magában sírást. Mikor megkérdeztük hogy mi a baj azt mondta hogy valamelyik kisgyerek oda vágott a fejére. Sajnos ez igaz, és van olyan is hogy kiveszik a kezéből azt a játékot amivel játszik. Ehhez ő nincs hozzá szokva. Azt mondja az ovonéni, hogy talán nem sokára elmúlik. Kicsit jobban odafigyelnek majd ezekre a gyerkőcökre.
Hát pedig már olyan jól ment.
Azért teszek fel pár fotót.


Kép

ugráló áfonya.

Kép

alvás elött
Kép



Az oviban is készültek képek, de annyira látszik rajta hogy nem igazán volt kedve modellt állni. Majd próbálok azokról is hozni képet.

Sziasztok.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!

Fioona

Nem semmi,mire vállalkozol :)!De a kép nagyon szép!!!!

Timi

Beigli :).Nálunk az mamás süti :D!

Móni

Jók a képek :).
Biztosan fel fogja dolgozni Levi ezeket a dolgokat,sokat kell vele beszélgetni erről,hogy tudjon arról,nem minden kisgyerek olyan kedves,jószívű,mint mondjuk ő és ne álljon akkor értetlenül a helyzet előtt...

Süti: én az oviba az un darálóst szoktam sütni.Egyszerű megcsinálni,sok van belőle,gyorsan sül :).

70 dkg liszt
25 dkg margarin
25 dkg cukor
4 tojás
2 vaníliás cukor
1,5 csomag sütőpor
csipet só

Margarint,cukrot,tojást kikevered,hozzáadod a vaníliás cukrot és a sót.Liszttel,sütőporral összegyúrod,majd elvileg 1 napig pihentetni kell hűtőben,de én 1 órára bedobom a frigóba és uúgy kikeményedik.Így könnyebb nyújtani.Vékonyra kell nyújtani(mert ugye megemelkedik) és mindenféle fackelmannos formával ,vagy gyurmaformákkal is szoktam,lehet szaggatni.lehet hozzáadni összegyúráskor kakaót(vagy csak a feléhez) és akkor lesz kakós változat.1 nap alatt megpuhul általában,de ropohósan is fincsi.ja,és kb 5 perc alatt megsül,de a vaniliáson lehet látni,amikor kezd barnulni,akkor jó.


Itt a kész munka,már nekiálltam a következőnek :)
Csak még nincs kismova,vasalva... :roll: Meg a fénykép is béna lett egy kicsit :?...

Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Hát igen, nem kis munka. Főleg, hogy hímző vászonra fog készűlni, 2× annyi öltés lesz minimum 1cm-en, mint a 14-es aida esetében. :shock: 90 színnel!!!! :roll:
De hát, ki ne tudna beleszeretni ezekbe????

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Itt még találtok többet is: http://www.heavenandearthdesigns.com/

Remélem fertőztem! :twisted: :twisted: :twisted:

Anyapoc, nagyon jó az MP. Hova lesz? Ajándék?

A mintát úgy kaptam valakitől, aki tudta, hogy nagyon vágyom rá. :D Pedig már épp azon voltam, hogy valahogy megrendelem. :D

Lilluska, neked már küldtem a mintát. :D Bedmona, most láttam, hogy neked is kéne. Nem soká próbálom postázni azt is. :D

Nagyon jó ez a kezeslábas. Valami fényvisszaverőt szeretnék én is Lillus ruhájára. Úgy mennek az utcánkban a kamionok meg az autósok mint az őrűlt. Sokszor még a piroson is áthajtanak, miközben zöld jelzésnél kelünk át a zebrán. :evil: :x :cry:

KépKép
KépKép
fioona
 
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.14 10:09-kor.
Vendég
 


Fioona

köszi :).Itthonra,konyhába megy a sorozat többi tagja mellé :).És asszem már csak kettő kell és végeztem a sorozattal :).
Húúú,bakkker,nem semmi képek :shock:!
Nem hinném,hogy valaha is neki mernnék állni :roll:...De az a buborékfújós nagggyon tetszik :):)!

anyapoc
 
 


Sziasztok!


Szépek az elkészült és még varrásra váró képek.

Én ma szalvétával díszített képeslapokat csináltam, illetve az ovis adventi vásárra kezdtem el parafadugóból angyalkát és mikulásos manót csinálni. Holnap készítek róla fényképet és felteszem majd ide, megmutatni nektek.

Most viszont tanulok ezerrel, pénteken vizsgázok majd.

A varrás most pihen, remélem az ünnepek alatt lesz időm arra is majd.

Jó készülődést az ünnepekre.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Móni:

Kell még süti recept? A Nérót ismered? A kikevert tésztáját zacskóból kell kinyomni, kis "félgömbök" lesznek belőle(pár perc alatt megsül) ezt kell lekvárral összeragasztani. Ha van energiája az embernek, egy kicsi csoki dísz mehet a tetejére :-) Ha érdekel leírom a receptet.

Anyapoc:

Jó lett a képed! Ha már csak két kép van hátra mindjárt kész leszel!! :wink:

Fioona:

Gyönyörűek a képek!
Nagyon vigyázzatok az átkelésnél!!! Sajnos sokaknak még a zebra sem jelent semmit. :evil:
Bocs, hogy megosztom veletek, de ma temették egy tanítványomat, akit a zebrán ütöttek el 3 hete. 26 éves volt. :cry:
:cry:

Tapika:

Nagyon várom a parafadugós angyalka képét!!! :-)

Jó tanulást!

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!

Timi: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Nagyon sajnálatos ami a tanitványoddal történt.
Néha tényleg úgy mennek felénk is a nagy autók mint a......

Persze írd le nekem a nérót! Minden gyors süti recept érdekel!

Anyapoc: Nagyon szupi lett a képed. Egyszer majd fényképezd le egyben az egészet. Úgy gondoltam a sorozatot a faladon.
Köszönöm a sütireceptet!!!!
:wink: :wink: :wink: :wink:

Fiona: Még nem érkezett meg a kép. Nem tudom elküldted-e.
Nagyon klasszak ezek a képek és láttam a Multyra felraktad a mintát is. Nem semmi lesz megvarrni. Türelemmel hogy állsz?

Tapika: Szorítok a vizsgádra. Miből vizsgázol?
A szalvétás képeslapokat magadtól találtad ki, vagy könyvben láttad?

Nálunk Levi ismét beteg. Egy hete vagy kettő hogy náthás volt és most tegnap elött ismét szipogott. Hagytam, ment oviba is mert csak este fújta a noziját. A mai éjszakánk pedig rettenetes volt. Ott aludttam vele, de talán hajnali 3 volt mikor én is elaludtam egy kicsit mert annyira szipogot, rosszul vette a levegőt és tüsszögött. Volt orrfújás és orrszipi is. Tea melegítés hajnali kettőkor. Próbáltam lázát is mérni de nem engedte. Viszont reggel csak 36.6 volt a hőmérséklete. Na, gondoltam ma nem megy oviba inkább megnézetem a dokinénivel a torkát és hallgassa is meg. Hát szerencse, hogy elvittem mert vérvörös a garata , a mandulái nem és csodálkozott is a dokinéni, hogy nem volt lázas. Na, kaptunk gyógyszert és majd csak szerdán megyünk oviba, ha addig nem lesz semmi gond. Ja, erre még tegnap hazafelé a játszótéren elesett a homokozó szélébe és lefejelte a mérleg hintát. Most a bal szeme is be van dagadva és szép lila színben pompázik. Hát azért remélem a télapóra meggyógyulunk. Nagyon várja.

Én mostanában gyöngyözök. Most rendeltem egy könyvet a gyöngy ékszerekről és a gyöngyből készült virágokról. Láttatok már ilyen virágot? Csodálatos!

Megpróbálok képet keresni és felteszem.

Kép



móni
bedmona
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

hát ezeket találtam, de remélem hamarossan a saját virágaimat is megtudom mutizni.

Kép



móni
bedmona
 
 


Kép

na, ez még lemaradt.

Kép



móni
bedmona
 
 


Móni!

Ez nem ér :lol: :lol: :lol: Engem a csillagok is megfertőztek, de karácsonyi csillagok után lehet virágokat csinálni :wink: :lol: :lol: Hol rendelted meg a könyvet? (Ez a fertőzés első fázisa :lol: )

Levit sajnálom :cry: Akkor most minden összejött. Én most azon imádkozom, hogy holnapig ne történjen az arcukkal semmi, mert fényképezés lesz az oviban :roll: Na jó, utána sem hiányzik semmilyen betegség. És most le kell kopognom, de szerencsére nem voltunk mostanában betegek (egy kis orrfolyás volt náluk meg nálam is, de nem volt vészes)

Timi! :cry: :cry: Sajnálom, ez iszonyú.
Nem akarom rontani a hangulatot, de nálunk meg egy 24 éves lánynak vágták el a torkát, meg összeszurkálták. :evil: :cry: Egy húsfeldolgozó üzemben, ahol anyukám is dolgozik. Pont anya is dolgozott, meg a férjem volt szolgálatban, mint biztonsági őr, neki kellett intézkedni, hívni a rendőröket, mentőket. De sanos szegény pár perc alatt elvérzett. :cry: :cry: Bocs, hogy leírtam, de annyira szörnyű és még most történt egy hete. :cry:

Tapika! Megy a drukk a vizsgádra :lol:

Fioona! Te ebből valamelyiket meg akarod varrni???? :lol: :lol: Bennem fel sem merült ilyen gondolat :lol:

Anyapoc! Jó a képed. :lol: Meg a recept is, mert nincs benne tej (ami nálunk fontos szempont sajnos :cry: ), azt a kis tojást meg elviseljük benne :lol: Lehet, hogy ráveszem magam egy sütésre, mert ezt a gyerekek is tudnák nyújtogatni, szaggatni. Annyira szeretnek a konyhában segédkezni, főleg Gréti, csak én meg annyira nem szeretem :roll: :oops:

Mákról nem tudtok valamit? Nagyon-nagyon el van túnve :roll:

Puszi mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!


Móni:

Itt a Néró receptje:
Hozzávalók: (elég sok lesz belőle)
25 dkg margarin
25 dkg cukor
4 tojás
1 vaniliás cukor
45 dkg liszt
1 citrom héja

ragasztáshoz: lekvár
díszítéshez: étcsoki

Elkészítés:
A margarint, cukrokat, citromhéjat összekeverjük, egyenként hozzáadjuk a tojásokat, majd a végén a lisztet.
Egy zacskót megtöltünk a masszával, és kicsi lyukat vágva kis adagokat nyomunk a sütőlapra. Forró sütőben kisütjük. (gyorsan megsül) Ha kihült 2 darabot a lapos felével lekvárral összeragasztunk (a gyerkőcök nagyon szeretik ezt csinálni :-) ) Ha van még energiánk olvasztott csokival lehet a tetejét díszíteni. Én csigavonalat szoktam rá rajzolni :-)


És itt egy sós recept is! Sajtoscsiga.
Ez olyan, hogy előre elkészíti az ember és le kell fagyasztani. én kis rudakban szoktam lefagyasztani, így amikor kedvet kapunk hozzá, csk előveszek egy adagot, és kisütöm :-)

Sajtoscsiga

Hozzávalók:
A tésztához: 25 dkg margarin, 50 dkg liszt, 1 tejföl, 1 kk. sütőpor, 1 kk só, 2 tojássárgája
A krémhez: 20 dkg margarin, 20 dkg trappista sajt, 1 kk só

A tészta hozzávalóit összegyúrjuk és 3 részre osztjuk. 2-3 mm-es lapokra kell kinyújtani. Ezeket kell megkenni a krémmel. (a hozzávalókat habosra keverjük)
Miután megkentük tekerjük fel a rudakat és alufóliába csomagolva fagyasszuk le.
Sütés előtt egy kicsit kell hagyni kiengedni, nem sokat, szinte fagyosan kell szeletelni és forró sütőben 10-15 perc alatt kisütni. Az alja kicsit kapjon színt.

(a kimaradt tojásfehérjéből lehet kis adag kókuszos csókot, vagy gyümölcskenyeret csinálni! :wink:

Levit nagyon sajnálom, szegénykére most rájár a rúd!! :cry:
Jobbulást neki!

A gyöngyvirágokért oda vagyok!!! Nekem is kell az a könyv!!! :lol:

Már el is döntöttem, hogy édesanyámnak a 60. szülinapjára csinálok 60 ilyan virágot, még jó, hogy csak szeptemberre kell megcsinálni :-)

Légyszi írd meg a könyv címét!!

Eddig én csak egyszerűbb gyöngyvirágokat csináltam.
Ilyeneket: Kép


Andi:

Borzasztó, amit írtál, teljesen görcsbe van a gyomrom tőle.
Lányok, amióta megszületett a kislányom hiperérzékeny vagyok minden ilyenre! Előtte is együttéreztem nagyon, de most, teljesen odáig vagyok mindig, nehogy az én kis csajszimmal történjen valaha ilyen. :cry:

És akkor búcsúzóul megmutatom hol járok a magasságmérővel!
Íme:
Kép

Timi



Kép
ttimi
 
 


Recepteket elrakom, hátha egyszer "rámjön" a sütés :lol: Pedig nem szeretek a konyhában sürögni-forogni.

Én is hoztam képeket:

Konyhaablak:
Kép

Étkezőablak:
Kép

Gyöngyből mécsestartó:
Kép

Kék csillagok:
Kép

Csillagok:
Kép

Timi! Bocsi, ha megzavartam a lelki nyugalmadat, ne haragudj :oops: És nem fog veletek történni semmi rossz, ne is gondolj ilyenekre!!

Andi

Kép
gandi75
 
 


Andi!

Nagyon tetszenek az ablakaid!

És a mécsestrató mekkora ötlet!!!! :wink:

Semmi gond, tudom, hogy nem mormális a parám :roll: , remélem hamar elmúlik!

Holnap reggel elutazik a férjem, és mi Dórival megyünk át a szüleimhez. Teljesen be vannak zsongva, hogy 3 napig ott lesz az unoka. Remélem sokat haladok majd a hímzéssel!!! :lol: :lol:

Jó hétvégét mindenkinek!

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!


Húúú,lányok,nagyon szomorú dolgokat írtaok :(:(...én is nehezen viselem az ilyesmit... :( Főleg,ha gyerekekkel történik :(.Engem a mohácsi eset iszonyatosan megrázott,napokig alig tudtam aludni.Amikor a férjem mesélte,majdnem hánytam,annyira felkavart :(:(... De még most is könny gyűlik a szemembe :(....


Timi

Pont kérni akartam a sütireceptet,de látom,fent van :).Lehet,hogy az adventi vásárra ilyet is sütök :wink:!
Sajnálom a tanítványodat :(...
Ja, csak a sorozatból van kettő hátra,de MP mintám még annyi van,hogy szt már rég nem fogunk ide írogatni,akkor is azokat varrom :lol:!
Egsészen magasan jársz már :wink:!

Tapika

Drukk a vizsgára :)!

Móni

Levinek jobbulást,nekem talán már mindkét mütyürkém meggyógyult :).
Ha kész leszek,akkor csinálok fotót mindenképpen :).
Nagyon szépek a virágok és nagyon tetszik Timi ötlete,ez ajándékba őrületesen jóóó és egyedi!!!!

Andi

Nyugodtan fogd be a kölkeket,nekem Bulcsú mindig segít szaggatni,mert az eltart egy darabig.Ti 3an tuti gyorsan elkészültök :D!Csak győzzed sütni :wink:!
Nagyon szépek a csillagok,te aztán tényleg jól megfertőződtél!!! :lol:
És jó a díszítés a függönyön,nagyon hangulatos!már én is elkezdtem a dekorációt,én most ablakmatricákat csináltam Bulcsúval,amik az előszobatükrön díszelegnek :).

Na megyek,mert így nem elsz este és nekem is tanulni kéne :?...

Puszi mindenkinek!!!

anyapoc
 
 


Sziasztok!


Köszi a drukkot. Alkalmazott számítástechnika, statisztikai számítások excellben.

Bedmona
Nagyon szépek a gyöngyvirágok, ezt gondolom nem olyan egyszerű megcsinálni.

Ttimi
Köszi a sütirecepteket. Én is kipróbálom őket. Én még mézeskalácsot szeretnék csinálni az ovis adventi vásárra, de lehet, hogy ilyeneket is csinálunk a gyerekekkel. Szeretnek segíteni a sütésnél. Ezek mennyire állnak el, már most meg lehet sütni akár karácsonyra is, vagy arra inkább frissen készüljön? Nagyon jól haladsz a magasságmérővel is, szép lesz.

Fényképet még nem sikerült felraknom. Még a kölcsön gép van, és azon nem igazodok ki, de ma délután páromat megkérem, mentse át nekem a gépre és akkor megmutatom nektek.

A képeslapokhoz az ötletet egy könyvből vettem, márminthogy lehet szalvéta technikával is képeslapot csinálni, de ott azért más jellegű képek vannak. De nem bonyolult, igazából sima papírragasztóval van felragasztva a kivágott minta és kézzel vagy ecsettel rásimítva. De megmutatom, amik eddig elkészültek.

Gandi
Nagyon szépek a csillagok is, és a mécsestartó. Az ünnepi dekoráció is nagyon tetszik. Én eddig csak a bejárati ajtót díszítettem fel, a hétvégén majd nekiállok én is bent is ünnepi hangulatot varázsolni.

Szép napot mindenkinek. Este jövök a képekkel.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!


Megpróbáltam átvarázsolni a képeket és sikerült. Íme a következők:

Kép A szívecskés kép

Kép képeslapok

Kép még képeslap

Kép a bejárati ajtónk


Kép angyalka és manó

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Délután írtam egy jó hosszút, és aztán nem tudtam elküldeni, elszállt az éterbe :cry: :cry: Sosem értettem, hogy amikor valaki írta, hogy elszállt a hsz-a, az hogy lehet :roll: Hát most már tudom :roll: :cry: Szóval most még egyszer:

A múltkor még ezek lemaradtak:

Ez a konyhában van:
Kép

Ez pedig a hálószobában (ami egyben nappali és TV néző szoba is)
Kép

Tapika!

Nagyon szép lett a szívecskéd. Ezt varrtad az oviba, ugye? Be lesz keretezve és úgy lesz kirakva valahova? Vagy mi lesz vele? A miénk gombacsoport, lehet, hogy én is szedek össze valami gombamintát és varrok egyet a csoportszobába (de ez még csak egy kósza ötlet)

A képeslapjaid is tök jók :lol: A Boldog karácsony-t mivel van ráírva, mert nagyon jól néz ki.

A bejárati ajtótokról már nem is beszélve :lol: Nagyon ügyes vagy :lol:

Timi!

A mécsestartó ötletet a legutóbb vásárolt gyöngyfűzős könyvből vettem. Azt hittem, hogy nehéz megcsinálni, de nem az, tök egyszerű :lol: :lol: Lehet, hogy még csinálok egy párat karácsonyi ajándékként.

Más: tegnap délben az oviból telefonáltak, hogy Gergő hányt egy adagot. Rögtön mentem érte, persze akkor már Gréti is haza akart jönni. :lol: Még délután + este hányt kb. 5x, de azóta szerencsére semmi. :lol: Ma már eléggé nyekegtette Grétit, mire Gréti közölte a nagyapjával, hogy kár hogy Gergő meggyógyult. :roll: Persze, mert tegnap este számítógépezhetett úgy, hogy Gergő nem lihegett a nyakában, az apja csak vele foglalkozott, csak neki mesélt, mind a ketten leültünk vele társasjátékozni. Tehát biztosan nagyon jólesett neki, hogy körülötte forgott mindenki. Ma meg ugye már Gergő is képben volt. :lol:

Hát mára ennyi, további szép hétvégét mindenkinek: Andi

Kép
gandi75
 
 


Amíg én itt számítógépeztem, addig a 2 gyerekem elaludt a szülői ágyban :lol:

Kép

A.

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Anyapoc:
Látom észrevetted, milyen magasan járok! :wink:
Amilyen lusta a csajom, gondoltam elég 90 cm-től kezdenem, mert kb annyi lesz mire feláll!! :lol: :lol:
8 hónapos lesz jövő héten, de még csak a hasrafordulásnál járunk :roll:
Igaz cserébe van 2 foga és be nem áll a szája :lol: Folyton dumál! Újabban az "sz" és "ty" hangokat próbálgatja. De dumál reggel ébredéstől, este fektetésig, sőt még utána is :-)
Imádom!!! :lol:

Tapika:

A sütikről: A sajtost lefagyasztva eddig én max 2 hónapig tároltam, de nem volt semmi baja. Tovább nem próbáltam, mindig kiettük a hűtőből :-) Viszont ha kisütöd zacskóban 2-3 napig marad ízletes.
A néró sütés után még kb 2 hétig fincsi, száraz, hűvös helyen tárolva (én sütis dobozba szoktam rakni, a csokinak nem jó a meleg) :wink:

Nagyon jók a lapjaid, a szivecskéd és a díszeid is!! Én is szoktam boltívet díszíteni, majd teszek fel képet, ha kész leszek vele :roll:

És a dugófigurák is nagyon ötletesek. El kell kezdenem borozni, hogy jövőre legyen elég dugóm!! :lol: (az angyalkát szeretném majd megcsinálni)
Tavaly is "kölcsön kértem" dugókat az adventi koszorú díszítéséhez, és még azokat sem adtam vissza! Bele kell húznom :wink:

Andi:
Sajnálom Gergőt, a hányás nagyon cudar dolog tud lenni! :cry:
Még jó, hogy ilyen hamar átment rajta!
Édesek a gyerkőcök, ahogy kitúrtak Titeket az ágyból!
:lol:
És akkor hol aludtatok? :wink:

Látom a gyöngy csillag Nálatok is meghatározó lett a karácsonyi díszítésben!
Örülök, hogy így sikerült megfertőzni mindenkit!! :roll:

Mi 3 napig a szüleimnél voltunk, mert a férjem elutazott.
Nagyon élvezték a nagyszülők, én meg jól haladtam a férjem karácsonyi ajándékával :lol:

Csináltam nekik egy adventi koszorút (minden évben én készítem nekik is)
Ilyen lett:
Kép

És ott is van mindig "boltív" díszítés. Íme egy részlet:
Kép Kép
Sajnos az égőket elfelejtettem bekapcsolni, amikor fotóztam, úgy jobban néz ki.

A sajátunkat holnap csinálom, majd teszek fel képet.
Az idén, sok éve először nem csinálok adventi koszorút.:oops: Vettem egy adventi vonatot helyette!!! :D

Még egy kép a mogyoró Mikulásokról, mert olyan jól néz ki, hogy ilyen sokan vannak! :lol:
Édesanyám csinálta a tanítványainak.
Kép

És búcsúzóul még egy recept karácsonyra:
Ez egy svéd süti. Évekkel ezelőtt az Ikeában volt kostoló, akkor szereztem meg a receptjét. Minden évben sütök ilyet, több mint egy hónapig eláll.

Pepperkakor
Hozzávalók:
55 dkg liszt, 30 dkg margarin, 2 tojás sárgája, 10 dkg méz, 10 dkg porcukor, vagy dsrált barna cukor, fél ek. szegfűszeg, fél ek fahéj, fél kk. szerecsendió, fél kk gyömbér, 1 kk sütőpor, 4 dkg kakaó

Elkészítés:
A lisztet elkeverjük a kakaóval, majd hozzámorzsoljuk a margarint. A többi hozzávalót belekeverve határozottan öátsszegyúrjuk. A kész masszát pihentetjük min. 3 órát, de legfeljebb 1 napot. Pihentetés után a tésztát 2-3 mm vastagságóra nyújtjuk, majd tetszés szerinti formákkal kiszaggatjuk. előmelegített sütőben 180-200 c-on 5-6 percig sütjük.

Van még egy olyan receptem is, amit mindig a karácsonyfára készítek a mézeskalács melllé, nagyon sokáig friss marad, még a férjem nagymamájától maradt meg a recept. Ha kell, azt is leírom.

Mára ennyi voltam :-)

ps: Kinnt sül a sütőben a mostani karácsony első adag bejglije. (nem mondom, hogy az idén első, mert még áprilisban ,húsvétkor ,mielőtt mentem szülni csináltam egy adagot a férjemnek, hogy ne hiányozzak annyira :lol: :lol:

Timi



Kép
ttimi
 
 


Timi!

Csak engem túrtak ki az ágyból, mert Apa dolgozott :roll: Egyébként a helyükre pakoltam őket, úgyhogy mindenki a saját ágyikójában aludt. :lol: :lol:

Szép lett a koszorú, a sok-sok-sok Mikulás pedig tényleg aranyos :lol: :lol:

Most ennyi, megyek pénzt költeni :lol: :lol:

Andi

Ui.: cudar idő van nálunk, szakad az eső, fúj a szél Brrr....... Utálom :cry: :cry:

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok lányok!
Meg vagyok ám én is, most 4 hónapos a nagyfiam azóta hanyagoltam a keresztszemezést is, most meg vizsgázgatok, de már látom a fényt az alagút végén, és van már egy csomó tervem amit szeretnék megcsinálni, és amihez segítséget is szeretnék kérni tőletek. Keresek olyan kacsás abc-t amin kis és nagybetűk is vannak, ha valakinek van ilyesmi a tarsolyában szívesen fogadom.

Gratulálok a szépségekhez amiket csináltatok amióta nem voltam.

Anyapoc: Szép lett az MP-d most már jöhetnek a nagyok is a Velencei ablakok is pl. szépek, láttam már kivarrava, szebb, mint gondoltam, ( csak egy ötlet).

Ttimi: A mogyimikuk mivel vannak festve nagyon aranyosak? Gyönyörű a lakásod így feldíszítve!
Mák: Nagyon szépek a párnáid ügyi vagy! Véletlenül rátaláltam a neten az oldaladra az a Mákvirág ez a Mákvirág? Nagyon aranyos!

Gandi: Gyönyörű szép az ablakod, mivel tetted rá a függönyre?
Vagy a karnisról lógnak a díszek? Én eddig csak az üveget díszítettem hópelyheket vágtunk ki papírból, de kintről az is szép, de azért belül is kell valamiben gyönyörködni, nekilátok én is.
És a gyöngyök is szépek, pont a héten találtam rá egy gyönyfűzős oldalra, ahol szép ékszereket is készítettek kedvet kaptam de, csak vizsgaidőszak után.., megnézem a régebbi oldalakat, asszem karácsnyi díszeket is szertnék gyönyörűek.
Zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Megint én vagyok,
Ha ilyen sokan vagytok már "gyöngyközelben" véletlenül nem tudjátok hol lehet Mill-hill gyöngyöket kapni, még nem fejeztem be a Mirabilia Holdmanómat, (Crescent Dreams) mert keresem a gyönygyöket rá..., és megpróbáltam mezei gyöngyökkel nem lett szép leszedtem inkább.
:?: :?: :?: :?:
Zeze Kép
Kép a manócskáról

Kép
Kép
zeze
 
 


Sziasztok!
Tegnap óta állandóan csak a csillagokra gondolok, ez fertőző lányok.
Régen, én a krokoldilnál leragadtam amit kb 2. osztályos koromban fűztem. Valaki aki nagyon ráér légyszi írja meg priviben.
Mi kell a csillagokhoz
-gyöngyök
-damil, vagy drót?
-és azt hogy hol és hogy kell elkezdeni, szóval mindent,
kerestem a neten, de nincs leírva a kezdés, a mintákat már mentettem. Előre is köszi!
zerenyijudit@freemail.hu

Kép
Kép
zeze
 
 


http://konyvlelo.hu/index.php?id=termek ... search_co=

sziasztok!

Én ezt a könyvet rendeltem meg, de sok jó hobby könyv van még ezen a címen.
Még nem érkezett meg , de nagyon várom.

Gandi: ezeket a virágokat a neten találtam. Beírod a keresődbe a gyöngyöslap.hu és ott van sok minta, még virág is.

Timi: Köszi a receptet. A sajtosat is kifogom próbálni, mert jól hangzik. Már összefut a nyál a számba. :wink: :wink:
Szépek a gyöngyvirágaid!!! A koszorud is nagyon szupi. Én az idén nem csináltam koszorút csak egy feldíszített gyertyatartóba tettem a gyertyákat. Nagyon hangulatossak a lakás képek is.
Jó dolog ez az advent!!!

Tapika: Szupi lett a szivecskéd. Már bevitted az oviba is.
A képeslapok is csodássak. A felirat hogy készült?

Nálam a bejáratnál nincs girland, de most kedvet kaptam hozzá a képek láttán. Holnap veszek is és felrakom.
Nálam a gangon vannak még árvácskák ládába és arra teszek még fenyő gallyat. Az ajton koszorú van és az ajtó melett egy szalma hóember és egy kis fenyőfa.

Levi holnap már oviba megy. Bár még szipog egy kicsit, de készülnek a télapóra.
Hű én meg fogorvoshoz megyek. Csiszolás!! BRrrrrrr! Már régóta kellene pótólni pár fogamat és most rászántam magam. A beültetést viszont nem vállalom. Attól írtózom. Szoritsatok nekem.

Most még megyek dolgozom egy kicsit este pedig sütit sütünk Levivel.

Sziasztok.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!

Zeze: A mikulások temperával lettek festve. Először a fehér rész, utána a piros. De én a pirosat filctollal szoktam felvinni, anya temperával :-)

A gyöngycsillagokról röviden :-) :
-drótra kell fűzni, úgy lesz szép a tartása
-a mintákon látsz egy csillagot, ott kell kezdeni. Először a közepe lesz meg, utána haladsz a csúcsaival. A csillagnál lévő gyöngy kerül a drót közepére, és utána a rajz mutatja, merre megy a drót, és mit kell ráfűzni :-) (nem tudom, ez így érthető -e? )
Ha nem, majd megpróbálom újra másként leírni
:roll:


Móni: Raksz fel képet a díszeidről? Olyan jó látni, hogy mindenki készülget! :-)
Örülök, hogy Levi jobban van, most már jöhet a Mikulás!! :lol:
Túlélted a fogorvosi látogatást? Szorítottam Neked! :wink:

Timi



Kép
ttimi
 
 


Szia Timi!

Hát , még mielött elindultam volna a fogorvoshoz csörgött a telcsim, hogy ne menjek mert elutazik a doktornő. Júúúúú!

Így elmaradt a csiszolás. Majd jövőre. Nem is bánom, mert az ünnep alatt legalább nem kell "szenvednem".

A díszeimről készítek majd képeket én is, csak megvárom még a mikulást, mert hát jön hozzánk az "öreg". Levi nagyon várja!

Apukám fog beöltözni Mikinek. Tavaly is ő volt a mikulás és szuper jó volt. Az utcánkba még elmegy másik két kisgyerekhez is. Tavaly nagyon izgultam hogy megismeri Levi a papát, de nem. Jó volt az álca.
A hétvégén pedig nézegettük a tavalyi képeket és ott sem ismerte fel. Hát kiváncsi leszek mi lesz holnap.

Képeket tuti hozok!!!

Tegnap este megsütöttük az első adag sütit az oviba. Nagyon jó lett. Levi buzgon dolgozott. Sajnos képeket elfelejtettem készíteni, mert nagyon siettem. Viszont volt még egy receptem amit elkészítettem és ajánlom nektek is mert gyors csak a vége kicsit lassú mert díszíteni is lehet. Jaj! Otthon maradt a recept, de majd holnap elhozom. Bocsi. A lényeg hogy az oviba nagyon örültek és Levi olyan büszkén vitte be a sütikéket.
Komolyan, könny szökött a szemembe , hogy milyen aranyossak.

Hát most ennyi.

Valaki kérdezte mi van Mákkal. Mák szerintem azért olvasgat minket, de a saját bloggját írogatja a Multyn.
Hát ha erre jársz Mák ide is írhatsz ám pár sort. Régebben olyan sokat írtál most pedig elpártoltál tőlünk?
Én is beszoktam kukkantani a Multyra, de én nem tudok angolul így maradok itt a régi társaságban.

Sziasztok.

Kép



móni
bedmona
 
 


Köszi Timi!
Megpróbálom.

Nagyon jó hatással vagytok rám, mert semmi kedvem nem volt az egész karácsonyosdihoz, így vizsgaidőszakban, de tőletek karácsonyi hangulatom lett, és tegnap este csináltam egy Adventi koszorút, nem volt belevaló gyertyám csak nagyon hosszú, és gyertyákat öntöttem,
hát ... a színe elég vad lett és duci Kép Kép , nem illik a koszorú színéhez, de első nekifutásra nem rossz.

Kép
Kép
zeze
 
 


Sziasztok!

Nagyon sok szép klassz dolgot csináltatok!!!!
Tényleg jó látni a sok tevékenykedést :).

Tapika

Szuperek lettek a képeslapok és a keresztszemes is!
Hogy csináltad a feliratokat? :)
Ajtó karácsonyi díszben,szuper :)
Az angyalka és a manó is nagyon jó.Miből van a testük?

Timi

A mikulásokon felbuzdulva csináltunk ide a kollégknak meglepit :).Annyit változtattam, hogy a szakáll részt hőre puffadó filcből csináltam, így olyan tényleg télapós :).Szl köszi a tippet :).
Szép lett a koszorúd is!!!!
Ügyes Dóri,hogy már ismerkedik az ABC-vel :).Nyugi,lassan jár,tovább ér :).mehet még eleget életében :D!

Andi

Szuperek a csillagok!!!!És a gyerkőcök az ágyatokban... :)
Gyerek-munkamegosztás :).Hát bizony most én is tapasztalatam, hogy mennyivel nyugisabb egy gyerekkel.Felváltva voltak betegek,így a beteg gyerkőc mindig mamázott és nekem csak egy jutott.Hát ég és föld,bár tény,hogy nagyon hiányoztak :roll:....


Zeze

Nagyon édes a manócskád! :)
Nekem is van már egy velencei ablakom kivrarrva,szt már tettem róla fel ide fényképet... :roll: Pont azt sikerült kiválasztanom varrásra,aminek nagyon rossz minőségű volt mintája... :?
Most is egy sorozatot kezdek majd el,az 4 kpből áll...és asszem már nagyobbak is :).
Nagyon jó lett szt a koszorúd és a képen nem látszik,hogy a gyertya színe nem pont ideális :).
Valaki mintha már kereste volna ezeket a gyöngyöket...nem Fioona varrt velük?

Móni

Örülök,hogy Levi jobban van :).Mi is le voltunk robbanva,szerencsére felváltva :?...
Sütit mi is sütöttünk,nekem is volt nagy-nagy segítségem :).
Képek jöhetnek :)!

Pusza!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Először is köszönöm a drukkokat. A pénteki vizsgám sikerült.


Nagyon szép dolgok készülnek mindenhol, mindenkinek gratuláció érte.
Olyan jó, hogy mindenki ilyen ünnepi lázban van már.


A képeslapok felirata kontúr matricával készült. Csak rá kellett ragasztani és már kész is. 200 Ft körül van egy ív belőle, és kb.20-30 felirat van rajta. Olyan, mint a korábban feltett képeslapok mintái.

A manó és angyalka teste parafadugóból készült, csak lefestettük őket Juditkával.

Az előbb gyúrtam be a mézeskalács tésztáját.

Bedmona

A képet még nem vittem be. Pénteken lesz kész a keretezése, jövő pénteken lesz a karácsonyi ünnepségük az oviban, arra gondoltam, akkor adja majd oda az óvónéniknek.

Tényleg, ti szoktatok valamit adni karácsonykor az óvónéniknek? Tavaly csináltam nekik gyertyát, Juditka is valami apróságot, és kaptak még bonbont. Most is gondoltam valamit kellene csinálni, de még konkrét ötletem nincs.

Most ennyi, mert házit kell csinálnom, holnap be kell küldenem a suliba, és persze jövő hétre is kellene tanulnom. Olyan rossz, hogy pont az ünnepek alatt van a vizsgaidőszak eleje, de én szeretnék mindenből az első vizsgára menni. Már kettő meg is van, még idén lesz 3 vizsgám, és ha jól megy minden, akkor januárra csak kettő marad.

További szép alkotást mindenkinek. Majd teszek fel képet az adventi koszorúnkról.

Vasárnap Mikulás vonatozni voltunk, teszek fel róla képeket.

Mindenkinek jó mikulás ünnepet, a gyerekeknek pedig sok-sok ajándékot a csízmába.

Kép


Kép


Kép


Üdv

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Móni:

Szerintem se bánd, hogy elmaradt a fogorvos, ha nem fáj ez a kis idő nem számít, és tényleg nyugisabb így az ünnep :roll: Maj szorítok karácsony után is! :wink:

Milyen sütit csináltatok?

én holnap sütök stollnit :-)

Zeze:
Szerintem is jó a gyertya a koszorúhoz!! Ügyes vagy! Csak lestem, amikor írtad, hogy nem volt gyertyám, hát csináltam ! :-) nem semmi, két gyerkőc, meg vizsgázgatás közben :lol:

Anyapoc:
Megmutatod milyenek lettek a "feltúrbózótt" mogyoró mikik? :lol:
Nagyon kíváncsi vagyok rá!!!
:wink:

Gyerkőcök most már teljesen rendben vannak?

Tapika:
Merre járt ez a Mikulás vonat?
Gratuláció a vizsgához!
Én mindig gyűlöltem karácsony előtt vizsgázni! :?
(Hány karácsonyi készülődést keserített meg :? , de szerencsére elmúlt :D )

Kitartást minden vizsgázónak!!!! :wink:

Timi



Kép
ttimi
 
 


Szép napot mindenkinek.


Timi,

A Mikulás vonat a Hűvösvölgy és Széchenyi-hegy között közlekedő gyermekvasúton van. Mikulás környékén hétvégén az egyik nap mindkét végállomásról indulnak vonatok. Minden kocsiba felszállnak krampuszok, ők szórakoztatják a gyerekeket a vonaton és az állomásokon is, illetve egy-egy Mikulás száll fel minden kocsira és az út alatt végig járja a gyerekeket, beszélget velük, csomagot ad nekik.

Juditka már negyedszer volt idén, Ferikének is ez volt a harmadik alkalom.

Most úgy hírdették meg, hogy dec.2. és dec.8, de már csak a 2-ai időpontot láttam legutóbb.

Ha érdekel valakit jövőre, a jegyeket a Broadway jegyirodában (Jászai Mari térhez közel) lehet beszerezni kb. okt. közepétől. Mert csak előre váltott jeggyel lehet felszállni.

Egyébként is sokszor szoktunk vonatozni itt velük, nagyon szeretik mindketten.


További ügyeskedést mindenkinek.

Judit
tapika
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: