Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, ez most egy kicsit más téma, de én tudjátok min bosszankodom néha?
Hogy gyesen vagyok, de mégis minden ugyanannyiba kerül mintha 100%-ban kapnám a fizetésemet. Kezdve az utazástól a belépõkig .. stb. tehát ahol vannak diák és nyugdijas kedvezmények ott miért nincs kedvezmény a kismamáknak is?

remélem nem baj hogy ebben a topicban bosszankodom errõl, -ha igen akkor elnézést - mert látom itt szinte csak politikai téma van, dehát egy picit ez is az (lehetne)
Tomka
 


Tomka, közben meg sirdogal a kormany, hogy fogy a nemzet.
En meg a villamosra szallas jogat is elvennem a kismamaktol, nehogy valakinek is eszebe jusson gyereket szulni, ha Fideszes lennek.
Puszi,
Totya
Totya
 


Ne aggódj, Tomka országgyûlési képviselõink viszont ingyért tömegközlekedhetnek.
Névtelen
 

 
 

Sot, a napilapokat is ingyer kapjak. Hiaba. Vannak egyenloek es vannak egyenlobbek.
Eva
eva
 
 


Segítek nektek egy kicsit, hát lássuk (a teljesség igénye nélkül):

Mit ígért az MSZP 94'-ben?

Két éven belül stabilizálják a gazdasági hanyatlást, stabilizálják az adóssághelyzetet és megteremtik az évi 1-3 százalékos növekedés alapját, inflációs célként 15-20 százalékot tûztek ki, háromszázezer új munkahely megteremtését, a külföldi befektetõk adókedvezményeinek visszaállítását, s ennek köszönhetõen évi 1-1,5 milliárd dollár beáramlását.

Ugyanakkor a lakossági fórumokon a fogyasztás növekedésérõl, a jövedelemadó-csökkentésrõl, a nyugdíja értékének növelésérõl, a családi pótlék, a gyes kiterjesztésérõl beszéltek, ez utóbbit a nagyszülõk is igénybe vehették volna.

Mit tett az MSZP?

GDP évi 1-3 százalékos növekedése, 1997-ben 4% fölött

10,5 millió dollár mûködõtõke-beáramlás az 1995-ös nagy energiaaprivatizációnak köszönhetõen

a TB-járulék 6 százalékos csökkentése (44-rõl 38-ra)

230 ezer új munkahelyet teremtett

külföldi befektetõkkel építtetett méregdrága autópályát, 40km-t az M3-hoz + M5-öt Kiskunfélegyházáig (állami garanciavállalással, tehát, ha a befektetõ belebukik, akkor az állam áll helyt + a párhuzamos útvonalakon mindenfajta fejlesztést tilt a szerzõdés.)

az Expo letiltása

áfaemelés

szja sávok érintetlenül hagyása

a lakosság fogyasztásának 10 százalékos visszaesése

a nyugdíjak reálértékének csökkenése

2 év alatt 50 százalékkal csökkent a családtámogatásra fordított összeg

megszüntette a Gyed-et

megszüntette a gyes és a csp alanyi jogúságát

megszüntette a fogászati ellátás ingyenességét

a forinttörténelem második legmagasabb pénzromlása: a Bokros-csomag (nagyrészt alkotmányellenes) intézkedéseinek következtében 19 százalékról

5km árvízvédelmi töltést épített
iboly
 
 


Mit ígért a Fidesz?

Nagyarányú személyi-jövedelemadó-csökkentést, a TB-járulék 25 százalékra mérséklését, kétszázezer új munkahelyet, az infláció leszorítását, a lakáshozjutás megkönnyítését, a kormányzati ciklus végére 7 százalékos gazdasági növekedést, az autópályák visszaállamosítását.

Mit tett a Fidesz-kormány?

8,5 milliárd dollár mûködõtõke-beáramlás, kizárólag gyárépítõ, ún. zöldmezõs beruházások keretében.

230 ezer új munkahelyet teremtett

bérlakás-program - 2001-ben 7500 bérlakás épült, elsõsorban fiatalok számára

bevezette az országban a jelzáloghitelezést, valamint az új lakásépítésekhez jelentõs állami kamattámogatást léptetett életbe

ez év március 1-jétõl a használt lakások vásárlásához nyújt 10 százalékos kamattámogatást az állam

a kamattámogatással együtt 20 éves garanciát ad a lakásvásárlásokra, ami azt jelenti, hogy ez idõ alatt a mindenkori kamat plusz a kezelési díj maximum 6 százalék lehet. Ezzel a kormány a használt lakások és az új lakások vásárlásának feltételeit hasonlóvá tette a kamattámogatások tekintetében.

a használt lakások felújításának fogalmát jelentõsen kiterjesztette, azaz a jövõben kedvezményes kamatozású kölcsönöket lehet felvenni a lakásfelújítás legszélesebb körére, például fûtéskorszerûsítésre vagy nyílászárók cseréjére is.

a lakásépítési támogatások kiterjesztésének köszönhetõen tavaly 47.860 új lakás építésére adtak engedélyt a hatóságok, ami 7,1 százalékkal több, mint 2000-ben. Az új lakás építésére szóló kiadott engedélyek száma 2000-ben 44709 ezer volt, ami 46 százalékkal haladta meg az 1999. évit.

négy év alatt 28 százalékról 3-5 százalékra csökkent a lakásépítésre felvehetõ hitelek kamatszintje

visszahozta a Gyedet

megszüntette a Gyes és a családi pótlék korlátozásait

megteremtette a családi jövedelemadózás alapjait, így a gyermekes családok 1,3 millió forintig adómentességet élveznek

létrehozta a diákhitelt

eltörölte tandíjat

az szja felsõ kulcs 42%-ról 40%-ra mérséklõdött

a TB-járulék 9%-kal, 38ról 29%-ra csökkent

10% alá csökkent az infláció

a minimálbér 50.000 Ft-ra emelkedett

200 ezer új munkahelyet teremtett

visszaállamosította az autópályákat

az M1 és az M3 használata olcsóbb lett

jelenleg 200km hosszan folyik autópálya, illetve autóút építése

105 km hosszban végzett árvízvédelmi megerõsítést, helyreállítást, valamint töltésépítést a Felsõ-Tiszán. Ezzel együtt országos szinten több, mint 31 Mrd forint értékben végzett tartós védelmi munkálatokat. + felépíttette az árvíz következtében megrongálódott otthonokat

új híd épült Tiszazugnál

megvalósult a dunaföldvári híd teljes rekonstrukciója

elkezdõdött a szekszárdi Duna-híd építése

felépült az Esztergom-Párkányt összekötõ Mária-Valéria híd

a Nemzeti Színház, amire 150 éve vár a nemzet

magyarigazolvány, státusztörvény

a nyugdíjak vásárlóértéke 1998-ban 6,4; 1999-ben 4,8; 2000-ben 1,4; 2001-ben 6,9 százalékkal nõtt.

a reálkeresetek általában évi 2 százalékkal nõttek, 2001-ben 6,3-mal.
iboly
 
 


Judit, nem kerültem ki a kényes kérdést, most visszaolvasva látom, hogy névtelen írásban voltak a felsorolt könyvek, amely írásokat át szoktam ugrani. Hogy mit keresnek a Magyar Fórumban? Gondolom, nem betiltott könyvek, ugyanannyi joguk van megjelenni, mint bármelyik, a kommunista rendszert vagy Kádárt dicsõítõ könyvnek.

Lovas:Az ominózus ÉS-beli cikksorozat elsõ részét nem állt módomban elolvasni. Az írás számomra eléggé erõltetettnek tûnik, azt gondolom, miután Lovas folyamatosan rántja le a leplet a baloldali politikusok média által agyonhallgatott tetteirõl, éppen idõszerû volt, hogy õbelé is rúgjanak egyet. Hogy Kenedi az igazat írta le, csúsztatott, vagy csak nagy a fantáziája, nem tudom.
A cikksorozat megjelenése után Bencsik azt írta a Demokratában, hogy megkérdezte Lovast, mi az igazság, s a válasz számára megnyugtató volt. Részletekkel nem szolgált. Ennyit tudok. Lovast szimpatikusnak tartom, az írásait pedig nagyon szeretem.

Bianka, jó, hogy van Gyed!

Nos, én most egy idõre elbúcsúzom a Dühöngõtõl, egyéb elfoglaltságaimra hivatkozva. Örülök, hogy találtam itt pár gondolkodó, vitapartnert is (Judit, Eva), akik ugyan a másik oldalon állnak, de nem feltétlenül a 168 óra és az RTL-Klub híreit visszhangozzák. A többieknek álljon itt egy idézet Lovas István K.O. címû könyvébõl, mely arról szól, hogyan tudja a baloldali média oly sikeresen manipulálni olvasóit, nézõit. Benneteket.

"Aminek néhány igen egyszerû szabálya: támadd akár a leggaládabb hazugságokkal is a konzervatív oldalt; a hazugságot- bármilyen erõsen olvassák is a fejedre -ne ismerd el, hanem, médiatúlsúlyodat kihasználva váltig ismételd; tépd szét vezetõ embereinek hitelét a lehetõ legaljasabb eszközökkel és a rágalmak bõ használatával; a csúsztatott rágalmak legnagyobbikait minden cikkben ismételd; mindenkor fejezd ki "fájdalmadat", hogy mindaz, amit az ellenfél tesz, az a demokráciát és a nyitott társadalmat teszi tönkre; a jobboldal egyenlõ a szélsõjobbal, ami egyenlõ az antiszemitizmussal, rasszizmussal és cigányellenességgel, és így tovább. Amikor pedig a te csapatod van hatalmon, integrálj; amikor nem, dezintegrálj."

Sziasztok
Iboly
iboly
 
 


Drága Iboly,igazán sajnálom, hogy elhagysz minket, mert így nem tudjuk meg tõled, hogy mennyit fizetnek neked ezért, vagy készen kapod az anyagot?!
Legalább neked jó, és ennek szívbõl örülök. Nekünk sajnos nem jó. Ezt azért elfogadhatod.

Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


BAGOLYKA!
Elég ronda dolgokat írtál Pocok(akit nem ismerek) Pocokfarm-fotós topickjába, szerintem ennek van más fóruma, bár a te stílusodhoz ez illik, sunyin beírni, más helyre...
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Az a Gyes haj de jó duma azért nem kéne.(Egyrészt mert a kiságyon túl is van élet.) Másrészt én hiába voltam/vagyok jól kvalifikált jó szakmájú emberke, mégis havi 50 rugót le kell perkálnom hogy lehessen gyes/gyedem. Hjaj de remek. És miért is? Mert nem hajlandó senki bejelenteni, mert ez egy ilyen szakma. És mert nem vagyok hajlandó vállalkozó lenni, mert akkor még a munkaidõm is kötetlenül lenne napi 10 óra felett. Ja és mindezt azért mert a minimálbéreket felemeltük. Csak éppen a vállalkozók alkalmazottankénti terheit nem igazitották hozzá.

Lakásprogram. Ehh. No comment.

megvalósult a dunaföldvári híd teljes rekonstrukciója
elkezdõdött a szekszárdi Duna-híd építése
felépült az Esztergom-Párkányt összekötõ Mária-Valéria híd
a Nemzeti Színház, amire 150 éve vár a nemzet
magyarigazolvány, státusztörvény

Ezen lehetne vitatkozni hogy valóban szükségesebb volt e ez, mint mondjuk az egészségügy vagy az oktatás (tanári oldal).

a nyugdíjak vásárlóértéke 1998-ban 6,4; 1999-ben 4,8; 2000-ben 1,4; 2001-ben 6,9 százalékkal nõtt.
a reálkeresetek általában évi 2 százalékkal nõttek, 2001-ben 6,3-mal.

Ez meg propaganda duma. Egyszerûen nem igaz.

Külföldi tõke beáramoltatás? hehe. Amig az adott településen nem kell adóznia addig ok. Az ilyen 5 év eleteltével odébbköltözik vagy megszûnik a gyáregység. B esetben megvásárol valami itthonit és gyorsan leépiti. Remek.

bevezette az országban a jelzáloghitelezést, valamint az új lakásépítésekhez jelentõs állami kamattámogatást léptetett életbe
ez év március 1-jétõl a használt lakások vásárlásához nyújt 10 százalékos kamattámogatást az állam
a kamattámogatással együtt 20 éves garanciát ad a lakásvásárlásokra, ami azt jelenti, hogy ez idõ alatt a mindenkori kamat plusz a kezelési díj maximum 6 százalék lehet. Ezzel a kormány a használt lakások és az új lakások vásárlásának feltételeit hasonlóvá tette a kamattámogatások tekintetében.
a használt lakások felújításának fogalmát jelentõsen kiterjesztette, azaz a jövõben kedvezményes kamatozású kölcsönöket lehet felvenni a lakásfelújítás legszélesebb körére, például fûtéskorszerûsítésre vagy nyílászárók cseréjére is.

Ez az állami garancia is csak pont kormányváltásig él, mint elõdei. Akkor miért is vennénk fel egy 20 évre szóló 38%-os hitelt? Miért is olyan nagyon remek ez?

Jelzáloghitel eddig is volt. Csak nem autómatikusan, ahogy ma az OTP megteheti. Bah.


a lakásépítési támogatások kiterjesztésének köszönhetõen tavaly 47.860 új lakás építésére adtak engedélyt a hatóságok, ami 7,1 százalékkal több, mint 2000-ben. Az új lakás építésére szóló kiadott engedélyek száma 2000-ben 44709 ezer volt, ami 46 százalékkal haladta meg az 1999. évit.
Természetesen magukból indulnak ki kedves államférfiaink. És azt hiszik hogy egy fiatal pár/család meg tud venni egy új, ezért 14-22 milliós lakást. Hát persze.

Na jó. Nem folytatom. Lényeg az hogy meg vagyol tévesztve az propaganda által. Sajnos. De sebaj. Vannak dolgok amiknek be kell következnie. Párom szerint akárhogy kapálózunk a jobb oldal fog nyerni (sajnos) és 4 év múlva már ki sem irják a választásokat....

tsók
Zsunya, aki rosszul van a sok elvakult jobboldalitól, bár utálja a multikultúrát.
zsunya (zsunya)
 


Zsunya!
Az utolsó két mondatoddal nagggyon egyetértek!!!!!!!!!!!

Pont tegnap mondtam a férjemnek, hogy ha jól belegondolunk, vannak olyan dolgok, amit az ember pozitívnak értékelne a jelenlegi kormány mûködésében. De! Attól ami a háttérben van, a stílus stb. olyan hányingere lesz az embernek, hogy a jó dolgoknak sem tud örülni!

Én igenis nagyon rosszul érzem magam az országban! És errõl a jelenlegi rendszer tehet!

Figyelemmel kísérem a politikai vitákat a tévében. Ha meglátok egy kokárdás embert, nem az jut eszembe, hogy na ez egy jó magyar ember, hanem hogy, ez tuti jobboldali politikus! Brrr...

Ami pedig a Lovas idézetet illeti. Én ugyanígy érzek a jobboldallal kapcsolatban. Érdekes.
Van a jobboldalnak is médiája, nem is akármilyen, hiszen megvásárolták a közszolgálati tévét, rádiót. Csak azt nem értem, hogy miért van a rengeteg adófizetõi milliárd ellenére a nézettsége a béka s*e alatt?
Mindenki azt olvas, azt néz ami neki tetszik! Nem muszáj RTL-t nézni, ha valaki nem szereti! Vagy az fáj, hogy a kereskedelmi tévék veszik a fáradtságot, és nyomoznak, kutatnak, felvilágosítanak?

Még valami. Lakáshitelek. Értsétek meg, akiknek TÉNYLEG szüksége lenne rá, hiába pár százalék, nem tudja felvenni, mert NEM ADNAK neki! Mert nincs min. 150.000 Ft-os fizetése, vagy mert nem tud a szülei lakására jelzálogot tetetni! Aki meg fel tudja venni, nevet a markába, mert neki a részletek így meg sem kottyannak!

Ettõl függetlenül tényleg vannak pozitívumai az intézkedéseknek, de imádkozom Istenhez, hogy ne a jobboldal nyerjen!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


A Lovas idezet egy nagyon ösi latin mondason alapul:
Divide et impera!, vagyis oszd meg es uralkodj.
Pontosan ezt tette a jelenlegi kormany az elmult 4 evben
es Lovas zsurnaliszta polgartars meg le is merte irni a receptet, mert elvakult gögjukben az urak ugy hiszik meg ezt is megtehetik.
Ez a "Ki mit teljesitett" cimu összehasonlitas kisse kapmanyfogasizu volt. Egyszerubb lett volna a brosurat bescannelni es siman bemasolni ide, nem kellett volna annyit gepelni kedves Iboly. Nem akarom önmagam ismetelni, de a legtöbb Fidesz altal teljesitettnek mondott produktum megvalosulasa - igaz csak elvi szinten- joval a Fidesz regnalasa elött elkezdödött. Most viszont a folyamat vegen ugymond lehet verni a mellet a vezetösegnek, hogy ezt mi csinaltuk.
Kenytelen vagyok a Fidesz magatartasra egy ujabb idegen szot hasznalni: hucpe= pofatlan. A szo valodi ertelme ugy erzekeltethetö, hogy egy ember szorultsagaban odakakal a lepcsöhaz sarkaba es utana meg be is csönget a hazmesterhez papirert.
Udv,
Totya
Totya
 


Pocok,

Azt mondanám ne foglalkozz az ilyen tapló szövegekkel, de tudom, hogy akkor is bántja az embert.
Nem tudom mik az elõzmények, de szerintem csak egy frusztrált elme ír ilyesmit. Ja és valószínûleg személyesen nem merné ezt mondani.

Iboly,
Remélem azért nincs harag Kép
Azt azért még elmondom, hogy a sógórnõm a FIDESZ-re szavazott volna, de ezek után el sem megy szavazni.

Bianka
bianka
 
 


Iboly,

Csak annyit szeretnek megjegyezni, hogy hal'istennek vannak meg olyanok is mint Te: targyilagos, ervekkel vitazo, intelligens emberkek. Sokan a Fidesz "stilusat" itelik el, kozben pedig nem veszik eszre, hogy a sajatjuk 10-szer kozonsegesebb, veresszajubb es korlatoltabb. (Tisztelet a kivetelnek). Azt sem veszik eszre ue., hogy a "jobboldal" mar regen nem vitatkozik - mert nincs erdemben kivel.

Remelem a valasztasokon gyoz a jozan, "jobbik" esz es a primitiv indulatok hatterben maradnak.

Gabi
Gabi
 


Gabi!

Elolvasvan soraidat könnyek gyultek a szemembe es elhasznaltam 2 csomag papirzsebkendöt.
Igazad van, szegeny jobboldalt csak bantjak es a Fidesz-fiuk fejuk felett gloriaval csak a mi javunkra es jobbletunkert faradoznak. Csak nehogy jobbletre szenderitsenek közben minket csunya ellenkezö baloldaliakat.
Közben azert ki-kicsuszik a szajukon egy- ket gloriahoz nem illö kifejezes, mint pl. hazaarulo, honkupec, strigas. Ez bizonyara a baloldal altal okozott stressztöl lehet. Ha valaki tulterhelt , akkor az orvos pihenest szokott javasolni. Aprilis 7-e utan remelhetöleg az egesz jobboldali csapatnak hosszu szabadsagra nyilik lehetösege.
Baloldali tisztelettel,
Totya
Totya
 


Gabi!

Én itt eddig mindenkit tiszteltem, elfogadtam a másként gondolkodókat.
De mivel szerinted a másik oldal képviselõinek többsége unintelligens, véresszájú (?) és közönséges, én többé Téged nem tekintelek vitapartnernek!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Iboly! Én a nemzeti szinhaz felépítését nem a Fidesz javára írnám vagyis ezért nem dícsérném õket agyon, hisz mit csináltak -és csinálnak azóta is a Deák téren? Mennyi pénzt elherdáltak azzal az építkezéssel, majd annak a területnek az õrzésével? tehát pont itt volt az ideje hogy valahol megépítsék, és ezért volt szerintem nagyon fontos hogy még a választások elõtt meglegyen az elõadás. Egyébként borzasztó az egész épület kívülrõl, giccses és kevert stílusú. És már a tervezésénél is milyen botrányok voltak?

A 4-es metro építését ki állítatta le? pedig igazán szükség volna rá.

Az alacsony kamatok? az átlag ember 2-3 M FT-nál többet nem tud felvenni a magas törlesztõrészletek miatt és ennyi pénzbõl hol lehet lakást kapni?

hány olyan beruházás indult el, ahol nem volt hivatalos pályázat, hanem "csak úgy " megkapta valaki?


Az az igazság fogalmam sincs kire szavazzak. Senki sem tud igazából meggyõzni. Mindig kiderül valakirõl valami ami etikátlan meg ilyen meg olyan. Szõrnyû azért ez a helyzet nem?

PG
PGabi
 


off
Pocok,
ha szépen megkérlek, megírnád, hogyan csináltad az ördögfejecskét? nagyon tetszik!
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


PGabi!'Ha nem tudod,hogy kire szavazz,akkor szerintem:SENKIRE!!!
Hidd el jobb ugy,mert ha megis olyanra szavazol akiben nem igazan hiszel,legyen az a jobb,vagy a bal oldal,akkor igazsagtalan leszel.Nem gondolod?
Es lehet megkimeled magad a lelkiismeretfurdalastol is,ha veletlenul rosszul dontottel volna.Kép
Szerintem az baromsag,hogy "mindenkepp szavazzatok!"
udv
Nevtelen
 


Kedves másik Gabi!
Szerintem Iboly lényegében kibontotta a kormány sugalmazta Bokros csomag vagy Széchenyi terv jelszót. Én nem szeretem a jelszó politizálást, bár kétségtetenül nagyon hatásos, és az is biztos, hogy a Fidesz ezt is nagyon profi módon csinálja. Remek ötlet pl a Széchenyi terv. Utépítés, turisztikai fejlesztés stb, mindig van (valamennyi), de egész másképp hanzgzik, ha ez nem egy normális ország normális mûködésének része csupán, hanem egy nagy cél (nagy ugrás, a szocializmus alapjainak lerakása stb) része.
A vita ott kezdõdik, ahol a jelszó puffogtatás véget ér. Mellesleg mérhetetlen cinizmusnak érzem a Nemzeti Színház emlegetését a kormány mellett. Ennek a korszaknak legalább annyira szimnbóluma a gödör is, mint a színház.
Ez a kormány tényleg sokat épített. de egyet értek Évivel, az én közérzetem is rossz. Nagyon elítélendõnek tartottam, amikor Horn azt mondta, négy éve, hogy épeszû ember nem örül a MIÉP parlamenti bekerülésének, mert ezzel sok embert megsértett, (bár én sem örültem neki). Nekem viszont foylamatosan kétségbe vonják a nemzethez tartozásomat (mi az, hogy nemzeti oldal?!), sértegetnek legmagasabb kormányzati szintrõlm mert ateista vagyok, nemcsak engem, hanem a nem történelmi egyházhoz tartozókat is, Duray Miklós lecsõcselékez stb.
Egyébként nem félek. csak nem jól érzem magam. És Fidesz gyõzelmet várok.
Zsgabi
Zsgabi
 


Sziasztok,

Bocs ez hosszu lesz, de nem tudtam belinkelni


Elitbér a közigazgatási elitnek

NSZ • 2002. március 21. • Szerzõ: Bednárik Imre

A kormány nyilvánosságra hozta az új közigazgatási elit, az Orbán Viktor miniszterelnök által kinevezett fõtisztviselõi és fõtiszti kar névsorát. A lista igen vegyes, vannak köztük közigazgatási államtitkárok, nagykövetek, hivatalvezetõk, titkosszolgálati fõigazgatók, de feltûnik néhány régi fideszes név is. Az elitcsapat kiemelt juttatásban részesül, egyesek fizetése meghaladja a legfõbb közjogi méltóságok bérét is.

A kormány a Magyar Közlönyben szerdán nyilvánosságra hozta az új közigazgatási elit, a fõtisztviselõk és a fõtisztek névsorát. A parlament a köztisztviselõkrõl szóló törvény tavalyi módosításakor döntött arról, hogy létrehozzák a háromszáz fõs kormányzati fõtisztviselõi kart, illetve a rendvédelmi szerveknél dolgozókból a százötven fõs fõtiszti kart. A fõtisztviselõket és a fõtiszteket pályázat útján a miniszterelnök neve-zi ki.

Az új elitcsapat létrehozásáról folytatott parlamenti vitában a koalíciós pártok azzal érveltek: a fõtisztviselõkre és a fõtisztekre azért van szükség, hogy kormányváltások idején is zavartalan legyen a közigazgatás. Ezért kapnak kiemelt fizetést, és munkajogi védelemben is részesülnek, hiszen öt évig akkor is rendelkezési állományban maradhatnak, ha az aktuális kormány a munkájukra nem tart igényt.

Az MSZP és az SZDSZ azonban úgy vélte, hogy az új kormányzati elit lényegében az Orbán-kormány politikai udvartartása lesz.

A háromszáz fõtisztviselõbõl jelenleg még csak 271-et, a százötven fõtisztbõl pedig 107-et hoztak nyilvánosságra. Ezt a Miniszterelnöki Hivatal illetékese azzal magyarázta, hogy több fordulóban írták ki a pályázatot a tisztség elnyerésére. Az utolsó pályázatokat is elbírálták már, de ebbõl a körbõl a nyertesek nevét csak akkor hozzák nyilvánosságra, ha átesnek a kötelezõ nemzetbiztonsági ellenõrzésen is. Mindkét kar létszámkeretét várhatóan teljesen feltöltik.

A most nyilvánosságra hozott névsor igen vegyes. A fõtisztviselõi kar többsége a minisztériumi apparátusból kerül ki, de tagja lett az elitcsapatnak Sepsey Tamás, a Kormányzati Ellenõrzési Hivatal elnöke, Bakondi György, az Országos Katasztrófavédelmi Fõigazgatóság vezetõje, Báthory János, a Nemzeti és Etnikai Kisebbségi Hivatal elnöke, Lun Katalin országos tiszti fõorvos. Feltûnõen sok, csaknem tizenöt nagykövetbõl is fõtisztviselõ lett, köztük szerepel Gyõri Enikõ (Róma), Prõhle Gergely (Berlin), Juhász Endre (Brüsszel–EU). Néhány régi fideszes név is feltûnik a listán, mint például Baán László, a kultusztárca közigazgatási államtitkára, Cselovszki Zoltán, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal elnöke, Póda Jenõ, a kancellária fõtanácsadója, Zupkó Gábor külügyi helyettes államtitkár.

Fõtiszt lett Arnold Mihály, a VPOP vezetõje, Dobókay Gábor, a Nemzetbiztonsági Hivatal fõigazgatója, Petõ Tibor, az Információs Hivatal fõigazgatója és Lekli Zsuzsa rendõrtiszt is. (Lekli neve akkor lett ismert, mikor a miniszterelnök feleségének testõreként megsebesített egy fegyveres férfit, aki elrabolta a Köztársasági Õrezred egyik autóját.)

Az elitcsapat kiemelt fizetést kap. A fõosztályvezetõi beosztású fõtisztviselõk fizetése havi 536 ezer forint, a helyettes államtitkári beosztásúaké 643 ezer forint, a közigazgatási államtitkári beosztásúaké pedig 858 ezer forint. Összehasonlításképpen: a legfõbb közjogi méltóságok, köztük a köztársasági elnök, a miniszterelnök és a házelnök havi fizetése 693 ezer forint.


Es reszlet egy masik hirbol,

Csúcstalálkozó a szegénységrõl
Nyolcszoros jövedelemkülönbségek Magyarországon
NSZ • 2002. március 21.

Magyarországon nõttek a társadalmi különbségek az utóbbi évtizedben. Ma nyolcszoros a jövedelemkülönbség a társadalom alsó és felsõ tizede között. Kutatók szerint a gyermekek harmada szegény családba születik, a gazdasági növekedés ugyanis nem érte el a legszegényebbeket.


No comment.

Szimat
szimat
 
 


"A kormányzat megígérte, hogy a valós teljesítményhez szabja, átláthatóvá és ellenõrizhetõvé teszi a szervezetek támogatását. Cserébe annyit kért, hogy a civil szféra maradjon távol a pártpolitikától. Ugyanezt az elvárást fogalmazta meg Mádl Ferenc köztársasági elnök is, aki egy nemzetközi tanácskozáson kifejtette: a nonprofit szervezeteknek nem lehet érdekük, hogy a pártok „szolgálóleányává” szegõdjenek. A civil társadalom hatalmi tényezõinek – mondta a köztársasági elnök – legfõképpen attól kell õrizkedniük, hogy „alárendeljék magukat akár az államnak, akár más, jelentõs politikai erõcsoportoknak, akár a civil szférára kívülrõl erõltetett hierarchiának”.

Az egyesületeknek, alapítványoknak szánt ingatlanok elosztásakor viszont a kormánypártok és a MIÉP azt bizonyították, hogy a jobboldal felé kacsingató civil szervezõdésekkel szemben elhanyagolható követelmény a pártsemlegesség.

A mintegy 1700 ingatlan és ingatlanrész tulajdonjogáról szóló döntést a parlamenti pártok képviselõibõl álló ideiglenes testület készítette elõ. A zárt ajtók mögötti osztozkodás az „egyet neked, egyet nekem” elv alapján folyt a pártok között, következetesen egyedül az SZDSZ hangoztatta az ellenvéleményét. Kezdetben úgy tûnt, az ellenzéki szocialisták – pontosabban az MSZP-hez húzó civil szervezetek – igénye is teljesül.

A szocialisták az egyre szaporodó panaszok nyomán ismerték fel, hogy szavazataikkal olyan szervezeteket is szép számmal tulajdonhoz juttattak, amelyek jobboldali kötõdésérõl sejtelmük se volt. A milliárdos értéket képviselõ fõvárosi ingatlanok sorsáról már a politikai hidegháború légkörében döntöttek a MIÉP-pel kiegészült kormánypártok.

A Fidesz egyik szellemi mûhelyének tekintett Századvég Alapítvány a II. kerületi Bimbó úton, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége a belvárosi Pesti Barnabás utcában, a Magyar Demokrata címû hetilapot kiadó Magyar Ház Alapítvány, valamint a bevallottan is MIÉP-es Bocskai István Szabadegyetem Alapítvány az Andrássy úton tett szert értékes ingatlanokra."

Az MSZP és az SZDSZ tüntetõen kivonult az ülésekrõl, így tiltakozva a „törvénytelen és erkölcstelen” eljárás ellen. A fideszes Halász János viszont úgy vélte, az MSZP ezzel akarja elterelni a figyelmet arról, hogy az elõzõ kormány idején a szocialistákhoz közeli egyesületek és alapítványok pályázat nélkül jutottak ingatlanokhoz. Halász kijelentette, hogy ezúttal a legjobb pályázatot benyújtó szervezetek kaptak tulajdont.

A fejlemények kétségessé tették a fideszes politikus állítását. Az MSZP-s Hegyi Gyula dokumentumokkal igazolta: a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége jogsértõ módon, annak ellenére jutott székházhoz a Belvárosban, hogy annak csak néhány helyiségét pályázták meg. A jobboldali képviselõk kénytelenek voltak felülbírálni korábbi döntésüket, és más civil szervezõdéseknek is helyet biztosítani az épületben.

A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége mindenesetre igyekszik meghálálni a kormánypártok bizalmát. Tüntetéseket szervez az MSZP székháza elõtt és országos zarándoklatot hirdetve imádkozik a jobboldal választási gyõzelméért. Más szervezõdések nyíltan a baloldali és liberális erõk mellett szálltak be a küzdelembe, a „civil akaratot” kinyilvánító rendezvényeiken ellenzéki politikusoknak kínálnak fórumot.

A civil szférát alkotó több tízezer különféle szervezet közül továbbra is fõként azok szerepelnek a nyilvánosság elõtt, és azok remélhetnek kiváltságokat, amelyek patrónust találnak maguknak a pártpolitikai palettán.


-----------

Némi megjegyzés, a szociknak is voltak ilyenjeik, errõl a cikk kevésbé tesz említést.


DE létezik egy picinyke tíz éve mûködõ alapítvány, ahol husz halmozottan fogyatékos és autisztikus gyermeket látnak el. Évek óta próbálkoznak ingatlanszerzéssel, hogy akkor talán nem egy levegõtlen ablaktalan helyiségben kéne dolgozniuk. Úgy havonta 100 rongy.

Hát nekem ennyi a véleményem a politikáról.

K.
Névtelen
 


FEL VAGYOK HÁBORODVA!

Most mondta be a Tv, hogy a Grespik 10 millió forint bánatpénzt kap.
Hát ez mindennek a teteje.
Sok ember az életét adta ennek az országnak egyik napról a másikra az utcára került, de õnekik senkinek sem jutott eszébe bánatpénzt adni, de még végkielégitést sem.
Névtelen
 


Hát igen. Elgondolkodtató. Mi minden kis fillérünk után nehéz adókat nyögünk. Erre egy Grespik-féle felvehet 10 millkót. (Talán nem).
De pl. januárban meghalt az országgyûlési képviselõnk. A helyére kerülõ úriember kb. 1 hétig volt képviselõ, mert ugye havi egy hét a parlament, és ugyaannyi végkielégítést kap, mintha 4 évig ott ült volna.
A fõtisztviseli kar 5-6-800 ezrei...
Névtelen
 


Ráadásul olyan cinikus, hogy az embernek felfordul a gyomra tõle! Azt láttátok amikor kenyérdarabokkal dobálózott az ATV-n?
alexa
 
 


Szerintem a Grespik egy beteg ember. Csak az a szomoru az egeszben, hogy jovore valoszinuleg a parlamentben fog ulni.
Amikor eloszor lattam a pasit, azt hittem, jokat fogok majd nevetni rajta. Hat, mostmar nincs kedvem nevetni.
Eva
eva
 
 


Én ettõl a vita a vitán vagyok kész. Mint az oviban.
Grespik meg egy gimibe járt az Orbánnal.
(Csak szépeket és jókat írjatok ám róla, mert még beperel benneteket.)
Judit
 


…kozmopolita, zsidó, anglomán, homoszexuális, szabadkõmûves, antiklerikális, republikánus (ha tetszik: anarchista) és szektás vagyok, egyértelmûen: most hirtelen ennyi jut eszembe.Mi vagyok? címmel jelent meg egy érdekes önmeghatározási kísérlet Vekerdy Tamás tollából ’’a világ legjobb magyar nyelvû irodalmi és politikai hetilapjában’’

A szerzõ az írásban a következõket jelenti ki:


kozmopolita, zsidó, anglomán, homoszexuális, szabadkõmûves, antiklerikális, republikánus (ha tetszik: anarchista) és szektás vagyok, egyértelmûen: most hirtelen ennyi jut eszembe. - írja az összefoglaló a cikk végén, de hogy ne a végén kezdjük, lássuk mi áll a meggyõzõdés(ek) hátterében.


’’…bár zsidónak még nem tértem be, a fajvédõkkel szemben mindenkor zsidónak vallom magam.’’ - Amennyiben a fajvédelem alatt a nácikat értjük, tökéletesen védhetõ az álláspont. Egyébként tudjuk; a magyar is az, aki annak vallja magát.


’’…Homoszexuális vagyok, csak gyávaságból, a nemzet- és országvesztõ magyar középosztály magamra erõltetett képmutatásából eredõleg ezt nem mertem felfedezni magamban…’’ Õszintén gratulálok, hogy sikerült felülemelkedni a képmutatáson, és megtalálni önmagát.


’’A szegénység helyett gazdagságot, a szolgálat helyett hatalmat választó klérusokban csak a sátán megveszekedett gõgje és mohó - gazdasági és hatalmi - kapzsisága él.” Tökéletesen igaza van. Azokban igen. Megjegyezném azonban, hogy Isten nevét, melyet a szerzõ szándékosan ír kisbetûvel, épp a rendszerváltás óta írják nagybetûvel, és talán mégsem Istent kellene ilyesmivel büntetni, ha a szerzõ egyházképe kissé borúsra, szocialisztikusra alakult.


Én félig székely, félig sváb heteroszexuális férfi vagyok, római katolikus, és jobban szeretem a túróscsuszát a hamburgernél. Nem tartozom sem etnikai, sem szexuális kisebbséghez. Érdekel ez valakit? Kötve hiszem. Akkor a jónevû pszichológus nyilatkozatát vajon miért tették be a szerkesztõk? Talán hogy felháborodjanak a képmutató, fasiszta, autoriter középosztálybeli olvasók?


Senkit ne tévesszen meg, hogy Arany János, Rákóczi, Széchenyi alakja és életmûve tartott lenyûgözve éveken, évtizedeken át. Akkor az oroszok voltak itt. Most a magyarkodók üvöltöznek – akik akkor kussoltak, sõt. -írja a szöveg végén zárójelben.


Vajon ki a magyarkodó? Aki fennhangon hirdeti? Akkor Vekerdy most zsidózó? Hiszek abban, hogy a magyar meg a zsidó nem egymást kizáró fogalmak, miért kell õket -akár sugallva is – egymással szembehelyezni?


Aki kifelé fordítva hordja hitét és nemzeti hovatartozását, az ezt a hitet és nemzetet létében fenyegeti. Akkor Vekerdy most kit fenyeget? Nem látom a szakadékot a közhelyek közt…
Névtelen
 


Sziasztok!

Én is jöttem dühöngeni, bár kicsit sem politikai okból. Ugye itt bármilyen méreg kiadható?

Három hónapos a kisfiam, ennyi idõ alatt már szinte megszoktam, hogy a babakocsival szinte minden üzletben persona non grata vagyok. Lehet, hogy üldözési mániám van, de pl. ahol a bevásárlókocsikat lehet betolni, a legtöbb üzletben lógnak lefelé leffentyûk. Amíg nem volt kisbabám, nem értettem, mire jók. Azóta tudom: azok vágják arcul a pimaszul bejutni próbáló anyák gyermekeit. Sebaj, (átfordítható tolókar RULEZ!) én csakazértis bemegyek, ha egyszer be kell vásárolnom, és a babácskát nincs kire hagynom addig. Persze a biztonsági õr azonnal mellém szegõdik, a tarkómon érzem a szuszogását, de sebaj, úgyse lopni, hanem vásárolni jöttem, így csak elvi okokból sért, zavar a gyanúsítgatása. Szóval péntekig azt hittem, már hozzáedzõdtem a babakocsival való bevásárláshoz. Pénteken viszont, amikor megpróbáltam bejutni egy kis gyógynövényboltba, egyszerûen kizavartak. KépKépKép Azért ilyesmi eddig még nem fordult elõ... KépKépKép
Elõször még azt hittem, bababarát területre tévedtem, mert a bejáratbál lévõ egy lépcsõfoknyi szintkülönbséget egy rámpa tette babakocsival is kényelmesen járhatóvá. Talán éppen ezért ért hidegzuhanyként, amikor a küszöbre értem, és köszönés helyett felháborodottan rámüvöltött az eladó (?), hogy "Legalább egy kicsit ne már!!! Most mostam fel!!!". Mindezt kb. olyan hangnemben, mintha azon kapott volna rajta, hogy letolt nadrággal guggolok éppen lefelé a perzsaszõnyege közepén. KépKépKép Ja, és mindez nem nyitáskor vagy záráskor, hanem a nap közepén történt, odakinn nem esett, a babakocsi kereke tiszta és száraz volt. Persze tutira nyomot hagyott volna a frissen felmosott padlón...
Sebaj, van a lakótelepen még 3 gyógynövénybolt, hazafelé sétálva egy másikban megvettem mindent, amire szükségünk volt, de még így 3 nap távlatából is elönti a lila köd az agyamat, ha eszembe jut az eset.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Gyerekorvosi rendelõ elõterében (Római) nálunk ki van írva, babakocsit hagyjuk ott. Elképzelem magam, ahogy a még menni nem tudóval, meg a három évessel meg a rakás cuccal várakozok a váróban, a fülemen is lóg valami, a kicsi üvölt, a nagy is valami teljes anyát igénylõt akar csinálni, .... Juszt is betoltam a kocsit.
DM
 


Olyan helyre egyszerüen nem megyek be, ahová babkocsit nem lehet bevinni. Az akadálymentesítésre törvények vannak, amiket 4-5 éven belül minden közintézményben el kell végezni, a mozgáskorlátozottak érdekében. A babkocsival én is annak érzem magam.Azt mondta az OV, hogy minden feltételnek megfelelünk már, jövõre kiírhatja a népszavazást... Szerintem még nem járt Iskolákban(1000 lépcsõ, no lift), ovikban, stb. Még az önkormányzathoz sem lehet bemenni, mert akkora az ajtó, hogy csak élével lehet bejutni, persze a feljárót megépítették:-)
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Azt az egyet nem ertem, hogy miert van az, hogy akar terhesen, akar babakocsival mentem be nagyobb uzletbe, abban a pillanatban mellem szegodott egy biztonsagi or. Iszonyuan megalazo tud lenni... Nem vagyok egy rablogyilkos kinezetu emberKép, es rettenetesen zavar, amikor egy nagydarab kopasz valaki liheg a nyomomban. Persze megprobaljak diszkreten csinalni, de attol csak meginkabb idegesito az egesz. Vagy csak nekem vannak ilyen vacak tapasztalataim???
Eva
eva
 
 


Éva, ez engem is nagyon zavart, de megmagyarázták: a babakocsi a legjobb segédeszköz áruházi lopáshoz, oda lehet legjobban eldugni az árut. Ettõl a dolog nem kevésbé felháborító, de talán némi magyarázat.
Zsgabi
Zsgabi
 


Mit szóltok a "az ember hisz ezt-azt. Gongolkozik így-úgy. Aztán tudomást szerez errõl-arról és ...." hirdetésekrõl? Vajon ez a tipusú agymosás kinek a pénzébõl megy?
Névtelen
 


Vezérek és költõk

Ferenc császár nem ismerte Kazinczyt, sem Vörösmartyt, Kölcseyt, se mást.
Petõfi meg Kossuth utálták egymást.
Élõ költõk között a fõ helyet Deák a haza bölcse Tóth Kálmánnak osztotta ki Arany János helyett.
Irodalmunk kertjében dögbogárnak tartotta Tisza István Ady Endrét.
Horthy nem hallott József Attiláról.
És így tovább.
Ezért aligha bánom, hogy O. V. nem szenvedhet engem.

Faludy György
Névtelen
 


Kép
zsunya (zsunya)
 


Reméljük, Faludy Gyuri bácsi azért valahogy azt is kibírja, hogy néhány Fidesz-pártinak õ az kedvenc szerzõje. Jelesen épp a párom "gyûjt" a verseskötetére, mert hát, ugye, a kultúra sem olcsó. Úgyhogy elnézzük neki, hogy O.V. és õ nem csípik egymást, azért mi mindkettõ mellett letesszük a voksunkat. Kép
Eryc@
 


Sziasztok!

Na én jót mosolyogtam utólag magamonKép

Az történt, hogy babakocsival mentem az Interspar-ba bevásárolni. Nézelõdtem, válogattam a gyerekkönyvek között, még a kezébe is adtam Csonginak egy könyvet, amit gondoltam meg is veszek, hogy elfoglalja magát.
Aztán vettem egy nagy csomag pelenkát, és betettem a babakocsi aljába, mert nehézkes lett volna a kocsit tolni, kosarat fogni, és még a pelust is cipelni.
Utána vettem még ezt-azt, éppen mentem volna a pénztárhoz, amikor eszembe jutott, hogy hoppá, kb. 5000 forint van nálam, lehet, hogy ki sem futja amit vettem. Megálltam, elkezdtem matatni a kistáskámba, a lehetõ legfeltûnésmentesebben megszámoltam a pénzemet, majd visszafordultam, hogy visszateszem a pelenkát, mivel az volt a legdrágább. De gondoltam egyet, az nagyon kell, így csak a pelenkát vettem meg, és a popsitörlõt tettem vissza.

Közben fel-feltûnt egy biztonsági õr, a fene gondolta, hogy engem figyelKép Belegondolva, enyhén szólva gyanús lehetettemKép

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Országimázzsal kapcsolatban:

Idézek:

"...Molnár Lajos, a Szent István kórház fõigazgatója közölte: abból a 3 milliárd forintból, amit a Hapy End Kft. az Országimázs Központon keresztül az adófizetõk pénzébõl kapott, le lehetett volna cserélni az ország összes kórházi ágyát. A fõigazgató megjegyezte, hogy ebbõl az összegbõl 2000 új fürdõszoba készülhetne a romos kórházakban...
...le lehetne cserélni kb. 1000 mentõautót, vagy meg lehetne építeni a hiányzó 40-50 mentõállomást.
...100-150 rötgen-, vagy ultrahangkészüléket lehetne venni, illetve 3 évig mûködhetne a daganatos betegeket kezelõ egészségügyi szolgálat..."

És a minapi hír, hogy a pécsi kórház nem tudja megnyitni felújított gyermeksûrgõsségi osztályát, mert nem tud ágyakra, egyéb berendezésekre szerezni 5 millió forintot.

No comment.

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Mikor mi a László kórház csecsemõ intenzív osztályán jártunk, kettõ db. lélegeztetõgépük volt. Mi kaptuk a másodikat. És ha közben behoztak volna egy harmadik kisbabát?...
Nyolcmillió egy ilyen gép. Hatmillió már összejött nekik, most lehet adakozni a további kettõre. És tudjátok, mi az a kétmillió? AZ ÁFA!!!
Hát ha ez az egészségügy nem sántít, az csak azért van, mert már járásképtelen. Vera
vera
 
 


Ez nagyon szomorú.
Sajnos egyre jobban nem bírom eldönteni, mi fog fájni jobban.
Úgy repkednek a milliárdok, mintha pengõrõl beszélnénk.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Igaza van Zsomimamának, repkednek a milliárdok. Mióta a Fidesz van hatalmon, azóta itt szó sincs milliókról. Csak milliárdos kiadásokról. Ilyen gazdag ország volnánk? Vagy jobban hangzik az egy milliárd, mint az ezermillió? Nem tudom, hogy mi lesz velünk, ha a Fidesz nyer, de, hogy kilopják a szemünket a szemünk láttára az biztos. És sokan be is veszik. Sajnálom.

Anikó
Gerianikó
 


Kedves Pocok!
Bizony, minden pártot gyarló emberek alkotnak. Voltak is randa ügyek minden eddigi kormány alatt, és mindenféle önkormányzattal mûködõ mindenféle településen is. A hatalmat éppen azért kell ellenõrizni, hogy a disznóságok, -ha már megtörténtek- kiderüljenek, és következményük legyen.Ebben a ciklusban a FIDESZ gyanús (és több, mint gyanús) ügyeinek felderítésére nulla db. parlamenti bizottságot hoztak létre.Új helyzet állt elõ: itt nem mutyiban nyúlják le a pénzeket, hanem maga a kormány alapít HOrszágos Pénzlenyúló Központot és Nemzeti Sikkasztási Hivatalt. Plasztikusan: az elõzõ két kormányban voltak, akik éjszaka bemásztak a kerítésen, és megpróbálták ellopni a biciklit. A mostaniak viszont fényes nappal, a háziak szeme láttára leparkolnak a teherautóval a ház elõtt, profi módon fölpakolnak, és mosolyogva távoznak.
De ha azt nézem, milyen eszméket terjesztenek vagy hagynak terjedni eközben, hát már úgy vagyok vele, mint régi szomszéd nénink a garázda férjével: -Nem érdekel, vigye a bútort, vigye a kocsit, vigyen mindent, csak menjen már!
Vera
vera
 
 


Nyugi, lányok!

Ha a Fidesz nyer, akkor 10-20 év múlva a világ legsikeresebb (!!!) országává válik Magyarország. Kétszer is meghallgattam a híradóban Orbán Viktort Miskolcon, mert nem akartam hinni a fülemnek. Remélem, nem hallgatunk sokan Kövér Lászlóra és megérjük...
Ennél kisebb célunk nem lehet, mondta.
Maminti
maminti (maminti)
 


Ja, csak most láttam: Pocok! az MSZP nagybetû!
M.
maminti (maminti)
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Névtelen
 


Szerintem ez a kampányolás gusztustalan. Senki nem kiváncsi itt az ilyenekre és nem kellene minden helyet teleszemetelni vele. Kapunk amúgy is elég válsztási hirdetést a pofánkba! Nem kell több!
Névtelen
 


Sziasztok!

Lehet, hogy csúnya leszek, de nekem tetszett...

Viszont sírni tudnék, hogy egy "ilyen" Kövér-féle vezeti az országot. Nekem magyarázhat amit akar, hogy lehet ilyet mondani?!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Sikerült megint a Sajtóklubba belenézni. Engem zavar ez a kisbetûzés, Katikázás, Szili-buta, ...
De szinte biztos vagyok benne, a Szili nem fog perelni, mint a Grespik.
De ha az én gyerekem ilyen stílusban fog beszélni, kisbetûzni (általánosban volt ez utoljára stílus) szégyellni fogom magam.
Judit
 


Nektek jobb volt egy Horn Gyula, aki alkoholista? Pia nelkul a laban se tudott megallni, meseltek ismerosok akik a balesete utan apoltak a korhazban. Szetverte a berendezest deliriumos rohamaban.
`
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: