Új privát üzeneted érkezett!

ja,ja,ja, az ablak!
Nekem az fóliások, akik biztonsági fóliát ragasztanak az üvegekre, azok mondták, hogy a fóliát gyártó cég használati utasításában sima mosogatószer, és frottírtörölközõ van leírva a tisztításhoz, ugyanis az ablakpucoló vegyszerek olyan anyagot tartalmaznak, ami nem hozza le a zsírt, hanem egyszerûen elkeni azt, és emiatt látjuk homályosnak két perc után. Mondjuk a mosogatószer nem bio, de egy vegyszerrel kevesebb lesz otthon.
Nekem az ablaklehúzó gumija egy idõ után kiszárad, van valami titka?
Névtelen
 


Már megint ecet Kép

ABlaktisztításhoz a vízbe ecetet szoktam önteni, átmosom egy szivaccsal, utána ezzel a gumiszegélyû lapáttal lehúzom. Garantáltan foltmentes az ablak.
phaedraa
 
 


igen igen errõl beszétem én is .
nekem még nem száradt ki ugyan, a spájzban tartom normál körülmények között, igaz vagy 2 hónapja van mégcsak meg.
Én még mosószert sem teszek a vízbe mert tényleg jó a natúr víz.
ecetet csak a szaga miatt nem a férjem kimondottan allergiás -utálja- az ecet szagát. Bár hamar elillan, de azért egy darabig lehet érezni a szagát.
De tényleg jó dolog.
Névtelen
 

 
 

Jaja, az ecetes ablakot Kép én is írtam még a topik elején. Szó szerint olyan az üveg, mintha nem is lenne Kép (egy barátnõm megkérdezte, mikor nálunk járt egy ablakpucolás után: mi van, kivettétek az üveget ilyen idõben? Kép)
Zs.

ps: Zsunya, te milyen mosogatószert használsz?

Zsóka
zsóka
 
 


Kép szinte nem. Nem tudom most milyen van, csak hogy borsónyit és jó habosan dörzsis zsivaccsal. De ha valami szarul megy az a mosogatás. Annnnnnnyira utálom. Brrr

zsunya
 
 


én régebben vettem a tescóban vagy auchanban 250 Ft körüli áron ablakpucolót. Na az nem sokat ér pár hónapo múlva dobhattam ki.

Szóval van amibõl tényleg érdemes a minõséget megvenni.


ezeket azért írtam mert feljebb valaki panaszkodott az õ lehuzójára.


B.
Névtelen
 


Még egy ötlet: én azokat a samponmintákat, amiket újságokba ragasztanak, nem hajmosásra használom, hanem felmosok vele. Ugyanígy a megvásárolt de esetleg be nem vált samponokkal is így teszek. A parketta nagyon szép fényes most épp a Johnson's babasampontól Kép (Többet nem veszek olyat, az tuti).
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Kép Mekkora ötlet!

zsunya
 
 


Sziasztok!

Hol lehet kapni jó minõségû ablaklehúzót?

Pszi
pszi
 
 


Pszi!
PL.: Vasedény, Kátay
Csak körül írom, mert nem tudom a pontos nevét:
csak azt a fajtát érdemes, amin csak a gumis lehúzó rész van. A szivaccsal kombinált ablaklehúzót nem ajánlanám, mert irreálisan drágább és a gumi része sem (hiába márkás) tökéletes (kipróbáltam néhány fajtát).
Ez az a fajta, amit rudra lehet erõsíteni, de nem szükséges, én is anélkül használom. Az utcán az ablakpucolók is ezt szokták használni a kirakatok tisztításához.
P
Névtelen
 


Szia Pszi szakboltba menj, takarítási felszereléseket forgalmazó boltokba. Van egy Dob utcában, talán Dob u. 55.


rem. segítettem.

Móni
Névtelen
 


Köszi Zsunya Kép. Saját találmány Kép.
Azt már viszont asszem a Zöldköznapi kalauzban olvastam, hogy a lejárt vagy be nem vált testápolók, szemránckrémek stb. kiválóan megfelelnek cipõápolásra. (és tényleg Kép bár persze inkább a zsírosabb fajták)
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Aha. Na ezek azok a termékek amiket nem nagyon veszek. testápolót még csakcsak. De ilyen arckencéket nem. De azért köszi. Kép

zsunya
 
 


tagja valaki a greenpeace-nak?

-malaga
Névtelen
 


Sziasztok!
Újra a "kedvenc" témám Kép

Ma ismét megkérdeztem egy gyógyszertárat - hogy pontosabb legyek, ugyanazt mint pár hónapja, hátha van vmi változás náluk -, hogy a lejárt és a már nem használt gyógyszereket be lehet-e hozzájuk e vinni. A válasz ismét nemleges. Kérdésemre, hogy mit tegyek ezekkel a gyógyszerekkel, a válasz szintén ismétlődött: "dobja ki, mi nem vagyunk begyűjtő hely". Kép

Mivel sajnos nincs friss jogtáram, meg tudná vki mondani az erről szóló tv. jogszabály helyét?

köszi, Phaedra
phaedraa
 
 


Hello Névtelen, meg a Többiek!!!
Igen, az Uram + én tagjai vagyunk a Greenpeace-nek!!! Az itteni csoportban vagyunk vagy 5-en... Viszont a gyogyszereket vissza lehet adni a patikaban. Jobb nem kidobni öket, hisz ha a többi szeméttel 1ütt égetik el öket, képzeljétek el az arra lako embereket...Jajjj.
Vendég
 


Zsoka!!!Mi bajod a Johnson's Baby samponnal, azon kivül, hogy rém büdös???( A habfürdönek jo illata van!)
Ami itt nalunk jo, Kedves Zöldek, az az, hogy külön van szemetes papiroknak, külön szerves anyagoknak, külön a többinek. Kénytelen mindenki szétvalasztani öket. A buggyant zöldségek-gyümölcsök szemetesében ocsmany lekvar képzödik, de legalabb nem megy minden 1 helyre...
Vendég
 


Kukacz!
??? Szerinted csak kitaláltam a történetet?
Ha megnézed az archívot erről már volt szó korábban is.
Phaedra
phaedraa
 
 


PhaedraKép
Nem kitalálta, hanem Kukacz egy "más világban" él, szó szerint, Svájcban. OTT veszik vissza a gyógyszereket a gyógyszertárban, ITT csak rendelet van rólaKép OTT van szelektív hulladékgyűjtés, ITT csak tervezik, hogy lesz...

Lányok!

Most, hogy nyár van, gondolom sokan vettek a gyereknek a kertbe/teraszra felfújható kicsi medencét. Mi tavaly próbáltuk, de két nap alatt bealgásodott, így mire felmelegedett volna a víz, addigra nagyon csúszóssá vált az alja.
Nem tud valaki olyan szert, amit ilyenkor bele lehetne tenni az algásodás, és a possadás megelőzése céljából?
Amiket lehet kapni "uszodaszerek" címen, az szerintem kicsit erős a gyerekeknek.
Tipp?

Csi
csii
 
 


Jajjj, Phaedra!!!Dehogy hittem azt, hogy kitalaltad. Tudom, hogy Otthon hogy mennek a dolgok, és elszomorit.Ne haragudj, hogy nem irtam meg pontosan, honnan irok.
Az a molyos dolog tényleg bejön???Mert én levendulat teszek mindenhova-fiokok, szekrenyek-es az én molyaim szerintem szeretik...Kezdek elkeseredni molylepke-ügyben, mindig van 1-2...
Mindenkit üdvözlök!!!
Vendég
 


Kukacz! Kép
Fátylat rá, csak a "viszont"-ra felkaptam a fejem.
Sajnos tényleg nem veszik vissza. Ráadásul nem is egy kicsi gyógyszertárról beszélek, hanem egy nagy, ügyeletes + referencia patika. Még azzal is fokoznám, hogy meglehetősen szemtelenül reagált a gyógyszerész. Kb. mintha vajat kerestem volna a gyógyszertárban Kép

Moly-> sokáig én is levendulát használtam -hatásos is volt -, azért is mert imádom az illatát. De mostanra már az én "bérlőim" is imunisak lettek rá.

szia, Phaedra
phaedraa
 
 


Phaedra,
nálunk simán bevették (BAross u., Sote I klinikával szemben lévő gyógyszertár).

Kukacz,
nekem rettenetesen szárította a fejbőrömet. Vakaróztam tőle, mint a rühes kutya, és éreztem, hogy "húzódik" a fejbőröm.

Csi,
nem tudom, elegendő, ha fertőtleníti az ember? Hátha az ilyesmit nem szereti az alga... Neomagnolra gondolok pl, nem vmi erős klóros fertőtlenítőszerre...
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka!
Tudom, hogy több helyen beveszik a gyógyszereket, de a legjobb tudomásom szerint MINDENHOL át kéne venniük. Ezért vagyok mostmár 'csakazértis' kíváncsi a jogszabályra. Nem mondom magamat Zöldnek, de lehetőség szerint odafigyelek és itt most egy veszélyes hulladékról beszélünk.
Tudom, hogy tudod Kép a bosszankodásom nem is felétek, hanem ennek a bizonyos gyógyszertárnak szól. Már oly régóta téma ez, és a lelkemnek bizony jót tenne, ha a jogszabállyal együtt beállítanék ebbe a gyógyszertárba az általam kidobásra szánt gyógyszerekkel együtt.
Phaedra
phaedraa
 
 


Tényleg félreérthetö volt az az üzenetem a viszonttal.
A levendulat én is imadom, meg szerintem a molyaim is.
Puszik.
Vendég
 


Sziasztok!

Olyan jó tippeket olvastam eddig, kíváncsi vagyok tudtok-e segíteni.
Mivel lehet kiszedni a ruhákból a főzés közben kifröccsent zsír illetve olajfoltokat. (ecetes olló kizárva) Főleg pamut és persze színes pólókról van szó, sajnos.

Előre is köszi
Rózsa
rózsa
 
 


Phaedra!
Valamikor még én írtam, hogy egy politikus azt nyilatkozta, hogy mostantól megoldódott a gyógyszer ügy, mivel rendelet gondoskodik a kötelező begyűjtésről...
Azóta felhívtam a Környezetvédelmi Min.-t, és ott azt mondták, hogy a rendelet még nem lépett hatályba, talán még el sem fogadták, így igazán csak a tervezet van megKép.
Viszont azt meg itt olvastam a neten, hogy ez év második felétől mindenhova kitesznek majd egy dobozt, amibe bele lehet dobálni a lejárt gyógyszereket. Én ilyet sem láttam még kitéve seholKép

Rózsa!
Amit én tudok, az nem "zöld", de hatásos: Ultra por, vagy Ultraderm, közvetlen a foltra kenve, vagy az Ariel folyékony mosószer, nekem az is kihozza a perkeltszaftot, ha mosás előtt bekenem a foltot, vagy a BIP gallértisztító.

Csi
csii
 
 


Köszönöm Csi, kipróbálom, remélem hatásos lesz.

Rózsa
rózsa
 
 


sziasztok! tudtok-e segíteni abban, hogy valahol visszavesznek-e újrafeldolgozás végett műanyagot? nylonszatyrokat, üres kencésdobozokat, ilyeneket? mert a hulladékudvarok csak a PET palackot fogadják. A humusz írt pár címet, de nagyon messze vannak. (mi Zuglóban) Nincs szívem a kukát tölteni ezzel a sok felgyülemlett műanyaggal. Köszi Klárus
klara
 
 


Sziasztok!

Rövid hír a Családi Lap-ból:

"Kidobni veszélyes

A házipatikákban sok lejárt szavatosságú gyógyszer található. Mivel veszélyes hulladék, a kukába dobni tilos. Biztonságosan megszabadulhat tőlük az, aki szeptember 30. és október 3. között ellátogat a HUNGAROMED nemzetközi orvostechnikai és egészségügyi szakkiállításra. A Budapesti Vásárközpontban nemcsak szakértőket, hanem az egészséges életmód iránt érdeklődőket is várják. A Magyar Gyógyszerész Kamara vállalta, hogy képviselői a kiállításon átvizsgálják a családi készletet, és a lejárt szavatosságú gyógyszereket átveszik."

Nem a legkönnyebben elérhető megoldás, de valaki talán épp arra jár...

Lídia
lídia
 
 


Sok hasznos dolog a szeléektív hulladékgyűjtésről


http://www.okopannon.hu/
Lídia
 


papírhulladékok felvásárlása:

http://www.rudasy.hu/
Lídia
 


off

Kedves Lídia!
Megkérhetlek, hogy regisztráld magad, vagy esetleg használj más azonosítót? Ha nem is gyakran, de már több mint egy éve használom regisztráltan ezt a nevet. Itt-ott, más topikokban amiket ritkábban látogatok, már találkoztam a neveddel, de így pont az én hozzászólásom után eléggé zavaró a te aláírásod (természetesen nem az ajánlott linkek tartalma miatt Kép ).

Köszönöm!

Lídia
lídia
 
 


Nagyon jo kis gyujtemenyt talaltam:

http://www.kia.hu/konyvtar/mutato.htm

amelyik cim elott van egy pont, az letoltheto teljes verzioban
afonya
 
 


Mivel régebben volt itt is szó a kutyagumikról, gondoltam, érdekel titeket az a cikk, amit nemrég olvastam:

A városi kutyürülék környezeti és egészségügyi hatása

http://www.zoldfelulet.hu/eletmod.php?a=13&id=43

Puszi:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Tudna valaki segíteni. Biztosan volt már róla szó. Szeretném a Whirlpool felültöltős mosógépemet vízkőtleníteni. Tudom ecettel, de hogyan? Hová öntsem, mennyit, melyik programmal, hány fokon. Köszi a segítségetKép

Ria
Ria
 


Szia!

Én egyenest bele a gépbe szoktam, legmagasabb hőfokon, olyan programmal, ami el is éri a legmagasabb hőfokot. Én csak úgy lóditom, kb 2-3 dl-t. (elivleg a forralás lenne a legjobb)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia!

Hú, KÖSZI a gyors választKépKép Akkor holnap mehet a 95 fokKép
Ria
Ria
 


A hulladékgyűjtő szigetekről:

http://www.fkf.hu/szelektiv/szelektiv.html
lídia
 
 


Mit hallottatok a hulladékmegsemmisítőről amit a napokban adtak át Pesten? csak valami hírfoszlány jutott el hozzám...

Ha most adták át, eddig hová tették a szelektív szemetet??????

Bébé
Névtelen
 


A hulladékpapírból előállított papír gyártásához kevesebb energiára van szükség mint fából vagy ha rongyból készítjük.

az újrahasznosítás feltétele hogy ne legyen fóliázott szennyezett a papír. Az kartonos italosdobozoknál, már van olyan technológia (Mo-on) amely lehetővé teszi a a kartondoboz egyes anyagfajtáinak a teljes különválasztását és anyagában történő hasznosítását.

Üveg: a gyűjtőkben a zúzott üveget válogatókban mágnes segítségével eltávolítják belőle a fémdarabokat gyűrűket kupakokat, majd a színeket különválogatják, és utána újraöntik.
Jelentős 2o% is megtakarítható ha szelektíven gyűjtjük a szemetet.
Ja és pl. üveg esetében szinte 1oo%-ban újrahasznosítható a teljes gyűjtő tartalma.

Beus
Beus
 


Gyógyszerhulladék

2004. január 1.-től a gyógyszertárak kötelesek visszavenni alejárt szavatosságú gyógyszereket.
Az érvényes rendelet:
98/2001. (VI.15.) KORM. RENDELET A VESZÉLYES HULLADÁKOKKAL KAPCSOLATOS TEVÉKENYSÉEGK VÉGZÉSÉNEK FELTÉTELEIRŐL
8.§ A veszélyes hulladékok kezelése csak a környezetvédelmi hatóság engedélyével végezhető,kivéve:
d) egyes veszélyes hulladékoknak a lakosságtól való begyűjtése céljából speciális gyűjtőhelyeken {2. § e) pont; lejárt szavatosságú gyógyszerek esetében a gyógyszertárakban,elemek és akkumulátorok esetében az elárusítóhelyeken,hulladékká vált kenőolajok esetében üzemanyagtöltő állomásoknál stb} történő begyűjtését.


Étolaj regeneráló

A hónap környezetbarát terméke a "Delorin" háztartási étolajderítő.
A sütés után megmaradt étolaj szagtalanítására, regenerálására és újrahasznosítására alkalmas.
Használati utasítás:
Az égéstermékeket tart. étolajat függőleges tárolóterű edénybe tesszük (pl.uborkásüveg). Az étolajhoz folyamatos keverés mellett Delorint adagolunk. 1-5 óra múlva ismét megkeverjük, 4 napig állni hagyjuk,majd a megtisztult olajat az olajsárról leöntve újrhasznosítjuk.
A szer korlátlan ideig tárolható, árát tekintve az étolaj litere 15 Ft-ért regenerálható vele.

anyapoc
 
 


Még egy érdekesség...

ENSZ tanulmány a szg-k ökológiai problémáiról

A tokiói központú U.N. University által készített és tavaly októberben közzé tett tanulmény szt egyetlen asztali szg előállítása több mint 240 kg fosszilis tüzelőanyagot igényel, vagyis hozzávetőleg 10-szerakkora mennyiséget,mint amekkora egy ilyen szg súlya.Ezzel szemben a gépkocsik, hűtőszekrények súlyukkal nagyjából azonos mennyiségű fosszilis tüzelőanyag használatával gyárthatók.
Egy asztali szghez 22 kg vegyi anyagot és 1500 l vizet kell felhasználni.A tanulmány arra próbálja ösztönözni az embereket,hogy szg-k vásárlásakor ,használatakor, leselejtezésekor tartsák szem előtt a környezetvédelmi szempontokat is.
A tapasztalatok szt ugyanis az a helyzet, hogy az újbóli értékesítés,feljavítás illetve reciklálás helyett a régebbi típusokat először raktárra teszik,majd a hulladéktelepre kerülnek....

anyapoc
 
 


Lányok, piros penészre tudtok valamit? Arra, ami a fürdőszobában a csempe fugáján képződik. Domestos, Cillit, stb. segít, de nem tudtok-e barátságosabb megoldást?
Előre is köszi.
h_szilvi
 
 


piros penész? Kép Kép

Szilvi,
van egy penészes topic ott esetleg?

Obi, Praktiker, Brico stb. lehet kapni két fajta folyadékot amivel a falat bekened eltünteti a penészt.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga,
a penészes topikot nem értem. Tényleg lenne ilyen?
Majd megnézem az Obiban, de tartok tőle, hogy sem kevésbé szelíd szer, mint a Domestos. De megnézem.
h_szilvi
 
 


Szilvi!
Ecet, a töményebb fajta. Kenegesd ecsettel, mert különben lefolyik.
Az ecet jó, legalábbis sokat lehoz belőleKép
Csi
csii
 
 


Szilvi,
a penészes topik itt van:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/282/8179.html
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


köszi, máris megnézem
h_szilvi
 
 


Felhozom a környezetbarát anyukáknak Kép.
Olvasgassatok, beszélgessetek Kép!
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Akkor itt egy link (angolul):
www.houseofstrauss.co.uk/modules/wfsection/article.php?articleid=240

Zsóka, köszi! Hátha beindul megint.

Kati
kat_ica
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: